Obaveštenja

Icon
Error

17 Strane«<1011121314>»
tatjana1002 Offline
#166 Objavljeno : 18. jul 2008 10:55:51(UTC)
tatjana1002

Nivo: Slučajni prolaznik

Grupe: Članovi
Član od:: 27.6.2008(UTC)
Poruka: 9
Bodovi: 0
Žensko

Evo i ja da se prikljucim........... Ja sam prosle nedelje prestala da pijem Ginipral i odmas dan posle dobila bolove, al se potrefilo da sam taj dan isla u Betaniju na CTG i na pregled, gde me je neka "strucna" dr.pregledala kao da pregleda zivotinju a ne zenu, posle cega sam prokrvarila, tj. gadna braon krv mi je curila 4 dana............ Odgovor na moje pitanje zasto "to" curi, dobila sam od strane te iste doktorke koja mi je rekla da je to VEROVATNO od malo agresivnijeg pregleda! O Boze, pa zar ona nije zensko!!! Evo me 10-ak dana posle, jos uvek sa bebanom u trbi......... iako su mi rekli da cu se poroditi jos pre 3 dana, s obzirom da mi je stomak, ja mislim u kolenima icon_surprised ops: i da sam prestala sa Ginipralom, grlic skracen, uloziv za jedan prst..............ono jos nista! Eh, ali od pre 2 sata imam bol "tu negde" :) stomak, krsta, prepone, na svakih 5-7 min., mirujem pa cu videti............... Iskreno, kada pomislim kakvi su u Betaniji, mrak mi padne naoci kada pomislim sta me ceka i kako cu proci....... :?: :?: :?:

Dace Bog da sve prodje u najboljem redu, da moj mali bebean i ja budemo Boze zdravlja zive i zdrave..........., a sve cu ja pretrpeti, pa i neka boli!!! ;] icon_cry ;]
krcko Offline
#167 Objavljeno : 23. jul 2008 13:39:18(UTC)
krcko

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 14.2.2008(UTC)
Poruka: 635
Žensko

nadam se da je sve protelko lepo tatjana

meni se sinocjavio bol 3-4 puta na pola sata u ledjima i pomalo stomak ja taman pomislila to je to i tezim da ostanem budna medjutim zaspim i ujutru nista izgleda da su to bile lazne.
Medvedic Offline
#168 Objavljeno : 23. jul 2008 15:04:35(UTC)
Medvedic

Član od:: 14.1.2008(UTC)
Poruka: 656
Žensko

Ja nisam imala nikakve simptome,ali nista osim laznih kontrakcija (od 7.meseca),koje,u principu,ne moraju da budu predznak,vec se prosto javljaju u trecem trimestru,pa i ranije, kako bi se materica pripremila za prave...

I kad mi je dr na UZ rekla da mi je grlic apsolutno ravan i da cu se poroditi u roku od 48h,ni tada nisam imala nikakve simptome...

I na kraju sam zavrsila na indukciji...

A znam za slucaj kad zena uopste nije imala kontrakcije,samo je dobila blage menstrualne bolove koji su trajali par sati bez prestanka,pa napone i porodila se...

Tako,ko rece "pravilo je da pravila nema",u pravu je skroz...

Flame Offline
#169 Objavljeno : 8. decembar 2008 16:56:22(UTC)
Flame

Član od:: 28.11.2006(UTC)
Poruka: 545
Žensko

Mozda bi mogle da obnovimo ovu temu, pa da nam sveze mamice kazu kakve su one simptome imale pred porodjaj? Ja sam u fazi iscekivanja pa reagujem na svaku promenu, da li je to-to i kada ce? Hajde, pomozite malo...
pereca Offline
#170 Objavljeno : 8. decembar 2008 19:41:48(UTC)
pereca

