Obaveštenja

Icon
Error

: skljonco - 4. jun 2010 10:49:50(UTC)
bash cu sad da uradim pa da vidim jel pogadja .Bash me zanima sta ce reci za mog decka :)

: skljonco - 4. jun 2010 10:48:14(UTC)
bash cu sad da uradim pa da vidim jel pogadja .Bash me zanima sta ce reci za mog decka :)

: jaca88 - 30. maj 2010 16:03:53(UTC)
da nellam, ja sam radila kod kineza, pa su mi to objasnili, naime po njihovom beba kad se rodi racuna se da ima godinu dana, znaci ja posto imam 21 po njima je to 22.

: nellam - 30. maj 2010 2:10:40(UTC)
Ja sam negde procitala da nase godine zivota se ne poklapaju s kineskim godinama, tako da i nije toliko pouzdana .

: Estella - 16. mart 2010 23:47:42(UTC)
Ma, to je cista slucajnost. Po kineskoj tabeli trebalo je ja da budem decak, moj muz devojcica, a nasa cerka sin :) Naravno da imam i primere da je nekome pogodila pol, ali to je normalno, ili je decak ili devojcica, ima 50% sansi da pogodi!

: mimipet - 16. mart 2010 23:27:36(UTC)
Meni je tabela za oba deteta pogodila bravo ! Ne znam da li je slucajnost, ali sam cerku i "pikirala" po tabeli i duboko verovala da ima to neke veze... Imala sam cak dve razlicite kineske tabele, ali sam htela "sigurnu varijantu" pa sam zaokruzila tamo gde je na obe Z. Nisam osoba koja je sklona vracanjima, ali sam anketirala sestre i drugarice i moram priznati da je u proseku 90 % predvidjanje tacno. Hm... ima tu nesto icon_wink

: ana38 - 16. mart 2010 19:20:11(UTC)
Gledam ove anđelčiće, važno je da su živi i zdravi. Što se tiče kineskog pogađanja ne znam, ali znam ženu koja hromozomsom metodom određuje pol deteta a može i nekoliko godina unared da odredi. Znam da je gomili mojih drugarica radila i nije mašila. Pa sad...

: sarica1983 - 24. decembar 2009 15:45:24(UTC)
Ako je suditi po ginekolozima koji tvrde da je sto posto dečak i da se vidi iz aviona, onda ovaj kineski kalendar nema veze sa istinom

: Maja_81 - 27. jun 2009 10:35:37(UTC)
Meni su promasili sa Verom pise da je decak, rodila sam devojcicu.

: tijana b - 26. jun 2009 22:51:51(UTC)
Ako je verovati doktoru i ultra zvuku, meni su kinezi pogodili.

: Hrizostom - 26. jun 2009 21:28:16(UTC)
...meni kinezi omasili :) ...ma i neka su :) ...

: thelma - 26. jun 2009 20:53:06(UTC)

A kako gledate godine? Ja u septembru punim 30. Da li gledam red 29 - devojčica ili red 30 - dečak?

Lilypie

: jejamoonwalker - 12. jun 2009 19:58:48(UTC)
za prvo mi je pogodila, a za drugo cemo da vidimo :)
Mada je za sve zene kojima sam radila bilo tacno!

: MarijaHelena - 12. jun 2009 19:26:25(UTC)
meni pogodilo...

: bojana dule - 11. jun 2009 19:48:06(UTC)
Ja imam dve curice,pa bih sad zelela decaka! moze li mi neko reci nesto sto je pouzdano za deckica

: hana_ul - 8. jun 2009 15:42:41(UTC)
meni je pogodila kod prvog sina,a sada kaze isto decak kaoi ultrazvuk,no medjutim videcemo....mi vec guramo 40tu nedelju!!!!

: trudna 3 - 8. jun 2009 11:15:24(UTC)
meni je pogodilo za prvi put,za drugi nije,a za treci kaze da je decak isto ko i doktor...hmmmmm videcemo....

: Kaca - 12. maj 2009 14:49:59(UTC)
Meni je pogodilo za Davida, sad ispada devojcica icon_lol

: tijanast - 11. maj 2009 17:55:03(UTC)
Meni je pogodila za Emu, i opet ispada devodjcica, videcemo...

: XLAGUNA - 11. maj 2009 17:44:41(UTC)
hahahaah a da nisu meni i Kinezi i lekari omasili hahahaha

: Bele - 11. maj 2009 17:41:47(UTC)
I meni omasila kineska metoda!!!

: janamala - 11. maj 2009 13:44:08(UTC)
Meni omasila.

: XLAGUNA - 11. maj 2009 10:07:09(UTC)
Ne znam da li je vama ova kineska metoda pogodila pol...ali meni jeste....i lekar je rekao da je devojcica!

: MilicaCale - 24. april 2009 1:09:35(UTC)
xlaguna i similic, ako se ne varam, lekari racunaju trudnocu nedelju dana pre zacetka, to znaci, datum menstruacije plus jedna nedelja, a obicno je datum plus dve nedelje. To znaci da ste trudne nedelju dana krace od onog sto lekari kazu.

: Sandrolina - 23. april 2009 18:24:55(UTC)
Meni je pogodio ovaj kineski kalendar.. a sad da li je to slucajnost ili ne.. ko zna.. ali meni je pogodio.. DEVOJCICA :)

: similic - 23. april 2009 17:11:14(UTC)
Gde bi nam bio kraj pijanci pijanci pijanci

: XLAGUNA - 23. april 2009 16:51:01(UTC)
Meni su sad rekli na 4d 10+0 trudnoca po racunanju a velicina bebe 10+3 hahahaahhah
slusaj similic.....ako se nama ispuni da ja dobijem deckonju a ti devojku ..pa ko zna....sta se zgodi kad se ljubav rodi hhhahaah mozda budemo prije hahahahhahahahaha oces ti pevati ono prijo moja kako cemo ....hahahahahahahahahhhahahaah

: similic - 23. april 2009 16:43:03(UTC)

Dadadadada klanjam klanjam

Videces kada odes na sledeci UZ, merice ti starost trudnoce - amenoreja - od datuma poslednje m, i merice starost bebe prema velicini. Kad sam ja bila poslednji put na UZ bila mi je razlika 8 dana! Ali to je sve normalno. Jer se ni jedna beba ne zacne bas prema pravilima, a to posebno zavisi od duzine ciklusa i vremena ovulacije! Procitaj prvu, drugu i trecu nedelju trudnoce u dnevniku trudnoce pa ces videti. One se racunaju u starost trudnoce a ti ustvari nisi trudna..

Zelim ti jednog prelepog i zdravog decaka!!

: XLAGUNA - 23. april 2009 16:38:46(UTC)
Ne znam.....onda bi trebalo da racunamo da smo 2 nedelje manje trudni,a ne ovako kako lekari racunaju.
Hhahahah similic....mozda se nama i posreci nesto...meni da naraste tebi da ne naraste ahahahahahah

: similic - 23. april 2009 16:36:09(UTC)

Ma da, od dana poslednje menstruacije se racuna 40 nedelja trudnoce. Ali ti tada nisi bila trudna, tek oko 14 dana posle je bila ovulacija!!!!

Meni je poslednja m bila 05.02., ali posto ja imam duze ciikluse, prosecno 33dana, i O mi je samim tim kasnije, ja racunam starost trudnoce od 10.02. jer mi se tako slaze sa rastom bebca....

: XLAGUNA - 23. april 2009 16:32:18(UTC)
Kako onda oni racunaju trudnocu od 10.02 onda......nista ne razumem...oni racunaju da sam trudna od 10.02. kad je bila zadnja menstruacija

: similic - 23. april 2009 16:30:08(UTC)
Pa ako ti je poslednja m bila 10.02 onda je bebac zacet krajem meseca i to je pun mesec DECAK!!

: XLAGUNA - 23. april 2009 16:26:51(UTC)
Jeste kraj februara je pun mesec...ja sam pocetak februara jer mi je menstruacija zadnja bila 10.02.
Ma ja se zezam,..najvaznije da bude sve kako treba u trudnoci i da se rodi beba ziva i zdrava a mi da biramo ne mozemo.
Hhahhahaah similic ajde da se menjamo!!!!!!!

: similic - 23. april 2009 16:10:43(UTC)

Xlaguna, sad sam proveravala u verskom kalendaru, i krajem februara kada je nasa beba zaceta je bio pun mesec, to znaci decak. Ako ce ti biti lakse ni meni se ne slaze jer sam htela devojcicu....

: XLAGUNA - 23. april 2009 16:08:01(UTC)
Hhahahhaahahah eno pise kako se racuna iznad....a pogledaj i kinesku tabelu
po rodjendanima devojcica a i po punom i mladom mesecu ti je devojcica ahhahahahahahahahahahahahahahaahahhhahhah

: similic - 23. april 2009 16:03:09(UTC)

Xlaguna, bas ti se neda. Ne ocajavaj. Dok dr ne potvrdi sve su to babpske price.

Ajd izracunaj meni. mm je rodjen u septembru, ja u martu a beba je zaceta u februaru!?

: XLAGUNA - 23. april 2009 15:48:28(UTC)
Moj muz je rodjen 08.07. a ja 17.11 beba je zaceta u februaru....ako ja dobro racunam po tome ispada devojcica-jel tako????

