Obaveštenja

Icon
Error

194 Strane«<192193194
AleksSs Offline
#2906 Objavljeno : 14. novembar 2012 17:24:30(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Grupe: Članovi
Član od:: 14.11.2012(UTC)
Poruka: 2
Bodovi: 6

Pozdrav svim mamama i njihovim bebama icon_smile evo i nas
anita75love Offline
#2907 Objavljeno : 14. novembar 2012 23:02:59(UTC)
anita75love

Nivo: Expert

Član od:: 28.11.2007(UTC)
Poruka: 2,105
Bodovi: 2,187
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 30 u 30 poruka
Mi nemamo faze ljubomore.......stariji bata obozava sestru, ljubi je svako vece pred spavanje i po 100 puta u toku dana,, hoce iskljucivo da spava pored nje (pojma nemam sta cu sada sa krevecem.....), pomaze sve oko nje.....doduse on je bio odusevljen idejom o sestri jos i pre nego sto se rodila......
mladji pomalo ne shvata ceo projekat......bata i on se igraju dok beba spava, tako da o njoj i ne misli.....a kad zaplace tada trci da je ljubi i vice `beba pace.....nemoj paces bebo, evo idemo....` u stvari on imitira mene i batu jer mi tako reagujemo. Njemu je to sve jedna velika igra.
E, sad, cemu da to zahvalim pojma nemam ali mislim da je to ipak do toga kako se vi postavite prema celoj stvari.......moj stav je da je imati bebu nesto super.....deca generalno imitiraju i odrazavaju stavove roditelja i jako im je stalo da se roditeljima uslovno receno `dodvore`....i ako znaju da je roditelima vazno da beba bude prihvacena oni ce se tako i ponasati. Sa druge strane trudim se da u pocetku sto manje menjam navike `stare` dece odn. bebom se bavim najmanje moguce, tako da fakticki sem kada menjam pelenu ili je hranim, bebu sklanjam od njihovih ociju pa oni i nemaju neki osecaj da se tu bog zna kako nesto promenilo. ........otprilike imaju stav`eto, dosao neki mali kmezavac koji zahteva par minuta dnevno za sebe a ako mi necemo da se nama zivot pretvori u pakao (jer sam ja izricito naglasila i tu sam vrlo dosledna, da sa bebom mora nezno i da necu da vidim bilo kakvu vrstu agresije prema njoj) mi treba samo da je kuliramo i ponekad poljubimo i sve ce biti OK!`
Kako bude beba rasla rasce i bratska ljubav prema njoj-odn. ja se zaista ne zanosim da je oni realno sada narocito vole-pre bih rekla da je `samo` prihvataju kao cinjenicno stanje bez negativnih emocija a to je zadovoljavajuce za pocetak, odn.dok nema ljubomore i agresije, ja vise ni ne trazim.... ono sto oni pokazuju meni deluje kao imitiranje mog ponasanja ali kao sto rekoh to je sasvim u redu a ljubav i vezivanje naravno zahteva vreme!Ovo narocito vazi za mladjeg, kod starijeg se radi malo i o status simbolu jer je u njegovom `drustvu` imati bracu i sestre IN....., pa i to znatno olaksava stvar!

poljubac
Mikac Offline
#2908 Objavljeno : 14. novembar 2012 23:32:11(UTC)
Mikac

Član od:: 30.1.2009(UTC)
Poruka: 3,176
Bodovi: 4,338
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 11 u 10 poruka
Anita, to je super, u svemu tome pomaze i to sto oni imaju jedan drugog za igru, da je samo stariji tu, bilo bi malo drugacije, mozda bi ocekivao vise paznje od tebe a ti ne bi mogla bas u svakom trenutku. U svakom slucaju sve je to nestoo sa cime ce se sroditi pre ili kasnije. Moj je isto mnogo voli, ali sam primetila kada misli da ne gledam da hoce da je malo jace pritisne ili stipne da vidi kako ce da reaguje. Ona z anjega jos nije bice jednako njemu, shvata da je mala, ali mu nije jasno zasto joj je recimo glavica meka ili ne moze da sedi i stoji, e tu ja pricam po ceo dan...
anita75love Offline
#2909 Objavljeno : 14. novembar 2012 23:43:26(UTC)
anita75love

Član od:: 28.11.2007(UTC)
Poruka: 2,105
Bodovi: 2,187
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 30 u 30 poruka
Mikac, imala sam i ja situaciju kad je stariji bio jedinac pa onda dosao bata.....ali sam imala i srece da mladji zaista nije bio zahtevna beba pa metod `promeni, nahrani i stavi da spava` (i naravno ne diraj dok ne zaplace) isto nije predstavljao problem!
poljubac
Mikac Offline
#2910 Objavljeno : 15. novembar 2012 9:12:03(UTC)
Mikac

Žensko

E to je super, kad beba nije zahtevna, onda imas vremena za sve. Ova moja za sada zahteva mnogo paznje, i vec je navikla na mene i place cim joj nesto nije po volji. Uopste je placljiva beba, prva dva meseca je bilo katastrofa, sada polako ulazi u neki stos, mada ima opet periode uvece kada je nervozna i place dosta. On zna kako je bio mnogo dobar kao beba i stalno to potencira. E sada, ukljucujem ga da mi pomaze i sve to, ali jos uvek stice osecaj da je ona mala i nezna i tako
Mikac Offline
#2911 Objavljeno : 15. novembar 2012 9:39:54(UTC)
Mikac

Žensko

E to je super, kad beba nije zahtevna, onda imas vremena za sve. Ova moja za sada zahteva mnogo paznje, i vec je navikla na mene i place cim joj nesto nije po volji. Uopste je placljiva beba, prva dva meseca je bilo katastrofa, sada polako ulazi u neki stos, mada ima opet periode uvece kada je nervozna i place dosta. On zna kako je bio mnogo dobar kao beba i stalno to potencira. E sada, ukljucujem ga da mi pomaze i sve to, ali jos uvek stice osecaj da je ona mala i nezna i tako
Sponzor
TwitterFacebook
sandrabgd Offline
#2912 Objavljeno : 15. novembar 2012 12:34:42(UTC)
sandrabgd

Član od:: 4.11.2007(UTC)
Poruka: 2,045
Bodovi: 834
Žensko

Primljene zahvalnice: 3 u 3 poruka
I mi imamo faze ljubomore.Jednostavno je tak jer smo mi uglavnom sami kod kuce i samim tim stariji sin je osetio da mnogo toga nije kao pre.Mnogo redje izlazimo u setnju,jer ja nemam kome da ostavim bebu da bih sa njim setala,a beba je i ovako malo losijeg zdravlja pa ga ne izvodim tako cesto.To je jedna od situacija u nasoj kuci trenutno.
Saky,tacno znam i kako ti je i kroz sta prolazite.I mi smo u slicnoj situaciji,ali procice i to i nadam se da ce sve biti kako treba.
Moram i ja da pohvalim ove bio gaia kapi protiv grceva.Dva dana je tek kako ih dajem malom i da kucnem u drvo dosta se popravila situacija.Da sam znala uzela bih ranije.Nama espumisan nije pomagao.

Dobrodosli novi drugari,bas nam se napunila ova temica...superiska.

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
194 Strane«<192193194
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.