Obaveštenja

Icon
Error

: Olga Gromova - 24. april 2014 23:12:32(UTC)
Salata sa celerom i piletinom. Neobično je, ali bas ukusno ispalo.

http://kuvamo.com/recept...celerom-i-piletinom-1142
320*240

: sladjamala - 17. mart 2014 12:56:29(UTC)
Danas smo se malo ulenjili, jer je baka spremila odličnu piletinu sa povrćem :)

: JelenaCrochet - 18. novembar 2013 0:29:13(UTC)
Ja sam danas deci spremala odlične kolače po ovom receptu

Kolač od čokolade i kokosa

Sastojci :

Za testo:

100 g bele čokolade

100 grama margarina

Šećera 100 g

5 jaja ( ili 4 velika )

100 grama brašna

1.5 kašičice prašak za pecivo

4 kašike rendanog kokosa

1 kašika skroba

vanila ,prstohvat soli

Za čokoladno-kokosov fil:

200 g bele čokolade

750 ml . pavlake

7 g želatina

1 šolja kokosa

Za međusloj :

Suvi Mango

Đus

Priprema :

Dan pre spremanja torte mango natopite u soku od pomorandže.

Priprema osnove

Čokolada se topi na pari ili u mikrotalasnoj, nakon čega je treba ohladiti .
Umutiti margarin, dodajte otopljenu čokoladu, vanilu i umutiti ponovo .
Razdvojte belanca od žumanaca. Umutiti žumanca sa šećerom i dodajte u mešavinu margarin-čokolade.
Belanca ulupajte u čvrstu penu i nežno pomešajte sa preostalom smesom.
Pomešajte sve suve sastojke ( brašno , skrob , kokos , vanilu , so, prašak za pecivo ) , lagano promešajte i pomešajte ih sa tečnim sastojcima ( margarin - jaje mešavina )
Podmazati pleh, staviti papir za pečenje na dno pleha, a stranice posuti brašnom.
Sipajte testo u pleh i peći na 180 C oko jedan sat .

Čokoladno-kokosov fil

Pripremiti 250 ml pavlake i ubaciti sitne komadiće čokolade. Zagrejati na pari ili u mikrotalasnoj dok se čokolada potpuno ne istopi.

Promešajte i staviti u frižider tri sata ili dok se ne ohladi.

Ulupati 500 ml pavlake. Pripremljenu masu čokolade ipavlake umutiti mikserom i polako dodavati ulupan šlag od pavlake.

Nastavljajući da mutiti dodajte pripremljeni želatin ( natopljen i rastvoren u količini tečnosti naznačenoj na pakovanju ). Kada se želatin ravnomerno sjedini sipajte kokos u fil i blago promešajte.

Kako da sastavite tortu

Činiju odgovarajuće veličine, koju ste pripremili, prekrijte folijom. Sipajte skoro ceo fil ( ostavite samo za tanak sloj između kora).

Osnovu podelite na dva dela. Na fil treba staviti prvu koru, preliti sokom u kojem je bio potpopljen Mango ( opciono, u sok možete dodati alkohol po ukusu). Premažit koru filom i nanesite u jednom sloju Mango. Nanesite ostatak fila na mango i prekrijte drugomkorom koja je takođe natopljena u soku. Nežno pritisnite rukom tortu, kako bi izašao vazduh između slojeva i stavite u frižider preko noći .
Ujutru izvadite tortu iz frižidera i na pripremljenu tacnu pažljivo okrenite tortu iz činije. Skinite foliju. Od gore tortu možete preliti otopljenom čokoladom.

Recept je od moje snaje a objavila ga je na Tortecake.com

Evo i slike
Kolač od čokolade i kokosa

: Nataša 86 - 5. oktobar 2013 13:35:18(UTC)
Mlinci sa piletinom....

: Ushtipak - 25. avgust 2013 11:47:07(UTC)
Sta je a la baddy? Ja upravo muljam knedle sa sljivama, i to one skroz prave :) Umesto kostica stavim po kasicicu secera sa cimetom da se istopi dok se kuvaju... Trudna sam, sta cu... :))))))))))))))

: MilicaCale - 4. avgust 2013 15:28:20(UTC)
princes krofne. Preksinoc. Unistili smo ih brzinom svetlosti icon_wink
danas supa sa knedlama, pohovano belo a'la baddy i dinstana sargarepa...
sutra... boranija ili nesto sa tikvicama...

: Praslin - 24. jul 2013 11:10:22(UTC)
Hvala Mikac. poljubac Pravim ovih dana pa cu da javim kako je ispalo. smajli

: Mikac - 23. jul 2013 22:00:19(UTC)
E praslin,vrlo jednostavno.izdinstam crni luk,dodam sitno seckane sampinjone,sargarepu,celer,i to dinstam sa malo vode. Kad omeksa,nalijem jos vode,dodam kocku za supu,ili druge zacine,kako kad.Onda napravim tanku hladnu zaprsku,u casu vode dodam kasiku brasna,razmutim i nalijem u serpu.Cekam ca provrije i dodam.sitno nasecenu blitvu,kojy se skuva dok corbica vrije.eto to je neka moja brza verzija.
A da,zabroravila sam da pomenem krempitu,kojoj smo se svi obradovali i jeli jecvadana.

: MilicaCale - 23. jul 2013 20:37:55(UTC)
mmmm, ukusno...
kod nas djuvec i kiflice sa sirom za goste... planiramo dalje skitanje pa nam vise i ne treba icon_wink

: Praslin - 23. jul 2013 17:36:15(UTC)
Mikac kako pravis tu corbu?

Kod nas danas losos iz rerne uz brokoli i krompir sa blitvom. Umesto salate sam smuckala neki preliv sa pavlakom i mirodjijom.

: Mikac - 23. jul 2013 15:27:29(UTC)
Mmm praslin lepo zvuci sve to.
Mi spremali corbicu od raznog povrca ( sampinjoni,celer,sargarepa,blitva) i oradu pecenu u foliji,uz krompir salatu.mmm
Sutra u planu ostatak corbe,paprike i tikvice punjene sirom,jajima i zacinima pa zapecene u rerni

: Praslin - 20. jul 2013 18:40:01(UTC)
Danas smo za rucak imali fasirane, spanac, dinstanu sargarepu i zelenu salatu. Ja se najela zelenisa vise nego przenije i bas mi je "leglo". smajli

: MilicaCale - 3. jul 2013 8:58:36(UTC)
sta cu kad moram sama icon_wink
a za danas ipak sladak kupus (volim i nisam jela odaaavno)

: Mikac - 3. jul 2013 8:52:58(UTC)
Mmm, nama taj dzem baka pravi.
Mi danas cufte u paradajz sosu

: MilicaCale - 2. jul 2013 8:50:23(UTC)
i jos jedan dzem od kajsija juce. probala novi secer za dzemove od dolcele i cini mi se da radi isto tako dobro kao dzemfiks i dzemko. a sta kuvati za sutra?....

: Mikac - 1. jul 2013 21:24:10(UTC)
Uh cale bas si bila vredna, sve lepo zvuci:)
mi danas pilav i povrtna supica, za veceru zapeceni makaroni sa kobasicama, jajima, sirom, i paradajzom, njam njam

: MilicaCale - 1. jul 2013 8:44:13(UTC)
za vikend bili vredni: u subotu peceno pile (samo pile i so) i mesano povrce iz rerne
juce skusa, dinstana sargarepa i pire, plus skuvan pasulj za danas... sto znaci da do vikenda kuvam jos jedan rucak, a onda idem u goste icon_wink

: Mikac - 27. jun 2013 13:16:51(UTC)
I mi smo juce imali proju i neke ostatke uz to
danas musaka sa tikvicama ,paradajzom i mlevenim mesanim mesom

: MilicaCale - 27. jun 2013 11:03:28(UTC)
ja sam sinoc proju sa sirom i punjene tikvice, da imam za ova dva dana... a onda ide vikend i vise vremena za izmisljanje...

: MilicaCale - 25. jun 2013 11:58:08(UTC)
jesam, jednom u dve nedelje icon_wink
kod nas danas identican djuvec icon_smile

: Mikac - 25. jun 2013 11:40:42(UTC)
Joj Cale sto si ti vredna...
kod nas juce slane palacinke sa sirom kecapom i sunkom, danas djuvec sa raznim povrcem i piletinom

: MilicaCale - 25. jun 2013 9:15:03(UTC)
corbice puno volimo, tako da su cesto vecera (pa ko je gladan, doda i sendvic) i ostanu i za rucak: bela pileca, krompir corba, paradajz corba, corba sa sampinjonima...
tikvicama radim sta stignem icon_wink . Sta cu kad volim. Evo, juce sam ih stavila u djuvec.
znaci, sinoc sam neplanirano bila puno vredna, tako da sam spremila djuvec, supu, domacu pastetu i humus.
za danas planiram i pitu sa visnjama (ako se namolimo da ocistimo visnje koje su se upravo razmrzle) i majonez od soje, koji se spremam da napravim vec dva meseca... (sta da radim kad puno volim domace namaze icon_smile )

: Ushtipak - 23. jun 2013 19:17:27(UTC)
Danas corba od raznog povrca. Ne mogu da odolim koliko ima jeftinog povrca na pijacu, a corbe svi volimo, pa i bebac! Stavim razno povrce, skuvam kratko, izblendiram, dodam neku fidu, ili ne, zavisi koliko je gusta i stvarno bude divno. A naseckam i celera, persuna, belog luka...
Tikvice grilujem na pek papiru, mislim da bih se u momentu ugojila kao slonica kad bih pojela pohovane :)))))))))))))))) Trip! :)))))))))))))))

: MilicaCale - 21. jun 2013 11:43:25(UTC)
i mi tako, po nekad ,da nam prodje volja, u protivnom nisu przene.
a evo i puno ideja sa tikvicama: http://branka-mirkovic-kuvar.blogspot.com/?z

i brzinske "sarmice od zelja" https://www.youtube.com/watch?v=oCW6yERQiS4

: Mikac - 19. jun 2013 12:10:50(UTC)
Mi danas pohovane tikvice,jednom u sezoni da nam prodje volja, i supica pileca.

: MilicaCale - 19. jun 2013 9:25:28(UTC)
bravo za baku !
kod nas samo punjene tikvice (a la mikac) i supa sa knedlicama... ostalo se jede hladno, direktno iz frizidera

: Mikac - 18. jun 2013 12:03:19(UTC)
Preksinoc palacinke da isprobamo novi dzem od jagoda
Sinoc proja,pravila baka
Danas djuvec sa ribicem,za veceru pita sa sirom,opet zivela baka

: Mikac - 17. jun 2013 8:38:12(UTC)
njam njam
,i u subotu imali spagete bolognese, juce rostilj, danas cemo grasak i ostatke rostilja.

: MilicaCale - 16. jun 2013 17:46:56(UTC)
u medjuvremenu paprikas, pa grasak sa pavlakom i salatom od krastavaca... pa juce lagano: kajgana, dinstani sampinjoni i sopska salata
danas supa sa knedlama i sos milaneze, sa pilecim mesom... imam ostatke od vise stvari, pa ponovo odmaram od kuvanja, ali uvih dana definitivno padaju i neke punjene tikvice, verovatno recept od mikac...

: Mikac - 12. jun 2013 10:54:28(UTC)
Juce musaka sa grilovanim tikvicama i mlevenim mesom,ostalo i za danas.po podne u planu kiflice sa sirom

: MilicaCale - 10. jun 2013 9:56:44(UTC)
evo, ja sinoc donela pilice, pa odmah i utrosila visak: obarila meso danas za paprikas i spremila i supu (i pastetu od mesa). Danas dodajem sopsku salatu a imam rostilj od juce, tako da necu morati da brinem...

: Mikac - 10. jun 2013 9:30:52(UTC)
Juce opet skusa iz folije i vitaminska salata, dinstani sampinjoni i pileca supica.
Danas pilece belo na grilu i rizoto sa povrcem, laganica, supa od juce ostala.

: MilicaCale - 7. jun 2013 10:26:17(UTC)
icon_smile nema viska, sto vise sakrivenog voca i povrca, to bolje (a ukus sargarepe se ne oseca, a i odlicno se slaze sa cimetom icon_wink )

: Mikac - 7. jun 2013 10:16:38(UTC)
Njam, lepo zvuce ti mafini, samo je meni tu recimo sargarepa visak, ovo ostalo je super.
Danas suljpa i to se tradicionalno jede dva dana, prvi dan redak, drugi zapecen.

: MilicaCale - 7. jun 2013 9:43:18(UTC)
icon_smile i ipak nisam mirovala
juce pohovala tikvice i paprike za rucak, ali imala i goste ,pa pravila i pogacice sa tikvicama i nove mafine: sa lanenim semenom, cokoladom, cimetom, orasima, jabukom, sargarepom... i nisu losi icon_wink

: MilicaCale - 6. jun 2013 10:14:05(UTC)
kod nas sinoc heljdine palacinke (na tatinu veliku zalost). danas za rucak pohovane tikvice icon_smile a sutra ponovo idemo da nas goste, pa ne moram puno da mislim icon_smile

: Mikac - 6. jun 2013 8:42:04(UTC)
Danas fasirane pljeske, po Pecinoj zelji, corbica od povrca:)

: Mikac - 5. jun 2013 8:09:35(UTC)
Eto ustipak,snasle se zene.A i nija fora zsmisli prodjes pored zgrade a ono cvrci i mirise na sve strane, ovako su se pametno setili
Sinoc za veceru pizza kriske,kriske bajatog hleba premazane umucenim jajima i smesom od sunikice i kackavalja,preko origano i kecap,pa zapeceno u rerni.
Za rucak planiramo paprikas sa rozbratnom i puno povrca.

: Ushtipak - 4. jun 2013 14:48:00(UTC)
Mikac, jedva cekam da probam tikvice! Ja ih ponekad samo isecem uzduz, posolim, malo poprskam uljem i zapecem na grilu u rerni. To mi je malo dijetalnije od pohovanih tikvica :) A da imam reso na terasi kao Milica, to mi je veliki san :) Kad sam bila u Turskoj, odusevilo me sto svaka zgrada ima na terasama ozidane rostilje, u uglu terase, a dimnjak od rostilja prolazi celom vertikalom do krova, tako da ti dim ne ide po terasi, nego gore, u dimnjak. Bas dobra fora. Danas "softana musaka", moja prababa je to pravila i svi volimo, musaka, ali kuvana, kao varivo :)

: MilicaCale - 4. jun 2013 13:41:56(UTC)
e, mikac, i to pomaze (sa skusom), ali momci vise vole res pecene filete... sta da im radim, momci icon_wink , vole res ribu icon_smile

: Mikac - 4. jun 2013 12:48:10(UTC)
Ustipak, tikvice sam prvo probarila onako isecene i izdubljene u slanoj vodi, a smesu prodinstala, zacinila svezim zacinima,persun, celer, bosiljak, i zapekla sve tako sa punjenjem.
Skusu mi uvek spremamo u foliji u rerni, znaci preferiramo cele ribe, pre toga stoji u marindai najbolje 24 casa, ali moze i par sati. I stvarno minimalno mirise kuca. A ostane socna i mekana jer skusa moze da bude bas suva ako se ne spremi lepo:)

: MilicaCale - 4. jun 2013 11:40:20(UTC)
sama przim skusu, na terasi icon_wink . imam reso sa dve ringle i pekac, pa ne usmrdim kucu. a przim filete skuse (ima ih frikom, ima i premia), pa nema kostiju.. mislim da plava riba sme od 13 meseci... ako se dobro secam... samo nisam sigurna kako i da li ih je odmah jeo... skroz sam zaboravila sta je i kojim redom jeo posle godinu dana...

: Ushtipak - 4. jun 2013 11:35:21(UTC)
Mmmmm, Mikac, da li prethodno izdinstas to punjenje ili sirovim punis pa kuvas? Koliko se kuva i cime zacinis? Ja sam luda za tikvicama, a posto sad kostaju 60 dinara kilo, prosto se davim u njima, pa sam se obradovala novom receptu.
Milice, jel sama przis skusu? Ja je jako volim, ali uzimam sa pijace, mnogo mi se sve usmrdi na ribu kad spremam kod kuce. Pavlu sam do sad davala samo filete ribe, jos mi je frka da mu cistim neku s kostima. Kad je Sava poceo da jede skusu?
Ja sam juce napravila samo za sebe svoj prolecni rizoto, muz ruca na poslu preko nedelje, a sin je rucao kod bake. Lenja domacica :)

: MilicaCale - 4. jun 2013 8:46:08(UTC)
e, da, mi imali vikend kad je sava birao rucak i, standardno, izabrao:
subota przena skusa, dinstana sargarepa i pire, nedelja pire od krompira i dinstani bataci.
a onda je tata birao rucak za juce i danas i izabrao, naravno, pasulj sa suvim mesom icon_smile a mama izabrala zelenu salatu icon_smile
i jos jedna posna ruska salata za veceru.

: Mikac - 4. jun 2013 7:55:07(UTC)
u nedelju tikvice punjene raznim povrcem( pirinac, sargarepa, sampinkoni, sve to na sitno), dinstani bataci i karabataci, vitaminska salata
juce kapama od spanaca i malo jagnjetine (ostalo od svezih nogica), po podne slatke i slane palacinke
danas gust grasak i jaja na oko

: MilicaCale - 31. maj 2013 8:55:38(UTC)
mmmm, ustipak, divno.
a ja sam tako lenja za kuvanje... sam kad moram. Rucak imam od juce a za veceru nas je dragi izveo do lokalne pekare ,na picu..

: Ushtipak - 31. maj 2013 8:49:52(UTC)
Za veceru morski plodovi na brzaka, muzu bio rodjendan. Salata sa gamborima (dva mlada crna luka sa perima, jedan mladi beli samo glavica, maslinovo ulje, sirce, so, biber, kisela pavlaka, neutralna pavlaka, kecap da dobije roze boju i malo origana,+malo skoljkica testenina i pakovanje gambora), rizoto sa lignjama,(lignje isprzene sa malo belog luka u granulama, celer-so, vlasac, dosta svezeg persuna, deci belog vina, mala konzerva seckanog paradajza, pirinac posebno skuvan) i naravno morala sam da napravim cokoladni oblak, jer sam sebe namamila dok sam pisala recept :))))))))))))))))))

: Mikac - 30. maj 2013 20:09:31(UTC)
Da, tom smesom punim tikvice, malo sam nespretno objasnila:)

: njamiii - 30. maj 2013 16:10:46(UTC)
Mikac, nisam razumela, da li tom smesom punis tikvice ili je spremas nezavisno?

: MilicaCale - 30. maj 2013 12:10:24(UTC)
joj, ustipak, divno. moja deca vole ovakve kolace (prilicno je slican moj coko mafin, tacnije lava kolac, samo sto on ima i 60g brasna)

: Ushtipak - 30. maj 2013 11:58:45(UTC)
Evo da vidite kako izgleda: http://www.nigella.com/r...chocolate-cloud-cake-170
Na toj stranici je i recept, ali ja sam ga malkice izmenila tako da evo te moje "cokoladnije" varijante:
Sastojci: 300grama cokolade za kuvanje (Menaz se najbolje pokazala za ovaj kolac); 6 veoma krupnih jaja (ili 7 srednjih ili 8 sitnih, vazna je ukupna masa), 175grama secera (ja otprilike odmerim 2/3 solje za kafu, ne mora mnogo secera jer je i cokolada zasladjena); paklica putera, slatka pavlaka
Postupak: Ukljuciti rernu na 180, obloziti papirom za pecenje okrugli pleh precnika 23cm, najbolje onaj sto mu se skidaju stranice. Na pari istopiti cokoladu (ili u mirkotalasnoj), pa u toplu cokoladu dodati puter da se u njoj otopi. Umutiti dva cela jajeta i cetiri zumanceta sa 75gr secera, dok se secer ne rastopi, pa u to lagano umesati mesavinu sa cokoladom. U ovom trenutku, u tu mesavinu mozete dodati koricu narandze, neki liker i sl. Ja volim varijantu bez dodataka za bogati cokoladni dozivljaj :). Posebno umutiti cetiri belanceta pa lagano dodati ostatak secera. Sjediniti mase pazljivo i peci 35-40 minuta. Sredina ce se podici i popucati. Ostaviti da se ohladi u plehu, kolac ce da se izduva i da padne u sredini, to je normalno. Pavlaka se umuti i razbaruseno rasporedi preko kolaca. Nije tesko za pravljenje, a vrlo je orgazmicki dozivljaj jesti ga. Preporucujem za neke odrasle goste, ne verujem da bi se deca radovala kolacu bez fila :))))))))) Svakako da moze da se na kolac doda bilo koje voce pa preko slag, ali onda to prosto nije to. Ovo je prava choko bomba! :)

: MilicaCale - 30. maj 2013 9:47:34(UTC)
na zalost, ustipak, nisam pravila (slatko).
cokoladni oblak bi mogla da podelis sa nama icon_wink
a, da, kod nas punjene tikvice, dragome za ljubav icon_wink

: Ushtipak - 30. maj 2013 9:42:15(UTC)
Njami, ja sam tu curku samo premazala uljem i solju i stavila na 180. E sad, posto nisam imala alu-foliju, prekrila sam pleh sa curkom drugim plehom, naopako okrenutim. Da li je i to doprinelo ukusu, nemam pojma, ali sledeci put idem sa proverenom varijantom - folija. Ili ko ima pekac sa poklopcem, jos bolje. Sat i po se pekla sama. Za to vreme sam u serpu stavila oprane mlade krompire, oko kilogram, tri mlada bela luka (samo glavica, isecena grubo na tri, cetiri kriske), vezu mladog crnog luka (grubo iseceno popreko, na tri, cetiri cm), kasicicu susenog vlasca, kasicicu meda i tri supene kasike soja sosa (onog prirodno fermentisanog, ne onog Hajncovog sa karamelom). Malo soli i izmesala. Dok se curka pekla, to sam par puta okretala, mesala. Onda dodala u pleh, pustila 45 minuta tako poklopljeno (posle sat i po samostalnog pecenja), a onda otklopila, pojacala na 200 i pustila jos sat vremena da krompir dobije lepu boju. Veruj mi da mi je vise vremena trebalo da napisem ovo, nego da spremim taj rucak... Mm je odlepio. Inace, taj recept za krompir je varijanta Nadzelinog recepta. Ona pomesa roze krompir, beli krompir (beli isecen krupnije jer se brze ispece), papriku na krupne kocke, zgnjecene cenove belog luka, neoljustene, i to pece u rerni.
Inace mi je njen najbolji recept "Cokoladni oblak" za kolac bez brasna, na koji sam navatala muza :)))))))))))
p.s. Sto se tice slatka, meni je neprevazidjeno od orascica, crkavam za njim, a znam i da je zdravo kao lek, ali se komplikovano pravi. Ako neka od vas ima recept, molim da ga napise, sad se prodaju orascici na pijaci!

: Mikac - 30. maj 2013 9:39:40(UTC)
Ustipak, jeste najbolji recept sa dzemfiksa, nama je kombinacija kupina borovnica fantasticna s ozbirom da volimo kiselkasto voce
Njamii, ja tu sredinu tikvice uglavnom koristim tako sto je izdubim kada treba da punim tikvice, pa dadam to u smesu od sira, jaja, i sunkice, i bude bas onako penasto i vazdusasto:) A ovaj recept za pogacice je ekstra , ali nikako da ga isprobam
Danas nista posebno,klasicna musaka i corba od sociva i povrca:)

: MilicaCale - 30. maj 2013 9:38:26(UTC)
mmmm, volim tu kombinaciju... mljac icon_smile

: Mikac - 30. maj 2013 9:37:07(UTC)
Vocni kolac
7 belanaca penasto se umuti,pa se lagano doda 7 kasika secera i brasna i prasak za pecivo. To se ispece
Krem se pravi sa pola litra mleka, pola margarina, 7 kasika secera,6 kasika gustina, vanilom i 7 zumanaca. Normalno margarin se dodaje kad se skuvani krem prethodno prohladi. To se prelije preko patispanja, gore jagode i slag.
Recep je jednostavan a ukus je kao da se jede torta, svi su bili odusevljeni, a lolicina je bas izdasna:)

: MilicaCale - 30. maj 2013 8:47:10(UTC)
meni je najbolji recept za dzem sa kesice dzemfiksa icon_wink
od ostatka tikvica pravim pogacice sa tikvicama. Neko je nekad na ovom forumu stavljao recept (narendaju se tikvice, sargarepa, doda sir, jaje, prasak za pecivo i malo brasna. moze i mirodjija, vade se kasikom pogacice, premazu zumancetom i pospu susamom) Super su sa pavlakom ili krem sirom

: njamiii - 29. maj 2013 19:46:54(UTC)
Uf... ta curka sto klizi sa koske zvuci tako mljac.... Ako moze malo konkretnije taj krompir sa medom i soja sosom? Moracu i ja da probam da smuckam neki dzem, pre neki dan naleteh na neki recept sa jagodom, hvali se ta da je navodno kao Bakina tajna, ali sad ne mogu nikako da ga isceprkam. Kod nas mm kuva od kajsije, ali nema sanse da nabode kao svekin, a taj je bio takav da odbijam da jedem palacinke sa bilo kojim drugim! Dobro, ponekad pokleknem na Podravkin od sljive u kombinaciji sa Linoladom. U sad se setih slatkog od sljiva koje smo kupili na kobasicijadi u Turiji, kao kompot ili knedle sa sljivama, tako neki ukus! Ako neko zna neki provereni recept pisite.
Nego, mene nesto kopka, sta vi radite sa onim "mesom" od tikvica kada ih punite? Da li ima neki pristrojan (po mogucstvu jednostavan) recept za to?

: MilicaCale - 29. maj 2013 14:08:01(UTC)
mikac, a da okacis recept za kolac od jagoda? za moju dusu icon_smile

: MilicaCale - 29. maj 2013 11:10:14(UTC)
icon_smile ukusno, ukusno.
recept za dzem se nalazi na samoj kesici (isto dobro radi i dzemfix i dzemko, domaci).
ja ga preporucujem za jagode i maline, (cak kupine nisu toliko mirisljave kao ova prva dva) i kajsije. Nisam jos probala borovnice, nisu mi pale saka icon_wink
a dzem se sprema ukupno 1h (sa ciscenjem i pakovanjem u tegle), i kuvas, koliko ti stane u serpu icon_wink . Meni, recimo, staje najvise 3kg voca + 3kg secera, sto je 6 tegli ... a kuvala sam i manje, zavisno od toga koliko voca imam...

