Obaveštenja

Icon
Error

: veverica07 - 4. decembar 2008 11:32:25(UTC)
Hvala vam puno,kikirikicu i ja sam nosila elasticni zavoj jeste od pomoci ali ne dovoljno ,pre par dana su mi preporucili konjsku mast i mogu vam reci da sam prezadovoljna jedina mast koju sam mazala i koja je pokazala rezultate bukvalno preko noci.A za carape puno hvala!!!!

: Kikirikic - 4. decembar 2008 10:14:46(UTC)
Veverice,ja sam se od tih carapa uplasila...stvarno su sablasne...i ja sam nasledila vene,nazalost...
Mazem samo Lioton gel,on mi pomaze da nemam bolove kao sto sam ilala od 4.meseca,pa nisam mogla da hodam koliko me je vena bolela.
Carape (elasticne) bi mi samo usekle nogu i pogorsale stvar,kao i elasticni zavoj,jer sam to naravno probala.

: sofija74 - 30. novembar 2008 21:43:38(UTC)
Majo, imam isti problem kao ti. Ovo mi je prva trudnoća, i već su mi popucali kapilari. Imam tu sreću da radim u apoteci, tako da mogu da ti preporučim Nivine elastične čarape. Koštaju 412 din. po komadu. Zaboravi na te skupe proizvode, ove čarape su mi stvarno pomogle. Postoji model do kolena i iznad kolena. Sa srećom, pozdrav.

: veverica07 - 29. novembar 2008 13:07:05(UTC)
Uprvoj trudnoci sam morala da nosim elasticni zavoj i da mazem vene ali nije bilo bas opasno,naravno imala sam od koga da nasledim.Deset meseci posle porodjaja sam se vratila na posao na kome stojim od 8 do 10 sati,pocele su i vene da reaguju ja naravno neodgovorna nista nisam preuzela sem povremenog mackanja,ostala sam trudna i sada je situacija katastrofa moram da nosi non stop carape da ne bih doslo do pucanja,inace prepisali su mi carape koje ima samo na jednom mestu u Nisu i kostaju 7,550 din.koje naravno nisam u mogucnosti da priustim pa se snalazim elasticnim zavojima.Bolovi znaju da budu grozni.

: Gost - 2. april 2007 16:46:00(UTC)
Prex, ma samo ti dodji... SCS mi je naj omiljeniji, imaju super kolac u Ikeinom restoranu,a sto se tice Mariahilfestrasse ja kada dodjem do one velike Bartolotijeve poslasticarnice ja jednostavno ne znam dalje... icon_wink .Trebala bi da dodjes da sve probas...
Sto se kreme tice, pouzdano znam da mozes i kod nas u dm da uzmes Balea kreme, jer mislim da je to njihova marka i samo kod njih mozes da ih uzmes, a ako ne ozbiljno ti kazem uopste nije problem poslacu ti!

: Gost - 1. april 2007 2:05:00(UTC)
Beclijko izvini ja tek sad videla tvoju poruku...hvala na ponudi, ali ako te kreme od nevena ima u DM-u, kupicu tamo, pretpostavljam da i u DM-u kod nas imaju slican asortiman kao i tamo pa je sigurno ima. U svakom slucaju hvala ti, bas si zlatna :-* :-* :-*
A sto se poziva za shopping tice, uh ja bih rado...kad si to pomenula odmah sam zamislila sebe kako setam kroz Maria-hilfer strasse ili shopping city Sud sa bar deset kesa u svakoj ruci... :> :> :> bice bice...

: Gost - 31. mart 2007 20:32:00(UTC)
Meni je karton na Studentskoj poliklinici ali kod te doktorke retko idem ali prosto moram imati karton negde a idem u Vishegradsku kod jednog doktora kog poznaju moji roditelji i verovatno cu se tamo i poroditi mada josh nisam sigurna, razmishljala sam i ja o Gradskoj.... I idem privatno kod jedne doktorke u Zemunu jer ima 4d uz. Znam da je previshe ali toliko sam istraumirana da vishe ne verujem samo jednom doktoru nego uvek pitam bar josh jednog.

: Gost - 31. mart 2007 17:52:00(UTC)
Idem u DZ Vracar, kod dr Odanovic a za porodjaj jos ne znam. Htela bih u Dragisa Misovic ali se on trenutno renovira pa nisam sigurna da ce biti gotov do avgusta a alternativa mi je Gradska bolnica. A ti?

