Obaveštenja

Icon
Error

44 Strane«<3940414243>»
bozana Offline
#2 Objavljeno : 4. novembar 2010 23:22:17(UTC)
bozana

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 19.1.2008(UTC)
Poruka: 3,560
Bodovi: 27
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Davno smo trebali preci na ovu temu ali eto nikako
moj skolarac je prvi razred za sada nem aproblema
jedino malo korigujemo rukopis citanje ide dobro
jer pre skole je znala da citam i latinicu i cirilicu.gradiva su im
bas obimna i traze i previse
njena skolska torba za 5 radnih dana nije laksa od 3 kg
eto ukratko da se javimo i prijavimo ovde
valjda ce caskanje malo zivnuit
jer vidim slabo se kucka ovde.

Sponzor
TwitterFacebook
tartufa Offline
#2 Objavljeno : 22. januar 2011 1:10:18(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 22.1.2011(UTC)
Poruka: 3
Bodovi: 0
Žensko

Pozdrav mamama i tatama malih školaraca!
Nova sam na ovom Forumu pa ne znam da li je ovo pravo mesto za moj problem...Da li neko ima testove za Svet oko nas (drugi razred).Značilo bi i meni i mom sinu.Gradivo je užasno teško napisano za uzrast od 8 godina, knjiga je Klet a radna sveska Atos...Testovi su opet neki treći...Ništa se ne poklapa...A učiteljica nikakav pedagog...
katarina Offline
#2 Objavljeno : 22. januar 2011 11:46:04(UTC)

Grupe: Članovi, Članovi, Private
Član od:: 10.8.2006(UTC)
Poruka: 4,893
Bodovi: 2,697
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 14 u 14 poruka
tartufa nisam iz Srbije pa ti na zalost ne mogu pomoci ...mozda se neko i javi..
Jana je sada drugi razred(ovde se sa 6 krece u skolu).Htela bih da uporedim sta deca u Srbiji uce a sta ovde jer imam utisak da ovde bas preteruju..
iz matematike sabiraju i oduzimaju do 100 s tim sto su im zadaci logicno razmisljanje..primer: u kasi je 17 evra al 10 kovanih novcica od 1e i 2e koliko imas od 1e a koliko od 2e?
Iz nemackog;kod nas srpskog ,vec citaju,pisu i diktate,poceli su perom ..
Kako je u Srbiji?
tartufa Offline
#2 Objavljeno : 23. januar 2011 13:29:49(UTC)

Žensko

Meni se čini-još gore je ovde Katarina! Nastavni program je mnogo zahtevniji i neprilagođeniji izrastu nego u neko naše vreme! Iz matematike su već prešli sabiranje i oduzimanje do 100,sad smo na "ubrzanoj"tablici množenja a onda sledi deljenje..Učili već mere za dužinu...Iz srpskog posebna priča:šta je subjekat, objekat, predikat...slogovi...Svet oko nas je najteži i najgluplje koncipiran...Problem je što sad svaka učiteljica bira knjige između 4 ili 5 izdavača tako da se može desiti da dete promeni školu u istom gradu ili , ne daj Bože, drugi grad i moraće da se kupuju knjige koje su tamo odabrane...Sve u svemu-školstvo nam je katastrofa!
tartufa Offline
#2 Objavljeno : 23. januar 2011 13:30:35(UTC)

Žensko

Meni se čini-još gore je ovde Katarina! Nastavni program je mnogo zahtevniji i neprilagođeniji izrastu nego u neko naše vreme! Iz matematike su već prešli sabiranje i oduzimanje do 100,sad smo na "ubrzanoj"tablici množenja a onda sledi deljenje..Učili već mere za dužinu...Iz srpskog posebna priča:šta je subjekat, objekat, predikat...slogovi...Svet oko nas je najteži i najgluplje koncipiran...Problem je što sad svaka učiteljica bira knjige između 4 ili 5 izdavača tako da se može desiti da dete promeni školu u istom gradu ili , ne daj Bože, drugi grad i moraće da se kupuju knjige koje su tamo odabrane...Sve u svemu-školstvo nam je katastrofa!
djedjor Offline
#2 Objavljeno : 30. mart 2011 23:54:21(UTC)

