Obaveštenja

Icon
Error

56 Strane«<23456>»
jelenahana Offline
#46 Objavljeno : 19. decembar 2008 16:21:40(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 11.12.2008(UTC)
Poruka: 481
Bodovi: 0
Žensko

Pozdrav svim lepim i slatkim trudnicama.
Vec dugo zelim da ostavim svoje iskustvo na ovoj temi ali sve kao da nemam vremena, u stvari znam da iza toga stoji da kad pocnem da pricam mozda cu dobiti panican napad
Evo napolju je odvratno,kisa pada i tmurno je i ja zaista imam probleme,\ psihicke, postala sam i meteropata ,ali gledam da na to ne obracam paznju, ko sto kaze MIRA81 lepe misli stvaraju lepe celije, i u pravu je sve je to u glavi.
Ovako pre 3 godine od straha da ne izgubim bolje radno mesto na poslu sam dozivljavala stres za stresom., u kancelariji je bio i jedan kolega koji je imao epilepsiju i jednom ga je uhvatio blzi napad a ja sam onako u poslu osetila nesto u telu da me prozima i videla da ima napad/ od tad mi se dizala kosa na glavi. Ali stvarno postala sam uvek uplasena, svaki sum me plasio, a kako nikad nisam pila lekove za smirenje, jer ja sam sportski tim, spasilo me sad kad razmislim i to sto sam godinama trcala, na kisi i snegu suncu , strasno, u sebi sam potiskivala problem i kanalisala ga kroz sport, ali ljudski organizam nije masina, mora negde da pukne.
Polako me uhvatila depresija, moj zivot se sastojao od posla, dolaska kuci, jela sam samo niskokaloricnu hranu bez ukusa a trcala sam svakoga dana, cak i kad sam bolesna. Tada su se javile i strasne vrtoglavice, potom glavobolja i to nesnosna Sva sreca pa sam znala neke ljude u bolnici odveli me do internistu i on je shvatio, da pored bulimije koju sam imala blazem obliku jer sam jela i prozderavala se, naravno zbog psihickog stanja a posle stavljala prst da povratim sve to zbog linije, imala sam i migrenu i nizak pritisak i non stop sam se gusila. Srce je hvala bogu bilo zdravo od silnog vezbanja, ali glava luda...Pila sam lekove za migrenu i nizak pritisak , vrtoglavice sam imala zbog niskog gvozdja i gusenje, zbog stresa i tako sam saznala na kontroli da imam problema sa stitnom zlezdom......... Kako sam i dalje plakala a citala casopise Lepota i Zdravlje, zahtevala sam da odem kod psihijatra jer sam znala da mi samo on moze pomoci Nekad bih se od straha ukopala u mestu, sva sreca pa me je neuropsiijatar uputio kod dobrog psihijatra i evo boze zdravlje, resili smo sve, jeste pijem lekove, pila sam i mnogo jace upocetku i vece doze, ali sad barem mogu da idem medju ljude, ima moj zivot neki smisao, i zdravlje mi je na prvom mestu..... narocito sad kad je bebica tu,
Od kako sam trudna prvih 3 meseca nisam uzimala nista od lekova i jedva sam izcdrzavala. Pila sam asentru lek protiv depresie,bromazepane ujutro i uvece, ali sad u trudnoc je sve to istrpljeno, kasnije unakon treceg meseca sam shvatila da se i beba uznemirava kada ja dobijam te panicne napade gusenja i pijem ujutro po pola asentre i bedoksin, vitamine mnogo, gledam da jedem sve i zdravo, normalno pijem i lek za stitastu zlezdu jer je i bebi potrebno.
U pocetku me grizla savest, zbog lekova , ali vremenom shvatim da beba je mirna kad sam i ja mirna. nekad se toliko uznemirim da mislim da cu umreti, ali gledam da nesto radim, ubedjujem sebe da je to samo jedan panican napad i uvek kad sam zauzeta nemam napade, cim sednem eto novih nervoza. Beba me cini jacom i zbog nje cu izdrzati, nocu imam nesanice, ali mi je dr. dao pola bromazepana, pijem i biljne lekove.
Samo se nadam da ce neka od "Vas da mi pomogne i preporuci mi kako da se porodim, za sada je sve u redu sa mojom bebicom ali se plasim da ne krenu panicni napadi.i sta cu, samo da bebac bude dobro Pomozite mi molim vas , dali carskim rezom ili prirodno. Neznam.Pozzzzzzzdrav, budite mi zdrave i srecne
kicun Offline
#47 Objavljeno : 20. decembar 2008 21:06:54(UTC)
kicun

Nivo: Expert

Član od:: 28.5.2007(UTC)
Poruka: 2,596
Bodovi: 1,815
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 5 u 5 poruka
Draga jelenahana ja sam neko ko je imao napade panike, pregurala sam ih i celu trudnocu iznela bez lekova, pet meseci dojila i sada opet imam problem, moj lekar kaze da je super da je srce i toliko izdrzalo bez propranola tako da sam od danas na bedoksinu i magnezijumu, po njemu dojenje kao i veliki napor su uticali da se problem vrati, naime velika iscrpljenost je dovela do glavobolje i vrtoglavice a ja sam se uplasila jako da ce se to dogoditi i da necu moci da brinem o bebi. Sada cekam da vidim hoce li biti bolje sa bedoksinom jer jako zelim da dojim, a porodila sam se prirodno i iskreno nisam ni jednog trenutka pomislila na sebe vec samo na svoju bebu, naravno konsultuj se sa dr a ja ti od srca zelim sve najbolje.

jelenahana Offline
#48 Objavljeno : 21. decembar 2008 2:57:39(UTC)

Žensko

Hvala Kicun puno, mnogo mi pomaze kad citam i vidim da dosta mladih osoba imaju slican problem ali naravno volela bih da se nijedna od nas vise ne dozivii panicni strah vec samo da ga se seti.
Ja se nadam, posto imam jos vremena da razmislim do porodjaja kako i sta ce biti ali mislim da cu cekati 9 mesec da vidim kakvo ce mi biti stanje, ali kako razmisljam sada mislim da ne bih mogla da trpim posle carskog reza sve one cevcice koje ti stavljaju u telu, a i mislim da sam psihicki sposobna za porodjaj i da bi mi tad mozda i zauvek nestao strah i gusenje, jer bih mislila na bebca i njegovo zdravlje.
Pozdrav i hvala jos jednom. Zelim vam sve najbolje
vendela Offline
#51 Objavljeno : 26. decembar 2008 14:50:59(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 26.12.2008(UTC)
Poruka: 239
Bodovi: 15
Žensko

