Obaveštenja

Icon
Error

4 Strane<1234>
T3 Offline
#31 Objavljeno : 22. oktobar 2009 11:31:28(UTC)
T3

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 27.5.2009(UTC)
Poruka: 8,762
Bodovi: 0
Žensko

pavloviceva krema kao i uljane ad kapi su super za negu grudi tj bradavica narocito u toku dojenja..
pavloviceva manje tada jer je masna i ima neki specifican miris ,pa se ne preporucuje da se maze dok beba sisa,ali zato su uljane ad kapi spas i cudo..ja sam ih mazala oba prethodna dva puta za svo vreme dojenja ,svima ih toplo preporucujem,super su,omeksaju bradavice ni traga napuklinama ili nekim ranicama,a pritom su i bez mirisa i ukusa i ne smetaju bebi..najbolje ih je mazati posle sikenja ,pa do sledeceg lepo upiju i bebi ne smeta.
za kantarion i mazanje bradavica istim nisam cula..
Sponzor
TwitterFacebook
Primadona Offline
#32 Objavljeno : 23. oktobar 2009 17:57:37(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 11.8.2009(UTC)
Poruka: 439
Žensko

Meni je samo na levoj malo popucala,a na desnoj nista.Nastavicu ja sa tim Ad kapima,pa ako ne pomognu,onda cu da probam kantarion.

Evi Offline
#33 Objavljeno : 26. oktobar 2009 21:45:26(UTC)
Evi

Član od:: 18.3.2009(UTC)
Poruka: 1,897
Žensko

Trenutno me baš muče grudi, tačnije desna dojka, pa molim sve koji su imali slično iskustvo da me posavjetuju.
Osjećam žiganje, jaku sjevajuću boj od areole ka unutrašnjosti dojke. Bradavica izgleda normalno, malo uvećano, a na areoli je jedna ona tačka uvećanija od ostalih. Nema perutanja, napuklina i sl. Površina dojke je, čini mi se, nešto uvećanije temperature nego lijeva. Nema iscjetka. Stavila sam hladan peškirić, ali ne pomaže posebno. Ako ovako nastavi nema mi spavanja večeras. :(
similic Offline
#34 Objavljeno : 30. oktobar 2009 1:31:45(UTC)
similic

Član od:: 14.8.2008(UTC)
Poruka: 1,771
Žensko

Evi zao mi je sto sam tek sad videla tvoju poruku... mislim da je pametnije staviti toplu oblogu jer je verovatno poceo da ti se stvara kolostrum (prvo mleko) i zacepio neki kanal... a topli oblozi bi trebali to da razbiju.

Za ragade na bradavicama kazu da nema nista bolje od Multimam lanolina, jeste skup ali kazu da vredi svaku paru! Mada kome se pojavljuju ragade u trudnoci, pre dojenja, moze da uzme i lanolin iz DMa koji kosta oko 200din... dok nema iritacija na svakih 2h i on je dobar!

Primadona Offline
#36 Objavljeno : 3. novembar 2009 21:18:26(UTC)

Žensko

Meni ove AD kapi bas ne pomazu.Bilo je ok par dana,svrab se malo smanjio,a sada se opet vratilo na staro,malo su i popucale,a nisam prestala da se mazem.Kupila sam danas kantarion,pa cu da vidim da li ce doci do poboljsanja.Stvarno ne znam od cega sve to,desnoj nista ne fali,a leva uzas.

Pegipeg Offline
#37 Objavljeno : 4. novembar 2009 2:52:59(UTC)

Član od:: 4.6.2009(UTC)
Poruka: 1,087
Žensko

Meni se grudi u prvoj trudnoci od prvog dana uvecavale i bolele,da bi na kraju bile 197 puta vece od bebine glave,uzas!pitala sam se dal ce ikad splasnuti!a u trudnoci sam mazala saljica,a posle dojenja multimum komprese sa lanolinom!sjajna stvar,zamiri ranu za sat vremena! sad u ovoj trudnoci,jesu porasle,al ne nesto znacajno,ne bole me,cak sam se uplasila dal cu imati mleka,al vidim pre par dana da je poceo kolostrum na levoj i odusevim se jer mi se to nije desavalo u prvoj trudnoci!

Pegipeg Offline
#38 Objavljeno : 4. novembar 2009 3:11:50(UTC)

Član od:: 4.6.2009(UTC)
Poruka: 1,087
Žensko

Ah,da naglasim,umirem koliko me svrbe,i to uglavnom na pregibima,dodje mi da strpam sisu mm pod nos i kazem "cesi" pa srecan on,srecna ja! hmm..ne znam sto me tako svrbe,sigurno nije od rastezanja,jer kao sto rekoh,nisu nesto narasle!

