Obaveštenja

Icon
Error

amra-024 Offline
#2 Objavljeno : 20. maj 2010 16:53:28(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Grupe: Članovi
Član od:: 20.5.2010(UTC)
Poruka: 2
Bodovi: 0
Žensko

Imam djevojcicu od cetiri mijeseca i u njenom prvom mijesecu sam primijetila da beba dok spava malo otezano dise,obratila sam se ljekarima i oni su mi rekli da je sve uredu sa bebom i da se to kod vecine beba cuje.Svaki put kada idemo na vakcinu ja obratim paznju doktorici na to ¨hripanje¨
koje se cuje ponekad i kada je budna,ali oni opet insistiraju da je sve uredu i da vecina beba ima to.
Kazu da to moze da bude i od osusenog zraka ili da beba nezna da se iskaslje pa se zbog toga cuje.
Molim vas ako neko zna za neki lijek ili neki savijet da mi pomogne. :(
Sponzor
TwitterFacebook
Pegipeg Offline
#2 Objavljeno : 20. maj 2010 17:15:36(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 4.6.2009(UTC)
Poruka: 1,087
Žensko

To je savrseno normalno!sipaj joj u nosic cesto fizioloski rastvor,a verovatno ti jeste suv vazduh!najbolje da je inhaliras malo,pusti vrelu vodu u kupatilo,da bi se napunilo parom,a onda nju unesi u kupatilo,tako ce se najbolje inhalirati!mozes i da joj podignes uzglavlje kreveca,da joj se ta sluz ne bi slivala,postavi knjigu ispod duseka na mestu gde je glavica!ne znam sta jos,dosta je o tome pisano,javice se neka mama sa jos nekim savetom!al nemoj da te to brine,sve je to normalno i sve smo prosle to

Bibiz Offline
#2 Objavljeno : 20. maj 2010 20:50:15(UTC)
Bibiz

Član od:: 21.5.2009(UTC)
Poruka: 686
Bodovi: 57
Žensko

Primljene zahvalnice: 1 u 1 poruka
I pi tako skripimo i hropcemo jos uvek... Sve ko i pegipeg radimo i radili, i dusek nam je malo podignut. I nama su rekli dr da je to normalno... NEkad posle jela tako tesko dise, da stvarno strasno zvuci ali sam se ja vec navikla....
MamaCaca Offline
#2 Objavljeno : 20. maj 2010 23:26:18(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 16.4.2008(UTC)
Poruka: 65
Bodovi: 12
Žensko

Mi smo kupili merac vlaznosti vazduha i ovlazivac. Ovlazivaci sada stvarno vise nisu toliko skupi, a odlicna je stvar. Takodje takozvana "toaleta nosa", tj. fiziološki u nosic bar uvece pred spavanje moze samo da bude od koristi. Naravno, posto tek sad dolazi vreme cvetanja raznih biljaka, obrati paznju na eventualne alergijske reakcije, mada to verovatno nije slucaj. Bez brige!
milly Offline
#2 Objavljeno : 20. maj 2010 23:46:43(UTC)
milly

Član od:: 23.8.2009(UTC)
Poruka: 359
Bodovi: 108
Žensko

I kod nas je to bio slucaj!Primeni neki od saveta koje su ti druge mame predlozile,sigurno nece naskoditi bebici.Ne brini!
Pozdrav!!!!!

amra-024 Offline
#2 Objavljeno : 21. maj 2010 0:19:20(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 20.5.2010(UTC)
Poruka: 2
Žensko

hvala vam na savijetima,ako jos nesto znate pisite mi icon_lol
njamiii Offline
#2 Objavljeno : 23. maj 2010 18:58:17(UTC)
njamiii

