Obaveštenja

Icon
Error

: M@MIC@ MOJ@ - 1. novembar 2011 15:15:53(UTC)
Pre prve trudnoce nisam ni znala kad mi je ovulacija,nije me interesovalo,ali sam posle porodjaja pocela da osecam probadanje na sredini ciklusa i to sam prvo povezivala sa prehladom,ali mi je posle ipak bilo jasno da je to ovulacija.E,a sad kad smo poceli da radimo na drugom,ja ni jednu jedinu ovulaciju nisam osetila,eto vec 6mes.Na folikumetriju nisam isla,ne merim bazalnu temp,ne koristim lh trakice tj. jos uvek smo u onoj varijanti 'kad bude bice'ali koliko ce nas jos to drzati ne znam,jer sam ja vec pocela da se strasno nerviram kad dobijem. Mozda zbog polic.jajnika i nemam ovulaciju,a mozda sam samo preopterecena da osetim simptome,a mozda ih vise nikad necu ni osetiti,jer ne oseca ih svaka zena,zar ne?Plodne dane racunam,ali okvirno,jer ni nemogu da odredim tacan datum jer su mi mens.neredovne tj. ne dodje uvek na 28 ili 30 dana,nekad na 28 a nekad na 32dc.

: Okica - 11. avgust 2011 18:48:15(UTC)
Lozic, draga i ja sam se začudila kada su mi doktori rekli da mi je ovulacija 14 dana ciklusa, iako meni veštica dolazi na 25 dana ...
Ne znam kako i zašto, ali izgleda da je moguće. Mada... ja sam isprobala sve dane... Moguće da nisam ubola icon_confused

: gagapsi - 6. april 2011 12:32:48(UTC)
Znam ja da nije svaki ciklus ovulatoran, ali napisala sam devojci koja je na pocetku... za pocetak pretpostavlja se da je tako, da se zena ne bi uplasila i bezpotrebno razmisljala da li i kada ovulira, da to bude vodjenje ljubavi a ne ... Sama sam na sopstvenoj kozi osetila snagu straha, opterecenja, podsvesti... kad nisam razmisljala doslo je

: TanjaBP - 1. mart 2011 12:20:53(UTC)
draga tijana mislim da mozes da imas dve ovulacije ali ne tako daleko.mogud a ti sazru dva folikula u razmaku od napr. dva dana jer hormoni koji podsticu sazrevanje folikula ne mogu da pocnu da se luce pa prestanu pa ponovo pocnu, tacnije kada dodje do ovulacije onda se uklucuju drugu hormoni koji podsticu oplodnju (progesteron da se plod zadrzi itd.). osecaj koji imas pred ciklus je samo subjektivan osecaj pms-a ili osecaj koji imas pre nego sto ce nastupiti ciklus ali nikako ne moze biti znak druge ovulacije toliko kasnije posle prve (naprimer sredinom cilkusa). ovo ti je moje misljenje.

: Tijana.T - 21. februar 2011 14:39:04(UTC)
Vdim da ste spomenule da zena moze imati dva puta u toku ciklusa ovulaciju,e pa evo ja sam ta, icon_lol to mi se desilo predprosli ciklus i bas me iznenadilo, icon_eek "prva" ovulacija tacno na vreme,na sredini a "druga" par dana pred vesticu...mislila sam da umisljam ali devojke i prvi i drugi put se desila ona ovulaciona napetost u stomaku zajedno za rastegljivom sluzi icon_eek cudno al eto desava se icon_wink

: mackica5 - 17. februar 2011 18:11:19(UTC)
Drage devojke, nova sam na ovom forumu, iscitala sam koliko sam mogla... imam par pitanja... Gin. mi je prepisala Klomifen (od 2 do 5 dana ciklusa), a zatim, od 5. dana Cikloproginova tablete (sve ovo zarad brzeg dostizanja zeljenog rezultata tj. bebca). Inace, da napomenem, na pregledima nije utvrdjeno da imam nekih problema. E, sad, sta me zanima... ispila sam Klomifen,Cyklo-Proginova-u pijem jos uvek (imam jos nekih 9-10 do kraja), radila sam test ovulacije (Clear blue digital) u kom ima 7 komada, iskoristila vec 6, znaci, ostala mi je jos jedna trakica a smile nikako da se pokaze. Da li je moguce da Klomifen i Cyklo-Proginova uticu na rezultate testa, tacnije - da zbog toga ne pokazuje da imam ovulaciju? Hvala unapred na odgovorima! :)

: MAZA1972 - 12. februar 2011 17:11:42(UTC)
Nije svaki ciklus ovulatoran,da bi došlo do oplođenja potrebno je da se iz zrelog folikula oslobodi jajna ćelija,to se dešava pod dejstvom hormona,mislim progesterona,a moguće je i da gin.da inekciju pregnila da bi došlo do pucanja folikula.To je bio moj problem u prošlom ciklusu,koji je paćen i nažalost nije došlo do ovulacije.
Mislim da je metod sa praćenjem bazalne temperature prevaziđen i da daje informaciju da je ona bila ali ne i kada je bila.Postoje LH trake,za određivanje ovulacije.Slično se kotiste kao test za trudnoću i iz urina određuju visok nivo LH hormona ,što znači da je nastupila ovulacija.

: MAZA1972 - 12. februar 2011 17:08:09(UTC)
Nova sam na forumu,ali imam iskustva sa folikulometrijom.Tokom ciklusa posle menstruacije,endometrijum raste i priprema se za oplođenu jajnu ćeliju.Potrebno je da bude preko 6 mm debljine za uspešno usađivanje.Ako postoji problem negde sam našla da ananas i sok od ananasa pomažu u ovoj situaciji.

: ija_ftn - 9. januar 2011 13:43:16(UTC)
Citat:
gagapsi - 27/12/2010 11:43

Citav menstrualni ciklus je uslovljen hormonima, tako da za pocetak samo postojanje menstruacije podrazumeva i ovulaciju,

Ovo bas i nije tacno. Nije svaka menstruacija ovulatorna. Nazalost :(

: maza - 7. januar 2011 1:53:42(UTC)
hahaa visnjice nasmija me
posto i ja ko ti pokusavam sve i svasta saznat.. nego nam se bolje ostavit ovih pokusaja
pa bacit na "posao " hehehe

bdw. meni je davno na pocetku mog pokusaja da ostanem u 2 stanju
dr rekla da ako nakon tri mjeseca ne ostanem dodjem po klomifen
meni nesto to prebrzo ... svakako cu poci doktorki
ali da li ste vi bile stimulisane tako brzo??

: visnjicica - 28. decembar 2010 13:20:33(UTC)
hvala na odgovoru cvecko !!! moja muka je sto citam sve i svasta i zakljucujem uglavnom pogresno icon_lol tako sam negde i procitala da ciklus bez obzira na krvarenje moze biti anovulatorin, pa rekoh da vidim da li sama mogu zakljuciti da li je odredjeni ciklus bio ovulatorni ili ne :) nema veze, i onako mi se cini da ce mi se veoma uskoro smuciti od pokusaja da sve razumem i saznam, a po savetima iskusnijih batina , izgleda da je tako i najbolje :)

: gagapsi - 28. decembar 2010 12:43:25(UTC)
Citav menstrualni ciklus je uslovljen hormonima, tako da za pocetak samo postojanje menstruacije podrazumeva i ovulaciju, ako od skora pokusavate
najbolje ti je da ne razmisljas o ovulaciji. Inace nigde nisam do sada procitala da pms podrazumeva ovulaciju...
Probaj opusteno :) POZ

: visnjicica - 19. decembar 2010 10:30:00(UTC)
pozdrav svima,

da li mi neko moze reci da li se pms simptomi javljaju bezobzira na to da li je ovulacije bilo ili ne .

: marijandzi - 18. decembar 2010 17:57:07(UTC)
iz iskustva mogu da ti kazem samo da je meni lekar govorio da je ovulacija 14.dana od prvog dana poslednjeg ciklusa,a nije bio u pravu.zatrudnela sam zadnjeg dana ciklusa,nazalost trudnoca se zavrsila u 10nedelji spontanim i nikad mi nisu objasnili zasto,ali eto cisto da znas da nije sve kako oni kazu,nerazmisljaj o tome i uspeces.psiha je cudo!

: gagapsi - 24. avgust 2010 2:20:29(UTC)
Lozic sve je moguce, cula sam bar 100 slucajeva da su zene ostale trudne za vreme menstruacije...
Probaj sa testovima za ovulaciju, ili dogovori sa dr. folikulometriju, to ti je najsigurnije, meni je ovog mes ovulacija bila 12d.c.
E sad, mislim da je potrebno da druga faza bude 2 ned(od ovulacije do sl menstruacije)- da ne bi trebalo da bude kraca od tog perioda, ali praksa pokazuje da je sve moguce!!! Da takodje sam negde procitala da je moguce imati i dve ovulacije u istom ciklusu... potpuno neobjasnjeno ali zabelezeno kod nekih plemena...

: lozic - 31. jul 2010 16:47:37(UTC)
Cao drage moje evo i ja da vam se javim icon_surprised ops: Nije me bilo dugo verujte bila sam jako depresivna i doslo mi
je da dignem ruke od svega...usled mojih neredovnih ciklusa,pa regulacija hormonskom terapijom...ma doktor mi se
vise smucio...izregulisala sam ciklus tri meseca.ali neznam kad je ovulacija pa sam po nekim takozvanim simptomima
kao sto je sekret pratila jel mi se pojavljuje na deset dana pred vestica braon iscedak,pa sutradan providan i tad smo
ukrevetu ukrevetu ukrevetu pa sad cekam 5 dal ce mi doci vestica ....DA LI JE NEKOJ OD VAS DESET DANA PRED CIKLUS BILA OVULACIJA ILI NEKOM KOGA POZNAJETE? INACE MENI JE CIKLUS NA 30 DANA.PUNO POZZZ
I VEEELIKI KISIC ZA SVE zvezda

: TanjaBP - 26. jun 2010 23:37:37(UTC)
Ovde niste pisale duze ali mozda neko pogleda pa mi kaze da li je moguce da ne bude ovulacije i pored hormosnkog stimulansa, tj. da li je moguce da folikul od oko 19mm ne pukne iako sam dobila pregnil?

: Mea - 8. jun 2010 15:48:34(UTC)
hvala katarina na odgovoru,ja se nadam da je to zbog ovulacije,neki mi kazu da imam jaku ovulaciju pa zato malo prokrvarim.......

: katarina - 3. jun 2010 21:05:27(UTC)
mea nista se ne brini to je super kad osetis da je bilo ovulacije a eto ti i dokaz!

: Mea - 2. jun 2010 23:56:48(UTC)
Cao devojke imam jedno pitanje koje me muci vec tri meseca a ginekolog uvek kaze da to nije nista,znaci imam redovne menstruacije na 30 dana i svaki put u vreme ovulacije tj 14 ili 14 dan ciklusa malo prokrvarim tj imam neki iscedak vise braon!Da li je neka od vas to imala i zasto je to tako,molim vas odgovorite mi ako ima netko tko je imao takav problem,hvala unapred.....

: Mea - 2. jun 2010 23:56:09(UTC)
Cao devojke imam jedno pitanje koje me muci vec tri meseca a ginekolog uvek kaze da to nije nista,znaci imam redovne menstruacije na 30 dana i svaki put u vreme ovulacije tj 14 ili 14 dan ciklusa malo prokrvarim tj imam neki iscedak vise braon!Da li je neka od vas to imala i zasto je to tako,molim vas odgovorite mi ako ima netko tko je imao takav problem,hvala unapred.....

: Jela bg - 22. maj 2010 17:16:26(UTC)
Molim vas dali neko zna sta znaci kada folikul pukne a nema slobodne tecnosti u douglasu.
11. dan ciklusa folikul je bio 16,5 mm a endometrijum 8.3.
13.dan sam bila na uz,folikul je u medjuvremenu pukao ali nema te tecnosti.predlozena mi je laparoskopija.
Pokusavamo vec skoro 2 godine.Hvala

: ija_ftn - 10. april 2010 12:43:43(UTC)
Citat:
stamenkovska ivana - 2/4/2010 00:17

ZDRAVO SVIMA! IMAM NEREDOVAN CIKLUS I ZELELA BI ZNATI KAKO DA IZRACUNAM PLODNE DANE.POKUSAVALA SAM SVAKAKO ALI NIJE USPELO.POZZ....INA

Ima vise nacina. Mozes meriti svako jutro temperaturu cim ustanes pa kada dostigne max tada imati ciljane odnose, mozes uzeti LH trakice pa pomocu njih pratiti ovulaciju, mozes ici kod ginekologa da ti proveri koliki su ti folikuli pa da te posavetuje kada da imas odnose tj kada ces imati odprilike ovulaciju.

Nadam se da sam ti pomogla

:-* i srecno

: stamenkovska ivana - 10. april 2010 3:06:26(UTC)
DALI NEKO ZNA ODGOVORITI MOM PITANJU?

: stamenkovska ivana - 3. april 2010 1:17:20(UTC)
ZDRAVO SVIMA! IMAM NEREDOVAN CIKLUS I ZELELA BI ZNATI KAKO DA IZRACUNAM PLODNE DANE.POKUSAVALA SAM SVAKAKO ALI NIJE USPELO.POZZ....INA

: Dikina mama - 20. mart 2010 20:22:27(UTC)
Znaci meni je ovulacija mozda bila u cetvrtak, rekla bih da je tako ali nisam bas sigurna, u svakom slucaju hvala ti na odgovoru :) !

: t01 - 20. mart 2010 19:19:15(UTC)
Meni je u utorak folikul iznosio 16 mm i dr mi je rekao da bih u petak trebalo da imam ciljane odnose.
Negde sam pročitala da dnevno folikul naraste od 2 do 4 mm, a puca kada dostigne veličinu od 22 - 24 mm.

: Dikina mama - 20. mart 2010 0:26:44(UTC)
Moze li neko da mi kaze , meni je folikul u u utorak bio 18 mm, koliko on brzo raste i kad puca?

: t01 - 20. mart 2010 0:10:12(UTC)
Citat:
Marija Magdalena - 16/3/2010 18:09

Cao svima ja sam nova ovde pa imam par pitanja ako se neka od vas razume ili je imala slicnu situaciju.
Juce sam bila kod ginekologa i rekao mi je na desnom jajniku folikul 22m a endometrijum 7mm. I da danas imam odnose. Ali mi je rekla posto je endometrijum 7mm da su sanse pola pola. To mi se bas ne svidja jer pokusavam vec godinu dana da zatrudnim.

I meni je pretprošli mesec endometijum bio 7 mm. Dr je rekao da je tanak, pa sam sledeći mesec vadila hormone. Navodno (kako sam ja shvatila) debljina endometrijuma nakon ovulacije zavisi od količine progesterona. Meni je progesteron 21 dc bio nizak, pa sam sledeći mesec dobila terapiju klomifenom.
Ne znam da li si proveravala hormone, ali mislim da je to prvi korak u rešavanju problema.

: Marija Magdalena - 16. mart 2010 20:13:19(UTC)
Citat:
fros - 20/2/2010 11:53

ve4 dva meseca ja i moj partner imamo odnose bas na moji plodni dani i nikako da zatrudnim.....jel moze neku sugestiju vasu molim vas i neki savet....
i da mi pojasnite kako se odredjuju ti plodni dani....pozdravcic i hvala unapred

ne bi da zvucim grubo ali to sa plodnim danima nema veze sa zivotom. Vec godinu dana kontrolisem plodne dane i tempiram odnose u to vreme i nista se ne desava. Bolje odi do ginekologa da vidis sa njim. Ja sam bila i kao sve je uredu samo mu treba pogodan trenutak Koji naravno ne znam kad ce doci

: Marija Magdalena - 16. mart 2010 20:09:31(UTC)
Cao svima ja sam nova ovde pa imam par pitanja ako se neka od vas razume ili je imala slicnu situaciju.
Juce sam bila kod ginekologa i rekao mi je na desnom jajniku folikul 22m a endometrijum 7mm. I da danas imam odnose. Ali mi je rekla posto je endometrijum 7mm da su sanse pola pola. To mi se bas ne svidja jer pokusavam vec godinu dana da zatrudnim.

: fros - 20. februar 2010 12:53:07(UTC)
ve4 dva meseca ja i moj partner imamo odnose bas na moji plodni dani i nikako da zatrudnim.....jel moze neku sugestiju vasu molim vas i neki savet....
i da mi pojasnite kako se odredjuju ti plodni dani....pozdravcic i hvala unapred

: lozic - 1. februar 2010 13:13:27(UTC)
reci..sta te zanima??? pricaonica

: ćira - 5. januar 2010 23:19:33(UTC)
Ćaqo svima.Ima li koga? trebaju mi neki odgovori.

