Obaveštenja

Icon
Error

4 Strane123>»
lola78 Offline
#2 Objavljeno : 30. septembar 2007 7:27:10(UTC)
lola78

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 4.9.2007(UTC)
Poruka: 383
Bodovi: 0
Žensko

Drage moje,

da li mi mozete reci, da li je svima vama temperatura bila visocija kad se ostale trudne, mislim nekoliko dana po zacesu, i koliko dana po zacecu skoci temperatura?

Sponzor
TwitterFacebook
lola78 Offline
#3 Objavljeno : 30. septembar 2007 14:49:10(UTC)
lola78

Žensko

Jel ima neko da mi odgovori na ovo pitanje, od sadasnjih ili bivsih trudnica?

Please

LediIv Offline
#4 Objavljeno : 30. septembar 2007 15:20:14(UTC)
Nivo: Expert

Grupe:
Član od:: 14.5.2007(UTC)
Poruka: 3,456
Bodovi: 147
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
temperatura ne zavisi od zaceca, bar koliko ja znam, nego od ovulacije. posle ovulacije skoci, a ako dodje do zaceca ostane visa, inace padne kad treba da dobijes. doduse, mozda je meni bila i malo visa nego inace posle ovulacije kad sam ostala trudna, recimo da mi inace posle ovulacije bude 36.8, a ovako je dosla do 37. ali to su vec tako male razlike, da su na nivou greske toplomera.
inace, skace onog dana kad je ovulacija

Mozart Offline
#5 Objavljeno : 30. septembar 2007 16:11:40(UTC)
Mozart

Član od:: 12.5.2007(UTC)
Poruka: 1,475
Bodovi: 660
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Draga Lola, kako knjige i doktori kazu temperatura tela je uvek povisena kada se desi ovulacija. Na sajtu imas kalendar ovulacije, koji je meni nepogresivo izracunao plodne dane i datum ovulacije, koji sam proverila tako sto sam merila temperaturu, svakog jutra u isto vreme prvog dana nakon zavrsetka vestica Temperatura je bila uvek 36,8 dan pred ovulaciju 37 a na sam dan ovulacije 37,4. Sutra iako su mi jos bili plodni dani temperatura je bila 36,8. Tada sam i ostala trudna. Najbolje je da meris temperaturu, pa ces znati kad ti je ovulacija. 

lola78 Offline
#6 Objavljeno : 1. oktobar 2007 6:43:47(UTC)
lola78

Žensko

Hvala vam puno na objasnjenjima, puno mi znaci.Jos samo da vas pitam kakvim toplomjerom mjerite, jer meni onaj sa zivom pokazuje uvijek netacno.Da li ste obije koristile digitalno tomplomjer?

LediIv Offline
#7 Objavljeno : 1. oktobar 2007 8:58:41(UTC)

Grupe:
Član od:: 14.5.2007(UTC)
Poruka: 3,456
Bodovi: 147
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
digitalni, za oralno i rektalno merenje. ja sam koristila oralno

Mozart Offline
#8 Objavljeno : 1. oktobar 2007 10:08:51(UTC)
Mozart

Član od:: 12.5.2007(UTC)
Poruka: 1,475
Bodovi: 660
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Ja sam merila temperaturu sa obicnim toplomerom tj. ziva. Nikad nisam imala problema sa njim ;]

katarinam Offline
#9 Objavljeno : 1. oktobar 2007 16:39:03(UTC)
Nivo: Član Veteran

Član od:: 31.8.2007(UTC)
Poruka: 110
Bodovi: 99
Žensko

Poslate zahvalnice: 2
Temperatura je obicno niza na dan ovulacije, a poraste tek dan posle i onda ostaje povisena ili po malo raste u celoj drugoj fazi ciklusa, bez obzira da li je doslo do oplodnje ili ne
Na sajtu www.fertilitifriend.com je sve lepo objasnjeno i mozes da pravis svoju temperaturnu listu

lola78 Offline
#10 Objavljeno : 2. oktobar 2007 8:06:21(UTC)
lola78

Žensko

Ali meni je temp tjelesna izuzetno niska, i da li temperatura obavezan pratilac zaceca? Mislim, da li bas ako je doslo do oplodnje, se mora imati malo veca temperatura?

jecac Offline
#11 Objavljeno : 2. oktobar 2007 8:31:43(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 21.2.2007(UTC)
Poruka: 68
Bodovi: 3
Žensko

Pozdrav svima. Nisam se javljala jer je kod mene sve po starom. Cekam da dobijem pa da krenem sa pripremama za vantelesnu. Lola, temperatura moze da se javi od ovulacije i da traje citavo prvo tromesecje trudnoce ali i ne mora. Tako je meni objasnio dr. Ja sam radila 7 inseminacija i imala sam jednu trudnocu koja se zavrsila spontanim pobacajem ali nisam uvek imala temperaturu. Kada sam ostala trudna posle druge inseminacije, nisam merila temperaturu. Kasnije, posle cetvrte inseminacije sam je merila i posle ovulacije do vestice ona bude oko 37,2 i nista od trudnoce.
alix Offline
#12 Objavljeno : 4. oktobar 2007 18:27:35(UTC)

Član od:: 2.2.2007(UTC)
Poruka: 159
Žensko

evo vam moj graficki prikaz temperature proslog meseca da vidite kako to izgleda. u principu je najbolje da se koristi graf. prikaz jer je tako najpreglednije da se vidi porast temp posle ovulacije. vertikalna crta pokazuje dan ovulacije. horizontalna sluzi da se bolje vidi razlika izmedju temp u prvoj i drugoj polovini ciklusa. vidite kako temp pocne da pada bas pred mecu, a to kolika je temp je individulno, jer nije svima ista temp tela. da je temp ostala povisena u vreme kad sam trebala da dobijem to bi ukazivalo na trudnocu, a ovako je pala jer sam trebala da dobijem... red dole u kome pise OPK jeste rezultat testa ovulacije (koji je pozitivan oko ovulacije), a BD je kada smo imali odnose (AM/PM - ujutro/uvece). ovo CM i CP su moje subjektivne procene (kad je meca, kad je sluz, kako izgleda unutrasnjost dole i dr. pokazatelji plodnosti/neplodnosti). cmokic svima!!

lola78 Offline
#13 Objavljeno : 5. oktobar 2007 5:42:33(UTC)
lola78

Žensko

alix, mozes li ovu sliku da mi posaljes na na pp, ili nesto tako, jer se ovdje meni ne vidi. Makar na mom kompu.

alix Offline
#14 Objavljeno : 5. oktobar 2007 6:39:15(UTC)

Član od:: 2.2.2007(UTC)
Poruka: 159
Žensko

lola, probala sam al ne znam kako da ti posaljem sliku na pp :? nemam nikakvu opciju da je prikacim... al idi na sajt fertilityfriend.com, pa na Chart Gallery i onda tu imas kategorije (anovulatorni, ovulatorni ciklusi, trudnoca, pobacaj) i u svakoj kategoriji imas masu tih grafika, pa mozes da vidis tamo kako izgledaju. :-* pitaj sta god ti treba, i ostale naravno ;]

lola78 Offline
#15 Objavljeno : 5. oktobar 2007 9:40:57(UTC)
lola78

Žensko

Hvala puno Alix

bombica26 Offline
#16 Objavljeno : 29. oktobar 2007 10:01:33(UTC)
bombica26

Član od:: 28.10.2007(UTC)
Poruka: 1,730
Žensko

Pri pokusaju zaceca kada je najbolje meriti telesnu temperaturu i koliko cesto?
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
4 Strane123>»
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.