Obaveštenja

Icon
Error

12 Strane«<23456>»
Ivek Offline
#47 Objavljeno : 22. maj 2007 0:02:00(UTC)
Ivek

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 29.3.2007(UTC)
Poruka: 688
Bodovi: 0
Žensko

Evo drage moje da postavim sveze informacije za nasu neiscrpnu temu, izvor je B92 i trudnicama ce biti dobro dosle:

Oterati očeve iz porodilišta
21. maj 2007. | 13:35 -> 18:18 | Izvor: B92
Beograd -- V.d. direktor klinike Narodni front Dušan Stanojević kaže da je cena prisustva očeva na porođaju povećana jer je lekarima to problem

Gostujući u Vestima TV B92, Stanojević je kazao da bi povećanje cene usluge za prisustvo oca na porođaju sa sedam na 15 hiljada dinara trebalo da „otera“ očeve iz sale za porođaje, jer se u GAK–u dnevno porodi oko dvadeset žena, što podrazumeva i prisustvo 20 očeva, i izaziva neprijatnost kod lekara.

Takođe, on je kazao da je epiduralna anestezija vanstandardna usluga i da podizanje cene na 10.000 dinara treba da spreči mogućnost dogovaranja pacijenta i lekara za koju će cenu anesteziolog pacijentu učiniti uslugu i dati mu epiduralnu anesteziju, što bi takođe trebalo da spreči korupciju u zdravstvu.

"Da bi bolnica dala tri hiljade izvođaču radova, ona može maksimalno da da jednu trećinu novca od onoga što naplati. Dakle, to je zakonski. Ako bolnica naplati 9.000, ona može samo 3.000 da da anesteziologu. Da može više, cena bi bila manja. Dakle, vas verovatno interesuje otkud još ona hiljadarka, od 9 do 10.000, zato što u celom procesu učestvuje i anestetičar, koji dobija 200 dinara. Znači, to je razlog zbog čega je cena tolika."

Inače, kao vanstandardna usluga pri porođaju, u Ginekološko-akušerskoj klinici u Beogradu prisustvo oca naplaćuje se 15.000 dinara. Ministar zdravlja očekuje da, na već zakazanom sastanku sa direktorom GAK-a, sazna više detalja o razlozima za novi cenovnik.

Srbija srbenda

icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
Optimistickije
LediIv Offline
#48 Objavljeno : 22. maj 2007 0:06:00(UTC)
Nivo: Expert

Član od:: 14.5.2007(UTC)
Poruka: 3,456
Bodovi: 147
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
sto se prisustva muza tice - mm je bio sa mnom i ne bih to menjala ni za sta na svetu. ja sam imala epidural, nista nije bolelo, a on je bio super. ako neki tata misli da ne bi mogao to da podnese i da bi samo pravio problem, onda i ne terba da bude tu. ali mm nije bio takav, bio je sjajan (mada i sam kaze da ne bi bio takav da ja nisam imala epidural). ja bih se osecala pokradenom, kao da nesto tu nedostaje, da u trenutku kad sam ugledala NASE dete on nije bio tu da sa mnom podeli tu buru emocija. meni je to bilo vaznije od bilo cega, da kao sto mamajac kaze, mi budemo u tom trenutku celina.
ali to ipak svako treba za sebe da odluci ako ce muz da pada u nesvest - mozda ipak onda treba zrtvovati taj trenutak koji, opet kazem, ja ni za sta ne bih menjala. a sad je poskupeo s 4500 na 15000. a epidural s 5000 na 10000. ipak, ako necega budem morala da se odreknem zbog para, to ce pre biti epidural

Masha&Tasha Offline
#49 Objavljeno : 22. maj 2007 7:28:00(UTC)

