Obaveštenja

Icon
Error

: njamiii - 29. jun 2012 20:52:45(UTC)
Childbirth captured in MRI scan to shed light on labour. Scientists have captured the first video of childbirth using an MRI scanner, showing the baby making its way down the birth canal.
http://www.youtube.com/w...=1&feature=endscreen

: danka - 12. decembar 2011 19:18:42(UTC)
jao divno njami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

: mima80 - 8. decembar 2011 9:33:37(UTC)
Bez teksta sam zaljubljen A beba kao da se smeje, istopicu se!!!

: MilicaCale - 8. decembar 2011 9:27:52(UTC)
icon_smile ja nemam trudnicke hormone, ali slika je...

: Saky - 8. decembar 2011 1:34:05(UTC)
Divnozaljubljen cestitam Njamii cvecko

: pulinka - 8. decembar 2011 0:46:12(UTC)
Jao, njamiii, slika je preeeedivna! Tako lepu još nisam videla!
Sad ću ja opet da se rasplačem-a mislila sam da su me konačno prošli trudnički hormoni....
Uživajte!

: Ivanica81 - 7. decembar 2011 16:46:50(UTC)
Ja cu samo reci PRICELESS bravo bravo bravo

: njamiii - 7. decembar 2011 16:04:52(UTC)
smizlica

E i meni ticker nije jasan, term. je bio 2. dec. hmm Ovaj put porodjaj nismo snimali i bas mi je zao sto nemamo snimak, ali s druge strane kako sam bila u polu sedecem polozaju odgledala sam ga uzivo, a i mm je imao aktivniju ulogu drzao mi je nogu i gudjao da budem kooperativnija doomed

: malisha75 - 6. decembar 2011 18:44:42(UTC)
Pogledah snimak. Divim se ovoj ženi koliko je bila vladar situacije i potpuno koncentrisana na porođaj! Sad vidim da je to ono što je meni nedostajalo oba puta! Prvi put, verovatno zato što mi je bio prvi put, više sam se koncetrisala na sve ono pre i posle porođaja, a ne na sam porođaj. Pa još neke komplikacije. Baš sam bila rasejana. A drugi put, nemam pojma stvarno, ni sad mi nije jasno, iako je prošlo 6 dana posle termina, bila sam iznenađena kad je porođaj krenuo. Još su me dodatno zbunile neočekivane okolnosti i brzina porođaja. Imala sam neki čudan osećaj, kao da gledam film a ne da se ja porađam icon_rolleyes

OT, Njamii, čestitam cvecko

: pulinka - 6. decembar 2011 14:12:17(UTC)
Ma, evo pratim na neviđeno :) pa da i ja onda čestitam!

: MilicaCale - 6. decembar 2011 9:16:51(UTC)
Njami, CESTITAMO!!!!

: djiki - 6. decembar 2011 0:50:47(UTC)
I jos nesto...kada god gledam ovu zenu kako se poradja,sebe uhvatim kako se nesvesno napinjem,valjda se saosecam sa njom :) :) :)

: djiki - 6. decembar 2011 0:42:31(UTC)
Orginalna poruka od: mima80 Idi na citiranu poruku
Njamii zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Pulinka, ne bih dodala nista na ono sto si napisala. Izgleda da ni ja nisam sasvim citava, ali meni je prosto zao sto verovatno vise necu doziveti jos jedno cudo zvano porodjaj posto ne planiram vise dece. Jeste bolelo kao sam djavo, ali taj osecaj... Nesto neopisivo

A onda da se i ja prikljucim u klub onih koji nisu citavi :) ali i ja bi se sutra opet poradjala,jer je osecaaaaj,i sve sa porodjaja pamtim sa velikim emocijama,kako s' prvog,tako i sa drugog..mislim da e emocije nikada nece nestati!!!

: katarina - 6. decembar 2011 0:08:50(UTC)
I meni je porodjaj nesto najlepse sto sam u zivotu dozivela..milion puta bi prosla kroz isto samo za taj osecajzaljubljen kao i miris bebicezaljubljen taj miris se ne moze porediti ni sa jednim zaljubljen

: mima80 - 5. decembar 2011 22:15:49(UTC)
Njamii zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Pulinka, ne bih dodala nista na ono sto si napisala. Izgleda da ni ja nisam sasvim citava, ali meni je prosto zao sto verovatno vise necu doziveti jos jedno cudo zvano porodjaj posto ne planiram vise dece. Jeste bolelo kao sam djavo, ali taj osecaj... Nesto neopisivo

: pulinka - 5. decembar 2011 21:54:16(UTC)
Orginalna poruka od: njamiii Idi na citiranu poruku

icon_cool icon_cool icon_lol
Na svu srecu, sad vec mogu odgovorno da tvrdi da si od a do s upravu (misllim na ceo post, ne na citiranu konstataciju icon_lol icon_wink ).

Jel ti to pokušavaš da kažeš meni da ja treba tebi da čestitam ili sam se opet zaglupela od nespavanja icon_eek ?

P.S. po tickeru si u 41. nedelji i imaš još 20 dana do porođaja icon_cool

: njamiii - 5. decembar 2011 21:12:59(UTC)
Orginalna poruka od: pulinka Idi na citiranu poruku
tako da možda i nisam baš čitava u glavi :).

icon_cool icon_cool icon_lol
Na svu srecu, sad vec mogu odgovorno da tvrdi da si od a do s upravu (misllim na ceo post, ne na citiranu konstataciju icon_lol icon_wink ).

: ija_ftn - 2. decembar 2011 18:45:15(UTC)
Ono sto je meni pomoglo kod bolova, je to sto znam da nece trajati doveka i da sam sigurna da ce vredeti sav taj bol kada ugledam "rezultat" zaljubljen

Sve ono sto prezivis u toku porodjaja se na neki nacin zaboravi, ono sto se pamti su bolovi nakon porodjaja tipa epiziotomija, bolne grudi itd ali ni to na srecu ne traje doveka. Najgore je sto se vecina nas koncentrise na sam porodjaj (a on bi trebao biti samo deo puta koji je ispred nas) a treba li bi smo se, po mom misljenju, vise koncentrisati na ono sto dolazi posle porodjaja, da bi smo sto spremnije docekali bebu. Trebali bi biti realni i pripremljeni docekati novog clana.

: pulinka - 2. decembar 2011 16:47:29(UTC)
E, ako imaš iskustva sa ranama i šivenjem, onda ne treba da se bojiš. Prirodni bolovi su vrlo jaki, ali daleko od toga da su nepodnošljivi-bar meni, a ja sam ekstra kukavica i sad planiram da tražim anesteziju kod zubara. I prvi i drugi put sam imala kontrakcije po 36 sati pre svakog porođaja, tako da se može reći da imam iskustva :).
Ono što bolove čini podnošljivim je činjenica da si ti zapravo potpuno zdrava i između kontrakcija se osećaš sasvim normalno, pa možeš i da se odmoriš i skupiš snagu za sledeću. Bitno je shvatiti kontrakcije kao pozitivnu stvar-sa svakom sledećom si sve bliže upoznavanju bebice-a kad počneš da govoriš sebi da su bolovi sad već prejaki i da nećeš izdržati to je znak da je telo spremno i da si blizu guranja bebe napolje. Meni sam izlazak bebe uopšte nije najbolniji deo porođaja, tj. možda i jeste ali mene uhvati adrenalin i sreća i strah u isto vreme, i koncentrišem se samo na to da beba bude dobro, tako da taj deo bola ne primetim. A moje bebe su bile prosečnih dimenzija tako da čim glavica izađe, telo nekako samo isklizne, kao mala ribica. E meni je taj trenutak vrhunac poetike i zaljubljivanja, kad vidim ( a na drugom porođaju i uzmem u ruke baš kao žena na snimku) svoju bebu mokru, sluzavu i prekrivenu sirastim mazom kako maše nogicama i rukicama i hvata vazduh za udisaje. Ali ja sam po profesiji dipl. biolog, videla sam mnogo životinjskih porođaja i snimaka prirodnih porođaja žena i na svaki se rasplačem od sreće, tako da možda i nisam baš čitava u glavi :).

Ono što je nepodnošljivo meni lično-nekim ženama nije, svi smo različiti-su bolovi od indukcije i tretman u porodilištu. Zaista saosećam sa tvojom kumom i snajom, to stvarno nije ni blizu normalnog porođaja.
Tvoja je sreća što živiš u Beogradu pa možeš da biraš porodilište. Dobro se raspitaj, pa ako želiš prirodan porođaj, odaberi takvo porodilište, a ako si radije za epidural spremi sve na vreme. Ja lično mislim da epidural nije potreban, ali razumem da će nekim ženama biti lakše ako ga dobiju.

: Ushtipak - 2. decembar 2011 14:16:34(UTC)
Pulinka, hvala ti, ja mozda nisam navikla da gledam takve stvari, ali uskoro cu i ja to proci pa ce mi izgledati poeticnije. Mozda je razlicit utisak kad ipak imas neko iskustvo iza sebe? Pripremljena sam ja na bol, nece mi to biti ni prva rana, ni prvo sivenje, samo se eto nadam da nece biti mnogo gadno jer vidim iz postova zena koje su imale jako teske porodjaje da ih to odvraca od sledece trudnoce... Moja kuma i moja snaja imaju isto iskustvo - ceo dan bolova, sati i sati napinjanja, da bi na kraju deteu nestali srcani tonovi i onda hitan carski rez. U oba slucaja pupcana vrpca je bila obmotana oko bebinog vrata tako da su mogle do sudnjeg dana da se napinju bez veze. Snaji su jos i skakali po stomaku da joj poguraju dete, pa su joj pocepali grlic materice i vaginu u cik-cak. Plus rana od carskog. Pa to je ipak, slozices se, malo vise od normalnog i ocekivanog bola... Ja inace ne slusam ovakve price, ali one su mi iz najblize okoline pa nisam imala izbora... A to sto treba da boli, neka boli, pa nisam od secera :)))))))))))))))))))

: pulinka - 1. decembar 2011 16:37:13(UTC)
Orginalna poruka od: danka Idi na citiranu poruku
ustiopak bolje da ne gledas :))
Meni je dr pokusao da objasni da je porodjaj najveci fizioloski bol koji covek moze da podnese i da je glupo sto necu epidural

A dr je muško pa se razume icon_rolleyes .

Ta poza u kojoj se žena na snimku porađa je meni bila udobna i skoro bezbolna naspram porođaja na leđima. Iskreno, nije mi jasno šta je tako strašno opterećujuće na tom snimku. Meni je dirljiv.

Mislim da je mudro pripremiti se na određenu količinu bola pre, u toku i posle porođaja-inače se ushtipak može gadno šokirati icon_wink . Čak i uz najbolju epiduralnu, boleće makar rana od epiziotimije.
Ali mislim da nas već trudnoća i porođaj uče da budemo majke-jer kroz njih se pripremamo na to da ćemo zbog dece morati da podnosimo različite neudobnosti-ipak smo sami birali da imamo decu.

: danka - 1. decembar 2011 12:04:50(UTC)
ustiopak bolje da ne gledas :))
ja sam tako prosli put jedno vreme odlepila sa tim snimcima...uzas.
u svakom slucaju svaki je porodjaj prica za sebe i ovi snimci mogu samo da te opterete.
nekad sam negde procitala da je najbolje da se sa svojom bebom dogovoris kako cete to za cas da zavrsite i ja sam ti se tako ispricala sa mojim sinom u stomaku pred porodjaj i stvarno smo za cas zavrsili,
inace sto se tice bola i to je jako individualno, ja recimo ne pamtim porodjaj po bolu. Ja pamtim vise bol od zacetka mastitisa - to boli gore nego porodjaj. Stalno kazem da sam se odlucila za epidural namucila bih se duplo vise jer bih morala da dodjem ranije u bolnicu , da prodjem svu pripremu, i sta sve vec ide, a ovako sam se porodila za sat i po od ulaska na vrata bolnice.
To ipak zena treba da resi sama sa sobom bez icije sugestije. Meni je dr pokusao da objasni da je porodjaj najveci fizioloski bol koji covek moze da podnese i da je glupo sto necu epidural, ali ja sam to resila tako sa sobom i rekla sam ako bude strasno seldeci put cu ga uzeti.

