Obaveštenja

Icon
Error

12 Strane«<9101112>
JasnaMK Offline
#146 Objavljeno : 14. avgust 2011 22:39:45(UTC)
JasnaMK

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 2.4.2008(UTC)
Poruka: 776
Bodovi: 243
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
EPodrzavam Ivanicu i epidural preporucujem svima koje zele da rode prirodno :) One koje zele ili moraju CR, definitivno spinalna jer za sve vreme si svestan i odma mozes da vidis svoju bebicu. Inace snimke su divne, Ja sam gledala neki snimak od CR na netu i pokajala se sto puta sto sam to gledala :D

Sponzor
TwitterFacebook
dacika Offline
#147 Objavljeno : 24. novembar 2011 21:18:34(UTC)
dacika

Nivo: Expert

Član od:: 10.5.2007(UTC)
Poruka: 2,078
Bodovi: 1,812
Žensko

Poslate zahvalnice: 182
Primljene zahvalnice: 34 u 32 poruka
http://www.youtube.com/w...?v=6y6GY9g2aFM&NR=1

Mozda bi i mi bile opustenije da imamo ovakvu atmosferu na porodjaju...
Muzika, mir,nema panike, ponizavanja.....eh, pusta masta.....
A ovoj gdji se definitivno klanjam.
IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SMO SE ODREKLI....
SVE CE BITI DOBRO NA KRAJU, AKO NIJE DOBRO
ONDA NIJE KRAJ!!!!

Ivanica81 Offline
#148 Objavljeno : 25. novembar 2011 12:22:28(UTC)

Član od:: 28.1.2008(UTC)
Poruka: 1,064
Bodovi: 2,667
Žensko

Poslate zahvalnice: 17
Primljene zahvalnice: 49 u 49 poruka
Ave Maria!!
Stvarno bi bilo lepo da svaka zena ima mogucnost da se ovako porodi. Posebno mi je emotivno kada mama prva uzme svoje dete u ruke i zagrli je. Prvi dodir bebe van stomaka je sa osobom koja je 9 meseci nosila u sebipoljubac

dacika Offline
#149 Objavljeno : 25. novembar 2011 13:25:47(UTC)
dacika

Član od:: 10.5.2007(UTC)
Poruka: 2,078
Bodovi: 1,812
Žensko

Poslate zahvalnice: 182
Primljene zahvalnice: 34 u 32 poruka
Da , draga moja....jos kako je odmah na grudi stavila , pa taj osmeh
CAROBNOOOOOOOOzaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen
IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SMO SE ODREKLI....
SVE CE BITI DOBRO NA KRAJU, AKO NIJE DOBRO
ONDA NIJE KRAJ!!!!

Ushtipak Offline
#150 Objavljeno : 30. novembar 2011 15:38:54(UTC)

Član od:: 15.6.2011(UTC)
Poruka: 1,058
Bodovi: 3,186

Poslate zahvalnice: 121
Primljene zahvalnice: 63 u 61 poruka
Jooooj, ja bolje da ovo ne gledam... Jeste lepo i poeticno, ali zena mumla i jauce, stenje i namesta se... doomed doomed doomed doomed doomed Kako ce toliko dete da mi se progura kroz vaginu kad me, da izvinite, ponekad zaboli i proces pravljenja doticnog deteta? Znam, znam, priroda je sve to smislila bla, bla... Inace sam gledala na diskaveriju ili tako necemu da zene (ljudska bica) imaju najtezi i najbolniji porodjaj od svih sisara iz dva razloga. Prvo, uspravili smo se na zadnje noge, karlica nam je u neprirodnom polozaju u odnosu na zivotinje koje hodaju cetvoronozno. A drugo, najpametniji smo, pa imamo i najveci mozak koji, dakle, uvecava i glavu! E ta glavata glava prolazi kroz tu nepovoljno namestenu karlicu i eto ti belaja!
Ma, valjda ce sve proci ok. Jedino se nadam da ce beba biti ziva i zdrava, a ako moze i da se ja ne namucim kao neke koleginice sa foruma, pa da mi se smuci i sama pomisao na drugu trudnocu... icon_sad icon_sad Uvek mi je zao kad citam takve postove...

