Obaveštenja

Icon
Error

13 Strane«<10111213>
pepaprase Offline
#2 Objavljeno : 20. oktobar 2010 14:18:51(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Grupe: Članovi
Član od:: 19.10.2010(UTC)
Poruka: 50
Bodovi: 42
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Mi smo redili alergo test kozne probe sa 14.meseci, da mi je znati zasto sam dete uopste maltretirala kada to nije nikakav pokazatelj. Kaze nama dr ako se pokaze neka reakcija ona moze da nestane za sest meseci do godinu dana i obrnuto, to nama nije pravi pokazatelj ali hajde ipak da uradimo, koza je samo jedan organ koji moze da odreaguje na alergen ali i ne mora iako sam ubedjena da nama nesto smeta od alergena, da i taj ekcem koji ima pa njega mora nesto da izazove
pored bronhitisa imamo i laringitis (dr koja nas je primila u subotu je malo pogresila terapiju pa zahvaljujuci njoj primamo urbazone i inhaliramo se koktelom pulmokort berodual a izmedju toga spalmotilom) i nezaobilaznu upalu usiju mislim cetvrtu po redu, dete mi se raspada... kasalj jeziv sve sa onim kako bih ja rekla davljenjem :(
pulinka Offline
#2 Objavljeno : 20. oktobar 2010 15:11:50(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 10.12.2009(UTC)
Poruka: 826
Bodovi: 1,335
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 22 u 21 poruka
Pepa, ne znam kako ti je namešten stan, ali probaj da ga preurediš kako je njamiii opisala svoj stan-što manje debelih tepiha,(najbolje je bez tepiha ikakvih ali nije uvek izvodljivo), redovno usisavanje, brisanje prašine mokrom krpom, ne koristiti omekšivače za veš, prašak za veš birati što blažeg mirisa i u manjim dozama ako veš nije jako prljav, isto važi za kućnu hemiju i deterdžente-treba da budu što blaži i bezmirisniji-batali one mirišljave osveživače za stan i kola potpuno, ja se gušim od njih u tuđim stanovima. Eventualno uzmi prirodnu lavandu.
Podrazumeva se da se u stanu ne puši-nikad.
Osim toga, upale ušiju su nekad povezane sa alergijom na hranu, naročito na kravlje mleko. Možda bi mogla da probaš da dete da testiraš na to, ali ne sa kožnim probama. Suviše ste mali da bi mogla da izbaciš kravlje mleko na par nedelja iz hrane pa da vidiš šta se dešava sa zdravljem...
Amelija 2009.
Ahilej 2011.

The World Needs All Kinds of Minds.
njamiii Offline
#2 Objavljeno : 23. oktobar 2010 3:24:58(UTC)
njamiii

Nivo: Expert

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Bili smo juce do nase dr u dz, i ona kaze manje vise ovo sto si ti pulinka rekla, u koliko ima 3 bronhitisa u godinu dana (i vise) to se tretira kao astma. Za Ig je u fazonu da nema potrebe jos uvek, da je jos mali, sobzirom da kod nas nije toliko bas kriticno. Krecemo sa terapijom pa cemo videti kako se stvari odvijaju. Zivot dalje normalno, izbegavati sportove sa strunjacama punim prasine, teske, glomazne zavese (mi naravno nemamo nikakve, ali ne zbog zdravstvenih razloga, nego sto ih mm ne voli, kaze sputavaju mu pogled icon_rolleyes ), pusenje u kuci itd.
Zaboravila sam bila da je pitam za vakcinu protiv gripa, ali je sretnem veceras u prodavnici, posto zivi tu negde u kraju, i kao sto sam i pretpostavljala, kaze ma jok, nikakva vakcina, nije on penzioner.

Sto se cena tice, pravo da vam kazem ja sam ocekivala da su testovi bar 2, ako ne i 3 x skuplji, tj. ne bi me iznenadilo. Videcemo jos, mozda mu odradimo za inhalatorne, jer ne verujem da je hrana problem... Nadam se da nije na zivotinjsku dlaku, to bi mi bili bas bez veze, mislim nadam se da nije ninasta. icon_lol Tuzno bi mi bilo da moram da ga sklanjam od zivotinja.