: lozic - 21. decembar 2009 19:07:39(UTC)
I IZVINITE NA GRESKICAMA U PRAVOPISU........ icon_surprised ops:

: lozic - 21. decembar 2009 19:04:06(UTC)
cao devojke ja se bas brinem.meni je vestica redovna u poslednjih godinu dana na.dobijam na trideset dana.
imali smo nekih mukica sa nekim virusom ali to se hvala bogu izlecilo,pa nam je dktor rekao da se bacimo na ukrevetu u decembru.mi smo imali odnose odmah posle vestica nekad dva dana uzastono,pa preskocimo koji dan da se primi i sve tako.ALI ME BRINE TO POSTO MI JE ZBOG PREHLADE PRESKOCIO CEO NOVEMBAR A U DECEMBRU SAM DOBILA 2 (a uvek dobijam 6)
to znaci da mi je se ciklus malo pomerio.a PITAM SE DA LI JE UOPSTE BILO OVULACIJE OVAJ MESEC.Zanima me koliko dana pred menstruaciju su plodni dani.i ako kojim slucajom dobijem da li da mam odnose za vreme vestica da li cu tad uspeti.
molim vas da me udostojite vaseg odgovora.LJUBIM VAS SVE I ZELIM DA USKORO PRICAMO O SLATKIM MUKICAMA.POZZ OD LOZICKE sudopera

: kilina - 9. decembar 2009 23:51:41(UTC)
zaboravih da napisem da sam se i sa druge dve doktorke konsulotava telefonom, koje su bile misljenja da je to pocetno blago krvarenje verovatno bio momenat usađivanja oplođene jajne ćelije u matericu....koja se kasnije nije zadrzala. ne znam. u pravu si za ovulaciju...kod svake zene je drugacije. a i kod jedne zene nije uvek isto. bar se ja borim godinama i pratim svaki simptom.
eto, idemo dalje. sve najbolje.pozdrav

: kilina - 9. decembar 2009 23:42:57(UTC)
nije mi ni internet radio... sta mi je bilo...doktorka kaze da je verovatno ovualcija ili sa zakasnjenjem ili malo jaca zbog nekog hormonalnog poremecaja pa probija zidove materice. eto, to je sta je rekla. treba da uzimam lactogin 30 dana i neke vaginalete i da sto pre zatrudnim...zbog godina! to mi se sad smirilo a vreme je vec za sledecu ovulaciju...ako opet bude slicno javljam.nadam se da sam bar malo pomogla.

: Maja Neca - 9. decembar 2009 2:42:26(UTC)
Ja ću ti odgovoriti samo u ovom pravcu,pošto mene dosta nervira tzv. vreme ovulacije koje u stvari nijednoj ženi nije u isto vreme.

Do sad sam imala 2 trudnoće koje nisam uspela da iznesem i oba puta sam zatrudnela tj došla u priliku da nešto bude za vreme menstruacije,i po svim ultrazvučnim nalazima je to potvrđeno!A teoretski je nemoguće da nekom ovulacija bude za vreme menstruacije!Tako da za ovulaciju apsolutno nema pravila.Čak sam čula za slučaj kada devojka dobija mens a doktori su joj rekli da joj povremeno izostaje ovulacija!

Pošto je prošlo desetak dana kako si poslala post,molil te piši šta ti se dogodilo jer je meni bilo tako sada,tj prošla mi je mens,pa 2-3 dana pa mi je išlo nešto rozikasto,ne nalik na krv...
hmm

: kilina - 27. novembar 2009 0:12:31(UTC)
Pozdrav, nisam uspela na konkretniju temu da se "nakacim" pa zato postavljam novo pitanje. Imam 41 god i nije mi se nikada desilo da posle ovulacije (ili bolje receno od 12 do 15 dana posle zadnjeg dana ciklusa koji je 26 dana) pocne pa "curi" bistra tecnost.
tacnije, prvo je posle 48 sati nakon odnosa pocela tecnost svetlo rozikasta i onda se 2 dana nastavilo kao bistra vodica. nisam bila prehladjena niti uzimala bilo kakve lekove. naravno sam zakazala termin kod ginekologa, ali jos 6 dana ne mogu da sacekam odgovor. citam danima po netu na raznim forumima ali ovako nesto nisam nasla. cak sam pricala i sa prijateljicama...takodje bez odgovora.
inace, vec 2 godine pokusavam da zatrudnim ali se ne desava. iako je sve u redu.
hvala i pozdrav

: hippeia - 4. maj 2009 17:31:43(UTC)
Najbolji nacin je da mjeris bazalnu temperaturu.
Svakog jutra cim se probudis izmjeris temperaturu (podjezicnu) i zabiljezis. Mozes i da napravis dijagram, gdje ces na jednu koordinatu nanijeti dane ciklusa (1. dan ciklusa je 1. dan menst.), a na drugu temperaturnu skalu i onda upisujes svaki dan u dijagram vrijednosti temperature koju si izmjerila tog jutra.
Onog dana kada ti temperatura naglo opadne za par podeoka je najvjerovatniji dan ovulacije, a odmah poslije tog dana temperatura naglo skace i do cijelih pola stepena vise od prosjecne. Kada ti temperatura skoci, tada je ovulacija vec prosla, dakle vazno je da ubodes onaj nagli pad temperature.
Evo, npr.kako je kod mene islo ovog mjeseca- Od prvog dana ciklusa do ovulacije imala sam izmedju 36.5 i 36.8, zatim mi je na dan ovulacije naglo opala na 36.4, da bi mi par dana nakon toga porasla na 37.3 i sad se otprilike stalno drzi na tom nivou.
Dakle onih par dana kada mi je temp. bila najniza, pa do dana kad se popela na iznad 37 mi je najvjerovatnije bila ovulacija.

Preporucujem ti sajt http://www.fertilityfriend.com/ gdje mozes online da upisujes vrijednosti bazalne temp. izgled sekreta itd. i na osnovu tih podataka on ti preracunava najvjerovatnije plodne dane.

: hazarderka - 4. maj 2009 16:25:53(UTC)
mozes preko kalendara ovulacije ili da kupis testove za ovulaciju, ili da odes do dr, ali mozda najbolje od svega ako mozes da se opustis i ukrevetu   svaki 2. 3. dan

: hazarderka - 4. maj 2009 16:25:32(UTC)
mozes preko kalendara ovulacije ili da kupis testove za ovulaciju, ili da odes do dr, ali mozda najbolje od svega ako mozes da se opustis i ukrevetu   svaki 2. 3. dan

: BikiAki - 4. maj 2009 16:17:45(UTC)
icon_surprised ops: Htjela sam da vas zamolim za racunanje ovulacije,bas sam glupa,ali sto cu kad mi ciklus nije redovan,dobila sam 21.03.2009,pa onda 24.04.2009god.i sad mi recite kada mi je ovulacija jer hocu bebu,proslog mjeseca nije uspjelo icon_cry

: gagapsi - 21. mart 2009 2:05:44(UTC)
Na folikulometriji 12 dc video se folikul 19mm, 15 dc dr je sigurna da je doslo do ovulacije, kolabirani folikul i slobodna tecnost ... Sada trebamo proveriti spermogram... Nadam se da ce i to biti dobro:)

: gagapsi - 11. mart 2009 4:10:10(UTC)
Buba kako je proslo? Obraduj me !

: gagapsi - 11. mart 2009 4:08:24(UTC)
Folikulometrija mi je zakazana 13,16,18.03. -pm 02.03.-ciklusi traju 30-31 dan- sta mogu ocekivati-koju debljinu folikula i endometrijuma? Jako sam uplasena...

: hazarderka - 9. mart 2009 19:20:26(UTC)
Pre 7 dana sam uradila test za O i pokazao mi je drugu crtu tamniju od kontrolne. I tako već 7 dana svaki dan. Da li nivo lh ostaje povisen posle O? Ili sam imala vise od 1 O?

: gagapsi - 4. mart 2009 16:13:22(UTC)
Da li neko zna, da li je moguce imati ovulaciju vise puta(2-3) u toku jednog ciklusa? Maybe baby pokazuje paprat,imam staklast sekret,blag bol, povecana bazalna temp. , obicno cim se zavrsi menstruacija i jos jednom pre naredne menstruacije..................A trudnoce nema?! Da li neko ima slicna iskustva? Please help

: rozga - 13. februar 2009 14:41:07(UTC)
Jel neka od vas ima jake mucnine za ovulaciju? Ja jos nisam dobila od porodjaja i juce sam bila kod dr, kaze poceli folikuli u desnom jajniku a mene mucnina ubi vec 3 dana. Koliko mogu da se setim, pre trudnoce nisam imala takve simptome.

: Buba1976 - 9. februar 2009 12:03:41(UTC)
Danas idem prvi put na folikulometriju

: elenamk - 8. februar 2009 16:30:40(UTC)
hvala , LejaD

: LejaD - 5. februar 2009 16:25:46(UTC)
Elena, nemoj da brines. Gljivice su kod nekih zena ceste, kod nekih redje, nije nista strasno, samo treba da odes i prepisace ti verovatno vaginalete da stavljas nekoliko dana i sve ce biti ok. Samo joj reci da pravite bebu da bi znala koje da ti prepise i kada da ih stavljas (ne bi trebalo pre O da se ne poremeti, jer je meni jednom tako rekla).

: elenamk - 4. februar 2009 17:47:45(UTC)
hvala na odovor,
mislis da bi moglo da se nesto iskomplicira? Sta je to?
Nikad nisam imala gljivice..... Bojim se.....

: similic - 4. februar 2009 17:43:16(UTC)
Elenamk, bojim se da to nema veze sa ovulacijom, nego da su to gljivice! Idi kod dr na pregled! Verovatno ce ti prepisati ginodaktanol vaginalete. Jednostavno pad imuniteta... i eto njih

: elenamk - 4. februar 2009 17:39:30(UTC)
osim sluz,jake bolove, koje ste druge simtome primetile??
Meni je danas 15 dan menstruacije i vec 4 dana osecam neudoban svrab "tamo dole" .Svrab dobijem dok se dvizim, hodam... Kad mirujem, svraba nema.
Sta li je ovo?

: Nastasija - 19. januar 2009 0:09:19(UTC)
Tb,ali ja vise nemerim temperaturu,niti radim testove vise za O. Jednostavno primetila sam na papiru sluz, pipnula sam i to je bilo toliko rastegljivo da sam pozvala i mm koji je to odma potvrdio. Naravno,odma smo krenuli u akciju,ali sutra ja trebam da dobijem,nista mi nije jasno

: t.b. - 19. januar 2009 0:02:28(UTC)
Ako ti je bazalna temperatura konstantno povisena vec nekoliko dana onda je vreme ovul. proslo,bez obzira na tu sluz,bar su tako objasnili na sajtu Fertility Friend.

: Nastasija - 18. januar 2009 23:52:40(UTC)
Tb koliko ja znam estrogen raste za vreme O,ispravi me ako gresim? Da li mozda znas ukoliko je doslo do porasta estrogena,da li to znaci da mi je sad O??? Mislim jako mi je cudno da 26 dan gadure imam toliko primetno belance koje se razvlaci i cini vaginu vlaznom.Joj

: Nastasija - 18. januar 2009 23:48:18(UTC)
Tb,estrogen,a sta to sad onda znaci???

: t.b. - 18. januar 2009 19:52:14(UTC)
Trenutno ti je porastao estrogen.Mislim da nije nista zabrinjavajuce.

: Nastasija - 18. januar 2009 19:20:22(UTC)
Nista mi nije jasno. Danas mi je 26d gadure, sutra bi trebala da dobijem, medjutim, malo pre sam primetila iscedak iz vagine kao belance koji sam medju prstima razvukla za nekih 12cm!!!! Kako je sad to moguce???? Dal neko zna odgovor??????

: lena77* - 18. oktobar 2008 3:46:39(UTC)
pratila,merila temperaturu,kupovala trakice,pratila sluz ...ma neznam sta vise nisam...kad su me savetovali da idem na ciljane odnose..uh kako sam bila galamdzija pa zar da mi neko drugi "kaze kad cu da pravim bebu"...ali staces rekla sam vec negde davljenik se i za slamku hvata...pa tako i ja odem....isprati na Uz i uspem...nazalost ne zadugo...al kad mi se opet ukaze prilika opet cu isto uraditi

: Adrijana86 - 3. oktobar 2008 11:54:45(UTC)
olga75 hvala ti puuno na odgovorima, divna si...mazi beba puuuunooooo zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Adrijana86 - 3. oktobar 2008 11:34:45(UTC)
cokoladice hvala ti puuuuuuuunnnnnnnnnnnnoooooooooo...ma samo treba da smo opustene, ali bar ja licno bas to ne umem...zelim ti da sto pre uzivas sa beba ... zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: cokoladica - 3. oktobar 2008 9:16:45(UTC)
Ja sam ranije mislila da odlicno znam kad mi je ovulacija, uglavnom sam imala redovne cikluse, i mislila sam da cu bebu da "ubodem" iz prve. Ali nisam!

Onaj mesec kad sam zatrudnela uopste nisam imala ni tu sluz koju svi pominju, nikakve promene u temperaturi, ovo ono, cak sam bila ubedjena da sam promasila plodne dane. A posto mi sad porodjaj kasni, mozda jos ispadne i da mi je O bila mnogo kasnije nego sto sam uopste racunala.

: olga75 - 2. oktobar 2008 15:41:39(UTC)
Adrijana ,jajna celija se izbacuje od 24-48 sati ukoliko nije oplodjena a da li dan pre ili posle ja mislim da nije vazno. Spermatozoidi imaju vremena da prezive ako je koitus bio dan pre pucanja i da stignu ako je bio dan posle pucanja folikula.Ako je sve u redu samo se volite i bice beba. Ja sam ti zivi primer.Matorom i meni ce u nedelju biti sesta godisnjica braka i tek sad cekamo bebu

: Adrijana86 - 2. oktobar 2008 13:08:40(UTC)
olga75 hvala puno...mislim da sam imala sinoc O, jer me je stomak boleo tj levi jajnik i uhvatila sam mm ukrevetu i nadam se pozitivnom ishodu... ;] ;] ;] samo me interesuje jer posle pucanja folikula je najbolje biti vredan ili dan pre...?

: olga75 - 2. oktobar 2008 12:13:52(UTC)
Moguce je da je bio anovulatorni ciklus kada jajna celija nije sazrela a materica se spremila da je prihvati oplodjenu.Ja sam uglavnom u vreme ovulacije imala blago krvarenje a beli dosta gust sekret je predhodio meci.Mozda da proveravas onim mejbi bejbi mada kazu da on nije bas najpouzdaniji

: Adrijana86 - 1. oktobar 2008 8:24:48(UTC)
Da li neko zna da je moguce da nisam imala ovulaciju jedan mesec? Jer ovaj mesec nisam ni primetila providan sekret koji sam uvek imala...sad imam beo sekret...bas sam u zabludi...

: vanjče - 8. jul 2008 5:51:48(UTC)
Ja sam kalendar ovulacije koji postoji na ovom sajtu uporedila sa MB i poklapali su se plodni dani. Nadam se da je uspelo i da će bebica doći... A priznajem bila sam vredna i više nego što treba!!!! Ma što više ukrevetu celog meseca i kažu da nema greške!!!

: ogycko - 23. jun 2008 15:51:18(UTC)
Devojke, puno hvala na korisnim informacijama, nisam uopste znala da je sve to moguce utvrditi. Meni je ciklus totalno neredovan, pa nema sanse da odredim kad mi je ovulacija. Kalendar ovulacije mi naravno nikad nije pogodio, pa cu se namuciti dok ne odredim vreme...

: Wish - 2. jun 2008 17:13:22(UTC)
Katarinice,najbolje da se opustis,da budes vredna ukrevetu ukrevetu i vesela :) :) :)Samo pozitivno razmisljanje je pravo .To ste proverili na testiranju???

Ja sada pratim po sekretu i mislim da mogu po tome odrediti ovulaciju,Sada mi je prvi plodni dan po kalendaru i sluz je onako pomalo lepljiva i providna,praticu i ostalih dana pa cu da vidim.

: katarinica - 2. jun 2008 4:41:42(UTC)
Pozz svima,ja sam Katarina,imam 26 godina,u braku sam vec 8 meseci i ni traga ni glasa od bebe.Posetila sam lekara,i ustanovio mi je da imam ovulaciju svakog treceg ili cetvrtog meseca,takodje i da MM ima dovoljno spermija,ali da nisu zivi,dok ih izbaci van vecina izumre.Mozete li mi pomoci i dati neki koristan savet.Unapred zahvalna.

: twisted.lamps - 24. maj 2008 16:35:29(UTC)
DA STVARNO,KAKO DA JA ZNAM TACNO KADA MI JE OVULACIJA,CIKLUS MI JE TACNO 28 DANA KAO SVAJCARSKI SAT PRECIZAN U DAN,NIKADA MI NIJE KASNILA MENSTRUACIJA,UVEK MI TRAJE 5-6 DANA.DRUGI KAZU DA OSETIS KADA TI JE OVULACIJA JA JOS UVEK NISAM OSETILA,NAJBOLJE CEO MESEC ukrevetu neznam

: Dijance - 12. maj 2008 9:36:12(UTC)
E devojke nemojte se tripovati zbog ovulacije.Ja sam je ovaj put imala na 12dc a dobijam na 30,31,32 tako da to nema veze.

: Bomi - 8. maj 2008 7:58:59(UTC)
Ovulacija je sigurno. E pa valjda si sad ubola. Držim fige!

: medolino - 7. maj 2008 17:04:18(UTC)
ja mislim da j to bila Ovulacija jer je i meni to znak da jeste o

: tashaaaa - 7. maj 2008 9:21:58(UTC)
Javiću da li je bilo plodonosno icon_lol
Nekako sam uvrtila sebi da se možda nešto ugnjezdilo tamo gdje treba, pa da sam zbog toga vidjela sukrvicu :)
Mada, imam osjećaj da ni ovog mjeseca neće biti ništa...javljam u svakom slučaju.
Hvala na odgovorima!

