Obaveštenja

Icon
Error

: kriki25 - 9. avgust 2010 18:48:37(UTC)
'ajd i ja kao majka bebceta od 7,5 meseci i trudnica da se javnem. Mi smo se pre 3 dana vratili sa Tasosa. Isli smo kolima. Super smo se proveli. Stefan je uzivao, obozava vodu i bas mu je prijalo. Nista od putne apoteke nam nije trebalo, hvala milom Bogu! A za klopu sam mu nosila pakovanje Rose, formulu i 30-ak kasica! icon_eek Ali sto se tice kasica, bilo je i tamo, imaju Nestle i odlicne su, uzimala sam mu i njih par puta. Sve u svemu, nemojte se plasiti i dvoumiti oko putovanja s bebom, vec pravac more! :-*

: sladjanam - 3. avgust 2010 17:37:10(UTC)
Mi idemo na Halkidiki, kolima, za mesec dana *Nikola ce imati 8 meseci i 3 nedelje, dvokrevetni apartman, nosimo putni krevetac za bebana, putovacemo noću. Od hrane, planiram njemu da nosim formulu i kašice, a mi cemo se vec snaći tamo. Ima dr.a u mestu, nosićemo i kantu benzina, kako sad stoje stvari icon_rolleyes Ne brinem ni oko čega, osim oko toga kako ćemo s malim proći u putu. icon_lol

: magi - 3. avgust 2010 12:45:39(UTC)
Da malo podignemo temu :) .... Leto uveliko traje, da li ste bili na letovanju sa bebcima ili tek treba da krenete? Mi idemo u septembru, svi zajedno, u Tunis. Prošle godine smo bili sa Lolom na Tasosu, imala je 10 meseci, išli smo kolima, i bilo je super, ona je uživaaaaala kao matora na suncu i u vodi, koliko sam se pribojavala svega i svačega kad smo stigli shvatila sam da je letovanje sa bebom uživancija!
Sad vodimo i Vuka koji će imati 3.5 meseca, pitala sam nekoliko pedijatara i svi su rekli da je odlično da idemo na more! Tako da razmišljanja nije ni bilo. Uplatili još pre mesec i više i sad odbrojavamo. Lola je već velika pa za nju ne brinem a za bebca planiram da kupim flašice za jednokratnu upotrebu da ne brinem oko sterilisanja. Idemo u hotel koji ima dr-a za nedaj bože i sa te strane sam mirna (koliko toliko, majka uvek brine icon_wink ).....I tako......
Zanima me da li i vi planirate neka putovanja sa vašim bebicama......

: neizdrž - 1. jul 2009 1:18:50(UTC)

Da li neko zna ima li kod nas dase kupi sator za bebe za plazu pozeljno sa uv zastitom?

Hvala  icon_wink

: Tanana - 23. jun 2009 23:59:28(UTC)
Mi smo rezervisali letovanje u Čanju jer su nam rekli da je fino mesto za porodicu. Vodimo sina od tri godine i ćerku od 7 meseci. Sad su me drugi uplašili da tamo nigde nema hlada. Da li je neko tamo bio i da li bi nam preporučio da tamo letujemo?

: Diana01 - 2. jun 2009 20:35:43(UTC)
Znam i mene ta udaljenost jako plasi...ali Finci nenormalni njima je sve to normalno. Sve ono sto je celom svetu nezamislivo njma ja skroz ok icon_rolleyes MM je sada u fazonu pa sta naci cemo mi prevoz, ali on uopste ne kapira, sta ako se nesto desi, ma necu da zavisim ni od koga u toj nedodjiji, ponajmanje od moje sveki koja je sva nepredvidiva. I tako kada se raspravljam sa njim oko toga on je sve nesto kao vi juznjakinje ste mnogo velike panicarke, osvrcuci se na to da je moja jetrva (koja je inace iz Meksika) prosle godine sebe upustila u takvu *avanturu* pa i dan danas psuje kada je podsetim na to. I ona se tako zaglavila sa svojim muzem i detetom od jedva godinu dana u jednoj takvoj kucici u kojoj nije bilo tekuce vode i sve je bilo udaljeno kilmetrima. Svuda naokolo sumetina, bube, zabe, stonoge, ma fuj!
Ja sam nekako vise pristalica toga da odem negde gde imam uslova, narocito za malo dete i da nije neka zabit nego civilizacija. A mm smatra da je to dosadno..i tako nikako da se dogovorimo. Svaki dan pricamo o tome, posto se ja i Luka za manje od mesec dana vracamo u Finsku pa bi trebalo da isplaniramo prakticno sve pre nego ja stignem da bi se uklopilo godisnji odmor mog muza. Nadam se da cemo naci neko resenje izmedju zaista, bas mi se ne ide u tako nesto, i to ponajmanje sa mojom sveki uzid

: njamiii - 1. jun 2009 23:19:05(UTC)
Uff... ajd vodu mozesh i da kupish bure flashirane pa da ponesesh, pa i da grejesh u loncu...i to se prezivi, al' 15 km udaljeno od bilo chega bez kola... meni to nekako stvara paniku i paranoju. Zamisli onih 0,000000000000000000001% neeeeedaj Boze neshto se desi, kako onda, shta onda...

: dobramara - 1. jun 2009 18:34:57(UTC)
mi cemo ici na taru u septembru. Beba ce imati 5 meseci i idemo u apartmane u kojima smo vec bili tako da znamo sta nas ceka. Idemo kolima i nosicemo, poznajuci sebe, celu kucu a i vise od toga. hteli smo na more ali ja stvarno ne bi smela do grcke a u CG ni mrtva, tako da grcka ostaje za sledecu godinu.
Diana ta vikend kuca lepo zvuci ali nemoj bez auta! Ne daj boze temperature, proliv, ujed insekta, gde i kuda onda. Ja ne bih smela. A to da si svilena nisi i ja isto insistiram na pristojnom smestaju, cistom, kupatilo se podrazumeva, topla voda, grejanje. Ako ne moze tako ne idem nigde (umem i kuci da napravim letovanje)

: Diana01 - 1. jun 2009 18:23:30(UTC)
Uh ni meni se ne ide ako nema vode, sta cu tamo sa detetom tako. Ali eto pricala sam sa mm i pitala ga u vezi toga i on mi kaze da ako budemo isli u vikend kucu tzv mokki kod njegove majke tamo nece biti vode iz vodovoda ali ima voda iz jezera hmm Valjda tekuca voda ide iz jezera nemam pojma kako je to tamo odradjeno, nisam bila nikada. To onda automatski znaci da nema tople vode, ukoliko voda dolazi iz jezera! I sta onda to treba da znaci, da ja treba da grejem vodu kao u loncu kao u srednjem veku. Za nas matore aj i djene djene, al sta cu sa Lukom? hmm
Gledacu ja malo da pokvarim te planove pa nek se moja sveki ljuti koliko hoce...ne bi me iznenadilo i da nam se ona prisljamci tamo!

: jelenahana - 1. jun 2009 12:59:34(UTC)
Diana01 ja se ne bih usudila da idem nekud gde nema voda, kamoli jos sa bebom

: Diana01 - 31. maj 2009 20:01:54(UTC)
Mi smo odlucili da ovde godine preskocimo more pa cemo ostati u Finskoj, i onda cemo ici verovatno u neku od onih njihovih vikend kuca u sred nicega. Finci to obozavaju, tako da se osame, samo ja ne znam koliko je to kul ideja sam detetom koje nema ni godinu dana. Da napomenem, te kuce su ponekad skroz super, kao i prave kuce, sve ima, ponekad nemaju vodu ali to se nekako da resiti s ozbirom da su sve te kuce pored nekih jezera. A opet neke kuce mogu biti malo bolje od satora, znaci pravo pravcato kampovanje, sa sve logorskom vatrom. Oni su pomalo ko pecinski ljudi iz sume i njima je to normalno, a ja eto sva svilena. Mene u stvari najvise nervira to sto nemamo svoj auto pa bi do tamo morali sa nekim ili u najgorem slucaju busom. Sta biste vi uradile u takvoj situaciji? Koliko je ok ici sa bebom od /Luka ce tad imati oko 8 meseci/, negde gde mozda nema vode ni elementarnih uslova za zivot (vode na primer), i u radijusu od 15 km mozda nema ni prodavnice, a da ne spominjem ista drugo, i u sve to bez auta. hmm

: Fokica - 31. maj 2009 19:05:49(UTC)
Kada je stariji sin imao 7 meseci isli smo za Dubai (let od 7 sati) a ja na pocetku druge trudnoce. Sve je proslo odlicno.

Kasnije kada je stariji imao pune 2 god a maleni 8 meseci isli smo avionom u Bodrum. Oba puta smo se fantasticno proveli, bez ikakavih problema.

Mame ako mozete vodite bebe na more.

: malisha75 - 29. maj 2009 1:23:21(UTC)
Hvala puno na savetima. Mi smo se na kraju odlucili da idemo na jezero Klopeiner See tj Klopinsko jezero. Kazu da je to jezero sa najtoplijom vodom u Evropi. Leti dostize i 28 C. Uz to je voda toliko cista da moze da se pije. Najvaznije nam je da mozemo da stignemo brzo i kolima, jer nemamo klimu. Puno smo se dvoumili izmedju Krfa i ovog jezera. Presudilo je to sto su mi rekli da su sve plaze na Krfu jako uzane i uglavnom pored magistrale, bez prirodnog hlada.
Sanjchi, o Stavrosu nismo ni razmisljali, ali hvala na ideji. Bice jos leta, Grcka nam ne gine.

: jelenahana - 28. maj 2009 16:12:33(UTC)
JA jedva cekam septembar da idemo na more, ali moracu sa dr da se konsultujem oko njenog dnevnog rituala, plasim se kako li ce da reaguje tamo na klimu, nece li dobiti proliv, ...... ma imam stotinu pitanja nek se oglasi neka iskusna mama koja je sa malom bebom isla na moru da podobnije objasni sta i kako su provodile dani sa bebom, u koje vreme su isle na plazu i kako se ponasala beba. MOLIM VAS

: Sanjchi011 - 28. maj 2009 14:04:34(UTC)
Malisha mi 7.06 putujemo u Stavros. Lucija ce tada imati punih 6 meseci i verujem da je dovoljno velika za put:). Idemo kolima a za Stavros vecina ima lepe utiske i preporuke za odlazak sa decom. Ima lepe pescane plaze, miran je gradic, suma oko plaze sa debelom hladovinom, pristupacne cene.... Sad se samo informisem o tome sta mi sve treba da ponesem vezano za kucnu apoteku i stvarcice za bebu, poput pelena za kupanje, hrane itd

: michell - 5. maj 2009 10:51:20(UTC)
To je takva glupost - gde ces sa bebom...pa valjda ste zivi ljudi i bebi nece biti nista ako promjeni malo sredinu. Moze samo da joj prija morski vazduh! Uostalom 5 mjeseci nije vise tako mala beba. Ja bih se usudila i sa manjom bebom da putujem. Sto su manji to je lakse sa njima u putu...
Ja zivim na moru pa nemam problem sa ljetovanjem ali bih sigurno putovala da nisam tu gdje jesam!

: marijana - 5. maj 2009 1:22:12(UTC)
ja sad idem u kotor na desetak dana pa u julu opet mesec dana,idemo kolima i ne vidim nikakav problem
cak mi je doktorka rekla jeste beba mala ali nista joj nece hvaliti cak je i ozeljno da ga vodimo zbog klime i sunca jer ima osetljivu kozu

: jelenahana - 4. maj 2009 16:21:28(UTC)
Mamice, cao, mi ne bih da se lisimo letovanja ove godine ali beba nam je mala, mislimo da septembra meseca idemo 15-tak dana Grcku Hana ce tad imati oko 5 i po meseca,ja je dojima tako da bi mi bilo super da joj ne vucem kasice, STA MISLITE DA LI JE POZELJNO DA BEBU TAKO MALU VODIM NA LETOVANJE, SMATRAM DA JE SEPTEMBAR PRIJATAN MESEC I DA NECE biti problem, medjutim posto sam iz male sredine ovde se svi hvataju za glavu kad kazem da smo uplatili arazman za septembar mesec, kazu GDE CES SA BEBOM,
MAME JAVITE I ODGOVORITE IMA LI NEKA DA JE SA MALOM BEBICOM ISLA NA MORE,

: Leptir - 29. april 2009 20:18:30(UTC)
Kao i Diana preporucujem Krf,Dasia je prelepaaaaa :)
Lep je i Tasos,takodje miran,ali mislim da se tamo ne ide avionom?! icon_rolleyes
Skiatos je malo ostrvo i lepo,moji roditelji su isli i odusevljeni su :)

Ma mislim da na svakom grckom ostrvu mozes naci lepo i mirno mesto... Krit,Rodos,Kos... ne moze biti lose. :)

: Diana01 - 29. april 2009 19:07:59(UTC)
Citat:
malisha75 - 29/4/2009 13:34

Ja bih isla, ali ne znam gde??? Pre smo voleli letovanje uz akciju, obilazak znamenitosti, malo na divljaka, sa rancevima, bla, bla, od nedavno smo se preorjentisali na iskljucivo otpadanje na plazi koja nije krcata. A sada sa malom bebom? Trazim apartmanski smestaj na plazi ili maks par minuta hoda do plaze. Ne kuva mi se za nas, bebi cu nositi kasice, ali kuhinja mi ipak treba. Na plazi trazim cisto i toplo more, plicak, prirodnu hladovinu, bez vetra... I da ne bude preterana guzva, i..... E, da, putovali bismo krajem juna, avionom. Ima li neko predlog? Ili mislite da previse mastam?

Moja preporuka bi ti bila Krf, mesto Dassia...E sad posto nista nije savrseno moram ti reci da voda bas nije preterano topla :S ali je kristalno cista. Dassia je manje mesto bas za porodicu i lep odmor, nema puno onih bucnih diskoteka, i mislim da je savrseno za malu bebu.

: malisha75 - 29. april 2009 15:34:41(UTC)
Ja bih isla, ali ne znam gde??? Pre smo voleli letovanje uz akciju, obilazak znamenitosti, malo na divljaka, sa rancevima, bla, bla, od nedavno smo se preorjentisali na iskljucivo otpadanje na plazi koja nije krcata. A sada sa malom bebom? Trazim apartmanski smestaj na plazi ili maks par minuta hoda do plaze. Ne kuva mi se za nas, bebi cu nositi kasice, ali kuhinja mi ipak treba. Na plazi trazim cisto i toplo more, plicak, prirodnu hladovinu, bez vetra... I da ne bude preterana guzva, i..... E, da, putovali bismo krajem juna, avionom. Ima li neko predlog? Ili mislite da previse mastam?

: leptir - 23. april 2009 22:54:48(UTC)
Da malo ozivimo temu,posto je vreme za letovanja :)

Idete li na more sa bebicama?! 8)

: J.D. - 11. avgust 2008 16:39:21(UTC)
Hvala na vremenu i informacijama...

: BeBeBe - 11. avgust 2008 11:48:03(UTC)
Citat:
J.D. - 11/8/2008 03:37

Mi bi smo na Ohrid ove godine ali nas muce mnoga pitanja, kao kakav je smestaj u ponudi, kakvo je vreme uobicajeno za septembar, da li ima tamo lekara u svako doba, koliko je zapravo samo mesto...culi smo da je Ohrid hladan za kupanje, pa da li ima bazena tamo...i tako to. Ako neko ima iskustva please...
Videla sam na prethodnoj strani je IVAIVA nesto malo pisala o tome, ali ja imam tako puno pitanja...

Ohrid je fenomenalan. Godinama sam letovala tamo. Smestaj je super, zavisi sta trazite, ima dobrog i privatnog smestaja ima dobrih i hotela. Jezero je predivno, skoro kao more, jedino sto u septembru moze zaista da bude hladno. Ali tako je divan grad i tako ima puno prostora za setnju, tako da je moguc dobar provod i bez kupanja. Naravno postoje i hoteli sa bazenima, pa ako je vreme lepo moguce je kupanje. Uvece je svakako hladnije pa je cesto i u sred leta neophodna neka jaknica, a u septembru sigurno.
Vodite racuna kada birate smestaj, jer postoje dve varijante, ili ste blizu plaze ili ste u gradu. Plaze su malo udaljene od centra pa je neophodan auto(postoji gradski prevoz plaze-centar). Plaza ima bas puno, sto su dalje od grada , to su lepse i cistije...
Imaju Dom zdravlja i bolnicu, i puno privatnih ordinacija u svako doba. To nije problem - Ohrid je veliki grad.
Ako imas jos konkretnih pitanja izvoli...

: мирка - 11. avgust 2008 8:21:20(UTC)

Citat:
tamiboki - 8/8/2008 22:56  I jos jeno pitanje, cula sam da je neophodno nositi bebinu krstenicu, da li to uopste neko proverava. Unapred zahvalna, a kada se vretimo postavljamo slikice da se pohvalimo!!!!!!!

Ако немаш крштеницу, понеси здравствену књижицу. Ми смо носили оба, али нам нису тражили. Нису ни наше ЛК погледали, само возачку и саобраћајну. Нису нас питали ни за храну, а знам да су неким нашим пријатељима прегледали ауто. Значи, како налетиш.....

: J.D. - 11. avgust 2008 5:37:19(UTC)
Mi bi smo na Ohrid ove godine ali nas muce mnoga pitanja, kao kakav je smestaj u ponudi, kakvo je vreme uobicajeno za septembar, da li ima tamo lekara u svako doba, koliko je zapravo samo mesto...culi smo da je Ohrid hladan za kupanje, pa da li ima bazena tamo...i tako to. Ako neko ima iskustva please...
Videla sam na prethodnoj strani je IVAIVA nesto malo pisala o tome, ali ja imam tako puno pitanja...

