Obaveštenja

Icon
Error

: maza - 6. mart 2011 22:56:53(UTC)
ma nema pojma ne pitaj " ti znas ja ludim u vrijeme ne ocekivane" tako da
ne znam ni sama vidjet cu ujutru kad se probudim sta cu uraditi i
nek bude sta biti mora...

: ćira - 6. mart 2011 20:23:10(UTC)
Uf mazo što si nestrpljiva!!!???
Možda ti je bila kasno ovulacija,pa ni test ne može još da ti pokaže II,jer ako je došlo do trudnoće,ona je još jako mala da bi se videlo šta,a sa druge strane,radila si ga uveče,kada je nivo hormona koji pokazuje trudnoću jako mali.
Najbolje ti je ili DA SAČEKAŠ JOŠ KOJI DAN(NAJBOLJE ĆE TI SE POKAZATI AKO KASNI 5-7) ili DA TEST RADIŠ UJUTRU KADA SE PROBUDIŠ I ODEŠ DA PIŠKIŠ(ako si kupila rapid bejbi test) JER JE TADA NIVO HORMONA NAJVEĆI ,pa samim tim i veće šanse za II.
Ali kao što rekoh,jako si nestrpljiva,bolje pogledaj neki film ili se zabavi sa bebcem...
Ljubac i samo opusteno...

: maza - 6. mart 2011 16:54:20(UTC)
trebam jedan odgovor na osnovu vasih iskustava
naime trebala sam dobit vjesticu juce medjutim nijesam
u zadnjih par mjeseci su mi neredovne u smislu da variraju od 26 do 30 dana juce je ajd da
kazem bio taj trideseti danas isto nista e sad dal da cekam za test jos ili da ga uradim ujutro??
radila sam ga prije tri dana ..dakle dva dana prije ocekivane i to uvece al -

: Tara - 21. februar 2011 13:12:16(UTC)
CAo svim forumasicama,
Ja sam imala jaku ovulaciju ( bio mi je rozikast sekret ) 14.02. i 15.02., sada imamblage mucnine, napetost u materici i povremeno mi se zatetura u glavi,,he, kao da sam malo popila...
Devojke dali ovo moze da znaci da sam trudna ili ....
Da li je neka od Vas imala ovako rane simptome?
Hvala Vam i saljem Vam veliki poljubac.. CMOK, CMOK, CMOK..

: vesna990 - 7. februar 2011 16:30:23(UTC)
Samo opusteno,sa prvom bebom sam ostala trudna neplanirano a da nisam ni znala ( plus sam imala samo 17 god) a sada sa drugom trudili smo se i bili napeti i nista a onda smo se opustili i stsa bude bice i gle trudnoca! Drzim vam svima fige i naravno cekam da javite kad ugledate II ! :D

: ija_ftn - 7. februar 2011 11:13:15(UTC)
Citat:
vesna990 - 30/1/2011 20:25

Ipak sam resila da necu vaditi krv,posto sam opet radila test :D i opet dve crtice ali ovaj put je bila za nijansu tamnija a i grudi su mi preteske tako da mislim da je to to.. :D Nemoguce da tri puta test pokaze isti rezlutat a da nije tacan....

bravo

Posalji i nama ostalima malo bebece prasine. Pleeease

: TanjaBP - 1. februar 2011 17:27:22(UTC)
Draga Vesna, jos jednom ti cestitam!!!Uzivaj u trudnoci. Seti nas se ponekada u forumu za trudnice.

: vesna990 - 31. januar 2011 21:25:30(UTC)
Ipak sam resila da necu vaditi krv,posto sam opet radila test :D i opet dve crtice ali ovaj put je bila za nijansu tamnija a i grudi su mi preteske tako da mislim da je to to.. :D Nemoguce da tri puta test pokaze isti rezlutat a da nije tacan....

: vesna990 - 31. januar 2011 18:09:46(UTC)
Hvala vam puno. Sutra ujutru idem da izvadim krv a u cetvrtak ce biti rezlutati. Kod ginekologa su mi zakazali tek za 9 februar. Javicu vam se u cetvrtak sta kazu rezlutati od krvi! :*

: TanjaBP - 31. januar 2011 11:42:06(UTC)
Draga Vesna svaka crtica pa i najslabija znaci trudnocu. To sto je bleda moze da znaci mnogo toga, da si radila test posle unosenja puno tecnosti (pa je izmerena manja koncentarcija hormona u urinu) ili da je trudnoca mala (sto i jeste) a najbolje je da uradis analizu krvi na hormon BHCG i on ce sigurno potvrditi trudnocu. Trudnoca se na UZ sa sigurnoscu ne moze videti sve do V-VI nedelje a i zadebljalji endometrijum ukazuje da se u njemu ugnjezdila jedna mala slatka beba. Dakle nema mesta panici.Izvadi krv i idi do ginekologa. CESTITAM TI NAJLEPSE STANJE KOJE JEDNA ZENA MOZE DOZIVETI.Uzivaj u trudnoci. Sve najbolje!!!

: minka - 31. januar 2011 11:37:48(UTC)
Vesna990 ja mislim da si trudna i kod mene je na testu se oba puta pojavljivala blijeda crtica druga i oba puta sam bila trudna.Druga crtica se ne bi trebala nikako pojaviti ako nisi trudna.Ja mislim da nemas potrebe za brigu jer ja mislim da je to 99% pozitivno tj.da si trudna.Najbolje sacekaj jos ovu sedmicu i posjeti doktora.Pozdrav i javi nam sta je na kraju bilo.

: vesna990 - 31. januar 2011 1:10:19(UTC)
Nova sam na forumu a strasno sam napeta. Ovako vesticu sam imala uvek redovnu ni jedan dan mi nije kasnila. Poslednja mi je bila 31.12.2010. a sad bi je trebala dobiti 27.01.2011 ali je nisam dobila. N ultrazvuku mi se nista ne vidi osim endometrijuma koji je 12mm. Radila sam test u petak tacno jedan dan nakon kasnjenja mens.i pojavila se i druga crtica koja je bila jako bleda. Sad sam uradila opet u nedelju nakon 3 dana kasnjenja i opet isto,bleda crtica. Sta to znaci,jesam li trudna ili ne? Da li moze test pokazati trudnocu i ako je nema? Htela sam ujutru da izvadim krv ali kod nas ponedeljkom ne rade tako da mogu samo samo u utorak a rezlutat ce mi biti gotov tek u cetvrtak-petak posto ovo salju u privatnu labor.pa se ceka 2-3 dana na rezlutat a ja cu do petka umreti u brizi,jer hteka bi jos jednu bebicu. Sa prvom bebom sam uradila test dva dana nakon kasnjenja i bila su obe crtice jako tamne... please heeeelo!!!!!!!!

: kaja85 - 30. januar 2011 14:20:53(UTC)
Samo da javim, posto su blago pocela da me bole krsta primetila sam pre nekoliko minuta sveto roze iscedak.
Najverovatnije je to to stigla je vestica ,nista od bebe ovaj put :(

: kaja85 - 30. januar 2011 13:15:35(UTC)
Prvo hvala na odgovoru :)

Nisam u mogucnosti da uradin beta hcg pre kraja sledece nedelje, pa me je zbog toga zanimalo da li je mozda bilo rano za test :( a i jedva cekam da ostanem turdna pa rekoh mozda umisljam simptome u nadi da je bilo rano za test i da mozda stvarno jesam

Ako se nista ne promeni za koji dan probacu ponovo sa testom .

: astor - 30. januar 2011 12:51:30(UTC)
kaja85, hormon beta hcg iz krvi ce ti odmak reci da li jesi ili nisi trudna. U svakoj laboratoriji mozes to da uradis, rezultat bude gotov za par sati. Ovi tesovi iz apoteke nisu bas najpouzdaniji, bar ne u mom slucaju.

: kaja85 - 30. januar 2011 12:02:30(UTC)
Pozdrav svima :) , u proteklih nekoliko dana cesto sam citala mnoge teme na ovom forumu. Zamolila bih Vas iskusnije da mi malo pomognete. Detaljno cu da Vam izlozim situaciju : Ovak,pila sam yazz pilule 11 meseci, u dogovoru sa doktorkom resila sam da posle ispijene poslednje kutije sto je bilo u decembru prestan da ih uzimam posto planiram da pocnemo pocnemo da pravimo bebu. E sad poslednja vestica je dosla 26 decembra, inace dobijala sam redovno na 28 dana. Jos uvek nista, cekam i cekam a od potencijalnih simptoma imam one koji ukazuju na trudnocu : otecene grudu, ucestalo posecivanje wc, smabu gorusicu juce,spava li se po ceo dan,dans su pocela da me boluckaju krsta i mozda jos po koji detalj. test sam radila juce ali je neativan a ja i dalje verujem da sam trudna :) ;
Ako neko moze da da savet sta da radim bila bih zahvalna

E da i izvinite na dugom postu ali morala sam da objasnim :)

: happymama - 22. januar 2011 20:32:13(UTC)
Drage moje divne ste,hvala vam.... ponovo sam jutros uradila test i crtica se sad bas lepo nazire,znam da sam nestrpljiva ali ovo nam se dogadja prvi put ... sve mi je mnogo lakse uz vas...

: alhemicarka - 22. januar 2011 13:16:46(UTC)
Cestitam happymama! Druga crtica se slabo vidi jer si nestrpljiva, pa si pozurila sa testom! Bilo kakvo pojavljivanje druge crtice ukazuje na trudnocu, pa cak i ako se slabo vidi! Sacekaj jos 2-3 nedelje, pa kod doktora da bi on jasno mogao da utvrdi trudnocu. Ja sam isla rano kod doce i prvo je manuelnim pregledom utvrdio da nisam trudna (ubedacila sam se jer sam vec svima razglasila), pa je posle na UZ video da ipak postoji mesak (pocetna faza trudnoce).
Uzivaj u trudnoci i nadam se da cemo se lepo druziti ovde na forumu!

: chencha - 22. januar 2011 12:40:13(UTC)
Happymama, moguce je, naravno! Druga crta je bleda jer si rano uradila test.
Ja sam radila test par dana pre ocekivane menstruacije, druga crta mi se pojavila tek posla pola sata i to jako jako bleda - jedva se nazirala. Evo ga bebac vec ima tri meseca icon_lol
Zelim ti laku i lepu trudnocu!

: njamiii - 22. januar 2011 1:09:16(UTC)
Happymama, cestitamo :) Zelim ti lepu i laku trudnocu.

: happymama - 21. januar 2011 23:05:13(UTC)
Pozdrav svima,stalno sam na roditelj portalu i uzivam u zajednickom iscekivanju sa vama :) no,mm i ja radimo na bebi i danas sam uradila test babyrapid i pokazao mi je jednu jako crvenu i drugu vidljivu samo kada trakicu podignem ka svetlu ili je stavim na neku tamniju povrsinu... meca bi trebalo da mi stigne za 4 dana,nisam mogla da izdrzim i uradila sam test! Da li je moguca trudnoca,molim vas pomozite jer cu izludeti

: maza - 6. novembar 2010 17:54:23(UTC)
e pa moram odmah odgovoriti ..dok sam kuckala poruku upavo sam dobila :(

: maza - 6. novembar 2010 17:30:55(UTC)
evo mini nedoumice u vezi testa
trebam sjutra NE dobit :D jer prizeljkujem dvije crtice
da li je rano da odradim test vec sjutra??

: Mirjana S. - 27. oktobar 2010 23:03:29(UTC)
Da, trebalo je, ako si ga radila posle 20-og.

: saanny982 - 27. oktobar 2010 16:03:07(UTC)
Zdravo, citam redovno sve sto pisete i mogu vam reci da imate sve jako puno iskustva.
Ja bih postavilo jedno pitanje. Naime posljednju sam menstruaciju imala 18.09.2010 godne od tada je nema, međutim radila sam test i on je negativan. Radila sam ga 25.10. jeli vec trebao pokazati ako je trudnoca u pitanju ili da ponovim test ponovo.

: marijapejic - 22. oktobar 2010 9:40:52(UTC)
Zdravo!
Ja samo da podelim sa vama iskustvo.
DO sad sam kupovala BR.trake, koje su 250.00din
necete verovati našla sam u Liliju, mislim da se zovu Gramem mini...tako nešto i 120dinara su!
Da niste možda vi imale iskustvo sa ovim "jeftinim"

: MilicaCale - 24. septembar 2010 13:40:03(UTC)
Da, tracice su beby rapid, i jos neke druge (meni su dva puta prodavali drugog proizvodjaca). Uvek kad potrazim najjeftinije, daju mi tracicu. Naravno, radi.

: Vajman - 24. septembar 2010 0:56:12(UTC)
Hvala:)
Od sad cu da koristim jedino tracice.

: Mirjana S. - 23. septembar 2010 21:19:50(UTC)
Ima ih i kod nas, nekoliko puta su skupli od domacih. Jos nesto: spominjes pipetu i kapljice; koliko znam po tom principu rade Gramem i BR skuplji. E, sad, za Gramem znam da je za trudnoce od 3-4 nedelje pokazao negativan rezultat, kada je BR tracica pokazala pozitivan. Postoje BR tracice (jeftinije) i plocice (skuplje). Nije me mrzelo da rastavim plocicu i da ustanovim da se u plasticnom okviru nalazi identicna tracica kao i kad kupis tracicu. Stoga najtoplije preporucujem Baby Rapid tracice za rano utvrdjivanje trudnoce. Ja im bezuslovno verujem i ne znam nikog koga su izneverile.

: Vajman - 23. septembar 2010 15:28:50(UTC)
Hvala na korisnim informacijama! :)

: Vajman - 23. septembar 2010 15:26:12(UTC)
Hvala puno!:)

: njamiii - 23. septembar 2010 15:22:08(UTC)
Ja sam prilicno sigurna da takvih testova ima i kod nas? Sta vise mislim da sam bas tako neki radila kada sam ostala u drugom stanju (pre nesto manje od 3 godine) hmm Ne secam se nikakve pipete. Raspitaj se po "bolje snabdevenim apotekama"

: MilicaCale - 23. septembar 2010 14:57:37(UTC)
vajman, imas test trakice koje se urone u casu.

: Vajman - 23. septembar 2010 13:59:29(UTC)
Drage moje,pre par dana drugarica mi je donela test za trudnocu iz Amerike,i odusevila sam se,izgleda kao plasticni toplomer,
stim sto vrh stavis pod mlaz urina,bukvalno pet sekundi i nakon minuta ti se pokazuje plus ili minus u zavisnosti od rezultata :))))
Moram da priznam da ne mogu da docekam da takvi testovi dodju i kod nas.A ne da mi se ruka trese svaki put kad treba da kapnem sa pipetom one cetiri kapi u test:)

: LILI76 - 22. septembar 2010 0:15:47(UTC)
hvala vam,divne ste,nadam se da neće biti ništa strašno,još nisam dobila,samo nekakav smeđi iscjedak ponovo.javljam vam se kada dođem sa pregleda.Pozdrav i hvala puno,ovaj forum mi je velika utjeha,sa vama mi je lakše

: LILI76 - 22. septembar 2010 0:10:10(UTC)
hvala vam,divne ste,nadam se da neće biti ništa strašno,još nisam dobila,samo nekakav smeđi iscjedak ponovo.javljam vam se kada dođem sa pregleda.Pozdrav i hvala puno,ovaj forum mi je velika utjeha,sa vama mi je lakše

: Mirjana S. - 21. septembar 2010 22:44:48(UTC)
kada je meni ginekolog rekao da imam cistu toliko sam nse uplasila da sam pocela da razmisljam o pisanju testamenta. terapija je bila 15 dana po jedna tabletica, cista je nestala odmah i jajnik je formirao par celija posle manje od nedelju dana. opusti se. to stvarno nije nista strasno...

: kobrica - 21. septembar 2010 8:12:10(UTC)
LILI, NEMA ZAISTA MESTA TVOM STRAHU OKO CISTE, TO ZAISTA JESTE CESTA POJAVA, ZATO SAMO SLUSAJ UPUTE SVOG LEKARA I SVE CE BITI NA SVOM MESTU:)

: LILI76 - 20. septembar 2010 20:38:07(UTC)
radila jutros,ništa od trudnoće,još nisam dobila.Išla na ultrazvuk,imam cistu na lijevom jajniku veličine 26mm.Zna li neko da li je to opasno, ne znam ništa o tim cistama, doktor mi je rekao da to nije ništa strašno, da to ima svaka druga žena, al ja se bojim.U četvrtak sam naručena kod ginekologa, i dalje me boli u predelu jajnika,vjerovatno od te ciste.Razočarana sam i uplašena,al valjda će i nas jednom Bog pogledati.Pozdrav i hvala ti kobrice.

: kobrica - 20. septembar 2010 11:59:57(UTC)
MOJ TI JE SAVET, DRAGA LILI, DA IZVADIS KRV NA BETU HCG I ZNACES I KOJA SI NEDELJA :) JAVI NAM REZULTAT! SVE NAJBOLJE!

: LILI76 - 18. septembar 2010 3:09:30(UTC)
POZDRAV SVIMA,NOVA SAM NA FORUMU ,MOŽE LI MI NEKO POMOĆI : Zadnju menstruaciju sam imala 06.08. , ciklusi mi i nisu baš redovni, 03.09.( vrijeme menstruacije ) mi se pojavio smeđi iscjedak, mislila sam da će posle njega doći menstruacija ali nije, iscijedak je bio taj dan malo, i sutradan još manje i to je to. Večeras sam radila test i negativan je .Imam sve simptome trudnoće ( ali čini mi se da ih imam cijelu godinu jer ja i mm radimo na bebici ). Da li je moguće da je test pogrešio, da li neko ima sličnog iskustva ? Evo sad dok čitam vaše poruke,imam bolove u predelu jajnika , i ti povremeni bolovi su prisutni već 15 dana.Ne znam šta da mislim,ne spavam već desetak dana,tako silno želim te dve crtice a večeras sam se baš razočarala

: kobrica - 17. septembar 2010 11:25:26(UTC)
ANONIMNA, TRUDNA SI 1000000000000%, MOJ TI JE SAVET DA URADIS I VADJENJE KRVI NA BETA HCG, DA VIDIS KOJA JE VREDNOST I KOJA SI NEDELJA TRUDNOCE. NEMA DILEME DA SI TRUDNA, TO TI JA I BEZ DOKTORA MOGU POTVRDITI. JOS SE NIJE DESILO DA JE NEKOM DRUGA CRTA BLEDA, A DA NIJE BIO TRUDAN, POGOTOVO AKO TI MENSTRUACIJA KASNI. POSLE VADJENJA KRVI IDI PRAVO GINEKOLOGU DA TE POSAVETUJE STA DA RADIS.

: anonimna - 17. septembar 2010 11:09:49(UTC)
Ljudi, pozdrav svima. Molim Vas da mi pomognete, strasno sam zabrinuta. Menstruacija mi kasni oko 7 dana (ciklusi su obicno na mesec dana). Uradila sam jutros baby rapid i pokazala se 1 jasna i druga jedva vidljiva crta. Do oplodjenja je moglo da dodje jedino pre 25 dana (11 dana ciklusa) jer mi je tad puko kondom prilikom odnosa. Pretpostavljam da bi do sad vec morala biti jasno vidljiva i druga crta. Sta mislite da li sam trudna?
Uradicu i dodatne testove, ali zelim da cujem i Vase misljenje sto je moguce pre.
Hvala.

: kobrica - 13. septembar 2010 9:18:31(UTC)
Evo jednog iskustva moje prijateljice: nije imala nikakve simptome, ali joj menstruacija nije dosla na vreme, te ona kupi dva testa i oba negativna. Ode ona da izvadi betu HCG, a vrednost preko 600 jedinica, znaci trudna i to bas, bas, pa sad vi vidite :)

: anita75love - 9. septembar 2010 13:53:37(UTC)
Bitldjus-testovi za trudnoću ne greše sem u slučajevima koje su navedene na uputstvu (neki kanceri isl), ako se rade onda kada teba i kako treba.
A rade se tako što se uzme prvi jutarnji urin najranije 10 dana od odnosa kada misliš da si zatrudnela ili najranijer 3-4 dana pred očekivanu menstruaciju ako dolazi tačno u dan.
Ukoliko test radiš 4-5 dana od kada si trebala da dobiješ onda su sigurno tačni. dve crte su lepo vidljive (kada se radi ranije druga je tanka i bleda ali se vidi) i ne moraš da radiš sa prvi jutarnjim urinom već sa bilo kojim s tim što mora da od poslednjeg odlaska u wc prođe bar 4 sata i da za to vreme nisi pila isuviše vode kako bi bio koncentrovan (najbolje da ne piješ ništa-znači svu vodu i bilo kakvu drugu tečnsot piješ do poslednjeg odlaska u wc i onda 4 sata ništa).
Ja nikada nisam mogla da čekam jutro pa sam obično test radila sa popodnevnim urinom-odem posle posla, kupim i uradim ovako i uvek je bilo pouzdano i u pozitivnom i negatrivnom rezultatu.
:-*

: triksy - 8. septembar 2010 18:15:47(UTC)
Testovi umeju jako da grese ukoliko su prerano uradjeni.meni licno se desilo da je pokazivao jednu crtu kad je trebao dve :) sacekaj jos 3-4 dana pa ga ponovi icon_razz nadam se da sam bar malo pomogla

: niks - 2. septembar 2010 20:34:47(UTC)
Dobrodosla cvecko
Izvadi krv,ustvari betu iz krvi i bices sigurna,to se radi u bilo kojoj privatnoj laboratoriji i kosta 700-1000 din,a rezultate dobijes za par sati

: ragaco - 2. septembar 2010 20:32:23(UTC)
Zdravo Bitldjus i dobrodosla!Sad malo je smesno da ja koja nikad nisam ostala u drugom stanju pricam ovo tebi koja vec imas dete....ali mogu da ti prenesem ono sto ja znam-a to je da svi ti simptomi mogu najaviti i vesticicu i bebicu,dakle vrlo su slicni...a opet sve zavisi od osobe do osobe....a i svaka trudnoca je drugacija...Nego koliko tebi kasni,koji ti je dan ciklusa,jesu li ti menstruacije redovne?Mozda je rano za test,mozda je ovulacija bila kasnije ovog meseca....Sacekaj neki dan,pa ponovi test....zelim ti da je bebac vec na putu,javljaj novosti.Pozdrav!!!

: bitldjus - 2. septembar 2010 19:11:50(UTC)
Pozdrav za sve.Nova sam na forumu,pa ako postavim vec postavljeno pitanje ne zamerite mi.imam dilemu.Naime test mi je negativan a imam bolove u stomaku i ledjima vec par dana.cak mi je i muka sa vremena na vreme.Pokusavam da ostanem trudna ali nikako vec neko vreme.Vec imam sina i plase me ovi simptomi jer mi je prva trudnoca bila laka i bez bolova.Jesam li ja trudna ili samo umislila.pomoc.....

: bitldjus - 2. septembar 2010 18:56:13(UTC)
Zdravo svima.Nova sam pa se unapred izvinjavam ako negde u necemu pogresim prilikom obracanja icon_rolleyes Zna li neko da li testovi za trudnocu grese?Naime imam bolove u stomaku,boli me kicma u donjem delu i sa vremena na vreme mi je strasno muka a test je negativan.muci me iscekivanje.pozdrav za sve.

: nacafaca - 6. jul 2010 12:40:45(UTC)
Lepo kupi jos jedan test uzmi baby rapid ne grese i znaces na cemu si!

: secer - 6. jul 2010 12:17:27(UTC)
ja tebe nista nisam skontala....jel test pokazuje dve crtice ili jednu??? jel ti dr radila UZ vaginalni ili sta????pojasni malo bolje da bi i mi razumeli i odgovorili ti

: kića - 6. jul 2010 11:12:16(UTC)
:( Dragi moji, najprije zdravo svima!!!

Ja sam u sretnom braku, treba da se selimo za godinu dana u drugi stan. To treba da ruješavamo pa tek onda beba. Međutim, meni kasni, bila sam kod ginek kaže sve u redu, a trudnoću ne spomenu! A test mi jetros na jednoj strani testa ( ona strana koja se stavlja u urin ) - dvije crtice ( strana na kojoj kao treba biti crtica ) - je jedna..... Šta sad to znači nije mi jasno. Ujedno , bojim se ginekoloških pregleda. Voljela bih da sam trudna, ali me strah do neba. Nismo riješili ništa što se tiče stana. Kako to sve da prihvatim? :(

: kika - 23. jun 2010 13:28:21(UTC)
MENI JE KUCNI TEST BIO NEGATIVAN KADA MI JE KASNILA JEDAN DAN.
POSLE PAR DANA SAM DOBILA, ALI VRLO OSKUDNO.
KADA MI JE KASNILA 7 DANA, TEST JE BIO POZITIVAN.
KADA MI JE KASNILA 14 DANA, DR JE NA UZ VIDELA MRVICU.

JA TESTU NE BIH VEROVALA SVE DOK MI NE BI KASNILA 7 DANA.

: ancicvele - 19. jun 2010 11:13:42(UTC)
Pozdrav, draga čekalice. Volela bih da ti pomognem, ali samo mogu samo rečima.Kažeš da si uradila test, oni su pouzdani, pa ako nije pokazao dve crtice, sačekaj još neki dan. Pritisak koji osećaš je sigurno sa razlogom, možda ga više osećaš jer ti je to stalno u mislima. Ciklus možda kasni zbog sresa, vrućine, možda su ti hormoni malo poludeli.
Javljaj rezultate!
:-*

: cekamo_bebu - 19. jun 2010 3:56:33(UTC)
hvala vam svima...
ja se nisam javljala, nista nisam uradila.
jos uvek nisam dobila, evo sutra tj danas je 38 dan ciklusa, u sredu tj kad je trebalo da dobijem radila sam babyrapid i bio je negativan.mene je taj dan ceo boleo stomak
kao da cu da dobijem, ali jos uvek ciklusa nigde.
prilicno sam uplasena, jer nisam osigurana i nemam knjizicu a stomak me i dalje boli.
tj kao da me boli besika, cesto mokrim i stalno mi je muka, a i taj pritisak u donjem stomaku ni malo nije prijatan.
nisam se nikad osecala ovako i nemam pojma sta da radim.
pretpostavljam da nisam trudna posto bi babyrapid valjda pokazao nesto, al sto me onda stalno boli stomak i taj pritisak.
nije on jak, ali stalno je tu i to me plasi :( :( :(
bas sam ocajna...

: hippeia - 11. jun 2010 21:57:31(UTC)
to sto imas temperaturu oko 37 je normalno u drugoj polovini ciklusa i ukoliko si ostala u drugom stanju temperatura ti nece padati sve do kraja trudnoce. Ako nije doslo do trudnoce temperatura ce ti pasti dan-dva pred menstruaciju.
Meni je test iz apoteke bio pozitivan dan kada je trebalo da dobijem, pa pretpostavljam da taj dan ni za betu nije rano. Ja bih ti preporucila da sacekas bar do onog dana kada bi trebalo da dobijes.

: katarina - 11. jun 2010 21:12:48(UTC)
Ne verujem da je bio spontani prvi put jer i sama kazes da dobijas na 30-35 dan.Sada sacekaj koji dan kad prodje 35 dan i onda kupi test to ti je najeftinije i najbezbolnije

: Estella - 11. jun 2010 21:10:57(UTC)
Ja mogu samo da ti kazem iz licnog iskustva da sam imala cikluse na 28 dana i da su mi test iz urina, kao i beta iz krvi pokazali trudnocu 29. dana ciklusa.