Član od:: 25.3.2007(UTC)
Poruka: 2,923
Žensko

Bravo Majo! Ja sam isto odgledala s mm i on se odusevio, a ja bila zgranuta,sva sam se bila uspanicila. Sad posle svega mogu da kazem da je mm bio samnom na porodjaju i da mi je puno znacilo njegovo prisustvo, naravno sve je to ispalo mnogo lepo jer su ga lekari kao uposlili da mi pridrzava jednu nogu, tako da on nije imao vremena ni da se eventualno gadi, ni plasi, ni bilo sta ( dobro i nije od tih), ipak osecao se jako vazan sto i on ucestvuje u svemu tome i sto je deo toga, samo mu je bila malo frka da presece pupcanu vrpcu pa je odustao od toga, na moju veliku radost, mada mu to nikad ne bi priznala da je uradio( ali u tom trenutku kad su ga pitali jer hoce da presece, ja sam osetila ogromnu ljubomoru( i sad me blam od toga) da me cak i on koga toliko volim odvoji od tog malog bca s kojim sam delila 9 meseci i dobro i zlo).
Bambina. Offline
#50 Objavljeno : 29. maj 2007 20:05:57(UTC)
Bambina.

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 16.3.2007(UTC)
Poruka: 2,724
Bodovi: 3
Žensko

Majo, hvala ti!!!!
Prvi put sam videla porodjaj i sada imam buru emocija!!!! I strah me je i mislim da je prekrasno i place mi se od srece i sta sve ne!!! Sve u svemu, drago mi je da sam ovo videla!!!!

Stvarno, svako u spostvenom aranzmanu treba da se organizuje. Neke trudnice bi vodile muzeve, neke ne bi, neki ocevi nece da idu a drugi hoce. Pa lepo, sve je OK dokle god imamo izbor, ma kakav on bio!!!!
Ja sam uvek za IZBOR, a mi porodicno tj. mm i ja, cemo se dogovoriti.
Verica Offline
#51 Objavljeno : 20. jul 2007 14:04:32(UTC)

Član od:: 18.7.2007(UTC)
Poruka: 450
Žensko

Jao, ja sam tek sada naletela na ovu temu. Nisam uspela da pogledam snimak, nikako da podesim tj. "skinem' program, ali od same price i slika sam vec sva u suzama. Ovo je divno, idealan porodjaj. Zelim svim trudnicama koje se poradjaju ovih dana bas ovakav lep porodjaj. Veliki pozdrav Maji i njenoj porodicizaljubljen zvezda Jecco hvala cvecko

Misteri Offline
#52 Objavljeno : 20. jul 2007 15:01:23(UTC)
Misteri

Član od:: 8.6.2007(UTC)
Poruka: 1,934
Žensko

I ja sam tek sada naletila na ovu temu.
Snimak nisam pogledala, niti zelim. Nemojte pogresno da me shvatite, ali to ne mogu da gledam, kao sto ne mogu da gledam ni kada se na tv npr. prikazuje operacija ili bilo sta drugo sto je vezano za krvi, veliku bol, patnju itd. Takođe, nikada ne bih voljela da se moj porodja snima, a pogotovo da ga gledaju meni nepoznati ili jos gore, poznati ljudi. Mislim da je to dio moje najosjetljivije intime, koji ne bih podijelila ni sa rodjenom majkom ili sestrom. Medjutim, ne osudjujem druge koji misle drugacije :) Hvala Bogu na razlicitostima :)
Kada sam bila trudna, imala sam silnu zelju da mm bude samnom na porodu, ali to u bolnici gdje sam se poradjala, nije dozvoljeno, tako da nije mogao uci, kao ni bilo ko drugi od clanova prodice. Kada sam tek usla u salu bilo mi je zao, a kasnije mi je bilo drago. Shvatila sam da ne zelim gledati svoje najblize kako prezivljavaju moju patnju (iako mi poradjaj nije bi tezak, ali je kao i svaki drugi, ipak bolan) a ne mogu mi pomoci. Osim toga, uz njih bi se raznijezila, trazila bih neku vrstu pomoci, za koju znam da ne mogu dobiti, i time situaciju ucinila tezom. Ovako, znala sam da sam prepustena sama sebi i da sve zavisi samo od mene. Imala sam mnogo vecu snagu, nego sto bi da je neko od mojih blizih bio tu. Takođe, za vrijeme cijelog porodjaja zatvorila sam oci i nisam gledala sta doktori i sestre cackaju i rade. Nisam htjela da znam, nisam htjela da vidim krv od koje znam da bi se onesvjestila ili pocela vristati u panici. Bila sam na svom zamisljenom happy place i nastojala da iskljucim bol koju sam osjecala. Dosta mi je polazilo za rukom. Sigurna sam da bi bilo mnogo drugacije (tj. gore:) da je mm mogao prisustvovati i da sam gledala sta se desava samnom.
Ali isto tako, znam da nismo sve iste. Mozda je neka od nas upravo jaca u tim trenucima kada su njeni najmiliji uz nju, mozda voli gledati i pokazivati snimke svog poroda.
3.2.2006. године
мамин плави анђео
andjelam Offline
#53 Objavljeno : 30. jul 2007 14:15:45(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 27.6.2007(UTC)
Poruka: 0
Žensko

