Obaveštenja

Icon
Error

: Draganab - 25. februar 2011 11:31:29(UTC)
14.dana ciklusa mi je uradjena inseminacija,a otprilike 3 dana nakon toga osetila sam kao nesto vlazno,pojavio mi se gust,beo,rastegljiv sekret koji zatvara ulaz u vaginu,ne curi na ves,smo tu stoji,i ja to nikad u zivotu nisam imala!Moze li to nesto da znaci.sad mi je 22.dan jos uvek je tu,a ja sam jako nervozna i tuzna jer se bojim neuspeha.Ima li neko iskustva sa sekretom ko je trudan a da mu se ovako rano javio?

: Boca - 29. januar 2011 22:30:37(UTC)
E, bas mi je drago zbog tebe , Maka bravo Zelim ti da uzivas u trudnoci i da imas brz i lak porodjaj :)
Uostalom ,ti sada mozes preci na I tromesecje... :) zvezda a ja u ponedeljak idem ponovo kod doce, pa se nadam da cu ti se pridruziti na toj temi klanjam
veliki pozzzzz :-*

: MakaMakica - 28. januar 2011 14:25:26(UTC)
Pročitala sam tvoju poruku Boco i nadam se da će sve biti u redu!Moraš i ti biti optimista.
A ja sam juče bila na ultrazvuku i doktorka je potvrdila trudnoću i sve je u redu.Kako ona kaže Normalan početak trudnoće.Trebam da proverim krvnu sliku i još neke stvari,krvnu grupu jer nisam sigurna koja sam.Rekla mi je da odmaram što više,a ja samo to i radim.

: Boca - 26. januar 2011 19:57:16(UTC)
Evo mene... ne bas tako srecne :( bila sam jutros na prvom pregledu i jeste trudnoca u pitanju, ALI: prvo je video g.mesak koji je jako mali i ne odgovara nedelji trudnoce u kojoj on misli da jesam, a drugo sto je video neku nehomogenu masu(ili kako god da se zove) za koju je mislio ili da je blizanacka trudnoca bila, pa je to plod koji se nije odrzao, ili krvarenje koje je u okviru materice, pa mi je dao da radim betaHCG i rekao da ako je rezultat enormno veliki-da to onda ne valja(da je to bila bliz.trud.) a ako je u granicama normale-onda je ok.... tako je i bilo, rzultat bete je 1.704, znaci nista alrmantno, tako da sada samo ostaje da odem ponovo kod njega na UZ u ponedelj-utorak da vidi da li plod raste... eto, strepnji nikad kraja... :( mada, je doktor veliki optimista i pozitivac i bas mi nekako uliva poverenje, pa sam i ja malo vise optimista, nego pesimista po ovom pitanju. A i zbog toga sto u 1. trudnoci sam isto imala krvarenje, samo vaginalno, pa na prvom UZ nije mogao nista ni da vidi, vec tek posle 10 dana... Eto, to je to novo kod mene, pa se kuckamo sa novim informacijama.
Maka sta ima kod tebe?

: Boca - 26. januar 2011 19:55:24(UTC)
Evo mene... ne bas tako srecne :( bila sam jutros na prvom pregledu i jeste trudnoca u pitanju, ALI: prvo je video g.mesak koji je jako mali i ne odgovara nedelji trudnoce u kojoj on misli da jesam, a drugo sto je video neku nehomogenu masu(ili kako god da se zove) za koju je mislio ili da je blizanacka trudnoca bila, pa je to plod koji se nije odrzao, ili krvarenje koje je u okviru materice, pa mi je dao da radim betaHCG i rekao da ako je rezultat enormno veliki-da to onda ne valja(da je to bila bliz.trud.) a ako je u granicama normale-onda je ok.... tako je i bilo, rzultat bete je 1.704, znaci nista alrmantno, tako da sada samo ostaje da odem ponovo kod njega na UZ u ponedelj-utorak da vidi da li plod raste... eto, strepnji nikad kraja... :( mada, je doktor veliki optimista i pozitivac i bas mi nekako uliva poverenje, pa sam i ja malo vise optimista, nego pesimista po ovom pitanju. A i zbog toga sto u 1. trudnoci sam isto imala krvarenje, samo vaginalno, pa na prvom UZ nije mogao nista ni da vidi, vec tek posle 10 dana... Eto, to je to novo kod mene, pa se kuckamo sa novim informacijama.
Maka sta ima kod tebe?

: Boca - 24. januar 2011 20:14:07(UTC)
Maka, pregled sam zakazala za sredu pre podne, 26.01. pa cu odmah posle da vam javim sta se dogadja. Kako si ti , kako se osecas... jel imas neke simptome, osim sto ti kasni i sto te bole grudi?? ja nemam nikakve druge... samo sto ne mogu da sednem i da jedem normalno, sto mi nikada nije bio problem(cak ni u prvoj trudnoci), nego moram cesce a po vrlo malo... sto mi je jako nezgodno dok sam na poslu :(
Ti na pregled ides 27.01? Veliki pozdrav i drzimo fige!!! :)

: MakaMakica - 24. januar 2011 13:09:15(UTC)
Boco,ima li nekih novosti?Kada ideš na pregled?

: MakaMakica - 24. januar 2011 12:57:33(UTC)
Hvala!A tebi se bliži termin Sanja?Kako se osećaš?

: MakaMakica - 24. januar 2011 12:57:30(UTC)
Hvala!A tebi se bliži termin Sanja?Kako se osećaš?

: sanjas - 24. januar 2011 0:04:58(UTC)
Maka!bravo Cestitam!Tebi Boco takodje!

: MakaMakica - 23. januar 2011 14:32:21(UTC)
Evo me!!!Ima lepih vesti.Test krvi je potvrdio trudnoću.U četvrtak idem na ultrazvuk da doktorka pogleda.Ne znam šta da kažem.Plakala sam kad su mi rekli.Od sreće,naravno!Samo da potvrdi doktorka da je sve u redu.
Boco,javi se posle pregleda.
Sanja,bila si potpuno u pravu i sad ćemo preći na temu PRVO TROMESEČJE :)

: Boca - 23. januar 2011 1:38:39(UTC)
Hajde Maka, ja sam imala poslednju 16.12. i uradila 1. test 18.01. i isto mi se jedva videla II crtica...jedva, pa sam posle uradila juce, tj 21.01. i videla se bas jasnije...ne tako kao I,ali se odmah pojavila... tako da sam pitala dr da li mogu doci sled. nedelje, da li ce moci da se vidi sve sto treba i rekao je sigurno.... tako da...

: sanjas - 22. januar 2011 23:18:56(UTC)
Maka jel ima novosti?Cekamo.

: MakaMakica - 20. januar 2011 14:16:51(UTC)
Jako sam nestrpljiva!Mislim da ću već sutra uraditi test krvi.U svakom slučaju puno hvala i javiću ti rezultat. zaljubljen

: sanjas - 20. januar 2011 13:53:43(UTC)
Maka ako je sve tako kako si napisala onda si najverovatnije trudna.Mozes za dan,dva opet ponoviti da proveris,a ako si nestrpljiva uradi test krvi.Inace,druga crtica ne mora da bude jako crvena da bi znacilo da postoji trudnoca.I meni se tek nazirala,a bila sam trudna.Srecno!

: MakaMakica - 20. januar 2011 13:29:04(UTC)
Zdravo svima!I ja sam nova ovde i potrebno mi je vaše mišljenje.Poslednji ciklus sam imala 20.12.Inače imam redovne na 26 do 28 dana.Pre 2 dana sam uradila test i pojavila se i druga crtica,ali jedva vidljiva.Pokušaću da se strpim još 2,3 dana pa da ponovim test.Da li je bolje da uradim test krvi?I kakvo je vaše mišljenje o svemu tome?A grudi me jako bole i prvi put bradavice i oko njih,a ne kao obično sa strane. Hvala :)))

: Boca - 16. januar 2011 22:43:25(UTC)

pozdrav svima vama koji zeljno iscekujete II crtice... kao i ja :) ja sam nova na ovoj stranici, pa evo i ja da ubelezim ono sto me muci: naime, poslednja M mi je bila 16.12.(makar je tada poceo onaj braonkasti iscedak...a normalno mi je krenulo tek 19.12.) i evo do danas mi se nista ne pojavljuje, a u medjuveremu sam pila neki antibiotik, pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim...da li on moze uticati na to da se M pomeri. Inace su mi ciklusi na 26-28 dana. A grudi su pocele da me boluckaju tek pre 3-4 dana i to po malo (a inace kada treba da dobijem me bas jako bole skoro uvek) i donji stomak me tek vrlo,vrlo malo bolucka... skoro i da ne,ali eto...tek toliko, i to par puta u toku dana,najcesce kada radim nesto... Inace, kod prvog zaceca se nisam bas ni oko cega opterecivala, jer se desilo BUKVALNO iz prvog puta...Mazo, bas sam iscitala tvoje postove,pa... sta se desava sa tobom?

: maza - 5. januar 2011 23:32:06(UTC)
oceanprinces ..ja upravu imam simptome kao ti tj. danas mi je 25-ti dan c. i dobila sam taj smedji iscjedak
idem se nadat da su dvije crtice jer su mi ciklusi inace dugacki na 33-34 dana.... znaci dobila sam jedno 10-ak dana prije
a iscjedak se pojavio nakon 6-tog dana od moguce oplodnje.. jad da se nadam pa vam javim
grudi me ne bole osim sto me fisnu ponekad... ostalo nista...

: oceanprinces - 2. januar 2011 16:40:11(UTC)
Evo i ja da upisem par recenica. Verovatno ce sve ovo nekome znaciti , dok jednog dana bude googlao i trazio objasnjenje. Naime 27. mi je bila poslednja meca. imali smo samo jedan odnos, i 29 dc pojavi se malo braonkasto krvarenje.Pomislila sam da sam dobila, ali par dana kasnije uradim test i dve crtice se pojave. To bi znaci bilo implatancijsko krvarenja. a jos da dodam i da dojim bebca. hehhehe.Znaci kad hoce da se zakaci, zakacice se i da ne dizete noge i da dojite drugo dete. Kad se setim prvog puta koliko sam bil a opterecena, sad potpuno opustena i eto..
E sad samo jos da doktorka potvrdi da je mesak na svom mestu i bice sve ok. Sto se simptoma tice, nikakve nemam osim bolova u stomaku i ledjima. Mucnine nisu jos krenule. Eto , ja licno nisam verovala u ta implantacijska krvarenja i lsicno, ali eto desava se.

: Kacia - 4. oktobar 2010 13:33:10(UTC)
Ajde da se i ja nadam malo :)

Dakle trebalo bi da ne dobijem 10-11. okt.
Zadnjih 10-tak dana non stop me boli glava (a inace me skoro nikada ne boli) , bole me grudi, ustvari vise mi je nesto neprijatno ( a nikada me ne bole grudi u pms-u a ni van pms-a :) ), hvata me neka jeza non stop, hladno mi je. Nemam pojam ni kada je bila O (niti je osecam, niti je pratim jer ne mogu da se opterecujem), malo me je boleo donji stomak, a sada me bole ledja, tj krsta. Nervoza na sve strane (jadan mm) i ponekad neki bljak ukus u ustima.

Dakle imam sve simptome prehlade :)
ALi ipak cu se nadati da je ono lepo :)

: sanjisan - 2. oktobar 2010 13:29:05(UTC)
hvala, javljam vam cim saznam kakva je situacija. Daj Boze za sto vise 2.crtica

: niks - 1. oktobar 2010 19:45:46(UTC)
Ne znam sta da ti kazem sem da uradis test ili da izvadis krv pa da vidis kolika je beta :-*

: i.milanovic - 1. oktobar 2010 11:48:23(UTC)
Danas je drugi dan,malo je jace krvarenje, nemam nikakve simptome. Pre nego sam dobila imala sam bas jake bolove na dodir bradavica, sto mi se ne desava i grceve u stomaku. Hvala najlepse

: niks - 30. septembar 2010 19:00:22(UTC)
Sanjisan najbolje je da izvadis krv,da vidis kolika je beta i to ti je najsigurnije,radi se u privatnim laboratorijama i kosta oko 900 dinara,drzim ti pesnice za veliku betu :-*

: niks - 30. septembar 2010 18:56:44(UTC)
imilanovic mogu da budu,ali ne mora da znaci,koji ti je dan ciklusa danas,a da izvini pre svega dobrodosla cvecko i nadam se da cemo se lepo druziti zagrljaj

: i.milanovic - 30. septembar 2010 18:28:25(UTC)
Zdravo, nova sam i oprostite ako negde pogresim. Treba mi mala pomoc, imam malo jace bolove u predelu donjeg dela stomaka, krvarenje, bol bradavica na dodir, da li su to znaci trudnoce?

: i.milanovic - 30. septembar 2010 18:23:36(UTC)
Zdravo, trba mi malo veca pomoc, imam malo jace bolove u predelu donjeg dela stomaka i krvarenje, bol bradavica na dodir. postoji li mogucnost da sam u drugom stanju?

: Lekii - 30. septembar 2010 15:00:35(UTC)
Kod nas se ultrazvuk ne zakazuje, i ide se jednom mesecno u trudnoci, tkao da ne bi trebalo da ti zakzau tek za 3,4 meseca, to je mnogo. Ali trebalo bi da proveris ranije, ipak samo dr moze da ti kaze da li si trudna i da li je sve u redu

: sanjisan - 30. septembar 2010 10:52:34(UTC)
Ne znam da li samo da odem u Dom zdravlja gde dr moze da me pogleda ili da odem privatno da zakazem neki UZ? U Domu zdravlja ga zakazuju tek za 3, 4 meseca. U svakom slucaju jako sam uzbudjena i bas bih volela da sam trudna!

: Lekii - 30. septembar 2010 10:47:52(UTC)
Moguce je Sanjisan, meni je tako bilo u prvoj trudnoci, iygleda da sam imala ono implantaciono krvarenje. U drugoj nisam imala tih simptoma. U svakom slucaju, ako si trudna, onda je to neka 7-8 nedelja, pravo vreme za ginekologa, mozes jos danas da proveris

: sanjisan - 30. septembar 2010 10:39:18(UTC)
Zdravo drage moje,
Mi pokusavamo da napravimo nasu trecu bebu i vec kad sam pocela da se pomalo brinem (obe smo napravili iz prve) ja pocela da osecam simptome tipa, bolne grudi, mucnina, napadi gladi. Jedini problem je sto sam to pocela da osecam maltene odmah posle menstruacije (od 07.09.), i juce uradim test (22.dan) kad ono 2 crtice! Jel moguce to ili je meni ta menstruacija bila nesto sumnjiva (vise je islo braon bez simptoma ikakvih i odjednom je prestalo). Ne znam sta da mislim, a jajnici me bas onako zigaju i svi simptomi su mi kao u prvoj trudnoci. Pozdrav svima

: maza - 29. septembar 2010 21:10:27(UTC)
doborodslica i od mene :)

andjela tebi sve cestitike od srca i uzivaj u najljepsem periodu u zivotu!!

bdw. evo mene opet iscekujem cicu micu.. trebala bi doci 4-og toliko sma nestrpljiva da je to strasno
bdw. sda li je neko imao simptome tipa da ti se zateze stomak i sl. ne bol nego zatezanje bas
pitam za jednu moju priju posto istovremeno pokusavamo pa ajd rekoh da pitam

: Jillina - 16. septembar 2010 17:47:56(UTC)
Hvalaaaaaaaaaaa!

: niks - 16. septembar 2010 17:06:35(UTC)
Jillina dobodisla i kuckamo se u kafancetu :-*

: Jillina - 16. septembar 2010 15:30:06(UTC)
Zene, nadam se da cu vam se pridruziti uskoro! MM i ja radimo pa...Boze zdravlja! trudnica Veliiikiiii pozdrav!!! caos

: sanjas - 7. septembar 2010 21:36:32(UTC)
Andjela cestitam!:-* bravo: bravo bravo

: andjelamarko - 4. septembar 2010 19:02:45(UTC)
:) svima vama koje niste jos docekale da vidite II crtice,ne ocajavajte..kad tad ce roda svima da dodje trudnica

: niks - 2. septembar 2010 14:32:34(UTC)
bravo bravo bravo cestitam bas mi je drago,jos jedna manje u kafancetu,samo tako da nastavimo pa da tu kafanu zatvorimo jer nema gostiju,jos jednom cvecko

: andjelamarko - 2. septembar 2010 10:20:04(UTC)
II crtice konacno..3 nedelje trudna :)

: niks - 18. avgust 2010 17:19:09(UTC)
Uzmi tu tvoju "mazicu"i ljluljuskaj je ,bice ti lakse,ako ti je za utehu ja nemam jos nista da ljljuljam :(

: maza - 18. avgust 2010 17:05:19(UTC)
ne nis posebno... ono boli me stomak kao neki pritisak dolje... aetit mi varira jos nisam dobila

: niks - 18. avgust 2010 16:57:43(UTC)
icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry icon_cry mazo bas mi je zao,znam kako ti je.Kako se ti osecas sad mislim jel imas kakve promene,boli li te stomak,grudi?
Ne vredi nam da se nerviramo nego da i dalje ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ukrevetu ,pa sta nam Bog da.

: maza - 18. avgust 2010 16:21:09(UTC)
radila betu nalaz 0.7 ... sto znaci kako mi rekose da nema trudnoce
pa da i ovdje javim

: niks - 18. avgust 2010 12:05:53(UTC)
Citat:
buvica - 17/8/2010 23:56

Cao svima, ja sam nova na forumu. Bicu malo dosadna i opsirna. Mnogo godina sam bila sa druge strane i molila Boga da ne dobijem, jer nisam bila u braku itd..... A sada je naravno doslo vreme da zelim iz sveg srca da dobijem bebicu. Opisacu vam moje simptome, pa vas molim da date svoje strucno misljenje ;-) Imam oduvek ovulatorna krvarenja koja se krecu u rasponu od 11 do 18 dana, a nekad i 22.Mentruacije mi variraju od 28 do 35dana Nekada traju dan, nekada vise dana. Zadnju mentruaciju sam imala 22. jula. Otisla sam na more za vreme mentr. i moguce je da sam produzila ciklus jer sam se kupala svo vreme i mala odnose 4. i 6. dana. Mentruacija mi je trajala oko 8, 9 dana. 10. dana sam imala odnos, pojavila se ujutru rozikasta sukrvica koja lici na moju ovulaciju, ali je mozda bio i produzetak ciklusa... ko zna. 11 nismo imali odnos. 12, 13, 14, 15, 17, dan smo imali odnose. 16. smo preskocili :(... 14 dana sam imala ponovo sukrvicu nalik ovulaciji. Tada smo imali odnos. 19 dana sam imala bolove u predelu desnog jajnika, koji se reflektuju ka bubregu i mokracnom kanalu i krsnom delu kicme , ponekad imam takve bolove za vreme ovulacije i opet smo imali odnos. Prvi test sam uradila iz nestrpljenja vec 21 dana i ne sa prvom jutarnjom mokracom i bio je negativan. Drugi test sam uradila 27 dan isto je bio negativan :( s tim sto se kao blago uocava ali bledo druga crta ili ja previdjam iz prevelike zelje. Kao da se izdigla sa ravni papira, smesno, ali tako je, cak sta vise, ko da je svetlija od ostatka papira, hehe. Bazalna temperatura koju nikada nisam merila do sada, je bila oko 36, 6 do 36,8. Dok mi je tokom dana rasla 37 do 37, 3 i tako sedam dana. S tim sto sam je prvi put izmerila 20. dana, pa posle redom. Ne znam da li se racuna ta temperatura tokom dana?
Od simtoma pored temperature imam bolne i nabrekle grudi, pojacanu zelju za spavanjem, pojacan belicast iscedak( curne). Danas mi je 28. dan i pocela sam da osecam grceve kao pred menstruaciju. Stomak mi je naduven. Bojim se dobicu. Kukavica sam da ponovo uradim test. Sta vi mislite o svemu? Imali ikakve sanse da sam ipak trudna? Cmok za sve buduce mame :-*
Dobro nam dosla :-* Sanse da si trudna svakako postoje,ali,joj sto mrzim to ali,testove si radila rano,ustvari i sada ti je jos rano za testove,moj ti je savet da izvadis betu iz krvi koja sad vec sa sigurnoscu je porasla ako si trudna.Svi simptomi mogu biti i simptomi trudnoce u pms-a,necu da te razocaravam,ali najbolje je da sve simptome primas s rezervom.Drzim ti pesnice da si trudnica ,javljaj sta se desava i kuckamo se u kafancetu

: buvica - 18. avgust 2010 1:56:38(UTC)
Cao svima, ja sam nova na forumu. Bicu malo dosadna i opsirna. Mnogo godina sam bila sa druge strane i molila Boga da ne dobijem, jer nisam bila u braku itd..... A sada je naravno doslo vreme da zelim iz sveg srca da dobijem bebicu. Opisacu vam moje simptome, pa vas molim da date svoje strucno misljenje ;-) Imam oduvek ovulatorna krvarenja koja se krecu u rasponu od 11 do 18 dana, a nekad i 22.Mentruacije mi variraju od 28 do 35dana Nekada traju dan, nekada vise dana. Zadnju mentruaciju sam imala 22. jula. Otisla sam na more za vreme mentr. i moguce je da sam produzila ciklus jer sam se kupala svo vreme i mala odnose 4. i 6. dana. Mentruacija mi je trajala oko 8, 9 dana. 10. dana sam imala odnos, pojavila se ujutru rozikasta sukrvica koja lici na moju ovulaciju, ali je mozda bio i produzetak ciklusa... ko zna. 11 nismo imali odnos. 12, 13, 14, 15, 17, dan smo imali odnose. 16. smo preskocili :(... 14 dana sam imala ponovo sukrvicu nalik ovulaciji. Tada smo imali odnos. 19 dana sam imala bolove u predelu desnog jajnika, koji se reflektuju ka bubregu i mokracnom kanalu i krsnom delu kicme , ponekad imam takve bolove za vreme ovulacije i opet smo imali odnos. Prvi test sam uradila iz nestrpljenja vec 21 dana i ne sa prvom jutarnjom mokracom i bio je negativan. Drugi test sam uradila 27 dan isto je bio negativan :( s tim sto se kao blago uocava ali bledo druga crta ili ja previdjam iz prevelike zelje. Kao da se izdigla sa ravni papira, smesno, ali tako je, cak sta vise, ko da je svetlija od ostatka papira, hehe. Bazalna temperatura koju nikada nisam merila do sada, je bila oko 36, 6 do 36,8. Dok mi je tokom dana rasla 37 do 37, 3 i tako sedam dana. S tim sto sam je prvi put izmerila 20. dana, pa posle redom. Ne znam da li se racuna ta temperatura tokom dana?
Od simtoma pored temperature imam bolne i nabrekle grudi, pojacanu zelju za spavanjem, pojacan belicast iscedak( curne). Danas mi je 28. dan i pocela sam da osecam grceve kao pred menstruaciju. Stomak mi je naduven. Bojim se dobicu. Kukavica sam da ponovo uradim test. Sta vi mislite o svemu? Imali ikakve sanse da sam ipak trudna? Cmok za sve buduce mame :-*

: niks - 17. avgust 2010 13:38:38(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo ,JEDVA CEKAMO POZITIVAN REZULTAT

: maza - 17. avgust 2010 12:29:34(UTC)
nisam danas posto u blizini nemam labaratoriju ... mozda popodne ili sjutra javim svakako

: niks - 17. avgust 2010 10:52:50(UTC)
Jel si otisla u laboratoriju?

: maza - 17. avgust 2010 10:18:47(UTC)
Pijovicka ..hvala puno na odgovoru :)) Mozda vec danas to uradim a ako ne sjutra uglavnom hvala vam na podrsci i razumijevanju :)
javim rezultate svakako :)

: Pijovicka - 17. avgust 2010 8:25:27(UTC)
Mazo uradi Beta HCG iz krvi, analiza ti je oko 600-700 dinara u privatnim laboratorijama. Inace već par dana posle začeća može da se vidi povećanje, odnosno da li jesi ili nisi trudna. 

: maza - 16. avgust 2010 23:24:10(UTC)
hm...pa da znas.. ali ne znam da li je i za to rano??? mozda krajem nedjelje to uradim... bdw. znate li koja je okvirna cijena testa krvi?

: niks - 16. avgust 2010 21:28:26(UTC)
neznam neznam neznam neznam neznam neznam
Izvadi krv i znaces na cenu si,ne muci se hmm

: maza - 16. avgust 2010 18:27:08(UTC)
niks a da podjes kod jos nekog doce ?? cisto po misljenje??
jer je meni dr. rekla ako posle tri mjeeca ne uspijem da trebam da dodjem po terapiju sto je meni bilo relativno brzo al ajd vidjet cemo

bdw. uradih ja juce test :( bio negativan a ja jos nisam dobila napisala sam u kafancetui ovdje gore par postova iznad
ne znam sad razmisljam da li uopste postoji mogucnost da meni ne djeluju ntako da kazem
ti testovi jer mi ni u prvoj trudnoci ni jedan nije bio +
hm ne znam

: niks - 16. avgust 2010 15:36:22(UTC)
Hvala na zeljama i savetu :-* ,bas sam malopre citala ove negde na forumo o tom leku.Ni meni nije jasno zasto mi ga do sada nije dao,pogotovo sto on sumnja da dolazi ustvari do zaceca,ali da se desi pobacaj jos u najranijoj fazi-pre nego sto treba da stigne vestica .Ne znam stvarno sta da radim,sko da sam odlucila da pocnem da uzimam peruvian macu sad kad ode vestica ,a sad sam citala o tom leku neznam neznam neznam neznam neznam

: Pijovicka - 16. avgust 2010 14:47:42(UTC)
Niks baš bezveze što ti je došla vestica

Možda bi trebala da vidis sa ginekologom oko utrogestana. Meni se posle 3 godine pokušavanja ispostavilo da mi samo fali progesteron i Utrogestan je rešio problem. Ne može da ti škodi pošto sam utrogestan prave od prirodnog hormona(kako saznah od svinjskih), nije neki sintetizovani, a utiče samo na povećanje mogućnosti da ti se jajna ćelija učvrsti u zid materice, kao i da se zadrži tu. Takodje još jedna dobra stvar je što sam hormon prirodan(ako ga proizvodimo dovoljno) ili iz leka ne utiče na nivoe drugih hormona te samim tim ne izaziva nikakve probleme čak i ako se ispostavi da nije bio potreban. Ima nekih kontraindikacija kao sto su umor, pospanost, ređe glavobolja i tako to što ionako većina lekova izaziva :S
Njega bi pila onda od ovulacije pa najmanje dok ne potvrdis da li jesi ili nisi ostala u drugom stanju. Odnosno do vestica ili ako ostaneš u drugom stanju dok ti doktor ne kaže da prestanes da ga pijes.

Nadam se da ćete uskoro imati lepih vesti zagrljaj

: niks - 16. avgust 2010 11:45:13(UTC)
Hvala puno na podrsci.Sta se desava s tobom,s vama?,kad radis test,ja sam vec pocela da navijam za vas bravo bravo bravo bravo bravo bravo ,i spremila sam cvecko

: maza - 15. avgust 2010 23:06:19(UTC)
nikis drzi se ti pa sledeci mjesec cim prodje ti u akciju
od srca ti zelim sto prije te dvije crtice :))

: niks - 15. avgust 2010 14:35:08(UTC)
Ma prava pravcata vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica i opet vestica vestica vestica vestica vestica

: maza - 15. avgust 2010 13:39:48(UTC)
a niks je li ti to prava vjestica ?? ako ti je iole manje krvarenje podji ti kod dr. jos jedanput
ja jos nisam dobila a test negativan kao sto napisah ako ne dobijem do petka idem na UZ
stim sto ili sam ja sisla s uma pa pocinjem da umisljam ili sam stvarno trudna jer imam neki takav osjecaj
ovako covjek poludi ali ozbiljno

: niks - 15. avgust 2010 11:49:19(UTC)
vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica vestica icon_twisted icon_twisted icon_twisted icon_twisted icon_twisted icon_twisted

: niks - 14. avgust 2010 20:24:50(UTC)
Meni je sve isto kao i kad treba da dobijem:bole me grudi,imam grceve u stomaku i sukrvicast sekret na vesu,samo sto mi se dosad pojavljivao taj sekret par sati pre nego sto dobijem,a sad jos nista icon_lol ,videcemo ujutru kad uradim test

: maza - 14. avgust 2010 18:20:06(UTC)
boze kako su ovi dani ko mucenje.... :(
boli me stomak i krsta muci mi se... sva sam se zamastila ...
i to jos gore sto moze biti PMS ili trudnoca jojjjjjjjjj za poludit
negdje sam citala da je jedan od sipmtoma gasovi ja se ne mogu suzdrzat evo vec par dana

: niks - 13. avgust 2010 21:20:04(UTC)
prosao dan i po icon_lol icon_razz bravo

: niks - 12. avgust 2010 12:48:03(UTC)
javicu svakako evo jos nisam dobila,a proslo je VEC pola dana icon_wink

: sanjas - 12. avgust 2010 9:29:47(UTC)
Niks srecno i javi se kad uradis test.

: niks - 10. avgust 2010 18:07:07(UTC)
Hvala :) I ja se nadam,jako se nadam.U cetvrtak /NE/treba da stigne vestica ,pa cemo videti

: kriki25 - 10. avgust 2010 13:51:29(UTC)
Niks draga, jos je rano da se vidi da li si trudna ili ne. Znam da je tesko, ali budi strpljiva bar jos nedelju dana, pa uradi test. Drzim ti palceve da se pojave dve crtice!

: niks - 9. avgust 2010 19:45:41(UTC)
Ja sam nova ovde,ali citala sam clanke i vidim da ste jedna drugoj dosta pomogle.
I meni treba mala pomoc odnosno misljenje:danas mi je 25. dan ciklusa i radila sam ultrazvuk: LP 45 AP 39 endometrijum 14.9mm,desni jajnik 40x26,levi jajnik 33x28,folikula nema ni u jednom jajniku.
DA LI SAM trudnica
Nadam se jer pokusavamo vec godinu i po dana i nista

: niks - 9. avgust 2010 19:44:23(UTC)
Ja sam nova ovde,ali citala sam clanke i vidim da ste jedna drugoj dosta pomogle.
I meni treba mala pomoc odnosno misljenje:danas mi je 25. dan ciklusa i radila sam ultrazvuk: LP 45 AP 39 endometrijum 14.9mm,desni jajnik 40x26,levi jajnik 33x28,folikula nema ni u jednom jajniku.
DA LI SAM trudnica
Nadam se jer pokusavamo vec godinu i po dana i nista

: andjelamarko - 30. jul 2010 10:05:11(UTC)
I ja sam cula..nadam se da je tako :(

: sanjas - 30. jul 2010 9:22:38(UTC)
Andjela :(,ali cula sam da je moguce da zena ima menstruaciju dva,tri meseca a da je trudna.