: cekamo_bebu - 11. jun 2010 20:08:53(UTC)
:(
Svima se izvinjavam pretpostavljam da slicne teme postoje ali ja se jako jako lose snalazim naa forumu jos mi je i kompjuter u kvaru pa koci nesto.
Ne znam kada da uradim betu i ona objasnjenja na netu su me jos vise zbunila.
imam neredovan ciklus i pcos, sto se stabilizovalo glucophagom koji pijem vec godinu dana.
vec 5 meseci pokusavamo da ostanemo u drugom stanju i nikako da nam uspe.
proslog meseca sam mislila da sam u drugom stanju, menstruacija mi je kasnila, ja sam bila nekako sva otecena i umorna, a nemam neki pms pa da znam kako to izgleda i u vecernjim satima sam imala blagu temperaturu, kao groznica, koja nije prelazila 37.3.
Ciklus sam imala 9.aprila, ali sam 13 maja popodne prokrvarila i dobila visoku temperaturu.
Nisam osigurana, moram da cekam jos mesec dana dok ne sredim sve sa knjizicom i nisam mogla da odem kod lekara.
shvatila sam da i ako sam bila u drugom stanju to je nazalost bio spontani i da je on prilicno cest u tako maloj trudnoci.
sada bih dakle trebalo da dobijem, danas mi je 30dan ciklusa, a ja sam opet umorna vec nekoliko dana.
juce kada sam dosla kuci iz grada pojavio mi se neki braonkast sekret na vesu, ne puno, ne u vidu kapljica, nego onako u vidu dve linije jako tanke, kao razmazane.
umor ne prestaje, neki cudan ukus u ustima i ponovo su mi grudi krenule da oticu.
ono sto me brine je sto imam i sad uvece tu neku kao temperaturicu, cak je ponekad i samo 37 al ja imam utisak da "gorim".
E sad moje pitanje je posto aktivno radimo na bebi i imamo ceste odnose u svakom slucaju barem 3x nedeljno i uopste ne koristimo zastitu, da li je moguce da sam u drugom stanju i kada mogu da vadim betu.
Kuma mi kaze moze jos par dana posle odnosa, nego kaze bar deset posle ovulacije (al ja ne znam kad mi je uopste ovulacija) neko kaze bar pet posle ocekivanog ciklusa...
Pa sam potpuno zbunjena, dakle ne bih radila test iz urina, nego iz krvi.
Da li bi sutra, dakle 31dan ciklusa bilo suvise rano?
Jesu meni sada uredni ciklusi ali nisu na 28 nego na 30-35 dana.
Tako bih volela da sam u drugom stanju ali nisam u finansijskoj mogucnosti da radim vise testova, pa ne znam da li je sutra suvise rano za betu, da me posle to ne muci "a sta ako"...
Bila bih vam zahvalna na odgovoru zaljubljen

: zabrinuta d - 21. maj 2010 19:56:16(UTC)
HVALA mile moje!

: Fokica - 21. maj 2010 19:43:54(UTC)
100% pouzdan je test preko krvi.

: mmiilleennaa - 21. maj 2010 18:50:50(UTC)
Ja stvarno ne znam nista o tome. Mozde je najbolje da pitas devojke u Kafancetu za cekanje 2 crtice. Zelim ti sve najbolje :)

: zabrinuta d - 21. maj 2010 18:23:05(UTC)
ljudi, ko moze da mi pomogne.

Imam problem. Moj dragi i ja zelimo bebu. Ranije sam, prosle godine imala problem sa cestom i obilnijom menstruacijom pa su i ciklusi bili poremeceni. Poslednja tri meseca imam na 28, 28 pa na 26 dana. Poslednja mens. mi je bila 15.aprila i jos nisam dobila. Ume da mi bude muka, boluckaju me grudi i stalno menjam raspolozenje, a sta god pojedem kasnije me hvata muka. Jutros sam radila testic sa onom tracicom (najjeftiniji) i negativan, a kod lekara, posle toga sam radila ultrazvuk i rekli su mi da mi je endometrijum uvecan ali da se drugo nista ne vidi pa da dodjem za nedelju dana. Uzbudjena sam i molim vas da mi neko pomogne da mi odgovori da li ima ikakve sanse da sam trudna jer je doktorka rekla da vise ne radim test. icon_surprised ops:

: pazienza - 14. mart 2010 15:32:53(UTC)
Zdravo cure,

evo i mene u potrazi za odgovorom na svoje pitanje.
Naime, prvi dan mog poslednjeg ciklusa je bio 02.feb. 10. Negde oko 26.feb.10. sam radila prvi rapid beby test, pa drugi oko 05.mar.10. i oba su bila negativna. Onda sam 11.mar.10. radila Beta HCG i rezultat je bio 795 mIU/cc, sto je po tablicama nesto nizi iznos od normalnog.
Posto je subota neradna za labaratoriju u kojoj sam prvi put radila Beta HCG ponovicu ga sutra, tj nakon 4 dana.
Sinoc sam ponovo uradila baby test i bio je pozitivan, doduse sa slabije vidljivom drugom crticom.

Moje pitanje je sada da li je neka od vas imala nizi nivo HCG i imala normalnu trudnocu, posto me vec pocinje hvatati panika od vanmatericne trudnoce, posto sam u avgustu prosle godine imala spontani u 11. sedmici trudnoce, a MM je pre nepunih mesec dana radio spermogram koji uopste nije bio sjajan :?

: Estella - 13. mart 2010 15:47:04(UTC)
Cao muse, sve je to ok. I kod mene je bio potpuno isti slucaj sa testom, pokazao posle jednog dana kasnjenja. A ovo za starost trudnoce ne brini nista, tako ce ti biti na svakom uzv, retko kad velicina ploda odgovara tacno u dan nedelji trudnoce. Pa tako imas gestacijsku starost trudnoce (broj nedelja od prvog dana poslednje menstruacije) i sonarnu starost trudnoce (odredjuje se prema merama bebe) i to se retko kad poklapa i potpuno je u redu! Moze da se desi da na sl. uzv plod ide unapred ili opet kasni... Cestitam i uzivaj!

: muse - 10. mart 2010 17:02:23(UTC)
pozdrav svima ! tragam za svojim odgovorom,ali nikako da ga nadjem ,pa sam ovde zalutala.... sto se tice babyrapida meni je menstruacija kasnila 1 dan i pokazao mi je dve crtice. doduse,druga crtica je bila dosta svetla ,ali dovoljno da se vidi.. otisla kod doktora i utvrdili ranu trudnocu .. tako da drage moje ,kod mene je bilo dosta pouzdano . a da ne zaboravim da nisam koristila ni prvu jutarnju mokracu ... ono sto mene zanima - da li neko moze da mi objasni - po nedeljama od prvog dana poslednje menstruacije trebalo bi da sam sad peta,ali doktorka mi je rekla na ultrazvuku da po plodu vidi da je star 4 nedelje ,kaze da sam kao nedelju dana kasnije zatrudnela. da li je to u redu ? sve mislim da se plod ne razvija kako treba. ili je to sasvim ok?

: kikica - 10. mart 2010 15:14:15(UTC)
Hajde pa nas jos jednom obraduj....i javljaj obavezno :)

: Bomi - 10. mart 2010 14:03:14(UTC)
Ništa još uvek Kikice. Nisam dobila a nadas mi je 38-i dan. Test nisam ponovila, sve mislim da je zakasnila ovulacija.

: kikica - 10. mart 2010 10:15:58(UTC)
Bomi sta se desava....ima li novosti?

: kikica - 10. mart 2010 10:15:31(UTC)

: kikica - 10. mart 2010 10:14:52(UTC)

: da2 - 10. mart 2010 1:52:41(UTC)
Citat:
b_a_b_y - 23/2/2010 23:15

Cao devojke i zene :)! Citam ovaj vas forum vec satima, pa sam resila da si ja prijavim i kazem sta mene muci.....iako vidim da je tema poslednji put bila posecena pre mesec dana......ali ajde :) Radi se o tome da mi kasni menstruacija vec 9 dana!!! Nikada ranije mi nije toliko kasnilo, i naravno mnooooogo bih volela da ne dobijem bar narednih devet meseci! Radila sam vec dva puta test na trudnocu, i oba su negativna :(, ali ni menstruacije jos nema..... E sad........radi se o tome da sam pre mesec dana krenula na aerobik....vezbam tri puta nedeljno......i jos sam radila onaj test intolerancije tako da sam i na nekoj vrsti dijete....oslabila sam 5kg za 4 nedelje! Da li to moze da bude razlog sto mi kasni menstruacija???
Unapred hvala na odgovoru!

Ja mislim da aerobik nema veze sa tim, on ti moze doprineti redovnoj mens ili da skrati ciklus dan ili dva, a nikako da produzi.

: Bomi - 8. mart 2010 14:48:56(UTC)
E Duco, kako te se ne bih sećala. Trudovale smo zajedno. Joca je šećerak. Ljubi ga od malog Marka i mene.

A daj Bože da sam trudna jer mi je već 35. tako da moram da požurim.

: duckiduca - 8. mart 2010 0:18:37(UTC)
Ej Bomi jel me se secas sa tromesecja :) dok smo bile trudne..hehe
Znas kako veca ti mozda kasni onako a mozda si trudnica ..mozda ti je ovulacija kasnila ili tako nesto..ko zna..sacekaj jos par dana pa kod doce on ce ti najbolje reci.. ljubimo te Joca i Ja

: Bomi - 7. mart 2010 23:22:46(UTC)
Evo i moje dileme. Dobijam skoro uvek na 26. dan, tj trebala sam dobiti 25.2.Test sam odradila 2.3.(4 dana kasnjenja), medjutim bio je negativan. U tom periodu imala sam bolove kao da ce svakog trenutka krenuti i sekret koji do sada nikada nisam imala kremast a rastegljiv.
Ne verujem da je test omanuo, ali se i nadam da jeste (u prvoj trudnoci mi je vec 28. dan bio pozitivan). Poslednjih nedelju dana pratim bazalnu temperaturu koja iznosi 36,9C, a na pocetku ciklusa je bila 36,6.Ali sam napravila pauzu u merenju bas polovinom ciklusa tako da neznam kada je bila ovulacija.

Sada nemam bas nikakve simptome, ni trudnoce ni da ce veca stici.

: ielena - 25. februar 2010 1:32:58(UTC)
Trebalo bi da test vec bude pozitivan kad ti kasni 9 dana.

: b_a_b_y - 24. februar 2010 0:15:42(UTC)
Cao devojke i zene :)! Citam ovaj vas forum vec satima, pa sam resila da si ja prijavim i kazem sta mene muci.....iako vidim da je tema poslednji put bila posecena pre mesec dana......ali ajde :) Radi se o tome da mi kasni menstruacija vec 9 dana!!! Nikada ranije mi nije toliko kasnilo, i naravno mnooooogo bih volela da ne dobijem bar narednih devet meseci! Radila sam vec dva puta test na trudnocu, i oba su negativna :(, ali ni menstruacije jos nema..... E sad........radi se o tome da sam pre mesec dana krenula na aerobik....vezbam tri puta nedeljno......i jos sam radila onaj test intolerancije tako da sam i na nekoj vrsti dijete....oslabila sam 5kg za 4 nedelje! Da li to moze da bude razlog sto mi kasni menstruacija???
Unapred hvala na odgovoru!

: VesnaS - 28. januar 2010 9:07:56(UTC)
Ja sam od prilike pratila nas kalendarcic i tad sam ostala trudna. Mada sam ja sebi uzela za rezervu 2 dana pre i 2 dana posle ovulacije na kalendaru icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Test je bio pozitivan 10-15 dana posle!! Tako da si ti bas poranila sa testom, za 2 dana se ne moze nista promeniti, jajasce jos putuju!! icon_lol

: LediIv - 28. januar 2010 1:02:59(UTC)
uh, ljubicka, to ti je bas, bas prerano za test. prvo taj kalendar je potpuno nepouzdan, on prikazuje ono sto je prosek. drugo, cak i da uzmes da je tacan, plodni dani ti pocinju nekoliko dana PRE ovulacije, i s ovulacijom se zavrsavaju. a do zaceca dolazi kad dodje do ovulacije. tako da je moguce da si ti test radila maltene tog dana kad si imala ovulaciju (ili cak, ako ti je ovulacija pomerena na kasniji deo ciklusa u odnosu na ono sto je prosecno - da cak nije jos bilo ni ovulacije).
baby rapid, kao i vecina testova, moze da pokaze trudnocu minimum 7-10 dana posle zaceca, mada se ja na ovo "7" uopste ne bih oslanjala. minimum 10-14 dana. dakle, imas jos vremena i vremena strikam strikam strikam

: ljubicka - 28. januar 2010 0:58:33(UTC)
Dali je neko radio kalendar ovulacije preko neta i dali je bio tacan?Posle koliko dana babyrapid tacno pokaze prisutnost trudnoce? Molim da mi neko odgovori jer mi je kalendar pokazao da su mi to bili plodni dani a test mi je posle 3 do 5 dana pokazao negativno.

: bobba - 16. januar 2010 20:25:21(UTC)
Lena86 dobro dosla! Na zalost moraces cekati bar jedan dan da ti kasni da bi uradila betu i otprilike 3 dana da uradis test jer pre toga rezultati nisu pouzdani tj rezultat je u glavnom negativan. Imas vec temu o tome sto te zanima kao sto Ragaco rece pa iscitaj polako.

: ragaco - 16. januar 2010 20:03:22(UTC)
Draga Lena,imas temu po ovom pitanju,pa prelistaj[U ISCEKIVANJU-TESTOVI TRUDNOCE],mislim da se tako zove.Dok ne nadjes evo male pomociicon_surprised bicno imaju osetljivost 25IU/l,a ima i nekih na 10IU/lIli uradi Betu u bilo kojoj laboratoriji.Najbolje je medjutim da ipak sacekas radi pouzdanosti rezultata.Znam da je tesko,iz licnog iskustva na zalost:(

: Lena86 - 16. januar 2010 1:06:05(UTC)
Cao drage moje :) :)
kao sto se i vjerovatno vidi nova sam na forumu pa jos uvijek ne znam bas kako sve ovo funkcionise,ali se nadam da mi necete zameriti i da cete mi pomoci da rijesim problemcic.
Vec neko vrijeme pokusavam da ostanem u drugom stanju,ali...
Sada sam vec bila ubedjena da sam trudna ,znate vec one umisljene simptome(kad nesto tako jako zelite)ali nista..koji test po nekom vasem iskustvu najranije pokazuje rezultate,ne mogu cekati da mi kasni.

: LediIv - 2. januar 2010 19:43:44(UTC)
hvala vam, devojke zagrljaj zagrljaj zagrljaj
bice, bice, ja sam optiimista. a nadam se da ce biti i za druge cekalice iz kafanceta, stvarno su zasluzile klanjam klanjam klanjam

: tufnica - 2. januar 2010 19:40:05(UTC)
Hvala ti Ledi Iv od srca!!!Deda mraz me je ove godine bas bas obradovao a za godisnjicu taman stize bebac!!!!
Tebi zelim da sto pre na testu ugledas bas ono sto zelis II CRTICE!!!

: ija_ftn - 2. januar 2010 12:18:13(UTC)
Citat:
LediIv - 1/1/2010 03:13

i ja imam dobra iskustva s baby rapid-om, iako u poslednje vreme bas i ne pokazuje ono sto bih ja zelela :(

Zelim ti da u Novoj godini sto pre ugledas dve crte :-*

: LediIv - 2. januar 2010 4:13:46(UTC)
tufnice, cestitam!!!!!!!!!!!!!!!!!! kakva divna vest za prvi dan nove godine bravo bravo bravo bravo

i ja imam dobra iskustva s baby rapid-om, iako u poslednje vreme bas i ne pokazuje ono sto bih ja zelela :(

: tufnica - 2. januar 2010 0:06:28(UTC)
I ako sam mislila da nikad necu ugledati kako izgledaju II crtice na testu ipak je sreca zakucala i na moja vrata.
Radila sam baby rapid test cetvrti dan kasnjenja menstrucacije i to ne sa prvom jutarnjom mokracom i za 20 sekundi su bile dve jake i debele crtice. bravo bravo bravo
Sto se tice testa baby rapid mislim da su bas pouzdani jer do sada su mi uvek pokazivali tacno i kad nije bilo trudnoce a ja sam umisljala simptome.

: VesnaS - 23. decembar 2009 9:21:25(UTC)
Secer jako dobro si obavestena :-*
Nema sanse da test bude nakon 3 dana pozitivan, pa 15 dana treba da se jajasce namesti, tako da nema sanse! zaljubljen

: secer - 23. decembar 2009 2:12:50(UTC)
89boka, ja prvi put cujem za nakon tri dana, ali mozda nisam obavestena...znam za nedelju dana ali za 3, pojma nemam...mada ja sam samo jednom kupila test u zivotu i taj put su bile dve crtice :).....zato ce ti bolje odgovoriti ove devojke sto su se nakupovale i nakupovale testova:)))

: 89boka - 22. decembar 2009 20:43:25(UTC)
Zdravo!!! Uclanila sam se ovde i nadam se da ce te mi pomoci.Da li je moguce da test bude pozitivan nakon tri dana posle odnosa? Neko mi je rekao da je to ne moguce,da mora da prodje vise,a neko da je dovoljno i 48 sati da bi se uradio rest??? Unapred hvala!

: VesnaS - 20. decembar 2009 15:47:04(UTC)
Ivana cestitam bravo bravo bravo

: Ivina mama - 20. decembar 2009 15:09:08(UTC)
Ja sam koristila baby rapid i radila sam ga na dan kada je trebalo da dobijem menstruaciju. Odmah je pokazao dve crtice a šta je dalje bilo možete videti na tikeru :)

: rp1980 - 19. decembar 2009 14:35:25(UTC)
Elena, meni je proslog meseca kasnilo vise od 10 dana i sve te simptome sam osecala, uradila 3 testa, svi pokazali negativno, na kraju radila i betu, i kada je i ona pokazala negativno, dobila sam posle 2 dana... :( Tako da ja mislim da ako test kaze da nema trudnoca, onda je nema... Sacekaj jos malo pa vidi. Mozda su u pitanju hormoni, kao sto rece Vesna.

: VesnaS - 12. decembar 2009 11:48:38(UTC)
elena postavila si malo komplikovano pitanje, da li si trudna niko od nas ne moze znati icon_lol
Mozda jesi, ali si imala ovulaciju jako kasno pa test ne pokazuje trudnoci ili je neka upala. Menstruacija takodje moze kasniti zbog hormona, psihe!!
Ja ti zelim da ti bude onako kako sama zelis, javi nam sta je bilo!
Srecno

: elena.k - 11. decembar 2009 18:44:28(UTC)
zdravo svima:)
kasni mi mesecnica 4 dana ,test mi pokazuje negativan.
simptomi su isti bol u grudi,ledza,jajnici....
dali sam trudna?

: rozga - 6. decembar 2009 22:47:03(UTC)
neta test je baby rapid i mislim da ga je dosta forumasica koristilo. Meni je uvek pokazao tacno. Zelim ti da je tebi pogresio. A i dosta si rano uradila. Sacekaj da ti kasni pa ga onda radi. I procitaj prethodna iskustvacaos

: rozga - 6. decembar 2009 22:45:49(UTC)
neta test je baby rapid i mislim da ga je dosta forumasica koristilo. Meni je uvek pokazao tacno. Zelim ti da je tebi pogresio. A i dosta si rano uradila. Sacekaj da ti kasni pa ga onda radi. I procitaj prethodna iskustvacaos

: aneta - 6. decembar 2009 20:41:09(UTC)
drage moje da li ste koristile testic za rano otkrivanje trudnoce RIPID se zove ili tako nekako? Koliko je pouzdan? Ja sam ga kotistila posle osmog dana i naravno nista mi nije pokazao....a tako sam se nadala...ili da se jos uvek nadam!:)

: aneta - 6. decembar 2009 20:40:33(UTC)
drage moje da li ste koristile testic za rano otkrivanje trudnoce RIPID se zove ili tako nekako? Koliko je pouzdan? Ja sam ga kotistila posle osmog dana i naravno nosta mi nije pokazao....a tako sam se nadala...ili da se jos uvek nadam!:)

: VesnaS - 26. novembar 2009 14:00:22(UTC)
Koliko sam ja para dala za testoveeeeeee icon_rolleyes konzumirala sam ih kao vodu. Stalno sam isla u istu apoteku, a zene me gledale sa cudom ruganje

: ella24 - 26. novembar 2009 13:37:33(UTC)
ZA TEST TREBA PUUUUUNO HRABROSTI... JA UVEK CEKAM DA VIDIM OCE LI GLUPACA DOCI ILI NE PA MI LAKSE DA VIDIM NJU DA JE DOSLA NEGO NEGATIVAN TEST... TOLIKO ZELIM DA SAM TRUDNA I TOLIKO MI JE JAKA ZELJA DA UGLEDAM ll CRTICE A TEST MI NEKAKO STVARA AVERZIJU... HEHEHE JA KAD OSTANEM TRUDNA JA CU PRVO DA URADIM BETU I KADA USTANOVIM TRUDNOCU E TEK ONDA CU TESTIC DA RADIM JER ZNAM DA CE BITI POZITIVAN...HEHEHEHEHEH ;] ;] ;]

: VesnaS - 25. novembar 2009 9:31:21(UTC)
Ella zelim da taj test koji sada imas pokaze +++++++++++++.
Meni test nikada nije lagao, kada sam bila trudnica pokazao je +, kada nisam bio je - :( :(
Uvek kada je bio - razocarala sam se i mislila da laze, al na zalost nije lagao :(

: secer - 25. novembar 2009 1:11:45(UTC)
ellice ellice- ne vise cekalice:))
ma meni je kasnilo 10 dana ali ja cekala da bude nedelja da mm bude tu ujutru da prisustvujemo zajedno "testu" i pozitiva...prvi test kupljen, i bum trudna....zato ne zuriteeeee nestrpljiviceee:)))

: ella24 - 25. novembar 2009 0:42:42(UTC)
Testic,testic... ja imam malo averziju prema testicima... svaki put kada sam krenula da ga kupim ja sam dobila...a proslosli mesec sam rekla mm da ga kupi mesto mene...iii dok je dosao kuci ja dobila...kao da prizivam vestica icon_mad icon_mad icon_mad
Sacuvala sam testi ne iskoriscen pa mozda donese srecu vec ovog meseca .... icon_wink :?: icon_wink

: ella24 - 25. novembar 2009 0:42:05(UTC)
Testic,testic... ja imam malo averziju prema testicima... svaki put kada sam krenula da ga kupim ja sam dobila...a proslosli mesec sam rekla mm da ga kupi mesto mene...iii dok je dosao kuci ja dobila...kao da prizivam vestica icon_mad icon_mad icon_mad
Sacuvala sam testi ne iskoriscen pa mozda donese srecu vec ovog meseca .... icon_wink :?: icon_wink

: VesnaS - 22. novembar 2009 16:17:22(UTC)
Nella zelim ti sto pre trudnocu bravo bravo

: rp1980 - 22. novembar 2009 14:11:47(UTC)
Nellam, zelim ti dve crtice sledeceg meseca... :) Vesna, hvala na odgovoru, videcemo iduce nedelje sta je u pitanju... Ja se potajno nadam da taj test ipak gresi i da ce sledeci imati dve crtice... :)

: nellam - 21. novembar 2009 22:58:15(UTC)
Da vam se javim , meni test iako sam se nadala da je pogresno negativan , jeste tacan , dobih ja ....al no vise srece sledeci mesec ....
Hvala Vam

: VesnaS - 21. novembar 2009 20:58:48(UTC)
Izvinjavam se na pravopisnim greskama ja jedem slova :( :(

: VesnaS - 21. novembar 2009 20:56:29(UTC)
Izvinjavam se na pravopisnim greskama ja jedem slova :( :(

: VesnaS - 21. novembar 2009 20:54:36(UTC)
Ja mislim da je sad rano ta test !!! Eto na primer ako se bas 1.11. zakacilo :) :) potrebno je 15 da sve dodje na svoje mesto ( tj. da se namesti u matenicu). To je onda 15.11. a sada je 21.11. sti je apsolutno radno za test!!!!
Ne gusis mnogo nas je proslo kroz isto!!

: rp1980 - 21. novembar 2009 20:48:45(UTC)
Da, ali poslednji pokusaj pravljenja bebe je bio 01.11., posle se suprug nesto razboleo i nismo pokusavali. Tako da cak i da su plivali 7 dana, valjda bi se videlo do sada na testu. No dobro, da ne gusim temu...
Hvala na tracku nade, Vesna. :)

: VesnaS - 21. novembar 2009 20:39:51(UTC)
rp mozda ti je ovulacija bila jako kasno pa test ne moge jos uvek da bude pozitivan!!

: rp1980 - 21. novembar 2009 20:25:17(UTC)
Hm... Meni kasni vec sedam dana... Ciklus mi je na 30 dana, a danas mi je 37. dan od prosle menstruacije. Pre tri dana sam koristila bas tu tracicu i pokazala je samo jednu crtu... :( A mislim da je proslo dovoljno vremena da ako trudnoca postoji da se i pokaze na testu... U ponedeljak cu ici da radim betu, ali bas sam bez veze. Suprug i ja tako zelimo bebu, a ono jedna crta uporno! Jos smo se sada ponadali posto mi kasni ovoliko da je sigurno to to, jer meni od puberteta nikad nije premasilo tih 30 dana.
Jedino mi ostaje da je neki hormonski poremecaj... :(

: rp1980 - 21. novembar 2009 20:24:37(UTC)
Hm... Meni kasni vec sedam dana... Ciklus mi je na 30 dana, a danas mi je 37. dan od prosle menstruacije. Pre tri dana sam koristila bas tu tracicu i pokazala je samo jednu crtu... :( A mislim da je proslo dovoljno vremena da ako trudnoca postoji da se i pokaze na testu... U ponedeljak cu ici da radim betu, ali bas sam bez veze. Suprug i ja tako zelimo bebu, a ono jedna crta uporno! Jos smo se sada ponadali posto mi kasni ovoliko da je sigurno to to, jer meni od puberteta nikad nije premasilo tih 30 dana.
Jedino mi ostaje da je neki hormonski poremecaj... :(

: nellam - 20. novembar 2009 23:47:03(UTC)
Hvala svima, ja sam s prvom trudnocom koristila babyrapid plocicu i to posle 10 dana od odnosa i pokazao mi je dve crtice, al sad sam koristila tracicu i negativan je , a kasni mi vec dva dana , sto nikada nije obicaj, a inace ocekujem dve i radili smo na tome ....pa cisto samo tesim sebe da mozda i nije tacan ..

: nellam - 20. novembar 2009 23:43:36(UTC)
Hvala svima, ja sam s prvom trudnocom koristila babyrapid tracicu i to posle 10 dana od odnosa i pokazao mi je dve crtice, al sad sam koristila tracicu i negativan je , a kasni mi vec dva dana , sto nikada nije obicaj, a inace ocekujem dve i radili smo na tome ....pa cisto samo tesim sebe da mozda i nije tacan ...