: Ushtipak - 30. novembar 2011 15:38:54(UTC)
Jooooj, ja bolje da ovo ne gledam... Jeste lepo i poeticno, ali zena mumla i jauce, stenje i namesta se... doomed doomed doomed doomed doomed Kako ce toliko dete da mi se progura kroz vaginu kad me, da izvinite, ponekad zaboli i proces pravljenja doticnog deteta? Znam, znam, priroda je sve to smislila bla, bla... Inace sam gledala na diskaveriju ili tako necemu da zene (ljudska bica) imaju najtezi i najbolniji porodjaj od svih sisara iz dva razloga. Prvo, uspravili smo se na zadnje noge, karlica nam je u neprirodnom polozaju u odnosu na zivotinje koje hodaju cetvoronozno. A drugo, najpametniji smo, pa imamo i najveci mozak koji, dakle, uvecava i glavu! E ta glavata glava prolazi kroz tu nepovoljno namestenu karlicu i eto ti belaja!
Ma, valjda ce sve proci ok. Jedino se nadam da ce beba biti ziva i zdrava, a ako moze i da se ja ne namucim kao neke koleginice sa foruma, pa da mi se smuci i sama pomisao na drugu trudnocu... icon_sad icon_sad Uvek mi je zao kad citam takve postove...

: dacika - 25. novembar 2011 13:25:47(UTC)
Da , draga moja....jos kako je odmah na grudi stavila , pa taj osmeh
CAROBNOOOOOOOOzaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Ivanica81 - 25. novembar 2011 12:22:28(UTC)
Ave Maria!!
Stvarno bi bilo lepo da svaka zena ima mogucnost da se ovako porodi. Posebno mi je emotivno kada mama prva uzme svoje dete u ruke i zagrli je. Prvi dodir bebe van stomaka je sa osobom koja je 9 meseci nosila u sebipoljubac

: dacika - 24. novembar 2011 21:18:34(UTC)
http://www.youtube.com/w...?v=6y6GY9g2aFM&NR=1

Mozda bi i mi bile opustenije da imamo ovakvu atmosferu na porodjaju...
Muzika, mir,nema panike, ponizavanja.....eh, pusta masta.....
A ovoj gdji se definitivno klanjam.

: JasnaMK - 14. avgust 2011 22:39:45(UTC)
EPodrzavam Ivanicu i epidural preporucujem svima koje zele da rode prirodno :) One koje zele ili moraju CR, definitivno spinalna jer za sve vreme si svestan i odma mozes da vidis svoju bebicu. Inace snimke su divne, Ja sam gledala neki snimak od CR na netu i pokajala se sto puta sto sam to gledala :D

: Ivanica81 - 9. avgust 2011 11:14:05(UTC)
Ushtipak, strah od nepoznatog je normalna stvar, mda sam ovo gledala pre prvog porodjaja mozda bi se i ja uplasila, ali sada kada znam kako to izgleda ovo mi uopste ne izgleda strasno.

Salu na stranu, ja sam inace velika kukavica i strasno se plasim bola, tako da sam ja i pre nego sto sam ostala trudna znala da cu da se porodim u epiduralu i kada sam ga uzela svi moji strahovi su nestali i ja sam potpuno relaksirana otisla na porodjaj i porodila se jako brzo bez ikakvih bolova

Mislim da je Njami lepo rekla kad dodjes do kraja i kada vise ne budes mogla da se okrenes niti da se namestis kako treba, jedva ces cekati da se porodis.

: njamiii - 9. avgust 2011 0:31:26(UTC)
icon_lol icon_lol Svi se mi bojimo zagrljaj Nije to bas tako strasno, videces (bar nije ovaj deo koji se vidi na snimku icon_twisted icon_wink ). Priroda je jedna vrlo pametna teta, pa je sve to lepo uredila. Kako beba bude rasla, mrdala se, sutirala u bubreg, pritiskala besiku, zeludac... pa krenes da otices, pa ti treba pomoc da ustanes ili da se obrnes u krevetu... kada se dokopas devetog meseca ovaj snimak ce ti postati zaljubljen icon_lol icon_wink
Zekim se malo cvecko stvarno to nije tako strasno, skroz je drugacije kada ti prolazis kroz to i kada gledas neku drugu zenu da se poradja. I razlika je kada gledas ovaj snimak na pocetku trudnoce i na kraju, ipak trudnoca sa razlogom traje koliko traje.

: Ushtipak - 8. avgust 2011 9:18:14(UTC)
Sto sam ovo gledalaaaaa icon_cry icon_cry icon_cry Imam kosmare vec dve noci, a najvise me nerviraju komentari tipa "uslo je, pa ce morati i da izadje, hihihihi" Znam da ce morati da izadje i radujem se tome, jedva cekam da ugledam svoju bebicu, ali valjda je normalno i da mi nije svejedno i da se bojim? Ili se samo ja bojim?

: Natasa - 5. februar 2011 10:05:32(UTC)
I meni, uopste ne deluje traumaticno, vec ohrabrujuce.

: maza - 4. februar 2011 20:32:40(UTC)
ovaj video mi je jedan od rijetkih koji mi se bas dopao ..

http://www.youtube.com/w...V3yo1NLQ&feature=channel

: Hopeful - 3. decembar 2010 18:45:29(UTC)
Lepo Povka 83! Drago mi je sto vidim tolko mojih forumskih drugarica iz prve trudnoce da vec uveliko guraju drugu! Veliki cmok za sve vas!

: duckiduca - 10. jul 2010 17:41:49(UTC)
divno zaljubljen zaljubljen i moj je Joca odmah po rodjenju sikio... zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: zek4pek4 - 10. jul 2010 16:16:53(UTC)
Divan snimak...... zaljubljen

: tashaaaa - 19. februar 2010 16:50:52(UTC)
Citat:
vele - 28/11/2009 12:20

http://blog.b92.net/text...budu%C4%87im%20majkama/

nije porodjaj ali odvojte 4 min za ovo cudo prirode icon_wink

Ja sam sinoc pogledala snimak, ovo je predivno! Rasplakala sam se, kakva mrvica i vec trazi da sisa ;] zaljubljen
Odlucila sam da kad rodim da ne dam da mi uzmu bebu odmah...bar prvih 10 min...da se upoznamo kako valja :)

: plovka83 - 7. februar 2010 22:34:52(UTC)
Ovo su slicke sa mog Cr, neznam koliko se vidi posto je slikano mob telefonom

: Natasa - 27. januar 2010 13:51:39(UTC)
Ovi snimci sto ih je postavila maza su zima

Ja sam se porodila carski rezom pa mi ovo deluje strasno...

doomed

: hippeia - 26. januar 2010 12:47:09(UTC)
Citat:
RenataP - 26/1/2010 11:11

Izdvojite nekoliko min za ovo http://www.youtube.com/watch?v=rhohOlfOoK0

Gledala sam ovo ranije, predivno je zaljubljen

: RenataP - 26. januar 2010 12:11:41(UTC)
Izdvojite nekoliko min za ovo http://www.youtube.com/watch?v=rhohOlfOoK0

: RenataP - 20. januar 2010 17:16:36(UTC)
Predivno...i sasvim prirodno.U ovome bi mogla uzivati svaka majka kad joj ne bi odmah uzeli beba

: Ladybug - 17. januar 2010 18:47:18(UTC)
ja ne mogu da vidim snimak :(
fali mi neki codec a ne znam kako da ga nadjem :(
a tako zelim da vidim...

: Lana18 - 29. novembar 2009 21:13:39(UTC)
vele ovo je nesto predivno

: T3 - 28. novembar 2009 14:30:50(UTC)

Citat:
vele - 28/11/2009 13:20 http://blog.b92.net/text...budu%C4%87im%20majkama/ nije porodjaj ali odvojte 4 min za ovo cudo prirode icon_wink

ovo sam vec negde ovde videla u jednoj od tema..divno, zaljubljen nesvakidasnje,neuobicajeno, zaljubljen savrseno pokazan tj predstravljen ne namerno naravno bliskost majke i deteta vec pri prvom susretu,trenutku dodiru,koliko ovde samo ima ljubavi.. zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

nemam reci..savrsen i jedan od najboljeg sto sam ikada u zivotu videla.. bravo

: vele - 28. novembar 2009 14:20:22(UTC)
http://blog.b92.net/text...budu%C4%87im%20majkama/

nije porodjaj ali odvojte 4 min za ovo cudo prirode icon_wink

: T3 - 5. oktobar 2009 16:45:06(UTC)

divno..... zaljubljen

ja ovakve snimke  mogu gledati nebrojeno puta, a da mi ne dosade i nimalo se niti libim niti plasim istih ...kako i ovako iz ugla posmatraca i gledanja tudjih  tako i iz svog sopstvenog iskustva.

: maza82 - 5. oktobar 2009 12:36:35(UTC)
http://www.youtube.com/watch?v=MOBfAByZtv4

http://www.youtube.com/watch?v=4StetKLwqgI

: boki_mima - 28. septembar 2009 14:07:39(UTC)
pustih ja ovaj snimak mom muzu a on ce ti "pa ja ne vidim tu nista strasno,ja bih mogao uzivo da gledam":)
eeeeeeeeeee pa rodicu ja i drugo dete pa da ga vidim:)
ja sam isto ovako lak porodjaj imala ali predhodnu patologiju necu da komentarisem

: maza82 - 28. septembar 2009 4:06:35(UTC)
Hrabro od tebe i tm plovka! 8)

: plovka83 - 24. septembar 2009 23:46:59(UTC)
Ja mislim da mm zeli da se porodi umesto mene! S obzirom da radi vrstu posla gde je non stop krv oko njega, nije mu problem da prisustvuje porodjaju. planiramo da kupimo kameru i ako nam dozvole u porodilistu mm ce sve snimati, i imacete od mene jos jedan snimak u februaru.

: sladjanam - 19. septembar 2009 0:57:19(UTC)
I da , pitala muža hoće li on da pogleda, a on je odsečno rekao ne. Dva puta.

: sladjanam - 19. septembar 2009 0:55:52(UTC)
Ovo je jedini snimak porođaja, da sam ga videla uživo.Mene ovo tek čeka. I čitam da je ovo lak porođaj, ma koliko izgledalo ovde da je Maji teško, snimak me je ubedio da tražim epidural, obavezno, a ako mi ga ne daju, jbg, iskukaću malo.

: jelenaorg - 27. avgust 2009 19:53:13(UTC)
hehe niko nema petlju da postavi ovde svoj klip... salim se niej svejedno

: mimica - 13. avgust 2009 15:19:40(UTC)
želela bih da ovaj sajt vide i proćita što više trudnica pa ću ga postaviti i ovde:
http://www.scribd.com/do...561815/Bezbolni-porodjaj

: nikolaivana - 29. jun 2009 4:15:32(UTC)
kako mogu pogledati video snimak porodjaja

: Maja_81 - 26. jun 2009 8:21:38(UTC)
Ja sam ovaj snimak porodjaja gledala jos dok sam bila trudna sa Verom. Nije mi uopste bilo strasno.

: LejaD - 11. jun 2009 17:35:25(UTC)
Jao, sve je tako nekako mirno opisano i tako lepo proslo, da ja pozelim da i meni bude tako. Mm je jednom prilikom izjavio da ne bi voleo da prisustvuje, a ja nekako o tome nisam htela da razmisljam mnogo unapred (nego je to bilo pre nego sto smo zabebili, pa su nam prijatelji odlucili da otac prisustvuje i nisu zazalili ni mama, ni tata), tako da sam ga jednom pitala samo da znam, jer ako se tako izjasnio, ne bih ga nikad forsirala. S druge strane, ni ja jos nisam nacisto da li bih volela da bude tu ili ne, ali ovako mi je bar dilema resena unapred.