danka Offline
#151 Objavljeno : 1. decembar 2011 12:04:50(UTC)
danka

Član od:: 20.3.2008(UTC)
Poruka: 3,908
Bodovi: 2,928
Žensko

Poslate zahvalnice: 12
Primljene zahvalnice: 31 u 30 poruka
ustiopak bolje da ne gledas :))
ja sam tako prosli put jedno vreme odlepila sa tim snimcima...uzas.
u svakom slucaju svaki je porodjaj prica za sebe i ovi snimci mogu samo da te opterete.
nekad sam negde procitala da je najbolje da se sa svojom bebom dogovoris kako cete to za cas da zavrsite i ja sam ti se tako ispricala sa mojim sinom u stomaku pred porodjaj i stvarno smo za cas zavrsili,
inace sto se tice bola i to je jako individualno, ja recimo ne pamtim porodjaj po bolu. Ja pamtim vise bol od zacetka mastitisa - to boli gore nego porodjaj. Stalno kazem da sam se odlucila za epidural namucila bih se duplo vise jer bih morala da dodjem ranije u bolnicu , da prodjem svu pripremu, i sta sve vec ide, a ovako sam se porodila za sat i po od ulaska na vrata bolnice.
To ipak zena treba da resi sama sa sobom bez icije sugestije. Meni je dr pokusao da objasni da je porodjaj najveci fizioloski bol koji covek moze da podnese i da je glupo sto necu epidural, ali ja sam to resila tako sa sobom i rekla sam ako bude strasno seldeci put cu ga uzeti.

pulinka Offline
#152 Objavljeno : 1. decembar 2011 16:37:13(UTC)

Član od:: 10.12.2009(UTC)
Poruka: 826
Bodovi: 1,335
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 22 u 21 poruka
Orginalna poruka od: danka Idi na citiranu poruku
ustiopak bolje da ne gledas :))
Meni je dr pokusao da objasni da je porodjaj najveci fizioloski bol koji covek moze da podnese i da je glupo sto necu epidural

A dr je muško pa se razume icon_rolleyes .

Ta poza u kojoj se žena na snimku porađa je meni bila udobna i skoro bezbolna naspram porođaja na leđima. Iskreno, nije mi jasno šta je tako strašno opterećujuće na tom snimku. Meni je dirljiv.

Mislim da je mudro pripremiti se na određenu količinu bola pre, u toku i posle porođaja-inače se ushtipak može gadno šokirati icon_wink . Čak i uz najbolju epiduralnu, boleće makar rana od epiziotimije.
Ali mislim da nas već trudnoća i porođaj uče da budemo majke-jer kroz njih se pripremamo na to da ćemo zbog dece morati da podnosimo različite neudobnosti-ipak smo sami birali da imamo decu.

Amelija 2009.
Ahilej 2011.

The World Needs All Kinds of Minds.
Ushtipak Offline
#153 Objavljeno : 2. decembar 2011 14:16:34(UTC)