Član od:: 30.3.2011(UTC)
Poruka: 1
Žensko

Pozdrav i sa moje strane,
prikljucila sam se forumu posto imam konkretan problem : kako dete od 7 godina da naucim da sabira i oduzima do 20 ? Uciteljica nece da ga uzme na dopunsku (iako sam joj rekla) posto misli da cu se ja uvrediti jer predajem matematiku, nikako da se razjasnimo da ja NE ZNAM TO i da ne znam da objasnim detetu kako da resi jednacinu pogadjanjem i sl. On nema problem sa logickim zadacima, tekstualne zadatke sve korektno postavi, ali ih ne izracuna kako treba, dok na primer zadatke gde se trazi umanjenik, sabirak, umanjilac radi bez greske??? Ne razumem...Imali su kontrolni i on je za sabiranje i oduzimanje do 20 dobio 3, za jednacine 5, tekstualne zadatke 5, prepoznavanje geometrijskih figura 5. ZAISTA MI NISTA NIJE JASNO. Uciteljica kaze ucite ga napamet, on tako jedan dan kaze jedno, drugi dan drugo, pa ja ne znam kako ce tako nauciti, kad radi postupno-do deset, pa doda uradi kako treba. Sad sam jako detaljisala, ali sam stvarno jako zbunjena, mozda mi je dete glupavo, mozda sam i ja glupava, ali sam svesna da je jako bitno to da se sad savlada. Ako neko zna, ove uciteljice sa foruma, MOLIM VAS POMOZITE NEKIM PRAKTICNIM SAVETOM. Hvala unapred. Srdacan pozdrav.
katarina Offline
#595 Objavljeno : 3. april 2011 12:45:12(UTC)

Žensko

nISAM uciteljica al imam dete od 8 god--mi smo sabiranje i oduzimanje ucili prakticno:jabuke na sto pa 2 plus 2..pa onda prstici su dosta pomagali..neka broji..recimo imas 2 cokolade pa pokazes prstima i ja ti dam jod 8 koli ih imas ukupno..nemoguce je da dete ne nauci ako vec zna sa jednacinama i tekstualnim zadacima ,treba samo biti uporan i stalno mu postavljaj pitanja al ne da mu dosadi onda postizes kontraefekat vec zanimljive zadatke..

Ja moram pohvaliti moje dete..prosle nedelje bila na roditeljskom,uciteljica je prezadovoljna:nemacki perfekt,citanje,pisanje,gramatika(sad uce padeze ) matematika ekstra -oduzimanje i sabiranje do 100 tablica mnozenja i deljenje do 100...Dete mi je jedno od najboljih u razredu a mama raste ko kvasac !!!(uspeh je i moj ,nije ni meni lako na nemackom objasniti sve)...
majamama Offline
#596 Objavljeno : 6. april 2011 8:47:17(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 2.2.2010(UTC)
Poruka: 32
Bodovi: 24
Žensko

Pozdrav svima, Evo i ja da se priključim školskoj grupiicon_smile . U ponedeljak smo predali papire za upis u prvi razred i evo i ja imam školarca. Sada samo da krenemo. Ponosna mamaicon_razz icon_razz
katarina Offline
#597 Objavljeno : 6. april 2011 9:36:10(UTC)

Žensko

majo dobrodosli..Kad deca krenu u skolu vise nisu mali..ponekad se pitam gde ode ovo vreme, kako nam deca brzo rastu...
Saky Offline
#598 Objavljeno : 14. april 2011 12:57:11(UTC)
Saky

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 10.5.2010(UTC)
Poruka: 1,050
Bodovi: 2,841
Žensko

Poslate zahvalnice: 19
Primljene zahvalnice: 25 u 21 poruka
Tartufa potpuno si u pravu sto se tice Sveta oko nas,moj sin je isto drugi razred i pre neki dan je dobio trojku,bas sam bila ljuta kad sam videla koja su pitanja bila na kontrolnom.Gradivo obimno i nerazumljivo deci tog uzrasta
moja banda

znljubica Offline
#599 Objavljeno : 18. april 2011 14:10:11(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 10.4.2011(UTC)
Poruka: 16
Bodovi: 48
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Nikako ne stimulišite dete da uči napamet. Ocena nije važna, kad dete bude spremno, naučiće i taj deo.
ćira Offline
#600 Objavljeno : 31. avgust 2011 7:33:27(UTC)
ćira

Član od:: 5.1.2010(UTC)
Poruka: 553
Bodovi: 525
Žensko

Primljene zahvalnice: 11 u 11 poruka
Zdravo društvo.
Eto i mi da vam se pridružimo....
Nadam se da ćemo se ovde lepo družiti.
Andjela sutra kreće u prvi razred pa sam sva nešto napeta...neka lepa trema,nemam pojma...
Svim prvačićima želim SREĆAN polazak u školu.
veeeeeliki pozdrav
Saky Offline
#601 Objavljeno : 1. septembar 2011 1:53:09(UTC)
Saky

