Obaveštenja

Icon
Error

: MladenSanjaPetar - 19. jun 2013 9:39:25(UTC)
Zene,zna li neko kada ce deciji?

: rada89 - 25. april 2013 14:37:19(UTC)
Treba mi informacija jedna,predala sam papire za roditeljski i pomoc od drzave za zaposlene trudnice i zvali su me iz 27og marta i rekli da za tu pomoc za zaposlene trudnice treba da budem prijavljena na adresi gde je i dete prijavljeno a inace zivim sa mojim verenikom nismo vencani,ta gospodja mi nista nijerekla za roditeljski dodatak,pa me interesuje koliko ste vi cekali resenje za roditeljski ja sam ga predala pre mesec dana

: smiljana76 - 23. april 2013 9:42:25(UTC)
Dragi roditelji, moram da vas pitam da li se nekome desilo da mu za april nije uplacen deciji dodatak, iako ima resenje za ovu godinu? Meni jeste, i ne znam kome da se obratim? :(

: MladenSanjaPetar - 12. april 2013 19:47:17(UTC)
Imam jedno pitanje.. U resenju pise da deciji dodatak pocinje da tece od 14.3.2013. ,a resenje sam dobila krajem marta,pa me interesuje da li dobijam deciji i za mart(posto mi je nekoliko njih reklo tako) ili samo za april?

: MladenSanjaPetar - 12. april 2013 14:31:55(UTC)
Zna li neko kada ce deciji za april?

: tds - 18. mart 2013 12:06:31(UTC)
Deciji u sredu 20.03icon_smile

: Micka&Nidza - 20. avgust 2012 21:35:11(UTC)
tds hvala....

: tds - 19. avgust 2012 21:07:30(UTC)
Sledeće sedmice isplata dečjeg dodatka
17.Avg.2012, 12:10, Izvor: 025info.rs

Sledeće sedmice, tačnije u utorak 21.avgusta, na šalterima PTT

: Lekii - 18. jul 2012 12:49:57(UTC)
deciji 20.07, za roditeljski jos nista ne javljaju

: tds - 18. jun 2012 12:13:28(UTC)
deciji u sredu 20.06

: tds - 15. jun 2012 21:43:29(UTC)
ima li informacija za deciji
nema Micke da me obraduje

: Micka&Nidza - 17. januar 2012 16:20:28(UTC)
Posto sam ja pitala-ja cu i odgovoriti...u medjuvremenu sam saznala... deciji je 19.01.2012

: Micka&Nidza - 17. januar 2012 14:47:24(UTC)
Znali ko kada ce deciji? za roditeljski sam pustila informaciju na temi....
a za deciji ne znam nista...

: Lekii - 16. septembar 2011 10:50:42(UTC)
Opet ja - zvala poštansku, i dečji i roditeljski je 20 og

: tds - 18. avgust 2011 18:03:45(UTC)
naravno Micka nadam se da ce mi uplatiti deciji za jul pozdrav za tebe i tvoje andjele zagrljaj

: Micka&Nidza - 18. avgust 2011 11:58:21(UTC)
Leki je bila brza od mene....
Leki zagrljaj !!!

Tds spremaj se za subotu!!! icon_lol

: Lekii - 18. avgust 2011 10:10:56(UTC)
Decji i roditeljski u subotu 20 og icon_smile

: tds - 16. avgust 2011 11:38:15(UTC)
Micka hvala na odgovoru i ja se nadam da ce mi uplatiti za jul i imam pravo za svo troje javi ako bude novosti za deciji i roditeljskicaos

: Micka&Nidza - 15. avgust 2011 21:33:00(UTC)
tds koliko se secam, sad u avgustu ces moci da podignes deciji za juli mesec...jel za svo troje dece imas pravo na deciji dodatak? bilo bi super da je tako.... nadam se da sam u pravu i da sam ti pomogla...

: tds - 14. avgust 2011 16:52:00(UTC)
dobila sam resenje za deciji dodatak vazi od 12.jula mene zanima da li cu imati pravo da primim deciji za jul ili tek za avgust ako neko zna hvala unapredzagrljaj

: tds - 12. jul 2011 10:47:59(UTC)
Mislim da ne treba ponovo da skupljate dokumenta mozes da odes do njih da proveris ja sam u aprilu izgubila pravo na deciji dodatak a danas sam ponovo predala jer ispunjavam uslove i nisam morala ispocetka da skupljam dokumenta vec samo prosek plate moje sa biroa i resenje za porez

: Micka&Nidza - 6. jul 2011 21:34:01(UTC)
E Fib i ja imam problem sa resenjem. Skoro smo pravili neki spisak za kupovinu i ja (pametnica) uzmem "neki" papir i tu svasta ispisem, i kad smo zavrsili kupovinu ja pogledam da nisam nesto preskocila ili zaboravila, i vidim sta sam uradila....tako da ni ja ne znam sta cu da radim kad budem u februaru obnavljala deciji....kreten ....

: FIB - 6. jul 2011 16:47:39(UTC)
Da li bi mogao neko da mi pomogne: U oktobru treba da obnovim dokumenta za deciji, a ja ne znam gde mi je resenje.Da li cu morati ponovo da skupljam dokumenta? Ako neko ima savet molila bih da mi odgovori.

: mladamama - 20. maj 2011 12:58:18(UTC)
ccccccccccccc...nemam reci....verovatno ce da nam povecaju dodatak...xaxaxaxaxaxa...icon_rolleyes icon_lol

: Micka&Nidza - 20. maj 2011 12:31:53(UTC)
E stvarno..... bezobrazni su preko svake mere!!!!!

: Natasajvc - 20. maj 2011 12:29:33(UTC)
Evo procitah obavestenje....Исплата родитељског и дечијег додатка за април, почиње у среду, 25. маја, саопштено је данас из министарства рада и социјалне политике Србије.

: mladamama - 20. maj 2011 10:19:44(UTC)
to i mene zanima...niko nema nikakvih informacija...

: Natasajvc - 20. maj 2011 9:56:59(UTC)
Zna li ko kada ce deciji?

: tds - 19. april 2011 14:20:58(UTC)
Hvala Micka zagrljaj

: Micka&Nidza - 19. april 2011 13:40:50(UTC)
mislim da bi trebalo da primis deciji zamart. ti ipak sutra idi do poste i proveri....

: tds - 19. april 2011 13:32:54(UTC)
Imam jedno pitanje staro resenje mi je vazilo do 1.04 ja sam obnovila ali sam izgubila pravo na deciji e sad me zanima da li cu imati da primim jos jedan deciji za mart jer mi resenje vazilo do 1.04 ako neko zna molim za odgovor.

: tds - 18. april 2011 12:13:49(UTC)
deciji je u sredu 20.04

: xristi_ks - 13. april 2011 0:01:52(UTC)
Sta je sve potrebno od dokumentacije i koji su uslovi za deciji dodatak??Unapred hvala..pozz

: Micka&Nidza - 18. mart 2011 16:50:12(UTC)
ako nekog uopste zanima, deciji je sutra. 19.03.2011.

: Micka&Nidza - 4. mart 2011 11:06:57(UTC)
Pa zar nema nikog da odgovori na pitanje?

: Micka&Nidza - 16. februar 2011 22:35:09(UTC)
Hej mame, hvala na odgovorima( rano sam se setila).... ja sam tek sad ozbiljno pocela da skuljam dokumenta za deciji dodatak... ostalo mi jos da odem u upravu prihoda za ta dva papira... nego htela sam da vas pitam : kad posaljem zahtev i oni mi (ne)odobre deciji kad je prva isplata? i da li tad dobijam novac i za prethodni mesec, tj mesec u kom sam poslala zahtev( kao za roditeljski sto smo dobijale 2 rate odjednom?

