Obaveštenja

Icon
Error

7 Strane<1234>»
Angel Offline
#17 Objavljeno : 18. mart 2008 21:46:06(UTC)
Angel

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 26.8.2007(UTC)
Poruka: 4,136
Bodovi: 207
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Eto a ja pisah i pitah za cajeve u temi "dojenje novorodjenceta" al nema veze bitno da si ti draga pokrila to polje.
Moram samo da dodam da sam u Zdravoj hrani kupila Bozu koja ima dooobar rok trajanja i extra je ukusna, i na njoj em pise da se preporucuje za doilje em mi je mama rekla da je to stari recept valjda isto zbog kvasca. Sve u svemu meni je pomogla puno. Pa eto preporucujem ko je voli.
Cvetic Offline
#16 Objavljeno : 18. mart 2008 22:56:51(UTC)
Cvetic

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 18.11.2007(UTC)
Poruka: 1,197
Bodovi: 0
Žensko

Citat:
lav - 18/3/2008 18:11

super je ova tema,ali bi mogla da bude i sta ne konzumirati da se mleko ne bi smanjivalo,negde sam procitala da nana nije dobra za dojilje!ja sam upravo bolesna i osecam da mi se mleko smanjilo,zato sto ne mogu da izmuzem koliko inace,pokusacu sa slezom!

Lav, pa nisam htela da mesham, jer je tema kako pojacati proizvodnju ali u pravu si ,treba pomenuti i kontra-produktivne stvari:

1.ZALFIJA -caj od ove bijke se koristi za smanjivanje mleka.

2. NANA (MENTHA PIPERITA) previse caja od nane ili ekstrakta od nane, kao i ulje sa ekstraktom mentola ,previse mentol bombona, moze smanjiti mleko.

3.ORIGANO-kao zacin, ako se preteruje i kao ulje nije preporucljivo kod dojilja. Mada ako se nanese na bradavice ubija Candidu ,smanjuje mleko ako se unese kao hrana.

4.PERSUN- previse persuna, u salatama, prelivima i sl, moze dovesti do smanjivanja mleka.

5.PILULE ZA KONTRACEPCIJU-ne sve, mora se voditi racuna o dozi hormona , koju samo lekar moze da kontrolise i prepise.

6.DEKONGESTANTI -lekovi kod prehlada, upale sinusa , kapi za nos sa pseudoefedrinom, phenilefrinom, lekovi protiv alergija.Vrlo brzo smanjuju i cak prekidaju mleko.Obavezno konsultirati lekara ili farmaceuta za upotrebu kod dojilja.

7.KOFEIN, NIKOTIN I ALKOHOL-INDIREKTNO SMANJUJU KOLICINU TAKO STO KOCE LET-DOWN ILI REFLEKS ISPUSTANJA MLEKA.MLEKO ONDA "SEDI" U GRUDIMA I SALJE SIGNAL HIPOFIZI DA NIJE POTREBNO STVARATI VISE MLEKA I KOLICINA SE SMANJI VRLO BRZO. 

lav Offline
#18 Objavljeno : 21. mart 2008 19:31:58(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 31.10.2007(UTC)
Poruka: 109
Žensko

hvala cveticu!!!
kubivdr Offline
#19 Objavljeno : 29. april 2008 18:52:59(UTC)

Član od:: 26.9.2007(UTC)
Poruka: 250
Žensko

Meni je pomogao vitafon. Ni sama nisam verovala ali tako je.
Izmlazavanje posle svakog podoja i caj za dojilje su takodje efikasni.

Brandza Offline
#21 Objavljeno : 29. april 2008 22:49:09(UTC)
Brandza

Grupe:
Član od:: 22.8.2007(UTC)
Poruka: 2,698
Žensko

ja moram napisati da chaj od komoracha takodje pomazhe...ja sam ga pila da ublazhim Leonine grcheve,i pomoglo je...a kolichina mleka mi se josh vishe povecala od kako ga pijem i kad se izmuzem,primecujem da je mleko mnogo masnije(onaj talog gore,kao pavlaka, je duplo veci nego shto je pre bio )
Cvetic Offline
#20 Objavljeno : 30. april 2008 2:43:43(UTC)
Cvetic

Član od:: 18.11.2007(UTC)
Poruka: 1,197
Žensko

Citat:
kubivdr - 29/4/2008 16:52

Meni je pomogao vitafon. Ni sama nisam verovala ali tako je.
Izmlazavanje posle svakog podoja i caj za dojilje su takodje efikasni.

