Obaveštenja

Icon
Error

: NIKOLINA - 10. mart 2009 10:32:30(UTC)

Ja sam vodila trudnocu privatno ali moja dr.nije u tom fazonu uzimanja para da bi ti bila na porodjaju,vec ti lepo da mob i pojavi se u bilo koje doba.mi smo je castili posel porodjaja! i svim drugaricama sam je preporucila i prezadovoljne su. svako ima pravo da sasti daako hoce da odabere sta ce to biti,ne mora uvek novac!ali ja nikad ne bih ni dinar dala unapred

: sanjanbg - 10. mart 2009 1:44:17(UTC)
Pa drage devojke jeste li davale novac pre ili posle porodjaja?

: miapoli - 9. mart 2009 17:01:48(UTC)
Pozdrav svima,

ja sam na dve nedelje od porodjaja i jos uvek ne mogu da nadjem lekara kome bih mogla
da platim da me porodi na carski rez a u drzavnoj klinici .... Ako neko ima bilo kakvih informacija neka napise
privatnu poruku.hvala
p.s. zanima me na kraju da li je ovo uopste moguce?
icon_surprised ops:

: michaell - 30. decembar 2008 2:01:20(UTC)
Pozdrav svima.. Zna li neko koliko zaista,, kosta,, epidural u NF? Stavila sam znake navoda iz sledeceg razloga-cula sam( iz pouzdanog izvora, od medicinske sestre koja radi u NF) da to sto uplatis participaciju 10.000,00 din ne znaci i da ces dobiti epidural. Moras malo ,, participirati,, i anesteziologu kako bi on sigurno bio tu i slobodan a i bogme raspolozen da ti da epidural kad treba i kako treba. Za Visegradsku sam isto tako cula da je epi besplatan ali, da opet anesteziolog mora dobro da se ,, podmaze,, da se ne bi desilo da je prezauzet bas kada se ti poradjas. Da li se neko skoro poradjao sa epijem i zna li neko pravu ,, cenu,, tog zadovoljstva?

: BeBeBe - 4. novembar 2008 18:06:26(UTC)
Citat:
ivy - 7/5/2007 03:03

moja dr je divna! radi u drzavnom domu zdravlja a kada sam trebala ici na ekspertki uz u 12. nedelji morala sam ici privatno jer mi nisu hteli zakazati u porodilitu,jer u dz ne rade taj uz..moja dr mi je preporucila par privatnika a nije htela reci da i ona radi privatno jer joj mama ima ordinaciju. kod nje sam otisla po preporuci i znala sam da ona radi privatni pa sam je sama pitala jel mogu kod nje.

jel mozete da verujete da postoji takav dr iz drzavnog doma zdravlja!!!

inace sam samo taj put otisla kod nje privatno,a divna je prema meni,sve moje nalaze zna napamet. i svaki put na uz se odusevljava mojom bebom jednako kao ja.

ali...uvek ono ali... ona ne moze da prisustvuje mom porodjaju pa mi je zato vec obezbedila doktora i anesteziologa u porodilistu koji ce me primiti na porodjaj. pitala sam je da li treba da platim ona kaze da su to doktori koji primaju platu za to sto rade,jedino epidural kosta 4500din

inace kad idem po upute ili nosim nalaze na pregled nikad ne predajem knjizicu vec po njenom naredjenju ulazim preko reda...  :)

ako neko iz ns trazi ginekologa ja cu je od sveg srca preporuciti na pp

Prema preporukama Ministarstva zdravlja o vodjenju trudnoce, svaka zena ima pravo ako to zeli, podvlacim, ima pravo da ide na NT skrining koji podrazumeva ekspertni ultrazvuk. Ako ste iz Bg to se uz uput, koji vam dr mora dati ako ga trazite, obavlja u Institutu za majku i dete,a mozda i u jos nekoj klinici. A u institutu ce vam sigurno zakazati, ali morate se javiti na vreme, koliko se ja secam barem mesec dana ranije. Duznost vaseg lekara iz DZ je da vas obavesti kako kad i gde se zakazuje ovaj pregled.

: vocka 81 - 2. novembar 2008 17:06:04(UTC)
Kad je zavrsen porodjaj mm je bio ispred i dr ga je uveo u kancelariju i detaljno mu sve objasnio. Tri puta je ponavljao sve i nadao se koverti. Mm ga je iskulirao zahvalio se i izasao napolje. Posle toga taj dr je okretao glavu svo vreme dok sam bila u bolnici. Kome da placam,to je njihov posao. E sad druga stvar je sto su stoke pa te puste da se pocepas itd a babice urlaju na tebe. Ja jednostavno nemam reci za nase zdravstvo i osoblje. Katastrofa

: pejana - 31. oktobar 2008 13:00:35(UTC)
Citat:
Anchy80 - 17/10/2008 10:09

Plava koverto,

Obzirom da si koleginica (dipl. na FPN 2005) htela bih da ti pomognem koliko mogu sa informacijama koje imam. Iskustva jos uvek nemam jer kao sto mozes da vidis po tikeru jos uvek sam u 7 mesecu trudnoce.
TArifa za porodjaj je 300E kod dr koji ti je pratio trudnocu(privatno, sto znaci da si svkih mesec dana davala po 50E za UZ). Sa tih 300 e ti on garantuje da ce doci na porodjaj u bolnicu i ako mu recimo tada nije smena za rad.
Primer : DR. MAletic, Gradska bolnica. (izvor , 3 zene porodjene u poslednje 2 godine sa kojima sam ja licno razgovarala)
Tarifa za anesteziologa je ista, oko 300E + cena anestezije koja je oko 10000dinara.
Babice i pomocno osoblje mislim da mozes zadovoljiti sa poklonima u vrednosti od oko 100E.
Smatram (ukoliko ti je to bitno) da je mito i korupcija u zdravstvu sveprisutna, grozna ali u istu ruku neizbezna. KAda si u toj situaciju dala bih sve pare sveta da ti neko garanuje da ce sa bebom i tobom sve biti OK!
Za dva meseca me ocekuje porodjaj i sve ostalo sto uz to ide....Jos uvek nisam nasla DR. kome cu platiti svoju mirnu savest!
Srecno u svom radu!

Auuuuu!!!!! Verovatno je moja sreca sto zivim u debeloj provinciji, ali ovo je brate previse! Sram ih bilo!!! Nemogu samo da verujem da se na sva usta prica o mitu i korupciji, a niko nista ne radi ovodom toga!

: cokoladica - 22. oktobar 2008 7:35:24(UTC)
Bravo Olga :)

: olga75 - 21. oktobar 2008 13:50:33(UTC)
Ja sam se porodila kao niciji pacijent u subotickoj bolnici i svasta san cula. Tarifa je 100 eura za babicu a lekari traze od 200 do 500 eura.Od mene nisu nista trazili ali kakav sam tretman imala kao koleginica je govorio da sam trebala nekom da ponudim.Posto sam ja zena od principa nisam castila nikoga ni sa deset deka kafe jer kakav je ono sinteraj ne zasluzuju

: rozga - 17. oktobar 2008 10:26:55(UTC)

. Smatram (ukoliko ti je to bitno) da je mito i korupcija u zdravstvu sveprisutna, grozna ali u istu ruku neizbezna. KAda si u toj situaciju dala bih sve pare sveta da ti neko garanuje da ce sa bebom i tobom sve biti OK! [/QUOTE]

Potpisujem! Nazalost je neizbezna jos uvek. A definitivno, verujte, dale bi sve pare ovog sveta u tom trenutku, samo da beba  i vi budete dobro.

: teana - 17. oktobar 2008 7:00:39(UTC)
Ja sam rodila dva zdrava i prava deteta u NF bez veze i vezice, svi su prema meni bili ljubazni i nikom nista nisam placala, naravno mm je kasnije castio babice koje su me poradjale koje pre toga nismo poznavali.Dezurni doktor mi je pevao kad bi dolazio da me pregleda, sad sve zavisi i od zene koja sta ocekuje u toku porodjaja. E sad da ne pomislite da je kod mene bilo sve bajno i da sam imala lake porodjaje samo sam bila svesna da mora da boli i da mi niko ne moze pomoci (sem epidurala) u tim trenucima i da ce priroda da odradi svoje.

: Diana01 - 17. oktobar 2008 6:33:28(UTC)
Koliko sam ja skapirala od onoga sto sam cula od forumasica je da retko koji doktor zaista otvoreno trazi, ali svojim stavom i ponasanjem dokazuje da se to jednostavno podrazumeva. Bas kao sto Anchy rece, sa tim se kupuje mirna savest.
Ja ne zivim u Srbiji vise, ali eto mogu reci da toga ovde nema toliko...Pre svega zato sto doktora skoro i da ne vidim tokom cele svoje trudnoce, poradja me jedna babica koja je placena bolje nego doktor, i trudnocu mi prate medicinske sestre. A privatni doktori kostaju ko djavo ali oni odbijaju da vode trudnocu privatno i da se na kraju i pojave na porodjaju (valjda zakonom zabranjeno profitiranje na trudnicama).
Kako god u Srbiji je sve to znatno drugacije, nebitno da li je u pitanju porodjaj ili bilo koji drugi zahvat. Primer kod mene je kada su mi radili operaciju tumora na dojci na onkoloskom pre dve godine. Tumor je otkriven u januaru i ja sam ga vec u februaru operisala, posto smo sve to malo "podmazali". Moj otac cak nije hteo ni da mi kaze koliko je platio pored toga sto smo kod istog lekara isli i privatno. Razlika u tom slucaju je bila u tome koliko brzo sam ja dosla na operacioni sto, za manje od nekoliko nedelja. Bez veza i para taj postupak se cak i kod jako mladih devojaka, prakticno dece, ceka i 6 meseci i vise. Moram da napomenem da taj lekar nijednom prilikom nije trazio novac i poklone ali sa tim sto smo platili, bez da on trazi, osigurali smo da ja ne moram da cekam pola godine i vise da bi me operisali. Eto nadam se da sam bar malo pomogla.

: malimili - 17. oktobar 2008 6:16:49(UTC)
Jos mi niko nije trazio pare.....i svi su ok prema meni.....

