Obaveštenja

Icon
Error

19 Strane123>»
tigric Offline
#1 Objavljeno : 1. februar 2007 1:44:00(UTC)
tigric

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 1.11.2006(UTC)
Poruka: 308
Bodovi: 0
Žensko

Spisak stvari potrebnih za bebu

Bez obzira da li zele unapred da kupuju ili ne, roditelji bi trebalo bar da naprave spisak najneophodnijih stvari za bebu
Mnogi roditelji ne zele unapred, dok se beba ne rodi, da kupuju opremu. U tom slucaju bi trebalo bar napraviti spisak najneophodnijih stvari za novorodjence.

Spisak najneophodnijih stvari za bebu za prve dane kod kuce:

A)
• krevetac (2-3 posteljine, ogradica, musema za dusek, cebence, frotir)
• kadica (peskiri, sampon za kupanjeili sapun, posuda za ispiranje bebe, termometar za vodu)
• ormaric za bebine stvari
• sto za prepovijanje
• sobni termometar
• nocna lampa
• susilica za pelene

B)
• pelene pamucne (60-70 komada)
• svedske pelene (20-25 komada)
• benkice tanje (5-10 komada)
• benkice deblje (5-10 komada)
• kapice (3-5 komada)
• flasice (2 komada)
• kasicica (plasticna)
• cucla-laza
• sud za otkuvavanje flasica, cucli
• stapici za usi, nos
• vlazne maramice
• pumpica za nosic
• makazice za nokte

C)
• kutija adaptiranog mleka (za svaki slucaj)
• soda bikarbona (za ciscenje jezika)
• pelene za jednokratnu upotrebu
• sterilna gaza
• pavloviceva mast
• AD kapi
• 3%hidrogen
[url=http://www.TickerFactory.com/]

Sponzor
TwitterFacebook
jelenaorg Offline
#2 Objavljeno : 1. februar 2007 23:50:00(UTC)
jelenaorg

Nivo: Expert

Član od:: 14.1.2007(UTC)
Poruka: 4,696
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Da li neko zna gde se moze na internetu naci nki sajt sa cenovnicima bebi opreme!
dragana024 Offline
#3 Objavljeno : 13. novembar 2007 15:56:36(UTC)
dragana024

Član od:: 30.7.2007(UTC)
Poruka: 2,048
Bodovi: 9
Žensko

Ne znam da li sam na pravom mestu otvorila ovu temu. U temi da li verujete da ... ima svašta ali reko da preciziram malo

Interesuje me šta je ono što će te vi da pokupujete pre porođaja i što će vas čekati spremno kad dođete kući...

A takođe me zanima šta iskusne mame kažu, šta je ono što im je stvarno bilo potebno po izlasku iz bolnice....

secer Offline
#4 Objavljeno : 14. novembar 2007 11:55:19(UTC)

Član od:: 19.7.2007(UTC)
Poruka: 1,497
Bodovi: 21
Žensko

mi smo kupili sve sitnice koje ce nam biti potrebne bar prvog meseca, pored onih velikih stvari tipa krevetac i kolica, jer cisto sumljam da cu se sa tek rodjenom bebom motati po radnjama ako mi bilo sta zatreba
dragana024 Offline
#5 Objavljeno : 14. novembar 2007 13:34:36(UTC)
dragana024

Žensko

Ma i ja razmišljam šta mi je potrebno za početak...
Krevetac i kolica sam već našla, ali sitnice hmm