: andjelamarko - 30. jul 2010 0:15:01(UTC)
Stigla je M. :( :( strasno me boli stomak...da li to mora da znaci da nisam trudna?Cula sam da i ako dobijem ima sanse da sam trudna...

: sanjas - 29. jul 2010 13:50:18(UTC)
Nema na cemu.Zato i jesmo ovde da razmenjujemo iskustva.Samo hrabro!

: andjelamarko - 29. jul 2010 13:32:59(UTC)
Hvala Sanja..stvarno mi olaksavas sve ovo :)

: sanjas - 29. jul 2010 11:58:40(UTC)
Ne mora da se desi krvarenje.I bolje je da ga nema.

: andjelamarko - 29. jul 2010 10:56:13(UTC)
strah me je uopste da pokusam jer sam se prosli put toliko razocarala..ali neka prodje jos malo pa cu proveriti..imam jos jedno pitanje koje me muci jer ja nisam prije imala iskustva sa tim..da li je obavezno da se desi blago krvarenje pri implantaciji fetusa u matericu?ili moze da i ne bude toga?

: sanjas - 28. jul 2010 22:21:43(UTC)
Andjela pokusaj sutra ponovo,pa ces videti.Jos jednom srecno!

: andjelamarko - 28. jul 2010 9:56:02(UTC)
evo danas je treci dan bez M.Ne boli me stomak i nemam osjecaj da cu da dobijem.Kad sam radila test uzela sam prvi jutarnji urin,i nije se ni nazirala druga linija.Mada cula sam da test moze da bude lazno negativan i da ta druga crta se nekad ne pojavi zbog niskog nivoa hCG hormona u urinu..verovatno je trudnoca jos vrlo mala.Hvala Sanja:*

: sanjas - 28. jul 2010 9:28:14(UTC)
Andjela pokusaj opet sutra.Ja sam i prvi i drugi put radila dva dana po izostanku menstruacije.Jel si kao uzorak uzela prvi jutarnji urin?Taj je najkoncentrovaniji,mada moze da pokaze i u kasnijim.Ja ni prvi ni drugi put nisam koristila prvi jutarnji.Jel se druga crtica ni ne nazire?Ona ne mora da bude bas jako crvena,kao sto je na slici.Javi kad ponovis test.Srecno!Inace i ja sam pre prve trudnoce dva,tri meseca imala sve simptome,ali nije bilo nista.I onda sam posle toga ugledala II crtice.

: andjelamarko - 27. jul 2010 10:13:48(UTC)
Neka mi neko pomogne da prestanem da se bedacim zbog jedne crtice koju sam nazalost videla juce..:( meca jos nije stigla doduse trebala je juce tek ali ja i dalje imam simptome trudnoce kao npr.bolne grudi,spava mi se cesto,bole me ledja,lako se umaram...koliko jos da sacekam da mi prikasni(daj boze) pa da opet radim test? to je dugo ocekivana beba i ne bi me bilo srecnije kad bih videla II crtice.. :?

: Jovanica-90 - 14. april 2010 12:32:13(UTC)
Jao kada se samo setim nije mi dobro. Pre nego sto sam saznala da sam trudna, znaci taj prvi mesec, zaista sam pomislila da imam neku smrtnu bolest daleko bilo, kako sam se uzasno osecala. Nisam ustajala iz kreveta, imala sam temperaturu 37,2 stalno, vrtelo mi se u glavi konstantno, nisam mogla da jedem, zamorila bih se kao da sam trcala maraton od samog tusiranja, a emociju nijednu jedinu nisam imala - bila sam strasno prazna (inace je sasvim obrnut slucaj). To je trajalo jedno nedelju-dve, a onda su mi se hormoni malo slegli, ali su pocele glavobolje, bolovi u ledjima i donjem stomaku, mucnine cim sednem za sto, cesti odlasci u wc, bolne grudi i pojacao mi se sekret. Ulazak u cetvrti mesec mi je stvarno pravo olaksanje sto se svih simptoma tice - osim sto sad mnogo cesce idem u wc, ali nema veze.

: skljonco - 11. april 2010 0:06:29(UTC)
samo da spavam, spavam i spavam , a u pauzama da idem u wc po 10 puta icon_eek ,ostalo nista i grudiiiiiiiiii buknule ko...mucnine u prvoj nisam imala, a sad sve isto samo sto mi se klopa gadi i sto je znalo da mi bude nocu muka, sada sam nekako vise umornija ,al proslo je..Inace svaka trudnoce je razlicita , tako da nemoj da se brines, samo pozitivno i sve ce biti ok.Ja odista uzivam u svakom danu, mada moram priznati da sam vise brinula u prvoj trudnoci, ali sam takodje imala manje ovih pocetnih tegoba :)

: Estella - 10. april 2010 23:38:17(UTC)
Normalno je to sto razmisljas da li je sve u redu, ali veruj mi - jos je rano za simptome, ja do devete nedelje nisam imala nijedan jedini! A i cela trudnoca mi je prosla nekako lagano, bez izrazenih simptoma da sam cesto zaboravljala da sam trudna.

: t01 - 10. april 2010 21:54:06(UTC)
Hvala Anita zagrljaj valjda je stvarno tako.
Sledeće nedelje idem kod dr-a, pa ću videti šta on kaže. Ali eto, od kad sam ugledala pozitivan test, ne mogu da se opustim i prestanem da razmišljam ''da li je sve u redu''.

: anita75love - 10. april 2010 18:21:59(UTC)
Draga, ništa se ti ne brini....to znači da ti organizam odlično reaguje na trudnoću. Ni ja nisam imala nikakve simptome, nisam 9 meseci ni osetila da sam trudna, ni jednu mučninu, ni jedno povraćanje......i evo vidiš rezultat je jedan mišić koji sada ima skoro 2 godine.
Ne znači da ako nemaš nikakve simptome da nešto nije u redu....a već ti je vreme da ideš na prvi pregled kod ginekologa jer se oko 6-te nedelje detektuje rad srca embriona i da li se lepo smestio u materici.
Znači da ne bi okasnila kreni kod lekara, dok te pregleda i zakaže UZ proći će taman još jedna nedelja.
Pozz

: t01 - 10. april 2010 17:25:59(UTC)
Pozdrav svim trudničicama i molim vas za jedan savet.
Ove nedelje sam tri puta radila test i sva tri puta je bio pozitivan ;]
Pošto bi sada trebalo da sam u petoj nedelji, ono što me jako brine, jeste to što nemam nikakvih simptoma (osim što me stomak boli kao da ću da dobijem), pre svega mislim na grudi, koje niti bole, niti su se nadule. Baš NIŠTA neznam
Da li mislite da je to normalno? Da li se to desilo nekoj od vas?
Jako se brinem i ne znam šta da mislim

: ivanasi - 17. februar 2010 2:01:32(UTC)
Pa sta je ovo, zasto nikoga nema icon_evil , bas kad sam je resila da se pridruzim icon_lol . Trebalo mi je malo vise vremena dok sam procitala sve postove , ali mi je mnogo lakse sto ovako nesto postoji.
Pozz za sve zaljubljen !!!

: Micy - 21. januar 2010 17:50:45(UTC)
Hvala Estella i Wellnesica na cestitkama, divne ste. Ali vas ipak moram razocarati, pre tri dana sam prokrvarila, primili me u bolnicu i nazalost uradili kiretazu. Usla sam bila u 7.nedelju. Jako sam tuzna ali jedina pozitivna stvar u ovom trenutku je da se fizicki stvarno ok osecam , nemam nikakve tegobe, moram mirovati, ne podizati nista tesko i posle 2 do 3 menstruacije mozemo opet pokusati. Jedva cekam!!
Zbog cega se sve to desilo ne znam, ugl. za 4 nedelje cu kao dobiti rezultate tih nekih nalaza i to je to. Pre trudnoce sam se testirala na sve zivo i svi rezultati su mi bili uredni, ali eto, ipak desila ta tuzna stvar...

: ragaco - 21. januar 2010 16:18:35(UTC)
Hvala MilicaCale,resavam stalno da batalim to jesam li ili nisam,ali teska posla.Bas bi bila fora da jesam onda kada bas nikakvih simptoma nema!A ti Marijanice,dobro dosla i srecno!Imas u podforumu PRE TRUDNOCE_KAFANCE ZA CEKANJE II,pa nam se pridruzi.POZDRAV!!

: ragaco - 21. januar 2010 16:18:24(UTC)
Hvala MilicaCale,resavam stalno da batalim to jesam li ili nisam,ali teska posla.Bas bi bila fora da jesam onda kada bas nikakvih simptoma nema!A ti Marijanice,dobro dosla i srecno!Imas u podforumu PRE TRUDNOCE_KAFANCE ZA CEKANJE II,pa nam se pridruzi.POZDRAV!!

: marijanica79 - 21. januar 2010 14:29:24(UTC)
Da se javim..bila sam u pravu da smo okasnili par dana, dobila sam danas....sledeci mesec cemo tacno na vreme ;)

: MilicaCale - 21. januar 2010 13:29:09(UTC)
ragaco, simptomi koje umisljas redovno su i simptomi PMS/a. Izostajanje istih moze da znaci i trudnocu, i da ne znaci nista. Sacekaj nekoliko dana, pa ces da vidis. srecno

: marijanica79 - 20. januar 2010 21:51:47(UTC)
Caos!
Ja imam velike bolove u grudima, bole me pri pomisli da ih pipnem, boli me stomak kao da cu da dobijem, i tako vec danima. Inace, kasni mi 5 dana :))
Nisam ocekivala da cu da zatrudnim jer smo imali odnose dva dana nakon sto su se zavrsili plodni dani ( prema kalkulatoru), imam urednu i redovnu menstruaciju tako da se mogu pouzdati u proracun ;)
Uradila sam prekjuce test (baby-rapid) i bio je negativan. Nisam uradila sa jutarnjom mokracom jer nisam mogla da sacekam do sutra. Sacekacu jos koji dan...javljam vam se :) Ako jesam eto bebe vec u septembru, ovo ce biti prvo :)

: ragaco - 20. januar 2010 1:34:09(UTC)
E,da vas gnjavim malo,vi cete me najbolje razumeti!Cekalica sam kao i druge i to vec par godina.I od kada cekam-naravno svakog meseca svi znaci trudnoce prisutni,ja opsednuta,a kad dobijem ...pa znate vec.E ovog puta,prvi put u zivotu NISTA.Grudi ne bole nimalo,stomak donji blago nekako,inace ravan,ravan,a uvek se naduva kao balon,nista da ukaze da za 4 dana treba da dobijem.A ovulacija je bila,potvrdjena.Pa da se nije sad nekako desilo?!Mozda je nekako obrnuto,pa nema ni PMS simptoma.Sve mi je do sad islo naopako na tom polju,ne bi me cudilo da ni ovde ne bude nesto po skolski i pravilno.Ako je neko imao takvo iskustvo ili zna za neki takav slucaj,javite,molim vas!!!!!POZZ

: tetkabrana - 17. januar 2010 19:02:14(UTC)
isto bolovi u ledjima....to je zaprvo usadjivanje ploda...meni su bili bas intezivni...mislila sam da imam upalu jajnika icon_eek ipak bradavice su mi potamnele tek skoro....i nisam imala mucnine.... :) ali mi se prva tri meseca neprekidno spavalo...mogla sam da izdrzim do 21h 21:30 najduze... spavam

: Pegica - 16. januar 2010 14:55:47(UTC)
Kao u pms-u..Blagi bol u krstima,bolne i otecene grudi...Nisam ni sanjala da sam trudna.:)

: roko - 15. januar 2010 13:55:03(UTC)
I meni su mučniine počele oko 7,8 nedelje i trajale su sve do 14...i nekakav okus ustima bljutavi...i bradavice su mi potamnile...ali prvi znak trudnoće i najraniji su bili ti bolovi u leđima..

: Ladybug - 14. januar 2010 16:27:56(UTC)
U odredjenom polozaju tela ili kada naglo ustanem,penjem se uz stepenice,ili tako nesto,ostro probadanje u materici....Pored toga,imala sam osecaj u stomaku,kao da cu svakog trenutka da dobijem...ali su ta probadanja bila sumnjiva....a grudi su...buknule.....imala sam utisak da bole na sam pogled,a kamo li na dodir....
Onda je meca pocela da kasni.....
Mislila sam da je neki hormonski poremecaj...nismo se uopste ni trudili,niti smo planirali u skorije vreme bebu.....
Medjutim,vise puta sam uhvatila sebe kako kradem njegovu klopu iz tanjira dok on pere ruke ili slicno ...odjednom bih dobila jaku zelju da pojedem makar zalogaj iz njegovog tanjira(nebuloza,ali sta cu)

Na kraju sam lepo otisla i izvadila krv i saznala da sam trudna

Mucnine su pocele oko sedme osme nedelje....i drndale su me nekih deset-15 dana
Sad mi je laknulo sto se toga tice,mada i dalje imam problem sa ishranom...malo sta mi se jede,pa jedem uglavnom na silu :(

: roko - 14. januar 2010 15:11:37(UTC)
Simptomi.....BOLOVI U KRSTIMA....otkidali uuuuu i to baš na dan kada sam trebala da dobijem...uuuuu...a inače nikada nisam imala te bolove..SRETNO DRAGE MOJE!!!

: wellnesica - 12. januar 2010 11:03:00(UTC)
Micy bas mi je drago zbog tebe :-* :-*

Ja evo nisam dobila ni 19 dan nakon ovulacije, ali mislim da nisam trudna jer mi je naglo spala bazalna temperatura, tako da ocekujem da dobijem narednih dana. Danas cu do ginekologa, nesto se u meni poremetilo icon_wink

: Estella - 11. januar 2010 13:17:28(UTC)
Cestitam Micy. Ja nisam imala bas nikakve simptome sve do 9. nedelje trudnoce. A ustanovila sam trudnocu pomocu kucnog testa i Beta HCG-a iz krvi u laboratoriji. Test sam radila jer sam pokusavala ostati u drugom stanju, ali nikakvi simptomi tako rano mi nisu ukazivali na to.

: Micy - 11. januar 2010 11:04:20(UTC)
Evo i ja da se prikljucim sa svojim iskustvom. Naime, pre dva dana sam saznala da sam u drugom stanju, preko urin testa i beta hcg-a. Oba pozitivna, jeeeeeee
Prvi simptom koji sam osetila su bile jako osetljive bradavice. Inace me pred M znaju boleti grudi ali nikad bradavice. Vec sam tada pretpostavila da je mozda "ono", hi hi.
Zatim su poceli bolovi u stomaku i krstima, identicni kao pred M. Mislila sam da cu svakog trenutka procuriti, ali nista. I jedanput, pre neki dan, mi se desilo da sam mogla popiti samo pola solje crne kafe, nesto mi se zgadila ali nisam povracala. Posle toga sam normalno pila crnu kafu i NES.

Za sada se super osecam i zelim svima dve crticeeeeeee!!!!!!

: wellnesica - 5. januar 2010 12:21:15(UTC)
Hvala vam puno na odgovorima :)
Zadnje, braonkasto krvarenje imala 3. decembra tj 10 dana nakon ovulacije, posle toga nista. ni bol u donjem predelu kicme, ni predmenstrualni bol, ni krvarenje. Nista. Sada sam vec skepticna dal je trudnoca u pitanju. Trebam dobiti za vikend, ako ne dobijem u ponedeljak kod ginekologa, pa videcemo. Mozdra ''cudo se desi'' :) Hvala vam puno :)

: bobba - 4. januar 2010 20:54:23(UTC)
I da, i ja sam imala blagu mucninu i uopste nisam imala apetit, cak sam smrsala u prvom tromesecju. Zelim ti ostvarenje zelje...

: bobba - 4. januar 2010 20:48:49(UTC)
Draga Wellnesice dobro dosla! Iz licnog iskustva mislim da je moguce da je to trudnoca. Moje iskustvo iz prve trudnoce: Ocekivala sam mecu i sve me zivo bolelo, stomak me otkidao i popijem Rapten K da mi bude lakse ali u narednih par dana i pored bolova od mece ni traga i ja pocnem da sumnjam na trudnocu. Uradim test, a ono nesto bledo ali pozitivan. Izvadim krv i beta hcg pokaze trudnocu. Onda mi se pojavio neki braonkast iscedak i posto sam znala da sam trudna odem kod ginekologa i daju mi lekove za odrzavanje trudnoce posto je to krvarenje kod mene sa manjim prekidima trajalo do cetvrtog meseca. To je bilo oskudno krvarenje braon boje, nekad samo kao trag na papiru a nekad bi iscurelo par kapi. Drugi put sam imala biohemijsku trudnocu ali je i tad bio prisutan braon trag. Strpi se jos par dana pa izvadi krv u nekoj laboratoriji pa ces biti sigurna ali ipak poseti i doktora jer je uvek bolje otici na vreme nego se posle kajati.

: wellnesica - 2. januar 2010 13:41:23(UTC)
Dobro jutro, najpre bih svima da cestitam noviu 2010 i da se svakoj ostvari ono o cemu sanja :)

Javljam vam se, jer mi je jos rano za test a i za odlazak kod lekara. Imam neredovne cikluse i mikrocisticne jajnike. Nikad ne znam dal je bila ovulacija ( bila kod doktora i on je rekao da mi se folikuli slabo razvijaju, a po bazalnoj temperaturi ovulacija mi je tek oko 30 dana ciklusa ), i najpre imala odnose na tref, ali to nije pomoglo. Vec tri meseca merim bazalnu a tek ovog meseca imala odnose kad trebalo tj dan pre ovulacije, na sam dan ovulacije i dan kasnije. Vec treceg dana od navodne ovulacije imala jaku glavobolju i roze iscedak. Taj iscedak imala jos jedno 5 dana kao i simptome da cu dobiti, sada vec slabija glavobolja i bol u stomaku s vremena na vreme. Bol je bio jak kao da cu svakog momenta dobiti, a nisam dobila. Vec 01. januara ti bolovi su utihnuli, a nema vise ni rose iscedka ( to je 8 dan nakon ovulacije ). Nikad ranije nisam imala takav roskasti iscedak, koji jednog dana ostavio skoro braonkasti trag na donjem vesu. Medjutim tog dana imala jako probadanje desnog jajnika, ali i to je prestalo. Grudi me ne bole, cak sta vise jako su meke, samo osetim stipanje najcesce desne bradavice. Imam neku blagu mucninu ( koju najcesce imam pre ciklusa ) ali i slabu vrtoglavicu. Umanjen mi je apetit, a upravo posle jela osetim mucninu. Ne osecam umor i pospanost, nisam nervozna i napeta. Cak sta vise jako se lepo osecam, kao da mogu da poletim. Jedino me brine bazalna temperatura koja je spala na 36.6, obzirom da treba da se povecava, a jos uvek mi je rano za ciklus. Trebam da dobijem oko 8. Januara.

Dal je moguce da su ovo ustvari prvi simptomi trudnoce?

Hvala unapred veliki pozdrav :)

: Maja Neca - 9. decembar 2009 3:34:02(UTC)
Ja bih zamolila sve buduće i sadašnje mame ili devojke-žene sa do sada neprijatnim iskustvima da napišu kako su se osećale onih dana kada su saznale da su trudne.

Pored svojih ružnih iskustava,dešava mi se nešto (a ne želim da se tripujem) što do sada nije.Naime, verovatno lažna uzbuna,ali u zadnjih par dana pijem mnogo vode,urin mi se nije promenio (što ranije jeste), često idem u WC,pre par dana me je zabolela glava,povraćala sam , i kad su me pogledali u hitnoj ispalo mi je da mi je šećer pao na 3 ,krvni pritisak mi je svakodnevno nizak, ponekad mi odjednom bude malo muka,naglo mi je nestao apetit a do sad sam samo jela i gojila se i svi mi govore da prelepo izgledam,a ja nikad nisam manje vodila racuna o sebi!I pored svega toga onaj standard grudi malo povećane,ponekad me žigne jajnik,bubuljice,nervoza..Ali znam da se urin uvek zamuti,to je moj lični test na hcg,a beć njega nema trudnoće.

Tek sad čitajući nešto na netu vidim da se šećer i pritisak povezuje sa trudnoćom,a ne bih da se razočaram,pa pišite i vi vaša iskustva,možda nekom drugom bude lakše.Pa i ako ne bude sada ovo što sam se ponadala,biće valjda drugi put..

: vahidahi - 17. septembar 2009 1:09:52(UTC)
cao evo i ja se jaljam po prvi put pa tak ocekujem nebil sta biloooohttp://forum.roditeljportal.com/images/emoticons/icon_rolleyes.gif

: ivanna.v - 2. septembar 2009 18:32:57(UTC)
sandzy, test ti je pouzdan 98% (cini mi se), ali najbolje ti je da izvadis krv tj. beta hcg tada ces znati sigurno da li si ili nisi trudna. Sto se prvih simptoma tice... e pa ja sam nekako znala, imala sam osecaj da sam trudna. Nije mi ni kasnilo, a ja sam saznala :) Imala sam pojacan sekret, grudi su mi otekle i bolele su me uzasno, mogla sam da zaspim bilo gde :) i da nije mi se pila kafa

: sandzy - 2. septembar 2009 14:40:04(UTC)
Pozdrav devojke!
Neznam da li je to moguce,imala sam odnos zatim popila tabletu dan posle i sada dobila mecu,
koja mi je kasnila sedam dana,imala dva dana nesto silom i nista vise..
Uradila sam sada test posto mi je skroz stala i POZITIVA,
nisam sigurna koliko je pouzdan test za trudnocu ili mi je samo ostalo previse hormona od uzimanja tablete
pa je pokazalo da je pozitivan,mada sumljam posto je proslo mesec dana kako sam uzela..

: kaja cg - 20. avgust 2009 12:48:59(UTC)
Cao drage djevojke! Citam vase postove vec duze vrijeme ali prvi put se javljam.

Imam jedno pitanje: sta znaci konstantno povisena temperatura? imamo li mi to svakog mjeseca? moj decko i ja pokusavamo da napravimo bebicu i ja imam temperaturu izmedju 37 i 37,4 vec nedelju dana. imamo li mi svakog mjeseca posle ovulacije povisenu temperaturu?

hvala vam drage moje :)

: Bibiz - 29. jul 2009 21:05:13(UTC)
Ja sam kupila test kad je sve pocelo da mi smrdi, tada mi je vec nekih 15 dana kasnilo, a posle su mi se javili drugi simptomi

: trudna 3 - 29. jul 2009 0:14:11(UTC)
23052009 i ja mislim kao i micka da je to trudnoca..
ja nisam imala nekih posebnih simptoma sem kasnije bolova u stomaku kao kad treba da dobijem i bolnih grudi ali ne u pocetku..test sam uraduila jedan dan pre nego sto sam trebala dobiti i bio je pozitivan i znala sam da ce biti takav,osecala sam da sam trudna i znala to nije mi trebaop nikakav simptom da mi to potvrdi..tako i ti vodi se po osecaju,budi opustena,sacekaj jos malo..i uradi testic..drzim ti fige da budu dve crte..cmok..

: Micka-Sofijina mama - 28. jul 2009 23:46:54(UTC)
2305...
ja mislim da je to trudnoca.
Taj bol o kom pricas, od pazuha na nize zvuci mi tako poznato.
Jajnici takodje...
To je to!!!
Ali je rano za test, to je tacno.
Ja sam radila test posle deset dana kasnjenja vestica (mece).
Takvi su bili i moji simptomi.
Strpi se jos malo pa u apoteku po test.
Ja ti drzim palceve!!!!

: 23052009 - 28. jul 2009 21:54:04(UTC)

pozdrav za sve clanice,

ja sam po prvi put ovde,ali mi treba pomoc,naime,poslednji ciklus sam imala 13 jula,nakon toga sam imala odnos,dva ili tri dana nakon toga imala sam jake bolove u predelu jajnika,od tada imam stalne bolove u predelu jajnika,kao pred ciklus,a sada pocinju i grudi da me bole,od pazuha nanize,za test je rano,a ja sam nestrpljiva,a predhodna trudnoca je pocela u istom periodu,nakon ciklusa,ali sam je izgubila,volela bih da je to ono sto se nadam,jer i ja i muzic jedva cekamo,pomozite ako umete jer sam ja izguljena pozdrav

: vuana - 12. jul 2009 2:36:58(UTC)

veliki pozdrav za sve vas, hvala  vam sto postojite!!! cvecko Ja pratim postove vec dugo, ali nikako da se oglasim...srbenda

LM, jakoooo me bole grudi i otekle su mnogo... sta reci kada me svi pitaju sta im se desilo...andjeo

Imam i bolove u donjem stomaku... ne strasne, samo osecam ceo donji stomak do pupka... i spava mi se jako, ali to moze da bude i od toga sto radim po ceo danbatina

Trebala bi da dobijem tek oko 25-og...icon_rolleyes Ja bih bas volela da je to to..zvezda

upomoc

: Jela bg - 8. jul 2009 13:00:13(UTC)
Jovana prosli mesec nije bio uspesan nazalost.Juce sam bila kod dr i imam manjih problema,hpv i ranicu na grlicu.
Isto tako imam zadebljan endometrijum,cak 18 mm a ovulacija je prosla,danas mi je 17 dan ciklusa.Tako da mi sada preostaje samo da cekam.
Moze biti ali i ne mora.Veliki pozdrav!

: Jovana&Marko - 27. jun 2009 2:32:42(UTC)
Evo me opet. Nista nije bilo - PONOVO, ali dobro. Samo sam se malo uznemirila kada sam videla da sam dobila, posle me je odmah prosla tuga. Mislim, vec sam navikla na takve situacije - milion simptoma koji bi sigurno trebali da znace da sam trudna i tako svaki mesec pa na kraju nista. Zato zelim da svima kazem da se ne zanose ni najmanje tim malim signalima jer je najcesce najverovatnije u pitanju samo nasa podsvest i velika zelja za trudnocom. Inace Jelo, mozda si negde i napisala, ali bas me zanima jel uspelo ovaj mesec? Puno pozdrava i lepih zelja i od mene!

: Jela bg - 14. jun 2009 11:52:04(UTC)
Draga Jovana, potpuno te razumem. I meni se ovih 10 meseci jako oduzilo.Ali valjda cemo i mi ubrzo docekati nese plusice.Puno ti hvala sto si mi odgovorila.Veliki pozdrav od mene.

: Jovana&Marko - 13. jun 2009 1:31:21(UTC)
Ja licno mislim da nije u pitanju nikakva infekcija ako je sekret normalnog mirisa i nema iritacije. Inace, pojacan sekret je jedan od simptoma trudnoce pa ti od srca zelim da je to u pitanju. I mi jako dugo imamo nezasticene odnose ali nikako da se desi ono najlepse tako da saosecamo sa vama. Ja sam juce trebala da dobijem, ali meni kasni nekad do 5 dana, pa jos ne zurimo sa testom jer mi se ne place po stoti put nad njim... :(

: Jela bg - 12. jun 2009 13:10:14(UTC)
Imam jedno pitanje pa bih vas molila da mi odgovorite ukoliko znate.
Pre dva dana mi se pojavio obilan beo i gust sekret bez mirisa ,peckanja ili svraba.To mi se nikada nije desilo.Inace mi je pre toga sekret bio kao i obicno.To je bio otprilike 15 dan ciklusa.A inace sam primetila da mi je ovaj ciklus o bila ranije mozda 6,7 dan od pocetka ciklusa.
Radimo na bebi vec 10 meseci pa ne znam dali bih trebala da se zabrinem ili ne.Hvala vam puno!

: delfincic - 9. jun 2009 20:50:11(UTC)
ja sam jako tuzna... vec vise od godinu dana pokusavam da ostanem trudna ali nikako.. kod doktora ne ogu ici jer ni decko ni ja nemamo papire i u americi smo nemamo socijalno.... bas sam tuzna...

: Kaca - 2. jun 2009 22:18:28(UTC)
Ja drugi put nisam imala bas nikakve simptome neznam , skoro sam pocela da se zamaram to je jedino sto osecam

: Tinna - 2. jun 2009 17:04:47(UTC)
Moj prvi simptom je bio cesto mokrenje, mada nisam nesto pridavala vaznosti jer mi se desi takoi kada treba da dobijem. E a onda pospanost, uzasna, spavala sam taj dan 13 sati. Sutradan uradim test i to na nagovor koleginice i odmah posle 5 sekundi se pojavi II.
Inace mislim da mi je bio 32dc.

: rozga - 2. jun 2009 13:33:26(UTC)
Ja sam posumnjala da sam trudna onda kad sam tri jutra zaredom zaboravila da popijem kafu. I spavalo mi se malo vise. boluckanja u stomaku ali kao kad treba da dobijem. Meni ni u prvoj a evo ni u drugoj trudnoci nisu potamneli krugovi na grudima. Sad u drugoj trudnoci su mi se pojavile mrlje male kao da dobijam i to je onda stalo.

: Oljica 123 - 29. maj 2009 14:49:48(UTC)
Micka, da li si bila kod Dr, i da li si uradila test? Obraduj nas više!!!

: Micka- Sofijina mama - 26. maj 2009 1:18:26(UTC)
Kasni mi 10 dana.
nemam neke izrazene simptome sem sto me grudi danima bole (od pazuha na nize).
Skoro neprimetne mucnine,bol u donjem delu stomaka, kao da cu dobiti (tako je vec danima).
Test nisam radila iskreno se plasim jos jednog negativnog testa.
Sutra idem kod dr na pregled pa cu videte sta je pitanju, mada ja sumnjam da sam trudna.
Ovo mi vise lici na neki hormonski poremecaj, ne bi mi bio prvi put.
Sta vi mislite?