: tds - 19. januar 2011 12:50:51(UTC)
deciji dodatak je 21.01 u petak

: sapa_kg74@hotmail.co - 18. oktobar 2010 12:17:55(UTC)
decji je 20. oktobra u sredu

: Cica - 13. oktobar 2010 23:12:34(UTC)
najbolje da sacekas da ti istekne 3meseca od prijavljivanja na biro da bi dobila vise para,jel oni gledaju primanja unazad 3mes.Ako ti je muz vec dugo na birou onda sacekaj tvoja 3mes i onda predaj!Meni istice krajem oktobra pa nemam jos puno!

: ANA MILOS - 27. septembar 2010 11:41:45(UTC)
Treba mi vasa mala pomoc oko papira za deciji dodatak,naime ja sam prestala da radim 31.08.2010 i sad hocu da predam zahtev za deciji posto smo suprug i ja na birou pa me konkretno interesuje da li mi treba potvrda iz bivse firme o primanjima za juli i avgust ili samo da predam potvrdu sa biroa o nezaposlenosti?Unapred zahvalna !!!!!!!!!!!

: sapa_kg74@hotmail.co - 17. septembar 2010 15:54:52(UTC)
deciji dodatak je u utorak 21.9

: mica1980 - 21. avgust 2010 23:08:14(UTC)
Ako se ja dobro sećam 2001. godine sam predavala za dečiji i nisam morala da dokazujem da ne živimo sa svekrom i svekrvom iako žvimo u istoj kući, što se u zahtevu za dečiji i navodi. Tada smo suprug i ja bili nezaposleni i ostvarili smo pravo na dečiji. Inače postoji jedan sajt na kom se mogu naći informacije u vezi cenzusa za dečiji, evo ti link http://www.cekos.rs/index.php?page=2728. Nadam se da sam bila od neke pomoći.

: Svetlana81 - 2. avgust 2010 22:00:26(UTC)
Hvala, brankica5

: brankica5 - 2. avgust 2010 16:51:47(UTC)
svetlana81 mislim da je oko 6000 din

: Svetlana81 - 2. avgust 2010 14:26:57(UTC)
Treba mi informacija! Mi ne primamo dečji, dosada nismo imali pravo na njega. Interesuje me koliki je sada cenzus, tj. limit prihoda po članu domaćinstva.

: sapa_kg74@hotmail.co - 19. jul 2010 16:59:26(UTC)
decji dodatak je 21.07 u sredu

: srecna mama - 19. jul 2010 11:30:18(UTC)
J abih molila za sledece odgovore, naime, mi smo troclana porodica ali se pod istom adresom vodimo nas troje plus suprugovi roditelji,brat i baba, e sad na koji nacin ja mogu da dokazem da smo mi ipak odvojeni i finansijski nezavisni, i koji je cenzus za troclanu porodicu?

Hvala

: duledaki - 19. jul 2010 10:07:50(UTC)
Da li neko zna kada ce isplata decijeg?

: srecna mama - 19. jul 2010 9:16:13(UTC)

Citat:
Micka&Nidza - 19/5/2010 21:45 Jel moze neko da mi kaze STA TACNO OD PAPIROLOGIJE TREBA ZA DECIJI I KOJI SU USLOVI? JEL TACNO DA BAR JEDNO OD NAS (MM ILI JA) TREBA DA RADI? JA SAM NESTO SLICNO CULA... hmm

Micka, moje komsije su skoro taj decji dodatak jurili da se ako izrazim, i stvarno je tuzno sta sev traze i koju papirologiju ljudi treba da prikupe.Skoro sam ja komsinici gledala na netu sve to, i koliko ja znam, cenzus za ostvarivanja prava na isti je oko 6400 din, po clanu porodice, mislim da sve to ima i na sajtu beograd grad.

: duledaki - 17. jul 2010 18:34:00(UTC)
da li je deciji ponovo 19. ovog meseca,ima li neko informaciju?

: sapa_kg74@hotmail.co - 17. jun 2010 13:42:44(UTC)
deciji je u subotu 19 juna

: duledaki - 17. jun 2010 12:16:42(UTC)
Da li se zna kad ce isplata decijeg?

: T3 - 2. jun 2010 13:03:38(UTC)

Citat:
Micka&Nidza - 19/5/2010 22:45 Jel moze neko da mi kaze STA TACNO OD PAPIROLOGIJE TREBA ZA DECIJI I KOJI SU USLOVI? JEL TACNO DA BAR JEDNO OD NAS (MM ILI JA) TREBA DA RADI? JA SAM NESTO SLICNO CULA... hmm

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3905

: Micka&Nidza - 19. maj 2010 23:45:21(UTC)
Jel moze neko da mi kaze STA TACNO OD PAPIROLOGIJE TREBA ZA DECIJI I KOJI SU USLOVI?
JEL TACNO DA BAR JEDNO OD NAS (MM ILI JA) TREBA DA RADI?
JA SAM NESTO SLICNO CULA... hmm

: T3 - 20. mart 2010 0:14:08(UTC)
zene DECIJI SUTRA!

: anjicka - 29. januar 2010 0:28:15(UTC)
dali neko zna da ako se izgubi resenje za roditeljski kako moze da se izvadi roditeljski? ili neku informaciju gde da ponovo izvadim?

: mladamama - 20. januar 2010 11:31:56(UTC)
JOS UVEK NEMA INFORMACIJA O DECIJEM DODATKU,ZA ROTITELJSKI SE ZNA A DECIJI?

: mladamama - 19. januar 2010 14:23:28(UTC)
da li je bio deciji dodatak?i da li ce biti uskoro?Mislim ako neko zna posto su prosli mesec preterali....Pozzzz svim mamama...

: blum - 18. januar 2010 13:50:05(UTC)
zdravo svima i ja sam ovde nova,pa bih htela da postavim jedno pitanje ako neko zna odgovor. Imam troje dece,najmladje ima 4 meseca. Zanima me kako mogu da ostvarim pravo na deciji kao samohrana majka iako ja i bivsi muz nismo bili vencani,i dalje se vidimo na istoj adresi a ne zivimo zajedno,a plata mi je 24000. Molim vas ako neko zna da mi odgovori. Pritom je on nezaposlen.

: vladorica - 29. decembar 2009 8:19:55(UTC)
Zdravo svima ja sam nova ovde,samohrana sam majka devojcice od 9 godina i mene interesuje zna li neko kada ce biti dec.dodatak jer mi je taj novac bas potreban a opet kasni..hvala svima unapred na odgovoru!

: spasenic@gmail.com - 22. decembar 2009 8:34:17(UTC)
Primala sam decji dodatak godinu dana i sve je bilo u redu. Sada kad sam htela da ga obnovim nisu mi odobrili zbog posedovanja lokala koga sam imala i predhodne godine. Taj lokal je izdat pod zakup za 8000 dinara, ali kazu da nemem pravo. Zasto, kad je cenzus za cetveroclanu porodicu 22000 dinara

: nacafaca - 19. decembar 2009 20:33:40(UTC)
Meleenaa jer to dodatak za trece dete?