Član od:: 27.9.2008(UTC)
Poruka: 993
Bodovi: 336
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
ja sam se porodila dosta pre termina 32+0 i sada mi uopste nije jasno kako nisam znala da ce to da se desi. Sve zivo me bolelo nisam skoro uopste mogla da hodam, nadula sam se kao balon, jedva sam do wc-a isla, poceo pritisak da luduje ali ja sve mislila da cu uci u deveti uopste mi nije padalo na pamet da mogu tako rano da se porodim. Kada mi je pukao vodenjak u sred noci mislila sam da sam se upiskila sok   dok nisam videla da mi je ispao cep. Kod mene je sve islo mnogo brzo, nisam isla na pripremu za porodjaj pa mozda ne znam dobro da objasnim ali kontrakcije su me bolele u krstima i to u pocetku jako blago , do napona su se pojacavale ali posto sam imala veoma bolne menstruacije nisu mi bile strasne samo malo pred kraj.

Kale79 Offline
#171 Objavljeno : 15. april 2009 12:33:45(UTC)
Kale79

Član od:: 19.3.2008(UTC)
Poruka: 1,118
Bodovi: 3
Žensko

Suzzy, i ja sam se pitala da lui cu znati da je to to, pa mi je majka rekla da sigurno necu promasiti simptome... E sad, sto se tice kontrakcija, svi ih drugacije osecamo, ali taj bol je nesto sasvim drugo i stvarno ga ne moze covek pomesati sa necim drugim... Mada, ako si ti prespavala noc, ne bi trebalo da je porodjaj krenuo.
Kod mene je sluzi cep ispao nekih nedelju, destetak dana pre porodjaja i tacno je bio prosaran koncicima od krvi. A sam signal za porodjaj je bilo prsnuce vodenjaka, koje me je probudilo iz sna i definitivno ni to ne moze da se pomesa sa nevoljnim mokrenjem, sve je bilo mokro oko mene...
SuzzySu Offline
#172 Objavljeno : 15. april 2009 13:17:18(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 16.3.2009(UTC)
Poruka: 187
Žensko

Jao, hvala, hvala, hvaaalaaa.. zaljubljen

Kapiram da cu se vec nekako snaci i prepoznati pocetak porodjaja, ali ne znam nista sa sigurnoscu, obzirom da je moja Dr. nema :? Kada god odem na UZV ona mi kaze da je trudnoca vitalna i da je sve u redu. Nije mi ni jednom rekla koliko mi je teska i duga beba, nego sam buljila u one slike sa UZV-a i trazila na netu formule na osnovu kojih sam sama racunala iste.. 8)

A onaj moj osecaj da cu se poroditi za tri nedelje me ne napusta, iako mi je stomak o5 krenuo u akciju. Ponovo je tvrd i beba nikad aktivnija.. Vidim ja da cu ipak posetiti moju nemu Dr. ako mi se ovo nastavi, mozda sada izvucem i neki odgovor od nje. icon_lol

magi Offline
#173 Objavljeno : 15. april 2009 16:04:08(UTC)
magi

Nivo: Expert

Član od:: 8.9.2007(UTC)
Poruka: 1,973
Bodovi: 27
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 1 poruka
I ja sam iščitavala ovu temu pred porođaj da bih našla neke sigurne simptome koji ukazuju da se porođaj bliži ali sam na kraju shvatila da to i ne postoji. Ono što mogu da kažem da su zaista kontrakcije i taj bol individualne, mene su užasno bolela krsta i to je to, stomak nista....a kad krenu nema šanse da se omaše, znaćete da je to porođaj....

rozga Offline
#174 Objavljeno : 15. april 2009 17:36:31(UTC)
rozga

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
Pa iskreno ja i nisam znala. Tj. ja sam znala ali su me svi ubedjivali da to nije to jer nisam imala kontrakcije. Gledali su me na ctg-u i nije bilo nicega. E sad, ja sam vec pisala da sam Marka nosila jako nisko i da sam od pocetka imala napone ali ne i kontrakcije. Jos su me i dr i sestre ubedjivali da nije krenuo porodjaj. Ali intuicija mi je rekla da jestezagrljaj