: XLAGUNA - 23. april 2009 15:44:31(UTC)
Moj je rodjen u julu a beba zaceta u februaru...po tome devojcica onda....po ovoj kineskoj tabeli isto devojcica,ako pravilno gledam verski kalendar opet devojcica ahahhahaahahah a ja sam htela decaka ahahahahahah

: Blue - 22. april 2009 18:38:03(UTC)
E to sa računanjem zna moja sveki, ona je tako isplanirala svoju decu, a i kod nas je pogodilo. Kod muškaraca se (čini mi se) obnavljaju na 4, a kod žena na 3 meseca (ili obrnuto). U svakom slučaju veća je verovatnoća za dečakom u prva 2-3 meseca od muškarčevog rođendana, odnosno za devojčicom od ženinog. Mm je rođen u novembru, a bebac je začet u decembru i čekamo dečaka.

: MilicaCale - 22. april 2009 18:33:16(UTC)
Mima, ne znam za računanje po datumima, ali možeš da probaš sa mesecom (u mojoj okolini nije ni jednom zakazalo). Jednostavno, devojčice se prave na mlad mesec, dečaci na pun (proveri u verskom kalendaru, ili na nekom sajtu sa vremenskom prognozom). Javi šta ti je ispalo.

: mimi_03 - 22. april 2009 1:49:33(UTC)
jaoooo...hocu i ja, da li neko zna kako se racuna po datumima rodjenja, treba moj i od mm...ali kako to ide, da li zna neko????? devojcicu hocuuuuuu

: Blue - 21. april 2009 0:45:19(UTC)
Ne znam koliko se tvoja psiha recimo u trudnoći promenila, ali ja sam počela bukvalno sve što mi ne prija da sklanjam od sebe. Ljude koji me iritiraju viđam veoma retko, čak i kum od mm-a (on ga je samo krstio, drug iz detinjstva) nam ne dolazi više često. Jebote život naporan je do zla boga! Zamisli ti njega da mene uhvati za stomak i kao gde si debela! icon_exclaim icon_exclaim icon_exclaim Mislim se nemoj da ti debela polomi rebra galamdzija a o njegovim pitanjima i komentarima nemam komentar! no, neću da idem off topic sad icon_wink

: MilicaCale - 20. april 2009 22:14:54(UTC)
JEste, blue, užasni su, svi. Meni su bacali so, nepoznat čika prošao pored mene na ulici, i rekao, "seko, muško". Samo, ja sam bila od onih finih trudnica, mirnih, nisam mogla da se iznerviram, pa mi je to sve bilo simpatično i smešno. Sad, kad mi se vratila stara narav, sve bi ih po redu....

: Blue - 20. april 2009 14:56:56(UTC)
Naravno da je interesantno, ali mi idu na živce ljudi koji su toliko bezobrazni da se usuđuju nekome po obliku i veličini stomaka da predviđaju šta nosi. Ja sam od doktorke dobila komentar na ultra zvuku "ovaj tvoj čovek izgleda da nije džabe dolazio, čini mi se da je muško" :?:
Znači ako je devojčica onda ništa, poklonićemo je nekom a? Strašno!

: MilicaCale - 20. april 2009 12:56:51(UTC)
Citat:
Blue - 18/4/2009 16:33

Manite se predviđanja, jer to je ustvari samo igra, nigde nije 100% tačno, pa čak ni ono za pun mesec, bar u mom slučaju.

Ma naravno, zezamo se samo.
Inače, imala sam osećaj da je devojčica, ma, bila sam sto posto sigurna, dovoljno da joj sredim roze sobu, i da joj se obraćam u ženskom rodu. U devetom mesecu sam saznala da je dečko, još nekoliko meseci nisam mogla da se naviknem da ga oslovljavam po imenu, ili bar u muškom rodu.
Sigurni ste jedino da je beba, sve ostalo ćete saznati, kad se rodi.

: sonjica - 18. april 2009 18:41:58(UTC)
Jao Blue, upravu si, i ja sam imala osecaj da je decko, i zvala sam ga u sali mali, pa sam svima govorila evo stizemo mali i ja, i onda mi je dr i zvanicno potvrdila da je mali:) .....
I meni su bacali so, samo sto mi je tada zazvonio tel, pa sam se javila, i nije im uspelo, :) .... Meni je iskreno bilo svejedno, samo da je ono meni zivo i zdravo, :)

ps: evo mali se javlja, da vas pozdravi.....

: Blue - 18. april 2009 18:33:54(UTC)
Ma lepo primenite sve običaje pa ubošćete jednom icon_lol Meni su jednom so bacili na glavu ali sam ih provalila pa sam im sve po spisku....
Svekrva je rekla da će biti devojčica pošto sam jako emotivna i plačljiva, a onda da će biti muško jer više ne znam štaaa.... leto Ma smarači.
Mislim da većina trudnica ima 'osećaj', ja sam ga bar imala, osećala sam da nosim dečaka, ne znam da opišem, ali znala sam da nije devojčica. Totalno mi je svejedno kog je pola, ali drago mi je što smo uspeli da saznamo.
Manite se predviđanja, jer to je ustvari samo igra, nigde nije 100% tačno, pa čak ni ono za pun mesec, bar u mom slučaju.

: sonjica - 18. april 2009 18:19:18(UTC)
Juuuu pa po toj metodi, moj malisan ce biti devojcurak, :) ....

: MAMAuPOKUSAJU - 18. april 2009 17:48:48(UTC)
hvala sanjas :) meni je vise zbog mm da znam pol nego zbog mene.... zeli covek musko pa reko da mu ispunim zelju... bila sam pre 3 dana na UZ ali u DZ i kaze dr da je malo bolji aparat videli bi pol posto su bile lepo rasirene noge ali slika jako losa :( u svakomm slucaju hvala

: Jasnica - 16. april 2009 18:02:04(UTC)
Meni je po kineskom devojcica, a jos u 13-oj nedelji mi videli da je decak...Toliko o tome...

: sanjas - 16. april 2009 1:33:59(UTC)
Citat:
MAMAuPOKUSAJU - 13/4/2009 22:53

Jel vam ova kineska i tabela sa sjta pogodila pol????? i kada najrnije moze da se vidi pol deteta?!??? pozz

Meni je pogodila,ali je to izgleda bila slucajnost.Nije bas pouzdana.Moja sestra je sad trudna i ja sam njoj proveravala-po toj metodi je ispalo da ce biti decak,a ona ceka devojcicu...Tako da...
Sto se tice kad se moze videti pol sve zavisi kako se beba okrene...Mislim da moze da se vidi na prvom expertnom,znaci oko 12. nedelje.Meni je dr rekla pol u 16. nedelji.

: MilicaCale - 14. april 2009 19:40:57(UTC)
Provereno u okolini, pogađa u 50% slučajeva. Znači, ne deluje. E, ali postoji bolja metoda, bapska, provereno dobra, na svim primerima iz okoline, i na nama.
Metoda je jednostavna: muška deca su začeta na pun mesec, ženska na mlad mesec (e, za ovo postoje i naučni dokazi, ali me sad mrzi da obrazlažem detaljno).

: MAMAuPOKUSAJU - 14. april 2009 0:53:40(UTC)
Jel vam ova kineska i tabela sa sjta pogodila pol????? i kada najrnije moze da se vidi pol deteta?!??? pozz

: Blue - 10. april 2009 1:58:49(UTC)
Meni se poklopilo, mada nisam neki fanatik za ovakva 'predviđanja' i babske priče.

: Ivana B. - 17. mart 2009 19:46:02(UTC)
Nije mi jasno zašto su različita uputstva za izračunavanje pola na različitim sajtovima, a tabela ista... hmm

Evo uputstva sa stranog sajta http://www.parentingweek...on/chinese_calendar.htm

To use this calendar:
1. Take your age at the time of conception and add 9 months to it.
2. Locate that number on the left-hand column of the calendar.
3. Locate the month that your baby was conceived across the top of the calendar.
4. Follow the two coordinates to where they intersect. Blue for a boy, pink for a girl
(no gender branding intended).
Remember: 99% accurate (for entertainment purposes only)

: sanjas - 17. mart 2009 18:48:14(UTC)
Jassa to imas na forumu na pocetnoj strani KORISNE TABELE,pa izmedju ostalog imas i tu kinesku metodu za odredjivanje pola deteta pa pogledaj.A ako citas novine TRUDNOCA imas i tamo na zadnjoj stranici objasnjenje sta da posaljes u poruci i dobices odgovor za sekund.

: jassa - 8. mart 2009 17:27:48(UTC)
kako se racuna kineska metoda?

