Obaveštenja

Icon
Error

Estella Offline
#2 Objavljeno : 2. februar 2011 21:38:30(UTC)
Estella

Nivo: Expert

Grupe: Članovi
Član od:: 20.8.2009(UTC)
Poruka: 2,112
Bodovi: 90
Žensko

Poslate zahvalnice: 3
Molim vas ako je neko upucen u sledece da mi odgovori! Radim u skoli i porodiljsko, odnosno odsustvo radi nege deteta mi istice zakljucno sa 25. martom. Imam pravo na proslogodisnji godisnji odmor u trajanju od 27 radnih dana. Pitanje je sledece: Imam li pravo da nakon isteka porodiljskog otvorim bolovanje kod npr. lekara opste prakse od nekih 15 dana, pa onda da uzmem taj godisnji, pa posle njega jos neko bolovanje do 30 dana bez komisije? Ne znam da li ste razumele sta pitam, da li imam pravo da iskoristim proslogodisnji odmor ako odmah po isteku porodiljskog otvorim neko drugo bolovanje, pa onda godisnji? Hvala puno!

Sponzor
TwitterFacebook
nenče Offline
#2 Objavljeno : 18. februar 2011 22:22:03(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 22.12.2010(UTC)
Poruka: 70
Bodovi: 150
Žensko

Poslate zahvalnice: 7
Primljene zahvalnice: 6 u 5 poruka
Zdravo koleginice!Imam istu situaciju-s tim što mi porodiljsko ističe malo kasnije.Mi zakonski imamo pravo na GO od prošle godine,posle porodiljskog,bitno je samo da se iskoristi -ne drži me za reč-do 1.juna-ili jula beše?Ja sam to videla Bebac.com
anita75love Offline
#2 Objavljeno : 26. februar 2011 23:39:34(UTC)
anita75love

Član od:: 28.11.2007(UTC)
Poruka: 2,105
Bodovi: 2,187
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 30 u 30 poruka
Odmor od prošle godine možeš koristiti do 30 juna sledeće godine......ako nisi koristila odmor uopšte (odn.imaš ceo odmor od 4-5 nedelja) možeš ga koristiti iz 2 dela-ovo praktično znači sledeće:
-posle porodiljskog otvori mesec dana bolovanja (ide bez komisije), pa prvi deo g.o (najmanje 2 nedelje da bi napravila razmak od 45 dana pre sledećeg bolovanja-a po zakonu prvi deo odmora mora biti 3 nedelje), pa bolovanje 30 dana pa drugi deo g.o pa opet bolovanje 30 dana pod uslovom da imaš još 2 nedelje. Ako nemaš onda izračunaj da nemaš više od 30 dana bolovanja u 45 ulupnih dana, pre otvaranja sledećeg bolovanja (konkretno ako ti je ostalo npr 10 dana odmora ili idi na posao 5 dana ili bolovanje otvori na 25 dana).......Ovo se može raditi jer se odmor tretira po zakonu kao da ste radili (iako niste) i plaća se sa 100% plate.
Ovako se dobija još nešto malo više od 4 meseca odsustva sa posla......
Tu još može da prođe da otvoriš npr bolovanje u poslednjem mesecu na sebe pa onda na dete (tako dobiješ još mesec dana odn.5 meseci) ali ovo zahteva komisiju pa ne bih preporučila sem ako se slučajno ne potrefi da je dete zaista baš tada bolešljivo!
Nadam se da je jasno šta sam htela da kažem i da sam pomogla!
:-*
anita75love Offline
#2 Objavljeno : 26. februar 2011 23:41:32(UTC)
anita75love

Član od:: 28.11.2007(UTC)
Poruka: 2,105
Bodovi: 2,187
Žensko

Poslate zahvalnice: 5
Primljene zahvalnice: 30 u 30 poruka
I da, ovo sve se može raditi samo ako u firmi posle svega navedenog (kad se konačno pojavite na poslu) nećete sebi izdejstvovati otkaz ali pošto je u pitanju škola preptopstavljam da nisu po tom pitanju rigorozni i da imaju razumevanja!
:-*
Estella Offline
#2 Objavljeno : 28. mart 2011 19:34:27(UTC)
Estella

Žensko

Anita, hvala puno na odgovoru! U skoli su krajnje tolerantni i bolovanje mi ne stvara problem na poslu. Isteklo mi je porodiljsko, i sada sam na bolovanju koje mi je otvorila dr ginekolog. Bicu 30 dana na bolovanju, pa cu ici na stari godisnji (ceo), pa bolovanje od mesec dana, pa ce tama biti pocetak jula i napisace mi resenje za novi godisnji, tako da planiram da pocnem da radim od nove skolske godine, tj. od 20. avgusta. Hvala jos jednom!

sarica1983 Offline
#2 Objavljeno : 29. mart 2011 22:41:16(UTC)
Nivo: Ekstremni Član

Član od:: 21.1.2009(UTC)
Poruka: 475
Bodovi: 249
Žensko

Primljene zahvalnice: 5 u 5 poruka
Estella što nisi produžila na negu deteta, gotovo sigurno bi dobila akar dva meseca, pa da ti ostane odmor za kasnije

Estella Offline
#3 Objavljeno : 8. april 2011 17:46:14(UTC)
Estella

Žensko

Sarice, stari godisnji mora da se iskoristi najkasnije do 30. juna, tako da mi ne bi nesto posebno znacilo, a nisam na vreme pocela da mislim na to, nisam skupljala papire, nikad nismo imali neke probleme da bi nas poslali na vezbe kod fizijatra itd.

cecadrobnjak Offline
#4 Objavljeno : 17. oktobar 2011 21:25:57(UTC)
Nivo: Slučajni prolaznik

Član od:: 29.12.2009(UTC)
Poruka: 3
Bodovi: 9
Žensko

Imam dva deteta,jedno ima 14 meseci,starije ima 6 godina.Koliko mogu da dobijem bolovanja u kontinuitetu od pedijatra_?
nenče Offline
#5 Objavljeno : 16. februar 2012 17:34:58(UTC)
Nivo: Iskusan Član

Član od:: 22.12.2010(UTC)
Poruka: 70
Bodovi: 150
Žensko

Poslate zahvalnice: 7
Primljene zahvalnice: 6 u 5 poruka
Da li neko zna da li može da se korist prvo GO pa onda bolovanje-15 + 15 + 30-ratžzličita bolovanja?
Molim za odgovor...
Sofie Offline
#6 Objavljeno : 4. april 2012 22:52:18(UTC)
Nivo: Član

Član od:: 1.7.2009(UTC)
Poruka: 20
Bodovi: 42
Žensko

Primljene zahvalnice: 2 u 2 poruka
Zdravo svima,

i ja imam pitanje... Sta se moze preduzeti u slucaju da u firmi ne mozete da iskoristite stari godisnji odmor (do 30.juna) i da li se moze traziti nekakva potvrda o tome da nije iskoriscen GO te na osnovu toga zatraziti novcanu naknadu zbog nemogucnosti koriscenja odmora koji sleduje?

Hvala unapred
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest
Idi na forum  
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete odgovarati na poruke.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete menjati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.