: JASNA M - 11. jun 2009 16:55:29(UTC)
KAD VIDIM OVAKVE SLIKE DODJE MI DA NEZATRUDNIM NIKAD.

A OPET SA DRUGE STRANE KAD VIDIM MOJE DVE RADOSTI
RADJALA BI CELOGA ZIVOTA.

MISLIM DA NEKE STVARI IPAK TREBA DA OSTANU TAJNA ZA MUSKI ROD.

: vele - 11. jun 2009 14:57:45(UTC)
Citat:
dvazen - 7/6/2009 19:56

Svaki porodjaj je prica za sebe. Ja sam protivnik toga da muz prisustvuje porodjaju, a slikanje porodjaja mi je posebno odbojno. Ali, svi imamo pravo na razlicito misljenje. Uopste ne mislim da je muz koji prisustvuje porodjaju hrabar, a da oni drugi nisu. Ima tu puno foliranja...ja sam moderan i cool ,a drugi nisu.Mislim da svaka trudnica treba da veruju u doktora i babicu i da slusa njihova uputstva. Rodila sam dvoje dece, oba karlicna porodjaja, svaki prica za sebe i koliko god volim svog muza mislim da bi on pored svih silnih belih mantila oko mene bio samo visak.

ne slazem se sa delom o foliranju i potpuno se slazem sa svime sto je tratincica napisala. a slikanje porodjaja je individualna stvar, mi smo slikali samo bebu kada je izasla, onako musavu. naravno da te slike ne pokazujemo svima redom, ali meni i mm su vrlo vazne i bude nam prelepe emocije.
ako neko ne zeli prisustvo muza, dobro, ako neko zeli, opet dobro i tu se po meni prica zavrsava.

: tratinchica - 11. jun 2009 13:45:05(UTC)
U dobru i u zlu,u bolesti i u zdravlju.Dobro porodjaj nije ni bolest ni zlo,ali je nesto sto su dvoje ljudi stvorili zajedno i treba zajedno i da docekaju.
Sergej je i karakterom dosta na mene,tvrdoglav nemiran i straaaasno uporan.

: njamiii - 8. jun 2009 1:58:39(UTC)
Citat:
tratinchica - 7/6/2009 20:24

Pored mene je bio deficit belih mantila,imali su preca posla tad,a s obzirom da su bebi poceli da padaju tonovi na ctgu a bila sam sama u apartmanu tj mm je bio pored,hvala Bogu da sam imala nekoga da trci po porodilistu trazi ih sve i doziva,ja to nisam bila u stanju.Kad su se svi sjatili sa zabrinutim facama videla sam da mm nije dzaba panicio.Srecom proslo sve ok,ali ja njemu verujem,podrska mi je u svemu i znam da ce biti moj advokat ako treba,jer ja to tad nisam u stanju.Volela bih da imam vise poverenja u nase bele matile,ali iskreno-nemam.Takodje mm kaze da mu je najlepsi dozivljaj u zivotu bio kad su mu stavili tek rodjenog sina u narucje.Ipak mislim da je potrebno da oboje to zele a ne da je neko primoran iz ovog ili onog razloga.

Potpisujem u potpunosti.

Ne vidim shta je foliranje i pomodrastvo u tome shto roditelj zeli da docheka svoje dete i da bude prisutan kada njegovo dete po prvi put udahne vazduh, a da ne spominjem da bude uz svoju zenu u jednom od najlepshih, ali i najstrashnijih trenutaka u zivotu, pa valjda je to najprirodnija stvar?

P.S. (tratinchica, mali Sergej je preslikan ti :)

: tratinchica - 7. jun 2009 22:24:29(UTC)
Pored mene je bio deficit belih mantila,imali su preca posla tad,a s obzirom da su bebi poceli da padaju tonovi na ctgu a bila sam sama u apartmanu tj mm je bio pored,hvala Bogu da sam imala nekoga da trci po porodilistu trazi ih sve i doziva,ja to nisam bila u stanju.Kad su se svi sjatili sa zabrinutim facama videla sam da mm nije dzaba panicio.Srecom proslo sve ok,ali ja njemu verujem,podrska mi je u svemu i znam da ce biti moj advokat ako treba,jer ja to tad nisam u stanju.Volela bih da imam vise poverenja u nase bele matile,ali iskreno-nemam.Takodje mm kaze da mu je najlepsi dozivljaj u zivotu bio kad su mu stavili tek rodjenog sina u narucje.Ipak mislim da je potrebno da oboje to zele a ne da je neko primoran iz ovog ili onog razloga.

: dvazen - 7. jun 2009 21:56:51(UTC)
Svaki porodjaj je prica za sebe. Ja sam protivnik toga da muz prisustvuje porodjaju, a slikanje porodjaja mi je posebno odbojno. Ali, svi imamo pravo na razlicito misljenje. Uopste ne mislim da je muz koji prisustvuje porodjaju hrabar, a da oni drugi nisu. Ima tu puno foliranja...ja sam moderan i cool ,a drugi nisu.Mislim da svaka trudnica treba da veruju u doktora i babicu i da slusa njihova uputstva. Rodila sam dvoje dece, oba karlicna porodjaja, svaki prica za sebe i koliko god volim svog muza mislim da bi on pored svih silnih belih mantila oko mene bio samo visak.

: dvazen - 7. jun 2009 21:55:39(UTC)

: trudna 3 - 7. jun 2009 16:02:27(UTC)

Odgledala sam i ja,inace se ne plasim niti libim ovakvih snimaka pa boze moj i sama sam prosla kroz to dva puta,a uskoro cu i treci,na sekund sam se setila srece koja te obuzme kad dete izadje iz stomaka,i straha dok se radja,boli ,nije lako,ali cim vidite svoju bebicu sve se zaboravi.

i meni su suze posle i odgledala sam ga par puta. sad jos jace i vise jedva cekam da se i ja porodim i upoznam sa mojim cedom.

moj mm ovo ne bi pogledao ni u ludilu,a kamoli da snimi sve to i bude tamo. svaka cast hrabrom tati,a bogami i mami.imaju divnu uspomenu i jednu nevidljivu nit koja ih spaja jer su zajedno prosli kroz sve to i docekali svog sincica na ovaj svet.

: similic - 2. jun 2009 12:51:09(UTC)

Hvala Maji sto je podelila ovo sa nama! Zaista je divno, ma za pozavideti na tako lakom i brzom porodjaju!

mm nije hteo ni da pogleda, a kod nas u NS nema opcija prisustvovanja porodjaju tako da ne mora puno da razbija glavu, mada sudeci po ovoj reakciji nema sanse da bi hteo da prisustvuje...

: bebic - 29. april 2009 14:18:56(UTC)
Zahvaljuem Maji sto je ovo divno iskustvo podelila sa nama...ja se uvek raznezim kad gledam ovako nesto....pogotovu sto se sjetim kako je meni bilo...mislim da ono osjecanje,kada po prvi put vidite svoje dijete i kada vam ga stave na grudi-njegv pogled, ne moze da se poredi sa nicim...

: brinet - 17. april 2009 18:15:36(UTC)
Odgledala sam ga (nije mi prvi koji gledam) i mogu da zakljucim da ni jedan porodjaj nije isti...Ima laksih, ima tezih ali u sustini to je to. Nikad nije lako. Dok sam gledala snimak malo me je obuzeo strah (vise zbog majinih reci da ne moze vise)...Ali prizor kada beba izlazi je predivan...Ma pune su mi oci suza bile. Svaka cast na hrabrosti da se ovo javno prikaze. Mm ce inace prisustvovati porodjaju ner ne zelim da mu uskratim taj osecaj kada ugleda svog sina prvi pt, cuje njegov plac....

: vujanov - 21. februar 2009 20:58:59(UTC)
moj prvi porodjaj je zavrsio carskim rezom,ovakvo nesto mi je totalno nepoznato ,a sada zelim ovu trudnocu da zavrsim ako budem mogla prirodnim porodjajem ali obavezno uz epidural...:) moje misljenje je sto da boli ako ne mora:)

: Dorka - 4. februar 2009 10:21:14(UTC)
Zanimljivo videti iz drugog ugla,sam prizor nije bas najlepsi ali ceo dogadjaj je predivan.

: medy24 - 3. februar 2009 10:19:33(UTC)
joj ovo je strava dobroooo zivjele bebice i njihove mamice zivjele

: Natasa - 27. januar 2009 20:19:20(UTC)
hmm ja sam se porodila carskim rezom pa mi je ovo nepoznanica, potresla sam se, ali to je priroda.

: bonika - 25. januar 2009 22:15:35(UTC)
Ja sam se pre osam meseci porodila, prirodno. Pre porođaja pogledala sam nekoliko snimaka i baš se uplašila! Moj porođaj bio je fantastičan, valjda zbog dugog išćekivanja nisam ni osetila bolove toliko jake da bih morala da se "derindžam"! Zaista, nemojte se toliko plašiti, nije baš tako bolno, kontrakcije su meni bile kao predmenstrualni bolovi, a napon kao nagon za nuždu! Sve se završilo za neka tri sata! Preporučila bih knjigu Klub debelih žena, nasmejaće i pripremiti vas za porođaj, meni je pomogla! Pozdrav i srećno

: bonika - 25. januar 2009 22:12:43(UTC)
Ja sam se pre osam meseci porodila, prirodno. Pre porođaja pogledala sam nekoliko snimaka i baš se uplašila! Moj porođaj bio je fantastičan, valjda zbog dugog išćekivanja nisam ni osetila bolove toliko jake da bih morala da se "derindžam"! Zaista, nemojte se toliko plašiti, nije baš tako bolno, kontrakcije su meni bile kao predmenstrualni bolovi, a napon kao nagon za nuždu! Sve se završilo za neka tri sata! Preporučila bih knjigu Klub debelih žena, nasmejaće i pripremiti vas za porođaj, meni je pomogla! Pozdrav i srećno

: Leonilla - 25. januar 2009 20:53:28(UTC)
..

: jelenahana - 22. decembar 2008 16:45:25(UTC)
Sve je tako lepo, kao u bajci, dobijes napone, bolne kontrakcije i eto ti bebe.
ali ja sam prvorotkinja i ne doziv ljavam to tako, ima razlicitih iskustva, razlicitih organizma, i beba i ne zelim o tome da razmisljam sad, mislim da je rano i osecam da cu uciniti sve sto je u mojoj moci da ne panicim i izdrzim zbog andjelcica, ali sam sigurna da sve zavisi od "Boga i da jedino on moze da sve nas buduce mame opravi.
Hvala na podeljenom iskustvuu i nek su ti ziva, zdrava i napredna deca.

: Mandarina - 1. decembar 2008 14:32:58(UTC)

Slike sam pogledala i procitala sam tekst, ali nisam smela da pogledam porodjaj.....Necu jos da razmisljam o tome. Treba samo da mislimo pozitivno!;]

Ali, svakako Majo hvala na podeljenom iskustvu!

: beby*8 - 30. novembar 2008 15:25:18(UTC)
uf da znate da sam se malo uplasila, ali ne za sebe vec za bebicu... icon_lol

: Natasa - 1. oktobar 2008 14:55:55(UTC)
brrrrrrrrrrrrrrrr

: Ivanela - 11. avgust 2008 18:54:09(UTC)
pogledala sam ovaj snimak prvi put u trudnoci, ali pola zmureci kroz prste, jer sam se plasila. sad sam ga odgledala dva puta pazljivo, naravno rasplakalo me je i naravno setila sam se svog porodjaja, koji bih volela da je neko snimao...meni je to u isto vreme i strasno i velicanstveno.

ovde je neko pitao da li vise bole kontrakcije ili sam izlazak bebe. svaki porodjaj je u necemu specifican i prica za sebe, tako da su meni kontrakcije bile macji kasalj spram epiziotomije i trenutka kad je bebac izlazio.