: zabrinuto_preplasena - 20. novembar 2009 12:10:57(UTC)
i ja sam koristila babyrapid trake kad nisam bila trudna pokazao je jednu crtu kad sam bila trudna pokazao je dve po meni je jako pouzdan

: VesnaS - 20. novembar 2009 9:36:00(UTC)
Ja nisam 100 % sigurna, ali moi se sve cini da sam i ja njega koristila i da mi je pokazao II :)

: secer - 20. novembar 2009 2:30:06(UTC)
@ nellam:
ja prvi test za trudnocu koji sam kupila je bio babyrapid traka i odmah su mi se pokazale dve crtice i tad sam ostala trudna...tako da ja jedino i imam iskustvo sa tim testom....

: nellam - 19. novembar 2009 23:38:30(UTC)
Zdravo svima !
Da li neko ima iskustva sa testom babyrapid-traka ?

: zabrinuto_preplasena - 13. novembar 2009 15:22:24(UTC)

Citat:
tuzna - 7/11/2009 11:58 CAO SVIMA. IMAM VELIKI PROBLEM. POSLEDNJU MENSTRUACIJU SAM IMALA 28.09.2009, OBICNO DOBIJAM NA 22-23 DANA. ZNACI KASNI MI VEC 17 DANA. RADILA SAM TEST PRE 5 DANA SA JUTERNJOM MOKRACOM I POKAZALA SE JEDVA VIDLJIVA DRUGA CRTA , MEDJUTIM DANAS SAM OPET RADILA TEST ALI DRUGE CRTE NEMA (DANAS NISAM RADILA SA PRVOM MOKRACOM). GRUDI ME BOLE I STOMAK SVREMENA NA VREME. AKO NE DOBIJEM ZA VIKEND U PONEDELJAK VADIM KRV. DA LI JE JOS NEKO IMAO OVAKAV PROBLEM? :(

tuzna ponovi test i uradi iskljucivo sa jutarnjom mokracom...meni se recimo desilo kad sam radila test prvo se pojavila jedna crtica i druga jedva vidljiva/bila sam trudna/ali ja sam ponovo uradila test isto tako sa poslepodnevljom mokracom i test je bio negativan,zatim sam otisla kod dr i potvrdjena mi je trudnoca a kad sam pitala za test rekao je da se iskljucivo radi prva jutarnja mokraca kada ima najvise hormona ...verujem da si trudna bitno je da se pokazala i druga crtica  :) probaj o5 i javljaj da se i mi radujemo sa tobom zaljubljen

: Maja Neca - 10. novembar 2009 2:58:13(UTC)
hippea u pravu si,dobila sam 27-og,jer dok sam pila pilule ciklus mi je bio na 28 dana a bez njih na 30,znaci nije mi ni kasnilo..U svakom slucaju hvala,i idemo dalje... icon_lol

: Maja Neca - 10. novembar 2009 2:53:34(UTC)
gagapsi cestitam od srca i zelim ti laku i prijatnu trudnocu!!! respekt

: VesnaS - 7. novembar 2009 13:11:54(UTC)
tuzna kao sto devojke pre rekose crtice ili ima il nema, kod tebe je prvi put bila sto znaci da si trudna. Mozda si drugi put kupla slabiji test!!

: tuzna - 7. novembar 2009 12:58:59(UTC)
CAO SVIMA. IMAM VELIKI PROBLEM. POSLEDNJU MENSTRUACIJU SAM IMALA 28.09.2009, OBICNO DOBIJAM NA 22-23 DANA. ZNACI KASNI MI VEC 17 DANA. RADILA SAM TEST PRE 5 DANA SA JUTERNJOM MOKRACOM I POKAZALA SE JEDVA VIDLJIVA DRUGA CRTA , MEDJUTIM DANAS SAM OPET RADILA TEST ALI DRUGE CRTE NEMA (DANAS NISAM RADILA SA PRVOM MOKRACOM). GRUDI ME BOLE I STOMAK SVREMENA NA VREME. AKO NE DOBIJEM ZA VIKEND U PONEDELJAK VADIM KRV. DA LI JE JOS NEKO IMAO OVAKAV PROBLEM? :(

: ivek25 - 3. novembar 2009 13:29:48(UTC)
gagapsi, od srca čestitam!zaljubljen bravo zagrljaj

: magi - 28. oktobar 2009 21:36:39(UTC)
gagapsi bravo .....želim ti lepu i laku trudnoću!

: hippeia - 28. oktobar 2009 12:34:12(UTC)
gagapsi cestitam cvecko

Vec smo dosta puta pisali o tome, znaci crtica ili postoji ili ne postoji, ako postoji, makar i pod lupom jedva vidljiva- test je pozitivan, ali su kolicine bhcg jako male...za par dana sigruno ce biti vidljivija :)

Maja-Neca vrlo je moguce da se ciklus poremetio zbog pilula...

: gagapsi - 28. oktobar 2009 11:41:07(UTC)
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Trudna sam! Sada osecam obavezu da vam prenesem svoje iskustvo sa testovima. POsto ni sutradan nisam dobila( procitaj prethodni post) uradila sam ponovo test, i pozitivan!!! Znaci obracajte paznju i na jeeeeeeeeeeedva vidljivu test liniju, ja sam mislila da gotovo umisljam, da vidim nesto sto ne postoji, ali oni zaista reaguju na male kolicine hcg-a. A sto se tice hcg-a , ako mozete sacekajte, da kasni par dana, ali ni tu ne gubite nadu, meni je prosle nedelje bio negativan 4.06, ali to je hormon koji stvara placenta, ne bih da ulivam laznu nadu, ali mislim da ima smisla nadati se ako je veci od 1. Jer ove nedelje(sada mi kasni 3 dana) je 333!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A na uz se vidi TACKICA!!!!!!
Zelim vam svima stomacice, IIcrtice na testu!!!!!!!!!!!!!!
Hvala vam sto postojite, mi smo 2 god. pokusavali, nisam cesto pisala ali sam vas redovno citala, bilo mi je lakse, osecala sam da nisam sama.
Sve vas volim!

: Maja Neca - 26. oktobar 2009 0:50:34(UTC)
Iako sam nazalost bila iskusna sa ovim, treba mi vase misljenje-Naime,test sam radila pre 6 dana i bio je 100 % negativan(nista mutno,slabo vidljivo) a danas mi kasni (a meni kasni samo ako nesto nije u redu). Mada, do skora sam pila pilule,pa mislim da je moguce i da se zbog prestanka kozumiranja njih ciklus poremetio..

Iskreno se nadam da kada budem citala neki od vasih odgovora i dalje necu imati m.. icon_surprised ops:

: gagapsi - 26. oktobar 2009 0:34:58(UTC)
Ah te crtice... Zelim nam svima II jasne!!!!!!!!!!
Ja sam ovih dana u agoniji, vec skoro 2 godine pokusavamo i :( Doduse nismo uradili sve analize, ali ovo sada sto mi se desava pokida mi sve zivce:
Ciklus mi traje 29-30 dana, 25.dc uradim test i dobijem jeeeeeeeeeeeedva vidljivu test liniju, koju verovatno vidimo samo mm i ja, ali nestrpljiva uradim 26.dc i betu i 4.06!!!!!!!!!! NEGATIVAN kazu mi da sacekam nedelju dana i ponovim test, verovatno im je bilo zao da mi kazu sigurno nisi trudna...
danas je 31.dc , vestice nema, grudi mi pucaju, svaki cas stavljam tampon i posle ga pod lupom gledam da nije pocelo:(
Ako do sutra ne dobijem, radim ponovo test, ako jesam ... crtica bi sigurno bila tamnija t.j. vidljiva ...javljam vam u svakom slucaju

: hippeia - 22. oktobar 2009 18:40:39(UTC)
nista ne brini, sve je ok :) Ako bas hoces da si sigurna-ponovi test :)

: zvjezdica - 22. oktobar 2009 18:39:16(UTC)
hvala.samo me brine sto je sad druga crtica malo i jece izrazena od prve

: hippeia - 22. oktobar 2009 18:27:20(UTC)
ja mislim da nije moguce pokvariti test i cestitam ti na dvije crtice :)

: zvjezdica - 22. oktobar 2009 18:04:15(UTC)
treba mi savjet.prije sat vremena sam uradila test medutim stavila sam u urin vise testa nego sto pise u uputstvu.tako da se jedna crta pojavila tek poslije 5 minuta a onakon 5 minuta poslie nje i druga.drugog crti se intenzit stalno povecavo pa je cak postala i vidljiva od prve.dali je to pozitivan test.al sam ja upropastila test pa je on ipak negativan.jel uopste moguce pokvarit test

: Kacia - 21. oktobar 2009 22:48:33(UTC)

Cao svima,

i ja sam u fazi testova vec duze vreme :)

Mada ovaj mesec mi se desilo nesto jako cudno. Dakle zadnja m je bila 30.09. sto znaci da bi trebala dobiti 24.10 (ciklus 24 dana). Medjutim vec nekoliko dana me uzasno boli glava i ledja, cesto mi je muka i cesto mi hrana smrdi, ali samo smrdi jer kada predjem preko smrada ukus je sjajan :)

E sad 15.10. sam bila sva kilava, bolovi u nogama, ledjuma, glava, pa cak i koza. Noc izmedju 15. i 16. 10. probudila me je uzasna mucnina i tako sam se ispovracala uzas! Inace poslednji put sam povracala pre nekih 10 godina, tako da sam bila spremna da idem u hitnu :)

Sutradan ujutru temperatura, nista od posla, spavanje ceo dan i sledece jutro NISTA. Kao da mi nista nije ni bilo. Mucnina je ostala ali ne stalno i glavobolja konstantno. POmislila sam da sam se otrovala, ali jela sam isto sto i kolege na poslu i isto sto i moj dragi kuci. Nikome nista nije falilo. Tako da me je sve ovo nateralo da po ko zna koji put uradim test, ali sam ga naravno uradila odmah (19.10) i naravno da je bila jedna crta :(

Znam da je bilo prerano za test, ali nisam mogla dad izdrzim, tako da cu sada zaista sacekati da mi m kasni i onda cu ponovim test.

Nadam se da vas nisamm udavila, ali mi je bilo muka od pitanja kolega i prijatelja da li sam trudna (sve zbog jednog povracanja) pa sam morala da vam se malo izjadam :)

Zelim nam svima II uskoro!

:-*  vas sve

: Kacia - 21. oktobar 2009 22:48:29(UTC)

Cao svima,

i ja sam u fazi testova vec duze vreme :)

Mada ovaj mesec mi se desilo nesto jako cudno. Dakle zadnja m je bila 30.09. sto znaci da bi trebala dobiti 24.10 (ciklus 24 dana). Medjutim vec nekoliko dana me uzasno boli glava i ledja, cesto mi je muka i cesto mi hrana smrdi, ali samo smrdi jer kada predjem preko smrada ukus je sjajan :)

E sad 15.10. sam bila sva kilava, bolovi u nogama, ledjuma, glava, pa cak i koza. Noc izmedju 15. i 16. 10. probudila me je uzasna mucnina i tako sam se ispovracala uzas! Inace poslednji put sam povracala pre nekih 10 godina, tako da sam bila spremna da idem u hitnu :)

Sutradan ujutru temperatura, nista od posla, spavanje ceo dan i sledece jutro NISTA. Kao da mi nista nije ni bilo. Mucnina je ostala ali ne stalno i glavobolja konstantno. POmislila sam da sam se otrovala, ali jela sam isto sto i kolege na poslu i isto sto i moj dragi kuci. Nikome nista nije falilo. Tako da me je sve ovo nateralo da po ko zna koji put uradim test, ali sam ga naravno uradila odmah (19.10) i naravno da je bila jedna crta :(

Znam da je bilo prerano za test, ali nisam mogla dad izdrzim, tako da cu sada zaista sacekati da mi m kasni i onda cu ponovim test.

Nadam se da vas nisamm udavila, ali mi je bilo muka od pitanja kolega i prijatelja da li sam trudna (sve zbog jednog povracanja) pa sam morala da vam se malo izjadam :)

Zelim nam svima II uskoro!

:-*  vas sve

: Maja Neca - 20. oktobar 2009 3:37:13(UTC)
E sad ste me zagolicale da i ja uradim test sutra,mi se "trudimo" 20-ak sana,pa sta bude... doomed

: Mitrolina - 1. oktobar 2009 9:50:33(UTC)
ipak sam dobila jutros :(

: Mitrolina - 30. septembar 2009 17:37:03(UTC)
evo mene opet,nisam mogla da izdrzim i otisla sam da vadim krv. beta hcg 27,75! granicne vrednosti za 3-4 nedelju su od 9-130, a po mojoj racunici ovo je oko dve i po nedelje.zvala sam svog dr i rekao je da vadim krv ponovo za koji dan,pa ako se uveca... ali pojavila mi se tackica na gacicama,kao kad prolazi menstruacija,valjda nije

: bilja83 - 30. septembar 2009 16:13:22(UTC)

Mitrolina, u potpunosti te razumem. Evo i ja sam radila test pre dva dana a trebala sam juce da dobijem i isto sam imala jednu crticu.

Ovaj put sam stvarno mislila da smo uspeli, imala sam povisenu temperaturu skoro dve nedelje, grudi su me jako bolele i svi simptomi su bili tu ali sada temperatura je spala, i ostali su samo PMS simptomi, ocekujem da ce mi uskoro doci  .

Jako sam tuzna 

: DAŠA - 30. septembar 2009 12:27:58(UTC)
Mitrolina sačekaj ti još neki dan da ti zakasni možda ti je i rano za test ako ti je ovulacija bila kasnije.Pa ako nedođe,a nadamo se da neće vadi betu!I srećno!

: Mitrolina - 30. septembar 2009 11:56:30(UTC)
danas sam uradila test i samo jedna crtica :(Trebalo bi da dobijem sutra, prekosutra ali bas i nemam neke simptome da cu dobiti, a s druge strane nekako mislim da je test pogresio (mozda previse to zelim).Da li da odem danas da vadim krv da vide koliki je beta HCG ili da cekam jos koji dan. bas sam nestrpljiva, jel imala neka takvo iskustvo

: Estella - 10. septembar 2009 18:35:37(UTC)
Meni se test uvek pokazao tacnim - i kad sam mislila da sam trudna, a nisam bila, a i sad kad jesam. Uradila sam ga 29. dan ciklusa i bila je jasna druga crtica.

: malisha75 - 7. septembar 2009 21:45:41(UTC)
Lelo, uradi HCG iz krvi. Taj nalaz je najvažniji ako postoji bilo kakva nejasnoća u ranoj trudnoći. To što ti je bio dva puta pozitivan test definitivno znači da si trudna.
Jedna mogućnost jeste da si sada dobila lažnu M, i da će trudnoća nastaviti da se razvija normalno. To se dešava. Imaš na forumu temu na kojoj je pisano o tome.
Druga mogućnost jeste da nešto nije bilo u redu sa oplođenom jajnom ćelijom i da organizam to sam rešava kroz krvarenje. I to se dešava, u velikom procentu trudnoća, ali većina žena toga nije ni svesna, a naročito one koje i ne očekuju bebu nego samo konstatuju par dana zakasnelu M.
Držim ti fige da ti brzo prođe krvarenje i da bude ova prva varijanta!

: lela28 - 6. septembar 2009 16:12:12(UTC)
Drage moje,evo mene opet.Nakon prvog pozitivnog testa sacekala sam par dana i ponovila test.Opet mi se pojavila druga crtica,nesto jasnija nego prvi put,ali jos uvijek malo bljedja.
Medjutim,danas,tri dana nakon testa,dobila sam prvo nesto slabije,zatim jace krvarenje.
Molim vas,recite mi sta se dogadja i sta da radim.Da li je moguce da su testovi toliko netacni?
Jako sam tuzna :(

: jaojelena - 4. septembar 2009 8:59:23(UTC)
Hvala puno na odgovoru....posto jeko zelim bebu nekeko kao da ne smem da poverujem u to...predhodna dva meseca radila sam testove uoci svake M i bili su negativni sto je i bilo tacno i jako sam se lose osecala svaki put kad bih videla samo kontrolnu traku na testu...ovog puta je bilo drugacije test sam uradila 6 dana pre ocekivane i to ne sa prvom jutarnjom....

: Ana82 - 3. septembar 2009 23:39:34(UTC)
Jelena, ako je test pozitivan nema razloga da ocekujes da dobijes. Idi izvadi krv da potvrdis i idi kod lekara. Cestitam!

: jaojelena - 3. septembar 2009 17:14:14(UTC)
JA sam ovde nova..volela bih da znam jer sam malo zbunjena ...uradila sam test 6 dana pre M i on je pozitivan i ja sad i dalje ocekujem da dobijem?

: lela28 - 1. septembar 2009 23:54:01(UTC)
Hvala ti puno :) . Stvarno se nadam da je ovaj put zbilja to.
Cim nesto vise saznam javicu vam.
Ne mogu ni opisati koliko bih bila srecna :) :) :)

: malisha75 - 1. septembar 2009 23:27:00(UTC)
Lelo, meni je u prvoj trudnoci test pokazao drugu crticu jako bledu na dan kada sam trebala da dobijem M. Sve je bilo super. Ako mozes da se strpis, ponovi test za par dana i zakazi pregled kod dr za jedno dve nedelje. A ako si bas jako nestrpljiva, otidji u laboratoriju, uradi HCG, i sa nalazom kod dr. Ja ti vec sada CESTITAAAAAM, i zelim lepu i laku trudnocu :)

: lela28 - 1. septembar 2009 22:56:41(UTC)
Drage moje,vec duze vrijeme vas pratim i citam sve sto ste dosada napisale.Prvo da vam kazem da pruzate vrlo korisne savjete,pogotovo nama koje smo neiskusne na ovom polju.MM i ja pokusavamo da dobijemo nasu prvu bebu,do sada se pokazalo neuspjesno :(. Svaki put bih imala skoro sve simptome trudnoce,ali test bi pokazao samo jednu,prokletu crticu.Ovaj put je sasvim drugacije,bar se nadam.Vjestica mi je trebala da dodje juce dana,imam vec nekih 7 dana bolne i otekle grudi i bolove u ledjima i konstantan umor.Jutros sam napravila test.Prvo sam pomislila da je opet stara prica,kad ono pojavila se i druga,ali jedva vidljiva crtica,toliko blijeda da sam mislila da umisljam.Odlucila sam da sacekam par dana i da ponovim test.Toliko zelimo bebicu da se bojim najgoreg.
Ako imate neki savjet ili slicno iskustvu,molim vas,recite mi.
Hvala vam unaprijed

: trudna 3 - 6. avgust 2009 9:20:15(UTC)
cestitam svima koji imaju plusic ili dve crte..

evo mog iskusta sa testovima..ja sam oba puta pri sumnjanju i prvim znacima kada sam pomislila da sam trudna testom razresila svoje sumnje,secam se sa koliko straha,doze neizvesnosti i radosti sam cekala tih par minuta koji su bili kao vecnost da vidim da li ce se pojaviti dve linije???!!!
Kasnije sam opet bila sumnjicava i naravno otisla lekaru da se ucerim u isto.
Dva puta dosad kad mi je kasnilo vise od nedelju dana iz nekog razloga posegnula sam za testom koji nije pokazao trudnocu i stvarno sam bila opustenija,a dobila sam vec nakon par dana.
i sad treci put test mi je pokazao da ne gresim u mojim pretpostavkama i zenskom instiktu da su umor,nesvest ,bolne grudi ..ustvari jedni od simptioma trudnoce koja je bila tada stara vec 6 nedelja...

U tekstu koji sledi naci cete odgovore na neka pitanja koje do sada mozda (kao ni ja uostalom prvih puta..) niste znali sto se ice samog testa,njegovog delovanja i same funkcionalnosti i efikasnosti i stopostotne tacnosti,pa eto mozda nekom ko se prvi put susrece sa njim i zatreba..

Test za utvrdjivanje trudnoce

Svaki novi život nastaje iz zametka koji je spoj jezgra muške i ženske polne ćelije - spermatozoida i jajašca, do čega najkasnije 24 sata nakon oplodnje.Tokom sledeća dva ili tri dana, oplođeno jajašce premešta se iz jajovoda u matericu i tu se ugnezdi. Potom se površinski omotač jajašca deli pa nastaje trofoblast, od kojeg kasnije nastaje placenta (posteljica) koja luči placentni hormon.

Kako test za utvrđivanje trudnoće funkcioniše?

Supstanca koja se meri u testu za trudnoću je hormon HCG (human chorionic gonadotrophin) koji se stvara u najranijim danima trudnoće. HCG počinje da raste veoma intezivno oko 6. nedelje, da bi dostihao vrh negde između 9. i 13. nedelje trudnoće.

Koliko dugo nakon seksualnog čina treba da uradim test?

Test na trudnoću neće vam dati relevantan rezultat dve nedelje nakon začeća ili ako vam menstruacija kasni samo jedan dan. Ovulacija je sredinom vašeg ciklusa (14-og dana ako vam period traje 28 dana) ili odprilike 14-og dana pre sledeće menstruacije. Sperma može da „živi“ i do pet dana u ženinom telu, tako da postoji potencijalna šansa da zatrudnite u periodu od par dana pre i par dana nakon dana kada se dešava ovulacija – što je oko nedelju dana tokom ciklusa.

Ostatak vremena tokom ciklusa mala je verovatnoća da ćete zatrudneti. Poslednji plodni dani su oni pre nego što treba da dobijete menstruaciju. Ako mislite da ste trudni, a dobili ste negativan rezultat na testu, sačekajte još par dana a onda se ponovo testirajte. Moguće je da dobijete netačan rezultat ako vam menstruacija kasni jedan ili dva dana, ali ako vam kasni nedelju dana rezultat testa je sigurno tačan. To je zato što je veoma tanka granica u nivou hormona koji test zapravo meri tokom te nedelje ciklusa. Zato budite strpljivi.

Da li moj test može da da netačan rezultat ako sam ga kupila pre nekog vremena i ako mi već neko vreme stoji u kupatilu?

Ako je test bio u kesi i zaštićen od ekstremne toplote ili hladnoće, sasvim je ok da ga koristite. Ipak, pročitajte na kutiji datum proizvodnje i preporučen način čuvanja pa proverite rok trajanja. Jedan od razloga što test može da da netačan rezultat je istekao rok trajanja ili neadekvatno čuvanje testa.

Da li i mutna linija na testu za trudnoću znači da sam zatrudnela?

I mutna linija znači da je test pozitivan, odnosno da ste trudni. Nivo HCG-a nije isti kod svih žena i nizak nivo ovih hormona nije loš znak.

Koliko nakon začeća test može da pokaže pozitivan rezultat?

U uputstvima većine testova koji mogu da se nađu na tržištu stoji da su tačni prvog dana nakon izostanka menstruacije. Žene obično ovuliraju 14 dana pre prvog dana menstruacije tako da je to broj dana koliko treba da sačekate nakon odnosa da bi proverili da li je došlo do začeća. Nivo HCG hormona u ženinom krvotoku naglo raste u prvoj nedelji od začeća. HCG hormon se razičito pokazuje kod svake žene tako da nije moguće po nivou hormona odrediti nedelju trudnoće.

Test za trudnoću funkcioniše tako što detektuje količinu HCG hormona u urinu. Logično je da će neke žene imati visok nivo hormona a druge (one koje su zatrudnele ranije) manji nivo hormona. Zato neke žene mogu da dobiju netačan rezultat ako se testiraju ranije zbog toga što im nivo horona nije dovoljno visok da bi test pokazao pozitivan rezultat. Zato sačekajte bar 14 dana nakon mogućeg dana začeća kako bi bili sigurni u relevantnost testa.

: malisha75 - 19. jul 2009 11:57:24(UTC)
Devojke, želim vam srećnu i bezbrižnu trudnoću!
Ja sam kupila onaj rani test za trudnoću koji može da se radi 11 dana posle ovulacije, tj tri dana pre izostanka M. Meni je ovulacija bila 8. pa sam požurila danas da ga uradim, jer izludeh od nestrpljenja. I eto, negativan je i sad sam razočarana, iako znam da je prerano, M očekujem tek 26. Pih. Nikada mi nije delovalo tako dugo vreme od jednog do drugog ciklusa...

: filip.mm - 19. jul 2009 11:35:03(UTC)
Hvala :)
Vidim da imam jos nekog ko je na pocetku.Rebecca bravo

: tufnica - 19. jul 2009 1:34:11(UTC)
Filip.mm i Rebecca cestitam na pozitivnim testovima i bravo bravo za trudnica trudnica Zelim vam sve najbolje

: Rebecca20 - 18. jul 2009 16:57:18(UTC)
Evo i slikice moje srece

: filip.mm - 17. jul 2009 22:47:49(UTC)
Hvala TUFNICE,al od kako sam ovaj post napisala pa do danas ja sam uradila jos dva testa i juce bila kod ginekologa i stvarno sam trudna(5 nedelja). trudnica
U svakom slucaju hvala na odgovoru. cvecko

: tufnica - 17. jul 2009 20:59:12(UTC)
Ja mislim da je to to i da ce Filip imati drustvo>A sto se tice blede crtice mozda je o bila kasnije neki dan pa je i trudnoca manja zato nije jaka crtica.Za dva dana uradi ponovo test i videces da si 100 % trudnica trudnica Srecnooooooooo

: filip.mm - 10. jul 2009 9:10:21(UTC)
Cao svima!
Evo i mi pokusavamo napraviti drugo dete i sva sam ko na iglama.E sad...kad sam bila trudna sa Filipom uradila sam test kad mi je kasnila mens. 1 dan i bile su 2 jako crvene linije.Ovaj put sam imala mens.13.06.i trebala bih danas dobiti.Jutros uradila test i pojavila se jako bleda druga crta.Kazete da iako je bleda znaci trudnocu,ali mi nije jasno kako mi je sa Filipom u ovo vreme pokazalo jako crvene crte?Radila sam sa Baby rapid trakicama.Da li da probam sa plocicom?Joj sto bih volela da sam trudna.

: trba - 11. maj 2009 12:38:36(UTC)
zdravo svima,ja sam ovdje nova i moram vam reci da ste stvarno super ;)) .
Imam jedno pitanjce pa ako bi mogli da mi pomognete i razresite (bar malo:)) muka i dileme.
Poslednji put sam imala 19.04-24.04. sledecu ocekujem oko 16.05. Posto imam neke simptome rane trudnoce kada po vasem misljenju treba uraditi test i/ili test krvi ?
Znam da je 16-ti blizu:)ali ne mogu da docekam:)) a ne bih da se razocaram prevremenim testom i nepojavljivanjem + :)

hvala i pozdrav:)

: Biterlemon - 22. april 2009 16:27:16(UTC)
Oba puta sam radila test po izostanku i oba puta su bili pozitivni, cak drugi put sam rano otisla na uz pa se videla samo tackica,bilo je mnogo rano, posle nedelju dana se vec videla trudnoca, pa i onaj nezeljeni treci je test pokazo trudnocu.
Prvi put su bile jake crte, drugi put slabije pa sam posumljala da mozda nesto nije uredu ali ispostavilo se da je sve sasvim uredu, valjda je takva serija testova.