a gde se nalazi taj snimak :?:
mikica Offline
#54 Objavljeno : 30. jul 2007 17:47:01(UTC)
mikica

Član od:: 18.2.2007(UTC)
Poruka: 1,852
Žensko

andjelam na prvoj stranici,prvi post

andjelam Offline
#55 Objavljeno : 30. jul 2007 19:01:10(UTC)

Žensko

joj snimak nemogu da gledam nije mi nesto instalirano a od slika mi je doslo da se ispovracam (izvinite na izrazu) icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes
andjelam Offline
#56 Objavljeno : 30. jul 2007 19:02:17(UTC)

Žensko

ej kako da otvorim novu temu kao ono trudnoca , pre trudnoce , .....
andjelam Offline
#57 Objavljeno : 3. avgust 2007 0:44:29(UTC)

Žensko

slike su "da se najezis"
gocica Offline
#58 Objavljeno : 3. avgust 2007 1:32:16(UTC)
gocica

Član od:: 8.10.2006(UTC)
Poruka: 349
Žensko

Jao sto bih ja volela kad bi moj drugi porodjaj protekao tako lepo... ;]
Pre prvog porodjaja jeyila sam se od same pomisli na brijanje,klistiranje...ali nekako kad sam dosla tamo tako mi je sve to bilo prirodno i normalno...i ni dan danas nemam ni trunke uzasavanja na tako nesto jer to je najlepsa i najprirodnija stvar na svetu bravo
cak sam gledala i fotografije sa porodjaja"sa prave strane" i nisam osecala ni stid ni gadjenje jer kao sto rekoh TO JE NAJLEPSA I NAJPRIRODNIJA STVAR NA SVETU bravo bravo bravo zagrljaj zagrljaj zagrljaj :-* :-* zaljubljen zaljubljen
gagana Offline
#59 Objavljeno : 29. septembar 2007 19:18:15(UTC)

Član od:: 29.9.2007(UTC)
Poruka: 2
Žensko

svaka cast sto si dala da vide svi! za mene nista strasno!za toliko vremena sam se i ja porodila.imala sam uzasne bolove,jako sam se derala,a bas ovaj zadnji cin,tj.kada sam osetila glavicu moje bebe nista me vise nije bolelo,niti sam pustila glas!ovo je gledao i moj muz,a inace bio sa mnom na porodjaju!i da se porodim jos sto puta i onda bih zelela da on bude pored mene!!!!!
crvena sonja Offline
#61 Objavljeno : 29. septembar 2007 20:16:43(UTC)
crvena sonja

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 20.2.2007(UTC)
Poruka: 2,933
Bodovi: 42
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Ja sam zaplakala kad sam gledala,setila se svog skoro isto samo sto sam morala puno vise da guram.
Ma nista nije strasno posle se sav bol zaboravi kad vidis svog andjela.
A. 18.07.2007.
L. 18.11.2012.

Sponzor
TwitterFacebook
Guest
#62 Objavljeno : 30. septembar 2007 15:54:52(UTC)
Nivo: Gost

Grupe:
Član od:: 1.4.2011(UTC)
Poruka: 1,759
Bodovi: -110

Odlicno, svaka cast mami, lak porodjaj. Ovako nesto samo da natera mame da cesce radjaju.
zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

Pozdrav
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
12 Strane«<23456>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.