: Ushtipak - 29. maj 2013 11:06:19(UTC)
Mikac, jel to ona kesica Dzemfix, drEtker? Jel imaju oni neki recept ili bi mi dala ti za borovnice i kupine? To voce bas bas volim, a jedva ga ima meseca dana godisnje :) Danas pravila prolecni rizoto. Ja to tako zovem. Jedna glavica starog luka se izdinsta, doda se i iseckana veza mladog luka pa se przi dok ne omeksa sa kasiciom secera i pola kasicice soli, onda se pojaca vatra i dodaju se 4 paradajza, oljustena i isecena na kockice (ne mnogo sitne), uz to se doda i malo paradajz soka, pelata ili koncentrata jer svez paradajz ima jako blag ukus. Pola kasicice vegete, jos malo soli po ukusu i 10 minuta se kuva. Na kraju se doda origano i prethodno skuvani pirinac. Na ovu kolicinu ide jedna solja pirinca (meri se nekuvan, naravno). Ovo je jako jednostavno jelo, a vrlo ukusno, jer se oseca kiselost paradajza i slast luka, lepo je kao prilog uz bilo koje meso, a ja volim da ga pojedem kao vegetarijanski obrok.

: Mikac - 28. maj 2013 18:20:46(UTC)
ustipak,dzemfix ti je ekstra brz, ja sam ti prosle godine pravila od kupine i borovnice,imamo jos dve tegle,to nam je ekstra za palacinke. Probaj,toliko se jednostavno i brzo pravi da ces se oduseviti:)

: Ushtipak - 28. maj 2013 17:00:21(UTC)
Vi pravite dzemove, svaka cast! Ja sam nikakva domacica :( Jos mi je baka ziva, pa niko ne kuva dzem osim nje, a ona napravi za sve nas. Inace moram da je hvalim za recept za zapecene paprike, mi se davimo u tome koliko je ukusno. Pecene paprike se ispohuju, pa se redjaju u vatrostalnu posudu i svaki red se zalije slojem Tomatina, pa u rernu da se zapece na visokoj temperaturi. Ona tvrdi da je to sve, ali ja ne mogu da verujem! :))))) Toliko je ukusno, da nam je uvedeno kao novo jelo i za slavu. Preporucujem od srca! Naravno, njoj je to brzinsko jelo posto mi najesen ispecemo, oljustimo i zapakujemo u zamrzivac nekoliko stotina kilograma paprika, ako moraju i da se peku, pa da se ljuste, pa da se pohuju... To malo potraje. Ali se isplati, verujte mi na rec.

: MilicaCale - 28. maj 2013 11:13:52(UTC)
dzem fix, vise mi se svidja tako od jagoda ( i malina, i kajsija). za sljive i dunje je bolje klasik icon_smile
proslu turu sam pravila pre dve godine i odrzao se u podrumu tacno toliko (jagode zavrsili pre nekoliko dana, maline ostalo jos nekoliko kasika icon_wink )

: Mikac - 28. maj 2013 10:57:52(UTC)
Opacaka dzzem od jagoda, njam njam, mi smo pravili slatko za vikend, baki se jelo. A jel si pravila dzem fiks ili klasik?

: MilicaCale - 28. maj 2013 10:29:04(UTC)
a malo i ja da budem vredna: juce zapecena boranija, proja sa sirom za veceru i dzem od jagoda icon_smile

: MilicaCale - 27. maj 2013 11:26:28(UTC)
mmmm, kolac sa jagodama...
grcka salata je sa paradajzom, krastavcem, lukom, paprikom (svezom), maslinama i sirom

: Mikac - 27. maj 2013 10:29:59(UTC)
Pa valjda jeste, slaba sam ja sa terminiologijom:)
Skroz sam prolupala, pravila juce divan kolac sa jagodama, topi se u ustima, to da docekam svoje momke danas, ako imam vremena postavicu sliku, i ako ga ne zbrisu pre toga:)

: MilicaCale - 27. maj 2013 10:18:10(UTC)
icon_smile al to onda nije grcka salata (kazem ja icon_wink ) ma on samo ne voli svezu papriku u salati. A inace pecenu na sve nacine (i sa paradajzom, to je valjda moravska salata?)

: Mikac - 27. maj 2013 10:10:52(UTC)
Pa to se lako da resiti, izbacite papriku, hahaha, mi mnogo volimo paradajz sa pecenom paprikom, to je mljac.
Danas piletina seckana sitno i przena u voku sa povrcem, salata sve i svasta.

: MilicaCale - 27. maj 2013 9:51:02(UTC)
mmmm, ukusno...
a moj dragi ne voli grcku salatu (nervira ga paprika), pa pravimo sopsku. A kako smo sinoc doputovali iz cuprije, danas przimo kajganu (eventualno sa dodatkom nekog povrca) i pravimo sopsku salatu icon_smile . Uf, obozavam sveze povrce. a veceras kuvam, za sutra, zapecenu boraniju... a posle toga: trazimo inspiraciju ...

: Mikac - 26. maj 2013 19:46:32(UTC)
Uh ustipak sto to lepo zvuci, dugo nismo jeli curetinu:)
Mi danas skusu , stajala 24 casa u marinadi (maslinovo ulje, limun, beli luk, persun) pekla u foliji u rerni, divota. Uz to pecen krompir, i salata grcka

: Ushtipak - 26. maj 2013 18:55:57(UTC)
Evo i ja jednom da se pohvalim! Pekla cureci batak i karabatak tri sata u rerni, a posle sat i po dodala mlade krompirice pomesane sa soja sosom, medom, vlascem, uljem, krupno isecenim mladim crnim lukom i mladim belim lukom. Prva dva sata je pecenje bilo poklopljeno na 180, a poslednji sat otklopljeno, na 200 stepeni i ispalo je divno! Korica hrskava, meso mekano, samo je spadalo s kosti, sto mi je bilo jako drago jer curetina ume da bude tvrda. Sve je mirisalo na mlado povrce!

: Ushtipak - 25. maj 2013 12:21:32(UTC)
Kod nas neko zatisje, nista zivo ne spremam, ali sad je vikend, pa cu navaliti. Malo sam pekla palacinke za dorucak nama, a Pavlu kajganu i svi smo se lepo naruckali :) Danas dobijam mikrotalasnu!

: Mikac - 21. maj 2013 12:33:03(UTC)
Uh, spremamo svasta, nego me uhvatila mrza da kuckam
Juce pastrmka, mladi krompirici, corbica od sampinjona, grcka salata
Danas corbica od sampinjonima, sarmice od vinovog lista, salata kupus sargarepa

: MilicaCale - 19. maj 2013 12:46:19(UTC)
i mi volimo supicu, sa renom icon_smile

: Ushtipak - 19. maj 2013 12:21:22(UTC)
Danas supa i rinflajs. Moja baka je dugo zivela u Zrenjaninu i ja sam se tamo rodila, pa otuda nasa navika da nedeljom kuvamo supu sa rezancima, onako lagano, tri sata, da mirise kuca. Pa uz krompir i paradajz-sos, eto celog rucka. Neko voli i sa renom da jede rinflajs, ali meni je to preljuto :) Beba ce se radovati celeru, on bas voli celer, a meni je to bljak :)
Za dorucak je bila proja sa sirom. Pokusala sam da je napravim bez trunke ulja, u cilju moje dijete, i uspela mi je odlicno, bila je rastresita i socna, ali mora duze da se pece, citav sat. Ulje sam zamenila jogurtom.

: MilicaCale - 13. maj 2013 16:10:35(UTC)
jesam, ustipak, hvala. A tek sad vidim da nisam poslala poruku od pre nekoliko dana: u petak smo imali pitu sa zeljem (gorepomenutu) a u subotu sarmice od zelja: diiiivne. A prvi put pravila i izmislila recept (jer se u datom trenutku nisam setila koga da pitam icon_wink )

: Ushtipak - 13. maj 2013 15:14:36(UTC)
Milice, hvala! Divne su vam slike, super si napravila piknik!

: MilicaCale - 13. maj 2013 9:17:18(UTC)
Kod nas nista novo, sve neke improvizacije. Juce je bila i domaca pileca supa. A za veceru: pogacice sa cvarcima icon_smile

a specijalno za ustipak, recept za pitu sa zeljem. Sto je obicna pita sa sirom, sa dodatim zeljem (isecenim pa blansiranim, ili samo ubacenim u mikrotalasnu, poklopljeno, na dva minuta):
na pola kg kora ide fil:
pola margarina ili odgovarajuca kolicina ulja ili masti
tri jajeta
pola case kisele vode
pola kg sira

i toliko. Onda motas, ili slazes i peces icon_wink

recept potice sa coolinarike, ali ne mogu trenutno da ga nadjem. Fora je da od ove kolicine napravis tri rolata i smrznes ih. Onda, kad zelis da ih ispeces, izvadis ih sat vremena ranije, pa iseces rolatice i slozis u pleh. Premazes jednim umucenim jajetom i pospes susamom. I ovo je super posluzenje za goste, a pravi se kad imas vremena i materijala, pa ceka da zagusti, da nalete gosti icon_wink

: MilicaCale - 22. april 2013 9:32:07(UTC)
u nedelju kuvan rucak, pa spakovan za poneti (proveli smo pola dana u Niskoj banji): pohovano pilece belo u lepinji, dinstana sargarepa i paradajz salata

a poneli smo i jagode, da zasladimo (u nasoj porodici, obavezno sa secerom)

: MilicaCale - 18. april 2013 11:08:17(UTC)
danima nista konkretno...
juce dinstani sampinjoni sa jajima i paradajz, sinoc pica a danas za rucak ista, uz dodatak sarene salate. Popodne kuvam pasulj sa suvim rebrima, a za veceru proja sa zeljem.

: MilicaCale - 12. april 2013 18:40:17(UTC)
mi smo improvizovali malo, ali ukusno:
juce dinstani sampinjoni sa curecim jajetom i svez paradajz
danas pire od krompira, zelena salata sa mladim lukom i badijeva pohovana piletina (mmmmljac icon_wink )
sutra pravimo torte i sava ima pravo da smisli rucak: do sada je vec narucio supu sa knedlama, a ostatak ce da izabere sutra (tipujem za skusu+sargarepu+pire)...
a onda bezimo kod baba i deda, pa se hvalimo ponovo od utorka icon_smile

: Mikac - 10. april 2013 18:16:29(UTC)
Za veceru palacinke, za sutra suljpa:)

: Mikac - 9. april 2013 10:50:11(UTC)
Mi danas mesne cufte u paradajz sosu.Imacemo i za sutra, uz to salate, zelena i salata od barenog i malo zakiseljenog brokolija:)

: MilicaCale - 9. april 2013 9:40:57(UTC)
sinoc pravila lisnato testo sa sirom icon_smile po receptu za salcice. Bilo dobro, osim sto je margarin izgleda masniji od sala, pa ga treba staviti malo manje, i sto za slane, testo treba posoliti... ali bilo je fino i ovako...
za danas imamo pasulj, a kasnije moramo da razmislimo...

: MilicaCale - 8. april 2013 11:32:36(UTC)
jao, mikac, mene bi te utesne princes krofne dokrajcile icon_wink
mmm, boranija, to volimo... moracu da je spremim ovih dana
e, da, zaboravila sam: spremila sam juce i pasulj, da imamo za danas. Ali su se kasnije najavili s&s, pa cemo morati da spremimo nesto drugo (ne jedu pasulj): pile koje se samo sprema i pire, verovatno, sa velikom mesanom salatom... supica im je ostala...

: Mikac - 8. april 2013 11:27:09(UTC)
Wow cale, svaka cast, bas si bila vredna, taj hleb bi me dokrajcio, i ovako nemam meru za testa:)
Mi juce pljeske i pomfrit, salata od puno vrsta povrca (zelena, mladi luk, rotkvice, paradajz, krastavac), princes krofne za utehu:)
Danas zapecena zelena boranija sa celerom, pasaknatom i sargarepom.Prelivena pavlakom i jajima.

: MilicaCale - 8. april 2013 9:36:41(UTC)
evo me, posle vrednog vikenda:
subota: pire od spanaca i dinstani bataci
nedelja: dinstane snicle (sa spanacem), pileca supa. I domaca pasteta i humus.
za veceru smo isprobali majmunski hleb http://moje-grne.com/201...onkey-breadfbi-rukavice/ i zadovoljni, jedino sto cemo sledeci put da ga pravimo slanog, jer porodicno nismo ljubitelji slatkog testa.

: MilicaCale - 4. april 2013 21:44:40(UTC)
mikac, jeste ,to mi je i bila inspiracija. ali ovaj novi preliv je divan (mislim jogurt, tahan, limun) i on je super... i nov icon_smile
a letnji preliv mi je limun, maslinovo ulje senf, med, so i svez bosiljak. Ispod toga ide sve sto nadjem u kuci icon_smile ukljucujuci sveze tikvice i svez karfiol icon_smile
a sta kuvati sutra... to ce biti dilema...

: Mikac - 4. april 2013 15:43:37(UTC)
Lepo zvuci ta salata samo sa piletinom,to mu dodje slicno cezar koju obozavam.
Mi nista pametno,bakin kupus dva dana,pa posle punjene paprike,

: MilicaCale - 4. april 2013 10:32:13(UTC)
kod mene slabo kuvanje, vise improvizacije...
malo krompir corbe, malo dodataka, malo salate
e, salata za rucak pre dva dana: zelena salata, pera crnog luka, rotkvice, rendana sargarepa, rendan kackavalj i kranjska kobasica (jela se dragom). Preliv: tahan pasta, plus pavlaka, plus limun, malo soli i malo secera... mmmm osim sto je bilo prejako za moj ukus (mesto kobasice bi piletinu a mesto pavlake jogurt)...
danas, u kesi spremljeni bataci, krompir i sargarepa (kuvar-dragi)

: Mikac - 30. mart 2013 20:23:17(UTC)
Ustipak i mi obozavamo taj preliv uz ribu i morske plodove,samo sto jadodam i malo limuna i persun u to.Recept ti jesuper,odavno nismo pravili lep ribkji rucak

: Ushtipak - 30. mart 2013 18:39:06(UTC)
Sad smo se razbili od rizota sa gamborima, pa da podelim sa ljubiteljima morskih plodova da repova gambora i to velikih, ima u Cvetnom trgu prilicno povoljno, zamrznutih naravno. Proprzim luk staklasto na lagano, uz dodatak soli i malo secera, onda dodam pola case piva (ide vino u stvari, ali i sa pivom je super), gambore, konzervu pelata, jedan briket zamrznutog spanaca i persun. Pojacam vatru na najjace da isparava ta tecnost dok se gambori ne skuvaju. Pomesam sa prethodno skuvanim pirincem i na kraju prelijem maslinovim uljem u koje sam izgnjecila 5-6 cenova belog luka. Mm odlepljuje za tim prelivom i davi se u njemu, a ja dodam u svoju porciju samo na vrh kasicice, da zamirise. Zato i ostavljam preliv za kraj, tj. napravim ga u soljici, pa svako sebi doda.

: Ushtipak - 30. mart 2013 18:36:30(UTC)
Sad smo se razbili od rizota sa gamborima, pa da podelim sa ljubiteljima morskih plodova da repova gambora i to velikih, ima u Cvetnom trgu prilicno povoljno, zamrznutih naravno. Proprzim luk staklasto na lagano, uz dodatak soli i malo secera, onda dodam pola case piva (ide vino u stvari, ali i sa pivom je super), gambore, konzervu pelata, jedan briket zamrznutog spanaca i persun. Pojacam vatru na najjace da isparava ta tecnost dok se gambori ne skuvaju. Pomesam sa prethodno skuvanim pirincem i na kraju prelijem maslinovim uljem u koje sam izgnjecila 5-6 cenova belog luka. Mm odlepljuje za tim prelivom i davi se u njemu, a ja dodam u svoju porciju samo na vrh kasicice, da zamirise. Zato i ostavljam preliv za kraj, tj. napravim ga u soljici, pa svako sebi doda.

: Mikac - 26. mart 2013 23:12:52(UTC)
Joj,ubicete me sa ovom hranom. Njamiii,kolacici su super. Ja tikvu obozavam, nikad je nisam stavila u corbu ili supu, ali verujem da je super.
Mis smo danas jeli domace pljeske,bar znamo sta smo pojeli, i uz to rizoto sa povrcem. Za veceru slatke galete.Sutra cemo pileci paprikas, jedno od mojih omiljenih jela. Mnogo sam bre klasicna,haha

: MilicaCale - 26. mart 2013 21:48:11(UTC)
ja sam tikvu stavljala u corbu i super je bilo :/)

: Ushtipak - 26. mart 2013 19:06:46(UTC)
Posto cesto kupim kilo rendane bundeve na pijaci, pa razdelim u kesice i koristim za svasta, sad sam je stavila u supu. Dakle, u pilecu supu dok sam zakuvavala rezance, dodala sam i rendanu bundevu, istu kolicinu koliko je i rezanaca. Ne mogu vam opisati koliko je podigla ukus, a bilo je i sarenije i lepse na oko. Nije neka mudrost, ali sto da ne, kad je ukusno. Pretpostavljam da moze da "podigne" i supu iz kesice, ako se stavi.
Super zvuci i pita i ova supa sa sargarepom, supu cu isprobati, a o piti i dalje sanjam, dok ne kupimo rernu :))))

: MilicaCale - 26. mart 2013 16:12:16(UTC)
pa ajde...
prvo, originalan i nama omiljen recept ide ovako:

Brzi kolac sa jabukama:

ociscene jabuke iseckati na kriske, sloziti u pleh i posuti secerom i cimetom (mozda kg jabuka)
preko izmrviti testo (margarin istopiti, dodati secera i brasna, dok ne postane suvo da moze da se mrvi)... za kg jabuka je potrebno manje od 250 g margarina.
sve ispeci u rerni i servirati toplo, sa sladoledom odozgo.

e, sad modifikacija:
moj fil je kasa od jabuka, koja je ostala posle cedjenja jabuka u sokovniku. Verovatno moze da se jabuka izblenda, pa iscedi.. ali nisam probala.

ovo testo iz prethodnog recepta (sad od celog margarina) sam polovinu slozila na pek-papir i dobro pritisnula, pa pekla dok nije porumenelo. Onda premazala kasom od jabuka, u koju sam dodala cimet i secer, pa izmrvila ostatak testa preko. Ovo sam pekla sa ukljucenim samo gornjim grejacem, dok nije porumenelo

: njamiii - 26. mart 2013 15:40:36(UTC)
Pa, daj taj recept za keks sa jabukama? Kad smo kod pita, ja se navukla na frikomovu zamrznutu pitu (oni je zovu strudla) sa sumskim vocem (i zutim filom) uh... huh.
Nasa nova home made droga su ovi kolacici http://www.exclusivelyfo...ting-moments-recipe.html jednostavni i brzi, a tope se u ustima, kao kokice su, ni ne shvatis kada si ih pojeo :) Mm se svidja fil, ja ga ne volim tako da ih pravimo kao singlice, bez fila, eventualno uzmemo neku kremastu cokoladu, npr. noisette milku, istopimo, pa na pola umocimo.

Takodje, nesto sto cesto jedemo u poslednje vreme jeste croba od sargarepe i sociva. Mm je poslom sve manje u Beogradu, a sve vise po okolnim gradovima, pa je ukacio fazon da mu je zgodnije (i jetinije) da voce i povrce kupuje od seljaka koji prodaju uz put, nego da vikendom ide na pijacu, pa tako na kraju nedelje imam tonu sirove hrane koju nekako treba utrositi (kolicina koju kupi prevazilazi nasu potrosnju, a opet izadje jeftinije nego da na Kalenicu kupi onoliko koliko nama treba), pa tako dodjosmo i do ove ideje, originalan recept je http://prstohvatsoli.com...a-od-sargarepe-i-sociva/ medjutim, mi nasu pravimo od proizvoljne kolicine sastojaka, glavica, dve crnog luka (zavisi kolike su, ove od seljaka su uglavnom stinije, pa onda i tri), proprzim, zahvatim dobro sargarepe (zavisi koliko je hitno da se utrosi), narendam onim rende(om?) za kupus, nalijem minimalno vode i krckam malo, operem socivo, oko 100g sigurno (stavim pola kile, kilo sargarepe sigurno, tj. vise nego u ovom receptu), pa prokrckam malo, dolijem vode, kada je na pola kuvano i mleka, kocku za supu i ostavim dok se ne skuva povrce, sklonim izmiksam stapnim mikserom, pa vratim jos pet minuta na "tihoj vatri".
Kada sipam u tanjir, u sredinu stavim kasiku pavlake, okolo krug od maslinovog ulja i "ukrasim" listicima celera - bez njih meni corba nema smisla, jer mi oni upotpunjuju ukus (srk corbe, gric listica), medjutim kako sad ne mogu bas da ih nadjem, onda sitno narendam svez celer.

: MilicaCale - 25. mart 2013 17:44:31(UTC)
upravo smo smazali punjene tikvice i novoizmisljeni keks sa filom od jabuka (neka kombinacija american pie i mog laganog kolaca sa jabukama)...
sta se jede sutra, nisam pametna icon_wink ali, kako sam lenja, bice nesto lagano, da bi sutra skuvala pravi rucak za naredna dva dana, a tada novo cascenje kod baba i deda, a ja sam slobodna do ponedeljka icon_wink

: Mikac - 19. mart 2013 9:32:37(UTC)
Ustipak dobra ti je ova pita od tikvica,bas mi se svidja.Mi ih inace volimo punjene ili u muckalicisa drugim povrcem zapecene
Cale,ti se bas nakuvala za vikend
Mi u subotu imali pilece belo,restovan krompir i paradajz corbu.U nedelju jeli kod bake sarmice od zelja,a danas cemo grasak sa junetinom i sveze salate.
Sinoc sam mesila kiflice sa sirom i kremom za momke

: MilicaCale - 18. mart 2013 21:30:42(UTC)
uf kuvanje...
mi smo bili malo vredni, pa smo u subotu jeli papazjaniju od spanaca sa mesom (spanac, meso, praziluk, zelen, paradajz)
u nedelju i danas: skusa, dinstana sargarepa i pire krompir.
za uzinu: veeelika vocna salata
sutra: eksperimenti sa omletom icon_smile , pa pasulj sa suvim rebrima...

: Ushtipak - 15. mart 2013 9:54:22(UTC)
Milice, super su ideje, hvala ti! Cini mi se da u citavom kuvanju najveci problem imam sa nalazenjem ideja :) Nekako covek navikne na ono sto je jeo u roditeljskoj kuci, ili kod bake, pa to malo prilagodi sebi i samo vrti u krug... Ja cesto pravim razne paste, bolonjeze, sa tunom, sa morskim plodovima, karbonare, sa povrcem i pavlakom itd, pa onda pilav, kinesku hranu (sto je fensi naziv za meso i povrce na naglo preliveno soja sosom, uz pirinac), boraniju s mesom, grasak sa knedlicama, supu i rinflajs s paradajz sosom... ranije sam pravila musaku cesto, sad ne mogu jer nemam rernu, ali kad stigne bice i toga. Sale&Pepe magazin sam iskoristila za brojne dobre ideje, a najbolje uspeva prevrnuti tart od sljiva gde u masno testo idu mleveni pistaci (nevidjeno ukusno) i pita od tikvica i sira, koja je laka za pravljenje: 4 vece tikvice sa iseku uzduz tanko, posole i ostave da se ocede, pa se prebrisu krpom ili papirom. Proprzi se luk (moze i mladi) sa 4 paradajza oljustena i iseckana (moze i pelat). Onda se redja u okrugli pleh, red tikvica (prvi red se malo prebace kriske preko ivice pleha, pa se na kraju preklope preko vrha) red sira jednog, red paradajza i parmezana, red sira drugog i tako do kraja. Stos je da idu tri vrste sira, neki jaci kao feta ili sjenicki, neki blagi zuti kackavalj, gauda ili trapist, i parmezan. Ja sam koristila bilo koji sir koji imam u kuci i uvek je ispadalo dobro. Sigurna sam da moze da se doda i kukuruz secerac, secena paprika ili dinstane pecurke i da isto bude dobro, zato mi je taj recept drag. Zavrsi se sa malo posutog kackavalja da lepo porumeni. Pece se na sto jacoj vatri desetak minuta, da se sir otopi, a tikvice malo omeksaju. Ovo je meni bila cesta vecera u letnjim mesecima, pa eto prizivam leto :))))))))

: Mikac - 14. mart 2013 10:48:59(UTC)
E pa to je dobra ideja,moze moze.
Danas imamo gulas sa pire krompirom,i zelenu salatu i mladi lukac

: MilicaCale - 14. mart 2013 10:23:38(UTC)
mikac, ako ne vole obican, spremi im musaku: nju vole i oni koji sladak kupus ne jedu (promeni mu nekako ukus i bude lepse)

: Mikac - 13. mart 2013 21:59:57(UTC)
Ovo sve tako lepo zvuci, samo steta sto niko kod nas nije ljubitelj slatkog kupusa, jedva ga pojedemo nekad onako sa mesom, da ga spremim ovako izbila bi revolucija:)

: MilicaCale - 13. mart 2013 9:42:40(UTC)
evo mene, sa kupusnim idejama:

makarone sa kupusom:

dve veca crna luka, ili jedan praziluk se dinsta sa malom glavicom kupusa seckanom na rezance (secena malo krupnije nego za salatu) poklopljeno, dok ne omeksa. Na kraju se doda vegeta i kuvane makarone (eto cele nauke)

a ima jos ideja (i sve moze i sa keljom umesto kupusa):

podvarak od slatkog kupusa:

dinsta se crni luk, rendana zelen (ili samo sargarepa), pa se doda malo paprike i kupus seckan na rezance i malo paradajza. Kad smeksa, doda se suvo meso i ubaci u rernu da se zapece

musaka od slatkog kupusa (mozda najbolja)

fil se spremi kao za bilo koju musaku
posebno se dinsta na malo ulja kupus seckan na rezance, sa malo paprike i malo paradajz pirea.
kad kupus omeksa, slozi se musaka (red kupusa, red mesa, red kupusa) ili se fil pomesa sa kupusom. Sve se zapece, tako da se na pola pecenja doda jaje umuceno sa mlekom ili pavlakom (a i ne mora)

a ideja za boraniju je zapecena boranija (koju obicno jedu i oni koji boraniju ne vole, kao sto sam bila ja)

zajedno se skuva boranija, sargarepa, crni luk (moze i celer i paskanat).
kad je kuvano a voda skoro isparila, doda se ulje, beli luk i puuuno persuna (so, naravno) slozi u pleh i prelije umucenim jajima (sa mlekom)

i ovo super ide sa pavlakom ili kiselim mlekom

: Ushtipak - 12. mart 2013 17:10:48(UTC)
Milice, kako pravis makarone sa kupusom? Kupus bas volim, a malo mi je dosadio kuvan s mesom i na corbu :)))
Danas sam samo za sebe pravila rucak, taljatele sveze sa umakom od mladog luka, sunke i pavlake. Mm jede na poslu, a dete je dobilo kasicu sa ribom iz tegle... Pravila sam boraniju juce sa piletinom i krompirom, ali mi nije bas nesto lepo ispala. Ako neko ima dobar recept za boraniju, nek podeli!