: marijica - 25. maj 2009 13:21:08(UTC)
Ja nisam ilmala ni jedan simptom,osim neznatno bolnih grudi i uradila sam test 30-og dana ciklusa i bio je pozitivan.A tebi je menstruacija trebala da stigne 06.05. sto znaci da ti kasni vise od dve nedelje i mislim da je onda rezultat testa tacan.Ako kaze da nisi trudna,onda verovatno i nisi,mada se sa tim testovima nikad ne zna.Idi u neku laboratoriju i trazi da ti urade betu hcg i tako ces sto posto biti sigurna.Mozda je doslo i do nekog hormonskog poremecaja pa se zbog toga osecas kao trudnica.
U svakom slucaju ne panici,jer to ti moze samo stetiti.
Ja se nadam da ce biti onako kako ti zelis. caos

: mia77-77 - 25. maj 2009 12:42:51(UTC)
trebala sam da dobijem jos 6og Maja, ali nista od toga. Imam konstantan bol u grudima, jako sam se ugojila, ali mozda je to od depresije, naduven stomak, bolovi u jajnicima, osetljiva, vene po grudima,umorna, ali nemam mucnine niti nista tako. takodje jako manje pusim, ali to je uvek situacija kad vise jedem. uradila sam test prosle nedelje, bio je negativan.
Sta da radim? Plasim se jos jedan test da uradim jer zivim u zemlji gde je abortus zabranjen, a ja ne zelim da zadrzim dete, tako da ako jesam trudna, moj zivot ce bti jos veci pakao nego sto jeste.

Ja se stvarno izvinjavam ako ce neke od vas uvrediti sto ako jesam, da zelim abortus. jednostavno mislim da ako covek nije spreman,i da ima dete, to je sebicnost.

: Aratinga - 23. maj 2009 14:59:23(UTC)
Da li je neka od trudnica imala negde od 7-8 DPO pojacan onaj gusci sekret, koji je normalan bez neprijatnog mirisa, bez ikakvih tegoba samo sekret koji izgleda kao sto uvek izgleda u tom periodu ali se pojaca. Citala sam da mnoge trudnice imaju ovaj simptom kao jedan od najranijih.
Ima li takvih iskustava???

: marijica - 19. maj 2009 11:47:18(UTC)
Posto sam jutros ugledala II crte,evo da referisem o simptomima.

Bolne i uvecane grudi-NE,tek jutros 31-og dana ciklusa(dobijam na 25-26,dva puta godisnje na 29-i dan)
Vene na grudima i bolne i uvecane bradavice-apsolutno NE
Ucestalo mokrenje-NE
Nadutost-NE
Bolovi u krstima-NE
Predmenstrualni bolovi-Poceli tek juce i posto nocas nisam dobila to me i navelo da uradim test,ali do juce ama ni najmanji bolcic.
Bolovi u jajnicima-NE
Mucnine-NE
Povecan apetit-NE
Povecana zedj-NE
Umor-MA JOK
Pospanost-Nikako,ja mucim muku sto se budim u 6h ko vampir,a nemam nikakvih obaveza.
Pojacano culo ukusa i mirisa-NIKAKO
Nervoza-e to da malcice,ali mnogo manje nego u pms-u
Zgaravica-Jok
Vrtoglavica-NE
Povecana temperatura-Ne znam,nisam to pratila,ali se dosta znojim,mada kako je vruce napolju mozda je i od toga.
Metalni ukus u ustima-NE

To je to,cega sam se u ovom trenutku setila.Ovo sam napisala zato sto sam manijakalno trazila simptome trudnoce i posto ih nije bilo,a vestica nije dosla 25-26-i dan,mislila sam da mi je anovulatorni ciklus jer jedino tada nemam nikakve simptome i ona dodje 29-i dan.Sad idem vaditi betu,da vidim sta se desava. :-*

: MAMAuPOKUSAJU - 14. april 2009 0:15:03(UTC)

e ovako je to bilo kod me

dobijam m najkasnije 30ti dan ja sam prvi test uradila 26ti dan-jako bleda linija,drugi 28-malo jaca vidljivost linije i 29-prilicno vidljiva. 30tog dana sam vadila krv gde je beta HCG dodatno potvrdela trudnocu.I na kraju UZ pregled.pozz od trudnica

: Tratincica25 - 10. april 2009 19:33:33(UTC)
Pozdrav svima!

La piaf, imam slicno iskustvo, mada ne osecam peckanje, vec neku tupu bol koja krene od pazuha ka bradavicama, i traje nekih 5-6 sekundi.... a grudi su mi natecene i non stop bole vec 10ak dana.
Zadnja menstruacija mi je bila 12.3, i stalno je redovna 27-28 dana, juce je bio 28ti dan i nista :), jos uvek mi je stomak naduven i imam osecaj da cu dobiti. Pripremila sam kucni test ali strah me da je jos rano da ga uzmem, strpicu se bar do sutra!!!

: La piaf - 10. april 2009 0:32:08(UTC)
Pozdrav svima :)

Ovde sam jer mi se dešava nešto što se nije dešavalo do sada, pa, ako je neko imao slično iskustvo, nek se javi :)
Uvek dobijam na vreme, 28. dan je plafon, često dobijam i ranije... Sada sam na 26. danu, i to je ok. Imam klasičan pms kao i svakog meseca, s tim što: me grudi toliko jako bole da hoću da izludim! :| Prošle noći nisam spavala zbog toga, ne mogu da se okrenem ni na jednu stranu... gde god se okrenem: boli... I ne samo što boli, već me i peckaju zajedno sa tim bolom, od unutrašnjih strana pazuha pa se to peckanje širi ka sredini, do bradavica... :|
Uvek me grudi bole u pms-u, ali nikad ovako!
da li neka imala ovakav primer u trudnoći?

Da li sam trudna trenutno sada - uh, ne znam, bilo bi mi drago, mada... i ako nisam, svejedno je, jer nisam planirala :)
Samo me zanima da li je neko imao ovo specifično peckanje (ponavljam - od pazuha se širi ka sredini, pa do bradavica), + svrab, nabreklost grudi & sve ostalo što uz to ide...

Hvala...

: marincheNS - 30. mart 2009 11:56:02(UTC)
Evo da prijavim da svi oni silni simptomi nisu bili simptomi trudnoce...pa dobro,neki drugi put, bicu optimista :)

: marincheNS - 29. mart 2009 23:04:53(UTC)
I zaboravih da navedem i ucestale posete toaletu... bas ucestale...

: marincheNS - 29. mart 2009 23:01:25(UTC)
Poslednja vestica mi je bila 23.02, sto znaci da je danas 35. dan ciklusa (inace traje izmedju 30-32 dana, bar u poslednjih godinu dana, ranije je trajao duze). Uradila sam 2 testa (jedan pre 10, drugi pre 2 dana) i oba su bila negativna :( .
I pored toga, ja se i dalje nadam da sam trudnica posto imam par simptomcica tipa - bolne i otecene grudi, doduse bez pigmentacije, ali sa izrazenim i osetljivim bradavicama. Zatim, povremeno osetim probade u stomaku i jos nesto, uzasno mi se povecao libido, jadan MM , pocece da bezi od mene doomed Do pre par dana sam imala uzasan problem sa hipersalivacijom posto radim u skoli i po ceo dan pricam...e da jedan dan mi je bilo i muka,ali sad eto nista...BT mi je 37.4, povecala se za 2 stepena u odnosu na period pre 10 dana....da li, i pored ta dva razocaravajuca testa neznam , postoji sansa da cu biti necija mama? strikam beba

: XLAGUNA - 26. mart 2009 14:36:26(UTC)
Ne znam sta da kazem...koliko ti kasni dana?Mozda da uradis jos jedan test ujutro za dan dva.Jer to mogu da budu simptomi a i ne moraju.

: annchyd - 26. mart 2009 14:32:31(UTC)
cao devojke, nova sam i prvi put se nalazim u ovakvim nedoumicama, jel mi moze neko reci da li su testovi na trudnocu 100% tacni, jer imam iste simptome kao pred menz a kasni mi i odradila sam test juce ali je negativan... :(( jako su me bolele grudi a sad kao da prestaju i imam problem kao da mi je neka kiselina u grlu i to jako cesto, jel mi moze neka pomoci :) hvala

: XLAGUNA - 13. mart 2009 10:32:32(UTC)
Evo i mene.....ja sam pre 3 dana bila kod lekara i potvrdjena mi je trudnoca.Inace i pre nego sto sam saznala da je to to osecala sam promene.
Mucnina najvise pre podne,smanjen apetit,malaksalost umor,imam i 37 temperaturu,stomak me bolucka kao da trebam da dobijem,a grudi su mi tvrde i bole me.
Osim toga sto mi je najgore cas mi je vruce cas hladno.....uglavnom mi je hladno pa se sva tresem.
Verovatno je sve to dok se organizam ne navikne na bebu...pa se tesim da je to ok normalno i da ce vremenom proci

: maja021 - 1. mart 2009 18:04:01(UTC)
Citat:
Ance86 - 1/3/2009 13:53

hvala ti majo na odgovoru..hvala bogu nemam krvarenja nikakva a bolovi se smanjuju...
bravo bravo bravo bravo bravo bravo zagrljaj drago mije.Ma svasta nam se nesto desava kad smo trudnica caos

: Sandrolina - 1. mart 2009 17:27:42(UTC)
Milenadj mislim da ti nije rano da uradis test.. kupi dobar test koji otkriva trudnocu 5 dana pre ocekivane menstruacije.. ali najbolje bi bilo ako bi mogla da sacekas malkice samo jer je onda test pouzdaniji.. srecno i nadam se da ces konacno da ugledas svoje 2 crtice.. osecaj je predivan.. :)

: Ance86 - 1. mart 2009 15:53:18(UTC)
hvala ti majo na odgovoru..hvala bogu nemam krvarenja nikakva a bolovi se smanjuju...

: maja021 - 27. februar 2009 13:15:20(UTC)
Mislim da su normalni bolovi,jer se beba ucvrscuje.Materica se siri.Tako da mislim da nemas razlog za brigu,a trbusnjake...mani sad.Bice sve ok samo prilezi malo da ti bude lakse.Akonemas obilno krvarenje sve je ok.To govori moje iskustvo.

: Ance86 - 27. februar 2009 5:23:27(UTC)
Pozdrav svim devojkama na forumu.Volela bih ako mozete da me posavetujete.Juce napokon ugledah plusic i to se bas ocrtao onako jako,tako da nema sumnje da je trudnoca u pitanju ali jedna stvar me pomalo zabrinjava a to je sto vec 8 dana(toliko mi kasni poslednja menstruacija) imam jace bolove u donjem stomaku tj.jajnici oba i cini mi se cela materica.Nisu bas prejaki ali su jako neprijati periodicni,recimo da na svakih pola sata-sat osetim jako probadanje.Problem je u tome sto sam radila vezbe nekoliko dana pre nego sto sam trebala da dobijem..i to trbusnjake sa 10kg,pa se bojim da nisam povredila radeci vezbe i da mozda zbog toga imam te bolove,posto mislim da je jos prerano da osetim bilo kakve simptome trudnoce(ispravite me ako gresim-stvarno ne znam).Da li je su ti bolovi normalni u ovom periodu ili mislite da bih sto pre trebala doktoru?? Hvala unapred

: milenadj - 27. februar 2009 2:25:54(UTC)
zdravo svim,nova sam na forumu i zanime me da je neka imala simptome kao i ja.Naime.ciklusi su mi uredni na 25,28 dana.Poslednja menstruacija je bila 06/02,isla sam na folikulometriju i imali smo ciljane odnose 16,17 i 18.02.Zadnjih par dana me stomak nekako cudno zateze,grudi me ne bole a uvek me otkidaju u PMS samo su nabrekle,vrele i mekane.Tu i tamo m ezignu jajnici i krsta.Da li je rano za test s obzirom da trebam da dobijem 02.03 ?E da imam i pojacan sekret i nenormalno mi se luci pljuvacka.Tako bih volela da i ja konacno ugledam svoje dve crtice bravo

: marjetica - 10. februar 2009 15:02:05(UTC)
slažem se da ne treba imati ikakav pritisak kod začeća, sve dodje samo po sebi. Stres odmaže začeću a ne pomaže.

http://decakilidevojcica.blogspot.com/

: Katjica - 24. januar 2009 20:00:30(UTC)
Dadolina, prekini sa testovima i bilo kakvim opterecivanjima jer ti je rano i samo zabrinjavas samu sebe. Znam da ne mozes da se opustis i prekines da mislis na to jer to ne mogu ni ja i iznevira me svaki put kada mi to neko kaze. Ipak, recicu ti ovo: za testove je rano (ima slucajeva gde testovi pokazu i ranije rezultat, ali ih je manje nego onih koji sacekaju da im kasni bar jedan dan), tako da sada mozes samo cekati da dani prodju. Probaj samo da budes smirena, da uzivas, da se opustis lepim stvarima, a ako vec stalno mislis da li si trudna ili ne, misli na to u skroz pozitivnom smislu, bice bebe kada nam je posalje neko sa neba. Do tada pisi pofirumu, citaj druga iskustva, zali se ovde i docekaces dan kada treba da NEdobijes. Zelim ti brzo II!
Inace, ja jos uvek nisam dobila, mozda dobijem sutra, isto mi ostaje samo da cekam...

: Dadolina - 24. januar 2009 16:52:50(UTC)
Drage moje,ja sam jutros iz cista mira pocela da povraćam,i to cim sam ustala,još nista nisam bila ni pojela...povraćala sam maltene sam zeludacni sok :-((((
Slažem se sa Katjicom i Jecom82,ipak mozda prerano radim sve te testove,otkud zna,znate i same kako je kada zeliš sto prije da znas..
Mislite li da treba da me zabrinjava sto mi je prvo bhcg bila 0,52 a juče 0,105,jer opada ako sam u pravu???
Ma skroz sam zbunjena,smesna sam sama sebi :-)))))

: Tanja D. - 24. januar 2009 14:44:09(UTC)
moji simptomi su bili jako cudni,bar za mene. Danima me boleo stomak kao pred samo dobijanje...nerviralo me to i jedva sam cekala da konacno krene. Hvatala me i mucnina,ali i to mi se desavalo ranije pred dobijanje. Kada sam videla dami kasni dan...vec mi je bilo sumnjivo...nikada mi se nije desilo da kasni. Cutala sam i cekala da prodje jos neki dan. Onda se moj muz ukljucio u sve to jer je i on uocio da mi kasni. Kupili smo test i ako smo znali da ce biti pozitivan. Od tog trenutka smo najsrecniji na svetu... Znate vec i vi kako sve to ide. Pozdrav

: Katjica - 23. januar 2009 19:38:45(UTC)
Jeco. sigurno ti je tesko :( Ipak, ja mislim da ima nade sve dok ne dobijes! Mozda se tvoja mrvica vec jako vezala za mamu pa se ne da i bori se da opstane :) Kako je moguce da ti kazu da je biohemijska kada ti jos uvek nisi prokrvarila??? Ja se ipak nadam da je bebica u pitanju i da zato ne dobijas, ali da je jos uvek mala trudnoca i da je zato doktor ne vidi.
Dadolina je uradila 6 dana pre M Bhcg, mozda je stvarno ipak rano? Ali ko sam ja nekome da kazem da je rano, kada sam ja radila test 3 dana pre nego sto treba da dobijem i naravno dobila sam gromnu jednu I :( Ipak, ja mislim da je test tacan u mom slucaju, ne znam zasto tako mislim, iako jos nisam dobila...

: jeca82 - 23. januar 2009 19:18:26(UTC)
cao svima puno poljubaca za sve cekalice, meni vestice jos nema od 08.12.2008 a test je pre neki dan pokazao negativan lekari rekli konacno biohemijska trudnoca a nje nema pa nema i ja sad ludim sto je nema kad nije trudnoca pa nemogu da radim na bebacu meni je od jutros ponovo muka i to puno, sva sam malaksala tako da nemam pojma sta mi se desava grudi mi nisu vise ni otecene niti me bole nemam bas nikakve simptome da ce vestica da stigne sta ce biti videcemo, Dadolina ja mislim ipak da si test uradila prerano postoji mogucnost da ti je kasnije bila O, mojom drugarici kad su ustanovili trudnocu nisu se slagale dve nedelje ona je trebala tad da bude trudna sest nedelja po lekarima a bila je cetiri tako joj je bar rekao ginekolog

: Katjica - 23. januar 2009 18:10:07(UTC)
Tvoj rezultat kaze da nema trudnoce, ali mozda je do oplodnje doslo kasnije, a ne bas 12-13-og januara?! Da i si sigurna kada ti je bila ovulacija? Ja nikada nisam vadila betu, mislim da su testovi pouzdani cim ti menstruaija zakasni (mada su podeljena misljenja povodom tih testova). Znam da se ubijas od nervoze, verujem da ti je tesko, ja te trenutno bas razumem (pogledaj mi ticker)... Ipak, ja mislim da nemamo izbora osim da cekamo :( Medjutim, ja sam bila nestrpljiva i uradila sam test jos juce (iako su mi svi rekli da je rano) i dobila I... Ne znam zasto, ali sto se mene tice, mislim da je test dao tacan rezultat iako je rano, tako da sada cekam da dobijem. Ipak, tebi zelim II sto pre!

: Dadolina - 23. januar 2009 17:29:37(UTC)
Drage moje....
Ja sam danas radila bhcg i rezultat je 0,105.Inace sam poslednju menstruaciju imala 30.12.2008 a ciljane odnose sam imala 12-og i 13-og januara.Sta vi mislite,jeli jos rano da bhcg pokaze trudnocu ukoliko je ima ili ovaj nalaz vec govori da nema trdunoce???Inace imam redovne cikluse na 28 dana.
Katjice,najteže je kada se čeka,ubijam samu sebe od nervoze :-((((

: Katjica - 23. januar 2009 16:28:25(UTC)
Ne znam sta da ti kazem... Mozes probati sa testom ako je proslo 2 nedelje od oplodnje, ali svi savetuju da sacekas da ti kasni menstruacija pa onda test. Ovako napamet ti niko ne moze dati dijagnozu. Ili se testiraj (ako ce te to umiriti) ili cekaj, nema treceg izbora. Znam da ti je tesko, i ja cekam, ali tu nema pomoci...

: Nepoznata - 23. januar 2009 4:19:40(UTC)
Nikad mi nije redovna.Treba u narednoj sedmici jer je danas 25. dan.

: Katjica - 23. januar 2009 4:16:01(UTC)
5 dana posle menstruacije ili 5-ti dan ciklusa? Ako si imala 5 dana posle menstruacije onda su ti to plodni dani, a ako si imala 5-ti dan ciklusa, onda je moguce da ti nisu plodni dani, ali to nikako ne mora da znaci, jer su neke zene plodne cak i za vreme mensruacije, sve je to individualno. Grudi ti mogu biti natecene i samo zbog pms-a, ne mora da znaci da si trudna, ali ipak i moze da znaci. Kada treba da dobijes?

: Nepoznata - 23. januar 2009 3:40:27(UTC)
Mozda je neko vec pitao ali nemam vremena da sve ovo citam.Dali mogu biti grudi natecene pred menstruaciju ili samo ako sam trudna.Prije mi nikad grudi nisu natjecale.Imala sam seksualni odnos 5 dana poslije menstruacije i mislim da taj period nije plodan.
Unaprijed hvala na odgovoru.

: Katjica - 22. januar 2009 20:04:18(UTC)
Nemojte se sada razocarati! Barem znate da ste zdrave, tako da pustite mozak na pasu i drzit noge uvis celog meseca, pa ce biti bebica koliko hocemo! Ja sam uradila jutros test i naravno - negativan je do neba i nazad, tako da sada i ja cekam svoju vesticu, trebala bi da stigne za 2-3 dana. Meni danas nista, apsolutno izostajanje svih simtoma bilo cega tako da sam sigurna da cu uskoro dobiti!

: lila_m - 22. januar 2009 19:27:29(UTC)
Evo i ja da javim da i je i kod mene stigla m...Barem sam se nadala, eto jos jedna nada ode. Cujemo se puno srece ostalim cekalicama.

: Majinica - 22. januar 2009 16:29:44(UTC)
evo dobila sam i ja.....pooooludecu!

: zMayica - 22. januar 2009 16:13:36(UTC)
Vidim da ima ovde puno cekalica zagrljaj
samo se opustite i uzivajte, nemojte preterano razmisljati o tome i da vidite kako cete sve od reda biti trudnica

: Majinica - 22. januar 2009 15:59:14(UTC)
Hey Michelle78 bas mi je zao sto si dobila,ali ne brini,bice sledeceg puta bebica!
Meni jos kasni,ali imam osecaj da cu da dobijem svakog trenutka.Grudi me nesto manje bole,a jajnici me bole pa ne bole.Nervozna sam samo zbog svega toga....
Dodje povremeno izgleda do nekog poremecaja a mi se naravno odmah nadamo- "jupi beba"!Pitam se samo kako da se i mi opustimo?!
Ja sam sigurna da cemo sve mi iz ovog foruma uskoro da razmenjujemo iskustva o prvom tromesecju!!!
Zato samo napred,volite se i bice sve u redu! ukrevetu
Poljubac ;]

: michelle78 - 22. januar 2009 14:22:02(UTC)
Cao, devojke..evo i ja da vam se javim, jutros je stigla vestica nakon 4 dana zakasnjenja..sta je tu je..idemo dalje..vama zelim isto sto i sebi, da sto pre ugledamo II..ljubim vas

: Majinica - 21. januar 2009 23:59:03(UTC)
Pozdrav svim nestrpljivim devojkama!
Jeco nadam se da cete sledeci put imati uspeha!Ne brini,imacete puno divne decice.Pozdrav veliki zaljubljen
Lilla,Katjice javite sta je bilo.
Mene i danas jako bole jajnici,narocito kad sedim i imam malo zuckastog sekreta,grudi me bole i imam osecaj kao da cu da dobijem svakog trenutka....posto mi je test bio negativan (prerano sam ga i uradila),sad me samo nervira zasto ne dobijem pa da se rasteretim do sledece vestica !Kasni mi sada vec tri dana.Verovatno sam se prehladila....
Pozdrav svima,citam vas redovno!Zelim svima da sto pre budu pozitivni testovi bravo

: Katjica - 21. januar 2009 22:36:04(UTC)
Kod mene jos uvek nista... Samo danas jaca glavobolja i mucnina. Test cu ipak uraditi ujutru iako znam da je jos uvek rano, ali znam da ce mi biti lakse posle testa.
Jeco, zao mi je zbog svega sto te je snaslo...
Lila i Michelle, nadam se da je to implatacijsko krvarenje, samo se nemojte razocaravati! Znam da se ne mozete opustiti jer ni ja ne mogu opustiti, ali glavu gore, sigurna sam da cete imati i vi vase bebe!

: lila_m - 21. januar 2009 22:34:00(UTC)
Ja moram da idem javicu vam sutra sta ima kod mene novo.

Puno srece svim cekalicam od srca zelim.

: lila_m - 21. januar 2009 22:20:49(UTC)
Hvala vam. Znam ja se nadam ali verovatno ce i ovaj put biti kao i svaki do sada. Samo sam se pitala da li je neko imao slicne simtome. Ja cu dati fore jos dva meseca i onda cu da idem na pretrage muz i ja. Jer ocigledno ima neki problem. Nemoguce je da odredim ovulaciju tacno i da posle toga ne ostanem trudna.

Michelle78 pa ti imas skoro iste simptome kao i ja. Nadam se da ce kod tebe da se zavrsi dobro ako ne kod mene. Ja vise neznam ni kavi trebaju da mi budu simptomi za trudnocu , jer svaki put mi je razlicito. Nekada imam PMS simptome nekada nista. Nekada mi kasni m.. nekada je tacna. E bas mi se sve smucilo. Ovaj period mi je najgori pre nego sto treba da dobije. Barem kada dobijem znam da je to to.
A kada kazu nemoj da razmisljas opusti se. Pa kao da se opustim kad mi je samo to u glavi.
Izvinite sto vas gnjavim. Ali barem sa nekim da podelim ovaj pritisak.

: michelle78 - 21. januar 2009 21:55:38(UTC)
Za jecu82..bas mi je zao sto je tako ispalo kod tebe, ali sta ces..idemo dalje..imacemo i mi svoje bebice..one su tu, cekaju na nas i govore nam-Daj bre mama, opusti se, ne das mi da dodjem dok si takva:))))) Ljubim vas

: Nasumica - 21. januar 2009 21:54:49(UTC)
lila, ako se dobro secam procenta, oko 30% zena ima implantacijsko krvarenje i to moze biti to sto ti opisujes, ja sam na to nekada gledala kao na dobar znak iako ga nisam imala pa ti drzim palceve da je to to...a sto se tice ostalih simptoma, 3.5 godine sam svaki mesec osluskivala, citala ovakve i slicne teme, umisljala simptome, mislila da je mucnina ono sto se javlja kasnije, a osetljive i tamne bradavice ranije i kada je konacno doslo do trudnoce sve je bilo obrnuto i nije licilo ni na jedan mesec pre toga...dakle, moze i glavobolja da bude simptom kod nekih zena, kod nekih ne, kazem ti opsesivno sam citala i tumacila simptome i nervirale me ovakve sto pisu kao ja kako je sve to individualno, ali na kraju zaista jeste

: michelle78 - 21. januar 2009 21:51:29(UTC)
Lila m, kod mene se danas pojavilo to braonkasto, ali jos nisam dobila ono pravo, svaki cas idem u wc i jos nista..nisam ni ja danas radila test, a isto sam spavala juce i danas preko dana a i nocu kao beba..inace, mene grlo boli, i sva sam kao da ce grip da me smlati..cekam do sutra, pa ako je krenulo stici ce do sutra..A jesmo i mi zene lude-pa ako smo trudne, nece nam nigde pobeci trudnoca, umesto da ne brojimo dane i da pustimo da nas iznenadi mi se opteretimo kao blesave...

: lila_m - 21. januar 2009 21:44:39(UTC)
Jos da dodam, nisam radila test i neznam da li sam trudna. Necu da ga radim, jer to moze da bude samo razocarenje ako bi bio negativan.

: lila_m - 21. januar 2009 21:42:17(UTC)
Evo mene opet. Ja sam juce navela da mi se na rublju javilo braonkasto, ai danas je tako. Tako da sam pomislila da cu da dobijem. Ne znam tacno kada bi trebala da dobijem jer su mi ciklusi 31_35 dana. Grudi me ne bole vise, smanjile su se nisu vise nabrekle.
Interesuje me da li se nekome desavalo ovako kada je ostao trudan. Ovaj braonkast iscedak i da su mu grudi prestale biti nabrekle. Ja se jos uvek nadam, to me jos i u svemu ovome odrzava. Jos nesto od juce mi se javljaju periodicne glavobolje spavala sam dva puta preko dana, ai tokom noci sam spavala kao da danom uposte nisam. Nos mi je zapusen kao da ce da me uhvati gripa.

Molim da se javi neko ako je imao slicne simptome ili nekoga koga zna sa slicnim simptomima.
Ja se nadam.
Hvala vam.

: jeca82 - 21. januar 2009 17:56:01(UTC)
michelle 78, poslednji ciklus 08.12.2008 14.01.2009 sam radila betu i negativna , danas uradim test kucni opet negativan odem kod doktora i oni mi potvrde nasta su i sumljali biohemijska trudnoca bila mi je kasnije O pa se taj mesak nije smestio u materici vec uginuo u kanalu kazu da cekam do 08.02.2009 ukoliko nedobijem da dodjem da mi nasilno izazovu ciklus da bi to ispalo iz kanala e tek sad ludim rekli mi o trudnoci da ne pomisljam dok nedobijem ciklus posle ovoga a mene samo bole grudi nista vise ne osecam sada prvih dana kada je kasnio ciklus povracala sam nekoliko jutara i samo mi se spavalo posle toga me zabole malo jajnici ja uradim test on pozitivan onda uradim betu posle dan a rezutat 1 znaci negativan i tad mi pregledom ustanove tu biohemijsku ali nisu bili sigurni do danas danas je to definitivno ustanovljeno, a rekli su mi inace da mi je sada O znaci kad je i trebala samo sto nisam ni dobila od 08.12.2008 sad nesmem da radim na bebacu dok nedobijem e to ti je moja prica, ali ko zna zasta je to dobro u nedelju ukoliko ne dobijem do tad idem u Veliku Planu u manastir Koparnik ili Kopornik neznam kako se tacno zove da mi ocotaju molitvu za porod i da ostavim plave i roze carapice i litar zejtina pa posle toga kad Bog bude reko bice...............

: michelle78 - 21. januar 2009 1:18:36(UTC)
Jeca82, nisam bas razumela tvoj post..jesi li ti trebala da dobijes 14.01. pa nisi? Ako je tako, onda ti kasni 6 dana..ne znam sta bih ti rekla, meni kasni evo vec treci dan skoro, mada mi je u septembru kasnilo 6 dana, uradila sam 3 testa tada i svi su bili tacni, tj.negativni..inace jel imas redovne cikluse? ja dobijam uglavnom u sat sto bi rekli, ali eto ovaj put-nemam pojma..i sad imam cudan osecaj, posebno u grudima, inace mi splasnu pred mecu..mozda ujutru opet uradim test, a mozda se i strpim jos koji dan, mada cisto sumnjam..mada mi je lakse kad vidim da nisam jedina koja ludi..Nakon koliko dana si radila betu? Ovaj kucni test kazu moze da omane, ali beta ne.. A grudi da li te bole? Imas li jos kakvih simptoma? Jesi li merila temperaturu?
U svakom slucaju zelim ti sto pre jednu slatku bebicu u stomaku..kao i svima nama cekalicama..

: jeca82 - 20. januar 2009 21:56:07(UTC)
devojke meni jos nema vestice i ja ludim poslednji ciklus 08.12.2008 - 14.01.2009 radila sam betu i test sve negativno pa cu ujutru opet da uradim test ludim verujte neznam sta se desava jedino znam da vestice nema i da nemam simptome kao pred svaki ciklus jedino sto non stop idem u wc mozda je neka prehlada pa zbog toga kasni sta vi mislite

: lila_m - 20. januar 2009 20:37:50(UTC)
Evo i mene opet naravno sa istim problemom kao i vi. Kada vas citam kao da i ja pisem, ali nisam verovala da tako veliki broj parova ima taj problem. Ja jednostavno ne mogu da se opustim. Utvrdim kada mi je ovulacija i posle toga jedan mesec kao imam sve simptome, drugi mesec ne. Ovaj mesec sam imal skroz drugacije simtome, pa evo jutros malo ali samo malo mi roskasto. Naj verovatnije ce doci me... Pa kako da se smirim i da ne razmisljam. Kada dobijem barem znam da je to to. Ali ovaj period pre men... je pakao. Nadam se da ce nekoj od vas da uspe ovaj put.

