Obaveštenja

Icon
Error

: krissty - 5. mart 2012 17:30:07(UTC)
Pogrešila sam u prethodnom postu, nije video srčanu manu kod mene nego kod bebe

: krissty - 5. mart 2012 17:29:02(UTC)
Jelo, meni je uvaženi prof dr Belopavlović u 9.mesecu na Betaniji video srčanu manu kod mene, da ti ne pričam kroz koji smo pakao prošli, ali hvala bogu ni s od srčane mane, beba živa i zdrava, mm i ja se sad kad je sve prošlo zezamo da spakujemo Dunju i odvedemo mu je da vidi kako izgleda dete sa "srčanom manom",razmišljaj pozitivno, ako možeš otidji kod nekog drugog da pogleda, držim fige da nije ništa i da je sve u redu.

Prof Vejnović je mojoj drugarici iz školice isto video neku cistu bebi na glavi na uz i od toga nije bilo ništa, ne znam šta da ti kažem,volela bih da te nekako utešim, tu smo za tebe

: jela 12 - 5. mart 2012 17:16:16(UTC)
Bila sam danas na kontroli i bas sam uplasena. Videla mi je neku cistu na bebinom mozgu al kaze ne mora to nista da znaci. Traba da idem na konsultacije kod geneticara.

: malisha75 - 18. februar 2012 11:02:13(UTC)
Orginalna poruka od: jela 12 Idi na citiranu poruku
Da sam znala sve ovo nebi nista ni potpisivala.

Jesi li pročitala to što si potpisala?

Dr je trebala da ti objasni ukratko i na tebi razumljiv način o čemu se radi u studiji i sve procedure koje se tebe tiču - znači da ti objasni šta će da ti radi, kako, zašto, koliko će sve da traje i sl. Trebala je i da ti objasni da potpisom potvrđuješ dobrovoljni pristanak na objašnjene procedure kao i da u bilo koje vreme tokom studije možeš da odustaneš, bez ikakvog objašnjenja, i da zbog toga ne možeš snositi nikakve posledice. Takođe, tokom učestvovanja u studiji ne možeš da očekuješ nikakve privilegije (ništa što bi moglo da te dodatno stimuliše da učestvuješ).
Tek nakon takvog razgovora, dr ti daje da potpišeš formular koji se zove "informisani pristanak". Sve ovo što sam napisala je uobičajena procedura za svaku studiju u kojoj učestvuju pacijenti. Forma "informisanog pristanka" se utvrđuje pre nego što studiju odobre stručna tela klinike i fakulteta (uključujući i etičku komisiju). Dakle, mora da sadrži sve ovo što sam napisala, inače studija ne bi bila odobrena.
To znači da si ti kao pacijent zaštićena, i nikakve posledice ne možeš da snosiš.

Dr ne radi studiju zato što nema pametnijeg posla nego zato što će joj ona doneti neku korist. Prema tome, ti si njoj jednako važna, kao i ona tebi. Neću da komentarišem njenu stručnost, i moja iskustva sa dotičnom, ali, ekspertni UZ ne može da traje 3 min, nikako!
Sama ćeš da odlučiš kako dalje. Još imaš dosta do kraja trudnoće, treba da uživaš. U tome ti sigurno neće pomoći poljuljano poverenje u dr, a to je očigledno ovde slučaj, čim si otvorila temu...
Velika je verovatnoća da je sa tvojom bebom sve u najboljem redu i da će tako biti do kraja, da ćeš imati normalan porođaj i za par meseci uživati sa svojom bebom i zaboraviti ovu životnu epizodu. Komplikacije u trunoći su ipak retkost iako ti se to možda ne čini tako kad čitaš po internetu. Doktori često vole da naglase svoju ogromnu ulogu u "vođenju" trudnoće, pri čemu je uglavnom samo "prate". Retke su situacije kad stvarno treba da se interveniše i tokom trudnoće i tokom porođaja. Mnogi olako daju lekove "za svaki slučaj" i sl. Odoh u off topic.

Dakle, poenta mog posta je bila - radi kako hoćeš ali nemoj da na tvoju odluku utiče činjenica da si potpisala tamo neki papir. Imaš izbor. Velik je grad, ima puno dobrih ginekologa, možeš da nađeš nekog u koga ćeš imati poverenja i uz koga ćeš opuštenije čekati svoju bebu. Ako odlučiš da ne želiš više da ideš kod nje, ne moraš ništa ni da joj kažeš. Dovoljno je i da se ne pojaviš ne sledećem pregledu, nego da odeš kod drugog lekara. Time ispadaš iz protokola, i samim tim i iz studije...
Srećno!