Pozdrav svima i ja bolujem od anksioznosti i napada panike i ko zna sta je jos tu udruzeno.U osmoj sam nedelji trudnoce odnosno usla u devetu.Odmah sam posetila ginekologa pa psihijatra koji ce me pratiti celu trudnocu.Pre trudnoce sam pila rivotril 0,25 i pila sam prvi mesec trudnoce jer nisam znala da sam trudna.Ginekolog kaze za sada je sve u redu sa plodom.Psihijatar mi kao pomaze da razbijem crne misli ali mu slabo ide i njemu i meni.Osecam se beznadezno,pijem sada po odobrenju psihijatra bromazepam ujutru i uvece i bedoksin ujutru i uvece ,mada mi sve to slabo pomaze.Izgubila sam se potpuno ,kako cu da preguram trudnocu sa svojim napadima ,strahovima,crnim mislima i sl.Apetit mi se smanjio ustvari smrsala sam ,nemam volju za zivotom i ne znam kako da se povratim u normalnu kolotecinu.Ne umem da se borim sa crnim mislima.Nemam mucnine ,ne povracam ali se opet ne osecam dobro.Ne znam ni kako da isplaniram svoj zivot za ovih sedam meseci sto je preostalo.Bojim se kako cu u poodmakloj trudoci sa stomakom kada me uhvate napadi panike ,kada me obuzmu moji strahovi ,kako cu da se porodim kada sam kukavica i panicar,pitam se hoce li to ikada stati .volela bih da se dopisujemo da vidim kako se vi borite i kako se osecate.
jelenahana Offline
#49 Objavljeno : 26. decembar 2008 22:13:22(UTC)

Žensko

Vendela, nemoj da se sekiras, dok sam citala tvoj tekst kao da sam videla sebe, pre par meseci, veruj mi da te razumem
I ja sam pila rivotril pre trudnoce i nekih 2 meseca u trudnoci, jer su mi se od panike tresle ruke. :(
Moras pozitivno da razmisljas, ja znam da ti se sad cini nemoguce, ja nocu i danas imam nekad napad gusenja od crnih misli ali kazem sebi to mi je sve u glavi.
U pocetku trudnoce mi je bilo nesnosno, nisam izlazila nigde, imala sam paniku i u guzvi, majka me je non stop masirala, narocito vratni deo pa mi se cinilo da me napetost popusta.
Jao kad se setim nikad se nebih vratila u taj period, ali znas li zastoJa sam pila i antidepresiv, sad ga pijem po pola ujutro, veruj mi da pomaze i sta god pricali za lekove ako ih ne uzimas bice teze bebcu zbog tebe, prenosis mu svoje stanje.
U trudnoci nam se celo telo menja, hormoni podivljaju i fizicki kako se menjamo, psihicki jos gore, a zamisli mi smo jos i pre trudnoce imale psihicke poremecaje,
veruj mi to je samo dok ti se telo i um ne adaptiraju na trudnocu, meni je svanula kad sam usla u 4 ali ne odmah postepeno, Prva 3 meseca su mi bila paklena, svaki dan sam mislila kako cu da prezivim vece, ali samo pozitivna razmisljanja, setnja,podrska tvoje porodice, i normalno razgovor, ne kri kad ti je tesko nego razgovaraj, uvek nek ti se nadje neko, bilo suprug, majka otac ali moraju da znaju kad ti nije dobro
Moj suprug se naviko, sta ces prihvatio je sad sam usla u 7 mesec i nisam u pocetku trudnoce imala taj materinski osecaj, ali sad veruj mi nece ti nista biti prece nego kad cujes svog andjela u stomaku i radujes mu se. zaljubljen
Ne brini, budi na forumu, i meni treba razgovor, zajedno da izguramo, ja zato razmisljam i da se porodim na carski rez, ali neznam jos, mislim da mi pomaze kad radim nesto i skrenem misli od svega
Citaj neku knjigu, casopis ali sve nesto lagano nikako tuzno, gledaj komedije, ocisti kucu, druzi se sa ljudima koji ti prijaju izbegavaj negativce. Raduj se sitnim stvarima, znam da je lako to reci ali glava radi drugacije, ja uvek kazem to je jace od mene i savlada me psiha ali razmisljaj kako ces uspeti i biti ponosna na sebe i na bebu.
Javi se ponovo, hocu zajedno da prelazimo trudnocu, i da razmisljamo sta dalje i kako dalje, ali sam sigurna da ces se nakon adaptiranja organizma i ludih hormona osecati lakse
Pozdrav i raduj se dolasku nove godine i pahuljama, jer ces dobiti bebca a bogami i ob aveze velike, e tad neces imati vremena da panicis, neces znati gde ti je glava a to je lek za ankcioznost,strah i paniku. caos caos
Uz/mi uvece i 2 solje caja od maticnjak coffee coffee bice ti lakse
vendela Offline
#52 Objavljeno : 26. decembar 2008 23:01:10(UTC)