: plava.koverta@gmail - 17. oktobar 2008 6:11:09(UTC)
Pa vidim i ti :)

: Anchy80 - 17. oktobar 2008 6:09:27(UTC)
Plava koverto,

Obzirom da si koleginica (dipl. na FPN 2005) htela bih da ti pomognem koliko mogu sa informacijama koje imam. Iskustva jos uvek nemam jer kao sto mozes da vidis po tikeru jos uvek sam u 7 mesecu trudnoce.
TArifa za porodjaj je 300E kod dr koji ti je pratio trudnocu(privatno, sto znaci da si svkih mesec dana davala po 50E za UZ). Sa tih 300 e ti on garantuje da ce doci na porodjaj u bolnicu i ako mu recimo tada nije smena za rad.
Primer : DR. MAletic, Gradska bolnica. (izvor , 3 zene porodjene u poslednje 2 godine sa kojima sam ja licno razgovarala)
Tarifa za anesteziologa je ista, oko 300E + cena anestezije koja je oko 10000dinara.
Babice i pomocno osoblje mislim da mozes zadovoljiti sa poklonima u vrednosti od oko 100E.
Smatram (ukoliko ti je to bitno) da je mito i korupcija u zdravstvu sveprisutna, grozna ali u istu ruku neizbezna. KAda si u toj situaciju dala bih sve pare sveta da ti neko garanuje da ce sa bebom i tobom sve biti OK!
Za dva meseca me ocekuje porodjaj i sve ostalo sto uz to ide....Jos uvek nisam nasla DR. kome cu platiti svoju mirnu savest!
Srecno u svom radu!

: malimili - 17. oktobar 2008 5:37:38(UTC)
Citat:
plava.koverta@gmail - 16/10/2008 19:57

Mediji i javnost su puni pricica o o placanju doktora na porodilistima, placanju anasteziologa, babica i sestara.
Posto studiram zurnalistiku grupica studenata resila je da za seminarski rad o istrazivackom novinarstvu pokusa da analizira taj problem i svi smo puni prica o tome kako je nekom neko negde trazio odredjenu sumu novca za usluge koje su inace pokrivene zdravstvenim osiguranjem.

Kakvo je iskustvo buducih mama a i onih koje su se porodile pre par godina? Skupljanem iskustava, nekih podataka i njihovom proverom uspeli bismo da utvrdimo nivo korumpiranosti koja se uvukla u pore drustva a aravno i mi bismo dobili dobre ocene :)

Hvala svim mama koje zele da podele svoja iskustva sa nama.

Pa ti vredno radis na svim forumima icon_lol

: pejana - 17. oktobar 2008 5:33:38(UTC)
Moj doktor nije hteo ni da cuje za pare, znam da mnogi uzimaju, ali moj nije hteo nista, to je najdivniji covek na svetu :-* . Nisu svi lekari korumpirani, iako je vecina takva!

: lelly - 16. oktobar 2008 22:20:52(UTC)
Plava koverto, postoji ovde na forumu tema koja se bavi mitom i čašćavanjem, malo pročačkaj pa ćeš naći, tamo imaš razna iskustva. Iskreno, ne mogu da povežem kako vam za seminarski mogu koristiti izjave forumašica i kako ih mislite proveriti, no dobro, to je već vaša stvar i možda je ovaj moj komentar suvišan.
A da ti odgovorim ukratko. Meni niko nije tražio pare, mada ih ja jesam davala. Za anesteziologa sam čula kolika je "tarifa", a doktorki sam sama odredila "visinu honorara". Pre nego što sam ostala u drugom stanju, bila sam sklona da osuđujem mito i korupciju u zdravstvu i da besnim zbog toga i da obećam svima da ja nikako i nikome neću dati ni dinara, jer su plaćeni za to. Međutim kada sam ostala u drugom stanju, pa se pojavile komplikacije u trudnoći, pa je rastao strah od toga da li će sve biti u redu kao i od samog porođaja, prestala sam tako da razmišljam i eto, priznajem, svi moji principi padoše u vodu. Povukla sam veze na sve strane da obezbedim najbolje moguće doktore i došla sam do "top ekipe" koja me je držala kao malo vode na dlanu i pomogla da preguram sve komplikacije. To šta su oni uradili za mene, teško da mogu da opišem. Da li su očekivali pare ili nisu, ja ne znam, ali znam da sam im uredno odnela koverte i poklone kad se sve završilo. A nosila sam poklone i u toku trudnoće. I nosila bih opet. Imala sam vrhunski tretman na porođaju, a što je još važnije i moja beba je imala takav tretman kada se rodila. I ne spadam u preterano imućne, ali nije mi bilo žao. Mogla bih ja o ovome još nadugačko i naširoko, ali kasno je...

: ielena - 16. oktobar 2008 20:11:45(UTC)
U Frontu nikome nista nisam platila, a sve je bilo super. Porodila sam se CR.

: plava.koverta@gmail - 16. oktobar 2008 15:57:04(UTC)
Mediji i javnost su puni pricica o o placanju doktora na porodilistima, placanju anasteziologa, babica i sestara.
Posto studiram zurnalistiku grupica studenata resila je da za seminarski rad o istrazivackom novinarstvu pokusa da analizira taj problem i svi smo puni prica o tome kako je nekom neko negde trazio odredjenu sumu novca za usluge koje su inace pokrivene zdravstvenim osiguranjem.

Kakvo je iskustvo buducih mama a i onih koje su se porodile pre par godina? Skupljanem iskustava, nekih podataka i njihovom proverom uspeli bismo da utvrdimo nivo korumpiranosti koja se uvukla u pore drustva a aravno i mi bismo dobili dobre ocene :)

Hvala svim mama koje zele da podele svoja iskustva sa nama.

: jelenaorg - 24. oktobar 2007 20:27:39(UTC)
Imam da dodam , nije vam toliko vazan ginekolog vec anestezijolog, jurite vi dobrog i nekorumpiranog , ako je to moguce anestezijologa za epidural. Uh cula sma svasta o njima!

: jelenaorg - 24. oktobar 2007 20:25:29(UTC)
hehehhee ekstra, ljudi moji bice sve ok samo pozitiva i dobro raspolozenje, i napomena . nemoj netsati nego javljaj sta se desava!

: Ilija - 24. oktobar 2007 14:09:18(UTC)
Moja supruga je odlucila da porodi sa epiduralom. Mada mislim da ce meni to mnogo vise trebati jer sam odlucio da prisustvujem porodjaju. Moracu u jednom dzepu da ponesem mirisljavu so a u drugom pljosku sa nekim alkoholom. Pa ko prezivi, pricace!!! :)))))

: jelenaorg - 23. oktobar 2007 19:51:26(UTC)
Ok neka prati te vezbe, pomocice joj, dobice dodatno smaopouzdanje, neka bude disciplinovana i koncentrisana, od srca joj zelim brz i lak porodjaj! Ne znam da li ste razmisljali o epiduralu? Ja ne znam , nisam imala iskustva sa tim ali cujem da ga mnogo hvale!

: Ilija - 23. oktobar 2007 16:18:29(UTC)
Nije jos krenula na vezbe. Ove nedelje bi trebalo da krene sa tim. Znam da kasni, ali bila je sprecena.... :(

: jelenaorg - 23. oktobar 2007 10:29:57(UTC)
Reguralno koliko znam to tako ne moze!
Relkao si da imas sestru koja tamo radi mislim da je najbolje da ti preporuci doktora sa kojim je u najboljim odnosima. U Frontu ima jako malo ne strucnih, u glavnom su svi jako dobri strucnjaci, ili da proba da ti zavrski kod nekog o lekara koje sam ti navela. Na zalost u ovoj sugavoj zemlji mora sve preko veze. Licno ne bi menjala doktora pred kraj trudnoca, a ako ste u dobrim odnosima sa doktorkom koja vam vodi trudnocu do sada ne bi bilo lose nju da pitate za savet, mozda ima neku preporuku? ne opterecujte se mnogo. uzmite knjigu "sta da ocekujete u prvoj godini" i spreamjete se za dolazak bebe.
I jos nesto nisi mi odgovorio da li tvoja trudnica ide na vezbe, mislim na psiho-fizicke vezbe?

: Ilija - 22. oktobar 2007 16:16:29(UTC)
Hvala na informacijama. E. sada mene zanima da li posto je vreme porodjaja za nekih dva meseca, moramo da idemo u Front i da trazimo odredjenog lekara koji bi "zavrsio" sa pracenjem trudnoce? Kako ta procedura ide? Da li se moramo samo pojaviti tamo i reci: "Hocemo da idemo kod tog i tog doktora da prati ostatak trudnoce i koji ce da izvrsi porodjaj"?

: jelenaorg - 22. oktobar 2007 11:51:26(UTC)
Moja dr se zove Milena Zamurovic, radi na intezivnoj nezi, Strasan je strucnjak. Nacelnik intezivne Pavle Srbinovic- asistirao na mom carskom. Aleksandar jurisic nacelnik preoperativnog odeljneja....sve vrhunski strucnjaci.
Ilija, nadam se da ti zena posecuje vezbe za trudnice?
Ako ti je sestra babica tamo mislim da necete imati problema. Ali budeite spremni na nekolegijalnost.
Ako ista krene naopako, idi pravo u Direktorovu kancelariju, kukaj zali se i bice sve ok. Direktor je starsan covek zove se Dusan Stanojevic. Nisam se poradjala prirodno ali sma prisustvovala. Zene koje su isle navezbe u glevnom imaju laksi porodjaj, babica je jako vazna, doktor na porodjaju nema ne znam kako bitnu ulogu. Akos e neko ne slaze samnom neka me ispravi ali mislim da je to TO!
Jedini autsajder u frontu je CUTURA ne znam da li mu je to prezime ili nadimak u svakom slucaju klonite se njega. Ja sma morala da trpim da zavrsi senu da bi otisla u salu jer je hteo da ospori carski rez, i da ne pricam sta je sve radio mojoj drugarici....Bice sve to ok , pamet u glavu i koncentrisite se vi na bebu koja stize, da je docekate spremno i sa lakocom , a porodjaj dodje i prodje...a beba ostaje tu zauvek! caos

: Ilija - 21. oktobar 2007 18:22:37(UTC)
Mi imamo ginekologa kod kojeg idemo i koji prati trudnocu od samog pocetka. Medjutim ona ne radi ni u jednoj instituciji. Ono sto je dobro u celoj prici je da je moja sestra babica u N. Frontu tako da sa te strane nemamo problema. Kada sam pricao sa njom, rekla mi je da je izbor doktora jako individualna stvar. Za nekoga jedan doktor je odlican, za nekoga taj isti nije... Sve je stvar opsteg pozitivnog ili negativnog iskustva. Mi pokusavamo da nadjemo dobrog lekara, lekara koji je na prvom mestu "covek'. Ono sto mene u celoj ovoj situaciji jako nervira i sto mi je toliko tesko da shvatim, to je taj mito koji "moras" dati. Bio bi jako zahvalan kada bi mi neko rekao neka imena lekara koji su bili ok i sa kojim nije bilo negativnih iskustava....

