Obaveštenja

Icon
Error

: sandra_GR - 14. mart 2011 7:23:28(UTC)
Zdravo svima, imam jedno pitanje. Bez obzira sto sam bila trudna i malte ne zaboravila sam simptome trudnoce (bilo je pre 4 godina) odnosno nisam ni imala nikakve simptome, sem sto mi menstruacija kasnila. E ovako ja i mm pokusavamo da ostanem trudna skoro godinu dana medjutim do sada bezuspesno, e ovog meseca bili smo malo vredniji i tako da sam utripovala da sam ovog puta zakacila, iz kojih razloga sam utripovala? PMS sim ptomi kod mene nastaju nedelju dana pred menstruacije, znaci grudi me bole uzasno, glavobolja, nervoza... A ovog meseca bez obzira sto bih trebalo da dobijem za nekih 3-4 dana ja bas nemam neke PMS simptome sem toga sto me ledja uzasno bole. Da li je mogudje da je trudnoca u pitanju, jer nemoguce da me grudi uopste ne bole pre menstruacije?!

: Dete Lina - 23. januar 2011 21:37:43(UTC)
hvala ija , i takodje!

: ija_ftn - 9. januar 2011 13:33:27(UTC)
Zelim svima srecnu Novu godinu i mnogo zdravih bebica u novoj godini.

: Dukica+1 - 7. novembar 2010 23:29:07(UTC)
I mene to zanima :-)hi hi hi. Htela sam baš da pitam koliko vas je dočekalo II . Pisala sam već par puta, a uglavnom se nalazim u ovim tekstovima. Imam 30 godina (grrrrrrrrrrrrrr) i već 4 godine čekam. Doduše, posle godinu dana smo ja i muž dobili II, ali je kratko trajalo (7 nedelja). Što se tiče tog drhtanja u materici kroz ovulaciju i bridenja grudi, to obavezno na vrh mojih muka dođe. Kad bih i ostala trudna više ne znam bi li primetila. Mislim da ja sama sebi izazivam te lažne simptome trudnoće. Čitala sam da se to dešava ženama koje jako žele da ostanu trudne. Prošlog meseca mi je odjednom bez razloga kasnilo nedelju dana (to je tek pakao). Stvarno se nadam i verujem da ću uspeti da ostanem trudna uskoro :-) kao što i vama svima želim ;]

: Snezana J - 28. april 2010 16:09:33(UTC)
Draga Fros ja sam nova i sad se javljam zanima me dali si u drugom stanju.

: fros - 16. mart 2010 20:43:43(UTC)
Bobba evo mene opet tu kod vas...ve4 dva meseca pokusavamo sa moj partner da dobijemo bebicu,ali jednostavno ne ide..ginekolog meni kaze da sam super i da sam plodna i da ne brinem,a ja skoro svako ve4e imam odnose sa moj partner i nista...pronasao mi ginekolog kandidu i jos neka infekcija i prepisao mi vaginalete,i da vas pitam da nije mozda to problme,te infekcije ili ne??
evo zadnjih 5 dana osecam zamor i omalaksanost,boli me kicma kad stojim i imam kao mucnine u stomaku....treba da dobijem 24og sad,i molim se da kasni.....
ako moze neko da mi odgovori da li postoje minimalne sanse da su ove simtome pokazatelj za trudnocu???
hvala puno unaprijed.....
ljubim vas sveeeeeeeeeeeeeeee

: fros - 25. februar 2010 16:23:21(UTC)
jeste,ali sad sam prehladjena,da nije mozda zbog to da mi prestala,jer ja uvek sam imala redovne....pisala sam ti tamo ovo pitanje,ali ipak mislim da vise si ovde sreco nego tamo:):)
ali ok kad kazes da tu ne smemo da caskamo onda od sada cemo se kuckati u kafance:)
ljubim te

: bobba - 25. februar 2010 14:44:14(UTC)
Fros, moguce je da si trudna. Mucnine ne moraju biti pracene povracanjem.Evo ja imam mucnine a ne povracam. Tako kratka menstruacija moze biti znak da si ipak trudna. Ako ne krvaris vise kupi test u apoteci i uradi ga sa prvom jutarnjom mokracom ili izvadi beta hcg preko krvi i znaces na cemu si. Ajde u kafance, tamo me mozes naci. Ovde ne smemo da caskamo.

: bobba - 25. februar 2010 14:43:15(UTC)
Fros, moguce je da si trudna. Mucnine ne moraju biti pracene povracanjem.Evo ja imam mucnine a ne povracam. Tako kratka menstruacija moze biti znak da si ipak trudna. Ako ne krvaris vise kupi test u apoteci i uradi ga sa prvom jutarnjom mokracom ili izvadi beta hcg preko krvi i znaces na cemu si. Ajde u kafance, tamo me mozes naci. Ovde ne smemo da caskamo.

: fros - 25. februar 2010 10:45:46(UTC)
hvala ti sreco za sve ovo i da znas da cu te poslusati...ja se bojim da nisam mozda neplodna...a znaci ti meni savetujes da nije lepo imati svaki dan,nego svaki drugi dan ili treci,i mozda kad bolje razmislim imas pravo...
samo jos ovo da te pitam kad imas mucnine kao pokazatel za trudnocu,jer mora da budu prpratene sa povracanje ili ne mora???
ina4e ja sam dobila m. koja mi je uvek redovna,ali trajala mi samo dva dana,dobila sam prekju4e,a danas kao da nema nista.....a pre nego sto sam dobila,imala sam dva dana mucnine koje me terale na povracanje,a nisam povracala...da li je mozda to sto meni treba:)????morala sam tu da ti pisem jer sam se navikla tu da te srecavam,a i da znas bas sam te zgotivila...
bas mi je drago sto mi dajes savete jer ne znam ko da pitam...glupo mi majka na moj decko da pitam u vezi toga ili njegova sestra,....ipak hvala na svemu,srce si......bas mi drago sto sam upoznala recimo drugaricu jos jednu:)

: bobba - 24. februar 2010 22:34:22(UTC)
Draga Fros, mislim da si previse opterecena i jako mlada pa samim tim i jakkoooo nestrpljiva ali kad se nesto zeli to mi je i razumljivo.
Iskreno mi je zao zbog tvojih roditelja. Tvoja prica me je dirnula jako.
Najbolji savet koji ti mogu dati je da kako god znas probas da se malo opustis i zaokupis paznju necim drugim jer po nekom pravilu kad se najmanje nadas desice se beba. Psiha je cudo. Ni ja nisam isprve ostajala u drugom stanju, sve je to normalno. Ne idite u krevet da bi pravili bebu vec uzivajte jedno u drugom i beba ce doci. U suprotnom stvoricete tenziju medju vama. Po meni je najbolje imati odnose svaki drugi, treci dan, jer i spermatozoidi u vagini mogu da prezive u proseku 2-3 dana pa ste uvek pokriveni a i da se sperma malo obnavlja. Ne znam da li si me razumela.
Odnos za vreme m. ne moze ni u kom slucaju da skodi tvom partneru, ne znam odkud mu to. Jedino je malo nehigijenski i moze da mu bude gadno. Zato mnogi parovi i probaju zadnjih dana menstruacije kad je krvarenje pri kraju. Stavite stare peskire ispod vas i probajte, nikad se ne zna.
Ipak, samo se opusti, radi nesto sto ce te okupirati. Posto ova tema nije za caskanje svrati u Kafance za cekanje dve srtice. Tamo mozes da pitas sve sto te zanima i da delis iskustva sa drugim zenama koje su divne i sve cekaju to sto i ti. I ja sam bila cekalica sa njima i jos uvek ih posecujem jer je super atmosfera i nekako sam ih zgotivila kao da ih sve licno znam. Super su! Kucamo se u kafancetu!

: fros - 24. februar 2010 11:07:32(UTC)
draga bobba kao za pocetak hvala ti puno na ovaj iscrpni odgovor i bas mi znaci sto eto si odvojila malo vremena da mi das neki odgovor na moje pitanje i moje brige..
To sa mokracom,desava mi se prvi put,znaci tad nisam trebala da dobijem,ali kad sam isla u wc,videla da je bila mokraca rozikava,a meni propratila uzasan bol dole...
ja i moj partner pokusavamo dva meseca,ali svaki dan imamo odnose,i on kaze meni da malo preterujem i da to moze da skodi....samo sada kad imam m. nismo imali odnose...on kaze kao da ako muskarac ima odnose kad zensko ima m. to ce njemu naskoditi,a ja u to ne verujem...
a sto se tice do mucnine,imala sam ih dva dana pre nego sto sam dobila,i sad su prestale...
jedinstvena zelja koju zelim da mi se ispuni je da imam bebicu....majka mi umrla kad sam imala 12 god,a moj otac je sad 4 dana pre noivu godinu...a ja imam 20 godina i bas zbog to sto znam da devojke su najplodnije 20tih,zato i se nerviram sto nisam ostala u drugom stanju..znaci sreco,ja imam bas svaki dan odnose,samo da bi pogodila plodne dane:)a moj partner se samo zali kako ga izmacujem:)
ljubim te

: bobba - 23. februar 2010 23:10:21(UTC)
Draga Fros prvo sam pomislila da imas neku urinarnu infekciju ili neki problem sa bubrezima kad si spomenula krvavu mokracu. To mi bas nije naivno. Moras biti sigurna da li je ta krv bila bas u mokraci.
Ginekolog ti najtacnije moze odrediti ovulaciju i ne znam zasto te tako otkacila. Treba da ti urade folikulometriju, to ti je kao kad ti rade ultrazvuk, veoma jednostavno. Mozda misli da ste mladi i da cete uspeti uskoro. Koliko pokusavate? Obicno do godinu dana pokusavanja im je najnormalnije. Mozda si ti od onih zena koje imaju ovulaciju cetvrti- peti dan ciklusa.Neke zene su upravo tada ostale trudne. Procitala sam to negde na ovom forumu.
Sto se tice menstruacije i trudnoce, da moguce je dobiti m. iako si trudna. Moja mama je prva dva meseca dobijala m. a bila u drugom stanju. Kazu da su takve m. nesto oskudnije.Prati kakva ti je m.
Postoji jos jedna mogucnost i nadam se da to nije slucaj kod tebe. To je biohemijska trudnoca. Zena ni ne zna da je trudna,embrion se ne zakaci u materici vec ode kroz menstruaciju. Kazu da vecina zena dozivi tako nesto u zivotu a da ni ne zna. Kazu,prirodna selekcija,greska prirode. Ja sam prosla kroz to pre par meseci i da nisam posumnjala na trudnocu i izvadila krv ne bi ni znala.
Nisam ti neki strucnjak ali nadam se da sam ti bar malo pomogla, nesto iz licnog a nesto iz tudjeg iskustva.
Zelim ti da se tebi i tvom muzicu ispuni zelja!

: fros - 23. februar 2010 19:56:39(UTC)
eto danas sam dobila,ali prethodnih dva dana sam imala uzasne mucnine u meni,teralo me da povracam,a nisam povracala...da li moze da budem trudna iako sam dobila menstr sada??

: fros - 23. februar 2010 19:55:00(UTC)
eto danas sam dobila,ali prethodnih dva dana sam imala uzasne mucnine u meni,teralo me da povracam,a nisam povracala...da li moze da budem trudna iako sam dobila menstr sada??

: fros - 23. februar 2010 19:48:02(UTC)
hvala vam puno za odvogor,puno mi znaci ovo.....ja kad sam pitala ginekologa da mi kaze kad su moji plodni dani i da mi objasni kako da gi izracunam,on meni kaze kao danas u ovo moderno vreme ne treba da se oslanjam na to...a ja previse zelim da imam bebu,a i moj partner mi kaze kako zeli da mu rodim bebicu.....ne znam sta da radim..
meni je uvek redovna menstruacija,ali pre nedelju dana,znaci dan dva posle plodnih dana imala sam krvava mokraca i uzasno me bolelo dole....sta je to,ako moze neko da mi kaze???