: Tinna - 7. maj 2008 7:32:48(UTC)

Citat:
natasa21 - 7/5/2008 00:58 Tashaaa sigurno je zbog ovulacije.Ima zene koje prokrvare malo za vreme ovulacije(moja sestra na pr.)....sretno pa da nas obradujes uskoro sa II crtice

Potpisujem!

: natasa21 - 6. maj 2008 20:58:13(UTC)
Tashaaa sigurno je zbog ovulacije.Ima zene koje prokrvare malo za vreme ovulacije(moja sestra na pr.)....sretno pa da nas obradujes uskoro sa II crtice

: tashaaaa - 6. maj 2008 8:07:39(UTC)
Što je najgore, bilo je to tačno na sredini ciklusa (veče kad je ovulacija, po kalendaru ovulacije)...
vjerovatno nije ništa strašno, samo mi se prvi put desilo...

: Tinna - 6. maj 2008 3:31:38(UTC)
Meni se to desavalo samo kad je trebalo da dobijem a imam odnose recimo vece pre toga. Mozda je kod tebe tako...?

: tashaaaa - 2. maj 2008 9:13:00(UTC)
Drage moje dame,
desila mi se jedna slabašna pojava i nadam se da će mi neko znati odgovoriti šta bi to moglo biti.
Nakon odnosa primjetila sam da se kroz sluz (prije tuširanja) provlači sukrvica (izgledalo je kao crvena žilica i bilo je svijetlo crvene boje). Odnos i nije bio baš najbezbjedniji (nismo previše pazili)...
Zna li neko nešto o ovome?

Mislim da nije u pitanju nikakva povreda unutra, jer nekako mislim da bi bila normalna krv...ovo mi je baš bilo čudno...

Pozdrav svim damama ;]

: natasa21 - 26. april 2008 21:48:10(UTC)
Pa znas da ima zene kojima je ovulacija za vreme vestice a nekima i 1-2 dana pre vestice ali to je retkos tako da u vecina slucaja 14 posle ovulacije pocinje naredni ciklus...ovo je moj stav citala sam o tome a isto se desava i kod mene pa sad...neka i drugi kazu sta misle po ovo pitanje

: Liksi - 26. april 2008 18:31:22(UTC)
Da li to znaci da je tako idealno,ili za svakog vazi to pravilo?
Ja sam imala ciklus 17.03 ovulacija mi bila 30.03 a sledecu sam dobila 15.04.Da li mi je to u redu?

: natasa21 - 26. april 2008 17:14:36(UTC)
Ima Liksi.Ako dobijas na 28 dana onda O je na 14 dc ...od O do sledece vestice prodje tacno 14 dana ..na pr. ja sam ovaj mesec imala kasnu O na 27dc(12.04) i vestica je dosla na 25.04...nadam se da sam bila jasna

: Liksi - 26. april 2008 16:19:07(UTC)
e MENE zanima da li ima veze na koliko dana dobijam menstruaciju,sa plodnim danima? tj.ako npr.dobijam 30 og dana kada bi trebala da mi bude ovulacija,a ako dobijam na 28 ili 26 kada bi onda trebala da imam ov?
Koliko dana bi trebalo da prodje od ovulacije do sledece menstruacije?
Ne znam da li ste me razumele?

: leptir - 26. april 2008 14:57:35(UTC)
Meni je ovulacija dosta kasnije,negde oko 20 dana ,tako mi je receno na UZ ;]

: Dijance - 24. april 2008 8:45:45(UTC)
Snezana jer ti pomogao test za ovulaciju?

: snezana80 - 2. april 2008 10:54:34(UTC)
Ćaoste:)

Ja sam naručila lh test na internetu i posle dva dana sam ih dobila na kućnu adresu.

: Tinna - 2. april 2008 9:33:16(UTC)
Ovaj kalendar ovulacije sa roditelj portala je EXTRA

: saska2244 - 24. mart 2008 12:08:04(UTC)
Ma pusti virus i budi aktivna, bez obzira na to kako se osecas, da ne bi propustila ovulaciju. Ja sam uvek za vreme plodnih dana uzasna, malaksala imam bolove u stomaku, pa bukvalno moram na silu to d a radim.

: Danica NS - 24. mart 2008 11:47:40(UTC)
Ja ulećem u period plodnih dana...i zanima me da li iko od vas koristi ovgunost testove za utvrđivanje najveće plodnosti ?
Jesu li dobri i kako ih koristite?

Počinje da me boli grlo i malo sam malaksala,a iskreno ne bih baš volela da propustim plodne dane zbog gripa ili virusa ....pa, me zanima vaše mišljenje?

: saska2244 - 19. mart 2008 10:07:32(UTC)
Hvala punooo, nemate pojma koliko mi znaci ova prica sa svima vama na forumu i ova podrska!!!
Znam da ste mislile samo najbolje!!
KISS!!

: zogo22 - 19. mart 2008 9:55:46(UTC)
Saska nadam se da da ce sve biti ok.Drzim fige da je folikul pravi i da bude rezultat +....

: saska2244 - 19. mart 2008 8:56:48(UTC)
Ja nikada nisam imala problema sa vodenim cistama, i nisam zato pila pilule, vec zbog endometrioze zbog koje mi je uklonjen ceo desni jajnik.
Dr mi je rekla da je ovaj drugi ok, i da radi kao sat i da je folikul super i da trcim kuci da pravim bebu!!!
Moguce da je toliko veliki zbog pilula, jer se jajnik jos uvek navikava da radi bez hormona, i to mi je prakticno prva ovulacija posle 2 godine!!!

Zvala sam dr i on kaze da se ne sekiram i da je sve ok, u svakom slucjau hvala vam svima na odgovorima i podrsci.

Ljubim vas sve!!!

: zogo22 - 18. mart 2008 13:14:34(UTC)
Saska nemoj da se plasis moze biti da je od kontracepcije(sve je individualno) neznam jesi li radila hormonski status pre pijenja istih?Trebalo bi da kontracepcija smiruje hormone i obicno od kontracepcije pucaju ciste e sad najbolje da ispratis to na uz da li ce samo puci a ako nepukne posavetuj se sa dr da ti da pregnil za pucanje cista i folikula...

: Tinna - 18. mart 2008 12:25:24(UTC)
Saska, nema sta da se plasis, mozda ce ti izgledati surovo, ali moram da ti odgovotim. Folikul od 27mm moze znaciti cistu, a mozda i ne. Vidis da sve nemoguce postaje moguce

: natasa21 - 18. mart 2008 8:56:18(UTC)
Saska izvini ako sam te uplasila :( stvarno neznam zasto je dr. reko da je taj folikul ok ali molimt e bes panike jer te ciste su vodene ciste i najkasno za vreme vestica one puknu ...opet cu ti reci idi kod gin  nek vidi na uz sta se desilo

: sanndra_bgd - 18. mart 2008 8:50:07(UTC)
Sashka,ne znam zasto ti je dr rekla da je folikul od 27mm ok hmm
Zogo i Natasa su upravu,ta velicina nije ok i obicno preraste u cisto,koja pukne sama od sebe.
Potaj ti tvoju dr o tome da ti bolje objasni.

: saska2244 - 17. mart 2008 6:41:44(UTC)
LJudi, hvala na odgovorima, ali ja sam bila kod dr taj dan i ona mi je rekla da je sve ok, i da ce folikul da pukne svaki cas, nije mi spominjala nikakve ciste ili bilo sta slicno. Mozda ima veze to sto sam dve ipo godine bila na kontraceptivnim tabletama i skoro sam prekinula da ih pijem??

: zogo22 - 15. mart 2008 14:47:20(UTC)
Da Saska slozicu se sa Natasom da je folikul preko 24mm cista.Jajna celija je neupotrebljiva takoreci preko te velicine pricam ovo iz licnog iskustva jer su mi jednom prilikom stimulisani hormonima i folikuli su porasli na 33mm znaci ciste te sam pila kontracepciju tri meseca da bi se to smirilo.Kod tebe moze da se desi da to pukne kad dodje vestica i izadje ali najbolje da se obratis dr za svaki slucaj.Evo sta je dr na jednom sajtu odgovorio za velicinu folikula: "Uobičajeno pucanje folikula je na oko 22 mm. Nakon 24 h bi trebali puknuti. Kritična vrednost je oko 24 – 25 mm.".....sto znaci da ako nepukne do 24mm ipak jeste cista ukoliko nastavi da raste...

: zogo22 - 15. mart 2008 14:20:55(UTC)
Folikularna faza
Folikularna faza uključuje menstrualno krvarenje nakon čega dolazi do rasta i zadebljanja (proliferacije) sluznice maternice - endometrijuma. Obično traje 10 do 14 dana. Prvi dan je obično prvi dan krvarenja. Krvarenje u prosjeku traje 6 dana. U to su vrijeme koncentracije estrogena i progesterona najniže. Na kraju menstrualnog krvarenja počinje proliferativna faza kada endometrijum počinje rasti i postajati deblji. Koncentracije FSH se povećavaju i stimuliraju sazrevanje nekoliko folikula tokom perioda od dve nedelje, dok jajašca ne dostignu svoju trostruku veličinu. U tom periodu FSH takođe stimulise jajnike na proizvodnju estrogena, koji stimulira snažno bujanje LH oko 14-og dana. Povećanje LH uzrokuje ovulaciju kod koje najveći folikul puca i jajna celija se izbacuje.

Ovulacija i sekretorna (lutealna) faza
S ovulacijom (obično 14-og dana u 28-dnevnom ciklusu) proliferativna faza prestaje i počinje sekretorna (lutealna) faza koja traje oko14 dana. U ovoj fazi celije sluznice endometrijuma se povećavaju i skuplja se sluz u žlezdama. Maksimalni stepen sekrecije se postiže 21-22- dan ciklusa. Ovo se obično zove pred-menstrualnim razdobljem. Nakon ovulacije, pod uticajem LH rasprsnuti folikul razvija se u corpus luteum, žuto telo, koje proizvodi progesteron. Ako ne dođe do oplodnje, corpus luteum propadne u oblik koji se naziva corpus albicans (lat.: "belo telo"), a koncentracija estrogena i progesterona padaju. Sloj endometrijuma se ljušti i gubi s menstrualnim krvarenjem. Osnovni uzrok menstruacije je, dakle, pad razine hormona ispod određene razine. Svaki pad hormona dovodi do krvarenja u sluznicu.

: natasa21 - 14. mart 2008 14:46:55(UTC)
Saska moj savet je da ides kod gin. na uz da vidi dal je puko taj folikul.Ko sto ja znam folikuli pucaju sa 20-24 mm a sve sto je iznad 24 moze da predje u cista zato idi kod gin

: saska2244 - 14. mart 2008 6:17:06(UTC)
Zenske imam jedno pitanje> sinoc sam imala prilicno jake bolove u krstima i neke grceve u stomaku, kao kad treba da dobijem, samo malo slabije, sekreta je bilo vrlo malo, ali je bio providan, da li je to bila ovulacija sinoc???

Inace juce mi je bio 13-ti dan ciklusa, a u utorak,11-od dana, mi je doktorka rekla da je folikul 27 mm. Proslog meseca sam tacno 15-ti dan, imala slicne bolove, samo mnogo jace i mislila da cu da dobijem, ali nisam.

: Tinna - 12. mart 2008 9:02:54(UTC)
Darling evo ti gde ces da pratis ovulaciju http://www.roditeljporta...alendar-ovulacije.aspx, samo ukucaj svoje datume

: darling - 11. mart 2008 15:57:23(UTC)
Zanima me nesto. Kod mene je obicno ov. na sredini ciklusa i pracena je blagim krvarenjem koje traje 1-2 dana. Mislim, nije to pravo krvarenje, vec nesto rozikasto icon_rolleyes Ono sto me interesuje : Kad je zapravo ovulacija, taj dan ili posle hmm POZDRAV ZA SARU!!

: Kikirikic - 7. mart 2008 4:52:17(UTC)
ioana,kazi mi please kako se zove taj test za ovulaciju,posto nema sanse da provalim kada mi je ovulacija

: ioana - 6. mart 2008 17:50:55(UTC)
Tinna, ne znam, baš u dinar da ti odgovorim, ali nešto oko 280 dinara!

: Tinna - 6. mart 2008 4:38:18(UTC)
Ioana, koliko si placala test za ovulaciju?

: ioana - 4. mart 2008 21:19:44(UTC)
Meni je ovulacija tačno 15 dana pre nego što treba da dobijem! To sam utvrdila testovima za ovulaciju, a i tada osećam sve simptome-kao po knjizi! Ali, dok nisam testovima utvrdila bila sam ubeđena da su 14 dana ciklusa (ja dobijam na 36 dana), pa sam je izgleda stalno mašila!

: SARA-VA - 4. mart 2008 20:17:02(UTC)
Ovulacija

Što je ovulacija?

Ovulacijom zovemo oslobađanje jedne ili više jajnih stanica iz jajnika i to je plodno razdoblje Vašeg ciklusa. Svaki mjesec u jajnicima sazrijeva nekoliko jajnih stanica, a obično jedna izlazi u jajovod. Teško je predvidjeti koji će jajnik taj mjesec ovulirati i nije točno ustaljeno mišljenje da svaki mjesec ovulira drugi jajnik.

Najplodniji period

Održavanje odnosa u vrijeme ovulacije pridonosi uspjehu oplodnje. Naime spermiji žive 2-3 dana dok jajna stanica preživljava samo 12-24 sata, osim naravno ako je oplođena kada se postepeno razvija u embrij i kasnije fetus.

Kod plodnih partnera vjerojatnost trudnoće u jednom ciklusu je 25%, što znači da će 75-85 % žena koje ne koriste kontracepciju godinu dana i održavaju redovite odnose zatrudnjeti. Da biste si povećali šanse prvo što možete učiniti je prepoznavanje ovulacije

Kako prepoznati ovulaciju?

Da biste odredili okvirno vremensko razdoblje, za početak izračunajte kad očekujete sljedeću menstruaciju i od toga dana oduzmite 12 do 16 dana i to je vrlo vjerojatno vrijeme u koje nastupa ovulacija
No da biste zaista prepoznali ovulaciju, važno je da pažljivo "slušate" svoje tijelo.

Promjene u sluzi

Za vrijeme Vašeg ciklusa iscjedak iz rodnice postaje obilniji i mjenja se po izgledu, što ukazuje na povećanje nivoa estrogena u Vašem tijelu. Kada ta sluz postane bistra, skliska i rastezljiva tada ste najplodniji. Ta sluz može se usporediti sa bjelanjkom.
Njegova uloga je da čuva spermije, da ih hrani i da im ubrza put do jajne stanice.

Povišenje bazalne temperature

Mjerenje bazalne temperature vrši se tako da se temperatura mjeri svakog jutra prije ustajanja iz kreveta. Naime porast temperature sljedi tek nakon ovulacije, što znači da ste već zakasnili. Zato je potrebno mjeriti temperaturu nekoliko mjeseci i zatim na temelju tih rezultata tempirati odnose.

Nelagodnost u donjem djelu trbuha

Petina žena zaista osjeća da imaju ovulaciju, osjećaj nelagode može varirati čak i do boli, a traje između nekoliko minuta i nekoliko sati
NADAM SE DA CE VAM RESITI MALO DILEMU!

: t.b. - 4. mart 2008 7:05:46(UTC)
Ma hoces :) ,pretpostavljam da je vek j.c.individualan.A i `plivaci`mogu da opstanu u proseku 2 dana a moze i dosta duze

: Anchy80 - 4. mart 2008 6:46:31(UTC)

[QUOTE]t.b. - 4/3/2008 09:28 I ja sam dugo mislila da je jajna celija `sposobna` 24h,ali sam nedavno saznala da je to mnogo manje 4-12h(dr koja se bavi vestackom opl.kaze samo 4),tako da odnos treba imati pre ovulacije.

Da li je ovo tacno? icon_eek icon_eek

Ja tek sada mislim da necu nikada ubosti! neznam

: t.b. - 4. mart 2008 5:28:04(UTC)
I ja sam dugo mislila da je jajna celija `sposobna` 24h,ali sam nedavno saznala da je to mnogo manje 4-12h(dr koja se bavi vestackom opl.kaze samo 4),tako da odnos treba imati pre ovulacije.

A da li neko zna nesto o ovome:

-Baz.temp.merim drugi mesec.Od 9-11 dana imam mnogo plodne sluzi(kao belance) a ovulaciju graf pokazuje 13 ili 14-ti dan(tad mi je pad temperature,nakon toga se povecava).Zar ne bi plodna sluz i ovulacuja trebali da budu u isto vreme :?:

: SARA-VA - 3. mart 2008 22:04:22(UTC)
IVA ovulacija je spremnost jajne celije za oplodnju,tj zrela je vec i spposobna je da prezivi najvise 24 casa.Bol se javlja bas tada kada probija folikul i kada dolazi do oplodnje,ili ukoliko ne dodje do oplodnje onda puca pa opet stvara bol.Znaci jajna celija sazreva od poslednjeg dana ciklusa do same ovulacije na dan ovulacije ona je zrela i probija folikul!Nadam se da sam pomogla!