: MilicaCale - 12. mart 2013 11:44:49(UTC)
a ja veceras spremam, za sutra djuvec (sa mesom i povrcem) icon_smile i za veceru: makarone sa dinstanim slatkim kupusom.
i onda pravim pauzu do cetvrtka, da malo odmorim icon_wink

: Mikac - 12. mart 2013 11:39:34(UTC)
Uh sto to lepo zvuci:)
Mi juce rizoto sa teletinom i povrcem, danas se svercujemo na bakinom podvarku, a po podne palacinke:)

: MilicaCale - 12. mart 2013 10:47:12(UTC)
ja ponovo bila vredna: krompir corba za veceru i som sa povrcem, slaninicom, belim vinom i belim lukom za rucak danas.

: Mikac - 6. mart 2013 13:35:37(UTC)
Uh Cale, zna dete sta je dobro:)

: MilicaCale - 6. mart 2013 13:00:50(UTC)
icon_smile da znas, mikac, pile koje se samo spremilo
jao, "pastuljice", (pastrmkice za neupucene), da znas da se sava setio pre neki dan da smo jeli pastrmkice na Kopaoniku, pa je pitao kad cemo ponovo icon_smile

: Mikac - 6. mart 2013 12:19:52(UTC)
Cale, bravo za pile koje se samo lepo spremilo:
Juce posle teskog rucka u nedelju pita sa zeljem i sirom.
I mi smo u fazonu zelene salate, danas imamo pileci paprikas, to je jedno od mojih omiljenih jela, sa puno povrca i dinstanim mesom. A sad sam napravila i krempitu.
Sutra sam planirala pastrmku, doneo deda ujak svezu iz sela kod Pirota

: MilicaCale - 6. mart 2013 10:58:25(UTC)
mi kuvamo, ali se ne hvalimo icon_wink
zelena salata je u velikim kolicinama
osim toga, za vikend smo imali nas omiljeni rucak: dinstana sargarepa, pire i przena skusa. Onda sledeci: peceno pile i restovano povrce (krompir, sargarepa, celer, paskanat, karfiol i praziluk)
za pile sam koristila novi recept:(so na dnu pleha, pile preko toga i nista vise. I necu vise da ga menjam: jednostavno i veoma ukusno. Pile se lepo samo usolilo, nije se presusilo. Znaci, peceno meko meso i krckava korica.
posle prebranac sa suvim rebrima.
za veceru: pileca salata sa zelenom salatom i drugim povrckicama
za sutra nemam ideju, ali bice nesto brzinski, jer onda bezimo u goste, da nas malo goste babe icon_wink

: Praslin - 5. mart 2013 12:12:32(UTC)
Kod nas je danas BEZmesni dan. :) Corba od povrca (brokoli, karfiol i sargarepa) i sataras. Brzo, a volimo i jedno i drugo.

: Mikac - 1. mart 2013 13:36:55(UTC)
Cale, ma samo napred.
Ustipak, ideje su ti odlicne, sva cast
Juce imali restovan krompir, pire od spanaca i pilece belo gril
Danas cufte u paradajz sosu, sutra nesto na brzaka, obicno budu makarone ili spagete sa necim sto se nadje u kuci, a u nedelju idemo na rodjndanski rucak sa babama i dedama:)

: MilicaCale - 25. februar 2013 20:01:08(UTC)
ustipak, mljac za ideje.
a imas srecu sto nemas rernu - bolje ti je da sanjas kolace i pite nego da ih jedes icon_wink
saky, nema recepta, sve je od prilike, pa nekome uspe, nekome ne (isto kao hleb)

a ko mene - ili sve ili nista.
tako da sam prekjuce pravila pire od spanaca sa dinstanim batacicima. Pa onda juce pohovala paprike i kuvala musaku od kelja (tacnije, zapecen kelj, jer sam ga pomesala sa mlevenim mesom)
a danas, posto mi je dragi pojeo paprike, ispohovala jos dve i napravila i ustipke da se zasladim...
a sutra - pasulj sa suvim rebrima. mljac... i posle, kad dodjem do 100 kila, bice mi krivi drugi, ili zadrzana voda icon_wink

: Ushtipak - 17. februar 2013 12:33:16(UTC)
Uf, nemojte o krofnama, gojim se dok citam :)
Juce sam pravila supu i fals pilecu salatu, to kad nemam vremena ni pet minuta za kuvanje, a mm je prste polizao. Stavi se u vodu pilece grudi, jedan praziluk iseckan na kolutove, malo celerovog lista i kesa zlatne mesavine. Kad se to lepo ukrcka, bar sat vremena, ona piletina se izvadi i isecka u ciniju, pokupi se povrce i praziluk supljikavom kasikom i doda piletini i sve se zalije pavlakom i majonezom. A u supu zakuvam rezance i eto ti rucka koji se sam kuvao :)))
Cesto pravim i pecurke, sitake i vrganje, jer su jako zdrave, narocito sitake koje su imunoregulator, a vazno je samo da se na jakoj vatri proprze 3 minuta, ne duze, jer od dugog dinstanja postanu kasaste i sluzave. Danas pravim filete lista sa sitakama, crnim i belim lukom i kukuruzom secercem. Uz to pirinac i sos koji se pravi od kasike meda, kasike soja sosa, pola iscedjene pomorandze i kasicice senfa :) Nemamo rernu jos uvek, pa kolace i pite mogu samo da sanjam.

: Saky - 14. februar 2013 17:12:48(UTC)
Cale daj recept smajli
Pored nase kuce je radnja za proizvodnju krofni, 330 dinara je kutija sa 12 toplih, mirisljavih krofni sa eurokremom ili dzemom kako hoces i stalno smo ranije narucivali ali sad mogu da nam isporuce ili u 1 nocu kad budu gotove ili u 7 ujutro kad su hladne pa ne uzimamo vise.

: MilicaCale - 14. februar 2013 9:29:13(UTC)
uf, mikac, muke
a ja juce pravila krofne (drugi put u zivotu) i sto su dobro ispale... one meke i suplje, a dobro isprzene... uf. I jos da sam znala da stanem, bilo bi dobro icon_wink

: Mikac - 12. februar 2013 19:49:40(UTC)
Sta da radim, svi kod kuce, pa mora nesto da se jede, i vise kuva. Sad pecem palacinke. Sutra neka kuva baba malo, od mene je dosta:) To znaci verovatno da cemo i mi pasulj

: MilicaCale - 12. februar 2013 18:25:52(UTC)
i ti mikac, svaka ti cast za toliko kuvanje, uz njih bolesne.
a nama je dosadilo toliko meso, tako da smo danas jeli pasulj icon_smile

: Mikac - 12. februar 2013 16:54:17(UTC)
Bravo cale,bas si vredna
Danas,pohovano pilece belo,zapecena boranija,rizoto sa sampinjonima i spanacem (ostalo od juce).

: MilicaCale - 9. februar 2013 14:39:12(UTC)
i jos malo vrednoce:
juce fileti pangasa, pire i rendana salata: cvekla, sargarepa, celer
danas supa sa knedlama i pica icon_smile
sutra gulas (tacnije muckalica) sa dve vrste mesa, suvom slaninom, sampinjonima i povrcem...
kao sto moze da se vidi, lecimo mucninu hranom icon_wink

: MilicaCale - 8. februar 2013 13:10:59(UTC)
ja sam bila vredna
za rucak fileti pangasa, mesano povrce i fileti paprike
pa onda kiflice sa sirom za veceru
i vocni mafini da castim na poslu icon_smile

: Mikac - 6. februar 2013 13:09:04(UTC)
Danas pileci paprikas, za veceru jastucici sa sirom, novi recept isprobavam sa coolinarike, pa javljam:)

: MilicaCale - 5. februar 2013 19:52:59(UTC)
uf, ne mogu da kazem, jede se i meni.
danas punjene tikvice, veceras gibanica...

: Mikac - 5. februar 2013 16:18:59(UTC)
Cale,imas izgovor,kazi da ti je muka:)
Danas punjene paprike,sutra cemo dinstano povrce i filete lososa,spremacu ih u draj kukeru

: MilicaCale - 4. februar 2013 10:32:25(UTC)
njam, njam, bravo za obe.
ja kuvam, ali i zabusavam. Danas za rucak topli sendvici, a onda smisljam sutrasnji rucak icon_smile

: Mikac - 3. februar 2013 20:10:01(UTC)
Olga,bravo
Ja u subotu spremala makarone zapecene na moj nacin i kolac sa visnjama,danas pljeske,pomfrit,zelena salata i pileca supa,za mespajz keks torta,njam njam,za sutra imamo rucak:)

: Olga Gromova - 1. februar 2013 21:21:02(UTC)
Danas sam pravila Tiramisu! Moram da se pohvaljim! Prvi put u životu!

Ispalo je fenomenalno! Ovde sam uzela recept. http://kuvamo.com/recept/1044

: Mikac - 27. januar 2013 16:51:17(UTC)
Petak i subota grcko cufte(zapecene fasirane pljeskavice u rizotu sa povrcem)
Danas pilece belo proprzeno,panaliveno neutraknom pavlakom i seckanim persunom,restovan krompir,zelena i cvekla salata,e da,i pikeca supa sa domacim rezancima,mmmm
Za zasladjaj strudla sa makom i jabukama

: malisha75 - 24. januar 2013 10:47:07(UTC)
Juče pravila, mmmmm, jako fino. Jednostavna priprema, po principu "smuti i prospi" icon_lol
http://www.coolinarika.com/recept/742620/

: MilicaCale - 26. decembar 2012 13:51:12(UTC)
hvala, malisa. Ni ja nisam bila luda za sarenim keksima (secer im kvari ukus) pa sam ih sarala samo jednom, prvi put, kad su pravljeni tati za poklon (pre dve godine, za 14. februar)

a ovi nasi drugi zasluzuju da imaju sare (zbog ukusa), ali mislim da royal icing nije dobar za njih, jer moraju da budu kiseli... a samo sa secerom glazura je vise providna, pa nije ni tako lepo...

: malisha75 - 26. decembar 2012 13:29:18(UTC)
Super su ti keksi Milice! I mi ćemo ovih dana da pravimo nove, bez ukrašavanja. Deca nešto nisu luda da jedu šarene kekse, više vole da ih gledaju icon_rolleyes . Zato ćemo ostatak spakovati u paketiće za drugare koji nam dolaze na igranjac tokom praznika.

: MilicaCale - 24. decembar 2012 12:27:54(UTC)
whoooow, pa mene je sad sramota da postavim sliku nasih keksica... mrzelo me je da pravim minjinu glazuru, pa nasa nije bila tako dobra... ali stavicu ipak

gore su ovi moji keksovi, bez ukrasa sa krupnim secerom a ispod novoizmisljeni keksi: testo za vanilice, sa djumbirom i korom i sokom dve mandarine i glazurom od secera i limunovog soka. Svi su se slozili da su nam to novi omiljeni keksi icon_smile

: malisha75 - 23. decembar 2012 23:50:07(UTC)
Izvolite, poslužite se smizlica I klinci su pomagali povremeno i bili potpuno oduševljeni rezultatom, a meni je to najveća nagrada.

Milicin recept za kekse i Minjin za glazuru. Mmmmm. Još planiram da napravim nugat tortu ovih dana. Planirala sam u stvari one svečane tortice sa Minjinog sajta, ali mi je dosta pipavog posla posle dekorisanja keksića. Videćemo.

: MilicaCale - 21. decembar 2012 10:32:19(UTC)
isti slucaj kao njami, koristili smo prvu kesicu koju smo pronasli u kuci
imas razne ajsinge, izmedju ostalog i recept kod minje.
a mozes i obicnu glazuru za rozen tortu (od prilike, na 200g secera u prahu stavis kasiku ulja, vise kapi boje i malo vode, pa, kad bude gusto, ali da moze u kesu, pogodila si icon_wink )
i sad ste mi dale ideju, moracemo sutra (ili vec danas) da odradimo malo kolaca icon_smile

: njamiii - 21. decembar 2012 1:37:06(UTC)
Mi sipamo ajsing u kesicu sa zipom (malo je cvrsca, tj. kruca od obicne), pa secnemo coskic. Imamo i Wiltonove gotove u tubi sa dodacima koji se nasrafe na njih, ali to uopste ne umemo da koristimo.

: malisha75 - 21. decembar 2012 0:10:49(UTC)
Milice, hvala puno za recepte! Pravila sam ove kekse sa đumbirom i super su! Nema šanse da dočekaju praznike, moraćemo da pravimo još nekoliko puta!

Sad mi još treba recept za belu glazuru. Izrazilo dete želju da bojimo kolače, pa da ga usrećim, to bar nije teško. Kupila sam toliko prehrambenih boja za rođendanske torte da je šteta da se ne iskoriste.
Interesuje me i kako pišete po keksima. Uvijete papir u fišek pa napravite rupu, ili?

: MilicaCale - 13. decembar 2012 12:28:50(UTC)
moj je u prahu icon_sad svezeg verovatno ide vise
a imam ja jos keksova (ali nije sigurno koliko ce dugo da prezive icon_wink

prvo i osnovno: domaci keks:

Domaci keks:

OSNOVNO TESTO

250 g brašna
125 g putera
125 g šećera
1 jaje
1 vanilin šećer
prstohvat soli
na vrh noža praška za pecivo

i ovo je divno.
a moze sa dodatkom bilo kog ukusa.
a moze i punjeno cokoladom icon_wink testo se rastanji, isece, pa spajaju po dva kruga (ili kvadrata) sa kockom dobre cokolade izmedju. Najbolja je bila milka noisete, prilicno dobra obicna milka, a vocna milka ne ide najbolje (ovo je super da se utrosi visak cokolade koju moje dete obicno dobije za slave i ng)

i jos jedna ideja, ali nemam trenutno pri sebi tacan recept:
obicno testo za vanilice (jaje, mast, brasno i jos po nesto), pa se umesto soka i kore limuna doda sok i kora pomorandze ili mandarine, plus djumbir... Probala i divno je (samo pronaci recept za vanilice bez oraha).
verujem da bi preko mogla da ide glazura od soka pomorandze, ali nisam stigla da probam... ovih dana, pa se javim icon_smile

: malisha75 - 13. decembar 2012 12:14:15(UTC)
Orginalna poruka od: MilicaCale Idi na citiranu poruku
a specijalno za mikac, dajem i moj recept za

posni gingerbread cookies

125g margarina (za masnu varijantu puter, jos ukusnije :))
50g secera
2 kasike meda
200g brasna
1 kasicica cimeta
pola kasicice djumbira
pola kasicice ekstrakta vanile

za klasicni gingerbread cookies, umesto margarina ide puter, i to su mi najukusniji kolacici od dzumbira koje sam jela icon_smile

E, ovo ću i ja da probam ovih dana.
Nego, kad pišeš pola kašičice đumbira, misliš li na neki u prašku, ili? Ja sam do sada koristila samo sveži. Nisam ni gledala da li ima drugačiji hmm

Ima li još neko recept za kekse koji mogu dugo da stoje (mislim, da mogu sad da ih pravim i imam za praznike)?

: MilicaCale - 12. decembar 2012 15:14:45(UTC)
icon_smile secam se, mikac i ja sam (samo ne znam koje ste jeli kod nas), I mislim da su idealni bas ovi, ali sa puterom icon_smile
e, pa zaboravila sam, sinoc sam pravila i heljdine palacinke a i nas djuvec je bio sa svinjskim mesom (mi cemo malo da grokcemo, jer dobili smo malo svinjskog mesa a piletinu cemo da sacekamo do posle nove godine, jer propustili smo jednu turu ovog meseca)
a, da ne bude posle da se samo hvalim, danas je za rucak przen ajvar sa jajima, zato sto smo juce spalili pasulj prilikom kuvanja (zaboravili smo ga na terasi), tako da pasulj kuvamo tek danas icon_smile

: Mikac - 12. decembar 2012 15:04:38(UTC)
Hvala Cale, ja sam ih prosle godine pravila sa puterom, secas se, i bili su fantasticni. Definitivno moram da zapisem recept u svescicu.
Juce kupus i palacinke, danas djuvec sa mnogo povrca i paprikama iz tursije, malo svinjskog mesa da promenimo, da nam ne porastu krila od piletine,a i kazu da je za dete dobro povremeno da unese malo takve masti.

: MilicaCale - 12. decembar 2012 12:11:04(UTC)
a specijalno za mikac, dajem i moj recept za

posni gingerbread cookies

125g margarina (za masnu varijantu puter, jos ukusnije :))
50g secera
2 kasike meda
200g brasna
1 kasicica cimeta
pola kasicice djumbira
pola kasicice ekstrakta vanile

za klasicni gingerbread cookies, umesto margarina ide puter, i to su mi najukusniji kolacici od dzumbira koje sam jela icon_smile

: MilicaCale - 12. decembar 2012 12:09:37(UTC)
u medjuvremenu bila vredna: spanac sa povrcem i mesom, djuvec, pecivo (sa sirom, dzemom od kajsija i dzemom od dunja... mljac)
danas prebranac.

: MilicaCale - 6. decembar 2012 9:24:01(UTC)
i, ponovo je stigao dan za kuvanje...
danas za rucak przena dzigerica sa svezim crnim lukom
za veceru (i rucak sutra) przena skusa, pire od krompira sa puterom i mlekom i dinstana sargarepa sa belim lukom i persunom

: Mikac - 5. decembar 2012 22:39:36(UTC)
Cale bravo
danas pileci paprikas
sutra lazanje sa domacim koricama:)

: MilicaCale - 4. decembar 2012 9:17:59(UTC)
juce bila vredna.
sladak podvarak sa suvim mesom (ne volimo kiseli kupus)
za veceru sataras sa piletinom
supica sa taranom
pileca pasteta.

: Mikac - 22. novembar 2012 23:49:39(UTC)
Danas pohovano pilece belo, njam njam, uz to rizoto sa povrcem i pileca supica. Ledene kocke da tata casti za rodjendan sutra
sutra gusta boranija i cheescake, dolaze nam gosti u subotu, pa planiram i rolat pitu sa sirom i mesom:)

: Mikac - 21. novembar 2012 9:07:55(UTC)
Juce gulas i kuvani krompir. Danas ostaci toga.

: MilicaCale - 19. novembar 2012 16:58:23(UTC)
jao, a kako sam zaboravila: u subotu sam za goste pravila i projice i socne cokoladne mafine (najukusnije na svetu)...

: MilicaCale - 19. novembar 2012 15:53:43(UTC)
u subotu przeni oslic, dinstana sargarepa (sa belim lukom i persunom) i pire (sa puterom i mlekom)
juce 5 vrsta kolaca i posna ruska salata (nosimo na slavu sutra). Prekosutra spremamo jos salate, a onda ne kuvam do vikenda icon_smile

: MilicaCale - 14. novembar 2012 9:31:55(UTC)
dakle, bila vredna i sve uradila (cak i po nesto vise)
bio dzem od dunja i pita (od preostalih dunja), pa zapecena boranija i pecene paprike. Plus integralni hleb. Vecera - palacinke od heljde.
i jos dve posne pituljicice (od sampinjona i kupusa), koje sam obecala sveki za slavu. Moraju da se zamotaju i smrznu, pa posle polurazmrznute iseku i ispeku.
bukvalno sam pala na nos i naredna dva dana sigurno ne kuvam nista :)

: MilicaCale - 13. novembar 2012 13:47:17(UTC)
rucak icon_wink
jos nisam odlucila koji, ali, mozda zapecena boranija, ili djuvec... i pecene paprike.
dzem od dunja i vecera (vrlo verovatno palacinke od heljde, da isprobamo dzem od dunja icon_wink

: Mikac - 7. novembar 2012 16:51:17(UTC)
E ja sam neki dan pravila divan kolac sa dunjama, samo molila tatu da ih secka , jer su previse tvrde, a ja nisam pri snazi, trenutno. Recept sam nasla scucajno kod Minje, i sinoc pizza mafine, navukli smo se, od kad imam nove kalupe
Danas supa iz kesice, i klasicna musaka, koju smo, i mi zapostavili, zbog tikvica. Nisam ni uprzivala meso, samo izdinstala luka, primesala sa mesom i tako redjala, ispalo je divno kad se zapeklo, kao dinstano i lagano, mada je cesto pravim i sa pire krompirom, lepsa je kad se podgreje

: MilicaCale - 7. novembar 2012 12:15:30(UTC)
sinoc smo sava i ja bili puno vredni.
spremili smo dzem od dunja (relativno ukusan, moracemo da pokusamo neki drugi recept)
spremili i proju sa sirom i blitvom ("spanacem" da momak bude snazan kao popaj icon_wink )
integralni hleb (sa mekinjama, susamom i lanom, za mamu i tatu protiv holesterola)
rucak: musaku sa tikvicama (koju smo, zbod divnih punjenih tikvica na razne nacine, zanemarili ovog leta)...
sad nema kuvanja najmanje dva dana icon_wink

: MilicaCale - 2. novembar 2012 9:17:37(UTC)
icon_smile ukusno, svima se svidja, posebno savi.
najbolje je praviti sve po receptu (ja sam izbacila limun a mozda nije trebalo), i samo paziti na velicinu posuda (ispadne velika zapremina)
evo i kolaca
http://www.coolinarika.com/recept/pametni-kolac/

: Mikac - 1. novembar 2012 21:05:14(UTC)
Cale, javi kako je ispao pametnjakovic!?
Za rucak zapecen pasulj i kranjska kobasica-dodatak.Po podne projice, da isprobam nove kalupe u obliku zvezdice i cokoladne mafine , isto da isprobam male kalupe cvetice, sve u svemu, nije lose.
Sutra supa od rozbratne i djuvec.

: MilicaCale - 1. novembar 2012 9:33:09(UTC)
sladak podvarak sa suvim mesom
gibanica za veceru
"pametni kolac". Silno me je zbunio, ali nije tezak za pripremu. Nesto sam modifikovala, nesto nisam trebala... bice bolji sledeci put.

: MilicaCale - 30. oktobar 2012 9:22:18(UTC)
hleb: beli za momke i crni za mamu. Restovano povrce (tati se jede) i snicle sa belim lukom i belim vinom ispod folije.
plus humus (uzeleli smo se icon_smile )

: caki - 29. oktobar 2012 21:47:29(UTC)
Fileti od lososa( posoliti po ukusu ako nisu zacinjeni) sa pavlakom odozgo- uviti to u foliju i peci 25-30 min na 200C, uz to smo imali mesano povrce kuvano na pariicon_smile Odlicno je

: MilicaCale - 29. oktobar 2012 10:19:02(UTC)
mmmm, mikac....
ja se u glavnom slepujem (svaki vikend u cupriji, pa ne kuvaj u petak i ponedeljak) a u medjuvremenu skuvam dva rucka i jednom umesim hleb icon_smile

: Mikac - 29. oktobar 2012 9:30:03(UTC)
Danas pileca supica, pire od spanaca, pileca krilca sa karijem i krempita od juce

: Mikac - 27. oktobar 2012 12:47:24(UTC)
Ja se sa glavnom hranom provlacim, imamo puno gostiju, pa ruckamo dosta mesa i rostilja, a kad smo libero, onda supice salatice i ostalo.Prekjuce pravila musaku od belog mesa i sampinjona, supicu, dinstala kremenadle, imali i za juce, uz to skuvala zlatnu mesavinu, danas spageti bolonjeze, decko izrazio zelju, a sutra smo kod bake, kuva kupus, i tako. Kolac od visnje i cokoladni, smo pojeli za cas. Sutra planiram krempitu, brzo i lako se pravi a svi je vole

: malisha75 - 26. oktobar 2012 16:30:40(UTC)
Mi smo danas smazali karfiol u šlafroku. Svima nam se toliko svideo da ću sledeći put morati da pravim duplu meru.
Na recept sam slučajno naišla na coolinarci (http://www.coolinarika.com/recept/karfiol-u-slafroku/). Savršen je za moje kulinarske sposobnosti. Apsolutno jednostavan, po principu "smuti i prospi". Preporučujem!

: MilicaCale - 18. septembar 2012 12:15:15(UTC)
smrc, nista se ne kuva. poceli smo zimnicu icon_smile
za vikend 6 tegli pinzura i 8 tegli ajvara koji se ne pece, plus dzak pecene paprike spakovan u zamrzivac.
juce 15 tegli mesane salate i 19 tegli krastavcica.
danas pecena peglana paprika ide u velike tegle (tri).
I to je to, za sada. Za dve nedelje idemo ponovo, na novu turu ajvara icon_smile

: MilicaCale - 14. septembar 2012 14:11:22(UTC)
pa gde ste? jel se kuva nesto? ja ponovo u elementu (ali bez slicica)
u subotu sam spremala prebranac
u nedelju supu sa knedlama, gusp grasak sa sargarepom, belim lukom i mirodjijom i przila pangasa.
u ponedeljak dodala gurmanske pljeskavice
u utorak imala goste, pa su pali: govedja supa, punjene tikvice (zacinjene bosiljkom i cimetom), salata i rostilj. Posle toga: socni cokoladni mafini
onda smo jeli ostatke
a sinoc pogaca ispod saca sa sirom i ajvarom (komsijskim) i poslastica: jabuke i breskve sa cimetom prekrivene mrvicama iz rerne, pa na vruce ide hladan sladoled...
sad bezim u goste, a od ponedeljka nove kuvarancije i mozda i slicice (ako ne padnemo u nesvest od zimnice)

: MilicaCale - 6. avgust 2012 18:21:30(UTC)
Bravo!
ja se konacno vratila svojoj kuci i bas se uzelela paprike, tako da sam kuvala celo pre podne, na terasi (hlad je do 12): pecene kisele paprike, pohovane paprike i sataras. I jos jedna razena pogaca ispod saca i pileca supica icon_smile ... popodne jos i car na dar, od sarenog pirinca (da ga utrosim i da vidim da li moze) i cini mi se da je jestivo... videcemo kad se ohladi skroz... sto znaci da nema kuvanja do daljnjeg, a najmanje do srede, a i tad pravim neke brzopotezne punjene tikvice rano ujutru, da bi imala kad da ohladim kucu posle rerne (a verovatno i pecem pitu za veceru u isto vreme)

: Dorothy - 6. avgust 2012 12:58:08(UTC)
Kod nas u subotu pileci gulas sa testom i salata, a u nedelju boranija sa pavlakom i limunom, pecena piletina i krompir sa povrcem iz rerne, salata i sladoled!