Član od:: 15.6.2011(UTC)
Poruka: 1,058
Bodovi: 3,186

Poslate zahvalnice: 121
Primljene zahvalnice: 63 u 61 poruka
Pulinka, hvala ti, ja mozda nisam navikla da gledam takve stvari, ali uskoro cu i ja to proci pa ce mi izgledati poeticnije. Mozda je razlicit utisak kad ipak imas neko iskustvo iza sebe? Pripremljena sam ja na bol, nece mi to biti ni prva rana, ni prvo sivenje, samo se eto nadam da nece biti mnogo gadno jer vidim iz postova zena koje su imale jako teske porodjaje da ih to odvraca od sledece trudnoce... Moja kuma i moja snaja imaju isto iskustvo - ceo dan bolova, sati i sati napinjanja, da bi na kraju deteu nestali srcani tonovi i onda hitan carski rez. U oba slucaja pupcana vrpca je bila obmotana oko bebinog vrata tako da su mogle do sudnjeg dana da se napinju bez veze. Snaji su jos i skakali po stomaku da joj poguraju dete, pa su joj pocepali grlic materice i vaginu u cik-cak. Plus rana od carskog. Pa to je ipak, slozices se, malo vise od normalnog i ocekivanog bola... Ja inace ne slusam ovakve price, ali one su mi iz najblize okoline pa nisam imala izbora... A to sto treba da boli, neka boli, pa nisam od secera :)))))))))))))))))))

pulinka Offline
#154 Objavljeno : 2. decembar 2011 16:47:29(UTC)

Žensko

E, ako imaš iskustva sa ranama i šivenjem, onda ne treba da se bojiš. Prirodni bolovi su vrlo jaki, ali daleko od toga da su nepodnošljivi-bar meni, a ja sam ekstra kukavica i sad planiram da tražim anesteziju kod zubara. I prvi i drugi put sam imala kontrakcije po 36 sati pre svakog porođaja, tako da se može reći da imam iskustva :).
Ono što bolove čini podnošljivim je činjenica da si ti zapravo potpuno zdrava i između kontrakcija se osećaš sasvim normalno, pa možeš i da se odmoriš i skupiš snagu za sledeću. Bitno je shvatiti kontrakcije kao pozitivnu stvar-sa svakom sledećom si sve bliže upoznavanju bebice-a kad počneš da govoriš sebi da su bolovi sad već prejaki i da nećeš izdržati to je znak da je telo spremno i da si blizu guranja bebe napolje. Meni sam izlazak bebe uopšte nije najbolniji deo porođaja, tj. možda i jeste ali mene uhvati adrenalin i sreća i strah u isto vreme, i koncentrišem se samo na to da beba bude dobro, tako da taj deo bola ne primetim. A moje bebe su bile prosečnih dimenzija tako da čim glavica izađe, telo nekako samo isklizne, kao mala ribica. E meni je taj trenutak vrhunac poetike i zaljubljivanja, kad vidim ( a na drugom porođaju i uzmem u ruke baš kao žena na snimku) svoju bebu mokru, sluzavu i prekrivenu sirastim mazom kako maše nogicama i rukicama i hvata vazduh za udisaje. Ali ja sam po profesiji dipl. biolog, videla sam mnogo životinjskih porođaja i snimaka prirodnih porođaja žena i na svaki se rasplačem od sreće, tako da možda i nisam baš čitava u glavi :).

Ono što je nepodnošljivo meni lično-nekim ženama nije, svi smo različiti-su bolovi od indukcije i tretman u porodilištu. Zaista saosećam sa tvojom kumom i snajom, to stvarno nije ni blizu normalnog porođaja.
Tvoja je sreća što živiš u Beogradu pa možeš da biraš porodilište. Dobro se raspitaj, pa ako želiš prirodan porođaj, odaberi takvo porodilište, a ako si radije za epidural spremi sve na vreme. Ja lično mislim da epidural nije potreban, ali razumem da će nekim ženama biti lakše ako ga dobiju.
Amelija 2009.
Ahilej 2011.

ija_ftn Offline
#157 Objavljeno : 2. decembar 2011 18:45:15(UTC)
ija_ftn

Član od:: 4.11.2009(UTC)
Poruka: 318
Bodovi: 819
Žensko

Poslate zahvalnice: 23
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Ono sto je meni pomoglo kod bolova, je to sto znam da nece trajati doveka i da sam sigurna da ce vredeti sav taj bol kada ugledam "rezultat" zaljubljen

Sve ono sto prezivis u toku porodjaja se na neki nacin zaboravi, ono sto se pamti su bolovi nakon porodjaja tipa epiziotomija, bolne grudi itd ali ni to na srecu ne traje doveka. Najgore je sto se vecina nas koncentrise na sam porodjaj (a on bi trebao biti samo deo puta koji je ispred nas) a treba li bi smo se, po mom misljenju, vise koncentrisati na ono sto dolazi posle porodjaja, da bi smo sto spremnije docekali bebu. Trebali bi biti realni i pripremljeni docekati novog clana.

