Obaveštenja

Icon
Error

11 Strane«<91011
danka Offline
#138 Objavljeno : 3. oktobar 2011 20:01:16(UTC)
danka

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 20.3.2008(UTC)
Poruka: 3,908
Bodovi: 2,928
Žensko

Poslate zahvalnice: 12
Primljene zahvalnice: 31 u 30 poruka
Pa ocigledno su vase doktorke normalne i ne zele da vam isteraju pare bez potrebe. Takodje vas ne smaraju sa siframa. Ja nisam te srece.

Sponzor
TwitterFacebook
Dandzi Offline
#139 Objavljeno : 26. oktobar 2011 9:02:45(UTC)
Dandzi

Član od:: 4.5.2008(UTC)
Poruka: 1,702
Bodovi: 336
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 3 u 3 poruka
Meni je dr sada smanjila utrogestan na 2x1,ali isto sama kupujem.Dok sam pila 3x1 kutija mi je trajala 10 dana,a kosta 570,00,ali nema veze...sta da radim kada se mora.Mada zaboravih je pitati da li moze na recept.Idem ponovo 08.11 pa cu pitati.

Ivanica81 Offline
#140 Objavljeno : 26. oktobar 2011 12:49:02(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 28.1.2008(UTC)
Poruka: 1,064
Bodovi: 2,667
Žensko

Poslate zahvalnice: 17
Primljene zahvalnice: 49 u 49 poruka
Dandzi, Utrogestan moze na recept, samo se placa participacija. Ne znam tacno koliko oko 250 din.
Trazi obavezno recept kad budes isla sledeci put.

Dandzi Offline
#141 Objavljeno : 26. oktobar 2011 13:40:37(UTC)
Dandzi

Član od:: 4.5.2008(UTC)
Poruka: 1,702
Bodovi: 336
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 3 u 3 poruka
E hvala Ivancice,dobro je da si mi rekla da znam \)

marmit Offline
#142 Objavljeno : 5. decembar 2012 0:16:06(UTC)
marmit

Član od:: 27.8.2008(UTC)
Poruka: 667
Bodovi: 846
Žensko

Primljene zahvalnice: 8 u 8 poruka
Išla sam na pregled privatno kod dr i ona mi je prepisala 2 puta 200mg oralno. Danas sam išla kod državnog ginekologa zbog bolovanja i ona mi je zbog kratkog i razmekšanog grlića prepisala 3 puta vaginalno 200mg. E sad, da li da prestanem da pijem i samo stavljam vaginalno ili da i pijem i stavljam? Sutra ću pitati privatnu dr šta da radim, ali baš me zanima?
url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

bebironce Offline
#143 Objavljeno : 5. decembar 2012 9:59:21(UTC)

Član od:: 14.2.2007(UTC)
Poruka: 528
Bodovi: 1,278
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
marmit ja mislim da treba da uradis onako kako ti je rekao drzavni dr.zato sto je bolje stavljati vaginalno,jer onda nema tih pratecih efekata utrogestana kao sto su nesvestica,pospanost itd,plus sto je sve uvek bolje kada deluje lokalno.blize je mestu na koje treba da deluje.Ono sto nikako nesmes to je da pijes i stavljas jer na taj nacin dupliras dozu.Utrogestan se ili pije ili stavlja vaginalno.Govorim ti iz iskustva licnog( jer sam ga pila oba puta do puna 4 meseca) i kao medicinski radnik.naravno ono sto je meni dr rekao to je da kada se koristi utrogestan nije na odmet odmor,znaci ne forsiraj se,leskari i kuliraj.odmaraj i uzivaj.kisspoljubac zagrljaj
marmit Offline
#144 Objavljeno : 5. decembar 2012 10:10:17(UTC)
marmit

Žensko

Hvala icon_smile !
Tako nešto sam i kontala, pestala sam da pijem i juče stavila vaginalno, danas nastavila. Meni je dat utrogestan zbog malog krvarenja, sada nemam više to krvarenje, ali imam taj problem sa grlićem, kratak i mekan, tako da mi je to sad prioritet. Inače, na bolovanju sam, tako da odmaram, ništa ne radim, samo do radnje što odem, ono što moram da kupim!