: Gost - 30. mart 2007 23:00:00(UTC)
Obozavam taj sajt... bravo bravo bravo bravo bravo za Harni! Ti bar znash na koje preglede treba da idesh i shto je najvaznije obavezni su ti a ovde je opshte rasulo i sve shto zelish da uradish morash sam kod privatnika koji jedva chekaju da te oderu. Bambina, gde ti idesh kod lekara, jel znash gde cesh da se porodish?

: Gost - 30. mart 2007 20:59:00(UTC)
Ovo sam nasla na sajtu poliklinike Harni a vezano je za probleme sa venama:
Ovi problemi javljaju se cesce kod trudnica koje su vec radjale, koje pri obavljanju svog posla dosta sede ili moraju da stoje, a dodatno opterecenje igra i porodicno nasledestvo.
U toku trudnoce dolazi do povecanja volumena kolajuce krvi za nekih 30% cime se puni vaskularni bazen: posteljica, njene zile a i fetalne krvne zile.Osim toga ovo je u neku ruku i rezerva, i iz ove rezerve se nadoknadjuje gubitak krvi prilikom porodjaja. Od ukupnog volumenakrvi trudnice,svega se 15% nalazi u arterijskim i krvnim zilama, a najveci deo - celih 85% je u venskom krvnom sastavu.Sa druge strane zbog specificnih hormonskih promena u organizmu u toku trudnoce, menja se i elasticnost vena, u smislu opadanja venskog tonusa - sto su glavni razlozi za zastoj krvi u venskom krvnom sastavu i nastabak prosirenih vena.
Pritisak materice na velike krvne zile zdelice i nogu povecava zastoj krvi u donjim ekstremitetima i ujedno otezava transport krvi natrag ka srcu.Sa obzirom na menjanje sastava krvi ( pad nivoa belancevina u krvi u toku trudnoce) opada sila koja zadrzava tecnost u venama te dolazi do njenog istecanja i nakuplajnja u okolnim mekim tkivima.Na taj nacin nastaju edemi (otoci , modrice) u trudnoci.
U sprecavanju nastanka prosirenih vena mogu da pomognu sledeci postupci:
- izbegavanje duzeg stajanja na jednom mestu ili sedenja sa spustenim nogama
- ako morate da sedite dok radite, obavezno ustanite i prosetajte nekoliko puat u toku dana
- najbolja zastita od nastanka prosirenih vena je hodanje, setanje, plivanje i voznja bicikla
- izvesnu zastitu pretstavlja i nosenje carapa za vene.Ne zaboravite ih navuci jos u krevetu dok niste ustali
- protok krvi u stopalima i potkolenicama mozete povecati tzv Kneippovim - naizmenicnim kupkama toplom i hladnom vodom

: Gost - 30. mart 2007 20:44:00(UTC)
Ja u ponedeljak idem kod dr i nadam se da cu najzad sve saznati i jedva cekam verujte mi.Prosli petak, kada sam bila kod dr zbog besike, sa kojom je konacno malo bolje klanjam klanjam klanjam a nadam se da ce tako i da ostane, nista mi dr nije rekao tada vezano za mere bebe, samo da je sve u redu za sada da se beba normalno razvija.
Ovo mi je redovna kontrola, a za dve nedelje imacu i obavezan organscreening na 4D.
Sada mi prestoji masa obaveznih pregleda, ali nema veze, bice i lakse kada si u toku i znas da je sve ok.Kada budem sve znala odmah cu da vas obavestim.

: Gost - 30. mart 2007 18:28:00(UTC)
Moja Emica je proshle nedelje imala 314gr i preko 20cm i doktorka je rekla da je to malo vishe nego shto je to uobichajeno za taj period, a ja sad po pokretima osecam da je bash porasla, mnogo su jachi i nekako je osecam po celom stomaku a ranije sam samo u donjem delu. Joooj, ja ne mogu da izdrzim da je ne pitam nishta iako mi kaze da je sve ok ja uvek zapitkujem kao nenormalna i kad se vratim obavezno sve proverim josh jednom. Ima na sajtu klinike Harni tabela sa vrednostima BPD, AC, FL itd. i onda kao neki manijak proveravam da li je sve normalno... Ma ne znam shta mi je, pretvorila sam se u nekog ludaka, hipohondara nemam pojma, ali se teshim da je sve to normalno za drugo stanje a i izgubila sam jednu bebu pa sam valjda zbog toga dodatno uplashena... icon_surprised ops:

: Gost - 30. mart 2007 0:55:00(UTC)
I ja isto. Inace nisam velika panicarka ali mi je ovog puta bas bilo tesko. Doktorka mi e samo rekla da je sa bebanom sve OK ali je nije merila. Kad sam bila pre dve nedelje na UZ bila je teska 270g. Cini mi se da tu oko tih mera postoji neke skala jer se ni meni ne poklapa ono sto nalazim u literaturi. Vise necu ni da gledam jer ocigledno moras da budes iz te materije da bi mogao nesto da razumes. Doktorka mi je tada, pre dve nedelje samo rekla da je sve OK i ja je vise nisam nista pitala.

: Gost - 29. mart 2007 20:37:00(UTC)
bravo bravo bravo bravo bravo za devojchicu! Meni su pol rekli josh u 17.nedelji. Ja moju osecam i te kako, non stop... Ali znam na shta mislish, ja sam prva tri meseca trchkala kod lekara svaki chas, svashta mi je padalo na pamet, mislim pada i sad ali manje, valjda je sad osecam pa mi je lakshe. Kolika je tvoja bebica? Glupo pitanje, znam ali ja sam neshto pochela da se opterecujem tim merema jer sam svuda gledala one kalendare trudnoce i uopshte mi se ne poklapaju.
Zato cemo u isto vteme i da pijanci beba glacanjevesa sudopera susenjevesa vesnapranje
Ja jedva chekam....

: Gost - 29. mart 2007 20:28:00(UTC)
Zaboravi da kazem da sam bila na UZ zbog toga jer bebicu nisam osecala par dana pa mi se svasta motalo po glavi. Hvala bogu sve uredu.

Hehehe ukrevetu stvarno smo u isto vreme!!!!!!

Bas lepo sto ti termin pada na tvoj rodjendan, to je ubedljivo najbolji poklon

: Gost - 29. mart 2007 20:24:00(UTC)
E devojke meni je termin 22.08. Jos uvek imamo dosta da strikam a bogme i da kucam i naravno pricaonica .

Meni samo malo tece kolostruma pa tako da ni ja ne koristim te male flastere ali sam videla da mogu da se kupe. Najbolje je da se posle tusiranja ili pred spavanje obrisu bradavice jer u protivnom ne bi imalo smisla tj. ako ih prebrises pa posle ides na kupanjac.

Juce mi na UZ rekla doktorka je najverovatnije devojcica bravo ali jos nije sigurna. Ja se ko budala rasplakala na sred pregleda. Sta cu obuzele me emocije!!! trudnica

: Gost - 29. mart 2007 20:06:00(UTC)
Meni je termin 17.08. mada ne verujem da cu izdrzati do kraja, beba je vec sada nedelju-dve naprednija a i imam zavaljenu matericu pa su mi mnogi rekli da cu se verovatno poroditi neke 2 nedelje ranije a i ako beba tako nastavi da raste nemam pojma gde ce da mi stane jer nisam tako krupna, pre trudnoce sam imala 56kg a sada vec 10 vishe i bebu osecam po celom stomaku i nekad to uopshte nisu nezni pokreti. Kako vi osecate bebe? Bechlijka, ti josh uvek ne znash pol? Bash bi bilo divno da se porodish na svoj rodjendan, ubedljivo najlepshi poklon.... Kako je tvoja beshika? Jel ti bolje?

: Gost - 29. mart 2007 19:40:00(UTC)
Hocu, stavicu slicice pa da se vidimo.Meni jos nije poceo kolostrum, a dobro je da znam sta kada pocne.Znala sam to z higijenu i za gljivice, a sad super znam i kako da odrzavam higijenu bradavica.
Kada uradis tu analizu sa koagulacijom obavezno ces da nas obavestis.
Meni je termin 31.08, a to je i moj rodjendan.Kada je vama dvema?
Mislim da smo sve tri bas bile vredne ukrevetu u isto vreme, dobre smo :> !!!

