Obaveštenja

Icon
Error

4 Strane<1234>
sabandijilla Offline
#14 Objavljeno : 6. oktobar 2011 21:13:37(UTC)
Nivo: Član

Grupe: Članovi
Član od:: 18.4.2009(UTC)
Poruka: 49
Bodovi: 60
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
>kakvo vam je iskustvo sa epiduralom u Dragise Misovica?

Moje je bilo odlicno. Dobila sam taman toliko da ne boli jako, a da sve osecam i znam kada sta da radim. Jedino ne znam kakva je procedura oko dogovora unapred sa anesteziologom. Porodila sam se dve nedelje pre termina i epidural mi je dala dezurni anesteziolog, ali rekli su mi da sam imala srece da te noci nije bilo ni jedne operacije posto je samo ona bila dezurna za celu bolnicu. Ovaj put bih se za svaki slucaj dogovorila unapred, pa ako neko ima iskustva neka pise.
Petar 22. septembar 2009.
Biljana 17. april 2012.
Sponzor
TwitterFacebook
Ivanica81 Offline
#15 Objavljeno : 6. oktobar 2011 21:57:26(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 28.1.2008(UTC)
Poruka: 1,064
Bodovi: 2,667
Žensko

Poslate zahvalnice: 17
Primljene zahvalnice: 49 u 49 poruka
Orginalna poruka od: sabandijilla Idi na citiranu poruku
Porodila sam se dve nedelje pre termina i epidural mi je dala dezurni anesteziolog, ali rekli su mi da sam imala srece da te noci nije bilo ni jedne operacije posto je samo ona bila dezurna za celu bolnicu.

Ovo je ono sto mene najvise plasi. Prosli put sam se porodila u Frontu, platila epidural i imala srece da sam se porodila 15.30 tako da mi je epi dala anesteziolog sa kojom sam se i dogovarala. Zanima me kakva je situacija u DM s obzirom da je epi besplatan. Sta ako porodjaj krene u sred noci a dezurni anesteziolog ima neku operaciju. To onda znaci da necu dobiti epi? Ja sam pre da ga platim, ali da budem sigurna da cu ga dobiti.

Ushtipak Offline
#16 Objavljeno : 7. oktobar 2011 17:44:59(UTC)

Član od:: 15.6.2011(UTC)
Poruka: 1,059
Bodovi: 3,186

Poslate zahvalnice: 121
Primljene zahvalnice: 63 u 61 poruka
Da, Ivanice, izgleda da je to cest problem, narocito u Zvezdari i Misovicu jer su manja porodilista pa imaju i manje osoblja. Medjutim, cula sam da se desi i u Visegradskoj i Frontu da jednostavno nema neogranicenog broja anesteziologa, a namesti se nekoliko hitnih operacija pa kuku-lele... Ne znam ni ja da li dogovor unapred i privatno placanje mogu da rese taj problem? Mozda mogu ako je "tvoj" anesteziolog slobodan, ali ako je u tom trenutku na operaciji, kako da ga izvuces napolje? Gledaj ti nekako da se poradjas od 7 do 15 kad je radno vreme, aahahahhahhahah. I ja cu tako... :) :)

rozga Offline
#17 Objavljeno : 7. oktobar 2011 19:20:48(UTC)
rozga

Nivo: Expert

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
I ja sam se porodila u Frontu i to nocu ali anesteziolog sa kojim sam se dogovarala je bio na Zlatiboru, nema veze sto je bila noc, svakako nije bio tu. Doktor koji me je poradjao je imao anesteziologa(oni svi imaju ko s kim radi, tako je bar bilo) tako da nije bilo problema.
Mene vise plasi u Misovicu sto sam sve do jednog iskustva cula da su zene osecale sa jedne strane sve, tj. da je epidural delovao samo sa jedne strane. ST ato znaci nemam pojima, ali to mi je reklo 4-5 zena, a nasla sam i na drugim forumima to isto. Ne znam u cemu je tu onda problem. Mada eto, sabandijilla ima pozitivno iskustvo, pa sam ocigledno ja naletela na losa iskustva.

