Obaveštenja

Icon
Error

8 Strane«<678
Zibic Offline
#2 Objavljeno : 16. novembar 2010 0:16:38(UTC)
Nivo: Član Veteran

Grupe: Članovi
Član od:: 11.10.2009(UTC)
Poruka: 294
Bodovi: 99
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Primljene zahvalnice: 3 u 3 poruka
uh izvinjavam se pogrijesila sam na kojoj sam temi trebala sam ti odgovoriti na drugoj temi nadam se da mi nece za ovo dati ban. izvinjenje i uredniku mislila sam da je tema rani znaci autizma.
nadam se da ce te uvaziti bilo je nenamjerno a i koncentracija mi je losija.
Iva&Lule Offline
#2 Objavljeno : 20. decembar 2010 21:53:29(UTC)
Nivo: Expert

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 30.6.2006(UTC)
Poruka: 9,763
Bodovi: 1,395
Žensko

Primljene zahvalnice: 8 u 8 poruka
Citat:
Nikita - 19/9/2008 21:57

Evo mene sa iskustvom icon_lol icon_lol za kasalj guscija mast.  Guscija mast ili loj se topi i istpoljenu masu staviti u nekoj kutijici, teglici i na hladnije mesto da se stegne. Koriscenje kod opstruktivnog kaslja; namazati na pluca tanak sloj i gazom pokriti taj deo a zatim normalno dete obuci, posle nekog vremena desava se da dete pocinje sve jace i jace da kaslje dok ne izbaci sav taj sljam (ja sam se prvi put prepala od silnog kasljanja), mojoj deci je jako puno puta pomogla da nazovem ova cudotvorna kremica.

Moram da napisem da sam ovo probala i da pomaze! Meni dete zadnja dva meseca bolesno.Jedva sastavimo nedelju dana da je ok i opet prehlade,varicele,temperature,slinavljenje,kasaljanje koje je na kraju bas postalo jako.Razni sirupi,luk i med,crna rotkva i med,serbet sa mlekom i nista ne pomaze.Ublazi malo,ali opet se vrati.Na rubu nerava,pricam sa mamom i kukam,i ona mi kaze da nabavim gusciju mast.Mislim se aman zeno gde to da nadjem,da idem 60-70km do neke farme i da li ima!
U subotu u marketu slucajno ugledam teglu i na noj pise GUSCiJA MAST i naravno odmah kupim.
Namazem mu na grudi deblji sloj,a preko stavim papir koji sam predhodno izbockala i potkosulju preko! Kao sto je Niki napisala posle pola sata pocne bas da kaslje nekih 10 min,ali zato nocu se ne cuje.Stavila sam mu vec dva puta i veceras,danas uopste se nije zakasljao preko dana! Muz trazio da i njemu namazem juce,takodje je dobro spavao celu noc.Veceras cim je dosao s posla kaze ajde izbockaj jos jedan papir i namazi mi :)

sandrra Offline
#2 Objavljeno : 29. decembar 2010 11:29:42(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 29.12.2010(UTC)
Poruka: 1
Bodovi: 0
Žensko

Citat:
Iva&Lule - 20/12/2010 19:53

Citat:

Evo mene sa iskustvom icon_lol icon_lol za kasalj guscija mast.  Guscija mast ili loj se topi i istpoljenu masu staviti u nekoj kutijici, teglici i na hladnije mesto da se stegne. Koriscenje kod opstruktivnog kaslja; namazati na pluca tanak sloj i gazom pokriti taj deo a zatim normalno dete obuci, posle nekog vremena desava se da dete pocinje sve jace i jace da kaslje dok ne izbaci sav taj sljam (ja sam se prvi put prepala od silnog kasljanja), mojoj deci je jako puno puta pomogla da nazovem ova cudotvorna kremica.

Moram da napisem da sam ovo probala i da pomaze! Meni dete zadnja dva meseca bolesno.Jedva sastavimo nedelju dana da je ok i opet prehlade,varicele,temperature,slinavljenje,kasaljanje koje je na kraju bas postalo jako.Razni sirupi,luk i med,crna rotkva i med,serbet sa mlekom i nista ne pomaze.Ublazi malo,ali opet se vrati.Na rubu nerava,pricam sa mamom i kukam,i ona mi kaze da nabavim gusciju mast.Mislim se aman zeno gde to da nadjem,da idem 60-70km do neke farme i da li ima!
U subotu u marketu slucajno ugledam teglu i na noj pise GUSCiJA MAST i naravno odmah kupim.
Namazem mu na grudi deblji sloj,a preko stavim papir koji sam predhodno izbockala i potkosulju preko! Kao sto je Niki napisala posle pola sata pocne bas da kaslje nekih 10 min,ali zato nocu se ne cuje.Stavila sam mu vec dva puta i veceras,danas uopste se nije zakasljao preko dana! Muz trazio da i njemu namazem juce,takodje je dobro spavao celu noc.Veceras cim je dosao s posla kaze ajde izbockaj jos jedan papir i namazi mi :)

Pozdrav,
neznam koja ti je lokacija, ali gde ima market gde mozes kupiti gusciju mast, danima se raspitujem ko zna nekoga ko ima guske, bez uspeha :(
hvala unapred
njamiii Offline
#2 Objavljeno : 29. decembar 2010 18:05:26(UTC)
njamiii