Pepaprase, ne znam bas zasto ovo za DM, na netu sam naisla na dosta pozitivnih komentara od roditelja cije deca se lece tamo. Dr kaze da je najbolji doktor Minic na Institutu, da je neprikosnoven, ali da je do njega izuzetno tesko doci. Ovaj Sovtic je po njoj dobar, valjda mu je Minic bio mentor, a nekog na r ne preporucuje.
Zanima me da li tvoje dete ima masne ili sjajne stolice sa nesvarenim komadima hrane?

Inace pulinka totalno si upravu za lozenje, ovih dana kako je krenulo sezona, i kod nas, posto su uglavnom kuce, jako je malo zgrada i zgradica, i nije svuda proslo centralno, ljudi krenuli da loze, jos vlaga u vazduhu... Rano ujutru i predvece ne smem iz kuce. Meni bude tesko da disem.

Ja inace prasinu brisem vlaznim maramicama sa alkoholom :> Tako mi lakse i brze doomed Mada sve su one parfimisane i ume da se oseca kuca na njih...
Parket perem svaki drugi dan i po potrebi ferijem, tj. jednom nedeljno uvece onim nekim mister sta god za parket, pa ujutru pre nego sto dete krene da se fulja po podu prebrisem i ferijem, sve se tripujem da se ne otruje :|

Ne znam sta da radim za jaslice, stoji da higijena sigurno nije ni priblizna onakvoj kakvu ti kod kuce mozes da sprovedes i odrzavas, ali opet... Nemam pojma, nekako mi sve ovo jos uvek novo i jos uvek nemam utisak kao da on ima neki Bog zna kakav problem, pa sam sve u grcu da ne krenem bezveze da ga sputavam i ogranicavam. Za sad su mi muka aktuelni virusi.
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

nakica Offline
#2 Objavljeno : 23. oktobar 2010 11:17:39(UTC)
nakica

Član od:: 16.1.2010(UTC)
Poruka: 1,411
Bodovi: 0
Žensko

njamiii, u medicini su tri ili vise bronhitisa u godinu dana-hronicni bronhitis, a ne astma! Danas se sve zivo proglasava astmom...po meni je to samo prolazna osetljivost usled nerazvijenosti imunog sistema i sve te "astme" prodju za par godina (uglavnom). Ne mogu za tvog sincica da tvrdim da je tako, ali se nadam da je on u onom vecem % preosetljive dece i da dete uopste nije alergicno...Mnogo se sekiras, vidim to iz tvojih postova, ali ti je moj savet da se malo opustis i da posmatras dete, a ne dijagnozu, jer je svako dete prica za sebe...Jedino bih ga vakcinisala sa pneumo 23 (licno samo sa njim) i mogla bi i vakcina protiv sezonskog gripa da dodje u obzir, jer su za decu drugacije nego za odrasle. Uzivajte zajedno sto vise na svezem vazduhu, sto vise voca bilo u kom obliku (nista od preparata ne moze da zameni voce i povrce), daj mu propolis (konstantno, cele zime) i ne brini, sva deca tog uzrasta "zakace" po nekoliko epizoda "astme" u toku jedne zime dok malo ne poodrastu! Ljubim vas puno svo troje (moram i tvog muza, nema smisla da se oseti covek zapostavljen :))

pepaprase Offline
#2 Objavljeno : 23. oktobar 2010 15:17:28(UTC)