Milica
jasminaj Offline
#18 Objavljeno : 8. oktobar 2011 11:00:49(UTC)
jasminaj

Nivo: Član Veteran

Član od:: 31.1.2011(UTC)
Poruka: 139
Bodovi: 402
Žensko

Poslate zahvalnice: 6
Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
Porodila sam se u Misovicu 20.09. Porodjaj je krenuo prirodno a zavrsen je carskim rezom. Isla sam na pocetku 9.-og meseca na razgovor sa anesteziologom koji se obavlja grupno oko 13h svakog dana. Na tom razgovoru sam dobila sve potrebne informacije, mogla da postavim pitanja ako mi je nesto bilo nejasno i dobila papir koji sam potpisala kao saglasnost da pristajem na epidural. Taj papir sam predala zajedno sa uputom za porodiliste i kompletnom krvnom slikom. Sto se tice ovog porodilista nema razloga za strah jer anesteziolog je prisutan 24h. Kada je bilo vreme da mi daju epidural, pojavili su se tehnicar i anesteziolog, brzo i bezbolno mi uveli kateter. U roku od 10 min epi je poceo da deluje i sve je bilo ok- nije bilo tog osecaja da deluje samo sa jedne strane. Kasnije, kada je beba krenula u porodjajni kanal i kada je glavicom krenula da se obmotava oko pupcane vrpce, odlucili su da mi urade hitan carski rez. Taj isti anesteziolog mi je dao totalnu anesteziju i ja sam u roku od 10 min bila porodjena a u roku od 1:30h probudjena iz anestezije. Jos uvek sam imala dejstvo epidurala i to mi je pomoglo da prespavam noc bez bolova. Cak su me pitali da li zelim i sutradan da mi dodaju epidural protiv bolova ali to bi znacilo da ne mogu da ustanem iz kreveta pa sam odbila.
Najbitnije je da znate da su tamo zaista svi jako profesionalni i da znaju svoj posao (tako je bilo bar u mom slucaju) i da ce ako vide da problem postoji jako brzo odreagovati! Sve pohvale za osoblje u porodislistu DR Dragisa Misovic!
1 roditelj/trudnica se zahvalio jasminaj za korisnu poruku.
Ushtipak u 10.10.2011(UTC)
Ivanica81 Offline
#19 Objavljeno : 8. oktobar 2011 14:26:23(UTC)

Član od:: 28.1.2008(UTC)
Poruka: 1,064
Bodovi: 2,667
Žensko

Poslate zahvalnice: 17
Primljene zahvalnice: 49 u 49 poruka
Jasminaj, hvala ti sto si podelila svoje iskustvo sa nama. Ja uopste ne sumnjam u njihovu strucnost i profesionalnost samo se nadam da ce biti slobodnog anesteziologa da mi da epi ako mi porodjaj krene "van radnog vremena"
Osetila sam cari porodjaja pod epiduralom prvi put i sada se ne bih usudila da se poradjam bez istog.

rozga Offline
#20 Objavljeno : 8. oktobar 2011 15:32:53(UTC)
rozga

Nivo: Expert

Član od:: 5.9.2007(UTC)
Poruka: 3,079
Bodovi: 1,524
Žensko

Primljene zahvalnice: 15 u 13 poruka
Isto i ja Ivancice. Poradjala sam se prvi put sa epiduralom i volela bih da bude tako i drugi put.