: kobrica - 17. februar 2012 22:00:41(UTC)
Jelo,

Ne razmisljaj tako da si baksuz. Nisi baksuz, jednostavno nisi znala. Vidi ovako, ja mislim da ce ona tebi ipak posvetiti posebnu paznju, jer si potpisala tu studiju tj. da ces ucestvovati. Druga stvar, ako ne budes zadovoljna, niko te ne tera korbacem da ides kod nje, bez obzira sto si potpisala. Vidi na uz kako stoje stvari, kakva je, postavi joj par pitanja i ako ti sve lepo objasni, znaci da je ok tj. da ce biti u redu. Ne brini se samo, sad mi je zao sto si sigurno pod stresom, a trudna si...Molim te, ne brini se, vec ako ne budes zadovoljna, promenis ginekologa i mirna Backa, zar ne? Samo mirno, nema mesta sekiraciji!!!!

poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac poljubac Javi kako je bilo!

: mama@3+ - 16. februar 2012 20:54:43(UTC)
Ja sam na 3 porodjaju tj CR dobila nju da me porodi slusala sam razne price o njoj da ovo da ono ....elem mene je porodila i da kucnem u drvo sve je dobro proslo ljubaznos na nivou kao strucnjak je odlicna samo me je jedna stvar naljutila al to sam ja kriva jer nisam razmisljala , kad sam trebala da vadim konce ona je rekla da dodjem u ordinaciju a ne u Betaniju i tamo mi je naplacivala isla sam 5 puta kad sam svatil da sam ovca za sisanje otisla u DZ kod svog lekara i zavrsila sve ....sto se tice strucnosti ekstra je a ovo ostalo je vec diskutabilno .....

: jela 12 - 16. februar 2012 15:44:33(UTC)
5 marta imam zakazan uz kod njepa cu videti sta kaze i kakva ce biti. Da sam znala sve ovo nebi nista ni potpisivala. Bas sam baksuz.

: NIKOLINA - 15. februar 2012 17:47:48(UTC)
Iskreno,mislim da o toj zeni niko nema lepu rec.pisano je o njoj i ranije ovde samo do sad nije bila otvorena tema posvecena njoj.
jelo,nadam se da ces se izboriti sa njom..mozda bude bolje jer si ipak ti njoj od koristi,da tako kazem...vode oni racuna o svojim studijama...

: jela 12 - 15. februar 2012 17:37:20(UTC)
jao boze kad citam sve ovo ne znam sta da radim i mislim. Ja sam potpisala da hocu da ucestvujem u tom njenom proektu tako da mislim da cu je se tesko otarasiti.

: Mozart - 15. februar 2012 16:56:55(UTC)
Ja sam o njoj cula samo lose price,niko nije imao reci pohvale za nju.Dok sam lezala 3 dana na patologiji samo sam molila Boga da ona ne bude tu. Bila mi je u viziti ali, je brzo otisla nekim svojim poslom.
Da je kojim slucajem trebala da mi uradi pregled "rucni" odbila bih. Trazila bih drugog doktora pa nek pricaju da sam luda i sta vec, ali da me ona pregleda NEMA SANSE.anene

: bronzani - 15. februar 2012 9:44:34(UTC)
Mi imamo veoma loše iskustvo sa nazovi dr Bogavac.Pre šest godina, to nešto što se naziva doktor je ugrozilo život mojoj sestri a i ponela se krajnje ne humano,ne ljuski i sve ne što postoji.Sestru su iz DZ, nedelju dana pred zakazan porođaj,poslali na CT jer se ne čuju otkucaji,dotična je bila dežurna taj dan u prijemnoj ambulanti.Odrađivala je svoj privatni posao telefonom tražeći od svih zaposlenih u ambulanti da se angažuju oko njenog privatnog posla(neki rezultati krvi ili sl).Tako odrađujući svoj privatluk tj telefonirajući onako usput je saopštila kako se beba ugušila,kako je prezrela posteljica,zelena plodova voda i nastavila da telefonira.Pored na krevetu je ležala još jedna trudnica,sestre u šoku pokušavale su da pomognu mojoj sestri i zetu.Dva dana pre toga sestra je bila na kontroli,rađen ultrazvuk,CT i sve je bilo super,zakazan carski rez jer je bio neophodan i odjedanput pojavlju je se ta rospija i podriva rad svog kolege dajući tako olako dijagnozu.Onda je počela da viče po prijemnoj ambulanti jer su sestrice bile angažovane oko moje sestre a niko od njih ne saznaje rezultate koji su njoj bili potrebni a i dalje je uredno telefonirala.Savetovali su nas da se sestra porodi prirodnim putem ,mi u totalnom šoku trpimo šikaniranja od strane dežurnog klinike koji je mislio da smo neki njen privatan biznis.Tek kad se moj zet izderao na njega i rekao mu da s njom nenamo veze počine drugačije da nas gleda.Sestri je terbao porođaj da se uradi što pre ali dežurni klinike nije mogao da odraradi to jer je veče proveo tražeći je po klinici.Pošto smo proveli tu ceo dan i noć videli smo sve što se dešavalo.Ona je celo veče odrađivala svoj privatni posao tj uvodila jednu po jednu pacijentkinju koje su dolazile.Sestru su počeli da porađaju tek ujutro kad je došla smena.Zbog njene ne stručnosti,bezobrazluka,ne ljudskosti ugrozila je život mojoj sestri jer joj je pretila opasnost od sepse.Inače njenom dr koji takođe radi u Betaniji i koji je cenjen i priznat čim je stigao u Betaniju obavestila sam o tome kako je koleginica sve svalila na njega.Inače razlog svega je bio drugi,pupčana vrpca omotana oko nogice.Kad su sestru otpuštali iz Betanije dobili smo savet od kolega i osoblja te "gospođe"da podnesemo prijavu protiv dotične da to samo ne bi postala jedna od priča.Pošto smo tad imali većih briga i narednih šest meseci pokušavali da pomognemo mojoj sestri da se izbori sa gubitkom i post porođajnom depresijom o a aksnije da iznese drugu trudnoću a sada i treću ostalo je na tome da je ovo samo jedna od priča koja mislim da treba da se čuje.