Brandza Offline
#6 Objavljeno : 14. novembar 2007 18:32:25(UTC)
Brandza

Grupe:
Član od:: 22.8.2007(UTC)
Poruka: 2,698
Žensko

izuzev krevetica i stvarcica...
-duda
-gaze
-podmetaci
-ulosci
-caj od kamilice
-kim
-flasice
-kasikice
-prasak za pupak
-ad kapi (vodeni rastvor) za bebe
-ad kapi (uljani rastvor) za majke
-kapi za skupljanje materice
-acidi borici (njime cistite bradavice,a moze i ranu ukoliko je bude bilo)
-hidrogen 3%
-pantenol mast (ili neka slichna,protiv ragada)
-sapun za bebu
-pumpica za nosic
-pumpica za mleko
-pelene (pampersice(ili neke druge),tetra,svedske)
-pavlovicka
-serpica za bebu :)
-vata
-stapici za usi (za ciscenje pupka)
-ulosci za grudi
uh...to je valjda to,mada sam sigruna da sam jos stvari zaboravila

pregnancy
vesna srce Offline
#7 Objavljeno : 15. novembar 2007 9:59:34(UTC)
vesna srce

Nivo: Član Veteran

Član od:: 28.4.2007(UTC)
Poruka: 124
Žensko

Naravno pored kreveca,potrebno je još sitnih stvari ;pa da pokušam da nabrojimicon_razz elene-pamučne,švedske,trouglaste..;pampers(počinjemo od broja 1);zeke,kapice,čarapice (zeke brzo omale pa uzimajte veće da bebi bude komotno );bodići,benkice,ćebe,posteljina,peškiri,duda,flašica,ad kapi,čaj protiv grčeva u stomaku(komorač,kamilica od 14 nedelje se mogu davati ali i ranije ali pomalo);senjački čaj protiv grčeva ako živite u Bg ;kadica za kupanje bebe(bebi sapun,kupka,);termometar za merenje temperature u sobi(t sobe za bebu treba da je oko 23 stepena;devojčice vole toplije od dečaka),Hidrogen od 3 % za tretiranje pupka kao i povidon-jod i sterilne gaze i platneni flaster za fiksiranje gaze;dunjica ili korpa za bebu.
Za mamu pored uobičajene higijene i nege može piti čaj za dojilje od hippa pomaže u stvaranju mleka(lično dokazano).
Znam da mamama koje očekuje prvo dete nije baš svejedno ali sve smo kroz to prošle.
Ako sam nešto zaboravila navesti neka me neka mama dopuni ali u principu to je to za početak.
zvjezdica Offline
#8 Objavljeno : 15. novembar 2007 10:33:06(UTC)

Član od:: 9.6.2007(UTC)
Poruka: 926
Bodovi: 6
Žensko

sta su to ad kapi

tijanast Offline
#9 Objavljeno : 15. novembar 2007 11:13:27(UTC)
tijanast

Član od:: 3.11.2006(UTC)
Poruka: 2,136
Žensko

AD kapi se daju od 15 dana bebi, vitaminchic, ali sada preporuchuju Vigantol kapi umesto AD, jer on sadrzi samo vitamin D, koga nema dovoljo u maminom mleku a vitamina A ima, ja koristim Vigantol.

dragana024 Offline
#10 Objavljeno : 15. novembar 2007 18:26:24(UTC)
dragana024

Žensko

Evo šta pronađoh na netu....
Pogledajte.....