Milica
bebironce Offline
#21 Objavljeno : 8. oktobar 2011 21:58:01(UTC)

Član od:: 14.2.2007(UTC)
Poruka: 528
Bodovi: 1,278
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
Drage devojke,evo i ja virnula malo i na ovu temu.Ja sam se prvi put porodila u Pozarevcu,naravno bez epidurala posto ga je nemoguce dobiti jer im je osoblje jako strucno.Prezivela sam,ali mi je ostala trauma jer je bilo malo komplikovano,a osoblje potpuno nezainteresovano da pomogne,cak stavise bili su jako neprijatni.Drugi put Visegradska,ja se spremila iako je porodjaj krenuo iznenada u 36. nedelji,cim sam stigla u bolnicu terala muza da mi uplati epidural,da bih u porodiliste usla sa uplatnicom i bila opustena sto posto.U 11 i 30 sam legla na sto,do 16 sam cekala anesteziologa iako sam bila i pre dovoljno otvorena.Kada se gospodja pojavila,ja sam vec bila ocajna od bolova,jer sam cekala da zavrsi sa nekom tatinom cerkom koja je donela i kameru i aparat da je snimaju babice i jedina dobila telefon dok je jos bila u boksu posle porodjaja.Znaci kad je sve to zavrsila i dosla kod mene,otkrila je da nemam jos neku analizu koja joj je neophodna i rekla sestri da mi izvadi krv,tad je vec bilo 16 i 30 ,a ja vec u agoniji i pitam se sta mi je sve to trebalo.U 17 i 20 analize stizu,meni krecu naponi,dr me pregleda i kaze da zovu hitno babicu jer je beba krenula i nema vremena za epidural,dr me hrabri kako ja to mogu jer mi je druga beba a i manja je beba.Babica dobra,mlada i strpljivo mi objasnjava kako treba da se napnem i ja je slepo slusam jer sam prestravljena da mi se neponovi prica sa proslog porodjaja.Iz dva napona se rodio Lale u 17 i 30.Ja presrecna,nisam secena,bebac ko sa reklame,bez otoka,lep i ruzicast,a ja PRESRECNA jer sam prosla ekstra, iako nisam dobila epidural, a nisam imala vezu.Znaci nista vam negarantuje da cete dobiti epidural,jer je porodjaj potpuno nepredvidiv,moze sve tako brzo da se odvija da nema vremena.Sve u svemu,nije toliko strasno jer da jeste svi bi bili jedincismajli poljubac zagrljaj
Ushtipak Offline
#22 Objavljeno : 10. oktobar 2011 10:26:35(UTC)

Jeste, vala, Bebironce! To i moja mama kaze, da se priroda postarala da zene imaju vise dece, pa samim tim i mnoge brige oko trudnoce i porodjaja treba shvatiti uslovno. Ja sam je pitala da li se plasila posle svakog svog porodjaja, hoce li i dalje biti privlacna muzu, kako ce izgledati, kako ce se osecati "tamo dole", kako ce preziveti porodjajne bolove... A ona meni kaze, ajde samo polako i bez sekiracije! Da je priroda htela da porodjaj bude neizdrzljiv, telo upropasteno zauvek, seks onemogucen... pa covecanstvo ne bi postojalo! :) Ja kad se uplasim, setim se toga i bude mi lakse...
Inace, definitivno cu se poradjati u Misovicu, tamo smo nasli nekog lekara koga poznaje prijateljica moje mame. Nije da kazes neka veza! Ali ipak et malo sigurnosti da covek zna ko sam... Jedino mi je krivo sto mm nece prisustvovati, jer je to zaista zeleo, bilo mu je bitno da mi se "nadje". Ali dobro, nije ni to najvaznije, najvaznije je da sve prodje dobro. Imam jedno pitanje od mm: pitao je da li moze (posto ce cekati u hodniku dole) da casti recimo babicu da posle porodjaja vidi dete na minut i da ga slika? Kakva su vasa iskustva, da li je to moguce?

sabandijilla Offline
#23 Objavljeno : 24. maj 2012 22:56:08(UTC)

Član od:: 18.4.2009(UTC)
Poruka: 49
Bodovi: 60
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
Sveze iskustvo sa epiduralom iz Dragise Misovic :) Nema nikakvih problema za epidural, sada imaju dezurnog anesteziologa za porodiliste, pa mozete dobiti kad god da se poradjate :) Inace ovaj put je sve bilo savrseno, porodjaj za pozeleti :)
Petar 22. septembar 2009.
Biljana 17. april 2012.
1 roditelj/trudnica se zahvalio sabandijilla za korisnu poruku.
medeni u 18.7.2012(UTC)
Ushtipak Offline
#24 Objavljeno : 14. jul 2012 16:57:59(UTC)