T3 Offline
#39 Objavljeno : 4. novembar 2009 9:46:18(UTC)
T3

Žensko

pegi potpisujem te mene takodje pored stomaka i grudi nenormalno  ponekad znaju da svrbe ,ni ja neznam zasto ni od cega,jer nisu nesto preterano narasle ,kolostrum je krenuo od pre neki dan tj cim stisnem malo neznije al jace iste providne kapljice pocinju da kaplju..mozda ima veze i s tim..neznam ali znam da ce mi cim se porodim sise ko i prethodna dva puta sto ti kazes biti vece dva puta od bebine glave.. icon_lol

moci cu komotno da ih zabacim preko ramena ili vezem u cvor..kakvi silikoni  oni mi nece trebati za pocetak bar  prvih sest meseci u zavisnosti koliko ce beban sisati,jos kad se napune mlekom bicu gora nego bilo koja  mlekara kuku majko.. icon_razz

secam se da prosla dva puta nisam mogla ni brus da obucem koliko su bile velike i nabrekle i pune mleka,samo sam ih drzala i susila ako bi ih namazala necim sto vise i duze na vazduhu tj prirodno..jos malo pa me iste muke cekaju..inace sa mlekom nemam problema i ono uvek nadodje i pojavi se ,samo brate ja ga imam i previse  ko da sam krmaca i treba da dojim njih sedam prasica a ne jedno dete.. icon_lol
Evi Offline
#35 Objavljeno : 4. novembar 2009 14:36:22(UTC)
Evi

Žensko

Citat:
similic - 30/10/2009 00:31

Evi zao mi je sto sam tek sad videla tvoju poruku... mislim da je pametnije staviti toplu oblogu jer je verovatno poceo da ti se stvara kolostrum (prvo mleko) i zacepio neki kanal... a topli oblozi bi trebali to da razbiju.

Za ragade na bradavicama kazu da nema nista bolje od Multimam lanolina, jeste skup ali kazu da vredi svaku paru! Mada kome se pojavljuju ragade u trudnoci, pre dojenja, moze da uzme i lanolin iz DMa koji kosta oko 200din... dok nema iritacija na svakih 2h i on je dobar!

Hvala ti puno na ovom savjetu, sad ću znati bolje ukoliko mi se opet desi. Nakon par dana je prestalo samo od sebe.
Bradavice mi se još ne perutaju, izgledaju normalno, ali sam za svaki slučaj uzela u DM-u Babylove mast za bradavice sa prirosnim lanolinom i vitaminom E, pa neka se nađe ako zatreba. Još uvijek ih neću mazati, jer se bojim kontrakcija, ali kako trudnoća bude odmicala malo ću ih pripremati za dojenje.
T3 Offline
#40 Objavljeno : 4. novembar 2009 14:41:19(UTC)
T3

Žensko

evi jel ima te masti baby love u svim apotekama,kako izgleda pakovanje i koliko kosta ista..???
ja sam za bradavice posle porodjaja da se zastitim od ragada koje sam iole imala pogotovo dok je nina sisala uljane ad kapi da negujem iste,medjutim ako kazes da je i ta baby love mast dobra i efikasna uzecu i nju..sto ti kazes nek se nadje ako zatreba..
Evi Offline
#41 Objavljeno : 4. novembar 2009 15:15:38(UTC)
Evi

Žensko

To je DM brend i ima samo u DM drogerijama. Evo gdje su otvorene u Srbiji http://www.dm-drogeriemarkt.co.yu/kontakti.html
Nije bila skupa, oko 147 din.
T3 Offline
#42 Objavljeno : 4. novembar 2009 16:42:21(UTC)
T3

Žensko

e jbg tacno sam znala da iste u zr nema..kod nas ima samo lily...provericu tamo mozda je nadjem ili pitati u apoteci ako ne onda nista zadovoljicu se ad kapima...dok i ako ne naletim i ne nabasam na neku slicnu ovoj..
steta bas mi zvuci po tvojim recima od cega je da je ekstra..
Evi Offline
#43 Objavljeno : 4. novembar 2009 16:48:39(UTC)
Evi

Žensko

E, vraga mu, da sam znala da kupim dvije, pa da ti jednu pošaljem! I ja sam je kupila u Zagrebu, jer kod mene nema DM.
Svidjelo mi se što se ne ispira prije dojenja.
aneri Offline
#44 Objavljeno : 4. novembar 2009 23:09:46(UTC)
aneri

Član od:: 16.8.2009(UTC)
Poruka: 2,155
Bodovi: 9
Žensko

Meni pucaju,ne svrbe me,ali bole po malo,mada primetim kad puknu da mi se napravi kao ranica,mazem Pavlovicevom mascu i mislim da pomaze,ali cu da probam i Ad kapi.
Primadona Offline
#45 Objavljeno : 5. novembar 2009 15:51:25(UTC)

Žensko

Pegi,jel taj multimum lanolin moze da se maze za ispucale bradavice za vreme trudnoce?Ja sad,po preporuci dr. mazem kantarion,ali ako ni on ne pomogne,onda stvarno ne znam sta cu.

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
4 Strane<1234>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.