Žensko

Cao jelenahana,danas sam po prvi put od kako sam saznala da sam trudna izasla malo da prosetam,mogu ti reci jako tesko mi je bilo da krenem u setnju.Svi ti ljudi oko mene ,a meni je jako lose,popila sam lek pa me tek pred kraj setnje malo opustio.Dosla sam do zakljucka da sam 50 % uplasena kako ce biti kasnije kada dodje beba,pa mi je zao sto nisam vise uzvala sa muzem u braku nego vec da ocekujemo bebu.Ne znam ni kako da se ponasam sta da radim ovih 7 meseci ,ako mislim i planiram buducnost nista mi pozitivno ne pada na pamet,pokusavam da zivim danas za danas ali ni to mi ne ide.Stvorila sam neku sliku u glavi kao imam veliki stomak 6 mesec trudnoce svi oko mene srecni a sebe vidim u bunilu ,ludili guse me strahovi i sl.Vec sada znam da ce ovo biti pakao za mene i ne znam gde da nadjem snage da mislim pozitivno da se ne bojim nicega i sl. Danas sam videla jednu trudnicu poodmakla trudnoca,tako je izgledala srecno,nasminkano udeseno,a da vidis mene kao da me je reka izbacila kao da mi je sutra kraj.Ne znam ni koliko mi psihijatar pomaze jedino sto me tesi daje mi lekove u onoj dozi koja ne steti plod jer ja sam ne bih smela da se odlucim da ih pijem,ginekolog kaze imalo je i gorih stanja nego sto je tvoje pa su zne radjale decu,ali opet nisam srecna pitam se kada cu i ja jednom uzivati u zivotu kao sav normalan svet,trudnoca je nesto najnormalnije na svetu a meni eto pakao.
jelenahana Offline
#50 Objavljeno : 27. decembar 2008 4:09:44(UTC)

Žensko

VANDELA, caos
Bas mi je drago sto si pustila poruku. Moramo da se podrzavamo medjusobno. kAD Si spomenula to za setnju kako ti je bilo tesko, odmah sebe vidim, isti simptomi, niti sam imala volju, niti sam znala sta sutra, kuda mi ide buducnost i kao da nisam umela da se radujem trudnoci, a zelela sam je.
Ne brini ,opet ti kazem i to cu ti jos milion puta reci sve je to zbog hormona, jos ti se vise pogorsalo stanje anene ne dozvoli da te pobedi to ocajno stanje
Ja te razumem kad se medju gomilom ljudi osecas usamljeno i ne zivi ti se sto nemozes normalno da zivis, dises uzivas u zivotu.
Jao a kad sam procitala da si videla nasmejanu,veselu i srecnu trudnicu i pitala si se kako ti nisi takva ,pa isto sam i ja to govorila do 3,4 meseca. Svima koji bi me pitali kako sam, govorila sam da je ovo uzasno stanje i da neznam odakle toliko nasmejanih trudnica a ja ko pokisla. Ali procice to, i ti strahovi doomed , sve ce to nestati sa ulaskom u 4 mesec
Ti bar imas srece pa nemas mucnine a zamisli mene ja sam jos i povracala non stop bila mi muka i da i ja sam gubila na kilazi prvih meseci a da me vidis sad.Stomak mi raste kao ......
Ja isto pijem lek 3 puta dnevno pijem bedoksin, i cajeve maticnjak i kantarion, za umirenje, ujutro pijem i pola asentre za depresiju, uvece bromazepan, prekinula sam u pocetku trudnoce ali posle prvog tromesecja psihijatar mi je objasnio da je bolje ja da se smirim zbog bebe, pa mi je umirio savest.
Veruj mi, ne govorim ti sve ovo bez veze, izdrzis jos malo dok ti ne prodju kriticni meseci, bices i ti ona nasmejana trudnica ali moras da ignorises probleme ili kazi to sto te gusi, ne gutaj nista u sebi.
Ja nocu cak i imam neke odvratne strahove pa se kao gusim ali citam knjigu samo da ne mislim o tome. I da doktor mi je dao biljni lek nemackog porekla, zove se CEFAN, to je neki nov lek na trzistu 5 puta jaci od persen leka ali je u pitanju valerijana biljka, mogla bih i to da uzmes umiruje koliko toliko ali bice ti lakse.
Jel dobro spavas? To je vazno i uzimaj vitamine, ja pijem Mamavit, moras sto vise vitamina da unosis a cim osetis bebu u stomaku dobices veru u zivot.
Laku noc mamice, ti si sad mama i imas obavezu da se brines i o tom coveculjku u sebi on nije nista kriv, ali oseca i pati sa tobom.
zaljubljen zaljubljen zaljubljen :-* :-* :-* Budi mi vesela barem malo za pocetak cvecko
vendela Offline
#53 Objavljeno : 28. decembar 2008 19:11:03(UTC)

Žensko

Jelenahana,drago mi je sto si odgovorila,ulivas mi malo nade kada procitam sta si sve prosla i da je opet sve hvala bogu dobro.Ja sam danas bila ponovo kod psihijatra vodila sam i muza moracemo od sada zajedno da idemo.Prepisala mi je neki antidepresiv koji je na zalost trenutno povucen iz prodaje ,kazu zbog povecanja cene.Pisi mi kako ti je proslo prvih tri meseca,odnosno znam da je tesko nego me zanima sta te je odrzavalo da skroz ne padnes u bedak.Malo mi teze nesto ide da zamisljam kao nisam trudna ili trudna sam i dobro mi je ,tako me savetuje doktorka,ne mogu da zamisljam kada znam da mi nije dobro i da sam uplasena i pogubljena .Pokusavam da stvorim sliku kako drzim bebu kako sam srecna, pokusavam da zamislim sebe kako imam veliki stomak i srecna sam ali to tek ne mogu.Po ceo dan samo sedim i pitam se kako cu i sta cu.Puno te pozdravljam
jelenahana Offline
#54 Objavljeno : 2. januar 2009 3:48:39(UTC)