: gorana - 21. oktobar 2007 18:20:31(UTC)
Dobro nam dosao!Jesi jedan od retkih tata ali nisi jedini.
Ako imas vremena malo vise prelistaj forum i mozes naci sve odgovore i iskustva od mnogih zena u vezi porodjaja i porodilista.
Pozdrav za tebe i za tvoju dragu!

: Irssa - 21. oktobar 2007 18:18:32(UTC)

Wellcome

zelim vam brz i lak porodjaj i zdravu i lepu bebu. A sto se placanja tice, neznam sta da ti kazem, ja sam se porodila na zvezdari, castila sam dr ali nisam joj dala pare, mada, mislim da je ona ocekivala ali stvarno nisam htela nikoga da placam da bi radio svoj posao. 

prelistaj malo forum, pronacices dosta toga na podforumu-porodjaj  caos

: jelenaorg - 21. oktobar 2007 18:14:06(UTC)
Ilija dobrodosao , drago mi je da si sa nama i da na ovaj nacin brines o svojoj supruzi i bebi koja ce uskoro biti sa vama. O Ovome se mnogo pisalo, licno sam otvorila temu koja se zove MITO I KORUPCIJA, pa pogledaj je ovde mislim da je na strani 2 ili 3 , a ja cu obavestiti Mderatore da prelepe ou temu tamo. Porodila sma se u frontu na carski rez, porodila me je dr koja mi je vodila celu trudnocu. Prosla sma fenomenalno, platila nisam nista, ni dinara. TACNO je da mnogi uzimaju pare, da je put do normalnog tretmana u porodilistu trnovit, da se svatsta radi i dogadja. Ne bi da va splasim i nema razloga za strahom ali vam toplo savetujem da probate da nadjete neku vezu za Front, npr. dr koja vodi trudnocu, posavetujte se sa njom! Mislim da je sve kako tako lakse sa vezom.
Ako budu bil apotrebna jos neka pitanja , slobodno pitajte jer sa frontom bas imam dosta iskustva.
Inace moj drugi sin , ako bude bio sin zvace se Ilija, obozavam to ime caos

: MANANA - 21. oktobar 2007 18:07:43(UTC)
Ha...to je jednostavno tako,to ovi nasi mali andjeo prave od svih nas...to je bas lepo,uzivajte,i spavajte jos ovo malo dok mozete jer posle... kreten

: Ilija - 21. oktobar 2007 17:44:36(UTC)
E, moje dame, da vi samo znate kako sam ja uzbudjen zbog svega ovoga. Jedva cekam.... Mislim da cu da poludim dok ne dodje taj trenutak. Nekada su moji drugovi govorili za mene da sam cool tip. Sada se osecam tako nezno i predivno. Ponekad pomislim da u meni ima 95% zenskih hormona :)))). Ali to je valjda prirodno....

: Mary - 21. oktobar 2007 17:38:54(UTC)
ajde lepo da i ima i neki tata sa nama. srecno tatice. nazalost neznam odg. na tvoje pitanje

: MANANA - 21. oktobar 2007 17:32:53(UTC)
Nisam iz Beograda pa ti ne mogu dati konkretan odgovor,ali u principu mislim da ne odbijaju a ni da bas otvoreno traze.Tako je bar kod nas u bolnici.Kad ih castis samo stave u dzep i smeju se,a ako ne das nista niko nece reci ej,daj neki euro pa onda beba...sta znam,videcete kako se sve bude odvijalo i da li ce to biti neophodno...ako sve bude brzo i lako niko nece imati vremena o tome ni da razmislja.Sa srecom i polako...procenite sami na licu mesta...Pozdrav!

: Ilija - 21. oktobar 2007 17:06:25(UTC)
Drage dame. Ja mislim da sam jedan od retkih muskaraca na ovom forumu. Slucajno sam naleteo i registrovao se.
Za nekih dva meseca postajem ponosan tata jednog decaka. Naravno da pripreme vec uveliko teku. Supruga i ja smo iz Beograda i zeleo bih da vas pitam ono sto sam cuo od drugih parova, a to je: da li je istina da lekari naplacuju svoje usluge porodjaja. Supruga i ja smo odlucili da se taj svecani cin obavi u Narodnog Fronta bolnici, pa me jako zanimaju vasa iskustva. Unapred hvala

: Ivanela - 26. septembar 2007 20:04:01(UTC)
Sto se tice dupliranja tema, jelenaorg je u pravu, a pogledajte sta se desava na "trudnoci", svaka tema je duplirana, svaka prehlada, kolostrum, bol tu i tamo, rezultati sa expertnog, vitamini ishrana i lekovi imaju sto otvorenih tema.

: Brankica021 - 26. septembar 2007 19:19:44(UTC)
Citat:
Jade - 26/9/2007 10:31

Brankice,mene je poradjao Dr.Stajic i bio je samnom od momenta kad sam krocila u Betaniju pa sve dok nisam izasla.On je jedno divno stvorenje i zahvalna sam mu do neba jer mi je pomogao da donesem svog andjela na ovaj svet.Ja sam ga naravno pocastila! Ne smatram da je to mito-to je mali znak zahvalnosti koji ne moze da se meri sa onim sto sam rodila!

Kao lekar je zaista bresprekoran...sedeo je pored mene svo vreme,koliko mu je placeno sam saznala tek posle porodjaja,on nije rekao tarifa mi je ta i ta...ali da nije bilo "cascenja",on me ne bi poradjao sigurno.

: lukas - 26. septembar 2007 16:29:50(UTC)
Meni jedna stvar nikako nije jasna. Zasto bi iko nekome placao da ga poradja? Jel ne mozemo da se porodimo ako ne platimo? Porodila sam se prvi put bez ikakvog placanja, jednostavno sam otisla u porodiliste kada su mi poceli trudovi i porodio me je dezurni lekar i babica. Pre godinu i nesto sam operisala zuc i takodje nisam nikome nista platila, samo sam u apoteci kupila set za laparoskopiju jer nisam htela da imam rez na stomaku. Operisao me je dezurni hirurg. Zaista ne razumem zasto bih mislila da bih bolje prosla da sam platila?

: lukas - 26. septembar 2007 14:32:25(UTC)
Meni jedna stvar nikako nije jasna. Zasto bi iko nekome placao da ga poradja? Jel ne mozemo da se porodimo ako ne platimo? Porodila sam se prvi put bez ikakvog placanja, jednostavno sam otisla u porodiliste kada su mi poceli trudovi i porodio me je dezurni lekar i babica. Pre godinu i nesto sam operisala zuc i takodje nisam nikome nista platila, samo sam u apoteci kupila set za laparoskopiju jer nisam htela da imam rez na stomaku. Operisao me je dezurni hirurg. Zaista ne razumem zasto bih mislila da bih bolje prosla da sam platila?

: Jade - 26. septembar 2007 12:31:48(UTC)
Brankice,mene je poradjao Dr.Stajic i bio je samnom od momenta kad sam krocila u Betaniju pa sve dok nisam izasla.On je jedno divno stvorenje i zahvalna sam mu do neba jer mi je pomogao da donesem svog andjela na ovaj svet.Ja sam ga naravno pocastila! Ne smatram da je to mito-to je mali znak zahvalnosti koji ne moze da se meri sa onim sto sam rodila!

: Julija SG - 26. septembar 2007 3:20:32(UTC)
Pa ovo je STRASNO stvarno!!! Plati porodjaj, plati epiduarl, plati prisustvo oca ako zelis, a uz sve to ponesi cak i wc papir i pelene za bebu kad krenes u bolnicu!!! Ovo je sramota za nasu zemlju.

: Brankica021 - 26. septembar 2007 2:16:15(UTC)
Iskreno...i dobro je sto je tako proslo...zena pored mene se sama porodila...o tome sam vec pisala...

: Brankica021 - 26. septembar 2007 2:14:53(UTC)
Citat:
Ivanela - 25/9/2007 23:17

Sta sve ovde ne procitah, a prvi put cujem...Brankice pa sto te je porodjaj kostao 500e kad je prirodni?

Tetka mi se uspanicila,i dosla u Betaniju i platila je lekaru (Dr.Stojicu) koji je nju poradjao...naravno isto za pare :?

: lunaa78 - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)

Kad bi mi lekar otvoreno trazio novac krivila bih sebe ako ga ne bih prijavila.Na B92 jedva cekaju senzacije ovog tipa icon_wink .

Ako bih odlucila sama da ga castim, to je vec nesto drugo i licno moja stvar.

Ove price mi tako nestvarno zvuce jer imam potpuno drugacije iskustvo sa lekarima nisu svi isti i opet kazem da je moj izbor kod kojeg cu otici.

Naravno da cu da castim moju doktorku, ali to je zena koja brine o mom zdravlju poslednjih 10 godina i do sad je nisam castila i samo zbog toga sto je uvek korektna prema meni imam zelju da to ucinim ovaj put,

: Ma-Ja - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Uzas....kao da idemo kod veterinara...

: Brankica021 - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
svaka cast tijana za tvog doktora...takvi su retkost...moj je kostao oko 500e...prirodni porodjaj

: bobiska - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Mm je castio dr koji mi je radio carski rez, nije nam niko nista trazio, nagradili smo ga za ljubaznost i brigu nakon operacije. Ono sto je mnogo strasnije je to sto je dr koja je vodila bebu dok sam se ja oporavljala, videvsi me onako uplasenu i znajuci da mi je prvi porodjaj, iskoristila priliku da sebi obezbedi pacijenta za privatnu ordinaciju tako sto je izmislila kako je beba rodjena mnogo pre vremena, kako je zbog toga i dobila zuticu, ima sum na srcu... svesno me tako isprepadala da sam satima plakala i cudim se da nisam izgubila mleko... zakazala pregled kukova dve nedelje nakon porodjaja, kasnije sam saznala da se prvi uz kukova radi tek sa mesec dana. I tako...uspela je da nam izmami jos koji dinar bez ikakvog razloga, kad se samo setim svega dodje mi da jasno i glasno kazem ko je ta vestica, ipak cu da precutim ime, samo savetujem oprez svima koje planiraju porodjaj u Novom Sadu.

