Obaveštenja

Icon
Error

34 Strane«<31323334>
zek4pek4 Offline
#2 Objavljeno : 8. mart 2010 14:21:06(UTC)
zek4pek4

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 6.2.2008(UTC)
Poruka: 2,706
Bodovi: 141
Žensko

Primljene zahvalnice: 4 u 4 poruka
Drage moje.Imam pitanje i nadam se da ce neka od vas znati da mi odgovori.
Imam 2 sincica i sada mi kasni vec 2 dana,juce sam imala boleve kao da cu da dobijem,ali nista,samo sekret i to gust.
E ovako zanima me kako se meri bazalna temperatura?
Koliko ona mora da bude visoka da bi znala da je mozda u pitanju trudnoca?
Ja sam merila danas i bila je 37,ali neznam da li sam merila pravilno.
Ja planiram troje dece,ali ne ovako brzo,jer imam dvoje male dece.Mada ako je to Bozija volja,neka bude tako.
Hvala vam unapred na odgovoru.

Sponzor
TwitterFacebook
roko Offline
#2 Objavljeno : 8. mart 2010 14:24:45(UTC)
roko

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 21.1.2009(UTC)
Poruka: 1,068
Bodovi: 9
Žensko

Zek4pek4 meni to miriše na beiiiicuuu i to dobroooo,bazalna temperatura se mjeri ujutro dok si još u krevetu i to svako jutro u isto vrijeme...a što se tebe tiče svi tvoji simptomi mi ukazuju na trudnoću....sretno !!!
zek4pek4 Offline
#2 Objavljeno : 8. mart 2010 14:28:56(UTC)
zek4pek4

Žensko

Roco hvala ti na odgovoru.Sutra cu da izmerim cim se probudim ujutru,pa cu onda znati.Naravno ako budem do sutra dobila onda nista.

Fokica Offline
#2 Objavljeno : 8. mart 2010 14:39:38(UTC)
Fokica

Član od:: 21.3.2008(UTC)
Poruka: 3,854
Bodovi: 51
Žensko

Zek4pek4 zasto ne uradis test?
To ti je pouzdanije od merenja bazalne temperature. Mada koliko sam upucena, ova metoda se koristi vise za odredjivanje ovulacije nego trudnoce.
zek4pek4 Offline
#2 Objavljeno : 8. mart 2010 14:55:57(UTC)
zek4pek4

Žensko

Znam Fokice,ali kako sam negde procitala,ako bazalna temperatura ne spadne pered mecu,onda je moguca trudnoca.
Sacekacu jos 2 dana,pa cu da radim test,ako ne budem dobila.
Sta bude bice.

Bomi Offline
#2 Objavljeno : 9. mart 2010 14:45:06(UTC)
Bomi

Član od:: 5.12.2007(UTC)
Poruka: 849
Bodovi: 0
Žensko

Evo i mene sa istim pitanjem. Na testu za trudnocu sam vec pisala. Do danas vec kasni 10 dana. Test sam radila pre 7 dana i bio je negativan. Ali temperatura je zadnjih 9 dana 36.9, a posle menzisa je bila 36.5. U periodu kad sam trebala da dobijem mucio me je stomak kao da ce stici, medjutim nista od toga. I sekret, sto kaze Zeka, jako obilan, kremast i rastegljiv.

Temperatura mi daje nadu da je mozda bebac na pomolu, ali me je test razocarao. 30-i dan mi je u prvoj trudnoci pokazao II, a sada kaze da nisam trudna. smrc, smrc...
Bomi Offline
#2 Objavljeno : 10. mart 2010 14:07:42(UTC)
Bomi

Član od:: 5.12.2007(UTC)
Poruka: 849
Žensko

Zeko, gde si? Kako BT?

Meni je jutros 37.1C, 38-i dan ciklusa.A dobijam na 26-27 dana.

Daj Bože da sam trudna ;]

fros Offline
#2 Objavljeno : 17. mart 2010 13:31:33(UTC)
fros

Nivo: Član Veteran

Član od:: 20.2.2010(UTC)
Poruka: 124
Žensko

izvinite ako neka zeli da mi objasni i odgovori na moje jednostavno malo pitanje...
dali BT nakon ovulacije ako ostane 37 C i ja skoro zadnjih 5 dana osecam veliki zamor od svega sto uradim,onda mucnine u stomaku,kad stojim boli me kicma,da li postoje minimalne sanse da to bude pokazatelj za trudnocu??

MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA OVO MALO PITANJE.........HVALA VAM UNAPRED

ljubim vas

ragaco Offline
#2 Objavljeno : 17. mart 2010 13:46:29(UTC)

Član od:: 14.12.2009(UTC)
Poruka: 353
Bodovi: 483
Žensko

Poslate zahvalnice: 21
Primljene zahvalnice: 20 u 19 poruka
Fros draga,moguce je,ali ne mora da znaci,kao sto vazi za sve te simptome.Sto se bt tice,ona bude povisena nakon ovulacije,pa padne pred menstruaciju.U slucaju trudnoce ostaje povisena.Poslacu ti ime sajta gda ja pratim bt,tamo ti je sve objasnjeno u vezi sa tim.Mislim da ne bi trebalo ovde da ga reklamiram,pa cu to privatnom porukom.A zelim ti naravno da je upravo sad ono sto se nadas!CMOK
fros Offline
#2 Objavljeno : 17. mart 2010 14:09:13(UTC)
fros

