Obaveštenja

Icon
Error

hedonist Offline
#2 Objavljeno : 14. februar 2009 19:09:28(UTC)
hedonist

Nivo: Slučajni prolaznik

Grupe: Članovi
Član od:: 14.2.2009(UTC)
Poruka: 2
Bodovi: 0
Žensko

Da li mozete da mi objasnite sta ovo znaci ? Ja sam u 15.nedelji i doktor mi je rekao da je plod postavljen nisko, ali da postoji sansa da se do 20. nedelje "podigne" a da do tada mirujem Da li je ovo opasno i da li je potrebno strikno mirovanje koje iskljucuje setnje i svakodnevne aktivnosti? Unapred vam hvala...
Sponzor
TwitterFacebook
olga75 Offline
#3 Objavljeno : 14. februar 2009 20:49:26(UTC)
olga75

Nivo: Expert

Član od:: 21.7.2008(UTC)
Poruka: 2,169
Bodovi: 69
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Hedonist, ja sam nosila nisko bebu i u 27-oj nedelji pocela da se otvaram i iznela sam trudnocu do 35 nedelje i 3/7 i rodila zdravu devojcicu.Naravno da je mirovanje obavezno.Videces kako ce brzo doci ta famozna 37-ma nedelja.Uzivaj u trudnoci i miruj.Drzim ti fige.
Mozart Offline
#4 Objavljeno : 14. februar 2009 21:19:03(UTC)
Mozart

Član od:: 12.5.2007(UTC)
Poruka: 1,475
Bodovi: 660
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Primljene zahvalnice: 7 u 7 poruka
Pa to znaci da se prilikom usadnje u matericu plod usadio dosta nisko, znaci u nekom donjem delu materice. Kako se materica podize i raste tako bi trebalo da se i beba malo digne gore. Jedino je bitno da sto vise odmaras,ne setas previse, ne naprezes se i ne nosis teske stvari. Verovatno ce ti prepisati doktor i trudicki pojas koji ce ti pomoci u nosenju bebe.

Jelena83 Offline
#5 Objavljeno : 14. februar 2009 21:26:25(UTC)
Jelena83

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 8.12.2008(UTC)
Poruka: 425
Žensko

Vidi ovako, moja dr je opustena u vezi svega, rekla mi je na svakoj kontroli da nosim nisko, sada sam u 28. nedelji. Preporucila mi je samo da kupim pojas za trudnice, da bi meni bilo lakse kada setam, znaci nista mi nije govorila o mirovanju. Ja stvarno osecam da mi je bebica nisko, skroz, ali mislim da to nije nista strasno. Moguce je da ce se beba podignuti, sto nije bilo u mom slucaju. Samo utvrdi sa dr koliko da mirujes i naravno cuvaj se. Sada si u blazenom stanju i teze poslove prepusti drugima ili ih zaboravi!

Anastasja7 Offline
#6 Objavljeno : 14. februar 2009 21:53:27(UTC)

Član od:: 26.7.2008(UTC)
Poruka: 703
Žensko

Draga hedonist,
Ja sam "apsolvirala" ovaj problem. Meni je beba bila nize vec od petog meseca...Tada mi je dr rekao da ne stojim dugo, da pravim pauze itd. Onda na pocetku sestog beba mi je bila skroz nisko glavom, dr je bio jako zabrinut i stavio me na strogo lezanje, da izbegavam i sedenje. Ono sto je najbitnije da je grlic dobar, cvrst i dugacak, i da ostane takav i pored bebe koja ga pritiska kad je prenisko. Ja sam se strogo priidrzavala i lezala sa podignutom karlicom. na sledecoj kontroli bio je malo vise i grlic super. Tad sam po malo pocela da se krecem. Onda na sledecoj kontroli nije bio uopste nisko, okrenuo se karlicno i sad je tako, ali to nema veze sa tim sto je bio nisko, nego cisto eto nece da se okrene. Sad sam vrlo pokretna, osecam se odlicno, stomak mi nije nisko. Obavezno nosi pojas jos dok ti stomak malo poraste. ja sam ga od petog nosila. Najbolje kupi u apoteci pojas "Baby farlin" Ne brini, to ne steze samo pridrava stomak i osecas se sigurnije. Mozes da pijes magnezijum ili vodu bogatu magnezijumom. On pomaze da grlic ostane cvrst. Eto, nadam se da sam ti pomogla. Samo lezi sto vise sad, pa vec ces videti na kontrolama kao ce ici. Sve najbolje...
hedonist Offline
#7 Objavljeno : 15. februar 2009 23:00:10(UTC)
hedonist

Član od:: 14.2.2009(UTC)
Poruka: 2
Žensko

Hvala vam svima puno na objasnjenju i savetima! Jako sam se bila uplasila -jer sam vec imala jedan spontani.... Valjda ce ovaj put biti bolje! Hvala vam jos jenom!
rozga Offline
#8 Objavljeno : 17. februar 2009 0:28:37(UTC)
rozga

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
Hedonist samo mirovanje! Ja sam nosila nisko i Marko je ostao nisko do porodjaja. Svaki put kad bi me pregledao dr se hvatao za glavu koliko je bio nisko. Ja sam lezala od 4. meseca i pila partusisten. Kad sam prestala otvorila sam se pa su mi opet ubacili da pijem do 37. nedelje. Ko sto neko rece vec ovde odmaraj i ne naprezi se. Vreme brzo prodje:-*