: Mistislavka - 15. april 2009 13:30:27(UTC)
Hm... Radila sam juce i jutros ponovo test. ( Baby rapid )
Zaista ne znam da li je test pozitivan. Ta linija je toliko svetla da moram jako da se zagledam da bih je uopste videla. (?!) Sredina linije se ni ne vidi vec samo ivice.
Od zaceca je proslo oko 2 i po nedelje.
Da li je i ta linija ( pod "lupom" gledana ) dokaz? aaaaaaaaa :)

: Dea - 23. mart 2009 22:05:25(UTC)
Nisam jos. :?: icon_exclaim
Cekam... Samo da ne bude ono: "Ko ceka, taj izvisi". :)

: janamala - 19. mart 2009 0:35:30(UTC)
Mia, ne znam koliko si rano u odnosu na menstruaciju uradila test, tako da nemoj da te obeshrabri. A sto se tice crtice, mislim da bi trebalo test pogledati u vremenskom intervalu koje ti pise u instrukcijama, jer posle moze da pokaze lazan rezultat. U scakom slucaju, kazu da je taj kucni test najbolje uraditi najranije na dan kada ocekujes menstruaciju. Mnogima se i ranije pokazala, ali recimo, meni nije jer je nivo bete bio manji zbog kasnije oplodnje. Svakim danom beta raste pa je i druga crtica uocljivija.

: mia3 - 18. mart 2009 23:42:19(UTC)
zdravo svima,ja sam ovdje nova i moram vam reci da ste stvarno super.imam jedno pitanje.jutros sam napravila test,i pojavila se samo jedna crta,i ja reko nista od trudnoce i odem spavati.kad sam ustala odem u kantu za smece pogledam ponovo kad ono blijeda crta,koja pokazuje trudnocu.poslije napravim jos jedan i nista.ima li neko slicno iskustvo

: larrisa - 18. mart 2009 2:12:54(UTC)
dea da li si dobila mengu????

: Dea - 13. mart 2009 2:54:29(UTC)
Ja danas bila kod lekara, doktor mi je odradio vaginalni pregled i nema nicega. Sem, moguceg poremecaja hormona. :(

: larrisa - 11. mart 2009 20:59:35(UTC)
Dea slican problem imamo,kod mene je zadnji put bila1 januara i od tada nista... isto imam redovne odnose,i isto testovi negativni....neznam sta da ti azem ja tk 31 kod doktora imam zakazan....jutros je test opet bio egativan:( i ja bi zelelbebu :) za feb ovih par dana dam uradila 4 testa obicna i betu i sv negativni:( kissic i nadam se da si bar ti trudna

: Dea - 11. mart 2009 19:31:21(UTC)
Ajde da i ja ispisem moj problem. Zadnju M sam imala 28.12.'08 i od tada nista. Ciklus mi neje nikada bio redovan, ali sam dobijala na nekih 35-40 dana maximum.
Radila sam test 2x i oba puta negativan. Danas sam bila kod ginekologa i pogledao me je na ultrazvuku, ali kaze da ne vidi nista i da mi je malo materica uvecana, ali ne vidi nista sto bi licilo na plod. Sexualne odnose imam redovno sa momkom, i ako je beba na putu, sto da ne.
Da li je moguce da sam trudna? Sta mislite vi o tome?

: larrisa - 11. mart 2009 11:16:46(UTC)
bok zene drage,opet ja:) evo radila sam clear blue test i on mi pokazao da nisam trudna a vec drgi mjesec kako menge nema:s joj ko ce acekati doktora tek 31cccccc

: pejana - 6. mart 2009 23:05:54(UTC)

Citat:
larrisa - 5/3/2009 14:42 pejana cestitke od srcaaa:d daj nam reci imas li kakve osjecje???pussa

Pa kasni mi! (Salim se) Nemam nikakve simptome. Malo sam pospana i to je to!

Ja sam inace neko vreme pokusavala da ostanem u drugom stanju, pa sam radila testove cim mi zakasni jedan dan! icon_surprised ops:  Tako sam i sad otkrila trudnocu, ne na osnovu nekih simptoma!

: rozga - 6. mart 2009 21:16:24(UTC)

Citat:
hippeia - 6/3/2009 10:15  Jedini nacin da saznas u ovako ranoj fazi da li si stvarno trudna je da izvadis beta hcg.

Slazem se sa hippeia-om. Larissa, beta hcg ne gresi. Nisam cula do sad da je pogresio. Idi kod svog dr, verovatno je neki hormonski poremecaj.

: larrisa - 6. mart 2009 13:53:37(UTC)
radila sam jucer betu i jutros dobila resulutate;(;( sranje,samo je nesto 5 uI tako nesto pise:( i ja se vratila pitala sta znaci i one rekle negativn:'(,neznam sta cu vise,evo vec je mart a ja zadnju mengu imal 1 januara,i oi testovi negativni i betanegativan:(:(:(: moe li beta hcg pogijesit???

: vivia - 6. mart 2009 12:17:42(UTC)
Jassa, ja nemam takvog iskustva pa ti ne mogu odgovoriti. Ne mogu ti reci nikako pokusaj se smiriti, jer znam kako ti je. Vjerujem, poslije svega sto sam slusala i citala, da mi ustvari ne mozemo sa sigurnoscu znati kada smo tacno ostale trudne, tako da ti mozda i nije 5 nedelja. Vjesticu nemas, test je pozitivan, samo jos tih 7 dana da izdrzis i bices srecna i povuci nas sviju za nos. Napisi malo o svojim simptomima jer ja sam totalno sludjena cinjenicom da izgleda nema pravila. Sad sam u fazi kad imam vjesticu i kao odmaram do slijedece "akcije" i pojma nemam sta da radim, jedni kazu treba imati odnose svaki dan, drugi da to moze biti i kontraproduktivno. Izgleda da kad hoce, hoce. Zelim ti da ti sto prije prodje tih 7 dana i javlaj nam divnu vijest od doktora! Trudna si svakako, samo mozda nisi dobro izracunala zacece! Saljem ti veliki zagrljaj

: hippeia - 6. mart 2009 12:15:20(UTC)
Citat:
jassa - 6/3/2009 09:53

cao larrisa a i sve prijateljice na forumu! ja sam sinoc bila kod doktora i rekao mi je da je mnogo malo i da nemoze da vidi dobro i da dodjem za 7 dana. Ja sam se sad nesto uspanicila po nekom pravilu teba da sam u 5 nedelji molim vas da mi neko kaze da li je moguce da nemoze 100 posto da utvrdi trudnocu ja sam zadnju mecu imala 2 februara, a i sad sam prestala da pusim pa me i to nervira neznam gde sam veruj te mi . Molim vas da mi neko odgovori

jassa, ja sam bila u 5-oj nedelji kada mi je test bio pozitivan. Odmah sam zvala svoju ljekarku medjutim ona mi je rekla da se tada tesko ista moze vidjeti i da sacekam do osme, kada bi trebalo da se vidi srcana akcija.
Jedini nacin da saznas u ovako ranoj fazi da li si stvarno trudna je da izvadis beta hcg.

: jassa - 6. mart 2009 11:53:38(UTC)
cao larrisa a i sve prijateljice na forumu! ja sam sinoc bila kod doktora i rekao mi je da je mnogo malo i da nemoze da vidi dobro i da dodjem za 7 dana. Ja sam se sad nesto uspanicila po nekom pravilu teba da sam u 5 nedelji molim vas da mi neko kaze da li je moguce da nemoze 100 posto da utvrdi trudnocu ja sam zadnju mecu imala 2 februara, a i sad sam prestala da pusim pa me i to nervira neznam gde sam veruj te mi . Molim vas da mi neko odgovori

: marra84 - 5. mart 2009 17:29:04(UTC)
daaa koji su ti siptomi s obzirom da si trudna 15 dana???

: larrisa - 5. mart 2009 16:42:10(UTC)
pejana cestitke od srcaaa:d daj nam reci imas li kakve osjecje???pussa

: pejana - 5. mart 2009 14:21:05(UTC)

Citat:
marra84 - 4/3/2009 16:03 Dobar dan svima ja sam nova ovde... Surfujuci po internetu trazila sam te simptome rane trudnoce i naisla sam na ovaj forum..e ovako imam decka u makedoniji i sad kad sam bila tamo imali smo odnos i on mi je rekao da je pustio u mene pola u mene pola napolje.To je bilo 22.2 a tad mi je bio drugi plodni dan,znam da se sa preciznoscu ne moze utvrditi tacno kad su plodni dani ali okvirno vam kazem.. e sad ja stvarno zelim dete vise od svega..i iskreno se nadam da sam trudna jer osecam malo boluckanje kao kad treba da dobijem,a dole mi curi bela gusta masa svaki put kad treba da mokrim..ii osecam se naduto,ali opet to su sve simptomi PMS...za ledja ne mogu nista da kazem jer inace me bole krsta od nepravilnog drzanja... zanima me posto je vec 10ti dan od odnosa kada je najbolje da uradim test?Baby rapid...neko mi kaze mogu odma neko kaze prvi dan kad zakasni menstruacija...sta vi mislite...

Otprilike smo u istoj situaciji, moj odnos je bio 18 i 19, sinoc radila test i pozitivan je. Mozes uraditi.

: pejana - 5. mart 2009 14:18:03(UTC)
Larrisa, naravno da sme i nije ti glupo pitanje. Citala sam da sperma moze izazivati blage kontrakcije materice ali to nije stetno ni opasno za bebu. Treba jedino voditi racuna pred kraj trudnoce! Za sad uzivaj! :-*

: larrisa - 5. mart 2009 13:30:45(UTC)
mah mislim da bi trebala sacekati da prodze 11 mart pa onda ko ti bude kasnilo urad test ..bar ja tako mislim....ej a mene zanima (al me malo sramota) mozda je glupo pitanje al eznam o tome nista glupo bimi bilo nazvat mamu i pitat ju to..moze li u trodnoci muskarac svrsavati u rodnicu???mislim jel se to smie??ima li posledica za bebu???jako me zanima to jer bi bas volela probat jer j ovo izgleda bilo slucajno...eto bubiimmm vas i marro budi trudilica:d:d:

: marra84 - 5. mart 2009 13:04:08(UTC)
poslednji menziz je bio 11.2..drzim ti fige ne brini i javi nam odma sta je bilo...

: larrisa - 5. mart 2009 12:10:08(UTC)
kada si imala ni put mens???za test,opet malo pricekaj da bi billa 100%sigurna:) drzim ti fige da ugledas plusic:d i jam jutos radila betu sutra su rezultati:d drzi ti fige za mene da bude positv::d:d pussa

: marra84 - 4. mart 2009 18:03:50(UTC)
Dobar dan svima ja sam nova ovde...
Surfujuci po internetu trazila sam te simptome rane trudnoce i naisla sam na ovaj forum..e ovako imam decka u makedoniji i sad kad sam bila tamo imali smo odnos i on mi je rekao da je pustio u mene pola u mene pola napolje.To je bilo 22.2 a tad mi je bio drugi plodni dan,znam da se sa preciznoscu ne moze utvrditi tacno kad su plodni dani ali okvirno vam kazem..
e sad ja stvarno zelim dete vise od svega..i iskreno se nadam da sam trudna jer osecam malo boluckanje kao kad treba da dobijem,a dole mi curi bela gusta masa svaki put kad treba da mokrim..ii osecam se naduto,ali opet to su sve simptomi PMS...za ledja ne mogu nista da kazem jer inace me bole krsta od nepravilnog drzanja...
zanima me posto je vec 10ti dan od odnosa kada je najbolje da uradim test?Baby rapid...neko mi kaze mogu odma neko kaze prvi dan kad zakasni menstruacija...sta vi mislite...

: larrisa - 4. mart 2009 13:34:09(UTC)
nisam jer nemogu...nisam u moucnosti da idem ....a uzet cu opet test ali cear blue i da vidim....al ipak sam trudna sto posto:d:d:jer nikad nije ovoliko kasnilo:da izvin kad i zadnji put imala???

: jassa - 4. mart 2009 13:21:49(UTC)
larrsa,jesi isla kod doktora? ja sam jutros ugledala 2 crte i zakazala pregled odmah za sutra necu vise nista da cekam i da predajem slucaju.

: larrisa - 3. mart 2009 23:17:26(UTC)
jasso iskreno ti zelim puo srece i dvij crtice da ugledas:dja sam trudna sto poto zanja men. mi je bila1 januara :):)ali jozs nista neosjecam:( zene kakav vam je bio osjecaj na poctku trudnoce???bubim vas sve

: jassa - 3. mart 2009 20:02:59(UTC)
ok , kupila sam test uradicu ga sutra,kazu da je jutarnji najbolji,a ja sam radila test pre desetak dana i negativan mi je bio. Sad sta ce biti neznam ali jedva cekam da ga uradim .ja sam vec imala jedan spontani i sad se stasno bojim.POZDRAV ZA SVE I HVALA

: vivia - 3. mart 2009 12:36:54(UTC)
Nisam dobila ni danas, po kalendaru trebala prekjuce. Imam iste simptome, kao da cu dobiti, pa non-stop provjeravam u wc-u. Juce kupim na brzinu neki jeftini test, bio jedini u toj apoteci, uradim popodne i nista. Ne znam da li da kupujem recimo baby rapid i radim ujutro. Ponekad mi se desi da kasni, mozda je to i ovaj put. Bole me ledja i stomak i sva trnem u tom dijelu, grudi peku i bole i dalje Uzas!!!

: rozga - 3. mart 2009 11:49:06(UTC)
jasso kazu da bebi rapid moze 10 dana posle zaceca pa mozes da probas ili sacekaj par dana ako nisi nestrpljivacaos

: jassa - 3. mart 2009 11:13:32(UTC)
neznam u stvari kada sad tacno da kupim test da prverim a da budem sigurna sto posto.

: jassa - 3. mart 2009 11:11:37(UTC)
cao zene i ja sam u iscekivanju 2crte i sada i kasni 2 dana a nikad nije radila sam test prosle nedelje i bio je negativan da li je moguce da sam trudna?

: rozga - 2. mart 2009 13:49:39(UTC)
Buba cestitam ti od srcazagrljaj

: larrisa - 2. mart 2009 11:54:05(UTC)
hm,neznam jos nema vjestice da dodze,a muka mi je stalnoooo,bubm i hvala vam svima

: Buba1976 - 1. mart 2009 23:42:23(UTC)
Larisa i meni je pre nedelju dana test bio negativan a sada u subotu pozitivan,zadnju vestica sam imala 29.01.ako ti to nesto pomaze

: Buba1976 - 1. mart 2009 23:37:53(UTC)
Tacak drzim ti palceve.
Inace ja sam svoju drugu ,bledu crticu ugledala juce

: Dadolina - 1. mart 2009 10:13:50(UTC)
Dobro jutro drage moje.....
Evo sada mogu da kazem da mi vestica kasni 1 dan....Mada,sinoc sam imala slabe braonkaste tragove,jutros nista...pa mozda i dodje vestica a mozda...ma ne znam ni sama vise...Sta ima kod vas!!!Ja vljajte....Ljubim vas punoooo

: GDragana - 1. mart 2009 2:13:09(UTC)
Tacak dobrodosla i nek ti se zelja sto pre ispuni a mi ti cvrsto drzimo palceve i saljemo veliki zagrljaj i puno pozitivne energije!!! SAMO HRABRO I SRECNO!!! caos :-* ;]

: larrisa - 1. mart 2009 2:08:47(UTC)
zdravo zene,(joj kako bih volela da vam kazem TRDUNAAA SAMM ) hehe al nezna se josh,naime danas je 1 mart uh a ja od januara nemam"vjesticu"" naime zelim vas pitat jeli normalano sad i kad bi ja dobila mengu za neka dva il tri dana??jer imam osjecaj kao da ce procurit svake sekunde??shta mislite i da i onaj treci test prosle sedmice je bio negativannn:(:( jubim vas

: rozga - 1. mart 2009 0:00:36(UTC)
Tacak nadamo se da ste uspelicaos

: tacak - 28. februar 2009 17:03:39(UTC)
zdravo svima . evo mene ja sam neko ko je nov na ovom forumu . ciklus mi je bas u zadnje vreme neredovan tj imam svakog meseca ali nekad dobijem na 20 , dana nekad na 26. dana . tako da sada sam kao prosek uzela 25, dana . i moram da kazem da je juce bio taj dan i da nisam dobila . sacekacu jos neki dan . a sto se tice testa meni nikad nije pokazao pozitivan rezultat a imala sam dve trudnoce do sada , jednu curu i jedan spontani pobacaj. volela bih da jeste jer stvarno zelim ovu bebu , i ako imam problem sa srcem . pa ako sam vec ostala rado bih je rodila , samo da mi bude super i da mi lekar kaze da mogu , bez rizika da rodim zdravu bebu. drzite palceve za moje srce . nadam se da ne trazim puno od vas . veliki pozdrav i palcevi .

: rozga - 27. februar 2009 13:55:26(UTC)
Larissa zeno ode do privatne laboratorije i uradi test na bhcg. Svaka ti cast kad imas toliko strpljenja da cekas. Taj test ne gresi, idi! Drzimo i palcevezagrljaj
Lena77 i meni je bio isti slucaj jer sam trebala da dobijem 11. u mesecu a radila sam test 16. i isto je tako bila jedva vidljiva ctra. Odmah sam isla da radim bhcg i on je potvrdio. Na uz se tad video mesak, dr je rekla moze a i ne mora da bude trudnoca, eto toliko je rano bilo.

: lena77* - 27. februar 2009 12:55:38(UTC)
larisa a da vadis krv ? idi u koju bilo privatnu labar. i trazi da ti rade betu HCG. Cene so oko 800-1000 dinara i rez budu gotovi do veceras ili sutra

: larrisa - 27. februar 2009 12:39:04(UTC)
zene drage danas 27 a one vjestice jos nema....a radila sam dosad tri testa i sva tri su negativna bila:(:(:(: danas me prati opet ovaj osjecaj kao da cu svakog trena dobit...neznam sta vishe da radim zvala sam dokotoricu na nekom je odmoru:( ljubim vas sve

: lena77* - 27. februar 2009 11:04:06(UTC)
dadolino evo ti moje iskustvo:

- ja sam imala 18.11. pm , moj dragi je toliko bio nestrpljiv da me je naterao 16.12 da radim test (bebi rapid plocicu) tu drugu crticu sam videla SAMO JA ,toliko je bila nevidljiva mm se razocarao jer je nije ni video , a opet ja sam bila ubedjena da je to TO, iako sam lomila razne uglove da bih mogla nazreti tu drugu crticu...18.12 sam uradila drugi test e tad se malo bolje nazirala pa je i on posumljao(ali i tad je bila tek,tek malo vidljiva)..onda opet 20.12 ta bleda crtica je bila malo malo jaca ali nista znacajnije. 22.12 sam vadila krv i naravno potvrdila trudnocu...

e tako sam ja prosla, i naravno posle je UZ pokazao da mio je trudnoca manja nego po menstr. znaci da je ovulacijai i oplodnja dosla kasnije ...

ja sam se bas raspisala ,al mozda nekoj od vas bar malo ovo moje iskustvo pomogne

: Dadolina - 27. februar 2009 10:02:20(UTC)
Sutra bi trebala vestica da dodje ili ne....videcemo sta ce biti...kako god...nema odustajanja...

: Dadolina - 27. februar 2009 10:01:19(UTC)
Hvala rozga od srca...

Hvala rozga od srca...

Hvala rozga od srca...

: Dadolina - 27. februar 2009 10:01:17(UTC)
Hvala rozga od srca...

: rozga - 26. februar 2009 12:21:30(UTC)
Kako god drzim ti palcevezagrljaj

: Dadolina - 26. februar 2009 10:38:03(UTC)
Par dana nakon ovulacije dolazi do oplođavanja jajne celije i spermat.Tih para dana traje put kroz jajovod.Ja evo cekam subotu,tada bi trebala da dobijem ili ne.Za sada imam samo klasične simptome PMS-a,nista drugo.Vidjecemo,pa sta bude...

: rozga - 25. februar 2009 14:29:17(UTC)
Kako zacece par dana posle ovulacije? Ja ne razumemneznam Meni bhcg bilo oko 75 cini mi se 15 dana od ovulacije tj. zaceca.

: Dadolina - 24. februar 2009 19:34:51(UTC)
Drage moje,
poslednju menstruaciju sam imala 28.01., ovulacija mi je bila 14.02. pratila sam LH trakicama.Juce sam radila bhcg i rezultat je bio 0,01.Znam da je to negativan rezultat ali jeli moguce da je jos rano da bi moglo pokazati pozitivnu betu???Jer ne razumem,kazu da beta moze pokazati najpre tj, 10-og dana nakon ovulacije,pritom ne znam da li se misli na dan ovulacije ili na dan zaceca (koje nastupa par dana nakon ovulacije).Trebala bi da NE dobijem u subotu...
Zanima me da li je neko imao isti slucaj,da mu je beta 10 dan od ovulacije negativna a da je ipak posle bila trudnoca u pitanju...???
Samo hrabro,idemo napred,sve do naših bebaca....Ljubim vas sve!!!!

: larrisa - 24. februar 2009 15:03:31(UTC)
opet sam uradila test jutros i opet negativno:(:(:(: sad saù pravo zabrinuta:(

: larrisa - 23. februar 2009 21:19:54(UTC)
zene drage,samo je jedna crta bila....ali ni ta jedna se nije videla dobro.... al tako me poceli jajnici zigatiiiii....mah okic inace jel mislite da je trudnoca???:d:d

: rozga - 23. februar 2009 20:49:03(UTC)
Potpisujem Fokicu. Ako je druga crta bleda znaci da postoji trudnoca li je rana. Tako je bilo kod mene. Uradi hcg to ne gresi.

: Fokica - 23. februar 2009 20:10:03(UTC)
Kako negativan test a crta bleda hmm
Koliko se ja razumem u testove, svaka obojenost druge crtice oznacava trudnocu.

: larrisa - 23. februar 2009 17:51:12(UTC)
a inace sta mislis???trudnoca ili??

: rozga - 23. februar 2009 15:50:06(UTC)
larissa idi radi hcg iz krvi. To ne moze da pogresicaos

: larrisa - 23. februar 2009 15:48:59(UTC)
i ljudi i ja imam belaj:) naime imala sam mengu 1 januara a danas je vec 23 februar a aj jos nemam...inace imam redovan odnos sa muzem i sve je ok,radila sam test prosle sedmice i bio je negativan stim da je crta bila jako blijeda....ja bih voljela da je bebaca na putu;d ali nemam bas neke osjecajae,da idem cesto u wc,ziga me ponekad stomak ali mi grudi su omeksale nisu tvrde:s ...;ako iko zna o ovome nek pise pussa svima

: rozga - 21. februar 2009 20:06:49(UTC)
Michele78 meni je baby rapid pokazao jedva vidljivu drugu crtu i bila sam trudnazagrljaj Meni je kasnilo 5 dana i vec mi je bilo pokazalo. Ne znam koji si test koristila. Najsigurnije ti je da odes i uradis HCG. Drzim ti palceve:-*

: michelle78 - 21. februar 2009 15:22:46(UTC)
Juce sam radila test i pokazao mi je bledu drugu crtu..ustvari, toliko je bleda da sam pomislila da umisljam, ali je tu..kao senka je..nije bio prvi jutarnji urin, zato sam jutros kupila neki najjeftiniji test, uradim sa prvim urinom i nista, negativan je. Citam sad u uputstvu da ovaj test sto sam juce radila pokazuje vec od 10mlU, o ovaj od jutros tek od 25mlU hcG..Inace zadnju menstruaciju sam imala 22. januara, s tim sto mi je ranije uvek dolazila na 28 dana, a prosli mesec je kasnila 3-4 dana.. Svejedno, sad u ovo vreme bi trebalo da dobijem m., ali je jos nema..Nemam nikakvih simptoma osim natecenih i malo bolnih grudi, koje su inace takve u pms-u, ali uvek splasnu dan-dva pred menstruaciju..Mislila sam da cu dobiti 19.02., ako je ciklus 28 dana, ali posto mi je prosli mesec malo kasnilo, mozda mi se sad ciklus produzio, pa zato "kasni"..Buni me ta bleda crta od juce, skoro je nevidljiva ali ipak je tu. I grudi su jos uvek natecene, bradavice me bole i svrbe..nemam pojma. Da li je nekom test pokazao slabu, bledu drugu crtu a da nije bilo trudnoce?

: svrckica - 7. februar 2009 2:17:31(UTC)
Ja sam dobila tako da nisam ni stigla da odem kod dr... uzid Icu sad iza nedelje. Na zalost kod mene test nije pogresio uzid uzid uzid
Idemo u nove pobede ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu

: Katjica - 3. februar 2009 21:47:39(UTC)
Aratinqa, betu iz krvi mozes raditi nakon 7-10 dana od oplodjavajuceg odnosa, i tu ne postoji mogucnost greske, odmah ces znati da li jesi ili nisi. Sto se tice kucnih testova ja najvise verujem baby rapidu i to plocici, on je za rano utvrdjivanje trudnoce i kazu da pokaze tacan rezultat 10-tak dana od oplodjavajuceg odnosa. Ja sam ga najranije radila 10 ili 11 dpo, i pokazao mi je tacan rezultat. Tako da da sam na tvom mestu ja bih uradila betu (ako imas uslova za to), a ako ne onda bih se testirala sa baby rapidom i to sa prvom jutarnjom mokracom, pa koji god da je rezultat, ponovis test kroz par dana. Srecno!
Svrckice i Jeco, ja mislim da su vam testovi tacno pokazali, ali uvek ima mogucnosti da je test lazno negativan. Ipak, moje misljenje je da je obema proslo dovoljno vremena tako da test pokazuje tacan rezultat. Nadam se da gresim! Javite se sta je bilo kod doktora!

: Aratinga - 3. februar 2009 16:28:20(UTC)
Da li neko zna koji test (znaci ne samo kucni nego i oni krvi ili urina u laboratoriji) mogu najranije da pokazu trudnocu? Koliko je stvarno to najranije? Jako mi je vazno da znam da li postoji nesto sto moze da pokaze a da nemoram da cekam da vec kasni.

: jeca - 2. februar 2009 22:44:51(UTC)
zadnja menstroacija mi je bila 18.2 ali samo jedan dan i ured nista otad sam jako umorna i jako nervozna grudi me nebole radila sam test i on mi je pokazao negativno ali ja neznam sutra imam termin kod doktora dal je moguce da test moze pogrijesiti

: svrckica - 27. januar 2009 11:21:16(UTC)
Cao svima... Da li neko zna koliko su tačni testovi za trudnoću. Kasni mi 7 dana. Jutros sam uradila test i ubedačila se jer je negativan, a ne znam da li umišljam jer želim bebu... non stop mi je muka, imam vrtoglavice i imam pojačan sekret... Upooooomoooooooo :-(

: jeca82 - 16. januar 2009 23:46:13(UTC)
Citat:
jeca82 - 16/1/2009 21:43

ciklus mi kasni sedam dana pre dva dana doktor je na pregledu video uvecan jajnik i prosireni jajovod u kome postoji nesto sto lici na mesak ali beta hcg je 1 -negativan test na trudnocu postoji li mogucnos da jos uvek test nemoze da pokaze

: jeca82 - 16. januar 2009 23:44:56(UTC)
ciklusi su mi uvek bili redovni pa sumljaju na hemijsku trudnocu ali ciklusa jos uvek nema

: jeca82 - 16. januar 2009 23:43:23(UTC)
ciklus mi kasni sedam dana pre dva dana doktor je na pregledu video uvecan jajnik i prosireni jajovod u kome postoji nesto sto lici na mesak ali beta hcg je 1 -negativan test na trudnocu postoji li mogucnos da jos uvek test nemoze da pokaze

: Dorka - 6. januar 2009 11:51:19(UTC)
Danas su ti testovi prilicno pouzdani jer reaguju na vrlo male kolicine hcg u mokraci.Ja sam radila test iscekujuci drugu trudnocu i mogu reci da cim je trudnoce bilo,znaci izostanak menstruacije mozda dva dana,druga linija se odmah pojavila.