: Saky - 6. avgust 2012 11:15:07(UTC)
Mamike sta spremate po ovoj vrucini?
Ja juce napravila slanu tortu od pohovanih paprika i tocemo danas za rucak jer ne mogu da stojim na 40c pored sporeta leto

: Dorothy - 30. jul 2012 15:58:37(UTC)
Juce, opet sicilijanska supa od paradajza (Saky poslacu ti recept znam da si pitala), krompir sa povrcem iz rerne, pecena riba, pita sa sirom, salata.

: Saky - 28. jul 2012 14:04:32(UTC)
Hvala Bebi poljubac Probacu obavezno a danas opet kndele icon_lol

: bebironce - 28. jul 2012 12:08:50(UTC)
Ja danas kuvala klincima pileci paprikas,za dorucak przenice jer ih Lale obozava a danas je uzasno raspolozen,ali je ipak jeo.
Saky prosto je: 1/2 l tecnosti(pola mleko,pola voda),pola kocke kvasca(male kocke),2 jajeta,100ml ulja,jedan vanilin secer,2 kasike secera i jedna kasicica soli.500g brasna.Ja sve to izmesam zicom za mucenje i ostavim 10-ak minuta da malo naraste.Vadim kasikom i przim u vrelom ulju,stim sto ih stavim na ubrus da se ocede.Sluziti uz krem,dzem,mada ja stavim na tanjiric i viljuskom izmesam krem koji je stajao na sobnoj temp i prelijem preko.Tad je mom Duci pravi dozivljaj kao na vasaru.On ih obozava,a i moji ukucani su bili odusevljeni jer zaista dobro mirisu i ukus je onaj pravi.:)

: Saky - 27. jul 2012 21:54:03(UTC)
Danas punjene paprike i domaci puding od cokolade.Bebi baci recept za krofnice,moji bi se odusevili smajli

: bebironce - 27. jul 2012 17:04:16(UTC)
Evo mene da se malo pridruzim temi.Moj sin je jeo na vasaru americke krofnice i naravno morala sam odmah da ih napravim jer su ga odusevile.tako da sam dve veceri za redom pravila pa je moj sin mislio da je super ideja da ih jede svako vece za veceru.danas mi dolazili gosti i pravila sam lazanje a za desert eskimko sladoled.

: Saky - 24. jul 2012 10:50:33(UTC)
Danas skusa sa blitvom i krompir salatom.
Dorothy daj recpet za sicilijansku supu smajli

: Praslin - 23. jul 2012 17:30:41(UTC)
Kod nas danas pileca supa, spanac i opet losos iz rerne. Nemam ideje vise kada je kuvanje u pitanju. icon_surprised ops:

: Dorothy - 23. jul 2012 15:53:03(UTC)
Evo i mene malo na ovoj temi,
- subota - sicilijanska supa od paradajza i pita sa mesom
- nedelja - pasulj i lepinjice sa tikvicama.

: krissty - 22. jul 2012 22:17:29(UTC)
Bas cu probati jedan dan od nedelje punjeni krompir, a ovaj Cordon Blue izgleda savršeno, mmm...

: Saky - 22. jul 2012 15:40:30(UTC)
Kristy nasla sam recpet na you tube,evo ga http://www.youtube.com/watch?v=QVJjy2P0944 samo sam ja umesto paradajza stavila neutralnu pavlaku i umesto mocarele parmezan.
Danas domaca pileca supica,pileci cordon blue iz rerne http://www.coolinarika.c...-cordon-bleu-iz-pecnice/ peceni krompir,pecene lucene paprike za salatu i opet knedle sa sljivama,sta cu kad volim smajli

: krissty - 21. jul 2012 20:00:17(UTC)
Hvala Saky, ukus je stvarno fenomenalan za one koji vole plodove. Ja nisam nikad punila krompir, aj kad nadješ vremena ako te ne mrzi iskuckaj čime ga puniš i postupak ukratko

: Saky - 21. jul 2012 16:26:08(UTC)
MMM Kristy deluje primamljivo smajli
Kod nas danas punjeni krompir i knedle sa sljivama

: krissty - 21. jul 2012 10:13:20(UTC)
Testenina sa morskim plodovima, jaaaako je ukusno, fantazija što bi se reklo:)

Uploaded with ImageShack.us

: Saky - 20. jul 2012 13:40:09(UTC)
Danas brzinksa testenina sa piletinom,pavlakom i parmezanom i paradajz salata.Sve na p smajli Za desert mm-ov omiljeni kolac,onaj mokri ali sam biserka umesto kakaa stavila tri kasike cimeta.Zapricala sam se sa Lukom i uopste nisam obracala paznju koju teglicu uzimam.Da je cimet provalila sam tek kad je kolac poceo da se pece i mirise.Probala sam ga i nista mu ne fali icon_razz Mislim dal moze meni sad nesto da se ne svidja icon_lol

: kicun - 20. jul 2012 11:06:03(UTC)
Kristy ovo divno izgleda!!!Cime zacinis povrce?
Ja nisam mastovita posto kuvam za nas puuno trudim se da uvece skuvam za sutradan, tako da je to supica, jedan dan je bio gulas, pa dva dana pasulj sa slaninicom i sunkom. Danas nisam nista stigla mozda cemo otici do svekrve posto su deca tamo pa da i mi tamo ruckamo....

: krissty - 19. jul 2012 17:22:41(UTC)
Nikakvo novo jelo, ali fenomenalno grilovano povrće i šampinjoni u Delimano gril tiganju, odličan je tiganj!
Čisto malo da zašarenim stranice:)))

: marmit - 19. jul 2012 12:48:37(UTC)
Ja nemam Delimano, ali mi deluje super posuđe, svi koje znam da imaju, kažu da su zadovoljni.

Ja sam danas potupno nemaštovita, pravim krompir čorbu sa piletinom i to da imam za 2 dana. Ne mogu ništa da kuvam, mrzi me icon_surprised ops:

: krissty - 19. jul 2012 11:00:24(UTC)
Da pitam neku od vas da li ima nešto od Delimano posudja, meni je danas stigao gril tiganj i vok pa ću odmah danas isprobati, jedva sam čekala da stigne. Nikad nisam koristila ni jedno ni drugo, ali valjda će dobro ispasti, mislila sam danas malo poveća da stavim na gril i još neko meso, a sutra ću onda vok

: marmit - 18. jul 2012 13:26:37(UTC)
Krissty, to baš deluje zanimljivo.
Ja danas pravim buraniju, ove sezone nisam. Pravim i belu vešalicu pečenu u rerni sa grilovanim povrćem, valjda će da bude dobro, prvi put pravim.

: krissty - 18. jul 2012 12:07:10(UTC)
Juhu, evo mene ako me se sećate...

Svaka čast svima koji ste aktivni po ovim vrućinama, za svaku pohvalu.
Ja sam juče uz punjene tikvice prvi put probala punjeni paradajz zapečen u rerni, punila sam ga spanaćem i sirom, i odozgo narendan trapist,. bas nam se svima svidelo

: Saky - 16. jul 2012 14:05:52(UTC)
Bebironce u pravu si,vrucine su velike pa se slabo sprema.Gledala sam slike na fb,fenomenalno pravis torte svaka cast.
Danas brzinski rozoto sa mlevenim mesom i paradajz salata,za desert imamo kolac cokoladni od juce smajli

: bebironce - 11. jul 2012 13:56:09(UTC)
Vidim niko ne kuva po vrucini pa ni ja.danas przena jaja,salata i integralni hleb a za desert hladna lubenica njam

: MilicaCale - 4. jul 2012 14:17:03(UTC)
bila zapecena boranija. Za sutra kuvamo paprikas a za veceru palacinke od heljde icon_smile

: Praslin - 2. jul 2012 14:40:22(UTC)
Kod nas danas losos i krompir salata. smajli

: Mikac - 2. jul 2012 8:52:59(UTC)
Joj, kuvanje na vrucini, uzas, ali mora se i to. Peca se odusevio musakom sa tikvicama, tako da je planula za jedan dan, juce smo imali pilecu corbicu, i na teflonu curece belo meso i krompirice, puno salate , pecene paprike luk, paradajz. Uvece sam im opet pravila palacinke sa novim dzemom.

: MilicaCale - 2. jul 2012 8:32:52(UTC)
Evo mene, posle skitajuceg vikenda icon_smile
u medjuvremenu napravila punjene paprike (za dva rucka i za poneti na more), a danas spremam zapecenu boraniju (takodje za rucak i za poneti). Ostalo je jos da spremim jedan veliki sataras sledece nedelje i kuvanje je gotovo icon_smile

: Praslin - 29. jun 2012 15:00:02(UTC)
Hvala puno! smajli

: MilicaCale - 29. jun 2012 14:41:51(UTC)
moze. Recept je sa foruma, ali ne mogu sad da ga nadjem, pa se unapred izvinjavam autoru icon_smile

pogacice sa tikvicama:
narendati jednu tikvicu i jednu sargarepu
dodati 1 jaje i 1 belanac,
200g sira
1 prasak za pecivo
malo soli
malo mirodjije
malo brasna (mozda 200g, da bude gusto kao za proju)
vaditi na pek papir kasikom, pa premazati zumancetom, moze i susam
pece se na 225 dok ne porumene
mi ih mazemo pavlakom ili krem sirom i spajamo da se ne bi mazali icon_wink
kolicina je za jednu veceru i tacno se ispece od jednom u velikom plehu (onom od rerne)

megica je kopiran originalan recept postavila i na raspored prvih obroka... ali se ni ona ne seca ciji je...

: Praslin - 29. jun 2012 14:28:23(UTC)
MilicaCale, jel moze recept za ove pogacice? :) Hvala unapred.

: MilicaCale - 28. jun 2012 9:53:05(UTC)
evo vrednice icon_smile
sinoc pravila pogacice sa tikvicama (imamo i za dorucak)

pa punjene tikvice za danas i pitu guzvaru, za zamrzivac (pa je samo ispecemo kad zatreba icon_smile )

: sandrabgd - 28. jun 2012 8:36:15(UTC)
Mi juce sladakkupus,za veceru pitu sa sirom.Dezert-sladoled icon_lol

Danas,ce biti nesto na brzaka,mozda cak i neki rostilj,a ovaj pilav bi mogao da dodje sutra u obzir.

: Mikac - 28. jun 2012 8:22:32(UTC)
Sinoc palacinke sa novim dzemom, mmmmmmmmmm. Danas rucak od juce, plus puno svezih salata, za dorucak przenice.
Sutra ce biti musaka sa tikvicama, posle 100 godina.

: MilicaCale - 27. jun 2012 11:58:47(UTC)
mikac, mmm, paprikas, bas nisam odavno.... sad vec imam plan za narednih puno dana (dzigerica, dva dana punjene tikvice,dva dana punjena paprika, dva dana zapecena boranija), ali paprikas je odmah sledeci (tamo negde u sredu icon_wink )
a u dzemfiks sam zaljubljena od prosle godine (sad jedemo jagode kuvane prosle godine i ni jedne se nisu pokvarile, a imam jos i kajsije)... tako da cu da ga kuvam i ove i da isprobam jos neke vocke icon_wink

: Mikac - 27. jun 2012 9:18:50(UTC)
Kod nas juce djuvec, danas krompir paprikas sa puni povrca i piletinom corbasto, moje omiljeno jelo.
Juce skuvala dzem (dzem fix od kupine i borovnice ) mmm, tri tegle vec razdelila.

: MilicaCale - 27. jun 2012 8:31:26(UTC)
juneca supa i brzo przena pileca dzigerica, sa svezim lukom icon_smile

: MilicaCale - 26. jun 2012 8:50:44(UTC)
icon_smile vrednica.
kod nas juce kajgana, sa salatom: paradajz, krastavac, crni luk, sveza tikvica i sampinjoni i dresing od meda, senfa i maslinovog ulja. Plus puno svezeg bosiljka

za danas pogaca i juneca supa, plus salata i jos nesto icon_smile

: kicun - 25. jun 2012 11:08:06(UTC)
Ja sam samo vikendom vredna, radnim danima kuvam sta stignem u letu ili ako mama nesto uspe da dovrsi od njih dve.
U subotu smo imali domacu supu, pilece batake i karabatake zapecene u rerni sa mladim krompiricima i sopsku salatu, za dezert palacinke sa ananasom i slagom.
Juce sam pravila punjene tikvice, domacu supicu, sopsku salatu i opet palacinke - deca trazila. Nekom su se svidele tikvice a nekom ne. Posto su nam u gostima od zaova decaci jednom se svidelo kao i Dunji a Mariji i drugom ne bas ali su morali da jedu.

: nensy - 24. jun 2012 14:34:04(UTC)
Kod nas danas pilav.

: Mikac - 22. jun 2012 11:31:30(UTC)
Sinoc mini proje za veceru, danas rucak od juce, sa puno salata, za uzinu galete = bakin kolac.

: Mikac - 21. jun 2012 13:52:25(UTC)
Posan pasulj i malo przene kranjske kobaje uz to, da zamirise:) Muski vole

: nensy - 19. jun 2012 11:39:35(UTC)
Kod nas danas grasak sa piletinom,a za dorucak smo jeli zapecene makarone sa sirom.

: Mikac - 19. jun 2012 9:01:02(UTC)
Danas pileca supica i pilav, za dorucak przenice. Kolac juce ispao ekstra, nego smo zaturili mali foto aparat pa ne mogu da slikam

: MilicaCale - 18. jun 2012 18:48:04(UTC)
a meni su saki i polu-prazan frizider (i vrucina napolju) dali ideju za punjenje tikvica : dinstan luk i zelen, meso, kecap, jaje i bosiljak. i sredina izdubljene tikvice. Kako fino mirise... a za utiske cemo da vidimo sutra (rucak za sutra)

: nensy - 18. jun 2012 13:50:36(UTC)
Hvala Mikac!Probam ovih dana...

: MilicaCale - 18. jun 2012 13:00:25(UTC)
smrk, mikac, nikako da dodje na red icon_sad a cak sam i safran kupila...
kod nas sinoc pogaca ispod saca i sir (za ujku koji je doputovao iz inostranstva i sarma, sacuvana) i posni medenjaci (sa djumbirom i cimetom) za cascenje u kancelariji icon_smile a za rucak: przena jaja icon_smile i kuvamo nesto popodne icon_smile

: Mikac - 18. jun 2012 12:35:11(UTC)
E da cale, oso buko, zaboravila sam kako se zove, i ispalo je extra, cak je i mali decko jeo kao veliki
nensy, lazanje pravim po mom nekom receptu, isprzim mleveno meso, oko 600 grama za celo pakovanje lazanja, sa dosta luka, pardajza, ili svezeg ili iz flase, dodam razne zacine. Onda redjam korice, ali ih ne kuvam, pa fila, korica, fil, korica i na kraju sve zalijem sa mesavinom mleka , jaja, i kiselog ili jogurta, ali je bitno da ogrezne u toj tecnosti, da bi lazanje upile i skuvale se prakticno, a odozgo zapekle. Na kraju narendam malo kackavalja preko i bude mljac. Sad prava varijanta je sa besamelom ali to je ubitacno jako, pa izbegavam
Danas ostaci oso buko od juce, dinstana boranija, i kolac "tresuljka" sa sokom od visanja, mljac mljac

: nensy - 18. jun 2012 12:19:36(UTC)
Mikac,po kom receptu pravis lazanje???Ako te ne mrzi,otkucaj!

: trojcica - 18. jun 2012 8:57:35(UTC)
Ok, hvala ti!!!!!

: MilicaCale - 18. jun 2012 8:43:03(UTC)
mislim da je ovo vise od 30cm. Ako si nekad videla one stare teflonske tepsije (crne iznutra, crvene spolja), sto su dolazile po tri u kompletu, pa, ta najveca icon_smile Zato sto ima sest kora, torta ce biti previsoka, u svakom slucaju (meni je vrh zvona udario u slag, na kraju.
Ako ti nije hitno, izmericu popodne, kad dodjem kuci.

: trojcica - 18. jun 2012 8:38:11(UTC)
mikac, oso buko sa rizoto milaneze? ja se spremam vec pola godine da spremim, ali nikako icon_sad
trojcice, veci okrugli... ako ti to nesto znaci. Nikad ga nisam merila icon_sad

Imam one kalupe za pecenje, ali mi je najveci 28 cm, ne znam dali je dovoljno veliki. Skoro sam pravila u njemu kapri tortu pa mi je bila visa nego sira icon_lol

: trojcica - 18. jun 2012 8:37:06(UTC)
mikac, oso buko sa rizoto milaneze? ja se spremam vec pola godine da spremim, ali nikako icon_sad

Imam one kalupe za pecenje, ali mi je najveci 28 cm, ne znam dali je dovoljno veliki. Skoro sam pravila u njemu kapri tortu pa mi je bila visa nego sita icon_lol

: MilicaCale - 18. jun 2012 8:17:56(UTC)

: Mikac - 16. jun 2012 18:15:06(UTC)
danas lazanje
sutra snicle po receptu poslasticara badija, prvo proprzene pa zapecene u rerni sa puno povrca u paradajz saftu, uz to pirinac sa safranom

: trojcica - 16. jun 2012 14:21:40(UTC)
Kod nas rodjendanski: torta sa belom cokoladom, pavlakom i mlevenim lesnicima

I kiflice sa sirom.

Opet ja s ovom tortom,koliki ti je bio precnik pleha?

: Saky - 15. jun 2012 14:05:54(UTC)
I mi danas grasak :) sa dinstanom piletinom i paradajz.

: Mikac - 15. jun 2012 13:41:11(UTC)
Cale, i mi smo imali juce mladi grasak, isto je Peca pomagao pri ciscenju
Danas corbica od povrca (sampinjoni, tikvica, sargarepa, celer, luk, paskanat), mladi krompir pecen i paradajz salata.

: MilicaCale - 15. jun 2012 11:45:31(UTC)
mlad grasak (sava mi je pomogao da ga cistimo) i ponovo pogacu iz pica pekaca. Mmmmm, da znate kako je lepa... kao ispod saca icon_smile

: nensy - 12. jun 2012 10:02:28(UTC)
Saky,moram probati taj tvoj recept za tikvice!
Ja cu danas spremati blitvu i pohovano pilece belo.

: Saky - 12. jun 2012 8:53:45(UTC)
Mi cemo danas lazanje,da isprobamo novu tepsiju od citavih 290dinara icon_lol
I ja sam na slican nacin punila tikvice pre neki dan.Isto sam ih presekla na pola i izdubila.Prodinastala jedan luk,malo mlevenog mesa,sredinu tikvice i dodala malo kisele pavlake,dva jaja,malo pavlake za kuvanje i mirodjiju.Napunila ih i odozgo posula parmezanom.

: MilicaCale - 12. jun 2012 8:28:34(UTC)
icon_smile ja sam sve stavila u blender, pa su tikvice pustile voduicon_surprised ops: ali je bilo ukusno icon_smile

: Mikac - 12. jun 2012 8:27:24(UTC)
Pa od sastojaka sunkicu iseckam bas sitno, onaj sredisnji deo tikvice se maltene raspadne ili i njega saseckam, umesam sve to u jaja, sirac izlonljen rukom i pavlaku ili jogurt.Moze da se stavi i po kolut paradajza preko

: MilicaCale - 12. jun 2012 8:04:43(UTC)
iiiii... uspelo je icon_smile ispekla sam veliku pogacu, ima ukus kao ispod saca icon_smile toplo preporucujem icon_smile
osim toga, mikac, pravila sam tvoje tikvice i svidjaju mi se. Moracu jos da usavrsim proces proizvodnje, ali ukus je zadovoljavajuc icon_smile . Sava ih zove: pica tikvice icon_wink . Jos pitanje: kako sitnis sastojke? Pao je jos i jedan sladoled od jagoda (onaj od prosle godine, cijeg recepta ne mogu da se setim, pa sam isla od prilike: puno jagoda sa malo secera, tri kesice slaga i jos jogurt, od prilike), mmm i vec smo se odusevili...

: MilicaCale - 11. jun 2012 13:58:54(UTC)
icon_smile isti slucaj. Ali mene su "prevarili" i kupili mi za rodjendan kao reso, sa samo dve ringle, pa vec planiram kako cu za nekoliko godina da kupim ceo sporetic, sa rernom icon_smile . Za sada se fino snalazim sa kombinacijom te dve ringle, pica pekac plus rostilj icon_smile

: nensy - 11. jun 2012 13:49:56(UTC)
I ja da se pohvalim da sam juce kupila mini sporetic za terasu i da cu od sada na njoj i spremati.Jeeeeee,nema vise mirisa hrane u kuci,a to iskreno najvise mrzim.Kuhinja mi je od ostatka stana/odvojena samo sankom,tako da se ceo stan umirise prilikom spremanja.

: MilicaCale - 11. jun 2012 12:44:07(UTC)
razumela, hvala icon_smile

: Mikac - 11. jun 2012 12:40:50(UTC)
Cale, ja ih ispecem u rerni, presecem ih prvo na pola po duzini, da izgledaju kao camci, izdubim sredinu, i iskoristim je za fil, u to dodam neku sunkicu, jaja, malo sira, pavlake ili sta vec imam u frizideru, napunim i to je to. Od zacina moze bosiljak, ili sta god volite, naravno malo soli, zavisi koliko je slan sir i moze malo vegetice, i to je to.

: MilicaCale - 11. jun 2012 12:35:14(UTC)
E mikac, stvarno cu morati da probam tvoje punjene tikvice. Koje zacine stavis i kako ih posle spremas (kuvas, u rerni...)?

: Mikac - 11. jun 2012 12:15:08(UTC)
Danas punjene tikvice, na onaj moj nacin i supa iz kesice, brzinski lagani rucak. Za sutra, videcemo...

: MilicaCale - 11. jun 2012 11:00:45(UTC)
mi smo otvorili sezonu kuvanja u pekacu na terasi: juce mladi krompirici sa batacima, plus kupus salata. popodne pokusavam da ispecem pogace... ako uspe, eto nama svezeg domaceg hleba celog leta icon_smile . I jos se mislim: da li je neko probao da napravi pitu u istom pekacu?
danas brzo przena pileca dzigerica sa svezim crnim lukom (dragi place vec nedelju dana icon_wink ), a popodne kuvam neki pametan rucak... recimo musaku od slatkog kupusa. Ili cu da budem lenja i skuvam grasak, takodje na terasi icon_wink

: MilicaCale - 8. jun 2012 11:08:31(UTC)
sveza boranija, corbasta icon_smile kad sam je videla onako svezu... morala sam da je skuvam...
plus podgacice sa sirom sinoc, imali goste icon_smile a sitna deca vise vole testo nego slatkise... ako slatkisi nisu cokolada, naravno icon_wink
pred nama je vikend... za skitanje, pa ce ruckovi biti lagani icon_smile

: Mikac - 8. jun 2012 7:49:44(UTC)
Saky, i mi cemo danas paradajz corbu i posne punjene paprike:)

: Saky - 6. jun 2012 10:50:06(UTC)
Nensy super je,jos sutra ce biti isprobana smajli
Danas kod nas riba pecena u foliji sa kuvanim krompirom i blitvom.Razmisljam samo da li da skuvam brzinsku supu od paradajza.Za desert imamo onaj kolac sa breskvama.

: nensy - 6. jun 2012 10:12:58(UTC)
Evo recepta za tortu sa jagodama...Jednostavna je,brzo se sprema a ukusna je.
Potrebno:
300gr mlevene plazme
150gr secera u prahu
2dlgaziranog soka od narandze
2 case kisele pavlake
1 margarin
0.5 kg jagoda
1 kesica slaga
Zamesiti plazmu sa 125gr secera u prahu(mada je to za moj ukus mnogo slatko,ja stavim manje)pola margarina i sokom.Rastanjiti podlogu na cetvrtastoj tacni.
Umutiti drugu polovinu margarina sa 6 kasika secera u prahu,dodati pavlaku i izmiksati da se sjedini.Polovinu fila naneti na podlogu od keksa,zatim staviti iseckane jagode,pa preostalu kolicinu fila.Staviti u frizider sat vremena da se stegne,pa dodati slag.

: Mikac - 5. jun 2012 15:01:43(UTC)
Saky, mogla bih opet da spremam tikvice, dok ih ima ovako u izobilju.
Ja muskima danas ostavila za rucak pileci paprikas (ja obozavam) i salate raznorazne, izmedju ostalog pilecu sa kikirikijem i susamom,imaju tresnje i kajsije da se zaslade, pa neka uzivaju.
Nenesy ja sam pre neki dan pravila tortu sa jagodama, ali sam pekla one klasicne korice, i stavljala fil od pudinga, pa preko jagode i slag,mmm. Mnogo je lepo ispala ali se pojela rekordno i nisam stigla da slikam.
Moje dete je vec pocelo da bere visnju u dvoristu, cist vitamin c, hehehe

: MilicaCale - 5. jun 2012 14:34:42(UTC)
mmmmmm, torta sa jagodama... uf, smrk, bas mi se jede...
saky, ni to nije lose... kod nas se od punjene paprike jede samo punjenje, a svi je volimo icon_wink

: Saky - 5. jun 2012 14:25:37(UTC)
Mm pojeo samo fil tikvice ostavio icon_sad Nensy kucni recept za tu tortu,mi obozavamo i plazmu i jagode.

: nensy - 5. jun 2012 13:55:20(UTC)
Ja za danas i sutra spremam musaku i pilecu corbu.Juce sam pravila tortu sa plazmom i jagodama i bas nam se svidela!

: Saky - 5. jun 2012 13:50:14(UTC)
Iako moji ne vole punjene tikvice morala sam da ih spremim jer mi se jedu smajli Luka je pojeo sve sto sam mu sipala buljavko a mm i ja tek treba da rucamo kad bude dosao pa pisem kako su prosle smajli

: MilicaCale - 4. jun 2012 12:35:48(UTC)
a da li ste probali da punjene tikvice pretvorite u musaku od tikvica? mozda bi tako jeli?
kod nas, za sutra i prekosutra, sareni pasulj sa slaninom. Da obradujem malo muza icon_wink

: kicun - 4. jun 2012 12:32:24(UTC)
Ja vikendom nadoknadjujem sto radnim danima ne stizem da kuvam.
Juce smo imali domacu supu-pilecu kod nas to mora biti ne stolu, pecena piletina, pire krompir, spanac i sopska salata. Za desert smo imali ostatke od rodjendanskih torti.
Juce sam za danas skuvala grasak na gusto opet sa piletinom i domacu supicu.
Za sutra nemam ideju...
Saky i ja volim punjene tikvice ali i moji nesto nisu odusevljeni-moram videti kako se Dunjki svidja ona ih jos nije tako jela.