Žensko

Na kraju smo zaglavili u bolnici , od srede posle podne do jutros tj. u subotu ujutru su nas pustili da ne bi zakacili jos neki virus u DM. Pocelo je napadom kaslja, mada je on kasljao i pre tog napada, samo je kasljao neprekidno i davio se u tom kaslju kao da hoce da povrati ali ne i nije mogao da udahne e to je bilo najgore, lice mu belo kao sneg, s vrata DM nas je dr zadrzala, kiseonik, urbazoni inhalacije. Kaze dr bronhitis (svira i sisti), laringitis, nezaobilazne usi i astma u napadu. Koloko sam ja cula od drugih majki oni proglase astmu posle prve jake opstrukcije i uglavnom prepisu singular kao zastitu. U sustini, sve jedno mi je da li ce to zvati astmom ili bronhitisima opstrukcijama kada on jednostavno ne moze da udahne,ne dise, muci se dise iz stomaka kratko i plitko, ne plasim se astme samo mi je vazno da je stalno pod kontrolom ako treba i terapijom. Najgori meseci su kraj aprila maj, septembar i oktobar. I u vecini slucajeva bude lakse kada dete napuni tri cetiri godine, valjda
Pulinka, imam jedan tepih u dnevnoj sobi na kome se dete igra, i to smo kupili bas zbog njega i sklonicu ga, zavesa nemam, ne pusi se u kuci nikada, osvezivaca nemam to i meni smeta, prasinu brisem kao sto si rekla, usisavam, perem parket sve po protokolu. Neces verovati, neko misli da preterijem, moje dete jos uvek ne pije kravlje mleko,pocela sam da mu dajem kravicu samo u spanacu, sve ostalo je adaptirano.
Njamii, stolice su mu normalne, nekada su tvrdje ali su glatke sve mu se lepo svari. Trenutno su mu sluzave jer izbacuje slajm. Zadovoljna sam lekarima iz DM, samo eto jedna dr je omasila i to cujem ne samo sa nama icon_evil
Parket brisem ili vodom ili ferijem posto Ogi lize pod pa da se kao ne otruje od hemije za parket :( icon_surprised ops: Iz jaslica smo se ispisali, najveci problem su virusi jer nama odmah ide na usi i na bronhije. I ja isto ne smatram da mi dete ima veliki problem, trudim se da normalno zivimo icon_lol
srecna mama Offline
#2 Objavljeno : 27. oktobar 2010 17:24:21(UTC)
srecna mama

Član od:: 19.10.2008(UTC)
Poruka: 2,161
Bodovi: 183
Žensko

Poslate zahvalnice: 4

Citat:
nakica - 23/10/2010 09:17 njamiii, u medicini su tri ili vise bronhitisa u godinu dana-hronicni bronhitis, a ne astma! Danas se sve zivo proglasava astmom...po meni je to samo prolazna osetljivost usled nerazvijenosti imunog sistema i sve te "astme" prodju za par godina (uglavnom). Ne mogu za tvog sincica da tvrdim da je tako, ali se nadam da je on u onom vecem % preosetljive dece i da dete uopste nije alergicno...Mnogo se sekiras, vidim to iz tvojih postova, ali ti je moj savet da se malo opustis i da posmatras dete, a ne dijagnozu, jer je svako dete prica za sebe...Jedino bih ga vakcinisala sa pneumo 23 (licno samo sa njim) i mogla bi i vakcina protiv sezonskog gripa da dodje u obzir, jer su za decu drugacije nego za odrasle. Uzivajte zajedno sto vise na svezem vazduhu, sto vise voca bilo u kom obliku (nista od preparata ne moze da zameni voce i povrce), daj mu propolis (konstantno, cele zime) i ne brini, sva deca tog uzrasta "zakace" po nekoliko epizoda "astme" u toku jedne zime dok malo ne poodrastu! Ljubim vas puno svo troje (moram i tvog muza, nema smisla da se oseti covek zapostavljen :))

Evo ovako, moj sin hvala Bogu nema ovaj problem, ali sam  ovde zbog komsinice i njenog sina, mali ima 2,5 godine i sa ovim muku muci jos odavno.Elem, zamolila me je da malo procinjam na ovoj temi, i ja sam  citala koliko mi vreme dozvoljava, iskreno dete i ona muku muce.Mali kaslje toliko da je to  kao neki lavez, bukvalno iz petnih zila.Dr pedjatar, ordinirajuci lekar deteta im je milion puta rekla da to nije astma, da je to nesto prouzrukovano virusom da nije strasno, bukvalno je pio hemomicin, sto se kaze pio ga je vise nego sto je hleba pojeo.Ne razumem, kada sam ih videla da dolaze sa inhalacija po preporuci dr po hladnoci prevozom nisam  mogla da verujem.Koliko ja znam kada se neko inhlaira, odmah nako toga ide topla soba...Pvde ne, nego nakon ihlalacaije ide prevoz pa hladan vazduh icon_eek