: Mako - 9. avgust 2008 18:09:42(UTC)
Тамибоки, нама др дала списак.
1. Paracetamol сируп 3 пута дневно - у случају Т
2. Hiobif или Linex или Flonivin BS - у случају пролива
3. Orossl pulvis III (е сад да ли је то физијолошки за нос или за надокнаду течности нисам
сигурна, али треба и једно и друго)
4. Средство против комараца (имамо Чиково, али нам не помаже)
5. 3% Хидроген или слично, газице, ханзапласт
6. Крему за сунчање

: Ivanela - 8. avgust 2008 19:45:16(UTC)
Mako, ne moras pelene, ja sam ih ponela da ne mislim, a taman kupili novo pakovanje....

tambioki, nama nisu trazili krstenicu....nisu trazili nista.

: tamiboki - 8. avgust 2008 18:56:44(UTC)
Putujemo u ponedeljak uvece na more, u CG vozom, spavacim kolima. Tea ce bas tog dana imati punih 10 meseci. Naravno da imam puno pitanja i dilema ali nisam uplasena. Ona bas uziva u kupanju, a i imali smo malu probu u selu, kupala se u veelikom bazenu i bila je presrecna. Najvecu dilemu i strah ustvari imam od tih raznih alergija. Sta je najbolje poneti u slucaju alergijskog napada, i kako se on ispoljava? Znam da se moze javiti i od ujeda insekata, od hrane, od sunca.... kada se ustvari daje taj sirup, prasak ili sta vec? Da li se neko susreo sa tim, nazalost nasu doktorku nismo pitali na vreme pa nam je vec zbrisala na odmor, a znate kako je sa drugim doktorkama :( . Tea jos uvek sisa pa smatram da ce mi biti to najlakse na plazi ako bas ogladni. Zanima me jos da li mogu poneti samo cepice za skidanje temperature, ili moram i sirup? Pogledala sam ovu temu i nisam nasla konkretno nista za alergije, a skloni smo tome. Eto, od toga me najvise strah inace jedva cekam da nam voz krene. I jos jeno pitanje, cula sam da je neophodno nositi bebinu krstenicu, da li to uopste neko proverava. Unapred zahvalna, a kada se vretimo postavljamo slikice da se pohvalimo!!!!!!!

: Mako - 8. avgust 2008 9:02:50(UTC)
Хвала Иванела.
Ма најгореми је за пешкире. Никад доста, не могу лепо да их оперем, а заузимају доста простора, па не би ни да претерујем.
Није ваљда да морам да носим пелене на то нисам рачунала. :? Ма не могу бити страшно скупље мада ми користимо из ДМ али сам мислила да прођемо и тамо са неким.

: Ivanela - 7. avgust 2008 19:23:51(UTC)
Citat:
Mako - 7/8/2008 20:39

Маме може ли неки списак шта сте носиле за бебу. Мислим колико пешкира, бодића... Не би да претерујемо, али ми толико прљамо icon_rolleyes Да би најрадије понела све ствари и још докупила. :?
Да ли у ЦГ да носимо кашице или нема потребе. Хајде помоћ молимо. :-*

dva peskira samo za posle kupanja uvece
od garderobice sam ponela dosta toga, 5-6 bodica i 3-4 kompletica, i sve sam prala po nekoliko puta! icon_eek , te prekrivac te carsav i tako te standardne njegove stvari,
ceo jedan kofer je bio za njega + ona tasna za poneti, a poneli smo i pakovanje jumno pelena, sto je za dve nedelje bilo taman
kasice nema potrebe, nisam primetila da je bilo sta skuplje u CG, a ima sve sto i ovde, ja sam ponela nekoliko kasica koje sam imala ovde u rezervi i one cokolino-linove, mada on to nista ne voli i odavno odbija, pa sam mu kuvala a na plazi je jeo kasicu.

: мирка - 7. avgust 2008 18:54:37(UTC)

Citat:
jasminakg - 7/8/2008 11:58 Mi sledece nedelje putujemo za Bugarsku-kolima,pa me interesuje sta ste od lekova nosile preventivno-za ne daj boze da se nesto desi ??

Ми смо носили Фебрицет сируп и чепиће за температуру и неку крему за уједе инсеката. И, наравно више пара него што нам треба, за не дај Боже!

: Mako - 7. avgust 2008 17:39:10(UTC)
Маме може ли неки списак шта сте носиле за бебу. Мислим колико пешкира, бодића... Не би да претерујемо, али ми толико прљамо icon_rolleyes Да би најрадије понела све ствари и још докупила. :?
Да ли у ЦГ да носимо кашице или нема потребе. Хајде помоћ молимо. :-*

: Ivanela - 7. avgust 2008 17:31:36(UTC)
Citat:
jasminakg - 7/8/2008 10:58

Mi sledece nedelje putujemo za Bugarsku-kolima,pa me interesuje sta ste od lekova nosile preventivno-za ne daj boze da se nesto desi ??

Meni je moja pedijatrica napisala gooomilu stvari da pokupujem.Nisam to uradila, vec sam ponela njegovu standardnu apotekicu od rodjenja.Jedino sto sam kupila neki melem za lice i telo.Mi smo isli u Crnu Goru pa se nisam brinula, Boze moj tu je dom zdravlja.E sad, beban se malko osuo po ledjicama od vrucine, pa smo ga i odveli tamo kod pedijatra, i ona nam je rekla da samo mazemo povidon jodom i da ga tuskamo vodom, bez hemije...i to je to, a Povidon jod sam i imala u tasni njegovoj jos od rodjenja od obrade pupka....

: jasminakg - 7. avgust 2008 7:58:11(UTC)
Mi sledece nedelje putujemo za Bugarsku-kolima,pa me interesuje sta ste od lekova nosile preventivno-za ne daj boze da se nesto desi ??

: ivaiva - 29. jul 2008 19:11:51(UTC)
Nie bevme vo Ohrid na naseto prvo letuvanje so Iva.Najdovme privaten smestaj,plazata ni bese na edna min. do kukata.Sve na se ok bese.Prvite dva dena super se snajdovme.Idevme na plaza od 9-11,sedevme pod super senki i taka.Iva uzivkase.E veke tretiot den mama ja fati stomacen virus i tri dena ne mozese da stane od krevet. galamdzija kreten .A posle kako za belja ja fati i Iva.Povrakanje, proliv i pak sedevme vo soba i se lecevme.I taman koga ozdravevme ni se rasipa vremeto.Zaladi, pocna da duva nekoj laden veter, ma katastrofa.I taka ostatokot od naseto letuvanje go pominavme pak vo soba :( I taka pomina naseto letuvanje, bas sme baksuzi galamdzija

: мирка - 29. jul 2008 12:23:14(UTC)
Јана неће из флашице ни моје млеко, па смо морали да сикимо. Ја сам ти од оних мама којима не смета да доје напољу, тако да нас две лепо легнемо једна поред друге и уживанција. Искрено, нисан ни приметила да неко звера у нас.

За Перућац и Тару нећеш погрешити. Ми увек у повратку са мора свратимо на Тару и преноћимо бар једну ноћ. Да се одморимо од одмора icon_wink

: Nena75 - 29. jul 2008 11:19:40(UTC)
Mirka, mi smo isto ranijih godina odlazili na druge plaze jer u julu i avgustu otici u Sutomore je ravno katastrofi. Medjutim mm sada nije za tu varijantu sa bebom, ici rano ujutru pa se vracati, onda opet uvece..... icon_rolleyes On voli isto debelu hladovinu a plasimo se da je u sezoni tesko naci nesto dovoljno dobro. Uzimali smo u obzir i soluciju da platimo smestaj da bismo bili na plazi ali nam je to bezveze pored nase kuce. Posto ste ostajali ceo dan kako si se organizovala za dojenje?
Prvobitni plan nam je bio da idemo u Grcku u septembru ali se zbog njegovog odmora sve promenilo! :( :( :(
Sada dolazi u obzir more, planina, banja...... imamo poziv za odlazak na Perucac, jos uvek neznam

: мирка - 29. jul 2008 6:53:24(UTC)
Сад тек видех да имате викендицу у Сутомору...
Ми смо три пута ишли у Петровац на плажу Лучице. Тамо има мала борова шумица, па смо остајали цео дан. Само нема много места, па треба доћи мало раније...

: мирка - 29. jul 2008 6:49:23(UTC)
Нено, ми смо били у Добрим Водама ( близу Бара). Били смо у приватном смештају, у кући са три собе, кухињом и два купатила. Свако јутро је долазила жена која чисти и било нам је ОК. Већином су сви гости били са децом. Осим чистоће, било ми је битно да будемо близу плаже ( 30 метара), па смо мм и ја на смену ишли на купање, а Јана је стално била на тераси у хладовини.

Повремено смо ишли на неке плаже где има хладовине, па смо тамо остајали преко целог дана...

: Nena75 - 29. jul 2008 6:04:46(UTC)
BeBebe, to za ose sam napisala na nekoj od predhodnih strana da je razlog sto necemo na Tasos. Inace to sam samo cula i citala na nekom forumu iskustva ljudi i tamo su svi to pomenuli tako da sam odlucila da o njemu ne razmisljam jer mi je suprug alergican a sudbinu nisam htela da izazivam. Secam se da je neko napisao da izbeci ujed je cista sreca icon_eek verovatno da je to preterano ali mene je bas ta recenica uplasila. Volela bi da se neko javi ko je bio na Tasosu jer me bas zanima koliko je sve ovo tacno!
Mirka, u kom mestu ste bili, kakav je bio smestaj, higijena.....
Mi imamo vikendicu u CG ali malo dalje u odnosu na plazu i to u Sutomoru, tamo mi je svekrva koja kaze da je guzva neopisiva a neplanirano mi je muz od sledeceg ponedeljka na odmoru tako da nismo pametni gde ici a da odmor bude odmor!!! icon_wink

: BeBeBe - 29. jul 2008 5:20:14(UTC)
Da li je iko isao na Tasos sa bebom u septembru? Limenas? Da li stvarno tamo ima toliko pcela da je nemoguce letovati?

: maleenaa - 28. jul 2008 15:42:36(UTC)
I ja bih rado cula savet iskusnih mama jer i mi idemo u avgustu kolima a Stefan ce tada imati 6.5 meseci.

: travica - 28. jul 2008 14:23:46(UTC)
Jana puni godinu dana u cetvrtak, a u nedelju krecemo za Grcku.Prosto ne znam u koje vreme da krenemo. U Skoplju mozemo da se odmorimo kod prijatelja, pa onda dalje.Jana je veoma zivahno dete, pa ne znam koliko moze da izdrzi u sedistu. Kada je po Beogradu vozam mirna je, ali ovo nije isto. Ima li neko iskustva sa detetom u tom uzrastu?

: мирка - 28. jul 2008 11:15:45(UTC)
Ево, ми смо се синоћ вратили са пута.
Презадовољна сам како је Јана поднела пут. Ишли смо у ЦГ нашим аутом. Кренули смо око 8 сати увече. Јана је врло брзо заспала и будила се два пута да сиса и поново настављала да спава. Тако је било и у повратку....

: karanfil83 - 27. jul 2008 15:52:34(UTC)
mi idemo na more u augustu...planiramo putovati autom i to nocu kad beba zaspi....kako su vase bebe podnosile put autom....svako savjet jedobro dosao...

: lukas - 26. jul 2008 13:43:37(UTC)
Ne znam gde drugde da postavim ovo pitanje a da ne bude off topic. Naime za dve nedelje idemo u Hrvatsku (Bol na Bracu) na letovanje, pa me zanima da li tamo ima da se kupi Bebelac da ne vucem iz Beograda. Pretpostavljam da ima, ali ne bih da rizikujem. Pa, ako neko zna neka mi odgovori. Hvala!

: mamicak - 21. jul 2008 21:15:27(UTC)
Ja sam imala super srecu na godisnjem odmoru sto se tice hranjenja bebe,jos sisa a vodu sam ponela"Jana"junior...Zadovoljna sam...Pozdrav svim mamama

: Ivanica81 - 21. jul 2008 17:38:30(UTC)
Mi u bgd za mleko koristimo Rosu, ali kad smo krenuli na Rodos ponela sam dva tetrapaka
Humanine vode za bebe, kao kupicu tamo. Kaze meni mm da ne vucem ni hranu ni vodu da sve ima tamo. Mleko sam ponela odavde zato sto koristimo NAN HA da ne bi tamo trazila. Naravno vode za bebe nije bilo nigde, a kad sam krenula od jedne do druge apoteke da pitam gledali su me kao da sam pala sa Marsa, jedna teta me je cak pitala sta ima u toj vodi za bebe posto nikada nije cula za to icon_rolleyes

: BeBeBe - 21. jul 2008 14:25:19(UTC)
Postoje vode za bebe koje se kupuju u apoteci, ima ih i u velikim marketima, npr. Milupa voda. Sa njom ne moras da se pitas da li je niskomineralna ili nije i ne brines, jer znas da ce odgovarati i bebi, a ima je u svim zemljama.

: lalica - 18. jul 2008 14:08:49(UTC)
Hvala puno Jelena!

: JelenaPetrovic - 18. jul 2008 11:14:21(UTC)
Lalice, ja sam Ogiju davala onu vodu koju smo mi kupovali za nas, bez nekog reda. Sve vode su im jako dobre i ''meke'', ja cak i u Srbiji kupujem uvek razlicitu vodu. Za sada mu nista nije falilo, e sad... Stvar licnog izbora.
Svakako kada otvoris flasu, tu vodu mosez koristiti njavise tri dana, ako stoji u frizideru posle otvaranja, pa ti vidi.
Neznam kolika je tvoja beba, ako je bas mala, onda ces vodu verovatno prokuvavati, ali ako je vec velika, onda mislim da nema problema.
U svakom slucaju imaju prilicno dobar izbor voda, 4-5 sigurno.
Najbolje je da preko pp kontaktiras forumasicu nacafaca, ona zivi u Solunu, pa ti moze dati prave informacije.
Pozdrav

: lalica - 18. jul 2008 10:06:32(UTC)
Ovo pitanje sam postavila i na temi o ishrani, al ajde i ovde posto ima veze.Dakle:
Da li da nosim Rosu na letovanje (idemo u Grcku). Malo mi je sumanuto da teglim pa se pitam da li neka iskusnija mama zna koja se voda daje deci od grckih proizvodjaca. Mislim i u Grckoj ima beba pa ima neka voda slicna Rosi po sastavu.
Imate li predlog?

: Keta - 18. jul 2008 8:52:15(UTC)
Ja licno nikada ne bih vodila svoje dete na put do nekih godinu ipo-dve...mozda i kasnije...
A za majke koje vode decu na put posto nemam iskustva iz iskustva drugih majki koje su vodile bebe na putovanje...sve su mi rekle da je avion zakon...
i dug put je kraci ako se ide avionom...komfor...i kazu da osoblje ima jako lep odnos prema putnicima sa malom decom...pogotovu bebama
Eto toliko sam ja cula...i naravno ono standardno...ne na sunce od..do...a to stvarno svi znaju...
nadam se da cete se svi super provesti i da ce i put i sve proci o.k
veliki pozdrav...li ljubite decicu

: nikolicina mama - 18. jul 2008 6:42:24(UTC)
Evo jos "ludaka" :) I mi idemo u Grcku oko 20. avgusta. Bebac ce imati sest meseci a stariji ima 3 godine. Razmisljali smo da idemo avionom ali su nam prijatelji preporucili ipak auto zato sto kazu da avioni, pogotovo carter letovi, znaju da kasne. Sta mislite treba li u Grcku nositi pelene,kasice,sokice ili toga ima tamo? :)

: мирка - 6. jul 2008 6:28:12(UTC)
Ми смо обезбедили смештај близу плаже, тако да вероватно нећемо ни ићи на плажу. Ја иначе не волим да лежим на сунцу. Ако не буде неке дебеле хладовине, онда ћемо се окупати и назад на терасу или у собу.
Ми и немамо неки ритам код куће. Једино нам је купање у 9 сати, а све остало smizlica диктира - спава кад хоће и сики кад хоће, па се надам да неће бити проблема.

: Ivanela - 5. jul 2008 16:41:03(UTC)
Mi smo bili na moru sa 8, blizu 9 meseci, i sve je bilo ok, osim sto nam se beba osula, pa smo ga vodili kod lekara.Pedijatrica u Crnoj Gori je rekla da je to od vrucine, pa je zabranila mazanje bilo kakvim kremicama, i umesto toga sam mu mazala povidon jod, i brzo je proslo.
Na plazi smo bili od 8 do 11 (on od 9 u hladu) i od 17 do 20h, on na suncu tek od 19h.
Sve u svemu prijalo mu je, vodu obozava, na plazi se super provodio, brckao se i uzivao golisav.Kad pocne da kaki na plazi, ja to sve u kesu pa u kantu, a njega lepo operem i to je to.

Malo je naporno, otici sa bebom na letovanje, niste kuci a i nije onaj dozivljaj mora i letovanja kao sto je bio do sad, ja sam najvise strahovala da cu izgubiti sa njim onaj ritam koji imam kod kuce, ali to se nije desilo- normalno je jeo, spavao, cak su mu na moru i 4 nova zubica iznikla bez problema, nedostajalo nam je malo nesto od nasih kucnih navika ali i pored toga je opet divno i novo i zabavno!

: Maja-belgija - 3. jul 2008 12:47:20(UTC)
Citat:
мирка - 25/6/2008 17:14

Људи, иде ли неко од вас на море са бебом од 3 и по месеца или смо ми једини "лудаци"? Планирамо да идемо колима у ЦГ....

moja klara ce da ima cetri meseca a mi idemo za igolo pa i mi spadamo u kategorii 'ludaci'!!!! icon_lol icon_lol icon_lol

: мирка - 3. jul 2008 9:58:05(UTC)
Зна ли неко да ли је у Црној Гори обавезно ауто-седиште за бебу?