: maleenaa - 18. decembar 2009 16:20:12(UTC)
Naki kod nas deca primaju do 18 god .Sadje trenutno 230 chf a prosle godine je bilo 160 chf

: Iva&Lule - 18. decembar 2009 14:08:56(UTC)
Naco i ja sam primala deciji dodatak do punolestva,uvek sam nosila potvrdu iz skole to su trazili...Ja sam najmladja i nije mi jasno kako sam primala kada su moji uvek imali dobru platu :)

Znam da u Nemackoj i jos nekim zemljama deca primaju do 18 godina...Moj Luka ce zadnji deciji dodatak primi krajem Januara kad napuni 3 godine i nema vise,ovde je tako...Inace da je moj muz tada pre tri godine imao platu visu za 20-50eu ne bi imali pravo na deciji dodatak...Iako mu se za ove tri godine povecala,ali primali smo po 180eu mesecno...Sad ce primiti za ovaj mesec i krajem Januara i nema vise...

Moj brat u Srbiji ne prima za decu deciji dodatak iako snaja ne radi,ali on ima dobru platu pa zbog toga....

: nacafaca - 18. decembar 2009 13:14:25(UTC)
Devojke htela bi nesto da vas pitam :) kada smo ja i sestra bila mele dobijali smo deciji dodatk za trece dete i to do 18 godine (imamo i starijeg brana a nas dve smo bliznakinje) roditelju su nam radili normalno ali smo mi ipak dobijali taj decioji dodatak pa me znaima da li to i dalje postoji?

: mladamama - 18. decembar 2009 11:34:57(UTC)
Mirjana, ja sam iz Pristine a zivim u Nisu, douse imam drugaciji status od vaseg muza ali nije valjda nije bitno. Kada sam ja vadio dokumenta za deciji dodatak sve sam izvadio u Nisu, jednu potvrdu u katastar a drugu poresku upravi i nema veze sto nisam iz Nisa.

: sabandijilla - 28. novembar 2009 10:59:16(UTC)
Ja sam nezaposlena, a muz je student (takodje nezaposlen), i rekli su nam da imamo prava na decji dodatak, ali ne uspevam da se snadjem sa svom papirologijom :( U stvari najveci problem su mi ove dve stavke:

*potvrdu o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);

Moj muz i njegovi su izbegli iz Hrvatske 95, nije valjda da sad mora da ide u Knin da vadi potvrdu o katastarskim prihodima???

* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnjih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišćenju stana i dr.);

Sta nam treba od ovoga, obzirom da ne posedujemo nista? Da li je potrebna neka potvrda (i ko je izdaje) da dokazemo da ne posedujemo nista? Zivimo u stanu koji je pola pola vlasnistvo muzeve tetke i njene strine, i koji je oglasen na prodaju. Kad se proda verovatno se selimo kod roditelja mojih ili njegovih, ali sada nisam sigurna ni sta da popunim u formularu kod stambenog statusa porodice... ? Ako neko ima iskustva, pisite.

Pozdrav i hvala,
Marijana

: srecica_80 - 28. septembar 2009 21:45:27(UTC)
U slucaju samohranih majki da li se gleda visina plate majke?

: T3 - 21. septembar 2009 13:03:18(UTC)
srecice za prvi put kad se vadi ili ti podnosi prijava za pravo na deciji dodatak predaje se i dostavlja uverenje iz katastra o imovini koju imas ili nemas na sebe..i sa nama zive moji svekar i svekrva u istoj kuci tj adresi ali oni nemaju nikakve veze sa decom i s nama, dakle njihova primanja se tu ne gledaju niti racunaju,mogu da zive i vas desetoro u kuci ,za deciji dodatak gledaju se samo primanja roditelja ili ti samo oca ili samo majke deteta,ostali clanovi porodice ih se ne ticu.

takodje postoji da oznacis u zahtevu koji predajes da li zivis u roditeljskoj kuci/stanu,kao podranar ili vlastito svom.. u koliko prostorija ..itd.. od svega toga navedenog pomalo pored proseka primanja..oni tamo vide i utvrde da li ces steci pravo na deciji ili ne..

kad budes popunjavala zahtev takodje ces imati pitanje da li si jedina zaposlena tj dostavices samo svoj prosek primanja,ako jesi,ako nisi onda samo muzev,ako on nije onda mu treba potvrda sa biroa da je nezaposlen,ako si samohrana majka takodje ces tamo to navesti..ima tu jos parametara po kojima po mom misljenju utvrdjuju da li ces dobijati deciji ili ne,ali u sustini najvaznija su primanja i proseci istih tj da njihova vrednost ne prelazi zadati cenzus...

neznam u svakom slucaju pribavi potrebne papire i probaj,nista te ne kosta...mislim da u jednoj od tema ako ne i u ovoj na nekoj od prethodnih stranica ima koja ti sve dokumentacija treba za podnosenje zahteva,ali evo iskopiracu ti ih ponovo ovde da ti olaksam..

Uz popunjen obrazac zahteva, koji se može besplatno dobiti u Sekretarijatu, potrebno je priložiti i sledeća dokumenta:

* fotokopije izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu u porodici;
* fotokopiju uverenja o državljanstvu Srbije za podnosioca zahteva;
* fotokopije ličnih karata odraslih članova zajedničkog domaćinstva (lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje), a za decu fotokopije prijava prebivališta;
* fotokopiju overene zdravstvene knjižice za podnosioca zahteva;
* potvrdu o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva (neto prihodi);
* potvrdu o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta);
* poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva;
* dokaz o nezaposlenosti (uverenje Republičkog fonda za tržište rada i fotokopija radne knjižice);
* školske potvrde za decu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, odnosno potvrda nadležne zdravstvene ustanove o razlozima za neredovno školovanje;
* dokaze o činjenicama u vezi nepokretnosti, kao i stambenog prostora (izvod iz zemljišnjih knjiga – vlasnički list, ugovor o kupovini nepokretnosti, rešenje o porezu, uverenje Republičkog geodetskog zavoda, ugovor o korišćenju stana i dr.);
* fotokopiju kartice tekućeg računa.

da, nijedan trazeni dokumenat pri podnosenju zahteva za isti nesme biti stariji od sest meseci...

: srecica_80 - 21. septembar 2009 12:19:52(UTC)
Da li izvodi, uverenja o drzavljanstvu ne smeju da budu stariji od sest meseci?

: srecica_80 - 21. septembar 2009 12:16:34(UTC)
Mi smo cetvoroclana porodica, i sa nama zivi moja majka. Zaposlena sam samo ja i majka prima penziju. Kada se podeli moja plata na nas cetvoro, mogli bi da dobijemo deciji dodatak . Interesuje me da li se tu racunaju i njena primanja? U formularu sam videla da traze i vlasnicki list, kuca u kojoj zivimo se vodi na nju

: Kikica79 - 29. avgust 2009 3:29:23(UTC)
T3 hvala ti puno na informacijama, mada me nisu bas mnogo obradovale. Nadala sam se da su ipak usvojili taj predlog...

: T3 - 20. avgust 2009 14:04:15(UTC)
i ja to mislim deciji je uvek oko 20 tako da verujem da ni sad ne kasni tj da je bio na vreme,roditeljski i trudnicka bolovanja su kasnije posle 20 a pre 1 u mesecu otprilike..
posle 20 tj kad prodje deciji krece sve tako da verujem da ce i ovih para biti uskoro tj ovih dana..

: Uki&Ada - 20. avgust 2009 10:16:22(UTC)
To je sigurno bio decijibravo a roditeljski jos nije:(

: Natasajvc - 20. avgust 2009 10:04:22(UTC)
Bile parice!

