Obaveštenja

Icon
Error

4 Strane123>»
Beca Offline
#1 Objavljeno : 19. mart 2007 15:15:00(UTC)
Beca

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 10.2.2007(UTC)
Poruka: 2,012
Bodovi: 0
Žensko

Oduvek imam problema sa ispucalim kapilarima na listovima.Koza mi je tanja pa je sva providna, mazem non-stop kestenovim gelom jer kazu da je najbolji.Ispucali kapilari su posledica nedostatka vitamina R (retinola) u kozi, mislim da je to kod mene problem, jer niti sam ikada dugo stajala, oduvek radim hladnu depilaciju.Bavila sam se sportom intenzivno dosta vremena, ali vise mislim da je genetika u pitanju.Moj tata je operisao vene i na jenoj nozi ima cak 17 malih rezova.
Sada me je pomalo strah i ne znam ni sama kako da se ponasam u trudnoci.Trudim se da odmaram noge, pogotovo posle setnje, mazem ih nekim preparatom na bazi divljeg kestena koji se koristi u toku drugog stanja, ali cini mi se da je stanje malo losije mego ranije?! neznam hmm
Da li je neka od vas drage moje trudnjacice imala problema slicne prirode? trudnica trudnica strikam strikam kucam kucam spavam spavam

Sponzor
TwitterFacebook
daca77bg Offline
#3 Objavljeno : 19. mart 2007 15:42:00(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 22.2.2007(UTC)
Poruka: 101
Žensko

Ja sam u istom problemu imam prosirene vene na levoj nozi. Ova bolest se prenosi autosomno dominantno, sto znaci da ako je jedan od roditelja ima prosirene vene, velike su sanse da ih i dete dobije. One se narocito manifestuju u trudnoci zbog pritiska u maloj karlici tako da se krv otezano vraca u srce i samim tim zadrzava se u venama koje u ovom slucaju nemaju adekvatne zalistke koji bi to resili. Ja stavljam elasticni zavoj svakog jutra odmah iz kreveta pre nego ustanem. Sto se tice ipucalih kapirala probaj sa vecim unosenjem c vitamina, kako bi ojacala zidove, kapilara, i trudi se da se ne ugojis puno. Pozdrav.

jelenab Offline
#4 Objavljeno : 19. mart 2007 21:58:00(UTC)
jelenab

Član od:: 12.12.2006(UTC)
Poruka: 1,672
Bodovi: 6
Žensko

Moja zaova trenutno ima iste probleme i to bas izrazene. Ona je u 7. mesecu i rekli su joj da nastavi s kesten gelom i obavezno da kupi trudnicke carape za vene. Jedva ih je nasla ovde u Bg. 
MissGak Offline
#5 Objavljeno : 19. mart 2007 22:11:00(UTC)

Član od:: 19.9.2006(UTC)
Poruka: 2,314
Bodovi: 18
Žensko

Moja mama ima prosirene vene tako da sam ja strahovala od njih tokom trudnoce.Osecala sam bolove u desnoj nozi,to ovde zovu "restless legs"-e pa sve je ukazivalo na to.Kada sam videla da u predelu clanka pocinju da mi pucaju kapilari pocela sam da noge mazem nevenovom mascu.Sada 6 meseci nakon porodjaja stanje se sredilo!!Ne prestajem da preporucujem-nevenova mast je najbolja.Pre toga sam isprobala neke gelove bas od kestena medjutim nisam primetila nikakva poboljsanja i kad vise nisam imala sta da izgubim pocela sam sa nevenom.Najbitnije,bol u nogama je prolazila od te masti!
Pokusaj,nista te ne kosta,i moja mama svoje vene maze istom mascu(ona je pocela sama i da je pravi)
Aleksa 29.8.2006.
Ana 9.8.2009.
tanja. Offline
#6 Objavljeno : 20. mart 2007 4:16:00(UTC)
tanja.

Član od:: 2.2.2007(UTC)
Poruka: 3,339
Žensko

Ja sam bas dosta otezala u gornjem delu u zadnjih par nedelja pa sa plasim prosirenih vena.
Istina, nikada ih nisam imala ali sada mi noge zaista dosta oticu zbog tezine - znaci li to obavezno i prosirene vene ? :(

skorpijamaya Offline
#7 Objavljeno : 20. mart 2007 11:24:00(UTC)
skorpijamaya

Član od:: 9.9.2006(UTC)
Poruka: 153
Žensko

Ne znaci da ce neko dobiti vene ako mu noge oticu,
jeste velika tezina i pritisak na noge,treba sto vise leskariti,
podici noge na nesto kad sedite.
Meni je bas na kraju trudnoce noge bile ko krofne, i na cevanicama sam videla kao crvene podlive,ispucale kapilare
sta li je vec bilo,bas sam se uplasila,tako mi je bilo zadnjih nedelju dana ,u bolnici su mi rekli da se od tezine to desilo
ali i od toga sto sam stalno negde isla,ceo dan na nogama,
a i toplo vreme je bilo,u svakom slucaju povuklo se samo
posle porodjaja,kao da nije ni bilo! pozz
Beca Offline
#8 Objavljeno : 20. mart 2007 14:03:00(UTC)
Beca

Žensko

Bas toga se i ja plasim.Ok za sada da nosim carape za vene, ali termin mi je sam kraj avgusta tako da tada nema ni carapa, a o vrucini da ne pricam, mada planiramo da stavimo klimu u stan, ali ni ona nije Bog zna kako zdrava pogotovo za zenu u zadnjem trimestru.
Koristim ja kremu od nevena za razne stvari i zaista je fantasticna.Moracu da probam da mazem i noge.

