Obaveštenja

Icon
Error

lola78 Offline
#2 Objavljeno : 28. april 2009 22:40:45(UTC)
lola78

Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 4.9.2007(UTC)
Poruka: 383
Bodovi: 0
Žensko

Ja sam pocela danas da uzimam kasiku maslinovog ulja ujutru, cula sam da je dobar za sve u trudnoci, a posebno da olaksava porodjaj. Da li je neko to isto cuo, i da li neka od vas to pije?Ja sam tek 10. nedelja, ali je dobro i za opstipaciju i za kozu.

Sponzor
TwitterFacebook
Blue Offline
#3 Objavljeno : 28. april 2009 22:59:21(UTC)
Nivo: Expert

Član od:: 5.8.2008(UTC)
Poruka: 3,095
Žensko

Svaka ti čast kad možeš to da piješ klanjam
Za olakšavanje porođaja sam čitala da čaj od maline pomaže, ali se pije tek u devetom mesecu. Moj ti je savet da se više posvetiš zdravijoj ishrani i dobroj kondiciji, do porođaja ima još. caos
lola78 Offline
#4 Objavljeno : 28. april 2009 23:34:56(UTC)
lola78

Žensko

Ne pijem samo zbg porodjaja, o tome cak najmanje razmisljam, nego sam cula da je dobro generalno za zdravlje, kozu i probavu. Tako da...

Blue Offline
#5 Objavljeno : 28. april 2009 23:48:21(UTC)

Član od:: 5.8.2008(UTC)
Poruka: 3,095
Žensko

Dovoljno ti je da zameniš obično jestivo uilje za maslinovo. Takođe ti je dobro da izbaciš beli šećer i uzimaš žuti ili smeđi.
bubi Offline
#6 Objavljeno : 29. april 2009 3:20:55(UTC)
bubi

Član od:: 26.2.2007(UTC)
Poruka: 552
Bodovi: 3
Žensko

I ja sam pila maslinovo ulje zbog probave. Pocela sam jer me je bolio zeludac pa mi je to pomagalo a kad sam vidjela kako djeluje na probavu nastavila sam do kraja trudnoce iako sam isla na carski. Ko voli,najbolje je koristiti ga u pripremi hrane.

Ne vjerujem da olaksava porodjaj ali svakako ne skodi :)

MissGak Offline
#7 Objavljeno : 29. april 2009 4:27:27(UTC)

Član od:: 19.9.2006(UTC)
Poruka: 2,314
Bodovi: 18
Žensko

Kada sam videla naslov teme pomislila da je jos jedna od onih "nemoj" stvari u trudnoci,mada nisam mogla da nadjem ni jedan razlog zasto bi bilo stetno.
Mi ga koristimo redovno u ishrani + kako sam se prehladila u poslednjih nekoliko dana svako jutro zamutim kasiku meda,kasiku maslinovog ulja i kasiku limuna i popijem/pojedem.Sada kada ste napomenule da je dobro za probavu nastavicu na ovaj nacin da ga uzimam i kad me ovo cudo od prehlade prodje posto ovaj put sa probavom imam malih problema...
Aleksa 29.8.2006.
Ana 9.8.2009.
violet Offline
#8 Objavljeno : 30. septembar 2009 0:03:08(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 5.8.2009(UTC)
Poruka: 16
Žensko

Moja snaja je u devetom mesecu druge trudnoce pila uvece kasiku obicnog ulja, brzo se porodila za razliku od prvog puta. Taj savet je cula od njene drugarice koja je takodje pila dnevno kasiku ulja tokom devetog meseca trudnoce i imala brz porodjaj. I tako se taj savet prenosi cini mi se generacijama. Kazu poenta je sto kosti nekako omeksaju te se zena lakse i vise otvori prilikom porodjaja pa samim tim porodjaj bude brzi. U svakom slucaju maslinovo ulje je veoma zdravo, kazu posle majcinog mleka najhranljivije je. Nije na odmet pokusati ono sto ne moze da skodi jer neke babske price je danas medicina dokazala a neke su jos uvek tajna za nauku.
T3 Offline
#9 Objavljeno : 30. septembar 2009 9:35:54(UTC)
T3

Član od:: 27.5.2009(UTC)
Poruka: 8,762
Žensko

znam da je preporucljiv u trudnoci mada ga ja ne koristim ni u jednom vidu jer ga uopste niti volim niti kupujem.
to pijenje istog nisam probala,mada vidim vecina vas ga konzumira bar po malo,pa mora da je dobro,i verujem da je zdravo sto neko rece kako god nemoze da skodi.. e sad koliko i kakve veze to ima s nacinom na koji cemo se poroditi je vec diskutabilno pitanje..samo znam da je dobro mazati stomak istim zbog pojave i sprecavanja nastanka strija,a dal ima neki efekat i vezanost konzumiranje istog i sam porodjaj vec neznam.
duckiduca Offline
#10 Objavljeno : 1. oktobar 2009 18:46:14(UTC)
duckiduca

Član od:: 28.2.2008(UTC)
Poruka: 3,555
Žensko

MA to su sve same izmisljotine..ja sam pila i maslinovo ulje i pita i caj od listova maline kao za laksi porodjaj, za brze otvaranje kako da ne! Meni je trebalo da se porodim od 19.sept od 23h do 20.sept. u 18:33 kad se rodio moj smrda. Po meni to je sve individualno..tj kako se koja zena otvara..brzo ili sporo..eto meni je bas islooo spooroo i isrcpno..

ALI MAME PROBAJ TE OVO JE SAMO MOJE ISKUSTVO..A PILA SAM PUNIH MESEC DANA POSTO SAM PRESLA TERMIN 3 DANA.

:-* :-* :-* :-* :-*

lola78 Offline
#11 Objavljeno : 1. oktobar 2009 22:30:45(UTC)
lola78

Žensko

Ducki, a koliko si pila caj od lista maline? Koliko dugo?

duckiduca Offline
#12 Objavljeno : 2. oktobar 2009 0:34:28(UTC)
duckiduca

Član od:: 28.2.2008(UTC)
Poruka: 3,555
Žensko

pa kao sto su svi preporucili od 36 nedelje trudnoce do 40+3 dana kada sam se porodila. icon_lol i to sam pila litar na dan jer odlican caj..i jos ga ponekad pijem..posto sam rekla tati da mi kupi 2 komada :)

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.