: bobba - 21. februar 2010 17:53:31(UTC)
Potpisujen Zmajce! Papa test je u stvari uzimanje uzorka sa grlica materice da se vidi da nema nekih promena. Otidji na folikulometriju i znaces kad je tacno ovulacija. Neke zene je prepoznaju po providnom i rastegljivom sekretu i boluckanju stomaka, nadutosti i td dok je kod nekih ovulacija zadnjih dana ciklusa., a moze i da preskoci mesec.

: Zmajče - 20. februar 2010 17:56:01(UTC)
prko papa testa se nemože saznati trudnoća. Postoje testovi za trudnoću (utvrđivanje preko krvi i mokraće) a i za utvrđivanje plodnih dana nisu kod svakog isti dan plodni postoje i anovulatorni meseci. a takođe treba da proverite i spermogram vašeg partnera ako je kod tebe sve uredu!

: fros - 20. februar 2010 12:50:11(UTC)
jel moze neko da mi kaze da li se moze preko papa test saznati trudnoca???
ja i moj partner ve4 dva meseca bas kad su mi plodni dani imamo odnose i nikako da zatrudnim....neki savet i odgovor na prvo pitanje molim vas.....pozdravcic<3

: lozic - 29. decembar 2009 20:50:15(UTC)
drage moje hvala vam na odgovoru.
stvarno sam bola zabrinuta.pozz andjeo

: Jela bg - 29. decembar 2009 12:14:45(UTC)
I meni se to cesto desava! :)

: da2 - 29. decembar 2009 3:14:38(UTC)
A sta kaze doktor za to igranje :)

: 84d - 28. decembar 2009 15:16:55(UTC)
Ma kakva trudnoća,evo dešava se meni vrlo često. To je valjda igranje nekog mišića :)

: Svetlana81 - 28. decembar 2009 14:50:27(UTC)
Ako si trudna, onda da. Ja sam imala slično nešto za vreme trudnoće.

: lozic - 28. decembar 2009 14:44:00(UTC)
DA LI SE NEKOJ DESAVA DA SVAKI MESEC 2-3 DANA MATERICA ILI STA JE VEC JAJNICI
UGLAVNOM U UTROBI DA OSECATE PONEKAD IGRANJE ILI BOLJE RECENO VIBRACIJE,
MENI JE TO STVARNO CUDNO A DESAVA MI SE SVAKI MESEC. sudopera

: ketrinbg - 23. decembar 2009 17:28:06(UTC)
Mojoj drugarici se to desavalo sa grudima i nije biila u drugom stanju vec hormonski disbalans

: zmayoshi - 21. decembar 2009 12:13:44(UTC)
Cao, devojke!

trenutno sam u periodu plodnih dana i grudi su mi osetljive i natecene, kao u periodu pred ciklus. Malo sam zatecena, mozda je to sasvim normalno, ali meni se sada prvi put desava (imam 30 godina), pa me zanima da li je to ok.....

hvala unapred, pozdrav!

: Danica&Dejan - 8. novembar 2009 20:31:09(UTC)

Kada zelite da ostanete u drugom stanju, evo sta je meni moj dr rekao + moja kuma koja je iskusna na ovoj temi:

• u periodu ovulacije imati odnose svaki drugi dan, kako bi kvalitet sperme bio odlican, a spermatozoidi mogu da prezive i do 72 sata, tako da ste uvek pokrivene
  • pre zaceca par meseci piti folnu kiselinu i neki kompleks vitamina za trudnice
  • da bi muskarac imao sto bolji kvalitet spreme treba da uzima vitamin e, c, cink
  • zene koje imaju zavaljenu matericu, posle ejakulacije da podignu zadnjicu na neki jastuk, a noge uza zid icon_lol , kako bi spermici pogodili metu brzo
  • alkohol smanjuje mogucnost zaceca ukoliko ga konzumiraju partneri
  • povesti racuna i o zdravoj ishrani, bez tone masti i secera...

Ja, tj mi smo se drzali prva tri pravila, alkohol i ovo drugo nam nije bio problem. Srecno drage cice lepotice, drzimo vam figice!!! :-*

: Leptirica - 12. septembar 2009 23:25:25(UTC)
Molim da mi odgovorite ako mozete odmah...ja i moj decko smo imali odnose za vrijeme moje mjesecnice i on je svrsio u mene cetvrti,peti i sesti dan...tako da mi je poslje toga stala mjesecnica...proslo je tacno dvije sedmice od toga a mene mnogo bole grudi,ledja nize,i nize stomak pomalo....sad me zanima da li sam mogla ostati tako trudna??????????????????????''''''''hvala

: Oljica 123 - 29. maj 2009 13:10:05(UTC)
Ja ostadoh trudna ( Bogu hvala ) posle 17 meseci nakon carskog reza.Do sada je sve ok i nadam se ponovo carskom.

: PODGORICANKA - 29. maj 2009 12:52:38(UTC)
E sada ovako, mene interesuje kolika je vjerovatnoća da ostanem u drugom stanju ako bas svaki dan imam odnose sa mužem? Znam svi će reći pa 100%, ali je kod mene nema pa nema. Imala sam neredovan ciklus, ali kod dokotora kad sam bila kaze da je sve ok, radila sam sve preglede i analize, ali je sve ok i receno mi je od strane vise doktora da neke zene jednostavno imaju takav ciklus i to je tako, sa manjim brojem plodnih dana. Bio je na oko 45 dana, pretposljednji put je 33, a posljednja jue na 31 dan bila (1. maja 2009.godine). Jutros sam radila test i ništa. Da nije malo preranio za test? Imala sam neke simptome, bol, te ovo te ono, pa sam jako emotivna, pa muza obasipam poljupcima, pa sam cudna, sve nekako se cudno osjecam, pa me malaksalos uhvati, pa temeratura i to sve u posljednih 5 dana. O čemu se radi? Jel su to zanci trudnoce ili ja umisljam iz same zelje da budem trudna?
Otićiću kod doktora ako ne dobijem do 5. juna, al cu do tada uraditi jos jedan test da vidim hoce li biti druge crtice.
Hvala Vam

zaljubljen

: nasa - 26. maj 2009 2:00:47(UTC)
Drage moje zna li neko kad sme da se zatrudni posle carskog reza???????

: Sandrolina - 17. maj 2009 4:09:41(UTC)
Moja drugarica je tako zatrudnela.. i evo sad cuva malog bebca.. zato bolje pazite i koristite zastitu ako ne zelite bebu.. posle je kasno.. srecno!

: vele - 15. maj 2009 14:16:29(UTC)
teoretski je potpuno moguce. ne bih da zvucim kao neka baba, ali ako ne zelis da zatrudnis, koristite kondom. caos

: maraja86 - 15. maj 2009 13:01:59(UTC)
Da li je moguće ostati u drugom stanju ako je odnos bio 20 minuta posle masturbacije partnera kada je došlo do ejakulacije a da je pri tome ostalo sperme na penisu? Tokom odnosa nije bilo izbacivanje sperme. Već samo kod masturbacije. Brine me da li je moguće da se od sperme koja je ostala na penisu zatrudni? Možda je pitanje glupo. ali ja sam izgleda još uvek neiskusna u nekim stvarima, a moram da pitam da bih bila sigurna. Ne znam koliko dugi spermatozoidi mogu da opstanu u spoljnoj sredini dok ne dođu u kontakt sa jajnom ćelijom. Hvala svima koji daju odgovor!

: dzeny - 10. maj 2009 10:13:52(UTC)
Wou, čitajući vaše razgovore imala sam osjećaj da vas ja zapitkujem sva ta pitanja :) Ja pokušavam da zatrudnim nekih 6 mjeseci i ništa. Znam da to nije strašno,ali me po malo već hvata nervoza. Ono što mi nije jasno je da li je važno nakon sexualnog odnosa neko vrijeme mirovati, kako bi se spermatozoidi lakše kretali prema odredištu :) često mi se desi da neposredno nakon odnosa moram na WC. Možda je malo smiješno pitanje, ali sam stvarno neiskusna po tom pitanju :):)

: luki - 11. april 2009 18:35:54(UTC)
slazem se sa tufnicom

: tufnica - 11. april 2009 18:23:14(UTC)
Nebih da te plasim ali cula sam da nije dobro zraciti se ukoliko je trudnoca u pitanju.Cak doktori preporucuju da tek tri meseca nakon zracenja rengenom se moze krenuti u akciju pravljenja bebe. Za svaki slucaj pitaj svog lekara ali je mojoj drugarici tako receno kad je snimala pluca rengenom.

: tashaaaa - 11. april 2009 17:41:49(UTC)
Nemam pojma, ali mislim da bi mogla pitati o tome svog doktora. Ja znam da je moja kuma ostala trudna kad je bila na svakakvim terapijama, jer je u tom periodu bila bas bolesna. Mislim da nije strasno, jer da toliko lose utice na covjeka, ne bi ga radili...
Provjeri sa nekim doktorom...
Nadam se da nije strasno. Jesi trudna?

: MAMACITA - 11. april 2009 17:15:28(UTC)
Da li je opasno ostati u drugom stanju 15 dana posle niza rendgenskih snimanja ?
:(

: similic - 26. januar 2009 13:19:53(UTC)
Ako sam ja dobro shvatila igru hvatanja spermatozoida, oni mogu da prezive u zavisnosti od sredine od par sati pa do 3 dana. Ali sto su stariji kvalitet je losiji, iz tog razloga treba imati odnose svaki-svaki drugi dan, da bi ih uvek bilo i da bi bili bas pokretljivi i presreli jajnu celiju na vreme!

: michell - 12. januar 2009 12:28:07(UTC)

[e sad jedno glupo pitanje ali ipak sam pocetnik na forumu da li ste svaki dan ukrevetu ili redje da li se kvalitet sperme menja ukoliko je svakodnevno ukrevetu neko mi je rekao da ukrevetu treba raditi sto redje jer je tako kvalitetnija sperma a drugi pak da je bolje sto cesce ukrevetu da li spermici zive sigurno 24 h VELIKI POZDRAV ZA SVE[/QUOTE]

Hehehe! I ja sam se pitala isto to dok sam očekivala da zatrudnim...i još uvjek mi nije jasno zašto se to desilo tek nakon 3 godine redovnog seksa (recimo svakodnevnog). Valjda smo se već oprostili i pomirili sa tim da nema pa nema...I OPUSTILI!!! Nama se to desilo kada smo otputovali u Pariz da čekamo Novu godinu i bili smo skrooooz opušteni!!! Eto! Samo smireno i biće!

: Roda - 24. novembar 2008 2:34:01(UTC)
Pa vidi,spermatozoidi mogu da prezive,cini mi se i do 48 sati!Ali najbitnije je da se opustis!Znam da deluje tesko,to su i meni govorili a ja svaki dan molila Boga da zatrudnim.
Nisam imala neke simptome u stomaku,pa da bih ti mogla reci sta se oseca.Ali na primer pogledaj po sekretu,ako je kao belance od jajeta(providno i rasteze se),onda je pocetak plodnih dana,a ako je belo i gusto onda su to vec cvrsce plodnidani.
Ali npr. oko sedam dana nakon menstruacije imaj odnose,pa posle dan dva opet.Spermatozoidi moraju da se obnove.
Gledala sam da vodim ljubav tada.Mada zaista ti je najbitnije da se opustis.
Ja kad sam vec pomislila da jedno od nas dvoje je neplodno,a ono pogodak.Znam da je tesko opustiti se,lakse je reci nego uciniti (znam iz licnog primera),ali mora tako.