: dragana.srb - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Nisam baš sigurna u te cene o kojima govoriš. S obzirom da si iz Novog sada, a želiš da se porodiš u Beogradu verovatno ćeš morati nešto da platiš. Do sada nijedna moja prijateljica nije ništa platila osim ako je htela da zakaže carski rez ili epidural, to se plaća. Prirodni porodjaj se ni u jednoj bolnici ne plaća osim ako ti ne želiš nekog da častiš. Po novom zakonu moraš da imaš mesto boravka u Beogradu da bi mogla ovde da se lečiš besplatno, u suprotnom nešto se plaća.

: ledi005 - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
moja lekarka ama bas nista ne trazi (u narodnom frontu). prosli put sam joj kupila poklon posle porodjaja i jedva je naterala da ga primi. i ovaj put cu isto, mada ona to apsolutno niti trazi, niti ocekuje. vodi mi trudnocu u bolnici (ne radi privatno) i to je to. nista joj ne dajem na ruke, samo sam sad poslednji put morala da platim pregled jer nisam imala uput iz dz - ali to je sve prema tarifi bolnice (1000 din ultrazvucni pregled - to je jeftinije nego privatno, bar je kod moje privatne lekarke uz oko 2500).

: Ivanela - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Sta sve ovde ne procitah, a prvi put cujem...Brankice pa sto te je porodjaj kostao 500e kad je prirodni?

: Uros i Aleksa - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Ja nisam platila nista, mm je odneo pice i cigare posle porodjaja, Niko mi nista nije ni trazio, a nisam isla kod dezurnog, nego ciljano kod dr. Plecasa

: mamaTanja - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
Ja pre 4.5 godine kada sam se prvi put porodila u Visegradskoj nisam platila nista iako sam isla preko veze.Posle porodjaja mm je odneo doktoru i babici pice,kafu i slatkise.Niko mi nista nije trazio.Ovaj put nemam nikakvu vezu i nemam nameru da placam,eventulno neka cast ako neko zasluzi inace nista.

: Spirica - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)

E,da. Ne bih ni ja poverovala u nesto slicno jer je moja sestra prosla 2 porodjaja kod istog lekara,kod kojeg idemo obe godinama, i koji takodje nije hteo da uzme ni flasu pica nakon obavljene intervencije. Jako me je ovo zacudilo,ali informacija je iz prve ruke,i vise je nego GROZNA.

Kako to izbeci ili kome se obratiti zbog medicinske mafije,pojma nemam???

Vrhunac ove ludacke price je i pitanje moje kumeicon_surprised dakle u Narodnom frontu tako puno mladih momaka ginekologa,na sta joj je njena dr.otvoreno rekla: NOVAC,kako odakle?

I sta sad uraditi?

: Spirica - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)

Drage moje,

da li znate kolike su tarife u Bg-u za porodjaj?

Kako mi je kuma ispricala,u GAK-u je najnovija tarifa 100eur po kilogramu deteta!!! To je stvarno katastrofalno. U narodnom frontu je od 300-500eur po detetu. Ona je rodila blizance,pa je platila svojoj dr. 500eur sa POPUSTOM!!! 

Kao da idemo da kupimo meso za rostilj,pa nam ga mere,a onda ukucavaju sifru da bismo dobili iznos.

Novi Sad jos uvek nije preuzeo ovu vrstu raunice,ali nismo bas ni daleko.Iako  idemo kod privatnih lekara,dajemo ogromne sume (ukljucujuci amniocentezu od 300eur),ovde se ocekuje bar jos 500eur za porodjaj.

Juce sam se salila pa rekla da je najpametnije podici kredit od oko 5000eur da imamo dovoljno za sve preglede,porodjaj i opremanje doma za novog clana. SVe ovo je vise nego strasno.

Kakve su Vase informscije?

: Aiko - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
POVRATICU.

: jelenaorg - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
zaista mislim d aje krajnje vreme da se prestanu duplirati teme...ovakva tema vec postoji ja sma je licno otvorila i zove se MITO I KORUPCIJA, nalazi se ovde negde strani 2, ili 3!!!!!

: tijanast - 26. septembar 2007 1:17:10(UTC)
[QUOTE]lunaa78 - 25/9/2007 13:12

Kad bi mi lekar otvoreno trazio novac krivila bih sebe ako ga ne bih prijavila.Na B92 jedva cekaju senzacije ovog tipa icon_wink .

Ako bih odlucila sama da ga castim, to je vec nesto drugo i licno moja stvar.

Ove price mi tako nestvarno zvuce jer imam potpuno drugacije iskustvo sa lekarima nisu svi isti i opet kazem da je moj izbor kod kojeg cu otici.

Potpisujem
Moj dr, koji me nazalost nije porodio jer je dan pre porodjaja otishao na odmor, mi je rekao da mu se gade kolege koje od porodjaja prave biznis i oni koji bez razloga zakazuju carske rezove i porodjaje uopshte i da njemu ne pada na pamet da ikada izaziva porodjaj u dogovoreno vreme iz chista mira ili da bez razloga radi nekome carski rez.

: Gost - 7. maj 2007 12:15:00(UTC)

ne znam kakva je ona,nisam bila kod nje vec kod dragane i zena je predivna.

za mamu sam cula da je malo grublja zena ali odlican dr, a dragana je super,uvek nezna,raspolozena i sve objasnjava do detalja meni i mm. posle svih tih strucnih izraza sve nam isprica na "narodskom jeziku" :) 

: Gost - 7. maj 2007 3:19:00(UTC)
Svaki put kad sam u NS,odem kod nje na pregled.Mislim na stariju.Sve objasni,neposredna je i vrlo prijatna.

: Gost - 7. maj 2007 2:44:00(UTC)

upravo ta!!!

zena je odlicna!!!

: Gost - 6. maj 2007 23:45:00(UTC)
Ne znam da li mislimo na istu doktoricu.Veber.Ako su ona i njena kcerka u pitanju mogu samo pohvalno da kazem.

: Gost - 6. maj 2007 23:03:00(UTC)

moja dr je divna! radi u drzavnom domu zdravlja a kada sam trebala ici na ekspertki uz u 12. nedelji morala sam ici privatno jer mi nisu hteli zakazati u porodilitu,jer u dz ne rade taj uz..moja dr mi je preporucila par privatnika a nije htela reci da i ona radi privatno jer joj mama ima ordinaciju. kod nje sam otisla po preporuci i znala sam da ona radi privatni pa sam je sama pitala jel mogu kod nje.

jel mozete da verujete da postoji takav dr iz drzavnog doma zdravlja!!!

inace sam samo taj put otisla kod nje privatno,a divna je prema meni,sve moje nalaze zna napamet. i svaki put na uz se odusevljava mojom bebom jednako kao ja.

ali...uvek ono ali... ona ne moze da prisustvuje mom porodjaju pa mi je zato vec obezbedila doktora i anesteziologa u porodilistu koji ce me primiti na porodjaj. pitala sam je da li treba da platim ona kaze da su to doktori koji primaju platu za to sto rade,jedino epidural kosta 4500din

inace kad idem po upute ili nosim nalaze na pregled nikad ne predajem knjizicu vec po njenom naredjenju ulazim preko reda...  :)

ako neko iz ns trazi ginekologa ja cu je od sveg srca preporuciti na pp

: Gost - 6. maj 2007 21:56:00(UTC)
Da se nadovezem...Ja imam te pare ali NE DAM,posebno zato sto je ovde porodjaj besplatan i epiduralna i smestaj u bolnici.Sada trebam da nadjem drugog lekara.

: Gost - 6. maj 2007 21:50:00(UTC)
Nesto bih da dodam.Nije rec ni o mitu ni o korupciji,nego o cenovniku.Imam privatnog lekara,koji ujedno radi i kao redovno zaposleni u jednoj klinici i prima platu.Odlucila sam se ici u njegovu privatnu ordinaciju,misleci ako mu platim honorar,da cu imati bolji tretman,nego preko socijalnog...pogotovo sto nas strance gledaju jako sa nepoverenjem,kao da mi njima otimamo vazduh,mesta u vrticima,poslove itd itd.TIHA DISKRIMINACIJA POSTOJI CAK I U ZDRAVSTVU icon_exclaim Nego da nastavim,odlutala sam sa teme.Svaki put moj dragi doktor nesto zaboravi ili zaboravi da mi prepise gvozdje a vidi da sam anemicna ili zaboravi da dodje na vreme u ordinaciju.Da ne nabrajam...Mislim,svaki put je nova avantura.Blizi mi se termin porodjaja a doticni mi rece da za njegovo prisustvo na porodjaju treba da odvojim 1200 eura icon_exclaim icon_exclaim icon_exclaim

: Gost - 20. april 2007 10:26:00(UTC)
I moja doktorka je u NF isto je Milena Cerovic, ja kod nje idem vec dve godine i sada mi vodi trudnocu, pa tako da cu se i ja tamo poradjati, stvarno je extra doktorka mlada je i sve ti lepo objasni.... Moja kuma se porodila u frontu pre mesec dana i nije dinara dala doktoru i extra je prosla kao i moja druga kuma pre 4 meseca, i ja sam cula uzasne price za front ali isto tako sam cula od roditelja mojih ucenika i mnogo lepih iskustava... tako da ne znam sta da kazem iskustva su razlicita....
Lilypie Expecting a baby Ticker

: Gost - 20. april 2007 0:06:00(UTC)
Mislim da je iskljucivo narod kriv za davanje mita. Ista ta bombonjera ili kafa je isto sto i par stotina evra, svako da koliko moze ili hoce kad niko ne bi davao nista niko nista ne bi ni trazio. Znam za slucajeve gde su zene pri prvom pregledu i utvrdjenoj trudnoci dale po 100 evra pa sta onda taj doktor ocekuje za porodjaj ili sta ocekuje od mene koja nisam dala ni dinara. Mislim da je sasvim dovoljno sto idem privatno ( jer kod nas u bolnici na preglede ne mozes da ides vec u dispanzer za zene gde ni posten uzv nemaju ili na njega cekas po 2 nedelje) a ne da jos dajem za porodjaj. Mada se smatra ( u krugovima babica i lekara) nekulturnim da posle najlepse vesti na svetu ne castis ama bas nista.