: Medvedic - 29. jun 2008 21:34:47(UTC)
Mene je bas dr (i to nacelnica neonatologije u Betaniji) savetovala da idemo jer, navodno, deci more prija,ako ne idu na jako sunce,naravno,a vodu ionako pije flasiranu,tako da bi trebalo da izbegnemo proliv koji ume da se desi na moru...Priznajem,i ja sam bila skepticna kad sam cula to njeno misljenje,ali iz iskustva mnogih,cujem da bebama more krajem leta ne bi trebalo da skodi,a narocito starijima od 6 meseci...

U septembru cemo,najverovatnije na Lefkadu,sopstvenim prevozom (klimatizovano vozilo)...Trebali smo u CG,ali mislim da ce ipak biti Grcka...

Nadam se najboljem... :)

: мирка - 28. jun 2008 12:49:37(UTC)
Ми смо већ ишли на 4 дана у Бању Ковиљачу и није лоше било. Лошије ми је спавала преко дана, али је углавном била пуна кућа родбине. Ноћ нам није била проблематична, па рачунам да неће бити проблема ни на мору...

: lillyblue - 27. jun 2008 9:33:22(UTC)
Svaka vam chast. Ja se ne bih usudila sa malom bebom da idem na dalek put. Pogotovo sto mi dr rekla da ni ne bi trebalo, jer tako male bebe chesto burno reaguju na promenu mesta. Unervoze se , promene ritam spavanja i sl.
ja sam se uverila , 2, 3 puta smo otisli do mojih na 2 dana i uvek se neslavno zavrsilo. Evo sad smo morali i ranije da se vratimo.
ne znam, ali ja gleam po sebi. Cim odem negde na par dana, teze zapim, ne mogu u wc, i sl. Mogu misliti tek kako je malim bebama.
Mada, svako ima razlichita iskustva, i verujem da su nechije bebe to lepo podnele, ali opet, moze biti gadno, a kuca dalekooooo....

: Ceca25 - 27. jun 2008 7:42:31(UTC)
Mi smo odlucili da idemo za Gcku oko 20. avgusta. Moja tetka zivi u Grckoja pa ce nam naci neki dobar smestaj koji odgovara bebi. Idemo kolima i planiramo da putujemo nocu. Nas Stefan zaspi u 21h i spava do 7-8h ujutru. Za to vreme bi trebali da stignemo.
Samo nam je problem auto jer nemamo klimu ali mislim da cemo ovih dana kupiti auto sa klimom tako da predpostavljam nece biti nikakvih problema sa putovanjem.
Mi smo planirali da mu na zadnjem sedistu namestimo kao neki lezaj i da tamo spava. Da li neko ima neku dobru ideju kako da se to namesti?
[url=http://www.TickerFactory.com/

[/url]

: rainbow - 25. jun 2008 13:37:36(UTC)
I mi smo ti ludaci, idemo sa bebom i decurlijom u avgustu kad bude imala 3,5 mes. icon_wink

: мирка - 25. jun 2008 13:14:52(UTC)
Људи, иде ли неко од вас на море са бебом од 3 и по месеца или смо ми једини "лудаци"? Планирамо да идемо колима у ЦГ....

: nadjelina - 24. jun 2008 19:38:35(UTC)
Hvala na savetu Jelena,danas sam rezervisala apartman u Vrnjackoj Banji,ipak necu da rizikujem da maltretiram bebu.Obozavam Grcku,ali sta da se radi...Nisam bila nikada u V.Banji ali cula sam da je prelepo,svaka promena prija.Jedva cekam avgust da krenemo.

: djuric - 23. jun 2008 13:22:31(UTC)
Mi mozda odemo na Goc 10-tak dana cisto radi promene vazduha.

: JelenaPetrovic - 23. jun 2008 12:25:56(UTC)
Mi smo pre 15 dana dosli iz Grcke, isli smo svojim kolima. Bilo je fenomenalno i Ogi je super podneo put,a tamo je uzivao. Jedino je bilo hladno more pa se nije kupao. Nadjelina mislim da je beba mala za put busom, mada nista nije neizvodljivo, s obyirom na to da autobusi uglavnom putuju nocu. Ali vec u predsezoni kada smo mi bili na granicama su autobusi mali vise cekali,bilo ih je po 10ak u redu, tako da nije bas zgodno.
Vrnjacka banja ti je super, mi smo tamo bili prosle godine, doduse tada Ogi nije bio rodjen, ali svejedno, jako je lepo, mirno, cisto, prepuno zelenila, ima divnih restorana i kafica, cene su pristupacne. Toplo preporucujem.

: nadjelina - 23. jun 2008 5:14:26(UTC)
Mi u avgustu idemo u Vrnjacku Banju,cula sam da je tamo super.Planirali smo Grcku ali posto trnutno nemamo kola ta solucija na zalost otpada.Ne pada mi na pamet da u Grcku idemo autobusom sa tada osmomesecnom bebom.Mada...Moja drugarica je isla busom i njen sin je imao deset meseci tada i super je podneo put,jedino u povratku je bilo malo problema,nista strasno.Sta vi mislite o tome?

: Nemanjina mama - 16. jun 2008 10:55:39(UTC)
Mi 5. Jula krećemo na Ohrid i dobro si nam rekla Jasna, da uveče zna biti hladno

jer nisam o tome ni razmišljala...

A koliko beba sme da se kupa, koliko dugo može da se brčka u malom bazenčiću?

: JasnaMK - 4. jun 2008 19:04:12(UTC)
Samo Maja znaes - za vo Ohrid za navecer potpola garderoba, djemprecinja potenki obavezno i kebence za pokrivanje. Ohrid i vo avgust navecer e svez. zima

: Maja-belgija - 4. jun 2008 18:41:39(UTC)
klara imace cetri meseca kad idemo na ohridu i na more!!!!nabavila sam putnicki krevet i sad planiram da kupim sator koj drzi konstantana temperatura za bebu!!!preporucila mi ga jedna belgijanka a zaboravila da pitam gde ga kupila galamdzija galamdzija
sa sobom moram da ponesem cela apoteka i najiskrenie puno se boim svi kazu bice ok al ipak mi je malo strah

: MISEL - 31. maj 2008 6:02:28(UTC)

E Julija mi smo prosle godine koristili taj slauh sto se sedi za Mariju na bazenu 2-3 puta i sada imam za Luku.A za mariju imam obican, misice i razne zezalice ...I ja se bojim da cu sedeti ceo dan u sobi.Neznam jer neko ima iskustva sa onim malim satorom za plazu koji stiti od uv zraka i gde beba i mama icon_lol   mogu da odmaraju ???

Ako bude bas vruce, utrapicemo batu tati a ja Marija na kupanjac icon_razz

: Julija SG - 30. maj 2008 21:11:38(UTC)
Misel i ja bi na tvom mjestu ponijela kasice za svaki slucaj. Vjerovatno ih ima i tamo, mada ti ne mogu bas sigurno reci, jer prosli put kada smo bili me to nije bas zanimalo. icon_lol icon_lol Ja srecom barem to ne moram da nosim, Lea je vec velika pa moze da jede sve. Jedino BEBA 3 moramo ponijeti, posto je ona jos na adaptiranom i naravno sve zezalice za pranje flasica i grijanje mlijeka. Kremu za suncanje sam kupila u apoteci, Micro Sun Baby ima raznih faktora od 20 pa na vise. Meni su prosle godine u savjetovalistvu preporucili tu za bebe. Moram ovih dana da idem, da joj kupim onaj kao slauf sto ima onaj umetak gde beba sjedi (ala ga objasni uzid ) za kupanjac. Samo se nadam da nece biti previse leto jer i kod njih znaju biti nenormalne vrucine! E jos bi mi to falilo, pa da moram sa njom citav dan biti u sobi! sok

Sto se aviona tice, Lea nece imati svoje sjediste posto jos nema 2 godine. Moram nabaviti neke nove igracke, koje cu joj tad dati prvi put, pa ce biti mirna sigurno i citavih 5 minuta! icon_razz Trenutno je u fazi vristanja i krestanja za svaku sitnicu koja joj nije po volji. Nadam se, da ce je to proci inace ima da svi mi koji budemo u avionu, stignemo u Tursku sa ostecenjem sluha! Ili da im podjelim cepove za usi cim udjemo u avion, za svaki slucaj da me ne tuze posle! kreten

Jecco, posto ti ides posle nas, ja ti mogu napisati kako smo mi prosli. Pa da odmah vidis da li da kreces na put ili ne? :> Salim se naravno, izdrzace se nekako i to.

: Jecca - 30. maj 2008 7:23:10(UTC)
Citat:
Julija SG - 30/5/2008 01:21

Joj Misel i mene taj avion tj. let ubi u pojam! uzid Ubi se razmisljajuci cime da je zabavim tih 3 i nesto sata, jer ona nema sanse da sjedi mirna svo to vrijme. I ja polako sastavljam spisak, sta sve treba i sta jos moram da kupim. ;] Inace mi smo prosle godine u julu isli za Srbiju, tad je Lea imala 5 mjeseci, pa onda u septembru za Italiju i oba puta je izgledalo kao da se selimo! Gomila stvari, kofera i raznih pomogala, komsije su mislile da necemo doci barem 6 mjeseci. doomed

heheeh sto mi je poznatooo!

E mi letimo 14.jula za Srbiju! Vec panicim unapred. Sad je nemirna, sto ti kazes Julija, nema sanse da bude s mirom tih 3 sata! A kako su nam avioni mali, ne mozes se mimoici.... vec mi je zlo!
Sve ce biti lako posle kad dodjemo tamo. Letovacemo na Drini icon_lol a ako bude srece i pameti mama i tata ce na medeni mesec posle svadbe krajem avgusta bar u Grcku. A bebu ce cuvati baka!

: MISEL - 30. maj 2008 7:10:21(UTC)
Tako ce i biti , nosicemo kasice.Ma mi koristimo nestle a u Turskoj ga ima al nosicu barem rucak i zitarice a voce cu mu tamo spremati sveze .E pa super sto cemo bar za Mariju imati sediste.Nemam pojma sta bi mi jos koristilo tamo .Juce smo kupili nivea mleko za suncanje za decu faktor 50 , sesirice, Mariji naocare i sto vise razmisljam jos mi uvek po nesto fali.A da nosimo i malu apoteku icon_lol

: Fokica - 30. maj 2008 6:43:01(UTC)
Misel, moj savet je da ponesete teglice, tamo verovatno kasica ima ali ko zna da li su to one koje vi koristite. Jeste da ce vam kofer biti pun, ali sa druge strane kada se pojedu kasice imacete vise mesta za shopping :>
A sto se mesta u avionu tice, dete od 2 godine ima svoje sediste u avionu. To nije mozda nego su takvi propisi.Tako da ne brini.
I mi smo u slicnoj situaciji i putujemo u septembru u Tursku.

: MISEL - 30. maj 2008 4:55:16(UTC)

icon_lol icon_lol icon_lol e Julija mene to ceka upravo.Treba poneti hranu za Luku za 14 dana  a to su teglice ima da napunim kofer :?  MM me ubedjuje da ne nosim hranu tj da nosim za prvih 2-3 dana pa da posle tamo kupimo. Ma odkud znam dal ima tamo ??? Cak sam gledala ima stranica za Turski nestle al nemam pojma jer nisam tamo nikad bila dali to ima u Beleku? Sta ti mislis???

Uh sludjena sam  icon_cry   Jos sveki hoce Mariji da kupi juce komplet nekih kofica ,grabulja a to veliko ko pola kofera ja sam samo rekla  anene   nema sanse i ona se ucutala. A za avion da nepricam kakva me frka hvata jos sto verovatno ni jedno dete nece imatri svoje mesto pa kad nas zajasu - ko prezivi pricace :>

: Julija SG - 29. maj 2008 21:21:02(UTC)
Joj Misel i mene taj avion tj. let ubi u pojam! uzid Ubi se razmisljajuci cime da je zabavim tih 3 i nesto sata, jer ona nema sanse da sjedi mirna svo to vrijme. I ja polako sastavljam spisak, sta sve treba i sta jos moram da kupim. ;] Inace mi smo prosle godine u julu isli za Srbiju, tad je Lea imala 5 mjeseci, pa onda u septembru za Italiju i oba puta je izgledalo kao da se selimo! Gomila stvari, kofera i raznih pomogala, komsije su mislile da necemo doci barem 6 mjeseci. doomed

: mama nl - 29. maj 2008 16:36:15(UTC)
Mi idemo u zadnju sedmicu jula i 3 u avgustu Boze zdravlja. Icicemo kolima-al ce biti veselo 2 dana da putujemo icon_lol .Bas me zanima kako se ova nasa maza da podnese put...do sada uziva u voznji al su to sve kratke relacije...vec sam pocela sa spiskom svih potrebnih stvari...Jedino se nadam da nece biti ovako vruce ko sada...

: MISEL - 29. maj 2008 5:41:40(UTC)

Ja sam inace panicar za sve i svasta.Vec pisem spiskove i odvajam stvarcice za decu.Marija mi nije problem ali Luka je jos mali (imace 8 meseci i 2 dana kad krenemo)

Zbog toga smo izabrali blizu destinaciju (Turska) ali ipak ima nekih 3 sata i jace avionom    Planiram da mu nosim gotove kasice , u hotelu imaju beby krevetac a nosicemo i kolica.Sta da vam kazem puna ratna oprema.Ako neko ima predlog sta bi nam dobro doslo da ponesemo jos bila bi zahvalna 

: ocokoljic - 28. maj 2008 12:10:12(UTC)
Neno 75, mi smo prošle godine bili na Tasosu. Tačnije bili smo u mestu Skala Rachoni nije bilo problema ni sa osama ni sa muvama, jedino su komarci bili prisutni u povećem broju. Pčele i ose su sa istočne strane ostrva, blizu glavnog grada Limenasa (mene je ujela pčela bez povoda kada smo bili u poseti Limenasu),Ppostoji takođe jedna prelepa plaža na kojoj ne možeš da uđeš u vodu od pčela i osa u plićaku nisam sigurna kako se zove, ali u blizini je kamenoloma . Zapadna strana je ok. Proveri kako je stanje u Limenariji to je drugi grad po veličini i dosta agencija ima tamo aranžmane, moja prijateljica kaže da joj je bilo super, išla je sa klincem od 3 god.

: lukas - 28. maj 2008 12:09:36(UTC)
Ja se bogami spremam na more krajem avgusta. Teodor ce imati tada 4 meseca i kusur, pa mislim da moze samo da mu prija. Uostalom, idem u svoju kucu pa cu imati sav komfor koji imam i u Beogradu. Jedino me muci sto do Splita nema avion pa cemo morati kolima, ali obzirom da moj muz vozi strogo nocu, mislim da ce Teja ceo put prespavati. A i auto nam je veliki, ima klimu, tako da smatram da nista nece da fali.

: BeBeBe - 28. maj 2008 11:19:40(UTC)
Sa kojom agencijom imate prijatno iskustvo kad su u pitanju letovanja sa bebom? Odgovorite mi na privatni mail , ako je problem reklamiranje...
Interesuje me letovanje u Grckoj.

: Mary - 23. maj 2008 9:58:05(UTC)
milice blago vama, lepo se provedite na moru. mislim da ste izabrali idealno vreme sto se tice temperatura, nema sanse da bude prevruce. secam se prosle god. mi na moru ja trudna a termometar meri 40°

: Milica81 - 23. maj 2008 8:31:18(UTC)
Mi idemo sjutra na more!!!!!!

I ja nosim sklopivi krevetac da imam u hotelu, posto me je strah da Luka spava sa nama. A na plazi, mislim da je bebi najudobnije na duseku, ili u kolicima, naravno u hladu. Kupila sam Chicco kremu sa faktorom 40, a protiv ujeda komaraca zanza no chiccov aparatic koji emituje neke ultrazvucne signale koji tjeraju komarce. Kaci se na kolica, moze svuda da se nosi, radi na baterije, i valjda tjera komarce u precniku od 3m. Ako vec dobijemo koji ujed kupicu onu chicco zanza no olovku.

Drzite nam palceve!

: pahuljica - 23. maj 2008 7:43:51(UTC)
I mi planiramo da ponesemo nesto tako sklopivo, ogradicu ili krevetac. Imamo jos desetak dana do puta i sada smo u fazi priprema. Radujem se odmoru, ali se i brinem. icon_rolleyes

: мирка - 22. maj 2008 18:40:09(UTC)
Са нама је прошле године летовала и бебица од 11 месеци и спавала је у том преносивом кревецу. То је стварно супер ствар и за плажу! Ми смо увек били у хладовини, али смо креветић прекривали пешкирима тако да је она док спава имала баш дебелу хладовину, а била је заштићена и од разних бубица...

: Fokica - 22. maj 2008 16:17:40(UTC)
Mrav hvala za info. Ne znam kako da proverimo za krevetac, u agenciji su rekli da ne znaju ali ce proveriti, nisu mi zvucali ubedljivo. Verovatno cemo za malog bebana poneti sklopivi krevetac.