1 roditelj/trudnica se zahvalio ija_ftn za korisnu poruku.
Ushtipak u 5.12.2011(UTC)
njamiii Offline
#155 Objavljeno : 5. decembar 2011 21:12:59(UTC)
njamiii

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Orginalna poruka od: pulinka Idi na citiranu poruku
tako da možda i nisam baš čitava u glavi :).

icon_cool icon_cool icon_lol
Na svu srecu, sad vec mogu odgovorno da tvrdi da si od a do s upravu (misllim na ceo post, ne na citiranu konstataciju icon_lol icon_wink ).
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

pulinka Offline
#156 Objavljeno : 5. decembar 2011 21:54:16(UTC)

Žensko

Orginalna poruka od: njamiii Idi na citiranu poruku

icon_cool icon_cool icon_lol
Na svu srecu, sad vec mogu odgovorno da tvrdi da si od a do s upravu (misllim na ceo post, ne na citiranu konstataciju icon_lol icon_wink ).

Jel ti to pokušavaš da kažeš meni da ja treba tebi da čestitam ili sam se opet zaglupela od nespavanja icon_eek ?

P.S. po tickeru si u 41. nedelji i imaš još 20 dana do porođaja icon_cool
Amelija 2009.
Ahilej 2011.

mima80 Offline
#158 Objavljeno : 5. decembar 2011 22:15:49(UTC)
mima80

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 23.7.2007(UTC)
Poruka: 4,415
Bodovi: 1,011
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 15 poruka
Njamii zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Pulinka, ne bih dodala nista na ono sto si napisala. Izgleda da ni ja nisam sasvim citava, ali meni je prosto zao sto verovatno vise necu doziveti jos jedno cudo zvano porodjaj posto ne planiram vise dece. Jeste bolelo kao sam djavo, ali taj osecaj... Nesto neopisivo
katarina Offline
#160 Objavljeno : 6. decembar 2011 0:08:50(UTC)

Grupe: Članovi, Članovi, Private
Član od:: 10.8.2006(UTC)
Poruka: 4,893
Bodovi: 2,697
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 14 u 14 poruka
I meni je porodjaj nesto najlepse sto sam u zivotu dozivela..milion puta bi prosla kroz isto samo za taj osecajzaljubljen kao i miris bebicezaljubljen taj miris se ne moze porediti ni sa jednim zaljubljen
djiki Offline
#159 Objavljeno : 6. decembar 2011 0:42:31(UTC)

Član od:: 11.2.2008(UTC)
Poruka: 2,422
Bodovi: 489
Žensko

Primljene zahvalnice: 5 u 5 poruka
Orginalna poruka od: mima80 Idi na citiranu poruku
Njamii zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Pulinka, ne bih dodala nista na ono sto si napisala. Izgleda da ni ja nisam sasvim citava, ali meni je prosto zao sto verovatno vise necu doziveti jos jedno cudo zvano porodjaj posto ne planiram vise dece. Jeste bolelo kao sam djavo, ali taj osecaj... Nesto neopisivo

A onda da se i ja prikljucim u klub onih koji nisu citavi :) ali i ja bi se sutra opet poradjala,jer je osecaaaaj,i sve sa porodjaja pamtim sa velikim emocijama,kako s' prvog,tako i sa drugog..mislim da e emocije nikada nece nestati!!!

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
12 Strane«<9101112>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.