: pejana - 4. januar 2009 14:37:23(UTC)
Joj, nije ni tebi lako! Verujem da si vec proverila, daj nam reci ima li trudnoce ili nema!

: myche - 29. decembar 2008 13:10:16(UTC)
vivia ja sam test radila poslepodne treći dan nakon što je vestica izostala.
kolistila sam bebi rapid (natapajući)i obavezno sterilnu flašicu za urin.
test je bio tačan

: Tinna - 29. decembar 2008 13:05:18(UTC)
Ujutru, zato sto je tada najveca koncentracija bHcg u urinu. Srecno caos

: vivia - 29. decembar 2008 12:25:17(UTC)
Vidim dugo vec niko nije bio na ovoj temi. Da li da test uradim obavezno ujutro ili mogu u bilo koje doba dana?

: taogica - 29. decembar 2008 1:57:47(UTC)
Idi u prvu privatnu labaratoriju i izvadi beta hcg iz krvi.Rezultate dobijaš za par sati i 100% su tačni ako ti kasni više od 12 dana.Ako je vrednost iznad 5 trudnoća postoji.
Srećno i ne očajavaj.

: katarina - 29. decembar 2008 1:34:46(UTC)
kad si vec kupovala tolike testove i radila kupi jos jedan i proveri a ako opet ne pokaze idi do dr sutra i on ce ti reci sigurno ili pa proveri betu...nikako ti drugacije mi ne mozemo pomoci ,drzimo ti fige pa javi!poz....

: baby_No1 - 29. decembar 2008 1:01:57(UTC)
drage moje ja sam nova na ovom forumu i nadam se da cemo se lijepo druziti... citam vas vec neko vrijeme ali evo tek sam sad odlucila da vam se pridruzim...

eh ovako meca mi kasni vec 13 dana odnosno trebala sam je dobiti 15 .12. ( najgore mi je to sto su mi ciklusi inace neredovni ), 5 i 6 decembra sam imala odnose, nakon toga sam imala neki iscjedak koji je bio blago ruzicast ili smeđkast, trajao je neka dva dana, mislim da je to bila ovulacija ali eto nisam sigurna... neke dvije sedmice od odnosa bolio me lijevi jajnik, to mi je bilo malo cudno jer me inace nikad ne boli:?
radila sam testove, 3 testa su bila negativna :( na cetvrtom mi se kao ucinila druga crta ali kad sam ga pokazala prijateljici rekla je da tu nema druge crte :( vjerovatno sam je ja umislila ili sta vec :?
uradila sam i peti test, uzela sam nekakav obicni, jeftini i on mi je pokazao jednu crtu i tako razocarana izadem iz kupatila i okinem plakati... vec kad sam se smirila odem da bacim test kad na njemu blago blago vidjiva druga crta i ovaj put nisam umislila jer su je i drugi mogli vidjeti kad malo bolje pogledaju... proslo je nekih 20 minuta, pola sata kako je taj test bio u kupatilu...
na drugim testovima pise da se rezultati nakon 10 min. ne uzimaju u obzir ali na ovom testu ne pise nista, bas nista...
sad me strah raditi novi test, tacnije strah me negativnog rezultata...
inace nemam nikakvih simptoma osim sto sam jedno vrijeme osjecala bas veliki umor i pospanost, imala sam taj famozni suncani iscjedak ali sad ni njega nemam...
ne znam stvarno sta vise da radim, toliko zelimo bebu i ovo nas ubija :(

dal je neko bio u slicnoj situaciji? sta mislite dal postoji ikakva mogucnost da sam trudna?

: Tinna - 17. decembar 2008 13:18:03(UTC)
Tao svaka ti je zlatna. Jedna dokrtorka je nesto slicno rekla samo je dodala: mi doktori ne priznajemo nikakve II na testu dok ne vidimo na UZ da je trudnoca u pitanju.

: taogica - 16. decembar 2008 21:57:21(UTC)
Kućni test za trudnoću ako je negativan može da greši ako se uradi prerano.Oni najčešće reaguju na 25 jedinica i više a sve ispod do 5 podrazumeva trudnoću.
Nažalost može se dobiti i lažno pozitivan test.Ali je tada najčešće u pitanju biohemijska trudnoća a test se uradi prerano tj. trudnoća je postojala ali zbog lošeg kvaliteta nije se zadržala već je otišla sa menstruacijom pa tako žene često ni ne znaju da su bile trudnica

Ko ne može da se nosi sa takvom pojavom ne treba da radi test dok vestica pošteno ne okasni barem 7 dana.Ionako na uz ne može da se vidi ništa posebno do dve nedelje po kašnjenju tako da dođe na isto.Čekaš jedno čekaš drugo.

: taogica - 16. decembar 2008 21:49:14(UTC)
Ance86 čak i da si trudna stomak ne može da ti se poveća posle mesec dana trudnoće pa čak ni posle dva.Ono što ti ja preporučujem je da odmah uradiš test ili da odeš u najbližu privatnu labaratoriju i uradiš beta hcg iz krvi.Traje svega par sekundi,krv se vadi iz vene a rezultate dobijaš istog dana.Cena je obično oko 800 din.Ako ti je rezultat iznad 5 trudnoća postoji sve ispod znači da nema trudnoće.
Nisi navela koliko i da li ti kasni ovomesečna menstruacija.Ako ti ne kasni sačekaj sa testovima da zakasni barem jedan dan.

: IrenaV - 12. decembar 2008 18:27:44(UTC)
Zdravo svima...

Evo i mene medju vama posle duzeg vremena...danas sam procitala sve vase postove...i nalazim sebe medju vecinom...

Moja prica ide ovako..imam sina od 4 god i vec duze vreme planiramo drugo...naime..zatrudnim ja negde u martu i bilo je sve u redu dok nisam otisla na redovan UZ nedelju dana pre ulaska u 4 mesec..kad mi je doktorka saopstila da je plod uginuo..takozvani missed ab.bilo kako bilo sve sam ja to stoicki prezivela...da ne duzim o tome..

Menstruacija mi je od tad neredovna skroz...

E sad je doslo vreme kad mogu ponovo da planiram i radimo na bebi...i za sad nista......ali sad se osecam jako cudno...imam neke vrtoglavice...grudi su mi bas nesto nabrekle..mislim da bi trebala da dobijem ali meni grudi nikad nisu ovakve pred menst.mene samo zbunjuje vrtoglavica...sve mi se manta...bas ruzan osecaj..a do sad ih nisam nikad imala...

Sta vi mislite o tome...Mozda bi trebala da uradim test...pozzz

: similic - 20. novembar 2008 12:49:05(UTC)

Ono sto sam ja za ovo vreme kako pokusavamo saznala je da test moze biti lazno negativan, ali jako, jako retko lazno pozitivan! A test crtica (ne kontrolna) i ako je malo vidljiva je CRTICA!

Ipak je najbolji i najsigurniji nacin utvrdjivanja trudnoce hormon betaHCG koji se vadi iz krvi, u bilo koje doba dana u privatnoj lab, kosta oko 800din i rezultati budu isti dan gotovi! Inace se sa kolicinom tog hormona utvrdjuje i starost trudnoce!

: Ance86 - 12. novembar 2008 6:59:49(UTC)
Da li je moguce da test bude negativan iako postoji trudnoca?Da li se to ikome desilo?
Volela bih da znam jer sam imala sve simptome a test je i dalje negativan.Ne verujem da sam sve umislila jer pola toga sto sam osecala od simptoma nisam ni znala da su ustvari simptomi za trudnocu nego sam tek kasnije to procitala na ovom sajtu.Cak mi ljudi govore da mi se stomak povecao a ni ne znaju da mm i ja pokusavamo....Menstr. sam dobila proslog meseca ali je bila slabija i posle nedelju dana od menstr. sam imala neki braonkasti iscedak par dana sto mi se nikad u zivotu do sad nije desilo.Stvarno ne znam sta da radim...Jel neko imao slicna iskustva ranije?Hvala unapred na odgovoru

: LejaD - 21. oktobar 2008 12:08:15(UTC)
Lena, cestitam mila od srca I javljam nam kad vidis tackicu! Zelim ti divnu trudnocu I zdravu bebicu! bravo zagrljaj
Gliso, draga moja, II crtica je tu iako je bleda!!! Juhuhuhu! POlako sad, radi testove, pa na betu I javi nam novosti. :-*
Audrey polako, nemoj da se kidas, idemo dalje, bice to, videces. zagrljaj
Student, rano je za testove, sacekaj da okasni, bice ti mnogo lepse da se obradujes, veruj mi. Drzim ti snazno pesnice da ugledas II crtice ovog meseca. klanjam
Bas su me obradovale ove lepe vesti, nista lepse od toga. cvecko
:-* vas sve

: bebolino - 21. oktobar 2008 11:52:42(UTC)
kada raditi test posle stimulacije klomifenom i ciljanih odnosa?primljen pregnyl?da li je 14 dana od prvog ciljanog odnosa(bilo je tri)rano?

: michelle78 - 21. oktobar 2008 7:35:39(UTC)
cao, devojke..volela bih da mi neko odgovori, da li je imao slicno iskustvo..naime, menstruacija mi kasni 2 dana, a inace dobijam na 28 dana..juce sam radila test-negativan, danas takodje, ali nisam radila sa prvom jutarnjom mokracom..od simptoma nemam nista posebno, sem sto me je juce bolela glava, a inace me nikad ne boli, i citav dan sam bila naduvena, u stomaku osecaj kao da cu dobiti, pa nista..apetit mi je povecan, narocito uvece, grudi me ne bole, samo na dodir, a temperatura mi je povisena..da li je moguce da test pokaze negativno, a da sam ipak u drugom stanju?

: student - 22. septembar 2008 18:01:34(UTC)
meni je test pokazao bledo,bledo rozu drugu crticu...otisla i uradila betu_negativno!ne postoji trudnoca! icon_mad icon_cry :(
e vise necu da radim testove...bar dok mi svi drugi znaci ne ukazu na trudnica !
najgore je kad se ponadate i obradujete a,ono ...nema beba !!!!!

: Audrey - 20. septembar 2008 19:19:54(UTC)
Evo mena opet....ipak nisam trudna icon_cry Doca mi je na godisnjem, pa nisam isla na pregled, a test je negativan :?: :?: Prvo sam bila tuzna, pa besna....sad stisavam trasti i idemo iz pocetka uzid

: Draganab - 20. septembar 2008 16:43:18(UTC)
Lolita nemoguce je da test reaguje na trudnocu staru 5 dana,a isto tako i krv,a kamoli ultrazvuk,verovatno mislis na 5 nedelja jer se tada prvi put moze videti na ultraz. i to transvaginalnom

: Drugarica - 17. septembar 2008 14:12:21(UTC)
Cao svima! Ja sam nova ovde i sinoc sam sasvim slucajno naletila na ovaj forum trazeci nesto potpuno drugo. Ipak, jako sam sretna sto sam vas nasla ,jer i ja vec skoro godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stanju i nista. Do kasno sam citala vase postove i shvatila da se sve te stvari ne dogadjaju samo MENI. Pa sve sam prepoznala i shvatila da nisam jedina kojoj se sva ta muka desava. Nazalost, pridruzujem se "cekalicama", ali se nadam da cemo, bas kako je jedna od vas rekla, preci na neke druge teme! I jos da vas pitam...koliko imate godina? Ja 28 i nista>((
Veliki pozdrav!

: rozga - 17. septembar 2008 8:59:14(UTC)
Lena cestitambravo I zelim vam svima da sto pre ugledate II crtice:-*

: lolita2 - 12. septembar 2008 13:00:41(UTC)
gliso evo kazem i tebi procitaj moj post sa 15 str pa mozda je isti slucaj kao tvoj.pozdrav

: glisa - 12. septembar 2008 12:39:49(UTC)
Cestitam svima koji su ugledali dve crtice,ja i dalje cekam da se bleda pojaca....znacu za par dana...nadam se da cu da pijanci sa sokicem naravno ;]

: glisa - 12. septembar 2008 11:45:11(UTC)
super tako cu i da uradim,hvala puno

: cokoladica - 12. septembar 2008 11:43:58(UTC)
jos ovo da ti kazem: pre ginekologa, mozes da odes u bilo koju privatnu laboratoriju, i da uradis test iz krvi. On je 100 posto siguran, kosta oko 10 evra cini mi se, i rezultati budu isti dan ili sutradan.

:)

: glisa - 12. septembar 2008 11:41:52(UTC)
hvala ti sada mi je lakse,sacekacu jos pa cemo videti nadam se da ce se pojacati,ne bih isla kod gin sada nego da znam ako mi bude kasnilo kod koga da odem,ja sam isla u ordinaciju prima ali ne znam da li su ok i za trudnocu,,,,

: cokoladica - 12. septembar 2008 11:40:26(UTC)
probaj da iskuliras. Ja se secam da sam mesec dana PRE nego sto sam zatrudnela imala sve zive simptome, bila sto posto sigurna da nam je uspelo. A ono - cvrc. A onda kad je stvarno uspelo - nisam nesto posebno ni primetila, samo da M nije dosla...

Ako ti se vise puta pojavila tanka crtica, to bi trebalo da je to, eto nastavi da radis te testove, ako si u Srbiji, koliko se secam, nisu mnogo skupi. Proveri sutra ujutru ponovo.

Meni se isto bas spavalo na samom pocetku, jaaaaako!

: oceanprinces - 12. septembar 2008 11:39:01(UTC)
Ova tema postoji u podforumu , Pre trudnoce!!!!
caos caos

: glisa - 12. septembar 2008 11:37:48(UTC)
primetila sam da mi je povecana temperatura unutrasnja to mi se ne desava i vrucina mi je,i cesto sam umorna tj spava mi se ima li to kakve veze?uf bas bih jako zelela...znam da nevalja razmisljati o tome ali......tesko je kontrolisati se

: cokoladica - 12. septembar 2008 11:37:03(UTC)
Ja sam radila test kad mi je jedan dan kasnila, i crtica je bila tako tanka i blaga, da sam se mislila da li ja to tripujem :) Ali nisam tripovala, bila je tu.

U svakom slucaju, sacekaj jos malo, ili ako si bas nestrpljiva, radi kucne testove svaki dan, trebalo bi da ti sa rastom Beta Hcg raste i debljina crtice.

Ali za ginekologa mislim da ti je jos rano. Ja sam na prvi UZ otisla u 7. nedelji, dve nedelje nakon tog pozitivnog testa, i tad se videla sam tackica u materici.

Srecno :)

: glisa - 12. septembar 2008 11:34:11(UTC)
ja nisam ni primetila tu drugu crticu nego mi je drugarica rekla kada je pogledala i onda sam i ja primetila i opet se ponovilo,u nedelju bi trebala da dobijem,planirala sam da odem kod ginekologa ali ne znam koji je dobar u bg posto nisam odavde pa ako imas iskustva da mi preporucis...hvala

: Marina888 - 12. septembar 2008 11:29:18(UTC)
Znam kako ti je, ja sam prolazila svaki mesec kroz tu agoniju,toliko sam bila opterecena tom drugom crvenom linijom da sam sebe ubedila da je vidim iako je tamo nema ! Sacekaj jos koji dan pa ponovo uradi test meni je oba puta bio 100% siguran .Puno srece ;]

: glisa - 12. septembar 2008 11:13:26(UTC)
trebala bih u nedelju da dobijem uradila sam vec dva puta test za trudnocu i oba puta (jutros) mi se pokazala i druga crtica ali jako bledo skoro da se ni ne vidi bas kada se zagledam vidi se inace radili smo na tome da imamo bebu pa sam sada nestrpljiva ako neko zna o ovome nek pise znacilo bi mi ....

: Jeki - 10. septembar 2008 7:58:38(UTC)
Lena, Cestiiiiiiiiiiiiiiiiittttttttttttaaaaaaaaaaaaaaam. Toliko mi je drago,posebno sto si stara cekalica. Dolazi red polako i na nas stare cekalice da se selimo na ljepsu temu.

: lolita2 - 9. septembar 2008 18:54:29(UTC)
ajde drzim ti palceve

: Audrey - 9. septembar 2008 14:03:04(UTC)
Isto sam ja tako imala bledu crtu, pa sam mislila da je samo ja vidim, pa poturila mm plocicu pod nos... Kad mi je on rekao da se vidi, bila sam bas srecna.
Jao, lolita2, nemas pojma kako bih volela sa imam isti kraj price sa testom kao i ti... ;]
Sutra ujutro opet radim test, pa cemo videti.

: lolita2 - 9. septembar 2008 13:14:40(UTC)
audrey procitaj moj post na 15 strani i bice ti sve jasno

: Audrey - 9. septembar 2008 12:59:40(UTC)
Probacu ponovo test, nadam se da ce biti sve ok. Malo se plasim, jer sam procitala da test moze biti pozitivan i ako nesto nije u redu sa organizmom. Mada bih ja zarko zelela da su ovi u laboratoriji pobrkali moju i neciju krv.... icon_wink
Sta predlazete koji test da uradim? Babyrapid opet ili ....?
Javljam se sa rezultatima.

: saska2244 - 9. septembar 2008 10:54:25(UTC)
Audrey, ne znam sta da ti kazem, skroz zbunjujuca situacija. Uradi ponovo test sutra ujutru, pa ako opet pokaze II, moras ponovo da vadis betu i onda ces znati sta je. Srecno :)

: Audrey - 8. septembar 2008 18:02:43(UTC)
Imala sam 22.07., pa sam 20.08. pocela da pijem antibebi pilule kako bi sprecila sledecu menstruaciju, jer sam isla na more. Dobila sam 03.09. ali nesto jako, jako malo i vrlo cudno. Vec mi je prestalo, a svo vreme je bilo braonkasto, otprilike kao da ti je poslednji dan normalne menstruacije. Malo sam se cudno osecala i pre nego sto sam pocela sa pilulama, mada sam mislila da je to vise podsvesno zelja da sam trudna..
Betu sam radila u EUROLAB-u u Novom Sadu. Nije bas da je neka skrnava laboratorija. A opet i mm je video crtice...

: Mozart - 8. septembar 2008 17:43:48(UTC)
Ja znam da je babyrapid dobar test, jos je intenzivniji taj sa plocicom a i boja test crtice je dobra. Jedino da ponovis betu u nekoj drugoj lab. Kad si imala zadnju  menstruaciju? Bas cudno

: Audrey - 8. septembar 2008 15:27:23(UTC)
Citat:
Mozart - 8/9/2008 14:54

Audrey, bas cudna situacija.0,1 je niska beta Trudnoca je od 5. Kako ti se vidi ona druga crtica, jel slabije ili je bas vidljiva. Koji si test radila?

Ponovi ti jos jednom za svaki slucaj test. Ne znam sta da ti kazem, ja bas neverujem u lazno pozitivan test a opet ta beta je skroz zbunjujuca. Javi sta je bilo.

Juce ujutro sam uradila babyrapid test sa plocicom, a jutros sam vadila krv. Kontrolna linija je recimo bordo boje i intenzivna je, a ova druga je bledo ruzicasta. Skroz sam zbunjena... Totalno mi je glupo da odem kod ginekologa, kad mi krv nista ne pokazuje.

: Mozart - 8. septembar 2008 10:54:39(UTC)

Audrey, bas cudna situacija.0,1 je niska beta Trudnoca je od 5. Kako ti se vidi ona druga crtica, jel slabije ili je bas vidljiva. Koji si test radila?

Ponovi ti jos jednom za svaki slucaj test. Ne znam sta da ti kazem, ja bas neverujem u lazno pozitivan test a opet ta beta je skroz zbunjujuca. Javi sta je bilo.

: Audrey - 8. septembar 2008 9:39:23(UTC)
:( Test krvi pokazuje 0.1... Nije mi jasno kako onda imam II crtice?? Da li je neko imao isti slucaj?
E bas sam se rastuzila....

: kikica - 8. septembar 2008 7:17:53(UTC)

marijaa prvo nisi spomenula da li je decko ejakulirao u tebe?
Posto ti je tek prosla menstruacija male su sanse da si ostala trudna, a i da su i postojale, lek koji si popila ne dozvoljava.
Ipak ne zelim da pridikujem ali suvise si mlada za taj lek pa jos ako ga uzimas na svoju ruku..... anene .

Zar ti nije lakse da koristis prezervative icon_rolleyes ? Koliko taj lek ne valja procitaj u sledecem clanku.

Nadam se da sam bar malo pomogla

http://arhiva.kurir-info...r/19/V-08-19092006.shtml

: marijaa - 8. septembar 2008 6:22:41(UTC)
hitno mi je potrebna pomoc...imam 16god sinoc sam imala odnose sa deckom a nismo koristili nikakvu zastitu..juce mi je prosla menstruacija...jutros sam popila postinor 2 tabletu....ne znam jesam li dobro postupila? je li moguce da ostanem trudna?

: kikica - 8. septembar 2008 6:11:56(UTC)
LENA DRAGA NASA

: Balerina - 8. septembar 2008 6:09:52(UTC)

Lena CESTITAM TI na pozitivnom testu...

Vidis da ko ceka taj i doceka,stoga devojeke nema padanaj.

Samo pozitivno i svima ce se ostavriti divan san.

Lena zelim ti laku, lepu i bezbriznu trudnocutrudnica

: kikica - 8. septembar 2008 6:08:44(UTC)
Hajde Lenice pricaj...pricaj simptomcice, i naravno "uputstva" :)

: kikica - 8. septembar 2008 6:07:08(UTC)
LENNNNNNNNNAAAAAAAAA  CESTITAMMMMMMMMMM bravo :-* bravo :-* bravo :-* bravo :-* bravo :-*

: lena77* - 8. septembar 2008 6:03:57(UTC)
HVALA VAM DRAGE MOJE...JESTE DA JOS NISAM SVESNA...NEMOGU DA VERUJEM POSLE DVE GODINE DA SAM I JA VIDELE TE DVE CRTICE....

: Mozart - 8. septembar 2008 5:51:16(UTC)
Lena CESTITAM na II crtice

: SoNy - 8. septembar 2008 5:48:47(UTC)
Lena cestitaaaaaaaammmm!! zvezda zvezda bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: lena77* - 8. septembar 2008 5:44:42(UTC)
ZDRAVO DEVOJKE AJDE DA SE "OGLASIM" OVDE,KAD JE TAMO NA KAFANCETI ZASTOJ, BAS SADA
KAD HOCU JA DA"KAZEM NESTO ZA TELEVIZIJU":

RADILA SAM TEST I NA NJEMU II CRTICE zvezda

: saska2244 - 8. septembar 2008 5:21:46(UTC)
Aurdey, ako ti je test pokazao II crtice, mislim da ipak jesi trudna, ali ipak te tablete nisi trebala da pijes nikako. Najbolje bi bilo da odes kod dr, kako bi 100% znala sta je u pitanju, vako mozemo samo da nagadjamo. Ja ti drzim fige da ipak jesi trudnica

: Audrey - 7. septembar 2008 15:23:45(UTC)
Zene, pomazite,molim vas!!!
Naime jutros sam uradila test i imam II crtice...jedna intenzivna, a jedna bleda. Problem je u tome sto je moguci dan zaceca bio 15.08., a ja sam misleci da su mi tad bili neplodni dani, pocela 20.08. da pijem antibebi pilule, kako bih sprecila sledecu menstruaciju, jer sam isla na more. Pilule sam prestala da pijem vec 31.08. 02.09. sam kao nesto dobila, sto je vise licilo na onaj poslednji dan, kad imas jako malo, braonkasto i trajalo je dva dana.
Sta sad da radim? Jesam li trudna? A jako bih volela da jesam....
Hvala unapred..

: lolita2 - 28. avgust 2008 17:45:10(UTC)
evo i ja da vam napisem kako sam ja saznala da sam trudna,mm i ja smo radili na tome nekih dve nedelje intezivno i jedan dan meni nesto dunulo da kupim test a nikada pre to nism ni pomisljala a kamoli uradila.uvece kada sam dosla kuci sa posla ja uradim test i on mi pokaze jednu jako vidljivu crtu a druga se tek nazire ali bas jako slabo da moras da se napregnes da bi video.ja progledam u uputstvu nigde nema takav primer.ujutru kupim ja jos jedan kad on isto to pokaze.odem ja kod dr on mi pogleda uz i kaze pa imate neku tacku ali to moze da bude i zato sto treba da dobijete.izvadi on meni krv i ujutru mi javi da sam trudna 5 dana i da zato test nije mogao lepo da pokaze.tako da ne brinite to dodje kada se najmanje nadate.srecno

: light_blue - 26. avgust 2008 13:23:55(UTC)

Mace21 prvo promeni doktora a onda uradi test iz prve jutarnje mokrace i uradi test iz krvi.
nadam se da si trudnica i da ce sve biti uredu!

:-* :-* :-* te i javi nam! caos

: rozga - 26. avgust 2008 12:34:39(UTC)
Mace21 trebalo bi da se vidi mesak na uz. Uradi test krvi, to ne gresi!

: vanjče - 24. avgust 2008 6:05:35(UTC)
Mace, ako ti kasni 11 dana druga crtica bi trebala da bide veoma vidljiva a i ginekolog bi trebalo već da vidi trudnoću. Ja sam otišla kod dr kad mi je kasnilo 6 dana i na UZ se već video mešak. Probaj da odeš kod drugog doktora.

: mace21 - 23. avgust 2008 20:51:02(UTC)
meni kasni 11 dana bila sam na ginekologu i nista se nie videlo doktorka kaze da je jos rano pravila sam test pokazalo se jedna crta ali slabo se obelezila grudi su poceli da me bole 5-6 dana otkako mi kasni cesto mokrim i stomak me boli mnogu dali ima sansi da sam trudna

: light_blue - 23. avgust 2008 7:47:05(UTC)
Radmilinja glavu gore duso i navijamo za sledeci mesec! svrati kod nas u kafanu za cekanje II crtice i bice ti lakse veruj mi! ja sam mnogo manje opterecena svime otkad sam nasla tu temu.
:-* :-* :-* :-* :-* :-* teee!

: vanjče - 22. avgust 2008 7:04:26(UTC)
Radmilinja, žao mi je što ću ovo da ti kažem ali tako mala beta sigurno ne znači trudnoću. I nisi rano radila, meni je na 12 dan od ovulacije bila 74,7. Biće bolje idućeg meseca! Navijam za tebe!!!!

: Radmilinja - 21. avgust 2008 18:12:59(UTC)
Znam, hvala ti zogo. Trebalo mi je samo neko neutralan da mi to kaze.
uh...
a meni je i dalje muka. Valjda muka od iscekivanja...

: zogo - 21. avgust 2008 17:02:12(UTC)
Radmilinja zao mi je zbog toga sto ti se desilo... Dr betu preporucuju 12 dana od O... tako da je nisi rano radila naravno ukoliko znas tacan dan O.Ja sam je vadila jednom cak i 10ti dan posle insemenacije i rezultat je tu uvek oko 0,nesto...znas i sama daje preko 5 trudnoca.Zelim ti ubrzo jednu veliku betu :-*...