: Nena75 - 22. maj 2008 13:38:51(UTC)
Mi se dogovaramo da idemo u Grcku u septembru tada ce Anastasia imatio oko 5,5 meseci. razmisljali smo da idemo na Tasos jer je vazdusna banja ostrvo je puno cetinara ali isto tako i osa i kazu velika je sreca ako prodjete bez ujeda. Tako da sada nisam bas za tu varijantu pogotovo sto je i muz alergican.
Sada gledam dalje neke ponude ali ni ja nisam sigurna sta izabrati da mi bude zgodno sa bebom. neznam

: mrav - 22. maj 2008 11:03:27(UTC)
Fokice izvini sto nisam ranije odgovorila, pokusavala sam da "iskopam" cd sa slikama iz Boduma, ne bi li se setila jos necega...Uglavnom, put avionom je bio prijatan, putovali smo rano ujutru, sleteli smo na mali aerodrom i odatle smo imali transfer autobusom. Secam se da je bilo jako toplo, ali sve je klimatizovano tamo. I mi smo bili u zalivu Gumbet. U mnogim hotelima postoji deciji lekar, u nekima cak radi i 24h. Isli smo na mini izlete malim autobusima (dolmusima) koji kruze na svakih 10-15 minuta i idu ka centru, tj do autobuske stanice. Odatle ili peske ili taksijem (preporucujem setnju pesaka, nije daleko bazar ni tvrdjava, a velika je guzva u saobracaju za taksi). Na bazaru nismo propustili da probamo njihove kolace, osim sto lepo izgledaju, super im je ukus. Na bazaru se podrazumeva cenkanje. Osim toga, isli smo na orijentalnu masazu hamam i dzakuzi negde u brdima, to organizuje mala travel agencija koja je na setalistu na plazi. Odatle krece autobus i vodi grupe na masazu i u hamam i vraca ih nazad. Jedan ceo dan smo proveli u akva parku, mislim da se zove Dedeman, zabava je raznovrsna, i za malu decu i za nas. Ima puno hladovine i zelenila, samo treba otici sto ranije ujutru da bi se naslo bolje mesto. Da li ste proverili da li u vasem hotelu vec imaju krevetac za bebu? Nas klinac je tada imao 8.5 meseci i imali smo krevetac u sobi. sve u svemu smo bili zadovoljni, kao sto vidis i ove godine cemo u Tursku...Ako se setim jos necega, pisacu.
Pozdrav

: Fokica - 6. maj 2008 8:30:42(UTC)
Mi idemo 14 septembra u Tursku- u Bodrum, zaliv Gumbet. Stariji beban ce imati pune 2 god, a mladji skoro 9 meseci.
Planiramo da ponesemo i putni krevetac.
Jedva cekamo. Vec sam pocela da pravim spiskove sta nam sve treba...
Da li je neko bio u Bodrumu (zaliv Gumbet) i kakva su vam iskustva?

: mrav - 5. maj 2008 11:17:09(UTC)
Sto se tice Turske, ovo nam je drugi put da idemo tamo, prvi put smo isli kada nam je starije dete imalo 8 meseci, bili smo u Bodrumu, u hotelu 3 zvezdice all inclusive, (inace all inclusive preporucujem svima sa malom decom). Sve je proslo super, i let avionom i transfer do hotela i boravak tamo. Mackali smo se baby-niveom faktor 30, bili smo krajem juna i bilo je veoma toplo ali je voda bila ledena (cula sam da je U Bodrumu uvek tako). Ove godine idemo u Alanju, (udaljena je par sati voznje busom od aerodroma, nadam se da to nece predstavljati veliki problem) decko ima 3.5 godine sada a bebac ce imati 11 meseci. Ne znam kako je u septembru, kazu da su generalno manje vrucine u junu.
U svakom slucaju, slazem se sa Kalimerom, bebama je bitno da su im njihove potrebe zadovoljene i lakse podnose i put i vrucine od nas. Zilava mala bica :)

: kalimero - 4. maj 2008 8:48:57(UTC)
Nemojte da se brinete previse kako ce deca podneti put. Ona ce sigurno teziti da ostvare svoje primarne potrebe (spavanje i klopa) sve ostalo ce im biti zanimljivo. Pogotovo onim vecim bebama.
Mi idemo 19.06 u Tursku. Planiram da ga mazem nekom bebi kremom sa zastitnim faktorom 50.

Sa Lenom sam putovala vozom Beograd - Bar, kuset kolima, kada je imala malo jace od 12 meseci i super je podnela put. Spavala je, a ujutro je pojela neku od ponetih vocnih kasica. Malo se setkala po vozu, malo sedela i igrala se sa igrackama.

: danijela04 - 4. maj 2008 8:20:41(UTC)
Mi planiramo da idemo krajem avgusta kada ce Misa imati manje od 10 meseci za Grcku. Kolima. Da li je jos neko letovao tamo sa bebom i kakva iskustva ste imale? Koji zastitni faktor ste mazale deci? Pricajte, zene!!!

: MISEL - 3. maj 2008 3:40:34(UTC)
Ja Luku i Mariju mazem Niveinom 30 zastitni faktor, kupicu onu od 50 za letovanje

: ivanuska - 2. maj 2008 22:07:32(UTC)
idu topli dani da li mackate vaše bebe kad su obične šetnje u pitanju i kojim kremama i koji su faktor??

: MISEL - 2. maj 2008 4:33:59(UTC)
E mrav interesuje me posto i mi palniramo Tursku ove godine (prvi put) kada je bolje da idemo jun ili septembar.Verovatno cemo i mi u Alanju :)  Luka ce u Junu imati 8 meseci dali je rano da ide tako mali?Inace icicemo  u neki hotel sa svojom plazom i All inclusiv ....Kakva su tvoja iskustva?

: mrav - 2. maj 2008 2:49:50(UTC)
Upravo smo se vratili iz sela. Bilo je bas vetrovito pa bebac (10 meseci) i nije smeo puno biti napolju, ali je decko (skoro 3.5 godina) uzivao napolju sve vreme...Sredinom juna idemo u Tursku u Alanju. Ranijih godina smo praktikovali da budemo na plazi sve dok sunce bas ne pripece (naravno u hladovini) i kada postane pretoplo, svi u sobu na spavanjac, videcemo sada...

: Marija i Peca - 21. april 2008 18:56:13(UTC)
Ako bude kao prošle godine, u deset je u najveće peklo. Ja sam više za varijantu ranije ujutru, pa kad je sunce najjače mi smo spavali u sobi, pa opet popodne. Šta znam, kako ko..

: nacafaca - 21. april 2008 17:26:43(UTC)
Ja cu se mojim pridruziti u Leptokariji na jedno nedelju dana sa ackom ali sada nesto razmisljam ovaj hmm koliko beba moze da bude na plazi? Mislim da li ono od 9-11 pa onda kuci do 17 ili 18 pa tek onda opet na plazu?

: Mako - 19. april 2008 19:53:11(UTC)
Ми сад за 1. Мај идемо на планину, па помало ми је фрка. Мада предпостављам да не би требало. Ма има да се проведемо лепо.

: Medvedic - 17. april 2008 20:14:02(UTC)
Ledi 005,hvala ti,nadam se da ce biti dobro...Pa,mm i ta cela ekipa imaju da odrade posao u vise gradova,tako da pojma nemam sta ce nam zapasti,da budem iskrena...Za sada su u Baru,u nekom hotelu u centru,do plaze ima da se sipci,al necu se zaliti ni na tu varijantu,mada bih,iskreno,vise volela da nam zapadne neki Herceg Novi,npr ili bar Sutomore.Za Budvu nesto i nisam jer idem sa detetom,a to mi je vise grad za ludovanje (znam iz iskustva icon_wink ),nego za miran,porodicni odmor.A da gledam masu kako se provodi dok se ja bakcem sa svojim derletom,nesto mi se i nece icon_wink Eeee,stigle godine...(sala mala).

Javicu vam kad i gde ce biti (ako bude,a valjda ce). :-*

A u pravu si za taj pritisak,to sam i ja provalila ...Kad sipam vrelu vodu i promuckam gore-dole bocicu,iz nje uvis pici mlaz,a i cuje se neki zvuk dok navrcem poklopac sa cuclom na nju.

Koko,hvala na savetu,definitivno cu obici radnje ovih dana i naci taj termos.Trebace pre ili kasnije.A srecan put za sat god se odlucili!

Ljubac za vas!

:-* :-*

: koka - 17. april 2008 17:14:06(UTC)
Medvedic, bolje uzmi onaj obican termos sa staklom unutra, ja tako cuvam vodu posto Lea pije formulu, sipam ujutru vodu odredjene toplote i ona takva ostane do uvece, nema sanse da se ohladi. Znas na koji mislim, spolja plastika, unutra staklo sa zatvaracem i casom (bas sam ti opisala, moj je takav), on je mnogo bolji neko onaj od stiropora za flasice.

Mi planiramo more ali jos neznamo tacno gde, ako uspemo da uzmemo vizu idemo u Grcku kolima, a ako ne onda Crna Gora. Lea 19. jula puni godinicu pa kad preslavimo rodjendan idemo, a i mm ima odmor avgusta.

: Milica81 - 17. april 2008 13:58:24(UTC)
Mi planiramo da sa Lukom idemo na more u avgustu, vjerovatno u Herceg Novi.
Cekam da malo poraste, da dobro nauci da sjedi, da se dobro navikne na kasice, a mozda da moze pojesti i ponesto od hotelske hrane.
Jedva cekam da vidim moju ribicu u moru!
A i prije toga cemo, nadam se, skoknuti na izlet do Budve ili Petrovca...

: ledi005 - 17. april 2008 11:35:04(UTC)
ma divno, bice vam super. gde tacno idete?
proveri samo s pedijatrom pre nego sto krenes koje vakcine i preglede terba obaviti u tom periodu, pa da organizujete sve prema tome kada cete i koliko biti odsutni.
drugo, kad sipas kljucalu vodu u termos, pazi jer se meni cini da se tu pravi neki pritisak. nemam iskustva s termosom, ali kad sipam vrelu (upravo prokljucalu) vodu u flasicu i stavim odmah onaj poklopac (onu gumu sto se gura u poklopac umesto cucle), nekad se od tog pritiska guma skroz uvuce. mislim da s termosom nece biti problem jer je cvrst, a ne od gume, ali eto malo pripazi

: Medvedic - 17. april 2008 11:23:04(UTC)
Znaci,obican termos sa "stiropolom" icon_wink iznutra?Ma ja imam vec to cudo,al ne znam zasto mi se cinilo kao da je glupost...Mozda zato sto nikad nisam sipala bas vrelu vodu...Ma,sipacu sad kljucalu pa cu da ga istestiram,do kad ce da je drzi...Kako kazes,sve treba unapred isplanirati,pa i to.U sustini,ja sam avanturisticki duh i volim izazove,tako da jedva cekam da prvi put otputujem negde sa malcem.

Jao,pa podnosim isto kao i ti...Isto smo jako vezani,bas je zeznuto.Najgore mi je bilo taj dan pre nego sto ce otici,hvatao me je bedak od pomisli da ce tamo bit cela dva meseca.Cujemo se po pet puta na dan (blago meni kad mi stigne racun!),al nije to to...Juce mi je pustio da cujem sum talasa,,pa sam odlepila!Uradicu sve da mu se pridruzimo tamo negde u drugoj polovini maja,ako sve bude ok...Zbog mora,naravno,ali ipak najvise zbog tate.Videla sam hotel u kome cemo biti ako odemo,i super je,jedino sto nije bas na samoj obali nego u centru,al ajd da ne zakeram,malo setnjice nam nece naskoditi.

Cmok za vas dve!
:-*

: Marija i Peca - 16. april 2008 18:56:55(UTC)

Pa znaš kako, recimo, sipam baš baš vrelu vodu uveče oko 22h i ujutru oko 6h ona je mlaka. Otprilike tako se sećam. Ma super stvar. Ja sam to koristila da ne moram rano ujutru da prokuvavam vodu. icon_surprised ops: Samo sipam formulu i to je to.

Ma ne sekiraj se, biće to diiivno! Mi smo nju uvek svuda vodili sa nama. Samo lepo isplaniraj. Ja sam se uvek ponašala kao da tamo gde idemo nema ničeg, jer znam da mi uvek zatreba baš ono oko čega sam se razmišljala da li da ponesem. Dok je bila baš beba. Sada je mnogo lakše kad ona jede skoro sve, mnogo manje muka.

Jao, sapatnice.... Kao da ga nema mesec dana a tek je prvi dan. Dana, kao da zna, ceo dan priča gde je tata, a ja.... Uh.

Mi smo mnogo vezani, i sad vidim zašto to ne valja. Kako ti izdržavaš? 

: Medvedic - 16. april 2008 9:47:05(UTC)
Ledi005,evo sad videh i tvoj odgovor!

Pa piski dosta cesto,kaki jednom dnevno,al to me ni ne brine toliko.Kako kazes,necu ga presvlaciti 15 puta,nije mi to toliko sporno.Vise mi je to za hranjenje,tacnije kako odrzati toplotu vode za spremanje toliko vremena,al koliko vidim nije ni to komplikovano sa valjanim termosom...

Ma,ni prvi ni poslednji koji idu na more,na kraju krajeva.Umreti od gladi nece!icon_eek

Vec sam cula za cene i u pravu si,voz se ni ne isplati.Cena povratne vozne je nesto preko 5.000 din,a aviona oko 72 e,cini mi se.Al to nije do mene,sve zavisi kako i sta mi mm dole sredi,tacnije njegova firma.Posto su dole toliko dugo,bilo je reci da ce firma omoguciti zenama i deci da ih posete o svom trosku,tako da nazalost,izbor nije na meni,ali ja bih licno,naravno izabrala avion.

U svakom slucaju,hvala ti na savetu,ljubni bebca! :-*A za vakcinu ne brini,znam neke mame koje su okasnile i po mesec dana (sto,naravno,ne treba da bude uzor),ali je na kraju opet sve bilo ok.Uostalom,ako ti dr tako kaze,treba da joj verujes! icon_wink

: Medvedic - 16. april 2008 9:24:41(UTC)
Hvala puno na odgovoru,Marija i Peca!

Drago mi je sto tvoje reci zvuce ohrabrujuce,tj da bebe dobro podnose putovanja.Zaista verujem da ce tako biti i sa mojim bebcem,a ako odem,svakako cu vam javiti kako je proslo...U svakom slucaju,zilaviji su oni nego sto izgledaju... icon_wink

Ja mislim da putujemo nocu,a on nocu u principu,ne jede.Al taj voz Beograd-Bar,iz NS obicno krece oko 21 h,tako da ce ipak morati imati jos dva obroka uvece,i jedan ujutru,pre nego sto stignemo.Eto,nisam ni znala da postoji taj dupli termos,po svoj prilici stvari,i ja cu ga nabaviti,a i svakako ce nam biti dovoljan za tu noc.Samo mi reci,molim te,koliko dugo otprilike drzi toplotu,onako da vodica bude mlaka?Jer ja imam neki,koji je totalno bez veze,voda je posle pola sata vec hladna.A za Probiotik sam cula da je super,svakako cu ga poneti,hvala na savetu!

Hehe,eto meni sapatnice koja je isto trenutno bez muzica...Ma sta je tih 10 dana,brzo ce on doci.Imamo ovaj forum,pa cemo ubijati vreme cekajuci ih...

Za to vreme,puno coki svoju Danicu,ljubim vas! :-*

: ledi005 - 16. april 2008 9:18:56(UTC)
medvedic, pa ne treba ti do mora tri dana :) - mislim na presvlacenje. jedino ne znam koliko ti cesto petar kaki, ali ako je samo piskenje u pitanju mozes slobodno da ga malo redje presvlacis. mi ivana sad po celu noc ne presvucemo jer se on budi samo da jede, ali to onako kroz san, i onda da ga ne bismo razbudjivali presvlacimo ga samo posle kupanja i tek onda ujutro. naravno, ako probije ili ako se ukaki, nemas kud, ali nece mu ni onda nista biti. pa nije u vozu minus 10. nisu bebe bas tako osetljive, bar vecina.
samo ti savetujem da se raspitas, ako planiras u dvokrevetnu kabinu - pogledaj koliko to kosta, pa vidi da li ti mozda avion nije mnogo skuplji (vrlo moguce da bude tako, jer te dvokrevetne uopste nisu jeftine). ako razlika nije velika i ako mozes to da priustis, ja bih ti onda savetovala avion.

mi idemo s ivanom na more na 2-2.5 meseca (od njegovog 5. pa do 7-7.5). mene je jedino brinulo da nema neku obaveznu kontrolu ili vakcinaciju u tom periodu, ali mi je pre dva dana njegova lekarka rekla da cemo moci sve da organizujemo tako da u to vreme ne mora kod doktora.

: Marija i Peca - 16. april 2008 2:50:58(UTC)

Medvedić, mi smo dosta putovali sa Danom, iznenadila bi se kako bebe dobro podnose put. Obično pre polaska na duži put prokuvam vodu i sipam je u recimo flašu od 2l. Postoji grejač za flašice, ali mi to nismo kupili već smo koristili bebi termos, najveći koji smo našli. Vodu iz flaše smo koristili za piće,a iz termosa za pripremanje formule. Recimo, u naš termos staju 2 flašice od po 300ml, to su bila 4 obroka za Danu (poneseš flašice za spremanje. Voz ti je mnogo udobniji od autobusa, i kao što si sama rekla, pokriješ bebicu i za čas presvučeš.

Nije to tako strašno kako deluje. Meni bi bilo strašnije da budem toliko dugo bez mm! On je jutros otišao na 10 dana i.... Uh, nije to tema. Obavezno kupi probiotik, u slučaju proliva, fantastičan je.

Javi šta si odlučila! caos  

: Fokica - 15. april 2008 14:33:44(UTC)
Sto se tice Huggies pelena za kupanje kod nas ima samo jedna velicina i to za bebe od 11kg
Tako je bar bilo prosle godine. Koja je cena Baby love pelena za kupanje i da li ih ima u svim velicinama?

: maricanis - 15. april 2008 13:18:28(UTC)
Citat:
Ceca25 - 11/4/2008 11:25

Mi smo odlucili da idemo kolima u grcku i to u augustu. Stefan ce tada imati 9 meseci.
Ja imam jedno smesno pitanje icon_lol icon_lol icon_lol Da li ste bebama tog uzrasta (do godinu dana) stavljali pelene na plazi? Kako to ide? Sta ako mu ne stavim pelene a on hoce da kaki?

Ceco postoje posebne pelene za kupanje za decu. Znam da postoje Baylove (mogu se kupiti u DM prodavnicama) i postoje Huggies. Tako deca mogu da uzivaju u kupanju, a da se ne prehlade i da bez problema piskaju i kakaju!

Pozdrav,
Marija

: JelenaPetrovic - 14. april 2008 13:48:16(UTC)
Fokice, hvala puno, Angel takodje. Ako nista drugo a vi onako svojim recima, prepricajte nam najvaznije.

