Obaveštenja

Icon
Error

2 Strane12>
Mitrolina Offline
#1 Objavljeno : 16. april 2009 0:40:03(UTC)
Nivo: Član Veteran

Grupe: Članovi
Član od:: 3.6.2008(UTC)
Poruka: 270
Bodovi: 0
Žensko

Veceras nam se beba zacenila iz cistog mira. Lezuckala je u nosiljci i pricala sa tatom i onda odjednom! Nisam znala kako da je smirim, poprskala sam je malo vodom nije vredelo, dala da siki - ni to, onda sam je uzela u narucje i pocela da joj pevam kao kad je uspavljujem i tek se onda smirila, ali je jecala jos neko vreme. Bas sam se uplasila! Sta raditi kad se zaceni i zasto se to desava i koliko je opasno?

Sponzor
TwitterFacebook
Dikina mama Offline
#2 Objavljeno : 16. april 2009 2:54:44(UTC)
Dikina mama

Član od:: 27.9.2008(UTC)
Poruka: 285
Žensko

Joj, ja cu da ti napisem ali nemoj da se smejes jer podseca na bapske fore. Uglavnom tako sam cula ali posto hvala Bogu kod nas nije bilo to toliko izrazeno nisam ni primenjivala osim par puta. Kada se zacene ti joj stavi palac izmenju obrva i povuci na gore tri puta i coknes onako kao mi kad smo bili mali pa se povucemo za usi kad se plasimo, i Dika tako radi kad se uplasi! Znaci na iznad nosa izmedju obrva! Probaj nista ne moze da naskodi, ali se nadam da to nece raditi vise.

Lavita Offline
#3 Objavljeno : 16. april 2009 14:09:10(UTC)
Nivo: Expert

Član od:: 4.1.2009(UTC)
Poruka: 2,663
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Mitrolina moja Vanja je to radila od rodjenja do 3 godine
od rodjenja pa sve do te 3 godine mi smo joj duvali u lice, dizali je gore visoko, ili jednostavno zapusis nosic, to je sve efikasno
opasno nije ali je strasno za gledati
vanja se uvek povrati ali moras da radis ovo sto sam ti napisala
moja tetka vaspitac nam je uvek govorila kada to radi da treba da je udarimo po faci malo onako kao kada lupis samar cisto da se uplasi i da to vise nikada ne radi
mi nismo imali srca
i onda jednoga dana na slavi kod mojih roditelja dosla je moja tetka i vanja se zacenila jedno 3 puta
bas taj dan tako a ovako nije to bilo svakodnevno vec ponekada
ali pocelo je da joj to prelazi u naviku, kao bilo sta sto ne dobijem ja cu se zaceniti
i moja tetka ju je udarila
nije nam bilo prijatno jer sam mislila da ce moja vanja da je mrzi od tada haha
ali bas naprotiv vanja se toga nije ni setila nego je nastavila da se igra sa njom
i NIKADA OD TADA SE NIJE ZACENILA
PA NE ZNAM STA DA TI KAZEM
JA SAM OD VANJINOG ZACENJIVANJA BUKVALNO HTELA DA POLUDIM
I TREBALA SAM RANIJE DA JE UDARIM I GOTOVO
MANJE MUKA MENI A MANJE I NJOJ
jelenaorg Offline
#4 Objavljeno : 16. april 2009 18:23:31(UTC)
jelenaorg

Član od:: 14.1.2007(UTC)
Poruka: 4,696
Žensko

ja sam to resavala tako sto jako dunem u lice i onda se u sekundi bori za vazduh pa prestane.
Iva&Lule Offline
#5 Objavljeno : 16. april 2009 19:24:48(UTC)
Iva&Lule

Grupe: Članovi, Private, Članovi
Član od:: 30.6.2006(UTC)
Poruka: 9,763
Bodovi: 1,395
Žensko

Primljene zahvalnice: 8 u 8 poruka
Letos kad smo bili u Srbiji,bili smo kod moje tetke,tu je bila i moja sestra koja ima troje dece.Moje dete se igralo sa njima,pao je i bas se jako udario poceo da place i zacenio se toliko da su usne pocele da mu modre,jezivo za gledanje :( Odmah sam ga uzela,odpavala pesmicu i umila sa vodom iz cesme,odmah se smirio..Medjutim sestra mi kaze da njen sin se zacenio nekoliko puta bas da mu pomodri celo lice i usne , da je svaki put pao u nesvest icon_eek Kod mog deteta je uvek palilo,kad padne,kad se uplasi da ga zagrlim i odpevam pesmicu,ali uvek..

pereca Offline
#6 Objavljeno : 17. april 2009 0:43:39(UTC)
pereca

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 27.9.2008(UTC)
Poruka: 993
Bodovi: 336
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
I moj Matija se zacenjuje, sada malo redje cini mi se. Mi mu duvamo u lice, pa ako to ne pomogne onda ga prskamo vodom. Nekada malo pomodri, zagleda se u jednu tacku posle toga pa mi je i to cudno i uglavnom na kraju zaspi. Kaze mi mama da sam i ja to radila samo u kasnijem periodu i da sam padala u nesvest. Bas i nije to morao da pokupi od mene:( . Svi kazu da nije to nista strasno ali stvarno izgleda grozno.

jelenaorg Offline
#8 Objavljeno : 17. april 2009 2:37:55(UTC)
jelenaorg

Član od:: 14.1.2007(UTC)
Poruka: 4,696
Žensko

pereca cini mi se sve Matije su iste icon_wink
MDRINA Offline
#9 Objavljeno : 28. april 2009 15:27:12(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 22.3.2008(UTC)
Poruka: 13
Žensko