: pejana - 7. mart 2009 13:49:55(UTC)
Ima vise tih kineskih metoda i stalno mi ispada razlicito. Ova poslednja mi je tacna za Nadju a za ovo koje ocekujemo boze zdravlja ispada sin! Bas bih volela da je tako! :) Sto ne znaci da se ne bih obradovala i jednoj slatkoj devojcici. :)

: La_mamma - 6. mart 2009 21:58:42(UTC)
Ja imam sina i cerku...sada mi ispada sin...I bas bi mi bilo drago :)

: tihanar - 5. mart 2009 15:26:52(UTC)
to za sredinu me svaki put iznervira,jer i ja sam prvo dete i zensko,moja svekrva je vikala musko musko i jos ne moze da se pomiri sa tim da ce biti devojcica(znamo 100%-radila sam amnio),mi smo presretni ali me ona svaki put iznervira i poslednji put sam joj rekla ono sto moja mama uvek kaze(imam ja i brata)DEVOJCICE SE DOBIJAJU IZ LJUBAVI.A DECACI SE PRAVE DA BI SE NAPRAVILI...od tad me vise nedira...tako da znate kad vam sredina stane na zulj

: marjetica - 10. februar 2009 10:47:18(UTC)
Neznam za tabelu ali meni su za oba deteta na U pregledu rekli da je dečak, pa su se kasnije popravljali. Imam dve devojčice i imala bi ih još dve, kako su slatke, ali sredina, rodbina i ostali me uvek sprave u lošu volju jer su svi u fazonu, da su zive i zdrave pa sledeće muško.

http://decakilidevojcica.blogspot.com/

: Kale79 - 6. februar 2009 19:00:43(UTC)
Evo je ista tema: http://forum.roditeljpor....asp?tid=1348&mid=46236

To vam je ko bingo, moze i ne mora. Meni je omasio i to tako da sam mogla ostati u 2. stanju u periodu par meseci pre i posle nego sto jesam, pa ne bi bila devojcica...

Za zabavu ok, ali nesto vise, ne.... To vam dodje ko onaj jonas za plodne dane, nekom se potrefi, ali sve je loto

: MissGak - 6. februar 2009 18:54:03(UTC)
Za Aleksu mi je pogodila,ipak,mada sam na toj drugoj pomenutoj temi rekla da nije hmm ( verovatno sam gledala u neku drugaciju tabelu ili jednostavno nisam dobro procitala) , pa bih volela da mi i sada pogodi :D

: vojnovici - 6. februar 2009 13:39:45(UTC)
Meni je za Dunju pogodio, a pogodio je i sta bi zeleli da dobijemo sada... Javim negde u julu... Pre toga su sve sanse 50-50...

: Jelena83 - 4. februar 2009 17:08:33(UTC)
Boyana tebi je 100 % pogodio kalendar :-)
Mi smo juce saznali da cemo imati devojcicu, tako da je kineski kalendar pogodio!!!!

: ielena - 1. februar 2009 0:53:09(UTC)
Meni se ne poklapa.

: Boyanna - 1. februar 2009 0:15:30(UTC)
A koliko je to tačno kad ja nosim bliznace pa su dečak i devojčica icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: Lara NS - 29. januar 2009 22:25:31(UTC)

Ova tabela postoji i u okviru ovog sajta roditelj portal, medju strucnim tekstovima na temu trudnoce.

A sto se tice tacnosti? Pa, ne znam. Sanse se uvek 50-50% :)  Dakle, velika verovatnoca da nekima ili mnogima i pogodi.

: Nify - 29. januar 2009 20:47:03(UTC)
Ja ne mogu da otvorim ovaj link! Koliko mi se cini rec je o kineskom kalendaru.
Meni je pogodilo, drugarici nije, tako da moze i ne mora da bude tacna!

: Katjica - 29. januar 2009 18:43:38(UTC)
Drage mame, trudnice i trudilice, koliko je tacna ova tabela iz vaseg licnog iskustva ili iskustva nekog iz vase blizine?
http://www.pregnancyweek...ion/chinese_calendar.htm

: cokoladica - 10. decembar 2008 16:08:56(UTC)
Meni su pogodili, ali od trudnica u mojoj okolini, recimo da je za polovinu tacno a za drugu polovinu ne.

Mada i nije ovo neka nauka, sansa da pogode je 50-50%. Aj da vidim koliko bi precizni bili da ima 5-6 mogucnosti, a ne samo dve :)

: Jelena83 - 10. decembar 2008 15:59:53(UTC)
Pa videcemo cure, kalendar kaze da je devojcica, a javicu vam sta ce doktorka reci :-)

: sanjas - 27. novembar 2008 19:10:02(UTC)
Meni su pogodili! icon_lol A da bih proverila koliko je to tacno preracunala sam koliko je moja mama imala godina kad je ostala trudna sa mnom i poslala.Isto su pogodili! :)

: zvezdica04 - 22. novembar 2008 14:50:19(UTC)
Meni je za Zvezdanu bilo da treba da bude muško, a nije...a sada mi kaže da treba da bude žensko pa ćemo videti...

: iva-sabac - 21. novembar 2008 23:10:30(UTC)
Meni po toj njihovoj metodi sva tri puta devojcica i pogodili su,gledala i neka moja drugarica i njoj je pisalo devojcica i rodila devojcicu

: tirina - 21. novembar 2008 21:30:37(UTC)
Ja sam po kalendaru trebala da rodim dečaka, a rodila sam devojčicu, mada sam mu verovala na početku trudnoće.
Neka su živi i zdravi i dečaci i devojčice!!!!!

: Kale79 - 21. novembar 2008 14:45:55(UTC)
MA sanse su uvek 50% ..... E za sada ili UZ grese ili kineski kalendar. Uostalom kalendar izgleda da je smisljen da siroti kinezi, posto smeju da radjaju 1 dete mogu da odaberu pol icon_eek . JAvim se za tri meseca ko je gresio

: sonja_nis - 19. novembar 2008 18:57:09(UTC)
meni po kinezima pise da je devojcica, ali nije! poslednja dva puta na uz se jasno videlo da je decak!
nemojte mnogo da verujete u te prognoze!!!

: jelena bb - 11. novembar 2008 8:35:41(UTC)
kako mogu da dodjem do tog kineskog kalendara???????????? :?:

: Ivana B. - 22. septembar 2008 8:38:14(UTC)
Meni su kinezi promašili...po njima sam trebala da rodim dječaka, a ja rodila Helenu! smizlica

: anchy313 - 22. septembar 2008 8:32:21(UTC)
meni po kinezima stoji decak :))))))

: Ella - 21. septembar 2008 14:26:57(UTC)
Meni su pogodili za Stellu. A sad pise kao da cekam decaka.. Videcemo za mesec dana icon_wink

: mateans - 14. septembar 2008 15:58:45(UTC)
vidim da si uradila taj kineski kalendar ya racunanje pola deteta,kako mogu da dodjem do njega icon_lol

: Kaca - 13. septembar 2008 16:44:13(UTC)
Meni pogodili icon_eek

: olga75 - 12. septembar 2008 18:18:52(UTC)
Meni rekose Kinezi decak a dr devojcica.Ja nekako verujem mojoj dr

: Marina888 - 12. septembar 2008 8:34:18(UTC)
Meni takodje nije tacan proracun jer bi trebala da rodim decaka ,a doktori potvrdili devojcica ce biti.

: Maja-belgija - 8. septembar 2008 10:03:54(UTC)
spored ove kinezi ja sam trebala da rodim muskarac al se rodila klara hihihihihihihihihi moj muz je svaki put pitao dal je to sigurno devojcica

: Kikirikic - 7. septembar 2008 17:27:33(UTC)
E,ovi Kinezi...po ovome ja nosim seku. Mozda meni na UZ nisu dobro videli,ali onda ispada da je i mm seka po ovome,s obzirom kad je moja sveki ostala u drugom stanju.

: Mozart - 7. septembar 2008 3:45:59(UTC)
Meni jedna tabela kaze decak a jedna da je devojcica...e mene to tako kopka da znam sta je i ne mogu da istrpim :> Bitno je samo da je sve u redu a podjednako se radujem i decku i devojcici. Ovo mi je 3 trudnoca i sva sam uzbudjena i kad pricam drugima o bebi i kad objasnjavam sta se sve videlo na UZ ja pricam u muskom rodu. icon_eek Ako me moj insekt ne vara imam utisak da je decko, a u prosle 2 sam bila ubedjena da su devojcice. To je majka ona oseti i ona zna.

: Kasiyana - 2. septembar 2008 7:24:36(UTC)
Hahaha,
pre nekoliko dana sam nasla ovu tabelu kada sam odvajala casopise za bacanje. Po tabeli je decak. Naravno da sam skepticna, ustvari totalno mi je svejedno. Bitno mi je da sve bude ok, a podjednako cu uzivati i u devojcici i u decaku. Mada sad mi pade na pamet da je u mojoj familiji neko nepisano pravilo da zene radjaju sinove, a muskarci dobijaju cerke... :)

: Gogily - 1. septembar 2008 8:58:12(UTC)
I meni je pogodilo za devojcicu e sad koliko je zaista ovo rezonski to je vec druga prica :>

: vocka 81 - 31. avgust 2008 11:57:59(UTC)
Meni pise M. Svakako neznam pol hmm

: dadoijoco - 29. avgust 2008 13:19:58(UTC)
Meni pogodilo,pise M
Lilypie Expecting a baby Ticker
Lilypie Kids birthday Ticker

: Oblak_u_bikiniju - 29. avgust 2008 7:14:34(UTC)
Evo i meni omasili, da potvrdim jos jednom - pise Z, a moj Viktor nikako nije Z! ;)

: J.D. - 29. avgust 2008 7:07:24(UTC)
Mi smo probali, ali corak-pisalo devojcica,a mi dobili decka...

: bilja74 - 28. avgust 2008 15:11:13(UTC)
Meni je pogodilo ,pise zensko.

