Obaveštenja

Icon
Error

2 Strane12>
Iki Offline
#1 Objavljeno : 26. jul 2007 17:08:38(UTC)
Iki

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 2.11.2006(UTC)
Poruka: 2,252
Bodovi: 9
Žensko

Nisam nasla nista o stucanju u forumu, a interesuju me vasa iskustva.
Moja beba mnogo stuca, stucala je i u stomaku, a i sad. Bar 3 puta dnevno stuca. Zao mi je i neznam kako da joj pomognem. Obicno joj dam da doji i brzo prestane, ali ako je pre toga dojila, nema sanse, nece ni da cuje i onda bas dugo stuca. Da li znate do koliko bebe stucaju , kad ce to vec jednom da prestane? Pa ceo stomacic joj odskace, ona jadna samo sirom otvori okice i posle svakog stuc cuje se jedno "eeeeeeeee", ili nesto tome slicno. Da li i vase bebe stucaju. Ja mislim da je moja oborila sve rekorde.
Sponzor
TwitterFacebook
Lelejn Offline
#2 Objavljeno : 26. jul 2007 18:22:30(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 10.3.2007(UTC)
Poruka: 1,098
Bodovi: 3
Žensko

i david sve identicno,ali dam mu malo vode,a nekad nece ni to pa mu zapusem nocic na koji sekund i tako nekad nesto od ovoga pomoge, nekad nista dok se sam nesmiri
David je rodjen 8.5.2007., a ja 21.2.1983.
Prex Offline
#3 Objavljeno : 26. jul 2007 18:36:12(UTC)

Član od:: 30.10.2006(UTC)
Poruka: 3,370
Bodovi: 0
Žensko

To je skroz normalno Iki, i nema pomoci...i Tara je MNOGO ali mnogo stucala, i u stomaku i posle. Onda mi je patronazna sestra rekla da bebe koje u stomaku mnogo stucaju onda mnogo stucaju i posle sve do 6 meseci. I tu nema neke magicne formule, ja sam isto sve pokusavala ne bi li joj bar malo pomogla ali nista nije vredelo, dok se sama ne smiri, to je to. I stvarno sada ima 6 meseci i mnogo manje stuca, i dalje ponekad stuca ali ni slucajno onako cesto kao ranije.

Masha&Tasha Offline
#4 Objavljeno : 26. jul 2007 18:49:20(UTC)

Član od:: 25.3.2007(UTC)
Poruka: 2,923
Žensko

A kako izgleda stucanje u stomaku?!Ja stvarno to ne znam il nisam umela da primetim ili nije sutcala! Normalno je za bebe da stucaju, pa one su male i ne znaju da kontrolisu gutanje, cesto su halapljive i uleti i vazduh, jos se sve nije dovelo u red u organizmu, treba vremena za to,nista nemoj da brines Iki. I Tasha stuca ko luda, ma mislim skoro posle svakog duzeg podoja pomaze nam ili da joj dam opet malo da siki(nasta je ona uvek spremna) ili da je pustim da place(to nam se desi ako smo u kolima jer nema uzimanja bebe,a kamoli davanja klope u kolima). Nekad stuca dugo dugo i kad joj dam da siki ona stuca jos jace, ali posle par minuta prestane, ali nemas razlog za strah, procice to!Bitno je da je u tom trenutku ne ostavis samu u krevetu vec budi pored nje da oseti sigurnost,savi joj rucice pored tela, skupi joj nogice i mazite se, jednostavno dijafragma mora da se vrati na svoje mesto!
ivy Offline
#6 Objavljeno : 27. jul 2007 2:47:10(UTC)
ivy

Član od:: 5.4.2007(UTC)
Poruka: 2,375
Žensko

i Boris je jako mnogo stucao u stomaku. sad stuca ali ne svaki dan jer ga dugo drzim da se ispodriguje zbog grceva,pa onda manje i stuca. posle prve sise kod podoja drzim ga da podrigne i posle druge i onda ga naslonim na sebe i blago pritiskam stomacic i stvarno mnogo manje grceva ima i prilicno retko stuca. a kad mi ne podrigne lepo u stanu je da stuca i po15min i to bas glasno i tad nista ne pomaze,ponekad sisanje.
racic Offline
#7 Objavljeno : 27. jul 2007 3:35:35(UTC)
racic