: JelenaPetrovic - 14. april 2008 13:43:24(UTC)
Pahuljice
neznam gde zivis, u kom gradu, ali ja sma pre dva dana predala zahtev za novi pasos, zbog prezimena, bice za 20 dana. Ako te zanima jaaaako povoljna varijanta za grcku u terminu 27.05-06.06 javi se na pp.

: pahuljica - 14. april 2008 10:28:04(UTC)
Ja bih rado u Grcku. Raspitivali smo se, gledali aranzmane i sad ne znam da li cemo ici.
Problem je u mom pasosu koji je istekao a ne pimaju zahtev za izdavanje drugog. Do daljnjeg.
Bas ne znam hocemo li uspeti da odemo u toku juna.

: Medvedic - 14. april 2008 9:49:07(UTC)
Ja imam knjigu,ali ne i skener,nazalost.

Ja imam nevidjenu dilemu.Muz mi ide na dva meseca u CG (poslom),i postoji mogucnost da mi sredi smestaj,pa da i mi odemo,na sta me nagovaraju i moj otac,svekar,zaova...Ipak,frka mi je jer ce Petar imati nepuna tri meseca i iako jesam pobornik vodjenja male dece na more,on je ipak bas,bas mali.Najverovatnije bi isli vozom,spavacim kolima.Nemam pojma,postoji li utikac u kupeu,pa da znam kako bih mu grejala vodu za klopicu.Postoji li neka slicna glupost al na baterije?(mislim na grejac ili termos).Zaista nisam upucena u te stvari...

To mi je problem br 1,a drugi,malo manji,kako presvuci dete kad je nocu u vozu smrzotina,narocito kad zadje u one planincuge.To kontam da uradim ispod nekog cebeta,da se nacisto neissmrzava.Jer mi samo jos fali da se prehladi,onda divota...

Ako je neko slican problem iamo i snasao se,neka napise...

: MANANA - 14. april 2008 8:25:12(UTC)
Posto se o ovome pisalo na temi letovanje i beba,spojicu ovu temu sa tom.Pozz! ;] caos

: Marija i Peca - 14. april 2008 8:09:34(UTC)
Kerefeka, ne znam za kremu, mi smo prošlog leta za lice koristili Chicco stik i odličan je. On za lice, a krema za telo (tako su nam preporučili u apoteci). I ne mislim da je rano, mi se nismo mazali pa nas je uhvatilo sunce. JecoN, čini ti se, varljivo je ovo sunce.

: J.D. - 14. april 2008 7:30:12(UTC)
Mi cemo, kada za to dodje vreme koristiti Dr. Foster kremu za koju smo culi da je veoma dobra, Nemacka...inace se porucuje kataloski...sada zbog vetra mozete koristiti obican jekoderm

: JecaN - 14. april 2008 7:26:02(UTC)
Krema je super, i mi smo je koristili.
Mada po meni je još nekako rano za mazanje. Izbegavajte direktno Sunce, kapu na glavu i nema problema.

: kerefeka - 14. april 2008 7:11:33(UTC)

Izvinjavam se ako sam temu postavila na pogresnom mestu... jeste ovo na neki nacin bebi 'oprema', ali mene konkretno interesuju ovi nasi najmladji bebironci.
Dakle, drage mame, koju kremu i sa kojim zastitnim faktorom koristite za mackanje vasih bebica? Sunasce vec uveliko greje, pa bih ja da zastitim neznu bebecu kozu lica. Kupih u Aksi Chicco, SPF 50, na njoj pise da je za 0+, ali ne pise da li sme da se maze i lice. Prodavacica naravno nije imala pojma (inace u Aksi one devojke veze s vezom nemaju...no, to je druga tema), rece mi nesto u stilu 'pa verovatno sme, jer je ovako visok faktor' icon_rolleyes
Juce smo joj malko macnuli lice, uzasno se tesko razmazuje, ali hvala Bogu nije imala nikakvu reakciju. Da li neka od vas ima iskustva s' ovom kremom ili eventualno da preporuci neku drugu, bolju?

: Fokica - 14. april 2008 6:53:55(UTC)
Citat:
JelenaPetrovic - 11/4/2008 17:47

''STA DA OCEKUJETE U PRVOJ GODINI'' od izdavaca 'Kreativni centar na strani 364. rece maxmara ima dosta o putovanjima sa bebom. Ima li neko mogucnosti da skenira ovu stranu pa da je postavi.

Imam knjigu, nije to samo ta strana vec ih ima desetak. Saveti su odlicni. Pokusacu da ih skeniram kada mi bebice to dozvole.

: Angel - 13. april 2008 20:11:57(UTC)
Ja cu draga kupiti knjigu sutra-prekosutra pa cu vam skenirati ako me neko ne preduhitri. :-*

: zMayica - 11. april 2008 14:21:06(UTC)
i mene bas zanima sta kaze knjiga :)
bilo bi super da neko ko je ima ,skenira i postuje

: JelenaPetrovic - 11. april 2008 13:47:45(UTC)
''STA DA OCEKUJETE U PRVOJ GODINI'' od izdavaca 'Kreativni centar na strani 364. rece maxmara ima dosta o putovanjima sa bebom. Ima li neko mogucnosti da skenira ovu stranu pa da je postavi.

: JelenaPetrovic - 11. april 2008 13:34:28(UTC)
Mi smo konacno resili sta i gde. Idemo u Grcku u Pefkohori i idemo 26. maja. Nasli smo preko neke agencije veoma povoljno, idemo kolima i iskreno, jedva cekam. Pocela sam da pravim spiskove sta sve poneti.

: Ceca25 - 11. april 2008 7:25:02(UTC)
Mi smo odlucili da idemo kolima u grcku i to u augustu. Stefan ce tada imati 9 meseci.
Ja imam jedno smesno pitanje icon_lol icon_lol icon_lol Da li ste bebama tog uzrasta (do godinu dana) stavljali pelene na plazi? Kako to ide? Sta ako mu ne stavim pelene a on hoce da kaki?
Meni bas svakakve stvari padjau na pamet icon_razz icon_razz

[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

: travica - 10. april 2008 18:17:58(UTC)
Citat:
Magija - 30/3/2008 19:55

Evo i mene mame. Trazim savet!;]

Resili smo da idemo na more avgusta. Sad pitanje je gde...

Mm je skoro ubedjen da cemo ici u Grcku, stim sto nemamo pojma ni gde ni kako, dal kolima dal busom...

Kola su nam u super stanju, ali mm kaze da mu je mucenje da vozi do tamo, vise je za varijantu bus...

Samo mene brine kako sa Lenom, mada ce ona tad imati godinu i 3 meseca...

Kako ce ona busom podneti... Ovako ako idemo kolima ima svoje sediste, mozemo da pravimo pauze koliko volimo...

Dajte neki savet, please...:|

Magija, put do Grcke je super. Moja ti je preporuka da idete kolima. I mi cemo ici u Grcku, samo jos nismo odlucili da li juni ili august. Ranije smo uvek isli u augustu i uvek je bilo sjajno. Ali sada vodimo i Janu,ona u julu puni godinu. Ja malo imam i frku, jer sa Lazom nismo bas najbolje prosli prve godine na moru, isto je imao godinu dana. Zato ocemo sada da razbijemo maler.

: kerefeka - 1. april 2008 9:02:33(UTC)
Joj ledi, blago teeeebiii ! Ja cu da crknem u Bg-u do septembra :(

: ledi005 - 1. april 2008 8:52:06(UTC)
inace, ja sam na more isla tek s godinu dana jer sam bila letnja beba, ali moja sestra vec sa 17 dana, a brat mi se i rodio na moru jer smo bili dole a on pozurio mesec dana icon_lol

: ledi005 - 1. april 2008 8:51:00(UTC)
ja bogami idem polovinom juna i vracam se krajem avgusta, da iskoristim sto sam na porodiljskom, a i deci ce biti divno da pobegnu iz paklenog beograda. jedino cemo mozda zbog ivana morati da dodjemo na neku kontrolu u medjuvremenu. moram to da proverim s lekarkom.
koliko god da je vruce, to se bolje podnosi na moru nego u beogradu, to je sigurno.
joj, jedva cekam!!!

: JelenaPetrovic - 1. april 2008 6:42:02(UTC)
Makice, hvala, tvoj savet je iz prve ruke. Verovatno ce tako i biti.

: Magija - 31. mart 2008 18:35:29(UTC)

Evo i mi se premisljamo za termin. Sad nesto gledamo na netu. Verovatno ce biti jun. Temperatura je srednja, a opet temperature vode nije niska.

Mislim da je na letovanje sa bebom otici kad nisu bas one paklene vrucine da ipak mozes malo vise setati ili se izlezavati na plazi. Ovako bismo morali dobar deo dana da provedemo u sobi... To mogu i kuci... Ovako mozemo setati i ici na razne izlete, da upoznamo i ostale plaze itd...

icon_wink

: makica 265 - 31. mart 2008 16:44:08(UTC)
Jelena s obzirom da zivim na moru obicno znam kako je kad sto se tice vrucina.Sa bebom ti je najbolje u jun ili septembar.Nisu bas ogromne vrucine kao sto su u julu i avgustu.A uvjek se nadje i hlad na plazi tako da mislim da bi mogli slobodno tada.

: JelenaPetrovic - 31. mart 2008 11:03:48(UTC)
Ma nije meni problem Ogijev uzrasyt, nego se bojim da ce biti pretoplo i da cemo veci deo dana morati da budemo u sobi.
Vise bih volela da citav dan budemo na plazi
da uzivamo
Ali ako vi tako kazete, onda cu verovatno prihvatiti ponudu.
Hvala vam drage moje
sta bih ja bez vas

: JelenaPetrovic - 31. mart 2008 11:01:33(UTC)
Mi sad aimamo dilemu
POnudili su nam neki prijatelji da idemo sa njima na more, Becici ili Rafailovici, ali je termin 20-30 jun. Ognjen ce tada imati 7 meseci. Meni je super ideja da idemo zajedno jer i oni imaju devojcicu, ali mi se ne dopada termin. Sta predlazete, kakva su vasa iskustva sa letovanjem u tom terminu?
Pomagajte, pls!!!!

: zMayica - 31. mart 2008 8:43:49(UTC)
Mislim da je jun najoptimalnije vreme za letovanje, sada su temperature u tom periodu znatno vece nego pre 10ak godina a sa druge starne nisu prevelike, i septembar je otprilike takav ali cesce ima kisovitih perioda - ko ce ga tacno ubosti ... jul je uglavnom paklen... :)

Inace Jelena, ja sam sa sest meseci isla na more, moja sestra sa nepunih 8... mnoge moje drugarice su svoje klince vec sa 6 mess vodile na letovanje- sto 'u zemlji' sto u inostranstvu, i zato ne brini!
Imacete adekvatno drustvo i all inclusive podrsku, nista lepse- pa to je pravi odmor :)
Samo napred!!! :)

: makica 265 - 31. mart 2008 8:32:40(UTC)
A Jelena zasto ti ne odgovara termin,mislis da je rano u junu?

: JelenaPetrovic - 31. mart 2008 8:03:26(UTC)
Mi sad aimamo dilemu
POnudili su nam neki prijatelji da idemo sa njima na more, Becici ili Rafailovici, ali je termin 20-30 jun. Ognjen ce tada imati 7 meseci. Meni je super ideja da idemo zajedno jer i oni imaju devojcicu, ali mi se ne dopada termin. Sta predlazete, kakva su vasa iskustva sa letovanjem u tom terminu?
Pomagajte, pls!!!!

: Oblak_u_bikiniju - 31. mart 2008 6:57:51(UTC)
Ja sam odmah rekla da ti uzivanje zavisi od hotela. Moj je bio od 4* i bio j esavrsen. Nista nam nisu posebno naplatili i bili su divni. A imaju animatore takve da mi nije bilo dosadno sekunde - uhvatila sam boju, naplivala se, sredila liniju, da ne vjerujes. A i na svim izletima sam bila i bilo je fenomnalno...
Narvno, iskustva nikad nisu ista, meni je bilo toliko fino da i danas presanjavam da idem u Tunis. No, kako rekosmo, tema nisu putovanja.

Mislim da je za bebu zgodan ovaj hotel koji necu relamirati, nego ako nekoga zanima. Ja sam se nauzivala na njihovom ogromnom bazenu, a imas i tecaj arapskog, akvarobik, aerobik, skolu plesa, svake veceri predivne zabave, u zivotu se nisam naplesala kao tada.
Puno je male decice bilo o kojoj jako vode racuna i ona imaju poseban plici bazencic. Za odmor divno, a ko zeli iskustvo vise - obavezno Sahara. Sad, koliko je to za bebu naporno, zbilj ne mogu reci...

: Magija - 31. mart 2008 4:47:07(UTC)

Izgleda da cemo ipak kolima. Na moje iznenadjenje, prijatno ;] .

Sinoc je mm citao iskustva roditelja sa foruma i mislim da je i on 90% siguran da cemo ici kolima. Ziveo forum!;] bravo

Pa i nije daleko. Nasao je na netu neku kartu koja izracunava kilometrazu i prikazuje kojim putem ides i sta ti ja znam sta sve...

Lena je dobra dok se vozi mada nikada nismo isli daleko. Mozda sat ipo voznje i to je prespavala. Sada cemo ici na malo duzi put, ne znam kako ce to izgledati sobzirom da je zvrk i da je ne drzi mesto...

Hvala vam cure!

Ljubite malisane!

A ti Juco ljubi malu zubatu hodalicu.:-* :-* :-*

: Medvedic - 30. mart 2008 20:28:22(UTC)
Nisam imala to iskustvo,ali ni ja ne bih sa detetom busom.Ovako ipak sve sami prilagodjavate,mozete da se odmarate,presvlacite na miru i svasta jos,a i brze cete stici kolima,sto je svakako bolje zbog malene.A sto se muza tice,reci mu da je put super (autoput),nema nekih planincuga,a nije Grcka bas ni tako daleko.Uostalom,koristice vam auto i kad budete tamo.Sta god odlucite,srecan put!:)

: Julija SG - 30. mart 2008 20:18:44(UTC)
Magija, ja sam vise za varijantu, da se ide autom. Sad neznam kakva je Lena u voznji, ali znam da je ova moja smizlica nemoguca! Brzo joj dosadi da sjedi na jednom mjestu, pocinje dreka jer hoce da je izvadim iz auto sjedista. Mi smo sa njom putovali za Italiju na odmor kad je imala 7 mjeseci. Tad nije bio problem, vecinu puta je prespavala, a ostalo vrijeme se igrala i razgledala okolo. Ali sad ima skoro 14 mjeseci i ne drzi je mjesto! Tako da je ipak bolje svojim autom. Mozes da stanes kad hoces, da je pustis da malo proseta napolju, da se poigrate sa njom i onda nastavite put. Takodje je lakse za presvlacenje, hranjenje i sve ostalo. Eto to je moje misljenje, mada dosta zavisi od djeteta. Moja prijateljica putuje sa sinom koji je samo 2 mjeseca stariji, bez problema iz CH za Bosnu, to sa Leom nema sanse. Sad ti najbolje znas, koliko je Lena zivahna i da li voli da se vozika.

ps. poljubi Lenu od nas dvije :-* :-* :-*

: Magija - 30. mart 2008 15:55:57(UTC)

Evo i mene mame. Trazim savet!;]

Resili smo da idemo na more avgusta. Sad pitanje je gde...

Mm je skoro ubedjen da cemo ici u Grcku, stim sto nemamo pojma ni gde ni kako, dal kolima dal busom...

Kola su nam u super stanju, ali mm kaze da mu je mucenje da vozi do tamo, vise je za varijantu bus...

Samo mene brine kako sa Lenom, mada ce ona tad imati godinu i 3 meseca...

Kako ce ona busom podneti... Ovako ako idemo kolima ima svoje sediste, mozemo da pravimo pauze koliko volimo...

Dajte neki savet, please...:|

: Medvedic - 29. mart 2008 14:06:58(UTC)
Potpisujem kerefeku sve sto je rekla za Tunis,nista posebno...Ja sam bila bas u Yasminu i osim sto je sredjeno i lepo za oci,ostalo je,po meni, prosek,izuzev tog Kartagina lenda (zabavnog parka),koji je super.Mi smo bili 15 dana u septembru i ja sam umrla od dosade jer nekog zivota tamo i nema (bar u to doba godine),to je mesto samo sa hotelskim kompleksima,nema sta da se vidi ni obidje,osim tog parka i ajde, Medine koja je isto lepa,ali meni je brzo dosadilo i to jer sam skoro svako vece isla tamo,jer jedino tamo i ima da se ode,da se proseta,izuzev,naravno, rive.Plaza je ok,ali isto duva neki vetar pa se na kraju jos i smrznes,licno,ne bih tamo isla sa detetom.Ima nekih ogromnih,drecavo-plavih meduza koje nisu opasne,ali svakako ni prijatne za sresti u plicaku.I noci su brrrr...

Mayyo,ja sam bila u Turskoj u drugoj polovini avgusta i pocetkom septembra i sasvim je ok sto se klime tice.Dnevna temperatuera je oko 33 C u proseku,sto je podnosljivo.Noci su prijatne,ni previse tople ni hladne,taman onako fine.U svakom slucaju,bolja opcija za ici sa detetom u septembru.

: kerefeka - 29. mart 2008 8:30:46(UTC)

Bila ja i u Tunisu :) Nemam predrasude u vezi arapskog sveta... inace nisam rob bilo kakvih predrasuda, sve volim da vidim/probam/upoznam ;) Nego, nije to tema, jel'te :)

Dakle, nisam bas nesto fascinirana Tunisom... e sad, mozda zato sto smo bili pocetkom maja (ja bila trudna, a nisam znala :) ), pa nam je vreme bilo zmrz, a i uzasno me nervirao onaj dosadni vetar, koji za sekund donese oblake icon_evil Drugo, bez veze je sto sve zivo naplacuju- lezaljke, suncobrane, peskire... cak i na hotelskom bazenu (a hotel sa 5 zvezdica!). icon_twisted Pre toga smo 2 puta bili u Egiptu, oba puta u hotelu sa 4 zvezdice i sve je bilo gratis tj obuhvaceno aranzmanom... i u januaru je bilo toplije u Egiptu, nego u maju u Tunisu. Moguce da je u Yasmin Hamametu drugacija situacija, mi smo bili u Portu... sam gradic je simpa, mada previse vestacki nasminkan za moj ukus.