: SARA-VA - 3. mart 2008 21:30:07(UTC)
E i danas me zezaju jajnici,a izmedju ostalog onog providnog sluzavog nigde,mislim ima nesto ali jadno jedva primetnoNego se plasim da nisam navukla neku prehladu,pa su lazni simptomi,inace sem toga neosecam nista?

: iva-t - 3. mart 2008 17:23:56(UTC)
Meni je ovulacija tacno cetrnaesti dan. Znam jer me tada jako bole jajnici oko sat vremena i imam gust i pojacan sekret. A da li je jajna celija zrela za oplodnju tacno 48 sati poslije ovulacije, ili kako?? Molim vas da mi napise neko ko tacno zna. Da li je taj karakteristican bol onda kada jajna celija probija folikul, pa je onda zrela ili je zrela prije? Bas sam zbunjena hmm i molim odgovor!!! Cmokic :-*

: bozana - 3. mart 2008 16:20:21(UTC)
ma znam ja to ali dali je moguce da sam u januaru tolko bila aktivna i onda nista,ali nema veze bilo i proslo nadamo se ponovo,desice mi se onda bas kad ja najmanje budem mislila da sam trudna.

: bombica26 - 3. mart 2008 16:17:02(UTC)
bozana nije uvek isti dan ovulacija,mada nekim zenama je bas uregulisano.samo ti navali pa cemo slaviti

: bozana - 3. mart 2008 16:04:59(UTC)
ja nemam pojma kada su moji jer sam u prvoj trudnoci zatrudnela 15og dana od zadnje mens,i ja tako lepo pokusla i ovaj put kad ono nista.tako da sad nemam pojma kad mi je ovulacija nemam neke posebne siptome sem pojacanog sekreta.

: Anchy80 - 3. mart 2008 12:09:44(UTC)
Meni se ovaj mesec kalendar ovulacije potrefio tacnim u potpunosti! Ja bar mislim po simptomima O!

: Tinna - 3. mart 2008 9:45:51(UTC)
meni netacan

: SARA-VA - 2. mart 2008 19:44:57(UTC)
E inace stomak me poceo boleti i veceras onako kao da mi je stomak malo natekao takav osecaj i kao blagi grcevi,a sta mislite jel to ovulacija ili mozda se sprema da dodje do nje ili ipak nesto trece? :-*

: SARA-VA - 2. mart 2008 15:06:47(UTC)
Cao devojke,evo i mene posle par dana!Juce me boleo stomak,tj jajnici i ledja jel moguce da je ovulacija,po FF trebalo bi tek 5 da bude,a tem.sam prestala da merim!!! batina

: belmica - 28. februar 2008 7:33:16(UTC)
ja mislim da je rjesenje svaki drugi dan ukrevetu

: Danica NS - 28. februar 2008 7:29:17(UTC)
A šta je u tom slučaju sa potrebnom apstinecijom??
Je li treba apstinirati zbog kvaliteta sperme ili ne?
Doca mi je rekao da je najbolje da se pre plodnog perioda strpimo tri do pet dana!

hmm hmm hmm

: Danica NS - 28. februar 2008 7:23:35(UTC)
Joj devojke da mi je da se vratim u period kada nisam imala pojma i nisam sebi postavljala toliko pitanja.
Hvala na odgovorima, sada bar znam da će vestica da dođe i u martu, jer smo čekajući Godoa na testu propustili ovulaciju .
uzid uzid uzid uzid uzid uzid
Pametno sa moje strane, nema šta!!!

Šmrc...šmrc...

Kopajući po raznim temama pronašla sam da porast tog hormona (mislim lh) koji se prati testovima za ovulaciju označava PCO.
Brine me što moj hormon divlja i nakon ovulacije.
Eto i po ovim trakicama i sa MB testom (kad god liznem ,ja plodna)! sok sok sok

: Jeki - 28. februar 2008 5:26:22(UTC)
Danice,mislim da bi trebala osluskivati svoje tijelo i mislim da ti je ovulacija bila kada je rastegljive sluzi bilo najvise!

: tajci66 - 28. februar 2008 5:01:02(UTC)
Danice,otprilike je tako kao sto ti je Jeki napisala.Ako si u nedoumici mozda bi bilo dobro da posetis ginekologa i da sledeceg meseca uradis folikulometriju pa ces znati kad ti je ovulacija,koji dan ciklusa...

Ovo je u slucaju da nisi ovaj mesec ostala trudna...Bilo bi mi drago da jesi i da ti sve ovo ne treba :) I...nemoj mnogo da se opterecujes sa testovima,ja licno slabo verujem u sve te kucne testove jer su se u X slucajeva pokazali kao netacni!!!

Pozdrav za sve cekalice caos

: Danica NS - 28. februar 2008 4:35:24(UTC)
Hvala Jeki!!
Skroz zbunujujuće.
U nedelju sam imala najviše sluzi, posle nedelje suša.
U utorak su me jako, jako boleli jajnici, a u sredu mi je test pokazao najdeblju crtucu do sada(deblju od kontrolne- pouzdanost testa kažu da je 99 %).

galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija galamdzija

I sada po vama kada je meni ovulacija bila
pod A ,B, ili C... :?: :?: :?: :?: :?: :> :>

Nikad više simptoma.
Što se brate ne skrkaše bar u jedan dan!!

: lara - 27. februar 2008 19:52:46(UTC)
joj zivanshi moguce je puno devojke su ostale trudne i za vreme vestice tako da sve je moguce

: ziwanshi - 27. februar 2008 19:51:03(UTC)
Caos drage moje dame vidim aktivne ste i ovog meseca....Imam jedan problem pa ako moze neko od vas da mi ga definise.Prvi put sam dobila 5 dana ranije ciklus mi je trajao kao i obicno 4-5 dana i odmah smo krenuli u akciju,medjutim 2 dana posle zavrsetka ciklusa primetim bas kao sto i opisujete rastegljiv sekret kao belance da li je moguce da sam tada imala ovulaciju to mi se prvi put desava????Puno pozzz ...... ljubim vas.....

: Jeki - 27. februar 2008 10:22:07(UTC)
To je bila cervikalna sluz Danice i kada je ima najvise taj dan je ovulacija. Treba biti rastegljiva i podsjeca na bjelance.A moze biti i vodenasta. Bol u jajnicima u tom periodu ukazuje na to da je ovulacija u toku. Nadam se da sam ti bar malo pomogla. :-*

: Danica NS - 27. februar 2008 6:56:39(UTC)
Da li neko zna, da li je ona rastegljiva sluz znak da je bila ili da će biti ovulacija???
Na jednom mestu je tumače da je ta sluz koja se pojavi u većem komadu, neoplađena jajna ćelija koja ispadne???

Inače testovi su juče pokazali drugu liniju iste debljine kao i kontrolnu.Uz to me je stomak otkidao od bolova u predelu jajnika .Po svim pravilima to je ovulacija ...jel??????
A šta je onda značila ona sluz u subotu''
Lupam glavu i opterećujem se bez potrebe , jer ako sam i ako nisam ubola , rezultat ću znati tek za dve nedelje.
No,ako iko zna neka mi objasni, čisto da znam za sledeći mesec.

: Flame - 25. februar 2008 10:53:08(UTC)
Bombice, mislim da je to spoting, tako da ga je najbolje tako i oznaciti!
Ajde, Bombice, testiracemo se zajedno!!!! Bas bi bilo lepo da se obe radujemo sa dve nedelje!!!!!

: bombica26 - 25. februar 2008 6:44:13(UTC)
meni je zenske i village planer i maby baby potvrdio isto,znaci super,sve mi se poklopilo i sluz i nadutost ma sve .....bar ovaj mesec,fertility friend taj nikad ne potrefi moju ovulaciju ne znam zasto....
nego flame pomagaj za village planer,kako da oznacim ono roza sto sam imala....
i sta znaci spotting...mrljanje?ne kontam

: Flame - 25. februar 2008 5:47:28(UTC)
Danice, ne bih da te razocaram, ali niste trebali da cekate... Treba biti aktivan svaki drugi dan, pa cete i ubosti ovulaciju, tj vazno je da ti to radis pre ovulacije i da imas dovoljno spermica u sebi koji docekaju folikul.

A meni je iVillage-ov planer pokazao da sam imala ovulaciju jos u subotu, cak mi je najavio dan ranije, a FF mi jos nije oznacio da je ovulacija bila, mada kada za sutra ukucam istu temperaturu kao danas, on kaze da je zaista bila u subotu! Videcemo, zavisno od toga kakva ce mi temperatura biti sutra ujutru, ali izgleda da je to-to.

A ovaj tiker ispod pokazuje drugacije.

Preporucujem upotrebu oba planera, zbog uporedne analize, merenje BT, pracenje cervikalne sluzi, MabyBaby i mislim da se nece omasiti. Mozete tome i pridodati tracice za ovulaciju, ali mislim da nisu potrebne...

: Danica NS - 25. februar 2008 5:08:23(UTC)
Veliki pozdrav svim čekalicama!
Pošto su se na ovoj temi pominjali testovi za ovulaciju,, evo moje dileme u vezi njih.
Koristim ih ovaj mesec prvi put. i to od 9-og dana.
Inače koristila sam i MB, ali sam ispadala stalno plodna.
No,10-og dana po prvi put u životu mi se pojavila mrvica rozikastog na gaćicama.Test je tog dana pokazivao drugu crticu svetliju od kontrolne,isto kao i 11-og dana.

12-og dana test je pokazivao crticu koja je skoro bila tamna kao kontrolna, ali "skoro",što se prema uputstvu testa tumači kao negativan rezultat.
Da bih ja bila u još veći dilemi juče 13-og dana druge crtice uopšte nema, a meni ona slina,tj. rastegljiva sluz osta juče na WC papiru.

Da li je moguće da sam ja imala ovulaciju,a da test to nije pokazao?
Da li je ovulacija prošla kada se sluz pojavi ili tek treba da bude?

Inače test sam radila svaki dan negde oko šest, sedam poslepodne.
Da li je tad već kasno da se radi test ???

I još da bude gore čekajući pozitivan rezultat, pa da se od tog momenta bacimo na posao,m.m i ja nismo imali odnose.
uzid

:( :(

: SARA-VA - 24. februar 2008 21:37:09(UTC)
Bombice ta nadutost je mozda se pojavila zbog programa tog sto koristis pa reaguje organizam,a rozikasto ti je sigurno ovulacija.nemoj se cimati ok je sve!Zelim ti od srca da si ovaj mesec trudnica cvecko

: Balerina - 24. februar 2008 17:45:25(UTC)
Uf zene pocinjete da me zbunjujete sa tim raznim pojavama, ja vam to nista nemam. Ne znam da li je tako bolje, ili ne....

Bas nista ne osecam, nikakva probadanja, bolove ili nesto sl. Malo vise pojacan sekret i to je sve, hajde da kazem u tim plodnim danima....

: bombica26 - 24. februar 2008 9:58:27(UTC)
ma flame da te pitam posto si me zbunila...zasto kazes "ako si bila aktivna ovih dana a i vreme ti je ovulacije, moze biti i implatacijsko krvarenje",zar se to krvarenje javlja za vreme ovulacije a oznacava implataciju????
hvala lara i ja se nadam

: natasa21 - 24. februar 2008 9:04:41(UTC)
Bombice to roze je ovulacija, moja sestra od strica ima svaki mesec takav roze sekret u vreme ovulacije

: Flame - 24. februar 2008 8:59:43(UTC)
Bombice, ako si bila aktivna ovih dana a i vreme ti je ovulacije, moze biti i implatacijsko krvarenje.
Srecno!!!

: bombica26 - 24. februar 2008 8:06:59(UTC)
evo i danas se pojavilo ali je sada jasnije roza boje,zaista me sludjuje iz razloga sto mi nikada nije bilo te boje,bilo je krem,belo,zuckasto ali ovo roze.....

: bombica26 - 23. februar 2008 20:19:19(UTC)
uf dobro je..uplasih se da nisu hromoni...ili neki poremecaj

: tufnica - 23. februar 2008 20:09:37(UTC)
bombice sigurno ti je juce bila ovulacija, kad si imala providan rastegljiv sekret,a sto se tice ovog sekreta koji ti se pojavio znaci da si jos uvek plodna i da ti je zbog toga pojacan sekret bez obzira na boju ali ce za 2-3 dana da nestane.i meni se to desava posle ovulacije i dok su mi plodni dani.

: bombica26 - 23. februar 2008 17:56:18(UTC)
evo mene sa problemom....smrc,juce mi je bazalna pala sa 36.4 na 36.0 ,imala sam providan rastegljiv sekret i danas bazalna skoci na 36.3 nista od simptoma do veceras,pre par sati stomak mi se naduvao kao da sam u petom mesecu,dole gde su jajnici tvrdo,a nisam jela od rucka,i to sam jela malo ribe jer sam na programu.pre sat vremena sam ugledala na ulosku za svakodnevnu upotrebu nesto bez-rozikasto ali vise bez....ne belo,ne zuto,ne braon,ne crveno...sta mi se desava?jel to od ovulacije?

: ata - 5. februar 2008 17:47:46(UTC)
ja nemam te probleme,ali moja sestra ponekad ima glavobolje

: t.b. - 5. februar 2008 8:48:53(UTC)
Da li je neka od vas na dan ovulacije imala jaku glavobolju i mucninu?Ne znam da li se slucajno poklopilo ili to ima neke veze.

: ata - 2. februar 2008 12:21:15(UTC)
Hvala ti puno,vec sam mislila da je to nesto dosta ozbiljnije,mada,kazem,meni se to vec dugo i redovno desava u tom periodu,a moja dr nije mnogo pridavala tome paznje.U svakom slucaju, krajem februara idem na kontrolu pa ako je sve u redu,pocecu i ja da razmisljam o bebici.Vec mi je vreme za to odavno jer imam 30 godina,ali uvek neke stvari stoje na putu-stambeno pitanje,finansijska situacija...A i stalno imam strah da mi se ne ponovi endometrioza.Hvala ti puno jos jednom na informaciji

: Misa - 1. februar 2008 20:54:25(UTC)
Dobrodosla ata! cvecko Nadam se da ce ti biti lepo sa nama!

Nasla sam neki tekst na internetu, mozda govori o tvom problemu.

Intermenstrualno ili ovulatorno krvarenje

Podaci koje svaka žena sa ovim poremećajem da svom lekaru su veoma karakteristični.Žene uobičajeno daju podatak da imaju uredne menstrualne cikluse koji se javljaju uvek u pravilnim vremenskim razmacima ali se u sredini ciklusa, između 12-14 dana od početka menstruacije, iz ciklusa u ciklus ponavlja veoma oskudno krvarenje koje traje svega nekoliko sati ili najviše jedan dan. Kako se ta pojava ponavlja one se obra\'aju lekaru sa željom da se razjasni uzrok i sprovede odgovarajuće lečenje.
U prvoj fazi menstrualnog ciklusa pod uticajem hormona hipofize dolazi do rasta jajnog folikula i sazrevanja jajne ćelije. Tokom tog perioda iz dana u dan jajni folikul proizvodi sve veće količine estrogenA, hormona koji dovodi do zadebljavanja materične sluznice . U vreme ovulacije dolazi do prskanja i pražnjenja folikua zbog čega koncentracija estrogena u krvi privremeno pada.Taj pad koncentracije estrogena je prirodna pojava i u največem broju slučajeva ne dovodi do krvarenja. Ukoliko je pad koncentracije hormona veći od uobičajenog,ispod fiziološke granice,može da dođe do pojave o kojoj je prethodno govoreno. Mada lečenje ovog poremećaja u porincipu i nije neophodno njegovo ponavljanje u sledećim ciklusima može da se spreći ukoliko se daju male količine estrogena nekoliko dana pre nego što će se desiti ovulacija kako bi se "preduprodio"krizni period pada koncentracije estrogena posle ovulacije. Svakako da će odluku o vrsti i količini leka doneti Vaš lekar.