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Sandrra, ja ne znam koja je tvoja lokacija :) ali ako si iz Beograda, mi smo gusciju mast kupili na Kalenic pijaci, ali nama nije pomogla, kao ni rotkva, luk... Do duse mi smo praktikovali neki recept sa kupusom, a ne buskanim papirom :) To sa papirom, tj. novinama mi je rekla jedna romkinja kada smo bili kod pulmologa, kaze tako njih baba njena lecila od bronhitisa, a ovo danas kaze sve neke lekove daju da truju decu, Boze me sacuvaj... :) Meni je i dalje misterija sto bas papir, pa jos buskan, ili sto kupus, lanena krpa (to sam sve cula da ide u paru sa guscijom mascu)
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

Iva&Lule Offline
#2 Objavljeno : 30. decembar 2010 0:50:19(UTC)

Žensko

Citat:
sandrra - 29/12/2010 10:29

Citat:
Iva&Lule - 20/12/2010 19:53

Citat:

Pozdrav,
neznam koja ti je lokacija, ali gde ima market gde mozes kupiti gusciju mast, danima se raspitujem ko zna nekoga ko ima guske, bez uspeha :(
hvala unapred

Sandra,zivim u Francuskoj.
Njami,ja sam mom sinu mazala 6 puta,tri puta je drzao po celu noc,i dete mi ne kaslje vise,znaci, ne verujem koliko mu je pomoglo kao i mom muzu,odkad sam im mazala oboje su sad ok!Ja ne stavljam novinu,nego obican beli papir.Imam jos pola tegle u frizideru,ali prijatelj moga muza mi je obecao da ce mi doneti sa farme,poznaje neke ljude koji imaju guske!Mada ovu gusciju mast sto sam kupila pise prirodna skroz:) Dete mi nikada nije kasljalo niti bio bolestan tako cesto dok nije krenuo u vrtic,lekovi i sirupi na sve strane,ludela sam vise,bila iscrpljena i ja i on,sad je kao nov!

Winnie the Pooh Offline
#2 Objavljeno : 24. januar 2011 16:48:51(UTC)
Winnie the Pooh

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 17.9.2008(UTC)
Poruka: 985
Bodovi: 18
Žensko

Mi smo prosle godine isto stavljali tu guscju,posto je Nole bukvalno 2 meseca vukao neki slajm,i nikako da ga izbaci. vaspitacica u vrticu mi je rekla za to,i pomoglo mu je. Napravili smo "lojanicu",bez papira,nego sam laneno platno isekla kao portiklu,umocila u mast,i prislila za pamucnu portiklu. I mada mu je slajm prosao vec posle 4 dana,lojanicu je nosio jos jedno mesec i po dana.

sad smo za NG zaglavili u bolnicu,i izmedju ostalog je imao pocetak upale pluca. Kasljao je skoro mesec dana,taman prestane,vec posle dva dana ponovo pocinje,i tako u krug.... icon_rolleyes

Od nekog komsije smo culi da je dobra mast od guske,zeca ili jazavca. Od jazavca je kao najjaca,i nabavio nam je nju. Maze se samo 3 dana,i za to vreme dete se ne kupa (guzu,pisu ok),i trebalo bi da prodje.

Stavila sam mu danas,i javicu vam rezultate za par dana hmm

Iva&Lule Offline
#2 Objavljeno : 24. januar 2011 17:04:04(UTC)

Žensko

Cula sam da je od jazavca mnogo dobra,ali se valjda tesko nalazihmm

Winnie the Pooh Offline
#2 Objavljeno : 25. januar 2011 10:43:11(UTC)
Winnie the Pooh

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 17.9.2008(UTC)
Poruka: 985
Bodovi: 18
Žensko

Pa eto,nama taj komsija ima kucu na selu,i lovac je,pa ih vidja svaki dan ;]
Namazali smo juce,i neverovatno je kojom brzinom deluje icon_eek Da ne poverujes,sav slajm mu se pokrenuo,onako bas zreo.
Malo sam se zeznula sto sam namazala uvece,malo pre spavanja,pa se malo mucio kad je legao. Juce mu je samo pomalo curela voda iz nosica,i kasljao je onako jako,vlazno,a od bas kaslje onako zrelo,i sve izbacuje na nos!

Zibic Offline
#2 Objavljeno : 5. mart 2011 1:01:50(UTC)

Žensko

evo jedan dobar recept za podizanje imuniteta i mm isprobao i pomaze. on je inace prvi koji nam i pored vakcine koju dobije svake godine protiv sezonskog gripa uvijek smrca i kise ali otkako ovo uzima da ne cuje zlo i Bogu hvala sve bjezi od njega.

250 ml.ulja curokota ali cistog bez primjesa pomijesati u pola kg. pravog meda i ujutro uzimati na taste jednu kasikicu.

pozdrav svima
Sponzor
TwitterFacebook
Zibic Offline
#2 Objavljeno : 5. mart 2011 1:03:51(UTC)

Žensko

zaboravila sam napisati da se pravo ulje curokota djeci i trudnicama ne preporucuje bez razgovora sa ljekarom.
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest (4)
8 Strane«<678
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.