: trudna 3 - 14. avgust 2009 0:49:29(UTC)

koliko ja znam o tome se samo govorilo u vladi,tj izdato je kao predlog,ali taj zakon nije zvanicno priznat ,uvazen niti donesen tako da od toga nema nista.

i za trece dete vazi pravilo ko za bilo koje drugo,tj gleda se cenzus koji je ujedno i granica koju prosek mesecne plate zaposlenih u porodici nesme preci,koji se deli na ukupan broj clanova domacinstva i koji ako predjes nemas prava,tj sve zavisi koliko njih u porodici radi i od visine primanja.

ja recimo sa dve plate i sa dvoje dece dakle sa 4 clanova nemam prava na deciji,a kad rodim trece ako ostanu ovakva primanja a moguce je da hoce jer sumnjam da ce povecati plate i kod mene i kod mm bice nas 5 tako da cu nadam se imati jer sa ovim primanjima koja kad se podele brojem clanova u porodici ne prelazimo cenzus..e sad taj cenzus se iz meseca u mesec menja tako da ko zna dok se dete rodi i dok podnesem zahtev sta ce biti.

evo ti vise informacija o tome o cemu sam i sama pricala na sajtu grada beograda.

Dečji dodatak ostvaruje jedan od roditelja koji neposredno brine o detetu, koji je državljanin Srbije, ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije i ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, za prvo, drugo, treće i četvrto dete po redu rođenja u porodici, od dana podnetog zahteva.

Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak za mesec jun 2009. iznosi 5.891,70 dinara, a za samohrane roditelje, roditelje dece sa smetnjama u razvoju, hranitelje i staraoce cenzus iznosi 7.070,04 dinara. Pravo na dečiji dodatak ostvaruje se ako ukupan mesečni prihod po članu porodice ostvaren u tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev ne prelazi cenzus. Sekretarijat za socijalnu i dečiju zaštitu će svakog meseca, do 5. u mesecu, slati nove iznose cenzusa za ostvarivanje prava na dečiji dodatak za tekući mesec.

: Kikica79 - 14. avgust 2009 0:22:56(UTC)
Pozdrav svima!
Videh tu da je neko postavio pitanje o obaveznom decijem dodatku za trece dete, ali nisam videla da je neko odgovorio...
Posto sam trudna sa trecim detetom zanima me da li ima nesto od toga ili su to samo kruzile glasine...
Nadam se da neko zna bar nesto o toj temi...
Unapred zahvaljujem svakom ko ima neke informacije

: trudna 3 - 20. jul 2009 13:31:04(UTC)
mama malog borisa evo ti spisak potrebnih papira za podnosenja zahteva..otprilike je u svim gradovima i opstinama spisak isti:
Potrebna dokumenta za dečje dodatke
-fotokopije izvoda iz matične knjige rođenih za svako dete u porodici
-fotokopija uverenja o državljanstvu za roditelja koji podnosi zahtev
-fotokopije ličnih karata odraslih članova domaćinstva
-fotokopije prijava prebivališta za decu
-fotokopija overene zdravstvene knjižice roditelja koji podnosi zahtev
-potvrda o prihodima u prethodna tri meseca za sve članove domaćinstva
-potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove domaćinstva
-poresko uverenje o imovinskom stanju domaćinstva
-školske potvrde za decu
-dokaz o nezaposlenosti (ako je jedan od roditelja nezaposlen)
-dokaz o činjenicama u vezi sa nepokretnostima i stambenim prostorom
-fotokopija kartice tekućeg računa

skupis sve te papire,koji se ne dobijaju lako i uglavnom se cekaju dakle pripremi se na par dana trckanja po gradu ,guzvu ,redove i skupi strpljenje..to je tako taj prvi put,svaki sledeci kad ga obnavljas svaki sledeci je daleko laksi sa mnogo manjom papirologijom...onda odes na odredjeni salter u opstini predas ih,popunis tamo zahtev koji ce ti dati i cekas resenje da vidis jesu te odbili ili ne..u slucaju da nisu vec sledeceg meseca od dana stupanja resenja na snagu na racun koji si predala bice ti uplacen novac,u drugom slucaju da te odbiju mozes sa tim papirom tj resenjem samo da se slikas,meni su to sad uradili kad sam podnosila zahtev za obnavljanje decijeg koji vazi godinu dana od dana na kojem pise da je resenje doneto,imamo dva primanja i dvoje dece,ali cenzus prelazimo ,tako da smo izvisili.

sto se tice prava neznam probaj..bez obzira sto imas troje dece oni gledaju visinu primanja,tj da li ces ga dobiti ili ne zavisi koliko vas u porodici radi i kolika su vam primanja,ako radite oboje ,odma se oprosti od njega,a ako ti radi samo suprug postoji cenzus plate mislim nekih 22 hiljade otprilike,zavisi i koliko clanova u porodici ima..mozda je i manje da te ne slazem mislim da je to cifra na na cetiri clana,mozda na pet ide manje,neznam raspitaj se pa vidi..takodje mislim da je na nekoj od prethodnih stranica neko napisao koliki je taj cenzus sa clanovima domacinstva pa najlakse izracunaj i proceni sama da li ces ga moci dobiti ili ne,da se ne mlatis dzabe po salterima i skupljas papire,ako unapred znas da ce te odbiti.

ja cu imati troje dece u decembru,ali sta mi to vredi,kad nase dve plate prelaze taj cenzus i eto ko te pita...a sto se tice vrtica trece dete ima svakako besplatno pravo na njega..

: mama malog Borisa - 20. jul 2009 10:36:40(UTC)
kada se podnose papiri za dd? imam troje dece, ali nikad do sada nisam konkurisala za dd...sada nesto razmisljam, a sto ne bih i ja probala. Dobro bi mi doslo makar da ne placam vrtic.

: sar123 - 18. jul 2009 10:42:10(UTC)
E zdravo svima
Vidim kao i nista ovde tako ne funkcionisu stvari sa dd i sl. Ja sam nova ovde i citam o svemu i svacemu jer sam u setom mesecu trudnoce i bicu samohrana majka. Nemam stalan posao i podstanar sam. Da li moze da se realizuje neka pomoc vec sad ili samo da se koncentrisem na dd.
Hvala

: trudna 3 - 26. jun 2009 6:10:32(UTC)
boze ,boze....
citiracu andreu JAD,BEDA I SRAMOTA JE OVA NASA DRZAVA!!!!!

onda ja sa troje dece netreba ni da se nadam decijem jer imamo dve plate ....pa nismo socijalni slucajevi sta ocemo...e dokle smo dogurali,daleko smo mi od evrope jako daleko...a nasa deca da ne govorim...pored ovakve drzave i vlasti tesko da im se smesi lepa tj lepsa i bolja buducnost...
izbcvinite ako skrenuh sa teme decijeg u politiku ali bas sam se iznervirala...aaaaaaaaa......

: Mali Pera - 25. jun 2009 12:07:57(UTC)
Ponizavajuce je dokazivati da si socijalni slucaj!!! A, navodno, dete IMA pravo na deciji dodatak!
Zbog mizernog procenta situiranih roditelja i njihove dece, i ^straha dobrog drzavnog aparata^ da se ne obogate jos vise - ogromna vecina dece ne ostvaruje svoje pravo jer su im roditelji nemocni da se izbore sa aparatom! Drzavnim aparatom koji je plazen od nas, ogromne vecine! DAJTE svoj deci dodatak i pravo na njega neka sticu rodjenjem i drzavljanstvom! Neka to bude i samo 500 dinara, ali SVOJ nasoj deci! Ne ponizavajte vise trazeci i praveci u isto vreme prevarante od neupucenih, nepismenih, nestrpljivih ili samo ponosnih roditelja! Necu da se klanjam salterskoj sluzbi! Nisam zaposlen, ni supruga i NISAM KRIMINALAC, a imam cetvoro dece i jos nikad nisam uspeo da ostvarim pravo moje dece na DECIJI DODATAK! Uvek budem ponizen!