skorpijamaya Offline
#9 Objavljeno : 20. mart 2007 14:21:00(UTC)
skorpijamaya

Član od:: 9.9.2006(UTC)
Poruka: 153
Žensko

Mi smo proslo leto stavili klimu u stan,mada nisam pobornik klime,ali nisam bila u stanju da se borim sa +40 u stanu.
Najbolje je ukljucis klimu,leskaris kuci,pomalo prosetas,
ali ja sam u trudnoci bila `pundravac` koja je `morala`
u sred podneva po najvecoj vrucini da baza po gradu ,
ide tamo vamo i to najvise bas pred sam kraj trudnoce
(nervoza sta li je u pitanju) i naravno sem uzasnog umora,zadihanja pojavilo se i to ispucali kapilari na nogama,
tad je bio i porodjaj a kad je telo polako splaslo,noge omrsavile,nestali su i ti kapilari... :)
Prex Offline
#10 Objavljeno : 20. mart 2007 17:41:00(UTC)

Član od:: 30.10.2006(UTC)
Poruka: 3,370
Žensko

Ja sam oduvek imala problem sa pucanjem kapilara i sa venama (imam i naslednu predispoziciju za to), tako da sam se mnogo plasila da mi u trudnoci ne bude neka katastrofa sa venama. Na srecu nije bilo strasno, mada su mi u 8. i 9. mesecu mnogo oticale noge, bile su kao krofne, pogotovo clanci na nogama. Ali sada je sve ok, to se odmah posle porodjaja povuce tako da ne treba preterano da brines. Samo dosta odmaraj noge, kad god sedis podigni noge, i izbegavaj dugo stajanje.
Ja sam pre trudnoce konsultovala lekara u vezi ovoga i on mi je preporucio Essaven gel kao najbolji. Probala sam maltene sve moguce gelove za vene koji postoje na nasem trzistu i ovaj je stvarno najbolji, bar meni.
Ali kad sam ranije imala najvise problema sa venama najvise mi je pomogao lek "Phlebodia". Taj lek je fenomenalan, na zalost morala sam da prestanem da ga pijem u trudnoci (nije dokazano da utice na plod ali iz predostroznosti lekari ipak savetuju da se prestane).
Miss Gak, znaci tvoja mama koristi kremu od nevena? Kakva je to krema, mislim da li se kupuje kao jedna od onih "pravljenih" krema (misli one sto prave u samoj apoteci) ili postoji neka "fabricki" pravljena? Ako postoji kako se zove/koji je proizvodjac? Bas bih probala ako kazes da njoj to mnogo pomaze.

tanja. Offline
#11 Objavljeno : 20. mart 2007 18:26:00(UTC)
tanja.

Član od:: 2.2.2007(UTC)
Poruka: 3,339
Žensko

I ja nosim carape za vene ... ali sto kaze Beclijka - nista od carapa u maju,junu,julu.... leto

Beca Offline
#12 Objavljeno : 20. mart 2007 23:05:00(UTC)
Beca

Žensko

Prex ja kremu od nevena kupujem u DM vec dugo vremena, jos dok sam bila kuci i veoma sam zadovoljna sa njom.Letos, jednom prilikom posle depilacije, upalila mi se lojna zlezda na preponi i veruj samo sam to mesto mazala kremom od nevena i smirilo se.Sada od kada sam u drugom stanju lice mi je uzasno, pocela sam da ga mazem sa tom kremom i stanje se popravilo, hvala Bogu.
Pokusaj, meni je ova iz DM ok za druge ne znam.

MissGak Offline
#13 Objavljeno : 21. mart 2007 0:25:00(UTC)

Žensko

Mama je sama pravi od nevenovog cveta,kako ne znam,bas kada dodjem dole naucicu i sama da je pravim,zasto da ne!Inace postoji i fabricka naravno,ja sam imala neku nemacku dok sam bila trudna,a sada imam opet ali je drugi proizvodjac.Na kutijici pise-Balea body Melkfett (Ringeblume)-sto mu valjda dodje neven icon_lol evo Beclijka ce potvrditi...
Inace za vreme trudnoce nisam imala problema sa natecenim nogama uopste ,nisam bila ni preterano teska,ali kapilari su pucali.Zaboravila sam da dodam da mi je u trudnoci iskocila jedna vena na kolenu i nazalost nije se povukla za razliku od popucalih kapilara.
Aleksa 29.8.2006.
Ana 9.8.2009.
Ella Offline
#14 Objavljeno : 21. mart 2007 0:39:00(UTC)
Ella

Član od:: 28.12.2006(UTC)
Poruka: 6,223
Bodovi: 3
Žensko

Ja sam u 8om mesecu trudnoce, i jos mu nisu natekle noge ni ispucale vene... Kad to obicno biva? I kad pocinje ta gorusica? Ja sam kao spremna na sve, ali nista...
Da li treba da nosim te neke specijalne carape pre nego sto mi oteknu noge i ispucaju vene ili???

MissGak Offline
#15 Objavljeno : 21. mart 2007 0:46:00(UTC)

Žensko

Ne mora da znaci da ces imati bilo koji od ovih problema.Kao sto sam vec pomenula ja nisam imala problem sa otecenim nogama,cak sam izgledala smesno sa onolikim stomakom i tankim nogicama icon_lol
Aleksa 29.8.2006.
Ana 9.8.2009.
Ella Offline
#16 Objavljeno : 21. mart 2007 1:04:00(UTC)
Ella

Član od:: 28.12.2006(UTC)
Poruka: 6,223
Bodovi: 3
Žensko

pa nemam ni ja, iako sam stalno na nogama, i stalno stojim, setam... Ali reko bolje je spreciti, nego leciti... Ako te carape vrede nesto da nosim jos ova 2 meseca... ali mozda i nema potrebe...

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
4 Strane123>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.