Žensko

VENDELA CAO ZELIM TI PUNO SRECE LJUBAVI I IZNAD SVEGA PUNO ZDRAVLJA U 2009God.
Zao mi je ovih dana sto nisam mogla da ti se javim pokvario nam se laptop pa smo morali da ga nosimo na popravku.
Nadam se da si lepo izgurala novogodisnji docek. Obradovala sam kad sam procitala tvoju porukicu i kao da vidim malo poboljsanje kod tebe.Ja tebe razumem ne brini ima hiljadu razloga zasto moramo da se osecamo bolje dok smo trudne, ali kad sam ja bila u pocetnim mesecima kunem ti se nista nije moglo da me podigne i ulepsa dan, i ja sam se osecala pogubljeno i nisam znala sta cu sa sobom, lepo je to sto ti se suprug priduzio i moj ide samnom kod psihijattra na kontrolu,bitna je njegova podruska, sad ti to mnogo znaci.
Ja sam bila na kontrolu kod dr. bas 31.12. i rekao mi je da izbacim asentru, taj lek za depresiju i bromazepan, kaze da pokusamo, evo vec 2 dana ne pijem ali zato uzimam bevipleks, cefan -to je biljni lek za smirenje, pijem i omega 3, sve lekove mi zamenjuje za vitamine da bi organizam navikao i smirio se.
Slusaj me svi problemi psihicke prirode, sigurno ce ti nestati, milion puta sam ti rekla to je sve zbog hormona, kamo srece da je neko meni rekao da ce mi samo trajati tegobe do 4 meseca bila bih srecna. ovako mi je svaki dan bio naporan..Prva tri meseca mi je bilo tesko jer sam tad prvi put pokusala da ostavim lekove, kazu tad se beba formira pa nebi valjalo, i ja sam sebe utripovala da mi je zato teze, najbitnije je da ne mislis o tome, da nadjes neki posao koji ce da ti zaokupi paznju, videces da odjednom nema tegoba
Psihijatar mi je u sredu rekao za tehniku relaksacije, kaze da ce da mi pomogne kad sam nervozna i napeta. Sastoji se od niz vezbi zatezanja i opustanja delova tela, pocinjes na primer od nogu, zategnes je nekih 10 sekundi i potom opustis i tako sa svim delovima tela ponaosob i sa licem,glavom,vratom i to ponavljas i nekoliko puta dnevno ako je poitrebno. Moras polako i duboko disati i govoriti kako si opustena, navodno sto vise zategnes telo se zgrci i kad se opustis onda vidis sta je napetost i polako se oslobadjas nje.
Vendela ne moj da se sekiras kad udjes u II tromesecje poceces da osecas lepotu trudnoce, sad primenjuj to sto ti je dr. rekla da se ponasas kao da nisi trudna, radi to slobodno, meni je toliko bilo tesko da nocima nisam spavala ali da sam imala tada ovaj forum i ove divne zene, lakse bi mi bilo, evo ja cu biti tu za tebe, a boga mi i ti meni moras da pomognes sad bez lekova kad sam, meni pomaze i to sto imam sad guzvu, non stop nam dolazi neko, svracaju pa se zapricas i ne obracas paznju na simptome, samo se opusti sad bicu uz tebe, a ti mi prenosi svoja osecanja i razmisljanja, normalno je to sto padnes u bedak nekad, pa to se i normalnim trudnicama dogadja, zivot ti se promenio iz korena.
Evo moj muz kaze da nisam normalna sto pisem ovako kasno ali imali smo gosti, do sutra CAO i lepo mi se opusti ovih par dana .KISSSSSSSSS
vendela Offline
#56 Objavljeno : 2. januar 2009 19:47:51(UTC)

Žensko

Jelenahana i ja tebi zelim sve najlepse u ovoj godini,posebno zdravlja i lepu bebicu.Za novu godinu sam se malo opustila bila sam sa muzem kod njegovih roditelja i rodjaka.Danas sam se vratila kuci.Pola danasam srecna pola uplasena i tako.Brojim dane kao da sam u zatvoru i cekam da izadjem.Kada pomislim da imam jos sedam meseci do porodjaja uhvati me muka ,sta da radim do tada cemu da se nadam,kako ce mi biti,pa se po hiljadu puta pitam mogu li ja da rodim bebu,da li cu da poludim od silnog razmisljanja i sl.Ti si vise od pola pregurala i sada posto ne pijes lekove misli samo o tome kako je sve ono najteze ostalo iza i kako ces jos malo da se porodis,kako sam ja izracunala trebalo bi u martu,tada je i moj rodjendan.Ne znam koliko ti deluje taj biljni lek meni oni slabodeluju da ne kazem uopste.Trenutno pijem samo bromazepam od 1,5 i trudim se da ga ne pijem uvece bar i tu dozu da samnjim,bedeoksin pijem obavezno ujutru i uvece.6.1. idem na pregled kod ginekologa pa kod psihijatra isti dan. Zadnji put mi je psihijatar dao lek EglonyL antidepresiv medjutim nisam smela da ga pijem bili su praznici doktorka je malo odmarala plasila sam se da mi ne deluje dobro i da nemam neki stetni efekat.Nisam te pitala da li radis negde ,ja sam na bolovanju i najvise me nervira sto sam po ceo dan kuci gledam tv i ne mogu da se pokrenem da malo setam.Daj boze da mi stanu strahovi i napadi posle ctvrtog meseca ali ja sam takva hipohondra da cu uvek nesto da nadjem ,sada se vec plasim kako cu da reagujem kad se beba pomera u stomaku,plasicu se da se krecem i bilo sta radim da je ne povredim i sl.Pitaj doktora da li bar po nekad mozes da uzmes lek ako se uznemiris.Ja se ne secam da sam nekad pia antiepresive da li tebi deluju ? Da li sada setas i da li si setala puno u trudnoci?Ja ne mogu sada ni rucak da skuvam sve me mrzi ustvari nemam volju samo se pitam st da kuvam kad ne znamda li cu da prezivim kako cu sta cu i vrtim se u krug.Malo sam ti nepovezano odgvorila jer imam toliko toga da ti kazem i da te pitam pa mi se sve pomesalo,ali dobro bice dana ispricacemo se lepo.Pozdravljam te i pisi kada god mozes.
jelenahana Offline
#55 Objavljeno : 3. januar 2009 0:16:06(UTC)

