Obaveštenja

Icon
Error

3 Strane123>
Beca Offline
#1 Objavljeno : 10. februar 2007 18:43:00(UTC)
Beca

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 10.2.2007(UTC)
Poruka: 2,012
Bodovi: 0
Žensko

Drage moje pozdrav svima.Imam malih problemcica.Trenutno sam u 12 nedelji trudnoce i imam bolove u stomaku konstantno od pocetka.Moj ginekolog kaze da je sve u redu i da je to u neku ruku i normalno.Pila sam progesteron, ali posto se on uzima samo do kraja 4 meseca sada na poslednjoj kontroli mi je to i iskljucio.Da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

Sponzor
TwitterFacebook
Aiko Offline
#2 Objavljeno : 10. februar 2007 18:53:00(UTC)
Aiko

Član od:: 13.7.2006(UTC)
Poruka: 3,345
Žensko

Ja sam imala, ali povremene bolove, slicno kao menstrualni bolovi. Sta podrazumevas pod konstantno, jel te bolovi uopste ne prestaju?
Beca Offline
#3 Objavljeno : 11. februar 2007 16:58:00(UTC)
Beca

Žensko

Ne bukvalno, ali ja imam osecaj da ne prestaju.U stvari to je kao neki pritisak iznad stidne kosti koji je bas jak i izaziva bol.Imala sam ranije veoma bolne menstruacije i ovaj bol izgleda kao njegova blaza varijanta, ono kao kada mozes da izdrzis bez nekog analgetika.Drago mi je da si se javila.

Beca Offline
#4 Objavljeno : 11. februar 2007 17:07:00(UTC)
Beca

Žensko

Inace ovde na forumu je ok.Zivim u Becu i sve mi je nekako daleko i strano i sada kada sam ovaj mali svet pronasla sretna sam, a i skreno verujem da ce kod mene biti sve u redu.Strah je prisutan i zato sto mi je ovo prva trudnoca.Pozdrav za sve i sve ste stvarno slatke! :)

ada Offline
#5 Objavljeno : 11. februar 2007 17:17:00(UTC)
ada

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 1.11.2006(UTC)
Poruka: 1,097
Žensko

Prvo dobrodosla Beclijka i nemoj se puno sikirati,misli pozitivno i sve ce biti u redu!!!
Ja ti od srca zelim laku trudnocu i jos laksi porod!!!SmileyCentral.com

Prex Offline
#6 Objavljeno : 11. februar 2007 17:53:00(UTC)

Član od:: 30.10.2006(UTC)
Poruka: 3,370
Žensko

Draga Beclijko, kao prvo zelim ti dobrodoslicu, i laku trudnocu i porodjaj... cvecko
Iskreno se nadam da ce uskoro prestati bolovi koji te brinu. Inace, sasvim je prirodno to sto brines, ali ako ti je doktor rekao da je sve ok, pa valjda on zna sta radi. Ja sam pila progesteron zbog krvarenja, a bolove koje ti opisujes sam imala tek kasnije u trudnoci, ne na pocetku. Medjutim i meni je tada doktorka rekla da ne brinem i da je sve ok.
Koliko dugo zivis u Becu? Gde tacno (u kom Bizirk-u)? Ja sam posebno emotivno vezana za Bec, obozavam ga. Tu sam zavrsila post-diplomski kurs na Diplomatskoj Akademiji (nalazi se u Favoritenstrasse), a inace sam otisla na skolovanje u Bec sa mojim muzem odmah posle naseg vencanja tako da nam je boravak tamo bio kao jako dug medeni mesec, i bilo nam je predivno. Zato oboje obozavamo Bec i uskoro planiramo da ponovo dodjemo na par dana, da se podsetimo "medenog meseca", samo da nam Tara dovoljno poraste da moze da izdrzi put.
Veliki pozdrav od mene

Beca Offline
#7 Objavljeno : 11. februar 2007 19:54:00(UTC)
Beca

Žensko

Da, draga i ja se iskreno nadam, ali i verujem da je dr u pravu.Sada u toku sledece nedelje moram da rezervisem porodiliste i da mi tamo takodje krenu svi pregledi i kontrole.Do 14 nedelje moram da obavim prvi scrining.Ovde je sve drugacije nego kod nas.Radi se masa stvari koje su obavezne a kod nas ih zanemaruju.
Inace zivim 10 meseci u Becu.U principu ovo je jedan zaista prelep grad, ali meni ipak tako sve nekada ne dostaje.Zivim u 12 becirku, tj Meidling.Na granici smo skoro sa 13 becirkom, npr Senbrun mi je na 10 min pesaka od stana, a to mi je ujedno i omiljeno mesto.
Pozdrav za sve i hvala na bar nekim informacijama. trudnica :)

dr Avluela Offline
#8 Objavljeno : 11. februar 2007 21:46:00(UTC)
dr Avluela

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 19.10.2006(UTC)
Poruka: 1,039
Žensko