: svetl@na - 23. novembar 2008 23:46:09(UTC)
hvala na savetu
vise puta smo pratili dane sa sajta ali nisu nam pomogli jer ja jedan dan dobijem 28 dan a drugi put 33 ali najcesce 30-31
pitam za vasa iskustva sa ziganjem stomaka u sredini ciklusa
ja sam mislila da mi je tada ovulacija ali izgleda da nije a i procitala sam da je tek 3 dana posle takvih bolova
e sad jedno glupo pitanje ali ipak sam pocetnik na forumu
da li ste svaki dan
ukrevetu
ili redje
da li se kvalitet sperme menja ukoliko je svakodnevno ukrevetu
neko mi je rekao da ukrevetu treba raditi sto redje jer je tako kvalitetnija sperma
a drugi pak da je bolje sto cesce ukrevetu
da li spermici zive sigurno 24 h

VELIKI POZDRAV ZA SVE

: Roda - 23. novembar 2008 22:43:38(UTC)
Svetlana!!
Idi na sajt -roditelj portal-,to je inace ovaj sat preko kog si i dosla u forum!Kad ti ocita stranicu,sa leve strane imas ispisano:vesti,forum,kalendar trudnoce,kalendar ovulacije....Klikni na kal.ovulacije!Tamo imas da uneses prvi dan poslednjeg ciklusa,i trajanje ciklusa,i onda kliknes da ti se izracuna.
Ja sam tu redovno pratila,plodne dane,ovulaciju i sad evo pratim trudnocu!

Mislim da sam ti dobro objasnola,ako ne javi sta ti nije jasno pa cu ti pomoci!
Pozdrav!!

: svetl@na - 23. novembar 2008 22:22:37(UTC)
zdravo devojke
nova sam na forumu i odusevljena sam sa vama
za dva dana sam saznala hiljadu informacija
osnovna stvar koju bih vas pitala je kako da ukapiram kad mi je ovulacija
zapravo meni je danas 16 dan ciklusa
malo me je boleo stomak juce i prekljuce i pojacala se sluz ali ne kako inace zna
dobijam na 30-31 dan i bila sam ubedjena da je ovulacija bila juce
ali danas sam negde procitala da ovulacija stize tek 2-3 dana posto te boli stomak
neznam nista o tome
unapred vam hvala
pozdrav

: Tinna - 23. septembar 2008 9:57:13(UTC)
i koji je to doktror koji se bavi alternativnom medicinom za tako ozbiljne stvari neznam neznam neznam

: natasa21 - 22. septembar 2008 12:46:54(UTC)
Nemogu da verujem 9 meseca ne dobija i ne ide kod lekara icon_eek Ako je hormonalni disbalans moze se srediti sa terapiju al bicu iskrena moguce je da je i klimaks u pitanju.U svaki slucaj mi mozemo tu da nagagamo sve i svasta al ona mora POD HITNO kod gin

: goga - 21. septembar 2008 16:59:59(UTC)
Vanesa no coment ! Drugarica ce morati kod lekara !

Beba mala drago mi je da je op dobro prosla i cim se oporavis brzo u akciju ukrevetu da sto pre budes lepa trudnica !

Cmokic za sve cekalice i mamice !

: olga75 - 20. septembar 2008 16:59:57(UTC)
Vanesa tvoja drugarica je vrlo neodgovorna prema sebi sto devet meseci nije isla kod pravog lekara koji bi je pregledao kako Bog i struka zapovedaju i prepisao joj pravu terapiju a ne neke bog zna kakve cajeve. Njoj se moze svasta desavati od najbezazlenijih stvari.Izvini sto sam ostra ali ljuti me kad neko ne obraca paznju na sebe a kad se desi nesto stvarno lose onda su svi krivi samo ne ti koji nisu vodili racuna o sebi

: Ivana B. - 20. septembar 2008 11:06:29(UTC)
Vjerovatno je u pitanju neki hormonski disbalans...ali svakako mora poći kod doktora koji će joj vjerovatno dati uput da uradi neke analize...!

: bitten kitten - 20. septembar 2008 10:52:10(UTC)
Pa sad, ako je tvoja drugarica lenja da ide kod lekara, onda joj ne mozes mnogo pomoci. Mi ovde mozemo samo da nagadjamo sta joj je, tesko da bilo sta sto mi kazemo ovde ona sme na svoju ruku da uradi... A i moram da postavim pitanje: kakav je to lekar koji za tako nesto prepise cajeve?????!!?!? Da li joj je radio nalaze krvi i urina, hormonski status, bilo kakve analize??? Znaci, ako ona misli sebi dobro, MORA da ode kod odgovornog lekara i to je to... Dalje, ja licno mislim da ona ima neku vrstu hormonskog poremecaja i da mora neko vreme da pije hormone, ali hormoni ne smeju da se piju na svoju ruku, nikako i neophodne su detaljne analize krvi Pozdrav

: Vanessa_K70 - 20. septembar 2008 10:42:05(UTC)
Htjela sam da Vas pitam..moja drugarica ima veliki problem..nije dobila menzis od januara a sad je vec oktobar ...sta to moze da bude..nije trudnoca..bila je kod ljekara i dao joj je cajeve i jos nije dobila..dosta je lenja po pitanju da ide kod ljekara. :? icon_cry

: light_blue - 16. avgust 2008 18:29:53(UTC)
beba_mala bravo bravo bravo bravo bravo
to su divne vesti! :-*
pijanci ziveli za II crtice !

: beba_mala - 16. avgust 2008 6:09:38(UTC)
naravo,to je bolje sutradan sam odnma mogla da izadjem iz bolnice!

: dusica81 - 16. avgust 2008 5:57:21(UTC)
Bebo jesi radila laparoskopiju?

: dusica81 - 16. avgust 2008 5:54:37(UTC)
Eto bebo vidis kao sto sam ti i rekla a sada u akciju ukrevetu

: beba_mala - 16. avgust 2008 5:48:58(UTC)
Sve je ok,operacija je super prosla!

: light_blue - 15. avgust 2008 15:02:49(UTC)
GDragana hvala ti puno u svakom slucaju! :-* :-*
nadam se samo da nece doleteti vestica sledeceg meseca neznam
hvala jos jednom! cvecko

: GDragana - 15. avgust 2008 8:59:32(UTC)
Draga light blue rado bih ti odgovorila ali nazalost do sad nikad nisam ostala trudna tako da neznam mada sam cula iz tudjih iskustva da je secret pojacan i gust bele boje... e sad nemogu da ti kazem dal se ta pojava javlja kod svih ili je razlicito od zene do zene hmm pojma nemam al se nadam da ce ti odgovoriti neko ko ima iskustva sa tim!! :-* i zelim ti da sto pre ugledas svojje II crte icon_lol

: light_blue - 15. avgust 2008 1:42:04(UTC)
devojke... hmm imam jedno pitanjce...
zanima me da li su neke od vas imale promene u sekretu par dana od zaceca?
hmm

: light_blue - 14. avgust 2008 21:52:16(UTC)
bebo sve najbolje uz tebe smo! ! ! cvecko

: beba_mala - 30. jul 2008 14:01:13(UTC)
Dobar je on doktor ja sam ga samo pitala da li mogu biti neke posledice i on je rekao da je mogucam vanmatericna trudnoca.Javicu vam kako je prosla operacija......

: dusica81 - 30. jul 2008 8:54:01(UTC)
Bebo samo se opusti, odradi sve sto trebas, sto su ti rekli i MORAS da vjerujes da ces uspjeti. :-*

: dusica81 - 30. jul 2008 7:08:12(UTC)
Bebo, taj dr je galamdzija i sta ti je konkretno rekao? Kakva je dijagnoza? Ja sam pet godina u braku a u aprilu sam imala operaciju i odstranili su mi cistu desnog jajnika a jajovode otvorili jer su bili slepljeni od priraslica. Sve proslo, brzo, dobro i sada bi se trebalo raditi na bebi.
Covjek stvarno nije normalan kada te unaprijed opterecuje sa mogucnoscu vanmatericne trudnoce... anene

: beba_mala - 30. jul 2008 6:43:19(UTC)
da li mozete da me savetujete...rekao mi je gin.da mogu da idem da lecim sterilitet-operacija....pa jel ona rizicna...zna li neko vise da mi kaze
spomenuo mi je da posle lecenja steriliteta moze da dodje do vanmatericne trudnoce...pa ne znam sta da radim

: beba_mala - 30. jul 2008 6:38:12(UTC)
Juce sam bila kod ginekologa pa neke rezultate......Skraceno ne mogu da imam dete koje sam toliko zelela.:((((((((((((((((

: ogycko - 25. jun 2008 16:21:17(UTC)
Cao svima,
odavno vas citam i mnogo mi pomazete kada sam u nekoj dilemi. Nisam bas za neko pisanje, ali nadam se da ce se svim curama koje zele bebu uskoro ostvariti snovi.

: Wish - 15. jun 2008 10:35:16(UTC)
Stvarno????Ajde da probam i to...Koliko cesto da sedim u njoj i vremenski koliko?Sta izaziva morska so kad pomaze?

: indira1 - 8. jun 2008 10:15:58(UTC)
cao svima ja sam nova na forumu.zelim da pozz bubicu jako interesantno pitane.i ja sam imala problema da ostanem u drugom stanju 5god.pa evome sada sa cerkicom se igram.meni je pomogla morska so svake veceri sam sedala u toploj vodi oz 1kg morske soli.i posle imala sam odnose svake veceri tako od kad sa cula od prijateljice da pomaze to

: MaLeNa76 - 9. maj 2008 16:41:29(UTC)
I ja se cesto pitam: zasto ne mogu ostati trudnica , kad cu i ja konacno ugledati II crtice, kad ce ova vestica vise slomiti metlu i jednom me zaobici ... uh milion pitanja ...

Kad pomislim, nekad mi je vreme izmedju dve vestica bilo tako kratko, cinilo mi se kako mi je tek prosla i vec stigla opet ... a sad je ovo cekanje ubitacno, dani su tako dugi kad cekas ...
Ostaje nam samo da se opustimo, klanjam klanjam klanjam i da sto vise ukrevetu ukrevetu ukrevetu

Doci ce i nasih 5 minuta i nama cekalicama ce ugrijati sunce :)
Zelim vam od srca da to bude vec ovog meseca i da ovaj forum ostane prazan, da se sve preselimo u dio za trudnica

caos caos caos

: tufnica - 9. maj 2008 12:04:01(UTC)
Dacika i nas muce ta ista 10 pitanja .
Da znamo odgovor nebi bile cekalice, mozemo samo da se klanjam i sto vise ukrevetu pa ce valjda odgovor na nasa 10 pitanja biti pozitivan.
Pozdrav za tebe i zelim ti da sto pre budes trudnica

: zogo22 - 9. maj 2008 12:03:15(UTC)
Jao Dacika i mene ta ista pitanja muce vec 5 godina :(.....tako da se vise i nepitam odgovora jednostavno nema :)... usmeravam paznju na druge stvari ma kolko god to bilo tesko necu se vise pitati "zasto"...ne zelim i nemogu...kad bude bice "zato" tada i jbg..

: dacika - 9. maj 2008 10:47:31(UTC)
1. ZAŠTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU?
2. KADA ĆE BEBA?
3. ZAŠTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU?
4. KADA ĆE BEBA?
5. ZAŠTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU?
6. KADA ĆE BEBA?
7. ZAŠTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU?
8. KADA ĆE BEBA?
9. ZAŠTO NE OSTAJEM U DRUGOM STANJU?
10.KADA ĆE BEBA?

E, tako !
Jel može neko da mi odgovori na ovih mojih deset pitanja? :?