[/url]

Mozart Offline
#145 Objavljeno : 5. decembar 2012 12:10:59(UTC)
Mozart

Član od:: 12.5.2007(UTC)
Poruka: 1,475
Bodovi: 660
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Ja sam prva 4 meseca stavljala utrogestan. 3x2. Kod mene je trebala ta jaca doza,jer sam ja imala manjak progesterona.Zapravo,od 16 dc ja sam pila utogestan 3x1 i spavalo mi se jako.Inace ja nisam spavalica.Tog meseca sam i ostala trudna tako da sam pocela da ga stavljam sa vecom dozom do 4 meseca. Posle sam ga pila sve do 9 meseca. Pred kraj sam pocela postepeno da smanjujem dozu,jer mi je tako rekla doktorica. Ne valja odmah prekinuti, da se presece.
Znam da ako postoji krvarenje bilo kakvo da se utrogestan ne stavlja nego se pije.E sad ja sam ga stavljala jer sam povracala kao blesava do samog porodjaja.
Ja mozda 3 dana nisam povracala od cele trudnoce,ostale dane sam svaki dan i to po nekoliko puta.Prvo obavim jutarnje ''peglanje'' e onda mogu da pijem utrogestan.

Pila ja utogestan ili stavljala,ja sam oko podneva bila tako pospana da nisam mogla da stojim na nogama+ sam bila iscrpljena od povracanja.Tako da ja mislim da ima sigurno nekog uticaja od utrogestana + jos drugo stanje,mucnine.....
Marmit,odmaraj,uzivaj......zagrljaj

marmit Offline
#146 Objavljeno : 5. decembar 2012 12:32:32(UTC)
marmit

Žensko

Čekam sada da mi se dr javi da mi kaže kako da koristim utrogestan. Što se mene tiče, ja bih ga i pila i stavljala, za svaki slučaj icon_smile , ali naravno, neka doza mora da postoji.

Ja u prvoj trudnoći nisam nijednom povratila, nisam imala ni mučnine, ma super sam bila. A ovo sada me izluđuje!

[/url]

marmit Offline
#147 Objavljeno : 5. decembar 2012 15:06:39(UTC)
marmit

Žensko

Dobila sam odgovor da je sve jedno kako se koristi. Pošto mi je taj grlić trenutno veći problem, ja ću stavljati kao vaginaletu, mada me nervira što mora da se leži i stalno nešto curka icon_eek !

[/url]

Ushtipak Offline
#148 Objavljeno : 5. decembar 2012 16:18:46(UTC)

Član od:: 15.6.2011(UTC)
Poruka: 1,059
Bodovi: 3,186

Poslate zahvalnice: 121
Primljene zahvalnice: 63 u 61 poruka
Marmit, ja sam ga pila, mnogo je lakse. A ako stavljas, onda stvarno mora da se lezi pola sata, inace nema dejstva, a kako ces da lezis pola sata, ako ti je dete tu npr? Naravno, ti ces kako tebi odgovara :))))))) Postoje razlicita misljenja kod domacih lekara o koriscenju Utrogestana. Neki tvrde da, ako trudnica ima manjak progesterona, ima ga do kraja trudnoce i Utrogestan treba da se koristi do devetog meseca. A drugi smatraju da Utrogestan nema nikakvog uticaja posle 4 meseca, pa tada i prekidaju davanje. Ja sam ga pila do pocetka 8. meseca i bilo mi je super, nikakve tegobe, prepisala mi dr iz doma zdravlja. A onda sam otisla u porodiliste i tamo se zgranuli zasto ga pijem kad mi to ne treba u tako kasnoj trudnoci. Elem, prekinem ja da pijem u utorak, a u cetvrtak mi krene porodjaj!!! Te sam lezala do kraja trudnoce, u bolnici, na infuziji... Moja dr iz doma zdravlja tvrdi da je to bilo zato sto mi je prekinuta terapija Utrogestanom.... Ne znam sta da mislim o tome, ali stvarno je tesko kad ti doktori govore razlicite stvari.
Marmit, zelim ti prijatnu trudnocu, od Utrogestana obicno vrlo brzo prestanu sve tegobice i bude pesma do kraja, nemoj da se nerviras! :))))))