Vodila  ga je juce u Dragise Misovica i tamo ga je pogledao dr pedijatar pulmolog, i rekao da je to akutni bronhitis, pocetak astme, dobio je spalmotil.Iskreno, ona skoro svaki dan place, radili su mu krv , le su mu 14, nije vise pametna, kaze da sa gusi nocu, i to zaista dete mnogo kaslje  jer ga i ja cujem kada kaslje u kuhinji ako je u dvoristu.Inace, dali su im uput da idu na bockanje to je sl.korak da bi se iskljucila mogucnost alergije..Da napomenem , nazalost kao mali sa 6 meseci imao je nekoliko puta upalu uva,jednom kada je imao upalu uva, nabasala je na neku nesrecnudr koja je deteu poslusavsi mu pluca dala spalmotila, sekret se spustio, mozda je to sve od toga.Sutra dana, nasa dr pipne detetu usi i kaze, ovo je upala uva, i dete dobije antibiotik.

UU njeno ime molim za neki savet kako postupiti i ako mogu mame da daju neki savet..

Hvala

mamino srculence

njamiii Offline
#2 Objavljeno : 29. oktobar 2010 13:56:27(UTC)
njamiii

Žensko

pepa :( Bas mi je zao sto se mucite...

Nakice, sekiram se, a trudim se da se ne sekiram i mislim da cu da izludim jer nikada kraja! Taman sam se fokusirala na krajnike, oni su mi bili krivi i za svetsku ekonomsku krizu, drzala se za njih ko pijan plotan, ubedjujuci sebe da kada se njih resimo, resicemo se i muke u vecoj meri. I onda ovo. Ne muci mene dijagnoza vec kortikosteroidi i koliko je to stvarno neophodno da se pumpamo pumpicom svaki dan ujutru i uvece. Ne znam, ja to valjda po seljacki zamisljam da za tako nesto on treba da ima prave napade, a on za sad nijednom nije imao nista priblizno onome sto pepa opisuje. Sve se svodi na zapusen nos i sistanje, tj. krcanje u grudima, cak ni ne kaslje nesto specijalno u toku dana, nocu ume zbog slivanja sekreta, ali to je nije vezano za bronhitis, nego uvek kada je bolestan.

Jednom je mozda imao jacu opstrukciju, bilo je leto pa je spavao samo u peleni i videlo se kako mu se grudno kos lepi za kicmu koliko se ulubi kada dise. Dok smo mi vecali 2,3 dana da li je to normalno ili mu se mozda neka kost u grudnom kosu otkacila, kada smo ga odveli kod lekara to je skoro pa proslo, tako da nije ni dobio terapiju.

Ma ne znam, njemu je ociglednom ceo sistem malo slabiji, te hipertonija, tortikolis, kriva stopala, setajuci testisi, krajnici, ekcem, sad i ovo... Pa bre i ja imam dusu!
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

njamiii Offline
#2 Objavljeno : 29. oktobar 2010 14:13:00(UTC)
njamiii

Žensko

Srecna mama, ja stvarno ne znam sta da ti kazem, k'o sto vidis i ja sam sva kreten Ni za sebe nisam pametna, a kamo li za druge.
Prednost instituta je sto ti stvarno sve analize odrade na licu mesta. Ako ima strpljenja, neka proba da ujuri Minica. Jesu li probali sa aeriusom kada krene tako da kaslje?
Mi smo krenuli sa kozjim mlekom, pokusacemo negde da nadjemo i domace, uzeli smo i propolis, pijemo immunotrofinu i ako mislimo da je rec o carobnoj vodici, al' aj' nasa orl zapela, pa da probamo. Svakak mu nece odmoci. Videcemo.

Nego, ako je neko koristio babyhaler da mi kaze, ne znam da li bas radimo sve kako treba. Pise u uputstvu da kada se dise kroz cevku, treba oni gumeni filteri da se pomeraju, medjutim oni nama nesto slabo mrdaju, od 10 udaha koliko treba, mozda se pomere 2, 3 puta, pa nemam osecaj koliko je podisao. Prilicno ja njemu to zalepim za facu, al' se sve tripujem da ne curka negde vazduh neznam

pepaprase Offline
#2 Objavljeno : 29. oktobar 2010 14:16:23(UTC)