: racic - 23. mart 2008 22:05:53(UTC)
Postoje velike sanse, spermatozoidi izumiru brzo samo u kontaktu sa vazduhom, a s' obzirom da postoji mogucnost da su ostali u kanalima moze da dodje do trudnoce bez obzira sto je toliko vremena proslo izmedju odnosa. Nadam se da ce se zavrsiti onako kako zelite, pozdrav caos caos caos

: tufnica - 23. mart 2008 22:05:22(UTC)
Pre svega dobro dosli na ovaj forum,koliko kapiram vi ne biste da budete jos uvek roditelji ,
Moje misljenje je da nije mogla ostati trudna jer spermatozoidi na vazduhu ne opstaju dugo, a i vadi vas to sto niste isli do kraja bez kondoma,s tim sto nam niste napisali kog dana ciklusa je bio odnos ali iskreno ne ostaje se bas tako lako trudan,mora pre svega odnos da bude u plodnim danima ciklusa i da se ide dokraja.
Moj savet ukoliko ne zelite jos uvek bebu nemoj te vise imati odnos bez zastite a devojka moze otici kod ginekologa kako bi joj preporucio adekvatnu kontracepciju kako bi ubuduce bili opusteni i nebi razmisljali o nezeljenoj trudnoci.Svakako 10 dana posle ovulacije mozete uraditi test ili neka cura izvadi krv kako biste 100 % bili sigurni, a za dalje OPREZ
Nadam se da sam pomogla bar koliko toliko

: mladpar - 23. mart 2008 20:55:24(UTC)
Kao prvo pozdrav svima!
Uglavnom mlad smo par koji smo imali pre nekoliko dana seksualne odnose sa kondomom koji je zavrsen ejakulacijom,muski polni organ je obrisan maramicom posle odnosa,medjutim posle pola sata-sat smo opet imali odnose samo ovaj put bez kondoma ali bez ejakulacije na kraju.Igrom mozda "slucajnosti" devojka je pocela posle par dana biti umorna i boleo je stomak zeludac tacnije,a posto smo citali na pojedinim sajtovima da to mogu da budu jedni od simptoma trudnoce zabrinuli smo se (bez obzira sto moze biti da su umor i ovo drugo posledica aktivnosti i jos nekih objektivnih razloga).
Zanima nas kolika je verovatnoca da se mozda zadesila tj ostala sperma na polnom organu posle prvog odnosa i kolika je verovatnoca da iz toga devojka moze ostati trudna,posto organ nije opran vec samo obrisan maramicom,dal je tako nesto uopste moguce? Ponavljam drugi odnos je nastupio nakon najmanje 30-40 min pre prethodnog i nije zavrsen ejakulacijom ali dali postoji mogucnost da se zatrudni ovako?
Da ne bi bilo odgovora da uradimo test itd to svakako cemo uraditi ali valjda je potrebno radi preciznosti uraditi 10 dana od odnosa a to je tek za 4-5 dana,pa ovako da se raspitamo pre toga.Mozda je pitanje glupo ali...Nadamo se da nije u pitanju trudnoca.
Hvala unapred i jos jedan veliki pozdrav svima.

: tufnica - 29. februar 2008 12:55:20(UTC)

Citat:
nidina - 29/2/2008 10:30 hvala puno na savjetima drage moje ....pomogle ste mi puno...sad mi je lakse ...
Nema na cemu draga Nidina,sa nama je uvek lakse zato budi uvek uz nas!!!

POZDRAVCIC caos  

: nidina - 29. februar 2008 12:30:52(UTC)
hvala puno na savjetima drage moje ....pomogle ste mi puno...sad mi je lakse ...

: zek4pek4 - 28. februar 2008 18:35:55(UTC)
Nidina godinu dana nije mnogo.Mozes slobodno da uzimas pilule.Nisam imala nameru da te plasim,ali kako moze da bude zdravo nesto sto sprecava trudnocu.Nije opasno da se uzima godinu,dve ili tri ali posle nije bas preporucljivo.

: iva-t - 28. februar 2008 16:16:10(UTC)
Tufnice, ja mislim da si ti trudna sigurno! Izgleda da smo dosta slicne. I meni je vestica tacna kao sat, ovulaciju uvijek osjetim opet tacno cetrnaesti dan ciklusa, a pms mi traje desetak dana. A bas to sto akzes da te grudi ne bole kao pred mecu je mislim znak da je doslo do promjene i da imas bebe u stomaku! Daj Boze! Mi se ne cuvamo treci mjesec, dva puta sam dobila od tada i oba puta sam se nadala da to nije pms vec mozda trudnoca, jer su me iskustva drugih zena navela da pomislim da je tako. A sada ipak mislim da kad budem trudna, moj organizam ce slati neke druge signale koji ne lice tako na pms, bas kao sto je i kod tebe slucaj. A sto se tice toga da dugi cuvanje moze da skodi, to me bas uznemirilo, jar sam mislila da su to ''babske'' price hmm . Mi smo se cuvali tri i po godine, s tim sto se ne bismo vidjali i po pola godine jer mi je muz zivio u inostranstvu. A sada se ne cuvamo treci mjesec, i nadam se da cemo uspjeti. Molim te opisi mi sta ti je doktorica rekla kako to dugo cuvanje skodi zeljenom zacecu. Veliki cmokic! :-*

: tufnica - 28. februar 2008 15:22:17(UTC)

Dakle po kalendaru mi je poceo P.M.S ali zadivno cudo cak me ni grudi nebole a obicno pocnu da me bole vec 10-15 dana pre nego sto dobijem,inace vestica mi je tacna kao sat ,ustvari samo su mi malo uvecane grudi ,drugih simptoma nemam osim sto mi je pljuvacka malo pojacana,neznam sta se desava ali mi deluje kao da mi ovaj mesec P.M.S izostaje inace za 6 dana bi trebalo da nedobijem ako budem imala srece,
Sta vi mislite, da li sam trudna ili se nesto poremetilo u organizmu pa me grudi nebole kao i uvek.

: tufnica - 28. februar 2008 14:59:39(UTC)
Nidina i ja sam cula od ginekologa ako se parovi predugo TJ.4-5 god cuvaju da posle moze nastati problem oko zaceca ,mislim da ne mora uvek i za svakog da bude pravilo ali sam to dobila kao savet pa bi da ga podelim sa vama.

: nidina - 28. februar 2008 12:30:10(UTC)
a znaci tako jer slusam cesto price kao od cuvanja imaju velike posljedice i da je tesko posljed a se zatrudni pa me je interesovalo kako to ide....nemislim na tako dugo vrijeme da se cuvam ...ali sad za sad bi trebala da se cuvam pa mozda jednu godinu .....ali nikad se nezna hehee....

: zek4pek4 - 28. februar 2008 12:25:21(UTC)
Nadine ne bi trebalo da postoje posledice ako se pilule koriste neko kratko vreme.Ali ako ih koristis 6-7 godina posledice mogu da nastanu.

: nidina - 28. februar 2008 12:18:58(UTC)
hvala vam puno na odovorima .... ja jos nepijem anti beby pilule nisam htjela dok se neraspitam ...interesujeme da li cuvanje ima posljedice jer nemam jos djece ...pa se bojim da poslje nebude neki posljedica kad budem zeljela dijete...hvala jos jednom....pozzz za sve :)

: Ane - 28. februar 2008 8:54:30(UTC)
nidina evo ako ti nesto znaci ova informacija jedna opsezna studija je nakon pracenja delovanja antibebi pilula dosla do zakljucka da je zahvaljujuci njima smanjen porast karcinoma na jajnicima ,ali znam da kad pozelis da ostanes trudna moras malo sacekati da se ciklus stabilizuje neko vreme nece moci odmah ali i to je jako individualno neki kazu nakon dva ciklusa neki 3-4 meseci a kod nekih se spominje god pa tacno se ne moze znati individualno je naravno koristenje uz lekarske konsultacije

: sanndra_bgd - 28. februar 2008 8:29:11(UTC)
Pa lekari tvrde sa anti baby pilule ni malo nisu stetne,sto i ja donekle mislim (mada ih nisam nikada koristila)...
Mislim da ne trebas da brines oko toga...Pozz

: nidina - 27. februar 2008 20:57:40(UTC)
interesujeme ako neko zna kolko je stetna zastita mislim tablete anti beby pilula .... da li ostavlja posljedice posto jos nemam djece pa me interesuje kolko je to stetno ....ako neko zna nek mi kaze ...pozzz

: tufnica - 27. februar 2008 18:52:44(UTC)
Lara mislim da smes slobodno da se sexsas zato sto antibiotik koji tvoj muz pije ne utice lose,pa cak i trudnice smeju da uzimaju odredjene antibijotike, a stim da u tvom slucaju muz ima prehladu i uzima lekove to nesmeta,jedino se pazi da ti neprenese grip inace za drugo nebrini.

: lara - 27. februar 2008 17:36:48(UTC)
ja i mm rabotime na bebe no mm dobi prelada i pie antibiotik mislam deka bese amoksicilin i sega dali da se sexsame i ili ne poradi toa sto pie antibiotici

: sanndra_bgd - 21. februar 2008 7:42:25(UTC)
I neka uradi bris na ureaplazmu,mycoplasmu i hlamidiju...To jer poed spermograma i spermokulture osnovan i jednako bitan pregled/rezultat.

: lajti - 21. februar 2008 5:35:49(UTC)
neka uradi i spermogram i spermokulturu, tako ćeš bar vezano za njega znati na čemu si

: Tinna - 21. februar 2008 3:59:51(UTC)
mm jos uvek nije radio spermogram ali moram da ga nateram

: SARA-VA - 20. februar 2008 22:03:01(UTC)
Ja pokusavam od pocetka i van plodnih i u plodnim danima,ali najbolje bi bilo kad bi se znao tacan dan ovulacije pa da se nema odnos bar dan pre da bi se prikupilo zdravih i vise spermica.U svakom slucaju svima nam je poznato da je dovoljan samo jedan ali kad ih je vise u muskarcu onda su i brzi.

: tufnica - 20. februar 2008 19:31:10(UTC)
zakljucak:ipak je najbolje sexsati se pre ovulacije ,za vreme ovulacije i posle ovulacije
Cinimi se da je jedino uspeh tako zagarantovan trudnica
ps ja ovaj mesec pokusavam i u plodnim i neplodnim danima i nadam se da cu uspeti da neugledam prokletu vestica

: bombica26 - 20. februar 2008 8:16:42(UTC)
tufnice,recimo ako ti je ovulacija 15-tog....a ti se sexas 13-tog spermici mogu da zive do 15-tog i tada da uhvate tvoje jajasce.....
a to za posle ovulacije,ja bih objasnila da je moguce da je ovulacij kasnije ili da se javi dva puta u mesecu ponekad

: tufnica - 19. februar 2008 19:45:45(UTC)
ja mislim da mogu da prezive spermici dva do tri dana i tako dodje do oplodnje za vreme ovulacije a posle toga ni meni nije bas najbolje jasno kako su plodni dani i kako se moze zaceti nakn ovulacije

: sanndra_bgd - 19. februar 2008 19:42:41(UTC)
Spermatozoidi po pravilu mogu da zive i do 72h.
Tako da...u tom nekom periodu planiraj odnose.

: bombica26 - 16. februar 2008 20:21:54(UTC)
evo ja cu pokusati koliko sam ukapirala...do zaceca moze doci bilo kada u toku meseca,pa cak i za vreme menstruacije u zavisnosti kada je ovulacija.u svakom slucaju ja bih ti preporucila da se sexas cesto pa i svakodnevno u periodu pre,za vreme i posle ovulacije,ali povremeno i drugim danima meseca.nikad se ne zna hehehhehe

: SARA-VA - 16. februar 2008 20:16:49(UTC)
Moze li neko da mi objasni sledece:Kad dodje period plodnih dana da li spermici u tom periodu mogu da zive do ovulacije,ako odnos ne bude bas na dan ovulacije?I po kalendaru recimo plodni dani traju posle ovulacije jos par dana,ali ipak do oplodnje dolazi ustvari samo do dana ovulacije?Auf...samu sebe zbunih...nadam se da sam uspala da se izjasnim?cmok

: Mirche - 15. februar 2008 19:20:22(UTC)
Moram da skrenem paslju da ovo NIJE CHAT vec tema "Deset najcescih pitanja" i stavljena je kao lepljiva da bi oni koji ocekuju trudnocu brzo dosli do odgovora bas tih najcescih pitanja.
Ono sto sam primetila da se "caska" na svakoj temi....postoji tema "Dok cekamo II crtice" gde se prica neobavezno i pita za trenutno stanje dugih korisnika ali mislim da to ne treba da se radi na svakoj temi ovog podforuma.
Svi postovi koji su off topic ce biti izbrisani!
caos

: bebe0703 - 11. februar 2008 19:07:07(UTC)
Hej, zdravo svima, evo i mene mrtve umorne iz prve smene! Koje dolazenje k sebi, tek evo sad u 23:00, samo da mi je da se MALO ODMORIM!
Iskreno se nadam da ste sve imale MNOGOOOOO bolji dan od mene! :(

Inace jos uvek cekam i cekam i cekacu.... Ovih nekoliko preostalih dana do vestice (ili nadm se njenog izostanka) kao da traju mesecima.... Strasno! Mada sve to vec znate, ali kuca, posao pa jos rad po smenama, podstanari, prijatelji, roditelji i rodbina u drugom gradu, a onda naletim na ovaj forum i moram priznati malo mi je lakse, i ako imam fenomenalan odnos sa muzem, ipak nije ni u tome bas sve, i ovo mi je na neki nacin mali izduvni ventil..... Pricam i pisem o onomesto volim i zelim, nasla sam toliko vas slicnih i vec nije lose zaljubljen

Inace Taogice, nisam ti odgovorila, ono o cemu smo pricale, prvo, drugo dete itd.... Pa dete ti je jos relativno malo, normalno da pita za batu i seku, ali nece mu to preterano tesko pasti ako ne bude u nekom najkracem vremenskom periodu, (mada bi ja volela da bude, ali zbog tebe) jer, meni se brat rodio kada sam imala 6 god. i tada (kao vec velika) bila sam tako ponosna sto mogu da ga drzim, cuvam, onda kada je doslo vreme ja sam ga ucila da hoda..... Tako da nemoj deciju zelju toliko uzimati k srcu, bices bar malo opustenija.....