marmit Offline
#149 Objavljeno : 5. decembar 2012 20:13:37(UTC)
marmit

Žensko

Dr iz doma zdravlja mi je rekla da mogu slobodno koristiti do 16.nedelje, to je taman taj period od 4 meseca. A ova privatna još ništa nije ograničavala. Danas sam malo istraživala oko tog grlića materice i skontala da moj nije skraćen, ali je omekšan, pa zbog toga mu treba utrogestan da ga učvrsti! Nadam se da će sve biti ok, ali od kako su mi gaće čiste, tj nema ni krvarenja, ni onog braon iscetka osećam se mnogo bolje icon_smile !

[/url]

nina82 Offline
#150 Objavljeno : 28. mart 2013 12:28:20(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 7.1.2008(UTC)
Poruka: 185
Bodovi: 54
Žensko

Pijem utrogestan od 9-te nedelje ,3x1, a u 12-toj nedelji mi je uvedena i injekcije progesterona na treci dan, receno mi je da sto vise mirujem. Zanima me koliko mirujete dok pijete utrogestan?
Neki dan ceo prelezim,ali mi se desi da neki dan malo i preteram.
Nemam nikakve bolove, ova terapija mi je prepisana zbog braon krvaranja koje se pojavilo u 12-toj nedelji .

http://[url=http://www.TickerFactory.com/]

macaraca Offline
#151 Objavljeno : 10. april 2013 19:34:06(UTC)

Član od:: 18.2.2008(UTC)
Poruka: 1,479
Bodovi: 1,200
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 14 u 14 poruka
Ja sam pocela sa utrog. Od 200mg prvo da pijem 2x1 aal mi je bilo bas muka od toga, pa sad sqtavljm, dakle od 6. Ned
Imam kontrakcije materice, grlic je super,beba je visoko,i ja se trudim da mirujem ali mi npr nikako ne prija sedenje,nego iskljucivo lezanje na bboku.
Skoro ceo dan imam taj osecaj tupog bola, ne radim teze poslove samo kuvanje,briskanje po kuci, peglanje krace.....

Mozart Offline
#152 Objavljeno : 10. april 2013 19:46:27(UTC)
Mozart

Član od:: 12.5.2007(UTC)
Poruka: 1,475
Bodovi: 660
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Ja sam pila utrogestan zbog nedostatka progesterona. To mi je odrzalo 3 trudnocu, a ovu 4 ne jer nisam na vreme pocela da ga pijem. Meni treba progesteron da se uvede od 16 dc.
Ja nisam nesto posebno mirovala, jer ja nisam imala ama bas ni jednu jedinu kontrakciju u trudnoci. Kontrakcije sam osetila kad mi je uvedena indukcija.Lezala jesam jer sam imala nesnosne mucnine i povracanja.Prvo sam ga stavljala 3x1 nedelju dana a onda kad sam saznala da sam trudna koristila sam ga 3x2 do 9 meseca.
Meni je grlic prirodno velik tj. dugacak, ogroman. U trudnoci mi je bio cak 4 cm. Nisam mogla da se otvorim na porodjaju a prenela sam i nedelju dana. Mislila sm da je zbog utrogestana, medjutim, prosle nedelje na Uz mi je dr.pokazala grlic koji je stvarno dugacak.

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
11 Strane«<91011
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.