: mrcka - 10. avgust 2008 16:58:43(UTC)
To sto je babica kazala ima smisla......... Ne znam sta da vam kazem ......... Nisam uplasena..... Valjda se ovo zove stanje soka........ Bilo je brzo i kamo srece da svima bude tako........ Zene moje samo hrabro

: pirgo7 - 4. jun 2008 7:54:52(UTC)
i ja pogledah snima. Bas sam pod utiskom.Nisam preplasena, nekako uzbudjena, ma ne umijem opisati. ...
Nesto me i ne brine hocu li moci i kako cu..Sto bi rekle babice iz Narodnog fronta kad smiruju zene za stolomkoje zapomazu da ne mogu: Ajde, bre, ni jedna nije izasla odavde a da se nije porodila, i ti ces

: mima80 - 2. jun 2008 14:56:33(UTC)
Pogledala sam snimak, sokirana sam, plakala sam kao budala. Toliko mi je prelepo, snazno i strasno u isto vreme. Ne znam sta bih rekla, potpuno sam se izgubila...Nista snaznije nisam videla u zivotu, cini mi se. Uh...

: Standzi - 27. april 2008 17:58:36(UTC)
http://www.youtube.com/watch?v=duPxBXN4qMg

Pogledajte ovo obavezno!

: ALEK2006 - 26. mart 2008 3:49:30(UTC)
Neverovatno, zar ne! zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: nikiilaki - 6. mart 2008 11:57:43(UTC)
Jako lepa slicica andjeo

: MajaN - 6. mart 2008 8:03:43(UTC)
Hel slicica je prelepa!

: mojacuca - 5. mart 2008 8:25:09(UTC)
Pozdrav svima na ovoj temi! Sada sam tek skontala da je neko postavio snimak. Fenomenalno, prelepo, hvala.... Mogu da razumem sve komentare koji su sledili, ne mogu svi to da svare. Ma odusevila sam se!!! :))) Naravno odmah sam prosledila muzu link i rekla da ce videti nesto lepo, he,he,he ;)

: Bambina. - 3. mart 2008 18:16:12(UTC)
Kaype, bas je lepa slicica!!!! Super sto si je postavila

bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: Medvedic - 3. mart 2008 17:42:49(UTC)
Preslatko!!!

: Kaype - 28. februar 2008 18:27:29(UTC)

Da ne otvaram novu temu, evo jedne zanimljive slike da vidite, otprilike kako se beba smestila u stomaku! 

: Melani - 12. februar 2008 19:18:29(UTC)
Ukucaj u pretrazivac rijec "porod" i izbacice ti gomilu videa....

Pozdrav,
M.

: zhunga - 12. februar 2008 15:37:39(UTC)

blago ovim zenicama, kakav lak porodjaj! samo da bude tako lako! :) :) :) :)

mama malog borisa: ne mogu nista da nadjem na mojvideo, sta treba da se ukuca pod nadji?  caos caos

: mama malog Borisa - 6. februar 2008 7:45:55(UTC)
na sajtu www.mojvideo.com ima dosta video snimaka i prirodnog porodjaja pa cak i carskog reza....uzivajte!

: lillyblue - 6. februar 2008 6:57:24(UTC)
Kakav dobar porodjaj icon_razz
"ajmo sve tako!!! Lepo i lako icon_razz

: idealna losa - 6. februar 2008 3:10:27(UTC)
Hvala Melaniii :-*
sacu da ga danlodujem:))

: Mary - 5. februar 2008 21:14:28(UTC)
http://www.youtube.com/w...v8ZjT08w&feature=related

: Melani - 23. januar 2008 14:57:07(UTC)
Idealna losa, moras da downloadujes Real Player sa neta..
Ovakav sam problem ja imala i rjesila ga :)

Pozdrav,
M.

: Bambina. - 18. januar 2008 7:42:21(UTC)
malo duze traje otvaranje pokusajte opet ali ov puta sacekajte nekoliko minuta caos

: Oblak_u_bikiniju - 18. januar 2008 7:24:45(UTC)
Ni ja ne mogu da ocitam snimak. Ali vidim slike. ZA nekoga ko nikada nije rodio, pratio neciju trudnocu - vrlo sokantno. I prijatno. Shvatite kako hocete. Ne plasim se porodjaja i nadam se da ce biti prirodan i, Boze daj, lagan.

A sto se muza tamo tice - za sada ne vjerujem. Mislim da mm ne bi mogao da gleda ni kako mi vade krv - a kamoli dijete! Ma kakvi. I kod zubara me nerado ceka... Jednostavno ne moze. A i ja sam stava da nije neophodan, mada ga jako volim i kao sto sam jednom bila u muzeju tehnike i zalila sto nije tu on da mu pokazem to, tako mislim da ce mi jako nedostajati dok bude trajalo.
Ima vremena, ja sam "mala" trudnica... Iduce sedmice ulazim u treci mjesec :)

: idealna losa - 18. januar 2008 3:26:01(UTC)
Ne znam zasto ne mogu da otvorim link i vidim porodjaj smrc icon_cry

: teana - 3. januar 2008 11:54:10(UTC)
SVAKA CAST! respekt
Ovo me je potsetilo na moj porodjaj ustvari dva i samo sto nisam zaplakala, mislim da cu da rodim i trece hmm .

: glamchick - 16. decembar 2007 22:28:59(UTC)
Evo i ja da se oglasim... :)

Prvo da kazem svaka cast Maji sto je svoje iskustvo podelila sa mnogim zenama koje se plase porodjaja jer ne znaju sta ih ceka!

Ipak, ja nisam pristalica toga da muz prisustvuje porodjaju. Ne bih sada sirila temu, jer svako ima pravo na svoj izbor, ali eto to je moje misljenje... Mislim da je bezveze da ulazimo uopste u polemiku o tome... :)

Ja sam se porodila carskim koji sam i prizeljkivala jer sam zelela da beba i ja budemo najsigurnije i da obe prodjemo najbezbolnije. Daleko od toga da sam kukavica, na porodjaj sam dosla u mini suknji i osmehom na licu, trudnoca mi je bila predivna, jurila sam po ceo dan negde, izlazila,...I bila je karlicna, pa je moralo na carski, te se silno obradovah. Ako nekoga bude zanimalo kako i sta oko carskog, rado cu podeliti svoje iskustvo...

I to je bio moj izbor u dogovoru sa doktorkom naravno. Porodila sam se u Frontu gde su lekari i osoblje bili sjajni! Oporavak je boleo, ali ne toliko mnogo jer sam vec drugi dan sama odlazila do toaleta i setala po sobi i hodniku... Nego, odoh ja od teme :)

majo SVAKA CAST, ali sto bi rekli englezi to nije "MY CUP OF TEA"

Veliki pozdrav!

: devana - 5. decembar 2007 11:30:15(UTC)
Hvala, hvala, hvala! Kiss

: Kaype - 4. decembar 2007 20:49:25(UTC)

Citat:
devana - 4/12/2007 10:11 Malopre sam pogledala snimak i odmah javila muzu da ne znam kako cu ja uspeti da se porodim, tako mi je to sve strasno izgledalo. Onda sam se malo zamislila i shvatila da i pored sveg straha ne postoji nista na svetu sto bi moglo da bude vece, znacajnije i lepse od donosenja sopstvenog deteta na svet. Svi mi kazu da su kontrakcije najstrasnije, njih sam se najvise i plasila, ali mislim da pogled na svoju bebicu vredi svakog bola na svetu! Videcemo kako cu se ja provesti, nadam se da cete biti tu...:) Mislim da cete mi biti potrebne:)

Draga Devana, ono sto si videla na tom snimku to na svom porodjaju neces videti, jer ti to polozaj ne dozvoljava. Kontrakcije bole ali se i podnose, dakle sve to, veruj mi, nije nista stasno! Kad beba krene vec ce te sve manje boleti a kad se rodi neces osetiti vise nikakvu bol!

Mi smo tu, kad god ti zatreba!!!

:-*  

: Vucko - 4. decembar 2007 18:57:04(UTC)
Drage moje buduce mame!

Kada sam ostala trudna posle dugo dugo iscekivanja i pokusavanja mojoj sreci nije bilo kraja. Do pred sam kraj trudnoce ja nisam ni razmisljala da li porodjaj boli, kako cu proci. Tek pred kraj pocela sam sa pitanjima i svaka zena koju sam pitala mi je rekla da se ne seca koliko ju je porodjaj boleo i da i ako boli sve prodje kada se vidi svoje dete. Ja sam ocigledan primer da nema pravila. Meni je termin za porodjaj bio oko 29.12.2006. 21.12. sam otisla na CTG i na pregled i tada mi je lekar rekao da nema sanse da se porodim pre Nove godine jer nemam ni kontrakcije, a bila sam otvorena pola prsta. Medjutim to kod mene nije vazilo nista jer sam vec sledece jutro dobila kontrakcije. Tokom celog dana sam ih imala na nekih 15 minuta i to nije nista strasno. Zacas prodje. Medjutim meni su naglo sa 15 presle na 7 minuta, a to se desilo negde oko pola pet ujutru. U bolnici sam bila pre sest, a porodila sam se u 9 i 40. Secam se da me je na putu u bolnicu stomak jako boleo. To je bol koji sada ne mogu da opisem. Iz ove perspektive veci mi je sok bio prijem u bolnicu nego sam porodjaj. Dobila sam epidural koji svim buducim mamama iskreno preporucujem ne zbog toga sto se ne oseca bol (na samom kraju epidural iskljuce tako da sam ja sve osetila, sto je i bolje) vec zbog opustenosti koju osecas u tom trenutku. Sto se tice samog porodjaja boli, ali najiskrenije kada bebica izadje to je najvece olaksanje koju zena moze da oseti. Nemojte da Vam bude cudno ako Vam posle porodjaja bude hladno i ako se budete tresle kao da imate groznicu. To je sasvim normalno. Ja sam se tresla i plakala jedno sat vremena posle porodjaja. Eto to je moje iskustvo. I da sto je najbolje od svega u celoj prici pored toga da sam rodila lepo i zdravo musko dete koje 23.12.2007. puni godinicu dana, obzirom da sam prvorotka i to starija (imam 32 godine) nigde se nisam pocepala, niti sam secena, tako da sam iz bolnice prakticno izasla kao nova zenska. Zelim Vam svima da prodjete kao ja i da dozivite ovo sto ja sada imam jer niko Vas u zivotu nece voleti i pogledati sa tolikim obozavanjem kao svoje dete.

: devana - 4. decembar 2007 6:11:27(UTC)
Malopre sam pogledala snimak i odmah javila muzu da ne znam kako cu ja uspeti da se porodim, tako mi je to sve strasno izgledalo. Onda sam se malo zamislila i shvatila da i pored sveg straha ne postoji nista na svetu sto bi moglo da bude vece, znacajnije i lepse od donosenja sopstvenog deteta na svet. Svi mi kazu da su kontrakcije najstrasnije, njih sam se najvise i plasila, ali mislim da pogled na svoju bebicu vredi svakog bola na svetu! Videcemo kako cu se ja provesti, nadam se da cete biti tu...:) Mislim da cete mi biti potrebne:)

: sanndra_bgd - 1. decembar 2007 12:31:55(UTC)
icon_eek icon_eek icon_eek

Snimak je...ne znam...plasim se icon_eek

: mamajac - 28. oktobar 2007 19:05:48(UTC)
Evo ga glavni akter ;) Nabasala posle duze vremena, pa vidim tema je jos aktuelna.