: leptir - 28. avgust 2008 10:14:27(UTC)
A ja ne znam da li sam zatrudnela u martu ili aprilu :>

: duckiduca - 26. avgust 2008 15:42:22(UTC)
hi,hi,hi po tabeli ja cu imati devojcicu ;] ;]

: Dandzi - 26. avgust 2008 12:52:26(UTC)

Izvoli tabelu,pa proveri sama.To sa slanjem maila nije kineska metoda,vec se racuna sa datumima rodjenja oba roditelja.To je meni skoro jedna zena radila i pogodila je za devojcicu.Ja sam rekla da mi izracuna iako sam znala pol bebe,ali sam mudro cutala :) i pogodi zena :)

: sonja_nis - 26. avgust 2008 9:30:29(UTC)
cao devojke, imam glupo pitanje a kako odredjujete pol ovom kineskom metodom?
ja sam poslala mail ali nema da mi odgovore...
jel se tako radi ili ja gresim?
pozdrav svima :-*

: Mitrolina - 26. avgust 2008 6:10:20(UTC)
Po toj metodi bi trebalo da nosim decaka a ja cu imati devojcicu

: Dandzi - 26. avgust 2008 5:32:10(UTC)
Tako mi je nebitan pol,ali sam eto iz radoznalosti pogledala kinesku tabelu i tacno je.E sada,postoje i one nase metode po datumima rodjenja,i skoro mi je radila jedna zena i pogodila je da je devojcica,a za musko kao od sledece godine meseca aprila,pa narednih 7 godina mi je period za musko dete.Aj videcemo icon_lol Iskreno,volela bih da imam i decaka.Nema nista lepse nego imati decaka i devojcicu,ali naravno da mi ne bi smetalo da imam i drugu ceru :)

: duckiduca - 22. april 2008 15:29:38(UTC)
mi imamo isto godina oblak u bikiniju:) i meni su rekli devojcica a ono decak.

: Oblak_u_bikiniju - 22. april 2008 10:58:27(UTC)
Ma, pozdravite mi Kineze puno sledeci put!
Po njima zena od navrsenih 21 godinu samo u januaru moze da zacne djecaka. Glupost. Napunila sam 21. god u novembru, zacela u decembru i sekam sina... Sve tabele u tom fazonu su mi rekli da je cura. Meni nije bilo bitno ni najmanje, ali mi je glupo da postoji metoda koja pogadja u 50%. Pa svakako je 50% sanse da je decko i isto toliko da je curica zar ne...

: Angie - 17. april 2008 18:22:19(UTC)
Kinezi su pogodili,tako je rekao i dr,videcemo uskoro da li je tako....

: zhunga - 17. april 2008 9:36:29(UTC)
meni su pogodili kinezi da je devojcica! a babske price su omanule. po svima bi trebala da nosim decaka, te stomak gore, pa zracim pa ovo pa ono... eto babe omanule ste a kinezi bravo (mada sam se ja nadala da su babe u pavu ruganje )
zato sledeci put sto krcko kaze da se mm baci na poso icon_wink

: masha_kv - 17. april 2008 7:25:26(UTC)
Meni je po kinezima decak, a dr rekao da je devojcica!!!

: Fokica - 17. april 2008 6:51:26(UTC)
Meni su omasili za oba deteta.

: krcko - 17. april 2008 4:32:20(UTC)
mladi tata nema sanse da pogode sve su razlicite a 50-50% je da ce da pogode tako da nekome hoce nekome nece.
meni su omasili a racunala sam i za moju mamu omasili su i kod brata i kod sestre i kod mene :)

nego, ja sam citala nova istrazivanja koja kazu da ako hoces decaka veca je verovatnoca da ce biti decak ukoliko tvoja supruga pre tebe nekoliko puta dozivi orgazam love-smiley

tako da mladi tata pripremi se pa se baci na posao ukrevetu

: Mladi tata - 16. april 2008 20:20:11(UTC)
Gledao sam na onom hrvatskom sajtu i u novinama moja beba kinesku tablicu za odredjivanje pola deteta. Posto su obe kineske trebalo bi da se poklope ali nije tako. Pa koja je tacnija? Licno ne verujem u to ali za drugo cu probati po tabeli da vidim da li ce moja cera dobiti batu.

: vanjaja - 11. april 2008 6:57:00(UTC)
evo meni pogodili za ovo-devojcica, ali nisu za Marko-opet izlazi da je devojcica :)

: Srcka - 5. april 2008 13:26:10(UTC)
Ma gluposti, ja nisam do samog porodjaja zelela da znam pol deteta i svi su mi racunali da ce biti musko, i po ovoj metodi musko i kojekvim bapskim pricama, ama niko nije rekao da nosim devojcicu tako da sam ja podsvesno umislila da ce biti decko, kad na porodjaju devojcica icon_eek

: Medvedic - 5. april 2008 11:31:44(UTC)
Meni pogodise-decko,mada licno nikada necu verovati u te gluposti...

: Oblak_u_bikiniju - 5. april 2008 6:10:38(UTC)
Ma, ja kinezima ne vjerujem od kako sam izracunala da sam ja MUSKO... Kako onda da gledam kojeg cu pola dijete roditi, ako sam, jel'te - decko... :)

: Nemanjina mama - 4. april 2008 17:52:35(UTC)
Meni su omasili!!

: radenka85 - 4. april 2008 11:43:12(UTC)
Meni su Kinezi iz prve pogodili :) ,bice djevojcica.

: bamba - 4. april 2008 9:22:42(UTC)
Ljudi isti slucaj....i meni su promasili...po metodi je devojcica a na UZ je decak

: iva04 - 4. april 2008 8:32:05(UTC)
I meni su promasili po tabeli je devojcica,a na uz decak

: Hopeful - 4. april 2008 7:37:27(UTC)
Ja nosim dečaka a oni rekoše devojčica, tako da to možda pali kod kineza li kod balkanaca nikako!

: Ivana B. - 3. april 2008 17:53:33(UTC)
Nemaju ovi Kinezi pojma, i meni su promašili!

: pahuljica - 3. april 2008 17:51:36(UTC)
Ja sam rodila devojcicu,a Kinezi rekose decko!!!

: Selena2 - 3. april 2008 13:38:24(UTC)
meni su i ovaj put pogodili!dobicemo jos jednu devojcicu

: duckiduca - 3. april 2008 10:46:25(UTC)
meni nisu pogodili :( kazu devojcica a ja nosim decaka i to je potvrdjeno..

: mihajlovicka - 3. april 2008 8:44:51(UTC)
Kinezi pogodili, bar ovaj nas "prevod" kineske metode. A hrvatski pogresio. Pola zena koje su prepoznavale po stomaku, licu ili vec cemu, pogodilo a pola pogresilo. Sad one koje su govorile da ce biti decak, kazu "Eto, jesam li ti rekla?! Pa znam ja!" a one koje su govorile da ce biti devojcica govore da je doktorica garant pogresila.

: mama_jeja - 2. april 2008 8:55:01(UTC)
E ovo znam kod ove tabele je jako vazno da ako ti je rodjendan sutra a zatrudnis dan pre toga racunas godinu manje, uh nista ne znam da objasnim. Ovako ja sam rodjena 10.09.81. i meni ispada decak, ali kod mene je to jos rano tek sam u 13. nedelji, ali i mama mi je nesto racunala (ona je tako planirala mene i batu i bila u pravu) i ona mi je rekla da je decak. Nadam se da je u pravu jer ja bebca vec zovem Strahinja.... Vedecemo vec, e da jos nesto mami su govorili celu trudnocu samnom da sam decak ali zeznuli su se hehehe icon_razz

: Petra* - 2. april 2008 6:25:30(UTC)
Kod mene nisu, "kinezi" kazu devojcica, a tri razlicita dr.-a kazu decak :) .

: Kaca - 2. april 2008 4:15:21(UTC)
Kod mene su kinezi pogodili, decak je ;]

: Ania - 2. april 2008 4:02:56(UTC)
I meni su pogresili, rekli decak a ono smizlica

Ma meni su to sve gluposti...

: krcko - 2. april 2008 3:58:26(UTC)
e ja sam saznala i kinezi nemaju pojma ipak je devojcica

: dmneca - 22. mart 2008 20:12:01(UTC)

Kada sam ostala u drugom stanju zelja mi je bila da bude devojcica,mozda sto su oko mene bile sve devojcice. I po ovoj metodi ispadne da ce biti devojcica ( tu poruku cuvam jos u telefonu) kada ono dosao NEMANJA na svet!!!!

Tako da meni nije bilo tacno a ni mojoj prijateljici nije pogodilo!neznam

Verovatno nekom potrefi!

: desa - 22. mart 2008 19:23:15(UTC)
Meni su kinezi prvi put pogodili,pisalo decak,i bio decak!sad sam gledala i njih i ovu drugu,i ispalo je na obe devojcica!i smizlica iskreno se nadam da ce i sad biti u pravu,videcemo ;]

: Kaca - 20. mart 2008 10:12:27(UTC)
Hvala Krcko, tako gledano je decak, saznacemo uskoro dali je tacno icon_lol

: krcko - 20. mart 2008 10:00:57(UTC)
kaca, pa valjda 28 onoliko koliko imas?!