Žensko

Cao mamice :)
iSTO sam i ja prvih meseci kao ti strepila, pitala se kako cu trudnocu izneti a evo udjoh u 7 mesec, ne brini za porodjaj i ja sam se pitala, samo se opusti ima vremena da razmisljas o tome, u krajnjem slucaju ako se plasis tu je carski rez tu nema bolova i panike hoces li ili neces uspeti. Da ti kazem ja sam mislila da cu da svisnem od straha kao ti kad cujem bebine udarce jer mi je bilo nepojmljivo da iznesem trudnocu sa onolikim stomakom, pa sam se sve pitala kako cu ja, pa ja to ne mogu, pa se pocnem gusiti od panike, ali majka mi je tad pomagala dosta jer sam se udala pre 2 meseca i bila sam kod svoje kuce, toliko mi je bilo tesko da nocu bih bila budna i pored lekova koje sam pila pa bi me majka masirala da ne mislim, ustvari cela poenta je da sto manje mislis na negativne stvari, lepo razmisljaj cim pocnes nesto da razmisljas i ako se uznemiris odmah ustqj prosetaj po kuci, ja sam znala nekad od nervoze da skocim ali sad sam prekinula, cim pocne da me gusi , cak dobijem i aritmiju odmah duboko disem i govorim sebi kako cu da se smirim, da su to samo hormoni, .
Nije samo sto smo ja i ti pile lekove, i vecinu trudnica se tako osecaju, samo sto one nemaju panicne simptome, sve se one pitaju, kako ce, sta ce
Menei i dan danas nekad uplasi stomak, ali kad se beba javi i sutne nema tu crnih misli, ona nam je sve sad, moramo da mislimo na nju, a tebi sam rekla pokusaj da se ponasas kao da nisi trudna, da te ne plasi taj osecaj a kad cujes i osetis bebu u stomaku, ne brini reagovaces prirodno, prvo ces osetiti kao leptirice u stomaku a tek posle kad ojace udarce ali sve je to nezno
Ja sam se u pocetku i plasila tog osecaja jer b i me unervozio ali svaki put sto vise osecas bebu opustis se, pa i normalne trudnice imaju strah od nepoznatog, ne brini. Sta ti pa ja pisem "normalne trudnice" pa i mi smo normalne, samo sto nas je stres doveo dovde a sad nas i beba opominje da je vreme za lepe stvari i opustanje, samo disi duboko na nos izdisaj na usta nekoliko puta i osetices olaksanje,sve to radi polako.
Sto se tice antidepresiva, ja sam ih pila nekih 2 godine ali njihovo dejstvo pocinje tek za 2 nedelje do mesec dana, nista jednostanvno sam unosila hormon srece kako ga doktori nazivaju jer sam pala u depresiju i imala panicne napade, od hiljadu stvari me bilo stah, posle mi je bilo bolje, ja i kad sam ostala trudna (a to nisam znala) pila sam po 1 ujutro valjda, posle kad sam otisla kod psihijatra on mi je smanjio pa sve polako do 3 meseca, antidepresivi ne smeju lako da se ostavljaju jer mogu da se jave svi pa i gori simptomi od pre koriscenja leka ako se naglo prekinu, znaci nista na svoju ruku, kad sam izbacila asentru i izbacio mi je i bromazepan i jedva sam izdrzala naravno sa prekidima, jer mi je rekao KAD MI JE BAS KRIZA I KAD SE OSECAM UZASNO e tad sam pila po cetvrtinu bromazepana
Medjutim kako sam usla u 4 mesec, tad i na bromazepanu pise da sme da se koristi slobodno u II tromesecju doktor mi je i rekao tad sto se mucim ako mi je toliko tesko mogu da popijem slobodno i ceo dnevno
Da ti kazem kad mi je bila svadba od straha da mi ne pocne panicni napad i zbog guzve i za svaki slucaj popila sam ceo Bromazepan bila sam kao nova i sve mi je islo glatko, cak su se i moji roditelji strepili pa su bili veseli sto su mene videli da mogu da izdrzim ceo dan i u crkvu i opstinu, sve sa osmehom.
Ali sad znam to je sve bilo zbog hormona i prvih 3 meseca stvarno ni ja nisam imala volju ni za sta, ti kazes da ne spremas rucak, ni ja ne spremam nista ali zato pustim masinu ispeglam ves, dok mi je suprug na poslu, ja hvatam bilo sta da radim da me ne uhvati razmisljanje, i cim pocnem da razmisljam "na lose" ja se uhvatim za nesto bio sta samo da skrenem misi..
I ja sam isto na bolovanje, otisla sam odmah cim sam saznala da sam ostala u drugom stanju jer ne bih mogla da radim usled silnih simptoma, gusenje od cigareta, a ja na poslu radim samo sa muskarcima i niko ne bi razumeo moje stanje, psihicko najvise.
Setaj se malo, ja sam malopre izasla sa mm na snegu super je, samo da znas cim te uhvati lose razmisljanje, pitaj nesto, ili reci muzu da ti pocinje lose stanje, ja mom kazem i kad smo u gosti ili bilo gde on mi daje podrsku i prica mi kako treba da zaboravim na sve, da se ne plasim i ne panicim
Meni je dao doktor sada da pijem BEVIPLEKS i to 3 puta na dan, a na njemu pise da se pije 1 dnevno i mene strah da ne utice na bebu pa ga pijem 1 dnevno i da ti kazem da mi bolje od njega nego od bedoksina zato sto u bedoxinu ima samo vitamin B6 a u beviplesku svi B vitamini i da me nekako stvarno umiri
A za biljne lekove da ti kazem i meni nisu delovali uopste, ali kako je doktor odlucio da probamo da ne pijem ni bromazepan on mi je jos pre mesec dana dao da pijem CEFAN I BROMAZEPAN pola uvece i sad evo vec 3 noc me smiri samo CEFAN, a videces i ti ces postepeno moci,
u prvim mesecima trudnoce nemoguce je odustati od svih lekova,narocito nama kojima je psihicki nepodnosljivo i ne brini ne treba se muciti, ali sto si vise zagazila u mesece trudnoce telo se navikava i smiruje te nesto u tebi, CEFAN LEK JE 5 PUTA JACI OD PERSEN LEKA, meni nikad persen nije imao dejstva A OVO JE BILJKA VALERIJANA i rekao mi je da kad se uznemirim slobodno popijem SAMO CEFAN i da radim vezbe opustanja VERUJ MI IMACES RAZLOG KASNIJE KROZ TRUDNOCU DA SE RADUJES MNOGO VISE BEBI NEGO SAD KAD TE POTISKUJU MILION PITANJA I KAD LUDE HORMONI
Smej se sto vise ili gledaj da se malo zezas , moj suprug je malo saljivdzija i zeza se pa i ja sad to isto radim, lakse mi, a primetila sam da i on cim vidi da mi nije dobro nesto me zaprica ili gleda da me zasmeje
Nisi mi rekla dali pijes i vitamine za trudnice, ja pijem MAMAVIT uzimaj obavezno i sveze voce i povrce sto vise vitamina zbog lekova koje pijes, da im smanjimo o dejstvo na plod
LEPE MISLI :-* puno zaljubljen ukrevetu anene nervoza evo dodji na caj od maticnjaka on umiruje i leci coffee KISSSSSSSSSSSSS
vendela Offline
#57 Objavljeno : 3. januar 2009 16:28:23(UTC)