: Saky - 4. jun 2012 11:08:01(UTC)
Meni se bas jedu punjene tikvice ali moji ne vole pa izbegavam icon_sad

: Saky - 4. jun 2012 11:06:59(UTC)
Kod nas danas juneci gulas sa paprikom i domacim njokama,zelena salata sa limunom.Prvi put pravim njoke,uglavnom kupujem ali sam shvatila da nije tesko napraviti ih a mnogo je jeftinije icon_wink Videcemo kako ce ispasti.
Za desert imamo omiljeni mokri kolac a popodne pravim vocni kolac sa breskvama njam,njam smajli

: MilicaCale - 3. jun 2012 20:44:18(UTC)
jao, pa i nije nesto posebno za kratko vreme... vise prosecno icon_wink
mmm, kolac sa malinama...
kod nas pilav i supa sa knedlama...

: sandrabgd - 1. jun 2012 17:54:13(UTC)
Punjene tikvice,mmm...super rucak za kratko reme.
Mi cemo sutra punjene tikvice sa pavlakom,a veceras cu pohovati paprike i tikvice (obozavam ih) i salata od paradajza i krastavcica.
MM pravi neki vocni kolac sa malinama,pa ako se rekordno ne pojede slikacu.

: MilicaCale - 1. jun 2012 8:12:12(UTC)
punjene tikvice (klasicno, kao punjene paprike) sa pavlakom i pileca supica. A od ostatka tikvica je sinoc bila vecera: pogacice sa tikvicama i sargarepom, prelepe, recept je prosle godine postavila neka mama na temi o dorucku ... zato sutra skitamo, jer imamo rucak, a u nedelju sam se naostrila na pilav icon_smile

: Saky - 31. maj 2012 8:20:37(UTC)
A ja bas volim te brzinske nemastovite ruckove icon_lol Mi juce testeninu sa piletinom,pavlakom i karijem po ko zna koji put ovog meseca.Ja bila kod dr. a mm-u to bilo najjednostavnije za spremanje.Danas domaca pileca supa,ajmokac,pire krompir i mesana salata.

: MilicaCale - 31. maj 2012 8:06:34(UTC)
pileca supica i pileca pasteta.
a posto sam prespavala dan, uz supicu danas neki omlet (samo da smislimo sa cim) i kupus salata. krajnje nemastovito icon_wink

: MilicaCale - 30. maj 2012 8:53:51(UTC)
icon_smile nikad probala. a mogla bi.
a pire iz kesice moze i za knedle sa sljivama (samo ne minut pire, on je bljak)

: Mikac - 30. maj 2012 8:49:06(UTC)
dobra je musaka sa pire krompirom iz kesice, ona je pristojna kad se podgreje, a dobar je brzinski rucak:)

: MilicaCale - 30. maj 2012 8:46:14(UTC)
ja vise volim pilav.
a djuvec spremamo bez krompira icon_smile
zato ni musaku od krompira ne spremam za podgrevanje.

: Mikac - 30. maj 2012 8:42:54(UTC)
E a meni pilav bolji, nego mi djuvec spremamo sa krompirom, pa mozda mi nije dobar kad se podgreva zbog toga. Krompir je najlepsi vruc iz prve.

: MilicaCale - 30. maj 2012 8:37:46(UTC)
.... pilav, e stvarno cu morati da ga spremim za vikend... nije mi nesto kad stoji, pa preko nedelje kuvam djuvec (bolji je kad se podgreje od pilava)...

: Mikac - 30. maj 2012 8:33:35(UTC)
Mmm, palacinke, jedu mi se sa dzemom od sipaka.
Juce pilav od raznog povrca i pileceg mesa plus pileca corbica. Za veceru brzinska proja ( muskima se jela). Danas gulas sa junecim ribicem i makaronama, plus razne salate uz to.

: Saky - 29. maj 2012 10:32:35(UTC)
I mi smo sinoc jeli palacinke ali samo slatke.Danas paradajz corbica sa junecim cufticama,posle toga sarena salata i jos neki prilog,nisam jos smislila koji smajli

: MilicaCale - 29. maj 2012 9:40:16(UTC)
kicun, svaka cast!
kod nas sinoc slane palacinke sa heljdom (majonez, kecap, salama, kackavalj) i slatke sa dzemom od sipka icon_smile

: kicun - 28. maj 2012 10:50:59(UTC)
Spremam se da pravim empinade tako mi divno izgledaju te slatke....
Za vikend sam svasta nesto spremala ali nista nisam slikala.
U subotu domaca pileca supica, pohovane pilece snicle, pire krompir sa domacim kajmakom i krastavac salata.
U nedelju sam pekla jagnjetinu sa belim lukom i ruzmarinom u sacu sa vodom i bila je divna Dunja nije znala koliko je dosta, pire krompir opet sa domacim kajmakom deci se jako svideo, kupus salata i pecene paprike i naravno domaca supa od piletine.
E da u subotu sam napravila i tortu od jagoda koju smo imali za oba dana a ima i za danas.

: MilicaCale - 25. maj 2012 13:25:00(UTC)
sorry, moja greska... mislila sam da se empinade prze...
onda bi i mogla icon_wink posebno ove slatke icon_smile

: Saky - 25. maj 2012 13:22:35(UTC)
Cale nisu przene,pecene su u rerni icon_wink

: MilicaCale - 25. maj 2012 12:43:59(UTC)
mmm, mikac, dobre su ti te punjene tikvice, nisam takve pravila. Moracemo da probamo icon_smile
kod nas obican djuvec (luk, sargarepa, celer, paprika, paradajz, piletina i itegralni pirinac) i posna ruska salata za veceru.... nemastovito, krajnje...
empinade zvuce divno, ali, na zalost, necu skoro da ih pravim (przeno testo sam trenutno sebi zabranila)

: Saky - 25. maj 2012 12:39:18(UTC)
Opet sam se vratila da pogledam sliku.Kad ne mogu da jedem bar sliku da pogledam.
Mikac isto i kod nas.Sarena salata(svo povrce koje imam u kuci),mladi krompir i piletina,doduse ne znam sta cu s njom.

: Mikac - 25. maj 2012 11:37:23(UTC)
Saky, potpisujem, meni je predjelo omiljeno, posebno ovako bogato:) a tvoje empenade su ekstra, isprobacemo
Mi juce punjene tikvice (izdubim ih pa sredinu umesam sa jajima, sirom, sunkicom, zacinima), bile su super, dopale se i malom. Danas dinstano belo meso i krompir, nista specijalno, salatice pored toga razne.

: Saky - 25. maj 2012 11:09:53(UTC)
Jao Cale sta mi radis smajli Ne znam za sta bih se pre uhvatila.Posebno volim ove filete paprike njam njam.Uvek se najedem predjela toliko da mi glavno ni ne treba icon_lol

: MilicaCale - 25. maj 2012 8:41:41(UTC)
evo, ja ostala duzna djakonija od subotnje proslave rodjendana:

Sopska salata, ruska salata, slani cupcake sa spanacem i pavlakom, slane palacinke, punjena jaja, krastavcici, paprika, suhomesnato.
Osim toga bio je i rostilj, ali ga nisam ja pravila pa nisam ni slikala, kupus i salata sa cveklom, sargarepom i celerom, i torta kakao-visnje-slag (nisam stigla da je slikam icon_sad )

: MilicaCale - 24. maj 2012 8:02:32(UTC)
mnjam, bravo saki! ja nikako da se ohrabrim da razvucem koru....
juce pogacice sa sirom, nikako da ih uslikam, pojedu se u rekordnom roku...

: Saky - 23. maj 2012 22:52:54(UTC)
Moram jos da se pohvalim da sam veceras prvi put razvlacila domace kore za pitu.Znate ono preko stola na stolnjaku i odusevljena sam kako mi je ispala zeljanica.Vrlo je lako i jednostavno.Resila sam da ne kupujem vise kore za pitu.
Isto sam recept nasla na netu.Sve je lepo objasnjeno
http://www.coolinarika.com/recept/829729/
Ja sam umesto spanaca koristila blitvu.

: Saky - 23. maj 2012 22:49:46(UTC)
Dragana recept sam videla ovde
http://www.gastronomad.rs/recepti06.html
samo sto sam ja umesto 3 kasike masti i 1 kasike margarina stavila 125gr margarina i nisam stavila sirce.Iskreno zaboravila sam ali nista im nije falilo.
U slani fil sam pored ovog dodala zelenu svezu papriku i dva kuvana krompira(to sam videla od Rudolfa sa 24h kitchen).
U slatke nisam stavila brusnicu jer n isam imala.
Ne samo da izgledaju nego su i preukusne,pogotovu ove slatke sa sirupom od narandzesmajli

: drdraganadimitrov - 23. maj 2012 22:03:21(UTC)
Saky,izgledaju fenomenalo!
Kad imas vreme, napisi recept i za testo!

: Saky - 23. maj 2012 16:07:33(UTC)
Pravila danas empanade po Brkinom receptu,prste da polizes.
Slane nisam stigla da slikam jer dok sam pravila slatke pojele se slane icon_lol

Slatki fil je sa jabukom,cimetom,lesnicima i bademima a preliv od pomorandze a slani kobasica,kuvani krompir,luk,paradajz pelat i zelena paprika.

: Mikac - 23. maj 2012 11:43:12(UTC)
Ruske kape, njam njam, a jedu mi se i princes krofne:)
Kod nas danas grasak sa junetinom od juce, mislila sam da dopunim sa punjenim tikvicama, ali po ovoj kisi mi se ne ide na pijacu, videcu za sutra.Imamo i sutlijas, ali nesto slabo prolazi

: MilicaCale - 23. maj 2012 11:36:14(UTC)
mmm, kokos, ruske kape i cupavci... volim icon_smile
kod nas prebranac: ja stavila da se kuva, a dragi dosao da naruci isti icon_smile sta je telepatija icon_wink

: krissty - 19. maj 2012 12:34:33(UTC)
Saky, ja isto ne volim kokos ali ruske kape i čupavce obožavam, da ne veruješ, a inače kokos isto izbegavam. Ja nisam nikad probala ruske kape da pravim, mama je za to zaduženaicon_smile
A tebi svaka čast kako stigneš sve i kako imaš volje da praviš

: Saky - 19. maj 2012 0:11:22(UTC)
Pravila dana prvi put Ruske kape i bas su njam njam smajli
Ja ne volim kokos pa izbegavam da pravim kolace koji sadrze isti ali videh pre neki dan na tv-u i prijele mi se bez obzira na kokos icon_lol

: nensy - 18. maj 2012 23:14:34(UTC)
Devojke,svaka vam cast!
Ja bas i nemam neku inspiraciju kad je kuvanje u pitanju,pa je kod mene sve klasicno i jednostavno!

: MilicaCale - 16. maj 2012 12:24:52(UTC)
jao, saky, svaka cast... ja sam slaba sa inspiracijom i jos slabija sa ucinkom icon_wink u medjuvremenu samo grasak i przena jaja sa zelenom salatom.... ko zna kad se bacam na nova kuvanja... (bar na nove recepte)
kolac cu morati da probam icon_smile

: Saky - 16. maj 2012 12:21:12(UTC)
Evo sta smo mi ruckali ovih dana smajli

piroske sa sampinjonima,sunkom,pavlakom i kackavaljem

tortilje sa junetinom,paradajzom,graskom,kukuruzom,paprikom i pasuljem

kiflice sa ajvarom,budimskom salalmom i sirom

kiflice sa eurokremom

Pravila sam jos i kiflice sa sirom,ispale su lepe na oko ali su bile suve.nisam zadovoljna receptom.
A juce smo za desert imali kolac Hotel Bristol mada ga mi zovemo mokri kolac :) Nisam stigla da slikam,pojeo se u rekordnom roku.Probajte obavezno,veoma je lak i brz za pravljenje,jeftin a ukusan.

Hotel Bristol (mokri kolac)

sastojci za testo
-4 jaja
-12 kasika secera
-12 kasika mleka
-12 kasika ulja
-12 kasika brasna
-3 kasike kakaoa
-1 prasak za pecivo
-1 vanilin secer
-150 gr seckanih oraha

sastojci za preliv
-1l mleka(ja stavim malo vise)
-12 kasika secera
-0,5dcl ruma

-slag ili pavlaka za dekoraciju

Prvo skuvati mleko sa seceom i rumom i ostaviti da se ohladi.
Umutiti jaja sa secerom pa dodati ostale sastojke.Peci u prethodno zagrejanoj rerni na 200C.Ja pecem oko 20 minuta ali to opet sve zavisi od rerne.Preliti vruc kolac hladnim mlekom.

: Saky - 16. maj 2012 11:30:07(UTC)
Jao Cale fenomenalna je i na ukus.Mislim nisam probala ali nema sta da bude lose pavlaka,bela cokolada i lesnici njam njam.
meni i mm je godisnjica zabavljanja(ne pitajte koja icon_lol ) sad 30.maja pa cu bas da napravim.Idealna prilika i torta da mu pokazem kakvim bojama je obojio moj zivot love-smiley

: MilicaCale - 16. maj 2012 10:19:24(UTC)
hvala icon_smile
po celu kesicu prehrambene boje (u prahu).

: trojcica - 16. maj 2012 10:17:20(UTC)
Vaauuuuuuuuuuuuuu, kako ovo dobro izgleda. Samo bih te zamolila da mi kazes, koliko i koje boje sipas u korice

: MilicaCale - 16. maj 2012 10:12:55(UTC)
dakle, specijalno za Saky, recept za Duga tortu sa belom cokoladom i pavlakom:
peci 6 korica od:
3 jajeta,
3 kasika secera
2 (ili 3) kasike mlevenih pecenih lesnika
2.5 (1.5) kasika brasna
1 kesica boje za kolace

Peci u okruglom vecem plehu (fora je da se podmaze samo dno, ne stranice, da se ne bi smanjila i udebljala kora. Kada je pecena saceka se da se prohladi, pa onda odvoji nozem od stranice. Tako se dobiju idealno okrugle kore i idealan spoljni rub torte icon_wink ).

korice sam, ohladjene i oljustene, poprskala sa pola solje zasladjenog mleka (toliko na 6 korica)

fil:
1l slatke pavlake
600 g. bele cokolade za kuvanje

pavlaka se ugreje toliko da istopi cokoladu. Stavi se u frizider i posle 5-6 sati promesa mikserom (bude i dalje retko, ali tako treba)

i jos 3 kesice slaga

: MilicaCale - 16. maj 2012 7:58:53(UTC)
Kod nas rodjendanski: torta sa belom cokoladom, pavlakom i mlevenim lesnicima

I kiflice sa sirom.

: Angel - 12. maj 2012 15:03:15(UTC)
Danas muz mlade krompirice sa pecenim vratom, uz to paradajz i mladi luk, a ja malo krompirica da me mine zelja, dinstane pecurke sa raznim zacinima i salata rukola-paradajz. I na kraju je krompir bio suvisan detalj ipak icon_lol .

: Angel - 10. maj 2012 10:58:29(UTC)
E vala blago tebi, ja moram ovako radikalno.
Nista od slika jer nije nista bilo ni od rucka. Izasle smo napolje neplanirano i tek kasnije uvece se vratili, i naravno jeli napolju. Mogu vam reci da je rizoto sa morskim plodovima mnogoooo dobra stvar zaljubljen

: MilicaCale - 9. maj 2012 12:38:06(UTC)
jao, angel, mucenice icon_wink
sa se samo ogranicavam, ali ne mucim icon_wink
danas svinjske snicle sa belim lukom i belim vinom ispod folije, a prilog dinstano povrce (crni luk, sargarepa, celer, paskanat i kupus)
sinoc proja sa sirom, zeljem i prazilukom
nista novo ne prijavljujem do sledece nedelje (za vikend nismo tu) a onda slicice sa maratonske proslave rodjendana)

: Angel - 8. maj 2012 11:19:13(UTC)
Orginalna poruka od: Saky Idi na citiranu poruku
Ja sam danas spremala slanu tortu sa palacinkama i povrcem.Videla od naseg kuvara Nenada Veljkovica koji vodi emisiju na 24h kitchen i to na nasem jeziku icon_wink Mm se i nije nesto dopala al meni jeste.
Slika nije bas najbolja,slikano je telefonom,crko mi aparat

ovo je sve spremljeno ovih dana,krivo mi je samo sto nisam slikala one paketice iz rerne,fantasticni su
prvo supe
domaca supa sa knedlama

minestrone supa

salata sa piletinom

pilece cuftice

junece pljeskavice sa pohovanim tikvicama

natur snicla u sosu od sira

rolovana piletina-remek delo mm-a

hlebcici sa belim lukom(recpet od Angel)

pao je i kolac sa visnjama al' nes tigoh od mm da ga slikam.
Nisam bas nesto kreativna al' eto mog doprinosa.

Jaooooooooo unistavas me! Pa ja to nista ne smem da jedem icon_cry , a sve je tako dobro cak i samo na slici! Uhhhh!!!!

A ja mucenica kako sam opet na dijeti zvacem uglavnom barenu piletinu, povrce, grejp i jabukicu tu i tamo po neku. Jedino sam srecna sto mogu ribe koliko mi dusa voli, i dopustila sam si nes ili neki od onih Dolce Retko predvece, to mi je merak.
Danas papaline pecene u rerni, malko pirinca i najverovatnije tarator kao salata, posto sam ga napravila za dorucak i stavila na dva mala krastavca cetiri cena belog luka i izvrnucu se ako ga budem dokusurila. E sad, ako riba ne zagori, mozda i bude neka slicica, iako nije previse zanimljiv rucak. Za dezert grejp icon_lol a mojima verovatno cokoladni puding, videcu jos...

: MilicaCale - 7. maj 2012 8:36:22(UTC)
krompirice i piletinu iz rerne. Nista mastovito, zurili smo u zivot icon_wink i testirali tortu sa lesnikom i belom cokoladom, za rodjendan icon_smile

: Mikac - 5. maj 2012 11:15:09(UTC)
Saky, isto to juce imali za rucak, danas sveza dzigerica jagnjeca (treba nam gvozdja) supica i razne salate.

: Saky - 4. maj 2012 22:36:03(UTC)
Vidi se da se rostiljalo ovih dana,nigde nikog icon_lol
Mi smo danas ruckali piletinu i rizu sa sosom od sampinjona i zelenu salatu.
Za veceru sam pravila pancerote i smazali smo za cas icon_smile

: Mozart - 25. april 2012 14:22:00(UTC)
Auuuu, Cale CARE. Ajd posalji serpicu za NS.Mljac,bas sam je se uzelela.

: MilicaCale - 25. april 2012 13:54:03(UTC)
Sarma icon_smile krckana cele noci, natenane, sa komadima suve slanine.... jedva cekam icon_smile
takodje od poslednjeg kupusa iz komsiluka icon_wink

: Mikac - 22. april 2012 18:31:45(UTC)
Juce lazanje i supica iz kesice, zelena salata
Danas baka pravila podvarak od zanjeg kupusa, sa piletinom, uz to supica pileca, sopska salata i zelena sa rotkvicama, za veceru palacinke

: MilicaCale - 19. april 2012 12:32:24(UTC)
pa gde steeee?
ja sam kuvala, i nista nisam stigla da slikam icon_sad
za praznik su bili raznjici sa svinjskim vratom, suvom slaninom, mladim lukom, paprikom i tikvicama i sampinjoni na zaru (i pileci bataci i cevapi), plus varijanta cheese cake sa breskvama i vocnim jogurtom (mljac)

od tada proja sa sirom i zeljem, kiflice sa puterom i malo margarina, punjene pavlakom.
gust grasak sa dinstanom piletinom i danas pangas...
popodne djuvec sa piletinom i neka vecera... tipujem na palacinke sa heljdom i domacim dzemom icon_smile
ali sava je bolestan i sveki je tu, pa nista od slicica (ostaje da zamisljate icon_wink )

: MilicaCale - 9. april 2012 13:04:09(UTC)
kicun, nije problem:

jedna suva butkica (preko 1kg)
pakovanje sampinjona
crni luk (mozda pola kg)
sargarepa (mozda pola kg)
kisela paprika (mozda 5 komada)

sve iseckati, posoliti i dodati malo ulja i pola case belog vina.

spakovati ispod folije u rernu (na 180 stepeni) na najmanje 2 sata. Posle toga se otklopi pa pece dok ne ispari tecnost.

: kicun - 9. april 2012 12:55:59(UTC)
Milice bas mi lepo izgleda ovo tvoje jelo, napisi recept ako ti nije tesko.
Ja sam juce svasta nesto spremala tako da danas mama nemora nista da radi.
Spremala sam vocni kolac-improvizovala nesto sa jabukama i slagom, pitu od jabuka za veliko dete obozava je, pa lepinjice sa belim lukom uzela recept sa foruma i svi su odusevljeni. Domacu supicu pilecu, jagnjecu corbicu sa rizom, kobasicu na vodi pekla i pilecu dzigericu, krompirice i zelenu salatu sa puno luka i rotkvica. Dete veliko uzivalo i ruckalo, mala cica je imala zaseban rucak jagnjetinu sa povrcem i olizala je ciniju.

: MilicaCale - 9. april 2012 12:47:44(UTC)
mmm, mikac, kolaci...icon_smile i mi sutra i prekosutra secemo pasuljem sa zeljem, a onda nas za vikend goste: posni rucak u petak, raznovrsni rostilj i torta u nedelju, prase u ponedeljak icon_smile a poslace nam i za sledecu nedelju icon_sad Plus brdo kuvanih jaja, koje mi posle napunimo.... uf. Kad sve prodje, bacamo se na corbice icon_smile

: Mikac - 9. april 2012 9:23:28(UTC)
mi smo juce jeli isto supu sa knedlama,sarmu od vinovog lista,punjena parike, zelenu i brokoli salatu.Ja sam dala doprinos tako sto sam napravila kolac sa visnjama i cokoladni kolac.
Moji danas svasta nesto spremaju, pa cemo imati ove nedelje puno hrane, sutra cemo da presecmo jednim pasuljcetom, a za praznike, zna se, pecena jagnjetina:)

: MilicaCale - 8. april 2012 21:05:57(UTC)
mikac, slicne "cinije" su nam omiljena jela
danas sam bila super vredna: supica sa knedlama i zapecena boranija za rucak, proja sa sirom i koprivom za veceru i napunila sam sarmu (komsija praznio danas bure pa je imao visak), koja je zamrznuta, pa cu da je kuvam tek posle praznika icon_smile . Vec mi je potopljen pasulj za sutra: bice jedan sa suvom koskom i zeljem icon_smile i to je poslednja stvar koju kuvam do posle praznika (za praznik nas hrana, pa slavimo uskrs i moj rodjendan: tu ce da padnu raznjici sa mesom i povrcem kao doprinos porodicnom rostilju i kolac (podvarijanta cheesecake) za cascenje icon_smile

: Mikac - 6. april 2012 8:19:25(UTC)
Cale, ovaj rucak cinija bas deluje inovativno, svidja mi se:) A salcici mi deluju poznato
Neko me pitao za corbicu od koprive. Pa evo ovako, konprive treba lepo ocistiti, oprati i obariti, kada se obare onda ih mi stavljamo u blender da smeksaju. Posle dodatno kuvamo sa percima mladog luka, ja volim da stavim i malo sampinjona da zamirise i rendane sargarepe, sad ako ima neka vodica od nekog mesca (bujon) moze i to da se doda, ako ne kocka za supu, kada provrije malo hladne zaprske (razmuti se jedna kasika brasna u solji hladne vode i doda u kljucalu corbicu), zacini s epo zelji i to je to. Ja volim da je jedme sa kiselim mlekom.
Neki dan sam pravila krempitu, ispala je odlicno, i nestala brzo
Juce za nas bio piliav, za decka fasirana pljeska, danas cuftice od mlevenog mesa u paradajz corbici.
Danas cu i neki kolac sa jabukom, posto decko voli, pa se gledamo

: MilicaCale - 5. april 2012 11:41:51(UTC)
kristi, ovo su domaci salcici ali sam umesto sala stavila puter. Namazala domacim dzemom od kajsija icon_wink

: krissty - 5. april 2012 11:28:50(UTC)
Milice, to nije humano prema namaicon_smile icon_smile Deluje jako njam, njam!
Jel sama praviš lisnato ili ga kupiš, i jel ga filuješ unutra sa još nečim?

Lance, snickers kolačići su extra, ja pravim nešto slično ali na tu foru i mnogo su lepi, svi ih volimo

: MilicaCale - 5. april 2012 8:25:24(UTC)
lance, cokoladni nesquick kuglice (malo su krupnije, ali jasno ti je), ili, ako imas neke druge slicne cokoladne zitarice... (car na dar je sitniji i malo meksi od nesquicka)

sto se tice "putercica",

To je, u stvari, lisnato testo sa puterom, po receptu za salcice... SAVRSENO!

: lance - 5. april 2012 5:06:35(UTC)
uh sto volim te brze kolace. a taj car na dar jesu li to neke zitarice sa mlijekom sto se prave? ne znam sta bih mogla umjesto toga da stavim hmm ? ovdje toga nemaaaa.

http://www.coolinarika.com/recept/753436/
ovo je moj omiljeni kolac :)

: MilicaCale - 4. april 2012 12:57:11(UTC)
a za danas, projekat: salcici od putera, tj. lisnato testo sa puterom. Videcemo kako ce da izgleda icon_smile

: MilicaCale - 4. april 2012 8:59:54(UTC)
jao, car na dar... mi ga pravimo za slavu vec godinama... i to je, definitivno, najukusniji posni kolac koji znam...
kod mene je svaki rucak za dva dana icon_wink a suljpa obavezno jednom u dve nedelje. Ali mi ga volimo...

: Saky - 4. april 2012 8:55:29(UTC)
Cale super izgleda.Mi juce i prekljuce suljpa i zelena salata :) Ne volim da ga jedem ali volim sto ga ima za dva dana icon_lol
Pravila sam nesto kao Bonzita,zoove se car na dar,evo da vidite recept i kako izgleda jer nisam slikala
http://www.coolinarika.c...car-na-dar/#content_info

p.s.Nestala tepsija u rekordnom roku icon_lol

: MilicaCale - 4. april 2012 8:43:02(UTC)
Juce na meniju ponovo domaca pita, ovog puta sa zeljem.
Plus rucak, "cinija" mesano meso, povrce, pecurke i belo vinu iz rerne ...
pitu ste veec videle, a rucak (pre rerne) izgleda ovako

: krissty - 3. april 2012 20:41:01(UTC)
Saky, te ćuftice prelepo izgledaju, baš ću ih isprobati ovih dana, možda za vikend.

