Obaveštenja

Icon
Error

2 Strane<12
Florina Offline
#17 Objavljeno : 25. maj 2007 15:29:00(UTC)
Florina

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 8.3.2007(UTC)
Poruka: 322
Bodovi: 0
Žensko

Ne brini, to je normalno. Metabolizam "podivlja" u trudnoci ! Obrati paznju na secer u krvi, pritisak i redovno kontrolisi urin na proteine .

mira-z Offline
#18 Objavljeno : 24. mart 2008 10:59:21(UTC)
mira-z

Član od:: 12.2.2008(UTC)
Poruka: 444
Žensko

Meni u prvoj trudnoci uopste lekar nije trazio da se rade analize triglicerida i holesterola. Sada je trazio i holesterol mi je 6,90 a trigliceridi 2,53, ja procitala i unezverila se, a lekar mrtav `ladan, kaze samo se ti zdravo hrani i ne brini !?!? Nista mi nije bilo jasno, sada vidim ovde da lekari to povecanje ne smatraju alarmantnim, a da nisam trudna sa tolikim holesterolom bih zavrsila na lekovima. Videcemo prilikom sledeceg vadjenja krvi. Nista mi nije jasno, ne znam osobu koja se zdravije u porodici hrani od mene, tako se hranim celog zivota. Sada me zivo interesuje koliki mi je bio holesterol u prvoj trudnoci, ali nisu mi to radili, bas mi je krivo, cisto da uporedim !

Hopeful Offline
#19 Objavljeno : 24. mart 2008 16:26:05(UTC)

Član od:: 21.2.2008(UTC)
Poruka: 881
Bodovi: 99
Žensko

mira ja sam imala pre trudnoće povišen holesterol a hranim se ko varbac. Još sam tad bila nešto baš smršala pa sam imala 49, možda 50 kg. Mislim da je sve bilo zbog stresa koji je trajao dugo zbog nekih mojih vrtoglavica u temperatura...
tako da to sve može biti od proteklog stresnog perioda, a plus si u trudnoći sklona tome zbog promene rada hormona. Tako da nemoj da se sekiraš mnogo cvecko da te razveselim

nency bg Offline
#20 Objavljeno : 24. mart 2008 20:25:17(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 26.9.2007(UTC)
Poruka: 73
Bodovi: 27
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
I ja sam pre trudnoce imala holesterol oko 6, to mi je nasledno u porodici a malo i od stresa a bila sam jako mrsava.. U trudnoci su mi rekli da se holesterol povecava i da ne moram da ga proveravam, da to nije toliko bitno, medjitim mene je zanimalo jer znam mi je inace povisen i bio mi je skoro9!!! Tako da ne treba da se nervirate, ko zna zasto skace, vazno je da je krvna slika dobra.Pozz!!!

Sponzor
TwitterFacebook
mira-z Offline
#21 Objavljeno : 25. mart 2008 5:32:49(UTC)
mira-z

Član od:: 12.2.2008(UTC)
Poruka: 444
Žensko

Hvala devojke, kada sam videla reakciju lekara mnogo se manje nerviram oko toga, videcemo za mesec dana kolike ce biti vrednosti !

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
2 Strane<12
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.