Uhhhh, odo' ja u sitne detalje... mozda je ovo ipak za temu putovanja? hmm

mayya, kad je no frks & no problems, pripremi se na jedno ogromnoooo smaranje od ove seke kerefeke kad se budes vratila iz Turske. Poljubac za Necu, tebi nema dok ne podneses raport sa letovanja icon_razz

: Oblak_u_bikiniju - 29. mart 2008 7:28:00(UTC)

Citat:
kerefeka - 28/3/2008 08:41 Mi lagano odustajemo od Egipta... hotel u kome smo bili pretprosle godine je preuzeo Egipcanin (inace su ranije drzali italijani) i kazu da se dosta promenilo, u negativnom smislu :? Nesto razmisljamo o Turskoj. Jel' bio neko u septembru tamo? Kakvo je vreme? Ja sam bila 2 puta u Marmarisu, ali oba puta pocetkom avgusta i tada sam bila solo... nesto mi Marmaris nije za letovanje sa bebom. Mozda eventualno Antalija (Lara) ili Alanja, al' pojma nemam kakva je tamo klima. Please, help !

Nebih ikoga i ista da reklamiram, ali ako ste isli u Egipat i nemate problem sa tim nekim kulturoloskim pitanjima koja karakteristu zemlje sjeverne Afrike i uopste arapski svijet, imam toplu preporuku - Tunis. Ne bih govorila o drugim mjestima i hotelima, a mogu ti poslati detalje na PM. Divno je, u doticnom hotelu je bilo bebica i male djece koliko hoces, izuzetno je sve na nivou, usluga je super, druzenje fenomenalno, bazen je velik, prijatan, cist, okolina predivna, lezaljke na urednoj travi, bogati obroci, restoran u okviru hotela, divne sobe i mogucnost unosenja bebi kreveca (kada sam bila nisam imala bebe u planu, ali sam svejedno htjela da im maznem jedan taj krevetic :)), sobarice - da ih poneses kuci!

Na temi o putovanjima mogu da ti postavim slike, a na pm cu ti poslati detalje. To je u Yasmin Hammametu koji je nov, moderan, predivan, a ima i djecji zabavni park! Misilm da je sjajno za porodice. Eto, pa ako hoces...

Da ne bude off topic, mm i ja smo bas pricali da iduce godine negdje krajem proljeca idemo sa bebom upravo tamo! :) 

: mayya - 29. mart 2008 7:19:36(UTC)
No frks, no problems, seka kerefeka!!! icon_wink

Savet, devojke nemojte se ustrucavati da podjete na put sa bebom, jer je odmor sa njima prava uzivancija.
A sve sto morate da radite kuci, mozete i tamo.
Covek se na sve uslove adaptira. Pogotovo ako su u pitanju nasi mali andjeli.

Lep provod i puno sunca vam zele Neca i Mayya!

: kerefeka - 29. mart 2008 6:14:44(UTC)

Hvala, devojke cvecko Taman idete u izvidnicu, pa cu znati sta me ceka u septembru :)

mayya, sorry, nisam videla da si vec pisala o tome... nesto me juce zezao net, uzasno sporo je otvaralo stranice, tako da sam brzinski napisala post i utekla. U svakom slucaju, ocekujem detaljne info kako ste prosli... valjda je jun i septembar slican ;)

: mayya - 28. mart 2008 21:01:10(UTC)
Ja sam vec pisala, ali ajde... mi cemo u Antaliju, mesto Kemer, polovinom Juna.
Kazu da je tada, kao i u septembru temperatura oko 30 stepeni. (valjda)

: kalimero - 28. mart 2008 12:21:27(UTC)
Kazu da je u Antaliji i Alanji bas toplo kako u junu tako i u septemburu. Mi putujemo u drugoj polovini juna u mesto Side (oko 60 km od aerodroma Antalija).

: kerefeka - 28. mart 2008 10:41:48(UTC)

Mi lagano odustajemo od Egipta... hotel u kome smo bili pretprosle godine je preuzeo Egipcanin (inace su ranije drzali italijani) i kazu da se dosta promenilo, u negativnom smislu :?
Nesto razmisljamo o Turskoj. Jel' bio neko u septembru tamo? Kakvo je vreme? Ja sam bila 2 puta u Marmarisu, ali oba puta pocetkom avgusta i tada sam bila solo... nesto mi Marmaris nije za letovanje sa bebom. Mozda eventualno Antalija (Lara) ili Alanja, al' pojma nemam kakva je tamo klima. Please, help !

: Prex - 27. mart 2008 16:10:40(UTC)
Ma naravno da je dobro, slobodno vodite decu na more. Moje iskustvo od prosle godine je super, Tara je imala 8 i po meseci, skoro ceo put je prespavala (isli smo kolima) i na moru je bila super. I svima nam je jako prijalo. Bitno je da ne idete bas u jeku sezone jer je previse toplo i onda biste inace morali da provedete vecinu vremena unutra i sklanjate se od sunce jer je previse toplo i za nas a kamoli za bebe. Bolje je kraj avgusta pocetak septembra, tada je super, mozete po ceo dan da provedete na plazi. caos

: Medvedic - 27. mart 2008 15:33:19(UTC)
Evo,mi bas danas bili na snimanju kukica,pa malko caskali sa doktoricom i ona nam rece da ne da je dobro,vec odlicno voditi bebu na more,bez obzira na njenu starost,izmedju ostalog,zbog joda u vazduhu koji tako lepo "procisti" bebu,podizanja imuniteta,....Kaze,ona je prva vodila svoju cerku kad je imala manje od pola godine.Samo ne na jako sunce i prokuvavati vodicu za pice,i to je to.

Moram da priznam da me je to iznenadilo,s obzirom da ce moj sin na leto imati tek pola godinice,ali takodje priznajem da sam jedva docekala da mi neko to kaze.Dakle,ove godine i mi pravac more!!! :)

: Oblak_u_bikiniju - 27. mart 2008 7:46:14(UTC)
Ja zivim na moru. Ove godine sam u visokoj trudnoci na ljeto,tako da se zbog zagadjenosti vode i xyrazloga necu kupati, osim ako odemo van zaliva, mada ni to en obozavam... U svakom slucaju, iduce godine ja imam bebu od 9-10 mjeseci i definitivno se vodimo na kupanjac. Naravno da nece biti na plazi u 2 popodne (mnogi turisti upravo to cine, djeca s erazboljevaju i oni ne kapiraju zasto! A meni se srce pocijepa kada ih vidim bijele kao mlijeko na plazi u podne! Ali, da iskoriste svaki sekund, pa mislim stvarno...) Tako cemo se iduce godine kupkati, a kad mama pliva tata ili tetka cuvaju bebu pod suncobranom. Imacemo i naj sjedeci slauf. Mislim da je to ok...

Sad, nije tema, ali zimovanje - planiramo u januaru iduce godine, kad bebiron bude imao/la oko 4 mejseca da idemo na Zlatibor. Tamo imamo vikendicu, pa sad je svejedno je li januar ili februar... Neka je beba ususkana i pazena i to je to.

: JelenaPetrovic - 27. mart 2008 7:29:45(UTC)
JasnaS mi idemo u banji Vrujci pocetkom maja pa cemo ti preneti utiske kad se vratimo.
Pozdrav

: JasnaS - 26. mart 2008 16:28:01(UTC)
Pozdrav svima!
da li je neko od vas vodio bebu od 8, 9 meseci u banju? Moj malisa ce imati oko 9 meseci za odmor, pa me bas interesuje ima li neko iskustava sa banjama?
Hvala unapred!

: maricanis - 26. mart 2008 14:38:04(UTC)
Ako planirate odlazak u Crnu goru, preporucujem septembar. Mi smo bili dva puta (tada jos bez bebe) i oba puta smo se odlicno proveli. More je toplo, klima je tad umerena ni pretopla ni prehladna, guzve su manje a icene su ponekad snizene.
Ove godine planiramo odlazak na more u septembru sa Lenom. Ona ce tada imati oko 8.5meseci.

Trenutno trazim ponude koje su direktno iz Nisa avionom, pa ako pronadjem nesto onda obavezno idemo. Za sada je jos rano, tako kazu u agencijama, pa je bolje da sacekam pocetak sezone.

pozdrav,
Marija

: kalimero - 25. mart 2008 16:05:00(UTC)
Mi cemo sa Andrejem, koji ce imati 11 meseci, u junu u Tursku. Odlucili smo se za mesto SIDE koje je oko 60-tak km od aerodroma Antalija.

Sa Lenom sam pre 10 godina isla u Crnu Goru (Becici, tada je imala malo jace od 12 meseci) vozom (kuset kolima) i bila je jako dobra u putu, kako u odlasku tako i u povratku. Bili smo u julu i bilo nam je super. Mackala sam je nekim kremama (mad aje tamnoputa i nikada nije izgorela). Jedini problem je bio taj sto se plasila mora i tek poslednji dan je svojevoljno prisla moru.

: JelenaPetrovic - 25. mart 2008 8:41:40(UTC)
Takodje
Planirali smo put nasim kolima, ali mi nemamo klimu. Sta mislite o tome? Nekako smo planirali krenuti popodne posle one najvece vrucine pa putovati malo nocu uz odmore. Neznam koliko je sve tro pametno. Molim za vase misljenje i predloge.
Da li preporucujete kupanje bebe u bazenima sa hlorisanom vodom i u bazenima sa termalnom vodom (u maju cemo verovatno na neki produzeni vikend u banju Vrujci ili Vrnjacku banju)?

: JelenaPetrovic - 25. mart 2008 8:27:05(UTC)
Mi cemo izgleda ovog leta na planinu, mm se boji da je septembar na moru hladan za bebu od 10ak meseci, posebno u CG gde se moze desiti da nemamo vodu i sl. Verovatno ce nase letovanje biti na Tari ili Zlatiboru, mada ima indicija da odemo u Grcku. Kakva su vasa iskustva na moru u septembru, kakva je bila temperaturqa vode i sl.
Mogle bi iskusne mame da za nas neiskusne napisu koliko garderobice poneti, koje, kolike zalihje su potrebne i sl.

: Milica81 - 24. mart 2008 18:46:18(UTC)
Mi cemo sigurno ici na more, nama je na sat vremena voznje, ali se jos mislimo da li da idemo u junu ili u avgustu. Sa 7 ili sa 9 mjeseci?
Ja mislim da je bolje kasnije, Luka ce uveliko sjediti, jesce kasice i sokice i bice mnogo lakse. A i more je toplije....
Sta mislite?
Da ne bude da smo dosli sa odmora a tek nas cekaju vrucine....

: BeBeBe - 15. mart 2008 20:03:22(UTC)
Citat:
Florina - 30/5/2007 12:49

Vichy 50 je odlican. Koristili smo ga prosle godine na Maldivima, gde je sunce mnogo, mnogo jako i super se pokazao.

Koliko je beba bila stara kada ste je vodili na Maldivima?

: Angel - 15. mart 2008 16:59:15(UTC)
Onda ipak ako budemo isli icicemo kolima. vasi glasovi su pomogli. Elem, ma bih ja i avionom, putovala sam do sad 4 puta ali plasim se! Ponasam se kao Meg Rajan u filmu "francuski poljubac" pa i gore. A mm nije nikad leteo. Zao mi je samo njega, ma ko zna, mozda se i oslobodnim pa ubedim i njega da se ne plasi pa krenemo. A kolima nam ne bi bio problem jer oboje vozimo i to odlicno a i volimo tako da je to najmanji problem. Mene samo zanima, jer isao neko od vas prosle godine solo kolima, posto me to dobijanje vize *ebe, a i ne znam koliko bude zadrzavanje na granici i kako ide sa prijavljivanjem tehnike na granici?

: zMayica - 15. mart 2008 11:41:17(UTC)
I mi planiramo more ovog leta, videcemo ili jun ili septembar, icicemo u Malagu kod prijatelja a Mata ce tada imati 9/11 mess tako da verujem da ce let podneti i vise nego dobro.
Vise se bojim za sebe jer u avionu najcesce ne mogu da spavam i obavezno moram popiti dramamine...

Ja se nesto po najvecim vrucinama ne bih usudila da vodim malo dete busom na relacije tipa Grcka, Turska... dug put, klima u busu, ceste pauze...sve je to sok za bebu.
Kolima jos i bih nekako, ipak druga prica- sam svoj gazda :)- ali ko ce da se drucka ceo dan u putu ,a kamo li jos vozi + beba... ne znam. Mislim da je lakse i jeftinije rentati auto u destinaciji.

: kerefeka - 15. mart 2008 10:37:24(UTC)

Mi planiramo u septembru u Egipat, tada ce gospodjica imati 9 meseci i mislim (tj nadam se :) ) da nece biti problema, a prijace joj svakako... a i nama :)
Kad dodje vreme, eto mene na ovoj temi sa 1000 pitanja :)

: mayya - 14. mart 2008 21:08:19(UTC)
Sta da vam kazem devojke. Videle ste, mi smo bili na Krfu, u Dassiji. Nemanja je imao 6,5 meseci. Isli smo avionom i super je podneo let. Ali nam se Dassija nije nikako svidela. A mnogi su je hvalili i to bas za decu.

Jedino sto mislim da bi mogla biti preporuka za blizi put sa bebom je PARALIJA i NEI PORI, halkidiki...
Za put autobusom mislim da nije frka dok su deca mala, jer citav put prespavaju.

: nale84 - 14. mart 2008 19:18:35(UTC)
Ni mm nije bio odusevljen predlogom da Andjelitu vodimo na more,ali sam ga ubedila yato mi treba savet gde je u Grckoj dobro otici sa bebom i kako su vasae bebe podnele put

: Mary - 14. mart 2008 13:43:17(UTC)
Citat:
mrav - 14/3/2008 08:12

Da li je neko bio u C. gori sredinom juna i da li je hladno more u tom periodu?

ja sam bila krajem maja 2005. dole i cim smo stigli navecer skocili smo u more. kupali smo se svo vreme, nije da je toplo kao u augustu ali je pogodno.

: Angel - 14. mart 2008 12:05:16(UTC)
Toliko tema, dok ja nadjem onu pravu u kojoj mogu da pisem sta sam htela, u medjuvremenu vec postavim na nekom drugom mestu gde isto pase. PIsala sam u temi putovanja, saveti za Grcku bla bla o tome da planiramo da idemo krajem avgusta negde u Grckoj ali da jos ne znam tacno gde. Pa sam pitala kako savetujete da se putuje sa bebom od 8 meseci?
Kolima ili busom? I jel problem dobiti pojedinacnu grcku vizu?

: stancha - 14. mart 2008 5:35:06(UTC)
Mene razocarao mm pre neki dan,nije za ideju da idemo sa bebom od 10 meseci na more,smrc... :(

: mrav - 14. mart 2008 4:12:57(UTC)
Da li je neko bio u C. gori sredinom juna i da li je hladno more u tom periodu?

: macaraca - 5. mart 2008 13:01:34(UTC)
Koje mesto na Krfu je za bebe?

: Florina - 15. septembar 2007 2:15:46(UTC)
Slike su super ! Jedva cekam nastavak. Divno sto niste leteli Aviogenex-om ! Rekla sam ti za rent-a car - SPAS !!! Steta zbog smestaja. Koja agencija vas je to ispalila ? Mi smo bili u vilama Hotela CHANDRIS, pa smo stvarno uzivali. Jeste li naleteli na onaj indijski restoran o kom sam ti pisala ? bravo za Aqualand, stvarno je super cak i za bebe ! caos

: mayya - 14. septembar 2007 3:40:13(UTC)
Evo Florina, obecala sam ti, pa da pokusam da opisem letovanje. Ako stignem.
Let avionom je prosao odlicno.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Nemanja je pogledao uzletanje, a potom zaspao i probudio se kad smo sleteli. Isto tako i u povratku.

Mislim da nam je citav utisak o letovanju pokvarila agencija, koja nam nije dala apartman kakav smo trebali da dobijemo i kakav su svi drugi dobili, vec drugi, u drugoj vili

i mnogo losiji. Tako da sam ti ja citavo letovanje bilqa besna zbog toga, stalno gundjala i pokvarila i sebi i mm raspolozenje. A u sustini u apartmanu i nismo provodili puno vremena.

Dasija mi se ne dopada posebno. Plaze su uzane i male

i nista sem hotela CHANDRIS nije vredno pomena.

Srca pa smo se tamo kupali.

I sto mi je najvise smetalo je sto uopste nema mesta za setnju.

Ali, zato smo se preporodili kada smo uzeli RENT-A-CAR. I to smo ga uzeli sa jos jednim parom iz Bg, koji imaju malu devojcicu, tako da smo i jeftinije prosli i imali super drustvo. I mi i Nemanja.
Tada smo obisli puno mesta i plaza

iPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

naravno grad Krf.

Njime sam odusevljena. Jako mi se svideo. Posebno one uske, poplocane ulice, nadzidzane svim i svacim.

Od plaza mi se najvise dopala plaza u Barbatima ( bar mislim da se tako zove).

O drugima cu ti pisati sutra, kada pitam mm kako se koja zove, jer sam sve zaboravila i pomesala.

Bili smo i u AQUA PARKU i njime smo odusevljeni.

Iskrena preporuka za njega, svima koji odu na Krf. Bilo da imaju decu ili ne, jer se i odrasli odlicno zabavljaju. Ulaznica 23 eura, pa se citav dan majmunises po toboganima i gumama.

Nemanjica je uglavnom svuda bio presrecan,

ma koje to mesto bilo. Nasao je super drugaricu,

kupao se, vozao i bas nauzivao.