Milica
Lekii Offline
#175 Objavljeno : 15. april 2009 20:41:22(UTC)
Lekii

Član od:: 23.8.2008(UTC)
Poruka: 1,094
Bodovi: 273
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Primljene zahvalnice: 13 u 9 poruka
Ja sam stalno govorila da cu mozda da se porodim za Mladence i da ne treba da ih pravimo. I porodila sam se 21. marta, tako da nisam bila na svojim Mladencima, koji su se pretvorili u proslavu rodjenja.
Inace, ja nisam prepoznala pocetak porodjaja, malo su me bolela krsta i jajnici, ali vec duze vreme i tog jutra je krenulo da mi curi nesto tecno, ali ja sam mislila da je to od vaginalete koje sam stavila prethodne veceri uzid . Ispostavilo se do uvece da je to ipak bio vodenjak icon_surprised ops: , koji je iscureo u potpunosti tek sutradan ujutru, u bolnici.

Biterlemon Offline
#176 Objavljeno : 22. april 2009 15:27:53(UTC)
Biterlemon

Član od:: 22.8.2006(UTC)
Poruka: 1,559
Bodovi: 228
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Posto su mi oba puta pukli vodenjaci, oba puta sam dan uoci pucanja isla na svakih sat u wc za piskanje posto sam prvi put tako odregovala drugi put sam definitivno tu noc znala da ce porodjaj krenuti mada, za drugi sam bila otvorena prst ipo kad sam stigla na patologiju zbog visokog pritiska i otoka tako da je i dok, smatrao da ce porodjaj krenutu svakog casa.
boka83 Offline
#177 Objavljeno : 24. april 2009 9:47:17(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 26.3.2009(UTC)
Poruka: 19
Žensko

moze li mi neko objasniti kako izgleda bol koji otvara grlic,s obzirom da nikad nisam imala menstrualne bolove i ne znam kako to izgleda,ali vec danima osjecam pritisak na grlic i uzasan bol ,ali samo u tom predjelu.i da,prepone me bole,ali svi spominju bol u ledjima,i ja ga cekam ali .......inace,termin je za 7 dana,pa je mozda jos rano...da li je jos neko imao taj bol grlica?doktorka kaze da sam otvorena samo 1 prst i da to nece jos skoro.
SuzzySu Offline
#178 Objavljeno : 24. april 2009 11:27:19(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 16.3.2009(UTC)
Poruka: 187
Žensko

Pa, najbolje ti je da ne slusas ostale, nego samo sebe i svoje telo. Svaka je trudnoca individualna, tako da... 8)

A sto se tice bola koji otvara grlic, nemoj se opterecivati time, posto kad krene porodjaj znaces da je to - to, vrlo dobro.

Isto tako i za prepone - neko oseti bol u preponama, neko u ledjima, neko nigde.. Samo se opusti, mazi stomacic i cekaj. zaljubljen

boka83 Offline
#179 Objavljeno : 24. april 2009 12:05:04(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 26.3.2009(UTC)
Poruka: 19
Žensko

hvala,SuzzySu,ali ja sam vise radoznala,nego uplasena.intrigira me taj bol koji nikad ranije nisam osjetila.sto se tice bola koji otvara grlic,ja se u stvari plasim da ce to ici teze,jer je moja majka imala 3 teska porodjaja upravo zato sto nije imala bolove i sto se nije otvarala,a pored genetike,ja sam bila na dobrostonu i ginipralu sve do 9.,pa se bojim da ce to i kod mene ici tesko
Sponzor
TwitterFacebook
brinet Offline
#180 Objavljeno : 1. maj 2009 22:01:56(UTC)
brinet

Član od:: 29.8.2008(UTC)
Poruka: 974
Žensko

Ja nisam osetila nikakve posebne simptome...Dve nedelje mi je curkala bela sluz i imala sam povremene kontrakcije....Jednostavno mi je pukao vodenjak i znala sam da je to to ;)
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
17 Strane«<1011121314>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.