Dolazak kući - što je potrebno za bebu

Ne pretjerivati sa kozmetičkim proizvodima, jer većina pedijatara za početak preporuča samo vodu, eventualno sa kamilicom ili maslinovim uljem. Ono što je uvijek potrebno je jedino dječji neutralni sapun. Dobro je imati malu bočicu ulja za tjemenicu ili sl.
Pavlovićeva mast za guzu (u apoteci), odlična i za sve ostale probleme sa kožom. Kad beba počne jesti drugu hranu osim majčinog mlijeka, može se početi koristiti industrijska krema, jer je "kakica" kiselija pa je potrebna jača zaštita.
Za brigu oko pupka: hydrogen (ili alkohol - uputit će vas u bolnici ili pitajte patronažnu sestru), byvacin prašak, sterilne komprese, štapići za uši sa proširenjem
Puno vate za pranje, od koje se mogu unaprijed napraviti mali smotuljci za čišćenje lica i sl.
Obični štapići za uši za čišćenje nosa
Vlažne maramice - 2 komada
Pelene: Pampers za početak imaju N newborn veličinu 1 paket, a dalje veličina 1. Neke bebe su osjetljive na pampersov losion, no kad nadete pelene koje bebi odgovaraju držite se uvijek istih. Provjeriti da li paket ima rupe i datum proizvodnje!!!!
Češalj i četka za kosu
Ručnik veliki za nakon kupanja sa malom kapuljačom u uglu 2 komada
Kadica za kupanje što veća i bez stalka jer se ova brzo preraste (ibjegavajte "anatomske, jer maloj bebi samo smetaju izbočine, a prebrzo je preraste da bi ono anatomsko mogli iskoristiti")
Termometar za vodu, dok se ne dobijete osjećaj koliko topla voda treba biti
Pumpica za nos (ne koristiti do mjesec dana), za probleme sa nosom
Sterimar ili sljezov korijen Izdajalica. Potrebna ako se misli dugo dojiti (Avent ili Medela - razlika je uglavnom u cijeni, sa njom dolazi i duda. Pa nije potrebo kupovati nikakve dodatne flašice i dude.)
Jednokratni ulošci za grudnjak
Grudnjak za dojenje
Dude varalice ne treba kupovati unaprijed. Poželjno da se ne koriste do mjesec dana zbog dojenja.
Gazice ili napraviti od gaze sam doma, ili postoje jako dobre od Tosame unaprijed obrubljene cca 10 komada
Obične pelene, jako važne za sve moguće od brisanja do širokog povijanja, što više to bolje cca 40-50kom
Švedske pelene, isto nekad ne trebaju pa se može posuditi za početak. Cca 10 kom.

Kod kupovanja robe važno:
Mali brojevi se brzo prerastu, a veći se mogu ranije nositi - dakle najbolje je odmah početi od br. 56. Različite zemlje proizvođača su i različite dimenzije, talijanski i hrvatski brojevi su dosta mali, austrijski veliki. Za prvo vrijeme dobro je posuđivati robu pogotovo benkice i sl, jer da bi se napunila veš mašina treba dosta robe (što dulje odvajati dječji veš od odraslog i ne koristiti omekšivač). Tako je broj potrebne robice teško reći, pogotovo se razlikuje za zimske i ljetne bebe.
Dijete se u početku oblači u dva sloja. Zato su spretne benkice.. Mali brojevi body-a postoje na kopčanje kao benkice. Ako se kupuju majice važno da imaju gumbiće na ramenima za lakše oblačenje preko glave. Sveukupno gornjih dijelova cca 10 komada, plus nešto toplije vesta ili sl.
Kapice 2 komada pamučnih bez obzira na doba godine + za zimu topla kapica.
Za zimsku bebu skafander
Čarapice dovoljno 4 para
Štramplice tj jednodjelna odjelca cca 5-6 kom. Po mogućnosti da imaju kopčanje između nogu, tako da se pelena može presvući bez skidanja svega.
Dekice 2 komada jedna za kolica jedna za krevetić
Sličeki, za početak ih nije potrebno puno, već za bljuckanje posluže i pelene. Ali kasnije se neophodni.
Toplomjer
Škarice za nokte
Krevetić (bolje da se stranice ne spuštaju jer se brzo rasklima), ali se dno obavezno mora dati spustiti, madrac, poplun, štitnici za stranice, dvije plahte na gumu, dupla posteljina
Jastuk je najčešće potreban samo za izlazak iz bolnice, zato ga je najbolje posuditi
Podloga za presvlačenje
Kolica, postoje razni modeli ali je neekonomično kupovati prvo duboka pa kišobran. Najbolje ona koja idu od 0 do sjedenja
ako imate auto - autosjedalica mala, kao nosiljka, jako praktična i za sjedenje u kući
"Viper" tj. ležaljka jako praktično, jer beba u njemu može spavati i negdje drugdje osim krevetića, već jako brzo se može malo ukositi - pa beba može gledati naokolo, kroz prozor i sl. Može se i ljuljati.
Torba za stvari za bebu, poveća, jer uvijek ima sto stvari koje treba ponijeti. Ima zgodnih baš za to.
Nosiljka za bebu ili marama. Marama se može nositi od prvog dana do tri godine, ali je jako skupa i mora se naručiti iz Austrije.( Ni jedno ni drugo nije neophodno - pogotovo prvih mjesec dana)
Unaprijed razmislite gdje ćete odlagati upotrebljene pelene i dječju uprljanu robicu
Vreća za spavanje, i to probati bebu naviknuti do 2,3 mjeseca, jer će kasnije vjerojatno biti ljuta što se ne može jednako micati kao kad nije u njoj.