Član od:: 10.5.2010(UTC)
Poruka: 1,050
Bodovi: 2,841
Žensko

Poslate zahvalnice: 19
Primljene zahvalnice: 25 u 21 poruka
Ciro dobrodosli zagrljaj srecan polazak u skolu maloj Andjeli poljubac
Mi smo se spremili za skolu i nestrpljivo cekamo sutrasnji dan.Kupili smo sav pribor u metrou i znatno je jeftiniji nego u knjizarama po gradu.Jedino sta jos nismo nabavili su patike za fudbal koje ce mu ujedno sluziti i za fizicko jer sada nosi najnezgodniji 36 i tog broja skoro pa uopste da nema(mislim na patike za fudbal).Nacicemo valjda nesto za vikend.
Moram da napisem da sam se sokirala kad sam cula kako je organizovan produzeni boravak u Lukinoj skoli.
Produzeni boravak je u suprotnoj smeni od one u kojoj dete pohadja redovnu nastavu sto znaci ako dete ide popodne u skolu a roditelji mu rade prepodne oni ga moraju dovesti ujutru u 6h a uzeti popodne u 18h kada mu se zavrsava redovna nastava.icon_eek
Do dolaska njegove uciteljice u njenu popodnevnu smenu tj. od 6-13:30h dete cuva vaspitacica iz predskolskog koji je u sastavu skole.To znaci da nema nista od pisanja domacih zadataka,dodatne ili dopunske nastave i sl.,samo beskonacnog gledanja crtaca ili jurcanja po skolskom dvoristu ako je vaspitacica raspolozena da ih izvede.Roditelj mora svaki dan da najavi za sutra da li ce dete biti na rucku ili ne,koji se uzgred placa 140dinara+ uzina,naravno.Ako dete ide na neku vanskolsku aktivnost ono dolazi kuci u 20h i jedino zasta je tada sposobno je krevet i nista vise.Kad ce ono da uci i pise domace zadatke?
Jos nisam ni cula ni videla ovako nesto.Prosto ne mogu da verujem da se osoba koja je smislila ovako nesto bavi decom
Moji su roditelji radili i ja sam isla u produzeni ali to je bilo od 6-7h do 15-16h kada su roditelji dolazili po mene
Ajde mame,javljajte se,bilo bi lepo kad bi nam zivnula tema
poljubac
moja banda

ćira Offline
#602 Objavljeno : 3. septembar 2011 8:22:07(UTC)
ćira

Član od:: 5.1.2010(UTC)
Poruka: 553
Bodovi: 525
Žensko

Primljene zahvalnice: 11 u 11 poruka
Draga Saky,
hvala na dobrodošlici i evo jedna vrela jutarnja coffee za lep početak dana.
Prvi dan je prošao SUPER u školici.Bila prvo prozivka djaka i koje su odeljenje,a posle šetnja kroz školu,upoznavanje direktora i roditelja sa školom,priredba za decu i roditelje i na kraju upoznavanje roditelja sa učiteljicom.Jako sam zadovoljna sa učiteljicom jer je mlada,mada udata i ima decu koja već idu u školu. Veoma je prijatna i već je decu drugidan animirila i pridobila.Andjela već nije zadovoljna ničim,jer nije u odeljenju sa drugaricom iz predšklskog,pa me je nervirala ova dva dana,jer neće da shvati da tu drugaricu može vidjati na odmoru,a da ti ne pričam kako sam uspela da je smestim da drugaricom i drugom iz kraja,sa kojima je odrasla,u isto odeljenje.To njoj uopšte nije bitno,ona i dalje "kuka" za tom drugom.Valjda ćće biti bolje vremenom.
Što se tiče tog produženog boravka,i u ovoj školi je isto tako,pa su deca faktički CEO DAN U ŠKOLI.Naročito,ako dete ide popodne u školu a mama i tata rade pre podne...Ja sam kod kuće,pa sam odbila boravak,ali mi je iskreno žao te dece koja su prinudjena tako da rade.Jadno ono,ceo dan u školi,pa da mu se smuči škola za ceo život.U jednoj školi,deca prve dve godine idu samo pre podne i posle produže u boravak.U toj školi smatraju da već od trećeg razreda,dete može samostalno da se vraća iz šklole pa nema boravka ili kako se već roditelj dogovori i za taj treći razred.

veliki pozdrav
katarina Offline
#603 Objavljeno : 3. septembar 2011 13:53:32(UTC)

Žensko

Ne znam sta da kazem za boravak ..ja bi bila srecna da postoji bilo kakav jer muku mucim sa organizacijom gde cu decu..nemam nikog da uskoci a da placam zenu ovde je papreno...U vrtic krecu tek od 3 god i to od8-13h...skola od 7:30-13.30 otprilke...zenama preostaje da ostave posao i podizu decu tj budu domacice a ja to ne mogu da podnesem...24h kuci sa decom icon_confused icon_confused i tako 20 godicon_eek icon_eek icon_eek taman toliko jer ce mladja imati 12 i moci ce da ostaje sama a starija 20 ....ili pa ko ja i muz menjamo smene pa da jedan bude kod dece a ja i on se maltene ne vidjamo...
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
44 Strane«<3940414243>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.