Ljubim vas sve
Pozzzzzzzz pa se kuckamo!!!! kucam

: bombica26 - 10. februar 2008 16:54:24(UTC)
pa ja nisam u jugi,tako da ne znam da li ima tamo...folna kiselina od 5 mg,samo sto se zove folicil

: taogica - 10. februar 2008 16:50:06(UTC)
Moja greška,nekad se zvao folan sada je folnak.Ali ista stvar.A šta je to folicil,čije je to.Ja sam u apoteci dobila samo ovo.

: bombica26 - 10. februar 2008 16:47:53(UTC)
ja pijem folicil od 5 mg dnevno

: taogica - 10. februar 2008 16:42:59(UTC)
Da li pijete folan ili nešto drugo?

: taogica - 10. februar 2008 16:37:08(UTC)
To što već imam dete donosi izvesno olakšanje ali ne smanjuje nestrpljenje.Svi misle kome pođe za rukom jednom drugi put je lakše ali to nema veze,moja prijateljica je godinu dana pokušavala pre nego što je drugi put ostala u drugom stanju.A sada mi je na neki način još teže jer moj sin stalno pita kada će dobiti batu ili seku. icon_rolleyes

: bombica26 - 10. februar 2008 15:53:34(UTC)
ma znam ja sve to,sve mi prozivljavamo isto svoro svaki mesec.mozes pokusati da pratis svoj ciklus na www.fertilityfriend.com nije lose....
zelim vam obema drugu crticu

: bebe0703 - 10. februar 2008 15:51:49(UTC)
U potpunosti mi je jasno kako ti je, prolazimo ovog trenutka kroz potpuno iste stvari :) a i postavljamo potpuno ista pitanja! Trenutno, imam te jako neprijatne grceve i ako nisam preterala sa jelom i sl. Sto se tice grudi bas kao PMS a uvek imam redovne menstruacije... Tj dobila sam poslednji put 18.01 a sada sam u iscekivanju.....

Uz tebe sam, i ISKRENO I OD SRCA se nadam da NECES ni videti vesticu narednih 9 meseci trudnica

: bombica26 - 10. februar 2008 15:40:19(UTC)
ja koristim par kalendara,jer mi se desi da mi kasni ili dodje ranije do 7 dana sto se smatra normalnim ciklusem.to mi se desi retko ali se desi.takodje je jako cesto da se ovulacija desi u toku menstruacije,ne zanemaruj to,nego se baci na posao.mozda se tebi javlja u toku menzisa..prati i zapisuj
opet ti kazem nema tacne temperature za trudnocu,neko moze biti trudna i imati 37.3 a neko 36.8 sve zavisi od TVOJE bazalne temperature koju moras pratiti svakodnevno da bi mogla da uporedjujes i ustanovis kada i da li je doslo do skoka

: taogica - 10. februar 2008 15:36:29(UTC)
Inače kolika je bazalna temperatura ako postoji trudnoća?Povišena ili je to samo slučaj sa ovulacijom?

: taogica - 10. februar 2008 15:35:49(UTC)
A ovaj kalendar na sajtu,vredi li on ?Ne znam koliko dana da ukucam kada su mi zadnja dva ciklusa u ogromnom raskoraku.A mejbi bejbi imam a on mi je usred poslednje menstruacije pokazao paprat, a posle tog ništa.Zbun?

: bombica26 - 10. februar 2008 15:31:59(UTC)
verujem da ni kod redovnih menstruacija nema pravila o istom danu ovulacije,jer ponekad je moguce i da ne dodje do ovulacije u mesecu ili da dodje i to dve,prema tome,mozes to pratiti po simptomima i temperaturi ili testovima za ovulaciju,poput maybe baby,clear blue.....trakice i slicnog

: taogica - 10. februar 2008 15:21:06(UTC)
Hvala.Da li neko ima neredovne menstruacije,kako se onda određuje dan ovulacije?

: taogica - 10. februar 2008 14:50:04(UTC)
Šta mi drugo preostaje.Najvše me nervira kada od radoznalosti potrčim u apoteku a onda se razočaram.

: natasa21 - 10. februar 2008 14:13:03(UTC)

Citat:
majaecs - 10/2/2008 18:08 ja da sam na tvom mestu sacekala bih jos koji dan bar do 14 februara za svaki slucaj sto je sigurno sigurno tj ako mozes da izdrzis i da se strpis jos nekoliko dana :-* :-* :-* :-* :-*

potpisujem

: majaecs - 10. februar 2008 14:08:09(UTC)
ja da sam na tvom mestu sacekala bih jos koji dan bar do 14 februara za svaki slucaj sto je sigurno sigurno
tj ako mozes da izdrzis i da se strpis jos nekoliko dana :-* :-* :-* :-* :-*

: taogica - 10. februar 2008 13:43:20(UTC)
Meni je ciklus uvek bio na 28-30,ni manje ni više i nakon jedne "lažne trudnoće",dobila sam nakon 20 dana.Sada više ne znam kada bi trebalo da dobijem.valjda između 07. i 14. februara.Ne znam ni da li da radim test sada ili da čekam sredinu meseca.Ima li neko neki savet.

: taogica - 10. februar 2008 13:35:50(UTC)
Pa kako onada čovek,pardon žena da bude načisto.Čekaš trudnoću,čekaš vešticu isto ti dođe.
Šalu na stranu.Odvratan osećaj u donjem stomaku,osetljive grudi i slično - sve to može da bude i siptom trudnoće?

: natasa21 - 10. februar 2008 13:26:41(UTC)
Pa taogica mozno je ...ja nisam nikad bila trudna ali ko sto citam simtomi trudnoce su skoro isti sa PMS

: taogica - 10. februar 2008 13:04:38(UTC)
Pozdrav svima posle duže pauze.Iako sam jednom već bila trudna sve sam zaboravila.Da li grčevi u donjem stomaku kao pred menstruaciju mogu da se osete i ako je trudnoća u pitanju?Da li sam u zabludi ili mogu da se nadam?

: bebe0703 - 10. februar 2008 10:37:49(UTC)
Hvala svima na srdacnom doceku zaljubljen
Misa puno hvala na odgovoru, napokon nesto sto me je jako zanimalo a nigde nisam mogla da pronadjem takvo objasnjenje!
Interesantan mi je taj kalendar ovulacije, ali ne zelim da se preterano upustam u racunanje i nadanje. Nego, te povisene temperature 37,1 ili 37,2 oznacavaju plodne dane ili ranu trudnocu???

Pozzzz pa se kuckamo! bravo

: Misa - 9. februar 2008 21:28:57(UTC)
Dobrodosla Bebe! Spermatozoidi mogu da prezive nekoliko dana u telu zene i da tako docekaju ovulaciju, odatle vise plodnih dana. Zelim ti da ugledas dve crtice sto pre!

: bebe0703 - 9. februar 2008 16:09:06(UTC)
Zdravo dragi moji, sasvim slucajno sam nabasala na sajt trazeci imena, odnosno glupavo se nadam da sam vec trudna pa me SVE interesuje, onda sam pogledala vasa pitanja, komentare, odgovore itd... Neki su me i nasmejali, neki su me rastuzili, ali sve u svemu mislim da je jako lepo imati ovako nesto i deliti sa drugima iskustva, pitanja, podrsku... Znate vec i sami, muz je uvek u stilu "sta bude bice i ako bude bice", drugarice koje vec imaju decu imaju i nekoliko zastitnih recenica "jao, cekaj samo dok ti budes..." ili "nije sve to kao sto tebi izgleda" ili jos bolja "ma polako"... Nase majke tek da ne spominjem, za neke od nas smatraju da je jos rano, kao moja npr "Pa ja sam Marka rodila u 31-voj" da, ali tada je imala mene od 25-te :))) ili postoji drugi tip majke "Ima li nesto novo"....

Pomalo mi je sve to i komicno, ali sam dosta i razmisljala o svemu tome i shvatila da jaaaaako zelim bebu i to sto pre. Inace, posto zelim da se druzim sa svima Vama, ukratko cu se predstaviti (ovde u sred teksta). Moje ime je Sanja, imam 25 godina (tj za mesec dana jednu vise) udata sam, zivim u Novom Sadu, ali sam Beogradjanka.

E sada, citala sam na ovom sajtu "kalendar ovulacije" i sada mi BAS NISTA nije jasno. Cula sam od ranije da postoji u toku meseca samo JEDAN plodni dan, mada znam i za slucajeve da devojke/zene i u sred ciklusa ostanu u drugom stanju. Pa sam se ja naravno bacila na racunanje. Onda ugledam da postoji jako dobro sansa tri dana pre ovulacije i tri posle, to je verovatno statistika i procena verovatnoce, ali sta iskustvo govori??? Inace, strastven sam pusac, mada dva poslednja dana ni jednu cigaretu ne zavrsim, pocne da mi smeta, i mada ne zelim da se nadam pa da se razocaram, vec nekoliko dana imam jako cudnu glavobolju... S`obzirom da sam dobila 18.01. sada mogu samo da cekam i da se nadam da nista necu ugledati od 15.02 do 25.02 zar ne??? A naravno nadam se i druzenju sa vama.

Veeeeeliki pozdrav i poljubac!
Voli Vas Sanja

: Ane - 6. februar 2008 7:06:44(UTC)
Angely uopste ti ne treba velika pauza jer se antibiotici brzo eliminisu iz organizma ali da znas da ovi antibiotici nisu dobri da ih trudnica uzima zato u buduce biraj peniciline i cefalosporine ako sumnjas da si trudna ali naravno u dogovoru sa DR.Nije bitno koliko dugo pijes antibiotik oni se uopste ne skladiraju u organizmu zato se i piju na 8 h i na 12 h.Za najvise 1,5-2 dana oni se eliminisu

: lara - 5. februar 2008 7:21:03(UTC)
ma nisi pogresila
samo kad uzmem narkomanke kad ostanu slucajno trudne upocetku se jos drogiraju ja sam imala jednu komsinicu i rodila zdrsavo pravo dete sad ima 10 godina

: sanndra_bgd - 5. februar 2008 7:16:55(UTC)
I ja sam pila doxiciklin+hemomicin i nismo pravili pauzi.Niko nije ni rekao da treba,e sad...dal sam pogresila ili ne... neznam

: SARA-VA - 4. februar 2008 21:13:46(UTC)
Andely i ja mislim da nema potrebe da pravis pauzu,jer nekim zenama se desavalo da piju jake lekove na samom pocetku trudnoce i nije bilo problema jer ustvari tada nisu ni znale da su trudne.A izmedju ostalog i samim trudnicama ukoliko tokom trudnoce zakace prehladu se prepisuju samo antibiotici.Nemas razloga da brines slazem se sa Larom najbolja solucija da pitas docu.pozzz

: lara - 4. februar 2008 21:08:41(UTC)
angely zasto ne pitas doca on ce ti najtacnije odgovoriti
mislimda ne trba da pravis veliku pauzu

: angely - 4. februar 2008 21:06:02(UTC)
ma znam da ne dok imam sve to nego da li treba zbog antibiotika da pauziram malo duze jer sam pila Dovicin,Hemomicin i Baktrim za redom 15 dana...bas sam se nakljukala

: sanndra_bgd - 31. januar 2008 8:01:49(UTC)
Citat:
angely - 30/1/2008 23:21

nasli su i ureaplazmu i mikoplazmu...ok sad pijem gomilu antibiotika
da li trebam da pauziram zbog antibiotika neko vreme s trudnocom ili kad prestanem da ih pijem pocnem da spopadam muza :)

Ne bi trebalo da ostajes sada trudna dok ne izlecis se.