: Andrea 016 - 25. jun 2009 10:11:26(UTC)

Decji dodatak je DECJI DODATAK i treba svako dete da ga prima.

JAD,BEDA I SRAMOTA JE OVA NASA DRZAVA!!!!!

: trudna 3 - 20. jun 2009 1:47:00(UTC)

ako je po ovome znaci ja ni sa troje dece necu imati pravo na deciji dodatak...zbog proseka dve plate ,koje su takoreci minimalne..a to sto sa njima treba hraniti troje dece nema veze to drzavu nezanima...e bruke i sramote...

ne zbog mene i zbog mog slucaja,ali ja bi uvela zakon da deciji za vise od dvoje dece bude obavezan ,pa i za porodicu sa dvoje gde je samo jedan zaposlen ...treba povecati cenzus pod hitno...takoreci  u ovoj drzavi samo socijalni slucajevi  mogu imati deciji..pa zar nisu sva deca ista i zasto svako od njih ne bi imao pravo na tih tricavih 1500 din mesecno.bar da bebe imaju obezbedjene pelene,a klinci slatkise ili dzeparac ako nista drugo... icon_cry

u austriji i drugim zapadnim zemljama deciji dodatak je obavezan za svako dete i dobijaju  ga do punoletstva tj do god se dete  skoluje,pa sad vi vidite koliko zaostajemo. icon_mad

: sofiijova - 19. jun 2009 20:52:27(UTC)
Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak iznosi 5.557,39 dinara po clanu,a kad se preda zahtev,saberete plate ,Vasu i od mm,ili samo jednu i podelite sa clanovima porodice...znaci- samo jedna plata ili obe moraju biti do 22000 za 4 porodicu ili 27785 za 5 porodicu...

: Marlena - 19. jun 2009 17:50:45(UTC)
pre par meseci sam isla da podnesem zahtev za dd. kada cu culi da mm ima platu 25ooo automacki samo izgubili pravo na njega jel ko ima primanja veca od 21,500 din. nema pravo na deciji, bez obzira sto ja nisam zaposlena, dvoje dece ,, zivot u zajednici sa 2 penzionera na mimimalcu....

: trudna 3 - 16. jun 2009 1:42:27(UTC)

Citat:
JASNA M - 15/6/2009 23:32 KOLIKO SAM SVATILA, SAMO NEZAPOSLENI RODITELJI ILI 1 NEZAPOSLEN?!?!

da jasno po nekom  nepisanom pravilu otprilike je tako.

mislim da sa dve plate tj tim prijavljenim minimalcem sto ide na uvid mozes dobiti deciji jedino sa troje ili vise dece,bas me zanima da li ce me sad sa dve prijavljene plate i troje dece odbiti.

neki kazu da oce i da ne pokusavam,ali ja necu pokusacu da i to iskamcim od drzave,pa ako uspem uspem,ne poklanjam nikom nista i ako imam pravo iskoristicu ga,bar cu probati nista me ne kosta.

i sad sam kad sam trebala dfebruara obnoviti deciji  prijavila dva proseka plate i dvoje dece prosek nam je bio oko 8000 a treba nekih 5000,za tri smo izvisili,sad valjda necemo,nista bar sam probala tako cu i sad.

mada verujem da cu sad sa terece dobiti sigurno.videcemo

: JASNA M - 16. jun 2009 1:32:15(UTC)
KOLIKO SAM SVATILA, SAMO NEZAPOSLENI RODITELJI ILI 1 NEZAPOSLEN?!?!

: trudna 3 - 14. jun 2009 10:48:54(UTC)

da gleda se po visini primanja,mislim da j po clanu iznosi 4000 dinara,ali nisam sigurna sad je vise pre je bilo oko 3 pa su povecali.

mislim da se za trece dete dobija obavezni decdji dodatak zna li neko nesto o tome?

Potrebna dokumenta za dečje dodatke
-fotokopije izvoda iz matične knjige rođenih za svako dete u porodici
-fotokopija uverenja o državljanstvu za roditelja koji podnosi zahtev
-fotokopije ličnih karata odraslih članova domaćinstva
-fotokopije prijava prebivališta za decu
-fotokopija overene zdravstvene knjižice roditelja koji podnosi zahtev
-potvrda o prihodima u prethodna tri meseca za sve članove domaćinstva
-potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove domaćinstva
-poresko uverenje o imovinskom stanju domaćinstva
-školske potvrde za decu
-dokaz o nezaposlenosti (ako je jedan od roditelja nezaposlen)
-dokaz o činjenicama u vezi sa nepokretnostima i stambenim prostorom
-fotokopija kartice tekućeg računa

: JASNA M - 14. jun 2009 2:37:52(UTC)
DALI SE TO GLEDA PO PROSEKU PRIMANJA I KOLIKO NASME DA PRELAZI ZA CETVOROCLANU PORODICU???

: trudna 3 - 8. jun 2009 12:00:10(UTC)
ja sam deciji dodatak primala do marta ove godine,kad sam predala proseke plata i od sebe i od muza,tad sam ga obnavljala i ukinuli su nam ga.
kao imamo veci prosek nego sto je dozvoljeno,cim se rodi trece dete predacu zahtev ponovo tad nas nadam se na te plate nece odbiti,samo neznam jer moram sve papire da vadim ispocetka ko da je prvi put,ili samo one koji asu mi trebali i prilikom obnove,zvacuu opstinu pa cu videti.

DARE koliko ja znam on se isplacuje za svaki prethodni mesec to znam po tome sto su nam ga februara ukinuli,a jos marta mi je legla uplata za prosli mesec.
dobijala sam oko 3500 hiljade za njih dvoje.
za troje dece bi trebalo da bude oko 5000.
uvek je redovno bio 20...retko se desavalo da kasni,a resenje ti stigne nekih mesec dana posle predaje zahteva,mada ti za to vreme budu uplacene pare nezavisno od toga sto na resenje da imas prava toliko cekas,

: Misic - 22. decembar 2008 2:35:20(UTC)
Citat:
DARE - 21/12/2008 21:42 Jelena hvala na odgovoru moracu da idem da se raspitam u cemu je onda problem mozda je drugacije u ns mada neverujem
                                                         Raspitaj se za k;ji mesec isplacuju deciji dodatak mislim da malo kasni

: DARE - 21. decembar 2008 23:42:33(UTC)
Jelena hvala na odgovoru moracu da idem da se raspitam u cemu je onda problem mozda je drugacije u ns mada neverujem

: ielena - 21. decembar 2008 22:33:02(UTC)
Meni je bilo 20-ak dana po dobijanju resenja, tj. krajem meseca, kad isplacuju trudnicko i porodiljsko.

: DARE - 21. decembar 2008 12:55:46(UTC)
molila bh da mi neko odgovori,dobila sam resenje za deciji dodatak pre dva meseca prvi put sam podnela zahtev,ali kad odem u postu kazu da na racunu nema jos nista.Ako neko zna koliko vremena treba da prodje da pocnu sa isplatom

: malena89 - 15. decembar 2008 17:08:00(UTC)
Pa ni necu je spominjati.

: madrag - 15. decembar 2008 12:52:57(UTC)
ako ti majka ima primanja bolje je ne spominji!!!

