Obaveštenja

Icon
Error

: bubica - 12. mart 2008 15:17:50(UTC)
13. Mart je svetski dan bubrega....popijte u to ime čaću vode i bubrezi će vam biti zahvalni!... icon_exclaim

http://bubreg.com/

: Gost - 12. februar 2007 1:21:00(UTC)
hvala vam na ogovorima malo ste me utesile juce sam bila sva :( :( radi se o mojo rodjenoj sestri kojoj je 22...
bila je onako na kontroli i snimanju jer je nesto vuklo da ode i zove me juce i kaze uzmi casu vode,sedi pa da ti nesto kazem kad sam sve to cula ja u soku...sa njom sam lepo razgovarala nisam panicila al sam posle razgovora bila sva nikakva i do 2 ujutru setala po netu..pa cak i gledala na nadjem avion i odem do nje ...ona nece kaze netreba mi niko nisam bolesna..al je ja ne vidim i neznam kako joj je u stvari i sta joj se mota po glavi..
urodjeno nije jer je kao mala 4 god imala upalu mokracnih kanala tada su bubrezi bili ok..sad po snimku se samo vidi da je umanjen i kako dr misli u pubertetu nije se razvio kao i drugi bubreg... neznam neznam sta da mislim i kako joj pomognem..cekam sad rezultate urina i krvi a onda treba na dubinsko snimanje..a cekanje me ubija..neizvesnost je nesto sto me izludjuje...

: Gost - 11. februar 2007 22:38:00(UTC)
Odgovori na tvoja pitanja:
1. Ne mora da ima nikakve simptome.Uglavnom onaj drugi bubreg nadoknadi funkciju manjeg bubrega i kada to uspe ne postoje nikakvi simptomi. Puno ljudi se nalaze u istu situaciju kao tvoja rodjaka a ne znaju za to.Obicno se to otkrije slucajno (ako ne da simptome).
2.Da postoji sansa da funkcionise i obicno funkcionise ali u manjem stepenu nego kada bi bio normalan.
3.Ne mora se operisati dok ne smeta (ne pravi probleme).
4.Da moze da rodi sa jednim bubregom.Naravno lekar mora voditi malo vise racuna o njoj.
5.Uzroci mogu biti puno ali obicno se radi o urodjenom anomalijom.

caos

: Gost - 11. februar 2007 22:18:00(UTC)
Draga Katarina, imam drugaricu iz osnovne, kojoj je jos kao devojcici odstranjen jedan bubrag. Ona je sada majka dvoje velike dece. Uz lekarsku kontrolu u trudnocama nije bilo problema.

: Gost - 11. februar 2007 19:20:00(UTC)
Ima 2 bubrega,ali oba joj nevaljaju!!

: Gost - 11. februar 2007 19:00:00(UTC)
hvala jela-jana jel tvoja strina ima samo jedan ili?

: Gost - 11. februar 2007 18:36:00(UTC)
ako ne funkcionise treba li doci do operacije?
[big]Ako joj ne smeta,ne mora operisati.[/big]

dal moze roditi ako se odstrani jedan bubreg tj dal je organizam u stanju da podnese trudnocu?
[big]Moze roditi.[/big]

Ovo znam jer moja strina ima istih problema i ima 2 zdrave i prave dece.

: Gost - 11. februar 2007 18:24:00(UTC)
bila bi vam zahvalna ko zna malo vise o bubreznim bolestima da i meni malo vise pojasni evo vec dva dana trazim po netu i citam al nista konkretno nisam nasla..
naime radi se o meni jako dragoj osobi kojoj je na ultrazvuku ustanovljeno da joj desni bubreg nerazvijen skoro duplo manji od levog..posto slede naredna ispitivanja mene interesuje
1-kako je moguce da ako ima malu funkciju ili pa nikakvu da to ne primeti ??nikakvi simptomi vezano za isti?
2-ako je nerazvijen dal postoji sansa da ipak funkcionise?
3-ako ne funkcionise treba li doci do operacije?
4-dal moze roditi ako se odstrani jedan bubreg tj dal je organizam u stanju da podnese trudnocu?
5-koji bi uzrok mogao biti da je do tog stanja doslo?ako je bila infekcija mokracnih kanala kako to da doktori nisu proveravali stanje bubrega nego samo dali baktrim? icon_eek
imam toliko pitanja al za sada bi bilo to to..hvala unapred

: Gost - 11. februar 2007 18:15:00(UTC)
.