: lara - 30. januar 2008 20:03:55(UTC)
to ces docu da pitas

: angely - 30. januar 2008 19:21:22(UTC)
nasli su i ureaplazmu i mikoplazmu...ok sad pijem gomilu antibiotika
da li trebam da pauziram zbog antibiotika neko vreme s trudnocom ili kad prestanem da ih pijem pocnem da spopadam muza :)

: lara - 12. januar 2008 9:07:07(UTC)
natasa ja sam imala spontan i tad su mi otkrili da imam toxoplazmu i cmv i to igg to znaci da sam imala viruse i sam pobacila ali posto kas sam proverila bila igg ondak sam prelezala taj virus i da vise nece da se pojavi

: natasa21 - 11. januar 2008 22:09:59(UTC)
e ovako meni je dr. rekao da kad je Igg onda je u redu jer imam antitela na viruse .....a kad prege od Iga u Igg onda se ne vraca opet u Iga tako da nemojte se plasiti ne smeta u trudnocu.poznajem devoku koja je imala spontani i posle to otkrili su da ima CMV Iga posto za to nema neki lek cekala je da prege u Igg(oko 1 god.) pa onda ostala trudna i rodila je zdravo pravo bebe........nemojte se bojati imate anti tela

: lara - 11. januar 2008 20:44:08(UTC)
i meni su rekli da su kao boginje ka dprelesis da si posle imun ali kad ostanem trudna obavezno treba da proveravam non-stop

: angely - 11. januar 2008 20:32:52(UTC)
ma ja sam skroz sludjena mojim komplikacijama...prvo mi kazu da se aktivira pri padu imuniteta pa onda da je to kao i boginje prelezis jednom i posle si imun...e sad nemam pojma sta ni kako...prvo sto nisu odredili titar da li je virusna infekcija od pre 20 dana ili 5 godina...

: lara - 9. januar 2008 8:46:47(UTC)
angely i ja sam imala cmv i tohoplazmu i to Igg i dok mi je rekao da smo prelezali taj virus i da vise nece se o\pojaviti ali kad ostanem trudna u prvo tromesecje treba da izvrsimo non-stop pregledi za to u slucaju da se ne pojavi opet

: bombica26 - 9. januar 2008 6:35:17(UTC)
svi imamo antitela ali neka ometaju trudnocu odnosno zacece a neka ne,uvek prilikom podizanja nalaza PITAJTE ZA DETALJNO OBJASNJENJE.to je vase pravo

: natasa21 - 8. januar 2008 21:50:06(UTC)
angely te viruse smetaju u tridnoci ako su Iga ali posto su kod tebe Igg ne smetaju tako da netreba da se brines oko njih ti imas antitela i slobodno mozes da ostanes trudna.......
i ja imam CMV Igg

: SARA-VA - 8. januar 2008 21:09:13(UTC)
ANGELY najbolje ti je da popricas sa docom o svemu tome,premda verovatno nebi trebalo da pravi problem cim su kako si napisala ne aktivni,mozda se to ne menja tokom trudnoce a mozda ima veze,zato mislim najbolje da pitas doktora sve sto te interesuje,da bi bila sigurna i pre same trudnoce.

: angely - 8. januar 2008 20:44:09(UTC)
Radili su mi nalaze na viruse i imam antiitela koksakija,citomegalo i adeno virusa ali IgG (infekcija nije trenutno aktivna) da li to moze da smeta ako ostanem trudna?

: bombica26 - 7. januar 2008 20:59:14(UTC)
trebala si probati,kazu da su redje plodni dani tada,ali koliko ja citam po sajtovima prilicno se cesto desava da neko zatrudni odmah posle vestice ili cak pre

: lara - 7. januar 2008 20:41:27(UTC)
pa neznam dali ima veze ja preko mb videla sam malo paprata a bio mi e 5 ti dan od vestice

: elizabeta - 7. januar 2008 19:54:15(UTC)
danas mi je bio poslednji dan od vestice
ako nema nista,naredni put cu probati obavezno.
a jel ima veze koji dan?

: bombica26 - 7. januar 2008 19:47:32(UTC)
ugasi svetlo,stavi stari peskir na krevet i JURIS

: elizabeta - 7. januar 2008 19:40:34(UTC)
e nikad nisam to probala,jer mm nije hteo
a da budem iskrena i ja
ali sad kad sam vas citala pa mozda vredi da se proba
pa sta bude

: bombica26 - 7. januar 2008 19:37:23(UTC)
pa lara,daj malo zrtvovanja majku mu.

: lara - 7. januar 2008 17:59:56(UTC)
pa vredi al nismo probali dosli nam gosti i veoma kasno sedeli i kad su oni otisli meni se veoma spavalo i nista

: lara - 6. januar 2008 19:43:13(UTC)
videla sam veliki osmeh na mm kad sam mu rekla da ce mo se seksati za vreme vestice

: rozga - 26. decembar 2007 8:40:02(UTC)
E ti plodni dani...Moja mama je sa mnom ztrudnela dan pre nego da dobije! Niko joj nije verovao pa su joj na kraju izazvali porodjaj jer su me smatrali "prenesenom" bebom. Meni su jednom plodni dani bili 5 dana pre nego da dobijem. Tad sam slucajno isla na uz kod dr i ona mi je rekla da se ne uplasim jer necu da dobijem jos 2 nedelje...a ja dobih posle 5 dana. Inace sam uvek imala redovne cikluse na 28-30 dana i uvek mi traje 5-6 dana. Cula sam od dr-a da su nekim zenama plodni dani dok imaju. Tako da...nema pravila! zagrljaj za sve vas i puno uspeha vam zelim!:)

: uros - 24. decembar 2007 4:43:40(UTC)
Pa ja sam se non-stop seksala u navodno plodnim danima, pri pokušaju sa Urošem da zatrudnim, taman sam se ubedačila posle godinu dana pokušavanja kad mm i ja rešismo da se seksamo 4-ti dan menstruacije kada nijednoj normalnoj ženi nisu plodni dani. I, iz prvog zatrudneh. Sada sam zatrudnela iz prvog, opet 4-ti dan menstruacije. Tako da, oni i njihovi plodni dani za mene ne važe. Probajte, možda ne važe ni za vas.

: Mary - 20. decembar 2007 13:26:23(UTC)
sexajte se cim prodje meca, nemoj da kalkuliras kad su plodni kad nepolodni, mnogo sexa, spricajte i ima da opali. meni je od prve. cinjenica je da sperma moze da prezivi u jajovodu do nekoliko dana ( mislim 2-3)

: bombica26 - 19. decembar 2007 13:05:42(UTC)
znam ja to...nego me interesuje koliko je cesta situacija tipa (jedan par koji se non stop seksa,bez zaceca i drugi par koji se seksa par puta u toku plodnih dana i zacne)?????

: ivy - 19. decembar 2007 11:08:50(UTC)
Moja mama je imala prvu mecu kad je bila trudna samnom ali je trajala krace nego inace.
Bombice koliko ja znam najbolje je da se na pocetku ciklusa tih prvih par dana ne sexsate a onda bi trebalo narednih 10-ak svaki dan jer je u tom periodu ovulacija kod vecine zena

: bombica26 - 19. decembar 2007 10:27:42(UTC)
nego da vas pitam,sta mislite (a ako ima koja trudnica neka nam odgovori po iskustvu) da li je ako se seksate dosta puta u toku meseca veca mogucnost da zatrudnite,ili je to cista igra slucaja i beba dolazi kad roda odluci da je donese ehehhehe?

: bombica26 - 14. decembar 2007 18:30:53(UTC)
mozda je na psihickoj bazi,mozda hormoni a mozda i trudnoca.....

: sanndra_bgd - 14. decembar 2007 14:36:11(UTC)
Pa neka ponovi test...to je najsigurnije...

: vanja26 - 14. decembar 2007 12:10:07(UTC)
A da,inace se nikad nije desilo da ima menzis dva dana,uvek je trajao po pet sest dana......

: vanja26 - 14. decembar 2007 12:07:24(UTC)
Hvla vam cure puno! Upravo smo se cule kaze da je dva dana krvarila prvi dan bas,dok je ovaj treci dan skoro i ne ide......i sva je u rebusu!Inace sta mislite da ponovi test pre nego ode u ponedeljak kod lekara? POZDRAV :)

: Mako - 14. decembar 2007 11:19:46(UTC)
Може да се деси, поготово ако је мање обилна него иначе. Нека за сваки случај што више мирује, и што пре код др. Та бледа црта је врло "сумљива". Може и поново да уради тест, сада би већ требао да покаже право стање. Ја тесту верујем само кад покаже трудноћу.

: natasa21 - 14. decembar 2007 11:08:09(UTC)
Vanja jedna moja poznanica dobijala jevestica i kadjoj  je kasnila ona vec 4 mes. bila trudna .To se desava kod neke zene

: vanja26 - 14. decembar 2007 10:22:35(UTC)
Cao,htela sam da vas pitam da li neka od vas kojim slucajem zna ili je barem cula za iskustvo''lazna menstruacija''naime mojoj prijateljici se mozda to i dogadja....ona nema komp pa je zamolila mene da vas pitam za savet.....Da li je ''lazna menst.''slabija kao ostale i krace traje ili moze da bude i obilnija ali da traje tri dana recimo kao sto je i u njenom slucaju?!Ona je imala odnose zatim je posle dve nedelje radila test i pokazala se jedna vidljiva i druga malo bledja crtica ali je onda prokrvarila.u nedoumici je da li je trudna iline a njen lekar je tek od ponedeljka radi......ako imate necije iskustvo bila bih zahvlna da mi pisete o tome ...Veliki pozdrav icon_wink

: LjubicaZP - 13. decembar 2007 8:10:10(UTC)
Bubice hvala. Volim da pročitam nešto što vidim da je napisao neko ko ima pojma o čemu govori.

: Misa - 6. decembar 2007 8:22:44(UTC)
Saisa verujem da te je neka muka naterala da mislis na tu temu i da imas dobre argumente za tako nesto ali ipak moram da te podestim da bi takav postupak, cak i da je tehnicki izvodljiv, predstavljao i ugrozavanje jednog od najosnovnijih prava, prava na nepovredivost fizickog i psihickog integriteta.
Savetujem ti da nadjes neki drugi izlaz iz problema, mozda stari dobri iskreni razgovor...
Sve najbolje

: mima80 - 5. decembar 2007 15:52:28(UTC)
Citat:
kika - 5/12/2007 15:04

STO.....LEPO UZME UZORAK, I JAO BAS TAD JOJ SE UCINI DA MORA HITNO DO APOTEKE DA KUPI NPR ULOSKE, I ZUMMM, U LABORATORIJU, I ETO.

MADA SAM JA PRE ZA ISKRENOST.