: ata - 1. februar 2008 19:30:30(UTC)
Cao,ja sam nova.Imam 30 god.,2006. sam operisala ciste na jajnicima-endometriozu,a posle toga 6 meseci pila lekove za zaustavljanje ciklusa,do januara 2007.,kada mi je dr preporucila da odmah posle te terapije planiram trudnocu jer je to "najbolji lek" za endometr.Cak sam o d febr. do maja isla na merenje folikula,ali sam posle odustala od planiranja trudnoce,za izvesno vreme iz drugih razloga.Pisem sve ovo zbog ovulacije koju ja i tekako prepoznajem jer imam bolove i sekret koji je braon boje i to ga ima dosta u tim danima.To mi se desava vec dugo,pa i u periodu kada sam isla na merenje folikula od febr. do maja 2007.S"obzirom na moju nemarnost,priznajem, ja od onda nisam isla na kontrole i sada sam odlucila da odem jer je krajnje vreme,a i malo me je strah zbog tog braon sekreta u vreme ovulacije.Inace,ciklus mi je redovan na 26 dana uglavnom.Sad se bojim da mi se nisu ne daj Boze opet pojavile ciste,tj endometrioza jer mi se neide opet na operaciju.Da li neko zna nesto u vezi tog braon sekreta,vidim da je neka od vas to i spominjala ali niste mnogo komentarisale,,cula sam i ja da to moze da bude od pucanja folikula.Unapred vam hvala i izvinite sto sam davez,Ali malo mi je frka

: Rebecca20 - 27. januar 2008 13:28:27(UTC)
Nasla sam nesto zanimljivo: Ovulacija-oslobađanje jajne ćelije iz jajnika,nastaje kod većine žena sredinom menstruacionog ciklusa. To znači da se kod žena kod kojih menstruacioni ciklus iznosi 28 dana ovulacija dešava oko 14. dana ciklusa. Mnoge devojke ne dobijaju menstruaciju na 28. dana U tom slučaju gotovo je nemoguće tačno odrediti dan kada se dešava ovulacija. Za određivanje perioda plodnih dana potrebno je da devojka poznaje dužinu svojih menstruacionih ciklusa u poslednjih godinu dana, a najmanje 6 meseci!!! Prvi plodni dan određuje se tako što se od najkraćeg ciklusa u posmatranom periodu oduzme 20 dana. Poslednji plodni dan određuje se tako što se od najdužeg ciklusa oduzme 10 dana. NPR. Ako je dužina menstrualnog ciklusa kod neke devojke 26-34 dana plodni dani su od šestog do dvadesetčetvrtog dana počevši od prvog dana menstruacije. 26-20 = 6 34-10 = 24 Ipak, začeće, odnosno oplodnja ne može da se dogodi pri svakom polnom odnosu. Oplodnja nastaje samo kada se u menstruacionom ciklusu žene,pod uticajem hormona,događa ovulacija.Tada se jajna ćelija oslobađa iz jajnika i spremna je da se na svom putu do materice sjedini sa spermatozoidom. To su tzv. PLODNI DANI!!! Ovulacija se obično dešava jednom mesečno.Ako se u periodu ovulacije ne dogodi oplodnja,treba da prođe celih mesec dana da bi nova jajna ćelija bila spremna za oplodnju. Međutim,to ne znači da u ostalim danima možete da imate polni odnos bez korišćenja nekog savremenog sredstva kontracepcije. (Spermatozoid može da preživi u polnim putevima žene 2 do 5 dana!!!) Šta je još korisno znati? Spermatozoidi su “žilavi momci”. Nakon ejakulacije, tj. izbacivanja semene tečnosti iz penisa oni mogu da preziva 2 do 5 dana u polnim putevima žene. Pa srecno zene bravo

: bombica26 - 26. januar 2008 20:51:46(UTC)
meni nije takav meni je cremast,beli bar je bio danas...a providan i tegljiv kao belance ce tek biti.
samo se ti baci na mm obavezno,tegljiv ne tegljiv ne cekaj
najbolje ti je da m.b radis ujutro cim ustanes.ja ga stavim pored kreveta i cim ustanem uradim ga dok merim temperaturu

: lara - 26. januar 2008 20:44:17(UTC)
da je providan providan je ali nije mi tegljiv vec ligljav a na mb mi pkazao paprate
bombice i tebi je sad takav i sta to znaci

: bombica26 - 26. januar 2008 19:29:51(UTC)
pa i menije takav....trebalo bi kao da bude prvo suvo,pa lepljivo pa kremasto pa providno pa tako redom
na dan ovulacije treba da je providno tegljiv

: lara - 26. januar 2008 18:51:17(UTC)
moze li neko da mi kaze posto ja ne pratim preko ff sekret
e sad mi kazete kakv je vas sekret kad vi je ovulacija
jer meni sad mi je sekret bel ono cisto beli i moram da se izrazim tako ljigav

: lajti - 25. januar 2008 8:51:10(UTC)
O tome se i radi, nemam ni ja bolove pa da mi se neće zbog toga, nego jednostavno valjda klonemo do plodnih dana. Ispucamo se do tad... I onda je to više zato što treba nego zato što želimo. Strašno!

: sanndra_bgd - 25. januar 2008 8:44:36(UTC)
Citat:
lajti - 25/1/2008 12:02

Da li je moguće da za vreme plodnih dana kada se očekuje da je seksualnost najviša, ona onda omane. Čini mi se da mi je onda želja za sexom najmanja, a treba je biti najviše. Jel bila neka u takvoj situaciji?

Nisi jedina :> :> :> Zasto je to tako ni sama neznam.Nemam nikakve bolove tokom plodnih dana,ali jednostvano i ako ukrevetu to radim vise jer tad treba nego sto bih inace...Pih...ko ce ga znati.

: lajti - 25. januar 2008 8:24:03(UTC)
Pa da, ali onda ispada dzaba trud u neplodnim danima.

: Eli7 - 25. januar 2008 8:17:06(UTC)
isto je i kod mene.pred i posle plodni dani zelja za sexsom je veca neko tad.dal sto me boli stomak i sve mi je nekako lose i najmanje mislim na sex tog trenutka.Ne brini se jar nisi jedina to sto ti se desava.;)

: lajti - 25. januar 2008 8:02:44(UTC)
Da li je moguće da za vreme plodnih dana kada se očekuje da je seksualnost najviša, ona onda omane. Čini mi se da mi je onda želja za sexom najmanja, a treba je biti najviše. Jel bila neka u takvoj situaciji?

: bombica26 - 22. januar 2008 9:36:55(UTC)
slazem se sandra,mama moje kume zatrudnela 2 dan vestice,zamisli???????nije zena ni planirala,bas zato je i imala sex za vreme vestice,misli ma nece,ne moze....kad ono cetvrto dete doslo hehehehe
sve je moguce ,NIKAD NE RECI NIKAD.sandra da li meris svaki dan temp u isto vreme i kada?posto meni to tesko ide

: sanndra_bgd - 22. januar 2008 9:33:53(UTC)
E da,puno puta se pokazalo kao jako moguce da dodje do zaceca i tokom vestica pa cak i par danima nakon.
Ocigledno da nije sve kao sto se pise po knjigama i sl...vec svako od nas je jako razlicit...

: bombica26 - 22. januar 2008 9:19:40(UTC)
MIRELA veoma je moguce postojanje plodnih dana za vreme menstruacije,ne zavaravaj se bez obzira na mb.ja ga koristim od ovog meseca,svi oko mene zatrudnese imajuci odnos po njemu(bez obzira na logiku o plodnim danima)nista te ne kosta da probas.meni je recimo danas po doci prvi dan moguce ovulacije i m.b mi je pun paprati.takodje imam dva dana posel vestice plodna(probala sam videcemo).mislim da mb. pokazuje dane kada je moguce zacece a ne kada je bukvalno ovulacija.moja prijateljica ima bebu po njemu,njena sestra troja a treca drugarica jedno.ja cu probati pa cemo videti.vazno je koristiti ga rano ujutro pre pranja zuba i unosenja icega u organizam.
TANJA BP koristi mb i u menstruaciji,zapisuj recimo na fertility friendu,prati redovno.moguca je trudnoca i u menstruaciji (procitajte ovde na sajtu zena zatrudnela 4- dan vestice)

: Yeca - 22. januar 2008 8:24:02(UTC)
Ja smatram i znam primer da je lazna konstatacija da ne moze da se zatrudni tokom ciklusa: MOZE :) samo napred devojke trud se isplati samo morate da budete redovne u krevetu :) hihi

: TanjaBP - 22. januar 2008 7:36:47(UTC)
Dobar dan,ja sam novi clan ali nadam se da se te mi odgovoriti na pitanje da li MB treba da se koristi i u ciklusu?Da li ima svrhe tada gledati u njega?I jos nesto, da li neka od vas osim MB pokazatelja ima jos neke signale da je ovulacija tu.Meni se cini da blaga do znatna napetost koju osecam u toku sredine ciklusa (otprilike) je znak za ovulaciju.Ali kako to traje par dana nisam sigurna koji od tih dana bi bio taj?Imam i nedoumicu oko ucestalosti odnosa.Ako sam procitala (na ovom sajtu) da bi trebalo praviti apstinenciju radi poboljsanja broja i pokretljivosti sprematozoida ali kazu dan-dva i da posle opada kvalitet a da duze od 7 dana ne bi trebalo praviti pauzu kako to da izvedem kad imam ciklus koji traje (sa sve onim braonakstim cedjenjem) oko 6-7 dana?
Izvinite na ovoliko pitanja ali sve mi to na umu pa...
Pisemo se.

: lara - 20. januar 2008 17:24:23(UTC)
sarice nadam se da ces u pomos mb test za ovulaciju ugledati tih dve crte

: sanndra_bgd - 17. januar 2008 20:10:26(UTC)
Te trakice kad pokayu II crte to znaci da je ovulacija uroku od 24-48h...eno pise par posta iznad...

: Bomi - 17. januar 2008 17:11:44(UTC)
To ti najbolje zna Sandra, ja ih nikada nisam koristila.

: bombica26 - 17. januar 2008 16:40:25(UTC)
da vas pitam,te trakice ili testovi(maybe baby,oni na urin) kad pokazu plus ili te crtice POZITIVNO to znaci da je TADA OVULACIJA ili da ce TEK nastupiti?

: sanndra_bgd - 17. januar 2008 14:15:42(UTC)
Jesam Bomi i to je to...pokazale su se 2 jasne crtice (eto i ja da vidim te 2 crte pa makar i na testu za ovulaciju icon_lol )
I to sad znači da će ovulacija nastupiti u roku od 24-48 sati... :>
A ujutru cu takodje izmeriti BT da vidim dal je doslo do ovulacije....

: sanndra_bgd - 17. januar 2008 13:29:58(UTC)
Evo Balerina,obećano-ispunjeno icon_lol icon_lol icon_lol

To se zove Ovugnost,1 je u pakovanju,a preporučljivo je uradi 5 tokom očekivanih plodnih dana.
Imaš da nadješ u apotekama oko KC u potezu oko hrama Sv.Save...Cena je oko 300 dinara. ;]

: Balerina - 15. januar 2008 18:43:21(UTC)
Sandra koje si tracice za ovulaciju kupila, dok sam ovde da i ja kupim....
Da mi se nadje?

: sanndra_bgd - 15. januar 2008 8:06:52(UTC)
Ja ću od sutra ujutru početi i sa tračicama za ovulaciju. icon_rolleyes
Dok se ne uhodam... ;]

: Bomi - 15. januar 2008 6:27:53(UTC)
A jer zna neka gde da naručim trakice za ovulaciju preko interneta. Negde sam čula za to ali neznam gde se naručuju. Ako imate informacije ili iskustva dajte sajt. Kažu da su i jeftinije.

: bombica26 - 14. januar 2008 14:40:45(UTC)
ja sam ovde kod mene nasla CLEAR BLUE test za ovulaciju lici na test za trudnou,multi use,znaci za visestruku upotrebu,50evra.nisam uzela jer mi je stigao maybe baby

: bombica26 - 12. januar 2008 13:24:45(UTC)
naravno.meni se cesto bas razvlaci,znaci kad piskim pogledam (sorry na primeru ali jbg) i vidim kako se tegli,belance ehehehhehe .sve u svemu mislim da je potrebno da doca potvrdi postojanje ovulacije,i da svi ovi simptomi ne moraju da budu siguracija

: Bomi - 12. januar 2008 13:20:37(UTC)
Ma Bombice nema ga ni na papiru možda je onako malo sluzavo ali taman posla ko što kažu knjige razvlači se i hi hi. Nisam ja baš neki školski primer, šta da radim. Jer nije bitno samo da imaš ovulaciju potrebna je i kvalitetan cervikalni iscedak da bi spermatozoidi otišli na pravo mesto.

: natasa21 - 11. januar 2008 22:17:49(UTC)
ja nista ne osecam mozda i nemam ovulaciju.........ko zna

: bombica26 - 9. januar 2008 18:21:44(UTC)
i ja isto,nekad ga primetim nekad ne,desava se da ga ispiskim zato ga mozda ti ne vidis konkretno mozda mozes na papiru da proveris kad se brises tako je najlakse.mene taj dan krsta bukvalno UBIJAJU ali jako ma celo telo

: Bomi - 9. januar 2008 18:08:28(UTC)
Meni je nadut stomak nekoliko dana u vreme ovulacije, sekret blago vodenkast onaj rastegljiv imam ponekad i to vrlo malo.

: lara - 9. januar 2008 17:38:52(UTC)
BAS CU SUTRA DA POTRAZIM

: sanndra_bgd - 9. januar 2008 17:02:13(UTC)
U apotekama...

: lara - 9. januar 2008 16:59:25(UTC)
a gde vi kupujete te trake za ovulaciju

: sanndra_bgd - 9. januar 2008 10:03:24(UTC)
Lara,najjednostavnije ti je da kupis trake za ovulaciju....

: bombica26 - 8. januar 2008 14:45:39(UTC)
pa kod nekih zena je drugacije,neke osete neke ne,nista to nije obavezno.ja sam stalno recimo mislila i zalim se mami,BOZE MAMA MENE SVAKI MESEC BOLE KRSTA,zeznucu bubrege garant se pregladim!!!!!!eto,nisam ni pomisljala da je to ovulacija,luda glava...sad zapisujem SVEEEE cisto da upoznam svoje telo bolje,ne moze odmoci

: sanndra_bgd - 8. januar 2008 14:44:10(UTC)
I ja imam problem sa prepoznavanjem ovulacije...
ali bas nikakve simptome nisam primetila... neznam mericu BT i kupicu test trake...

: Balerina - 8. januar 2008 13:33:26(UTC)
Da da treba se stalnoosluskivati, i pokusati da se oseti ta ovulacija.... KOju ja nikada ne osetim, ili ne znam da je ostim.... Bas nikada, a imam je...

: lara - 8. januar 2008 9:14:21(UTC)
ja i bas neosecam ovulaciju ili neznam da je to to od kad se ovaj mesec uclanila i kako citam ko kako oseca ovulaciju potrudicuse da prepoznam kad mi e ovulacija

: bombica26 - 7. januar 2008 19:32:42(UTC)
ja imam nadut stomak krsta me taj ceo dan ubijaju kao da me neko tuce po ledjima,ziganaj u donjem delu stomaka,providan sekret.najbolje je da zapisujes svaki mesec simptome i datum pa ces skontati kako ti ide ovulacija.znaci,pisi svaki dan sta i gde osecas

: bombica26 - 7. januar 2008 19:29:34(UTC)
nisu obavezni svi simptomi kod svakog,kod nekog su jace kod nekog slabije izrazeni ali to ne znaci da nemas ovulaciju.

: elizabeta - 7. januar 2008 18:43:56(UTC)
zdravo
jas za vreme na ovulacijata osekambolki isto kako pms
a skret kako belka do sega ne sum videla
dali e mozno da nemam ovulacija?

: bombica26 - 29. decembar 2007 17:32:41(UTC)
Mene moja ovulacija zbunjuje...naime providan sekret se pojavi negde otprilike13,14 dan od prvog dana predhodne vestice,a simptomi tipa bradavice,bol u grudima,napetost stomaka,i ziganje jajnika negde 10-ak dana pred vesticu znaci negde 20 dan od prvog dana pred.vestice.ovaj mesec mi se pojavilo juce odnosno 12dan pred sledecu vesticu,znaci bolovi u stomaku,napetost,grudi nadute,bradavice osetljive,jajnici zigaju(pogotovo ako kijam),i belicast sekret,malo sam zbunjena,ne znam da li su to rani simptomi vestice ili kasni simptomi ovulacije....

: lara - 27. decembar 2007 21:18:12(UTC)
pa upravu si

: bombica26 - 27. decembar 2007 20:53:46(UTC)
ali to ne znaci da NISU PLODNE...znaci umanjena je mogucnost zaceca ali nisu NEPLODNE

: lara - 27. decembar 2007 20:51:07(UTC)
Bombice ja sam cula da zene sa polucisticnim jajnika imaju 5 ili6 ovulacije u toku godina

: lara - 26. decembar 2007 13:15:12(UTC)
jer zna neko da mi kaze dali kad imas polucisticne jajnike da nemas plodni dani?

: bombica26 - 24. decembar 2007 19:04:27(UTC)
i ja sam to cula.

: natasa21 - 24. decembar 2007 18:57:13(UTC)
ja ko sto znam posle anti-bebi pilule mnogo zene ostanu odma trudni a i dr. kazu da je tako

: bombica26 - 24. decembar 2007 18:28:39(UTC)
rebeca to ne znaci da je radi njih.mozda je u pitanju neki problem koji je postojao od ranije.

: Rebecca20 - 23. decembar 2007 16:12:00(UTC)
Moja prijateljica, posle anti - bebi pirula nije mogla ostati trudna 2 godine :(

: Tijana83 - 17. decembar 2007 5:32:11(UTC)
Cao,ja sam ovde nova i imam neka pitanjca za vas.Zanima me dali neko ima iskustva sa pregonalom u pitanju su inekcije za stimulisanje ovulacije.Hvala vam unapred.