: Majinica - 20. januar 2009 20:07:26(UTC)
Citam Michelle78 tvoju poruku,a kao sebe da cujem....razumem te i ja svakog ali svakog meseca kroz isto prolazim.Sad se osecam drugacije nekako jos odavno mislim jos pre nego sto sam trebala da dobijem.Videcemo zaljubljen ...javi sta je bilo.Poljubac veeeeliki

: michelle78 - 20. januar 2009 19:56:15(UTC)
Majinica, i kod tebe znaci isto, ja sam test radila juce, tj.19..pa nista..To jeste istina da treba da se opustimo, kod mene a verujem i kod svakog je samo problem u glavi..ali svakog meseca, kako se blizi period vestica ja pocinjem da ludim, pa onda citam sve moguce forume na ovu temu kucam To je opsesija samo takva, i bas ovaj mesec resim da se opustim, sva sam bila happy, kazem-bas me briga, sta bude i sad naslo da mi kasni, i to ne zbog trudnoce verovatno vec cisto onako, da me dokrajci..Eto, malopre sam se isplakala, ali sto kaze Katjica slomicemo mi njima te metle..Moramo da se opustimo, znam 100% da je to recept i da ce tada sve doci sa lakocom, ali ja prva eto pa ludim uzid Ljubim vas, i javljajte obavezno sta se desava

: Majinica - 20. januar 2009 19:45:42(UTC)
Pozdrav svima!
Michel78 ja sam u istoj situaciji....18.sam trebala da dobijem i kad sam videla da kasni uradila sam test odmah ujutru i negativan je...da,da znam da je rano ali razumecete moju nestrpljivost.Jos uvek mi kasni,imam utisak da cu svakog trenutka da dobijem,grudi me bole...imam sve klasicne simptome kao i svakog meseca. vestica mi stize na 28 dana.
Poludecu uzid ....ako ne dobijem za dva,tri dana ponovicu test!I zasto ne dobijam ako vec nisam trudna?!Samo mi se pomerio ciklus?!?!
BAs dok kucam probada me u jajnicima nesto.
Meni je najgore kad mi neko kaze "ti si se opteretila,opusti se" znam i ja to ali kako da se opustim kad stalno brojim dane i pitam se da li je ili nije ovulacija....
hmm
Zelim vam trudnica :-*

: Katjica - 20. januar 2009 19:43:44(UTC)
Da Bog da pukle metle tim nasim vesticama i da nam ne dodju barem narednih 9 meseci. Ja cu uraditi test u cetvrtak, petak i to taj za rano utvrdjivanje trudnoce Baby rapid, mnoge devojke ga hvale. Javljaj se obavezno! Nadam se da ce ti se zelja ostvariti!

: michelle78 - 20. januar 2009 19:21:18(UTC)
Katjica, juce sam radili neki jeftin test, inace ne zivim u Srbiji, neki nemacki test, a i nisam ga radila sa prvom jutarnjom, mada na njemu pise da i ne mora..Strpicu se jos malo pa ako ne dodje, uradicu neki za rano utvrdjivanje..ovaj koji sam radila otkriva iznad 25 ml, a ima i onih koji otkrivaju iznad 10ml..Uradicu sutra taj osetljiviji ako vestica ne dodje..Mada, vidis da mnoge devojke rade pre kasnjenja pa im pokaze, tako da se ja bas i ne nadam previse..Vidim da ste i ti i Lila m imale probadanja u stomaku, mene je stomak poceo da boli 2 dana nakon ovulacije, prvo po malo pa sve vise, mislila sam da je to sto sam se prejedala oko Bozica, ali cudno je to probadanje bilo..sad toga vise nema, jutros je bio osecaj kao da sam dobila..ma, verovatno umisljam..Zelim vam da sto pre zatrudnite..javicu sta je bilo..mozda ujutru opet uradim test..ako bude neg. necu vise raditi i tacka! Bas sam se bila psihicki pripremila za vesticu, a nje sad nema..

: Katjica - 20. januar 2009 19:08:24(UTC)
Michelle78, moguce je da ti je ovulacija bila kasnije pa je samim tim i do oplodjenja doslo kasnije i da je zato test -. Ne znam sta bih drugo mogla da te posavetujem osim da ponovis test za 2-3 dana. Znam da je to jako tesko izdrzati, jer i ja mucim istu muku, i jako mi je tesko da sacekam 14 dana od ovulacije. Ja pokusavam da izdrzim tako sto jos uvek nisam kupila test, pa kada mi dodje da ga uradim, ja ga nemam pri sebi. Ne znam koji si test radila? Kupi neki za rano utvrdjivanje trudnoce, neki koji je osetljiviji od tog koji si sada radila.

: michelle78 - 20. januar 2009 18:36:26(UTC)
Ja se luda jos nadam, jer jos nema naznaka da cu dobiti, mislila sam jutros sigurno danas dobijam jer je temperatura pala, ali evo ceo dan imam 37, mada mozda ova dnevna temperatura nije validna :( ..Izludecu..i proslih meseci sam bila ubedjena da sam trudna pa sam dobijala tacno u sat, a ovaj vikend sam bila na putu pa sam nosila i uloske, rekoh necu vise da se razocaravam..ali vestica nema..sad sam mislila da idem opet po test pa da uradim jos ujutru, mada bi mi juce sigurno pokazalo, 14.dan od ovulacije..mada taj datum ovulacije mi je bio po ovom kalendaru ovde, inace nisam pratila, niti sam zagledala sekret..bas sam bila resila ovaj mesec da se opustim skroz, a sad mi kasni, test-...jaooo..nista sacekacu jos koji dan, mada mi vec i ova dva dana izgledaju kao vecnost..Zelim vam svma II crte sto pre zagrljaj

: lila_m - 20. januar 2009 18:13:33(UTC)
Eh neznam sta da ti kazem,slicna je situacija i kod mene. Mene grudi vise ne bole splasnule su a i sada mi se pojavilo dole crvenkasto. Znaci to je to, m.. je na putu. Pa nista novo nisam ni mogla da ocekujem. A ovaj put sam se tako ponadala i pomislila to je to. ali eto verovatno nista. Ne znam sta da ti kazem ti ako nisi jos dobila postoji nada. Znas da nekim zenama ne pokaze tako rano test. Sacekaj jos par dana, pa vidi ako ne dojde uradi novi test. Javi sta je bilo. Puno srece.

: michelle78 - 20. januar 2009 15:50:25(UTC)
E pa evo i ja da se javim..stalno vas citam, pokusavam vec par meseci da ostanem u drugom stanju..inace, dobijam redovno na 28 dana, zadnju mecu sam imala 21.12..Trebala je doci 18.01. nikada mi skoro ne kasni, samo jednom je kasnila 5-6 dana..Ovaj put nisam htela da se opterecujem pa sam je ocekivala u nedelju, ali nje nema..Radila sam test juce preko dana i negativan je..Juce ujutru mi je bazalna temp. bila 36,7 a jutros 36,5..sad sam merila i 37..Grudi me ne bole nista posebno, samo na dodir, teske su i mekane..Inace, par dana nakon ovulacije sam imala cudna probadanja u stomaku, i to je trajalo nedelju dana..Sekret imam neki beo skroz, uvek kad odem u wc vidim sasusen beli sekret na gacicama..inace mi nije takav u pms-u..Bas sam se nadala do juce, ali test je neg. a to je bio 14.dan od ovulacije, tako da bi sigurno pokazao..Mislila sam da cu jutros dobiti, bas me nervira-zasto ne dolazi, kad je vec test negativan..sta vi mislite, ima li mozda ipak sanse da jesam trudna? Uh, toliko sam se opteretila, kao manijak...Ljubim vas icon_razz

: lila_m - 20. januar 2009 7:50:04(UTC)
Evo i ja da ti se javim.Kao sto rece sve manje simptoma i kod mene isto tako. Grudi me vise ne bole, jos malo su teske, stomak me je "probadao" malo veceras. I to je to. Verovatno cu dobiti i ovaj put kao i svaki do sada. Ja necu raditi test. Barem ne jos. Cucemo se sutra. Sve naj lepse i da bude tebi ako ne meni. Srecno.

: Katjica - 19. januar 2009 22:18:48(UTC)
Lila, ne znam sta da ti kazem, jer smo nas dve u slicnoj situaciji. I ja imam bolove u donjem stomaku vec 9 dana od ovulacije, juce bol kao da cu da procurim i nista, pojacan sekret, naduven donji stomak, a sada kada mi se blizi menstruacija sve manje simptoma. Nema nikoga iskusnijeg na ovoj temi da nam malo pomogne... Ja planiram da uradim test 10-12 dana od ovulacije pa sta mi Bog da! Srecno i tebi!

: lila_m - 19. januar 2009 21:12:33(UTC)
Ja sam ovde novi clan. I ja cekam sledecu m. Neznam tacno kada bi trebala doci. Poslednja m.. mi je bila 21.12.08, a ciklusi su mi 32do 35 nekada i 38 dana. Ovaj put sam odredila tacno ovulaciju. I interesuje me da li je neko osetio neke simptome trudnoce ranije, recimo posle ovulacije. Ja nisam nikada do sad imal ovakve simptome. Evo opisacu vam. Odma nakon ovulacije osetila sam neke promene u donjem stomaku, kao treperenje to je trajalo par dana periodicno. Zatim grudi su mi otezale 2 dana nakon ovulacije i jos uvek su. Bilele su me na periode sada manje veoma malo me bole. Sekret imam belicast. I sto je veoma cudno da mi se negde oko 8 dana od ovulacije pojavio veoma jak bol u donjem stomaku koji je trajao oko 2 sata. Sada trenutno sto imam od simptoma su "teske"grudi i sinoc mi se povremeno javljao bol u stomaku kao PMS bol. Dali neko moze da mi kaze jel se mogu tako rano osetiti simptomi. Zeljno ocekujem trudnocu.

: vele - 19. januar 2009 12:18:33(UTC)
ne vredi ti raditi kucni test pre kasnjenja menstr., a kako izgledaju prvi simptomi- kod mene oba puta kao kad treba da dobijem, potpuno isto, samo sto su mi se prvi put povecale grudi.

: Katjica - 18. januar 2009 23:48:43(UTC)
Zaboravila sam da kazem da nikada nisam imala bolne grudi, mislim da ni ne znam kako one bole tako da ih nemam ni sada. Ciklusi su mi na 28-29 dana. Osecam i povremno mantanje u glavi, kao neku blagu vrtoglavicu i imam neki cudan osecaj u dnu ledja, nije bol vise je kao neka nelagodnost, a to mi se nikada nije dogadjalo, pa ni u pms-u, jako mi je tesko da sedi za stolom, a moram da ucim. Oduvek sam mislila da se svi ti simptomi osete tek po zakasnjenju M, a ja sam sada samoj sebi cudna.
oceanprinces, hvala na odgovoru, znam da je svaka zena prica za sebe ali nikako ne mogu izdrzati da mi zakasni, propasce mi ceo ispitni rok...

: oceanprinces - 18. januar 2009 23:24:27(UTC)
ja ti samo mogu reci iz svog iskustva. moj ciklus je 28 dana,ja sam uradila 4 dana pre ocekivane i bila je jedva vidljiva. sutradan tj. 3 dana pre ocekivane je bila vec dobro vidljiva.
u svakom slucaju vcina devojaka s kojim sam razgovarala je radila test kad zakasni.
sve najbolje

: Katjica - 18. januar 2009 23:07:26(UTC)
Zadnju M sam imala 27.12., O mi je sigurno bila 11.01., kada najranije da uradim test? Trenutno nemam uslova da uradim b hcg iz krvi jer kod nas to privatnici ne rade, a zdravstvena knjizica mi se sredjuje. U toku mi je ispitni rok, imam prvi ispit 20.01. i ovo mi sada ne da mira, nikako ne mogu da se skoncentrisem. Inace, i sam pms osecam bas retko - mozda samo poneki grc dan kada procurim. Sada osecam: neko blago probadanje u jajnicima, malo u levom, pa malo u desnom, pojacan sekret, malaksalost, veliku pospanost, spavam po 12-14 sati dnevno, a ipak stalno zevam, sva sam kao usporen snimak, povremeno imam glavobolje, zapusen mi je nos nocu, muka mi je bilo pre neko vece u autu. Ne znam ni sama, nisam ocekivala ovog meseca jer smo zadnji odnos imali 9. 01. ili 10. 01. i od tada nijednan odnos. Stvarno me muci sve ovo pogotov sada u toku ispita...

: Vesna 1975 - 17. januar 2009 2:17:48(UTC)
Jeco, beta HCG se uvecava kada je jajna celija oplodjena, uvecava se od 1,7 do duplo svaka dva dana, ukuliko je trudnoca normalna.

: jeca82 - 17. januar 2009 0:58:04(UTC)
zna li neko kad se beta hcg uvecava kada plod dodje u matericu ili dok je jos u kanalu

: jeca82 - 17. januar 2009 0:55:24(UTC)
llekar mi je zakazao kontrolu za petnaest dana sumljaju na biohemijsku trudnocu ali ja mislim da je sve ok. zato sto vestice jos nema zna li neko nesto o tome

: jeca82 - 17. januar 2009 0:53:44(UTC)
i ja imam isti problem meni je cak lekar video uvecan jajnik i prosiren jajovod u kome sumlja da postoji mesak meni kasni sest dana ali je bata hcg 1 znaci test na trudnocu negativan a ja imam neke cudne simptome 08.12.2008 poslednji ciklus 08.01.2009 se pojavilo nesto vrlo svetlo roze pa me zanima postoji li mogucnos da je trudnoca a da sam rano uradila beta hcg pa je zbog toga negativan

: lila_m - 17. januar 2009 0:37:15(UTC)
Ja sam nova ovde i intersuje me da li je moguce osetiti trudnocu u prve dve nedelje. Ja iscekujem vestica za 5 dana, ali u meni se desava nesto sto pre nisam osecala. Za vreme ovulacije, ai par dana posle imala sam kao vibracije u donjem delu stomaka. Morala sam da napisem vibracije jer neznam kao drugacije da ih opisem kao da se nesto pomera. Zatim negde oko 9 dana sam osetila takav bol u donjem stomaku i trajao je sigurno dva sata. Grudi me bole jos od drugog dan ovulacije ali nekako odozdo i unutra, nikada tako( i pre me je znalo boliti ali je drugacije) i teze su mi grudi.

: svetl@na - 12. januar 2009 21:16:50(UTC)

jedini simptom koji sam ja imla je jaci bol u jajnicima od 20 dc
i bas nista vise
test sam radila na dan kad je trebalo da dobijem i bio je jasan +
mislim da mozete da pratite kalendar ovulacije na ovom sajtu
kod vise nas se pokazao kao tacan

: *Sashka* - 11. januar 2009 20:11:40(UTC)
Ja sam, mozda, atipicna trudnica jer je MM pre mene znao da sam ja trudna ;] Simptomi su poceli da se ispoljavaju kada smo se vratili sa mora, pa mozda zato nisam previse obracala paznju na njih. Mislila sam: mozda mi kasni zbog promene klime, a to mi se i desavalo ranije, te mozda me grudi bole zbog PMS-a... i sve tako. Samo je moja srecica govorio daj da uradimo test trudna si. zaljubljen I bio je u pravu icon_lol Ubrzo nakon tih simptoma pojavila se mucnina i preterana pospanost.

: mkd - 21. decembar 2008 2:12:57(UTC)
Hvala na odgovoru ipak pricekacu jos samo 5 dana. Mozda je bolje da ne zurim.

: ceca-ns - 21. decembar 2008 0:35:45(UTC)
mkd lako je moguce da su prvi simptomi trudnoce ali je isto tako moguce da su simptomi PMS-a. ti najbolje znas kakvi su ti inace simptomi u PMS-u. mozda je bolje da ne zuris sa testom jer moze da ti bude negativan a da si ipak trudna. sacekaj barem dan ocekivane m pa onda pokusaj. ili je mozda bolje da odes i uradis betu ako si toliko nestrpljiva,mislim da bi ona vec trebala da pokaze da li je doslo do trudnoce!!! ne znam koliko sam ti pomogla neznam hahaha verovatno si sve ovo i sama znala ;]

: mkd - 20. decembar 2008 23:19:46(UTC)
zdravo ja sam nova u ovom forumu i zeljela bi mislenje od iskusniih. ja i decko ovaj mesec bili smo na putovanje i imali nezasticeni odnos nekoliko dana za redom. kad sam stigla kuci poceli su bolu u legama a evo nakon dana su se pointenzivnije cak imam i mucninu tekom dana i mali boli u grudima jer su mi nateceni i idem u wc moz na svakih 5 min (bar meni se tako cini) jer ne mogu izdrzati. al tek za 5 dana treba da mi dodge. sad sam u panici neznam dal bi mogla biti trudnoca u pitanju ili su to samo simptomi PMS. dal moze da uradim test ranije prije mi dodge M?

: majce80 - 18. decembar 2008 10:20:51(UTC)
Hvala :) i ja mislim da je najbolje da sacekam jos par dana...pa sta bude

: layla - 18. decembar 2008 3:16:21(UTC)
ja saam uradila test kada mi je kasnilo 3dana

: majce80 - 17. decembar 2008 16:49:44(UTC)
Cao svima,ja sam nova i pozdravljam sve :).Naime zanima me vase misljenje,poslednja menstruacija je bila 24.11.2008,odnos sam imala u vreme ovulacije tacnije 8.11.2008.E sad,osecam bolove u predelu jajnika(vise desnog) i po sredini . Takodje imam nenormalno lucenje pljuvacke.Menstruaciju dobijam u dan tacnije u sat.Koje je vase misljenje,i kada je najbolje da uradim test?Hvala...pozdrav

: launa - 16. decembar 2008 21:05:57(UTC)
Ništa od beba ,stigla je vestica .Ako može neko da mi odgovori na gore postavljeno pitanje,bila bih mu veoma zahvalna. klanjam

: launa - 16. decembar 2008 0:21:48(UTC)
Pozdravljam sve nove trudnica i one koje će tek postati.Ja sam nova čekalica.Septembra sam imala spontani(bezembrionalna trudnoća).Ovo nam je prvi mesec kada pravimo beba Interesuje me,koliko vam je vremena trebalo da ostanete ponovo trudnica ?Trebala bih da uskoro da dobijem ali se ne nadam previše jer smo tek počeli.Stomak i grudi me bole još od ovulacije a i pojavio mi se žuti sekret.Ma tu je vestica za dva dana. caos

: layla - 13. decembar 2008 17:10:40(UTC)
meni je M. kasnila 3dana. uradila sam test, pokazao je pozitivno odmah. isti dan sam otisla na vadjenje krvi, i Beta je pokazala pozitivno, takodje. grudi me nisu bolele kao inace pred ciklus. stomak mi je bio naduvan kao inace, ali jajnike nisam mogla da napipam(a inace pred ciklus mogu, budu nateceni)

: GaGaT - 26. novembar 2008 21:41:22(UTC)
Evo i moje price, ja sam uradila test nakon 5 dana kasnjena, nisam ni skapirala da bih mogla biti trudna. Tih danas sam bila dosta zauzeta i tek nakon 5 dana skontam da nisam dobila...Uradila sam test i pojavila se jako bleda druga crtica, znaci jedva se videla. Meni je odmah to bilo sumnjivo, pa sam uradila digitalni test koji je odmah potvrdio trudnocu. Sto se tice mojih simptoma, imala sam sve iste simptome kao da cu da dobijem, samo sto nisam...Zatim sam svakim danom sve vise i vise osecala da sam trudna :-) Grudi nisu prestale da me bole, stomak mi je malo porastao, tako da vec nijedne farmerke ne mogu da zakopcam :-) , par dana mi je bilo muka, ali nisam povracala, nos mi je par dana bio zacepljen, a nisam prehladjena, procitala sam da to moze da se javi zbog hormona itd. i pocela sam nocu da ustajem po 2-3 puta da bih piskila...Znaci to bi otprilike bili moji simptomi i jedino sto mi se bas smucilo jeste kafa.

: mona - 22. septembar 2008 13:15:37(UTC)
Draganab,postoji resenje za bolji nalaz spermograma. Moj suprug i ja se borimo sa tim od 2003 godine,i pobjedili smo. Ja sam ostala u drugom stanju u maju,tj juce sam usla u 5 mjesec trudnoce. Doktorica Vinka Vukotic nam je najvise pomogla. Samo budi jaka i uporna i uspjeces sigurno. Pozdrav

: olga75 - 22. septembar 2008 13:08:59(UTC)
Draganab uvek postoji resenje.Ima lekova koji popravljaju spermogram u krajnjoj liniji postoji i vestacka oplodnja samo nemojte da se obeshrabrite i ocajavate

: Draganab - 22. septembar 2008 12:37:30(UTC)
da ali moj muz je problem,ima jako jako los spermogram

: Diana01 - 21. septembar 2008 18:16:56(UTC)
Dragana nemoj da se brines , samo se opusti, nemoj se opterecivati. Ja sam vec dosta gnjavila sa mojom pricom ranije al ajde ponovicu se jos jednom :) Znas, meni su doktori rekli da nikada necu moci da imam dece (bar ne normalnim putem) ali eto nekako se desilo, i ja to uopste nisam ocekivala. A udata sam vec 3 ipo godine. Da ne kazem mi smo "pokusavali" od kada smo poceli da se zabavljamo, tj 2003 godine, i ja ostanem trudna tek pocetkom ove (2008. ) godine, i cak u 16-oj nedelji otkrijem trudnocu. Za mene je to bio sok, posto sam ja godina patila od raznoraznih hormonskih poremecaja, samu sam sebe bila otpisala, menstruaciju nisam dobijala godinama takodje. I eto nekako, nekim cudom desilo se - i dalje mi nije jasno na koju foru ako nisam imala ovulacije uopste ali lekar mi kaze, "sada nije ni vazno, - trudna si! " . Prema tome samo opusteno, nemoj se nervirati. Ja sam zatrudnela kada sam vec polako pocela da odustajem od ideje da ce se ikada desiti. Mislim da je bitno rasteretiti se i opustiti, i prepustiti. Od srca ti zelim da nas se uskoro pridruzis na podforumu Trudnoca zaljubljen

: Draganab - 21. septembar 2008 17:30:41(UTC)
a da li si prirodno zatrudnela ili ne?

: Bomi - 21. septembar 2008 14:59:25(UTC)
Dragana samo pokušaj da se ne opterećuješ i doćiće beban. Evo ja se načekala 4 godine, ali kao što vidiš isplatio se sav trud i za nekoliko dana izlazi najdivnije stvorenje za mene i mm

: Draganab - 21. septembar 2008 8:52:07(UTC)
Danas mi stigla meca : (

: brinet - 21. septembar 2008 8:10:21(UTC)
Darling, cestitam od srca na dve crtice;) Ajde brzo kod doktora pa nam potvrdi....

: cokoladica - 20. septembar 2008 15:00:41(UTC)
Verujem ti, i nadam se da neces jos dugo cekati. Moja snaja je cekala dve i po godine, moja drugarica tri godine, i znam da su se namucile. Srecno!

: Draganab - 20. septembar 2008 14:54:46(UTC)
ppa ja to mislim svaki mesec i nikad nista

: cokoladica - 20. septembar 2008 14:49:03(UTC)
Draganab, evo da ti kazem moju pricu: u decembru sam bila sigurna da sam trudna, da nam je uspelo, sve sam simptome imala danima ranije, kad ono - m. mi porani! Kako sam se smorila, samo ja znam...

E a sledeci mesec sam bila ubedjena da smo promasili plodne dane, da cu opet da dobijem, nikakve simptome nisam osecala, nista cudno, kad ono - trudna!

Ne daj se, tvoja sreca ce doci :) da li ovaj mesec ili sledeci, ali docice :)

: Draganab - 20. septembar 2008 14:30:28(UTC)
Divno,cestitam!I ja sam trebala 16. da dobijem i jos nisam mada meni zna da kasni ali daj boze.Takodje imam osecaj kao da cu da dobijem.Uradila sam test 16.ali bio je negativan mislim da sam ga mozda rano uradila pa se jos nadam!

: darling - 20. septembar 2008 13:12:14(UTC)
Ja sam jutros ugledala svoje prve dve crtice! O simptomima sam nesto rekla u kafancetu. Uglavnom isti kao kod PMS-a, ništa naročito. Trebalo je da dobijem 16.-tog, ali ništa, mada me stomak još na momente bolucka. zaljubljen

: brinet - 20. septembar 2008 7:24:16(UTC)
Jao ubise me ove mucnine. Nisam povracala ali imam osecaj da bi mi bilo lakse da jesam. Po ceo dan mi je muka, kao da sam se malo pre prejela. Ne mogu da pomislim na hranu, vec mi se smuci. Smrsala sam dve kile. Na silu jedem da se ne bi onesvestila od gladi....Ma neki cudan osecaj, muka mi je, pa bi jela, i ako ne jedem u tom istom trenutku onda moram da cekam dva sata da mi opet nadodje glad...Tako jde me muci kiselina i stomaku....cula sam da bi trebala da jedem kokice...ali ne mogu bas stalno. Imate li predlog cime bi mogla ublaziti mucnine i kiselinu?

Draganab, i ja imam taj osecaj, do duse sve redje, ali pre dve nedelje non-stop. Kao da cu svakog momenta dobiti, zaboli jako...i onda popusti i prodje (kao male kontrakcije)kazu da se to materica sprema i siri za bebona;)

: Jeki - 18. septembar 2008 7:30:55(UTC)
Dragana, znam kako ti je,ja preko godinu i pol pokusavam. Radila sam i inseminacije... Sto se temperature tice,mjerodavna je samo bt. Nemoj da je mjeris tokom dana.
A meni je uvijek u drugom dijelu ciklusa takva dnevna temperatura, cak i na dan kad stigne vjestica,ali bt na taj dan padne. Pokusaj na neki nacin da izbjegavas da mjeris temperaturu tokom dana, mjeri samo bt ujutro. Drzim ti fige da si trudnica

: olga75 - 17. septembar 2008 14:48:30(UTC)
Draganab, ako je sve u redu bice beba. Znam da govorim najiritantnije stvari: opusti se, nemoj da brines i slicno a i ponovicu svoju dosadnu pricu. Mi smo sest godina u braku i vise od godinu nismo pazili i okusavali a bebe nije bilo. Kad smo rekli kako je sudjeno ugledala sam dve crtice i u novembru cekamo devojcicu. Ako ce ti pomoci:ja sam samo imala jako puno pljuvacke i bol kao pred mecu. Test sam uradila i druga crtica je bila nejasna. Ponovila sam ga nakon dve nedelje i bila je mnogo jasnija. Ja sam imala strpljenja jer prvi test nisam ozbiljno shvatala. Mozda bi bilo najbolje da odes kod dr a ti najbolje znas kakav ti je ciklus kad je bio sumnjivi koitus. Da povisena temperatura moze biti simptom trudnoce

: sanndra_bgd - 17. septembar 2008 13:32:11(UTC)
Citat:
Draganab - 17/9/2008 17:28

Ok jos samo jedno pitanje,jel ste imale onaj blagi osecaj kao da cete svakog casa dobiti,a onda nista pa nije ni dosla?

Da. :>
20 dana sam nosila ulozak (a bila sam inace na moru) pa nisam ni jedan jedini dan mogla da se opustim,
jer sam bila sigurna da cu ipak dobiti...
Opusti se...

: Draganab - 17. septembar 2008 13:32:09(UTC)
Hvala,samo je toliko tuge u meni da mi malo i zdravlje poljuljano ali bice bolje valjda cu presusiti i necu moci vise da placem i da se sekiram

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:30:46(UTC)
Da ja sam se tako tripovala. Meni meca ide na 31-32 dana..i znam uvek ako jedan mesec dobijem 15. da cu dobiti 17.tog..mozda se i zato jos ne poradjam....

: sanndra_bgd - 17. septembar 2008 13:30:20(UTC)
Citat:
Draganab - 17/9/2008 17:24

Kaze da sacekam.......: ( ne smem ni da se nadam,znate li vi koliko sam se jednih crtica nagledala.................................................:(

He,he...nisi jedina koja ima kolekciju negativnih testova. :>

Eto,iz nekog svog iskustva ti kazem,nemoj se nervirati iako je sada - mozda ce za koji dan/nedelju biti +
sto ti od srca zelim,jer znam kako je.

: Draganab - 17. septembar 2008 13:28:26(UTC)
Ok jos samo jedno pitanje,jel ste imale onaj blagi osecaj kao da cete svakog casa dobiti,a onda nista pa nije ni dosla?

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:26:55(UTC)
Poslusaj Sandru sacekaj malo. Znas kako meni tata uvek kaze nemoj ni da se nadas a i nemoj i da se ne nadas..sacekaj jos malo...ako ti nije stigla na vreme mozda i nece biti tu jos 9 meseci :-*

: Draganab - 17. septembar 2008 13:24:58(UTC)
Kaze da sacekam.......: ( ne smem ni da se nadam,znate li vi koliko sam se jednih crtica nagledala.................................................:(

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:24:33(UTC)
7 nedelja i 5 dana trudnoce

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:23:04(UTC)
A jel si bila kod ginekologa? Mozda ti on moze bolje pojasniti stvari.

: Draganab - 17. septembar 2008 13:22:47(UTC)
Sta znaci 7 +5?

: sanndra_bgd - 17. septembar 2008 13:21:26(UTC)
Ja sam test radila dan pre vestica i bio je -,
a 20 dana kasnije je bio pozitivan,i trudnoca stara 7+5.
Tako da...mozda i jeste temperatura zbog trudnoce.
Sacekaj jos malo,ako vestica ipak ne stigne ti uradi betu.

: Draganab - 17. septembar 2008 13:20:53(UTC)
isto taj,ne znam da li ides na bebac tamo sam citala o temper. udjes na temu trudnoca pa podtema strahovi;brine me I.....