Nemoj da brines kad ti je doktor rekao da je sve ok.
I ja sam imala strasne bolove prvih meseca trudnoce koji su me svako vece budili.Bili su toliko jaki da je moj ginekolog morao da mi da Buscopan tablete u kombinaciju sa analgetikom! neznam
Hvala Bogu sve je to proslo. Zato nemoj da mislis da si jedina i da se plasis da nesto nije uredu.Naravno cim vidis da se nesto promenio na gore u vezi toga onda obavesti odmah doktora. caos

Beca Offline
#9 Objavljeno : 11. februar 2007 22:53:00(UTC)
Beca

Žensko

O, hvala draga od srca.Mislila sam da se to samo meni desava.Moje prijateljice, rodjake uopste nisu imale ni slicnih problema i znas kakv je osecaj kada pitas nekog a on slozi facu kao da si u najmanju ruku vanzemaljac i da ti se desava ne znam sta. zvezda

Prex Offline
#10 Objavljeno : 12. februar 2007 18:45:00(UTC)

Član od:: 30.10.2006(UTC)
Poruka: 3,370
Žensko

Pa super je to sto su u Austriji svi ti pregledi obavezni koji kod nas nisu. Sve ce to da ti olaksa situaciju i da te smiri, jer ako su svi pregledi ok, i ti ces da se osecas bolje i smirenije. A i pretpostavljam da ce u porodilistu da te pregleda neki drugi doktor, ne isti kao i do sada, pa misljenje razlicitih lekara nikad nije na odmet.
Super je to sto ti je Senbrun tako blizu, bice ti divno da setas bebu tamo u onom predivnom parku, i da je vodis u zoo vrt...divno... :)
Javi kako je proslo na tom skriningu u porodilistu.
Pozdrav :)

Beca Offline
#11 Objavljeno : 12. februar 2007 20:21:00(UTC)
Beca

Žensko

U ponedeljak sam dobila termin (scrining je obavezan od 12-14 nedelje, a najoptimalnije je da se radi u 13).Javicu se obavezno sa vestima, ali iskreno verujem da ce sve biti ok.Tada cu i videti zaista kako moja beba izgleda, za sada naravno, scrining se radi na 3D.
Inace sto se tice zoo vrta u Senbrunu imam i godisnju kartu, zamisli koliko samo visim tamo, a i prelepo je.
Svima pozdrav i poljubac za sada!
strikam

ummi-emina Offline
#12 Objavljeno : 14. februar 2007 17:08:00(UTC)
ummi-emina

Nivo: Član Veteran

Član od:: 7.7.2006(UTC)
Poruka: 101
Bodovi: 9
Žensko

Beclijka,najpre da ti pozelim dobrodoslicu,a naravno i da nemas nikakvih problema tokom trudnoce,sad neznam kakvi su ti tvoji bolovi,jer i ja sam imala u posetku,negde do 3-4 meseca,pa su me kasnije prestali,ali nista nije strasno,bili su mi podnosljivi bolovi.Puno srece ti zelim....

Beca Offline
#13 Objavljeno : 15. februar 2007 13:21:00(UTC)
Beca

Žensko

Hvala ti draga na dobrodoslici.Ma podnosljivi su i meni, samo uznemiravaju i nikada nisi nacisto i siguran i miran, mada dr uvek govori da je sve u redu, ali znas i sama hiljadu misli u glavi, naravno razlicite gluposti itd.Ovo mi je prva trudnoca.Veruj mi da tek kada sam ovde procitala da jos ima zena koje imaju slicne probleme malo sam se opustila, a do tada kome goda da sam se obratila niko nije osecao nista i svima je bilo ok.U svakom slucaju ovo je jedno pravo, pravo mesto i sretna sam sto sam ga pronasla i sto sam malo razbila svoj strah i opustila se! zaljubljen

ummi-emina Offline
#14 Objavljeno : 15. februar 2007 14:10:00(UTC)
ummi-emina

Nivo: Član Veteran

Član od:: 7.7.2006(UTC)
Poruka: 101
Bodovi: 9
Žensko

E super sto tako mislis,naravno da ce ti ovde uz nas koliko toliko biti lakse,veruj i meni da nije ovog foruma,neznam sta bi radila,samo se pitam kako li sam dotada dok nisam pronasla ovaj forum provodila dane,jer ovako mi prodje vreme brzo,dok mi muz nedodje s posla,posle je drugacije.Pozdrav....

kadad Offline
#15 Objavljeno : 15. februar 2007 16:13:00(UTC)
kadad

Nivo: Iskusan Član

Član od:: 5.2.2007(UTC)
Poruka: 64
Žensko

Ne sekiraj se nista,i ja sam od pocetka trudnoce imala uzasne bolove u stomaku ponekad nisam mogla da se krecem,moja dr. je rekla da je sve u redu.Za par dana bih trebala da se porodim i bolovi su prestali ali su se pojavili novi u ledjima,i opet je sve u redu.Osim toga trudnoca je prosla bez komplikacija tako da mislim i da je sa tobom sve u redu.
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
3 Strane123>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.