: Radmilinja - 21. avgust 2008 15:06:16(UTC)
Imam jedno pitanje i poima nemam da li ima veze sa ovom temom, posto sam toliko izgubljena da jednostavno ne mogu sve da citam
Ove godine sam izgubila bebu krajem petog meseca trudnoce. Jasno vam je koliko je zelim.
Obzirom da imam sve simptome trudnoce (povraca mi se kada sam na zatvorenoj pijaci ili autobusu a inace mi je muka po ceo dan, povisena mi je temperatura, razdrazljiva sam i jede mi se sve sto inace ne jedem, nos mi je zapusen sto je inace bio stalno u prethodnoj trudnoci) danas sam radila Beta HCG, 11 dana od ovulacije (treba da dobijem za cetiri dana). Pokazao mi je porazavajucih 0.1
Moje pitanje je da li je moguce da sam ipak trudna i da je test omanuo obzirom da sam ga prerano uradila. Znam da je prerano, i sestre u ordinaciji su me gledale kao retarda ali one ne znaju kako je to tresti se 2 nedelje u iscekivanju.
Izvinjavam se na duzini posta. Nadam se da cete mi reci nesto drugo od onoga sto vec znam :(
Pozdrav svima

: light_blue - 15. avgust 2008 22:39:27(UTC)
pa moracu... icon_rolleyes
nadam se da ce biti sve ok ;]
hvala na podrsci :-* !!

: natasa21 - 15. avgust 2008 19:49:18(UTC)
Sacekaj Light blue i samo opusteno.Za ove 2,5 god koliko pokusavamo prosla sam kroz sve.Nerviranje i stres veruj mi nece ti nista pomoci....Zelim ti da  sto pre ugledas II crtice

: light_blue - 14. avgust 2008 20:43:50(UTC)
natasa21 jooj ja sam uzasno nestrpljiva icon_rolleyes
ne znam vise cemu da se posvetim i na sta da mislim drugo samo da ne bi mislila na to icon_lol
ali mislim da cu sacekati, bar cu se deeebeelooo potruditi :?
hvala ti :-* coffee

: natasa21 - 14. avgust 2008 20:31:25(UTC)

Citat:
light_blue - 14/8/2008 21:47 a da li je test pouzdan ako se uradi 10ak dana od moguceg zaceca? hmm

Pa beta je najsigurniji test, trebalo bi da pokaze  trudnoca(ako postoji) i na 10 dan od zaceca ali mislim da je bolje da se saceka cemu zurba..opusteno

: light_blue - 14. avgust 2008 17:47:33(UTC)
a da li je test pouzdan ako se uradi 10ak dana od moguceg zaceca? hmm

: zogo22 - 11. jul 2008 17:13:10(UTC)
Betu iz krvi mozes vaditi 11-12 dana od oplodnje... ako znas kad ti je bila ovulacija 11-12 dana nakon toga mozes vaditi hormon beta hcg..srecnocaos ..

: vanjče - 11. jul 2008 16:42:07(UTC)
Devojke, koliko najranije može da se uradi test krvi pa da bude 100% siguran? Ja sam se danas na poslu onesvestila i jajnici me bole već par dana a inače mi se to nikada ne dešava i nemam bolne menstruacije. DR kaže da test urina koji radimo kod kuće može da se radi tek kad nam kasni 7 dana da bi bio tačan.

: Jeki - 9. jul 2008 5:50:19(UTC)
Mimozice :( :( :( :( . Samo ne posustaj vec odmah idi u drugi pokusaj,bice ti psihicki lakse. Pij vrkutu u drugom dijelu ciklusa. Ona sluzi za to da se plod odrzi. Znam da skrecem s teme,ali...

: dacika - 9. jul 2008 5:26:22(UTC)

:( :( :(
JAO MIMOZICE! :( :( :(

:| :| :| :|

PA DOKLE OVAKO.......
STVARNO NEMA SMISLA

: zogo22 - 8. jul 2008 6:05:34(UTC)
Mimoza :-* :-*...jako mi je zao :( pogotovo sto si vec jednom prosla kroz to.Pokusaj naci nekog strucnijeg dr pa da uradis hsg ili histeroskopiju....cisto da proveris unutrasnjost materice jer kod tebe oplodnja nije problem a i ostalo sto si radila ti je ok...Kada sam radila vto bila je devojka sa slicnom situacijom...beta mala ponovila je za 2 dana i rekli su joj da prestane piti utrogestan da bi prokrvarila .....Budi jaka i uporna saljem ti puno :-* :-* :-*....

: Wish - 7. jul 2008 20:35:06(UTC)
Mimoza nisi promasila temu.
Zao mi je sto ti se to desilo,znam da ti sad nije lako ali moras biti jaka i pozitivna sto znam da ti sad ne izgleda lako.
Proveri sve kod doktora i kada mozete raditi na bebi,da li je potrebno da malo odmorite i da li treba mozda da pijes nesto za odrzavanje ploda,za svaki slucaj.
Mimoza ovo ti je drugi put da ti se desilo??
Imas li dece?

: mimoza - 7. jul 2008 19:59:47(UTC)
evo samo na kratko da se javim. Teško mi je da pišem. Ponovilo mi se ono što sam već doživela. Na početku 6. nedelje, moje trudnoće nema. To se zove rani spontani pobačaj. Ne moram da idem na kiretažu, obilno i jako krvarim i jako jako me boli. Bila sam jutros na pregledu. Ono što se zove ovulat abortion  icon_rolleyes vidi se u grliću materice, što znači da .... odlazi samo... možda je sreća u nesreći ili... ne znam. Pošto mi trudnoća još nije ni vidjena na UZ (znači nepotvrdjena), već samo u nalazima beta HCG, računa se kao da je nije ni bilo, .... samo ja znam, da jeste i neću stati na tome.... Skupljam snagu i krećem iz početka.... 
Ne znam da li sam promašila temu, ali eto, ovde sam započela moju pričicu, pa da tu i dovršim....

: MaLeNa76 - 5. jul 2008 18:24:44(UTC)
Zao mi je sto ti se to desava ali budi pozitivna i videces da ce se sve srediti, beta ce porasti, ne gubi nadu:-*

: mimoza - 5. jul 2008 18:19:02(UTC)
hvala vam što ste uz mene. Sinoć i noćas do posle 2 nisam mogla zaspati. Zato što sam i ranije imala loša iskustva sa tom betom, meni ona nikada nije bila negativna, kad god sam pomislila da sam trudna jer mi kasni i uradila betu, ona je pokazivala vrednosti veće od 5. Ovo verovatno znate, mislim da ima i na ovom forumu ali nije loše da citiram:
nedelje - ßHCG
3. 5 - 50
4. 3 - 426
5. 19 - 7.340
6. 1.080 - 56.500
7. 8. 7.650 - 229.000
9. 12. 25.700 - 288.000
13. 16. 13.300 - 254.000
17. 24. 4.060 - 165.400
25. 40. 3.640 - 117.000

Obzirom da i je ovulacija bila 13. sada sam znači u 5. nedelji i 64. je jako, jako malo.
To znači da trudnoća postoji ali se ne razvija kako bi trebalo ili je u pitanju vanmaterična (imala sam već jednu) ili mi na žalost preti još jedan spontani. Baš sam .... fuj kakva sam. Ma koliko se trudila da mislim pozitivno (što je u ovom trenutku najbolje) ne mogu previše da se nadam.
Nadam se da nisam pokvarila raspoloženje na ovako lepoj temi  neznam
Javiću šta je dalje bilo... i hajde da sad malo počnem pozitivno da razmišljam, ..... držite mi fige i ja ih držim da sve bude ok. caos

: andjelaaa - 5. jul 2008 16:27:17(UTC)
Drzimo palceve mimoza.Ja sam takodje uradila test posle nekoliko dana kasnjenja i crtica je bila nesto slabija od kontrolne.Ponovi betu i javi nam

: zogo22 - 5. jul 2008 13:04:47(UTC)
Mimoza beta hcg se duplira svaki dan tako da je mozes ponoviti i za 2 dana da vidis da li raste...nemoras cekati 7 dana...drzim ti fige da se duplira... testovi imaju odredjenu granicu na kojoj pokazuju vrednost hcg hormona pa ti verovatno zbog toga nije pokazao II crtice...saljem ti puno :-*:-*:-* i navijam za veliku betu...

: MaLeNa76 - 5. jul 2008 8:31:59(UTC)
mimoza i ja ti zelim da sve bude ok i da cujes bebino srce.

: emili - 5. jul 2008 7:21:04(UTC)
mimoza zelim ti sve najbolje samo hrabro ne moj da odustajes.

: natasa21 - 4. jul 2008 20:44:21(UTC)
Mimoza nadam se da ce sve biti ok i da ces uskoro cuti bebino srce

: mimoza - 4. jul 2008 19:55:21(UTC)
KOD MENE JE SITUACIJA OVAKVA,.... :(
Prvi dan poslednje menstruacije 1.6.
Ovulacija (praćena folikulometrijom) 13.6.
Očekivana menstruacija 28.6. (inače prilično redovna).
Danas je 4.7. uradjena 3 testa - bleda druga crtica
Jutros beta HCG  64 icon_cry  malo za očekivane vrednosti 5. nedelja
Treba da ga ponovim za nedelju dana
na čemu sam :?:
više ne verujem u testove, ..... i ne znam kako ću dočekati sledeći poraz.
Sve dok se na UZ ne pokaže maleno srculence koje kuca ,.... ništa od testova, ne verujem više .... osećam se grozno.... icon_cry

: Kale79 - 30. jun 2008 9:45:14(UTC)
Moram da napisem da je u mom slucaju Baby Rapid test svaki put pokazao tacno. Dok smo pokusavali i dok sam radila testove na 26 DC svi su bili negativni, tj. samo jedna ctrica. Moram priznati da sam znala i da rastavljam testove i da trazim drugu crticu, da se nije negde sakrila icon_lol !
Kada sam sada uradila test 34DC, i ujutro sa prvim urinom, ali i isto to uvece(da utvrdimo gradivo) pokazale su se dve debele linije, sto je posle par dana potvrdila i doktorka.

: oceanprinces - 23. jun 2008 12:00:12(UTC)
Meja, pa ako si bila kod lekara i ako su ti testovi negativni ond anemas razloga za brigu.
Mozda je najbolje da odes kod lekara ponovo na uz, i da mu kazes da ti stomak raste.
Ja definitivno misli da nisi trudna, jer i kako sama kazes testovi su negativni.
Nemoj toliko da se sekiras , bice sve ok.
Samo hrabro.
Pozdrav

: meja - 23. jun 2008 11:08:33(UTC)
bokic...citala sam vas i mogu vam reci da ste jako dobro i samo naprijed ;]
trebala bi vas savjet ako je moguce odg.na njega..
10.4 sam imala spolni odnos sa sa bivsim i koristili smo dva kondoma,i nije svrsio u njih,al cula sam da e dva nemsiju kortstiti da mogu puci od trenja al ja sma uvjerena da nisu pukli...poslije toga 5.5 sam isla na uzv kod doktora i niej bilo nista (mozda je to prerano i bilo)...dobila sma tri mjesecnice otada al su malo oskudnij nego inace,napravila sma dva testa pokazala su negativno,alimam osjecaj k d ami stomak raste,pa si umislim da je sve lazno i test i mjesecnica...eto prosla su vec dva mj..al ja uporno da mi stomak raste..pomozite mi jer takodjer nebi zejela da sma trudna iako je to nesta preljepo al nisma spremna..
hvala puno
pusa

: ogycko - 22. jun 2008 18:44:25(UTC)
Pozdrav svim curama! Evo sunjam se okolo pa i ja da se javim. Mislim da je test za trudnocu vrlo pouzdan, mene do sada nikad nije slagao. Bila sam u situaciji kad mu nisam verovala, ali pokazao se kao tacan. Pozdrav za M.Magdalenu

: MaLeNa76 - 21. jun 2008 10:02:34(UTC)
Da pise od zaceca sto nije isto kao da pise od Ovulacije. Zacece se desi 3-5 dana nakon ovulacije, zavisno od zene.

: denizadada - 21. jun 2008 9:43:12(UTC)
I ja mislim da se test treba uraditi posle izostanka menstruacije ali sta to onda znaci kad na testu pise 7dana nakon zaceca?Ma nista mi vise nije jasno ali dobro,sacekacu jos koji dan.Kakva su tvoja iskustva sa tim?Verovatno sam to procitala ali vise ne mogu da se setim jer sam sve citala odjednom(ako imas vremena).Jedino sto se promenilo od juce je da me krsta jako bolu ali jako i neznam sta vise da radim a istovremeno i stomak... :( Puno pozdrava icon_lol

: MaLeNa76 - 21. jun 2008 5:31:22(UTC)
denizadada poranila si sa testom! Obicno se radi kad prikasni makar jedan dan. Sacekaj joj koji dan pa ponovi test. Zelim ti da ugledas II crtice i predjes na forum za trudnice :)

: denizadada - 20. jun 2008 21:18:41(UTC)
Cao drage moje,nova sam ovde i citam vasa iskustva...i zbunjena sam...ja sam uradila test 5,6dana pre ocekivane mece i nista a ubedjena sam da je do trudnoce doslo.Da li je rano sto sam uradila test?

: ceda - 18. jun 2008 18:17:04(UTC)
Ima kraja, verujem u to iako ove dve crte cekam vec osam godina. Sve smo uradili sto je do nas, sve je ok. Mozak i velika zelja su najveca smetnja

: cvetak - 18. jun 2008 17:40:40(UTC)
cao m. magdalena!
naravno da ima kraja, samo moras da budes strpljiva i istrajna. Sve ce biti u svoje vreme. Znam da te nisam bas mnogo utesila, ali veruj mi jednog dana ce ti biti jasno zasto je to dobro sto nije bas sad. Videces, samo budi strpjliva i beba... ili bolje bebe :-) ce doci. Moras da budes pozitivna

: ceda - 18. jun 2008 17:39:17(UTC)
moji ciklusi su redovni i zato me sve ovo zbunjuje. Ueadicu ponovo betu i otici kod dr. I ja mislim da je ovo bila biohemijska... Skoro da mi je zao sto sam odmah otisla da uradim betu,trebalo je da sacekam, pa lepo da "uzivam u svojoj trudnoci" koliko toliko. A bas smo bili stecni.

: m.magdalena - 18. jun 2008 17:29:20(UTC)
Za pocetak da vas sve puno pozdravim!! caos Nova sam na ovom forumu,i pisem po prvi put,a tema me je privukla jer se i kod mene desava nesto slicno poslednjih dana.Ukratko moji ciklusi jesu neredovni vec duze vreme,mada ovog meseca je to kasnjenje bilo znacajnije-2 nedelje!! :( Prosle nedelje,krenulo je neko krvarenje tamne boje,koje je trajalo samo dva dana...videla sam da ciklus nije pravi...i moram priznati da sam se ovoga puta bas ponadala(s obzirom da pokusavam ostati u drugom stanju vec tri godine)! :( Sa testom sam odlagala...toliko sam se puta razocarala,da nisam imala snage da ga uradim! Medjutim jutros opet prokrvarim,dobro se uplasim,uradim test-NEGATIVAN JE,po ko zna koji put!! Mislim da mema duzih dva-tri minuta,od iscekivanja rezultata...ni veceg razocarenja...toliko puta sam prosla kroz to,a opet mi nije sve jedno....pitam se ima li ovo kraja?!!! POZDRAV!!!!caos

: MaLeNa76 - 18. jun 2008 15:57:04(UTC)
cedo, test moze da pogresi ali Beta nikad! Najbolje je da odes kod dr pa vidis sa njim.

: Kale79 - 18. jun 2008 14:57:22(UTC)
Cedo, koliki su ti inace ciklusi? Ako su u "normalni" 25-35 dana, onda nije bilo prerano za betu. Recimo da je sledeca trebala da stigne 6.6, tj pre 12 dana... Pa i da je ovulacija bila 6.6. beta bi kroz 12 dana, bila >5. To braonkasto moze biti svasta. I ako su na testu bile II crtice, a oni su osetljivi na >25... Ne znam. A mozda je bila u pitanju biohemijska.
Koliko god ti zelela sve najbolje, ipak idi kod svog lekara. Svako nagadjanje i neizvesnost nema smisla. Mozda ti samo preskace ciklus.

: ceda - 18. jun 2008 14:42:54(UTC)
jako bi volela da si u pravu, nikome nije jasna ova prica

: Wish - 18. jun 2008 14:36:04(UTC)
Mozda si prerano uradila betu....

: ceda - 18. jun 2008 14:27:06(UTC)
Drage moje evo i mene. Elem, 6.5 sam imala poslednji put. Kako mi nikada nije kasnila, ja lepo kupim rapid test, kad ono II crte, doduse jedna svetlija ali pokazale su se u roki od 30 sec. Sva srecna odletim da uradim beta HCG, rezultat 1.1 SOK. Evo danas je se pojavio neki braon iscedak, koji mi se nikada nije pojavljivao. Potpuno sam zbunjena i izgubljena. Sutra cu ponoviti betu, valjda ce mi nesto biti jasnije. Ako imate neku ideju kazite, jer ja vise nemam zivaca. Sve Vas pozdravljam.

: Yaca - 18. jun 2008 10:30:40(UTC)
Hvala Tinna. Pa da,ustvari radila sam sad popodne test iako mi apotekarka rekla da ga uradim ujutru. Ali na upustvu pise da mogu u bilo koje doba dana. nisam mogla da cekam.
Znaci mislis da ipak ima nade ?? jao ulpsala si mi dan...

: Yaca - 18. jun 2008 10:21:05(UTC)
cao. vidi da je tvoj test bio lazan. ja sam pokusala da zatrudnim i kad oo meca na pragu. Medjutim bila je nekako drugacija i u jako mali kolicinama
uradila sm test i Negativan je. Ali meni nesto govori da nije istina,osecam se drugacije.
A mozda je samo zelja da ipak ima bebica??????Mozes li mi reci nest vise,kako si se ustvari osecala??? molim te,pomalo ocajavam.......

: Tinna - 18. jun 2008 10:10:19(UTC)
Dobrodosla, ponovi test jos jednom ali ujutru..

: Yaca - 18. jun 2008 10:02:36(UTC)
cao cure. oli vas da mi odgovorite na pitanje. Pokusala sam da napravim bebca i kad ono evo mece. Ali drugacija je nekako,u sasvim je malim
kolicinama i prestala je posle tri dana. Uradila sam test i NGATIVAN JE. Postoji li mogucnost da test
nije tacan. ja se osecam drugacije ali mozda sam zato sto zelim bebicu.

: twisted.lamps - 25. maj 2008 10:24:45(UTC)
Hvala Oceanprinces,poslusacu tvoj savet,pa videcemo mozda ga i koristim sledeci mesec neznam treba jos puuunooooooo strikam do tada

: oceanprinces - 24. maj 2008 16:48:36(UTC)
Twisted lamps dobrodosla na forum.
nadam se da se neces dugo zadrzavati u ovom delu foruma.
Najbolji test koji mozes koristiti je baby rapid i grammam plus. Bolje je koristiti plocicu jer je laksa za upotrebu.
Ja sam uglavnom koristila baby rapid i zadovoljna sam.
caos caos caos caos caos caos

: twisted.lamps - 24. maj 2008 15:19:46(UTC)
MOLIM VAS RECITE MI KOJI JE TEST NAJBOLJI,JEDNOM SAM SAMO KORISTILA TEST PRE 100 GOD.PA BIH ZELELA DA ME POSAVETUJETE,POSTO NAMERAVAM DA IH KUPUJEM SVAKI MESEC DOK NE POSTANEM trudnica

: masana - 20. maj 2008 10:06:53(UTC)
Hvala ti princes.Nadam se da i ja necu biti izuzetak kome ce test pogresiti

: oceanprinces - 20. maj 2008 9:56:40(UTC)
masana, koliko sam upucena i na osnovu iskustava drugih zena znam da ako test pokaze drugu crticu bez obzira koliko ona slaba bila to znaci trudnocu.
najbolje da sve ponovis i posetis ginekologa.
ovako mi mozemo samo da nagadjamo
drzim ti fige caos caos caos caos caos

: masana - 20. maj 2008 7:29:14(UTC)
cao,
Da li neko moze da mi kaze da li je radio baby rapid i pokazao jednu dobru a jednu slabije vidljivu crticu.Pri tom sam dobila. Da li je to mozda trudnoca da se nadam ili ne.... icon_exclaim

: makedonka - 3. maj 2008 14:25:33(UTC)

Zdravo Natasa :-* :-* :-*

fala na sugestijata...ama znaes kako e so trpenieto,skoro i da sum skarana so nego srbenda srbenda srbenda .mnogu pati sum pravela testovi i nikogas ne gi frlav istiot den,ama nikogas vakvo nesto ne se pojavi,na testot od vcera se gleda salobo edvaj vidliva crtica po nekolku sati,a kaj toj test od denes od controlnana linija se e zolto rozevo oboeno,i kako da pocnala da se pojavuva i vtorata crtica.Utre povtorno pravam test.Ponedelnik mi e 28 mi den,posle toa mozebi i ke ispitam preku krv.Ne sum nesto potresena,zosto ovoj pat bas i ne ocekuvam bremenost,seuste na nekoj nacin se plasam posle missed abortion.

Ti Natasa kako si,sto ima novo kaj tebe?

Baknezi za site zagrljaj zagrljaj zagrljaj  

: natasa21 - 3. maj 2008 14:19:32(UTC)
Zdravo Makedonka!Znaes i sama deka ne e validen testot posle 4 saata ama nisto ne se znae.Pocekaj uste nekoj den pa pravi pak test ili najdobro odi vadi beta hcg...srekno drzam palci za II crticki

: makedonka - 3. maj 2008 12:14:30(UTC)
Zdravo na site......kako i vie taka i jas sum mnogu zbuneta....Ovaj mi bese prv mesec po missed abortion kako probvame povtorno da ostanam trudna....i jas se razbira ne strpliva pa ne mozam ni da docekam da mi kasni menstr pa vcera i denes na 26 ti den od ciklus pravam test so prvata urina i prvo se javuva edna crta....testot ne go frlam i po 4 saati se gleda vtora edvaj vidliva crticka i nekako razmateno rozevo megju dvete,Istoto mi se sluci i vcera.Imal li nekoj vakvo iskustvo?????

: MaLeNa76 - 1. maj 2008 17:46:05(UTC)
cvetak bas mi je zao :(
zelim ti da vec sledeceg mjeseca ugledas II crtice ali ovoga puta one prave!

: cvetak - 1. maj 2008 17:32:45(UTC)
ipak sam danas uradila test. Nisam trudna :-(

koliko sam bila nestrpljiva nasla sam jednu laboratoriju koja radi danas i to non-stop i vadila sam krv. Malopre sam ih nazvala i rekli su da je test negativan... evo sad kad sam se malo isplakala i rastuzila da javim i vama. Inace, pre nego sto sam otisla na dam krv uradila sam jos jednom ovaj kucni Baby rapid plocica i pokazuje opet drugu crtu...

Ma, definitivno vise necu da bacam pare na te testove... samo test krvi...

eto, samo da vam javim

: Jelena76 - 1. maj 2008 10:32:29(UTC)
Najgore je sto se ponavlja mjesecima isti ciklus.RAZOCARENJE -MENSTRUACIJA,PA AKCIJA-OVUACIJA,ISCEKIVANJE,PA OPET MENSTRUACIJA

ali upornost se isplati a ako zatreba i medicina je daleko dogurala, pa velike su sanse da se ipak zelja ostvari bravo

: MaLeNa76 - 1. maj 2008 9:46:21(UTC)
Najteze je cekati i ta neizvesnost ali strpi se i srecno :) :) :)

: cvetak - 1. maj 2008 9:41:44(UTC)
da u pravu si...samo da se strpam do sutra :-)

: sanndra_bgd - 1. maj 2008 9:28:52(UTC)
Cvetak,mnogima se to desavalo...
No,posto si resila da preko krvi vidis,bices bez dileme... ;]

: cvetak - 1. maj 2008 9:22:14(UTC)
hocu, javicu sigurno.
mada mi je muka od testova i iscekivanja...sutra definitivno vadim krv pa javljam :-)
nisam ni planirala sad trudnocu, ali kad mi se pojavila sumnja srecna sam i vidim da bih bas bas volela da je sad :-)

: MaLeNa76 - 1. maj 2008 9:14:41(UTC)
Cvetak, meni se ne da ni oni "prividnu" crticu da ugledam a kamoli pravu :(
Ponovi sutra test ako je bila prava crtica trebala bi sada da bude verovatno malo uocljivija.

Drzim ti fige i javi sutra sta je bilo!

: cvetak - 1. maj 2008 9:01:50(UTC)
Ozi, bas mi je zao... bice sledeci put, samo opusteno...ima gore nekog ko nas gleda veruj mi...

sve dodje kad mu je vreme...

: cvetak - 1. maj 2008 9:00:01(UTC)
da li se i vam desavalo da gledate, zagledate pod odredjenim uglom i da vidite jos jednu crtu, sasvim bledu? kad se normalno gleda ne vidi se, ali kad se malo duze zagleda ima je? ne znam da li umisljam jer previse je zelim ili stvarno ima nesto. test iz krvi mogu tek sutra da uradim... danas nista ne radi.

jel se to jos nekom desavalo? i sta je bilo kasnije?

: ozi - 1. maj 2008 8:08:05(UTC)
 ej samo da ti javim da kod mene je dosla danas vestica a to sto nisam dobila sad vise prosli mijesec nemam pojma.nema veze idemo dalje ali tebi trzim palceve da ti bude kako ti hoces :)

: MaLeNa76 - 1. maj 2008 6:13:33(UTC)
Ako sumnjate najbolje je da uradite test iz krvi koji je 100% tacan kao sto je vec rekla Fokica.

: ozi - 30. april 2008 17:22:26(UTC)
fokice ma nisam ja imala nikakvih crtica nego imam te cudne simptome pa vise neznam sta da mislim :?:

: ozi - 30. april 2008 17:20:23(UTC)
 i ja isto cekacu jos koj dan pa cu ponovo da bar bude :?:

: cvetak - 30. april 2008 17:16:46(UTC)
ja ne smem ponovo da uradim, plasim se da mi ovaj put ne pokaze tu bledu bledu koju samo ja vidim :-)
sacekacu jos dva tri dana...bar cu pokusati

: ozi - 30. april 2008 16:32:27(UTC)
 ej jesi uradila ponovo test

: ozi - 30. april 2008 16:31:16(UTC)
 ma nije meni bila nikakva crtica nego imam te cudne simptome neznam vise ni ja sta da mislim.

: Jelena76 - 30. april 2008 14:53:37(UTC)
Ozi -JEDVA PRIMJETNA CRTA znaci-BINGO

uh sto ti zavidim ,ah da je meni jedna takva MAKAR BLIJEDA zaljubljen

: Fokica - 30. april 2008 8:16:44(UTC)
Ozi, test je 99% pouzdan. Cak i jedva primetna obojenost na mestu druge crtice oznacava trudnocu. Ako i dalje sumnjas test iz krvi je 100% pouzdan.