Sutra cu ti jos ponesto napisati.

Cmoketic! :-*

: MissGak - 29. avgust 2007 22:33:58(UTC)
Citat:
Marika - 29/8/2007 09:52

MissGak,beba po zakonu ima gratis sediste,a ako si mislila na ono nazovi montazno auto-sediste,mi ga na zalost nemama i ne bi ni mogli da bebu koja jos ne sedi drzati 15 sati u tome.Kada je vozimo,smestena je u viperu(dondolinu,visepolozajnoj lezaljci,valjda znas na sta mislim),vezana,i ona u tome moze i polusedeti,lezati i spavati,tako da se nadam da ce put bezbolno proteci obzirom da putujemo nocu.

Auto sediste je potpuno prilagodjeno polozajem za novorodjence,tako i za bebu od 5 meseci...
a nisam sigurna da znam sta je viper...mada pretpostavljam...na kraju karjeva tek kasnije mi je sinulo da autobuska sedista nemaju pojaseve tako da ne postoji mogucnost da se sediste zaveze...
A cime se i taj viper pricvrscuje za sediste?
U svakom slucaju ja vam zelim lep,brz i lak put,pa da podelite vase iskustvo sa nama kada se vratite caos

: Marika - 29. avgust 2007 17:52:48(UTC)
MissGak,beba po zakonu ima gratis sediste,a ako si mislila na ono nazovi montazno auto-sediste,mi ga na zalost nemama i ne bi ni mogli da bebu koja jos ne sedi drzati 15 sati u tome.Kada je vozimo,smestena je u viperu(dondolinu,visepolozajnoj lezaljci,valjda znas na sta mislim),vezana,i ona u tome moze i polusedeti,lezati i spavati,tako da se nadam da ce put bezbolno proteci obzirom da putujemo nocu.

: MissGak - 29. avgust 2007 5:57:23(UTC)
Marika da li je i u autobusu obavezno sediste za bebe?Pretpostavljam da bi vas ono spasilo,s obzirom da put nimalo nije kratak... hmm

: Marika - 29. avgust 2007 4:35:25(UTC)
Mi smo prvih desetak dana jula,kada je Marija imala 3,5 meseca,bili u Prcnju,kod Kotora,i divno nam je bilo sa njom,bas nije bila zahtevna.Put vozom(spavaca kola) je super podnela tj. spavala sve vreme,na moru uzivala,spavala na plazi u hladovini,kupala se (svega dva puta,ali je guzicu osolila!),sikila iz slanih sika icon_lol ,bez zaljenja.Jedino sto je bilo uzasno je prvo vece,pred spavanje-videla cura da nije kod kuce,u svojoj sobi,pa je jedno pola sata pevala tugovanku,i jecala u snu jadna,sto je tati i meni slomilo srce,pa smo se hteli vratiti nazad sutradan.
Za nedelju dana idemo na Tasos,autobusom.Najavljeno je da put traje 15 sati i toga se malo pribojavam,jer je sada starija i ne drzi je mesto kao sa 3,5 meseca.

: bojana0290 - 19. avgust 2007 16:52:58(UTC)
Mi smo se pre par dana vratili iz Crne Gore. Bili smo smesteni u Sutomoru ali smo se setali po celom primorju.Isli smo autom i Anja je prespavala put u oba pravca. Na plazu smo u pocetku isli dvokratno a kasnije bez nekog reda jer nam je stan bio udaljen 15 min hoda. Anja se ponasala super, nikakvih problema nismo imali. Na plazi je sedela ispod suncobrana i igrala se sa kanticom a nije se ni od vode plasila jedva je cekala da udje. Ponela sam citavu apoteku po preporuci mama sa foruma ali mi na srecu nista nije bilo potrebno. Svi su hvalili Anju kako je mirna i kako se ne plasi vode. Nije bas mirna ali su nama prijale pohvale:> Koristili smo kremu Top ten kids sa 45 zastitnim faktorom i odlicno se pokazala.

: Prex - 18. avgust 2007 12:51:50(UTC)
E pa Mayyo i Florina slatko ste me nasmejale icon_lol icon_lol icon_lol

: mayya - 18. avgust 2007 4:16:36(UTC)
Jao super, pa vi opet na more!
E sad da ne idemo i mi, pitala bih te da li imas neki veci kofer da nas spakujes! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Lepo se provedite!

: Florina - 18. avgust 2007 4:13:30(UTC)
Leptiricu, letimo za Tivat, ali u stvari idemo u Becice, da iskoristimo vreme za odmor dok Andjela ne krene u skolu . leto

: Florina - 18. avgust 2007 4:07:28(UTC)
icon_lol icon_lol icon_lol Dakle steta sto nema onog smajlija sto se valja na podu od smeha.Njega bih sada stavila jer sam se toliko zasmejala da me je mm pogledao sta mi je...zato sto su mi poznate takve situacije.E pa na letovanju sa bebom su cesta pojava... icon_lol ...cak je i Andjela brzo usla u stos. Nema tu niceg loseg, normalno je i naravno da su pazeni i mazeni i voljeni.Sigurna sam da ce vam biti lepo sa vasim andjeo i jedva cekam da cujem vase utiske. beba

: mayya - 18. avgust 2007 3:51:04(UTC)
E Florina. ludi ste skroz!
Mi imamo one fore: Pridrzi ga samo nesto da uradim...
I onda isparis!
icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: leptiric - 18. avgust 2007 3:45:31(UTC)
Florina-bili ste 3 nedelje na Krfu ,ili gresim?
a sada Idete u Tivat

: Florina - 18. avgust 2007 3:32:30(UTC)
Samo ti cekaj...Krf je cudo...a i situacija je vanredna ...to je letovanje sa bebom icon_lol icon_lol icon_lol ...pa ako hoce da pliva :> ... mi smo se naizmenicno delili u "smene", jedno sa Andjelom na plazi, a drugo sa Tarom u sobi, pa ko ode na plazu... kao slucajno zaboravi mobilni batina ;]

: mayya - 18. avgust 2007 3:22:16(UTC)
Eeeee, tu smo se presle... Pare su kod srbijanca! galamdzija galamdzija galamdzija

: Florina - 18. avgust 2007 3:21:09(UTC)
ruganje ruganje ruganje ...jos ako nesto dokupis ... ruganje ruganje ruganje

: mayya - 18. avgust 2007 3:13:31(UTC)
Pa opet u povratku, juhu!!! ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: Florina - 18. avgust 2007 3:09:52(UTC)
ruganje ruganje ruganje ... i moj je. Proci ce ga na Krfu... icon_wink

: mayya - 18. avgust 2007 2:52:06(UTC)
Juhu, pa vama je Tunis bas ostao u lepom secanju!
Dobra vam je fora za vino! A da ste probali da belo posle ocistite crnim vinom? icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Ludilo! Znaci stvari nosim koliko hocu! Super! Ima mm da popizdi! Ja cu da guram kolica, a on da vuce kofere!

: Florina - 18. avgust 2007 2:01:27(UTC)
Evo, upravo sam procitala poruku od Aiko... icon_lol icon_lol icon_lol To ti je to, leti sta zakupe... poguzi Oko leta iz Tunisa tek imamo dogodovstine. Stjuardese se isprepadale,pa mm ispolivale djusom. Mi uzeli crno vino, isprosipali ga zbog turbulencije po sebi, pa onda trazili belo i sve to lepo zalili icon_lol icon_lol icon_lol jer smo culi da belo vino skida fleke od crnog. Toliko smo smrdeli na alkohol kada smo izasli kao pijanci . :> :> :>

: Florina - 18. avgust 2007 1:56:36(UTC)
Treba biti bar sat i po ranije na aerodromu. Za nazad je sve islo bolje, jer u slucaju kasnjenja, vodic ispred agencije obavestava putnike i kasnije se krece ka aerodromu. Od aerodroma do hotela smo uzeli taxi, jer im autobusi nisu klimatizovani.( 20 e, isto koliko uzimaju i do grada Krfa )A sto se tice aviona, to ti je carter,nikada ne znas sta ce ti poslati. Kada smo se pre dve godine vracali iz Tunisa, poslali su avion kojem nisu radila svetla, pa umesto oko22, poleteli smo u 5 ujutru,jer se cekalo da poletimo poslednji. Al ne brini, dobri su kada druge nemamo... neznam ;] .

: Aiko - 18. avgust 2007 1:53:57(UTC)
Jao Florina, mi smo Aviogenexom leteli u Tunis...Strasno...Slikali smo tu krntijetinu...

: Florina - 18. avgust 2007 1:49:07(UTC)
Mi smo nosili stvari ( nepotrebnih naravno ) kao da se selimo... icon_lol icon_lol icon_lol , a Tara je nosila samo bodice... sok dok sam sve popakovala nazad !

: mayya - 18. avgust 2007 1:45:49(UTC)
Predpostavljam da su guzve katastrofa. Morali ste dva sata da budete ranije u Bg ili...? A koliko ste cekali u povratku? I, sto dva razlicita aviona do tamo i nazad?

: Florina - 18. avgust 2007 1:43:16(UTC)
Ne maltretiras me, Tara spava, pa i ja uzivam na forumu.
S' obzirom kakvim djubretom se leti mozes da uneses sta hoces... icon_lol icon_lol icon_lol Kolica ce oni preuzeti na ulazu u avion, a ako nosite nosiljku, ona moze sa vama. U povratku sa Krfa su nas cak pustili sa vodom,koka kolom i sl.,a kao kontrolisu da se ne unosi tecnost. Po sletanju na Krf, trazite da carinu prvi prodjete sa detetom jer su guzve nenormalne.

: mayya - 18. avgust 2007 1:26:16(UTC)
Divna si florina!
A kazi mi molim te kakva je situacija sa prtljagom u avionu? I mi letimo carterom. Koliko kg sme da se ponese, tj koliko torbi i kako sa kolicima? Koja smeju, da li idemo sa njima do ulaza u avion?
Izvini sto te maltretiram!

: Florina - 18. avgust 2007 1:19:52(UTC)
Putovali smo avionom,( preko Jolly-a ) carter letom... icon_eek icon_eek icon_eek i do tamo je bilo grozno. Srecom Tara je prespavala i let i kasnjenje u polasku. Imala je svoje sediste jer avion nije bio pun. Andjela je rekla da je let bio fantastican zbog svih drmusanja koje smo imali. sok Verovala ili ne leteli smo Aviogenexom icon_eek . Moja mama je prokomentarisala: " Zar TO jos uvek leti... ? " E, pa leti po potrebi. icon_rolleyes Let je trajao sat vremena i najzad izadjosmo iz krntije .Nazad smo leteli JAT-om i bilo je O.K. ( doduse, leteli smo jednim od onih sto su ispali iz saobracaja )Za Tarinu nosiljku smo dobili produzni pojas za sigurnost koji u dolasku nije postojao... ? poguzi U povratku je Tara bila sve vreme budna i plakala je pri poletanju i sletanju, a ja pevala od Krfa do Beograda, a nisam bas rodjena za pevacicu, pa bolje da ne mislim kako je bilo putnicima oko nas. kreten .Posto u ponedeljak idemo za Tivat, rekla mi je Dr. da joj na poletanju i sletanju dam da sisa i da bebama letenje avionom ne smeta.
Sto se tice obilaska Krfa, nismo se dalje raspitivali jer je Tara jako mala i jos ne sedi, ali znam da je ostrvo Vido, znacajno za nasu istoriju udaljeno 5 min. brodicem od glavne luke, pa vidite...
Sunce je jako, a ne oseca se jer je klima divna,pa pazite. Mi smo u pocetku, a posle smo se opustili i na plazu isli bez nekog reda.Za bebu je divno uvece jer sunca ima skoro do 9 uvece! buljavko Tara je bila odusevljena morem i kupanjem, gukala, cicala i bacakala nozicama ! Zaboravili smo da joj kupimo sesiric. a na Krfu-NEMA buljavko pa sam joj vezivala pelenicu i prijalo joj je , a jos je bila i preslatka.
Rent-a car smo uzeli kada su nas taxisti par puta odrali.Toplo preporucujem. MM je imao medjunarodnu vozacku, ali su ga belo gledali kada je pruzio jer izgleda da ne treba...?
Sto se tice masovne tuce, u to vreme smo bili u Beogradu posle tri nezaboravne nedelje provedene na Krfu.
Za poguzi ne brinite, Srbe jako vole.
Zelim vam srecan put i dobar provod,pa da razmenimo iskustva kada se vratite !
Nemanji :-* , camac je super,steta sto smo se mimoisli, vidimo da ima mesta za dvoje... icon_lol
Sve najbolje caos

: mayya - 17. avgust 2007 20:14:41(UTC)
Kazi mi jos cime ste putovali i kako je prosao put? Sta jos ima bitno da se vidi u okolini? Kako ste pazili Taru od sunca? Da li je jako sunce? Kad ste isli na plazu? Kako se Tari svidja more? Jeste li uzimali rent a kar? Da li su vam trazili medjunarodnu vozacku?
I jeste li ucestvovali u masovnoj tuci Srba sa Grcima? icon_lol icon_wink icon_wink icon_wink
Kad mi stignemo pa nas poguzi zbog nekog. buljavko kreten

: mayya - 17. avgust 2007 20:00:25(UTC)
Citat:
Florina - 15/8/2007 12:57

Stize prijo...kasnim...to ti je zato sto nudis Nemanju i ostalim "devojkama " ... :> :> :> Jesi li dobila moju pp? caos

Ne smem vise nikom da ga nudim. Opekli smo se! Samo da malo stasa, pacu mu dati slike svih lepotica, da sam izabere koju hoce, A kad izabere, neme vrdanja! icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol

: mayya - 17. avgust 2007 19:52:52(UTC)
Hej, hvala ti Florina Bas si me iscrpno obavestila.
Mi idemo u apartmanski smestaj, blizu plaze. Valjda ce nam biti ok. Planiramo da uzmemo rent a car na par dana, pa da obidjemo stoste. Videcemo kakav ce Nemanjica biti tamo. Obicno bebamo pocnu da rastu zubi na odmorima. Cisto da nam dokazu da za nas nema odmora, dok su bebe.
Idem sad da vidim ostale slike.
Hvala ti jos jednom!
Ljubac za Taru od Nemanje!

: Florina - 17. avgust 2007 19:04:38(UTC)
Pa, ovako... Nista ne brini, uzivacete ! icon_lol Klima na Krfu je banjska i sigurno ce prijati bebi. Mestasce Dasija je mirno i sigurno. Voda je topla, plaze ciste.Duz obale i na magistrali ima mnogo lepih restorana sa odlicnom klopom ! U proseku vecera za troje je oko 50 eura. Za neki "provod" i obilazak Srpske kuce, moracete do grada Krfa.( prelepa Liston ulica ). Taxi do Krfa i nazad je 40 eura, pa je bolje uzeti za malo vise rent-a-car. Pelene su oko 10 eura, pakovanje od 30-ak komada, a za ostalo ne znam posto mi jos uvek samo cokamo ! zaljubljen Slobodno sa bebom idite i u Aqualand ( 20 min od Dasije ) jer je prepun zelenila, u ostalom kao i ceo Krf ! Mi smo bili u hotelu " Corfu Chandris " i njegova plaza vazi za najlepsu u Dasiji. Ulaz je slobodan i za one koji nisu gosti, jer SVI placaju lezaljke !!!? ( za goste 3 eura, za ostale 5 po lezaljci ) Suncobrani su besplatni, ali takodje i nepotrebni od silnih maslina, limunova i sl. bravo bravo bravo Iznad hotela NE PROPUSTITE Indijski restoran (pozdrav Mashi ! icon_wink ) koji drze godinama Englezi jer je hrana LUDA !!! NJAM ! zvezda Cene su za nijansu nize nego u restoranima grcke kuhinje, a imaju i englesko pivo na tocenje.Ponedeljkom je tradicionalna engleska kuhinja i obavezno probajte steak & kidney pie ! LUDILO ! :> Ako se jos neceg setim pisacu i naravno pitaj-te, sve sto te ( vas ) jos zanima!
Evo i fotki, naravno, a ostali "mali milion" zagrljaj je pod temom " Rodila se nasa Tara " ! POZDRAV !

Andjela i Tara

Andjela i tata, Krf grad

Spremni za plazu 2

... i kupanjac

Moj prvi Aqualand

sestre

najzad ko kuce !
love-smiley

: Florina - 15. avgust 2007 14:57:08(UTC)
Stize prijo...kasnim...to ti je zato sto nudis Nemanju i ostalim "devojkama " ... :> :> :> Jesi li dobila moju pp? caos

: mayya - 15. avgust 2007 2:35:34(UTC)
Florina!
Evo ja se setih da si mi obecala putopis iz Grcke, sa Krfa. Jeste li se vratili ili ste jos na odmoru? Kako je bilo? Kako ste se snasli sa bebom?

Ima li jos nekih iskustava? Jel bio jos neko ove god sa bebom na moru. Mi sledece nedelje idemo, pa bi voleli da cujemo vasa iskustva.

: mayya - 29. jul 2007 14:43:26(UTC)
Ovako teku na$e pripreme za more:

: mayya - 17. jul 2007 2:39:31(UTC)
Citat:
kika - 16/7/2007 18:07

ELLA , MOJE ISKUSTVO JE DA DECA OBOZAVAJU PUT, I DA JE NJIMA SVE TO SAMO JEDNO LJUSKANJE I UZIVANJE, A DA VISE MI STREPIMO NEGO STO TREBA. AKO SE BEBI SPAVA, NEMA TE SILE DA JE SPRECI, AKO JE GLADNA, NAHRANIS JE, PRESVUCES JE BEZ PARDONA GDE GOD TI PADNE NAPAMET, I UZIVAS KAO DA SE NISTA NEOBICNO NE DESAVA.
SAMO BEZ STREPNJE I NERVOZE. VODE UMERENO, HRANE TEK TOLIKO DA NIJE GLADNA I TO JE TO.
PA TO VAZI I ZA NAS MAME I TATE. I NAJGLAMUROZNIJE POUTOVANJE JE UZAS AKO SI NARVOZNA ILI UZNEMIRENA.
I NAJSKROMNIJE PUTOVANJE JE AVANTURA AKO SI VESELA.