Ja sam juče pravila povrće zapečeno u rerni u bešamel sosu, nekako smo sad ustalili da ponedeljkom jedemo povrće jer se nedeljom nakrkamo mesa i svega pa ponedeljkom uvek nešto laganije, a danas smo se provukli kod mame, piletina sa kineskim miksom u soja sosu.

Sutra nemam pojma šta ću...

: Saky - 30. mart 2012 17:17:49(UTC)
Dorothy evo recepta smajli
http://www.coolinarika.com/recept/pile-croquette/

: Dorothy - 29. mart 2012 15:37:27(UTC)
Saky, sve je diiivnooo!!! Prava si majstorica :-)))
Kako pravis one pilece cuftice?

: Saky - 28. mart 2012 13:53:01(UTC)
Danas na meniju pileca musaka i zelena salata
http://www.coolinarika.c...ept/pileca-musaka-light/

: Saky - 27. mart 2012 13:20:52(UTC)
Mi danas bolnicku hranu(kod nas karantin),pileca supa,peceno belo meso i pire krompir.
Cale odlicno izgleda pita sa spanacem.Vec dugo se spremam da je napravim jer mi se jede a moji probiraci ne vole.Na kraju sam kupila gotovu Frikom zeljanicu ali verujem da nije ni pola ukusna koliko tvoja domaca.
Mikac a kako pravis corbicu od koprive?meni se jede od blitve smajli

: MilicaCale - 27. mart 2012 13:10:40(UTC)
mmmmm, cevapi... a mi cemo zdravo: corbast pasulj sa kiselim krastavcicima ... nista ekstra, ali mi volimo pasulj icon_wink

: Mikac - 27. mart 2012 11:26:14(UTC)
Cale, svaka cast, njam njam. Pitu planiramo ovih dana, sa spanacem
Sto ja imam apetit, ljudi moji, cudo, sreca pa mi s eruckaju zdrve stvari, kuvane, i puuuno povrca. Jede mi se i corbica od koprive, to je extra sa kiselim mlekom.
Mi danas imamo malo djuveca sa junetinom od juce, i gusto skuvanu boraniju uz to, salata od mladog kupusa, nista posebno i nije za slikanje. Deka nam je danas u N. Pazaru pa ce nam doneti njihove fantasticne cevape za veceru.
Sutra cemo neku brkinu przeniju sa kobasicama da probamo prvi put, da promenimo nesto.

: MilicaCale - 26. mart 2012 8:28:13(UTC)
a ja sam bila malo vredna icon_smile i cak uspela i da slikam po nesto.
prvo, zapecena boranija koju sam ostala duzna:

a posle toga je bio koh (koji nije doziveo da bude slikan)

onda domaca pita sa spanacem i sirom (sa domacim korama, kosovski stil). Slika je malo mutna i sve pomereno, jer sam bila mrtva gladna i nisam mogla da cekam, pa je seceno vrelo...

i rucak od juce:
pileca supica sa knedlama:

i dinstano pilece belo u sosu od sampinjona, sa pireom od sargarepe i krompira:

ovde bi, definitivno, bolje izgledalo neko tamnije i cvrsce povrce, recimo, brokoli, ili boranija... ali je i ovako bilo ukusno icon_smile

: Mikac - 25. mart 2012 22:14:16(UTC)
Cheescake skoro pojedem, imali smo goste
Danas pastrmka sveza, pomfrit, supica od juneceg ribica, zelena salata, rotkvice. Sutra ista supa i djuvec sa krompirom, pirincom, sargarepom, lukom, paradajzom iz tegle i mescetom iz skuvane supe.

: Mikac - 23. mart 2012 10:26:27(UTC)
Au Saky, sta mi to radis:) Ne zna se sta je lepse, stvarno.Mmmmm
Mi smo svi obozavatelji salate, Peca bi nekad samo to i jeo. Tako da je to kod nas obavezno, meso manje vise
Mi cemo danas pasulj, posto ja radim i sutra, bice za dva dana. Ali sam kupila sastojke d aprvim cheescake, dugo nisam, pa da ih pocastim:)

: MilicaCale - 22. mart 2012 12:45:22(UTC)
danas je trebalo napraviti mladencice. A na poslu smo do 4h :( a posle od 5h skitamo... vidim ja da danas preskacem i kuvanje rucka, a ne samo mladencice icon_wink

: MilicaCale - 22. mart 2012 9:29:11(UTC)
icon_smile saki, svaka cast
moj dragi MORA da ima salatu, a sava odbija da ima salatu. Prvom je serviraj u velikoj ciniji (kao i meni), jer ne bi bilo mesta u tanjiru a drugom ne vredi servirati, da ne bi odbio da jede i ostatak rucka icon_wink A to znaci i da rucak mora da bude pun povrca, da bi uopste jeo povrce. Sreca pa jedu meso, ali nisu totalno ludi za njim icon_wink
moji doprinosi su toliko nemastoviti i vec vidjeni, da nema smisla vise da ih kacim...

: Saky - 21. mart 2012 16:38:11(UTC)
Samo da dodam da gospodi moram ovako da serviram sve na tanjiru inace se za salatu ne bi pipnuli,meso pa meso kadtedovatim

: Saky - 21. mart 2012 16:37:01(UTC)
Ja sam danas spremala slanu tortu sa palacinkama i povrcem.Videla od naseg kuvara Nenada Veljkovica koji vodi emisiju na 24h kitchen i to na nasem jeziku icon_wink Mm se i nije nesto dopala al meni jeste.
Slika nije bas najbolja,slikano je telefonom,crko mi aparat

ovo je sve spremljeno ovih dana,krivo mi je samo sto nisam slikala one paketice iz rerne,fantasticni su
prvo supe
domaca supa sa knedlama

minestrone supa

salata sa piletinom

pilece cuftice

junece pljeskavice sa pohovanim tikvicama

natur snicla u sosu od sira

rolovana piletina-remek delo mm-a

hlebcici sa belim lukom(recpet od Angel)

pao je i kolac sa visnjama al' nes tigoh od mm da ga slikam.
Nisam bas nesto kreativna al' eto mog doprinosa.

: MilicaCale - 21. mart 2012 15:31:28(UTC)
icon_smile mi smo se provlacili uz babine punjene paprike i sarme, takodje uz zelenu salatu icon_wink , ali je sinoc bilo vreme za novo kuvanje icon_sad
pala je zapecena boranija (bice uz to i jogurt) i projice sa sirom za veceru.
bice rucak za dva dana, a sutra kuvam novi... i to se spremam da budem puuuno vredna, ali, ako uspe, kacim slike u petak...

: Mikac - 21. mart 2012 15:16:09(UTC)
Sandra, ne moze da bude lose, njam
Mi se provlacimo dva dana, uz bakine posne punjene paprike, ona ih sprema fantasticno, samo zelena salata uz to, i pun ugodjaj:)

: sandrabgd - 21. mart 2012 14:25:36(UTC)
Mi danas za rucak ovo:

http://zena.blic.rs/rece...enine/8813/Pasta_di_Roma

Jos pre neki dan sam videla i moram da probam.Obozavamo testeninu,tako da mislim da ce biti ukusno.

: krissty - 20. mart 2012 12:43:37(UTC)
Može Kicun, veruj da ni ne izgleda toliko lepo koliko je ukusno, nisam nešto briljirala sa slikom:)

Sastojci:

- 1/2 kg belog mesa
- 1 luk
- 3 čena belog luka
- 150 g boranije
- 1/2 crvene babure paprike
- 180 g ananasa (ja sam koristila iz konzerve)
- 0,5 dl soja sosa
- 1 kašika meda
- 2 kašike gustina
- začini
- špagete

Meso preliti sa malo soja sosa i ostaviti da odstoji 15 min, ocediti i posuti gustinom, pa propržiti na ulju. Izvaditi meso,a zatim isto u tom tiganju propržiti beli i crni luk, boraniju, papriku, pa vratiti meso, dodati ostatak soja sosa, med, kockice ananasa, začine i sve zajedno još malo krčkati. Kasnije pomešati sa špagetama

: kicun - 20. mart 2012 10:00:27(UTC)
Kristy napisi nam molim te recept za piletinu sa ananasom izgleda tako lepo.

: krissty - 19. mart 2012 21:23:11(UTC)
Sandra, danas ništa nisam kuvala jer sam se upoznala sa Dunjom26 koja je bila u Ns pa me je ona spasila kuhinje:)
A za sutra planiram musaku sa brokolijem, mnogo je njam, njam:)

: sandrabgd - 19. mart 2012 16:16:16(UTC)
Kristy gde si kad mi trebaju ideje icon_lol

Ja sam danas przila snicle i uz to zelenu salatu.Nista drugo,samo proteini icon_smile
Puding od vanile za dezert i to je to.

: bebironce - 15. mart 2012 19:20:34(UTC)
Meni danas rucak zagoreo tako da nista.Sta cu kad sam na sto strana.Deca imala paprike od juce.
Saky ja sam pravila kolac sa kajsijama iz zamrzivaca.Zumanca i secer se umute i doda se jogurt,posebno se umute belanca i dodaju se zumanca,na kraju griz,da bude zitko.Ko hoce,pisem recept tacan.Sipa se u tepsiju pola,poredja voce i preko sipa ostatak pa se pece,s tim sto ja peceno pospem kristal secerom,a ne u prahu i bude fenomenalno,jer se secer zalepi pa jos krcka,njam,njam....

: MilicaCale - 15. mart 2012 11:54:24(UTC)
e, vidis, to ti nije losa ideja. Samo sto ja to sve (tim redom) slozim u vatrostalnu ciniju i prekrijem folijom. Da ne bi gubila vreme oko paketica icon_smile A kod mene je vecina ruckova za dva dana (i to jos kuvani prethodnog dana popodne). Sta cu, kad radim.

: Saky - 15. mart 2012 11:12:37(UTC)
Milice blago tebi,zavidim ti na sarmama,baci jednu smajli Ja pasulj nerado jedem ali ga rado kuvam jer ga ima za dva dana icon_lol
Ja se odlucih za ovo http://www.becook.com/sr...pt/vikend-ru%C4%8Dak.htm

: MilicaCale - 15. mart 2012 10:30:01(UTC)
saky, naravno, i ja od uvek, ali je tek u ovoj kombinaciji (kad sam odradila sve navedeno) prestao da mi smeta... a dragi ga obozava i dete, a ja patim kad god ga treba skuvati...
srecno sa ruckom (ja imam pasulj i za danas, sutra putujem, poslace mi neku sarmu i sa puta, tako da cu tu dilemu da imam tek u ponedeljak popodne icon_wink )

: Saky - 15. mart 2012 10:22:29(UTC)
Zene ja bas ne znam sta danas za rucak neznam Sve mi se jede i nista mi se ne jede icon_lol
Milice i ja kuvam crveni pasulj,ne pamtim kad smo jeli beli.I obavezno ga potopim i bacim prvu vodu.Tako potopljen se i brze skuva.
Kristy izgleda ukusno piletina sa ananasom a tek kolac,njam njam.
Bebi kakav je to kolac sa kajsijama?

: MilicaCale - 15. mart 2012 9:49:30(UTC)
ukusno, kristi, ukusno.
kod nas pasulj i zelena salata icon_smile steta slikati.... samo cu da dam mali savet. Ukoliko vas pasulj muci (meni, osim gasova, izaziva i mucninu) evo leka (sve pojedinacno pomaze, a u kombinaciji je prava stvar):
  • kuvala sam pasulj tresnjevac (valjda se tako zove, tamni, ne beli, beli mi posebno smeta)
  • pasulj sam potopila prethodnog dana.
  • bacila sam prve dve vode (provri i vri 10 minuta, pa se procedi i nalije svezom vodom)
  • na kraju, u zaprsku nisam stavila brasno, vec malo skuvanog i propasiranog pasulja
  • zacinila nanom (zacinskom, ne onom za caj)

: krissty - 14. mart 2012 19:48:16(UTC)
Mi smo se prejeeeeeli piletine sa ananasom, samoj sebi se čudim da nisam pravila ranije a imam recept 100 godina, po receptu preporučuju špagete uz to i nisu pogrešili, predivno čudno jelo

I na brzinu nešto slatko, keks torta sa pudingom

: bebironce - 14. mart 2012 17:39:22(UTC)
ja danas spremala punjene paprike,proju i kolac sa kajsijama.sve bilo jako ukusno njam,njam.Deca ruckala,rasturila se.
Krissty jedva cekam da cujem kako ti je ispalo,volim i piletinu i ananas.smajli

: Angel - 14. mart 2012 15:24:17(UTC)
U u u u Krissty obavezno da javis kako ispalo bravo

: krissty - 14. mart 2012 14:25:48(UTC)
Bebi, bas si vredna, svaka cast.
Mikac, probali smo sinoć salatu sa brokolijem tako sa limunovim sokom i ukusna je jako, nema potrebe dodavati ni jogurt ni pavlaku ni nista. Mislim da će mm i Dunji brokoli početi na nos da izlaziicon_smile

Juče sam spremala vegeterijansku musaku po Rudolfovom receptu (bas cudno) i mm je više nego oduševljen, ja ne mogu reći da sam toliko oduševljena, ok je jelo ko voli puuuuno povrća. I pravila sam krem-čorbu od šampinjona, dobila sam za 8.mart štapni mikser pa sad tako svaki dan pravim neku krem čorbicu.

A danas planiram da pravim piletinu sa ananasom, to sam jela davno ali nisam nikad pravila, videćemo kako će ispasti

: bebironce - 13. mart 2012 16:15:02(UTC)
Ah progutala sam rec.Juce je bila krompircorba itd.

: bebironce - 13. mart 2012 16:13:58(UTC)
Mi danas riblju corbu,ribu pecenu sa povrcem i salatu,krompir corba i salata,mantije i slatka strudla za dzemom i neskvikom (deca obozavaju).Inace moja sveki ima bastu i ove zime je u secku iseckala sargarepu,celer,percun,paskanat i tako sitno seckano zamrzla.Tako da imamo celu zimu seckano povrce za raznorazna jela.

: Mikac - 13. mart 2012 9:02:04(UTC)
Krissty, mi ga samo obarimo i malo zakiselimo, moze limunom, a moze i da se nasecka beli luk kroz to, mada je ne volim. Cisto povrce a ukusno.

: krissty - 12. mart 2012 22:13:33(UTC)
Mikac, kako pravis salatu od brokolija? Ja nisam nikad pravila a bas puno jedemo brokoli u poslednje vreme, mm je jednom skuvao brokoli i grasak, pomesao sa pavlakom i majonezom, začinio i to nam je bila kao salata.
Mada sam čula da ljudi jedu i svež brokoli, ali nisam probala

: Mikac - 12. mart 2012 15:19:06(UTC)
Krissty, probacu obavezno ovih dana, mada fil moze da bude bilo sta slano u principu.
Mi danas rizoto sa pilecim mesom i povrcem, zelena salata neizostavno, za sinceta i svezi krastavac uz to, posto obozava. Da i pravimo salatu od domaceg paradjz pelata u koji naseckam prazi luk, i to bude njem njam.
Za sutra sam planirala punjene tikvice, zapecen karfiol i salatu od brokolija, da unesemo malo proleca u kucu. Inace brokoli svi vole, a mali ga zove drvo:)

: MilicaCale - 11. mart 2012 17:56:28(UTC)
mmmm, ukusno. kod nas nista spektakularno: juce piletina i povrce iz kese, danas pileca supa i pileca salata (zelena salata, sargarepa, mlad luk, rotkvice, rendana sargarepa i bareno meso), izgledala je prelepo ali nisam stigla da je slikam. Za savu je ostao rucak od juce, posto on ne voli salate, samo preradjeno povrce.

: krissty - 11. mart 2012 16:41:39(UTC)
Mikac, Sandra, hvalaicon_smile

Recept je preko Google translate-a prevela Dunja26 i postavila na našu temu ćaskanja, tako da prepisujem samo sam ga malo prilagodila jer nije baš najjasnije kad Google prevede

Testo:
-250 gr brašna
- 6 gr soli
- 70 gr putera
- 13 gr šećera
- 13 g svežeg kvasca ili 1 kesica suvog
-- 125 mleka

Umesiti testo, oblikovati loptice i pustiti da rastu 10-15 minuta (e sad, na sajtu piše loptice od 90 grama,ali onda ispadnu kifle a ne rolnice,a ja kad sam gledala kad je Rudolf pravio ubedjena sam da je rekao kuglice od 30 gr testa, pa sam probala i pravila sam od nekih 35-40 grama).
Dok testo raste, u 450 gr mlevenog mesa dodati malo prezle, 1 žumance, i začiniti (so, biber i malo muskantnog oraščića).

Zatim kuglice od testa razvaljati (izbrojite koliko imate kuglica i podelite meso da imate tačno). Kad razvaljate testo, premazati ga sa strana žumancetom da bi se bolje zalepilo.Stavljati meso (ćevapčiće) u testo i urolati, najpre kraće strane, a onda uzduž.
Pustiti da rolnice odstoje 45 minuta, premazati žumancetom i peći pola sata na 200 stepeni

: sandrabgd - 11. mart 2012 13:39:39(UTC)
Krissty,nisi humana icon_lol pisi recept za ove rolnice.

: Mikac - 11. mart 2012 13:35:00(UTC)
Au krissty, sta mi to radis, posla mi je voda na usta. Ne zna se sta ti je lepse. Gde si nasla recept za ove rolnice sa mesom?
Mi ovih dana nista posebno, petak pizza, juce spageti bolognese, danas peceno pile, pire krompir, zlatna mesavina, pileca supa, klasican rucak:) S tim sto sam dodala za mespajz sladoled, posto mi se mnogo jede:)

: krissty - 10. mart 2012 18:51:23(UTC)
Danas sam se napokon nakanila da pravim Rudolgove rolnice s mesom koje idu u reklami za najavu za Rudolfovu pekaru i ispale su odlične, svima se svidjaju ( i mm i mojima), baš su ukusne. Odavno sam htela da ih pravim al eto čekala sam da bude neka prilika, služite se

: krissty - 9. mart 2012 15:31:36(UTC)
Mi imamo punjene šnicle od juče, danas sam još napravila sos od šampinjona i biće zelena salata

: sandrabgd - 9. mart 2012 15:01:54(UTC)
Kod nas danas peceno pilence u rerni,krompir,krem supa od pecuraka i z.salata.

: krissty - 8. mart 2012 12:43:00(UTC)
Moze Angel recept naravno, to sam od mame moje ukrala recept, haha.

Sastojci

0,5 kg tankih kora za pitu
350 gr belog sira
150 gr kajmaka
0,5 kg zelja ili spanaca, ja sam stavljala blitvu, perca od mladog luka,a moze i zelena salata, bitno je da bude pola kile
1,5 dl mleka
1 dl kisele vode
1,5 dl ulja, a moze i manje, mislim da je cak 1 dl dovoljno
3 jaja
soli po ukusu

U posudu staviti sir, dodati zumanca, iseckano zelje malo posoljeno i ocedjeno, dodati kiselu vodu, ulje, malo mleka, so kajmak i penu od 3 belanca. Sve to dobro umutiti, da bude onako srednje gustine.

U podmazan pleh staviti 2 kore, pa fil, pa tako redom. Prilikom slaganja svaku od kora malo poprskati zagrejanim uljem.
Poslednji red kora premazati uljem i peci u dobro zagrejanoj rerni, a pecenu pitu poprskati hladnim mlekom i prekriti cistom krpom.

Ja sam koristila okrugli pleh precnika 30 cm

: MilicaCale - 8. mart 2012 11:08:42(UTC)
mljac, mljac.... kod nas danas musaka od slatkog kupusa, pa integralni mafini sa borovnicama, brusnicama, pecenim lesnikom i korom pomoranzde.... pa za veceru pica ili topli pica-sendvici...

: Angel - 7. mart 2012 17:08:38(UTC)
E to sjajno zvuci! Taj spanac u briketima je bogom dan! zagrljaj

Kristi mozes li da mi das recept za pitu sa zeljem?

: sandrabgd - 7. mart 2012 13:58:57(UTC)
Auuu Kristy,ova pita sa zeljem je haos...icon_lol Svaka cast,izgleda fantasticno.
Mi danas brzinski rucak,spanac u briketima na puteru,pire krompir i pecene riblje stapice.

: Angel - 7. mart 2012 9:51:44(UTC)
Uhhh sve bih ja to jela, a najvise pitu sa zeljem! Mmmmmmmm! bravo

Nisam jos pravila brokoli, ali sam zato juce napravila rizoto u koji sam krknula 300gr rendanog kackavalja i provalili smo se icon_mrgreen . Uz to za promenu barene batake, nekako mi najvise dete voli tako napravljenje jer budu najsocniji, i zelenu salatu. Danas klasika, neko meso i pomfrit, i naravno pileca supica. To muz najvise voli, sunce mu njegovo blesavo, mogao bi da zivi na mesu i krompiru, a meni se eto sa godinama menja apetit...ja bih svasta probala.

: krissty - 5. mart 2012 11:21:24(UTC)
Torta za svekrov rodjendan sad od vikenda,

Pita sa zeljem

: krissty - 5. mart 2012 11:17:03(UTC)
Punjene jabuke opet po Rudolfovom receptu

Štrudla sa makom i višnjama

: krissty - 5. mart 2012 11:15:11(UTC)
Angel, javi za taj hrskavi brokoli kako je ispao, mi isto sad bas jako forsoramo povrce, a brokoli nam je medju prioritetima.

Ja dugujem par slika već odavno, evo prvo piletina sa corn flakes-om po Rudolfovom receptu

: Nataša B. - 4. mart 2012 21:58:32(UTC)
Kod nas danas tradicionalno-bamja i kadaificon_wink

: Angel - 3. mart 2012 13:48:37(UTC)
Sjajno! Obozavam plodove mora! I ribu, ali muz to nista ne jede i ne voli miris pa retko jako spremam icon_sad . Ali kad procitam kako si napravila i kako slatko ste jeli, kao da sam ja jela icon_wink .

Eto danas posto muz radi, iskoristila sam da napravim opet sve ono sto on nikako ne voli, a to je skusa sa brokolijem, karfiolom i sargarepom. Opet onako u kesi u rerni. A nasla sam jaaaako dobar recept za najukusniji hrskavi brokoli, i to cu napraviti za veceru pa delim utiske. Takodje naleteh na jako dobar recepat za karfiol...videcemo...
Ne znam sta mi je u zadnje vreme, nagrnula sam na povrce koje nikad nisam previse volela icon_lol
Prsla seka.
Hajde kacite malko slika, uzivam u njima svaki put bravo zagrljaj

: krissty - 2. mart 2012 19:40:09(UTC)
Milice, evo recept za salatu, stvarno je divna, probaj ako planirate da spremate plodove.

SASTOJCI:

- 400 gr morskih plodova
- 100 gr pirinča
- 200 gr kukuruza (ja sam koristila šećerac iz konzerve)
- 10 šeri paradajza
- 1 luk
- 6 čenova belog luka
- 50 gr crnih maslina
- 1 kašika seckanog peršuna
- 1 dl belog vina
- 0,5 dl maslinovog ulja
- 4 kašike balzamiko sirćeta
- 1 limun
- 1 zelena salata
- so, začini po ukusu

Pirinač i kukuruz obariti, zelenu salatu iseći na trake, masline na kolutove, šeri na pola, luk na kockice.

3 čena belog luka sitno iseckati i propržiti, dodati odmrznute i ocedjene plodove i kratko propržiti. Zaliti belim vinom, dodati začine po ukusu i dinstati dok ne uvri tečnost.
Kada se ohladi dodati preostala 3 čena belog luka, peršun, pirinač, kukuruz, masline, šeri paradajz i luk. Sipati ulje, sirće i sok od limuna, začiniti još ako je potrebno i sve promešati

: MilicaCale - 2. mart 2012 12:40:42(UTC)
kristi, i ja se spremam, ali nikako. Po kom si receptu pravila?

: krissty - 1. mart 2012 21:25:35(UTC)
Danas sam pravila prvi put salatu sa morskim plodovima, nikad ništa nisam sa morskim plodovima pravila. Oduševljeni smo i mm i ja, lepo se najeli, nije uopšte teško jelo, a recept je takav da je to ustvari kao zaseban obrok jer ima svega, njam, njam... Sad ću češće to praviti, uopšte ne znam zašto sam to ranije stalno nekako zaobilazila

: MilicaCale - 1. mart 2012 12:32:46(UTC)
kod nas nista spektakularno: pileca supica, pire od krompira i sargarepe (i mleka) i pilece cuftice.

: krissty - 1. mart 2012 10:59:39(UTC)
Mi juče pravili šnicle u krem sosu od limuna, predivno jelo, dosta se oseti beli luk ko voli, mi volimo, ali nisam slikala, nestale su:)

: MilicaCale - 28. februar 2012 19:05:30(UTC)
stegne se od toplote, a bude ukus malo voden (mislim da se u vodu doda i malo sirceta)...
osim toga, spremas pravu gozbu icon_wink

: Angel - 28. februar 2012 16:40:32(UTC)
Joj svaka cast na trudu, jako sve dobro izgleda! bravo bravo bravo

Ja sam danas munula u rernu ruzu svinjsku u komadu, nema cime je nisam zacinila, polila vinom, spikovala, premazala senfom i sad se hladi. Pekla se jedno cetiri sata...znam da nisam normalna ali eto, valjda je vredelo tj valjda ce biti meksa nego sto je posle dva sata pecenja.
Sad mi se u njenom saftu pece krompir, a za to vreme pravim junecu supicu, a od salata sladak kupus. Obavezno aperitiv Baileys, muzu rakija neka domaca, i milina.

Nego, htedoh da vas pitam jeste li probali ikad posirana jaja? Mozda sam glumpava ali mi ne ide u glavu kako se pravi. Stavi se u prokljucalu vodu i sta onda, kako da ispadne kako treba, kako da se izvadi? Kakav je ukus? Hmmmm...radoznalost ubi macku ruganje icon_mrgreen

: krissty - 27. februar 2012 10:27:11(UTC)
Mi smo za vikend isprobali jos jedan Rudolfov recept, po zelji mm, punjene jabuke!