Žensko

Jelenahana kada vidim tvoju poruku stvarno se obradujem i jako puno mi znaci dopisivanje sa tobom.Evo danas sam zvala neke kolege na poslu vec su mi nasli zamenu malo sam se razocarala sto mi odmah nalaze zamenu, vec su me otpisali i sl. a posle sebi kazem pa sta ce i oni imaju posla moraju nekog da prime,pa opet racunam necu da radim skoro dve godine pa normalno je da ce nekog da prime.Nisam naucila da sedim kuci radim od prvog dana kada sam zavrsila srednju,visu skolu sam zavrsila tako sto sam radila i davala ispite naravno i visa mi se oduzila jer sam dosta vremena gubila na lecenje panicnih napada i anksioznosti.Sada me hvata muka kako da ubijem vreme sedam meseci ,ne mogu da kazem da nemam drustvo imam dosta prijatelja ali ih nesto izbegavam u zadnje vreme jer vidim da ne shvataju sta osecam i u cemu je moj problem.Veruj mi vec pet dana se pitam ko mi je poslao ovako dobrog muza Bog ili ko ,i ne mogu da shvatim da tako ima razumevanja i paznje.Po tvom pisanju vidim da si i ti imala srece sto se tice braka i jako mi je drago zbog toga,sta bi ja i ti radile da nam muzevi ne pomazu.I ja sam se skoro udala u braku sam tri meseca i stvarno su mi bili prelepi ,svadbu sam isto kao i ti pregurala na lekovima (rivotrilu) svi kazu da sam bila nasmejana a ja se i ne secam bila sam pod tenzijom ali ne zbog panicnih napada vec zbog oca koji mi je najavio dolazak iz Nemacke.Mrzela sam sto dolazi na svadbu,nemam nikakav odnos sa njim,majka se razvela od njega cim sam se ja rodila i maltretirao nas je do moje 10 godine dok nije otisao u Nemacku,pojavio se tek u mojoj 20 godini,iznenada je dosao jedan dan (posle deset godina) nisam losa osoba pa sam pokusala da mu oprostim,jedan deo mene mu je oprostio a drugi ga mrzi mislim da je on najvise kriv za moja psihicka stanja.Na srecu ipak se vratio u Nemacku dolazi svake dve godine kao zbog mene a u stvari svi vidimo da ni dan danas nije prestao da voli moju majku i ona ga se plasi ali trpi ga jer mi je prepisao jako lep stan.Medjutim ja u taj stan ne idem ,namestili smo ga posle svadbe i opremili , moj muz obozava tamo da bude ali eto sada kada mi je tesko sedimo kod moje majke tu se osecam sigurno.Od porodice imam jos babu i dedu i oni su mi super ne zivimo u istoj kuci ali su blizu.Cesto se svi oko mene cude kakvi tvoji psihijatri zivis bolje od drugih sve ti tvoji daju, pomazu,ali eto uvek u zivotu ima nesto sto te remeti.
Evo upravo mi majka drzi predavanje operi kosu ,nasminkaj se pa sta ako sedis kuci doteruj se.Samo je gledam i cudim se sta prica,stvarno mi nije do sredjivanja.U toku dana obicno belezim svoje misli lkse mi je kada odem kod psihijatra pa iscitam jer ako ne zabelezim zaboravim pola od onog sto razmisljam.Sinoc sam pokusala da zamislim sebe ,muza i bebu.Malo se kao mirim sa tim ali i dalje ne mogu da verujem da sam trudna,da cu imati bebu.Pada mi na pamet kako cu da skacem na svaki zvuk bebe kako cu da panicim i sl.Po ceo dan osluskujem svoje telo,dal ima promena dal me nesto negde zignulo.Da mi je muka ko zna kako bih to podnela.Necu da te lazem u pocetku sam razmisljala o aborusu jer me je jako bilo strah ali kada sam videla kako se svi moji ukucani raduju zbog bebe rekla sam izdrzacu to zbog njih i oni su sve radili zbog mene i ja cu nesto da uradim za njih.Majka je nasla neku rusku kliniku otklanjaju strahove ali nece sada da me prime zbog trudnoce.Ako sve bude u redu porodim se i vidim da i dalje imam napade idem u tu kliniku pa sta bude jer mi je dosadilo da se ceo zivot patim.Sada sam ti bas oduzila ali imas sta da citas i malo ubijes vreme.Inace sto se tice vitamina pijem samo Bedoksin,nameravam da kupim Mamavit konsultovacu se sa ginekologom.Sada se trenutno plasim da ustanem da setam sve kao da se ne naprezem da se ne povredim da ne izazovem komplikacije,mogu ti reci da mi je stomak malo porasao iako sam izgubila na kilazi.Zamisljam sebe kako cu kada mi poraste stomak samo da lezim da ne povredim bebu da mi ne ispadne iz stomaka i to mi je jedan od strahova.Ovih dana samo gledam ovaj forum da li mi je stigla poruka od tebe ,prestala sam da citam o trudnoci jer toliko sam procitala i dobrog i loseg da mi se vrtelo u glavi.Gledam filmove ,trudim se da jedem malo da pojacam apetit, jer cini mi se ,tri dana dok mi je bilo bas lose nisam nista stavila u usta.Mogu ti reci da voce ne jedem ali pocecu na silu.Muz me tera da popodne idemo u setnju i kako mi to spomene blokiram se kakva setnja ja ne znam sta cu sa sobom,pa onda mislim ko zna sta moze da mi se desi u setnji,kako da setam videcu nekog poznatog pitace me kako mi je a ja kao pokisla.Da li ti je brzo proslo sedam meseci,da li sina pocetku mislila da je to jako dugo?Bas se iznerviram kada pomislim jos mi je ostalo vise od pola godine da budem u grcu i strahu.
Pozdravljam te do sledece poruke,jer sam ovog trenutka resila da spremim rucak makar ga spremala puzeci.Hvala za pozivu na maticnjak,nadam se da cemo se jednog dana sresti i ako bog da necemo piti maticnjak nego neku lepu kaficu,sok uz neke kolacice i kroz smeh se secati ovih dopisivanja.
jelenahana Offline
#58 Objavljeno : 4. januar 2009 3:03:14(UTC)