: ozi - 30. april 2008 7:56:32(UTC)
 ej cao jas sam nova pa bi te molila da mi objasnis sta je to sa mojim simptomima :(

: ozi - 30. april 2008 7:43:50(UTC)
 pa neznam sta da ti kazaem cekaj jos dva dana pa opet napravi.

: cvetak - 29. april 2008 20:32:07(UTC)
pa iskreno, malo cudno se osecam. ne znam ni sama sta da ti kazem. kao da nesto predosecam :-) Vec sam radila dva testa i oba su bila negativna (verovatno sam ih mnogo rano uradila), a i ovaj je na klackalici. nit jeste nit nije nekako je druga linija jedva primetna, a obzirom na broj dana trebal obi da se vidi jasnija ako je trudnoca. Sto se simptoma tice grudi me ne bole, imam neka cudna ziganja jajnika, uopste u donjem stomaku, skoro svako jutro mi je blago muka (ali to je mozda i od cigara)....
ma nemam pojma, bas sam zbunjena. inace, trudnoca i nije bas planirana, ali daleko od toga da je nezeljena :-)
ne znam sad da li da sacekam jos koji dan ili da odmah ujutru kupim jos jedan? sta ti mislis?

: ozi - 29. april 2008 19:47:21(UTC)
blago tebi bar ti je dosla na tri dana a meni jos nista.jesi imala nekakvih simptoma?????????

: cvetak - 29. april 2008 19:14:26(UTC)
molim vas za malu pomoc oko testa. Zadnja mens. mi je bila 25.03. (dobijam inace na 26-28dana), malo mi je kasnila i dobila sam 25.04. ali trajalo je samo 3 dana i prestalo. Veceras sam radila test i pokazuje jedva jedva primetnu drugu crtu. Inace, odnos moguceg ... je bio 5.-6.4.
Znam da je malo nemoguce da je trudnoca (druga crta bi bila valjda vidljivija), ali opet tu postoji ova druga jedva jedva vidljiva. Sta vi mislite? Ima li ko slicna iskustva?

Hvala vam puno svima na odgovorima.

: ozi - 29. april 2008 19:12:47(UTC)
ciao svima ja sam nova i htijela bi da mi neko odgovori na nekoliko pitanja.zadnja mijesecnica mi je bila 16.03 napravila sam jedan test i bio e negativan a i dallje nisam dobila-od simptoma neznam imam nekad glavobolja jako sam zivcana i razdrazljiva sise su mi natecene i osijetlive,nadutost trbuha to.neznam vise sta da mislim jesam li trudna ili nisam vec sam mislila da jesam pa kad mi je prvi test pokazao (-) bila sam tuzna tako da sad i i da jesam razmisljam da nije moguce da je test pogrijesio.PLEASE HELP

: Kale79 - 29. april 2008 9:40:15(UTC)
Caka, testovi za kucnu upotrebu (urin) su ugalvnom tacni u periodu o kojem ti pises. Ako nisi sigurna izvadi krv.
Lilypie 21 - 37 day cycle Ticker

: caka - 29. april 2008 5:29:47(UTC)
jos nisam dobila mestruaciju zadna mi je bila 29.3 ali meni nikad nekasi menstruacija obicno naj kasinije 30 dana radila sam test negativan je dali ke jos rano za test i koliko su tacni testovi

: Jelena76 - 27. april 2008 16:38:19(UTC)
Znam kako ti je caka..nema druge da jos malo sacekas.
Obicno je test za trudnocu tacan 99 % tacan na dan menst. neznam

: caka - 27. april 2008 15:33:10(UTC)
jedno pitanje moja menstruacija je zadnja bila 29.3 dali mi je dans 30 dan ili 29

: majra - 27. april 2008 4:54:12(UTC)
pa bojana i meni je tako isto boli pasam evo trudna vec 7 sedmica.samo se smiri i pokusaj da se ne pterecujes,ja sam uradila 2 puta test i oba puta druga crtica je bila blijedo ruzicasta i nakon toga odem kod ljekara i potvrdi mi moju sumnju da je trudnoca ali da je malo pa da je nivo u mokraci jos malo i da zato se crta ne boji u tamniju boju , a da nema trudnoce druga crta se ne bi smjela ni da pojavljuje.zato polako i smiri se i najbolje ti je da posjetis svoga ginekologa da bi bila sigurna i da se ne nerviras previse u iscekivanju.sretno i pozdrav

: Fokica - 26. april 2008 11:45:19(UTC)
Citat:
majra - 23/4/2008 08:15

hvala Fokice i ja tebi isto zelim da ubrzo ugledas dvioje crtice

Hej Majra, vec imam 2 bebice. Trecu za sada ne planiram. Tako da ako bi mi se ispunila tvoja zelja buljavko buljavko buljavko sok sok sok upomoc

: phoenix - 26. april 2008 5:58:18(UTC)
Ako ne dobijes caka, ponovi ga za par dana.

: caka - 26. april 2008 5:19:01(UTC)
cao i ja imam jedno pitane u vezi testa moja posledna menstruacija je bila 29 mart a zadna mestruacija mi jebila na 26 dana,moja obicna mestruacija je bila 28 dana redivna samo nekoliko prepoledne mestruacije su mi bile 30dana,ja sam juce radila test i bio je negativan kada je nabolje uraditi test

: majra - 23. april 2008 4:15:13(UTC)
hvala Fokice i ja tebi isto zelim da ubrzo ugledas dvioje crtice

: Fokica - 22. april 2008 8:11:57(UTC)
 Majra cestitam trudnica

: majra - 22. april 2008 7:43:57(UTC)
ja sam juce bila kod svoje doktorice da mi utvrdi termin i on mi je 15 decembra sto znaci da sam u 7 sedmici trudnoce iako mi je test dva puta pokazao jedva primjetnu crticu koja je bila blijedo ruzicasta to je ipak pozitivan test jer da nije ne bi trebalo da ima bilo kakva osim kontrolne crtice .retno svima.

: majra - 22. april 2008 7:41:35(UTC)
sta ovo bi pa moja poruka dode 4 puta svasta ja to nisam poslal toliko puta

: majra - 22. april 2008 7:40:27(UTC)
mislimm da bi test trebao i da pokaze i pored vjestice ako je imas moja setra je bila trudna 3 mjeseca ali je redovno dobijala ali je treci mjesec uradila test kada je imala menzes i test joj je bio pozitivan .otisla je ljakaru i on joj je ustanovio da je vec trudna 3 mjeseca i da se to zna cesto da desi da preko trudnoce imas vjesticu.

: majra - 22. april 2008 7:40:13(UTC)
mislimm da bi test trebao i da pokaze i pored vjestice ako je imas moja setra je bila trudna 3 mjeseca ali je redovno dobijala ali je treci mjesec uradila test kada je imala menzes i test joj je bio pozitivan .otisla je ljakaru i on joj je ustanovio da je vec trudna 3 mjeseca i da se to zna cesto da desi da preko trudnoce imas vjesticu.

: majra - 22. april 2008 7:40:01(UTC)

: majra - 22. april 2008 7:38:55(UTC)

: Kale79 - 21. april 2008 9:18:48(UTC)
Ukoliko u medjuvremenu vestica ne dodje test cu raditi na veliki petak, kada se budem videla sa m. Tada ce mozda kasniti 5 dana, pa da vidim. Koliko puta sam u poslednjih sedam meseci pozelela da je test neisapravan, kad pokaze I crtu, ali ovaj babyrapid je definitivno tacan.

: phoenix - 21. april 2008 9:12:51(UTC)
Ja sam isto kao kale imala jednom isto tako, kasnilo mi je nedelju dana, test bio negativan, al ja nisam verovala pa otrcala kod lekara. Doktorka mi rekla da je to problem u glavi - prevelika zelja, pa sam blokirala hormone. Dobila sam za dva dana posle toga.

: Jeki - 21. april 2008 8:47:57(UTC)
Kale,drzim ti fige da je ipak beba u pitanju! Meni se to jos nije desilo,a sad sam puno opustenija nego prije,prije sam kao sumanuta radila testove.Kad mi je kasnila,kasnila je samo 2 dana,ali ako vec nisam trudna zelim da je dobijem da se ne brinem vise.Samo da sve bude ok. Drzim ti fige da ne dobijes.Kada planiras raditi test?

: Kale79 - 21. april 2008 8:31:14(UTC)
Jeki, draga,

ono sto mogu da ti kazem iz licnog iskustva jeste da je meni zimus, valjda od prevelike zelje za bebom dva meseca kasnilo po nedelju dana, i tek kad sam kupila test i videla jednu crticu sutra dan sam dobila. I sada isto, trebala sam vec da dobijem, ali nisam, ako okasni jos par dana kupicu test, pa mozda i dobijem :( .

: Jeki - 21. april 2008 5:51:18(UTC)
Eh da postavim i ja pitanjce. Meni danas kasni vec 5-ti dan,jutros sam uradila dva testa o dva razlicita proizvodjaca i oba su negativna.Inace mi nikad ne kasni.Dr me vratio kuci,kaze da sacekam do nedelje,ako ne dobijem da dodjem u pon.A inace misli iz opravdanih razloga da nisam trudna,jer su dva testa negativna i prsa mi nisu bolna niti nabujala.Sta vi mislite o tom svemu.

: Fokica - 20. april 2008 18:08:09(UTC)
Test pokazuje trudnocu bez obzira na menstruaciju i lekove.

: oceanprinces - 20. april 2008 17:56:38(UTC)
test bi naravno trebao da ti pokaze trudnocu, bez obzira sto si imala vestica .

: Liksi - 20. april 2008 17:13:17(UTC)
Cao sestrice moje.Imam i ja jedno pitanje.Opisacu vam potanko sve,mada vecina Prosli mesec sam dobila 17.3,(32 dan)
,28.03,29.03i 30.03 su mi bili plodni dani tj.12.13.14.dan ciklusa.
Od 5-10 dana ciklusa sam pila klomifen.Jedno desetak dana posle ovulacije,pocele su mi mucnine,povisena baz.temp.,bolovi u stomaku,bolne bradavice,..... mislila sam da sam trudna.
Medjutim dobila sam 15.04.tj 30i dan ciklusa.Danas mi je 6i dan ciklusa,i jos po malo imam mucnine i sinoc sam dva puta povracala.
Juce sam pocela sa novom turomklomifena
Zanima me da li ce test d pokaze pozitivno ako sam trudna,i ako sam imala ciklus???????????

p.s.plasim se zato sto pijem klomifen.

: majra - 20. april 2008 13:30:47(UTC)
po mom slucaju moje drage sanjisan i leptirice to vam je trudnoca 99 posto .meni je dr.objasnila da ako nema trudnoce druga crta se ne bi smjela pojavljivati nego da je onako kao i kada ste ga otvorili prije upotrebe .znaci svijetla crta je znak trudnoce .sretno svima koji su u iscekivanju crtica ma makar one bile kao i kod men svijetle.posto sam ja mjesec odnosno drugi mjesec trudna a test mi je pokazao blijedu crticu a ljekar jwe potvrdio trudnocu.pozdrav i sretno----

: leptir - 17. april 2008 12:23:02(UTC)
Sutra stizem u Srbiju pa cu vaditi Betu i onda cu znati da li je tacan,to je ipak najsigurnije ;]

: sanjisan - 17. april 2008 12:20:02(UTC)
daleko od toga da je samo baby rapid tacan, ali kazu da je ovde najtacniji. Ne znam gde si ti leptiricu, ali sam sigurna da tamo ima mnogo preciznijih i tacnijih testova od ovog

: leptir - 17. april 2008 12:16:31(UTC)
Ja sam radila 36 dana ciklusa,a i nije beby rapid jer toga ovde nema,ali nadam se da nije samo taj tacan icon_lol

: sanjisan - 17. april 2008 12:13:16(UTC)
Ja sam test radila 25.dana ciklusa, kad je trebalo da dobijem, i bile su dve, jedna svetlija, ali je ipak bila tu i to sam radila neki bb test sa tracicom koji mi nije nesto izgledao pouzdan. Nisam se nesto preterano ni nadala ali sam vrlo prizeljkivala. Posle dva dana sam radila baby rapid - plocicu i opet su bile dve, sada vec vrlo jasne. Nisam jos isla kod lekara, ne bih prerano, ali jedva cekam...

: leptir - 17. april 2008 12:09:32(UTC)
Fokice zagrljaj i ja se nadam da je to to ;] Valjda onaj od gore vidi kako to sve po redu treba da ide icon_lol

: Fokica - 17. april 2008 12:06:59(UTC)
Citat:
leptir - 17/4/2008 15:54

Kasni mi 6 dana i jutros sam uradila test,tacnije pobegla iz wc-a i vratila se posle 5 minuta, bila je druga crta,nije bleda ali nije ni bas jako crvena kao prva crtica,tako da se i ja nadam da je to to icon_lol

Trebalo bi da je to trudnica
bravo bravo bravo za sve nove beba

: leptir - 17. april 2008 11:54:28(UTC)
Kasni mi 6 dana i jutros sam uradila test,tacnije pobegla iz wc-a i vratila se posle 5 minuta, bila je druga crta,nije bleda ali nije ni bas jako crvena kao prva crtica,tako da se i ja nadam da je to to icon_lol

: majra - 17. april 2008 7:24:58(UTC)
prije 15 dana uradila sam test posto mi kasnilo 8 dana test mi je pokazao jednu jako blijedu roskastu crtu i ja nisam bila sigurna zatim sam ponovila test za 5 dana i isto i ja ti se spremim dok. i kaze mi da je to rana trudnoca i da kada test pokaze tako svijetlu crtu da je to 99 POSTO TRUDNOCA .Tako da sam ja sada skoro mjesec trudna i idem u ponedjeljak da mi dok odredi termin porodo posto nije mogla da mi odredi jer je bila pravo mala trudnoca.svima sretno i sa svijetlim crticama jer je to sigurno to.pozdrav

: Fokica - 16. april 2008 6:50:47(UTC)
Citat:
Keta - 15/4/2008 23:26

Fokice na zalost je ne dojim,ali su mi ciklusi i pre trudnoce bili uzasno neredovni,ponekad mi je kasnilo i po mesec dana...
Jutros sam opet uradila jos 2 testa i oba negativna...znaci verovatno da nije trudnoca.
Mada ko zna...
Posle porodjaja je bilo sev o.k redovno je dolazila,a sad opet evo kasni...
Ma lepo je dr htela pilule da mi prepise,a mene mrzelo da idem rano za krv pa po rezultat,pa kod nje...i eto sad se nerviram...
Svaka ti cast na tako maloj razlici verujem da je bilo mnogo tesko...
Ja bi sigurno rodila i da sam sad trudna,ali bilo bi to bas skroz neplanirano i iskreno bezveze,posto sam pocela opet da radim pre samo dve nedelje...
Nego me je strah ako jesma da znam da opet prestajem da pusim ne dizem pretesku kadicu za kupanje,ogromnu torbu iz kupovine,da pocnem da jedem(posto postim)...da pijem vitamine...
Videcemo jos sta je i kako je...mozda se samo vraca moj normalan(ustvari potpuno neredovamn)ciklus od pre porodjaja
Javljam dalje

Drzim ti fige caos

: Keta - 15. april 2008 19:26:02(UTC)
Fokice na zalost je ne dojim,ali su mi ciklusi i pre trudnoce bili uzasno neredovni,ponekad mi je kasnilo i po mesec dana...
Jutros sam opet uradila jos 2 testa i oba negativna...znaci verovatno da nije trudnoca.
Mada ko zna...
Posle porodjaja je bilo sev o.k redovno je dolazila,a sad opet evo kasni...
Ma lepo je dr htela pilule da mi prepise,a mene mrzelo da idem rano za krv pa po rezultat,pa kod nje...i eto sad se nerviram...
Svaka ti cast na tako maloj razlici verujem da je bilo mnogo tesko...
Ja bi sigurno rodila i da sam sad trudna,ali bilo bi to bas skroz neplanirano i iskreno bezveze,posto sam pocela opet da radim pre samo dve nedelje...
Nego me je strah ako jesma da znam da opet prestajem da pusim ne dizem pretesku kadicu za kupanje,ogromnu torbu iz kupovine,da pocnem da jedem(posto postim)...da pijem vitamine...
Videcemo jos sta je i kako je...mozda se samo vraca moj normalan(ustvari potpuno neredovamn)ciklus od pre porodjaja
Javljam dalje

: Fokica - 15. april 2008 6:21:30(UTC)
Citat:
Keta - 15/4/2008 01:40

Meni izgleda kasni jedno 10 dana -14 dana...
ma posle porodjaja sam prestala da vodim evidenciju...i sad...nisam sigurna kad sam dobila poslednji put...
Test sam radila i negativan je...to je bilo pre tri dana...tada sam malo odahnula,i sad posle razgovora sa nekim zenama shvatila da apsolutno nije skroz pouzdan test,a ja ga radila 100x u zivotu i uvek mi je bio tacan...
Sad sam prestravljena posto mi beba ima tek 7.meseci...
Radila sam baby rapid...
Joj poludecu...bas se nerviram...

Da li dojis bebu? U slucaju da je dojis postoji velika mogucnost da su ti ciklusi neredovni. Ne mora to nista da znaci. Ponovi test za par dana.
Inace ja sam ostala u drugom stanju kada mi je beba imala 7 meseci, ali mi smo planirali tako da razlika bude sto manja. Smatrali samo da manja razlika ima mnogo vise prednosti nego mana.
Javi rezultate u svakom slucaju.

: Keta - 14. april 2008 21:40:16(UTC)
Meni izgleda kasni jedno 10 dana -14 dana...
ma posle porodjaja sam prestala da vodim evidenciju...i sad...nisam sigurna kad sam dobila poslednji put...
Test sam radila i negativan je...to je bilo pre tri dana...tada sam malo odahnula,i sad posle razgovora sa nekim zenama shvatila da apsolutno nije skroz pouzdan test,a ja ga radila 100x u zivotu i uvek mi je bio tacan...
Sad sam prestravljena posto mi beba ima tek 7.meseci...
Radila sam baby rapid...
Joj poludecu...bas se nerviram...

: majra - 14. april 2008 13:04:28(UTC)
da vam kazem jednu divnu vijest dans sam isla kod ginekologa i ona blijedo ruzicasta linija na testu za trudnocu je ipak pozitivna i ja samm trudna ........u danasnji dan idem ponovo na utrazvuk na pregled posto je mala trudnoca da bi mi data dok.utvrdila sigurno termin poroda
za sad aje sve u redu sam o sto imam na lijevom jajniku neku manju cistu ali vodenu dok kaze da nije nista strasno i da bi trebala sama da pukne malo me brine ali sve ce da pokaze papa nalaz koji sam isto danas uradila. hvala na podzsci i svima zelim 2 linije pa makar jedna bila blijedo ruzicasta pozdrav i hvala

: majra - 13. april 2008 5:18:56(UTC)
hvala na odgovoru i ja se iskreno nadam da je trudnoca posto imam djecaka od 4 ipo godine i da ne prvim vecu razliku nego sto vec jesam .sutra cu da uradim ponovo test a u utorak cu najvjerovatnije ljekaru kakv god da bude ishod testu, pozdrav i hvala jos jednom

: Flame - 12. april 2008 17:06:13(UTC)
Majra, najbolje bi bilo da uradis betu iz krvi i da time potvrdis trudnocu do ultrazvuka. Bleda crtica na testu pokazuje trudnocu, ali je beta tada bila manja. Srecno!

: majra - 12. april 2008 14:57:31(UTC)
cao moje drage danima citam ovaj forim i odlucim da vam se javim i da vam kazem sta se meni desava i da mi date svoje misljenje.
moj cuklus traje 28 dana rijetko kada da mi kasni ali to je dan ili dva,zadnji menzes sam imala 06.03 a odnos sam imal 25.03 nisam se
cuvla.test sam uradila poslije 6 dana kasnjenja vjestice medutim test mi je po meni negativan naime crvena debela se odmah pojavila a nakon 5 minuta pojavljuje je blijedo crvena druga linija.ja jos nisam dobila znaci kasni mi vec 10 dana mi kasni test planiram da uradim sutra najvjerovatnije ili cu da jos malo sacekam.simptome i sa prvom trudnocom nisam imal pa tako ni sada samo ona sugestija .
hvala pozdrav

: oceanprinces - 8. april 2008 17:06:11(UTC)
e draga moja kale, ja sam se istripovala posto mi je test a stavila sam slicicu pokazao stvarno drugu razmrljamu crticu. izgleda da je najpametnije , gledati 5 10 minuta i posle ih bacati. to sam sad shavtila. i naravno da imam neke male simptome, ali posto sam imala ruzno iskustvo sa vanmatericnom, zato sada ovako panicno proveravam.

: Kale79 - 8. april 2008 12:58:49(UTC)
Oceanprinces, a ti si nestrpljiva za 10!!!
A da probas sa jos jednim testom, za recimo par dana?
Razumem ja sve....
Nisi osetila neku gorusicu, ili mozda proveravala sve simptome po netu???
Salim se, ali i ja kupujem testove na veliko, cekajuci II crtice, pa ih posmatram pazljivo 10 min, posle ih bacam da ne bih gajila laznu nadu buljavko

: oceanprinces - 8. april 2008 11:07:37(UTC)
klanjam klanjam klanjam
ovo se ja molim bogu za sve nas.
sad sam uradila test, i to naravno 9 dana pre menstruacije. etoo toliko o mojoj strpljivosti. i naravno test je stajao na stocicu , bacila sam pogled na njega, videla da nema druge crtice i otisla svojim poslom. posle sat vremena se vravcam i krenem da ga bacim, posto sam u medjuvremenu psovala, pricala kako stvarno nisam normalna kad nemogu da se strpim. gledala da li mi grudi rastu. i elem, sta ugledam, sad na mestu gde treba da stoji druga crtica, ja vidim nesto pa mogu nazvati bledo ruzicasto zabojenje, a od njega ka kontrolnoj crti malo ruzicasto. sta covek sad da misli. da li da lozim sebe kako sam trudna ili da fino kao sav normalan svet kazem, pobogu strpi se jos 9 dana, ponavljam 9 dana. neznam zvezda uzid glacanjevesa kucam
kako je ovo sve u sustini smesno.
juce mi je jedna doktorka rekla da vec 2 dana nakon oplodne bhcg pocinje da se oraste, i to svakog dana duplo. i da najranjije mozemo utvrditi trudnocu ako izvadimo krv. mislim da kad bi krenula da vadim krv stalno zbog svog nestrpljenja uskoro ne bi imala sta da izvadim.
nista odoh sad da vidim opet da mi nuisu porasle grudi, potamnele bradavice i sl.
strikam zvezda zvezda zvezda

: Keta - 30. mart 2008 8:19:35(UTC)
Moja majka je saznala da je trudna samnom u 4,5 meseci i to zato sto sam se ja pokrenula.
Nikad nije imala redovne menstruacije i desavalo se da nema menstruaciju po par meseci.
Nije imala ali bukvalno nikakve simptome,cak je bila na moru dok je bila trudna,a nije znala u kupacem u 4-om mesecu ma stomak ko daska...
Niti mucnine,niti piskenje na 2.min,niti bolne osetljive grudi...ma najnormalniji zivot.

Moje dve poznanice su celu svoju trudnocu imale menstruaciju...

Svakom je trudnoca drugacija...neko ima sve simptome i probleme(kao ja),drugi pak nikakve simptome(kao moja mama)

Ja bi se na tvom mestu vise plasila toga sto i nisam sigurna da li sam trudna,i mozda da sam ostetila bebu pored svih tih tableta i gladovanja nego testa
kad god sam radila test za trudnocu imala sam neku slatku tremu...pomesan strah i sreca...

Uradi test sto pre!
I javi sta je bilo!
Pozdrav

: teana - 30. mart 2008 7:11:34(UTC)
Draga slazem se sa ostalim devojkama da obavezno odes kod doktora, a meni ovo ne lici na trudnocu vise na gastroloske probleme posto imas nadut stomak, bolove u stomaku i gasove, znaci nikakve druge simptome koji bi ukazivali na trudnocu: mucnina, povracanje, osetljivost grudi...... a osim toga imas redovnu menstruaciju.
E sad ja nisam doktor ali sam imala tri trudnoce, pa po ovome ne bih rekla da si trudna, ali je najbolje da prvo uradis test za svaki slucaj pa da onda odes kod doktora.
STO PRE!

: Kaype - 30. mart 2008 6:47:44(UTC)
Tvoji simptomi su najverovatnije uzrokovani tim tabletama koje pijes i dijetom koju sprovodis. Ti "vetrovi" nikako nem mogu biti simptom trudnoce! Ako ti kasni menstruacija to isto moze da uzorokuje dijeta, pazi kako se hranis! Sad verovatno (ja sam 99% ubedjena) da nisi trudna ali u buducnosti ces to sigurno zeleti pa budi pazljiva da ne narusis zdravlje i menstrualni ciklus!
Da bi odagnala sumnje izracunaj kad su ti bili plodni dani (ali ako si imala mestr. u martu ja mislim da onda apsolutno nema razloga za strah!
A test ti je bolje da uradis sto pre, ne razumem zasto i uopste mislis da si trudna ako imas mestr. redovno, nisu bas tako cesti slucajevi da zene imaju krvarenje a da su pritom u drugom stanju. A imala bi verovatno i neke druge simptome (mucnina, povrracanje, razdrazljivost)
Ne bi mogao stomak toliko da ti poraste za 2 meseca, osim ako nisi mnogo ruckala!
:>

: Angel - 30. mart 2008 6:42:23(UTC)
Ja mislim sreco da si ti prosla fazu kad se radi test. Mislim mozes ti da uradis i njega ali moj savet ti je da odes pravo ko lekara jer to nije uopste za zezanje, pored tih bolova u stomaku, i pored toga sto si pila ko zna kakve tablete i izgladnjivala se! Gasovi su ti najmanji problem u ovom trenutku! A inace sto se njih tice potpuno su normalna i cesta pojava u trudnoci.
Razlog zasto ti kazem da ides kod lekara ODMAH je taj da ako si zaista trudna, i ako ti se stomak povecao, moguce je da ako je u pitanju trudnoca, da neces moci da je prekines ako je podmakla, a vrlo je i moguce da si je zeznula time sto si radila.
Izvini ako sam te uplasila, nije mi bila namera ali pitala si za savet. Strah od testa na trudnocu i gasovi su ti sad dve stvari koje nisu u prvom planu. Javi se lekaru STO PRE!

I ne brini, bice sve u redu. Mozda i nije nista, mozda i nije trudnoca vec si mozda malo zeznula zeludac tim tabletama koje si pila, al svakako nije sigurno nista nevidjeno strasno. Hoce stomak da boli i kad zeludac ne vari kako valja, a uz to idu naravno i gasovi.

Umij se, saberi i obrati lekaru hladne glave ili kao sto zelis prvo kupi test. Naravno onda javi kako i sta! I ono sto ja uvek kazem je da budes pozitivna jer samo tako mozes ocekivati najbolje rezultate! :-*

: anita75love - 30. mart 2008 6:32:04(UTC)
Takođe, ako si trudna to može biti i najmanji problem a ako nisi a raste ti stomak to može biti svašta. Zato prvo test a onda hitno kod lekara!