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:18:59(UTC)
Sacakaj jos par dana pa opet uradi test. Ja sam radila baby rapid. Ili ponovo sutra. Za temperaturu ti stvarno ne mogu pomoci jer za to ne znam...ja nisam imala temperaturu..Koji ti test kupujes?

: Draganab - 17. septembar 2008 13:16:38(UTC)
Ma kakvi,nekad na tredeset,a nekad mi kasni i po 10 dana

: duckiduca - 17. septembar 2008 13:15:36(UTC)
Dragana nisi poranila sa testom i ja sam radila ga radila mislim na dan kada sam trebala da dobijem. A na koliko ti ide menstruacija? Jel stalno dobijas na isti datum ili se pomera?

: Draganab - 17. septembar 2008 13:12:58(UTC)
Ne znam da li se secate mojih poruka od pre par dana ali evo da vam kazem da ja vec deseti dan imam temperaturu 37 ili 37,2 a ponavljam nisam bolesna.trebala sam 15.dobiti,a nisam,jutros sam radila test i negativan je,da li sam poranila sa testom joj kako bi volela da je ovo temperatura trudnoce................

: Medvedic - 14. septembar 2008 12:33:13(UTC)
Brinet,sve cestitke!!!Uvek osetim blagu euforiju kad neko potvrdi trudnocu,kao da sam ponovo sama u pitanju icon_razz

Bitno je da se pojavi ta druga linija,(koliko mi je poznato),a manje je vazno jel roza ili crvena...Ako bas nisi sigurna,trk u ordinaciju!Drzimo sipke!

: brinet - 12. septembar 2008 14:46:59(UTC)
Gliso, na skoro svakom testu pise da svako obojenje u test otvoru znaci trudnoca, znaci roze, bledo roze, crveno, bledo crveno.....Meni je prvi test pokazao blago rozu boju.....a drugi (drugog proizvodjaca) jako crvenu....I oba su bila pozitivna. Nadam se da ce biti lepe vesti kod tebe;)

: duckiduca - 12. septembar 2008 13:35:08(UTC)
Gliso ako je bela nisi trudna ako je jedva roza trudna si. Meni je jednom bila bela crta i nisam bila trudna a dr. put mi je bila roza i jesam icon_lol

: glisa - 12. septembar 2008 11:28:52(UTC)
Da li neko zan sta znaci kada je druga crtica nejasna?jedva vidljiva bas kad se zagledas?

: Draganab - 12. septembar 2008 11:21:20(UTC)
opet oko podne dosla temperatura 37,2 pa sta se to desava?

: duckiduca - 12. septembar 2008 9:16:52(UTC)
Dragana ima jos nade..zelim ti da ne dobijes mecu jos 9 meseci :-*

: Draganab - 11. septembar 2008 17:19:15(UTC)
Cestitam!Ja sam dobila nalaz bete,nisam trudna,a ja i dalje imam tokom dana 37,2 temperaturu,a nisam bolesna,pa uvece prodje i tako 16.trebam dobiti

: brinet - 11. septembar 2008 14:25:27(UTC)
Eto, bila sam kod doktora i potvrdio je test...trudna saaaaam.....Termin mi je 10 maj. Inace simptomi su jos uvek tu, Natekle i bolne grudi, umor, pospanost....Medvedic, imala si pravo i doktor kaze da mi se materica siri i zbog toga imam bolove....Ali znas kako je uvek se plasis da nesto nije u redu i za sve se pitas da li je to normalno.....;)E sad kad sam sigurna idem da svrljam po forumu jer sto posto pripadam medju trudnice;)

: duckiduca - 11. septembar 2008 13:13:24(UTC)
Dragana javljaj nam obavezno..

: duckiduca - 10. septembar 2008 16:31:56(UTC)
Dragana obavezno javljaj sta je bilo. :-* :-* :-*

: Draganab - 10. septembar 2008 14:51:34(UTC)
Evo vadila sam betu,sutra posle 16 h nalazi

: duckiduca - 9. septembar 2008 13:35:38(UTC)
ma ja ne bih mogla da cekam i uradila bih test..

: Draganab - 9. septembar 2008 11:48:11(UTC)
Ima temperatutu danas 37,2(merena pod pazuhom)

: olga75 - 9. septembar 2008 7:20:06(UTC)
Draganab u principu je rano da osecas i pms i trudnocu ali to je individualno ali ako znas kad je bila ovulacija i kad je bio sumnjivi koitus mozes da predpostavis.Spermatozoidi zive oko 72 sata a jajna celija se izbacuje za manje od dva dana.Najbolje je da sacekas jos par dana pa da uradis test i nemoj se obeshrabriti ako je druga crtica nejasna.Inace babe kazu da trudna zena jos pre nego sto je sigurna u to nesvesno stavlja ruke na stomak pa eto

: Kaca - 8. septembar 2008 18:40:21(UTC)
To stvarno ne znam, mora neko strucniji da ti odgovori, mada ja mislim da je to individualno

: Draganab - 8. septembar 2008 18:28:46(UTC)
Znam da su slicni simptomi,nego mene zanima da li ako trebam da dobijem 17. a danas je 8 je rano da bi pecenje bradavica bio predmensrualni simptom ili je vec vreme da pocne?

: Kaca - 8. septembar 2008 18:24:50(UTC)
Dragana preko krvi mozes najranije da utvrdis trudnocu, mozes da probas i test samo ne znam koliko je pouzdan ako se radi mnogo rano neznam , ja sam test uradila na dan kada sam trebala da dobijem vestica i bio je pozitivan bravo , inace meni su isti simptomi bili kao pred menstruaciju

: Draganab - 8. septembar 2008 18:19:36(UTC)
dr je rekla prekosutra.ma jel moguce tako rano osetitipredmens.simptome?

: duckiduca - 8. septembar 2008 18:17:50(UTC)
Dragana a sto ne uradis test sutra ujutru? Kazu baby rapid posle 7 dana pokazuje trudnocu?

: Draganab - 8. septembar 2008 18:13:06(UTC)
peku me bradavice,a trebam 17 dobiti,mislim da je rano za menstr.simptome?sta se desava/

: Maja-belgija - 8. septembar 2008 10:01:52(UTC)
ja kad sam pocela da jedem limone kisele i kad me moja majka videla ona me prva pitala dal sam trudna posle mesec dana pocela sam da povracam i da me boli stomak kao da treba da dobiema al nista i na kraj saznali smo da sam trudna icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: Draganab - 7. septembar 2008 17:33:52(UTC)
ne znam da li cu ja to doziveti

: michell - 7. septembar 2008 17:03:55(UTC)
DA, meni su vidjeli zadebljanje koje je, po njima, licilo na bebu! I materica je bila mekana kao u trudnoci. Dok je izvjestaj sa testa stigao ja sam dobila. To su bila 3 najcudnija dana u mom zivotu. Ne znas da li da se nadas ili ne...
E, kada se stvarno desilo, nisam isla prvo kod DR nego sam kupila test, pa jos jedan, pa jos jedan...jer nisam mogla da vjerujem da svi pokazuju isto! E, to je bio najsrecniji dan u mom zivotu!

: Draganab - 7. septembar 2008 15:37:27(UTC)
Inace,endometrijum je debeo 11 mm

: Draganab - 7. septembar 2008 12:30:44(UTC)
Nemam upalu,dr kaze da mi je zadebljanje zida materice na granici,a sad sam se cula sa njom kaze da ti bolovi u jajniku koji se sire na nogu mogu biti od kicmenog zivca ja cu da poludim!da li su tebi videli zadebljanje i jel ti tada test bio pozitivan?Nemam nikakvu "tackicu"jos je rano za nju

: michell - 7. septembar 2008 7:39:47(UTC)
Dragana, nadam se radi tebe da si trudna, ali to ne mora da znaci nista. Meni se desavalo da mi maltene kazu da je to-to, a ja dobijem kroz par dana. Ispostavi se da je ono sto su oni mislili da je zacetak ploda, zapravo samo ugrusak. To me ubijalo, taman se ponadam...
I ja sam imala bolove u jajnicima skoro citav prvi mjesec i bojala sam se da ne pobacim, ali to je valjda bilo normalno. Dakle, nadam se da nemas upalu jajnika!!! Odradi test, beta je najsigurnija ili kupi u apoteci bilo koji. Ja sam kupovala testove na veliko...

: Draganab - 7. septembar 2008 5:48:42(UTC)
U sredu cu raditi test.Jace me boli desni jajnik i duz cele desne noge jel to normalno?

: Mozart - 7. septembar 2008 3:29:28(UTC)

Da da. Moguce je da je to to a da je mozda bilo rano da se sve vidi na UZ. Zid materice se zove endometrijum  i on mora da ima svoju neku debljinu kad dodje do oplodnje. Sacekaj jos malo. Test , jesi li radila? Mozda da uradis betu iz krvi?

: Draganab - 6. septembar 2008 17:49:04(UTC)
ejjjjjjjj ja sam imala samo jedan ipo dan pa onda par dana mi je bilo muka,muka,vece grudi.....a onda sve prestalo pa me pocela zigati oba jajnika i neki cudan osecaj u njima.Odem na ultrazvuk,obicni,i dr mi kaze daje sve zdravo ali da mi je zid materice zadebljan,da sacekamo jos malo da je rano,ali da je to cesto znakrane trudnoce,a ja jadna ne mogu da verujem,,,,,,,jel vama neko video to,a da to nije znak ovulacije?????????????

: Medvedic - 5. septembar 2008 20:03:03(UTC)
Brinet,ti bolovi su od sirenja matericnih misica,tj zbog hormona koji salju signal za "sirenje"...Karakteristicni su bas za ranu trudnocu,kad ti kasni menzis,pa jos nekoliko nedelja kasnije...I ja sam ih imala...

Inace,i ja mislim da si itekako "zakacila",javljaj novosti!!! caos

: light_blue - 3. septembar 2008 14:06:50(UTC)
nasla sam i ovo:
Simptomi koji se javljaju u ranoj trudnoci u 80% slucajeva se javljaju tek od pete nedelje trudnoce, a vrlo mali broj njih oseti nakon prve ili druge nedelje.
hmm

: duckiduca - 3. septembar 2008 12:20:20(UTC)
Ja sam samo imala osecaj da sam trudna ;] nista me nije ni bolelo a jutro kada sam trebala da dobijem uradila sam test i videla 2 crtice. Tek od 8 nedelje su mi krenule mucnine ;]

: Utopija - 3. septembar 2008 10:36:06(UTC)
Ko kaze da bilo kakvi simptomi moraju postojati?! Ja i mm smo dugo planirali bebu, kad nisam ostala trudna posle godinu i po dana vec sam pomalo digla ruke od trudnoce i krajem prosle godine pocela da planiram kako cu sa muzem ove godine ici na more. Naravno, u Januaru nisam dobila menstruaciju i bas sam se iznenadila kad sam saznala da sam trudna. Nisam imala nikakve simptome niti bilo kakve promene koje bi otkrile da sam trudna.

: Kaca082 - 3. septembar 2008 9:03:35(UTC)
Mene su grudi bolele jako i imala sam tup bol u stomaku (kao kad treba da dobijem).Piskenje na svaki miut je krenulo macice kasnije.

: olga75 - 3. septembar 2008 7:11:36(UTC)
Prvi simptom moje trudnoce je bilo pojacano lucenje pljuvacke,znala sam da se zagrcnem u pola reci ili bih se nocu probudila sa punim ustima i nekim groznim ukusom.Takodje me je boleo stomak kao pred mecu ali nekako drugacije, bez bola u krstima.Jednostavno sam osetila da sam trudna iako je prvi test pokazao vrlo blago onu drugu crticu, tj. nije bilo jasno da li se pojavila ili ne.Posle oko nedelju dana kad sam radila kontrolni test crtica je bila jasnija i tek nedelju dana nakon tog testa sam isla kod dr da mi potvrdi.Znaci od poslednje menstruacije da zvanicnog utvrdjivanja je proslo skoro dva meseca

: anchy313 - 31. avgust 2008 12:08:49(UTC)
meni su prvi simtmomi bili ti sto sam isla non stop u wc i uzasno sam lucila pljuvacku , a onda sam procitala da se to desava , a meni je prvi test koji sam radila bio negativan , a posle nedelju dana sam ponovo radila pa su se pojavile 2 crtice , a taj prvi sam radila kad mi je vec kasnilo , tako da u nekim slucajevima test pogresi kad pokaze negativno , ali mislim da za pozitivno nema sanse da pogresi :)

: light_blue - 31. avgust 2008 11:02:17(UTC)
e, iskopala sam na nekom sajtu (rani simptomi i sl) da se moze desiti da vam organizam luci dosta pljuvacke, hormoni luduju pa zlezde luce vise nego inace.

kucam hmm

: brinet - 31. avgust 2008 5:32:27(UTC)
Hvala vam devojke na odgovorima. I meni je malo nemoguce da pokaze II a ne bude tacno.. Na prvom testu crtica je bila malo bledja a na drugom jasna i tamno-crvena. Danas treba da dobijem i nisam, a inace mi stize na 28 dana....Bolucka me kao i ovih dana samo na momente, dok me je uvek pre menstruacije mucilo non-stop i morala sam uzimati lekove. Za svaki slucaj, na poslu sam rekla da sam trudna da me ne bi terali da dizem teske stvari, a doktor mi dolazi sa odmora 8 augusta, pa mogu tek tada ici na pregled. Do tad grizem nokteeeeee.....

: light_blue - 30. avgust 2008 21:42:30(UTC)

Citat:
light_blue - 13/8/2008 21:17  recite mi kakve se promene kod vas desavaju u sekretu, raspolozenju i sl kada ste u ovulaciji? ja stvarno vise nemam predstavu gde i kome da se obratim :D imam milion pitanja... heheheheee....

Zogo doslo je do greskice, htela sam pitati u "ranoj trudnoci" a ne u "ovulaciji". uzid icon_lol

trebalo bi (a valjda necu) da dobijem 03.09. i sve simptome koje sam nasla na forumu i uopste na drugim sajtovima su isti manje-vise kao u pms-u. zato me interesuje jedna konkretna stvar pa se nadam da ce neka mama ili trudnica da mi odgovori. svugde pise da je jedan od prvih simptoma trudnoce i pojacan sekret, ali me interesuje koje je boje? da li je beo i gust ili je samo pojacan? hmm

Hvala puno svima unapred!

:-* zagrljaj :-* zagrljaj :-* zagrljaj :-*  vas sve! zaljubljen

: Mozart - 30. avgust 2008 18:42:57(UTC)
Ja mislm da je to to. 2 testa i na oba testa 2 crtice. To je trudnoca. Jedino ako hoces da budes 100% sigurna uradi beta hcg iz krvi ili kod dr. na UZ. Jos jedan dobar znak je to sto te bole grudi. Navijam za tebe pa da nam se pridruzs u I tromesecju.

: bozana - 30. avgust 2008 18:10:32(UTC)
brinet ja sam uradila dva dana nakon sto mi je kasnilo,mohuc eje da je trudnoca
dali ti je pokazalo bas jasne crtice,nadam se da si trudn ai zelim da nedobijes
pa da nma javis lepu vest i prikljucis se nasim trudnicama.

: anchy313 - 30. avgust 2008 17:49:38(UTC)
brinet , test ako pokaze pozitivno 99% si trudna , sacekaj da vidis da li ces dobiti ( ja pretpostavljam da neces ) , pa idi do lekara , ali to kako si objasnila mogu ,a ne moraju biti znaci trudnoce , ali stvarno ne verujem da bi ti test dva puta pokazao pozitivno a ti nisi trudna , to je skoro nemoguce.

: brinet - 30. avgust 2008 17:42:28(UTC)
Caos, nova sam ovde, ali vidim ne i prva koju muce razna pitanja. Naime, juce sam uradila test trudnoce (dva dana pre menstruacije) tj, dva testa i oba su bila pozitivna. Test sam radila jer sam dve nedelje imala jake bolove u grudima i imam ih jos uvek. U donjem delu stomaka mi se povremeno pojave jaki bolovi koji traju po par sekundi i nestanu (kao da idu sa jednog kraja na drugi, ne znam kako da objasnim). Mene sad muci to sto bi po planu trebala da dobijem i iskreno se nadam da necu, da li test moze da me slaze dva puta? Da li je moguce da test pokaze pozitivno iako nije jer sam ga uradila pre izostnka menstruacije? Inace kupila sam dva razlicita testa. Ljudi oko mene se raduju a meni prolazi 100 misli kroz glavu. AKo neko zna ili je bio u slicnoj situaciji neka mi da savet.....PozZ

: zogo - 14. avgust 2008 6:29:45(UTC)
Light blue tema o ovulaciji vec postoji a ovo je tema "Prvi simptomi trudnoce" ...pogledaj malo i ostale teme mislim da ces pronaci odgovore ....a ova tema ce bitii prebacena  u deo "Trudnoca" caos

: light_blue - 13. avgust 2008 23:17:59(UTC)
caos drage moje, evo da vam se pridruzi jos jedna nestrpljiva buduca mama (nadam se uskoro!! :) )
mi smo prosli mesec pokusali nekoliko puta i to bas u vreme ovulacije (koju sam izracunala na ovom sajtu) i nista... :( dobila sam ovog meseca. i opet radimo na tome pa se nadamo pozitivnom testu!

aneumona- sto se tice vena na grudima meni se pre nekoliko dana pojavila na desnoj dojci, na bradavici. ali kao sto si i ti rekla mozda odaavnoo bleji tu ali je nisam primetila, nemam pojma.
pricala sam sa snajom o svemu tome kada sam proslog meseca dobila negativan rezultat i rekla mi je da je ona 7 meseci pokusavala da zatrudni i uspela je tek nakon 8-og meseca, u fazonu "sve je na nervnoj bazi" "budi opustena, hladna i ne misli previse o tome".... i evo pokusavam, nadam se da ce upaliti.

recite mi kakve se promene kod vas desavaju u sekretu, raspolozenju i sl kada ste u ovulaciji?
ja stvarno vise nemam predstavu gde i kome da se obratim :D imam milion pitanja...
heheheheee....

: aneumona - 13. avgust 2008 19:53:53(UTC)
Cao svima, evo ja sam pokusala i danas iako mi je 7 dana pred menstruaciju i naravno nista. Ja se sve nadam nista jos :-) i nadam se, nadam. Negdje sam procitala da je neka od vas spomenula isticanje vena na grudima kao jedan od simptoma trudnoce. Ja sam bas primjetila da imam na jednoj po cijeloj duzini izrazenu vanu, a na drugoj samo malo sa strane pa eto sad se mislim, mozda su one i bile uvijek tu samo ih ja nisam primjecivala jer nisam znala da to moze biti i jedan od ranih znakova trudnoce. Ako itko zna sto o ovome, neka napise komentar. Sad cu se strpiti do subote jer onda je vec 4.dan pred mengu pa sto Bog da!!!!! Ocekujem odgovor od nekoga u vezi mog pitanja. Unaprijed hvala!!!!

: vanjče - 13. avgust 2008 5:30:50(UTC)
Aneumona, još uvek je prerano za testić. Sačekaj da ti vestica zakasni bar dva-tri dana pa onda uradi test, tako će sigurno biti tačan. Od srca ti želim II crtice!!!

: seron - 12. avgust 2008 5:11:43(UTC)
Dobrodosla aneumona i srecno.Drzim ti fige da je to to.

: aneumona - 11. avgust 2008 22:32:19(UTC)
I ja sam jedna od vas koje pokusavaju. Meni je 10 dana pred menstruaciju i sva sam nestrpljiva. Imam bolove u donjem dijelu trbuha, povracala sam u par navrata, muci me kiselina i nekako sam previse smirena za PMS inace uvijek sizim u tom periodu. Radila sam test iako znam da je prerano...nestrpljiva sam. Citala sam sva vasa pitanja i odgovore i uvijek se negdje nadjem. Ovaj mjesec me grudi uopce ne bole, a inace vec u ovo vrijeme ne smijem ih dotaknuti. Ovo nam je bio prvi pokusaj nakon vise od godinu dana "nepokusavanja" a i prije toga smo pokusavali oko godinu ipol i nista. Mama me je zbunila jos vise jer mi je rekla da je ona uvijek ujutro znala kad je trudna i da je simptome uvijek rano imala. ja inace ne pijem redovno kavu,ali bas sam ju pila dva jutra poslije ovulacije i bilo mi je uzasno muka i kiselina me mucial i malo sam povratila. Poslala sam muza po test, ima onih sto pokazu i 5 dana prije (mada je meni tek 10 dana do menstruacije) Nadam se da ce i moje dvije crtice ovaj mjesec ugledati svijetlo dana , sto i svima vama koje to zeljno iscekujete zelim od srca.

: zvezdica113 - 7. avgust 2008 15:50:13(UTC)
Draga Lenka, hvala na brzom i detaljnom odgovoru. dosta si mi stvari pojasnila. strpicu se jos malo. inace, meni jeste menst jako tacna u dan, ali nikada me ne boli sve ovako do pre 5, a mozda i manje dana pred menstruaciju. ovo je dosta rano pocelo. hormoni su mi potpuno poludeli. grudi su mi def drugacije, ali sam se sinoc opipavala i te zlezde sa srane su mi jako cvrste i bolne. ledja me ef ubijaju, i u gornjem i donjem delu. probada me stomak, ali malo ostrije. ne znam kako se desila ta sluz tako po prilicno drugacije od opisanih mogucnosti, ali pretpostavljam da je bas sve individualno. ja nemam nikakve mucine, jedino sto cesto idem da piskim, ali stvarno i pijem jako mnogo tecnosti. jedem bas cesto.  pozz

: Lenka - 7. avgust 2008 3:45:50(UTC)
Draga Zvezdice evo ja se rano probudila(da piskim naravno:D) i posto su ti simptomi meni jos uvek svezi, probacu da ti odgovorim kako sam ja to dozivela i sta mislim. Kao prvo, tebi je danas 23 dan ciklusa i moguce je da tek sad imas ovulaciju.. ja sam ovulaciju imala 19 ili 20 dana ciklusa. Tako da za svaki slucaj ti udri po sex-u ;) Takodje moze biti i da si vec trudna, pa imas implantaciju. Opet to je razlicito kod zena kako koja oseti, ja sam ubedjena da sam imala implantaciju na dan kad je trealo da dobijem, posto su me ceo taj dan bolela ledja i stomak (bila sam sigurna da stize menstruacija) i posle tog dana su naglo pocele da mi se povecavaju grudi i da me bole sve vise (inace bole me sa strane i od dole, a takodje i bradavice, i cesto je znalo da me iz cista mira bode iznutra i boli i bez dodirivanja). Izmeri ujutru bazalnu temperaturu cim se probudis ali ne kasnije od 8, ako je povisena to je dobar znak.. trebalo bi da bude barem 36.6 i vise. Ako (kazem ako :) ) sad nisi trudna mozda bi bilo dobro da pocnes da je meris svako jutro i upisujes na Fertility Frien sajtu, meni je to mnogo pomoglo posto sam tada tacno znala kad mi je ovulacija (a ne mora biti u sredini ciklusa).
I da, definitivno je prebrzo sto si radila test, treba da ti izostane bar jedan dan da bi se pojavila neka bledunjava crtica, to sto pise na testovima da su jako brzi i pouzdani je jedna veoma dobra reklama da nam uzmu par zato sto smo jako nestrpljive. Moze biti pozitivan i pre izostanka menstruacije ali tada je ovulacija morala biti jako rano.
Eto ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj i srecno, nadam se da je to to, pa da ti cestitamo :)

: zvezdica113 - 6. avgust 2008 21:28:12(UTC)
Drage moje mame, buduce mame i one koje to zeljno iscekujete da postanete, ja sam novi clan ovog foruma. Moram priznati da sam vas dugo citala i pratila kako jedna po jedna ostaje trudna i napusta ovu temu, Hvala Bogu, i deli savete na drugim temama. Svaka cast na podrsci jedne drugima , kao i na toliko entuzijazma. Naime, imala sam menst poslednju 16.jula i uvek mi je tacna i na 28 dana. plodni dani su mi, po ovom kalendaru ovde bili od 26 do 1. a 30.ovulacija. imam bolove u grudima ali samo sa strane , kao kad treba da dobijem, ali nekako drugacije Bradavice me ne bole, malo sutamnije ,alinisu tako nadrazene kako opisuju druge devojek-zene , imam bolove u krstima i u donjem delu syomaka, ali nekako ne tupe, vec malo ostrije, bas kao kad treba da dobijem. ali samo sa jedne strane. posmislaila sam da je mozda jajnik, ali, nisam imala gde da se prehladim, a i hvala Bogu, nikada nisam imala upale i sl. idem da piskim cesto. i imam pojacanu sekret. stomak mi je nadut i stalno sam hgladna sto je za mene cudno, jer sam rahiticno mrsava. ne drzim dijete, samo genetika ustvari, moja jedina dilema jeste, da li je moguce da ustvari ja tek danas imam ovulaciju, sto je 6.avg jer mi je sluz jako rastegljiva danas. to me je jako zbunilo kad sam otkrila er bas na to nisam racunala. inace, uradila sma test juce , na brzinu i iz radoznalosti i naravno samo jedna crtica. smorila sma se, ali sam i pomislila: alo, prebrzo je! ja se sve nesto nadam, jer se neakko zaista drugacije i osecam, kao da znam da sma trudna mozda je samo jedna veliki trip iz velike zelje. ne znam, znam samo da su neke moje drugarice zatrudnele tako lako, sto ja kazem "na vetar", u trenutku kada im dete stvarno nije bilo potrebno, jer i same nisu bile narocito spremen da budu majke, dok su se neke druge toliko mucile, sa sve vestackom oplodnjom , itd. ako ima ko, budan, posto sma na drugom kontinetu, nek mi napise koji redak...ja cu cekati da mi iskusniji pokazu put Puno pozdrava svima! Zvezdica

: kikica - 8. jul 2008 6:08:57(UTC)
I dace Bog pa nece ni docivestica

: kikica - 8. jul 2008 6:08:14(UTC)

Vanjce bolje sacekaj da ti vestica   zakasni bar 2 dana, tako ces bar biti sigurna.

:-*

: vanjče - 8. jul 2008 5:31:30(UTC)
Ćao svima, ja sam ovde nova! Moram da priznam da mi je mnogo lakše sad kad znam da ja nisam jedina koja prolazi kroz sve ovo. Trebala bih da dobijem za 10 dana i od juče me povremeno jako bole jajnici. Planiram da uradim test za 5-6 dana da ne bude rano. Sta vi mislite?

: ogycko - 8. jul 2008 3:47:17(UTC)
Posto ja nisam nikad bila trudna, opisacu vam simptome svoje najbolje drugarice. Ona je po ceo dan bila pospana, nije mogla da pije kafu (iako je obozava), i bila je stalno gladna. Ne znam koliko ce vam ovo pomoci, ona je trudnocu ustanovila tek kad je bila u drugom mesecu....

: oceanprinces - 7. jul 2008 21:01:11(UTC)
meni nije sandrolina. a imala sam slicnu situaciju pre 2 dana, ali mi je opet stigla.
ponovi test
caos caos caos caos caos caos caos caos

: Sandrolina - 7. jul 2008 20:32:03(UTC)
Zenske, pomagajte!! Kasni mi 2 dana, obicno mi je redovna ali se mozda koji put u godini dana desi da malo zakasni. Test se pokazao negativan, a mene ubi gorusica.. da li su nekad ovi testovi pogresili? znam da na njima pise da nisu sto posto tacni ali me zanima da li se nekoj od vas desilo da je test pokazao jedno a ustvari bude drugo? Hvala punooo

: oceanprinces - 7. jul 2008 19:56:57(UTC)
tako je najbolje nidina.
meni je tako zadnjih par meseci bilo, i sve mi je bilo ok.
ja sad planiram da uradim hsg, pa cemo videti sta dalje posle toga.
ali sam shvatila, da moram ostati pozitivna, jer je ovo samo jedna od ko zna koliko prepreka u zivotu.
zena je rodila u 70=toj godini u Indiji, pa cemo i mi.
zato uradi test, da se smiris i podji kod ginekologa cisto na kontrolu, i onda samo pozitivno. jer sve je ovo zivot.
treba naci lepotu i u ovom iscekivanju bebe...

:-* :-* :-* :-*

: nidina - 7. jul 2008 19:43:47(UTC)
op .evo nikako mi se neda da radim test jer nekako nemam dobar osjecaj ali uradicu ga da se vise ne nerviram i opusticu se pa kad dodze beba doci ce....a kontam da odem kod ginekologa to bi mi bilo najbbolje pa da vidim jeli sve uredu tako cu biti mirna u dusi....kako si mi ti op?sta ima novoga kod tebe?

: oceanprinces - 7. jul 2008 19:39:32(UTC)
nidinice, uradi test. ali mogu ti reci da sam i ja imala slicnih problema, poslednjih par meseci. izgleda da stvarno mi mozemo da uticemo na nas hormonski balans u organizmu.
najbolje da odes do ginekologa, i da probas da se opustis, pa kad bude vreme bebe ce doci.
zaljubljen

: nidina - 7. jul 2008 16:26:47(UTC)
e malena moram da uradim test pa da vidim da se uvjerim u cemu je problem ,samo mi se tako nesto nista nije desilo .....evo danas nema nista inace uvijek imam 5 dana ...nemmam pojma u cemu je problem ....

: zona - 7. jul 2008 8:54:43(UTC)
mislim od srca cestitam icon_surprised ops:

: zona - 7. jul 2008 8:53:35(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo od sra cestitam

: MaLeNa76 - 7. jul 2008 5:21:16(UTC)
nidina i meni je ovog meseca bas bila cudna, trajala je svega 3 dana i to prva dva je bilo samo smedje ali zato drugi katastrofa, kao da je islo iz cesme, uzas. Da bi sebe umirila uradi test, ko zna, znam zene koje su dobijale prva 3 meseca iako su bile trudne.

: kikica - 7. jul 2008 4:37:12(UTC)
Endzika CESTITAMMMMMM od srcabravo

: lillyblue - 7. jul 2008 3:46:27(UTC)
Endzika, divne vesti.. Chestitam , uzivaj u trudnoci...

