Obaveštenja

Icon
Error

3 Strane<123
tijanast Offline
#33 Objavljeno : 20. novembar 2007 6:33:01(UTC)
tijanast

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 3.11.2006(UTC)
Poruka: 2,136
Bodovi: 0
Žensko

Ista situacija kao sa Andreom i meni su od neke 35. nedelje govorili da je smanjena kolichina plodove vode i dr.kada mi je probushila vodenjak nije mogla da veruje koliko ima plodov vode jer je videla u nalazu da je smanjena, samo meni nisu izazivali porodjaj vec je sam krenuo ali je beba bila visoko pa su mi zato bushili vodenjak

Sponzor
TwitterFacebook
secer Offline
#34 Objavljeno : 22. novembar 2007 13:59:11(UTC)

Član od:: 19.7.2007(UTC)
Poruka: 1,497
Bodovi: 21
Žensko

valjda ce sve biti ok..idemo sledeceg cetvrtka na pregled opet pa cu znati da li nam se smanjila plodova voda jos i sta nam je ciniti:)
bisera Offline
#1 Objavljeno : 3. januar 2008 18:21:37(UTC)
bisera

Nivo: Član

Član od:: 29.5.2007(UTC)
Poruka: 39
Žensko

SESTRA MOGA MUZA JE IZGUBILA NEKI DAN SVOJU CETVRTU BEBU....

I UVEK JE DIJANOZA: MANJAK PLODOVE VODE....STA DA RADI?

UNAPRED HVALA U NJENO IME...LJUBIM VAS

B I S E R A
rozga Offline
#35 Objavljeno : 3. januar 2008 19:16:09(UTC)
rozga

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
Bisera bas mi je zao...Ne znam sta da ti kazem. Neka proba da ode kod nekog strucnjaka ili nekog dobrog dr-a pre nego zatrudni. Mozda na to moze da se utice od pocetka. Znam da se u toku trudnoce to desava ali uglavnom veci unos tecnosti to resi. Neka se konsultuje sa nekim pre nego naprave bebu jer to je mnogo lakse nego ovako...Bas mi je zao...

Milica
Sanjalica Offline
#36 Objavljeno : 3. januar 2008 20:09:32(UTC)
Sanjalica

Grupe:
Član od:: 6.2.2007(UTC)
Poruka: 2,164
Bodovi: 3
Žensko

koliko sam ja citala, manjak plodove vode znaci da beba ima neki problem, ne dolazi do normalnog gutanja i izbacivanja tecnosti. Nisam sto posto sigurna, ali bi najbolje bilo da se obrati nekom dr. u Beogradu, ima ih stvarno odlicnih. Ja znam za dr. plecasa i dr. Ljubica u visegradskoj. Pozdrav

ielena Offline
#37 Objavljeno : 3. januar 2008 22:58:38(UTC)
ielena

Nivo: Član Veteran

Član od:: 29.12.2007(UTC)
Poruka: 277
Bodovi: 69
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Zelim joj sve najbolje u sledecoj trudnoci!

unicorn Offline
#38 Objavljeno : 7. januar 2008 8:07:19(UTC)
unicorn

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 21.6.2007(UTC)
Poruka: 752
Žensko

Meni je jutros doca na UZ rekao da mi je plodova voda smanjena, ali i da je beba po težini na donjoj granici (2400g). Jeste da po terminu imamo još 3 sedmice, što znači da će beba sigurno još dobiti na težini, ali moram vam priznati da me je to sve malo i zabrinulo...
Ima li neko od vas iskustva sa malim bebicama? Uroš i Aleksa, baš si me zabrinula sa tim postom da manjak plodove vode znači da bebica ima nekih problema...