Koliko sam bila skepticna prema tome jer nisam navikla na takve ukuse, mogu reci da sam odusevljena, dugujem vam par slika i za prethodna jela i za ovo samo da nadjem usb pa da prebacim slike

: Nataša B. - 25. februar 2012 11:23:29(UTC)
E,to njamiiiicon_smile I ja stavim nekad prsut,nekad krompira nasjeckam u tjesto...Zavisi sta imam.Kad nemam nista valja i bez icega dok je vrucaicon_lol Znaci-komplet lepinjabravo

: njamiii - 24. februar 2012 23:28:57(UTC)
Komplet lepinja :) Mi volimo da ubacimo i prsutu.

: Nataša B. - 24. februar 2012 21:46:02(UTC)
Mi to ovdje zovemo ljeusa,negdje kazu ljevaca,izljevaca i sl.Nesto slicno pogaci koja se zacini sa jajima i kajmakom.

: MilicaCale - 24. februar 2012 13:11:38(UTC)
Sta si pekla? ili fali neko slovo, ili ja ne znam sta je to
kod nas samo pica juce... ali je bila odlicna icon_smile
u nove kuvarske pobede idemo od ponedeljka. Dijetalne, na zalost icon_sad

: Nataša B. - 24. februar 2012 13:05:28(UTC)
Bravo za vrijedne mamebravo Ja jutros pekla ljeusu,nisam je pekla dugo...Cak sam je i uslikala ali ne znam postaviti sliku,pokusala prije par dana i nisam skontalaneznam

: Mikac - 24. februar 2012 11:27:01(UTC)
Hvala, hvala.
Novembar, ja tako slicno pravim, sa zapecenim makaronama, naravno od sastojaka sta se nadje u kuci, since to obozava.
Danas djuvec sa povrcem i junetinom, supica, i naravno nesto za salatu, moje dete ne seda bez salate da ruca, znaci bilo koje povrce, sveze, kiselo, ne pravi pitanje...bas je mamin i tatin sin.

: Dorothy - 24. februar 2012 10:57:02(UTC)
Mikac, divno izgleda i torta i krempita, njam, njam!!!
Novembar, super recept, pobacu ga ovih dana ;-)))

: MilicaCale - 23. februar 2012 10:23:25(UTC)
mmmm, kako je ovo primamljivo... a tek kaloricno icon_sad ja od sledece nedelje odustajem od ovakvih recepata icon_sad

: novembar78 - 23. februar 2012 10:01:48(UTC)
Vrlo ukusno,brzo,lako....mesnatiju slaninu iseci na kockice,proprziti,dodati iseckane pilece grudi,dodati pecurke,takodje iseckane,vrlo malo posoliti zbog slanine.Kada je gotovo,iscediti i presuti smesu u vatrostalnu ciniju...napraviti preliv od pavlake i malo mleka,posuti kackavaljem i zapeci 15 min na 25o stepeni...sluziti uz krompirice i salatu po izboru!
Probajte!

: Mikac - 21. februar 2012 9:23:36(UTC)
Kristy, dobro ti zvuci taj recep. Joj jedva cekam vise svezeg povrca, ovako se samo vrtimo u krug sa spremanjem.
E da, sinoc sam probala domacu pastetu koju je napravila Cale, i mogu vam reci da je ekstra, znaci stvarno ukusna, moracu i ja da napravim.

: MilicaCale - 20. februar 2012 9:07:52(UTC)
mmm, mikac... visnjicice, moje neprezaljene (sava ne voli a tata ne obozava, pa izbegavam da pravim... kristi, pa to zvuci ukusno i zdravo, moracu da probam...
kod nas nista egzoticno... pileca supa, pire od spanaca i dinstani bataci. Plus domaci krem sir i domaca pileca pastete. Vec testirao i odobrio sava, znaci, lici na argetu.

: krissty - 19. februar 2012 22:12:21(UTC)
Mikac, torta je savršena! Ukus znamo da je odličan, mm obožava torte sa višnjama pa ih jedemo često:)

Mi smo danas opet isprobali još jedan Rudolfov recept, pileće belo meso u corn flakes-u pa pečeno u rerni i uz to krompirići isto iz rerne, što kaže mm nadmašilo je naša očekivanja, a smešno brzo i jednostavno se pravi.
Ja sam već probala ranije piletinu i corn flakes ali mislim da je bilo spremljeno u fritezi, ovo je bez kapi ulja, a preukusno je, imam i slike ali moram prvo da ih prebacim sa telefona pa ću staviti

: Mikac - 19. februar 2012 14:03:01(UTC)
Njam njam, sta se ovde sprema
Mi ovih dana pravili puno poslastica
Prvo Svarcvald tortu, ispala je ekstra, pa onda juce krempitu, isto prva klasa.

Danas pecena curka, supa sa knedlama, zapecen krompir i kiseo kupus:)

: Nataša B. - 18. februar 2012 23:13:35(UTC)
Banofi je super,volim sve sastojke zato sam se i odlucila da pravim.Volim banane,slag i karamelu a to su glavni okusi tj sastojci u kolacuZao mi je sto nisam sliku postavila,nisam nikako nijednu sliku pokusala postaviti pa cu morati probati.Ljepse je kad ima slika.Nije uopste tesko napraviti-ja nisam neki ekspert za slatka jela a uspjela sam.Ma,lik je super i tako mi je simpaticanicon_smile
Angel svaka castbravo

: krissty - 18. februar 2012 22:17:49(UTC)
Natasa,gde me nadje sa Rudolfom, mi ludimo za njim, sutra cemo da probamo njegov recept, pileta pohovana sa corn flake-som. Gledala sam kad je pravio Banofi, jel vam se svidja ukus?

Angel, bas cu da probam da pecem ribu u kesi, izgleda divno sa svim tim povrcem

: Angel - 18. februar 2012 19:00:38(UTC)
Danas skusa sa povrcem, pravljena u Fino kesi sa vinom i maslinovim uljem.

Za dezert gusti sladoledasti cokoladni sutlijas njamiiiii icon_smile

: Nataša B. - 18. februar 2012 17:09:44(UTC)
Ja danas pravila BANOFI po Rudolfovom receptu.Inace,ko nema taj program moze da potrazi sve recepte na zvanicnom sajtu programa 24KITCHEN.Imate i video snimke postupka pravljenja,imate prevod stranice pa uzkucam ivajte...

: krissty - 10. februar 2012 14:51:49(UTC)
Rudolf je kralj, ja ga obožavam, švrljala sam malo po ostalim forumima, žene lude za njim, haos!
Ako budete mogle obavezno ga gledajte

: Mikac - 10. februar 2012 14:14:18(UTC)
Cale njam za djuvec, kod mene samo ja volim soju, ostali bojkotuju:( Ali smo zato fanatici za povrcem i vocem
Mi danas gulas od juce, a sutra cemo spagete bolonjeze. Decko trazio.
Krissty, taj tvoj rudolf bas zvuci primamljivo....mmmm

: MilicaCale - 10. februar 2012 9:09:09(UTC)
jaooo, a mi jos nemamo 24 kitchen. Smrc. Nista, cekam da ga kablovska pusti icon_sad
zato juce djuvec sa: lukom, sargarepom, celerom, paprikom,paradajzom, karfiolom, brokolijem i sojinim komadicima. Jedva jekam da odem kuci na rucak icon_smile
a za vikend cufte u paradajz sosu. Mmmmm, nisam jela bas odavno icon_smile

: krissty - 9. februar 2012 20:29:45(UTC)
Onaj Holandjanin što kuva na 24KITCHEN, ja sam pre neke 3 nedelje otkrila taj program i non stop ga gledam

: MilicaCale - 9. februar 2012 19:10:08(UTC)
Ko je rudolf?

: krissty - 9. februar 2012 15:57:48(UTC)
Mi smo sinoć (tj.mm) pravili špagete sa paradajzom i tikvicama,pavlakom i parmezanom opet po Rudolfovom receptu, sve što smo probali od njega je više nego dobro.

A danas jedemo boraniju sa mesom, nisam znala šta ću pa ste mi dale ideju, hvala:)

: MilicaCale - 9. februar 2012 12:22:24(UTC)
sinoc pica sa: salamom, suvom slaninom, mocarelom, jajetom, maslinama i pecenom kiselom paprikom. Mljac
danas som sa povrcem belim lukom, belim vinom i slaninom.

: Mikac - 9. februar 2012 12:14:11(UTC)
Juce, boranija dinstana i kranjska kobasica
Danas gulas sa junecim mesom i makaronama

: MilicaCale - 7. februar 2012 14:47:33(UTC)
Kod nas nema slika (nikad ne stignem)
ali je bilo: makarone sa prezlama i dzemom od sljiva
domaci keks i pomfrit (tu smo stvarno krizirali zbog hladnoce)
govedja supa sa domacim rezancima, prebranac i domaci hleb
pire od spanaca i dinstana piletina
a sad, da malo odmorimo: corbasta boranija icon_smile

: krissty - 7. februar 2012 14:14:49(UTC)
Juče smo ručali Frikom štapiće od lososa sa pomfritom pečenim u rerni (nema razlike u ukusu od onog u fritezi a bolje je) i zelenu salatu.

A danas jedemo maminu sarmu:)

: krissty - 1. februar 2012 13:42:49(UTC)
Mi se danas vraćamo opet na laganiju hranu jer smo juče kod moje mame jeli gust pasulj,mmmm...

Danas brokoli i karfiol zapečeni u rerni i verovatno ćemo još neku salaticu uz to

: MilicaCale - 31. januar 2012 12:17:21(UTC)
mmm, verujem icon_smile

: krissty - 30. januar 2012 17:23:45(UTC)
Evo redept za salatu, nekad davno sam ga skinula sa interneta, nemam pojma sa kog sajta.

Sastojci:

- 500g pilećeg belog mesa
- 70 g kikirikija (ja stavim celu onu kesicu od 100 g)
- 200 g šampinjona
- 100 g kiselih krastavaca
- 1 glavica zelene salate
- 200 g neutralne pavlake (pavlake za kuvanje)
- 200 g majoneza (ja stavim light,ali pošto ga ne volim mnogo stavim manje njega a više pavlake)

Meso obariti i ostaviti da se ohladi pa iseći sitne kockice. Šampinjone iseći na listiće i propržiti na malo ulja. Krastavce iseći na kockice. Kikiriki krupno iseći, zelenu salatu na trake.

Sjediniti:meso, kikiriki, šampinjone, zelenu salatu i krastavce. Preliti mešavinom mejoneza i pavlake,dodati biber,so i dobro izmešati. Jako lepo ide uz prepečen hleb, mi tako jedemo.
Mnoooogo je fina

: MilicaCale - 30. januar 2012 14:27:16(UTC)
hladno je, ne idemo nigde icon_sad zato moramo da kuvamo... posebno za vikend, kad Sava ne ruca u vrticu.
sutra improvizujemo (jer danas popodne skitamo) a popodne spremamo novi rucak i veceru...
mmm, pileca salata sa kikirikijem. Jel moze recept?

: krissty - 30. januar 2012 14:20:08(UTC)
Mi smo seckali zelen, zakiselili balzamiko sirćetom i prste da poližeš. Vi ste opet vredni, mi smo juče jeli kod sveki podvarak sa junetinom, sad forsiramo crveno meso da ja malo pojačam gvoždje.

Danas ću na brzinu da napravim pileću salatu sa kikirikijem, mm ima želju da radnim danima jedemo nešto lagano,evo to ga drži već 2 nedelje:)

: MilicaCale - 30. januar 2012 13:56:15(UTC)
mmm, ta salata zvuci ukusno. Sveza zelen je rendana ili seckana?
kod nas bez slicica, ali vredno:
spanac sa junetinom (praziluk, zelen, paradajz, spanac, junetina)
musaka od krompira i supa od junetine sa knedlama.
I pica icon_smile , decija varijanta: domace testo, pileca salamica, jaje, sampinjoni, bebi mocarela
i domaci hleb icon_smile

: krissty - 26. januar 2012 10:08:09(UTC)
Juče smo imali rižu sa raznim povrćem zapečeno u rerni (lagan i zdrav obrok bez mesa,a jako ukusan), a danas pečem brancin u rerni, celu noć se marinirao i samo da ga ispečem popodne.

Juče smo od slatkog imali banana-split,imali smo goste pa sam malo bila vredna, mnoooooogo je slatko, to što smo imali lagan ručak smo nadoknadili tim kolačom.

I probali smo neki dan salatu od Rudolfa (prepečen hleb, chery paradajz, sveža zelen, beli luk, pa sve to uz sir) i oooooodlična je, jeli smo je kao poseban obrok i prilično je zasitna

: katarina - 17. januar 2012 13:40:14(UTC)
hihi gospodja icon_wink i ja sam moje kuvanje svela na minimum tj najlakse mi za rucak corbice sa mesom,krcka se to na sporetu samo a bogami primetno i po meni cim jedem na kasiku konacno kilaza ko pre trudnoceicon_wink

: Mikac - 17. januar 2012 12:20:09(UTC)
Katarina, bravo. Evo meni se jedu krempite par dana, lepo odemo u poslasticaru (par niskih starih koje prave dobre kolace) i pojedem ko covek jednu. Ma resila sam da budem gospodja:) A mm to podrzava:)

: Saky - 17. januar 2012 12:19:02(UTC)
A ja pravim vanil krem,bez jaja i pudinga i svi ga volimo smajli
Zagrevam 1/2l mleka sa 250gr putera,dodam 6 kasika secera i 6 kasika brasna,3 vanil secera i mesam dok se ne zgusne.Prosto da prostije ne moze biti a krem je super.

: MilicaCale - 17. januar 2012 11:47:52(UTC)
za kolicinu si u pravu, ja volim da ih pravim kad imam goste, pa malo ostane za mene. A pravila sam i tako sto sam umesto brasna stavila puding od vanile, u jaja, pa se oseca ukus pudinga, a ne jaja... mada, i kad stavis puuuuno vanile, isto se se ne osecaju jaja.

: katarina - 17. januar 2012 11:35:41(UTC)
i ja ih pravim sa pudingom nisam za ziva jaja ...i u pravu si mikac kupis jednu a ne svaki dan po 5icon_lol

: Mikac - 16. januar 2012 22:38:25(UTC)
Ja volim tj.obozavam princeze, ali ne sa tim filom, vec sa nekom vrstom tog fila i pudingom od vanile, jer ne podnosim taj miris jaja. Ja ih nikad nisam pravila, ali kolegenica je skoro donosila i ja sam se odusevila, kao u najboljoj poslasticari. Mozda je to pametnije, kupim jedne, a ne kuci da pojedem pet:(

: MilicaCale - 16. januar 2012 14:51:20(UTC)
znam, znam, ali ja ne volim da dajem detetu ni jedan ziv deo jajeta, pa sam zato dala jos jedan recept (izvinjavam se za sabotiranje, ali meni je ovo mnogo vazno)

: krissty - 16. januar 2012 14:34:20(UTC)
Idu samo živa belanca, ne i žumanca jer se ona termički obradjuju, mi već godinama ovako pravimo, a mama decenijama

: MilicaCale - 16. januar 2012 14:11:05(UTC)
a ja moram da uskocim (zbog zivih jaja u receptu). Moj fil za princes krofne podrazumeva kuvanje celog jajeta. A kolicina je: 1l mleka, 4kom jaja, 250g secera i 200g brasna (sto bi za ovu kolicinu bilo: 1.5 l mleka, 6 kom jaja, 375g secera i 300g brasna). Ostalo je isto (imam drugaciji recept i za fil, ali lici). e, da, i vanilin secer ima jaci ukus nako se ne kuva, vec umesa u vrucu, vec skuvanu masu.

: krissty - 16. januar 2012 13:51:55(UTC)
Hvala Malisha, može recept naravno.

Prvo se muti testo: 1 dl vode i 150 g margarina prokuvati, dodati 200 g brašna i 1 prašak za pecivo i na vrh noža sode-bikarbone. Mešati par minuta da se dobije bukvalno jedna lopta od testa. Malo prohladiti pa dodati 5 jaja ali jedno po jedno i mutiti mikserom. Za to vreme ugrejati rernu na 230 stepeni, stavljati smesu u tepsiju veličine većeg oraha. Kada narastu, ugasiti rernu i sušiti u rerni još nekih 20 min. Dobije se skoro 30 komada.

Jako je bitno da kad se stavi testo da se peče da se rerna ne otvara jer će pasti i neće lepo narasti, ja sam ranije uvek otvarala da vidim i nije ispadalo kako treba.I bitno je da se ne vade iz rerne odmah nego pustiti da se suši kao što napisah.

E sad fil: 1,4 l mleka staviti da se kuva. U posebnoj posudi varjačom mutiti 7 žumanaca, 21 kašiku šećera, 2 vanilin šećera i 13 kašika brašna. Po potrebi (a meni je trebalo) razrediti sa malo mleka oduzetog od onih 1,4l što se kuva. Onda to zakuvati u prokuvalo mleko i mešati da se zgusne. U vruću smesu dodati ulupan sneg od 7 belanaca i samo lagano ručno promešati.
Filovati kad se fil ohladi.

: malisha75 - 16. januar 2012 11:22:59(UTC)
Jao Krissty, kako ti savršeno izgledaju ove princeze! Može recept? Mm ima rođendan za koji dan, pa da probam i ja da ih napravim.

: MilicaCale - 16. januar 2012 11:11:58(UTC)
pa, meni ide sporo a dragi ima puno. Pa jos, kad zavrsimo dijetu, imamo prelazni period, kad isto pazimo, ali sa vecim kolicinama... Dijeta je iz higijenskog zavoda (kolicine) a recepti su moji. Ako imas vremena, pogledaj temu dnevnik mrsavljenja, unazad godinu dana, ima puno ideja (i kolicina)...

: krissty - 16. januar 2012 11:04:09(UTC)
Milice, kako bre do leta dijeta? Jel neka odredjena ili ste sami odredili kako ćete se hraniti, vidim po ovome što si nabrojala da praviš nemasno i integralno, ja isto skoro svuda ubacujem integralno brašno, ali to je sve, slabo se čuvamo u poslednje vreme:(

: MilicaCale - 15. januar 2012 22:27:12(UTC)
jao, ovo nije humano... a mi upravo poceli dijetu icon_sad nema nama princezica do leta icon_sad
silno smo vredni, ali ne stizem da kuvam. Sve je dijetalno (manje ulja i testa, vise povrca i proteina). Palo, u medjuvremenu:
djuvec sa piletinom, musaka od slatkog kupusa i punjene paprike. I jos vecere: integralna proja, pita sa sampinjonima i proja sa lukom, sargarepom i spanacem. Sutra posna ruska salata i jos zapecena boranija. Dakle, sprema se, ali bez slika icon_smile

: krissty - 15. januar 2012 22:22:16(UTC)
Mene nema na ovoj temi već mesec dana sigurno, za Ng smo gostovali u inostranstvu pa nisam nista pravila, za Božić kod s&s tako da sam tu bila samo pomoćnik. Od konkretnih stvari stvarno jako slabo u poslednje vreme, ali zato moram da se pohvalim kako su mi ovaj put divno ispale princes-krofne, iz milošte, moje princeze:)))

: malisha75 - 15. januar 2012 20:10:24(UTC)
Mmm, njam njam Mikac. Odavno nisam pravila spanać, sad si mi dala ideju! A za mučninu te skroz razumem. Meni je u početku druge trudnoće frižider bio poluprazan, jer sam stalno imala utisak da je hrana pokvarena, svi mirisi su mi smetali.

Orginalna poruka od: njamiii Idi na citiranu poruku
Malisa, aj' zvrljni recept, ja bas volim patlidzan, ali ga uglavnom jedem u vidu musake.

Patlidžane oprati i iseći na filete debljine 1 cm, dobro posoliti sa obe strane i ostaviti 20 minuta da puste vodu. Potom ih proprati pod mlazom hladne vode. U 1 litru vode dodati 2 kašike sirćeta i malo soli, staviti da provri i tada ubaciti patlidžane i kuvati ih 2-3 minute (tako gube gorčinu). Isvaditi ih i posušiti. Napraviti marinadu od maslinovog ulja, belog luka, cherry paradajza, peršunovog lista i sitno seckanog sušenog čilija (umesto čilija češće pravi sa timijanom ili bosiljkom). Rernu zagrejati na 180 C. Poslagati patlidžane na papir za pečenje, preliti marinadom i peći 20-25 minuta. Prijatno!

caos

: Mikac - 15. januar 2012 12:29:25(UTC)
Danas, curece snicle pohovane, pire krompir, pire od spanaca, i corbica od povrca raznog. Samo sto mene na mahove hvataju mucnine pa ne znam gde da se denem od mirisa.Cas sam gladna , cas mi je muka

: njamiii - 10. januar 2012 21:45:25(UTC)
Malisa, aj' zvrljni recept, ja bas volim patlidzan, ali ga uglavnom jedem u vidu musake.

: MilicaCale - 9. januar 2012 9:06:29(UTC)
bravo za muza icon_smile sto nece moj... a mozda ce i morati, jednog dana icon_wink

: malisha75 - 8. januar 2012 16:03:51(UTC)
Svaka čast mamama koje stižu tako lepo da kuvaju i pored male dece!
Kod nas je unazad par meseci postalo nepisano pravilo da mm kuva vikendom, dok ja obavljam druge kućanske poslove. I super mu ide. Voli da eksperimentiše.
Evo, već par puta me je obradovao ovim aromatičnim patlidžanima.

: MilicaCale - 27. decembar 2011 19:15:08(UTC)
a moze i tako.
mmmm, sto mirisu icon_wink

: Mikac - 27. decembar 2011 14:29:46(UTC)
E da, stavila sam pola belog, pola graham brasna i divno hrskaju:)

: Mikac - 27. decembar 2011 14:26:17(UTC)

Cale, slazem se sa tobom i Savom, mozda su malo sladji ispali, ali ne mari:)

: MilicaCale - 27. decembar 2011 14:18:38(UTC)
jastucici sa cokoladom su ovi: http://1331999.blogspot....11/12/keksici-7-u-1.html
a ova dva su starinski keks (ima tvoja baka sigurno, to je onaj koji se pravi na vodenicu). Oni su manje slatki, pa nemaju sanse uz ova dva...
a i savi i meni su najbolji ovi posni gingerbread icon_smile pa ne bi dalje ni trazili icon_wink

: Mikac - 27. decembar 2011 14:13:37(UTC)
Cale, kolacici su ti super, za sta nemam vec recepat, zamoljavam da ga dobijem, sad sam pravila tvoj posni ginger keks, mljac

: MilicaCale - 26. decembar 2011 10:03:04(UTC)
mikac, izgleda mljac...
mi smo bili malo vredni...
u petak uvece, za veceru, "seljacki dorucak": palenta, slanina sa jajima, sir, ajvar

u subotu smo rucako govedju supu i keks. Sava i ja pravili razne keksove, da imamo zalihu do nove godine (posni gingerbread, domaci keks sa limunom, jastucici punjeni cokoladom i zvezdice sa rogacem i dzemom od malina):

u nedelju smo imali goste, pa smo dinstali batacice, krompir, cuftice, sarenu salatu (cvekla, sargarepa, celer), pogacu, pilecu supu sa knadlama. Zbog zurbe, nista od slika icon_smile

veceras przimo ribice (komsija juce upecao sveze)... meso ostalo od gostiju, pa cemo da spremamo samo povrcne dodatke... i tako do nove godine icon_smile

: Mikac - 25. decembar 2011 12:39:07(UTC)

Minjini bozicni mafini, divni su

: Mikac - 24. decembar 2011 15:46:07(UTC)
Danas, corbica sa povrcem i sampinjonima, pizza

: MilicaCale - 16. decembar 2011 11:16:57(UTC)
mikac, mljac icon_smile
ajd, jos i moje kiflice:

: Mikac - 15. decembar 2011 15:21:39(UTC)
izvinjavam se, nesto poblesavio mis

: Mikac - 15. decembar 2011 15:21:09(UTC)

: Mikac - 15. decembar 2011 15:20:27(UTC)

: Mikac - 15. decembar 2011 15:19:56(UTC)

: Mikac - 15. decembar 2011 15:19:14(UTC)
Cale njam njam, moram da uzmem recept
Mi juce fasirane pljeskavice , rizoto, i peglana paprika. Kolac je Novosadski i jako je ukusan,nosila sam na posao da se pohvalim

: MilicaCale - 15. decembar 2011 9:54:51(UTC)
cava i ja pravili juce keks. smislili smo posne gingerbread kolace (medenjake sa djumbirom i cimetom). Pojeli ih jos vruce, pa nismo stigli da ih nasaramo icon_wink

: krissty - 13. decembar 2011 22:36:06(UTC)
Mikac, Milice, vi ste vredne ovih dana, ja zabušavam jer mi je mm još uvek na putu, dete ima skuvan ručak u vrtiću pa me za mene samu mrzi, od nedelje ću biti vrednija. Milice, i zaslužujes malo odmora, bas si svasta pravila

: MilicaCale - 13. decembar 2011 10:14:33(UTC)
mi, kao, ne volimo, ali sava voli, a ja sam zelela da isprobam minjinu foru, pa smo dosli do ovoga.
njam, zele kolac od visanja, od kad to nismo jeli...

ja cu sad malo da zabusavam. Imamo grasak za dva dana, a ostalo s nogu: danas idemo na slavu, sutra kod zubara (pa stizemo da jedemo samo nesto jednostavno), a u petak u kod babe i dede na slavu... bicu vredna tek krajem sledece nedelje icon_smile

: Mikac - 13. decembar 2011 9:54:18(UTC)
Cale, njam njam za miliprot. Ja i kuglof obozavam, tako asocira na zimu i praznike
Evo jedan kolac od vikenda, mi ga zovemo zele kolac od visanja:)

: MilicaCale - 12. decembar 2011 12:03:34(UTC)
juce supa sa knedlama, dinstani batacici i krompirici, kupus salata (vec vidjeno, glupo da slikam)

uvece miliprot (milkbrot) sa dzemom od sljuva i suvim grozdjem,

onda domaci krem sir, salata od tunjevine (posna ruska salata) i razani hleb. Tako da je moja vecera izgledala ovako:

: Dorothy - 8. decembar 2011 10:11:51(UTC)
Saky, vanilice izgledaju extra!
Milice, super ti je supica i knedle, bas mi se jede!
Mikac, kolac deluje stvarno jako ukusno, volim takve stvari ;-))

: MilicaCale - 8. decembar 2011 9:14:21(UTC)
saky, po receptu sa dzem fiksa ili dzemka icon_smile . U serpu staje tri kg voca i tri kg secera, sto je kolicina za 6 tegli dzema. Kajsije sam spremala u toj kolicini, jagode i maline kilo, ili kilo i po. Pranje je mozda 15 minuta, provri (na plinu, u stanu) za mozda pola sata, doda se cecer i kuva jos nekoliko minuta (ja oko 15). sipam u poslednjih 15 minuta. Dok se kuva perem tegle, pa se i osuse na vreme. Toliko.
a sinoc spremala keks sa milka cokoladom. mmmm.