Član od:: 16.3.2007(UTC)
Poruka: 1,282
Žensko

Izgleda da sve bebe stucaju. Kad je iva stucala okrenem je na stranu ili je podignem uspravno i malo skakucem sa njom kao da je ljuljam, a cesto sam stucala (namerno) sa njom pa tako kroz igru sve je nekako brzo prolazilo, ne znam da li se meni samo cinilo ili ima neke veze to sto sam radila. neznam
[/url]
Ella Offline
#8 Objavljeno : 27. jul 2007 14:14:47(UTC)
Ella

Član od:: 28.12.2006(UTC)
Poruka: 6,223
Žensko

nista neobicno!!! Meni je Stella stalno stucala u stomaku, a 2x smo videli kako stuca na UZ :) sva se pomera :)

Kada se rodila, stucala je bas cesto, pa sve do nedavno, nekih 3 meseca. Sad stuca retko, mozda jednom u sedmici, dok je ranije oko 3-4 puta na dan :)

Ne brini, proci ce zagrljaj

caos

Iki Offline
#5 Objavljeno : 27. jul 2007 14:19:37(UTC)
Iki

Član od:: 2.11.2006(UTC)
Poruka: 2,252
Bodovi: 9
Žensko

Znaci nismo jedine, i ja Lari uvek pravim pauze dok doji, posle jedne strane uvek cekam da podrigne pa tek onda drugu stranu, ali ne vredi izgleda to nista. Vec smo danas jednom otstucale :(
Masho stucanje u stomaku se oseca kao neki trzaju u ritmu i traje nekoliko minuta, dok obicni pokreti traju normalno samo po nekoliko sekundi. Tako je bar kod mene bilo.
ivy Offline
#9 Objavljeno : 27. jul 2007 14:24:38(UTC)
ivy

Član od:: 5.4.2007(UTC)
Poruka: 2,375
Žensko

ja sam osetila onako kao pulsiranje i kod mene je to znalo trajati i po 20minuta
Masha&Tasha Offline
#10 Objavljeno : 27. jul 2007 16:37:58(UTC)

Član od:: 25.3.2007(UTC)
Poruka: 2,923
Žensko

hmm hmm hmm ja se toga ne secam da je kod nas bilo u trudnica ! Tasha kad je tukla onda je tukla da sam morala i da sednem,ali da je bilo po 20min to nikad! vrovatno nije stucala u stomaku ili ja nisam znala da osetim, kako god, nema razloga za brigu stucanje traje i prodje! caos
mayya Offline
#11 Objavljeno : 28. jul 2007 2:37:19(UTC)
mayya

Član od:: 28.1.2007(UTC)
Poruka: 7,599
Žensko

Nemanja je vrlo malo $tucao u stomaku, a sada ce$ce. Uglavnom pomogne vodica. Kad nece, onda ga pustim da samo prodje.
Neko mi je rekao da pomaze kap limuna direktno usta. Prepla$e se, pa prestanu da $tucaju!

crvena sonja Offline
#12 Objavljeno : 28. jul 2007 19:43:33(UTC)
crvena sonja

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 20.2.2007(UTC)
Poruka: 2,933
Bodovi: 42
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Moj Aleksa prestane kad mu na kasikicu dam dve kapi limuna i malo vode pomesano.
A. 18.07.2007.
L. 18.11.2012.

andrea Offline
#13 Objavljeno : 10. avgust 2007 19:52:39(UTC)
andrea

Član od:: 1.2.2007(UTC)
Poruka: 1,713
Žensko

Ema je bas puno stucala u stomaku, bar 2x na dan a sad jos vise ;] Cim podrigne vise od dva puta ili ne daj boze da malo povrati odmah stuca i to jako dugo icon_exclaim Doktorka mi je rekla da jodam kapljicu limuna na jezik i da ce prestati icon_eek Ponekad deluje ponekad ne ;]

Animated Letters

bubica021 Offline
#14 Objavljeno : 11. avgust 2007 4:59:44(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 9.8.2007(UTC)
Poruka: 37
Žensko

i bubica stalno štuca...negde sam pročitala da to njima ustvari prija, ništa strašno
Bubalina Offline
#16 Objavljeno : 30. novembar 2007 14:53:04(UTC)
Bubalina

Nivo: Član

Član od:: 9.11.2007(UTC)
Poruka: 10
Žensko

I moja beba cesto stuca,ali kad mu ponudim vodu stucavica uopce ne prestaje kad ga stavim na siku iste sekunde prestane neznam neznam
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
2 Strane12>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.