Brandza Offline
#11 Objavljeno : 15. novembar 2007 20:10:29(UTC)
Brandza

Grupe:
Član od:: 22.8.2007(UTC)
Poruka: 2,698
Žensko

dragana...taj spisak je otprilike ono sto treba..uvek se potkradu pokoje sitnice...
Julija SG Offline
#12 Objavljeno : 15. novembar 2007 20:52:10(UTC)
Julija SG

Član od:: 18.9.2007(UTC)
Poruka: 1,726
Žensko

I meni se ovaj spisak cini super... To je to manje vise, sto stvarno treba na pocetku.
JOgi Offline
#13 Objavljeno : 26. mart 2008 12:24:00(UTC)
JOgi

Grupe:
Član od:: 14.8.2007(UTC)
Poruka: 743
Žensko

Preporuka
Za pocetak je prkticnije kupovati bebi zabice nego zeke. Zabice su kao pantalonice sa stopalima. Kako bebe bljuckaju u pocetku, lakse je menjati samo benkicu, nego sve presvlaciti. Takodje predlazem i zabice kupovati u vecim brojevima (74) jer ce ih onda beba duze nositi.
Ognjen
Iki Offline
#14 Objavljeno : 27. mart 2008 9:31:24(UTC)
Iki

Član od:: 2.11.2006(UTC)
Poruka: 2,252
Žensko

Od sitnica koje su meni odmah bile potrebne su bile bodici sa dugim i kratkim rukavima, nekoliko portiklica, kapica, zatim neke pamucne stvarcice, trenerkice ili nesto tome slicno da bi se beba prijatno osecala. Po meni jeans i haljinice nisu ni malo prakticne za novorodjenu bebu, pa to ostavite za kasnije.
Pampers (nikakve druge pelene nisam koristila ni preko pampersa) i vlazne maramice, pavloviceva (mada ne morate mnogo bebu da mackate njome ako joj je koza glatka i nije crvena, bar ja nisam), prasak za pupak, kapi za grceve, vitamin D (AD kapi), kadica, peskir i neko ulje za kupanje (kupke nisu preporucljive za malu bebu, pa cak i one bebske ne), moze bademovo ulje.
To su sitnice, za krupne stavri cete se sigurno svega setiti (krevetac,posteljina...)
Makazice za nokte (mada to moze i kasnije, jer se bebi nesmeju odmah seci nokti) pa bi mozda male pamucne rukavice isto bile korisne da se beba ne ogrebe.
Ako se setim jos neceg, pisem.
Petra* Offline
#15 Objavljeno : 14. april 2008 9:09:34(UTC)
Petra*

Član od:: 23.7.2007(UTC)
Poruka: 1,610
Žensko

Ja uskoro pocinjem da kupujem te "sitnice" i izbezumljena sam, predpostavljam da je tako jer postoji mnogo razlicitih proizvodjaca i tipova svih tih sitnica... Stalno mislim da cu pogresiti za neku kupljenu stvar. Da li postoji nesto za sta biste rekle OBAVEZNO UZMI TO I TO... Ili, OVO NIKAKO!!!????
Ili nije toliko vazno, jer se sve svede na isto neznam POMAGAJTE ;] !
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
19 Strane123>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.