Obaveštenja

Icon
Error

aleksandraps Offline
#2 Objavljeno : 8. februar 2010 16:00:22(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Grupe: Članovi
Član od:: 25.7.2009(UTC)
Poruka: 336
Bodovi: 18
Žensko

Dr urolog nam prepisala da koristimo za pisu jer je malo crven vrh i to pune 4 nedelje po malo masirati posle kupanja. Nisam imala pojma sta je elocom, kupila, procitala uputstvo i ostala zatecena. Dr sam rekla da beba jos nema 6 meseci, pise da nije za decu ispod 2 godine. Ne duze od 5 dana cini mi se.... Da li je neko nju koristio? Istrazivala sam na netu, skoro niko je ne koristi za male bebe. Njemu nije ekcem. Do sinoc pisi nista nije bilo, regularno svake noci se kupa i mm ocisti istu. Na kontrole u DZ pedijatar rekao da je higijena ok. Ja sam protiv svake hemije, ako pomaze nesto prirodno. Danas se perkamo kamilicom i stavila sam mu gazu natopljenu na pisu. Ne znam kako se to desilo. Da li moze zato sto je poceo da se okrece sa ledja na stomak? Verovatno je pitanje glupo ali nemam ideju? Javite ako sta znate. pozzz
Sponzor
TwitterFacebook
majamama Offline
#3 Objavljeno : 9. februar 2010 22:21:53(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 2.2.2010(UTC)
Poruka: 32
Bodovi: 24
Žensko

Ja sam sa tim kremicama nadrljala, u pitanju je bio ojed koji je zahvaljujuci pedijatru, preporukom elocom i jos nekih, presao u plikove i maltene zive rane. Doslo mi je da placem od muke, tada sam presla na kantarion ulje, uz ideju da ne moze da skodi i mogu ti reci da je sve sredio. Tako da bih ti to preporucila, ali ako nema vise crvenila nemoj ni stavljati nista. P.S. ja mom sinu nisam puno cistila oko vrha stapicima, samo normalno pranje i nismo imali problem sa pisom nikad. Puno srece, nadam se da sam pomogla
hippeia Offline
#4 Objavljeno : 9. februar 2010 22:27:47(UTC)
hippeia

Nivo: Expert

Član od:: 2.11.2007(UTC)
Poruka: 4,360
Bodovi: 57
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
Mi smo koristili Elokom zbog ekcema kad je Ksenija imala pola godine. Dr je rekao da ga prvi put koristimo 14 dana za redom, pa onda dva mjeseca pauze, a posle toga po potrebi, ako je ekcem bas uporan i smeta, ali nikako vise od 5 dana u toku dva mjeseca.
Tih 4 nedelje mi izgleda previse, narocito za tako banalnu stvar kao sto je crvena pisa...ipak je to kortikosteroid i nije bas da se olako uzima.
Nama je ovo propisao dr Karadaglic, koji je jedan od najboljih dermatologa u Srbiji pa nije bilo razloga da mu ne vjerujemo...
Mamina zlatokosa princeza Ksenija 11.06.2006.
Mili decak Petar 07.04.2010.

milly Offline
#5 Objavljeno : 9. februar 2010 22:57:57(UTC)
milly

Član od:: 23.8.2009(UTC)
Poruka: 359
Bodovi: 108
Žensko

Aleksandra,ja sam morala da koristim elocom za svog sina koji ima ekcem,ali se dr na to odlucila tek kada mu se napravila rana na nozici od cesanja,do tada ga je izbegavala,ali kad vise nije imalo kud morali smo da ga ukljucimo.Koristili smo je samo 5 dana,a on je tada imao 4 meseca.Slazem se da je crvena pisica suvise banalna stvar za kortikosteroid,mada nisam lekar.I 4 nedelje je jako dug period!Od okretanja nije sigurno,samo nek se on vrti!Mozda da potrazis jos neko misljenje?!
Pozdrav!

srecna mama Offline
#6 Objavljeno : 10. februar 2010 22:55:24(UTC)
srecna mama

Nivo: Expert

Član od:: 19.10.2008(UTC)
Poruka: 2,161
Bodovi: 183
Žensko

Poslate zahvalnice: 4
Mom bebcu je deramatolog prepisivala tu mast letos, jer je imao flekice na celu.Te flekice ga nisu svrbele, ali sam ja mislila da je nesto ozbiljnije i mazala sam mu.Inace, necu je vise koristiti jer mislim da se kortikostereoidi koriste bas u nuznom slucaju.Inace se koristi samo jednom dnevno.
mamino srculence

aleksandraps Offline
#7 Objavljeno : 19. februar 2010 8:49:29(UTC)

Član od:: 25.7.2009(UTC)
Poruka: 336
Bodovi: 18
Žensko

Hvala svima, nisam imala vremena za odgovor ili ne radi forum.Samo da kazem zivela kamilica. Drzala sam mu pisu u casicu sa kamilicm vise puta na dan. Povuklo se, ponekad se ponovo zacrveni pa ja ponovim. Pozdrav
maruska77 Offline
#2 Objavljeno : 24. jun 2010 13:14:26(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 24.6.2010(UTC)
Poruka: 1
Bodovi: 0
Žensko

Registrovala sam se upravo sada na ovom sajtu samo da bih ti odgovorila. Moje dete od 7 godina vec 4 godine ima problem sa ekcemom. Koristila sam razne kreme,izmedju ostalog i elocom,koji se pokazao kao najbolji jer prema nekim istrazivanjima najmanje ostecuje kozu. Licno ja sam uvek protiv upoterebe kortikosteroida ali ima trenutaka kada su neophodni da se zaustavi sirenje ... To je duga prica i sigurno da bih mogla da pricam u nedogled,jer se uvek prvo informisem sa svih strana pre nego sto uzmem nesto zdravo za gotovo od strane doktora. Licno i kod mene postoji nepoverenje jer mi se desavalo da mi cak daju i "stetnu" terapiju detetu. To je sad nebitno,a mislim da ti gresis u vezi ovog tvog pitanja da li da koristis za pisu.Moja sestra koja je inace farmaceut to je koristila za svog sina skoro. Ako znas kako rade kortikosteroidi,tanje kozu itd,ja mislim da se to koristi da bi istanjilo onu tanku opnu i pomoglo povlacenje,inace ce kasnije morati da mu to hirurg obradjuje i sece sto je izuzetno neprijatno i bolno. Tako da,molim te,raspitaj se kod jos nekog doktora.Nije uvek lose sve ono sto kazu,samo treba pronaci nekog u koga ces imati poverenja. Inace znam jos puno njih koji su to koristili za takvu stvar.Pozdrav! icon_razz
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.