: Gost - 29. mart 2007 18:46:00(UTC)
Bambina, i meni je pochelo oko 16. nedelje, s'tim da je tada nije bilo svaki dan a sad jeste. Kako to sa sodom, jel to treba samo kada vidim da mi curi ili posle kupanja ili...? Ja kada vidm da mi curi obrishem baby vlaznim maramicama i eventualno stavim Pavlovicevu mast a te flastere ne bih podnela jer su mi bradavice bash osetljive. Ja sam chitala da je kolostrum obichno smedje boje ali takab je valjda posle porodjaja poshto je meni providan i ostavlja bele mrlje na odeci. Vidim da si i ti tu negde kao Bechlijka i ja, mislim po terminu... Druzicemo se josh dugo... Kad ti je termin? Jel ti to prva bebica?

: Gost - 29. mart 2007 11:58:00(UTC)
Meni takodje curi kolostrum vec negde od 16 nedelje. To je sve individualno, pa tako nekome pocne ranije a nekome kasnije. Mogu da se kupe mali flastercici ako nekome cirenje bas smeta. Moja doktorka kaze da samo treba higijenu odrzavati da se ne bi stvorile gljivice, dala mi je i savet kako to izbeci: u malo mlake vode rastvoris sodu bikarbonu i time prebrises bradavice.
Juce sam doktorki rekla i za modrice po nogama, s tim sto sam jos plus sad dobila i modrice po stomaku. Poslala me je da uradim koagulaciju krvi. Idem sledece nedelje do laboratorije pa cemo videti.

: Gost - 28. mart 2007 20:41:00(UTC)
Mama mi kaze da je i njoj krenuo jako rano i da je posle imala mleka za tri bebe a ne za jednu, valjda to ima veze sa tim a mozda je i nasledno ko zna a i sestra mm mi kaze isto... Meni su grudi odmah bash narasle, pre sam nosila brus 75-80 a sada mi je 95 tesan. Ja mazem Pavlovicevu mast i mislim da mi vishe psiholoshki pomaze nego realno ali valjda mi je lakshe da tako mislim... Stavi neku slichicu pa da uporedim moju i tvoju tibicu...

: Gost - 28. mart 2007 19:42:00(UTC)
Vec kolostrum? Mislim da mi je neko rekao da posebno obratim paznju na higijenu kada kolostrum krene nemam pojma, sta da ti kazem za to.
Sto se bebice tice, radili su mi ultra zvuk u petak kada sam bila u bolnici zbog ove glupave upale besike, i iskreno mere mi nisu rekli, ali je dr rekao da beba ok napreduje, da je sve u redu za sada.U ponedeljak imam redovan termin kod ginekologa pa cu tada verovatno vise saznati i odmah ti reci.
Ja mazem moje noge svako vece, ali ne masiram jer kazu da se predeli na kozi sa ispucalim kapilarima i izrazenim venama ne masiraju,i to jedno vece neki preparat koji se zove Antistax i preporucuju ga i trudnicama za ove probleme, a drugo kremu od nevena i stvarno mi je lakse trudnica cak sada ujutru ni nemam onaj uzasni osecaj kao da sam hodala po koprivama bravo .

: Gost - 28. mart 2007 18:50:00(UTC)
Meni su noge za sada ok ali mi grudi grozno izgledaju, Koza kao da mi je providna, svaka vena se vidi a i kapilari su mi ispucali, plus su mi bradavice pocrnele, pa izgleda josh gore. A poslednjih nekoliko nedelja vidim da mi i kolostrum curi, uglavnom nocu, ujutru kad se probudim imam mokre kruzice na pidzami a preko dana manje, prvo sam se bash uplashila ali svi su mi rekli da je to normalno samo shto ja mislim da je ipak rano. Kakva su vasha iskustva? Beclijka, jesi li bila skoro na ultrazvuku, kolika je tvoja bebica, poshto vidim da je tvoja trudnoca manja tachno nedelju dana od moje?

: Gost - 28. mart 2007 18:24:00(UTC)
Bila sam pre par dana kod babice i pitala sam je za modrice po nogama. Ona mi je zena rekla da iskreno ne zna o cemu se radi posto mi je krvna slika odlicna. Tako da smo zajedno resile da optuzimo mm da on nesto krisom nocu radi :)

: Gost - 28. mart 2007 11:45:00(UTC)
Hvala na savetu cvecko .
Odoh da vidim jel ima negde u mom kraju da se kupe carape za vene.
Mozda se porodimo i istog dana, nikad se ne zna icon_wink

: Gost - 28. mart 2007 2:00:00(UTC)
Bambina pa tvoja trudnoca ima samo jedan dan vise od moje. ;] Super! bravo
Ne mora da znaci da ces da dobijes i vene, mozda malo kapilari, ali to bi bilo normalno.Trudi se da nosis elasticne carape za vene i odmaraj noge mislim da je to ok.Modrice imam i ja.