I ja sam pre za iskrenost, naravno. A tesko je zato sto moras da tempiras i odnos, i to u 10 minuta, tako da... hmm Ne kazem da je nemoguce, ali mozda za James Bonda :)

: katarinam - 5. decembar 2007 11:10:05(UTC)
Kad je mm radio spermogram rekli su mu da mora tamo da ode i da uzorak. Prvo zbog toga sto i niska i visoka temperatura mogu da uticu na pokretljivost spermatozoida, a drugo da bi bili sigurni da je to njegov uzorak, jer oni ti u laboratoriji ipak izdaju zvanicni dokument koji moze da se koristi i na sudu. Obavezna je i lk. Tako da mislim da je to sto si ti zamislila nemoguce.

: kika - 5. decembar 2007 11:04:10(UTC)
STO.....LEPO UZME UZORAK, I JAO BAS TAD JOJ SE UCINI DA MORA HITNO DO APOTEKE DA KUPI NPR ULOSKE, I ZUMMM, U LABORATORIJU, I ETO.

MADA SAM JA PRE ZA ISKRENOST.

: mima80 - 5. decembar 2007 5:27:11(UTC)
Mislim da to ne mozes da izvedes. Glavni razlog je to sto sperma ne sme da stoji duze od pola sata, a u laboratorijama se najcesce te analize rade u odredjeno vreme, npr. u 4 sata popodne u laboratoriji u kojoj ja radim analize. Pretpostavljam da zelis da radis pokretljivost spermatozoida. To je gotovo nemoguce na taj nacin uraditi

: saisa_10 - 5. decembar 2007 3:14:29(UTC)
jedno pitanje...
a kako uzeti uzorak sperme najbolje a da pri tom muskarac ne zna ,,,da ce mu se spematozoidi pregledati.....ako ga nateram da stavi kondom?
da li je takva sperma upotrebljiva u labaratoriji?

: Cekalica - 24. oktobar 2007 10:48:29(UTC)

Bravo Bubice! :-* :-* :-*

Koristan text, svakako...A i meni treba da neo što češće piše o tome , jer sam pušač, pa se možda opametim...

Poslala sam ti pre neki dan pp, da mi preporučiš nekog lekara u Nišu....

Pozdrav! :-*

: MajaN - 24. oktobar 2007 8:39:54(UTC)
Odlican tekst Bubice:-* :-* zagrljaj zagrljaj Hvala!

: krusicka - 24. oktobar 2007 6:42:33(UTC)
Bubice, ja sam odavno prijavljena na forum, i uglavnom jedva stižem da pročitam sve što me interesuje, a lenja sam za odgovore! Sad sam se odlučila za komentar, pošto se sećam tvog lika sa nekih slikica sa foruma i ostao mi je negde kao jako simpatičan! Kritika je urodila plodom i imaš jedan ogroman pozdrav od mene! pricaonica caos caos caos caos caos caos caos caos caos caos caos caos

: katarinam - 23. oktobar 2007 11:57:02(UTC)
Angely, i ja sam pre 4 meseca imala spontani, doduse ne missed nego infarkt posteljice, ali svejedno. Evo sta sam radila od analiza: krvnu sliku, cervikalni bris, hlamidiju, toksoplazmu, ureaplazmu, mikoplazmu, citomegalovirus, hormone, kariogram i neke faktore koagulacije. To je valjda sve... Krv su mi uzeli odjednom za sve te analize... U svakom slucaju, najbolje ti je da nadjes nekog dobrog dr koji ce lepo da te uputi sta sve treba da radis i kad mozes da planiras trudnocu... Meni je dr savetovao da sacekam 2 ciklusa i evo me sad - trudnica
Zelim ti da svi nalazi budu u redu pa da se sto pre bacis na ukrevetu i pridruzis mi se u najskorijem roku! icon_razz

: angely - 22. oktobar 2007 14:26:23(UTC)
Imam i ja jedno dugacko pitanje,imala sam Missed ab. i sad rekli su sledece da pauziram oko 5-6 meseci pa onda da mi rade analize krvi vezane za imunitet i za viruse jel ima neko pojma o tome?Znam da se vadi krv i da nije komplikovano al ima li neko slicna iskustva?

: crvena sonja - 8. jun 2007 2:59:24(UTC)
Ana nisam 100% sigurna,mislim da moze.Zavisi od sazrevanja jajne celije i koliko spermatozoidi prezive.
Meni je jednom receno da ne valja da imam odnose dok imam menstruaciju,tad se telo cisti i zbog moguce infekcije.

: ana-ana - 6. jun 2007 2:55:40(UTC)
Svaka cast na ovom tekstu...
Sada bi meni trbala mala pomoc tj odgovor na pitanje :
Da li se moze zatrudneti u danima menstruacije...tacnije drugog,treceg dana??? :(

: Gost - 5. maj 2007 0:26:00(UTC)
ovo je super svaka cast bravo

: Gost - 28. februar 2007 22:21:00(UTC)
HVALA BUBICE, TI SVE LEPO TO RASCLANIS. KAKO SE BESE TACNO PIJE FOLNA, U KOJE DOBA DANA JE NAJBOLJE?

: Gost - 27. februar 2007 0:09:00(UTC)
Zaista bi prvo trebalo lečiti i izlečiti kondilome, pa onda ostajati u drugom stanju...Strpljenje je neophodno...
A ta činjenica da se lakše ostaje u drugom stanju posle uzimanja anti-bebi pilula mi je poznata...i priznata.
A što se tiče blagodeti folne kiseline, pre i za vreme trudnoće...to je već poznato...Ja sam kupila jedan preparat na bazi pivskog kvasca, sa dodacima vitamina B6 i folne kiseline, i pijem redovno svaki dan po jednu tabletu, evo već peti dan...
Poznajem mnoge žene koje su pre trudnoće pile folnu kiselinu, pa su naastavile kasnije i u trudnoći, i to im je , svakako, koristilo...
Tako da vam preporučujem te dodatke folne kiseline, jer koriste organizmu.
Srećno! :-* zaljubljen icon_wink

: Gost - 26. februar 2007 23:07:00(UTC)
BRAVO BRAVO BEBAN, ZA PRESTAJANJE SA CIGARAMA!!! POSTALO JE JAKO POPULARNO, U MOJOJ FIRMI VEC NJIH 8 JE OD PRETHODNOG LETA BATALILO CIGARE!
DA VIDIS KAKO SU SAMO LEPI I PONOSNI NA SEBE!!!
DRAGE MOJE .....ZAMISLITE KAKO CEMO JEDNOM OPET LEPO MIRISATI NA BEBE, NA PUDER, NA BEBI MARAMICE, NA BEBI OMEKSIVAC, ZNATE KAKO BEBINA SOBA UVEK MIRISE ONAKO....CAROBNO zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Gost - 26. februar 2007 22:58:00(UTC)
JA SAM POCELA DA IH PIJEM 2 GODINE PRE NEGO SAM UPOZNALA MM, I TO SAM IH PILA DA BIH SMANJILA CESTE ODLIVE ( A JA MISLILA DA JE TOLIKO OBILNO KRVARENJE BILO NORMALNO, I NISAM NI BILA SVESNA DA SU TO ODLIVI SVE DOK MI HEMOGLOBIN NIJE SKLIZNUO U MINUS BESKONACNO) ....TIH PAR GODINA SAM BILA TOTALNO SAMA I UOPSTE NISU MI BILE POTREBNE KAO ZASTITA VEC KAO LEK, DA SE VRATIM U ZDRAVO STANJE. TE PILULE SU MI ODOBRILI GINEKOLOG, ANESTEZIOLOG, I ONKOLOG TRNINIC, KOJI JE NAJBOLJI U OVOM DELU EVROPE. A KASNIJE SAM SE TEK SETILA NAPOMENE, DA MOJA DR NJIH TAKO SAVETUJE, I TO DEVOJKAMA KOJE NISU NIKAD OSTAJALE TRUDNE. MNOGE BEBE SU TAKO RODJENE, BEZ IKAKVIH DRUGIH LECENJA, TERAPIJA, VEC SAMO DODAVANJEM MINIMALNIH DOZA HORMONA, KOJI JEDNOSTAVNO DODAJU TELU ONO STO MI NEDOSTAJE. SECAM SE I DA MI JE NAGLASILA DA NIPOKOJU CENU NE UZIMAM NEKU ZAMENU , BAS DA NE BI NESTO POREMETILA. TAKODJE, ISTU OVU TERAPIJU DOBILA JE I JEDN APOZNANICA U NEMACKOJ, I JEDNA POZNANIC AU SRED SINGAPURA, I TO JE LEK KOJI JE POZNAT SVUDA I SVETU. NIJE DA GA BRANIM, JER SAM I JA BILA JEDNA OD ONIH KOJA SE ZARICALA DA HORMON NIKAD NIKAD I NIKAD NE BI KORISTILA. ALI MENI JE DODAO ONO STO NISAM IMALA, A DOBILA SAM NORMALNE CIKLUSE ( MADA SMA I RANIJE IMALA REDOVNE, BILI SU OCAJNO OBILNI I BOLNI), DOBILA SAM NA POKLON JOS 5 RADOSNIH DANA U MESECU, DOBILA SAM HARMONIJU U ORGANIZMU ZA KOJOM SAM CEZNULA, KRVNA SLIKA MI JE NORMALIZOVANA, A ONO NAJBITNIJE, IAKO NISAM SLEPO VEROVALA U TO, ZATRUDNELA SAM KAD SAM HTELA, I TO ISTE VECERI.
SADA SAM 6 GODINA STARIJA, I OVOG PUTA SAM DIANE 35 PILA PO SAVETU NEUROLOGA, TAKO DA I SADA TRUDNOCA MOZE DOCI KAO NAJLEPSA KOLATERALNA "STETA"....MOZDA USPE I OVOG PUTA, A MOZDA I NE.
SVAKAKO NE TREBA UZIMATI HORMONE KAO TIK TAK BOMBONE. NEKIMA OD NAS SU ZAISTA POTREBNI. BILI SU I MOJOJ BAKI, I MOJOJ MAMI , ALI IH NISU IMALE NA VREME I NITI OVOG KVALITETA, PA SU IMALE POSLEDICE KOJE JA NE BIH VOLELA DA DOCEKAM.
N I K A D N A S V O J U R U K U. POSTOJE LJUDI KOJI SU NA TOME DOKTORIRALI. JA SAM IPAK SAMO DIPL.ECC.

: Gost - 26. februar 2007 19:19:00(UTC)
Ceca25, ja nisam za pilule. Bolje ovako. Bubica stvarno zna sta nam treba i deli savete svima nama. Procitala si sve ovo, odrekni se necega ili preuzmi nesto novo. Ja sam prestala da pusim.
Sad razmisljam da pocnem da pijem folnu kiselinu. :-*

: Gost - 26. februar 2007 3:58:00(UTC)

Meni je padalo na pamet da pocnem da pijem te tablete pa da onda pokusamo ali mi je to nekako daleko da secekam jos 4-5 meseci...

Mozda se bas u to vreme i desi normalnim putem, bez icega...

: Gost - 24. februar 2007 22:14:00(UTC)
BUBICE, JA BIH JOS SAMO JEDNOM DA PONOVIM.....MOJA DR PRIMENJUJE PILULE KOD NAS KOJE NE OSTAJEMO TRUDNE TAKO LAKO NA SLEDECI NACIN : NEKOLIKO MESECI DIANE 35, U PAUZI HORMONI KOJI OMOGUCAVAJU ZACECE BUKNU, I SANSE SU MNOGO VECE. JA SAM TAKO USPELA SA CERKICOM, DOK PUCNES PRSTIMA....4 MESECA PILULE, I BEBAC, I TO 7 DANA CIKLUSA.
VIDECEMO DA LI CE I OVOG PUTA USPETI TAKO.....KO ZNA STA MI PRIRODA SAD SPREMA....