Brandza Offline
#39 Objavljeno : 7. januar 2008 15:12:54(UTC)
Brandza

Grupe:
Član od:: 22.8.2007(UTC)
Poruka: 2,698
Žensko

Manjak plodove vode nije znak da sa bebom nesto nije u redu!To je cesta pojava u 9.mesecu...kako se blizi kraj trudnoce,plodove vode je sve manje...problem je ukoliko pocetkom i tokom II trimestra ima manjak plodove...ali ti si taj period davno presla unicorn,tako da bez brige...znam puno njih koje su rodile male bebe (oko 2kg),a kasnije su bile naprednije i vece od onih sto su rodjene sa vecom kilazom...nemoj da te to opterecuje,najbitnije je da je beba zdrava...uostalom,ko ti garantuje da ce po rodjenju biti mala?UZ ume jako da omasi sto se tice tezine...eto ti najbolji primer,imas slike male Sarice,koja je rodjena sa 2 i nesto,a vidi kakav je andjelak...caos i bez brige :-*
Tijancica Offline
#40 Objavljeno : 16. februar 2008 18:02:55(UTC)
Tijancica

Član od:: 14.5.2007(UTC)
Poruka: 1,335
Žensko

Kad su me na porodjaju uveliko drmali naponi, i kad je babica rekla da cu da se porodim, odjednom su svi otrcali u susjednu radjaonu, a ona me je prekrila, rekla da se strpim minut i otrcala i ona. Cula sam da na latinskom govore da imaju mrtvu bebu. Ja sam se ukenjala od straha, prvo sto je meni moja beba vec izlazila, a drugo sto kretenima umre dijete. Brzo su se vratili, ali nisam se smirila dok mi nisu ukljucili ctg i dok nisam cula srce svoje bebe.
Kad je porodjaj zavrsen na kolicima su me izgurali u hodnik, gdje mi je bio priredjen mali docek od strane najblizih, gdje su me kasnije ostavili i da lezim. Kasnije su progurali tu zenu koju je cekao samo muz. I nju su ostavili kraj mene da lezi. Ne znam od cega mi vise suze krenu kad se sjetim svojih ili te zene. Znala sam da je to ona i nisam mogla zapoceti pricu, ali ona je zapocela. Uglavnom za smrt njene bebe nisu bili odgovorni doktori u radjaoni. Beba joj je umrla u stomaku u sedmom mjesecu trudnoce. Samo je jedan dan osjetila da se beba vise ne mice. Razlog nedostatak plodove vode. Dva dana prije toga bila je na pregledu i sve je bilo u redu. Doktorica nije vidjela da nema plodove vode. Drugi doktori su smatrali da ta voda nije mogla nestati za dva dana pogotovo da ona to ne osjeti. Sto znaci da doktorica nije vidjela. Tako mozda i bolje da uplase i kazu da nema vode i da intervenisu, nego da dodje do najgoreg. Imala je indukovan porodjaj kao i ja, a radjala mrtvo dijete. Patila se, ni zbog cega. Ja joj nisam mogla reci ni jednu rijec utjehe, jer stvarno nisam znala sta bi je moglo utjesiti.
Inace doticna doktorica se zove Vesna, a radi u Klinici Jelena u Banja Luci. I stvarno mi nije jasno kako nije to vidjela, kad oni u toj klinici imaju vrhunske aparate.
duble mom Offline
#41 Objavljeno : 16. februar 2008 18:08:01(UTC)
duble mom

Član od:: 13.9.2007(UTC)
Poruka: 197
Bodovi: 6
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Katastrofa!

Zhunga Offline
#42 Objavljeno : 16. februar 2008 18:30:36(UTC)
Zhunga

Član od:: 14.1.2008(UTC)
Poruka: 1,520
Žensko

Uzas.

Zelim nama trudnica puno,puno srecice :)

pirgo7 Offline
#29 Objavljeno : 26. jun 2008 8:26:44(UTC)
pirgo7

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 16.1.2008(UTC)
Poruka: 573
Žensko

Citat:
lukas - 18/11/2007 19:59

Nemam licnog iskustva, ali sam bas skoro pricala sa drugaricom koja je imala isti problem, skoro uopste nije imala plodove vode a jos je bilo rano za porodjaj. Stavila zenska flase sa vodom bukvalno po celoj kuci, pila po 5-6 litara dnevno i za nekoliko dana se sve vratilo na normalu. A bas se bila posteno isprepadala. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla. Srecno!

