Obaveštenja

Icon
Error

: anita75love - 16. novembar 2011 23:17:04(UTC)
Drage moje, evo ja sam žena koja je imala dve idealne trudnoće i to mi je zaista bio najlepši period u životu....ja bih uvek bila trudna i često kažem da bih bila idealna surogat majka-pošto bi bilo previše da imam 20-toro dece onda bih rađala onima koji ne mogu i iskreno mi je žao što ne mogu nikome da pomognem jer taman kad su to zakonski dozvolili ja sam malo matora za takve eksperimente.....icon_lol
Nego ono što bih vam savetovala je sledeće:
za kiselinu i gorušicu su zakon jabuke......zvuči tupavo ali što kiselije moguće, i ne da se najedete nego po malo-griz po griz, na 10-15 min po jedan komadić, dok ne prođe......ovo deluje i kod mučnine i povraćanja-ja tako lečim svaki stomačni problem........povraćanje staje za sat, dva, kod bilo kog trovanja ili virusa!
često zna da pomogne nešto suvo-dvopek, grisine, to skuplja kiselinu, znači sve što jedete kad vas recimo muči stomačni virus......i kažu (mada meni nije trebalo pa ne znam iz ličnog iskustva pošto su moje mučnine trajale samo jedan dan u obe trudnoće) vitamin b6, kupuje se u apoteci......
Spavajte sa podignutim uzglavljem i nemojte jesti neposredno pred spavanje-što više vremena prođe to bolje.
Jedite malo a često i to onu hranu za koju otkrijete da vam ne smeta....
I stvarno uživajte u trudnoći, ovo naročito važi za prvorotke jer nikada više kao sada nećete imati vremena za sebe, nemojte raditi, posvetite se sebi i svojim malim i velikim željama i udovoljavajte im-jer onda stiže dete i obaveze ne prestaju nikad!
Nikada više nećete imati za bilo šta u životu ma kako važno ili hitno bilo više od 2-3 sata vremena, i to uz doooobro planiranje i organizaciju najmanje par dana unapred.....a za svoje lične potebe max 10-15 min dnevno ukupno u toku dana! Naročito one žene koje će biti po ceo dan same sa detetom i koje neće imati puno pomoći sa strane.......zato iskoristite tih devet meseci najbolje što možete-odmarajte, spavajte, šetajte, gledajte filmove, čitajte, idite na koncerete, viđajte se sa prijateljima, pijte kafu satima....idite na manikir, pedikir, frizirajte se.......ma šta god vam padne napamet....samo ih nemojte trošiti u čekanju da što pre prođu!
Poslušajte me, vrlo brzo ćete otkriti koliko sam bila u pravu!
poljubac

: bojana ns - 15. novembar 2011 14:19:34(UTC)
Hvala Ushtipak na savjetima poljubac Kod mene na zalost nema pomociicon_sad bar sto se tice kiseline, obroci su mi kao kod vrapca, sve maksimalno regulisem ali valjda imam takav zeludac i to je to. Cak jedan gutljaj vode je dovoljan da mi grlo gori, a kao uz inat stalno sam zedna pa se non stop mucim po 2, 3 gutljaja najvise. A o sjedenju uspravno da ne govorim! Isti problem sam imala i u prvoj trudnoci, mogu da sjedim samo ako su mi crijeva kompletno prazna jer i najmanja kolicina hrane mi izaziva takve bolove da to nije normalno, kao da mi ta tazina vrsi pritisak na matericu i probada me uzasno! Samo mi lezanje ili setnja dolazi u obzir. Ali da ne davim o tome,nije ni prava tema, slazemo se , nadam se, svi da je nagrada na kraju ogromna, samo da sve bude u redu sa bebom a sve drugo ce kad tad proci .