Dacika, treba ti Real Player, skini ga sa www.real.com i mocices da vidis.

lillyblue, bas me obradovala reakcija tvog dragog! Izuzetno je kad on unapred zeli da bude tamo. Moj isprva nije hteo, i nije bio na prvom porodjaju. Na drugi je dosao, ali se u pocetku neckao. Sada mu je bezmerno drago sto je bio tamo i napravio ove snimke, i kaze da bi isao i na treci porodjaj :))) A ja rekoh da mora prvo da menja zenu jer ja vise ne radjam! :) Imamo dva mala decaka-djavola sa razlikom od 15 meseci, i bog'me se porodjaja rado secam kao lakseg dela roditeljstva! :)

unicorn, reakcija ti je odlicna, nema cega da se plasis. Slike jesu prave bas da pokazu kako JESTE a ne kako su cesto upakovane na tv emisijama ili filmu. Nije cilj ikoga zaplasiti, nego se dobro pripremiti, imati realna ocekivanja, i tako se necete razocarati. Covek (zena) nije ni svestan koliko moze, i kad misli da ne moze. Ja sam prva padala u nesvest na obicnom davanju krvi, a ne daj boze da vidim neku ranu! Dok sam ja bila trudna sa prvim detetom bas sam trazila da vidim slike porodjaja jer nikako nisam mogla da zamislim kako "to" tehnicki izadje ;) i nasla sam svasta po netu. Ako te zanima jos, samo ukucaj "labor video" ili "delivery video" ili nesto slicno u Google, i dobices svasta. Ima snimaka i iz donjeg ugla, i opet nije tako strasno za pogledati kao sto se mozda cini. I da, sam izlazak bebe NE boli. Neverovatno zvuci, ali tako je. Bole kontrakcije - blago, pa sve jace, pa jaaako, pa naaaaaaaaaaaajjace i onda krenu naponi - sto je skroz drugaciji osecaj od kontrakcija, kao da ti se kaki, bukvalno, i beba se radja u tim naponima. Naponi dodju spontano, a porodilja treba da im pomogne i da se i sama sto jace napinje. Naponi nisu neosteni, ali ne mogu reci da bole. To je neki cudan osecaj, kao da ces da iskakis nesto veliko, d'izvines na opisu, ali to je najpribliznije. Uglavnom kad krenu naponi kontrakcije prestaju, tj. dosta oslabe. Materica se konkrakuje i neko vreme nakon porodjaja, ali jako blago, to skoro i ne osetis. A i tad je vec sve gotovo, i puna si novih, mnogo jacih utisaka.

Svakoj zeni iskreno zelim da iskusi snagu prirpdnog porodjaja, to je nesto za sta ce muskarci uvek biti uskraceni.

Pozdravi!

: Mistery - 18. oktobar 2007 6:28:34(UTC)
Unicorn, mene su samo kontrakcije i boljele. Sam porod traje minutu i maciji je kasalj naspram kontrakcija.

: unicorn - 18. oktobar 2007 6:23:23(UTC)
Kao prvo, moram da vam kažem da sam već više puta htjela da pogledam snimak, ali me je bilo strašno strah, jer ću uskoro postati mama po prvi put i nisam samoj sebi htjela da pravim zbrku u glavi, niti da stvaram neku vrstu traume prije samog čina porođaja, jer ipak nemam iskustva u tome. Ne kažem da je porođaj za mene trauma, nego jednostavno nisam nikada dobila ovako detaljno objašnjenje kako to sve ide, pa eto...
I sada, kada sam ispratila mm na posao, javila se u meni želja da to vidim i moram vam priznati da mi je prvih 10 sekundi bilo pravo teško gledati, ali ostatak kada bebica potpuno izlazi i kada prvi put počinje plakati - krenule su mi suze na oči, od neke neizrecive ljubavi i sada jednostavno jedva čekam!!! Isto tako vam moram priznati da sam definitivno odlučila da neću gledati "dole" kada ako Bog da budem rađala, jer ne mogu da podnesem da gledam krv, a malkice su me prestrašile slike"odozdo" sa Majinog porođaja, ali sve u svemu želim i sebi ovako brz porođaj (kao i svim ženama), jer sam se naslušala dosta priča kako je to sve "j**eno bolno)...
Pitanje za one koje su već mame: Da li je stvarno istina da kada beba izlazi manje boli od kontrakcija, pošto vidim da su to neke od članica napisale u svojim postovima. Puno bi mi značio iskren odgovor, jer kada ovako gledam ovaj snimak, nekako mi je nelogično da ne boli...

Ah, da, mm želi da prisustvuje porođaju, što me zaista raduje i pruža mi dodatnu snagu, jer stvarno ne želim biti okružena samo totalnim strancima pri dolasku naše curice na svijet. Šta mislite, da mu pustim ovaj snimak?

: cicanich - 16. oktobar 2007 23:18:13(UTC)
svaka cast, draga!!!

: lillyblue - 16. oktobar 2007 19:21:57(UTC)
ja sam ceo dan maltretirala mm da gledamo zajedno snimak i upozoravala ga da ce mu mozda pozliti i da ce mu se neke scene gaditi itt. Pri tome sam ja bila hrabra i odlucna u zelji da pogledam snimak. Elem, kad je snimak poceo ja sam osetila kako sve vise bledim i kako mi nije dobro :) icon_eek A on, odusevljeno je posmatrao, i na kraju kad je dete izaslo rekao" jaaaaao, vidi beba!"icon_rolleyes Ne treba da vam govorim da je posle otrcao u kuhinju da mi doda secera i vode. icon_eek buljavko

: dacika - 16. oktobar 2007 9:19:03(UTC)
A STO JA NE MOGU DA VIDIM SNIMAK!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????''

: Bole - 9. oktobar 2007 14:16:07(UTC)
CAO! JA NEMAM SNIMAK SVOG PORODJAJA ,ALI ZATO IMAM ISKUSTVO :-)! PRODILA SAM SE 29.9.2007 U 14:30 . PORODJAJ JE TRAJAO 2 SATA . INACE KONTRAKCIJE SU POCELE U POLA 3 IZJUTRA TAKO DA SE NISAM USUDJIVALA DA ODMAH IDEM U BOLNICU VEC DA IZDRZIM KOLIKO MOGU ,TAKO DA SAM IZDRZALA NEKIH 8 SATI ALI KAD SU POCELE KONTRAKCIJE DA BUDU UCESTALIJE ,DUGE I JACE ONDA SMO KRENULI ZA BOLNICU.
KADA SAM STIGLA REKLI SU MI DA SAM SE OTVORILA 5 PRSTA I DA CU UBRZO. I TAKO JE I BILO. NE BIH DA NIKOG PLASIM ALI SVAKA TRUDNICA SE PORADJA NA SVOJ NACIN .NEKOGA BOLI MANJE NEKOGA VISE. MENE SU RASTURALE KONTRAKCIJE(KAD POGLEDAM SAMO ONE I BOLE,SAM PORODJAJ KAD IZLAZI GLAVICA I OSTALO JE NEKAKO BEZBOLNO). I RADJENA JE EPIZIOTOMIJA JER MI JE MALO TEZE ISLO TO NAPINJANJE I GLAVICA MOG MALOG JE BILA VEJIKA:-) .I TO SE NE OSETI NA SAV ONAJ BOL. SIVENJE JE ISLO BRZO I NIJE BOLELO.INACE PORODILA SAM SE U GRADCKOJ BOLNICI ,DOKTOR KUSLJEVIC I BABICA SLAVOJKA SU BILI MOJI ODGOVORNI:-) . RODILA SAM SINA OD 4KG I 53CM I ZOVE SE KRISTIJAN LUNIC. U BOLNICI SMO BILI 4 DANA . USLOVI SU ONAKO ,HRANA JE ONAKO ...(MISLIM STA OCEKIVATI U BOLNICI) ...JEDINO NEORAGANIZACIJA SVIH SESTARA I BABICA. SVAKA IMA SVOJE METODE A MI JADNE NEZNAMO KOGA DA SLUSAMO. BILA SAM NA 1 SPRATU U SOBI SA JOS 2 MAME(KOJE SU TU BILE 8 DANA) .DONOSILI SU NAM NASE BEBE -KIFLICE NA PODOJ NA SVAKIH TRI SATA I DRUZILI SMO SE OKO SAT VREMENA MAX. SVE U SVEMU JE BILO OK , I ZAVRSILO SE OK .NAJSRECNIJI SMO BILI KAD NAS JE TATA SACEKAO ISPRED BOLNICE I OTISLI SVI ZAJEDNO KUCI KAO PRAVA PORODICA. SAMO NAPRED BUDUCE MAME I HRABRO ! TREBA SE BORITI ZA OVAKO NESTO! A BOL! TO PRODJE!

: Sanja_Bg - 5. oktobar 2007 17:05:43(UTC)
Ovo je jako dirljiv trenutak.....gledajuci kako jedno malo prelepo stvorenje dolazi na svet..........Stvarno nemam reci...
Stvarno je predivno.......
Mene to tek ceka,a kada dodje do toga znam da cu moci da racunam na sve vas za savete........
Ja mislim da muz treba da prisustvuje porodjaju ipak je to najvazniji trenutak u zivotu svakome ko postaje roditelj.......Pa i njemu.......

: biki - 30. septembar 2007 17:43:48(UTC)
Citat:
kika - 22/3/2007 04:35

HVALA MAJI.
PRELEPO. OVO JE PORODJAJ KAKAV SE SAMO POZELETI MOZE. SVE JE TU, KONTRAKCIJE, NAPONI, BOLOVI, ISKUSTVO, VITKA TRUDNICA,EJ 9 cm,( A JA 3650g IZBACILA SA 7cm), FENOMENALNO, DABOGDA SE SVE OVAKO ISPORADJALE, I JOS BEZ EPIZIOTOMIJE, I JOS I TATA SNIMA.
HVALA TATI.

Da porodjaj kakav se samo pozeleti moze a ne kao moja dva porodjaja koja su trajala od 10h-15,30 :( ,a da ne govorim o celokupnoj drami u toku samog porodjaja i posledica koje su me snasle posle oba i da sam ja izasla iz sale tek u 20.00h..No Bogu hvala te su deca ziva zdrava i rastu kako i treba.
Sad i kad bi htela trece dete,nebi mogla da iznesem a da ne odlezim svih 9 meseci.

: Mom - 30. septembar 2007 15:54:52(UTC)
Odlicno, svaka cast mami, lak porodjaj. Ovako nesto samo da natera mame da cesce radjaju.
zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

Pozdrav

: crvena sonja - 29. septembar 2007 20:16:43(UTC)
Ja sam zaplakala kad sam gledala,setila se svog skoro isto samo sto sam morala puno vise da guram.
Ma nista nije strasno posle se sav bol zaboravi kad vidis svog andjela.

: gagana - 29. septembar 2007 19:18:15(UTC)
svaka cast sto si dala da vide svi! za mene nista strasno!za toliko vremena sam se i ja porodila.imala sam uzasne bolove,jako sam se derala,a bas ovaj zadnji cin,tj.kada sam osetila glavicu moje bebe nista me vise nije bolelo,niti sam pustila glas!ovo je gledao i moj muz,a inace bio sa mnom na porodjaju!i da se porodim jos sto puta i onda bih zelela da on bude pored mene!!!!!

: gocica - 3. avgust 2007 1:32:16(UTC)
Jao sto bih ja volela kad bi moj drugi porodjaj protekao tako lepo... ;]
Pre prvog porodjaja jeyila sam se od same pomisli na brijanje,klistiranje...ali nekako kad sam dosla tamo tako mi je sve to bilo prirodno i normalno...i ni dan danas nemam ni trunke uzasavanja na tako nesto jer to je najlepsa i najprirodnija stvar na svetu bravo
cak sam gledala i fotografije sa porodjaja"sa prave strane" i nisam osecala ni stid ni gadjenje jer kao sto rekoh TO JE NAJLEPSA I NAJPRIRODNIJA STVAR NA SVETU bravo bravo bravo zagrljaj zagrljaj zagrljaj :-* :-* zaljubljen zaljubljen

: andjelam - 3. avgust 2007 0:44:29(UTC)
slike su "da se najezis"

: andjelam - 30. jul 2007 19:02:17(UTC)
ej kako da otvorim novu temu kao ono trudnoca , pre trudnoce , .....

