Obaveštenja

Icon
Error

malena77 Offline
#1 Objavljeno : 10. mart 2009 12:44:33(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Grupe: Članovi
Član od:: 20.10.2008(UTC)
Poruka: 4
Bodovi: 0
Žensko

pozdrav svima, ovo je prvi put da ovde ucestvujem...zanima me da li neko od vas zna sta bi moglo biti to da samo kada sedim za radnim stolom ili kada rucam za trpezarijskim stolom imam ostar bol na levoj strani stomaka, otprilike u predelu jajnika (ili se meni bar tako cini) i u ni jednom drugom polozaju...znaci taj polozaj 90 stepeni...dugo setam svaki dan, sedim zavaljeno ili normalno u fotelji ili kada stojim apsolutno nista ne osecam, samo u tom polozaju i ono malo nagnutom prema napred dok sedim...ni to ne pocne odmah nakon sto sednem, vec nakon 10-15 min pa sve jace...inace sam u 7. nedelji trudnoce...hvala na odgovorima!
Sponzor
TwitterFacebook
Natalijica Offline
#2 Objavljeno : 10. mart 2009 12:59:07(UTC)
Natalijica

Nivo: Iskusan Član

Član od:: 10.3.2009(UTC)
Poruka: 89
Žensko

Cao Malena77, meni se to cesto desava, ja sam u sestoj nedelji, javlja mi se ostar bol, ali ne samo dok sam u sedecem vec i dok sam u stajacem polozaju. Kazu da je to sasvim normalna pojava, jer se u ovom periodu materica siri, pa se bol javlja zbog toga. Mislim da ne bi trebalo da brines, ali ukoliko su ti bolovi mnogo jaki i nepodnosljivi trebala bi ipak da se javis lekaru, cisto za svaki slucaj. Pozdrav!!!
malena77 Offline
#3 Objavljeno : 10. mart 2009 19:30:23(UTC)

Član od:: 20.10.2008(UTC)
Poruka: 4
Žensko

hvala na odgovoru...meni je ovo druga trudnoca i ovo u prvoj nisam osecala pa sam zbog toga zabrinuta, jer znam kako se oseca sirenje materice...danas npr. nisam sedela u tom polozaju i apsolutno nema tog ostrog bola...za koji dan idem kod dr. pa cemo videti sta ce on reci :(
Natalijica Offline
#4 Objavljeno : 11. mart 2009 10:20:58(UTC)
Natalijica

Nivo: Iskusan Član

Član od:: 10.3.2009(UTC)
Poruka: 89
Žensko

Nadam se da ce sve biti uredu. Srecno!
boka83 Offline
#5 Objavljeno : 24. april 2009 10:10:45(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 26.3.2009(UTC)
Poruka: 19
Žensko

ja sam vec u 9.om,i konstantno sam imala te neke cudne bolove u stomaku na pocetku.objasnili su mi da se u stvari radi o sirenju materice i da je to normalno.sad u 9.om,osjecam iskljucivo ostar bol grlica,pa se pitam sta je to?
kata77 Offline
#6 Objavljeno : 22. decembar 2009 19:25:22(UTC)

Član od:: 15.12.2009(UTC)
Poruka: 5
Žensko

Cao svima!
Prvi put se javljam sa svojim problemom jer sam strasno uplasena! Imam skracen grlic materice, uloziv za jagodicu prsta i imam neke kontrakcije. Doduse, to su mi ustanovili doktori, ali ja nikada ne osjecam da mi je tvrd stomak, pa ne znam da li stomak mora bit tvrd kada se pojave kontrakcije?
Inace stalno imam neke bolove u donjem stomaku, nekada traju sekunu-dvije, a nekada pola sata, nekada su kao da me bole jajnici, nekada kao menstrualni bolovi a nekada me kao nesto probode.
Bila sam kod 2 doktora, dali su mi tonu ljekova: utrogestan, ginipral (kasnije ga zamijenili sa Partusistenom), uz to naravno verapamil, a na kraju su mi dodali i bensedin :(
Partusisten pijem 8 tableta dnevno!!!
Uz sve ove ljekove imam osjecaj da mi nije bolje. Ili jedan dan - dva jeste, pa onda opet isto - neki nedefinisani bolovi. Javljaju se i u toku noci.
Idem na kontrole svakih 3 -7 dana i sve isto - otprilike, mozda cu izdrzati do 9 mjeseca, a moze se ne daj boze desiti bilo sta bilo kad?
Ima li neko slicnih simptoma, puno bi mi znacila bilo kakva utjeha?
Da li bi neko mogao da mi objasni kako tacno izgledaju kontrakcije? Nikad nisam sigurna da li imam konrakcije ili se to mozcda sire ligamenti i zidovi materice?
Unaprijed hvala
Danica&Dejan Offline
#7 Objavljeno : 22. decembar 2009 23:54:53(UTC)
Danica&Dejan

Nivo: Expert

Član od:: 7.9.2009(UTC)
Poruka: 1,286
Žensko

Kato, ja ti ne mogu pomoci jer ne znam nista o tome, ali na III trimestru cure o tome razgovaraju. JA ne znam koja si nedelja, bilo bi dobro da se pikljucis tamo bez obzira na nedelju, jer one imaju iskustva i vrlo brzo ces dobiti odgovor, jer je stalno neko na forumu... Inace meni je dr za te bolove koje sam ja imala u donjem stomaku rekao da mi se istezu ligamenti i siri materica i da kontrakcije budu stezanje stomaka i bude tvrd, napet...da nije dobro da osecam jake menstrualne bolove na 15 minuta...Nadam se da sam ti bar malo pomogla hmm

Zelim ti sve najlepse u trudnoci

plovka83 Offline
#8 Objavljeno : 23. decembar 2009 13:55:17(UTC)
plovka83

Član od:: 21.6.2009(UTC)
Poruka: 2,314
Bodovi: 3
Žensko

Ja kad sam imala taj problem ustanovili su mi upalu besike, bolovi su slicni menstrualnim i kao kad te boli jajnik, imas osecaj kao da ce sve poispadati iz tebe

maza82 Offline
#9 Objavljeno : 26. decembar 2009 16:43:52(UTC)
maza82

Član od:: 13.8.2009(UTC)
Poruka: 2,997
Bodovi: 18
Žensko

Poslate zahvalnice: 1
Kato koja si nedelja?

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.