: Kaca - 20. mart 2008 9:30:25(UTC)
Ja sam 28.godina napunila u oktobru, a ostala turdna u januaru, ne znam dali u tabelici treba da gledam da sam zatrudnela sa 28 ili 29 god. icon_rolleyes

: mira-z - 20. mart 2008 9:08:11(UTC)
Pogodila mi je tabelica i za drugo ali ne i za prvo ! Obe devojcice. Po njima bi trebala da vec imam decaka, znaci devojke kod mene 50% uspesno hmm

: alexandra_d21 - 8. mart 2008 13:16:36(UTC)
meni ispada decak a doktor je rekao da nosim devojcica, ali ko zna neznam

: Uros i Aleksa - 7. mart 2008 18:24:41(UTC)
pogresila, ispalo devojcica a rodio se Aleksa, za Urosa je pogodila

: duckiduca - 7. mart 2008 16:04:16(UTC)
uf sto bi bilo lepo da ja stvarno rodim devojcicu:)

: MINA PO - 7. mart 2008 12:57:47(UTC)
Ne znam da li pogadja, ali meni je rekla da ce biti devojcica, a to je i doca potvrdio...Znam jos dve devojke, moje godiste kojima je termin oko mog i isto su im rekli devojcice, doce i tablica...Tako da...kako kome, ma samo nek su zivi i zdravi...

: ocokoljic - 7. mart 2008 12:32:19(UTC)
Meni po treći put greši, gde ja spadam? Moj procenat je razočaravajući. Kao što neko reče - samo radi zabave!

: macaraca - 5. mart 2008 13:56:17(UTC)
meni je pogodila i ja sam isto bila skepticna po tom pitanju al jeste pouzdana 99%

: sAnjica06 - 5. mart 2008 6:45:39(UTC)
Bila sam na 4d uz i meni tabela nije pogodila. Tabela kaže devojčica a dobiću dečaka. Gledajte tabelu ali samo iz zabave, uostalom kao i sve ostale prognoze. icon_lol

: sofiaaa - 4. mart 2008 20:07:07(UTC)
www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=1568
Drage mame,na ovoj stranici,tj linku,pronaci cete zanimljiviju verziju prave kineske tabele/njihovog pisma,nepreradjene/,ne mogu je prekopirati,ali nije problem naci je.
Cini se da je malo pouzdanija,od prilike tacna u 99 procenata,PROBAJTE TEK IZ ZABAVE!!!!
pozdrav svima....

: Beka - 4. mart 2008 9:42:07(UTC)
Upravo idem sa uz-dečak je! Tabela je za mene pogodila! zaljubljen

: zMayica - 4. mart 2008 9:38:50(UTC)
ja dok sam bila u drugom stanju, bila sam skepticna u vezi tog clanka koji je izasao u BlicZeni pa sam onda uzela da racunam za sve moje drugarice i rodjake... pa tek kada sam skontala da je 99% tacno, tek sam tada izracunala sebi :) cisto da se ne razocaram - ja sam htela smizlica ali je po tabeli bio decak- i jeste andjeo
zato cemo za koju godinu tabelu u ruke pa... Hocu smizlica !!!! :)

: mira-z - 4. mart 2008 9:19:19(UTC)
meni ispada devojcica, ako je tacno castim sve

: snezana.r - 4. mart 2008 9:00:23(UTC)
Meni je doktor pre dva meseca rekao da je decak a po ovoj metodi ispada devojcica.

: MajaN - 4. mart 2008 8:20:24(UTC)

Meni su drugarice pre par dana pogadzali po ovoj metodii tacna je !Rekli mi decak i ja stvarno nosim decaka!icon_eek

: Beba_I - 4. mart 2008 7:48:33(UTC)
hmmm.... meni je Dr. pre par dana rekla da je dečak i to da se baš lepo vidi, a po ovoj metodi je devojčica
a kad sam proverila i za prvo dete... moje godine u to vreme i mesec začeća.... tabela opet kaže devojčica... a ja imam dečaka :)
ja sam definitivno u onih 10% kod kojih ova metoda ne važi

: krcko - 4. mart 2008 4:55:30(UTC)
meni je ispalo da je decak pa videcemo doktor jos nista nije rekao.
meni je prva trudnoca pa mi je sve jedno.

: Beka - 3. mart 2008 17:49:32(UTC)
Tako sam i gledala. Samo sam se nadala da grešim i ja i 4D UZ, pa da će ipak biti devojčica...No...popravni! icon_wink

: anita75love - 3. mart 2008 12:41:25(UTC)
Pa, gledaš 28 godina i kalendarski mesec koji je bio kad si zatrudnela npr.oktobar ili koji već. Nema veze koliko ćeš godina imati za tri meseca već koliko si imala tada, ako je 28 onda 28.

: Ivana B. - 3. mart 2008 10:44:28(UTC)
Beka, tebi po ovoj tabeli ispada da ćeš da rodiš dječaka!!!

: Beka - 3. mart 2008 10:38:37(UTC)
Pa kažem - nepunih 29. Tri meseca pre 29. rodjendana. :?:

: anita75love - 3. mart 2008 10:35:47(UTC)
gledaš mesec kada si ostala u drugom stanju i koliko si tada imala godina!

: Beka - 3. mart 2008 10:28:02(UTC)
A kako sad da gledam-zatrudnela sam u avgustu, imala sam 28 godina, za tri meseca-u novembru sam napunila 29. Da li gledam 28 godina ili 29? :?:

: anita75love - 3. mart 2008 9:15:55(UTC)
Pol se sigurno vidi oko 18-20 nedelje. Što kasnije naravno to sigurnije, jer je i beba veća pa se bolje vidi a već u 16-toj nedelji može da se uoči kod 90% trudnica. Ali zavisi i od položaja bebe i od toga da li dr ume ili ne da uoči "visuljak" ili nedostatak istog kod bebca.
A ova tabela je meni pogodila
http://www.roditeljporta...e/predvidjanje-pola.htm
Pozdrav!

: Beka - 20. februar 2008 4:13:58(UTC)
U 28. nedelji sam, mene je doktorka poslala na 4D oko 22. nedelje i tada se sve super videlo. Mada ako je lekar dobar,i oko 14.može već da se vidi. zaljubljen

: alexandra_d21 - 19. februar 2008 11:29:54(UTC)
BEKA u kojoj nedelji si?
Ja treba da idem na pregded druge nedelje pa zanima me kad se najbolje vidi sta je?

: Beka - 19. februar 2008 9:48:32(UTC)
Da li 4d uz može da pogreši? Ajde kažite da može da se desi da mm i mene ipak iznenadi devojčica! :? Gleda doktorka, meri, broji prstiće na rukama, pa na nogama, sve je ok, sve komore i pretkomore na malenom srculencetu su na broju i na mestu-hvala Bogu!, a ja onda čekam onu čarobnu-Beba je ženska, a ono, izusti-"beba je muška", sva sreća da sam već ležala inače bih pala! Gledam u muža, u fazonu-kaži joj ljubavi da je pogrešila, mora da je devojčica, a on i naš Miško gledaju oduševljeno u monitor a na licu im čitaš: "Ha! U većini smo, mama nadrljala si!" Ja sam baš od samog početka, valjda od silne želje, imala utisak da je devojčica, ali eto...biće muško i zvaćemo ga Duško, šalim se, još nismo izabrali ime, zateko nas. Ma najbitnije da je živo i zdravo, i da piški stojeći, što bi mm rekao u šali, i da nema veće radosti na svetu, od naših bebironaca! Ljubim vas sve mamice! zaljubljen :-*

: krcko - 19. februar 2008 6:00:23(UTC)
sad sam u 17 nedelji jos malo pa ce moci da se vidi pa javicu
drago mi je da je jos nekoga nasmejala

: zhunga - 18. februar 2008 16:03:52(UTC)
Citat:
krcko - 18/2/2008 09:08 zdravo svima. zanimljiva tema za ubijanje vremena na poslu. nama je prvo dete tako da nam je sve jedno. po jednom proracunu je decak po drugom devojcica a UZ je jos rano. bilo je ovde govora o babama i prici. evo sta se meni desilo tj mom muzu. bio je na terenu sa radnicima i pomogao nesto nekoj baki a ona mu rekla:"tvoja zena je trudna jel da? i to od skoro! bice musko slusaj ti baku." crkli smo od smeha.
Hhehe dobra pricica za baku, javi dal je baka potrefila icon_lol

: krcko - 18. februar 2008 5:08:09(UTC)
zdravo svima. zanimljiva tema za ubijanje vremena na poslu.
nama je prvo dete tako da nam je sve jedno.
po jednom proracunu je decak po drugom devojcica a UZ je jos rano.
bilo je ovde govora o babama i prici. evo sta se meni desilo tj mom muzu.
bio je na terenu sa radnicima i pomogao nesto nekoj baki a ona mu rekla:"tvoja zena je trudna jel da? i to od skoro! bice musko slusaj ti baku."
crkli smo od smeha.

: Selena2 - 14. februar 2008 17:49:09(UTC)

za prvo dete je tacno,a za drugo cemo videti!

: mira-z - 14. februar 2008 8:46:03(UTC)
I ja i moj muz bismo mnogo voleli opet da dobijemo devojcicu. Divne su, samo sto ova moja sica gleda u tatu kao u boga a mama je bitna samo kad je frka. Moram mnogo vise da se trudim oko nje od muza, jednostavno ga obozava.

: bamba - 14. februar 2008 8:36:42(UTC)
meni tablica kaze da je devojcica... i ja bi volela...a iskreno imam osecaj da je devojcica...

u sustini sta god da mi kaze dr bitno je da je zivo i zdravo i da cemo se radovati u avgustu...

: mira-z - 14. februar 2008 8:18:33(UTC)
meni su sipali so na glavu i prvi put i sada oba puta su me ubedjivali da je decak, prvi put nisu pogodili a za sada ne znam. Ista zena me je masirala sa tom pricom.