Nivo: Expert

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Amra, moj mali je imao muke sa disanjem ja mislim od rodjenja bukvalno. Uvek je drzao ostvorena usta (i kada je budan i kada spava), da sam se ja vec bila zabrinula da nema nekih problema sa vilicom. Kako je rastao sve je glasnije disao, da bi to u jednom trenutku preraslo u hrkanje. Nos mu je cest bio zapusen (ne kao da mu curi nesto mnogo, nego jednostavno zapusen). Ispostavilo se da ima dosta uvecan treci krajnik i da je to sve zbog toga (izmedju ostalog je i od kad smo krenuli sa kasicama bas slabo jeo, mada je uvek super sisao). Operisali smo ga sa 18 meseci (sada ima 20). Kada sam par meseci pre toga pitala pedijatra da li on mozda ima uvecani treci krajnik ona nam je rekla pfff svi oni manje vise imaju (sto i nije bas tako). Dosta lekara nije za to da se pre 3 godine vade krajnici, i ako treci krajnik moze da se vadi od 6 meseca, pa zato i kuliraju. Nama je on bas pravio probleme. Desavalo se dok je jos bio beba (tako kao tvoja devojcica ili malo stariji) da spava i onda se nekako trgne i kao u bunilu pocne da place i mlatara rukama, skroz nekako cudno. To me je bas brinulo, znam da sam opisivala da mi u tim trenutcima deluje kao da ga neko drzi pod vodom, a on mlatara rukama i pokusava da izroni. Skroz jezivo. Pitala sam 2 lekara za to nisu imali pojma, valjali mi neke price sa fazama sna itd. A onda kada smo dosli do orl-a pitaju nas da li smo nekada primetili da se desi da ostane bez daha, tj. da prestane da dise, recimo dok spava. I ja skapiram da je ustvari to bilo to. Mozda da trazis uput za orl cisto da proveris, da bi bila mirnija. Ima dosta dece kojima je uvecan treci krajnik, ali nemaju toliko problema sa tim koliko smo mi imali. Neki ga nikada ne operisu, mnogi cekaju da dete napuni 3+ godine, mi smo se eto (iako su nas mnogi iz naseg okruzenja odgovarali) nakon konsultacije sa tri lekara u drzavnoj sluzbi i jednim privatnikom odlucili da mu sad stanemo na put :)
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

nakica Offline
#2 Objavljeno : 24. maj 2010 10:12:58(UTC)
nakica

Član od:: 16.1.2010(UTC)
Poruka: 1,411
Žensko

Potpisujem sve sto je rekla Njamiii, ali mislim da je kod tvoje bebice u manjem obimu, po onome sto opisujes, tako da smatram (ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim), da ce to kako raste da se izgubi...tako je i sa mojom bebom bilo do skoro, identicno kako opisujes, a od skoro je nestalo kao da nicega nije bilo...sada ce nam prvi rodjendan. Vecini beba je treci krajnik normalno malo uvecan, pa pravi takve probleme, ali se vremenom smanjuje. U svakom slucaju, ako te to toliko muci, trazi od pedijatra uput za ORL, cisto da ti budes mirna. Pozdrav.

njamiii Offline
#2 Objavljeno : 26. maj 2010 0:10:38(UTC)
njamiii

Član od:: 5.5.2008(UTC)
Poruka: 1,511
Bodovi: 1,647
Žensko

Poslate zahvalnice: 26
Primljene zahvalnice: 49 u 46 poruka
Nakica je iznela sustinu koji sam ja pokusala, al' zavrsih kao kisa oko Kragujevca... :) Izvinjavam se ako sam malo preterala sam postom, nije mi uopste bila namera da te uplasim. Meni je to sve postalo tako normalno, da sam mozda malo izgubila osecaj za to da nekom ko nije imao iskustvo kakvo smo mi imali mozda moze da deluje malo strasno, posebno kada je rec o roditelju tako male bebe. Naravno da 3 krajnik nije bas toliko strasan, zato se i lekari uglavnom trude da ga sto kasnije operisu, ili da ga ne ne vade uopste u koliko je to moguce. Mi smo jedni od retkih kod kojih je to bio malo veci problem. Mom detetu su i druga 2 krajnika ogromna. Prosto mu se tako zalomilo. Konsultuj se sa nekim oko toga, jer znam da je meni neko dok je bio beba rekao, e to ti je zbog toga, bilo bi mi stvarno mnogo lakse. Resilo bi me nepotrebne brige (da ne kazem konstantne zabrinutosti) i stresa.
"Before you echo 'Amen' in your home or place of worship, think and remember...a child is listening." - Mary Griffith

nakica Offline
#2 Objavljeno : 27. maj 2010 0:17:51(UTC)
nakica

Član od:: 16.1.2010(UTC)
Poruka: 1,411
Žensko

Sve si ti Njamiii lepo objasnila, a imas i iskustva sa krajnicima...a da ti je postalo to normalno, potpuno te razumem, jer je moja beba imala operaciju srca, a sada mi cak i sve to izgleda sasvim drugacije nego tada. Ma, ako vec nesto mora da ih muci, bolje da je nesto sto moze da se resi, a da li operacijom ili ne...to, nazalost, ne mozemo da biramo.

Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.