: andjelam - 30. jul 2007 19:01:10(UTC)
joj snimak nemogu da gledam nije mi nesto instalirano a od slika mi je doslo da se ispovracam (izvinite na izrazu) icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: mikica - 30. jul 2007 17:47:01(UTC)
andjelam na prvoj stranici,prvi post

: andjelam - 30. jul 2007 14:15:45(UTC)
a gde se nalazi taj snimak :?:

: Mistery - 20. jul 2007 15:01:23(UTC)
I ja sam tek sada naletila na ovu temu.
Snimak nisam pogledala, niti zelim. Nemojte pogresno da me shvatite, ali to ne mogu da gledam, kao sto ne mogu da gledam ni kada se na tv npr. prikazuje operacija ili bilo sta drugo sto je vezano za krvi, veliku bol, patnju itd. Takođe, nikada ne bih voljela da se moj porodja snima, a pogotovo da ga gledaju meni nepoznati ili jos gore, poznati ljudi. Mislim da je to dio moje najosjetljivije intime, koji ne bih podijelila ni sa rodjenom majkom ili sestrom. Medjutim, ne osudjujem druge koji misle drugacije :) Hvala Bogu na razlicitostima :)
Kada sam bila trudna, imala sam silnu zelju da mm bude samnom na porodu, ali to u bolnici gdje sam se poradjala, nije dozvoljeno, tako da nije mogao uci, kao ni bilo ko drugi od clanova prodice. Kada sam tek usla u salu bilo mi je zao, a kasnije mi je bilo drago. Shvatila sam da ne zelim gledati svoje najblize kako prezivljavaju moju patnju (iako mi poradjaj nije bi tezak, ali je kao i svaki drugi, ipak bolan) a ne mogu mi pomoci. Osim toga, uz njih bi se raznijezila, trazila bih neku vrstu pomoci, za koju znam da ne mogu dobiti, i time situaciju ucinila tezom. Ovako, znala sam da sam prepustena sama sebi i da sve zavisi samo od mene. Imala sam mnogo vecu snagu, nego sto bi da je neko od mojih blizih bio tu. Takođe, za vrijeme cijelog porodjaja zatvorila sam oci i nisam gledala sta doktori i sestre cackaju i rade. Nisam htjela da znam, nisam htjela da vidim krv od koje znam da bi se onesvjestila ili pocela vristati u panici. Bila sam na svom zamisljenom happy place i nastojala da iskljucim bol koju sam osjecala. Dosta mi je polazilo za rukom. Sigurna sam da bi bilo mnogo drugacije (tj. gore:) da je mm mogao prisustvovati i da sam gledala sta se desava samnom.
Ali isto tako, znam da nismo sve iste. Mozda je neka od nas upravo jaca u tim trenucima kada su njeni najmiliji uz nju, mozda voli gledati i pokazivati snimke svog poroda.

: Verica - 20. jul 2007 14:04:32(UTC)
Jao, ja sam tek sada naletela na ovu temu. Nisam uspela da pogledam snimak, nikako da podesim tj. "skinem' program, ali od same price i slika sam vec sva u suzama. Ovo je divno, idealan porodjaj. Zelim svim trudnicama koje se poradjaju ovih dana bas ovakav lep porodjaj. Veliki pozdrav Maji i njenoj porodicizaljubljen zvezda Jecco hvala cvecko

: Bambina. - 29. maj 2007 20:05:57(UTC)
Majo, hvala ti!!!!
Prvi put sam videla porodjaj i sada imam buru emocija!!!! I strah me je i mislim da je prekrasno i place mi se od srece i sta sve ne!!! Sve u svemu, drago mi je da sam ovo videla!!!!

Stvarno, svako u spostvenom aranzmanu treba da se organizuje. Neke trudnice bi vodile muzeve, neke ne bi, neki ocevi nece da idu a drugi hoce. Pa lepo, sve je OK dokle god imamo izbor, ma kakav on bio!!!!
Ja sam uvek za IZBOR, a mi porodicno tj. mm i ja, cemo se dogovoriti.

: Gost - 22. maj 2007 7:28:00(UTC)
Bravo Majo! Ja sam isto odgledala s mm i on se odusevio, a ja bila zgranuta,sva sam se bila uspanicila. Sad posle svega mogu da kazem da je mm bio samnom na porodjaju i da mi je puno znacilo njegovo prisustvo, naravno sve je to ispalo mnogo lepo jer su ga lekari kao uposlili da mi pridrzava jednu nogu, tako da on nije imao vremena ni da se eventualno gadi, ni plasi, ni bilo sta ( dobro i nije od tih), ipak osecao se jako vazan sto i on ucestvuje u svemu tome i sto je deo toga, samo mu je bila malo frka da presece pupcanu vrpcu pa je odustao od toga, na moju veliku radost, mada mu to nikad ne bi priznala da je uradio( ali u tom trenutku kad su ga pitali jer hoce da presece, ja sam osetila ogromnu ljubomoru( i sad me blam od toga) da me cak i on koga toliko volim odvoji od tog malog bca s kojim sam delila 9 meseci i dobro i zlo).

: Gost - 22. maj 2007 0:06:00(UTC)
sto se prisustva muza tice - mm je bio sa mnom i ne bih to menjala ni za sta na svetu. ja sam imala epidural, nista nije bolelo, a on je bio super. ako neki tata misli da ne bi mogao to da podnese i da bi samo pravio problem, onda i ne terba da bude tu. ali mm nije bio takav, bio je sjajan (mada i sam kaze da ne bi bio takav da ja nisam imala epidural). ja bih se osecala pokradenom, kao da nesto tu nedostaje, da u trenutku kad sam ugledala NASE dete on nije bio tu da sa mnom podeli tu buru emocija. meni je to bilo vaznije od bilo cega, da kao sto mamajac kaze, mi budemo u tom trenutku celina.
ali to ipak svako treba za sebe da odluci ako ce muz da pada u nesvest - mozda ipak onda treba zrtvovati taj trenutak koji, opet kazem, ja ni za sta ne bih menjala. a sad je poskupeo s 4500 na 15000. a epidural s 5000 na 10000. ipak, ako necega budem morala da se odreknem zbog para, to ce pre biti epidural

: Gost - 22. maj 2007 0:02:00(UTC)
Evo drage moje da postavim sveze informacije za nasu neiscrpnu temu, izvor je B92 i trudnicama ce biti dobro dosle:

Oterati očeve iz porodilišta
21. maj 2007. | 13:35 -> 18:18 | Izvor: B92
Beograd -- V.d. direktor klinike Narodni front Dušan Stanojević kaže da je cena prisustva očeva na porođaju povećana jer je lekarima to problem

Gostujući u Vestima TV B92, Stanojević je kazao da bi povećanje cene usluge za prisustvo oca na porođaju sa sedam na 15 hiljada dinara trebalo da „otera“ očeve iz sale za porođaje, jer se u GAK–u dnevno porodi oko dvadeset žena, što podrazumeva i prisustvo 20 očeva, i izaziva neprijatnost kod lekara.

Takođe, on je kazao da je epiduralna anestezija vanstandardna usluga i da podizanje cene na 10.000 dinara treba da spreči mogućnost dogovaranja pacijenta i lekara za koju će cenu anesteziolog pacijentu učiniti uslugu i dati mu epiduralnu anesteziju, što bi takođe trebalo da spreči korupciju u zdravstvu.

"Da bi bolnica dala tri hiljade izvođaču radova, ona može maksimalno da da jednu trećinu novca od onoga što naplati. Dakle, to je zakonski. Ako bolnica naplati 9.000, ona može samo 3.000 da da anesteziologu. Da može više, cena bi bila manja. Dakle, vas verovatno interesuje otkud još ona hiljadarka, od 9 do 10.000, zato što u celom procesu učestvuje i anestetičar, koji dobija 200 dinara. Znači, to je razlog zbog čega je cena tolika."

Inače, kao vanstandardna usluga pri porođaju, u Ginekološko-akušerskoj klinici u Beogradu prisustvo oca naplaćuje se 15.000 dinara. Ministar zdravlja očekuje da, na već zakazanom sastanku sa direktorom GAK-a, sazna više detalja o razlozima za novi cenovnik.

Srbija srbenda

icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek

: Gost - 21. maj 2007 23:06:00(UTC)
Evo tek sada sam i pogledala snimak i jedino sto mogu je da ostanem fascinirana Majinim herojskim drzanjem!Bravo!
Prvi put u zivotu sam videla porodjaj i zaista boli kada se i samo posmatra...Drago mi je da sam to pregrmela i zadovoljna sam svojom reakcijom...

: Gost - 18. maj 2007 17:43:00(UTC)
Naravno potpuno je individualan dozivljaj porodjaja za svaku buducu mamu i to postujem...
Iskreno mislim da u nasoj bolnici prisustvo supruga na porodjaju nije dozvoljeno ali da jeste ja bih svom suprugu dozvolila da on sam odluci o tome da li zeli to ili ne...Ukoliko zeli mislim da ne bih imala prava da mu zabranim to jer je i njegova beba koliko i moja i da njega nije bilo ne bih ni ja imala tu bebu...Opet, sa druge strane ne bih ni ja sama insistirala da bude tu vec bih mozda bila vise skoncentrisana na sam porodjaj bez njega...
Poljubac za sve one koje se poradjaju ovih dana.... :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

: Gost - 11. maj 2007 16:12:00(UTC)
Joj nije bas prizor koji je za gledanje.Uf mozda cu drugacije misliti kad ja prodjem kroz to, ovako je umesan strah pa mi je strasno.

: Gost - 11. maj 2007 15:26:00(UTC)
Svaka cast za snimak icon_lol

Ja sam isto Maja i brzo sam se bas porodila za svega 15 minuta, nisam mogla da zamislim kako je to izgledalo sa donje strane, covece bas je pomalo jezivo (ja nepodnosim te doktorske radnje icon_razz ), ali opet je osecaj najlepsi na ovom svetu i nemoze se poredi nisacim.

Svaka cast za snimak (opet) bravo

: Gost - 11. maj 2007 12:48:00(UTC)
sada je bas bilo na nemackom tv . rtl.
porodjaj ,muz je prisustvovao, sve se snima za tu emisiju.
dibro je reagovao.
samo sam videla na kraju,.kada je beba izasla vani.
i kada su je odmah stavili mami na grudi.
i uvili u peskir.
nije bilo gadno za gledanje.

: Gost - 2. april 2007 20:09:00(UTC)
MAMAJAC bravo bravo bravo bravo

VALA BAS, SVAKO U SOPSTVENOM ARANZMANU :)

SAMO VI TOLIKO LEEEEEEEEEEEEEEEEPO PRICATE O TOME, DA MI DODJE DA SLEDECI PUT PROBAMO ZAJEDNO.........PA LAKO CU GA ZAMOLITI DA IZADJE....ILI CE LAKO ON IZACI, AKO OSETIMO DRUGACIJE.....
JOJ, KAD BI BAREM DO KRAJA GODINE OSTALA TRUDNA......

: Gost - 2. april 2007 16:08:00(UTC)
Tako je mamajac :-*

: Gost - 2. april 2007 13:16:00(UTC)
Vidim, polemiše se oko pristustva muža na porodjaju. Evo, kao glavni "glumac" ;) ovog filma da kažem i ja koju.
Moj dragi nije hteo da ide na prvi porodjaj. Ja ga pitala da li hoće, on iskreno rekao da bas i ne bi. I ok. Bez nekog velikog objašnjavanja zašto tako želi, i zasto ja želim da bude tu.

Onda se porodih. Svako k'o je osetio prirodan porodjaj mora da se složi da je to potpuna gužva raznih novih, jakih osećanja. Ne jakih, prejakih. Ne mislim samo na jak bol, već na snagu celog tog čina, trenutak kad se nova dusa radja, to je jezivo koliko tu ima emocija. Žao mi je mnogo sto muž nije bio pored mene tada. Osoblje je tu da stvar odradi "tehnicki", nedostajalo mi je da imam sa kim da delim jačinu tih trenutaka.