: nidina - 7. jul 2008 2:37:26(UTC)
drage moje kako ste mi ,e ovako meni je se nesto jako jako cudno desilo ..kasnila mi vjestica 3 dana i dodze mi nakon 3 daana i traje samo 2 dana ,nikad mi se ovo nije desilo ,jako sam uplasena,sta mislite sta bi pomglo biti u pitanju ,nista mi nije jasno.....ljubim vas

: oceanprinces - 6. jul 2008 5:39:07(UTC)
nishta. stigla je. prvi put u zivotu mi je kasnila jedan dan.
nema sekirancije, bitno je da je sve u redu , pa ce beba doci kad dodje.
zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: oceanprinces - 5. jul 2008 10:17:33(UTC)
endzika cestitam draga zvezda zvezda zvezda zvezda zvezda zvezda

nadam se da cemo se i mi ostale pridruziti uskoro vama trudnica trudnica trudnica
meni inace evo kasni samo jedan dan.
simptomi , malo ali stvarno bas malo me bole grudi. imam jaku kiselinu, tj. gorusicu. i to je sve od mojih simptoma.
jedino ustvari sto mi daje nadu da sam trudna jeste to sto mi ranije nije nikad kasnila meca.
sacekacu nadam se do sutra pa uraditi test. tako sam obecala sony!!!

grrr ovo iscekivanje!!!
da me bar grudi bole jace, znala bi da je to to. ovako ko zna?

: Fokica - 5. jul 2008 8:30:22(UTC)
Endzika cestitam bravo
Uvek me obraduju ovako lepe novosti :)

: ogycko - 5. jul 2008 2:21:45(UTC)
Cestitam ti endzika, zelim ti sve najbolje. Ja sam danas u bedaku jer mi je jako pala bazalna temperatura, pa danas ocekujem vesticu... Bar si me malo oraspolozila. Srecno!!!!

: MaLeNa76 - 4. jul 2008 18:22:27(UTC)
endzika bravo  bravo  bravo   od srca ti cestitam i zelim lepu i laku trudnocu :-* :-* :-*

: endzika - 4. jul 2008 16:45:18(UTC)
drage moje,da vam javim lepu vest ovog puta je uspelo,TRUDNA SAM.sad sam tako sretna sad mi i nije toliko bitno sto me stomak boli grudi bole i muka mi po ceo dan,sve cu to izdrzati samo da je moja bebica ziva i zdrava.sve vas ljubim i cestitam ostalim mamama kojima je uspelo a onima koji rade jos na tome zelim puno,puno srece.cmooooooooooooook zaljubljen

: Kale79 - 30. jun 2008 9:40:16(UTC)
Docekah i ja da napisem nesto ovde icon_lol

Kako je sve pocelo:
4-8 DC me uhvatio virus
15 DC bio "uspesni" ukrevetu
17 DC bila Ovulacija - bazalna pala na 36.3
mi se tu malo rastuzili sto smo je omasili, ali sta je tu je ...
26, 27, 28, 29 DC sve kao pred vestica : nervoza, bol u grudima
30 - 33DC ubedjena sam da vestica stize, jer nema nikakvih simptoma, samo me grudi bole kao i obicno i malo me bole ledja (krsta), ali pripisah ja to voznji na motoru i vetru
34 DC proslo 17 dana od O, bazalna jos uvek 36.7- 36.8, i uradim testic a ono dve debele crtice.

Koliko god trazila simptome, oni su ovog puta prosli neprimeceno. Tek dva dana posle pozitivnog testica, krenula sam cesto da piskim (na svakih sat vremena). Grudi i dalje ne prestaju da bole. Kao i ledja.
Nista mi jos uvek ne smeta, sve mogu da jedem i pijem i to je otprilike sve!

: sajima - 25. jun 2008 20:41:29(UTC)
pozdrav i od mene. ja planiram trudnocu vec god. dana.i nikako. nakon jednog spontanog sada imam napokon opet simptome, kao i ceda imam neki braonkast iscjedak vec 10-tak dana, a grudi su mi cijeli mjesec nabujale i bole me, ponekad neki cudan bol u stomaku. imam jos 3-4 dana do mece, a jedva izdrzim da uradim test, tolko sam nestrpljiva. Znam ako ga uradim sada moze mi pokazat negativan rezultat i razocarat cu se mozda uzalud icon_rolleyes . bas sam uzasno nestrpljiva, Bojim se samo da nisu mozda umisljeni ili lazni simptomi. Veliki pozdrav svim trudnicama i sve najbolje vam od srca zelim, a nama koje smo na cekanju, da sto prije ugledamo +
cmokic za sve :-* :-* :-* :-* :-*

: ceda - 23. jun 2008 19:49:10(UTC)
zdravo drage moje. Citam vase price i nigde ne nalazim svoju. Uvek sam redovno dobijala 26 dana, vrlo retko 28. Poslednji put sam imala 6.5. Kasi, cudo dan,dva, pet, deset... 15.6 uradim test i gle II crte, bledunjava ali tu je. Odletim da uradim betu, rezultat 1.1. Posle tri dana ( 18.6 ) pojavi se nesto braon,crvenkasto jadno. Odem kod dr. nije me pregledala vec mi je uradila uz. Kaze " ne vidi nista posebno" To braonkasto-sareno je curkalo tri dana i stalo!? Ja nemam nikakve simptome, nista me ne boli, ma skoro se nisam osecala bolje. Sve sam uradila, a znam isto kao na pocetku. Nista mi nije jasno. Sad sam u fazi da "nije bitno" da li sam trudna ili ne, samo da resim misteriju..... Pozdrav, svim trudnicama zelim da uzivaju a nama da im se brzo pridruzimo

: endzika - 22. jun 2008 5:46:10(UTC)
cao drage moje,uradila sam jos jedan test i bio je pozitivan ali je crtica ovog puta bila skroz vidljiva pa sam u cetvrtak bila kod ginekologa i preko ultrasal nije mogla nista da vidi ali je zato i ona napravila test i opet pozitivan,u ponedeljak idem opet ali neznam da li ce tad nesto moci da vidi?jos uvek nemogu da se radujem jel svo vreme mislim mozda i nisam trudna,poludecu....pozdrav svima

: denizadada - 20. jun 2008 20:57:01(UTC)
Hvala ti na odgovoru,i ja se nadam tome...mada sam uradila test jutros i pokazao mi je - a treba da dobijem za 5,6dana(to mi se desilo i prosli put kad sam uradila test i bio je negativan a bila sam trudna).Tebi zelim uspesnu trudnocu i sve najbolje.Hvala jos jednom za odgovor :-*

: marija05 - 20. jun 2008 12:40:31(UTC)
Citat:
denizadada - 20/6/2008 07:59

Cao,evo mene nove ovde.Treunutno se nalazim u dilemi sta se desava sa mnom.Pokusavamo sa bebicom 2 meseca...imam neke simptome sada a treba da dobijem za 5,6dana.Grudi me bole vec 10-tak dana i to jako i imam neka cudna probadanja u donjem delu stomaka-i nije neki bol samo neki cudan osecaj.Citala sam sve prethodne odgovore na ovom sajtu i vecina kaze da su ti isti simptomi kao pms.Bila sam vec jednom trudna pre godinu dana ali nazalost zavrsilo se spontanim ali tada nisam obracala paznju na simptome jer sam bila previse zauzeta pripremama za vencanje...sta vi mislite?

Draga Deniza, ja sam pokušavala 5-6 meseci da zatrudnim, i evo, tek sad mi je uspelo. Evo već sam napisala u prethodnom odgovoru koje simptome sam ja imala, a od njih, prvo su počele da me bole grudi, kao i tebe, samo nisam baš bila sigurna da je to - to, jer me nisu bolele toliko jako, kako već neke trudnice opisuju, ali znaš i sama, svaka žena je priča za sebe. I ja ću te posavetovati, kao i one što su savetovale mene, da za 5-6 dana, kada budeš očekivača mecu, uradiš test i znaš na čemu si! Nadam se da si uspela da zatrudniš! Želim ti da vestica ne bude, a da budu dve crte, a ti trudnica ! Ljubim vas sve na forumu!

: marija05 - 20. jun 2008 12:33:01(UTC)
Citat:
Kale79 - 20/6/2008 03:48

A sad, kako je ovo tema prvi simptomi trudnoce, da ih cujemo sve!!

Pošto sam u toku prošlog meseca ostala trudna, ja sam od simptoma u ovom prvom mesecu imala sledeće: prvo sam osetila bol u grudima, ali ne mnogo jak, više me boleo spoljni deo grudi ka pazuhu, zatim sam 2-3 noći ustajala da idem u WC, meca mi je kasnila 18 dana. Kasnije sam počela nešto češće da idem u WC i preko dana, par dana sam išla baš često; ovo je četvrti dan kako osećam jutarnju mučninu koja mi traje otprilike do podne, a često se javi i kasnije u toku dana (mučnina mi se tek sada pojavila), ponekad sam imala i bolove u stomaku kao za PMS, ali sam za sve ovo bila nesigurna, jer ponekad imam problema sa želucem, pa sam pomišljala da me možda i on muči. Na kraju sam uradila test, koji je pokazao da sam trudna. Želim ti puno sreće! Pozdrav od Marije!

: bokki - 20. jun 2008 11:40:36(UTC)
Bleda ili ne, crtica je crtica...99 posto trudnoća ali ponovi test
Kiss

: bokki - 20. jun 2008 11:37:34(UTC)

marija05, ako si iz Beograda imaš u lili parfimerijama

Srećno!

: bokki - 20. jun 2008 11:35:39(UTC)

Deniza dada., najbolje je da kupiš test a to verovatno i sama znaš. Nego, ja sam u četvrtom mesecu trudnoće, isto sam izgubila jednu bebeu. Ovog puta , bolele su me bradavice, stomak kao grčevi i kasnila mi je m.....kad sam kupila test ...to je bilo to...:-* :-* :-* :-* :-* I tebi želim isto! Ljubac

: denizadada - 20. jun 2008 9:59:46(UTC)
Cao,evo mene nove ovde.Treunutno se nalazim u dilemi sta se desava sa mnom.Pokusavamo sa bebicom 2 meseca...imam neke simptome sada a treba da dobijem za 5,6dana.Grudi me bole vec 10-tak dana i to jako i imam neka cudna probadanja u donjem delu stomaka-i nije neki bol samo neki cudan osecaj.Citala sam sve prethodne odgovore na ovom sajtu i vecina kaze da su ti isti simptomi kao pms.Bila sam vec jednom trudna pre godinu dana ali nazalost zavrsilo se spontanim ali tada nisam obracala paznju na simptome jer sam bila previse zauzeta pripremama za vencanje...sta vi mislite?

: Kale79 - 20. jun 2008 5:48:53(UTC)
Marija cestitam!

A sad, kako je ovo tema prvi simptomi trudnoce, da ih cujemo sve!!

: natasa21 - 19. jun 2008 19:16:14(UTC)
Marija cestitam cvecko

: Yaca - 19. jun 2008 19:09:41(UTC)
Marija cestitam,zelim ti lepu i laku trudnocu. Kiss za tebe i sve devojke na forumu.

: cvetak - 19. jun 2008 17:59:59(UTC)
Pa to je divno!!!! Cestitam samo napred :-)

: saska2244 - 19. jun 2008 17:46:05(UTC)
Marija, CESTITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: MaLeNa76 - 19. jun 2008 17:06:00(UTC)
marija05 bravo bravo bravo zvezda zvezda zvezda   cestitam ti draga moja i zelim ti lepu i laku trudnica i jednog lepog i zdravog beba

: Mackica - 19. jun 2008 16:51:51(UTC)
Cestitam cvecko

: marija05 - 19. jun 2008 15:35:31(UTC)
Devojke, nisam izdrzala do jutra, morala sam danas da se testiram... i ugledala sam dve debele crte! Hvala sto ste uz mene, i zelim i vama da se ovo desi! Nekih 5-6 meseci unazad pokusavala sam da zatrudnim, i vec sam mislila da sa mnom nesto nije u redu. Samo se dajte u akciju, i ja vama drzim fige!

: marija05 - 19. jun 2008 9:41:30(UTC)
Hvala vam svima na odgovorima! Jutros sam isla da kupim test, ali ni u jednoj apoteci (od samo dve koje imamo u gradu) nemaju test, tek im stize popodne! Odoh ja i popodne, pa cu valjda uspeti da kupim i ujutro proverim sta je. Nadam se da ce pokazati da sam trudnica . Veliki pozdrav za vas! caos

: Yaca - 19. jun 2008 7:25:17(UTC)
hvala Saska na savetu i hvala svima na forumu,super ste. Sacekacu sledecu mecu pa cu videti ili cu do cika doce,ionako sam planirala na redovnu kontrolicu.

Nastavicu da vas citam kao do sada,lepo je sto imamo sa kim da pricamo o najludjim mukama zenskog sveta.
Ljubim vas sve pa javicu vam cim budem imala neke novosti.

: ceca-ns - 18. jun 2008 19:24:18(UTC)
i ja se slazem sa natasom!!!

: natasa21 - 18. jun 2008 18:11:12(UTC)
Marija svi ti simptomi su simptomi trudnica i plus kasni vestica   18 dana...uradi test da bi bila mirnija pa sta bude bude ...drzim fige za dve debele crtice

: cvetak - 18. jun 2008 17:54:37(UTC)
pa ako si nestrpljiva uradi test odmah, neces nista postici ako nisi trudna a odlazes da saznas. verujem da simptome nisi umislila vec da je stvarno tako, ali simptomi trudnoce su isti kao i simptomi pms-a tako da nijedan taj znak nije siguran znak. posto je vec proslo 18 dana test ce ti pokazati onako kako jeste, ali da bih bila 100% sigurna uradi betu.
ne verujem da sam ti pomogla, ali niko ne moze da ti kaze nista sa sigurnoscu

: marija05 - 18. jun 2008 17:44:53(UTC)
Drage moje MaLeNa76 i oceanprinces, hvala vam na odgovoru! Evo bas juce i danas sam isla u WC, ni sama ne znam koliko puta. Test cu uraditi sto pre, ali se bojim, kao i Yaca, da se ne razocaram ako na testu vidim samo 1 crticu! Koliko zelim bebu, samo razmisljam da sam ovo sve ipak umislila od te silne zelje. Pozdrav za vas!

Ako jos neko zeli da odgovori na moje pitanje, dobro bi mi dosla vasa iskustva!

: oceanprinces - 18. jun 2008 8:23:02(UTC)
marija pa posto ti vec kasni 18 dana, ja mislim da je najbolje da uradis test. Simptomi koje opisujes lice na trudnocu, ali najbolje je uraditi test.
Jaco to vazi i za tebe. Ako sumnjas, bolje uradi test i fino znas na cemu si. Ako nisi trudna opet u akciju. Ako jesi onda kod lekara.
POzdrav i drzim vam fige

: MaLeNa76 - 18. jun 2008 8:22:58(UTC)
marija dobro dosla! Ovo sve sto si napisala jesu simptomi trudnoce a i kasnjenje menstruacije od 18 dana. Uradi odma test da bi bila sigurna ako nije trudnoca u pitanju da odes kod dr. Ja ti od srca zelim da ugledas II crtice :)

: marija05 - 18. jun 2008 7:52:58(UTC)
Cao svima, ja sam novi clan! Zamolila bih mame ili trudnice da mi pomognu oko moje dileme, tj. jos nisam sigurna da li sam trudna. Navescu vam nekoliko simptoma koje sam osetila (mozda sam samo umislila), a vi mi odgovorite da li je moguce da sam trudna. Menstruacija mi kasni 18 dana (mada je i ranije ponekad kasnila 7-10 dana), 2-3 noci sam se budila da idem u WC (ranije nisam, jer sam spavala kao top), poslednja dva dana imala sam mucninu (jutros je malo falilo da povratim), a pre neki dan sam imala bolove kao one za PMS. Grudi su mi napete i bolne, ali ne mnogo. Planirala sam da uradim i test sledece nedelje, ali sam nestrpljiva da sto pre saznam. Pozdrav svima i hvala vam unapred! Marija.

: saska2244 - 18. jun 2008 7:14:16(UTC)
Jaco, koliko sam ja shavtila, ti si dobila mecu, koja je bila jako slaba, pa i dalje sumnjas da si ipak trudna??

MOj ti je savet, ako ikako mozes, da sacekas sledecu, pa ako bude kasnila, uradi test. A ako si se mnogo opteretila, onda ga uradi odmah, cisto da se ti malo smiris :) Ja ti zelim da je u pitanju trudnoca :)

Ali isto tako moze da bude i da su svi ti simptomi prisutni, samo od tvoje silne zelje, jer se to skoro svima desava, na pocetku. Meni je tako bilo iz meseca u mesec, svi simptomi tu, a od trudnoce nista.

Ljubim te, zelim ti sve najbolje i da nas obradujes :) Javi sta se desava :)

: Yaca - 18. jun 2008 7:05:04(UTC)
ku ku ima li koga ko zeli da mi odgoori na moje pitanjce.

: Yaca - 18. jun 2008 7:02:59(UTC)
ku ku ima li koga ko zeli da mi odgoori na moje pitanjce.

: Yaca - 18. jun 2008 6:46:15(UTC)
hvala Ceca. I ja se nadam da sam trudna. bas bi bilo super. I sada me ponekad boli stomak,ustvari nije to bol nego ne znam ni ja nesto cudno.
Vec par dana mislim da uzmem test ali se bojim da se ne razocaram kad vidim jednu crtu.
Ali moracu.

: ceca-ns - 17. jun 2008 20:46:43(UTC)
Yaca moguce je i jedno i drugo ali ako si imala tri dana i nije bila obilna kao obicno mozda si ipak trudna :) . ako si ubola iz prve svaka cast,cestitam!!!! ali najbolje da kupis test i da se testiras ili poseti svog lekara. u svakom slucaju zelim ti da si uspela trudnica i sve najbolje

: Yaca - 17. jun 2008 20:04:11(UTC)
Cao drustvo. Imam jedno pitanje za vas. Ovog mesaca sam pokusala da zatrudnim ali sam ipak dobila mecu. Medjutim imala sam samo tri dane
i to u jako mali kolicinama,tek pomalo. Osecam se jako umorno i samo bih spavala. ne znam da li sam
ja to ipak trudna ili mi se samo cini da osecam neke promene zato sto zelim.

: ceca-ns - 17. jun 2008 18:41:17(UTC)
endzika CESTITAAAAAAAM bravo

: endzika - 17. jun 2008 16:01:06(UTC)
pa kasni mi 4 dana posto sam juce radila test bas sam se obradovala kad sam ugledala bledunjavu crticu,pa sad razmisljam da li da kupim jos jedan pa da opet probam.sta vi mislite?ILI DA CEKAM CETVRTAK PA DA IDEM KOD GINEKOLOGA?POZDRAV

: sajima - 17. jun 2008 13:40:08(UTC)
hvala na odgovoru wish, nisam znala da simptomi dolaze i kod ovulacije icon_lol
potrudit cu se sad maximalno icon_wink hehe

: Wish - 17. jun 2008 13:06:40(UTC)
Pa verovatno ti je sada Ovulacija pa imas takve simptome,i da nisi trudna nemora da znaci da neces ostati ovaj mesec trudnica ,samo sada budite puno ukrevetu ukrevetu ukrevetu
i beba ce da dodje...... :-*

: sajima - 16. jun 2008 23:46:13(UTC)
pozdrav svima. Nova sam na forumu i prije svega super je, samo nastavite :-* Vec ged. dana mm i ja pokusavamo da dobijemo bebija, i iako sam sebi cesto dosad umisljala neke simptome, ovaj puta kao da je drugacije. imam jako napete grudi i bole me, takodje u donjem dijelu trbuha ,i naduhnut je dosta. povremeno osjetim kao mucnine. Sobzirom da imam jos neke 2 sedmice do sledece mens. nemogu raditi test jos, pa dal mi vi mozete mozda vase iskustvo reci? Dal je moguce da sam trudna?
ps. Primam sve komentare osim onih koji misle da nisam trudna anene
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol sala icon_wink

: Mackica - 16. jun 2008 17:42:16(UTC)
Citat:
endzika - 16/6/2008 21:33

ej znas koliko sam puta radila taj test i nikad mi nije jos pokazao drugu crticu uopste uvek je bilo prazno,kad sam ugledala drugu jedva vidljivu obradovala sam se ali ko zna samo da se nerazocaram ponovo.pozdrav

I meni se desavalo potpuno isto - baby rapid mi nikad nije pokazivao nista, a onda kad smo mm i ja uspeli, crtica se pokazala odmah, dok jos nisam ukapala sve 4 kapi na test :) . Doduse, meni je linija bila bas izrazena, ali iz iskustva mnogih mojih drugarica, mogu ti reci da i veoma bleda crta znaci da si trudnica . Cestitam ti !

: zmajica - 16. jun 2008 17:39:21(UTC)
endzika nemoj da brines to je to ako do sad nikad nije bila ni toliko onda je to to
kolko ti kasni

: MaLeNa76 - 16. jun 2008 17:38:16(UTC)
Na testu obicno pise i ako je druga crtica vidljiva, tj svetlija znaci da postoji trudnoca. Da bi bila sigurna uradi betu a ja ti zelim da ugledas svoje II ctice! Obavezno javi sta je bilo :)

: endzika - 16. jun 2008 17:37:46(UTC)
jao valjda ce uspeti ovaj put bas bi volela,hvala ti puno i ja tebi zelim puno,puno srece da ugledas dve jarke crtice:-)

: cvetak - 16. jun 2008 17:34:04(UTC)
drzim ti pesnice da budu dve jarko crvene :-)

ja sam tad isto videla jednhu bledu, nekako providnu vise, ali opet je bila tu... ali evo sad za nekoliko dana ponovo testic u ruke :-)

: endzika - 16. jun 2008 17:26:05(UTC)
ej znas koliko sam puta radila taj test i nikad mi nije jos pokazao drugu crticu uopste uvek je bilo prazno,kad sam ugledala drugu jedva vidljivu obradovala sam se ali ko zna samo da se nerazocaram ponovo.pozdrav

: cvetak - 16. jun 2008 17:04:50(UTC)
moj ti je savet da sacekas jos dva tri dana i uradis test ponovo. meni se to relativno skoro desilo, ali kad sam ponovo uradila nije je bilo...ni to mi nije bilo dosta pa sam uradila i betu... ali nista :-(

sacekaj najbolje jos koji dan pa uradi. ako jeste (od srca ti zelim da je) druga crtica ce biti vidljivija, a ako nije bice sledeci put :-)

: endzika - 16. jun 2008 16:58:21(UTC)
zdravo drage moje,evo da se i ja konacno javim.evo danas napravih test i pokaza mi dve crtice ali ova vaznija je skroz svetla,sta mislite da li je uspelo ovog puta?PROSLI PUT KAD SAM RADILA TEST NIJE BILO UOPSTE CRTICE A OVAJ NPUT SVETLU;STA VI MISLITE?POZDRAV SVIMA

: Diana01 - 16. jun 2008 2:31:36(UTC)
Citat:
Wish - 14/6/2008 12:56

Diana 01 cim si saznala vec si bila prava trudnica ,to je ulazak u 5 mesec zar ne ?

Tako nekako na pola trudnoce, skoro 4 meseca i ulazim u 5. :) Eto ni sada nemam nikakve ozbiljnije probleme ni simptome.

: Wish - 15. jun 2008 7:56:58(UTC)
Diana 01 cim si saznala vec si bila prava trudnica ,to je ulazak u 5 mesec zar ne ?

: Diana01 - 15. jun 2008 6:49:45(UTC)
Zanimljivo ali ja nisam imala nikakve simptome, pa samim tim nije ni cudo da sam trudnocu otkrila tek u 15 oj nedelji kada je stomak bas poceo da se vidi. I sama sam bila zapanjena. Ipak sve zavisi od zene do zene. Ali posto sam se bavila sportom, moguce je da je i to uticalo da se svo moji simptomi jednostavno ne ispolje. Naime ja sam imala hormonske poremecaje pa menstruaciju nisam dobijala vec dosta meseci -da ne kazem godina, samim tim ni to mi nije bio znak. Moram samo priznati da sam imala bol u krstima ali sam za to krivila preforsiravanje u teretani. Stomak mi je rastao, ja sam pokusavala da ga skinem (trbusnjacima) pa sam ih radila kao nenormalna... Druge simptome, tipa mucnina , glavobolja i sve sto ide uz to , nisam imala. Svaka trudnoca i zena su razlicite, pa samim tim i simptomi :)

: Mimmmili - 6. jun 2008 12:30:09(UTC)
joj... rado, ali pricekacu jos malo... znam da paradoksalno zvuci. naime, nisam planirala. htela bih da zavrsim fakultet prvo, ili da ga jos malo priblizim kraju, pa da beba dodje lepo docekana. a jedva cekam, moram priznati :)
ljubim vas sve, uzivajte u bebicama i crticama, a ja cu vam se i ja pridruziti kad-tad!

: natasa21 - 6. jun 2008 12:23:36(UTC)
Bas mi je drago da je sve ok.Ajde sledeci mesec da nas obradujes sa II crtice :-*

: Mimmmili - 6. jun 2008 12:22:02(UTC)
bila sam kod ginekologa (nova dr koja je htela da me pregleda) i na uz je videla da mi meca nece doci jos 2 nedelje zbog istanjene sluzokoze materice. kaze, nece mi davati progesteron jer sam zdrava&mlada, i kaze da cu biti ultra plodna ovaj mesec:bouncing , zbog prethodnog stedjenja jajnika kontraceptivnim pilulama.
pozz svima i hvala na odgovorima

: natasa21 - 4. jun 2008 17:41:44(UTC)
  Mimili menjaj dr. ako mislis da taj nije ok..pred nekoliko meseci ja sam imala 5-6 dana to braon i gin mi je rekal da to nije vestica   da sacekam da doje vestica .Na kraj je sve ostalo na to braon i ispalo je da je to bila ipak vestica   jer pose toga imala sam ovulaciju.Tako je bilo kod mene sto ne znaci da je isti slucaj i kod tebe...ipak idi kod neki drugi gin. pa cuj i neko drugo misljenje

: Mimmmili - 4. jun 2008 17:06:32(UTC)
bila sam kod dr koja me je jedva saslusala, rekla da je sve ok, nije htela cak ni da me pregleda. braonkasto je prestalo i nestalo, a mece nigde. imam jaka probadanja u levom jajniku, nepodnosljive mucnine i glavobolje... trudnoca danas zvanicno iskljucena - ponovila betu- 0.00 - dakle, veoma je negativna. verovatno je poremecaj neki ili sta vec.. u petak menjam doktorku..
pozzz

: MaLeNa76 - 4. jun 2008 14:14:01(UTC)
Mimmmili meni obicno braon iscedak najavi vestica jer mi je progesteron uvek nizak u to vreme i znam da cu tada dobiti. Ali najbolje je kao sto kazes da odes kod dr jer ce ti on najbolje reci sta je.

: natasa21 - 3. jun 2008 22:31:06(UTC)
E pa onda idi kod gin ,ovde samo nagadjamo sta bi moglo da bude...u svakom slucaju drzim fige

: Mimmmili - 3. jun 2008 20:23:57(UTC)
ja braonkasto imam iskljucivo poslednji dan, zato mi je ovo neuobicajeno.
problem je u tome sto ja sutra treba da pocnem sa yasmin pilulama, a jos nisam dobila. od kad ih pijem, meca mi je jako uredna i nikad se nesto slicno nije desavalo...
e sad...zaboravila sam 2 da popijem, popila sam ih kasno i imala nezasticen odnos. Postoji mogucnost...
odoh kod gin. sutra.

: natasa21 - 3. jun 2008 19:52:04(UTC)

Braon sekret se javlja i kod implantacije a i pri pada progesterona tako da sacekaj ako ne dobijes za neki dan opet proveri betu....ja skoro svaki mesec imam 2-3 dana braon pa tek onda krene vestica   i to je rezultata progesterona jer mi je veoma nizak

: Mimmmili - 3. jun 2008 16:42:51(UTC)
hvala na odgovorima... ali sta ako je u pitanju implantacijsko krvarenje, pa je rano za betu?

: leptir - 3. jun 2008 16:38:43(UTC)
Sto se tice braon sekreta imala sam ga bas mesec kada sam i saznala da sam trudnica

A nisam cula da beta pogresi,mora da ti je preko 5 hmm pa ne znam mozda je neki hormonski poremecaj,od ovog vremena i ako si imala neki stres hmm

: Wish - 3. jun 2008 16:07:27(UTC)
Stvarno cudna situacija,koliko znam to je cesta pojava i na pocetku trudnoce{mislim na braon iscedak},ne razumem se u beta test ali da bi bila trudna treba da ti bude rezultat iznad 5,ipak mislim da ti je to najsigurniji nacin da proveris trudnocu...ali ko zna mozda su i pogresili neznam

Hej cure sta vi mislite?????

: Mimmmili - 3. jun 2008 16:01:06(UTC)
dakle, meca mi kasni tri dana, sto nikad dosad nije bio slucaj. Braon iscedak ne mogu da pripisem menstruaciji, jer ni po cemu nije nalik, osim sto se javio u njeno vreme. Traje vec 2 dana. Na ulosku se taj iscedak sasusi i bude ko talog kafe. Naravno, mnogo redji i svetliji. Kada se obrisem, i to je nalik na kafu, jako razredjenu.
jutros sam radila beta hcg test (iz krvi) i vrednost je bila >2mIU/ml (sto sam ja procitala kao 22 :jao: ).
Moje pitanje je - da li treba da ponovim betu, i da li je moguce da je netacan rezultat bio ako se radi o ranoj trudnoci? da li taj iscedak moze imati neke veze sa trudnocom, posto mi se nikada dosad nije javljao?...ako ne, sa cime moze biti povezan?
pozdrav :)

: Wish - 27. maj 2008 18:28:20(UTC)
Nisam dobro napisala nije bilo samo ono smedjkasto to je bilo samo prvi i treci dan a drugi sam krvarila ali slabo,nikako ne mogu da kazem da je bila menstruacija kao sto inace imam,nekako drugacija.