Žensko

Cao Vandelice, sad sam poludela pisala sam ti poruku jedno pola sata i sigurno cim je bila toliko duga nije ni prosla a zao mi je bas sam ti lepo kuckala da te ohrabrim I meni isto mnogo znaci dopisivanje sa tobom, sinoc sam jedva zaspala toliko mi je bilo tesko, znas mene kad uhvati panika ja pocinjem da se gusim, gubim vazduh i znam da je sve to iz glave ali sta cu, jedino me muz podrzavai govori mi da se smirim,mASIRA mi vrati nekako sam se uspavala, jutros sam opet bila nervozna jer sam sanjala neke bube uzas probudila sam se u znoju. oD Kako sam prestala lekove da pijem brojim dane i eto psiha sve radi to je jace od mene, danas sam se i rasplakala nemogu vise i smeta mi stomak, pa sve mi se skupilo, muz me tesi i odvezao me kod mojih roditelja da posedim malo rekoh od vrata majci da mi sve preko glave da cu sigurno otici na carski rez cim udjem u 9 mesec, ma haos i majka me podrzava ona zna za moje stanje i nece zena ni ona da se sekira pa i ja da razmisljam :( te kako cu. divim se ovim majkama na forum one nikad nebi izabrale carski sem kad moraju, ali ja nemogu da se junacim i budem heroj kad imam psihicke tegobe a porodjaj ti je 80 posto psiha.
Zasuzile su mi oci kad sam citala tvoju ispovest, u redu je, imala si dostaa razloga zbog svog straha danas i znas sta moras da se okrenes sebi sada, ako ti je proslost bila unistena ti sad kuj sama svoju buducnost, imas dobrog muza imaces i zdravu bebu ona ti je prioritet i nemoj nista da trpis, kad se naljutis ili si besna kazi bre to, i tom tvom ocu reci da u sigurna da ti je zbog njega sav strah i nikom ne precutkuj ma nemoj vise da budes zrtvka imas razloga da zivis razlog da se smejes i da se nadas a ne trpi vise nista, reci sve sto ti smeta, a znas sta ja mislim da ti je bog poslao tu bebicu jer jedino ona moze da te oslobodi svih strahova, veruj mi, imala si razlog da razmisljas o abortusu ne krivim te, jer sve majke razmisljaju za bebu a ti si se zbog svog stanja uplasila, ali ona je sada tu u tvom stomacicu i ne brini se nije ona toliko od papira pa se plasis i da se setas i da radis nesto, pa ona treba da te pokrene, jer ona voli kad se ti setas, kad joj pricas, kad cuje muziku i kad se ti nasmejes, nije glupost i majka ti je u pravu, pa nasminkaj se , znam da ti nije do cega ali to ce da te pokrene malo po malo, znas sta bolestan covek ima jednu zelju, dok zdrav miilion, a ja zelim da nas dve ozdravimo u ovoj godini.
jA SAM SIGURNA 100 % da cemo sa rodjenjem deteta zaboraviti strahove i paniku, zena dosta psihicki ojaca samim porodjajem, drugo je dok je beba u stomaku a drugo je kad je drzis u narucju, moje drugarice koje su se porodile su se promenile sve za 365 stepeni, bice bolje veruj mi neces ti stici da razmisljas o svom zivotu koliko ce ti beba uzeti svakii segment zivota i to je najlepsi deo jer ti sad imas divnu porodicu i to ce biti tvoja oaza, tvoj mir i tvoja sigurnost od svega, bebu ces ti uciti svemu od privih koraka, do prvog "mama" i ono sto je najvaznije nista ne precutkuj kazi sve svakom sta imas
jelenahana Offline
#59 Objavljeno : 4. januar 2009 4:14:31(UTC)