: Gost - 16. april 2007 17:42:00(UTC)
Kada citam sve ovo uhvati me panika jer me sve to ceka krajem septembra,iskreno da vam kazem radije bi i platila nego da Nedaj Boze dete ili ja lose prodjemo na porodjaju.Setite se samo price iz Nisa i nazalost nikom nista,jer doktori cuvaju jedno drugom ledja.Strasno je za one roditelje sto nemaju dati pare doktoru,babici ili kome vec ali treba da se pomirimo sa cinjenicom da mi nemozemo nista promeniti jer to je Srbija.Jedino sto nam ostaje da molimo Boga da naletimo na jos uvek savesne doktore,babice itd. koji ce imati obzira za nas trudnice na porodjaju.Sve je ovo jako tuzno sto se desava u nasim bolnicama icon_cry

: Gost - 16. april 2007 17:18:00(UTC)
I ja smatram da im ne treba dati ni paru ali kad pomislis da ces se u porodjajnoj sali provesti kao bos po trnju zato sto doktor nece da obrati paznju na tebe jer nema nagovestaja da ce nesto da ucari...Ja sam se pokolebala pred svoj porodjaj i ipak krenula linijom manjeg otpora, iako sam medicinska sestra po struci (mozda bas se i jesam pokolebala zbog toga, jer mi je poblize poznato kako funkcionise nase zdravstvo). icon_rolleyes

: Gost - 11. april 2007 22:27:00(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek

: Gost - 11. april 2007 16:56:00(UTC)
Citat:
maja22 - 11/4/2007 2:41 PM

samo se pitam jedno,odakle novca nasim lekarima da otvaraju privatne ordinacije?kod njih je sva aparatura ekstra dobra,nova sve se plasim da su to uspeli da otvore samo od plate.
Krediti draga moja... icon_lol

: Gost - 11. april 2007 16:41:00(UTC)
samo se pitam jedno,odakle novca nasim lekarima da otvaraju privatne ordinacije?kod njih je sva aparatura ekstra dobra,nova sve se plasim da su to uspeli da otvore samo od plate.

: Gost - 11. april 2007 16:33:00(UTC)
Jedno je ako doktor traži unapred pare,
drugo ako mu sami ponudite pare unapred ,
a treće ako ga častite posle porodjaja.
Sve je u suštini na nama dal hoćemo da prihvatimo to
ili ne,sami odlučujemo.

: Gost - 11. april 2007 16:19:00(UTC)
Doktor kod kojeg idem radi privatno i u bolnici u porodilistu,jos prosle godine sam odlucila da dolazim na privatne preglede,tako da mu dovoljno para ostavljam svih ovih mjeseci,a da ne pricam o narednom periodu s obzirom da sam na pocetku trudnoce.Tako da od mene moze dobiti bocu nekog viskija ili tako nesto.

: Gost - 11. april 2007 13:04:00(UTC)
Ma ne dam mi ni paru. Oni treba da rade svoj posao a ako ga dobro urade uredu je da se kupi kafa ili bombonjera u znak male paznje ali da se daju pare to nikako. Ja sam se vec naostrila da podnesem krivicnu prijavu protiv onoga koji mi trazi pare. Muz mi pravnik pa zna sve fore kako da imamo neoborive dokaze protiv njih. Stvarno tome treba stati na kraj.

: Gost - 11. april 2007 1:55:00(UTC)
Ja bi dobrom doktoru dala novac posle porodjaja,
na prvoj kontroli,nije mi žao da mu dam neku
stotku evra ako je bio korektan prema meni
iako nisam u obavezi da to uradim,
ja osećam da to tako treba ,da mogu dala bi mnogo više.

: Gost - 11. april 2007 0:41:00(UTC)
nedam pare i to me mnogo nervira znaci ko nema para moze i da umre to nije fer ali na zalost tako je svuda

: Gost - 5. april 2007 16:15:00(UTC)
podzravam apsolutno, ja necu dati ni dinara

: Gost - 5. april 2007 14:03:00(UTC)
Nekada se korupcija u zdravstvu objasnjavala niskim platama lekara u nasoj zemlji, ali sada kada jedan lekar specijalista ginekolog - akuser sa dezurstvima ima preko 1000 eura platu plus rad u privatnim ordinacijama mislim da vise nije rec o nemastini vec o otimacini. Moj stav je da im ne treba dati ni dinara jer za sve sto urade oni su placeni.

: Gost - 10. mart 2007 19:33:00(UTC)
Hvala na odgovoru.... i moja doktorka se zove Milena ali Cerovic tek treba da je upoznam....
Pozdrav

: Gost - 10. mart 2007 2:53:00(UTC)
Moja dr je mlada zove se Milena Zamurovic, i obozavam je, jos ako uspem da je nagovorim da mi doje u Gratsku na porodjaj bice ekstra

: Gost - 9. mart 2007 14:02:00(UTC)
Pozdrav svima.....
Kako se zove ta dotorka u N.F. stupila sam u kontakt sa nekom doktorkom (to je po preporuci jedne moje rodjake), ali o njoj ne znam bas mnogo sem da je mlada...

: Gost - 8. mart 2007 1:36:00(UTC)
Ne zaista ne tamo! Ja bi se pre porodila na ulici nego u Frontu, jako mnogo predrasuda imam o toj bolnici i ako mnogo losih , losih slucajeva!

: Gost - 6. mart 2007 17:24:00(UTC)
Jelenaorg ni ja nisam gorela od zelje da se porodim u Visegradskoj,ali posto sam imala istu tu kombinaciju kao ti,
malo kod privatnika,a nesto mi je zavrasavao na klinici
nisam ni jednom pomislila da idem u drugo porodiliste kad covek radi u Visegradskoj.
Jer najvaznije je da imas tog ginekologa pored sebe,
njegov mobilni,da znas da neko brine o tebi.pozz

: Gost - 6. mart 2007 0:54:00(UTC)
Pa zasto ne zelis tamo da se porodis?Sve bolnice su kod nas manje,vise iste...ne bbih se ja uzdala u bolje uslove negde... neznam mnogo ti je vaznija pouzdana osoba koja ce te u tome pratiti zagrljaj veruj mi(vec sam o tome pisala)ja sam bez takve osobe prosla kao bos po trnju icon_cry

: Gost - 5. mart 2007 20:39:00(UTC)
??? Moja doktorka je predivna , a ja sam pacijen sa poprilicno iskustva i slobodno mogu da kazem da nisam srela bolju. jako je mlada i mnogo se trudi , radi i N. Fronta i radi kod svojih kolega u privatnoj ordinaciji, neto mi zavrasava na klinici a ultra zvuk 4D privatno! Ona je izvrasna i tim oko nje, ali problem je u tome sto ja ne zaleim da se porodim u N. Fronta! Obzirom da mi se termin lagano blizi ne znam sta da radim i kako da saopsim toj divnoj osobi da ne zelim porodjaj u Fontu????

: Gost - 4. mart 2007 19:35:00(UTC)
Ma znas sta danas ne znas po izgledu da ocenis ko ima pare ,
a ko nema,nisam ni ja imala da kazes
ali sam bukvalno skupila i posle mesec dana na kontrolnom pregledu mu dala,videla sam da se prilicno doca iznenadio
ali veruj da mi nije zao ni pare sto sam ga castila.
A samim tim sam sebi na neki nacin otvorila put ako mi treba neki pregled ili nesto drugo,neka moguca trudnoca da me pogleda mozda sa vise paznje,ipak je dobro imati jednog ali vrednog ginekologa nego hiljadu mogucih `veza`
koje se nikad ne pojave kad trebaju ,niti ti ista urade ,
a opet i njima na neki nacin moras da se oduzis,pa jel sam u pravu? :)

: Gost - 4. mart 2007 19:01:00(UTC)
Citat:
skorpijamaya - 4/3/2007 2:54 PM

Ja nisam htela da rizikujem i oba puta sam isla kod privatnika koji me je oba puta porodio na carski rez,ne traeci ni jedan jedini dinar,a pri tom mi nije niko i nista,moja savest mi je rekla daga castim i castila sam ga jer je covek car i nije mi zao dati takvom nekom pare.

Zaista mi je drago da si tako odlicno prosla! Ali kazi mi sta se desava ako tom privatniku koji radi i u bolnici neko nema da da pare, odnosno dobio je na kraju od tebe, dobice jos od nekog, a onda se pojavi neka muka za koju on vidi da nece imati da ga casti posle porodjaja. Da li ce ta imati identican tretman?

: Gost - 4. mart 2007 16:54:00(UTC)
Jelenaorg i ostale,znamo gde zivimo i kakvo je stanje ovde tako da nema mesta iluzijama.
AKo necete da budete prepustene slucaju `kakav je splet zvezda na nebu i polozaj meseca `,ja vam preporucujem da trudnocu vodite kod nekog dobrog privatnog ginekologa koji pri tom radi na nekoj klinici.
I onda kad dodje do porodjaja,on ili njegov mu kolega vas smesti lepo na prijem,tu budete dan ,dva dok vam ne urade analize i onda vas on ili kolega porodi i javi naravno odmah muzu da je postao srecni otac.
Neko tu uslugu naplacuje (unapred) a neko ne,tvoja volja da ga castis.
Ja nisam htela da rizikujem i oba puta sam isla kod privatnika koji me je oba puta porodio na carski rez,ne traeci ni jedan jedini dinar,a pri tom mi nije niko i nista,moja savest mi je rekla daga castim i castila sam ga jer je covek car i nije mi zao dati takvom nekom pare.
To nije korupcija jer nista nije trazio a opet je sve ucinio da ne ispadnes prepusten slucaj na pomocnim kolicima i dozivas uzalud doktore kojih nema sto se skoro uvek desava u kriticnom momentu pordjaja.pozz

: Gost - 18. februar 2007 4:42:00(UTC)
ne zelim zvucati pateticno i preterano sokirajuce ali Ivana iskreno cula sam i jos gore price i u bliskoj okolini dozivala jos vece tragedije kada je u pitanju tim Narodni front, ali bih o ovome trebali pistai u temi bolnice.
Nesporno je da u Narodnom frontu radi dobar kadar i strucan ....da ali i jako koruptivan. Celu trudnocu mi vodi tim iz narodnog foronta ali ja se poradjam na zvezdari ...daleko im lepa kuca!
Ovo sto se desilo tvojoj snaji je prestrasno i hajde sada, kako da budemo sigurne da se nama nece desiti slicna stvar?
Kako ja mirna i spokojna da odem na porodjaj?
ja bi ubila nekoga da sam na njenom mestu ja galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija
ja ne znam izbezumnjena sam.