: malena89 - 14. decembar 2008 22:12:35(UTC)
Ovo je strasno koliki je deciji dodatak. Dok je moj suprug imao platu 25000 nije imao pravo na deciji dodatak. Nas je samo troje i cenzus ne dozvoljava da primanja predju preko 15000. Sada je mm pristao da mu smanje platu na racun na 15000 da bi mu povecali platu a ostatak dali na ruke, pa imamo pravo valjda. Samo ne znam da li se racuna i moja majka koja zivi sa mnom. Jednostavno ako me pitaju recicu da zivim sa njom ali da nasa i njena primanja nemaju veze sto i nemaju. Ipak je strasno koliko je jedan deciji dodatak, 2000 nije dovoljno za pola meseca za mleko a kamoli nesto drugo

: madrag - 11. decembar 2008 15:37:30(UTC)
sad prosek po clanu ne sme da prelazi oko 6000din....sto znaci ja i sin sami sa mojom zvanicnom platom (20.000) mozemo da zivimo ko bubreg u loju...a nemam svoju kucu ali ni ne placam stan (nisam znala da se to racuna)...

kao samohrana majka treba da imam 13.000 mesecno da bi mi oni dali 2.500...cekaj da razmislim ...ne hvala...

: Daca86 - 28. septembar 2008 12:52:06(UTC)
ja sam trenutno podstanar nisam menjala adresu a niti imam ugovor sa gazdama...dal neko zna dal mogu u sudu sa dva svedoka da potvrde da sam podstanar i da ovi za deciji kad budem predavala papire da to prihvate ili sta drugo da radim

: Daca86 - 28. septembar 2008 12:50:32(UTC)
po clanu domacinstva nesme da bude veci od 5000...tacnije malo vise al neznam tacno koliko moguce i da je do 5900 po clanu domacinstva nisam sigurna

: mama malog Borisa - 23. septembar 2008 4:05:09(UTC)
interesuje me koliki treba da bude prosek plate za deciji dodatak, i koliki se iznos dobija mesecno.

: El-el - 22. septembar 2008 14:53:31(UTC)
Moja Tasa dobija 427$. Zivimo u Kanadi. Nedavno smo se doselili, tako da imamo prosek plate iz Srbije. Neznam koliko ce dobijati sledece godine kada se bude racunao drugi prosek plate. Ovaj u Kanadi. Sada sam prezadovoljna sa ovom cifrom, na vreme dobija i svasta joj mozes kupiti za te pare ili ih stedeti za skolovanje.

: mama5 - 24. april 2008 10:27:40(UTC)
Mи имамо петоро деце и примали смо дечији додатак целих годину дана.Сада просек плате прелази дозвољени за око 200 дин.по члану.Само мм ради.Ал шта да се ради,таква нам држава.Ал да се не жалим.Једном ми једна службеница на шалтеру рече: "Нико вас није терао да имате толико деце!!!"

: Samo_sam_u_prolazU - 22. april 2008 13:12:11(UTC)
treba mi pomoc !!!!

elem .... zahtev za dechiji je podnet u Martu ... reshenje je stiglo pochetkom Aprila .... i sad kad je pochela isplata u poshti kazhu JMBG je tu ali nema naloga za isplatu ?! (shta god to znachilo).....
ono shto mene zanima jeste da li neko zna za koji mesec se sad isplacuje dechiji i da li je neko imao slichno iskustvo .... a da ... i koliko ste chekali na isplatu od dobijanja reshenja ... jer ja planiram sutra da idem nekom poshteno da se &*^)&%^E$#()* mame batina batina prvo shto su me cimali da dolazim 3 puta u istom danu jer su falili neki papiri a sad i ovo .....

molim za shto brzhe odgovore ... bilo bi dobro da se javi neko iz Novog Sada a da zna o chemu je rech ... jer ne znam da li je isti princip i u ostalim opshtinama.

: Angel - 28. mart 2008 22:51:20(UTC)
Ma ja vala za tu bedu i tugu necu ni da pokusavam. Sto kaze mm, dok sve te papire izvadis ode jedna ta isplata. JOs te cimaju kao mladog majmuna, kao budalu, a i postavljaju ti uslove, a sve pricaju kako hoce da se poveca natalitet. Treba to sve uza zid pa sve te papire sa sve fasciklom - u guzu! batina batina batina poguzi poguzi poguzi galamdzija

: mama malog Borisa - 25. mart 2008 8:53:53(UTC)
na teodor-in kommentar mogu samo da napisem STRASNO!!!! Stvarno nasa drzava nista ne pruza, samo otima.

: teodor@ - 24. mart 2008 22:38:15(UTC)
Ja kao samohrana majka nemam pravo na deciji jer mi je plata velika 27000 a i deca primaju penziju 10600 pa sam znatno iznad proseka tako mi rece sluzbenica koja me je odbila,ne znam da li i ona zivi sa tolikim primanjima pa to kaze iz iskustva?Jadna nam je ova drzava kad ni malo ne vode racuna o deci a ovamo samo kukaju kako nam preti bela kuga

: katarina - 16. mart 2008 9:58:38(UTC)
Niki prosecna plata je 1200e pa ti vidi ako moras 500kiriju da platis 200e grejanje,voda,struja,telefon,gde je auto i gorivo ajde 200e a tek hrana???
Nije nemacka ko sto je nekad bila...vidim kako se ljudi muce i jedva sastavljaju kraj sa krajem...
ja se hvala bogu ne ubrajam u ove prosecne inace bi se odavno vratila kuci..da nemas detetu da priustis ili sebi ubila bi se..

: nikiilaki - 15. mart 2008 22:44:39(UTC)

Citat:
katarina - 14/3/2008 20:12 batina batina batina ovako niki batina batina standard nula a cene buljavko buljavko u srbiji je hrana,odeca,obuca,udzbenici,sve sto je potrebno za normalan zivot papreno al zato alkohol,cigarete,restorani,kafici,osiguranje i registracija vozila jeftina za razliku od Nemacke ama skroz naopako... ovde niko ne gladuje al se zato luksuz placa.... cene kuca,stana ogromne,auto osiguranje katasrofa,alkohol,restoran, cigarete su 4e 17 u paklici a 24 su 5.30e pa ko voli nek izvoli al ima debelo da ga plati...

Kati znam ja sve to bila sam u Svajcarsku, ali gledaj te cigarete ti placas 4 eura a prosek plate je oko 3.000 eura u Nemacku a mi placamo te iste cigarete 2 eura a prosek je oko 250 eura, cena goriva je ista, osiguranje ne placamo ali dzaba ja odem u drzavnu bolnicu a oni me posalju u privatnu klinuku gde iskesiram taj novac, pa mi nekako bude i bolje da pocnemo da placamo to osiguranje kao vi, cena goriva je ista, kafici mozda je ovde i skuplje, restorani isto ma veruj mi sve je isto osim te plate, eto sada skacu i cene stanova i tu vam se ubrzo priblizavamo icon_lol icon_lol icon_lol  

: katarina - 15. mart 2008 12:48:28(UTC)
mozda se andela razlikuje mi smo u donjoj saksoniji pa je ovako kako sam i napisala...
i mi placamo celu god vrtai cak i letnji raspust i ako ne ide mora se platiti...

: andela - 15. mart 2008 11:34:09(UTC)
Katarina moram da kazem da je ovde deciji 154evra za prva tri a za cetvrto 179 evra kao sto si i sama rekla s obzirom da je vrtic 100evra skoro da im nista i ne ostaje.A sto je najgore, ranije je bilo ako dete ne ide duze od dve nedelje to se nije placalo. Sad nema toga sad su im sklopili od 14. do 30.uskrsnji raspust i moramo ipak da placamo a deca kuci trose jos toliko kao jos jedan vrtic.Nije ni Nemacka ono sto je bila ranije.

: katarina - 14. mart 2008 16:15:59(UTC)
i uvek se iznerviram kad primimo platu ili ja ili mm pola nam skinu na zdravstveno,penziono,socijalno,zivotno osuguranje da poludis Nemacka je druga u svetu posle VBritanije po visini taksa...