: mama malog Borisa - 14. februar 2008 6:38:35(UTC)
meni tablica nije pogodila ni jedno od moje dvoje dece, a za trece jos ne znam

: nina82 - 14. februar 2008 6:22:28(UTC)
Meni je tablica pogodila, stvarno ce biti devojcica. Mada ko ne zna pol govori da nosim decaka. Juce prolazim pored dve bake i kada sam prosla cujem kako govore "sigurno je decak", a ono ustvari moja mala Kaja.

: mira-z - 14. februar 2008 5:55:09(UTC)
ha, meni ispada da ce biti devojcica, ako je tacno casticu kineze !

: tamara24 - 13. februar 2008 19:20:36(UTC)
Meni ova kineska potrefi :) juce na 4d UZ rekose djevojcica evo i tablica kaze djevojcica :)
A svi su govorili djecak djecak ti nosis djecaka..A ja jednu cica macu...
zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Ne vjerujem u te metode uopste ali je super igrati se!!!

: sweet - 8. februar 2008 18:29:15(UTC)
Lilli, uzmi stranicu br 2, a sto se meseca na hrvackom tece, samo idi redom...od januara do decembra icon_lol A imas neke i na engleskom, posto vidim da zivis u USA. KISS

: Lili - 8. februar 2008 18:17:50(UTC)
sweetieeee :) pa nema stranice trazila sam ima neka mami mama nesto ali je na hrvatskom tabela ja neznam mesece na hrvatskom :( cmok

: sweet - 8. februar 2008 18:14:27(UTC)

Lilli, na prvoj stranici ove teme imas link gde mozes da se zabavis....

Meni nisu pogodili ruganje ruganje ruganje

: rainbow - 8. februar 2008 18:12:48(UTC)

Drugarice moje, nema tu nikakvih trikova, nego udri pa sta bude. icon_razz

Evo mi iz treceg uspeli curicu da smuckamo. zaljubljen Jedino mi tacno pokazuje za sva tri deteta Jonasova metoda i ova druga ponudjena tabela.

: Lili - 8. februar 2008 17:32:43(UTC)
ja neznam gde da nadjem tu tabelu :( pa mi napisite...pa cu vam reci sta su meni prognozirali hehe cmok

: bucko - 8. februar 2008 17:11:17(UTC)
Ja sam racunala po nekoj kineskoj tabeli i izaslo je da ce biti djecak. ipak ja se nadam da je proracun los i da ce biti curica!

: JecaN - 8. februar 2008 8:06:49(UTC)
Jedan poznanik mi je na osnovu starosti mojih i mm hromozoma izračunao da nosim dečaka. Kod prve trudnoće se poklapa, devojčica. Videćemo sada ...

: Beka - 8. februar 2008 7:30:21(UTC)
I ja imam dečaka, i sada mi je bila želja da dobijemo devojčicu, ali...opet pišonja! Metode su bile razne, od vodjenja ljubavi 3 dana pre ovulacije, jer spermatozoidi sa XX duže žive od XY tj ženski žive duže od muških, do izostavljanja ženskog uživanja-totalno, jer navodno te kiseline "ubijaju" XX spermatozoide, to je sve naučno, a onda "babski" - odredjivanje pola po godinama starosti mene i mm, verujte šta god smo čuli sve smo primenili. Da je neko rekao da treba i na trepavicama da dubimo, i to bi uvežbali. Ali....dečak, i to ti je! Nek mi je živ i zdrav, a za devojčicu....ima još neisprobanih metoda koje nas čekaju! zaljubljen

: Oblak_u_bikiniju - 6. februar 2008 8:55:58(UTC)
Ma neka je decko ziv i zdrav, ljubi ga mama! :)

: phoenix - 6. februar 2008 8:32:47(UTC)
I kod mene je ta metoda zakazala, kao i ona jonasova. Po obe metode trebalo bi da nosim devojcicu, a u stvari nosim decaka.

: Oblak_u_bikiniju - 6. februar 2008 8:08:38(UTC)
Moj je san da imam starijeg djecaka i mladju curicu. Ili kako god, ali jednog decka i jednu curicu... Ali, ne kazem da ce mi nesto faliti ni ako mi djeca budu istog pola... Za ovo prvo se omaklo bez nekog racunanja (cak ni plodne dane nismo sracunali, a ne kada bi trebalo da bude decko/cura), a za drugo mozda pokusamo, mada mi nista nije pouzdano.

: eli - 6. februar 2008 8:02:37(UTC)
I kod mene su sve metode zakazale.Ja sam se pridrzavala i kineske metode, koji mesec i tako to i plus sam jos gledala koji dan je povoljan za devojcicu ali nista opet je decak.Moram da priznam da mi je zao sto nije devojcica ali sta se tu moze.Prema tome sada sam potpuno ubedjena da ce biti onako kako je sudjeno a ne kako smo mi izracunale ili zelele.

: zhunga - 6. februar 2008 7:27:32(UTC)
Meni je ovde nesto sumljivo, stoji mi da cu dobiti decaka a na biopsiji cupica koja kao 100% sigurna mi stoji da cu roditi devojicu.
Ako sam ja dobro sracunala, zadnja menstruacija mi je bila 28 oktobar, znaci zacece je u novembru, hm, i imam 34 godine. I guess da sam dobro sracunala icon_eek
Hm, a ova druga tabela mi pokazuje da ce biti devojcica, auuu bre!
;]

: anita75love - 6. februar 2008 7:15:36(UTC)
Pa, zabavno je i tako treba i da se shvati.

: Oblak_u_bikiniju - 6. februar 2008 7:07:36(UTC)
Idemo sada zdravorazumski:

Sta odredjuje pol bebe? Hromozomi. Tata ima xy, a mama xx. I onda se oni spoje! Ako se spoje onaj tatin x i mamin, naravno x - bice xx, isto kao mama, znaci djevojcica.
Ako se spoji tatin y i mamin, opet, naravno x, bice xy isto kao tata tj djecak.

Tatini spermici, nosaci tog necega sto pravi djecake su veoma brzi, ali kratko zive u mami, tako da ako nisu ubaceni odgovarajuceg dana - umiru, a zenski jesu spori, ali zato dugo zive i mogu ihahaj da putuju do jajne celije cak i ako omasimo ovulaciju. Navode ovo i kao razlog zasto je na planeti vise zena nego muskaraca.
Dalje, zavisi i od mamice... Dn ovulacije, prije poslije...

Prosto je nemoguce da ovako funkcionise.
Meni obje metode pokazuju curicu jer sam zacela kad sam imala punih 21 (jel se to racuna kao 22 ili 21?) u decembru.
Mojoj mami za mene tacno pokazuju da je curica, a na drugoj metodi pogresno - djecak.
Za moju sestru svugdje kaze da je djecak.

Nije pouzdano, ali je zabavno. :)

: Kaype - 5. februar 2008 19:18:40(UTC)
Ni meni ta kineska procena nije pokazala pravo stanje. icon_rolleyes

: Brankica021 - 28. decembar 2007 19:16:49(UTC)
ne valja ni ta ...opet pokazuje da je decak icon_lol

: anita75love - 28. decembar 2007 19:03:11(UTC)
A jeste li primetile da su podaci u ove 2 tabele različite? Meni prema http://www.roditeljporta...e/predvidjanje-pola.htm ispada dečak a prema
http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html devojčica. Ja sam proveravala prema ovoj drugoj tabeli za nekih 6 osoba koje znam i svima je pogođeno a prema prvoj baš i nije. Pa videćemo ako nam UZ u januaru pokaže šta je bebac i koja je tačnija. Ja u svakom slučaju volim ovakve razbibrige.

: maleenaa - 21. decembar 2007 15:19:10(UTC)
meni jeste nosim decaka :)

: Emina81 - 21. decembar 2007 14:52:14(UTC)
meni nije pogodilo ja nosim sina a po toj metodi je djevojcica ma bezveze.....

: Butterfly - 21. decembar 2007 13:45:38(UTC)

Meni pogodilo da je dječak. Hm...slučajnost ili... Ali u svakom slučaju interesantna zanimacija za nas žene- mi se baš palimo na te stvari, hihihihihi icon_lol icon_lol icon_lol

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: skljonco - 21. decembar 2007 12:35:42(UTC)
HA JA SAM TEK SADA UZELA OVO DA PROVERIM .MENI OVO POGODI ALI KAKO BABE KAZU I CORAVA KOKA PONEKO ZRNO NABODE

: rozga - 21. decembar 2007 12:31:44(UTC)
I meni pokazuje da je evojcica a ja sam evo pred kraj trudnoce i nosim decaka!

: Brankica021 - 21. decembar 2007 12:22:25(UTC)
koki imas je na roditelj portalu... http://www.roditeljporta...e/predvidjanje-pola.htm

evo ja prijavljujem da je tabela pogresila...meni pokazuje da je decak,a na UZ je potvrdjeno da je 100% devojcica :)

: koki - 21. decembar 2007 9:11:18(UTC)
Pozdrav svima!Bio bih veoma zahvalan ako neko nekako moze da mi posalje tu tablicu jer je to moja supruga imala pa izgubila a nama je sve pogodjeno za skoro sve mame koje smo uporedili.Imamo decaka od 3 god pa bi sada hteli cerku.Unapred zahvalan , IGOR - e-mail: igorubc@gmail.com

: mima80 - 1. novembar 2007 8:57:50(UTC)
Koliko znam pol deteta odredjuju hromozomi muskarca, pa mi stvarno nije jasno ovakvo odredjivanje hmm

: zvezda - 1. novembar 2007 8:55:28(UTC)
po kineskoj metodi trebalo bi da je devojcica a i doca mi je potvrdio ali... videcemo ,nadam se da su u pravu ;] icon_wink

: cicanich - 1. novembar 2007 6:18:17(UTC)
Ja licno ne verujem u to, mada se pokazalo kao tacno na mojim primerima.
Mislim da je to slucajnost...
Ili mozda ja spadam u onih 90%... :)

: nacafaca - 1. novembar 2007 6:07:32(UTC)
I meni je pogodila :)

: uros - 1. novembar 2007 5:12:51(UTC)
meni je za prvo dete tabela pogodila da je dečak a i sada je, tako da.......