Žensko

MORAM ovako da delim poruku da mi se izbrise i tako ti kazem lepo nista ne gutaj u sebi, briga te sta ce ko da kaze, pa ti li da budes zrtva sad imas za sta i za kog da izadjes na povrsinu, ti sad kujes svoju srecu, nastavi hrabro zbog bebicu, zbog muza, zbog majke, zbog braka
Da ti kazem meni se smucnilo danas sve, sigurno sto mi sinoc nije bilo dobro pa sam celog dana bila napeta, primecujes da obicno kucam nocu pa to je noci su mi najgore, ovako danju opet izadjem, uradim nesto, danas smo opet bili u goste pa mi se i to zgadilo,i svi mi smetaju i reci i kad pocnu neke teme znaci gusim se sama od sebe, muz mi kaze da ne obracam paznju na ostale, nek rade sta hoce, ali znas sta takve su trudnice mogu da placu kad hoces, imaju 200 pitanja i samo razmisljaju ubijaju glavu glupostima i osetljivije su, i tako ja danas sve dok nisam otisla do mojih i tu sam videla koliko sam rasejana,nervozna, pa valjda mi se smucilo da mi sve nesto nije dobro da se samo zalim, majkemi smucilo mi se, hocu da budem normalna.
Lakse mi je dok ti kucam, krivo mi sto su mi izbrisali poruku a tu sam ti bas opisala opsirno o svemu, ali uspecu barem ukratko da ti razjasnim sve icon_rolleyes
nE BRINI SE, najgore je proslo, ti barem nemas mucnine pa mozes i da uzivas u trudnoci, ali tebe plasi izlazak, pa zasto kad je setnja dobra za trudnice, ali nikako sama, sa muzicem pod ruku pa gazi sneg, lepo je. Procitala sam da finansije su u redu ali ja znam da bi ti dala sve sto imas samo da ti nestanu strahovi, ali mozes da se barem ponasas kao trudnica, jesi sama rekla da se cudis nasminkanim i doteranim trudnicama. IDI na manikir, kod frizera, opust se malo, osecaj se kao zena, supruga, devojka, sto da se zapustis, i tamo obicno te nesto zapitkaju, popricas s nekim, ja te razumem da se slabo druzis , pa evo ja, sa nijednom drugaricom se ne vidjam,vise smo u telefonskom kontaktu,one stvarno ne mogu da znaju kako mi je, niti bih pa zelela da znaju sve. U kozmetickim salonima ces i da se nasmejes, evo ja bas treba da noktima vrstim remont od svadbe ih nisam dirala ko kandze su mi pa ne volim velike, a iskreno volela bih i na masazu da idem cisto relaksacionu dobro bi mi doslo za napete zivce, a i tebi bi, da se opustis, ali sad finanskijski nismo bas idealni ali samo nek je zdravlje ja kazem to je bogatstvo i deca naravno-
Glupo mi sto moram da ti kazem ali moj stomak mi ide na nerve vise, ja se prvih meseci nisam ugojila nesto i povracala sam,kakve jutarnje mucnine pa ja sam ih imala po celi dan, i posle a narocito sad od kraja 6 meseca, nisam navikla na ovoliki stomak p a cu siznem, a majka me ismejava, kaze ehhh ona bila i veca, rekoh joj da ali nisi pila lekove za smirenje- Ma drzi me to sto znam da cu sa rodjenjem bebice uci u novi zivot, verujem tu to, a i ti budi ubedjena u to, nema ti vazniji cin u zivotu zene od rodjenja deteta, tad ti se zivot okrene, zato opusti se i ne brini se toliko za bebca, on bre uziva, ne mozes ti nikakve komplikacije da napravis, to doktor vidi odmah, ja mesecno idem na ultrazvuk pa kad vidim malisu sva se raznezim, ali nema lezanja ima zene koje su osudjene na lezanje tokom cele trudnoce, e one se zale i jadikuju pa jadne jedva cekaju da im doktor da da setaju, sto vise lezis samo ti svakakve gluposti padaju na pamet, i zato ti kazem uzimaj vitamine to bebici treba, zdrava hrana, nema streasa, cist vazduh to , uzjmi sa mamom se prosetaj ili sa suprugom pa pricaj neke vedrije teme, planiraj nesto, ali nemoj sad mnogo za bebino zdravlje da mislis, ona je dobro i to moras sebi da ulijes u glavicu, a kad sretnes nekog pa te pita kako si pa kazi trudnicki, sto pa moras svakom da kazes kako se osecas,ljudi su se iskvarili, imas svoju porodicu i cuvaj je ljubomorno i hvala bogu na NASIM DIVNIM MUZEVIMA, ja sam sigurna da i tvoj muz ne voli kad ucutis i zna da ti je tesko, pa daj malo nasmej se, pricaj nesto vedrije da i njemu bude milo kad te vidi da razmisljas pozitivnije.
Sutra cu morati da cistim malo kucu, 3 dana necu posle moci od Bozica, bas mije drago kad sam procitala da si se odlucila da spremas rucak, eto super, polako samo je bitna volja ljubav i rad i sve ce doci samo po sebi, a cim se porodis neces ti mila moja misliti na rusku kliniku, izlecice te bebica, a mogle bih da se i sretnemo nekad, sto da ne, pa nismo preko kraja sveta, a i ja da te pozovem na Rostiljadu i da popijemo nesto u ime starih danaVINOcana pijanci , sutra cu ti vise kucam POZZZDRAV i budi mi nasmejana, idem da spavam ako mogu KISSSSS :-*
Sponzor
TwitterFacebook
vendela Offline
#62 Objavljeno : 4. januar 2009 16:22:04(UTC)

Žensko

Pozdrav Jelenahana stalnozaboravim da ti kazem kako mi se svidja ime koje ces da das bebi.Ja jos nisam razmisljala koje ime bi dala dodouse ne znam ni pol.Volela bi da bude devojcica sve moje drugarice imaju sinove volim njihovu decu ali u sebi ipak pomislim bolje devojcica.Moram ti reci da mi se panicni napadi iz godine u godinu razlikuju recimo napade gusenja od panike koje ti sada imas sam prevazisla naucila sam nekako da ih presecem.Pre tri godine kada mi se privatizovala firma odjednom sam obolela ,stezalo me je u grudima,gusilo i gubila sam vazduh isla sam od doktora do doktora ,pluca dobra srce dobro na kraju legnem u krevet mesec dana dok ja i majka nismo shvatili da mi je poreban psihijatar.Tada sam prvi put uzela rivotril i napadi su prestali od njega i kada god krenu popijem lek.Kasnije sam nabavila knjigu "Sve o strahu panici i fobiji2ne znam tacno ko je napisao ostala mi je u stanu kazacu muzu da mi donese pa cu da ti napisem.Jako je lepo napisana knjiga ima dosta tehnika koje se primenjuju bez lekova sve cu to da ti napisem.Ja sam zapamtila jednu kada krene napad nesmej mu se i kazi napadao si me i pre nisi me ugusio nisi me ubio neces ni sad.Kaze dalje kad ismejes neprijatelja on gubi svoju jacinu tako da kada krene da me steze u grudima ja kazem sebi neka steze nemoze mi nista.Medjutim sada imam neki drugaciji osecaj obuzme me strah po celom telu ne gusi me ali me totalno onesposobi odnosno nekako kao da izgubim kontakt sama sa sobom ne mogu to da ti opisem ne znma kolike su jacine tvoji.Dobro je da mi deluje bromazepam od 1,5 mg ni doktorka se nije nadala jer je mala doza a ja sam se pre njega osecala uzasno.Juce sam se cula sa jednom drugaricom ona nema nikakve simptome kao ja i ti i u sedmom je mesecu ni ona ne spava lepo nocu isto se budi,ima lose snove ustane pa seta po kuci,mozda je sve to normalno a mi predajemo tome mnogo vise znacaja jer sve prepisujemo nasem stanju.I ja razmisljam o carskom rezu ,prosto ne mogu da zamislim kao odem normalno u porodiliste i porodim se pa mene ce panika da ubije jos na putu do porodilista.Moracu da pricam i sa psihijatrom mozda i ona preporuci carski rez.
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
56 Strane«<23456>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.