: bombica26 - 2. novembar 2007 7:13:45(UTC)
Stvarno?zamisli,nikad mi ne bi palo na pamet ni da gledam na maybe baby u toku menstruacije,super ideja,hvala na informaciji

: uros - 2. novembar 2007 6:49:37(UTC)
Potpuno tačno da je to sve individualno. Ja sam sa prvim detetom pokušavala da zatrudnim godinu dana i kada sam već bila rešena da idem na detaljna ispitivanja, zatrudnela sam i to 4-ti dan menstruacije. Naravno da mi pre toga nije padalo na pamet da vodimo ljubav kada imam menstruaciju nego sam stalno čekala da prođe pa da se bacimo na posao a onda sam kupila Maybe baby i videla da mi je 4-ti dan menstruacije plodan. Sada sam ponovo u drugom stanju, 16-ta nedelja, poslednja menstruacija mi je bila 16.07. a ja sam zatrudnela 20-og i to opet uz pomoć Maybe baby i to ovog puta iz prvog pokušaja.

: Misa - 1. novembar 2007 12:12:06(UTC)
Hvala vam puno na odgovorima. Vec sam pocela da uzimam folnu kiselinu i nadam se da ce sve biti u redu. Naravno ako se dve crtice uopste pojave. Nadam se da hoce. Kako sam nestrpljiva...

: maha - 31. oktobar 2007 10:06:35(UTC)
Misa, ja sam bas juce negde procitala da treba napraviti pauzu od 3 meseca... sad stvarno ne znam na kom sajtu to pise... onako sam lutala po internetu i svasta citala... i eto to mi je ostalo negde u malom mozgu...
ne znam da li je to bilo neko strucno misljenje ili nije...
ako naidjem opet na taj sajt, poslacu ti link.

: bombica26 - 31. oktobar 2007 7:53:55(UTC)
I ja sam to cula ali nemam iskustvo kako bih potvrdila....

: magi - 30. oktobar 2007 20:32:19(UTC)
I ja sam nekada davno pila pilule za kontracepciju i tada mi je doktorka rekla da pazim kada prestanem da ih uzimam jer je tada najplodniji period nekih par meseci a zatim opada plodnost da bi se nakon dva - tri meseca (čini mi se) sve vratilo u normalu, tako da sada samo opušteno imaš čak i veće šanse...

: mima80 - 30. oktobar 2007 18:12:38(UTC)
Nisam nikad pila pilule za kontracepciju, ali sam na mnogo mesta procitala da je period nakon prestanka uzimanja istih, najplodniji!To je par meseci, mislim, da bi onda mogucnost ostajanja u drugom stanju nesto opala. Ali, taj pocetak je najjaci :) Ono sta bih ti preporucila je da uzimas folnu kiselinu, zbog ovih pilula opada nivo folne kiseline u organizmu, a ona je neophodna za razvoj nervnog sistema kod bebe. A ovako sam sigurna da nije potrebno praviti pauzu
Nadam se da ce ti se zelja uskoro ispuniti :)

: Misa - 30. oktobar 2007 18:08:39(UTC)
Zdravo svima! Imam jedno pitanjce. Ima li neka od vas iskustva sa trudnocom posle anti-bebi pilula?? Prestala sam da ih pijem ovog meseca i ja i dragi smo odmah prionuli na posao. Cekam jos koji dan da uradim test (jedva se suzdrzavam) ali me je zabrinulo sto sam cula da je preporucljivo napraviti pauzu od nekoliko meseci izmedju uzimanja pilula i zaceca. Da li neka od vas zna nesto o tome?

: bombica26 - 30. oktobar 2007 15:21:07(UTC)
Ja radim na bebi do duse prvi put ovaj mesec, na konto doktorevog predloga da se sexam 12,14,16,18 dana od prvog dana predhodne mentruacije i na konto maybe baby-ja i toga kako se osecam a i jutarnje temperature.e tako ja sve to pratim ,pisem pa cemo da vidimo oko 15 tog ako se ne desi da ranije uradim test sto je moguce hehehehe

: bombica26 - 30. oktobar 2007 14:34:29(UTC)
pa ja sam se bacila na svaki drugi dan ....sto je sigurno sigurno je heehehee

: leptir - 26. septembar 2007 12:30:38(UTC)
Evo kao osećam blagi bol u grudima,tj bradavicama,ponekad me preseče stomak ali ne znam da li je to od ovulacije jer mi je sada prvi mesec da imam ovulaciju od kako je pratim preko UZ.

: moloko - 11. septembar 2007 0:59:02(UTC)
Slazem se sa Brankicom! MM i ja odlucili smo posle 3 godine braka i 11 godina zabavljanja prvi put da poradimo na bebi i to poceli smo od mojih neplodnih dana - i desilo se ODMAH! Sada sam u petom mesecu i kad to pricam svi mi kazu da sam se preracunala! No ja ipak mislim da se plodni dani razlikuju od zene do zene! Moj savet: ako Vam ne uspeva u plodnim danima probajte u neplodnim i naravno opustite se!

: Brankica021 - 10. septembar 2007 17:20:15(UTC)
Plodni dani se toliko razlikuju od zene do zene,tako da oni uopste nisu pouzdani...najbolje je da svakodnevno pokusavate :> .Vec nakon prvog dana izostanka menstruacije mozes uzeti test iz apoteke (Baby Rapid) i otkriti da li si u drugom stanju.

baby

: rozga - 10. septembar 2007 16:32:42(UTC)
Ovulacija je kod svake zene toliko individualna...Meni je jednom ovulacija bila 5 dana pre ciklusa...znam jer sam bas tada bila kod ginekologa i ona mi je rekla da cu da dobijem za dve nedelje, jer mi je ovulacija...Moja mama je zatrudnela sa mnom 2 dana pre nego da dobije...Samo se opusti i videces da ce sve biti ok. Mm i ja sno pokusavali par meseci i prvi mesec kad sam imala druge probleme pa nisam mislila na trudnocu, ostala sam trudna:) Znam da je mnogo lakse reci ne go opustiti se, ali samo polako i bice sve ok:)
Pozz!

: Mom - 7. septembar 2007 7:08:48(UTC)
http://b4.lilypie.com/Swxqm4.png

: Mom - 6. septembar 2007 19:26:58(UTC)
Kako prepoznati ovulaciju?

Da biste odredili okvirno vremensko razdoblje, za početak izračunajte kad očekujete sledeću menstruaciju i od toga dana oduzmite 12 do 16 dana i to je vrlo verojatno vreme u koje nastupa ovulacija
No da biste zaista prepoznali ovulaciju, važno je da pažljivo "slušate" svoje tijelo.

Promene u sluzi

Za vreme Vašeg ciklusa iscedak iz rodnice postaje obilniji i menja se po izgledu, što ukazuje na povećanje nivoa estrogena u Vašem telu. Kada ta sluz postane bistra, skliska i rastezljiva tada ste najplodniji. Ta sluz može se usporediti sa belancetom.
Njegova uloga je da čuva spermice, da ih hrani i da im ubrza put do jajne stanice.

Povišenje bazalne temperature

Merenje bazalne temperature vrši se tako da se temperatura meri svakog jutra pre ustajanja iz kreveta. Naime porast temperature sledi tek nakon ovulacije, što znači da ste već zakasnili. Zato je potrebno meriti temperaturu nekoliko meseci i zatim na temelju tih rezultata tempirati odnose.

Nelagodnost u donjem delu trbuha

Petina žena zaista oseća da imaju ovulaciju, osećaj nelagodnosti može varirati čak i do boli, a traje između nekoliko minuta i nekoliko sati.

A moj savet ti je da se opustis i prepustis i uzivas.

Ja sam na silnim pokusajima, bice da se bebac "prikaci".

...tako bih volela to.

Pozeli mi srecu icon_lol

: zeljka2306 - 4. septembar 2007 12:49:13(UTC)
Evo ja cu pokusati da ti opisem svoje stanje.Otprilike nekih 12 do 14 dana prije sljedece menstruacije uvijek osjetim kako me pocnu boljeti grudi.U pocetku je ta bol neznatna koja pocinje sa bolnim bradavicama,pa se kako dani odmicu i ta bol mjenja.Poslije me pocne boljeti gornji prsni dio grudi,a pred samu menstruaciju kada vec trebam dobiti bole me bocni dijekovi.Pa se eto i ja kao i sve mi pitam sta bi to trebalo da znaci kada se svaki mjesec taj ritual bola ponavlja.Da li bi pocetak bolnih bradavica trebao predstavljati pocetak ili pak kraj ovulacije.Ne znam.... icon_surprised ops:

: leptir - 1. septembar 2007 22:49:33(UTC)
Jedino resenje ti je da odes na UZ i resis dilemu,doca ce ti sigurno reci kada ti je ovulacija! Mislim da je tesko napamet govoriti,par mojih poznanica su ostale trudne odma prvi dan nakon menzisa!!!

: mima80 - 1. septembar 2007 15:54:00(UTC)
Blago vama devojke, ja nemam blage veze kad mi je ovulacija, jednostavno ne osetim nista. Cesto me bolucka donji stomak ali to uvek povezujem sa jogom i upalom misica. Ovog meseca sam merila bazalnu temperaturu, i temperatura mi je skocila tek 23 dana, par dana nakon toga je stigla vestica , tako da nisam sigurna da sam dobro merila
Sto se vise koncentrisem i osluskujem svoje telo to sam dalje od istine, cini mi se

: katarinam - 1. septembar 2007 15:47:10(UTC)
Mene oduvek boli stomak par dana negde u sredini ciklusa, ali tek posle folikulometrije sam shvatila da je ovulacija u stvari onog dana kad prestane da boli... Desavalo mi se ranije i da prokrvarim negde u to vreme, vise ne... Za sluz nisam sigurna...

: Petra* - 31. avgust 2007 3:36:48(UTC)
Secam se da je pre par godina poceo da me boli stomak kad mi je ovulacija, pre toga nista nisam osecala. I ja sam odjurila kod lekara, dr. mi je rekla posle pregleda da je ovulacija i da je sve ok. Naravno, od tada mi je uvek isto, boli stomak slicno kao kad je pms i malo mi se vrti u glavi. Ono sto me nervira u mom slucaju, je to sto ja dosta tesko podnosim taj bol tako da mi je tada najmanje do ukrevetu , ali ako hocemo bebu i to jako ONDA MI NIJE TESKO :> !

: zorica - 30. avgust 2007 18:59:10(UTC)
Moja ovulacija je uvjek bila praćena sa nekim blagim bolovima u donjem djelu stomaka i ponekad žigovi jajnika.
Pratila sam dane ovulacije i tad najviše radila ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu
Meni se eto i posrećilo i ja sam sada trudnica
Mada tek sam na početku trudnoće ali ipak to je to beba
I vama drage moje želim da što prije ugledate 2 crtice na test trakici za trudnoću

: dacika - 30. avgust 2007 16:08:25(UTC)
A meni se čak i dešavalo da uz jak bol krvarim i to žestoko.....samo što bude tamna krv. I ko na djavola ja sam baš za vreme tih dešavanja jedno 4-5 mes izbegavala ukrevetu , jer mi nije bilo higijenski....

: zemunka - 30. avgust 2007 12:07:34(UTC)
pozdrav za sve, ja osetim ovulaciju tako ste primetim bol u donjem delu stomaka, sa leve ili sa desne strane. Sluz obavezno imam i obicno bude providna i rastegljiva kao belance. Temperaturu nisam merila, pratim kalendar ovulacije sa ovog sajta pa sta bude. Nadam se da cu ugledati II crtice, mada je ovo prvi mesec kako pokusavam da ostanem trudna.
Veliki sam optimista pa se nadam najboljem :)

pozdrav svima sa foruma

zemunka zaljubljen

: zvjezdica - 24. avgust 2007 21:46:55(UTC)
ovulacija ti nije bas sigurna mada je kod mene uspjela.imas na internetu kalendar ovulacija pa probaj.meni je test bio pozitivan nakon 10 dana od zaceca ali budi oprezan.moze biti lazno pozitivan ako tad trebas dobiti menstruaciju,meni je jedanom bio tako.sretno

: Ceca25 - 24. avgust 2007 17:46:41(UTC)
Ja sam zatrudnela nakon 4 mesecxa pokusavanja. Kazu da kada ti je ovulacija da te tada bole jajnici. Mene kada god bi zaboleli janici ja bih mm rekla da ne bih da imamo sex jer me bole... Tog 4. meseca sam pomislila "bole me jajnici, mozda mi je ovulacija, ma hajde da pokusamo..." Bacili smo se to vece na posao i... sada smo trudnica
Inace, mnogi dr sa kojima sam pricala kazu da su zenama najcesce plodni dani oko 9.-11. dana nakon menstruacije. I kod mene je tako bilo...
Nemoj puno da se opterecujes time jer zaista mozak moze da napravi cudo... neznam
Zelim ti puno srece...
pregnant

: ivana519 - 24. avgust 2007 17:44:24(UTC)
Malo ste me oraspolozile i mnogo mi znaci. Imam dovoljno godina da bi neke stvari trebala da znam i to se kao podrazumeva, al definitivno je sve od osobe do osobe i iskustva su svako za sebe. Neke stvari do skoro nisam ni cula jer jednostavno nisam bila zainteresovana. Ja uvek idem iz krajnosti u krajnost, sad gutam knjige i casopise sa ovom tematikom. Kao sto rekoh bas sam opterecena, neznam sta ocekujem al bi vise od svega zelela da za ovih jos 7 dana na svetlost dana i ja ugledam 2 crtice, kakve god boje oni bili! Sto i vama zelim...Cmok

: zemunka - 24. avgust 2007 15:27:01(UTC)
ledi, potpuno se slazem sa tobom. I ja sam za to da se plodni dani generalno iskoriste na sto bolji nacin
a ne da se juri ovulacija. I naravno, glava treba da bude bistra a atmosfera potpuno opustena
i desice se samo od sebe. 8)

pozdrav i srecno svim buducim trudnicama trudnica

Zemunka caos

: ledi005 - 24. avgust 2007 15:19:50(UTC)
ma ivana, zaboravi na to da probas da pogodis ovulaciju. ja se jesam trudila, i jesam lako ostajala u drugom stanju, ali citajuci ovde postove na portalu, cini mi se da zene suvise cekaju ovulaciju da bi radile na bebi. ako vec pratis kad ti je ovulacija, prati zato da bi znala kad u mesecu vise i ne moras da se toliko trudis, ali moj ti je savet da i pre ovulacije, vec negde od 7. dana, krenes aktivno da radis na bebi i imas odnose bar svaka dva dana - onda ces je sigurno pogoditi. jer mnogo je bitnije da odnos bude pre ovulacije i da ima sta da ceka jajnu celiju koja se oslobodi. ako se ona oslobodi jednog dana ujutro, a ti si cekala taj dan (ovulacija) pa imas odnos tek uvece - sansa da se oplodi je mozda vec propustena. a ako imas redovno odnose, nemas ni potrebe da pratis ovulaciju. osim zbog toga da znas kad otrpilike mozes da uradis test. moje iskustvo pokazuje da neces videti dve crte, cak ni vrlo blede, pre nego sto prodje 14 dana od ovulacije, mada na testovima pise da mogu da pokazu 7-10 dana posle.
drzim ti palceve!

: ivana519 - 24. avgust 2007 13:08:20(UTC)
Vi ste zene savrsene!!! Hvala Vam do neba na svim savetima, nemate pojma koliko mi znace. Poljubac i hval sto ste tu!!!

: Fifika - 24. avgust 2007 13:01:08(UTC)
Ivana, zelim da ti uspe iz prve, ali ako ne bude nemoj biti tuzna. Nema potrebe da se traumiras bez potrebe,jer samo mozes gore da napravis. Samo se ti opusti!
I ja sam kao i ti imala redovne cikluse na 28 dana ,tako da mi je najplodniji dan bio 14. Mi smo imali odnos 12. na 13. dan, a test Babyrapid sam radila 30.dana (od dana poslednje mece),tj.kasnilo mi je 2 dana i pokazale su se 2 crtice.
A imala sam sve simptome mece, boleo me stomak ,bila sam razdrazljiva, zgadila mi se moja nekada omiljena jutarnja kafa,jedino sto mi grudi nisu nabujale kao inace pred mecu(ali bolele su me sa svih strana,onako neodredjeno). Tako je bilo kod mene. Nadam se da sam ti bar malo pomogla i drzim ti palceve za te 2 crtice.
Samo opusteno! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: micibg - 24. avgust 2007 12:54:37(UTC)
Pozdrav svima, moras se opustiti!!!!!!!!! :) :) :) Znam da je to lako reci ali zaista je tako. Ja sam ostala trudna nekako brzo, nismo se mnogo ni mucili. bravo bravo bravo Ja sam nekako odmah znala da sam trudna, tacnije osetila sam kada mi je ovulacija i "zavodljivo sam pogledala mm". zvezda zvezda zvezda Salu na stranu, ja mogu da osetim kada je ovulacija i da se upravljam prema tome. Kada smo poceli da pravimo beba vec sledeceg meseca sam bila trudnica . Potrebno je da se samo opustite i sve ce biti ok.