: mimoza - 30. mart 2008 5:30:16(UTC)
Mislim da hitno treba da uradiš test. Za mene je svaka izvesnost bolja od neizvesnosti. Pokušaj da pogledaš istini u oči, a onda ćeš znati šta dalje. Baš na ovom forumu sam upoznala mnogo hrabrih žena.
Ne želim da te plašim, ali trudnoća može biti nešto najlepše vezano za simptome koje imaš.
Možda je najpametnije da taj test uradiš što pre, ... a kasnije možda .... posetiš i doktora.
Simptomi koje si opisala nisu bezazleni, a mogu biti i mnogo mnogo ozbiljniji od trudnoće.
Ne mogu te hrabriti da ne treba da radiš test i čekaš. Uradi ga ODMAH.

: Ocajna - 30. mart 2008 4:43:46(UTC)
Drage moje, vec nocima vas citam...u nadi da cu olaksati bar malo svoju novonastalu situaciju.... Na kraju sam ipak odlucila da vam se obratim .. Imali smo odnos par puta u toku nase veze, bez zastite ali sa prekinutim snosajem . .. Zadnji odnos smo imali 30 januara. Ja sam imala menstruaciju u decembru, u januaru ..februaru i martu.. ( da dodam, nisam imala odnos ni sa kim poslije njega...dakle zadnji put 30 januara ) E shta se sad deshava, prije nekih 10 dana sam primjetila da sam se malo ubucila...i u nadi da skinem par suvishnih klograma, kupila sam u jednoj od obliznjih prodavnica, tablete za mrshavljenje...i krenula sa dijetom... Medjutim....ja imam KONSTANTE bolove u stomaku ...KONSTANTE VJETROVE ( sa oproshtenjem ) ....stomak mi je ....GRUBO receno OGROMAN ..( moram da dodam da nisam BUCa..i nikada stomak nisam imala ) ... Ja sam ocajna, svaki put kada se pogledam u ogledalo ..i kad pogledam stomak iz profila...imam osjecaj kao da sam TRUDNA...Ne mogu nikako da se rjeshim tih misli ....Grdu mi ne bole...ali svaki minut razmishljam o mogucoj solucija da sam trudna.... Strah me da kupim test ( znam zvuci provincijski ) ...danima kruzim oko testa za trdunocu ..i jednostavno BOJIM SE da kupim test ...bojim se da ne bude pozitivan..SHTA ONDA??.... icon_cry icon_cry Ovdje sam na crno ....znaci morala bih sve svoje planove da bacim u vodu ...da se vratim nazad..i prekinem trudnocu...ako se uopshte moze prekinuti u ovom mjesecu ( ako sam ostala u drugom stanju ) ... Jer je ovo definitivno NEZELJENA TRUDNOCA, ( ako je to u pitanju ) Molim vas....poshto vi vec imate iskustvo...da mi kazete da li simptomi trudnoce mogu da budu KONSTANI vjetrovi ...ali bukvalno od ujutru pa do navece....podmukla bol u stomaku i osjecaj kao da u istom imam 100 stepeni ......i ne razumijem....i ako sam ostala u drugom stanju u januaru ..da li je moguce da mi ovako stomak poraste...??? Ishranu sam smanjila na minimalno .....ali uzalud..stomak mi je iz dana u dan sve VECI I VECI .. Ja sam ocajna...ja ne spavam nocima.....jednostavno ne znam shta da radim.... Odlucila sam da sacekam do slijedece sedmice ...trebala bi normalno da dobijem menzes sredinom sedmice..( inace su mi redovni ciklusi ..28 dana ) ... icon_cry icon_cry ( i ono shto me najvishe uplashilo..bash na ovom forumu sam procitala da zena moze da ima sasvim normalne cikluse...a da je u drugom stanju ) .... P.S Nikada mi u zivotu nije gore bilo ......

: Tinna - 18. mart 2008 12:22:53(UTC)
t.b. prvi dan po kasnjenju menstruacije!

: t.b. - 18. mart 2008 9:00:19(UTC)
Izgleda da je najpouzdanije raditi Beta test krvi u laboratoriji.U ciklusu od 28 dana,koji bi bio najraniji dan za tu vrstu testa?

: bebanica - 17. mart 2008 17:44:59(UTC)
Pre otprilike 3 meseca sam na ovoj temi potrazila savet vezan naravno za test za trudnocu. Prvi je bio negativan iako sam tada sam bila 5 nedelja, a sada ocekujemo nasa tri andjela. Ovo pisem samo da bih vam pozelela da sto pre ugledate vase dve crtice, pa da se druzimo i na ostalim temama ovog foruma..Veliki pozdrav i jos veci :-* za sve na ovoj temi..

: Kaca - 17. mart 2008 9:57:54(UTC)
Zadnji pms sam imala 26. decembra, a test sam uradila 25.januara, inace ciklus mi traje 29 dana

: t.b. - 17. mart 2008 7:46:09(UTC)
Kaco,a kog dana ciklusa si ti uradila test?

: Kaca - 17. mart 2008 6:43:54(UTC)
Ja sam radila test 25. januara i jos uvek ga cuvam, jos uvek stoje II crtice :-* :-* :-*

: taogica - 16. mart 2008 17:23:01(UTC)
Na baby rapidu se rezultat očitava do 10 min.Sve posle toga nije ok.Ali to važi samo ukoliko se posle 10 min. vidi senka ili jedva vidljiva linija.Ako imaš dve jasne debele linije onda si sigurno trudna čak i posle 2 dana.A ako se jedva nazire može da bud i isparavajuća linija.Testiraj se ponovo.

: natasa21 - 16. mart 2008 16:48:26(UTC)
Pa ja mislim da nije validan posle 2 sata

: t.b. - 16. mart 2008 14:36:11(UTC)
Da li je test (Babyrapid)validan samo prvih 5 min?Sta ako se rezultat pogleda posle 2 sata?

: darling - 14. mart 2008 18:36:06(UTC)
Lara, možda si rano radila test?

: lara - 14. mart 2008 12:20:04(UTC)
cao zenske ja sam radila test i negativan :(
ali sta je tuj e

: taogica - 14. mart 2008 10:02:00(UTC)
Jao Dacika da znaš.Ima to i svojih mana.Sada hoću prste da izgrizem dok dočekam prvi pregled.Definitivno sam ga zakazala za ponedeljak pa ćemo da vidimo.A osim toga stalno sam u grču da beta ne prestane da raste pa sam od onda uradila još dva testa u razmaku od par dana da bih proverila da li se linija podebljava(jer ne mogu opet da vadim krv).I hvala bogu juče sam ga radila sa nekim šestim urinom(pošto trčkam u wc non stop) i bili su dve debele masne linije.
Ja iskreno mislim da je meni zadnja ovulacija bila ranije i da sam ja malo više trudna ali dobro videćemo u ponedeljak.A šta je sa ženama koje imaju ovulaciju za vreme vestica koliko ranije njima reaguje test?

: dacika - 12. mart 2008 12:51:33(UTC)
Iskreno, meni je Taogica cudo od zene...

Ako se ne varam ona je radila test jaaaako ranoooo , negde 22dc, ako se ne varam.

I tako posto ja ovih dana brojim te dane , sta mislite da li me icon_twisted vuce da ga radim...

Salim se, naravno da necu, ovog meseca jednostavno znam da nema bebe, jer sam zbog povrede noge pila i neke lekove za bolove, i mazala neke masti koje ne bi smela u slucaju trudnoce, tako da smo nezasticen sex sveli na minimum....

Ali zato sledeci mesec

:> :> :>

: Tinna - 10. mart 2008 11:46:09(UTC)
Lajti ti si nase sunasce, ja cesto vidim drugu crtu zato sto je zelim...

: lajti - 10. mart 2008 7:40:03(UTC)
u subotu 8.marta sam napravila prvi test i kako je druga crtica bila vrlo bleda pomislila sam da je vidim jer to želim, međutim drugi test urađen isto u subotu, ali u kasnim večernjim satima je jasno pokazao dve dobro vidljive crte

: Tinna - 4. mart 2008 10:15:52(UTC)
jao Flame....uradi....ako jesi trebalo bi da pokaze. Jel dug put?

: Flame - 4. mart 2008 6:55:58(UTC)
Da li je prerano da radim test dva dana pre ocekivane vestice? Trebalo bi da putujem, pa mozda ipak ne bih, da se ne truckam ako sam zakacila BB.

: bombica26 - 26. februar 2008 15:06:41(UTC)
mada to sto si rekla salexandra lici na biohemijsku trudnocu

: bombica26 - 26. februar 2008 15:06:08(UTC)
pa da,stres,uzbudjenje,bilo kakva naglija promena emotivnog stanja(kao i psihickog)moze dovesti do poremecaja

: salexandra - 26. februar 2008 13:39:17(UTC)
the baby!moja koleginica je prvi mesec imala SASVIM normalnu mecu,a bila trudna.
a drugarici bio test pozitivan,a nije bila trudna-doca joj je rekao da je to moguce od velikog soka-bilo u pozit ili negat smislu!!
Sto kaze tufnica,kod nas zena je sve moguce.... icon_razz

: tufnica - 26. februar 2008 13:14:59(UTC)
Dobrodosla baby,kod nas zena je sve moguce uradi betu i sve sumnje ce ti se razjasniti

: iva-t - 25. februar 2008 18:08:36(UTC)
Dobro dosla baby!!! I ja mislim da nema sanse, ali mozda se varam. Mozda da opet uradis test, sta mislis?

: the_baby - 25. februar 2008 13:05:18(UTC)
Drage djevojke, zene i majke i vi koje cete to uskoro biti (mislim na majke) odlucih i ja da vam se prikljucim!
Nemam bas vremena da citam sva pitanja i odgovore, nadam se da mi necete zamjeriti ako se ponavljam.
Elem! Da vam otprilike objasnim svoju situaciju.
Prosli mjesec mi je meca kasnila 3 dana. Imala sam apsolutno sve simptome trudnoce i ja uradim test! On negativan!
Sutradan sam i dobila! Imala sam nesnosne bolove, obilnu menstruaciju i zaboravila na trudnocu (mada nerado i sa velikom tugom)!
Ovaj mjesec mi kasni 9 dana, bez ikakvih naznaka da ce doci. Inace to znam po bolovima u stomaku i grudima.
Sada nista. Ali imam vrtoglavice,mucnine, jede mi se kiselo, i naravno nenormalno mi se spava.
Jos da naglasim da nema obicaj da kasni vise od dva dana, i da imam ocigledne simptome da ce doci! Svaki put!
E sad, trebalo bih da naglasim i to da sam razdvojena od muza,(on trenutno zivi u inostranstvu a ja cekam vizu)
i nismo imali odnose od 08.01.2008.
Sada mi treba vas savjet ili nesto...
Da li da se uopste nadam? Da li postoji mogucnost (i kolika je) da ipak i pored negativnog testa i mece ja ipak budem trudna?
Je li neka od vas imala slicno iskustvo?
Unaprijed zahvalna!

: tashaaaa - 9. februar 2008 13:19:52(UTC)
Ja treba sutra da dobijem, mada nešto nemam simptoma... vestica
Test na krv mi je pokazao da imam 0,8 BHCG, a potrebno je minimum 5 da bi rezultat bio pozitivan. Mada, i taj test je rađen 10 dana od ovulacije, pa ne znam da li je uopšte nešto mogao pokazati...
Vidjeću hoće li ova s metlom doći ili ne...
Nije mi bilo svejedno kad sam dobila rezultate...

: rozga - 8. februar 2008 9:19:24(UTC)
tashaaa nijedan test nije toliko pouzdan kao test krvi! To ne moze da omane pa bolje uradi to sto pre ako hoces da budes sigurna! Drzim ti palceve:)

: lara - 6. februar 2008 19:39:48(UTC)
i mene je test jednom zeznuo

: tijanast - 6. februar 2008 16:52:04(UTC)
To je skracenica, (lat.gravido), test za trudnocu, ako su ti radili iz krvi precizniji je od baby rapid testa jer on registruje vrednost bHCG iznad 25 a test iz krvi pokaze tachnu vrednost, na baby-rapidu pishe da pokazuje trudnocu staru samo 10 dana ali to bash nije tako, to ti kazem iz iskustva, meni je prvi put bio negativan a posle par dana pozitivan.

: SARA-VA - 6. februar 2008 16:28:16(UTC)
TASA JA MISLIM DA JE TO TEST ZA BAS RANO UTVRDJIVANJE TRUDNOCE.....TAKO DA CESTITAM TRUDNA SIIII!!!!!

: tashaaaa - 6. februar 2008 5:16:33(UTC)
Sinoć sam na pregledu radila GRAV test (bar tako piše na nalazu)...Nije mi poznat (ukoliko je to uopšte neka marka testa). Bio je pozitivan, dok sam jutros radila beby rapid i bio je negativan. Zbunjena sam... da li je to neka vrsta testa koja je sigurnija, koju koriste samo u ordinacijama?
:|

: bozana - 3. februar 2008 20:07:37(UTC)
za bombicu [img=http://img214.imageshack.us/img214/6417/1000032zf2.jpg]
[img=http://img214.imageshack.us/img214/6417/1000032zf2.jpg]

: bozana - 3. februar 2008 14:16:56(UTC)
uradila sam test drage moje,i ima dvee crtice.trudna sam

: bombica26 - 2. februar 2008 11:16:15(UTC)
pa mozda ti je nivo hormona nizak...sretno

: bozana - 2. februar 2008 7:35:14(UTC)
Sa tamarom kada sam radila test,radila sam kada mi je kasnilo sedam dana i bio je pozitivan.Sad mislim da sam trudna i radila sam ga tacno na dam menstr.i nista a kasni mi evo sa danasnjim danom 4.dana sacekacu jos koji dan.prvi test sam radila baby rapid sa trakicom,a drugi baby rapid gde se nakapa,sad sam opet uzela sa trakicom pa cu videti.

: Oblak_u_bikiniju - 18. januar 2008 10:15:04(UTC)
Nije sad bas broj neogranicen - molim lijepo rezervisite dok jos moze... :)
Ali, priznaj da smo ih navukle tamo u Septembar ihahaaaj!

Inace, kad pomenust test.
Prvi put kad sam ostala trudna - 5 dana pred mecu ja uradim test i to onaj na trakici najjeftiniji - Negativan.
Uradim dva dana po izostanku, a tamo ma crtica. Ali nije bliejda. Ona je prozirna sasvim, kao da je nema. I ja uzmem jos 10 testova i potrosim para i para i sve tako nesto prozirno. Meni djavo ne da mira i uradim nalaz krvi koji je onda trebao biti malo ozbiljniji, kad tamo 8,1 sto je prakticno nista. A nas dvoje mladi (ih, kao da je bilo proslog vijeka, a ne proslog mjeseca), obradovali se sto je vise od 5.
I cetvrti dan po terminu menstruacije ja prokrvarim...

Dakle, testovi su bili savrseno tacni jer su ukazivali na jedvaprimejtnu trudnocu jedva primjetnom crticom.

Sada - sasvimocekujuci da bude I jer nikako nije trebalo da budem trudna - ja dobijem drugu. Sjedim na podu u kupatilu i gledam i ne vjerujem. Kupim jos onaj mali jeftini testic - i tamo dvije savrsene crtice! Onako, gotovo jednako tamne... :)

Testovi rijetko lazu ako kazu da jesi trudna. Mene nisu nikada osim onaj romedov koji je skroz cudan i nakon pobacaja mi je dao drugu crticu, jasne boje, ali tanku. Ako je ona prva oko 3 mm, ova je 0,5... Ma kao jedan koncic tanka.

U svakom slucaju, nemojte se tresti, nije zdravo za vase mrvice, ako su unutra. Nego sacekajte da ciklus izostane bar 3 dana. Onda ako budu ikakve II, onako blijede, pricekajte jos 2, pa onda sigurno ima da potamne i zakazite nalaz krvi. Bolje nego da se tresete i bacate pare bez razloga.

: Yeca - 18. januar 2008 8:05:58(UTC)
bravo bravo bravo bravo ducki21 cestitamo :D auuuuuuu sta nas je trudnica:D A i ti bomi uzivaj bre :D trudna si :) veruj mi.Nije valjda da i ti ko ja dok ne vidis stomak ne verujes da si trudnica :)

: lara - 18. januar 2008 8:05:55(UTC)
JAOOO DVE TRUDNICE MA LJUBIM VAS
NEK VAM JE SA SRECOM

: ducki21 - 18. januar 2008 7:51:56(UTC)
ej devojke trudna sam nalaz krvi mi je pokazao da jesam...Bas sam srecna.... Poozdrav svima.. Bomi cetitam ti :) cestitam svima koji su trudni..

: Bomi - 18. januar 2008 6:32:26(UTC)

Citat:
S@ndr@ - 26/2/2007 04:12 Nemoj da te buni nista.Najbolje je da odes na pregled jer ti je to najsigurnije. To isto se desilo i meni. Test mi je pokazivao pozitivno i to 2 puta a trudnoce nije ni bilo. Zelim ti da je test pozitivan al za svaki slucaj idi kod lekara. Javi sta si uradila.

E ovog se plašim...šta ako je lažno pozitivan. 

: Bomi - 18. januar 2008 4:56:17(UTC)
Bombice ljubim te vidovitu....stvarno su jutros bile II crtice. A plašila sam se da ih nikada neću ugledati!!!! Jaaaoooo ljudi..........

: ducki21 - 17. januar 2008 18:31:59(UTC)
pa danas sam trebala da dobijem i nisam:) sa prvim jutarnjim urinom sam uradila test i videla sam dve crtice...Grudi su nadute i bole me strasno, bukvalno trcim do toaleta, nisam nikad pila hormonske tablete..

: Bomi - 17. januar 2008 18:26:27(UTC)
Meni je sutra 28 dan. Ciklusi su mi od 22 do 29 s tim što je 22 bio jedan u 2007g i 29 dana isto samo jedan. Uglavnom dobijem 25 ili 26 dan.
Našla sam iz juna kad sam merila BT: ciklus trajao 29 dana, ovulacija bila 12dc a povišena BT čak 17 dana. Tako da mislim da sam sve ovo umislila i da nisam trudna 100%.

: desa - 17. januar 2008 18:25:42(UTC)
ja verujem da si garant trudna,retko gresi kad je pozitivan

: ducki21 - 17. januar 2008 18:21:42(UTC)
meni je doktorka rekla da je test za trudnocu 50% tacan. Ja sam radila baby rapid-jel on dobar?

: ducki21 - 17. januar 2008 18:18:27(UTC)
joj sada se ja plasim ...ne mogu da iscekam sutrasnji dan da vidim nalaz krvi...i pre sam radila test za trudnocu i nikad mi nije pokazao dve crtice, jutros prvi put dve...jako bih volela da sam trudna...

: bombica26 - 17. januar 2008 16:36:46(UTC)
taogice,ja ipak verujem da testovi ne grese pozitivno ,mozda je neki hormonski poremecaj bio ili si ipak imala biohemijsku trudnocu(doslo do zaceca ali ne do usadjivanja u matericu)od cega mene jeza hvata jer radovanje moze prerasti u plakanje sto smo imali prilike da vidimo i ovde na zalost.to se desi a da nisi ni svestan.
a ova nasa Bomi je gotova,eto gresi trudna je sigurno hehehhe

: Bomi - 17. januar 2008 16:32:33(UTC)
greška 5 min...izvinite žurim kad kucam pa grešim

: Bomi - 17. januar 2008 16:31:51(UTC)
% min. čekač za očitavanje rezultata, sve preko toga nema potrebe.

: taogica - 17. januar 2008 15:30:05(UTC)
Neko je pomenuo da test ne može da bude lažno pozitivan.Može.Barem se meni to desilo."Baby rapid" mi je pokazao trudnoću,uradila sam test krvi i truba.Nema trudnoće.Ginekolog se slaže.Iako sam imala ve simptome prae rudnoće.Ali idemo dalje.

: taogica - 17. januar 2008 15:17:51(UTC)
Koliko jasno bi trebala da se vidi druga linija?Mislim, da li kada radite test samo bacite pogled i ako na prvi pogled nema druge linije odmah ga bacate u đubre.Ja do sada ni jednom nisam mogla da izdržim da sačekam da mi zvanično kasni nego radim test već sedam do deset dana nakon "ovulacije",pa onda gledam dugo i uporno.Da li sam jedina?

: ducki21 - 17. januar 2008 8:18:09(UTC)
joj jako bih volela da jesam, danas cu ici da izvadim krv, malo sam skepticna-nisam sigurna...ali i pre sam radila test za trudnocu i nikad mi se nisu pokazale dve crtice, joooj valjda jesam..

: bombica26 - 17. januar 2008 8:01:01(UTC)
pa jel moguce,peta trudnica?????PLODNA GODINA JUPIIIIIIIIIII

: Seli - 17. januar 2008 7:48:54(UTC)
i mene su grudi bolele kao da treba da dobijem, i samo nije bilo vestica sigurno si trudnica mislim da test ne gresi bar ja nisam cula

: Seli - 17. januar 2008 7:47:08(UTC)
Isti slucaj i samnom crtica je bila jako bleda a ja sam trudna

: Yeca - 17. januar 2008 7:42:39(UTC)
Cestitamo :D Najverovatnije si trudna tako se i meni desilo jedna mi je bila jako crvena a druga bleda...i evo kasni mi vec 3 dan:) Uzivaj :D

: ducki21 - 17. januar 2008 7:37:46(UTC)
zdravo svima,
danas sam radila test za trudnocu i dve crtice su se pojavile jedna jako crvena i druga ruzicasta, ja bih jako volela da sam trudna da li postoji mogucnost da test pogresi?
ja sam danas trebala da dobijem i nista, jako me bole grudi..

: phoenix - 16. januar 2008 13:30:24(UTC)
Iako je baby rapid najosetljivi test (bar tako kažu), vrlo retko se u stvari i desi da pokaže rezultat već posle 7 dana.

Nakon oplodnje, treba otprilike sedam dana da prođe do usađivanja, a tek kad oplođena jajna ćelija dođe u kontakt sa sluzokožom materice, počinje da se luči beta HCG, koji test registruje. Vrednost beta HCG-a raste na svaka dva dana duplo, ali na baby rapid-u piše da registruje već 25 jedinica.

Moj test je bio pokazao jedva bledu drugu crticu, a već sutra dana kad sam radila test krvi, imala sam 750 jedinica. Znači da je na dan kad sam radila test bio ne manje od 300, a test je pokazao bledu crticu, tako da je ipak najbolje raditi test kad vam već kasni.

: bombica26 - 16. januar 2008 13:08:36(UTC)
moguce je ukoliko pijes hormonske lekove ili ukoliko dodje do biohemijske trudnoce.
biohemijska trudnoca se na zalost desava bez da znamo,jedino ukoliko se uradi test onda se utvrdi,jer pokaze pozitivno.znaci dolazi do oplodnje ali ne dodje do usadjivanja ploda u matericu pa se plod ne razvija vec se izbacuje uglavnom menstruacijom.

: Yeca - 16. januar 2008 12:51:27(UTC)
Cao svima :) Da li je moguce da test pokaze pozitivno ako niste trudni?:) Hvala

: shtil - 16. januar 2008 8:26:19(UTC)
Ja sam uradila test i bio je negativan, i to onaj baby rapid, sto kao pokazuje vec posle 7 dana, bilo je tu meni nesto cudno,imala sam neki osecaj da test nije u pravu, uradim ja sutradan jos jedan test, i pokaze se kao i druga crta jedva vidljiva, odem ja da radim bhcg, i bila sam trudna vec pet nedelja, toliko o testovima, sada sam u 8 mesecu trudnoce, tako da devojke ne odustajte, i radite odmah analize krvi

: Anchy80 - 15. januar 2008 11:23:43(UTC)
Babyrapid, on bi trebalo da je osetljiv već nakon 7 dana od oplodnje!

: JecaN - 15. januar 2008 9:43:36(UTC)
Koji test preporučujete ?

: bebanica - 11. januar 2008 16:14:48(UTC)
Pa, ovo nije planirana trudnoca, (ako je bude bilo), ali nije ni nezeljena, pa, posto mi se prvi put desava ovako nesto, malo sam izgubljena, malo u strahu, verovatno me razumeju oni koji su se nasli u slicnoj situaciji. U svakom slucaju, hvala puno na odgovorima.. :)

: Ivana B. - 11. januar 2008 16:05:49(UTC)

Pa ako menstruaciju očekuješ za dvije nedelje, znači da ti je otprilike ovih dana ovulacija, a to takođe znači da je za test rano!!! Tako ja mislim, ali ti probaj!

: sanndra_bgd - 11. januar 2008 14:51:09(UTC)
Na mnogim testovima pise da otkrivaju trudnocu nakon 7-10 dana npr Baby rapid....
A za Betu nisam sasvim sigurna ali mislim da moze isto nakon 7-10 dana da se radi jer ide iz krvi tako da je validnija od testa.

: bebanica - 11. januar 2008 14:10:41(UTC)
Koji test uzeti za najbrze otkrivanje trudnoce? Naime, menstruaciju bih trebala da dobijem tek za dve nedelje, a nemam toliko strpljenja da cekam, a cula sam da odredjeni testovi mogu otkriti trudnocu vec 2 nedelje nakon zaceca. Pa bih vas molila za savet. Zanima me posle koliko dana od zaceca moze da se uradi beta hcg i da pokaze dobre rezultate? Hvala unapred

: bombica26 - 29. decembar 2007 14:37:05(UTC)
pa verovatno ti je nivo bio nizi da bi pokazalo trudnocu.zavisi i od testa.u svakom slucaju test nije ocitao,sto nije greska vec je do nas i hormona

: lara - 29. decembar 2007 9:21:32(UTC)
Bombicu moguce je da sam prvi test uradila prerano ali kad sm uradila po drugi put i on je pokazao negativ sutra dan sam otisla kod gon. i bila sam trudna 5 nedelje

: Mary - 28. decembar 2007 19:28:00(UTC)
devojke ja sam radila test par puta, prvi put je pokazao negativ i nisam bila trudna. onda je posle nekoliko meseci pokazao pozitiv, nisam mu verovala pa sam uradila jos jednom i opet je bio pozitivan. i evo jos uvek sam trudna.:) :) samo da znate uzimala sam najjeftinije testove i ispali su najtacniji. uvek je bilo onako kako su oni pokazali. srecno svima koji cekaju dve crtice.
ako nije bilo ove godine-bit ce u Novoj godini!

: bombica26 - 28. decembar 2007 19:18:01(UTC)
lara,ja verujem da moze da pokaze negativno a da je ipak doslo do zaceca,ukoliko je jako rana trudnoca,ali da jedino radi hormonskih lekova moze da pokaze pozitivno a da nije doslo do zaceca.

: Bomi - 28. decembar 2007 11:24:51(UTC)
Ja sam test radila samo dva puta u životu i oba puta je bilo tačno: NEGATIVAN i nisam bila trudna. Od tad ih ne volim i ne radim ih dok poduže ne zakasni

: lara - 27. decembar 2007 20:55:09(UTC)
Bombice ja sam za pre godinu dana ostala trudna i sam uradila dva testa i oba su pokazale negativ i sam otisla kod dr i sam bila trudna 5 nedelje ali ta trudnoca je savrsila neuspesno u 9 nedelji

: lara - 27. decembar 2007 18:34:22(UTC)
meni test je dva put pokazao negativan a na kraju je ispalo da sam trudna tako da ja mnogo i neverujem testu