: Gost - 17. februar 2007 19:07:00(UTC)
Draga Jelena evo napisacu ti dva primera kod nas u Srbiju:zena od mog rodjenog brata porodila se 22 novembra u Narodnom frontu,medjutim mojoj snaji je bio termin 31 oktombra,imala je jaku vezu nacelnik bolnice i doktorka je cerka od tatinog najboljeg druga,bilo je i para i pica i bombonjera,ona ode 31 oktombra javi se u front oni dodji danas dodji sutra dodi prekosutra i tako jadnu moju snaju maltretirali sve do 21 novembra znaci 20 dana preko termina(bilo je i prica kako nemaju mesto ili slobodan krevet debili)Primili je 21 novembra drzali je da se muci i poradja 17 sati pod nenormalnim bolovima ona se jadna muci a mi se jedemo i cekamo vesti plasimo se za nju i bebu 20 dana preko termina,i oni terali tako bila tu i doktorka ta,pa je ostavila moju snaju samu i otisla da poradja drugu zenu i kad se ta druga porodila doktorki se zavrsila smena zaboravila na moju snaju i otisla kuci.Moj tata zove doktorku da pita kako je snaja posto mojoj snaji telefon bio iskljucenicon_surprised na kaze nebrini cika Ziko ostavila sam je u najboljim rukama kod moje koleginice,zamisli sad tu laz,ajde mi mislimo ok sigurno je sve u redu,ona se jadna mucila i kad je naisla jedna babica i kad je videla moju snaju da modri u lice ona je brzo preuzela posle 17 sati mucenja i rekla ko je dozvolio da se zena ovoliko muci,moja snaja izgubila snagu nije mogla da izgura bebu,porodili su je posle 17 sati na carski rez,22 novembra,rodila je devojcicu beba je imala od kontrakcija i pritiska hematom na glavi morali su da je ozivljuju iako je imala 3400kg,moj brat kad je snaja ujutru cim je ukljucila telefon nije jadan imao pojma kroz sta je prosla a nisu hteli ni da znaju pol bebe hteli da bude iznenadjenje,kad mu je rekla da se porodila i kad je pitao sta si rodila rekla je nemam pojma sta sam rodila,neka sestra joj rekla da je rodila devojcicu i ona to kaze bratu,krili su od snaje da je mala Andjela kriticno i da su je stavili u inkubator,i taj dan i sutra dan od mog brata si krili bebu nisu dali da vide,pricali su sve je ok ovo ono,moja sestra koja je zdravstveni radnik bilo joj je cudno sela u autobus i uputila se za Beograd mala je drugaricu u Frontu koja radi odnela je svesta poklone i zamolila je da je pusti da vidi bebu i ona je odvela tamo gde su bebe kad je otvorila vrata Andjela je lezala u ikubatoru gola samo u pampersu prikacena na sve te silne cevcice,imala je otok na glavi,bila je bleda i imala modrice sto su je bockali,onda joj ona rekla da se beba nagutala plodove vode,da snaja se 17 sati mucila u velikim bolovima,kontrakcije pritickale bebi glavu i rekla kako je doktorka ostavila moju snaju i otisla kuci,kako se beba izvukla za dlaku,da su morali da je ozivljavaju,i da ce ostati dugo u bolnici da bi bebi pratili mozak i dok se hematom ne pouce.Snaja je ostala u bolnici 16 dana,cak su joj i predlagali da ode kuci bez bebe i da ce da je pozovu kad beba bude bila ok,ona poludela nije htela da cuje da se vrati bez deteta kuci.Andjela je sad jedna napredna bucka od 2,5 meseca ali moji od staha stalno je vode na snimanje glavice sve je u redu ali uvek idu da provere.Da dodam kada sam zvala snaju u bolnicu da vidim kako je i kako se oseca ona mi je tuzno rekla;joj Ivana ja sam kroz pakao prosla i pocela je da place ,pa se posle setila da sam ja u 8 mesecu trudnoce i da ne treba da me plasi,svi su od mene krili istinu,slucano je moja tetka izlanula i rekla kako je Andjela bila kriticna tok trenutka skocio mi pritisak i poceo krv na nos da mi curi.Druga snaja pre 4 godine u frontu velika suma novca je data isto i pice i cokolade,poradjala se 16 sati niko je nije ni pogledao,ranu joj nisu zasili kako treba rana gnojila,posle mastitis dobila i temperaturu 40°c dve nedelje nije bila sposobna da uzme dete u ruke koliko je bila iscrpljena,drugi porodjaj na Zvezdari pre 6 meseci dala 300 eura da je malo bolje pogledaju i usiju,mada i tamo kaze da je prosla kao bosa po trnju,kaze da bi zelela i trece dete ali se ne usudjuje kroz sve te muke da prolazi.

: Gost - 17. februar 2007 18:58:00(UTC)
Lekari su definitivno krivi za takvu situaciju, ali moram da naglasim da i pojedini pacijenti potpiruju tihu korupciju. Evo, jedna devojka je trudna isto koliko i ja. Ona na svaki pregled nosi lekaru i sestrama parfeme, viskije itd, itd. Vec je spremila stotine eura da ih sve zajedno casti posle porodjaja. I sta posle? Posle nje treba da dodje neko ko nema ili nece iz principa da da novac. Ako je lekar samo malo polakomljen na takvo dobijanje novca, garantujem da osoba koja nece da da novac nece proci bas najbolje. A opet, moji kumovi su dali silne pare lekaru za vreme trudnoce, a ovaj se nije pojavio na porodjaju...Tako da zaista mislim da je sve individualno, i sa lekarima i sa pacijentima.

: Gost - 17. februar 2007 16:39:00(UTC)
U pravu si,sta da ocekujemo mi obicni ljudi,jednostavno smo primorani da se pokoravamo,podvladjujemo ljudima iznad nas....
samo se pitam ko je kriv za to,a to je vec diskutabilna tema.....!!!!!!

: Gost - 17. februar 2007 13:32:00(UTC)
Ti lekari ne treba da se zovu lekari nego lesinari! poguzi
Kao sto sam vam rekla cak i od moje porodice,sto smo 2 lekara (a Hipokratova zakletva kaze da nikad od kolega i njegove porodice se ne uzimaju pare) trazili pare kako bi poceli da operisu moga deda! buljavko galamdzija respekt upomoc uzid icon_eek
Onda sta da ocekuju ostali ljudi? batina neznam poguzi

: Gost - 17. februar 2007 12:13:00(UTC)
Citam vase polemike i prosto ne mogu da poverujem u kakvom svetu mi i dalje zivimo....
iako mi je do porodjaja ostalo jos manje od 3 meseca,nisam kompetentna da komentarisem o tome,ali se pribojavam da moram poceti da razmisljam i o takvim stvarima....
Covek mora biti pripremljen na sve u slucaju da krene nesto lose...
Ali moram se pohvaliti da su poceli da mi ustupaju mesto u gradskom autobusu,mada je to mahom zenska populacija,ocigledno zene koje su prosle kroz ovo stanje i imaju razumevanja .....

: Gost - 17. februar 2007 12:00:00(UTC)
Moja situacija je bila veoma kriticna (pisala sam u temi "carice,javite se,vasa iskustva,oporavak",nisam imala nikog kada su me ostavili u bolnici i bukvalno nisu ni obracali paznju na mene.Posle porodjaja,moji su doktoru koji mi je radio carski rez dali i novac i gomilu poklona jer je covek ipak spasio i mene i bebu.
Medjuti,slusajuci price drugih ljudi mislim da je stvarno zalosno sto u drzavnim bolnicama doktorima moras unapred dati novac kako bi se zainteresovali sa za tebe. icon_cry

: Gost - 17. februar 2007 3:41:00(UTC)
jupiiiiiiiiiiiiiiii bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
konacno se prica o ovoj temi, hvala petra caos caos caos caos respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt respekt
bas sam se obradovala, pa ja stvarno ne znam kako da se postavim u ovoj situaciji, kako ce se mnoge od vas postaviti , spremate li kovertice ili samo poklone u vidu slatkisa i pica? upomoc

: Gost - 16. februar 2007 23:18:00(UTC)
ja se sa tim na moju veliku srecu nisam srela,znam da toga ima i to je veoma zalosno,naslusala sam se raznih prica od kojih sam se najezila,ali koliko sam skapirala pravilo glasi ovako
Ako imas novac imaces najbolju zdrastvenu negu mako ga nemas ko te sisa snalazi se sama
Sta reci tuzno i zalosno :(

: Gost - 16. februar 2007 22:04:00(UTC)
mene su danas preskakali u C marketu! Nego ja bi volela da pricamo o mitu i korupciji lekara, ali kao da je ova tema ne interesantna....bas sam razocarna

: Gost - 16. februar 2007 21:52:00(UTC)
ja sam se toliko bila razocarala u trudnoci ,niko ali niko bukvalno niko mi nije ni ustao u prevozu ,ni pustio preko reda ,a radila sam do prvog januara ,a porodila sam se dvanestog.toliko sam se razocarala da nemnam reci,sto je najgore to su sve zenturace koje su vec radjale,i koa da su zaboravile kako je to

: Gost - 16. februar 2007 3:39:00(UTC)
Ocekivala sam da ce i na ovu temu biti vise ragovora! pa ljudi ovo je sve istina zasto se ne bi pricalo o tome? anene

: Gost - 12. februar 2007 11:25:00(UTC)
icon_eek . Ja se secam, da ako je negde bio uzan prolaz, pa neko mora da se izmakne, uvek sam to bila ja. Ne znam kakvo je to vaspitanje?

: Gost - 11. februar 2007 2:38:00(UTC)
Vise od godinuipo dana se nevozim gratskim prevozom , ali sam do tog perijoda koristila samo gsp i redovno ustajala trudnicama i zenama sa decom . Pazite sta mi se desava danas, setam se sa muzem po Glavnoj u zemunu , narano idem trotoarom i ladno se jedna devojka skuca u mene, a koko prvo ide stomak pa ja ...znacu u moj stomak, icon_eek ja van sebe icon_eek gledam u nju i ne znam sta da kazem od soka, i straha...Sve je to ludo i drogirano!

: Gost - 11. februar 2007 1:24:00(UTC)
I meni se isto u trudnoci desavalo. U prevozu niko nece da ustane, samo okrecu glavu. Ista je prica i kada u prevoz udjem sa dvoje male dece. Strasno kadtedovatim

: Gost - 11. februar 2007 0:33:00(UTC)
Ma sram ih bilo! Ja stojim juce i danas u Pekabeti, svi vide da mi je stomak ogroman i nikome ne pada na pamet da me pusti preko reda. Kad idem ulicom uglavnom se ja pomerm u stranu da me neko ne bi ritnuo u stomak. Sva sreca pa ne moram da koristim gradski prevoz, inace bih haos napravila. Sebicni su ljudi toliko da je to strasno. A pri tom je donet zakon koji stiti trudnice, odnosno propisuje da se moraju pustiti preko reda, da im se mora ustati u prevozu....