: Saky - 8. decembar 2011 1:01:26(UTC)
Milice kako pravis dzem za sat vremena?Mozes li da napises molim te
Da li je neka od vas spremala sufle?Ja sam veceras prvi put spremala i nije mi ispao kako traba tj. raspao mi se kad sam trebala da ga izvadim iz kalupa.Pekla sam ga u silikonskom kalupu misleci da ce mi biti lakse da ga okrenem na tanjir ali se ipak raspao.I pored toga jako je ukusan.
Angel vec dva puta sam mesila ove hlebcice sa premazom i oba puta su nestali brzinom svetlosti.Slikala sam,okacicu sliku sutra

: MilicaCale - 7. decembar 2011 9:53:13(UTC)
kristi, pa i nisam bas... rucak kuvam svakog drugog dana, u najboljem slucaju... a veceru moram po nekad kad nema sta da se jede icon_sad
dzem se pravi za jedan sat, od kupovine voca (kod tete preko puta nase zgrade) do sipanja u tegle... isteram muske ispred zgrade a ja to odradim, ako mi se radi... jedino sam za dzem od sljiva prokuvala u podne pored sporeta i serpe. On, ipak, mora da se ukuva, starinski...
mikac, hvala, mljacccc... probacemo icon_smile

: Mikac - 6. decembar 2011 23:15:30(UTC)
Sto se ovde lepo sprema, mmmm
Mi se ovih dana provlacimo, jer mm nije tu, Peca jede lepo u skoli, pa spremim nesto na brzaka, ili maznemo od bake ( ako nam je po ukusu)
Saky hvala. eto moze i tako, onda su bas paradajezicaste, moje su vise kao u nekoj povrtnoj corbici:)
Cale, tek sada vidim da si trazila recept za Zurka kolac sa jabukama, evo ostavljam sliku, i kuckam recept. Uz napomenu da treba da bude vise ovog zutog fila, ali eto, prvi put sam ga pravila,sada cu da znam da povecam dozu.

Zurka kolac: Korica: 5 jaja, 5 kasika secera, 5 kasika brasna, 5 kasika mlevenih oraha, 5 kasika izrendanih jabuka. 1 prasak za pecivo, 1 kasika vode, 2 kasike ulja.
Fil: 1 kg. jabuka, isecenih na kriske, 2 pudinga od vanile ( mozze slobodno 3 ili cak i cetiri jer se kolac pece u plehu od sporeta, pa da ima visinu), 5 kasika secera 1 limun, slag.
Umutiti belanca posebno, zumanca mutiti sa ostalim sastojcima za koru, dodjauci polako sve.
Peci na 180 stepeni 3o minuta.
jabuke iseci na kriske, sipati u 1 litar vode i kuuvati 10 minuta( dok ne provri). Nakon toga samleti ih u blenderu. Pecenu koru preliti sa 4 dcl. vode u kojoj su se kuvale jabuke, u ostaloj vodi od kuvanih jabuka zkuvati pudinge razmucene sa secerom. Sjediniti puding i izblendane jabuke, i premazati preko kore. Ukrasiti slagom, i mlevenim orasima, ili rendanom cokoladom.

: krissty - 6. decembar 2011 21:28:52(UTC)
Saky, ja pečem u već zagrejanoj rerni taj kolač, u originalnom receptu piše da treba da se peče 20 min na 200 stepeni, ali meni se tako ne svidja, jer mi se okolo previše zapeče,a iznutra mi je nedopečen, tako da sam ja pekla na nekih 180-190 stepeni i čačkalicom proverim kada je pečeno.

Milice svaka čast, ti si baš vredna, ja ovih dana slabije jer mi mm nije tu. Moja baka je pre par meseci pravila džemove za moju Dunju bez konzervansa i ni jedan se još dosad nije pokvario

: MilicaCale - 6. decembar 2011 11:28:11(UTC)
ruca za danas : zapecena boranija, slike vec kacila
vecera juce: palacinke sa domacim dzemom od malina.
i preporuka za dzem fiks i dzemko:
dzem sam kuvala jula, (i jos razne druge juna i avgusta), i koristila iste bez konzervansa. I nisu se pokvarili icon_smile . Znaci ,definitivno, mogu da se koriste za zimnicu koja treba da stoji za zimu.

: MilicaCale - 5. decembar 2011 11:17:26(UTC)
evo supice, sa "veeelikim lepim knedlama" (momci traze velike)

i brckalice (soko kulas icon_wink , povrce, sojini komadici, vino, zacini)

vecera posle toga: makarone, sa danubius sosom sa paradajzom i maslinama, plus jos malo sira i kecapa

rucak juce: pire od spanaca i dinstani batacici (pojedeni brze nego sto sam uspela da slikam)

: katarina - 2. decembar 2011 18:23:46(UTC)
Saky i moja mama pravi ovaj kolac kao i kristy sa jogurtom s tim sto ona u cetvtasti pleh i sa 4 jaja pa ide dupla mera,stavi pola smese da se malo ispece nekih 5min pa izvadi stavi visnje i drugu polovinu smese...Pece u vec zagrejanoj rerni..

: Saky - 2. decembar 2011 16:21:16(UTC)
Kristy nisam do sad pravila sa jogurtom.Reci mi samo na koliko stepeni peces i da li stavljas u hladnu ili zagrejanu rernu?

: krissty - 1. decembar 2011 21:22:57(UTC)
Saky, vanilice su mi jedan od omiljenih kolacica, sad cemo ih spremati kad dodju praznici.
Evo recept za kolac sa visnjama, ja pecem u okruglu tepsiju precnika 28 cm,a može i u manju pa da bude malo deblje testo, ko kako voli.Ovo je možda nečije pola mere ali ispadne sasvim dovoljno za nas dvoje, uvek tako pravim.
Jedna čaša se podrazumeva čaša od jogurta.

Izmutiti 2 jaja sa 1 čašom šećera, dodati 1 prašak za pecivo, 1 jogurt, 1/2 čaše ulja, 2 čaše brašna. Istresti u namašćen pleh, odozgo nabosti 1/2 kg očišćenih višanja i peći

: Saky - 1. decembar 2011 17:38:55(UTC)
Evo mojih vanilica od juce

Dok sam ja spremila aparat momci su vec naceli tanjir iako se vanilice nisu posteno ni ohladile smajli
Kristy obozavam kolac sa visnjama,baci recept.Moja baka ga odlicno pravi ali ona sve stavlja odokativno i uvek joj bude savrsen.Jos nijednom mi po njenom receptu nije ispao kako treba jer mi ona nikad neda tacne mere nego kaze brasna stavis toliko,jaja 3-4 a ja hmm
Mikac znam da si pitala Dorothy ali evo da napisem kako ja pravim cufte.Prvo napravim malo redji paradajz sos u koji obavezno stavim list celera,onako ceo i kad pocne da vri spustam kasikom cufte koje kuvam odprilike 45min. na laganoj vatri.
Mi smo danas za rucak imali testeninu sa piletinom i karijem.

: MilicaCale - 1. decembar 2011 14:05:09(UTC)
moze li recept za kolac sa jabukama? volimo icon_smile

: Mikac - 1. decembar 2011 13:57:16(UTC)
Juca pravila zurka kolac, sa jabukama, lagan, socan, cim se sinu dopao znaci da je pogodak. Ako napunim aparat uskoro, slikacu. Za rucak boranija, dinstana sa povrcem, bez mesa:)
Danas gulas sa makaronima, njam njam.

: MilicaCale - 1. decembar 2011 12:42:46(UTC)
pretpostavila sam... probacu jednom, ali me nesto ne vuce... verovatno zato sto cesto koristim beli luk, pa mi ne fali...
a ja sam sinoc u 8 ustala iz kreveta (pre toga kasno stigla sa posla smrznuta), pa sam spremila to sto sam imala u kuci, a to je nista...
pala je supa sa knedlama i jos jedan buckuris... (nutristicki ispravan, ima i proteina i povrca i malo skroba)
probamo danas, a ako ne budemo previse gladni, mozda i slikamo pre jela icon_wink

: Angel - 1. decembar 2011 10:40:47(UTC)
Da da, to je ovaj recept...

http://mamajacooks.blogspot.com...jice-sa-belim-lukom.html

: MilicaCale - 1. decembar 2011 9:07:14(UTC)
oooo, angel, garlik bread, samo stavis beli luk i ulje preko toplo ispecenih? nikako da probam, obavezno hleb jedemo i sa necim slatkim.
jaoooo, kolac sa visnjama... krajnje je vreme da napravim jedan sebi. zapecena boranija deluje odlicno (mi i ne stavljamo meso u nju...)
mozart, bolje meri na cup (to je malo preko 200 ml). Znas, jedna solja za caj, ona, za nijansu veca od case.
jao, kristi, pa nema recepta za kiflice. Testo je bilo za pogacu. Pavlaku stavljam umesto sira (ponasa se kao sir, a bude socnije). a za lisnato sam vec davala recept, ali je izgubljen, izgleda:
obicno testo za kiflice razvijem. Namazem malo otopljenim margarinom (puterom) i uvijem kao rolat. Ostavim 5 minuta i razvijem koru, pa secem trouglove za kiflice. Toliko. Mere su od prilike, recimo, pola margarina (jedan puter) na kilogram brasna. Ono sto ne mogu da nadjem, a postojao je recept je sa spanacem. Tu sam izmiksala margarin, fetu i spanac (blansiran i dinstan sa prazilukom) i time mazala testo. Lisnate su bile prelepe.

: Mozart - 30. novembar 2011 23:58:48(UTC)
Krissty,moracu da se razmrdam.
Nego,zna li neko koliko je 1 1/4 all purpose flour,poludela sam negde je 170 g a negde 140 g.
Ameri sve mere na solje.Imaju 5 vrsti brasna i svako ima svoju meru u gramima.Poludela sam
Zapravo hocu da pravim mafine po receptu gospodina Badija.
Cini mi se da su dobri.
Vanilla Cupcakes:
1‑1/4 cup all purpose flour
3/4 cup butter, room temperature
3/4 cup sugar
1‑1/2 teaspoon baking powder
1/4 teaspoon fine sea salt
1/4 cup milk, room temperature
1/4 cup buttermilk, room temperature
1 teaspoon vanilla extract
1 large egg plus 1 white, room temperature
Vanilla Buttercream:
1 cup butter, softened cool room temperature
2‑1/2 cups 10x sugar
2 teaspoons milk
Innards scraped from one vanilla bean
1 teaspoon vanilla extract
Pinch fine sea salt
Evo recepta pa ko hoce nek proba.

: krissty - 30. novembar 2011 23:14:25(UTC)
Ajde, ajde Mozart pridruži nam se, možda nam daš neke ideje, ja kad smislim šta ću kuvati to mi je već pola posla.
Evo mog dprinosa za danas kao što sam rekla,

pileći bataci sa boranijom zapečeni u rerni, ne znam baš koliko će se videti

i običan kolač sa višnjama

: Mozart - 30. novembar 2011 20:00:51(UTC)
Sjajne ste,mene i kad nesto napravim mrzi da slikam.
Cale daj recept za te kiflice sa pavlakom, ako vec nisi pisala. Kako su ti divne kako se samo listaju.

: krissty - 30. novembar 2011 17:15:47(UTC)
Angel, lepinjice sa belim lukom zvuce jako primamljivo, mm voli sve sa belim lukom,tj.obožava, al nikad nisam naisla na tako nesto slicno, bas bih ga mogla iznenaditi jedan dan s tim

: Angel - 30. novembar 2011 15:40:48(UTC)
Recepat za kolacice sa komadicima cokolade

U originalu su sladji, ide 400gr zutog secera, a ja sam tu meru prepolovila jer su bili po meni preslatki.
Olovke u ruke...

225gr putera
200gr zutog secera, najbolje je sa onim prirodnim, Notadolce koji ja prepoznajem po srculencetu u radnjama. Ima ga u Maxiju i Tempu sigurno.
2 jajeta
3 kesice vanilin secera
1 prasak za pecivo
375gr brasna
200gr Milka mlecne cokolade

Brasno i prasak za pecivo se zajedno dobro promesaju, pa se u to doda puter (ja ga otopim u mikrovalnoj), secer, jaja, vanila i sitno seckana cokolada. Masa se sjedini NE mikserom vec varljacom ili kasikom i to je cela mudrost. Vadi se ako imate metalnu hvataljku za sladoled, ako ne, ja stavim kratko u frizider da se stegne malo, a onda rukama oblikujem srednje loptice i redjam na papir za pecenje koji sam stavila u pleh. Pece se na 180C najvise 10 minuta, a ja obicno posle prve sve druge ture pecem oko 8min, da tek malo stranice pocnu da rumene.
Kada se izvade iz rerne i kada ih pipnete u sredini ce delovati zivo ali tako treba da bude. Ostavite ih da se ohlade u plehu jedno 10min kako bi se malo stvrdnule zbog lakseg vadjenja iz pleha.
Mozete ih i vise zapeci ako volite hrskave, nama se mekani vise svidjaju, tek da pocnu ivice da rumene.
U pleh poredjam najvise 6 jer te kuglice pocnu da se tope i postanu takvog oblika kakvog su na slici.
Mogu se i zamrznuti i onda kad vam neko dodje samo izvadite iz zamrzivaca i poredjate na papir za pecenje i pravo u rernu.
Mozete korisitti i cokoladu za kuvanje ali tada ce biti gorce i sta znam meni je lepsa Milka u svakoj varijanti
Mozete na youtube naci i video o tome kako se prave, mere su manje vise slicne.
Nisu ludi ti ameri icon_lol
A danas sam pravila lepinjice sa belim lukom, uz to ide vrat iz rerne i posle opet pravim ove cokoladne kolacice icon_razz .

: krissty - 30. novembar 2011 14:17:21(UTC)
Milice, ti si maher za testa, ovo sve odlično izgleda, a super sto si stavila da se peče sve zajedno, uštediš vreme a ništa ne fali što je u jednoj tepsiji.

Mi danas ručamo pileće batake sa boranijom zapečene u rerni i evo peče se žuti kolač sa višnjama, pri kraju je. Kad bude gotov slikaću i jedno i drugo

: MilicaCale - 29. novembar 2011 9:11:01(UTC)
nas rezultat od juce:

pocelo je kao cvet-pogaca, a onda smo pozeleli kiflice, i zurilo nam se. Tako da smo, od jednom, ispekli hleb, lisnate kiflice sa puterom i pavlakom, i ostatak sa dzemom. Nista im nije smetalo sto su se pekle zajedno icon_wink

: Mikac - 28. novembar 2011 16:21:27(UTC)
Za vikend pravila spansku pitu, pizza puzice i cheescake, sve se pojelo, a bilo je super

: Mikac - 28. novembar 2011 16:20:39(UTC)
Dorothy, sve ti divno izgleda, pita i cuftice su ekstra. Kako ih pravis? Ja sam ih nekada spremala u paradazj sosu, mada se onda prze, bar po mom receptu, i cela kuca se umirise. Sada ih pravim sa corbicom od povrca( moze i paradajz), koju malo zgustim hladnom zaprskom,a kuglice ubacim unutra i one se prakticno skuvaju ;)

: MilicaCale - 28. novembar 2011 9:17:03(UTC)
doroti, super su ti ideje. Moracu da pocnem da ih kradem, cim sredimo rernu icon_smile
prvo, izvestaj: hleba sa tangzong starterom je predivan i zaista duze svez.

juce je na meniju bila supa sa knedlama, dinstana piletina sa dinstanim krompirom i salata od sveze cvekle i celera. znate kako izgleda, da ne stavljam slicice.
i dva nova otkrica: knedle za supu su odlicne kad se umesto masti stavi ulje
pica pekac je divan za lagano dinstanje ... i piletina i krompirici su bili izuzetno ukusni.

: krissty - 26. novembar 2011 11:07:16(UTC)
Milice, HVALA TI PUNO, sad mi je zao sto sam te maltretirala da toliko pises, pravim jedan dan od nedelje i javljam kako mi je ispalo i slikacu naravno.Mislim da si zaslužila jednu veeeelikucoffee , hvala još jednom!

Dorothy, i tvoja jela izgledaju super, ja ovih dana isčitavam temu Šta kuvate danas 2.deo jer tad nisam bila aktivna na forumu pa da vidim sta ima od jela, i evo bas jutros sam prepisala tvoj recept za brokoli i karfiol sa sirom i jos svasta sam nasla, ovo što sam prepisala ću možda već večeras probati, svaka ti čast kako postižeš pored troje dece

: Dorothy - 25. novembar 2011 13:27:32(UTC)
Krissty, predivno izgleda onaj rizoto, a o ribi da i ne govorim :-)))
Evo malo i mog doprinosa za ovu temu:
Cufte u sosu od paradajza (moji se navukli na ovo pa sada kuvam jednom nedeljno :-)))

Pohovani som

Gibanica

I brzinske varijante iz rerne krompir, slaninica, sampinjoni, meso i sta vec

Pa nesto od toga i u tanjiru

: MilicaCale - 25. novembar 2011 9:22:37(UTC)
jao, pa nema recepta. ali probacu da objasnim:

u pola litra mlake vode (mlaka, kao sto se sprema mleko za bebe) stavi se pakovanje kvasca, kasika secera i kasika brasna (ili koliko vec zelis). Kad naraste, bar dva cm, sipa se u:
1kg brasna, dve kasicice soli, malo ulja i mesi.
da se ne bi previse umazala, u pocetku dodajes po malo ovoga, u sredinu brasna i mesas kasikom ili varjacom. Kad vise ne moze, mesaj rukama (ali ne prolazi prstima kroz testo, vec uhvatis testo sa jedne strane, i prevrnes i pritisnes (ovo ne mogu bolje da objasnim, ali na youtube imas svasta, pa sigurno postoji i neki snimak)... taj kg brasna bi trebalo da je dovoljan, ali je mozda i previse (bolje je da bude malo mekse nego tvrdje) i ovo je stvar prakse....i trenutnog stanja brasna, pa ne mogu preciznije. Prvo mesis u ciniji, onda prebacis na sto i mesis jos malo. Kad si umesila, operi posudu i sipaj malo ulja na dno, pa vrati testo (spusti testo, mrdni ga malo levo-desno i prevrni, tako ce da bude nauljano celo i nece da se lepi). Stavi na toplo (pored peci, u neik topao ugao) i poklopi krpom. Za pola sata (ili nesto slicno) porasce dosta, recimo da udvostruci zapreminu. Onda ga premesi (mesi ponovo) ali bez brasna i oblikuj: ja obicno pravim loptice, pa ovo bude kolicina za veliki pleh (redjam sa malim razmakom), ili oblikujem tri hleba od ove kolicine, pa stavim jufkice jednu pored druge u isti taj pleh. Ponovo pokri krpom i sacekaj jos malo da naraste (i do pola sata).

E, sad, pecenje: ja hleb stavljam u hladnu rernu, pa je tek onda ukljucim (na 225). Peceno je kad je peceno, videces.

a varijacije: ako zelis integralni hleb, mesaj brasna (svaka kombinacija dolazi u obzir), ali je najbolje da bude od tih 1kg 500g belog brasna i ostalo sve ostalo. Slobodno dodaj i semenke... ma znas vec. Moja omiljena kombinacija je belo+razano+kukuruzno+kasicica sirceta

pogacu dobijes isto, samo umesto vode ide mleko (ili pola mleko, pola voda) a u testo se stavi jedan zumanac i jedno celo jaje)

i eto, napisah ceo roman, a rekla sam da nema recepta icon_smile

: krissty - 24. novembar 2011 22:34:27(UTC)
Mikac, nema na čemu, i ja volim dobre a jednostavne recepte, pogotovo kad nemam vremena a hoću nešto da napravim.
Angel, i ja bih recept za kolačiće, verujem da su super.
Milice, ja se ovih dana kanim pa nikako da se nakanim da pečem hleb, ali nisam nikad pravila tako da nemam dobar i proveren recept, pa ako te ne mrzi piši da probamo

: Mikac - 24. novembar 2011 16:08:54(UTC)
Krissty, hvala za recept, odlican je a jednostavan, to volim:)

: MilicaCale - 24. novembar 2011 11:47:00(UTC)
a meni su izgledali kao da su sa sunkom ili slaninom icon_smile blesava sam. Jel moze recept za ove kolacice?
ja sam juce pravila hleba sa hangzong starterom (po svom, standardnom receptu za hleb) i danas je svez kao juce. Kazu da ostaje svez tri dana, pa cemo da proverimo. Sliku ne kacim, jer izgledaju identicno kao prethodna tura ,samo bez susama. A susam mi, iz nepoznatih razloga, sav otpadne sa hleba (a sa kiflica ne)... I to je jedini oblik u kojem mogu da spremam hleb ovih dana (hlebcici), posto mi je rerna u nesvesti i mogu da ispecem samo nesto sto je tanko i pece se kratko.

: Angel - 23. novembar 2011 15:01:45(UTC)
Posto idemo na rucak kod mojih, pored dorucka sam napravila samo cuvene chocolate chip cookies. Sara me inace skoro svakodnevno jase za njih, pobedili su Juhu, cokoladu bilo koju, keks, pa cak i Kinder. Brzo i jednostavno a jako zdravo sa jajima, puterom, zutim secerom i mlecnom cokoladom.

AjOOOOOOJ BRANCINNNN!!! NJAMIIIIIII! icon_razz icon_smile icon_smile icon_smile icon_eek

: krissty - 21. novembar 2011 13:11:38(UTC)
Mikac, evo po ovom receptu sam pravila Moku

http://www.coolinarika.com/recept/mokka-torta/

To je baš stari recept, ja sam jedino dodala još malo oraha u patišpanj i posula orasima jer volimo.

Danas sam pravila pitu gužvaru sa sirom, obično sve pite pravim sa heljdinim korama ali mi one nisu dobre za guzvanje tako da sam napravila sa običnim, a za ručak ću ispeći pileće belo u kesi sa Soskom, varivo od šargarepice i salata

: Mikac - 21. novembar 2011 10:26:55(UTC)
Kristy, njam njam, obozavam brancin, podseca me na more:)
Daj recep za Moku, odlicno izgleda?

: krissty - 20. novembar 2011 22:57:45(UTC)
Mikac, kao da si mene pitala, sve 3 stvari obožavam da jedem. Mi smo danas pekli brancin u rerni, prethodnu celu noć se marinirao, i uz to krompir salatu

Verovatno sam jako smotana, al ne umeh da okrenem sliku

MOKA-TORTA, prvi put sam je pravila jer nije komplikovana, ima jedna vrsta piskote i jedna vrsta fila sa crnom kafom, odlična je

: Mikac - 20. novembar 2011 13:31:44(UTC)
Juce, kolac sa visnjama i prelepa oblanda sa cokoladom.
Danas, curece meso sa pavlakom i sampinjonima

: MilicaCale - 17. novembar 2011 10:38:38(UTC)
icon_smile ok.
ne znam ni ja, ranije smo ga kupovali u tempu, sad ga nema, imaju samo neki abc (valjda). mozda je to taj? planiram da ga probam ovih dana, pa da sledece nedelje pravim knedle (bas sam pricala o tome za vikend). A cacanski je imao ukus najslicniji prirodnom pireu.

: krissty - 17. novembar 2011 10:36:19(UTC)
Evo bas sad gledam kutiju instant pirea, ja sam koristila neki novosadski, nije onaj baš Minut-pire(mislim da je crvena kutija), ali ja uglavnom za sve te instant piree kažem minut-pire, ovaj ukus je skroz bio ok, čak uopste i ne može da se provali da je tako pravljeno. Ne znam dal se pravi još taj čačanski, Minja na blogu kaže isto da je najbolji, mislim da ga ovde kod nas u Ns nema

: MilicaCale - 17. novembar 2011 10:20:08(UTC)
i licilo mi je.
ja sam za tu foru cula odavno i isprobala. Imala samo jednu zamerku: ne svidja mi se ukus i miris minut-pirea. Sledeci put bi pravila sa drugim proizvodjacem. Inace, bas volim ukus instant pirea, generalno, ali vise onaj cacanski (ne znam da li se uopste vise pravi)...

: krissty - 17. novembar 2011 10:07:46(UTC)
MilicaCale, to su knedle sa šljivama, mi to ovde zovemo gomboce, ali uglavnom obične knedle sa šljivama, samo pravljene po mnogo bržem postupku kad se koristi minut-pire, mislim da je to neka forumašica našla u Minjinoj kuhinjici pa pisala ovde

: MilicaCale - 17. novembar 2011 9:48:23(UTC)
mljac. a sta su to gomboce?

: krissty - 17. novembar 2011 9:35:23(UTC)
Mi smo sinoć imali neke goste pa sam pravila gomboce po onom receptu sa minut-pireom (mislim da sam to pročitala u temi Šta kuvate 2.deo), prvi put sam ih pravila tako da oblik i nije nešto ne znam kakav ali pojelo se, to je bitno. I još sam pravila integralne štapiće sa kečapom i začinima, to često pravim i stvarno su super, po originalnom receptu nisu integralni ali ja gde god mogu stavim integralno brašno

: MilicaCale - 13. novembar 2011 15:55:43(UTC)
jaooo, kolacici, mi izbegavam icon_sad
juce smo toliko skitali, da su rucak bila przena jaja i zelena salata, a danas makarone i govedju gulas (kupljen), plus kupus salata. Za popodne vec ispeceni salcici (koje imam napravljene i smrznute). Stvarno smo mnogo obaveza i skitanja imali ovog vikenda)
sutra popodne kuvamo normalan rucak i veceru...

: krissty - 11. novembar 2011 22:40:04(UTC)
Mogu misliti kako je ukusna pita, mmm... Ja sam pravila juce rolat sa krem bananicama, to mi je brzo i jednostavno i svi volimo da grickamo

A danas smo imali brzinski ručak jer sam imala neke obaveze pre podne, rižoto sa belim mesom i raznim povrćem

: MilicaCale - 10. novembar 2011 9:56:47(UTC)
i, malo kolaca: crumble apple pie, servirana topla sa sladoledom. nikako ne izgleda, ali je zato ukus... mmmm, moja omiljena

: MilicaCale - 9. novembar 2011 16:42:01(UTC)
a danas dijetalan rucak (dosta je bilo krkanja): grasak sa jogurtom (mirodjijom i belim lukom), domaci hleb i salata od kupusa, cvekle, sargarepe i celera sa jabukovim sircetom i maslinovim uljem