Žensko

hvala ti ragaco mila,ali ja treba da dobijem sad 24og,jos nisam dobila,a uvek imam redovne menstruacije,nadam se ovaj put da bude kasnila:)
prosla mi ovulacija,bar ja tako mislim...i sad ti kazes da BT mora da ostane 37 C do kraja meseca,a i da ne dobijem na 24og jel tako???
i da te pitam jel je pravilno da merim BT tako sto ustajem oko 8h i merim ne ispod jezik nego u anusu???jel pravilno ili nije???
hvala puno sreco....samo ti si ispala fer i odgovorila na moje pitanje.....ovde sve gledaju samo za svoje probleme ili samo odgovaraju na one koji znaju...a ja sam nova tu i zato mi niko ne odgovara odmah...
hvala jos jednom ragaco...
ljubim te

ragaco Offline
#2 Objavljeno : 17. mart 2010 14:54:13(UTC)

Žensko

Mozes meriti oralno,vaginalno ili rektalno,samo da se opredelis za jedan nacin i ne menjas ga.Pozeljno svakog jutra u isto vreme cim se probudis.T bude povisena posle ovulacije do menstruacije.Obicno dan pred vesticu padne.A to koliko je povisena je individualno,meni najvise bude 36.8 ili 36.9.Posto vec dobijas redovno,ako i posle 24.bude povisena,a ne dobijes,to ce biti dobar znak.A tad ces vec moci da uradis test...samo strpljivo!Eto ja tri godine cekam svakog meseca,merim t i ostalo...cak sam i poremetila hormone na nervnoj bazi...pa shvatila da moram da spustim loptu ako hocu bebu.A muz mi se leci,pa dok kod njega ne bude poboljsanje,dzaba se i opterecujem.Neki dan mi sve to lakse padne,neki teze..kad dobijem-smak sveta,ali pokusavam da se obuzdam.
A sto se foruma tice i tu da budes strpljivija,svi smo tu nekad bili novi.Slabo i radi u zadnje vreme,polako...dobices sve odgovore..imaces prilike i da se radujes sa novim mamama,da tesis cekalice kad im zatreba,da pozelis dobrodoslicu novim clanovima...i da se ne zalis kako niko ne obraca paznju na tebe,nije tako.
I jos da ti kazem,regulisi te infekcije sto si pominjala sto pre,mogu da smetaju.Pogledaj onaj sajt sto sam ti preporucila,zaista je dobar.Puno te pozdravljam i ljubim i nadam da ces nas obradovati uskoro!!
fros Offline
#2 Objavljeno : 21. mart 2010 22:59:41(UTC)
fros

Žensko

ragaco bila sam pre dva dana kod ginekologa i rekla mi da je sve u redu samnom i da sam super....Ali da bi bili sigurni ida bi videli da li se radi o trudnoci mora da mi kasni bar nekoliko dana...na primer ako treba da dobijem 23og,da mi kasni do 1og aprila...ona mi rekla da ne moze nikakav aparat da mi kaze da li je to trudnoca ili nije pre nego sto prodje datum za m.
ja skoro eto zadnjih 4 dana merim BT i svaki dan mi pokazuje izmedju 37 i 37,1 C....ali sad mi se smanjile one mucnine od kad sam pocela da merim BT...mozda jer se nadam da jesam:)))nisam tako napeta i to:)
aj mi reci sta moze da znaci ovo sa moju BT,koju merim skoro svako jutro u 8:03h:)) i ona i dalje je kazem ti izmedju 37 i 37,1 C a treba da dobijem m. 23og i nadam se da ne4u da dobijem:))
ljubim te puno ragaco

ragaco Offline
#2 Objavljeno : 22. mart 2010 0:31:38(UTC)

Žensko

Povisena BT uzrokovana je porastom hormona progesterona,on inace odrzava trudnocu ako do nje dodje.Ako ne,njegov nivo opada i dolazi da pada BT i menstruacije.Znaci normalno je da ti je sad povisena i ako jeste i ako nije doslo do oplodnje.Ako ostane povisena i posle 23. i menstruacija kasni,obzirom da si rekla da su ti bas redovne,preporucujem ti da odes do bilo koje laboratorije i uradis beta hcg iz krvi.Mnogo pouzdanije od kucnog testa,ranije otkriva eventualnu trudnocu.Rezultate dobijas istog dana,ovde u BG kosta oko 700din,to ti je 7 evra.
Samo polako,mada znam kako ti je,eto jos par dana,pa ces znati na cemu si.Od sveg srca ti zelim da je bebac u pitanju!!!!lLjubim te i javi se!!!
fros Offline
#2 Objavljeno : 22. mart 2010 2:19:01(UTC)
fros

Žensko

hvala puno draga ragaco i ja se nadam da ce da mi kasni sad u utorak:)
pa javljam ti kad prodje utorak i nadam se da cu imati odlicne vesti:)
jer se bas nerviram,ginekolog kaze da je sve super,a ja nikako da zatrudnim,a imam svaki dan odnose i to kad su mi plodni dani:)
msm bezveze....

ija_ftn Offline
#2 Objavljeno : 1. april 2010 23:58:22(UTC)
ija_ftn

Član od:: 4.11.2009(UTC)
Poruka: 318
Bodovi: 819
Žensko

Poslate zahvalnice: 23
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Citat:
fros - 21/3/2010 01:19

hvala puno draga ragaco i ja se nadam da ce da mi kasni sad u utorak:)
pa javljam ti kad prodje utorak i nadam se da cu imati odlicne vesti:)
jer se bas nerviram,ginekolog kaze da je sve super,a ja nikako da zatrudnim,a imam svaki dan odnose i to kad su mi plodni dani:)
msm bezveze....

I? Ima li lepih vesti?

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
34 Strane«<31323334>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.