U drugoj trudnoći smo pričali o njegovom prisustvu, i on je rekao kako ne bi da me gleda kako se mučim, kako misli da ne može da mi pomogne itd. Tad ja videh da on uopšte ne može iz mog ugla da posmatra stvar i da je pogrešio u pristupu. Pa ne mislim ja da on treba da mi bukvalno pomaže i da upija bol mojih kontrakcija! Niti da mi treba publika za izigravanje mučenice i paćenice! Treba mi da je neko moj, koga mnogo volim, tu pored dok je tesko, da vidi i dozivi tu snagu prvog bebinog placa, ma samo za ruku da me drzi, da podeli sa mnom suze radosti... I pošao je sa mnom na drugi porodjaj. I bilo je MNOGO LEPO. Premašio je sva moja očekivanja, bio je stvarno pribran i koristan, jos je i taj snimak napravio. Verujte da nisam uopšte znala, tj. mislila sam da će samo napraviti par fotki, skroz sam zaboravila da aparat može i filmić da snimi. Žao mi je samo što nije ušao na vreme nego kad je porodjaj vec krenuo, al' to je zivot.

Ljudi, porodjaj je prirodna stvar, baš kao što je i sex prirodan, odrastao zreo muškarac ne bi trebalo tu ičega da se gadi niti žena da se stidi. Ljudsko telo je i dalje veliki tabu, nažalost. Taj novi život koji stiže je naš proizvod, samo naš, moj i njegov. Sasvim mi je normalno da mi ostanemo ta celina i tada, kad se beba radja. Mamu i sestru bezmerno volim, ali ne bih ih na porodjaj zvala.

Opet, ovo je samo moje misljenje, ko misli da ce mu uz sestru biti lakse - što da ne?

Pozdravi!

: Gost - 2. april 2007 12:41:00(UTC)
Nema tu puno objasnjenja zasto nisam zato da mm prisustvuje porodjaju!Jednostavno mi nije prirodno pa neka se ljuti ko hoce!

: Gost - 2. april 2007 11:12:00(UTC)
Ovi kod nas jos nisu uveli to da muz moze da prisustvuje porodjaju.Ne mogu ni posjete.

: Gost - 31. mart 2007 15:29:00(UTC)

Kiko  

Ja sam prvo zelela da muz prisustvuje porodjaju, ali sad ga vidim da on bi ali... tako da cu pristati i na opciju da je samo samnom dok ne odem u porodjajnu salu. Sto da ne. Iako bi mi puno znacilo da ipak bude kraj moje glave, da mu psujem sve po spisku kadtedovatim , bolje njega da psujem nego osoblje tamo. Hehehe! Salim se. Ali nece mi ni biti jako zao ako ne moze da prisustvuje tom radjanju.

: Gost - 31. mart 2007 0:12:00(UTC)
O BOZE, OTKRILA SAM NAJSLABIJU TACKU MOG VELIKOG VOJSKOVODJE.
I TO USRED FORUMA kreten kreten kreten kreten kreten kreten kreten

: Gost - 31. mart 2007 0:10:00(UTC)
TO SU MOJE NAJISKRENIJE I NAJINTIMNIJE MISLI U VEZI SA TIM SADA....

UGLAVNOM SAM UVEK MISLILA TAKO, SAMO SAM JEDNOM DREKNULA "JA ISTISNULA IZ SEBE TRI KILA I 650, A TI URLAS ZA JEDNU BUBULJICU OD 3 GRAMA !!!!" batina batina batina batina batina batina batina batina

A ON JE URLAO "ALI OVO JE PROTIVPRIRODAN BOL, A PORODJAJ JE PRIRODAN!!!!" uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid uzid

MUSKARCI........ALI ON JE DIVAN VODJA COPORA I JA GA ZAISTA OBOZAVAM, I TOLIKO JE ENERGICAN I SPOSOBAN, AL IMA ETO PROBLEM SA CEDJENJEM , ISTISKIVANJEM , SVEGA TEZEG OD 1 GRAM. respekt respekt respekt respekt respekt respekt

: Gost - 30. mart 2007 16:23:00(UTC)
kika...prelijepo receno . Bravo! respekt

: Gost - 30. mart 2007 16:22:00(UTC)
Svaka cast ....Nism ni ja za to da muz prisustvuje porodjaju... Nije lijepo da vidi kako se zena muci, kako joj se tijelo i neki djelovi "mijenjaju" icon_eek Ne ne...
Ima neke stvari koje nisu za njihove oci. A i oni to tesko podnose , jer dokazano je da su muskarci slabiji pol....da se boje doktora i da su po tom pitanju vece kukavice. Pa onda , zasto im priredjivati tu "scenu" ...Sad bi neke zenske rekle ...PA DA VIDI KAKO SMO SE NAMUCILE! Bljak ...Ja se ne slazem s tim...Nikad nisam voljela da izigravam Pacenicu , zasto??? Zna on dobro i da ne gleda sta se tamo desava...i tesko mu je...vjerujte...
Ja nemam takvo iskustvo jer sam se porodila carskim rezom, a i ovaj drugi ce vjerovatno biti ....ali svakako nisam za to da muzevi prisustvuju....
Ne svidja mi se ideja.
Strijeljajte me.. batina

: Gost - 30. mart 2007 13:53:00(UTC)
Vasi su barem htjeli da pogledaju,a moj nece ziv.Ma nema sanse da hoce da pogleda,kaze bude mu tesko onda.
sok

: Gost - 30. mart 2007 13:33:00(UTC)
Moj mm je morao ovo da pogleda... i pogledao je. Samo se smeskio a ja jedva dolazila do vazduha. Kaze, pa to je normalno, ne brini se. Ne brinem se ja ali MAJKA PRIRODA JE CUDO....
Jos jednom
SVAKA VAM CAST!

: Gost - 29. mart 2007 18:58:00(UTC)
JU !
PA VI PITALE KARLICU A NE MENE. icon_eek
A JA RAZBALAVILA......CELU STRANU ZAUZELA...... icon_rolleyes

kucam kucam kucam kucam kucam kucam kucam kucam kucam

: Gost - 29. mart 2007 18:53:00(UTC)
MENI NIJE BILO NEOPHODNO NI NJEGA DA DODIRNEM I GOLIM OKOM VIDIM DA BIH SE DOZIVOTNO ZALJUBILA U NJEGA I ZAVOLELA GA VELIKO I DUBOKO.
NAMA SE FATALNA LJUBAV DESILA VEC U PRVIH 20 DANA DOPISIVANJA, U TIH 450 PISAMA, SLIKA, IMALI MSO OSECAJ DA SMO MESECIMA ZAJEDNO, SAMO JE PITANJE KADA CE POSTATI NEIZRDZIVO DA SE NE DODIRNEMO.
ONDA SMO SE 21. DANA DOPISIVANJA UGLEDALI, DOTAKLI, I DUUUUUUUUUUUUUGO LJUBILI, KAO DA SMO CELOG ZIVOTA SAMO TO CEKALI.
NIJE MI NEOPHODNO DA BUDE FIZICKI TU DA BIH GA OSECALA.
JA GA ODUVEK VOLIM I KAD NIJE TU.

: Gost - 29. mart 2007 18:46:00(UTC)
ZASTO SAM SEBICNA?
PA TO JE ONAJ DIVAN LEP NEZAN OSECAJ, NE MISLIM IZ PAKOSTI, NEGO ONAKO, VISE JE TO INTIMNA STVAR U TIM TRENUCIMA, IAKO SU TU LEKARI I SESTRE, IAKO MI JE BILO DIVNO DA GLEDAM MAJIN SAVRSENI PORODJAJ, IPAK, JA NAJISKRENIJE MISLIM, DA NE BIH VOLELA DA ON BUDE TADA TAMO.
VERUJTE, JA BIH VOLELA DA MI TADA NISU POTREBNI NI LEKARI, NI SESTRE, NIKO, SAMO JA ,I MOJA BEBA, CUTIMO, DISEMO, SKUPIMO SNAGU, I URADIMO TO BEBA I JA U SVOM TAJNOM I PRELEPOM DOGOVORU, U NASOJ SNAZI, NA NAS NACIN, BEZ IKOG DRUGOG.ALI LEKARI I BABICE MORAJU. A NIKO DRUGI NE MORA.

SUPER MI JE KADA CUJEM SRECNE PAROVE KOJI SU TO URADILI ZAJEDNO, LEPO JE KADA SU PAROVI U TOME SLOZNI I PRESRECNI.ZAISTA TO POSTUJEM I VOLIM DA SLUSAM TAKVA ISKUSTVA.MENI JE TO MALO CUDNO, PRELEPO I CUDNO.

NAS DVOJE SMO SLOZNI NA OVAJ NACIN, I OVAKO NAM JE LEPO.
PROSTO, MENI BI BILO SUVISNO DA TADA GLEDAM U NJEGA, KADA JE SVA MOJA LJUBAV I SNAGA UNUTRA, A SVI KOJI TREBA DA POMOGNU MOJOJ BEBI, TU SU NA SVOM POSLU, I SVOJOJ SMENI, ODRADICE TO I IDU KUCI DA JEDU SPAVAJU PRICAJU O DESETIM STVARIMA I NJIMA JE TO NACIN DA ZARADE PLATU.KAO STO JA PROKNJIZIM IZVOD, PROKNJIZIM TROSKOVE I SIROVINE, SRAVNIM PAR KARTICA, NAPRAVIM TABELU ZA SLOVENCE, I BLA BLA....CAO DJACI, ODO KUCI.

KADA SAM RADJALA IVU, IAKO JE BIO KOMPLIKOVAN PORODJAJ, JA NIUJEDNOM TRENUTKU NISAM TRAZILA DA MM UDJE, A KADA SU MI TO PREDLOZILI, JA SAM TO ODBILA, BILO MI JE DOVOLJNO STO SAM OSECALA I ZNALA DA MISLIMO JEDNO NA DRUGO. I DA JE ON TU NEGDE, REKLA SAM DA IDE IZ BOLNICE, ZNALA SAM DA JE PAR ULICA ODATLE, NISAM CAK NIKAD UKAPIRALA GDE GLEDA TAJ PROZOR TE SALE, NISAM VIDELA NISTA OSIM NEBA PRED SNEG. I TO MI J EBILO DIVNO, JER SAM HTELA DA RODIM DEVOJCICU,DA LICI NA MM, DA SE ZOVE IVA, PO PESMI KRASIVA KOJU PEVA ZDRAVKO COLIC, I U TOJ PESMI POMINJE SNEG. I TO JE BILO SVE O CEMU SAM MISLILA. NISAM GA NI DOZIVALA, NI PSOVALA, HTELA SAM SAMO DA URADIM SVE STO JE NAJBOLJE DA SE BEBA ( NISAM NI ZNALA DA JE DEVOJCICA) STO LAKSE RODI.

JA SAM SE USREDSREDILA NA NAS DVE, SLUSALA LEKARE, BABICU, ODMARALA IZMEDJU BOLOVA, JA SAM ZAISTA UZIVALA U SVAKOM MINUTU, CAK I KADA SU BOLOVI POSTALI NESNOSNI, JA SAM TO DOZIVELA NORMALNO, I ZNALA SAM DA SMO SVE BLIZE TOM TRENUTKU, I NIKO MI NIJE BIO POTREBAN DA ME DRZI ZA RUKU, ILI DA ME GLEDA, ILI DA ME MAZI.BILA SAM SVOJA I NJENA, I NICIJA VISE. OSECALA SAM DA SAM TADA NASOJ BEBI POTREBNA JA, TAKVA KAKVA SAM, I MOJA SNAGA, I MOJA POSLUSNOST, I SARADNJA SA DR, BILA SAM NEKAKO TIHA I NORMALNA, NISAM TADA TO DOZIVLJAVALA KAO DA RADIM VELIKU I SAVRSENU STVAR, I DA CU SADA JA BITI MAJKA HRABROST, A MM SADA TREBA DOBRO TO DA ZAPAMTI.ISTO TAKO, NIJE MI BIO TADA POTREBAN NI DA BI MI JEDNO DRUGOM POKAZALI LJUBAV, NISMO TADA BILI BITNI MI, TADA SE N A S A LJUBAV POKAZALA N A M A, KADA JE KONACNO ZAKMECALA, TIHO I NEZNO.