Porodila sam se pre pet meseci u Misovicu, gde sam prethodno lezala 5 nedelja na patologiji, odrzavala trudnocu. Mogu samo da pohvalim uslove, cistocu, ljubaznost i strucnost. Nisam nikome nista platila, porodjaj je krenuo prirodno, zavrsen carskim rezom u epiduralu sve, ja sam tako htela i nije bilo nista strasno, zaista. Odmah sam videla bebu, donela mi je sestra i da je poljubim, a prethodno sam odspavala dok sam se poradjala jedno dva sata dok su kontrakcije samo sibale, sa epiduralom porodjaj je pesma! Od prakticnih uputstava za Misovic mogu da kazem da su posete dozvoljene za po jednu osobu. Moze da se vidi i beba jos dok je u boksu, a i mama dok je na intenzivnoj! Od hrane sme da se unese samo voda, sokovi u malim pakovanjima, keks i grickalice,ostalo je zabranjeno, ali meni su krijumcarili mleko, voce i kuvane obroke. Doduse ja sam tamo bila zaista dugo, za tri dana ne bih trazila nista osim bolnicke hrane i malo plazma keksa, to bar brzo prodje. Ne treba nositi svoje papuce, spavacice i bademantile jer daju oni svoje. Za bebu je isto obezbedjeno benkice, pelenice, pavlovicka krema, samo treba poneti svoj pampers. Tople vode ima uvek, sestre na porodjajnom su bile vrlo od pomoci iako sam bila u bebi frendli i mislila sam kako cu sa ranom od carskog reza. One su dolazile i bez mog poziva kad beba zaplace, nosile ga da podrigne, pomagale mi da ga smestim u krevet i uzmem, kupale i presvlacile, dok ja sama nisam trazila da me nauce kako se to radi. Eto ako nekog zanima jos nesto posebno nek pita :)

medeni Offline
#25 Objavljeno : 18. jul 2012 12:58:13(UTC)

Član od:: 18.7.2012(UTC)
Poruka: 11
Bodovi: 33

Poslate zahvalnice: 1
Ushtipak hvala dosta mi je pomoglo, elem rekose mi da u kesi nosim licne stvari...torba ne igra ulogu i dal cu dobiti epidural posto razgovor sa anesteziologom nisam obavila...niko mi nije rekaoicon_sad
Saky Offline
#26 Objavljeno : 18. jul 2012 14:34:55(UTC)
Saky

Član od:: 10.5.2010(UTC)
Poruka: 1,050
Bodovi: 2,841
Žensko

Poslate zahvalnice: 19
Primljene zahvalnice: 25 u 21 poruka
Medeni koja si nedelja?Mozda jos nije kasno za razgovor sa anesteziologom
moja banda

medeni Offline
#27 Objavljeno : 18. jul 2012 15:04:17(UTC)

Član od:: 18.7.2012(UTC)
Poruka: 11
Bodovi: 33

Poslate zahvalnice: 1
Bebac je 05 jula bio 35 .5 dana,kalendarski sam sada ja u 36oj,rekose mi do 2 avgusta sve da spremim e sad mozda mi tad kazu za razgovor mada mi je dr delovala maltene kao da ce tad da me porodiiiicon_smile
Saky Offline
#28 Objavljeno : 18. jul 2012 15:10:36(UTC)
Saky

Član od:: 10.5.2010(UTC)
Poruka: 1,050
Bodovi: 2,841
Žensko

Poslate zahvalnice: 19
Primljene zahvalnice: 25 u 21 poruka
Pa odi jos sutra do Misovica na razgovor.Konsultacije su svakim radnim danom od 12-13 cini mi se ili pozovi na ovaj broj 011/3630628
moja banda

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
4 Strane<1234>
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.