: natasa21 - 27. maj 2008 17:35:20(UTC)
Wish ako te grize crv :)  onda idi rdi beta iz krvi to ti je najsigurnije...postoji mogucnost da si ipak trudnica   jer kazes da vestica   nije ona prava vec braon...sretno

: Wish - 27. maj 2008 17:23:58(UTC)
''Nova sam na forumu tako da bih zelela da vas sve buduce mamice pozdravim.Ovaj mesec smo malo radili na bebi i juce sam dobila,smrc.MM i ja smo dugo u vezi i vec 4 god. u braku i ovaj mesec smo se odlucili da cemo da pravimo bebu,inace sam se istripovala da sam trudna bila sam 99% sigurna da jesam.Nisam znala bas sve simptome trudnoce ali kada sam procitala pomislila sam to je to,trudna sam,cak je i moj dragi poverovao u to mada,iz prvog pokusaja,malo mi je bilo neverovatno.Imala sam jutarnje mucnine,jedno vece sam povracala,mirisi su mi smetali grudi su mi se uvecale za broj kao nikada do sada i vene su mi se pojavile na grudima,apetit mi je bio slab,imala sam blage vrtoglavice,ceo mesec blago bockanje sa desne strane stomaka,cak su me i kolege na poslu zezale da sam sigurno trudna,ne znajuci da to i planiram da budem,i sve super sve samo jos da mi kasni,ali ne, ja dobila.Cak je i mm predlozio da pronadjem na internetu da li je moguce da dobijem iako sam trudna i da kad mi prodje kupim test cisto da budemo sigurni.Procitala sam tekstove gde pise da je to moguce ali da je slucaj 1:1000000,nisam ja te srece ,necu vise da se zanosim glupostima nisam trudna i tacka,radicemo na bebi,a kad mi bude izostala menstr. onda cu da budem sigurna......''

Inace,meni uvek vestica traje 5-6 dana,a ovaj put 3 dana a 4 dan jedva nesto i to ono smedjkasto, i dalje imam iste simptome kao i pre menstruacije i pre 3 dana sam opet povracala,ja sam sigurna da nisamtrudnica ,ali mi radi crv sumnje ....ne znam....

: natasa21 - 27. maj 2008 17:20:16(UTC)
Makedonka :-* drzam placi za II crticki..znam deka e tesko cekanjeto ama moras da se strpis , da bides opustena

: makedonka - 27. maj 2008 14:42:46(UTC)
Ajde i ovde da se priklucam.........................dali mozebi i nervozata moze da bide znak za bremenost....bukvalno se me nervira,vklucuvajki go i mm,a sirot toj kolku e dobar so mene,a jas...poludvam...plus i ova iscekuvanje...nedela e den koga ke pravam test,auuu kolku e daleku uste 5deeeenaaa

: Lenka - 27. maj 2008 6:41:07(UTC)
Ooo nemoj samo da se obeshrabris sada :( Ide novi mesec. nova ovulacija, nova mogucnost za bebicu, ma bice kad tad samo strpljenja, eto ja jos nisam dobila ali ako nisam trudna valjda cu uskoro, ja bi radije da dobijem ranije, nego da mi kasni a nema bebe. Srecnice su one sa kratkim ciklusima, brze im prodje vreme do ovulacije i testiranja :)

: caka - 26. maj 2008 9:47:39(UTC)
cao lenka.ja sam juce dobila menstruaciju na 27 dana :( :(

: Lenka - 24. maj 2008 9:16:36(UTC)
E nadam se da cemo obe ovaj ciklus zavrsiti sa dve crtice! :)

: Lenka - 24. maj 2008 9:15:29(UTC)
E draga Caka i ja sam imala menstruaciju 29. aprila i takodje mi traje izmedju 28-32 dana i takodje imam iste simptome kao ti, i isto tako kao i ti mozda jesam trudna a mozda i nisam, u ovom trenutku to jos niko ne moze da nam kaze.. ali za nekih 5-6 dana moci ce testic za rano utvrdjivanje trudnoce!;)
Tako da strpi se jos samo malo, nadam se da si ovaj put uspela! Javi u svakom slucaju sta je bilo. A reci mi jel ti ipak mozda nesto malo drukcije kao kad dolazi meca, jesi primetila mozda? ja evo vec dva dana imam neke grceve kao da cu dobiti ali ne verujem da ce stici meca pre utorka tako da mi je to eto malo cudno.. Joj i ti vec dosta dugo pokusavas, da izludis od cekanja! :(

: caka - 24. maj 2008 7:29:27(UTC)
cao drage.Jedno pitanje imala sam menstruaciju 29 aprila ali nemam toliko tacnu mestrucaiju kako kat neki put n a26 ili 30 i 32 dana ali jako zelim da ostanem trudna vec devet meseca sada su mi malo grdi naduveni sto je z amene pre mestruacije normalno i neki put bolove u stomaku i uvek imam neko jako krcene u stomaku.Dali sam trudna i ako imam iste znakove kao pre mestruacije?hvala

: bamba - 22. maj 2008 9:28:36(UTC)
lenka mene su isto bolele grudi...vene su se vise primecivale...ali su mi neki simtomi bili isti kao i simptomi vestica ... strasno mi se jelo i bila sam placljiva...

: Lenka - 21. maj 2008 17:35:32(UTC)
E da meni se vene uvek vide na grudima tako da ne mogu po tome da prosudim :(

: Lenka - 21. maj 2008 17:34:30(UTC)
Eto grudi me bole ali kao pred menstruaciju(treba da (ne)dobijem oko 29-og), nemam osetljive bradavice (znam kakav je to bol, bila sam vec trudna) ali i za to ima vremena..5 dana od ovulacije sam imala jake bolove sa strane i u donjem stomaku i to tako me presecalo da nisam mogla da disem na momente.. ali samo taj dan. Mozda je bila implantacija.. a mozda je to bio bol od ledja, ko bi ga znao. Heheh svasta mi cekalice moramo da istrpimo od nase bujne maste! icon_lol

: oceanprinces - 21. maj 2008 15:23:22(UTC)
lenka mene su grudi ja mislim bukvalno odmah posle ovulacije bolele kad sam ostala trudna. kod vecine zena to je najraniji simptom.
srecno!
zelim ti bebicu sto pre

: bozana - 21. maj 2008 14:51:59(UTC)
lenka bilo bi lepo sto kazes da si trudna,ja sam recimo imala siptome bolele su me grudi onako bas,bas ali su mi se i vene pojavile na njima sto nije bio slucaj do sad u prvoj trudnoci mi ni nije bilo tako.eto to je jedini siptom kojeg se mogu setiti i uradila sam test dva dana nakon izostanka mens.i pokazalo mi je dve crte nadam se da sam ti bar malo pomogla.

: Lenka - 21. maj 2008 14:42:29(UTC)
E da ne gnjavim u kafancetu eto ovde od mene jedno pitanje, pa se nadam da ce neko odgovoriti.

Iscitala sam sve simptome koje devojke imaju kad zatrudne, i ja takodje cekam kraj ciklusa da vidim jesmo li uradili bepca ovog meseca.. Dva zadnja ciklusa su mi bila jako produzena, mislim zbog stresa, ali sad ovaj mi se cini normalan, vezbam svakodnevno i to je pomoglo da se oslobodim tog ocaja sto ne ostajem trudna, bazalna temperatura je odlicna (sada 36.8, u prvom delu ciklusa 36,2 u proseku) i vislja nego inace. Ono sto me zanima je to sto me grudi bole od 4 dana posle ovulacije i svakim danom sve vise. Zar nije to dosta rano? E bilo bi lepo da sam vec sad trudna a jos ne znam :)

: endzika - 15. maj 2008 14:20:11(UTC)
cao devojke,da vam javim da nisam trudna.Sva sam nikakva poludecu,ali sta je tu je jovo nanovo.zelim da cestitam onima kojima je uspelo,pa cu ni ja vama javiti sledeci mesec ako bog da da sam i ja konacno trudna.bubim sve.jedan veliki pozdrav

: Rebecca20 - 15. maj 2008 7:12:33(UTC)
Ipak sam odlucila da vas obavestim o mojoj, jos uvek nisam sigurna, trudnoci.

Pre nego sto je stigla vestica imala sam par dana braon sekret, sto se inace meni ne desava. 14.5. mi je bila ocekivana vestica ,a li je stigla dan ranije. Oskudnije, drugacija. Juce sam uradila test, BIO JE POZITIVAN.

Tokom druge noci vestica nisam imala krvarenje , danas je treci dan - u ulozak tek sto imam par kapi. Grudi me maaaaaaaaaaaalo-maaaaaaaaalo bole sa strane, dok u pms-u (kao i uvek) su me jako bolele, cak i prvi-drugi dan menstruacije.

Sutra cu ponoviti test, i ukoliko bude ponovo pozitivan, idem kod dr.

: Jeki - 15. maj 2008 5:32:58(UTC)
Zmajice,radila sam inseminaciju i sad cekam.Vidjecemo.Simptomi,moze biti da ih ima,a moze biti da je od hormona,necu previse da pricam o tome.Kad ako bog da ugledam svoje II crtice,onda cu sve pricati,a sad...Drzim ti fige.Obicno zene pricaju da im je uspjelo kad su najmanje odnose imale.

: zmajica - 15. maj 2008 5:11:46(UTC)
i ja bi to najvise volela ali se ne nadam vise nicemu mucno mi je vise da se svakog meseca razocaravam ! jeste JEKI i i tvoj mm bili vredni ovog meseca ? ni bas i nismo slabo se i vidjamo ovog meseca puno posla imam pa fakultet zavrsavam napokon pa sad diplomski radim nikad kraja mojim mukama

: Jeki - 14. maj 2008 5:31:27(UTC)
Super zmajice,to bas daje nadu.Jos malo,pa ces i ti.Taman da zajedno gurate kolica! :-*

: zmajica - 14. maj 2008 5:22:57(UTC)
Saznala sam juce da mi je kuma napokon ostala trudna posle 5 godina nije imala nikakav problem samo jednostavno ni je ostaja trudna bas kao i ja iiiiiiiiiiiiiiiiiii eto napok je ostala taman kad je prestala da se trudi nije mogla da veruje nije imala nikakve simptome samo jednostavno nije dobila a mislila je da je prehladjena i iz gluposti uradila test kad ono dve crtice pa nije mogla da veruje pa opet posle 2 dana uradila test i opet isto otisla kod g i on joj je to potvrdio bas je happy i ja zajedno sa njom !

: tufnica - 8. maj 2008 17:14:24(UTC)
Anci evo i ovde da ti cestitam , bravo bravo za tebe i tvoju trudnica .
I hvala ti sto si podelila sa nama tvoje simptome, znas da nas sve to interesuje.

: zogo22 - 8. maj 2008 15:12:58(UTC)
Anchy80 bravo bravo ...zelim ti lepu i sto laksu trudnocu bravo

: endzika - 8. maj 2008 14:50:11(UTC)
znas sta,ja sam radila test ovaj obican i bio je negativan pa sam se bas razocarala a danas sam rekla idem kod ginekologa pa sam se jos vise razocarala,nema veze cekacu do utorka.hvala ti puno.cmokic

: t.b. - 8. maj 2008 14:47:23(UTC)
Pa odes u bilo koju privatnu laboratoriju i trazis Beta test za trudnocu.Radi se na osnovu uzorka krvi.

: endzika - 8. maj 2008 14:38:59(UTC)
neznam sta je to,ajde objasni mi molim te???????????Hvala ti unapred

: t.b. - 8. maj 2008 14:30:03(UTC)
Endzika, uradi Betu,to je najsigurnije.Mozda je plod premali da bi se video.

: Jelena76 - 8. maj 2008 14:28:43(UTC)
Citat:
Anchy80 - 8/5/2008 06:12

Evo drage moje posto sam i ja napokon ugledala te famozne II crtice, zelim da vam prenesem svoje prve simptome!
Meni uvek vestica dolazi na 24-26 dana, sada je zakasnila naravno ali ne samo to vec nisam imala ni ono braon sto uvek ali bas uvek imam pred vesticu.
Ja sam za prvi maj bila u Lisabonu i ono cega se secam je da mi je tamo bilo kao malo roze na gacicama, ja sam pomislila da je vestica bas poranila jer je to bio 18dc. Sada kapiram da je to verovatno usadjivanje u matericu.
Poslednjih par dana pred ocekivanu vesticu a i sada imam povremene bolove u stomaku kao da ce da krene svaki cas. Grudi su mi uvecane i bolne i imam izrazene vene po njima. Bradavice su malo potamnele i kroz njih se tacno naziru vene. Malo sam pospana, mada sam bila i prehladjena pa je mozda to i zbog toga. Umorna sam. I otprilike to je to!
AKo neko ima neka dodatna pitanja neka slobodno pita.

super
bravo bravo bravo bravo bravo bravo od srca cestitam,hvala ti sto s nama dijelis svoje simptome znas da smo sve znatizeljne i da zelimo tvoje simptome sve ocekujemo da osjetimo ´( trudnica )
ispaltice se dvije godine pokusavanja zvezda

: endzika - 8. maj 2008 14:23:53(UTC)
cao svima,danas sam bila kod ginekologa pa je mogla samo ultrasal da radiali nazalost nije nista pronasla tj videla pa ako nedobijem do utorka idem da vadim krv.posto sam trebala 4 da dobijem a danas je 7 ali nemora to nista da znaci,sta vi mislite da li postoje jos sanse da sam trudna i ako nije nista videla?????????????????????????????????Pozdrav svima

: zmajica - 8. maj 2008 10:07:27(UTC)
anchy80 cestiam na uspesno odradjenom poslu imas jedan veliki jubac od mene zelim ti lepog i zdravog bebana

: Anchy80 - 8. maj 2008 8:12:33(UTC)
Evo drage moje posto sam i ja napokon ugledala te famozne II crtice, zelim da vam prenesem svoje prve simptome!
Meni uvek vestica dolazi na 24-26 dana, sada je zakasnila naravno ali ne samo to vec nisam imala ni ono braon sto uvek ali bas uvek imam pred vesticu.
Ja sam za prvi maj bila u Lisabonu i ono cega se secam je da mi je tamo bilo kao malo roze na gacicama, ja sam pomislila da je vestica bas poranila jer je to bio 18dc. Sada kapiram da je to verovatno usadjivanje u matericu.
Poslednjih par dana pred ocekivanu vesticu a i sada imam povremene bolove u stomaku kao da ce da krene svaki cas. Grudi su mi uvecane i bolne i imam izrazene vene po njima. Bradavice su malo potamnele i kroz njih se tacno naziru vene. Malo sam pospana, mada sam bila i prehladjena pa je mozda to i zbog toga. Umorna sam. I otprilike to je to!
AKo neko ima neka dodatna pitanja neka slobodno pita.

: endzika - 6. maj 2008 18:35:05(UTC)
cao,nadam se da si u pravu,bas sam ovih dana nesto nervozna nemogu da iscekam,a tako bi volela da je uspelo,malo si me smirila nadam se da je uspelo javljam za dva tri dana sta je bilo.........hvala puno.cmokic

: tufnica - 5. maj 2008 18:58:21(UTC)
Endzika pre svega dobrodosla.
Ukoliko si mnogo nestrpljiva najbolje bi bilo da sutra napravis test iz krvi posto ti je on 100% siguran,i tako ces biti sigurna da li je trudnoca ili za neki dan ukoliko ne dobijes ponovis test urina.A sto se tice testa koji si radila mislim da si malo poranila pa je moguce da rezultat nebude tacan.
Drzim ti palceve da je u pitanju trudnoca, i obavezno javi vesti.

: endzika - 5. maj 2008 18:50:40(UTC)
cao svima,imam jedno pitanje ako bi mogao neko da mi pomogne,radila sam test pre tri dana i bio je negativan ali bi po pravilno trebala da sam trudna,a mecu bi trebala tek sutra ili prekosutra da dobijem ali nisam mogla da docekam a da ne napravim test bas sam se razocarala.sta mislite jel postoje sanse da sam trudna i ako je test bio negativan.stomak mi se naduo a uvece me stigne neka mucnina a mozda sam sve to samo umislila.Hvala unapred.pozdrav

: zmajica - 5. maj 2008 6:01:52(UTC)
evo samo da se javim da sam ok nisam trudna al se trudim i dalje

ljubim vas sve

: lena77* - 4. maj 2008 14:45:07(UTC)
HVALA LEPTIR..SVAKA REC MI SAD PUNO ZNACI...A NESTO SAM SE DANAS POSEBNO OPTERETILA...USTVARI OVA CETRI DANA NE RADIM PA VLJDA SAMO O TOME MISLIM AL PROCICE I TO... SUTE NA POSAO.. NOVI DAN.. BICE SVE OK

: leptir - 4. maj 2008 14:16:05(UTC)
Lena ne mora da znaci ako te ne mole grudi da nisi trudna,drugaricu npr uopste nisu bolele grudi. A bas pravi simptomi su meni stigli u 7 nedelji tako da mucnine i ostalo ni ne moze ranije.
Sto se mene licno tice sve je bilo kao da ce stici vestica ,pisala sam da sam imala braon isecak i da sam mislila da je stigla i cak nosila ulozak ruganje

Tako da samo opusteno,jeste vise dosadno sa tim,ali meni je bas tako bilo,kada sam se spremala za lecenje,ja sam zatrudnela neznam a simptomi tek kasnije dolaze upomoc

: lena77* - 4. maj 2008 11:42:56(UTC)
DRAGA OCEANPRINCES I JA SAVKI MINUT TRCIM U WC I VIRIM JEL STIGLA vestica

OD SIMPT.NEMAM NISTA TEK PO NEKAD ME MALO ZABOLI STOMAK I KRSTA.GRUDI ME UOPSTA NEBOLE, PA KAD SAM PROCITALA GORE NEKI POST.KAKO JE NEKOJ OD NASI DEVOJAKA DR. REKAO AKO JE NEBOLE GRUDI DA NIJE NI TRUDNA JA SAM :(

JEDINO STO MI JE STOMAK KAO KOD ZENA U 4 MESECU ILI STO KAZES MOZDA SAM SE NA BRZINU UGOJILA...UBI ME OVA NEIZVESNOST PO KO ZNA KOJI PUT uzid ALI PREZIVELA SAM TU vestica KO ZNA KOLIKO PUTA (MISLIM 22) PA I SAD CU...

strikam I JA SVOJ SRECAN DAN?!

: oceanprinces - 3. maj 2008 19:18:12(UTC)
Drage moje evo opet jovo na novo. Novi mesec ali ista pitanja. Evo sad cekam da ne stigne i prvu stvar koju primecujem je da mi je odmah nakon ovulacije stomak jako naduven kao da cu dobijem. Mogu reci da slicno izgleda kao da cu da dobijem. Skroz mi je cudno, posto uglavnom imam ravan stomak, a sad je toliko naduven da to nemogu da sakrijem. neznam neznam neznam neznam
hmm hmm hmm hmm
Sta vi mislite?
Sta bi to moglo da bude?
Nakraju ko zna mozda sam se nesto naglo ugojila. hahahhahha icon_lol icon_lol icon_lol

: zmajica - 24. april 2008 9:22:49(UTC)
neradim test dogod ne bude kasnilo jos jedno nedelju dana i onda cu jos da razmislim da cu da uradim kako sam krenula uradicu test tek kad mi bude kasnilo 3 meseca :)

: Jeki - 24. april 2008 9:04:33(UTC)
TOOOOOOOOOOOOOOO zmajice! Nek ne dolazi bar 9 mjeseci.Kad radis test? Ja sam jutros dobila.30.aprila idem na folikulometriju,pa inseminacija.

: zmajica - 24. april 2008 8:38:58(UTC)
samo da javim da mi vestica jos nije stigla a kad ce nezna se a i ne mora jedno 9 meseci da dolazi
pozdrav svim buducim mama i jedan veliki ljubac

: leptir - 22. april 2008 17:34:09(UTC)
Nemam bas neke posebne simptome,grudi su mi bolne,nije mi muka,osetljiva sam malo vise na mirise,sve u svemu dobro je ;]

: zmajica - 21. april 2008 9:48:00(UTC)
pa trebalo bi da se vidi zar ne na uz dal je beba ili ne bar ja mislim a od lekova kasni a inace nikad ne kasni cekacu da vidim dal cu dobiti kad prestanem da pijem po njenom bi trebalo posle par dana da dobijem ako ne dobijem posle nedelju dana onda cu raditi testic

: Jeki - 21. april 2008 9:41:33(UTC)
Joj zmajice kako je mogla odmah da iskljuci trudnocu kad ti tek 2 dana kasni? Kad ces raditi test? Drzim ti fige,jako,jako! Ma ja sam sva nikakva,vidjecu sta ce biti za koji dan i sta da poduzmem. :-*

: zmajica - 21. april 2008 9:35:49(UTC)
ja isto jos nisam dobila al to je zbog lekova mada sam malo umislila da sam trudna jer je videla na UZ neku senku nije sigurna sta je ali je odma otpisala da je trudnoca a ja sam ubedila sebe da mozda i jesam tako da cu mozda da uzmem testic da uradim

jeki nemoj da se jedis kad te molim samo opusteno

: Jeki - 21. april 2008 7:19:48(UTC)
Cure hvala vam.Ja jos nisam dobila.2 testa su negativna,a jutros sam ih uradila.Dr me vratio kuci,nije htio da mi vadi betu.Bole me prepone i krsta ponekad,nekad me zaziga stomak,ali to brzo prodje.Eto,to vam je to.

: Evita - 20. april 2008 9:55:54(UTC)
Pozdrav svima! Citam vas neko vreme, pa rekoh da je red da vam se i ja pridruzim. Mm i ja pokusavamo zadnjih mesec dana, trebala da dobijem u petak, medjutim, meni inace ume da kasni prilicno, tako da se ne nadam previse. Imam uobicajene simptome PMS-a (bolovi u donjem delu stomaka, otecene i osetljive grudi), jedino sto mi je drugacije jesu blage vrtoglavice koje imam u poslednjih par dana i vise sam umorna nego inace. Ne smem da se nadam previse, tako da cu sacekati jos par dana pre nego uradim test.
Srecno svima koji ocekuju II!

: Danica NS - 17. april 2008 19:36:51(UTC)

Citat:
leptir - 17/4/2008 14:52

Mogu samo reci da su simptomi kao PMS,ali bukvalno,mislila sam da ce stici svaki cas vestica

Stomak me isto boli,grudi su mi iste kao u vreme pms,nisam verovala ali jeste tako.

Eo zelim i vama da sto pre ugledate II crte zagrljaj zagrljaj zagrljaj

POTPISUJEM!bravo

JEKI, AJD NEMOJ JE ČEKATI OVAJ MESEC!VREME JE DA NAS OBRADUJEŠ I OKANI SE VIŠE PRIZIVANJAvestica !

JA TE VUČEM IZ SVE SNAGE ZA NOSIĆ:-* :-* :-* :-* :-* :-*

: leptir - 17. april 2008 11:52:23(UTC)
Mogu samo reci da su simptomi kao PMS,ali bukvalno,mislila sam da ce stici svaki cas vestica

Stomak me isto boli,grudi su mi iste kao u vreme pms,nisam verovala ali jeste tako.

Eo zelim i vama da sto pre ugledate II crte zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Jeki - 17. april 2008 7:49:27(UTC)
Znam sanjisan, nije lako,ali stvarno ocekujem vestica ,a niko mi ne vjeruje.A ja bi najvise na svijetu voljela da napokon ugledam svoje II crtice.Doci ce nekad i taj dan.Uzvaj u svojoj trudnoci i slatkim mukama.

: sanjisan - 17. april 2008 7:46:20(UTC)
razumem te jeki u potpunosti, samo znas i sama da ne smes da se opterecujes simptomima, zaokupi se stvarima koje ti puno znace i bice ti mnogo lakse! strasno kako nasa psiha moze da istripuje svasta... Ako ne dobijes do nedelje, uradi u ponedeljak i znaces na cemu si... ja sam stvarno mislila da cu dobiti... nikada mi u zivotu jedan dan nije zakasnila... drzim ti palceve... a kad se desi, svi znamo da nije to kraj brigama, one valjda tek tada i krenu, da li je sve ok, smem li ovo, smem li ono.... uh, tesko je to sve... koliko je tesko to iscekivanje nije ni posle lako...

: Jeki - 17. april 2008 7:40:02(UTC)
Joj sanjisan,ja pokusavam vec 16 mjeseci,meni je dobrog sexa vec dosta! icon_lol Ne znam sta da ti kazem,evo poceo me boljeti stomak po sredini i muka mi je,ali to mi bude i pred vestica ,a sinoc sam imala braon tackicu i razvaljivala su me krsta i glava i bilo mi je muka,a o zelucu da ne pricam.I vec sam mm da je vestica do jutra tu,ali evo jos je nema,ali ima ona jos fore.Nekad mi je ciklus 32 dana.Ma da budem iskrena,imam ipak osjecaj da ce glupaca vestica doci.Ali eto,ako ne dodje do nedelje u pon radim test.

: sanjisan - 17. april 2008 7:33:51(UTC)
Jeki, ja nijedan jedini simptom nisam imala sem sto me je boluckao stomak kao da cu da dobijem! Potpuno isto! I jutro kad sam trebala da dobijem sam uradila test! Uopste se nisam nadala!!! Pokusavali smo prethodnog meseca od pola ciklusa, iako mi je izgleda prvi deo plodan, i ovog meseca svaki dan. Taman kad sam rekla - nema veze, jos jedan mesec odliiicnog sexa, ono dveee...

: Jeki - 16. april 2008 6:46:03(UTC)
E sanjisan CESTITAM TI OD SRCA! Ti si mi velika nada,posto ja nemam nikakvih simptoma ni zasta,grudi nista icon_eek ,ai inace me otkidaju 7 dana pred vestica .Mada su pocela krsta da me bole i nekad me zaziga skroz nisko po sredini i jajnici i prpone,ali to mi bude i pred vestica .U svakom slucaju sretno i uzivaj u svojoj trudnoci.

: Stellina - 16. april 2008 6:39:06(UTC)
Pozdrav svima. Vec duze vreme pratim ovaj forum, pa resih da vam se pridruzim. Vec par meseci pokusavam da ostanem u drugom stanju, ali nece pa nece. Posto imam neredovan ciklus, ne mogu da se oslonim na racunanje plodnih dana, pa tako nikad ne znam kad mi je ovulacija. Da li mi neko moze reci koji su simptomi ovulacije? Sta predstavlja bazalna temperatura i kako se meri? Da li je povisena bazalna temperatura takodje simptom ovulacije? Unapred zahvaljujem na odgovorima.

: zmajica - 15. april 2008 18:12:04(UTC)
dala mi je PrimolutNor 2x1 7 dana.
polyginax i Orvagy vaginalete 6 dana neizmenicno jedno vece jednu drugo vece drugu.

: leptir - 15. april 2008 14:42:12(UTC)
ZeljkaZ zagrljaj
zogo zagrljaj

ZeljkaZ nadam se da je i kod mene taj sekret (krv) znaci kao i kod tebe,danas dve kapi i to je to neznam

Zogo i ja kazem da je vreme da odemo iz ove "sobe" naravno i ti samnom zajedno i sve ostale koje pokusavaju zagrljaj zagrljaj

: Jelena76 - 15. april 2008 13:33:21(UTC)
Ja osjecam da cu dobiti vestica ,izgubila svaku nadu za ovaj mjesec neznam
ali novi mjesec nova nada za trudnica
Prvu cerku sam tako lako zanijela kad sam se najmanje nadala i neplanirano
pored svi izlazaka i faxa beba mi nije padala na pamet,kad se rodila naravno da sam bila sretna
A sada kada zagledam svaku trudnicu ,zenu sa bebom ili one koje kupuju na odjelu za bebe i sad kad sanjam
svaku drugu noc da vsam trudna nece-pa nece neznam
pozdrav svima vama sa crticama a mi ostale se i dalje borimo-uporno
icon_wink

: zogo22 - 15. april 2008 13:06:50(UTC)
Leptir divna vest!!!Necu reci cestitam sacekacu da potvrdis :)...a i vreme je vec jednom da odes sa ovog dela foruma :).Nadam se da cemo i mi ostale uskoro na drugi deo vreme je vec vise caos

: t.b. - 15. april 2008 12:37:10(UTC)
Sanjisan,svaka cast!

Zmajice,kakvu si ti to terapiju dobila?Je l mozes malo detaljnije da nam opises?

Pozdrav za sve cure!

: sanjisan - 15. april 2008 12:04:02(UTC)
Pozdrav svima,
Ja sam nova iako vas pazljivo citam mesecima...
Ovog meseca se nisam skoro uopste nadala da cu ugledati dve crtice, mada sam bila vredno skoro citav mesec... 25.-og dana sam uradila test i dve su crtice (ciklus mi inace toliko traje i nikada ne kasni)! Druga je bledja ali se jasno vidi. Pre toga niti jedan simptom nisam imala. Posle dva dana sam uradila test i opet su dve crtice, ali sada vec pocinjem da osecam grceve i blage mucnine...

: ZeljkaZ - 15. april 2008 7:44:48(UTC)
Ja se izvinjavam sto ovako uskacem kod vas ali se bas rastuzim kada vidim koliko iscekujete bebce a vestica vam stigne icon_cry icon_cry
Tako je i samnom bilo dok nisam ostala trudna sa prvim sinom(a to je bilo pre7 god.).Elem procitala sam da je LEPTIR napisala da ima nesto kao braon sluz je li tako?E ja kada sam ostala trudna i sa jednim i sa drugim klincem imala sam isto tako samo braon sluz na ulosku u vreme kada sam trebala dobiti period.I jos nesto,kada sam sa prvim detetom ostala trudna,dobila sám najnormalniju menstruaciju-period, stim da je bila uzasno bolna i po svemu drugacija od prethodnih,znaci krvarila sam uzasno,test sam nakon toga uradila i naravski bio je negativan.Ali ja sam nakon 28 dana dobila i to samo kao taj braon sluz...otisla sam na pregled i tu su mi isto rekli da nisam trudna nego da imam hormonski poremecaj( batina skotovi).posle nedelju dana ja odem kod privatnika i zena me fino pregleda i uradi ultra zvuk i sta? JA TRUDNA MESEC I NEDELJU DANA BILA,dalje znate rodio mi se moj prvi sin zvezda .Dakle hocu da kazem da je sve moguce,moja sestra je imala tri mesecs najnormalnije periode i tek 4-ti izostao i tada je shvatila da je duboko u "blagoslovenom stanju" icon_wink
Svaka je od nas drugacija i kod dosta nas se pojavljuju drugi simptomi neznam zelim vam puno beba koliko god vi same sebi zelite i svu srecu ovog sveta i da vas ubrzo nestane sa ove teme ,ma da jednostavno ovu temu niko ne mora posecivati :-* zaljubljen
Eh zaboravih da naglasim da se samnom sve to desavalo u Sremskoj Mitrovici,a muz mi je tada vec bio ovde u Nemackoj pa sam kasnije i ja dosla,da ne mislite da vas foliram i to ja sam inace rodjena Mitrovcanka
:-* zagrljaj

: Jeki - 15. april 2008 6:59:43(UTC)
Citat:
zmajica - 15/4/2008 04:11

kaze doktorka da sam savrseni primerak za blizanacku trudnocu prvo zato sto mi organizam proizvede 7 zrelih celija mesecno i jos imam odlican hormonski status i progesteron na gornjoj granici ! ja bi bas volela blizace mm mi je blizanac tj ima sestru bliznakinju pa bi bila jako srecna da i mi imamo dve bebe od jednom !
kad ides na insemenaciju Jeki i kolko to kosta bas me interesuje

Pisacu ti o ovom na temi inseminacija.

