Obaveštenja

Icon
Error

Dusi Offline
#2 Objavljeno : 11. novembar 2008 12:23:52(UTC)
Nivo: Član

Grupe: Članovi
Član od:: 7.5.2008(UTC)
Poruka: 33
Bodovi: 0
Žensko

Ja sam kao mala bolovala od ztitne zlezde. Mirovala je godinam,i sada kad sam ostala trudna,ona je opet proradila,pijem tablete od pocetka trudnoce,ali nikako da se normalizuje. Uvecana je poprilicno i ima neke ciste,doktori nista mi ne pricaju,samo se Bogu molim da je sa bebom sve ok.

mozda neko ima iskustva,volela bih da cujem vase misljenje!!!!

dusi
Sponzor
TwitterFacebook
jelenahana Offline
#3 Objavljeno : 23. januar 2009 15:11:20(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 11.12.2008(UTC)
Poruka: 481
Žensko

Ja vec 3 godine unazad imam problema sa stitnom zlezdom,stim sto je meni nizak nivo hormona pa pijem LETROX 100 svakog jutra, sad u trudnoci isto pijem, doktor mi je rekao da to moram zbog mene i bebice, ne brini se to je normalno jer hormoni u trudnoci ionako divljaju pa su tebi jos vise skocili jer si imala ranije problema sa stitastom zlezdom, samo slusaj doktora, nakon porodjaja ce ti biti ok ali tek dok telo ne bude u normali, moja sestra je imala problema sa uvecanom stitaqsnom zlezdom koja je u trudnoci proradila i uzimala je terapiju i rodila lepu i zdravu devojcicu
JA NIJEDNOG TRENUTKA nisam smatrala da mi steti bebi jer mi je doktor rekao da to moram bas zbog bebe da pijem jer se i njoj od 5 meseca razvija stitasta zlezda, mislio je da mi poveca dozu ali kako sam na zadnjoj kontroli imala dobre rezultate evo ja polako ulazim u 8 mesec i nije mi povecao dozu (VIDECU sad pocetkom januara opet da radim hormone da vidim nisu li mnogo pali) POZDRAV I BUDI BEZ BRIGE, nek STE TI I BEBA ZIVE I ZDRAVE
ivanili Offline
#4 Objavljeno : 5. jun 2009 17:18:50(UTC)
ivanili

Član od:: 14.12.2008(UTC)
Poruka: 43
Žensko

Ah ta stitna zlezda...Zapravo rodjena sam bez nje,i od 13 dana zivota pijem hormone.Dugo pre trudnoce sam pila letrox 100,medjutim nisam bila dobro suptituisana sto je i bio razlog dvogodisnjeg paklenog cekanja plusica.Cim mi je doktor spustio TSH sa 16 na 2 desilo nam se ovo malo cudo trudnica .Medjutim sad je opet pocela zezancija.Vec tri meseca nikako da regulisemo hormone,u 6 sam mesecu i TSH mi je 12,6 a pijem eutiroks 200...Doktor kaze da nece biti nikakvih posledica,ali sam ja malo skepticna i uplasena. Da li neko mozda zna kakve posledice po bebu moze imati sve ovo?...Hvala vam...svaka informacija mi je zlata vredna caos
lalaigedza Offline
#5 Objavljeno : 8. jun 2009 21:26:28(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 10.11.2008(UTC)
Poruka: 230
Žensko

Meni je na prvom pregledu tj. analizom krvi utvrdjeno da mi je THS povecan 3,48. U trudnoci bi trebalo da bude ispod 2,5.
Sledecom proverom THS se sam od sebe spustio na 1,7.
Dok sam cekala na drugu proveru pitala sam dr. da li to i koliko utice na bebu?
On mi je rekao da u slucaju hiperfunkcionalnosti dobijete neke tablete,
a u slucaju hipofunkcionalnosti beba pomaze vama proizvodeci neki hormon icon_eek ,ali takodje moze da se desi da dobijete neke tabletice.
Meni je doca rekao da ni jedno ni drugo ne bi trebalo da skodi bebi ali morate redovno kontrolisati!!!
Ja bas sutra idem na kontrolu...

Ah da,najbitnije je da izbegavate stresne situacije
ivanili Offline
#6 Objavljeno : 9. jun 2009 2:39:14(UTC)
ivanili

Član od:: 14.12.2008(UTC)
Poruka: 43
Žensko

Lalaigedza ti si super sto se tice tsh,verovatno je malo stresa uslovio taj porast.Lekari koliko ja znam nece ni da uvode tabletice ako TSH ne predje 7.Ja sam nacula da kod bas ekstremnih i nepracenih slucajeva bebe se radjaju sa vecom tezinom ( oko 5 kg) i sa nesto manjim IQ (za deset ).Ali to su bas povecane vrednosti TSH- preko 30.
Hvala na informaciji :-* Nadam se da ce ova doza napokon biti pobednicka,samo da se smanji na makar 3,ali videcemo pocetkom jula
kololoca Offline
#7 Objavljeno : 30. jun 2009 16:34:38(UTC)
kololoca

Nivo: Iskusan Član

Član od:: 11.12.2008(UTC)
Poruka: 68
Bodovi: 48
Žensko

Dva meseca pre nego sto sam zatrudnela mi je otkriven papilarni karcinom na stitnoj zlezdi, koja je tada izvadjena. Od tada imam terapiju Letrox 150. I tad su mi odmah rekli da to uopste nece uticati na moje buduce trudnoce, kao sto i nije. :) Trudnoca je normalno tekla, ja sam redovno (na oko mesec dana proveravala krvnu sliku i hormone stit. zlezde) i negde u 4. mesecu mi je TSH sa 0,2 ili 0,4 skocio na 6. Dr mi je rekao da nece odmah da mi menja dozu nego da sacekamo jos koju nedelju da vidimo kako ce ici. Ali sam ja tu malo oduzila jer je to bilo u sred zime i otisla posle nekih mesec i po dana i tada mi je TSH bio 18. Posto sam javla dr-u on mi je povecao dozu na 200 i sa tim mi se samo posle 2-3 nedelje TSH vratio u normalu i takav je bio do kraja trudnoce. Inace, ja to nista nisam osetila, nikakvu promenu ili nesto. Jedino eto ta brojka na papiru.
Pre tri nedelje sam se porodila tako da cu krajem nedelje ici ponovo da radim hormone, posto ce verovatno opet da mi se smanji doza. A bebac je super, lep velik, ja ga dojim i sigurno se ugojio preko kg za ove tri nedelje. :>
Tako da moj jedini savet je da redovno kontrolisete hormone i da regulisete sve kako vam dr-i kazu jer su svi ti lekovi-Letrox, Eutyrox bezbedni za bebu, a vama regulisu metabolizam. A bebi je najvaznije da ste vi dobro! bravo

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.