: Gost - 27. mart 2007 1:25:00(UTC)
Nikad nisam imala probleme sa venama ili kapilarima ali sada primecujem nekakve modrice po nogama a znam da se nisam
udarila neznam . Posto sam u petom mesecu jel treba da ocekujem da cu dobiti ispucale kapilare ili prosireme vene?

: Gost - 27. mart 2007 0:25:00(UTC)
Ja takodje imam problema sa venama,ali moja mama je takva pa kao sto rekoste nasledno.A zbog modrica sam posecivala lekare,oni kazu da trba krvna slika da se uradi i da ako se ne secamo da smo se udarile da se to organizam cisti posle porodjaja,sto bas i nisam razumela,ali smatraju se kao normalna pojava.Da li koristite nesto za prikrivanje vena i sta

: Gost - 26. mart 2007 23:00:00(UTC)
Marijana i ja cesto primecujem modrice po telu, pogotovo po nogama, i apsolutni se ne secam da sam se mozda udarila.Nemam pojma odakle su i zasto nastaju :( neznam
Mozda imaju veze i sa drugim stanjem, mada ne verujem da je to bas striktno mozda je i do koze, prokrvljenosti... hmm

: Gost - 21. mart 2007 15:04:00(UTC)
A da li je neka od vas imala modrice po nogama? Ja sam u 16. nedelji i pre neki dan sam po ustajanju iz kreveta primetila modrice po nogama. Ne secam se da sam se udarila. Pre trudnoce sam imala problema sa kapilarima i povremeno sa venama pa se plasim da to nije povezano sa ovim modricama? Noge mi trenutno ne oticu, redovno vezbam i trudim se da ne sedim/stojim dugo. Ipak, nemam pojma o cemu se radi.

: Gost - 21. mart 2007 14:08:00(UTC)
ok merci Beclijka, mislim da si u pravu i smatram da mi ne treba za sad ako vec nemam problema.
Nadam se da ce vas sve trudnice to proci posle porodjaja!

: Gost - 21. mart 2007 13:51:00(UTC)
A mozda je najbolje, znam da volis Bec, da dodjes malo do mene pa cemo prosvrljati, mozda nadjemo i neki bolji preparat?! :-* icon_wink :)

: Gost - 21. mart 2007 13:46:00(UTC)
Ella mislim da ne moras nesto posebno da se opterecujes sada sa tim, pred kraj je to inace problem vecini zena, ali kao sto mozes da procitas to se uglavnom sve sredi posle porodjaja.Ja unazad nekoliko godina imam problem sa tim, listovi na nogama su mi bas prosarani sa ispucalim kapilarima, da to ni estetski ne izgleda bas fino icon_rolleyes .Mada mi zene inace malo preuvelicavamo sve sto je vezano sa estetskim izgledom nasim.Kod tebe je super sto si aktivna, non-stop u pokretu, i ja sam ali mi to malo pomaze, ovo kod mene je i priroda i geneza.Ja nosim te elasticne carape i one su ok, a sta ce biti kada stignem u vreme tvoje trudnoce, videcemo.Mozda trebas samo da vise odmaras noge podignute i kada sedis da ih podignes i bice sve ok.
Miss Gak u pravu si icon_wink , to je krema koju i ja koristim i kupujem je u DM.Fantasticna je i iskreno je preporucujem
Prex ako zelis, mogu da ti je donesem.Za Uskrs dolazimo za NS, pa mozemo da se organizujemo da ti prosledim za Nis.

: Gost - 21. mart 2007 1:04:00(UTC)
pa nemam ni ja, iako sam stalno na nogama, i stalno stojim, setam... Ali reko bolje je spreciti, nego leciti... Ako te carape vrede nesto da nosim jos ova 2 meseca... ali mozda i nema potrebe...

: Gost - 21. mart 2007 0:46:00(UTC)
Ne mora da znaci da ces imati bilo koji od ovih problema.Kao sto sam vec pomenula ja nisam imala problem sa otecenim nogama,cak sam izgledala smesno sa onolikim stomakom i tankim nogicama icon_lol

: Gost - 21. mart 2007 0:39:00(UTC)
Ja sam u 8om mesecu trudnoce, i jos mu nisu natekle noge ni ispucale vene... Kad to obicno biva? I kad pocinje ta gorusica? Ja sam kao spremna na sve, ali nista...
Da li treba da nosim te neke specijalne carape pre nego sto mi oteknu noge i ispucaju vene ili???