: zmajica - 15. april 2008 6:11:13(UTC)
kaze doktorka da sam savrseni primerak za blizanacku trudnocu prvo zato sto mi organizam proizvede 7 zrelih celija mesecno i jos imam odlican hormonski status i progesteron na gornjoj granici ! ja bi bas volela blizace mm mi je blizanac tj ima sestru bliznakinju pa bi bila jako srecna da i mi imamo dve bebe od jednom !
kad ides na insemenaciju Jeki i kolko to kosta bas me interesuje

: leptir - 15. april 2008 6:08:35(UTC)
heheh veruj za ove 3 godine ako sam uradila 2 testa i to je jedino kada mi je kasnilo po 10 dana ,stvarno sam ponosna na sebe jer ne trcim pred rudu icon_lol Sacekacu jos ovu nedelju pa cu videti kako i sta icon_rolleyes Nesto ni ne mislim da jesam trudnica vec me interesovalo za taj braon isecak hmm

: Jeki - 15. april 2008 5:59:36(UTC)
Ma zmajice,ja nemam vise cemu da se nadam sem da vestica stigne na vrijeme da mi ne pomrsi planove za inseminaciju. A leptir nam je 100% trudna! I ne sekiraj se zeno,ko ce te ostaviti,sta je tebi!?

: Jeki - 15. april 2008 5:43:56(UTC)
Leptiru nije vestica jos stigla,ocekujem je u cetvrtak. Ali nekad zna da zakasni i 2 dana.Izgleda leptiru da nikako metlu da joj slomim.Ali doci cu ja njoj glave.Bitno mi je da sam spremna za slijedeci postupak.
Nego izgleda da si nam ti trudnica zenooooooo! Jedva cekam da mi to potvrdis! Jedva cekam stari druze! zaljubljen :-* Vec cetiri dana ti kasni,sta cekas vise?

: leptir - 14. april 2008 18:36:01(UTC)
Jeki znaci stigla je icon_cry Dokle vise misli da dolazi :?
Kod mene jos nista novo,juce sam imala dve tri kapi braon krvi,valjda je krv,i od juce nista,a danas mi je 33 dan icon_lol

: Liksi - 14. april 2008 13:28:05(UTC)
e da i ja sam pre nekoliko sanjala dve crtice na testu jel to dobro ili nije?

: Liksi - 14. april 2008 13:20:12(UTC)
Ja sam danas primetila na grudima plavu liniju oko areola???

: Jeki - 14. april 2008 11:15:10(UTC)
Zmajice drago mi je da si nasla problem. Rijesis to i eto bebceta. Vidis,i ja sam imala cistu od 3cm,ali nisam krvarila pri odnosu i pukla je hvala bogu vec.
Drzim ti fige da se svega brzo rijesis i uskoro ugledas svoje II crtice.
LIKSI ti si 100% trudna zeno.Ima da me castis :) !

: Danica NS - 14. april 2008 10:24:02(UTC)
Trudila sam se da budem detaljna i da vam u vašem strikam , pomognem kolko mogu.

Što se tiče grudi ,iskreno mislim da tu nema veće "paćenice"od mene.
Ja sam stvarno verovala da ću prvu promenu videti na njima.Čak sam par puta, proteklih meseci ja stvarno videla venu i zatamljene i veće bradavice i bila sraćna ko mali majmun.

A majcu sam zadizala gde god sam stigle.Prvo mi je bilo kada sa posla stignem da skinem grudnjak i pravac WC.Jednom sam se toliko natripovala kada sam bila u gradu da sam uletela u Mango,zgrabila prvu stvar i ušlau kabinu.E da je bilo skrivene kamere da snimi to zagledanje i premeravanje, bila bih hit godine.icon_lol

O.P. sanjala sam dve crtice kada je Lana jevila da su joj tri testa pozitivna.Ja sam sanjala sve isto, samo da se to umesto Lani,dašava meni.

Zmajice želim da terapija urodi plodom i da odmah ispuniš svoj san.
Šibni mi na p.p. ako želiš kod kog lekara ideš.Ja nemam pojma kod koga da krenem i kome da verujem.

: zmajica - 14. april 2008 9:53:55(UTC)
ja sam pregled obavila nisam trudna i imam neku cistu na jajniku od 4 cm pa zato krvarim kad imamo odnos ! dobila sam ubitacnu terapiju da se resim svih cista priraslica i gluposti za 20 dana idem ponovo na kontrolu vadim briseve i radim HSG ona mi garantuje da cu za 2 meseca kad se ocistim ostati trudna ako ne odradicemo insemenaciju da ubrzamo proces ! inace oba janika su mi prohodna u svakom jajiku imam po tri zrele celije zato mi se prave ciste

ja sanjam stalno bebe

: oceanprinces - 14. april 2008 9:22:43(UTC)
super danice!
cestitam, i hvala ti sto si ovako detaljna.
meni je stvarno najsmesnije, sto izgleda sve isto radimo. ja dok sam kod kuce, ja mislim da 10 puta dnevno, ili bar svaki put kad prodjem pored ogledala u hodniku, podignem majicu i pogledam svoje grudi. da li su bradavice potamnele, mozda neka vena iskocila i li sl.
hmm hmm hmm
kreten kreten kreten
donekle je i to sve slatko.
da li je neka od vas kad je ostala trudna, mozda imala cudne snove. ja stalno sanjam bebe.
hahahha
uopste nisam opterecena

: Liksi - 14. april 2008 8:32:36(UTC)
ja imam simptome bas kao Danica

: Tinna - 14. april 2008 8:23:02(UTC)
Samo moram da napomenem, ja sam 2 dana pre testiranja otisla u crkvu Sv.Petke i molila se! Danice bas kao i ti

: Jeki - 14. april 2008 7:40:18(UTC)
Drage moje,ja sam jutros uradila test i negtivan je. Jos uvije trckaram u wc i stalno sam pospana i gladan,ali mi je mama rekla da je to njoj tako znalo biti u pms-u,pa je mozda i meni sad tako.
Najvaznije mi je to sto sam jutros bila kod dr i sto je ustanovljeno da je cista pukla i sto sa ovom vestica krecem sa terapijom klomifena i u drugi pokusaj (inseminacija).
Zmajice,liksi, dzim vam fige.
Danice cestitam ti i ovdje i hvala ti puno sto si nam opisala svoje simptome.

: zmajica - 14. april 2008 5:56:24(UTC)
ja danas idem kod ginekologa da vidim sta se desava kod mene dal ima nesto lepo ili nesto ruzno ! nadam se necem najlepsem na svetu od simptoma nemam nista al pricala sam i sa mamom mojom ni ona nije ni u jednoj trudnoci imala ni jedam simptom kaze da su joj sve tri trudnoce bile razlicite samnom nije ni znala da je trudna do treceg meseca posto je imala ne redovno, sa jednim bratom je znala odma da je trudna a sa drugim bratom je planirala da i cistila se jedno milion puta a ja baksuz ni jednom ne mogu da zatrudnim a ne kao ona ! Razlika izmedju mene i najmladjeg brata je 13 godina a ostala je trudna bar jednom godisnje onda mozete da zamislite koliko je puta bila trudna.

Flame cestitam

Srecno svima pa i meni

: Jelena76 - 14. april 2008 4:58:15(UTC)
Super Danice-uzivaj caos I mi cemo tako kao ti jos malo trudnica

: Danica NS - 14. april 2008 4:37:34(UTC)

Evo ovako sam se ja osećala predhodnih 10 dana:

Najranije što sam osećala je bol u predelu materice i bol u predelu jajnika.Probadanja i žiganje...koje je kasnije prešlo u zatupast bol pred vešticu.Dva dana pred testiranje me je jako boleo stomak, kao da svakog momenta treba da dođe.Poslednji dan me je bolelo kao da je stigla.
Znači,ja nisam verovala,dok me naše trudnice nisu ubedile da pored takvih bolova postoji šansa da zaobiđe vestica ,ali ja sam vam očiti primer , da i to može da se desi.

Sekret mi je bio pojačan odmah dva tri dana posle ovulacije( to je jedina promena u odnosu na predhodne mesece). Jedan dan mi je izazvao veliki svrab.Bio je ne jako gust,ali gušći i beo.Par dana je bio malo vodeniji,a pred testiranje opet gušći kao pred vestica .

Što se tiče grudi, one su me bolele uobičajeno.Počele su par dana nakon ovulacije i svaki dan su me za malu nijansu jače bolele.Najveći bol je bio kada stisnem iznad bradavice.Tako mi je i sada.
Vene mi se nisu pojavile na grudima, niti su se bradavice povećale ,niti potamnile.Ovo detaljno opisujem pošto sam godinu dana blejala u grudi očekujući prvu promenu na njima.

Malo su krsta počela da me bole jedan dan pred testiranje i taj dan su me probadala.Sada više ne.

Mučninu,neku ozbiljniju nisam imala,prvi put mi je malo bilo muka jutros.

Glavobolju nisam imala.Pospana ..uobičajeno za mene i za proleće.

Razdražljiva sam bila tek juče.Ali tome doprinosi i nedelja i moja mala strepnja,da li će sve biti ok.

Inače,ja sam takođe sledila Tao recept.Znači poslevestica , svaki drugi dan,s tim da smo mi jedno pet dana pre ovulacije svaki dan i dva dana posle ovulacije bili vredni.

A po Trininom receptu,nabacila sam sloniće u spavaću sobu.

Na stranu slonovi i sujeverje..
U petak sam bila u crkvi, pomolila se i upalila sveću i to je ono što je po meni najvažnije i u šta jedino treba verovati .U blagoslov Božiji.

Želja mi da sve bude u redu i da naša bebica živa i zdrava stigne u decembru.

I Vama drage moje čekalice želim vaše bebice što pre,ako ste propustile april, da vas maj ne zaobiđe.
Ja VAS SVE VUČEM ZA NOSIĆE!!!!

: Jelena76 - 13. april 2008 15:16:59(UTC)

Ja treba da dobijem oko 19 -20 i ja jedva cekam da radim test.Ovo mi je treci mjesec da pokusavam tako da me ne bi cudilo i da me i ovaj mjesec vestica ne zaobidjedoomed .Ali novi mjesec -nova ovulacija novi pokusaj , i malo romantike ,

Sad ccemo probati ukrevetu svaki drugi dan umjesti svaki

kakvo je stanje kod vas cure?

: Flame - 11. april 2008 16:59:51(UTC)
Liksi, test bi vec sutra mogao da ti pokaze nesto, nadam se II crtice, ali moras obavezno da radis sa prvim jutarnjim urinom. Meni je lakse da uradim test i da znam na cemu sam. Javljaj obavezno!!!

: Liksi - 11. april 2008 16:49:46(UTC)
E ja osecam te simptome o kojima i ti govoris.Ja sam imala ovulaciju 29.03 i od tada je povisena,samo sto je bila 37.2 i 37.3 a zadnjih nekolko dana cak i do 37.8.Najvise se plasim ako nisam trudna,zasto mi je tako visoka bazalna temperatura,sta moze biti uzrok?Ja tebi Flame zelim puno srece.Ljubim te

: Flame - 11. april 2008 15:51:45(UTC)
Meni je Beta HCG danas, 30dc a 16dpo, tacno 302. To je to. Sa doktorkom sam se cula i sacekacemo barem do sledece subote na uz, pa da se sve lepo potvrdi.
Od simptoma su za sada najizrazeniji SPAVANJE i blage mucnine na neke za mene neprijatne mirise. Stomak je i dalje blago naduven sa povremenim boluckanjem. Sekret malo jaci. Grudi osetljive i ogromne. I da, VRELA SAM K'O FURUNCE!

Liksi, da bi ti temperatura ukazivala na trudnocu, neophodno je da 16 do 18 dana od ovulacije ostane povisena. Srecno!

: Liksi - 11. april 2008 11:49:40(UTC)
e A da vas pitam.Da li zaista povisena bazalna temperatura dokazuje da je moguca trudnoca?

: Liksi - 11. april 2008 11:47:19(UTC)
I ja se nadam.Pa sacekacu prvo da mi kasni ciklus.Posto ja treba da dobijem izmedju 13-17aprila.

: natasa21 - 11. april 2008 11:35:55(UTC)
Liksi dobro dosla i sto pre otisla na temu trudnoca a vidim velike su sansi za to sve ove simptome su simptome trudnoce.Kad planiras test?Drzim fige za II crtice....KISS

: Liksi - 11. april 2008 11:35:18(UTC)
E bas ti hvala.Sacekacu jos par dana pa cu uraditi test.Posto ponekad osetim bolove u stomaku kao da cu da dobijem.Meni se desavalo dva puta da mi kasni po 10 dana i ja kupim test a ujutru kada ustanem da ga uradim,ja dobila.Tako da se ne radujem previse,ali rekli su mi da je bazalna tempertura povisena u trudnoci,tako da i ja verujem da je trudnoca ali videcemo.Ljubim te

: lara - 11. april 2008 11:18:15(UTC)
Liksi dobrodosla to su baS Simptomi trudnoce i drzim fige da si trudna
Jos koi dan pa uradi test i tako ces da vidis
CMOK

: Liksi - 11. april 2008 11:01:11(UTC)
Cao zenske.Evo ja sam novajlija.Sve vas ljubim.Ja moram da pitam da li neko od vas moze da mi kaze da li su ovo simptomi trudnoce:imam mucninu,povisenu bazalnu temperaturu 37.8,i bolne bradavice.Inace treba da dobijem za 3-5 dana.Poljubac

: Jeki - 11. april 2008 9:07:04(UTC)
Zmajice,nemoj odmah pomisljati na najgore. Suzdrzi se sad od odnosa dok ne odes kod dr.Mozda jeipak normalna trudnoca u pitanju.Ja imam cistu i ne krvarim poslije odnosa.

: zmajica - 11. april 2008 8:57:18(UTC)
ja imam jedan los simptom kad imamo odnos ja krvarim al samo taj dan desilo mi se vec 2 puta u ponedeljak idem kod doktorke da vidim sta se desava. inace na grudima mi se pojavila kao neka pignetacija koze iznad bradavica bradavice me i dalje bolu. a sad sve to sto mi se desava bolovi mislim da garant imam neku cistu ili ne znam ni ja sta ! al bolovi su sad kristalisani boli me samo levi jajnik ! a moze jako lako da bude i van matericna nadam se da nije jel to jako komplikuje stvari

: Jeki - 11. april 2008 7:00:25(UTC)
E danice mene jos samo malo krsta bole.Valjda nece stici narednih bar 9-10 mjeseci.Slomicemo mi njoj metlu! Drzim ti fige za sutra ujutro!

: Danica NS - 11. april 2008 6:57:25(UTC)
Da ti budem iskrena,ja sam mislila da mi noćas stiže ili najkasnije jutros.Stomak me je sinoć užasno boleo(a ja nemam je baš tako bolne mens.).I za divno čudo ne dobih.Što ne znači da neću.
Inače i mene od jutros probodu povremene krsta.A to meže biti i vestica ,a može biti i trudnica .
Sutra se testiram.
Držim nam fige da budemo nove trudnica trudnica icon_lol icon_lol

: Jeki - 11. april 2008 6:46:36(UTC)
Danice,kad radis test? Ja cu uraditi svoj u pon jer tad idem kod dr,pa ako se ipak nekim cudom pokazu II da odmah uradim betu.Samo se nadam da me vestica nece iznenaditi prije kontrole,pa da mi sve upropasti

: Danica NS - 11. april 2008 6:38:59(UTC)
Jeki nemoj predavati još ovaj mesec.Nikad se ne zna, eto mene su juče ubedili da ima šanse i ja to doslovce shvatila...Sad sam bar nasmejana( i nadam se da ću takva ostati).

Malena...ti se isto sutra testiraš? Kakvi su ti nazovi simpotmi?Kako se osećaš?

: Jeki - 11. april 2008 5:56:27(UTC)
Sofi,hvala sto si nam opisal svoje simptome pa da mi cekalice mozemo da se trazimo u njima. Mene jutros tako donji stomak boli da sam vec sigurna da ce vestica stici! :( Bole me i krsta.Nema veze,bice inseminacija pa ce uspjeti.

: MaLeNa76 - 10. april 2008 19:25:15(UTC)
I ja se nadam da ce me preskociti vestica iako sam poranila sa testom koji je bio negativan ipak se nadam :)

: Fokica - 10. april 2008 17:46:44(UTC)
Citat:
sofi - 10/4/2008 21:05

Zmajice stvarno ne mora da znaci da je pms!!!!I ja sam 100% bila sigurna da ce doci vestica ali dosla je beba !!!Zato glavu gore, ali i dalje budi 200% sigurna, da iznenadjenje bude vece!!!!!!!!!!! bravo bravo bravo

Potpisujem.

Ja sam bila 100% sigurna da je PMS, ali umesto vestica bila je trudnica

: sofi - 10. april 2008 17:05:35(UTC)
Zmajice stvarno ne mora da znaci da je pms!!!!I ja sam 100% bila sigurna da ce doci vestica ali dosla je beba !!!Zato glavu gore, ali i dalje budi 200% sigurna, da iznenadjenje bude vece!!!!!!!!!!! bravo bravo bravo

: zmajica - 10. april 2008 11:25:16(UTC)
bravo sofi ja imam isto kao i ti bolove odvratne u stomaku i grudi me peckaju ali ja sam 200 % sigurna da je PMS malo je ranije poceo al to moze samo da znaci da ce vestica doci ranije

Ljubim vas sve svaki put se obradujem kad cujem da ima nova trudnica

: sofi - 10. april 2008 10:06:18(UTC)
Draga DaniceNS evo i mojih simptoma(ako ovo moze tako da se nazove).Prvo moram da ti kazem da inace imam jako bolne men. koje moraju biti ispracene lekovima i zato dok nije zakasnila nisam ni pomislila da samtrudnica !!Najpre sam pocela da jedem ko luda, sto i nije cudno jer mi je apetit i u PMSu uvek pojacan ali ovaj put stvarno nisam znala za "stani".Onda su poceli bolovi 7 dana pred vestica ali ovaj put malo drugaciji, imala sam grceve u stomaku i gasove non-stop i boleo me je donji deo stomaka kod prepona/a ne kao i obicno gornji/.Stomak mi nije bio naduven i tvrd kao pred men. vec normalan(kao i sada).Grudi su mi nabubrele i poprilicno porasle sto se meni retko desava cak ni u PMSu!!!I sad su sve vece , bole me na dodir, ne preeterano ali su bradavice ostale potpuno iste niti su vece niti su promenile boju. Zato nisam ni pomislila da mi porasle zbog mogucnosti trudnica !!!! E mokraca mi je u poslednjih 2-3 nedelje jaka i preterano jakog mirisa i tad kad sam prvi put pomislila da mozda i ma nesto novo!!I stvarno!INiti sam imala vrtoglavice, niti mucninu, kazem ti samo povecaaane grudi(koje bole), bolovi u donjem delu stomaka i jak miris mokrace!!!! Sad vec imam vrtoglavice na par sekundi cini mi se dosta cesto, i mucninu ali ne mnogo!!!Stomak me boli sve vise i vise!!Isto kao pred! vestica
Da mi nije kasnila i nisam uradila test zaknula bih se da su samo simptomi pred vestica !!!Smesna sam ali i sad posle testiranja zbog bolova u stomaku odem ponekad do kupatila da proverim da nisam mozda dobila!
:? :?

: Jeki - 10. april 2008 6:19:31(UTC)
E moja zmajice, valjda ce i nama sinuti sunce ovaj mjesec ili bar nekad u ovoj godini.

: MaLeNa76 - 9. april 2008 17:04:58(UTC)
I ja vec od nove godine cekam i nadam se ali nista. Samo sto nisam bila "aktivna" na ovom forumu vec sam vas samo citala.
Ja treba da dobijem u ponedeljak ali me vec nekoliko dana bas cudno boli stomak, kao da mi je malo naduven donji deo stomaka a zadnja 2 dana mi je cak i muka pomalo i javlja mi se blaga goruscica ... Grudi me vise bole nego sto su otekle, cak sta vise primetila sam da su mi bradavice malo tamnije pa se sve nadam da sam trudnica
Od srca i vama cekalicama zelim da sto pre ugledate II crtice i predjete na drugi deo foruma :)

: natasa21 - 9. april 2008 13:47:54(UTC)
Jeki Zmajice drzim fige da su te simptome simptome trudnica   pa da nas obradujete uskoro....a ja cu sledeci mesec hahahah :-* :-* :-*

: zmajica - 9. april 2008 12:57:06(UTC)
JEKI ja i ti nikako da ugledamo nase II crte sve dolaye i prolaye a ja i ti ostajemo. Pa valjda ce i nama da sine sunce vec jednom

: zmajica - 9. april 2008 12:52:50(UTC)
mene ubija stomak kao da ce vestica sad da mi dodje a nikako da stigne od bolova idem svaki cas u wc. desna bradavica me pece ali pece kao da gori i imam neki kvryice oko nje kao mlecne zlezde da su otecene. ma sve to manje vise ne smeta mnogo al stomak me ubija u moyak mi udara poslednja dva dana sam dobijala 3-4 dana ranije al bila sam i pod stresom pa mi nije ni cudno. iskreno od sve te nervoze ovog meseca se ni nenadam nicemu a opet kazu da to dodje kad se najmanje nadas tako da cemo videti ima jos puno do vestice.

FLAME jesi ti trudna tj jel znas za sigurno ili samo jos uvek mislis posto ti na tikeru pise da si vec trudna

: Flame - 9. april 2008 11:36:03(UTC)
Ukratko, evo nekih mojih simptoma, ali nisam sigurna koliko cu vam pomoci. Meni je pms bas zestok, boli me kicma, skace mi temperatura pa se preznojavam, stomak mi se naduje pred samu vesticu. O nervozi i ujedanju u te dane i da ne pricam. A ovog puta me kicma nije bolela, grudi su mi naduvene od O, a inace budu bas pred vesticu. I donji stomak mi je naduven od O sa blagim grcevima. Sedmu-osmu noc od O me je stomak boluckao kao da imam. Cesto sam umorna i nista mi se ne radi, par jutara posle O mi je bila blaga mucnina jer sam bila gladna, a i cesto sam gladna, ali ne kao pred pms da mi se jede nesto slatko, nego sam bas gladna. U par navrata sam bila bas razdrazljiva i placljiva. Areole nisu potamnele, vena na grudima ima isto kao i proslog meseca, dakle tu nema promena. Tek mi se juce malo vise siskiriskilo i imala sam blagu gorusicu, ali to ne bih ni primetila. Kicma me ne boli. Temperatura mi je u porastu od O. I da najvaznije, sto sam sve vreme mislila da ipak neceg ima je to sto mi je cervikalni mukus posle O ostao belicast i kremast i nije nestao skroz. Inace se skroz sasusi, pa onda naidje i vesticara. Sve u svemu, da nisam pravila bebu namenski, ne bih ni primetila simptome, a danas je 28mi dan ciklusa. Javicu vam kakvi su sledeci simptomi. Verujem da ce biti sve izrazeniji ubuduce...

: Jeki - 9. april 2008 9:49:35(UTC)
Cao drage moje! Evo da se javim i na ovoj temi,mada ni sama ne znam sta ovde radim ali dobro. Ja moju vestica ne cekam iducu srijedu. Od eventualnih nazovi simptoma jedino idem cesto u wc, pospana i gladna sam stalno. To sto idem u wc,mozda sam se prehladila, pospana sam vjerovatno zbog ovog vremena, a to sto sam stalno gladna moze biti pms. Eto,trenutno ja te moje nazovi simptome tako tumacim. Ali naravno nadam se.
Zelim vam svima da ugledate narednih dana svoje II crtice!

: mostarka - 7. april 2008 20:42:18(UTC)
Ćao ja sam tek upala pa još nisam u tijeku.Za početak ćao svima

: MaLeNa76 - 5. april 2008 5:45:49(UTC)
Evo da se i ja prijavim na listu cekanja icon_rolleyes Zadnju vestica sam dobila 20.marta a 31.marta smo ukrevetu ... znaci 12-ti dan ciklusa. Inace mi traje ciklus 25 dana. Toga dana sam osecala blage bolove u jajnicima pa pretpostavljam da su mi bili plodni dani. Ja se sve nadam da sam ostala trudnica ... Pomalo me bole grudi i imam kao neki cudan osecaj da se nesto desava u stomaku, takodje neki tupi bol u predelu jajnika i cesce idem u wc. Nestrpljiva sam i koliko god se trudila da skrenem misli na druge stvari one opet zavrse na temi trudnoce. Nekako mi jos uvek rano za sve te simptome jer obicno 5 dana pre osetim bol u grudima i stomaku ... :( Drage moje, zelim vam svima koje cekate tu drugu crticu da je ubrzo ugledate i budete srecne :) :) :)

: Anchy80 - 4. april 2008 8:19:01(UTC)
Ja mislim da nemam ni jedan simptom ovulacija a ni simptom trudnoce. Po kalendaru bi danas trebalo da mi pocne PMS!
Jos uvek imam par dana nadaja, mada sam pesimisticna po pitanju trudnoce kao i uvek.
Ako primetim neki simptom, pocecu da mucim "Tinnu" sa pitanjima!

: Jeki - 4. april 2008 6:28:44(UTC)
Joj kad bi covjek kako mogao da se ne opterecuje. Ali ja to nekako sad uspjevam,jer razmisljam kao male su nam sanse da uspijemo prirodno,ali eto ipak cemo pokusavati po taogicinom receptu,pa ko zna,ali se ne nadam i jos ne trazim nikakve simptome.Ali tinna mislim da cu se iduce sedmice vratiti na ovu temu da citam tvoje simptome da bi uporedila sa svojim. icon_lol

: Danica NS - 4. april 2008 6:22:41(UTC)
Nema šta da se ubeđujem, već sam milion simptoma imala kao prava trudnica ...pa opet bio ćorak...
Znam ,misliš biće mi lakše...ma kakvi....
Prošli put smo tri puta ukrevetu ,za čitav mesec i bila sam ubeđena da smo skroz promašili plodne dane....(i bila sam tužna...), i onda tri dana pred vestica ,ponadala se ko blesava da sam trudnica ...i opet bila tužna, kad je stigla vestica
Tako da ako stigne(NE DAJ BOŽE) I OVAJ MESEC, OPET ĆU BITI TUŽNA!
E pa zato hoću dok mi je ovaj hormon raspoloženja prisutan da se bar nadam i budem pozitivna.
A vama ću biti na grbači za tešenje za par dan, kako god da okreneš! :( , jer čim hormon opadne, eto mene u bedaku.

Čuvaj svoju tačkicu ...... i puno mi znače tvoji odgovori
:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: Tinna - 4. april 2008 6:04:13(UTC)
e pa da, bas u to vreme su mi bili simptomi, eto isti su ti kao moji, bas isti....covece kad bi mogla da ubedis sebe sa je PMS bilo bi najbolje. Kao sto sam ja samu sebe, pa mene su juce na chatu naterali da radim test, nisam htelaanene

: Danica NS - 4. april 2008 6:01:27(UTC)
Ha, ha što se tiče pare, toliko još nisam skrenula,mada nisam ni daleko icon_lol !

Ja sam još daleko od testiranja, ali koliko se sećam ti si u nekoj mojoj fazi imala iste simptome kao pred vestica .
Ista je situacija i samnom.Sve je kao pred veštičaru.
Grudi me isto bole,leva dosta jače, smeta mi grudnjak.A bol je najveći kada ih stisnem iznad bradavice.Stamak često preseče i to nekad u predelu jajnika, a nekad više i nivou jajnika,ali tačno u sredini(bešika ili materica).Ali sve je to već viđeno kod mene pre vestica .
Jedino novo je sekret.Dosata je pojačan.Onaj jedan dan mi je izazvao svrab, ali sad je ok,mislim ne svrbi me više, ali ga i dalje ima.

Još malo pa očekujem da postanem nepodnošljiva.

: Tinna - 4. april 2008 5:43:32(UTC)

NEMOJ DA TI JE PALO NA PAMET DA SE GORIS NA PARU!!!batina poguzi anene

Ma ne, meni su grudi iste, nista potamnelo nije samo bole, sve zavisi kako kome. Jedi puno zelenog, ali puno i pitaj me dan noc sta ti dusa pozeli:-* zaljubljen

: Danica NS - 4. april 2008 5:39:54(UTC)
A pa ako ne davim, onda ću te udavim ha,ha,ha icon_lol icon_lol icon_lol

Pošto sam ja opterećena, kao da ću videti neku promenu na grudima i stalno zadižem majcu i gleda i merim da su veće ili nisu , bradavice tamne ili ne..vene i ostalo....zanima me tvoj profil grudi... icon_wink
Izem ga nikad se nisam opekla na paru,pa ne znam kako to izgleda!
Što ne znači da danas i to ne bih mogla probati hmm

: Tinna - 4. april 2008 5:29:54(UTC)

ma ne davis da li si normalana. Ne znam koja je funkcija B vitaminaneznam , ali sam znala da nesto moram da pijem! ima malo folne kiseline u njemu, a da, jel sam punooooooo brokolija, prokelja , zelene salate i sve sto je zeleno. Grudi me i dalje bole kao i pre 5 dana, ali kao kad se izgoris na paru pa dotaknes, eto tako.

Ma ja se nisam sexala od 25.03. nema nikakve veze, bitna je ovulacija