: katarina - 14. mart 2008 16:12:39(UTC)
batina batina batina ovako niki batina batina
standard nula a cene buljavko buljavko u srbiji je hrana,odeca,obuca,udzbenici,sve sto je potrebno za normalan zivot papreno al zato
alkohol,cigarete,restorani,kafici,osiguranje i registracija vozila jeftina za razliku od Nemacke ama skroz naopako...
ovde niko ne gladuje al se zato luksuz placa....
cene kuca,stana ogromne,auto osiguranje katasrofa,alkohol,restoran, cigarete su 4e 17 u paklici a 24 su 5.30e pa ko voli nek izvoli al ima debelo da ga plati...

: nikiilaki - 14. mart 2008 15:51:33(UTC)

Citat:
katarina - 14/3/2008 19:18 kod nas je decji 150e za prvo i drugo a za trece 300e bez obzira ko koliku platu ima.. stim sto je vrtic 110e a 50e joj stavljamo na racun od rodjenja do 18 godine...

Eto Katarina od decijeg joj mozes barem uplatiti vrtic i pritom ti ostane jos da joj uplatis na racun, a gledaj ovo 1800 dinara deciji, vrtic je oko 7.000 pa i vise, dokle vise ova nasa drzava misli ovako  galamdzija galamdzija galamdzija  

: katarina - 14. mart 2008 15:18:32(UTC)
kod nas je decji 150e za prvo i drugo a za trece 300e bez obzira ko koliku platu ima..
stim sto je vrtic 110e a 50e joj stavljamo na racun od rodjenja do 18 godine...

: Bambina. - 14. mart 2008 10:44:43(UTC)
ihhhh Svajcarska je to, bre!!!

ovo kod nas je haos opsti batina batina batina batina

: Julija SG - 13. mart 2008 23:54:48(UTC)
Citat:
ruki - 12/3/2008 18:28

da stancha , za jedno pakovanje pampersa
a mozda ostane i za maramice icon_lol icon_lol icon_lol

Ovo je i smijesno, a i tuzno istovremeno! Pa kako ih nije sramota?!
I kakve veze ima koliko roditelji zaradjuju??? Valjda bi svi trebali da primaju djeciji dodatak. Nego oni kao pomazu, onima koji zaradjuju manje i velikodusno im dadnu 1600 dinara! icon_eek Stvarno sramota, treba ih redom tamo batina

Kod nas je djeciji dodatak isti za sve. Znaci nebitno koliko ko zaradjuje i ima, prima za svako djete djeciji dodatak.

: nikiilaki - 12. mart 2008 23:52:19(UTC)
Strasno koliko je mizerna cifra, dala bi ja onim tamo sto sede i izglasavaju budzet prvo to primanje pa i taj deciji da ih vidim samo jedan mesec, puse tompuse, hoce natalitet a deciji oko 1800 dinara za jedno dete, pa za pelene koliko se ja secam treba vise kadtedovatim galamdzija poguzi

: ruki - 12. mart 2008 14:28:14(UTC)
da stancha , za jedno pakovanje pampersa
a mozda ostane i za maramice icon_lol icon_lol icon_lol

: Brankica021 - 12. mart 2008 7:36:53(UTC)
ma tuga...za dva deteta je 3600 din. ...mi realno gledano nemamo uslova ni da prismrdimo decijem dodatku (prosek je 5100 din. po clanu domacinstva)...shto bi reklo da za nas cetvoro je "dovoljna" plata od 20000 din icon_eek ...ja sam prijavljena na 15000,a mm nije prijavljen uopste(iako vec 7 godina radi na istom radnom mestu,i plata mu je fina),tako da imam nameru da "ostetim" drzavu za tih 3600 dinara icon_twisted (wow)...al` eto,bar za pelene

: stancha - 12. mart 2008 4:57:36(UTC)
Ehehej ruki,pa imas za citavo pakovanje pampersa :> :> :> icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: Bambina. - 11. mart 2008 18:41:18(UTC)
Citat:
ruki - 3/3/2008 21:53

mi primamo deciji dodatak 1602din. :(

icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek

STRASNO!!!!

: mama malog Borisa - 11. mart 2008 5:56:57(UTC)
Taj deciji dodatak je stvarno smesan!!! Kako ih nije sramota.

: ruki - 3. mart 2008 18:53:02(UTC)
mi primamo deciji dodatak 1602din. :(

: mama mija - 3. mart 2008 9:04:24(UTC)
Evo mog primera.Kad se Janko rodio,mi smo(nevencani) ziveli u stanu sa mojom majkom i bratom.Ja sam se studirala i bila prijavljena kao samohrani roditelj.E,kad se Mina rodila mi i dalje zivimo u istim uslovima,samo kao nevencani par,a ne kao samohrana majka.Sad je problem prijaviti se kao samohrani roditelj,zato sto traze potvrdu iz
centra za socijani rad,koju oni daju tek kad sve provere.To je jako zeznuto.Kad predajemo zahtev(1 godisnje),i onda i sad,ne prijavljujemo moju majku i brata,vec samo nas cetvoro.Nikad nismo imali problema,inace dobijamo oko 3000 din. koje ja cuvam klincima za rodjendane.
Nadam se da vas nisam mnogo udavila,ali valjda sam vam bar malo pomogla.

: Daca86 - 3. mart 2008 7:52:30(UTC)
Caos svima.
zanima me da li i kako mogu ostvariti deciji dodatak za samohrane roditelje.
zivim sa deckom kod njegovih roditelja...necemo se vencati. njegovi roditelji su penzioneri,a njihova penzija jedva pokriva lekove koji su im potrebni. u toj kuci zivi i njegov brat sa zenom i decom,oni imaju ogromne plate. u kuci je dogovor takav da svako daje odredjenu sumu novca,mi nemozemo da se pokrijemo.
cula sam da mogu podneti papire ali da ce videti da zivim s njim i da samim time nisam samohrana majka. inace sam student

: Emina81 - 14. novembar 2007 18:41:04(UTC)
Hvala na odgovorima drage moje,pa nije lose jel da?Ipak taj novac dobro dodje za nasu djecicu....do sad me to nije bas zanimalo ali kako trudnoca odmice zainteresovalo me.Raspitat cu se i ja jos pa vam javljam.....Pusa za Deutschland mame......

: maxmara - 14. novembar 2007 17:56:08(UTC)
Ja sam cula isto za mame koje su radile da dobijau isto pre porodjaja i posle dosta novca,
a i da ima i neki treci dodatak pored ona dva al ne znam kako se zove jbg,kad sam samo dve godine ovde.

Raspitaj se za sve dobro,stalno se menjaju zakoni.

: Standzi - 14. novembar 2007 17:38:26(UTC)
takodje potvrdjujem!
znaci dobijas po detetu 154 eura do njegove 18 te godine,
i plus 300 prve dve godine to dobijas ti kao majka sto si kuci i cuvas dete,
e sad ja sam cula da je novo, da tih 300 eura dobijas samo godinu dana,
mislim da je to od poceta 2007 tako,ali nisam sigurna,
to sam samo nacula.