: Gost - 21. mart 2007 0:25:00(UTC)
Mama je sama pravi od nevenovog cveta,kako ne znam,bas kada dodjem dole naucicu i sama da je pravim,zasto da ne!Inace postoji i fabricka naravno,ja sam imala neku nemacku dok sam bila trudna,a sada imam opet ali je drugi proizvodjac.Na kutijici pise-Balea body Melkfett (Ringeblume)-sto mu valjda dodje neven icon_lol evo Beclijka ce potvrditi...
Inace za vreme trudnoce nisam imala problema sa natecenim nogama uopste ,nisam bila ni preterano teska,ali kapilari su pucali.Zaboravila sam da dodam da mi je u trudnoci iskocila jedna vena na kolenu i nazalost nije se povukla za razliku od popucalih kapilara.

: Gost - 20. mart 2007 23:05:00(UTC)
Prex ja kremu od nevena kupujem u DM vec dugo vremena, jos dok sam bila kuci i veoma sam zadovoljna sa njom.Letos, jednom prilikom posle depilacije, upalila mi se lojna zlezda na preponi i veruj samo sam to mesto mazala kremom od nevena i smirilo se.Sada od kada sam u drugom stanju lice mi je uzasno, pocela sam da ga mazem sa tom kremom i stanje se popravilo, hvala Bogu.
Pokusaj, meni je ova iz DM ok za druge ne znam.

: Gost - 20. mart 2007 18:26:00(UTC)
I ja nosim carape za vene ... ali sto kaze Beclijka - nista od carapa u maju,junu,julu.... leto

: Gost - 20. mart 2007 17:41:00(UTC)
Ja sam oduvek imala problem sa pucanjem kapilara i sa venama (imam i naslednu predispoziciju za to), tako da sam se mnogo plasila da mi u trudnoci ne bude neka katastrofa sa venama. Na srecu nije bilo strasno, mada su mi u 8. i 9. mesecu mnogo oticale noge, bile su kao krofne, pogotovo clanci na nogama. Ali sada je sve ok, to se odmah posle porodjaja povuce tako da ne treba preterano da brines. Samo dosta odmaraj noge, kad god sedis podigni noge, i izbegavaj dugo stajanje.
Ja sam pre trudnoce konsultovala lekara u vezi ovoga i on mi je preporucio Essaven gel kao najbolji. Probala sam maltene sve moguce gelove za vene koji postoje na nasem trzistu i ovaj je stvarno najbolji, bar meni.
Ali kad sam ranije imala najvise problema sa venama najvise mi je pomogao lek "Phlebodia". Taj lek je fenomenalan, na zalost morala sam da prestanem da ga pijem u trudnoci (nije dokazano da utice na plod ali iz predostroznosti lekari ipak savetuju da se prestane).
Miss Gak, znaci tvoja mama koristi kremu od nevena? Kakva je to krema, mislim da li se kupuje kao jedna od onih "pravljenih" krema (misli one sto prave u samoj apoteci) ili postoji neka "fabricki" pravljena? Ako postoji kako se zove/koji je proizvodjac? Bas bih probala ako kazes da njoj to mnogo pomaze.

: Gost - 20. mart 2007 14:21:00(UTC)
Mi smo proslo leto stavili klimu u stan,mada nisam pobornik klime,ali nisam bila u stanju da se borim sa +40 u stanu.
Najbolje je ukljucis klimu,leskaris kuci,pomalo prosetas,
ali ja sam u trudnoci bila `pundravac` koja je `morala`
u sred podneva po najvecoj vrucini da baza po gradu ,
ide tamo vamo i to najvise bas pred sam kraj trudnoce
(nervoza sta li je u pitanju) i naravno sem uzasnog umora,zadihanja pojavilo se i to ispucali kapilari na nogama,
tad je bio i porodjaj a kad je telo polako splaslo,noge omrsavile,nestali su i ti kapilari... :)

: Gost - 20. mart 2007 14:03:00(UTC)
Bas toga se i ja plasim.Ok za sada da nosim carape za vene, ali termin mi je sam kraj avgusta tako da tada nema ni carapa, a o vrucini da ne pricam, mada planiramo da stavimo klimu u stan, ali ni ona nije Bog zna kako zdrava pogotovo za zenu u zadnjem trimestru.
Koristim ja kremu od nevena za razne stvari i zaista je fantasticna.Moracu da probam da mazem i noge.