Sta je to vitafon? neznam

kubivdr Offline
#22 Objavljeno : 6. maj 2008 19:14:58(UTC)

Član od:: 26.9.2007(UTC)
Poruka: 250
Žensko

Vibroakusticni aparat. Moja mama ga je kupila zbog spondiloze, medjutim ja procitam u brosuri da leci mastitis, podpomaze laktaciji.
Pokusala sam i za ne poverovati ali radi. Mada nije jeftin, moja mama kaze da vredi svaku paru.
Ja podrzavam.

rozga Offline
#23 Objavljeno : 12. maj 2008 18:52:32(UTC)
rozga

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
Ja pijem caj za dojilje hipp-ov i bas je ukusan i mogu da ga prerporucim!

Milica
jelenaorg Offline
#24 Objavljeno : 13. maj 2008 8:18:04(UTC)
jelenaorg

Član od:: 14.1.2007(UTC)
Poruka: 4,696
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
wwwwoooowww Cvetic, divno ...svaka ti cast na informisanosti. Ja sam pila bezalkoholno pivo, bozu i hipp caj
ocokoljic Offline
#25 Objavljeno : 20. maj 2008 12:37:55(UTC)

Član od:: 18.2.2008(UTC)
Poruka: 300
Žensko

Brandža, ako sam ranije dobro pročitala , ti si pila Humana čaj. Zanima me koliko puta dnevno ga piješ - nisam nigde našla preporučenu količinu samo kako se priprema. Za sada pijem Hippov čaj, koji je ok i zaista posle njega osećam kako mleko nadolazi, ali sme da se pije samo 2 puta dnevno. Molim te za brzi odgovor.

Brandza Offline
#26 Objavljeno : 20. maj 2008 12:48:22(UTC)
Brandza

Grupe:
Član od:: 22.8.2007(UTC)
Poruka: 2,698
Žensko

Pa pila sam ga isto 2x dnevno...mada,bolji efekat shto se priliva mleka ,i njegove kolichine tiche,ima chaj od komoracha...mozhe se naci u zdravoj hrani,izgleda slichnu kimu,a poznat je po josh po imenima (morach,divlja mirodjija)...njega mozhes piti neogranicheno,lepog je ukusa...a priprema se :stavish 250ml vode da prokuva,i kad krene da vri,stavish supenu kashiku komoracha u nju i ostavish josh 5 min. da vri,zati sklonish sa vatre,poklopish i ostavish da odstoji josh 15 minuta...po zelji naravno zasladish (mada je on sam po sebi sladunjav)...komorach je takodje jako dobar protiv bebinih grcheva...
ocokoljic Offline
#27 Objavljeno : 20. maj 2008 13:28:40(UTC)

Član od:: 18.2.2008(UTC)
Poruka: 300
Žensko

Hvala Brandžo!

NIKOLINA Offline
#28 Objavljeno : 7. jul 2008 21:10:17(UTC)
NIKOLINA

Član od:: 9.10.2007(UTC)
Poruka: 846
Bodovi: 234
Žensko

Poslate zahvalnice: 25
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
JA I DALJE POKUSAVAM I KORISTIM VASE SAVETE ALI IZGLEDA DA NE POMAZE

Seka je rodjena 15.marta
Bata se rodio 14.marta
Nikita Offline
#29 Objavljeno : 7. jul 2008 23:02:06(UTC)
Nikita

Grupe:
Član od:: 21.3.2007(UTC)
Poruka: 1,476
Žensko

Meni je BOZA bila zakon kako popijem tako mleko nadolazi, e sada vidite ovo nisam znala Laki je imao oko 2 meseca i odem ja kod mojih ono rodila tresnja ma strasno i tako ja krenem u napad na tresnju dok se razvalila nisam nista Laki sisa kao i pre ali ja odjednom dobijam temperaturu oko 39,5 i grudi postaju kamen, ma teram ga da sisa, cedim se ja sama nista ne pomaze i odem ja lepo u Hitnu naravno utvrde mastitis inekcije i bla, bla ali ono sto me je najvise iznenadilo je bilo pitanje doktora sta sam jela i pila i krenem da nabrajam kod tresnje kaze stop koliko i kada mu kazem koliko saznam da od tresnje mleko nadolazi icon_rolleyes prvi put cula dok sam Nikolu dojila punih 18 meseci i nikada nisam imala nikakav problemcic, tako da znate drage mame boza i tresnje ali u ogranicenim kolicinama icon_lol icon_lol icon_lol

SRECA STE VI, ZIVOT STE VI, LJUBAV STE VI, MA VI STE MI SVE NA OVOME SVETU DECO MOJA...VOLIM VAS BESKRAJNO

Sponzor
TwitterFacebook
tanja011 Offline
#30 Objavljeno : 8. jul 2008 23:17:34(UTC)
tanja011

Član od:: 11.2.2008(UTC)
Poruka: 330
Žensko

Svaki dan po jedno malo pivo (preporucujem becks jer je ono najmanje odvratno) i eto mleka! Bar je meni pomoglo...
[/url]
[url=http://www.glitterfy.com/]
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest (2)
7 Strane<1234>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.