: Gost - 11. februar 2007 0:25:00(UTC)
Evo ja danas u tramvaju, ulazim na prva vrata (celo prepodne sam po gradu gledala kolica, umorna, ledja boleeee) Prvih 5-6 mesta sede zene-devojke, sve su me videle i nastavile da gledaju kroz prozor!
A juce u posti stanem u red a zena ispred se okrene, odmeri me i pribije se jos vise napred!
Da se razumemo, ja ne bih ni posla tamo da ne mogu da sacekam red, ali svejedno, neka osnovna kultura..... :(

: Gost - 10. februar 2007 12:59:00(UTC)
[QUOTE]Prex - 9/2/2007 11:28 PM

Jelena, imenjakinjo, potpisujem sve sto si rekla.[/QUO
pricaonica Jelena, hahaha, ja sam ti rodjeni revolucijonar bravo

: Gost - 10. februar 2007 1:28:00(UTC)
Jelena, imenjakinjo, potpisujem sve sto si rekla.

: Gost - 6. februar 2007 23:35:00(UTC)
Moja Prex, meni se u ovakbvim situacijama place, stidim se zemlje u kojoj sam rodjena i u kojoj cu roditi dete, u nadi da ce se nesto izmeniti nisam ni obavljala opstinsko vencanje vec svadbu i crkveno vencanja. Kako sam u poodmakloj trudnoci danas sam isla da se vencam zbog svoje bebe...znas i sama papirologija i sl...Ti ljudi kojih se grozis je upravo odgovor na to ko je odneo najvise % glasova na parlamentarnim izborima...bas takvih ljudi je previse u zemlji Srbiji da je to zapanjujuce. Znas ocajana sma jer je to nasa svakodnevica, i u takvom okruzenju treba podizati i vaspitavati decu. Neka nam je svima Bog u pomoci i neka nas cuva da od svega ne izgubimo veru u njega i zdrav razum!

: Gost - 6. februar 2007 14:14:00(UTC)
Jelena.org potpuno te razumem...i morala sam da se javim posle ove tvoje poruke jer se meni isto desavalo u trudnoci da kada cekam u redu ne samo da kreteni nece da me propuste i da ih bas briga sto sa ogromnim stomakom stojim i cekam, nego se jednom ili dvaput desilo da pokusavaju i preko reda da me "preskoce" pa je tada izbila nevidjena frka i svasta sam im izgovorila odnosno ocitala lekciju o opstoj kulturi i vaspitanju. Neverovatno je kako su ljudi kod nas postali samozivi, beskrupulozni i kako ima sve vise ljudi kojima nedostaje osnovni nivo kulture i civilizovanog ponasanja...cesto se osecam u manjini u odnosu na njih...

: Gost - 5. februar 2007 23:48:00(UTC)
Draga Ivana...nemoj me pogresno razumeti , drago mi je da si prosla tako fenomenalno na svom porodjaju. Podrazumeva se da si sve to uradila iz srca, naravno i ja bih da imam sa cim, da zivim u Parizu a ne u beogradu zemlji Srbiji gde vlada bela kuga a u posti kada placam racune i cekam red nko me ni ne propusti vec me preskacu kao budalu ...bas mi se to danas desilo. Zivim kao podstanar, a socijalno mi daje 5000din ili oko 60e mesecno jer sam na trudnickom bolovanju. Hocu ti reci da takvu vrstu luksuza ovde sebi moze da priusti samo 5% ljudi.
Poljubi Luku i budi srecna sto nisi rodila ovde i sto ne zivis u ovoj zemlji! :-* :-* :-*

: Gost - 5. februar 2007 23:38:00(UTC)
Meni je termin 28.04 nisam pripremila nkakav novac i verujem da necu ...postavila sam ovu temu iz radoznalosti kako druge zene razmisljaju i kakav im je stav o tome! Mozda se i vidimo u Gratskoj icon_lol kad budes cula neku vrisku i dranje ...budi sigurna da sam ja

: Gost - 5. februar 2007 16:42:00(UTC)
jelenaorg vidim na topicu nize da nas ceka isto u aprilu, u istoj bolnici. Ja vodim trudnocu u Gradskoj, sasvim slucajno sam otisla tamo (zivela prekoputa) i otisla kod doktora koji je bio u smeni. Nisam 100% zadovoljna, ali u odnosu na moj Dom zdravlja stvarno su OK. Nikom nista nisam dala, niti nameravam, cak je to jedino porodiliste u gradu u kom nemam nikakvu vezu. Tamo cu i da se porodim, i ako cu na nesto da dajem pare, mislim da je bolje da platimo prisustvo MMa, apartman i eventualno epidural, jer ni sve to nije jeftino :( Ne vidim razlog za davanje nekih novaca, jer ja ne zelim nista posebno, samo da se porodim najprirodnije moguce, a posao im je da nam to omoguce, zar ne?
Ja znam (iz druge ruke) da moj dok trazi 200e da bas on dodje na porodjaj, a znam i da je zena kojoj je to ponudio odbila, i prosla sasvim OK, porodio je dok koji je bio u smeni.

: Gost - 5. februar 2007 14:24:00(UTC)
Citat:
jelenaorg - 4/2/2007 2:22 PM

Ivana, ozvini...porodila si se u Francuskoj, ako se ne varam>?

da Jelena porodila sam se u Francuskoj zivim u Parizu,ali sve ovo sto sam napisala gore uradila sam iz srca i duse jer sam bila prezadovoljna sa svim tih 4 dana u bolnici .

: Gost - 5. februar 2007 1:09:00(UTC)
Citat:
jelenaorg - 4/2/2007 12:59 AM

Bas ti havla!

Pa sta da ti kazem?! Verujem da ne postoji zvanicni cenovnik za korupciju, ali isto ako verujem da neko ne ocekuje nista, dok neko bez hiljadu eu nece da ustane iz kreveta. Sve u svemu, doktor koji ocekuje novac i kaze direktno ili indirektno koliko ocekuje.

: Gost - 4. februar 2007 16:22:00(UTC)
Ivana, ozvini...porodila si se u Francuskoj, ako se ne varam>?

: Gost - 4. februar 2007 14:11:00(UTC)
ja sam se porodila u privatnoj klinici,ja i muz i beba imali smo svoju sobu,svi i moj ginekolog,babica,anestzeiolog,pedijatar,medicinske sestre svi su bili ljubazni i vise od toga,pored mog kreveta bio je telefon postojao je broj koji se okrene ako majka ima problem i broj ako beba ima problem,posto nisam imala mleko dva dana Luka mi malo plakao nocu ja sam mislila da je gladan i moj muz pozove sestre odmah dolaze,nisu hteli da mu daju mleko na flasicu posle ne bi prihvatio da sisa,pa su ga hranile sa spricom,mazile ga,meni pokazivale kako da masiram grudi,tesile me da se ne sekiram i da ce sve biti u redu,moj ginekolog dolazio je sveko jutro da me obidje,pa kad on ode dolazi setra da mi pregleda ranu,meri pritisak i temperaturi,i Luki su merili temperaturu,davali savete oko kupanja i nege bebe,onda u kupatilu iznad wc solje ima aparat i visi neka uzica,ja mislila to je osvezivac za kupatio pa se povuce ta uzica ja povukla i kad cujes trcanje u hodniku,ulaze sestre u sobu i pitaju mog muza mama ima problem u toaletu ,,i onda kucaju na vrata gospodjo da li ste dobro,,ja otvaram vrata i muz me pita sta sam uradila i ja kazem da sam mislila da je to osvezivac,, sestre kazu da se ta uzica povuce ako majka ima problem u toaletu i odmah pisti u sestrinsku sobu.Pedijatar je isto bio divan i ljubazan,pregledao je Luku sve je bilo u redu preporucio nam pedijatra koji radi u nasoj opstini da ubuduce on prati Luku,da ne bi isli u bolnicu stalno,a pedijatar iz nase opstine nam je pred nosom.Dan pre nego da izadjem iz bolnice posljem muza da ode da kupi bombonjere i cokolade da pocastimo sve koji su bili ljubazni prema nama i bebi i bili nam dostupni 24h,moj muz je kupio mom ginekologu bombonjeru i sampanjac zato sto je prihvatio da mi bude doktor i posle porodjaja iako on radi samo sa trudnicama inace je i hirurg,pedijatru bombonjera,babici koja je bila extra bombonjera i sampanjac,anesteziologu bombonjera,sestrama iz prve i druge smene dve limene kutije cokoladnih bombona,bombonjere dve i tri vrste soka posto one nemaju pravo da piju alkool na radnom mestu,ja sam sve to podelila jer sam zaista bila zadovoljna tih 4 dana u bonici osecala sam se kao na odmoru,zaista su svi bili ljubazni sto prema meni sto prema mom detetu,iskreno svi su bili iznenadjeni kad smo ih pocastili jer ovde je to retkosti i ne radi se kao kod nas da je moranje,ali nisam zelela da izadjem iz bolnice pa makar i sitnicama da ih pocastim iako su za nas ucinili mnogo,niko mi nista nije trazio to sam dala od srca i duse i nije mi zao,kad se neko toliko trudi oko tebe zasto da ne,ovde se nza cena ginekologa,cena epidurala,cene zasebne sobe i drugih stvari nema prevare ni lazi nikom se nista ne daje ispod ruke,nego lepo odes na recepciju i platis tvoj racun,platis i pedijatra i sve inace u svojoj sobi pored telefona ima cenovnik koliko sta kosta i nema vrdanja sa strane .

: Gost - 4. februar 2007 2:59:00(UTC)
Bas ti havla!

: Gost - 3. februar 2007 20:07:00(UTC)
Verujem da to zavisi od stepena pohlepe-od nula do ko zna koliko :?

: Gost - 3. februar 2007 19:18:00(UTC)
Ja sam u soku od svega! Pa cula sam da se doktori vredjaju na neke sume, pa mi kazite koja suma je adekvatna a da se dragi doca ne uvredi icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek

: Gost - 3. februar 2007 13:56:00(UTC)
Draga Jelena! Ja sam u istoj nedelji trudnoce kao i ti i ocekujem prvi porodjaj i imam skoro 26 godina.
Dakle, ja sam odlucila da ne dam ni dinara doktoru ni jednom pre porodjaja, a da ukoliko on meni zaista uradi nesto sto ja nisam mogla sama (zelim prirodan porodjaj) da ga castim nekim vrednijim poklonom. By the way odrzavam trudnocu kod privatnika i za to mi nije zaista zao da dam novac - prosto VALUE for MONEY, ali nemam nameru da placam nekome bilo sta ukoliko obavlja svoj posao na svom radnom mestu.