: maxmara - 14. novembar 2007 14:47:59(UTC)
Potvrdjujem ti sto je rekla andela.

caos

: andela - 14. novembar 2007 13:34:37(UTC)
emina ja sam trostruka mama i evo ti odgovora iz prve ruke deciji dodatak je od prvog do treceg deteta isti 154 evra a posle za cetvrto je veci ali neznam koliko to se prima sve dokle se dete skoluje znaci moze i do 25 godine ako studira.a ovo drugo ti je roditeljski dodatak za majke koje cuvaju decu i iznosi 300evra do druge godine se prima ali pod uslovom da imas boravak ovde .u kom si mestu ja sam u düsseldorfu jesmo li mozda blizu ili caos caos

: Emina81 - 14. novembar 2007 12:07:25(UTC)
Vidim ima nas mnogo koje zivimo u Njemackoj,mozetel mi reci koliki je djeciji dodatak ovdje?Cula sam da djeca do druge godine primaju jos neki novac zaista nemam pojma......Napominjem da sam nezaposlena i godinu dana ovdje....Unaprijed hvala

: Brankica021 - 12. novembar 2007 13:22:58(UTC)
svako ciji budzet prelazi 4.800 po clanu porodice,nema prava na deciji dodatak,koji za jedno dete iznosi nesto malo manje od 2000 din....

: Bambina. - 31. avgust 2007 1:31:16(UTC)
2.000 dinara!!!!!!!

poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi poguzi

: leptiric - 29. avgust 2007 2:00:56(UTC)
sramota
za nasu drzavu
ja sam to,primala ,ne kada sam bila mala
vec u osnovnoj skoli.
toga se secam

: bojana0290 - 28. avgust 2007 17:23:36(UTC)
Mi smo za Anjin deciji sredili sve jos pre godinu dana,rekli su da je odobren i do danas ni dinar nismo dobili.

: gorana - 27. avgust 2007 23:24:14(UTC)

icon_eek Jao,koliko papira!!!

MM radi,ja sam ne zaposlena.Nadam se da imamo pravo,pokusacu neznam

ali cifra je ispod svake granice pristojnogAli sto kaze Jade nekad i to znaci! 

: Bole - 27. avgust 2007 16:09:33(UTC)
Irssa hvala na ovim podacima,bas me to interesuje.Znam da traze hrpu papira ,ali ovo je bas preterano.Ali sta cemo kad treba tako. I posle traze porast nataliteta. A ovamo te izmuze do kraja kao da ti daju brdo para a ne sitno . Drzava!

: Jade - 25. avgust 2007 10:36:57(UTC)
Ja sam ostvarila pravo na deciji dodatak koji iznosi oko 2.000,00 dinara i naravno prima se mesecno.
Trebalo mi je hrpa papira ,ali sam izvojevala.
Plata mi je na granici jer radim kod privatnika i moze da se " nasteluje".
Zao mi je sto roditelji -studenti nemaju pravo na njega jer verujte i te dve hiljde ponekad zafale.

: zvjezdica - 24. avgust 2007 22:30:14(UTC)
djecij dodatak,sta je to hehe to ti kod nas ne postoji(u BiH)mada sam nesto nacula da dobijes jednokratno 15 KM(oko 75 eura) i to samo ako si na budzetu.a ja sam redovan student pa nista od toga.ja to nikako ne mogu skontat,student i jos nemoze dobiti nista.znaci moram skolovat i sebe i hranit bebu,a neradim.sramota

: Gost - 12. mart 2007 3:28:00(UTC)
Ja i moj suprug takodje imamo problema oko prelazenja cenzusa zato sto se uzimaju u obzir plate njegovih roditelja.Definitivno bi svako dete trebalo da ima pravo na deciji dodatak!!!Pozdrav za sve ucesnike foruma. icon_rolleyes

: Gost - 4. mart 2007 21:21:00(UTC)
U pravu si bixi. Treba razmatrati slucajeve pojedinacno. Koliko je taj dodatak za prvo dete?

: Gost - 4. mart 2007 16:43:00(UTC)
Irssa, hvala na trudu medjutim, kod mene je problem što se za ostvarivanje prava na d. dodatak uzimaju u obzir i prihodi suprugovih roditelja sa kojima premašujemo cenzus po članu domaćinstva. Pošto živimo u njihovoj kući po nekom automatizmu se smatra da živimo u istom domaćinstvu što je, može se reći delimično tačno ali po meni nije u redu jer ništa ne obavezuje roditelje da taj "cenzus" stvarno prebacuju nama, već zavisimo od trnutne situacije i njihove dobre volje. Stvar je komplikovana samo zato što zakonodavac ustvari ne mari mnogo za natalitet ove zemlje i zakida tamo gde nebi trebalo pa makar roditelji bili milijarderi. Po meni svako dete treba da prima dečji dodatak bez izuzetka. poz.BIXI

: Gost - 1. mart 2007 18:32:00(UTC)

OSTVARIVANJE PRAVA NA DEČIJI DODATAK

Sekretarijat za društvene delatnosti Odeljenje: za posebne račune i podračune Služba: za društvenu brigu o deci

Zahtev se podnosi pismeno. Obrazac zahteva je besplatan. Zahtev se predaje na šalteru 1 - pisarnica (novi korisnici), odnosno u sobi 315 III sprat (prvodjenje). Potrebna dokumenta (i ko ih izdaje):
zahtev za ostvarivanje prava na dečiji dodatak;
izvod iz matične knjige rodjenih za svu decu u porodici;
uverenje o državljanstvu podnosioca zahteva ;
dokaz o prebivalištu za sve članove zajedničkog domaćinstva (fotokopijaličnih karata, a za decu prijave prebivalište iz SUP-a);
fotokopija overene zdravstvene knjižice za podnosioca zahteva;
dokaz o posedovanju odn. neposedovanju nepokretnosti kao iodgovarujećeg stambenog prostora (rešenje o porezu na stambeni prostorili obračun za struju);
potvrda o prihodima u tri meseca koja prethode mesecu podnošenjazahteva za sve članove zajedničkog domaćinstva (npr. zahtev se podnosiu aprilu, primanja bi bila potrebna za period 01.01. do 31.03.)(organizacija ili ustanova gde lice ostvaruje prihod);
potvrda o nezaposlenosti ili potvrda o zdravstvenom osiguranju - začlanove domaćinstva koji nemaju primanja (zavod za tržište rada);
potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članovedomaćinstva i veličina poseda (služba za katastar nepokratnosti);
potvrda o svojstvu redovnog učenika za decu školskog uzrasta (osnovna i srednja škola) (škola);
uverenje o obavljanju samostalne delatnosti i prihodima u tri mesecakoja prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove domaćinstva(uprava prihoda);
fotokopija naslednog rešenja,
a ako nije vođen ostavinski postupak potvrdu nadležnog suda (ukolikoneko od roditelja ili roditelj bračnog druga nije živ) Izjave (ko ih daje i u kojoj formi):
pismene izjave stranke:
da neposredno brine o deci,
da ne poseduje hartije od vrednosti,
o zajedničkom domaćinstvu Opravu odlučuje 3 izvršioca - referenti na utvrđivanju prava na dečijidodatak i viši saradnik za utvrđivanje prava na dečiji dodatak sa rokom2 meseca Žalba je dozvoljena i o njoj odlučuje Ministarstvo za socijalna pitanja

: Gost - 1. mart 2007 18:30:00(UTC)
i mene to zanima, nadam se da ce se javiti neko ko zna, pokusacu da dadjem nesto na netu o tome

: Gost - 28. februar 2007 22:02:00(UTC)
Ja i moj suprug smo redovni (na budzetu) studenti četvrte godine i imamo bebu već pet meseci a nikako da ostvarimo pravo na dečji dodatak iako nemamo nikakve prihode (što se da zaključiti iz našeg statusa).Da li neko može da mi kaže na koji način da ostvarim to pravo jer sam sigurna da je zakon u ovakvim slučajevima destimulirajući za mlade roditelje i da zakonodavac nije precizno definisao prava roditelja u ovim slučajevima. icon_razz