Moram reci da je ovo zabluda, jer se kolicina plodove vode ne moze nadoknaditi. Tako je barem meni receno dok sam lezala cuvena 3 dana u bolnici.
Tad su mi ustanovili manjak plodove vode, u skoro 32. sedmici trudnoce.
Sto je potpuno normanlo, sto trudnoca odmice, plodova voda se smanjuje, arhimedov zakon.
A druga stvar je, sto kolicina plodove vode varira od 5-25 dl Kubnih, ako se dobro sjecam i sto svaki ljekar taj nedostatak plodove vode tumaci na svoj nacin. Za nekoga je nedostatak 1 dl a za nekoga 10 dl.

Opet, neke zene i kubure sa viskom plodove vode

Oljica Offline
#43 Objavljeno : 28. jun 2008 8:22:09(UTC)
Oljica

Član od:: 5.7.2007(UTC)
Poruka: 131
Bodovi: 9
Žensko

pred kraj 8-og meseca mi je lekar iz visegradske rekao da mi je jako smanjena plodova voda i da je stanje zabrinjavajuce,onda sam poslusala savet forumasica i potrazila misljenje jos jednog lekara,ovoga puta u n.frontu,koji mi je rekao da nemam razloga da brinem jer je beba karlicno a u tom slucaju na ultrazvuku uvek izgleda kao da je smanjena kolicina plodove vode,a da se ona svakako moze nadoknaditi velikim unosom tecnosti...tako da,drage moje,samo opusteno!!!!!! a bas sam se zesce isprepadala,trebalo je da ostanem u bolnici,pa da,kako mi je taj lekar rekao,vide sta ce sa mnom i bebom..........
Luk Skywallker Offline
#44 Objavljeno : 1. avgust 2008 6:56:59(UTC)
Luk Skywallker

Član od:: 16.7.2008(UTC)
Poruka: 298
Žensko

Moram da se nadovezem na pricu.Meni se vodi od 21.ned da imam blago umanjenu kolicinu plodove vode,tada sam radila 4d pa mi je doktor objasnio da u vise od 90% nemaju pojma zbog cega se to desava,a inace je povezano sa nedovoljno razvijenim bebinim bubrezima i da naravno moze doci do usporenosti razvitka ploda.ali,posto sam ja jos uvek bila u granici savetovao mi je samo da pojacam unos tecnosti (mada mi je odredjena doktorka rekla da taj unos i nema neke preterane veze,jer nekom samo to prodje kroz organizam),ja sam naravno pojacala tecnost iako je celog zivota ne unosim onako kako treba,pa je na sledecoj kontroli bilo ok,pa na sledecoj iako sam nastavila sa tecnoscu opet mi se smanjila i tako u krug,dok mi na poslednjoj kontroli doktorka(zamena)nije rekla da su se zene poradjale i sa manjom kolicinom od mene i imale odlicne bebe.Lilypie Expecting a baby Ticker

Kaca Offline
#45 Objavljeno : 4. avgust 2008 19:34:24(UTC)
Kaca

Član od:: 31.1.2008(UTC)
Poruka: 2,501
Bodovi: 18
Žensko

Moja drugarica je u sedmom mesecu imala smanjenu kolicinu vode i beba se slabije razvijala, svu tecnost koju unese izgubi se, lezala je u bolnici i primala inekcije za razvoj bebinih pluca, zato sto su morali ranije da je porode.Beba je rodjena u 30. nedelji sa 800g. Rodila se 17.07.08. i od tada je napredovala 100g, sva sreca je da je beba vitalna i nadaju se da ce sve biti ok, samo sto ce provesti nekoliko meseci u inkubatoru icon_rolleyes

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
3 Strane<123
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.