U delu sajta gde su odgovori pedijatra, dr Kotlajić. na pitanja roditelja, postavljeno je to pitanje i ona kaže da se detetu ne može ništa desiti, da je cisto manipulativne prirode i da se moze prekinuti duvanjem u lice ili prskanjem vodom. Moj sin, koji sada ima 16 meseci, počeo je da se zacenjuje od 4 nedelje, i zaista je strašno za gledanje. Uglavnom, ignorišemo, i čini mi se da se ređe dešava. Poslednj put se to desilo pre dva dana, sav je pomodreo, i mogu reći da sam se sva tresla posle toga, iako iz iskustva znam da mu se ne može ništa desiti. Inače, on mi je treće dete, ima dve sestre tinejdžerke i prvi put mi se sa njim desilo to zacenjivanje. Moje mišljenje je da smo ga razmazili, da je navikao da bude "glavni".
glamchick Offline
#10 Objavljeno : 22. maj 2009 18:29:49(UTC)
glamchick

Član od:: 9.5.2007(UTC)
Poruka: 132
Žensko

Samo je podigni i duni joj u lice par puta. Kažu da ništa ne može da se desi, moja ćerka se zacenjivala kada je bila beba ( i sada ponekad ako se negde udari ume da se zaceni), ali je to traumatičnije za nas nego za njih.

biljanakuburic Offline
#11 Objavljeno : 8. oktobar 2009 23:33:34(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 8.10.2009(UTC)
Poruka: 6
Žensko

imam bebce od dva ipo meseca i za svaku glupost se zaceni.kad je presvlacim, kad nema mleka, cim je spustim u krevet to je strasno, ali njoj duvanje u facu, lupkanje po guzi i obrazima ne pomaze!Ne znam sta da radim, izgleda je mnogo raymazena :)
njamiii Offline
#12 Objavljeno : 10. oktobar 2009 2:32:24(UTC)
njamiii

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Ljubi je, mazi je i pazi je :) Ja ne volim to duvkanje i lupkanje. Kada sam i probala da mu duvnem u lice, trgao se prestrasheno, prestao je na 2 sekunde dok nije dosha sebi od shoka shta mu se desilo i onda pao u josh veci fras. Nas je zacenjivanje proshlo sa 10, 11 meseci. No onda su nastupile druge bubice i bezobrazluci :)

Nije lako biti mali i nemocan. Kako mi imamo pravo da budemo ljuti i besni, tako imaju i oni. Treba poshtovati njihov emocije. Ja se uvek trudim da podjem od sebe. Nikome drugome, pochevshi od muza, preko porodice, do prijatelja kada prohisterishe ne duvam u facu i ne lupkam ga po guzi, niti bih volela da meni to neko radi. Draze mi je da me puste da se izduvam, da me oraspoloze, uteshe, nasmeju, zagrle...
p.s. (kad ce da bude razmazena, ako ne sad. Sad i jeste vreme kada treba da bude po njihovom. Bice vremena za prekor i kontrolu kada josh malo poraste. Samo se vi beskrajno nosajte i obozavajte :)
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

MilicaCale Offline
#13 Objavljeno : 10. oktobar 2009 23:45:21(UTC)
MilicaCale

Član od:: 20.10.2008(UTC)
Poruka: 7,359
Bodovi: 10,140
Žensko

Primljene zahvalnice: 47 u 45 poruka
Jao, strasno iskustvo. Sava se ne zacenjuje (na srecu) ali brat jeste, često. Mladji od mene 10 godina, pa sam ucestvovala u cuvanju. Rodjeni, i jos dva brata od tetke. Sad, koji su razlozi, ne znam, ali sigurno nije razmaženost kod bebe od dva meseca. Pomagalo je duvkanje, samo se trgnu i smire. Ne pomaze grljenje, jer su u grcu i izvijeni i ne primećuju da ih grlim. Nije pomagalo ostavljanje da samo prođe, jer smo čekali i po minut, bez uspeha a beba modra. Verovatno bi i pali u nesvest, da ih ne dunemo. Da, pomaze i voda, ali nije uvek pri ruci.
Kod veće dece se već primenjuju (ili ne primenjuju) vaspitne mere. Mislim na razgovor, i ostale, nikako nasilne.

"Young boys should never be sent to bed. And then, before you know it, they're grown."
biljanakuburic Offline
#14 Objavljeno : 17. oktobar 2009 23:59:38(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 8.10.2009(UTC)
Poruka: 6
Žensko

pa na kraju je samo podignem i cekam da stane.!to jedini lek izgleda
Lara NS Offline
#7 Objavljeno : 26. oktobar 2009 19:03:33(UTC)
Lara NS

Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 2.11.2008(UTC)
Poruka: 764
Bodovi: 12
Žensko

Nama je dr rekla da kad se beba zaceni treba je podici i dunuti joj u lice, a ako to ne pomogne onda politi sa hladnom vodom.  Ivan se par puta zacenio, fora su duvanjem u lice je upalila. Ali je mnogo strasan taj momenat kad se zaceni, pa ostane na momenat bez daha

Guest
#15 Objavljeno : 26. mart 2010 17:20:21(UTC)
Nivo: Gost

Grupe:
Član od:: 1.4.2011(UTC)
Poruka: 1,759
Bodovi: -110

ne znam da li postoji ova tema,ali me jedno zanima,dorian je od skoro poceo da se zacenjuje,pre je to bilo malo a sada bas dugo ne moze da uzme vazdu pa se bas uplasim i ako su mnogi rekli da to nije opasno,ali jedva ga povratim,sta vi radite u takvim situacijama
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
2 Strane12>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.