MENI JE PORODJAJ ZENSKA STVAR, MAJCINSKA STVAR, I KAZEM, AKO BIH IKADA IKOGA I POZVALA DA BUDE TU KRAJ MENE, TO JE MOJA RODJENA SESTRA, ILI, MOZDA I MOJA MAMA.

NE MISLIM DA MM NE BI BIO DOBAR U PODRSCI, JA GA VOLIM I BEZREZERVNO MU VERUJEM, I UVEK SAM U NJEMU IMALA PODRSKU I ZASTITNIKA, ALI JA MUSKARCA DOZIVLJAVAM KAO VODJU , KAO NEKOG KO DONOSI KRAJNJU ODLUKU, KAO NEKOG KO NIKAD NE TREBA DA ZNA BAS SVAKU MOJU ZENSKU TAJNU, ALI MORA DA ZNA DA DONESE ODLUKU KOJA JE DOBRA ZA NAS TROJE, MORA DA IMA ODLUCNOST I KADA JE JA NEMAM ZA NEKE POTEZE, MORA DA ZNA KADA MI SE CUTI DA MI JE LEPO DA CUTIM, MORA MI BITI MOJE SVE, A PRE SVEGA, PRE SVEGA, MORA UVEK BITI VODJA NASOJ IVI, DA UVEK ZNA DA JE NJEN TATA UVEK TU ZA NJU.

ALI MAMA R O D I,
A TATA D O B I J E BEBU.

A I DA SE NASMEJEMO, STO PA ON PRVI DA JE VIDI ????
:) :) :) :) :) :) :)
mogla sam ovo da napisem odmah.

: Gost - 29. mart 2007 18:07:00(UTC)
...............Ja ostala bez teksta.....Svaka cast i mami i tati. Moj dragi mora da vidi ovo.
...............Prvo sam se rasplakala kad je beba izasla a onda snimak ponovuila nekoliko puta.
STRAVA STE!
upomoc upomoc upomoc

: Gost - 29. mart 2007 17:18:00(UTC)
Ja sam pogledala i bolje da nisam!
Mozda ce me neko osudjivati ali strasno izgleda!Nikada ne bih dala muzu da prisustvuje porodjaju!
Ipak mislim da oni to ne treba da gledaju!

I mene interesuje zasto mislis tako???Ja ipak mislim da je to nesto najljepse sto se moze doziviti i mislim da i njima treba omoguciti da dozive tako nesto!!!MM kaze da nikad nista ljepse nije dozivio od onoga kad se rodila nasa mala mrvica a on je svo vrijeme bio tu!!! caos

: Gost - 29. mart 2007 16:48:00(UTC)
Citat:
karlica - 23/3/2007 6:32 PM
!Nikada ne bih dala muzu da prisustvuje porodjaju!

Ne mogu da izdrzim, a da ne pitam zasto mislis tako? Jao, ne mogu da izdrzim da ne pitam. :?

: Gost - 25. mart 2007 0:10:00(UTC)
Snimak je super,ne znam da li je preterano da kazem da obozavam to da gledam,ali ja sam stvarno ponosna JAKO na nas zene!! :>
i ja sam imala slican porodjaj,stvarno sam se brzo porodila i bila cak 10 cm otvorena,kad vidim njen setim se svog porodjaja...I uvek ga se rado secam kao i moj muz koji je NARAVNO prisustvovao! zagrljaj

: Gost - 24. mart 2007 14:47:00(UTC)
a ha, ha, haaaaa!!!!
a moj muz je, zanemeo dok je gledao, ono , sledio se do koske, i kad bi gotovo, on je skocio sa stolice icon_eek icon_eek icon_eek , sav izbecen, uhvatio se za glavu, i uzvrteo se po sobi u krug :"joj ja ovo ne mogu da gledam, jao kako je ovo, pa ja nisam znao da je to ovako, jao ja sam to zamisljao drugacije, uh, uh !!!" :( icon_eek :( icon_eek klanjam klanjam uzid uzid
ja sam se valjala od smeha!!!!
ej, pa nije porodjaj holivudski film.........
ali je ovo divan i lak porodjaj, i neka svima bude ovako,kvalitetno.

a ja, ako se budem ikada vise poradjala, vezacu mm za krevet!!!
ha!
ma lazem, prvi put su ga zvali da udje, ali ja nisam odobrila, jer ipak sam postupila sebicno, i htela sam da to bude zauvek stvar izmedju mene i bebe, htela sam tu privilegiju, ma koliko da boli, da zadrzim za sebe. prosto, to mi je bilo kao da mi se on ubulji u grudi dok dojim. to je n a s a stvar, moja i bebina.
a 1oo puta je ivu prepovijao, uzeo flasicu i nahrano, sjajan je tata.
ali porodjaj, to je moje, i ne dam.
pravo da vam kazem, na porodjaj bih najpre povela svoju rodjenu sestru.

: Gost - 24. mart 2007 11:08:00(UTC)
Svaka cast Maji, meni to tek predstoji i malo mi je frka. Jednom sam odgledala sama i bez tona i nekako je bilo ok, ali nisam mogla da budem mirna pa sam htela da vidim kako bi moj mm reagovao na ovakve stvari, a onda smo sa zvukom gledali zajedno... ja koja sam na krv i ovako slaba sam prebledela, a on sav uzbudjen i odusevljen gledao jos par puta i sav se raznezio - a ja mislila da je on od one crnogorske varijnte " e bas sam se namucio".

: Gost - 24. mart 2007 1:35:00(UTC)
Izvini,ali ne razumem sta ja to ovde pokrecem!Pa valjda imam pravo na svoje misljenje kao i svi drugi!

: Gost - 24. mart 2007 1:05:00(UTC)
Citat:
karlica - 23/3/2007 6:32 PM

Mogu misliti Ella kako ti je!
Mozda ce me neko osudjivati ali strasno izgleda!Nikada ne bih dala muzu da prisustvuje porodjaju!

mislishhhh?!!!

joj nemoj ovo pitanje da pokreces ovde molim te

: Gost - 23. mart 2007 20:32:00(UTC)
Mogu misliti Ella kako ti je!

: Gost - 23. mart 2007 19:51:00(UTC)
Htela sam da ne gledam, iako sam bila na ovom postu vise puta i citala vase komentare, ali nisam htela da vidim snimak..
I sad mi djavo naterao da pogledam.. Sva sreca da je snimak kratak, jer sam bas nekako zatecena.. Sedim i placem, uzbudjena sam, ne znam ni sama kako svoja osecanja da opisem... Vidim da je samo tesko, da nije uopste lako.. Nisam imala nikakav strah pred porodjaj, sad kad sam videla ovo, svesna sam da i mene ceka ovako nesto.. Joj, uh... bas mi je nesto sad tesko. Moracu da se smirim malo, uzbudio me je snimak.

: Gost - 23. mart 2007 12:37:00(UTC)
Hvala ti Kika!Sada cu da probam!JAvicu ti

: Gost - 23. mart 2007 0:18:00(UTC)
karlica, evo da ti mm pomogne sta ti treba :
Potrebno je da pronadjes negde ili skines sa interneta real player (besplatan je). On cita tu vrstu file-a (ra, rm ...), a obicno se koristi za gledanje programa i slusanje muzike preko Interneta.
Evo i linka gde mozes da ga skines (download):

http://forms.real.com/re...type=ie&type=rp10_dlp_1

P.S. JOJ STO MI JE PAMETAN MM :)

: Gost - 23. mart 2007 0:09:00(UTC)
JA nikako da uspem da vidim snimak!Sve udjem i skinem i ne mogu da vidim!Help

: Gost - 22. mart 2007 20:09:00(UTC)
E Majo, ja sam bez prava skinula tvoje snimke i pricu i stavila na ovaj sajt , ali vidim da se ti ne ljutis. Pa mogu samo da ti kazem hvala sto si podelila sa nama toj veliki dan!!!

: Gost - 22. mart 2007 19:00:00(UTC)
E i ja sam Maja pa sam se 4 sata nagovarala sa bebom da izadje vani 8)

: Gost - 22. mart 2007 17:28:00(UTC)
svaka cast maji na brzom porodaju,sve se maje brzo poradaju ja sam se za 20minuta porodila.stavili me na sto u 06.40 ja se porodih u 07.05

: Gost - 22. mart 2007 15:29:00(UTC)
Ja sam ta :)
Ne posecujem druge forume osim SC-a, a drugarica mi je ukazala da me je "pronasla" ovde. Pa eto, neplanski, registovah se.

Hvala na lepim recima, porodjaj je zaista bio brz, ne bas bezbolan ali nisam imala vremena da mislim na bol kad se sve odigravalo tako brzo. Meni su trudnoca i porodjaj 'peace of cake', neuporedivo je teze ono sto dolazi posle.

Da ne skrecem sa teme, nego samo da dodam i link na pricu sa prvog porodjaja (avgust 2005). Tada muz nije isao sa mnom pa nema foto materijala, ali prica i neki moji utisci su tu. Koga zanima moze da pogleda ovde: http:\\www.majababic.com\vuk\porodjaj.html

Pozdravi!

: Gost - 22. mart 2007 13:21:00(UTC)
Sta da kazem nego hvala joj sto je podijelila sa nama svoj porodjaj.
Sto se tice porodjaja,zelim svakome ovakav,tako prirodan,smiren i tih icon_eek .Mislim kad se sjetim mene na prvom porodjaju uuuuuuu,drasticna razlika.
Svaka joj cast. cvecko

: Gost - 22. mart 2007 12:46:00(UTC)

Ja sam se prestravila ...eto imam sina od 9 godina ali sam ga rodila na carski , tako da ne znam kako izgleda porodjaj, sta su bolovi(trudovi) ...jer se meni Mattia nikad nije spustio niti sam se otvarala.
Uhhhh, nije mi bilo sve jedno ovo vidjeti. Brrrrr :(
Svaka cast ovoj zenici...ali je stvarno imala lijep porodjaj bravo

: Gost - 22. mart 2007 12:36:00(UTC)
E, ovo je porodjaj....Hrabra trudnica, spremna da svoje iskustvo podeli i sa drugima, uz iskrene komentare, pa još i slike i snimci....svaka joj čast... BRAVO ZA MAJU!!!!!!!

: Gost - 22. mart 2007 0:35:00(UTC)
HVALA MAJI.
PRELEPO. OVO JE PORODJAJ KAKAV SE SAMO POZELETI MOZE. SVE JE TU, KONTRAKCIJE, NAPONI, BOLOVI, ISKUSTVO, VITKA TRUDNICA,EJ 9 cm,( A JA 3650g IZBACILA SA 7cm), FENOMENALNO, DABOGDA SE SVE OVAKO ISPORADJALE, I JOS BEZ EPIZIOTOMIJE, I JOS I TATA SNIMA.
HVALA TATI.

: Gost - 21. mart 2007 23:04:00(UTC)
Placem kao malo dijete.Ne zbog straha vec zbog zelje.

: Gost - 21. mart 2007 22:10:00(UTC)
prziveh, nije sve jedno zaista.... icon_eek

: Gost - 21. mart 2007 15:12:00(UTC)
joj,sva sam se najezila!

: Gost - 21. mart 2007 14:53:00(UTC)

Evo ako neko ima zelju da pogleda porodjaj. (Preuzeto sa serbiancafe-a). Ovo je i nekoliko slika i prateci tekst razvoja dogadjaja. Zanimljivo. Hvala Maji.

http://www.majababic.com/pavle/porodjaj.php