Milica
Kale79 Offline
#9 Objavljeno : 17. februar 2009 16:04:12(UTC)
Kale79

Član od:: 19.3.2008(UTC)
Poruka: 1,118
Bodovi: 3
Žensko

Draga hedonist, samo slusaj svog lekara. Mirovanje zna da pomogne puno. MEni je konstatovano negde u 20 nedelji da je plod nisko, da moram da nosim pojas i da mirujem, pa ce se bebac "podici". Kontrole su prolazile, ja nosila pojas i mirovala i nista. Postajala polako nervozna sto cu celu trudnocu prelezati, kad se bebac negde u 32 nedelji "podigao", tako da joj se sada ne ide napolje...
brinet Offline
#10 Objavljeno : 28. februar 2009 13:56:07(UTC)
brinet

Član od:: 29.8.2008(UTC)
Poruka: 974
Žensko

I ja nisko nosim. Koristim pojas kad setam i dosta mirujem. Kad osetim da bolucka prekinem sa aktivnoscu koju radim. Plus to, sto je beba veca, to mi je teze. Povremeno me cak glavicom udari u besiku tako jako pa pisnem u gace :( Nekad zna tako da stoji satima a ja ne znam na koju stranu da se okrenem i imam osecaj da bi stalno sedela na wc:)
MissGak Offline
#11 Objavljeno : 28. februar 2009 17:16:51(UTC)

Član od:: 19.9.2006(UTC)
Poruka: 2,314
Bodovi: 18
Žensko

Moj je slucaj sledeci-na poslednjem pregledu dr je ustanovio da mi beba iako nije posadjena nisko pritiska cerviks,sto prouzrokuje pred kraj dana da se to cak na neki nacin vidi i golim okom.Nedavno sam sam dok sam se tusirala to i osetila.Osceaj je bas glup,mene to nista ne boli,ne osecanm pritisak ali je sama cinjenica meni pomalo ..uzasna.
Dr je rekao samo da malo primirim,da ne dizem nista tesko,da kako beba bude rasla da ce sve to i podici.Savetovao mi je da tri puta dnevno radim Kegelove vezbe kako bi mi se pubicni misici stegnuli.
Na moje pitanje zasto se to desava dr mi rece da bi se zacudili kada bi culi sta sve beba moze da uradi u majcinom telu...neznam
Aleksa 29.8.2006.
Ana 9.8.2009.
enes Offline
#2 Objavljeno : 12. januar 2011 12:54:47(UTC)

Član od:: 12.1.2011(UTC)
Poruka: 1
Žensko

Ja sam u 16 nedelji trudnoce,doktor mi je rekao da mi je beba nisko.Ponekad me boli stomak,koja je verovatnoca da bebu iznesem do kraja moje trudnoce i da li postoje komplikacije koje mi se mogu javiti zbog toga. zvezda
lozic Offline
#2 Objavljeno : 23. januar 2011 11:18:00(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 17.12.2009(UTC)
Poruka: 71
Bodovi: 6
Žensko

zdravo drage moje
ja sam u 25 nedelji prosle sedmice sam bila kod dr.i reko mi je da mi
je beba nisko,sto i sama osecam.tako da mi je prepisao pojas i rekao da mirujem
veoma je vazno mirovati!!!jer ako se nemiruje dzaba i pojas i to moze dovesti do porodjaja.
pozzz

Lilypie Maternity tickers
Biterlemon Offline
#2 Objavljeno : 23. januar 2011 11:28:59(UTC)
Biterlemon

Član od:: 22.8.2006(UTC)
Poruka: 1,559
Bodovi: 228
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Meni je druga trudnoca bila "nisko" čak sam imala i placentarni polip, pa se oko 20 nedelje podiglo tako da posteljica nije bila nisko više.... najbitnije je da mirujete, što ja nisam mnogo poslušala i zbog toga mogla baš da nadrljam..... ali dobro ipak se sve lepo završilo, nekad se desi, a to sam čula u hodniku dok sam čekala CTG da ženica priča kako su je celu trudnoću plašili zbog niske trudnoće, da će ranije a ona na kraju prebacila termin....ali je ipak poštovala to što su joj rekli da miruje...
lozic Offline
#2 Objavljeno : 24. januar 2011 21:00:12(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 17.12.2009(UTC)
Poruka: 71
Bodovi: 6
Žensko

Citat:
Biterlemon - 23/1/2011 09:28

Meni je druga trudnoca bila "nisko" čak sam imala i placentarni polip, pa se oko 20 nedelje podiglo tako da posteljica nije bila nisko više.... najbitnije je da mirujete, što ja nisam mnogo poslušala i zbog toga mogla baš da nadrljam..... ali dobro ipak se sve lepo završilo, nekad se desi, a to sam čula u hodniku dok sam čekala CTG da ženica priča kako su je celu trudnoću plašili zbog niske trudnoće, da će ranije a ona na kraju prebacila termin....ali je ipak poštovala to što su joj rekli da miruje...

potpuno se slazem mir,mir,mir trudnica trudnica trudnica

Lilypie Pregnancy tickers
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.