Inace mogu da te uputim ako zelis na jedno divno stvorenje, doktora Dokica u Visegraskoj koji me nije naveo ni u jednom momentu da pomislim da bi bilo lepo, zgodno, prakticno da mu bilo sta dam. Zaista sam jako zadovoljna njegovim profesionalnim ponasanjem i predlazem ti da ga potrazis :) Mozda onda budemo u istom periodu u istoj bolnici :)
Srecno!!

: Gost - 3. februar 2007 13:30:00(UTC)
Moji kumovi su dali zaista silne pare doktoru i za trudnocu i za porodjaj prosl godine. Njoj poceli trudovi, a lekar se nije javljao na telefon i nije ni dosao na porodjaj, a ona je pri tom imala rizicnu trudnocu i nastale su komplikacije (da ne davim sad). Tako da novac naravno igra ulogu, ali mislim da je najvaznije na koga covek naleti.
Moja druga kuma treba da se porodi kad i ja. Daju pare vec i lekarima i sestrama i babici...Rekla sam joj da upravo zbog takvih kao sto je ona, koji misle da ce dobro proci samo zbog novca-korupcija i nastaje. icon_mad

: Gost - 3. februar 2007 11:31:00(UTC)
Nazalost vlada je tako sve namestila,jer sve se to zna.Vise im se isplati da daju doktorima male plate i puste ih da nadoknade ono sto je trebalo da im bude prava plata od dzepa naroda nego da sama vlada poveca plate doktorima i omoguci im dostojanstven zivot,bez potrebe da se trazi mito.To vazi bar kod nas.Pre 20 godina npr.mito se nije znalo u zdravstvu.Zasto?Zato sto medicinska sestra imala platu 3000 drahme a doktor 13000 drahme.Sada medicinska sestra ima pocetnu platu 900 evra a doktro 950 evra.Koji posao i odgovornost ima doktor i koji medicinska sestra?Koliko godima studirao doktor?Kada bi mu dali npr platu od 4000 evra,koliko njih mislite da bi trazio mito? (Sigurno bi opet bili puno njih ali ne toliko-verujte da postoje i oni koji mada nikada otvoreno ne traze mito ipak im puno znaci kada im pacijent daje nesto u znak zahvalnosti).
Ovde kod nas je katastrofa biti lekar.Nekada je lekar bio neko i nesto i imao i platu od najboljih.Sada radimo ko konji a plata nam je niza od ucitelja koji radi 4 sata dnevno 150 dana u godini,manja od cinovnika u banku,malo veca od cistacise...
Kako da postoji mito u inostransvu kada doktor ima platu najmanje 5000?
Ali nazalost ovde je Balkan.Placaj narode ono sto je trebala vlada da placa (kao uvek) :(
Cak i meni se desilo da vodim moga dedu na pregled kod kolega privatnika i na kraju pitala sam radi reda sta smo duzni i on kaze" hmmm,koliko da ti uzmem? Hajde daj mi 100 evra" . A ja icon_eek Znate da u Hipokratovu zakletvu se kaze da nikada ne naplacujemo od kolega!
I posle nije hteo da skine dedi mladez,u drzavnoj bolnici ako ne bi prvo dali mito icon_eek
Traziti mito je po meni najniza tacka gde mozes pasti.Bolje da mi se odseku ruke nego da mi daju mito.
Ali mi mnogo znaci kada npr jedna baba od 80 godina u selu gde radim mi je donela par jaja od njenih kokosaka,jer sam je izlecila i jedna druga par tikvica.To je bilo za mene najlepsi poklon,jer je bilo od srca. zagrljaj

: Gost - 3. februar 2007 10:56:00(UTC)
Ni ja nisam za placanje i podmicivanje...i ja sam odlicno prosla i zaista su svi bili jako ljubazni, i dr i sestre...na izlasku sam samo donela bombonjeru da se pocaste, eto kao znak zahvalnosti, nista vise.

: Gost - 3. februar 2007 2:52:00(UTC)
dr Avluela, Da li je moguce? ja sam sokirana! icon_eek icon_eek icon_eek

: Gost - 3. februar 2007 2:41:00(UTC)
Ne znam stvarno kako je u Beogradu, jedino znam iskustvo moje kume koja se porodila u Visegradskoj pre nesto vise od godinu dana i nije nikom nista platila, i odlicno je prosla, tako da mislim da sve zavisi na kog lekara naletis.
Ovde u Nisu isto mozes da cujes razne price tog tipa, ali uglavnom u smislu da treba da nadjes neku vezu jer te onda malo bolje tretiraju, ali ne znam nikoga ko je platio doktoru, uglavnom se sve svodi na neki poklon posle...
Ja sam se eto porodila pre tri nedelje, i iskreno imala sam vezu (nisam nista platila, samo dobro poznajem tog doktora), htela sam da me porodi doktor koga poznajem, i iskreno cinjenica je da su me posle zahvaljujuci njemu smestili u bolju sobu. Ali mogu samo da vam kazem da su sve pedijatrijske sestre i babice i ostalo osoblje koje radi kod nas u porodilistu stvarno bile jako fine i izuzetno vredne, a ja sam se naslusala raznih prica kako su uzasne i neljubazne, a iz mog iskustva mogu samo da kazem da to uopste nije istina...tako da mislim da svako dozivljava sve to na svoj nacin, i pitanje je koliko su te razne price koje slusamo pre odlaska u porodiliste istinite ili ne.
Ja se potpuno slazem da je uzasno kolika korupcija vlada u zdravstvu, i mislim da je odvratno to sto mnogi lekari ocekuju da im se odnese bar neki poklon ili ponude pare za nesto sto spada u njihov redovni posao...ali i sami pacijenti su krivi sto to precutno podrzavaju jer svi idalje nastavljaju tu praksu davanja mita i poklona, a posle se zale...znam da to vecina radi jer se boji da ce lose da prodje ukoliko to ne uradi, ali mi (mislim kao drustvo, kao drzava) jednom moramo to da presecemo i stanemo na put toj korupciji...

: Gost - 3. februar 2007 0:13:00(UTC)
Meni je dr predlozio da mi sredi porodjaj?Naravno nisam pristala jer sta tu ima da se sredjuje ako vec ide prirodnim putem.Tako je i bilo i mogu reci odlicno!Ali danas svi ocekuju novac i ipak mislim da ce samo malo vise obratiti paznju na tebe ako im platis,ali oni nemogu u nekom drugom smislu da ti pomognu!

: Gost - 2. februar 2007 14:05:00(UTC)
To se zove tiha korupcija. icon_mad

: Gost - 2. februar 2007 11:18:00(UTC)
I kod nas se radi.Daju se pare,viski,torta,kosulja ginekologu,baksis babici i sestrama i kolace.

: Gost - 2. februar 2007 4:31:00(UTC)
Slazem se zato i napisah da to mozda ne treba da se radi, al ako to svi rade onda se to i ocekuje

: Gost - 2. februar 2007 3:27:00(UTC)
Pa ja bas smatram da ne treba da je to jako primitivno i seljacki i da to samo mi Srbi radimo ...
Ali ne mogu na to ostati ravnodusna jer mi svi pune glavu kako to mora! Pa sada mi je malo od toga muka! icon_surprised ops: icon_evil

: Gost - 2. februar 2007 1:28:00(UTC)
Prvi put sam placala privatno i prosla ko bos po trnju. Drugi put nikom nista nisam platila, a super sam prosla, neverovatno, ali istinito. Taj drugi put od srece sto sam tako dobro prosla (u odnosnu na I porodjaj) kupila babici bombonjeru ,a dr koja me je poradjala parfem ( a moyda i to ne treba da se radi, otkud znam).

: Gost - 1. februar 2007 23:58:00(UTC)
Uredu je da castis nekoga ali pod uslovom da mi ne trazi on sam odredjenu svotu novca.

: Gost - 1. februar 2007 22:29:00(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek
ja nikom para ne bi dala..pa to ima je posao!i nece tebe ostaviti da lezis ako se vec poradjas ..svasta..niti bi ih castila pa najteze je zeni koja se poradja a njohov je posao da budu tu!
Znam iz prica da su vecinom zene koje su imale vezu ili pa dale pare lose prosle..prema tome ni dinara nikom..

: Gost - 1. februar 2007 20:28:00(UTC)
u zadnje 2 god. su mi se porodile neke drugarice i verovali ili ne sve su dale pare doktorima ispod ruke, ja stvarno ne znam kako da plivam u ovome svemu , iskreno, bilo bi me sramota da nekome ponudim te pare. Zaista ne znam sta da mislim i kako da se ponasam!

: Gost - 1. februar 2007 13:19:00(UTC)
ma nedajte nikome nista, ja sam mojoj dr dala viski i milku od 300g verovatno nije bila zadovoljna ali sta da joj radim, para nemam za bacanje, koliko ja znam, prirodni porodjaj je besplatan. Jos kad sam procitala clanak o mojoj dr da je prosle godine bila hapsena zbog mita jer je trazila 500e za porodjaj i viski je bio mnogo, pa to im je posao, valjda

: Gost - 1. februar 2007 12:45:00(UTC)
Ja cu tek imati iskustvo porodjaja, a na preglede idem privatno pa dajem novac svejedno. Inace, postedi sebe tih prica, meni su se smucile. Svako iznosi svoj dozivljaj kao da je jedini i dize se panika, pa se onda mi buduce mame nadjemo u cirkusu od razmisljanja. Spremi par stotina eu za svaki slucaj, ali moje misljenje j i dalje da samo vredi kakav je ko covek bez obzira na pare. Znam ljude koji su dali bogatstvo i izvisili s nekim dogovorenim stvarima na porodjaju, kao i neke koji su bez veze prosli odlicno. Ali, kao i za sve, treba imati bar neki stek.

: Gost - 1. februar 2007 5:30:00(UTC)
Dakle, mene porodjaj ceka u aprilu. ne zelim ni epidural ni carski sem ako ne moram ...jednostavno prirodno pa sta mi Bog da, prezivecu. Imam 26 god , ovo mi je prvi porodjaj.
Cujem sa svih strana da moraju da se izdvoje odredjene sume novca kojim se podmicuje doktor, pa anestezijolog- ukolko je potreban, pa babice....to su sume od 200e pa navise pa onda komentari: " Meni je preko veze trazio 500e dobro sam prosla ..." i sl;icno tome.
Pa sada vi meni recite mora li to tako i dokle bre....navodno u Srbiji vlada bela kuga a mito i korupcje na sve strane a pogotovu u zdravstvu...Kakva su vasa iskustva