: Dorothy - 14. februar 2012 13:03:14(UTC)
Meni je bila na drugom porodjaju, ali sam ja srecom imala svoju babicu pa je samo bila prisutna nije se puno mesala. Uglavnom, zena je katastrofa, i ako pise o njoj sve grozno to je zato sto jeste. Ogradjujem se sto se tice njene strucnosti o tome ne mogu da sudim, ali kao covek, lekar je uzasna. Naime dok sam se ja poradjala, znaci faza istiskivanja bebe, ona je stajala na vratima porodjajnog boksa, drzala kesu u rukama i jela visnje, a kostice pljuckala u drugu ruku!!! Sta reci, ja sam samo ocekivala da pocne da ih pljucka po podu!!!
Posle tri porodjaja u Betaniji, samo ona mi je na crnoj listi, a verujte susrela sam ih jako puno i lekara i sestara i ostalog osoblja.

: marmit - 13. februar 2012 23:55:34(UTC)
Moja kuma je igrom slučaja završila kod nje. Nije imala novaca za odlazak kod privatnog dr, a dr u domu zdravlja ju je poslao u Betaniju, gde je završila kod dr Bogavac. Ona kaže da je dr izuzetno prijatna, skorz ok, išla je kod nje jednom mesečno na uz na polikliniku (naravno, čekala je satima), ali je pregled uvek bio korektan, čak je slala i na neke analize, neki test sa šećerom, kao plod je bio malo krupniji itd, hoću da kažem da je nije otaljavala, nego lepo pregledala. E sad, ona nije bila kod nje do kraja trudnoće, ni na porođaju joj nije ona bila, ali ko zna, ne mora sve da bude tako loše. Ja sam jedino čula da ona traži pare za porođaj, ali ako si deo nekog projekta, možda to i nije loše.
Svakako, svega ćeš se naslušati dok budeš trudna, ali ne mora sve da bude baš loše icon_smile

: jela 12 - 13. februar 2012 19:47:21(UTC)
Pa i ja sam samo citala ruzna iskustva sa njom pa me sad frka. mislim da u betaniji ne mozes da biras doktora. Bogavac vodi neki proekat kod zena koje su imale spontani pobacaj a ja sam ga imala tako da se plasim da cu je se tesko otarasiti.

: kobrica - 13. februar 2012 8:44:02(UTC)
Jelo, ne znam kako upade bas kod nje, ali ja bih volela kada bi ti otisla kod nekog drugog na pregled. Ja ti mogu iz sveg srca preporuciti dr Draganu Veber, ona radi privatno, ali zena ima znanje i oko sokolovo! Ako zelis, poslacu ti kontakt na mail. Ne plasim te, ali imali su ljudi neka cudna i ruzna iskustva sa njom, pa...Da je bas tako losa, pretpostavljam da je ne bi drzali u Betaniji, ali...Ako mozes, otidji i kod nekog drugog. Sve najbolje i zapamti: kod tebe je sve u redu, ali covek je mirniji kada to vidi i na papiru tj. ultrazvuku. Nisam zelela da ti unosim nemir, ali slusajuci iskustva drugih sa njom, ja je ne bih izabrala!

: krissty - 12. februar 2012 21:30:30(UTC)
Jao,ja je znam iz vizite sa Betanije, nemam lepu reč za nju,pacijentkinja joj kaže:boli me rana sa desne strane,a na kaže: pa otkud ja znam što vas boli, nisam vas ja operisala...
Uglavnom, imaš ovde puno komentara o njoj, 99% negativni.
Šta ti je rekla na expertnom, ako je rekla da je sve ok nemoj da brineš zbog toga što je zbrzala pregled, uglavnom kao osobu je niko ne voli

: jela 12 - 12. februar 2012 19:51:33(UTC)
Bila sam na exspertnom u betaniji kod dr Bogavac i pregled je obavila za 3 min. i samo mi rekla sve je u redu. Ima li neko iskustva sa njom?