: Gost - 20. mart 2007 11:24:00(UTC)
Ne znaci da ce neko dobiti vene ako mu noge oticu,
jeste velika tezina i pritisak na noge,treba sto vise leskariti,
podici noge na nesto kad sedite.
Meni je bas na kraju trudnoce noge bile ko krofne, i na cevanicama sam videla kao crvene podlive,ispucale kapilare
sta li je vec bilo,bas sam se uplasila,tako mi je bilo zadnjih nedelju dana ,u bolnici su mi rekli da se od tezine to desilo
ali i od toga sto sam stalno negde isla,ceo dan na nogama,
a i toplo vreme je bilo,u svakom slucaju povuklo se samo
posle porodjaja,kao da nije ni bilo! pozz

: Gost - 20. mart 2007 4:16:00(UTC)
Ja sam bas dosta otezala u gornjem delu u zadnjih par nedelja pa sa plasim prosirenih vena.
Istina, nikada ih nisam imala ali sada mi noge zaista dosta oticu zbog tezine - znaci li to obavezno i prosirene vene ? :(

: Gost - 19. mart 2007 22:11:00(UTC)
Moja mama ima prosirene vene tako da sam ja strahovala od njih tokom trudnoce.Osecala sam bolove u desnoj nozi,to ovde zovu "restless legs"-e pa sve je ukazivalo na to.Kada sam videla da u predelu clanka pocinju da mi pucaju kapilari pocela sam da noge mazem nevenovom mascu.Sada 6 meseci nakon porodjaja stanje se sredilo!!Ne prestajem da preporucujem-nevenova mast je najbolja.Pre toga sam isprobala neke gelove bas od kestena medjutim nisam primetila nikakva poboljsanja i kad vise nisam imala sta da izgubim pocela sam sa nevenom.Najbitnije,bol u nogama je prolazila od te masti!
Pokusaj,nista te ne kosta,i moja mama svoje vene maze istom mascu(ona je pocela sama i da je pravi)

: Gost - 19. mart 2007 21:58:00(UTC)
Moja zaova trenutno ima iste probleme i to bas izrazene. Ona je u 7. mesecu i rekli su joj da nastavi s kesten gelom i obavezno da kupi trudnicke carape za vene. Jedva ih je nasla ovde u Bg. 

: Gost - 19. mart 2007 15:42:00(UTC)
Ja sam u istom problemu imam prosirene vene na levoj nozi. Ova bolest se prenosi autosomno dominantno, sto znaci da ako je jedan od roditelja ima prosirene vene, velike su sanse da ih i dete dobije. One se narocito manifestuju u trudnoci zbog pritiska u maloj karlici tako da se krv otezano vraca u srce i samim tim zadrzava se u venama koje u ovom slucaju nemaju adekvatne zalistke koji bi to resili. Ja stavljam elasticni zavoj svakog jutra odmah iz kreveta pre nego ustanem. Sto se tice ipucalih kapirala probaj sa vecim unosenjem c vitamina, kako bi ojacala zidove, kapilara, i trudi se da se ne ugojis puno. Pozdrav.

: Gost - 19. mart 2007 15:15:00(UTC)
Oduvek imam problema sa ispucalim kapilarima na listovima.Koza mi je tanja pa je sva providna, mazem non-stop kestenovim gelom jer kazu da je najbolji.Ispucali kapilari su posledica nedostatka vitamina R (retinola) u kozi, mislim da je to kod mene problem, jer niti sam ikada dugo stajala, oduvek radim hladnu depilaciju.Bavila sam se sportom intenzivno dosta vremena, ali vise mislim da je genetika u pitanju.Moj tata je operisao vene i na jenoj nozi ima cak 17 malih rezova.
Sada me je pomalo strah i ne znam ni sama kako da se ponasam u trudnoci.Trudim se da odmaram noge, pogotovo posle setnje, mazem ih nekim preparatom na bazi divljeg kestena koji se koristi u toku drugog stanja, ali cini mi se da je stanje malo losije mego ranije?! neznam hmm
Da li je neka od vas drage moje trudnjacice imala problema slicne prirode? trudnica trudnica strikam strikam kucam kucam spavam spavam