: piljari - 28. oktobar 2007 16:51:18(UTC)
meni je to jedna devojka racunala negde u 3-4-om mesecu rekla mi da ispada decak medjutim meni lekar na uz negde do5 meseca je govorio da nije siguran ali da misli da je devojcica 99% i ja joj kazem da vise ne racuna nikome jer nije tacno ,jer me ona ubedjivala da nikad nije promasila, i krajem 5 -og meseca meni lekar kaze da je decak da nije devojcica,tako da ne znam ali je bitno da su podaci tacni kada to racuna ,godine kada si ostala trudna

: Angel - 28. oktobar 2007 11:57:14(UTC)
Ja sam radila po linku BojaneC i ispalo je da ce biti devojcica i devojcica je icon_lol
Slucajnost ili ne ne znam, mada ne verujem u te unapred odredjene stvari i testove :)

: Petra* - 27. oktobar 2007 16:07:34(UTC)
Hehehe, pa ovo je smeno i zabavno... Meni pise devojcica, bas cemo da vidimo icon_lol !

: Brankica021 - 26. oktobar 2007 17:04:50(UTC)
tabela mi je pogodila za prvo dete,i za jedno 30-tak trudnoca koje sam gledala...sada mi pokazuje da je decak....a lekar je na uz u 20.toj nedelji rekao da misli da je curica...videcemo ko je u pravu,ja navijam za docu :)

: zMayica - 24. oktobar 2007 10:18:29(UTC)
isto i kod mene, po njoj nosim decaka, lekarka je to potvrdila jos samo da potvrdimo za koji dan i na porodjaju :)

: Tijancica - 24. oktobar 2007 6:50:46(UTC)
U svakom slucaju ta tabelica je stvar za zanimaciju. Tek sto sam ostala trudna pokupila sam je u nekoj apoteci i po njoj sam nosila djevojcicu. I dr je to kasnije potvrdio. Mozda je samo slucajnost, a mozda ima i istine.

: stancha - 24. oktobar 2007 6:07:23(UTC)
I ja spadam u onih 10%,po ovoj metodi bi trebalo da bude decak,a na UZ kazu da je devojcica-pa za dve nedelje videcemo ko je bio u pravu!

: lillyblue - 23. oktobar 2007 16:53:33(UTC)
Meni nije pogodila. Meni su pogodile neke tetke i babe pre nego ova tabela :)

: kubivdr - 23. oktobar 2007 10:41:58(UTC)
http://www.thelaboroflove.com/chart/cal.html
Ako je ovo ta tabela onda mi je pogodila. Devojcica. Pogodila je i mojoj mami i mojoj sestri. Doduse jednoj drugarici nije, a dvema jeste.

: uros1003 - 1. jul 2007 18:35:29(UTC)
Meni ispade devojcica, a na 4d rekli da je bata, videcemo za par dana

: Mary - 1. jul 2007 16:47:57(UTC)
evo meni je na oba ova primjera sto ste naveli pokazalo da je decko!!! ja jos neznam prerano je...

: mikica - 30. jun 2007 14:32:14(UTC)
meni je pogodio da je decak a u ovoj godini bi devojcicu mogla dobiti icon_lol

: nacafaca - 30. jun 2007 14:18:22(UTC)
Meni i po jednom i po drugom ispada decak a i dr kaze da misli da je decak ali videcmo jos :)

: lunaa78 - 30. jun 2007 13:28:17(UTC)
Meni po kineskom ispada decak, po ovom drugom devojcica, ultrazvuk kaze devojcica:).
Videcemo u oktobru

: unicorn - 30. jun 2007 13:14:15(UTC)
Da, moja mama je zatrudnila u 21.god., i to u februaru, a rodila ga je u novembru...

url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

: Gost - 17. maj 2007 22:59:00(UTC)
Meni i na kineskom i ovom drugom ispada decak, a tako je i po ultrazvuku.Pa videcemo. :)

: Gost - 17. maj 2007 22:50:00(UTC)
Meni na ovom linku ispada dechak a na onom drugom devojchica a i dva doktora su mi rekla da je devojchica.

: Gost - 15. maj 2007 19:52:00(UTC)

Citat:
BojanaC - 26/4/2007 7:50 AM Drage buduce mame probajte preko ovoga da izracunate, samo pazite na vremensku zonu (mi smo CET +1, ili samo 1, zavisi kako je napisano) http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html po meni se poklapa, mada cemo to 101% utvrditi tek kad bebac izadje. Sutra mi je termin :) Samo da se ne ulenji, pa da ga jos dugo cekam (jer su ovi poslednji dani k'o meseci ;))

He he! I meni je pogodio!!! Ja po svemu nosim devojcicu, sto je doktor potvrdio jos jednom. Jupi!!!

Uzgred Bojana, jel se porodi?

: Gost - 30. april 2007 4:45:00(UTC)
Meni je i po jednoj i po drugoj metodi ispalo tacno za djevojcicu,a isto tako sanse da zatrudnim u ovoj godini u oktobru ili sledece godine u februaru bit ce djecak,znaci treba se baciti na posao,ionako porodiljsko istice u novembru,ma nek su zivi i zdravi,sve je to od boga,nikakve druge metode ne postoje,ja licno ne vjerujem u ovo... 8)

: Gost - 28. april 2007 12:35:00(UTC)
po svim mogucim racunanjima jednim uz i na drugom je dr.rekao cinimi se da je devojcica pa kako na kraju da rodim decaka pa bice devojcica nema price

: Gost - 27. april 2007 5:49:00(UTC)
I meni je ispala devojcica i mojoj kumi isto i obe dobismo po devojcicu! Ali kako je krenulo ja u naredne 3 god malo imam sanse za decaka!

: Gost - 26. april 2007 10:19:00(UTC)
hehehe, i meni je pogodilo, ja znam sta nosim zaljubljen

: Gost - 26. april 2007 9:50:00(UTC)
Drage buduce mame probajte preko ovoga da izracunate, samo pazite na vremensku zonu (mi smo CET +1, ili samo 1, zavisi kako je napisano)

http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html

po meni se poklapa, mada cemo to 101% utvrditi tek kad bebac izadje. Sutra mi je termin :)
Samo da se ne ulenji, pa da ga jos dugo cekam (jer su ovi poslednji dani k'o meseci ;))

: Gost - 26. april 2007 1:24:00(UTC)
Po svim racuima i poracunima, pricama, ja nosim devojcicu, sto je i moj ginekolog potvrdio. Ali ipak da pricekamo porodjaj a?

: Gost - 23. mart 2007 17:40:00(UTC)
Meni kaze da cu roditi devojcicu kao i doktorka!!!
Ali naravno videcemo, nikad se nezna.

Lilypie Expecting a baby Ticker

: Gost - 23. mart 2007 14:45:00(UTC)
Meni ispada da je decak. Nisam jos sigurna ni kog je pola bebica, na poslednjem uz doca nije mogla da vidi jer joj je smetala pupcana vrpca. Meni je sve jedno ali sam ubedjena da ce u svakom slucaju biti pravi djavolak kad se rodi.

: Gost - 22. mart 2007 15:11:00(UTC)
Meni nije pogodilo, piše da je dečak a ono devojčica!!!
Izgleda sam i ja upala u 10%, na svu sreću, mada nije važno kojeg je dete pola ali je meni ipak bilo malo draže da bude devojčica icon_lol

: Gost - 22. mart 2007 1:31:00(UTC)
Onda ja imam jako malo sanse za devojcicu ove godine neeeeeeeeeeeeeecuuuuuuuuuuuuuu icon_cry icon_cry icon_cry
:(

: Gost - 22. mart 2007 1:00:00(UTC)
Ma pocinju od prvog!!!Veruj meni hehe
I zaboravih...ovo ovde je potpuno drugacija tabela od one koju sam ja imala prilike ranije da vidim i po ovoj je tacno... neznam

: Gost - 22. mart 2007 0:58:00(UTC)
Otkud znas da pocinju od prvog icon_lol
Pa nisam loooda bre,u pola tabela u horoskopima ne pocinju od januara tako da ovo ipak treba znati precizno ako hocu precizan odgovor hmm

: Gost - 21. mart 2007 23:54:00(UTC)
Citat:
maxmara - 21/3/2007 3:05 PM

Svaka cast ali ja pojma nemam ove..... hrvatske nazive za mesece u godini icon_eek hmm

Joj bre....pa broji ih.kako god ih nazivali pocinju od prvog!!!Nemoj da me razocaravas! anene

: Gost - 21. mart 2007 23:05:00(UTC)
Svaka cast ali ja pojma nemam ove..... hrvatske nazive za mesece u godini icon_eek hmm

: Gost - 21. mart 2007 21:05:00(UTC)
Meni po ovoj tabeli ispade djevojcica a kod mene djecak!!! hmm neznam

: Gost - 21. mart 2007 20:55:00(UTC)
HE, MENI POGODI ZA IVU !