: zemunka - 24. avgust 2007 12:36:51(UTC)
samo se opusti, ne smes da dozvolis da te deprimiraju neke price iz okoline. Ako si potpuno zdrava nema razloga da brines da ti nece uspeti. Mnoge zene stvarno imaju mnostvo tegoba pa opet ostaju u drugom stanju, ne bas lako ali im na kraju ipak uspeva. I ja sam iz svoje okoline cula gomilu prica o zenama koje stvarno dugo pokusavaju ali se nedaju. Ima ih i na ovom portalu dosta. Divim im se i podrzavam to sto ne klonu duhom i pokusavaju dalje. Samo se opusti i beba ce doci, videces. beba

pozdrav

Zemunka caos

: zemunka - 24. avgust 2007 12:33:07(UTC)
slazem se sa Jelenom, Babyrapid test se jako dobro pokazao i uglavnom ga svi hvale. Meni je u prve dve trudnoce vec pre kasnjenja vestica pokazao dve crtice. Ali kao sto Jelena kaze, tu nema pravila jer nismo sve iste.

pozdrav za vas dve od Zemunke zvezda

: ivana519 - 24. avgust 2007 12:31:35(UTC)
Hvla vam obema. Volela bi da je iz prve i da to sve tako ide. al me i panika hvata od tih merenja folikula, temperature, plodnih dana... Od kako sam prisustvovala depresivnoj sceni drugarice koja nakom skoro 10god.braka nije uspela da ostane u drugom stanju, njenih suza...nije mi bilo sve jedno. Cula sam da devojke koje jako to zele nakraju ni ne ostvare zbog problema u glavi. Ja sam toliko postala opterecena zeljom da postanem mama, da se bojim da ne prodjem kako ne treba. Znam da treba da se opustim, da je sve u redu al...

: JelenaPetrovic - 24. avgust 2007 12:19:14(UTC)
ja sam koristila babyrapid hCG test traku, u uputstvu pise da moze da detektuje hcg i 10 dana po zacecu. u principu vec u 3-4 nedelji trudnoce (od dana poslednje menstruacije) povecava se nivo hcg-a i moze se utvrditti trudnoca. Ali to je kao i sve ostalo u zivotu individualna stvar, zavisi od tvog organizma. najvaznije je opustiti se i prepustiti se ljubavi.

: zemunka - 24. avgust 2007 12:10:33(UTC)
Cao Ivana,

i ja sam prilicno nova na ovom forumu. Videla sam tvoj post pa da vidimo da li mogu da ti dam neki koristan savet. I ja takodje planiram dete, doduse trece. Prva dva puta sam obzirom da imam redovne menstruacije i da nemam nikakvih ginekoloskih problema vrlo lako ostala u drugom stanju. Nemogu da tvrdim da sam konkretno radila na bebama kao sto to radim sada. Mogu ti reci da je taj kalendar ovulacije vrlo koristan i mislim da je relativno tacan sto se plodnih dana tice. Ja sam licno resila da se ovaj put oslonim na njega. Da se ne bih zamajavala merenjem temperature svog jutra kako bih pogodila ovulaciju, resila sam da jednostavno svaki ili svaki drugi dan u toku plodnih dana imam odnose sa mm pa valjda ce upaliti. Meni plodni dani pocinju od ponedeljka pa cu pokusati. Na kalendaru ovulacije ti pise kada najranije mozes da uradis test urina. To je koliko sam videla neke dve nedelje nakon zaceca, ako znas kojeg dana je otprilike moglo da se desi. Ako test tada bude negativan, nemora da znaci da nisi trudna vec da je test rano uradjen. Pokusaj u tom slucaju da se strpis do kasnjenja menstruacije pa ga uradi ponovo. Ja cu test uraditi dva dana pre ocekivane menstruacije pa da vidim sta kaze.
Izvini ako sam malo oduzila. Drzim ti palceve da ces ugledati dve crtice, i ja se nadam istom.
U svakom slucaju nemoj da se razocaras ako ne upali odmah prvi put. Znas da bez obzira na intaktno zdravlje nije zagarantovano da ces odmah prvi mesec ostati u drugom stanju!

Puno pozdrava i sve najbolje! zaljubljen
Zemunka

: ivana519 - 24. avgust 2007 11:20:17(UTC)
Drage moje, prvo da Vam se zahvalim sto postojite, jer otkrivanjem ovog sajta icon_idea ulepsale ste mi zivot.
Nisam ga jos celog ni pregleda pa neznam da li je neko imao odgovor na moje pitanje al mi treba hitno odgovor ili savet. Sa deckom sa jako dugo i konacno smo resili da imamo jednu malu

beba . Imam redovne cikluse, razmaci su jednaki, po kalendaru ovulacije odnose smo imali dan pre i dan posle. Vise od svega bi volela to dete, pricam sa drugaricama al svaka ima svoju verziju kad je zatrudnela, u odnosu na plodne dane. Treba mi savet kolikoje taj Kalendar ovulacije siguran i kada najranije moze da se odradi test trudnoce?Imam osecaj da ne mogu od zelje da sacekam sledeci termin ciklusa.

Pozdrav svima vama i poljubac od jedne Ivane u iscekivanju caos caos caos

: Gost - 29. april 2007 16:56:00(UTC)
Pozdrav svima, evo i ja da se prilkljucim temi ovulacije.....

Moje ovulacije su takodje bolne i osecam probadanje u levom jajniku, takodje imam sluz, rastegljivu i providnu. Muz i ja vec nekoliko meseci radimo na bebi ali nista :(
Isla sam i na HSG gde mi je utvrdjeno da mi je levi jajovod prohodan, a desni zakrcen ali kako mi rece doktor ne drasticno....Imam takodje policisticne jajnike, i kao sto znate drage moje to i pravi problem.Ali ja se nadam i nadam se da cu uskoro biti trudnica
Upravo sam danas primla Pregnyl i rece mi doktorka da u narednih 36 sati bi trebalo da dodje do ovulacije.....:)
Bez obzira na sve, bar cemo uzivati ukrevetu

: Gost - 14. april 2007 11:29:00(UTC)
Drage moje devojke...
Sve je to majka priroda regulisala onako kako treba...ovulacija je(kao i mnogo toga)razlicita od zene do zene...
Najbitnije je (ako zelite da zatrudnite)da zaboravite na ovulaciju,menstruaciju,pravljenje bebe i da uzivate u vodjenju ljubavi sa partnerom.
Tako se (na kraju svega) prave bebe.
SRECNO icon_lol bravo bravo bravo zagrljaj zagrljaj ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu

: Gost - 14. april 2007 3:29:00(UTC)
Pozdrav svima!
Ja cesto svracam na ovaj forum, ali mi je ovo prvi put da nesto i pisem. Prvo da vas sve pohvalim, jer ste tako divne jedne prema drugim da nemam reci...
Sto se tice ovulacije, meni sve funkcionise po ovom kalendaru sa sajta, UVEK!
Medjutim, sada mi menstruacija kasni 4 dana, sto mi se zaista nikada nije desilo. Ne mogu da kazem da sam radila na tome da ostanem u drugom stanju... A ako je to u pitanju, ja se ne bih bunila, nego me brine da nije nesto lose.
Inace, uvek osetim ovulaciju i da ne pogledam na ovaj kalendar telo mi daje jasne znake sta se desava.

: Gost - 10. april 2007 12:36:00(UTC)
Sve sto ste do sada navele imam i ja. Tup bol u donjem delu stomaka, bol u levom ili desnom jajniku, providnu sluz (sekret) i blagu temperaturu oko 37,2. Iako sve mi pratimoi svoje telo i proveravamo kada su nam plodni dani nebili ispunile nase najvece snove- da se ostvarimo kao majke i zene, mislim da je osnovno da se opustimo i ne razmisljamo mnogo o tome. Podsvest je cudo jedno!!!! Stalno smo u grcu i u toku samog odnosa razmisljamo da li smo bas u tom momentu uspeli da stvorimo jedan zivot ali slozicete se da je to potpuno pogresan pristup.

: Gost - 6. april 2007 14:13:00(UTC)
Makice,i prosli mesec sam osetila pa nisam ostala trudna!Posle prazika cu da idem u Novi Sad kod mog privatnog doktora kod koga sam isla kada sam bila puna cista!On ima najsavremeniju opremu i nadam se da ce mi pomoci!

: Gost - 6. april 2007 0:44:00(UTC)
kad vec osjetis ovulaciju zasto mislis da je to slabo da bi ostala trudna?

: Gost - 5. april 2007 23:53:00(UTC)
Ja sam i ovaj mesec osetila ovulaciju ali sve je to slabo da bi ostala trudna!Dace Bog da uspe sledeci put!Zivela ovulacija!

: Gost - 2. april 2007 21:49:00(UTC)
I meni je tacna menstruacija na 28. dan i nikada mi u zivotu nije kasnila icon_lol Sto se tice ovulacije -moji simptomi su takodje po kalendaru sa nasega sajta, maybe koji dan gore-dole(boluckanje jajnika i pojacana sluz) :?

Pusaaaa caos

: Gost - 2. april 2007 19:58:00(UTC)
:(
A JA JE NEMAM UOPSTE........

: Gost - 2. april 2007 19:53:00(UTC)
MeKod mene uvek drugacije!Imam redovnu menstruaciju,ali ne redovnu ovulaciju!3-4 meseca je nisam imala ,evo ovaj mesec sam imala 8 dan ciklusa!Kod mene nema pravila !

: Gost - 2. april 2007 18:17:00(UTC)
meni je tacan kalendar na nasem sajtu
i tacno sada ova dva dana osecan ,bol i probadanje.
tako da se poklapa.
a menst,mi je obicno na 27 ili 28 dana.

: Gost - 30. mart 2007 19:13:00(UTC)
ajde molim vas, vi koje ste trudnica ili vec beba , mi recite (ako se secate) kolko ste cesto ukrevetu u plodnim danima, da li svaki dan, svaki drugi ili niste uopste vodile racuna o tome? i da li ste imale taj sluzav sekret? ja sam ovaj put isla na pracenje folikula i kad mi je dr rekla da ce ovulacija biti u narednih 4-5 dana, ja sam prionula svaki dan na ukrevetu , samo sto ja uopste ne primecujem taj sluzav sekret, iako znam da sam ga ranije imala. dr mi je rekla da to ne treba da me brine, mada sam ja netu procitala da je ta sluz jako vazna jer olaksava put onim malim... aj pa hvala ;] ;]

: Gost - 30. mart 2007 18:22:00(UTC)
meni je ovaj put ovulacija bila izmedju 13 i 15. dana, znaci bas "skolski". mada, skroz je tacno da to moze da varira iz meseca u mesec. neke moje drugarice, uvek imaju ovulaciju u isto vreme, i uvek mogu i da ih osete! bas im zavidim.. :?

: Gost - 30. mart 2007 17:45:00(UTC)
Imam redovan ciklus a ostala sam trudna 20 dana od početka ciklusa.Nema pravila

: Gost - 29. mart 2007 23:25:00(UTC)
Meni se promenio sekret za vereme plodnih dana a kada premotam film, mislim da me je to vece (kada ja smatram da mi je bila ovulacija) da su me boleli jako janici, kao pred menstruaciju...
pregnant

: Gost - 29. mart 2007 23:11:00(UTC)
Devojke, meni su oba puta plodni dani bili izmedju 9. i 11. dana (prvi put sam abortirala)
Moja drugarica je zatrudnela isto 9. ili 11. dana. Njoj je njena doktorka i rekla da su tada najcesce plodni dani ali to je sve individualno.
Pokusaj da se skoncentrises i da pretis sta ti telo govori. Najcesce se taj dan javljau promene...
Srecno!
pregnant

: Gost - 29. mart 2007 18:24:00(UTC)
Meni je ovulacija uglavnom od 11 do 18 dana. To sam potvrdila i test stapicima za ovulaciju. Bas 14. dana mi je bila ovulacija u jeku. Ali to ne mora da znaci i vazi za naredni mesec. Nema pravila. Moja sestra je jednom zatrudnela 9. dana od pocetka menstruacije a drugi put 24. dana.
Ponavljam, NEMA PRAVILA!

: Gost - 29. mart 2007 17:56:00(UTC)
MOJA TANJA CELOG ZIVOTA IMA NA 28 DANA, I CELOG ZIVOTA SE STITI RACUNAJUCI PLODNE DANE, I SADA JE OSTALA TRUDNA 8 DANA CIKLUSA, I NIJE NI ZNALA DA JE TRUDNA, JER NIJE NI PLANIRALA DA BUDE, MORALA JE NA RENDGEN, I KAD JE SHVATILA DA JE U 6 NEDELJI TRUDNOCE, SAD NE SME VISE DA BUDE TRUDNA....
ZATO DRAGE MOJE, NIKAD SE NE ZNA....

JA ZNAM DA OVDE SVE ZELE TRUDNOCU, PA TIME I ZNAJU CEGA DA SE CUVAJU, ALI ETO, ETO DOKAZA DA SE NE TREBA OSLANJATI NA BROJKE , NEGO NA INTUICIJU I NA KONKRETNE PREGLEDE.

: Gost - 29. mart 2007 15:08:00(UTC)
pogledam kalendar sa vremena na vrijeme ali ne znam koliko je tacan i koliko se mozes osloniti na njega!

: Gost - 29. mart 2007 15:05:00(UTC)
Ja imam prilicno urednu mecu, na 30 dana, ali zanimaju me vasa iskustva. Da li su plodni dani zaista kao sto pise na kalendaru ovulacije? Kakva su vasa iskustva? Ja sam cula svakakve komentare, tipa da je jednoj pred mecu ovulacija i da je tad i ostala trudna?

: Gost - 27. mart 2007 6:20:00(UTC)
Devojke , malo da se nasalimo, pustite trakice i ostalo, volite se ukrevetu citavog meseca i trudnica je zagarantovana :-*

: Gost - 26. mart 2007 18:59:00(UTC)
Milenice,
kupi trakice za ovulaciju, na forumu je ceca25 ostavila sajt na kome mogu da se naruce a i u bolje snabdevenim apotekam ih ima. Bolje su od Maby baby. Ja sam ih uzela i sad cekam rezultate a ceca25 je ugledala svoje dve crte.
Pozdrav

: Gost - 26. mart 2007 17:12:00(UTC)
Hvala draga Kiko!!!Sada makar znam da nisam to lose protumacila...Ko zna mozda upravo ovo sto mi se dogadja i jeste ovulacija...ili...nemam pojma...

: Gost - 26. mart 2007 16:39:00(UTC)
ZBUNJUJUCE MILENICE, ALI TACNO.
SVE ZENE KOJE IMAJU TZV SETAJUCE CIKLUSE, DAKLE NICU TACNO NA 28 DANA, NEGO CAS OVAKO CAS ONAKO, IMAJU I SETAJUCE OVULACIJE, TJ MOZE SE DESITI OVULACIJA BILO KADA IZMEDJU 7-8 DANA CIKLUSA, DO KADA OSETE PMS, ZNACI 6-7 DANA PRED PRVI DAN SLEDECEG CIKLUSA.
ZNACI BILO KADA IZMEDJU 8 I 38 DANA , NEKAD PRE NEKAD KASNIJE.

: Gost - 26. mart 2007 15:46:00(UTC)
E pa sada drage moje meni nista nije jasno. Na nekom sajtu na netu procitah da ako zena ima neredovne cikluse bi trebalo da prvi dan ovulacije joj bude kada od najkraceg ciklusa oduzme 20 dana a poslednji kada od najduzeg ciklusa oduzme 10 dana. Pa po tome meni ovulacija traje od 8 do 38 dana ????? icon_eek icon_eek icon_eek Pa kako to?Ili ja nisam to dobro razumela... sok sok sok sok sok sok sok sok sok
A i jutros ja uradila test Maby baby i opet maglicasta slika...Definitivno necu vise da se oslanjam na njega!!!!!Ma samo lupeta nesto a sigurno da ga ispravno koristim!!!!
Ljubim vas i mislim na vas!!! zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: Gost - 26. mart 2007 11:32:00(UTC)
kad malo premotam film, ja u stvari nisam imala ovulaciju od proslog septembra.....
prvo jer sam tada radeci amanilzu hormona videla da su mi estrogeni na minimumu, a onda sam posle nekoliko meseci pila diane35, i sada proslog meseca sam (potvrdjeno) imala anovulatorni ciklus, tako da sam ja zaboravila kako uopste izgleda taj osecaj .....ovulacije.....
ali imam ja dobru dr.......pa cemo se vec nekako snaci.......

: Gost - 26. mart 2007 6:45:00(UTC)
Kod mene se jedino sekret pojavi i malo bolovi u ledjima.

: Gost - 26. mart 2007 2:21:00(UTC)
Nadam se da ovaj blagi bol u donjem stomaku tj. neko trnjenje koje traje vec dva dana znaci i ovulaciju.Ciklus mi je bio jaaako dug proslog meseca (trajao je 48 dana icon_eek icon_eek icon_eek ) pa ne bih mogla ni uz pomoc trika da odredim plodne dane.

: Gost - 14. mart 2007 23:39:00(UTC)
hahaha :> ;] ruganje u pravu si!
Nemam namjeru da isprobavam!!! anene

: Gost - 14. mart 2007 22:09:00(UTC)
da, ali valjda treba vrlo malo... mada ja bas ne bih eksperimentisala sa tim... to je verovatno jedan od onih "starinskih" recepata, kapiram da bi reakcija moje doktorke kad nih joj to pomenula bila buljavko ruganje
:>

: Gost - 12. mart 2007 18:32:00(UTC)
[QUOTE]alix - 12/3/2007 3:00 PM

negde sam cula da pomaze ako se stavi malo belanca od jajeta

Mislis ako se stavi dolje? icon_rolleyes

: Gost - 12. mart 2007 17:00:00(UTC)
ja sam pitala doktorku za to, ona kaze da nema veze da li se primecuje sluz ili ne, nje ima u dovoljnoj kolicini cak i ako se ne vidi... a opet znam da se u okviru detaljnijih analiza vrsi ispitivanje i toga dal ima dovoljno sluzi jer ona pomaze kretanje spermatozoida i stiti ih od lokalne kiselosti unutra... he, negde sam cula da pomaze ako se stavi malo belanca od jajeta icon_eek icon_lol

: Gost - 11. mart 2007 16:01:00(UTC)
alix i ja se sjecam da sam prije imala sluzavi sekret,a sad nikako.Jedino osjetim tupi bol u stomaku pogotovo me zaboli lijevi jajnik.