SVE OSTALO IZ TVOG PISMA SAM PROGUTALA icon_wink

: Gost - 24. februar 2007 1:44:00(UTC)
Bubice, ovo je odlicno. Bravo!!! bravo

: Gost - 23. februar 2007 11:43:00(UTC)
Posle skidanja kondiloma preporucuje se da ne ostanes trudna bar 6 meseci.Ako u tom roku se ne pojave ponovo kondilomi onda mozes slobodno da mislis o trudnoci.To se radi jer istina je da kondilomi puno puta se ponovo javljaju,pa moras opet da ih skines.Sto se tice skidanja pisali smo o tome na drugom mestu.
Najvaznije je da se ne nerviras,jer nervoza pospesuje rast kondiloma.Zato nemoj misliti o tome,skini ih i ne sekiraj se.Sto se tice trudnoce moraces da malo cekas (bilo bi preporucljivo). caos

: Gost - 23. februar 2007 11:36:00(UTC)
Tanjice, meni su skidali kondilome u trudnoci. Isto tako nisam bila svesna da ih imam. Mislim da je bolje da to uradis pre trudnoce.

: Gost - 23. februar 2007 11:20:00(UTC)
stvarno hvala vama koje se trudite da nam olaksate zivot,ali imam jos pitanja ja sam pre dve nedelje bila kod ginekologa i rekla mi je da imam kondilome a ja sam krenula kod nje da bih uradila sve testove koji se rade pre trudnoce i ona mi nadje ova odvratna cuda imam ih malo i na samom ulasku u vaginu pa me zanima moze li neko da mi kaze koliko posle skidanja moram da cekam pre nego sto zatrudnim i da li je opasno ako sa njima ostanem trudna...???hvala svima sto postoje ovakva mesta :( icon_cry hocu i ja da uskoro budem trudnica i da imam zdravu beba

: Gost - 14. februar 2007 12:15:00(UTC)
Sve tekstove koje Bubica postavi citam sa izuzetnom paznjom.. i svaki me odusevi.. Mislim da bez obzira sto jos uvek nema bebice, imas najvise iskustva sa vecinom stvari vezano za potomstvo.. Naoruzala si se bas dobrim i vaznim informacijama.. To je bas bitno.. Hvala sto nam prenosis svoja saznanja ..

Mogla bi da budes nas zvanicni savetnik.. Dr. Bubica-mudrica...

KISS

: Gost - 13. februar 2007 23:37:00(UTC)
Odlicno bubice.Oni koji znaju sve ovo mogu obnoviti gradivo a oni koji ne znaju mogu mnogo nauciti.Svaka cast.

: Gost - 13. februar 2007 18:13:00(UTC)
Molim, Anchy...ako ti koristi, dobro je... :-*

: Gost - 13. februar 2007 14:22:00(UTC)
Odlican text, odstampala sam ga i ponela muzu!
Hvala Bubice! icon_razz

: Gost - 2. februar 2007 21:22:00(UTC)
bravo bravo bravo samo napred!

: Gost - 2. februar 2007 19:41:00(UTC)
bravo bravo bravo eto ko misli na sve nas :)

: Gost - 2. februar 2007 19:18:00(UTC)
Samo da kazem da nisi uzalud pisala. Procitala i pronasla sam se u tvojoj prici. HVALA

: Gost - 2. februar 2007 18:40:00(UTC)
bravo bubice koristice mnogima da procitaju ovaj tekst :)

: Gost - 2. februar 2007 17:40:00(UTC)
Bubice,sve sto si napisala je jako korisno...treba znati sve to jer to zna da utesi u nekim trenucima kada mislimo da nema sanse da cemo imati bebca...
Hvala na svim ovim korisim tekstovima bravo

: Gost - 2. februar 2007 14:13:00(UTC)
Molim, molim Mirče...
Hvalim te Bože, neko ne samo da pročita, već i ostavi svoj komentar...Trebalo bi ostaviti neki komentar na temi koju čitamo, čisto da taj koji misli na sve nas (zato i postavlja) zna da neko to čita i da to što radi ima nekog smisla... icon_wink

: Gost - 1. februar 2007 22:44:00(UTC)
Hvala Bubice, jako koristan text!!!!

: Gost - 31. januar 2007 1:19:00(UTC)
Deset najčešćih pitanja vezanih za plodnost

Partneri koji teže ostvaruju željeno potomstvo često imaju brojne nedoumice vezane za oplodnju i ostvarivanje sigurne trudnoće. Ovo su neka od najčešćih pitanja koje muškarci i žene postavljaju lekarima, pokušavajući da povećaju svoje šanse za roditeljstvo.

1. Kako se može povećati šansa za sigurno začeće?

Ukoliko želite da povećate šanse za sigurno začeće, pre svega morate imati redovan seksualni odnos, pogotovo u prvoj polovini menstrualnog ciklusa žene. Sperma može da preživi od tri do pet dana u unutrašnjosti grilića materice, tako da se preporučuju redovni seksualni odnosi na svaka tri dana.
Dan kada žena ovulira, kao i dani neposredno pre ovulacije su najbolje vreme za seksualni odnos, ukoliko se želi potomstvo.
Tokom ovog perioda, veoma je važno biti dobrog zdravstvenog stanja, a opšta preporuka lekara je odbacivanje nezdravih navika kao što su pušenje, konzumiranje alkohola ili narkotika. Preporučuje se konzumiranje dobro izbalansiranih obroka, sa puno svežeg voća i povrća. Žene koje pokušavaju da zatrudne trebalo bi svakodnevno da uzimaju oko 0,4 mg folne kiseline.

2. Da li postoje neki posebni položaji koji mogu pomoći?

Ne postoje nikakvi dokazi da određene seksualne poze doprinose lakšem začeću. Spermatozoidi mogi plivati dovoljno brzo, bez dodatne pomoći gravitacije. U stvari, najjača sperma može plivati kroz grlić materice ka materici za samo dva minuta.
Najvažnije je da pokušate da budete smireni i ne dižete paniku oko samog pitanja začeća. Neka istraživanja su pokazala da parovi koji pokušavaju da dobiju dete, posle izvesnog vremena polako redukuju seksualne odnose, zbog napetosti prouzrokovane ishodom seksualnog čina.

3. Da li dužina mestrualnog ciklusa može da ugrozi plodnost?

Ukoliko je mestrualni ciklus žene veoma nepravilan može biti teško predvideti period ovulacije. Kod većine žena mestrualni ciklus tokom života varira, tako da u ranim godinama može biti duži, a kasnije sve kraći. Sve dok možete da predvidite period u kojem će doći do ovulacije, dužina menstrualnog ciklusa ne može imati uticaj na vašu plodnost.
Prosečan menstrualni ciklus traje 28 dana. Ukoliko brojite prvi dan krvarenja, kao prvi dan ciklusa, imaćete ovulaciju dve nedelje pre sledeće menstruacije. Ne morate da imate mensturaciju na svakih 28 dana, ali ukoliko se ona pojavljuje u veoma nepravilnim periodima, onda može doći do eventualnih problema sa začećem. Ukoliko vam je ciklus relativno uredan, i dalje možete računati koji su dani u mesecu najpovoljniji za začeće.
Stručnjaci smatraju da je najbolje imati seksualne odnose dva do tri dana pre ovulacije, jer sperma može toliko vremena da preživi u materici. Evo primera za izračunavanje perioda ovulacije kod 30-dnevnog mensturalnog ciklusa:
Dan 1. (početak menstruacije)
Dani 15. - 19. (ovulcija)
Dan 30. (dan pre sledeće menstruacije)

4. Da li prethodni abortus ili uzimanje pilula protiv začeća mogu da naškode?

Postoje izvesni rizici vezani za prethodan prekid trudnoće, mada su oni relativno mali. Stručnjaci smatraju da činjenica da je žena već jednom mogla da ostane u drugom stanju, verovatno znači da će ona moći i ponovo da zatrudni. Međutim, veoma je važno da lekara upoznate sa vašom kompletnom medicinskom istorijom, kako bi se, ukoliko ima potrebe, obavila sva potrebna ispitivanja.
Prethodno uzimanje pilula protiv začeća ne bi trebalo da ima bilo kakav uticaj na mogućnost oplodnje. Stručnjaci za oplodnju su mišljenja da bi se mogućnost oplodnje mogla kod žena normalno ustaliti odmah nakom prestanka uzimanja anti - bebi pilula.

5. Kada bi trebalo zatražiti pomoć stručnjaka?

Ne postoji određeni trenutak kada bi se trebalo obratiti lekaru, specijalisti za neplodnost, ali uzrast partnera igra veoma važnu ulogu. Ukoliko se radi o paru mlađem od 35 godina, koji nema ozbiljnih medicinskih problema (prethodno obavljene operacije, neredovan menstrualni ciklus kod žene), onda je potrebno konsultovati lekara samo ukoliko ne dolazi do začeća u periodu od jedne godine. Međutim, kada se radi o parovima, pogotovo ženama starijim od 35 godina, potrebno je na vreme potražiti lekarsku pomoć. Poznato je da kod žena nakon 35. godine života opada mogućost za lakšu oplodnju.

6. Na koji način se može poboljšati kvalitet sperme?

Sperma se ocenjuje prema kvalitetu (koji uključuje i brzinu) i kvantitetu (broj miliona spermatozoida). Muškarac koji želi potomstvo trebalo bi da promeni neke navike, kao što je nošenje preuskog veša, ili veša koji nije napravljen od prirodnog, pamučnog materijala. Preporučuje se tuširanje, a ne kupanje u pretoploj vodi. Previše konzumiranja alkohola i pušenje takođe mogu biti ometajući faktori u normalnoj proizvodnji sperme.

7. Šta raditi posle nekoliko godina neuspešnog pokušaja začeća?

Parovi koji godinama pokušavaju da dobiju dete, a ne uspevaju, moraju se obratiti specijalisti za neplodnost koji će uvidom u njihovo zdravstveno stanje napraviti šemu pregleda. Za muškarce je na početku poželjno uraditi analizu sperme, a za žene je potreban laboratorijski nalaz krvne slike, kojim se utvrđuje nivo hormona i prisutnost ovulacije. Za ženu je još potrebno uraditi procenu anatomskog statusa materice, jajovoda i cervikalnog kanala, obaviti laparoskopiju, odrediti bakteriološki status cervikalnog kanala i eventualno postojanje seksualno prenosivih oboljenja koja mogu biti uzrok neplodnosti.

8. Koji su najčešći uzroci neplodnosti?

Danas se smatra da je u najvećem broju slučajeva muška neplodnost prvi uzrok nemogućnosti ostvarenja potomstva. Uglavnom se radi o lošem kvalitetu sperme, imunološkim problemima muškarca ili mehaničkim uzrocima. Kod žena najčešće dolazi do problema kao što su oštećenja jajovoda, nepostojanje ovulacije, endometrioza.

9. Kako i gde se obavlja in vitro oplodnja?

Parovi koji jedino rešenje za dobijanje potomstva imaju u vantelesnoj oplodnji, mogu da se obrate ginekološko – akušerskoj klinici, u kojoj će obaviti neophodna ispitivanja i konsultovati se sa lekarima oko mogućnosti in vitro oplodnje. Tokom 2006. godine, od oktobra, do kraja decembra, 300 bračnih parova iz Srbije imaće šansu da se podvrgne vantelesnoj oplodnji i to besplatno, na račun države. Intervencije će se obavljati u Institutu za ginekologiju i akušerstvo u Višegradskoj, GAK „Narodni front“ i Ginekološkoj klinici u Novom Sadu. Procenjuje se da u Srbiji ima između 70.000 i 100.000 žena koje imaju potrebu za vantelesnom oplodnjom. U postupku vantelesne oplodnje primenjivaće se tri metode: klasična in vitro fertilizacija, in vitro maturacija jajne ćelije i mikrofertilizacija.

10. Koliko bi novca trebalo izdvojiti za postupak veštačke oplodnje?

Parovi koji moraju da se podvrgnu postupku in vitro oplodnje uglavnom imaju velike finansijske izdatke. Za one, koji u pomenutom programu koji je obezbedila država (predviđa se da bi naredne godine novac za in vitro oplodnju mogao da se obezbedi za 1.00 bračnih parova iz Srbije) nisu našli svoje mesto, ostaje pokušaj u privatnim ginekološkim klinikama. Cena vantelesne oplodnje u privatoj ginekološkoj praksi iznosi od 1.500 do 2.500 evra, u zavisnosti od metode, čemu bi još trebalo dodati trošak za lekove.