: Gost - 21. mart 2007 13:06:00(UTC)
Maxmara, ja imam tu prvu knjigu, ove ostale nemam, ali cu ih kupiti kad odem ovo leto dole. Zaista je super, uzivam dok je citam, polako mesec po mesec ;)

: Gost - 21. mart 2007 11:37:00(UTC)
Ja u tu kinesku tabelu ne verujem, ostala sam trudna sa 21 god u aprilu i rodila sam decaka a tamo stoji da je devojcica. A moja rodjaka je ostala trudna sa 18god u februaru i rodila je devojcicu a tamo stoji da je decak!

: Gost - 21. mart 2007 11:21:00(UTC)

Ovo je link gdje mozete same da izracunate :)

http://www.mama-mami.com/content/view/494/150/

Meni ispada djevojcica, vidjecemo....

: Gost - 21. mart 2007 1:36:00(UTC)
He he da postoje cetiri pola ne znam sta bi s njima bilo,ovako im je lako ili-ili 50-50% tako da lupe pa sta bude....
I mene su udavili svi s prognozama i svi su gresili ali ova kineska u startu pogodi....

: Gost - 21. mart 2007 1:33:00(UTC)
Meni su sve te babe i tetke koje kao "znaju" su govorile da cu roditi decaka i insistirale uprkos ultrazvuku!Cak su se i kladile batina

: Gost - 21. mart 2007 0:53:00(UTC)
kika pa neces samo ti nego hocu i ja devojcicuuuuuuuuu smizlica

Aj izracunajte meni ko god zna,a mozete i sve koje znate hehe ne bunim se,bas me zanima kad da zatrudnim....
16.11.1981.

P.S.Kad su mi racunali za Viktora tek sto sam ostala trudna pogodili su. hmm

pricaonica
caos

: Gost - 20. mart 2007 23:48:00(UTC)
U,PA JA SAM CAK BILA I NA TEMI KOJI BROJ CIPELA NOSITE icon_rolleyes

: Gost - 20. mart 2007 23:10:00(UTC)
slazem se i sama da je potpuno nelogicno povezivati godine sa mesecem zaceca.Nas su ucili u skoli da to zavisi od muskarca a ne od nas ali sad vidim da ovo sto sam ja nasla u novinama nije jedina "kineska metoda za odredjivanje pola"ali nema veze kad nemamo sta da radimo drugo

: Gost - 20. mart 2007 21:02:00(UTC)
Kada sam prochitala ovo shto si napisala za tu baku setila sam se i ja jedne bake iz mesare, par dana nakon shto smo saznali da sam trudna mm i ja smo ishli u kupovinu i chekali smo da nam ta baka ispeche meso i chim smo ushli kod nje mm je ispustio kesu na shta je ona rekla 'bice mushko', bili smo shokirani smejali smi se sve do kuce... Samo shto je ova baka pogreshila..haha

pregnancy calendar

: Gost - 20. mart 2007 20:57:00(UTC)
Po ovom primerku koji ja imam devojchica ce biti ako zatrudnish bilo kada od aprila do novembra. :) :) :)

pregnancy calendar

: Gost - 20. mart 2007 20:21:00(UTC)
PA STA MALO SE ZEZAMO :)
JA KO ZNA DA LI CU IKAD VISE U ZIVOTU IMATI OVULACIJU, ALI STA IMA VEZE, NIKAD SE NE ZNA, A STO I DA SE NE ZEZAMO :) :) :)
MENI SU SVI REDOM , ODFAMILIJE PREKO APOTEKARA DO PEKARA, KOMSIJA, PA I DR (ONAKO ISKUSTVENOM METODOM,JER NA UZ JE IVA UVEK OKRETALA DUPENCE) , SVI SU GOVORILI DA JE DECKO.
UZ NIJE NIKAD NISTA OTKRIO, OSIM NA UZ PRED PORODJAJ KADA JE DR REKLA ALI SA DOOOOOSTA REZERVE DA JOJ SE CINI DA JE DEVOJCICA.
JEDINA OSOBA KOJA JE 1000000% BILA SIGURNA JE ZENA KOJU DO TADA NIKAD U ZIVOTU NISAM PRIMETILA. SETALA SAM PIJACOM, I BIRALA SAM NARANDZE, I ODJEDNOM, STARA IZBORANA RUKA MI PRUZA LIMUN. MAHINALNO GA UZIMAMA, POGLED MI SE SRETNE SA STAROM BAKOM " EVO TI LIMUN ZA DEVOJCICU"...........
SVA SAM SE STRESLA I TADA SAM OTISLA NA POSLEDNJI UZ PRED PORODJAJ, I ...BAKA JE TACNO ZNALA.

: Gost - 20. mart 2007 20:13:00(UTC)
Kada bi ta metoda bila tacna onda kinezi ne bi trcali da abortiraju cim saznaju da nose devojcicu! Mislite malo o tome...

: Gost - 20. mart 2007 19:47:00(UTC)
Nemoj posle da ja budem "kriva" xxexexe

: Gost - 20. mart 2007 19:41:00(UTC)
HVALA :) :) :) :)

: Gost - 20. mart 2007 19:31:00(UTC)
ZA KIKU

pazi, po ovome bi trebalo krajem maja, pocetkom juna(od 16.05-14.06) ili od septembra pa do kraja god je devojcica.
I naravno uvek postoji onih 10%....

: Gost - 20. mart 2007 19:24:00(UTC)
'ajde malo i ja da se umesam na ovu temu :)
Ja sam ostala trudna ili krajem jula ili pocetkom avgusta, pa tako da nisam mogla precizno da odredim po toj tabeli sta ce biti, mada mi je doca vec rekao da nosim "muskog" :)
i onda sam nasla isto neku kinesku metodu, ali je tu potrebno uneti datum rodjenja, odrediti vremensku zonu kao i datum zaceca (pa sam ja isla dan po dan od kraja poslednjeg ciklusa(otprilike od 20. jula) od negde, lupam 10. avg ) i poklopilo se da je bata.
Pa reko' da nije mozda to bila samo slucajnost, uradila sam i za sve koje sam znala(mami, prijateljicama, bla, bla...) i svima se poklopilo.

: Gost - 20. mart 2007 19:09:00(UTC)
EJ HOCU JA DA SE IGRAM, AJDE URADITE MENI, U KOM PERIODU DA ZATRUDNIM DA BIH RODILA DEVOJCICU?
JA SAM RODJENA 19.12.1972.
:) :) :) :) :)

: Gost - 20. mart 2007 18:17:00(UTC)
I ja sam nashla tu tabelu u chasopisu Moja beba, pisala sam nekome na forumu o tome. Ne verujem u to ali meni je ispalo tachno a i svima za koje sam pogledala osim za moju mamu tj. po tome ia bih trebala biti dechak. Ivana ti si u trenutku zacheca imala 20 a ne 21. godinu a za 20 godina je potpuno druga kolona. :) :) :)

pregnancy calendar

: Gost - 20. mart 2007 17:20:00(UTC)
Ma ta kvazi kineska metoda je glupost ziva...pitanje da li je uopste "kineska" metoda ili neka izmisljotina...ja sam isto iz zezanja proverila tabelu i meni je tabela rekla da cu roditi decaka, a mislim da se moja Tara definitivno ne slaze sa njihovom prognozom...

: Gost - 20. mart 2007 15:47:00(UTC)
Meni se ta kineska metoda nikako nije poklopila. Svuda je pisalo da cu roditi decaka. I ja ocekujem devojcicu sad!! zvezda  

: Gost - 20. mart 2007 13:58:00(UTC)
Bio je blizu :>
Neverujem u to. caos

: Gost - 20. mart 2007 13:44:00(UTC)
zatrudnela sam u maju ,a 5 jula mi je bio 21 rodjendan i rodila sam decaka ja bas nesto neverujem u tu tabelu jedan covek gledao u tu tabelu i ja i moja snaja bile trudne njoj rekao da ce roditi decaka a ja devojcicu i to on bio ubedjen 100% ,kad ono bilo obrnuto ja decaka ona devojcicu rodila. kucam

: Gost - 20. mart 2007 1:36:00(UTC)
Cula sam za to,cak negde na netu i pronasla tu tabelu i na mom primeru nije tacno!!!Morate priznati da je potpuno nelogicno povezivati mesec zaceca sa polom deteta...kako bilo,eto mi vam dodjemo u tih 10% na kojima se pokazalo kao netacno

: Gost - 20. mart 2007 1:09:00(UTC)
pre nekoliko dana sam nasla u casopisu taj kalendar gde je potrebno znati mesec zaceca i koliko godina ste tada imale.Za sve mame za koje sam proverila pol na ovaj nacin cak i za sebe bio je ne pogresiv.Kazu da je tacno u 90% slucajeva a po njemu je da AKO STE ZACELI U 21 GOD.SANSE ZA MUSKO DETE SU 1:12 tj.BICE MUSKO SAMO AKO ZATRUDNITE U JANUARU OSTALIH MESECI SIGUTRNO SE RADJA ZENSKO DETE.meni je to delovalo nemoguce ustvari malo nelogicno , neznam kako ali pokazalo se na primerima.da li znate neku koja je zatrudnela u 21 i koji je pol deteta. uzid neznam