: Gost - 10. mart 2007 22:09:00(UTC)
karlice to su ti pravi znaci!!! sad obavezno na ukrevetu i pravi bebu! moja drugarica koja ima 33 godine i problematicne jajnike, otisla kod ginekologa i ova joj je rekla da je sad pravo vreme za pravljenje bebe, i to je najvise provalila ne po ultrazvuku nego po toj sluzi! ova je poslusala i zatrudnela iz prve!! ja nesto nisam primetila da imam sluz, secam se da sam imala ranije, al u zadnje vreme nista. ponekad osetim tup bol u stomaku al to sam osetila i prosli mesec pa mi je bio anovulatorni ciklus... ne znam ni sama.. neznam

: Gost - 10. mart 2007 22:07:00(UTC)
Ne znam da li je neko vec napisao hmm , ali jedan od sigurnih simptoma ovulacije je i malo povisena telesna temperatura, negde oko 37 stepeni.

: Gost - 10. mart 2007 19:54:00(UTC)
Ja evo bas danas osetila ovulaciju!Bol u desnom jajniku i curi kao belance i probala sam mejbi-bejbi i pokazao je malo plodne dane!Danas mi je deseti dan menstruacije!Nadam se da ce biti jos ovih dana!
I ja imam policisticne jajnike!

: Gost - 5. mart 2007 11:16:00(UTC)

Vec sam rekla vise puta da imam policisticne jajnike, samim tim mogu jako bolno da osetim ovulaciju, naravno, nisam znala dok nisam proverila. Prvi put kada mi se desio tako jako bol da sam mislila da imam opasnu upalu jajnika, izasla sam sa posla i otrcala kod dr.. na uz se videla ovulacija, objasnila mi je da je to normalno kod mene, a , inace, svaka zena moze da oseti ovulaciju na razne nacine.. Eto, ja evo treci mesec osecam, bas sam juce osetila i proverom mejbi bejbija sam to i potvrdila. Taj mini mikroskop je u mom slucaju dobra stvar, to mi je i dr. potvrdila..
Imam, recimo bol kao kada trebam da dobijem, cudno onako,sto bi ja rekla, nesto mi se mulja, nekada mi se desava da me bas boli levi jajnik jace.. i to je to.. par puta mi se takodje desavalo da imam staklastu, providnu sluz, tj. sekret.. Okrenem dr i opisem.. ona kaze to je to..

To je moje iskustvo, tj. tako to ide kod mene..

POzz..

: Gost - 5. mart 2007 10:16:00(UTC)
i ja osjetim nekakav bol na lijevoj strani,ali nikada nemam promjene u sekretu,tj.nije mi sluzav.

: Gost - 5. mart 2007 3:18:00(UTC)
Ja jos uvek nisam sigurna ali radim na tome...
Jedino sto mogu da kazem da me bole jajnici taj dan kada mi je ovulacije ali, ni za to nisam sigurna icon_lol

: Gost - 5. mart 2007 2:25:00(UTC)
Dobro je sto si pokrenula ovu temu jer jako malo zena zna simptome. Moji su sledeci i potvrdjeni ultrazvukom: ja ujutru osetim bol u levom jajniku i sekret mi tih dana bude kao sveze belance, providan i rastegljiv. Takodje mi se na licu pojavi i jedna potkozna bubuljica. I tako svakog meseca.

: Gost - 2. mart 2007 1:22:00(UTC)
o ovome se vec pisalo po malo u drugim temama, al bi bilo super da skupimo iskustva, pa se mozda ja pronadjem u nekom i bude mi jasnija moja situacija! ja na primer, NEMAM POJMA kad mi je ovulacija, ponekad osetim tup bol u stomaku u sredini cuklusa,al ga ponekad osetim i u drugim intervalima, pa opet nisam sigurna... sekret mi je ponekad sluzav, al ponekad ne provaljujem nikakvu promenu... apsolutno nista sto bi mogla da povezem sa plodnim danima... neznam aj sad vi ;]

: Gost - 26. februar 2007 22:44:00(UTC)
ceca25: temperaturu meriš običnim toplomerom u ustima ili analno ali uvek na istom mestu i u isto vreme! :)

: Gost - 26. februar 2007 21:26:00(UTC)
a meni sekret nikada nije sluzav!!!
Prvih 15-ak dana bude rijedak sa malim grumuljicama,a kasnije bas,bas gust!

Mozda to znaci da meni nema ovulacije!?A joj!!! sok

: Gost - 26. februar 2007 19:27:00(UTC)
Kod mene je uvek bilo sekreta kao belance ali u zadnja tri meseca nema uopste!Videcemo za neko vreme,nadam se da ce opet biti!

: Gost - 26. februar 2007 19:08:00(UTC)
Kod mene sem sekreta nema nikakvih promena.Kad su mi plodni dani tad je malo jaci i nista vise. Desilo mi se da imam bolove u ksrtima kao kad treba da dobijem. I dalje radimo na bebi ukrevetu ukrevetu ukrevetu Prosli mi plodin dani.Sad cekamo pa sta bude neznam neznam neznam neznam neznam trudnica trudnica trudnica

: Gost - 19. februar 2007 20:18:00(UTC)
Duska,kojim toplomerom meris temperaturu?
Obicnim toplomerom ili...?

: Gost - 18. februar 2007 22:02:00(UTC)
Želim da ti tekst pomogne...i da uradiš sve što treba da ispuniš svoj san...Samo napred, tu smo da se bodrimo...Smršaj i zbog sebe, bolje ćeš se osećati...Uradi sve što je u tvojoj moći i radosni dan će doći...Sigurna sam. Srećno! :-*

: Gost - 18. februar 2007 20:25:00(UTC)
Bubice, mnogo ti hvala na ovom tekstu.....Ja imam problem sa ovulacijom tako da giša razmišlja o stimulaciji ovulacije....Što se tiče gojaznosti, tu si potpuno u pravu...Ja prva treba da smršam i već radim po tom pitanju:)

POZDRAV

: Gost - 18. februar 2007 20:19:00(UTC)
ja recimo imam ovulaciju neki 20 dan ciklusa...Tada osecam tup bol u donjem stomaku i jajnicima....Sekret mi je sluzav.Giša mi je rekla da su to simptomi ovulacije....Nikada nisam merila temperaturu i od sledeceg ciklusa ću to i početi....
Recimo prošli mesec, drage moje, desilo mi se da sam imala sukrvicu, preprašila sam se, da bih mi sestrina svekrva rekla da mi je tada pukao folikul i da sam trebala da se bacim na posao.

Tako BUBAMARICE, verovatno imaš ovulaciju :)

: Gost - 5. februar 2007 19:37:00(UTC)
CECA 25
tri meseca nije strasno bice ....bice....nebrini

: Gost - 5. februar 2007 14:01:00(UTC)
Ma tek 3 meseca BUBAMARICE.
Nije puno...Mada kada to tako jako zelis zna da bude icon_rolleyes

: Gost - 5. februar 2007 11:51:00(UTC)
ceca 25
koliko dugo vec radite na bebi??

: Gost - 5. februar 2007 1:40:00(UTC)
ja cesto imamproblema sa sekretom ali od kada radimo na bebi saznala sam da se sekret promeni u danima ovulacije tako da su mi tek sada jasne promene mog sekreta a da nije ni jedna grupa... Juce sam saznala da moja ovulacije nije 15.-16. dan nakon menstruacije vec ranije tako da mi se cini da i ja osecam taj bol u janicima (prisecam se)
Tek sada sam sve skolopila kockice...
Od ove menstruacije cu poceti i tempreaturu da merim...
Bubamarice,sasvim je normalno to sto osecas! U tim danima se bacite na posao icon_lol

: Gost - 4. februar 2007 16:40:00(UTC)
Pošteno rečeno ja nemam pojma kad je to...niti osećam, ali to je individualno...I da, sasvim je normalno, čitala sam, da se sekret promeni za vreme ovulacije...A taj tup bol u donjem stomaku, možda nekad i osetim, ali ne obrćam pažnju...
Znači, nisam ti bila mnogo od pomoći...Mi se ionako ne obaziremo na to, pa sam ostajala u drugom stanju...

: Gost - 4. februar 2007 14:06:00(UTC)
da oseti se neki tupi bol u donjem delu ..sluz..temperatura ko sto aiko kaze 37.1kod svake zene je drugacije neke osete neke ne..al to je ustvari to..

: Gost - 4. februar 2007 12:53:00(UTC)
Meni je tad i temperatura bila oko 37, 1

: Gost - 4. februar 2007 12:40:00(UTC)
-------------------------------------------------------------------------------- Zanima me da li se nekoj od vas desi da oseti neku promenu kad su vam plodni dani.Meni cesto bude neka sluzava tecnost na dnevnom ulosku ali nisam prije na to obracala paznju ko sad da li je to normalno ili.....

: Gost - 31. januar 2007 1:09:00(UTC)
Stimulacija ovulacije

Već dugo sanjate o tome da postanete roditelji. Meseci prolaze, a ništa se ne dešava. Beba baš voli da je čekaju! A ako je problem u ovulaciji?
Ovulacija je ključni period (u sredini menstrualnog ciklusa) u kome je žena plodna. Kada je ovulacija "lenja", možemo je stimulisati odgovarajućim lekovima. Ali oni sa sobom nose i određeni rizik, tako da je veoma važno ispitati sve uzroke moguće neplodnosti pre nego što se upustite u ovu vrstu lečenja.

Imate li seksualne odnose u pravom trenutku?

Da bi došlo do začeća, idealno je imati seksualne odnose svakog drugog dana između desetog dana ciklusa (prvi dan je početak menstruacije) i osamnaestog.

A ako se i tada ništa ne desi?

Nemojte odmah gubiti glavu, mnogi razlozi mogu da objasne vaše teškoće. Najpre nestrpljenje. Ginekolozi preporučuju da parovi sačekaju dve godine redovnih seksualnih odnosa i bez upotrebe kontraceptivnih sredstava (manje, ako imate više od 35 godina) pre nego što se zabrinu. Ako i posle ovog perioda ne zatrudnite, posavetujte se sa lekarom.
Naime, uzrok može biti organskog porekla. Da bi došlo do začeća, ne samo što ovulacija mora da bude tačna (poremećaj ovulacije je uzrok u 30 odsto slučajeva neplodnosti), već i jajovodi moraju biti prohodni, a spermatozoidi dobrog kvaliteta. Da biste saznali u čemu je problem, morate uraditi seriju pregleda (postkoitalni Huhnerov test, radiografija jajovoda i materice, analiza hormona, spermogramc).

Šta se radi u slučaju poremećaja ovulacije?

Ginekolog ima više rešenja. Ponekad je dovoljna hormonska terapija da se problem reši. On takođe može od pacijentkinje tražiti da smrša (ili se ugoji!) jer su masne naslage "hormonski aktivno" tkivo i mogu da dovedu do poremećaja ovulacije. Druga važna preporuka jeste odvikavanje od pušenja. Duvan negativno deluje na plodnost, produžava trajanje kontracepcije i povećava opasnost od pobačaja. Konačno, kao poslednje rešenje, lekar će prepisati lekove induktore koji stimulišu ovulaciju. Postoje dve vrste:

Klomifen citrat je lek koji se uzima oralnim putem, uglavnom jednom dnevno u prvim danima ciklusa. Pacijentkinja mora biti pod lekarskim nadzorom (temperatura, ekografija jajnika radi provere proizvedenih folikula), što će po potrebi omogućiti prilagođavanje doze leka. U principu, lečenje traje tri ili četiri ciklusa, često naizmeničnom metodom: u toku jednom ciklusa se lek uzima, a u toku sledećeg ne. Ako pacijentkinja ne zatrudni posle ovog perioda, možda je potrebno promeniti terapiju.
Gonadotropini (vrsta hormona) drugi tip su induktora. Oni se daju putem injekcije i to samo u posebnim slučajevima. Ova vrsta lečenja zahteva vrlo ozbiljan lekarski nadzor pacijentkinje.
U principu se lekovi za izazivanje ovulacije ne preporučuju pre 43. godine.

Da li su ovi lekovi efikasni?

U slučaju uzimanja klomifen citrata, do trudnoće dolazi u 40 do 50 pedeset slučajeva. Gonadotropini su efikasniji, ali opasnost od višestruke trudnoće je veća ukoliko se lečenje ne kontroliše dovoljno. Neophodno je posle svakog ciklusa proveravati nivo hormona i raditi ekografiju.

Da li je opasno izazivati ovulaciju?

Najveća opasnost je mogućnost višestruke trudnoće, a samim tim i prevremenog porođaja. Ova opasnost je deset puta veća ako se uzima klomifen citrat, nego u slučaju prirodne ovulacije. Rizik je još veći uz gonadotropine. Takođe je neophodno pomenuti i povećanu opasnost od pobačaja i vanmaterične trudnoće. Ređe se javljaju slučajevi tromboze i prevelike stimulacije jajnika. Što se tiče raka jajnika, dugoročna opasnost još nije dokazana. :-*

: Gost - 29. avgust 2006 16:35:00(UTC)
bas tako icon_wink

: Gost - 27. avgust 2006 18:54:00(UTC)
Samo hrabro dalje svila.
Nemoj da se deprimiras.Doci ce sve na svoje.Neko uspe pre,neko kasnije...budite uporni!

: Gost - 27. avgust 2006 16:22:00(UTC)
Veliki pozdrav i podrska od mene!!!Budi jaka i polako...da ne pricam sve isto sto je gore pomenuto...

: Gost - 27. avgust 2006 15:49:00(UTC)
Hvala vam svima,divne ste!!Znam i ja da ce taj dan doci ali nadam se sto pre zagrljaj

: Gost - 27. avgust 2006 12:53:00(UTC)
Svila bice sve u redu nemoj se sekirati docice beba samo polako,nemoj puno razmisljati o tome,jednog dana obradovaces nas divnim vestima. :)

: Gost - 27. avgust 2006 11:23:00(UTC)
Kako ces se jedan dan iznenaditi!!! Kad malo popustis i kad ne budes preterano mislila o tome! Samo sto mi zene tesko mozemo da "ne mislimo"...hoce li, nece li... Znas, to jedno malo, lepo, "specijalno" dete mora da dodje na svet ali sad nije bilo NJEGOVO vreme ni mesec da nastane u tvojoj tibi... Ali vec neki sledeci mesec... Ja to dobro znam!

: Gost - 27. avgust 2006 3:50:00(UTC)
Upravo sam dobila :( :( idemo dalje!
Hvala vammmmmmm!!!

: Gost - 17. avgust 2006 18:05:00(UTC)
Svila, javi se. Jesi li radila test??? Kako je prošlo??? Danas si trebala zar ne. Nemoj nas držati u neizvjesnosti. JAVI!!
Ja se od srca nadam da je se pojavio +.
zagrljaj caos caos

: Gost - 15. avgust 2006 21:32:00(UTC)
ma nesekiraj se bice sve ok :)

: Gost - 15. avgust 2006 18:26:00(UTC)
Nemoj da se sikiras, sve ce biti ok!

: Gost - 15. avgust 2006 11:44:00(UTC)
Nemoj da brines, sigurno nije nista strasno...mozda ponovo ovuliras...to se desava a i znas da su se neke bebe nastale bas pred kraj ciklusa ili cak i pocetkom...javljaj rezutat testa, da li imamo novu trudnica

: Gost - 15. avgust 2006 5:49:00(UTC)
Hvala na odgovorima :) imala sam tu sluz i za vreme ovulacije i ultrazvukom je potvrdjena ov. zato mi je ovo malo cudno :(

: Gost - 14. avgust 2006 11:32:00(UTC)
A da li si imala takvu sluz za vreme ovulacije? Moze da bude i zakasnela ovulacija...nadam se ipak da je ono sto Ivana kaze-moguca trudnoca :) :) :)

: Gost - 12. avgust 2006 15:19:00(UTC)
to sto pises Svila nisam ni ja imala ali pred menstruaciju pojavilo se i ja sam ostala u drugom stanju trudnica bas tako kao sto opisujes rasteze se kao belance,ni meni se nije desavalo i desilo se kad sam ostala u drugom stanju,mada nemora da znaci nemoj da se uzdas u moj primer nemoj se puno nadati desice se :-* trudnica

: Gost - 12. avgust 2006 6:02:00(UTC)
Ja imam jos 5 dana do (ne)dobijanja anene i zadnja 3 dana imam sluz kao za vreme ovulacije (rastezljivu kao belance) nikada mi se ovo pre nije desilo jer i za vreme ovulacije traje samo 1 dan i bude je vrlo malo. Da li je neka od vas imala ovako nesto i da li se zavrsilo +? buljavko caos