Žensko

njamii: cula sam da pumpica dosta pomaze mozda ces je koristiti krace dva tri meseca po posle izbaciti. Trebalo bi da sa tom pumpicom lakse dise, ne znam ni ja vise... Mozda da probas pa ces videti sama da li mu je bolje. Jel pije mozda singulair uvece? Nama taj singulair dosta pomaze bas za ta sistanja i kasljanje nocu, ma mi se zamarmo i dok hodamo pa kaslje ali sve manje, cini mi se
Jel pijete nesto za imunitet? Mozda lupam bezveze, ne znam moze li uopste nesto tako pomoci
A kozji loj, jesi li cula za to da se maze na pluca i tako nosi tri dana?
srecna mama Offline
#2 Objavljeno : 29. oktobar 2010 16:04:47(UTC)
srecna mama

Žensko

Pepa, odgovorila sam na tvoju pp.i jos jednom hvala.Evo ovako Njami, ona jos nije ukljucila pumpicu nas dr peijdtar, iz dz blok 44, ista nam je dr njenom i mom sincic,  rekla je  da ne treba, mada sad kad je bila u Dragise Misovic bolnici pulmolog je rekao da on ne iskljucije tu mogucnost. kKoliko ja znam, pije spalmotiil.Bas cu danas da skoknme do nje da vidim sta je dalje radila, ona se plasi da to ne dodje do toga da joj s edete nedaj boze ugusi nocu, jer je sama sa njim i cerkicom od 8 god.Mada,dr pedijatar odrdinirajuci je iskljucila tu mogucnost i rekla joj da malo preteruje.E, sad, isla je dalje, vidcemo.Ona je smaoinicijativno krenula dalje da jurca od lekara do lekara, verovatno bih i ja teko, jer zaista mnogo kaslje, a inace apetit mu je fantastican, jede i borovnice i sta sve ne.Nikaada nam nije bilo jasno kako moj ne jede nista zivo ,a imao je recimo bolji k.silku i nije bio tako bolestan.Milsim iskreno da je sve to od upale usiju, alzu se mnogi lekari da je upala usiju mnogo opasna i da moze dovede do takvih problema. Inace, sto se jos prirodnih lekova tice, Njami i pepa i sve ostale mame, videla sam da je ona sinu davala guscju mast sa malo meda svako jutro nastine.Ne znam sta da vam kazem mame, nedajte se, gledam nju i stvarno vidim da je to bas mucno za malisane. Pozdrav svima
mamino srculence

srecna mama Offline
#2 Objavljeno : 29. oktobar 2010 17:59:52(UTC)
srecna mama

Žensko

Saznala sam od nje da joj je neko rekao da moze i idubiti rotkvicu i u nju staviti med.To stoji u frizderu i daje se detetu svako jutro po malo, isto vazi i za cveklu.Eto to je nesto sto sam cula i rekoh da podelim sA vama.
mamino srculence

isar Offline
#2 Objavljeno : 8. februar 2011 22:35:43(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 8.2.2011(UTC)
Poruka: 2
Bodovi: 0
Žensko

trebala bih informaciju imam djevojcicu staru 1godinu cesto joj se javlja kasalj i zacepljenje nosa nekad i tesko dise ,znaci nije stalno probala bih biljnim lijekovima ko mi moze reci gdje da nabavim gusciju mast ili neko ima za prodati neka mi se javi unaprijed hvala
njamiii Offline
#2 Objavljeno : 10. februar 2011 1:08:13(UTC)
njamiii

Žensko

Isar, ne znam gde si, ali ako si u Beogradu, mi smo je kupili na Kalenic pijaci.

pepaprase Offline
#2 Objavljeno : 10. februar 2011 11:38:57(UTC)

Žensko

Njamii, kada ste kupili gusciju mast na Kalenicu? Moja mama je trazila pre par meseci ali je tamo nije nasla :(
Sponzor
TwitterFacebook
srecna mama Offline
#2 Objavljeno : 13. februar 2011 23:11:30(UTC)
srecna mama

Žensko

Mame, cula sam da je kozje mleko spas, guscja mast isto, ali se daje sasvim pomalo.Pricala mi je jedna zena da je kozjim mlekom spasila svoje dete...Elem, mi nemamo kao sto rekoh hvala Bogu problema takve vrste, ali zato imamo kao sto je poznato sa hranjenjem.Mogu samo da vam kazem da smo nabavljali do sada kravlje mleko domace i to je i to je nebo i zemlja, sto se podsticaja apetita tice.
mamino srculence

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
13 Strane«<10111213>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.