: Ushtipak - 15. novembar 2011 10:21:29(UTC)
Penellopa,dobrodosla na forum, nadam se da ces ovde naci barem sagovornice i da ce ti biti lakse kad otkrijes da nisi jedina sa tim problemima.
Razumem odlicno i BojanuNS i tebe, meni svi govore zasto ne uzivam u trudnoci, to je najlepsi period u zivotu zene? A ja se pitam, koje to zene??? Lepa mi je u trudnoci samo ta nada da cu roditi zdravo dete i saznanje da se jedan novi zivot razvija u meni! A sve ostalo mi je uzas blagi: mucnina, strije, hemoroidi, noge pune celulita, nocno ustajanje zbog piskenja, tezina, bolovi u ledjima i karlici, da ne pominjem zabrinutost za bebu, za njeno zdravlje!!! Koliko sam se samo plasila pobacaja, svaki put kad odem u wc, a ja gledam papir posle brisanja da slucajno nema krvi! I na kraju svega, ceka nas porodjaj... Tako da slazem se - puno je tegoba koje muce zene u trudnoci! Svaka cast izuzecima koje prolaze kroz trudnocu bez ikakvih problema, zavidim im i porucujem da se raduju jer ne znaju koliko su srecne icon_smile
Ali ipak, ipak, nagrada je velika, zar ne? Trudnoca ipak brzo prodje, a dete onda imas za citav zivot. Pretpostavljam da cemo zaboraviti sve ovo jednog dana i uzivati u nasoj decici!
Sto se tice lizalica za mucninu, nisam cula za njih, ali znam da je i za mucninu i za gorusicu jako vazno da se ne lezi posle obroka barem dva sata! Dakle, setnja ili sedenje i to skroz uspravno. Zvakanje zvake moze da pomogne kod kiseline. Sto se mucnine tice, probaj Penellopa da otkrijes u kom delu dana ili noci je najslabija pa jedi tad. Meni je bilo muka i danju i nocu, ali negde od 14-17h sam imala period kad malo popusti i ja malo ogladnim, pa sam tad jela.
Bojana, kazu da je kolicina hrane koju zeludac moze da svari bez te kiseline i gorusice jako mala. Skupi svoje sake kao da nesto drzis u njima i toliko ukupno smes da pojedes za obrok da bi smanjila kiselinu. U to spada i tecnost koju pijes za vreme obroka. Znaci recimo, mala snicla ili komad kuvanog mesa i cetiri kasike povrca - to ti je jedan obrok. Pa za dva sata mozes opet. Ali ne treba rucati kao sto smo navikle - pun tanjir... Eto nadam se da vas nisam ugusila, zelim vam sto lepsu trudnocu i pored svih nedaca i naravno zdrave i lepe bebe!

: bojana ns - 11. novembar 2011 18:43:38(UTC)
Jao kad bi bar bilo nesto da pomaze, bilo sta... I ja stalno govorim da bi htjela troje djece ali evo druga trudnoca i ja opet sva nikakva, mrzovoljna, pitam se sta mi bi da opet prolazim kroz ovo! Prvi put mucnine i uzasna povracanja do kraja 5-og mj, a posle uzasne muke sa kiselinom u zelucu sta god da pojedem ili popijem, a trudnoca prenesena 2 nedelje!A sad mucnine prva 3 mj a dalje opet odvratna kiselina, vatru bljujem po cijeli dan sta god pojela ili popila! I pitam se ja onda kako da uzivam u trudnoci??? I kako da se odlucim i na trece dijete kad neznam ni kako cu igurati ovo do kraja icon_sad Ako neko zna za nesto, lizalice ili bilo sta drugo pomagajte... Inace izvinjavam se sto smaram ovolikoicon_surprised ops:

: penellopa - 9. novembar 2011 15:49:01(UTC)
Ćao svima.Nova sam na forumu.Trudna sam 6 nedelja i 5 dana.Treća trudnoća.Imam sina od 8 godina i neuspelu trudnoću(spontani) 2008.godine.Teoretski sam želela još 2,3 dece,ali svaki put kada se desilo pitala sam se :"Šta mi ovo treba".Naravno kada su se hormoni smirili sve je bilo ok.Sada se to isto pita jer se desilo skroz neočekivani i...i pored pilule "za dan posle".Najviše se pitam zbog toga što su mi krenule celodnevne,nesnosne mučnine (kada se samo setim prethodnih trudnoća...uh...U prvoj su prestale u 4 mesecu a drugi put u 10,zbog spontanog)Jedva izdržavam i jako sam negativna i...Imam hroničnu upalu bešike i trebalo bi da pijem što više tečnosti,ali ja ni vodu ne mogu da smislim a kamoli nešto drugo.Čula sam da u Nemačkoj proizvode lizalice protiv mučnine u trudnoći.da li je neko imao prilike da ih proba i da li su "šarena laža!?!