E, Kika kako tvoje reci blagotvorno deluju!
Divno! :-*

: Prex - 16. jul 2007 20:11:47(UTC)
Citat:
mayya - 16/7/2007 10:14

Citat:
BUCKA - 13/7/2007 19:36

Ja bih volela da znam koja krema je najbolja za bebe. Posto je njih jako tesko zadrzati pod suncobranom

Cicco 40

I ja sam kupila Chicco faktor 40, i mackam Taru i kad idemo u setnju jer je sunce jako, a cula sam da je mnogo dobra i SebaMed krema za suncanje.

: kika - 16. jul 2007 20:07:28(UTC)
ELLA , MOJE ISKUSTVO JE DA DECA OBOZAVAJU PUT, I DA JE NJIMA SVE TO SAMO JEDNO LJUSKANJE I UZIVANJE, A DA VISE MI STREPIMO NEGO STO TREBA. AKO SE BEBI SPAVA, NEMA TE SILE DA JE SPRECI, AKO JE GLADNA, NAHRANIS JE, PRESVUCES JE BEZ PARDONA GDE GOD TI PADNE NAPAMET, I UZIVAS KAO DA SE NISTA NEOBICNO NE DESAVA.
SAMO BEZ STREPNJE I NERVOZE. VODE UMERENO, HRANE TEK TOLIKO DA NIJE GLADNA I TO JE TO.
PA TO VAZI I ZA NAS MAME I TATE. I NAJGLAMUROZNIJE POUTOVANJE JE UZAS AKO SI NARVOZNA ILI UZNEMIRENA.
I NAJSKROMNIJE PUTOVANJE JE AVANTURA AKO SI VESELA.

: mayya - 16. jul 2007 12:14:39(UTC)
Citat:
BUCKA - 13/7/2007 19:36

Ja bih volela da znam koja krema je najbolja za bebe. Posto je njih jako tesko zadrzati pod suncobranom

Cicco 40

: MissGak - 14. jul 2007 6:39:58(UTC)
Na osnovu mog iskustva sto se samog puta tice cini mi se da je mnogo podnosljivije kada je beba mala.Mi smo na put krenuli kada je Aleksi bilo nepunih 8 a vracali se sa nepunih 10.Verujte mi da je razlika osetna.Cak mi se cini da bi bilo mnogo jednostavnije da smo se na put odlucili kada mu je bilo 6 meseci!
Avion je super,mi smo cak u prekookeanskom letu dobili korpu za bebu koja se postavi ispred nasih sedista tako da je Aleksa spavao tokom celog leta.U kracim letovima je drugacije.U avione je zabranjeno unositi hranu,vodu i sl,tako da mame koje nose flasice sa mlekom ili vodom treba da ih stave u plasticne providne kese,kao i za svu kozmetiku za bebe koju misle da nose sa sobom u avionu imaju pripremljene iste posto na nekim aerodromima nemaju da vam daju.Tako je sa nama bilo,verovatno su na nekim mestima rigorozniji ali za one kojima let predstoji da ne bude iznenadjenja.
Sto se putovanja autom tice i tu ne bi trebalo da bude problema,bar kod nas nikad nije bilo,samo sto kaze Ella,dobra organizacija i to je to.Opet je lakse kada je beba mala,sada mislim da bi bilo teze s obzirom na to da moj malisan hoda,ne verujem da bi ga sada drzalo mesto pa ni tokom voznje.

: Florina - 14. jul 2007 2:26:30(UTC)
Ella, mi posle Krfa odlazimo u Becice. Razmisljali smo o tome da iz Beograda u CG idemo kolima, ali smo odustali. Tara ce takodje imati tada 4 meseca. Ipak let avionom traje samo 40 min. Ako ste bas za kola pravite ceste pauze i razmislite da prespavate na Zlatiboru. Mi smo sada u dva navrata isli na Zlatibor ( 3.5 sata ) i Tara je put dobro podnela, ali je ipak bila kao omamljena, a to je manje od polovine puta do mora. Vrucine su, a klima u kolima nije bajno resenje, mada smo morali da je koristimo. O losem drumu, teskasima, kolonama i kreten da i ne pricam. icon_rolleyes caos

: BUCKA - 13. jul 2007 22:49:28(UTC)
Ma mene najvise interesuje kako da se ponasam u putu i sta da ponesem za klopu Andjeli koja ima 12 meseci

: Ella - 13. jul 2007 22:00:01(UTC)
Nasa Stella sad ima 3 meseca, planiramo sa njom ici na more sledeci mesec (znaci tad ce imati 4 meseca), putujemo avionom, Paris-Beograd, posle kolima do Herceg Novog. I mene malo panika hvata kako cemo proci, kako ce ona podneti promenu klime, put itd... Ali ne smem da se uspanicim i unervozim, jer ona sve to oseca. Mislim da je najbitnije dobra organizacija sa muzem i vec nekako ce se sve srediti.

: BUCKA - 13. jul 2007 21:36:42(UTC)

: BUCKA - 13. jul 2007 21:29:58(UTC)
Mi smo isli na More kada je Luka imao samo dva meseca i bilo je super. Cak se i kupao u moru. U avgustu idemo sa Lukom koji sada ima tri i Andjelom koja ima jednu godinu. Iskreno malo me hvata panika. Ali Vama sa jednim ce sigurno biti super. Samo se opustite i Uzivajte zaljubljen :-*

: sAnjica06 - 7. jul 2007 13:39:54(UTC)
Biće superiška, ne brini i bebironima prija promen (pozitivna).

: mayya - 6. jul 2007 2:45:27(UTC)
Ma, putujemo avionom. Zbog toga mi je i problem da vucem toliko pampersa, hrane, kolica, stvari za troje... Uh! :(
Ponecu koliko mi stane. Ostalo cu kupovati.
Samo da Nemanja dobro prihvati klimu. Dobro je $to nam je apartman na 50m od plaze, pa cemo moci kad god treba da skoknemo do njega.
bravo

: sAnjica06 - 6. jul 2007 2:08:03(UTC)
Mayya sigurno će biti super. Bebice se isto ponašaju kao i kod kuće.
Što se tiče sunca, bili smo stalo ispod suncobrana ili drveta i namackani sa 40+ (postoji i 50, smatrala sam da nema potrebe). Pošto je sunce bilo jako mnogo više vremena pre podne smo provodili u pravoj hladovini (drveta) i odlazili u sobu tek oko 12-1, vraćali smo se oko 4-5 sve zavisi kada se budila.
Uveče smo posle večere išli u šetnje i na piće a ona je u kolicima dremala ili "pratila" šta se dešava, to je bilo drugačije nego kod kuće jer u to vreme ovde uveliko spava.
Cene dečije hrane je skuplja nego kod nas a pampers je skoro ista cena, predpostavljam da je tako i u Grčkoj.
Kako putujete na more?
Možda je dobro da većinu stvari poneseš da ne razmišljaš i ne tražiš.

: mayya - 5. jul 2007 3:10:07(UTC)
Hej Sanjice06, ba$ mi je drago da vam je bilo lepo. Nama put tek predstoji. Smatram da ne moze biti ni$ta mnogo drugacije nego kod kuce, pa nema razloga za paniku. Jesam li u pravu?
Do koliko ste pre podne bili na plazi i kada ste se popodne ponovo vracali? I da li postoji krema CHIKO 50 I JEL' TA BOLJA? I, kakve su cene hrane tamo? i tako, $ta se jo$ seti$ pi$I.
Ela, tekstovi su odlicni. Hvala! zaljubljen

: sAnjica06 - 4. jul 2007 23:38:17(UTC)
Evo sveže informacije. Bili smo na moru, Marmarisu, i vratili se 28. juna. Bilo je super, Anjica je podnela lepo avion, more, bazen, drugu klimu, još više ljudi... Ma super.
Podnela sam sve i svašta od lekića i dobro je ništa nisam upotrebila.
Išli smo ranije na plažu pa pauza za spavanje i posle podne opet na plažu. Mackala sam je sa Chicco faktor 40+ i sve je bilo ok, nije pocrvenela, izbegavali smo sunce.
Sa nama su išli naši kumovi i bilo nam je lako da se organizujemo oko čuvanja, dok se ja i mm kupamo...
Ma super je bilo, ja bi opet. Blago vama koji tek idete, uživaj te.

: Ella - 4. jul 2007 17:03:22(UTC)
Kad mamu i mališu poljubi more
Dok vam se nije rodilo dete na različitim ste mestima provodili dane odmora. No, sad se sve menja, trudnoća vam je poodmakla ili vam je dete maleno i ovo vam je novo iskustvo

Istražite koje su to stvari bez kojih “ne možete”. To vam je jedinstvena prilika da se oslobodite prevelike vezanosti za pojedine predmete i da ne spakujete sve što vam dođe pod ruku. U torbi za put svakako se mora naći dečja najvažnija igračka bez koje ono ne može da zaspi. Sve ostalo što nosi oznaku “za svaki slučaj”verovatno vam ne treba.
Ako ste trudni, mora vam biti jasno da je dete u vašem trbuhu potpuno upućeno u vaše osećaje i strahove te se i ono oseća loše ako ste vi nervozni i nesigurni. Ako ste već roditelj, sigurno ste primetili da dete intuitivno oseća sve što se u vama događa, pa će se na njega preneti i vaša putna groznica. Dakle, nekoliko dana pre puta povećajte dnevnu dozu disanja kako biste postali opušteniji. U ideju putovanja ugradite misao “idemo na odmor, nigde nam se ne žuri”. Dobro je odabrati datum kad se “ne seli” cela Zemaljska kugla, nego neki obični neuočljiv termin tokom leta.
Dok sedite u hladu, a vaše dete spava, potpuno se prepustite zvukovima koji vas okružuju. Poj ptica, šum vetra i talasa - osetite taj trenutak uživanja i kako se stapate s okolinom koja vas okružuje. Svesno otpustite dnevne brige, iako vaš mozak verovatno ima “važnijeg posla”. Vratite se zvukovima. Otkrijte užitak osećaja smirenosti i ispunjenja sa svime što vas u taj tren okružuje.Prepustite se vodi, jer je to potpuna čarolija opuštanja. Plivajte, plutajte na njoj, osetite osećaj ispunjenosti i spoja sa Svemirom, ali, trudnice, budite oprezne ako je more hladno. Saznaćete šta je to beskraj, uz potpuni unutrašnji mir i spokoj. Ako je vaše dete prvi put na moru, budite oprezni da se ne prepadne. Igrajte se u plićaku, postupno se kvasite, budite strpljivi ukoliko dete ne želi da uđe u dublju vodu.
Nakon kupanja krenite u šetnju, jer je šetnja uz more ili bilo kakvu vodu korisna relaksacija za trudnice i decu. Posebno u rano jutro i u sumrak pre spavanja. Osim što nije vruće, to je dobro i zbog veće koncentracije svih minerala u vazduhu koji su blagotvorni za vaš disajni organ.
More je hladno. Već ste kao dojilje čule da se hladnim oblozima smanjuje protok kroz dojke. No, kad izađete iz mora za pet minuta se ugrejete i onda vam bude i pretoplo, dojke se opuste i protok je najnormalniji. Ako se brinete da ćete smanjiti proizvodnju mleka zbog hladnoće mora, možete odmah da prestanete da brinete. Proizvodnja mleka je uslovljena količinom koju vaša beba pojede, a ne spoljnim temperaturama. Nema nijednog sastojka u moru koji bi loše uticao na dojenje. Ako se kupate u čistom moru, nekim bebama će se možda čak i sviđati slankasti ukus kad prihvate dojku. Ako im se ne sviđa, možete posle plivanja isplahnuti bradavice običnom vodom.
Sunčanje nema nikakvih štetnih učinaka na dojenje. Kod sunčanja valja uopšteno biti oprezan, kako za dojke tako i za sve ostale delove tela. Posebno bi trebalo pripaziti da bradavice i areola ne izgore na suncu, jer je koža na tim predelima, jako nežna te bi u tom slučaju dojenje bilo bolno. Kreme za sunčanje ili samotamnjenje se vrlo slabo apsorbuju u krvotok, pa tako i u mleko. Zato nema od njih nikakvih opasnosti za dojenje. No pri nanošenju kreme trebalo bi izbegavati područje oko bradavice da dete ne bi pojelo kremu pri dojenju ili valja isprati to područje pre dojenja. Za vreme dojenja trebalo bi izbegavati uzimanje beta karotina kao sredstva za pospešivanje tamnjenja.
Plivanje je izvrsna vežba kojom možete sagoreti mnoge kalorije, poboljšati cirkulaciju, smanjiti stres... uživajte u plivanju! Ako primetite da možda previše gubite na težini usled intenzivnog svakodnevnog plivanja, a što nije dobro kod dojenja, radije pojačajte obroke, nego da smanjite plivanje.
Dojenje je prirodno i nema nikakvih razloga da vam bude nelagodno da dojite na plaži. Ako vam je kuća daleko od plaže, čemu otežavati i bebi i sebi boravak na moru stalnim odlascima u kuću zbog dojenja? Naša je preporuka: Da, dojite na plaži! Mnogim odraslima i doslovno svoj deci je lepo da vide majku koja doji dete. A za one ostale, niste vi ta koja treba da brine o njihovim predrasudama.

Gutljaj na dohvat ruke

Leti je obično toplo. Svi smo žedniji nego inače, pa tako i dojenče. A ono zna šta u takvom slučaju treba: maminu dojku, prvo vodenasto mleko, i gotovo - žeđi više nema. Dalje, bebe ne traže dojku samo kad su gladne i žedne, nego i za utehu. Leto je doba kad se događaju razne promene, kad menjamo podneblje. U svom tom neredu koji mi odrasli bebi priuštimo, dok putujemo, idemo na plažu...dojka je jedino nepromenjivo i najsigurnije utočište u bebinom svetu. Kad je beba nervozna, najlakše se smiruje dojenjem. Zato nemojte da mislite da češće dojenje i kraći podoji vaše bebe nastaju zbog nekog problema.

U bazenu

Hlor je u bazenu u vrlo malim količinama. Ako vam se ne sviđa pomisao da će beba sisati s dojke na kojoj ima hlorisane vode, isplahnite dojku običnom vodom. To je dobro činiti i zato što hlor isušuje kožu. Ako su vam bradavice previše isušene od hlora, mažite ih lanolinskom kremom.

: Ella - 4. jul 2007 16:59:41(UTC)

Mladi roditelji nerado odlaze sa malim detetom na daleka putovanja

I naša beba je spremna za plažu

Proizvodnja melanina kod male dece još uvek nije uspostavljena, pa će "debela" hladovina za bebu ispod suncobrana ili guste krošnje nekog drveta biti pravi mali raj

Vaš mališan nije još napunio ni godinu dana, a vama i vašoj supruzi već gori pod nogama da ove godine odmorite malo na moru. Priznajete da proteklih šest meseci dolaskom bebe na svet, mnogo puta niste mogli oka da sklopite noću, i bili ste okupirani obavezama oko najmlađeg člana porodice koji je zahtevao vašu najveću pažnju. Ne spadate u roditelje koji su se iz korena promenili dolaskom bebca na svet, podređujući apsolutno sve detetu i smatrate da je upravo sada trenutak i pravi izazov da i ono sa vama oseti čari leta i plavetnilo mora. Prvo letovanje s bebom biće svakako za pamćenje.
E, šta sad? Beba je savršeno podnela put avionom, skoro hiljadu puta bolje od
mame koja je posle deset minuta leta zatražila od stjuardese kesu za povraćanje. Mnogi novopečeni roditelji nerado sa malom decom odlaze na udaljene destinacije, postavljaju sebi bezbroj pitanja kako da se organizuju, a nisu svesni činjenice da je kod beba sposobnost za opstanak i u neverovatnim uslovima daleko veća nego kod odraslih. Upravo zbog toga, drage mame i tate, prepustite se avanturi sa vašim malim princom ili princezom. Za početak, zaboravite modu i pripremite vašoj bebi laganu pamučnu odeću i šeširić za glavu. Shvatite da ovog puta vaš godišnji odmor nije više izležavanje na plaži, dugotrajno plivanje i noćno lutanje jer sada vašim životnim ritmom upravlja baš vaša beba.
Ne opterećujte se previše i ne malerišite sa onim poznatim pitanjem tipa: "Šta ako se beba razboli na moru daleko od kuće?" Opustite se! Pa znate i sami da danas mobilne veze svugde rade, kao i hitne transportne službe. Uostalom, rasteretite se turobnih misli i razmislite koliko ste puta stvarno potražili doktora dok ste kod kuće? Ugledali ste sitan osip ispod pazuha mališana, a ima ga i na preponama. Nema mesta panici! Deca dobijaju osip i od vrućine ili od znoja pa ga treba što laganije oblačiti ili po mogućnosti držati ih što duže golišave. Primetili ste koliko vole da se baškare kada im menjate pelene.

Ono što svaki roditelj ozbiljno mora da shvati jeste da je koža mališana mnogo osetljivija od naše. Baš zbog hipersenzitivnosti beba i male dece, nije preporučljivo izlagati ih direktnom suncu. Proizvodnja melanina kod mališana još nije uspostavljena. "Debela" hladovina za bebu ispod suncobrana ili guste krošnje nekog drveta biće pravi mali raj. Oko podne, svakako treba da pravite pauzu pod krovom odmarališta ili hotela gde će beba odspavati i izbeći opasne zrake sunca. Tokom prve godine života mališani gube dosta tečnosti jer im se bubrezi još razvijaju, a sistem regulacije toplote ne brani ih još dobro od sunčanice i visoke temperature.

Pripremite kreme za bebinu kožu sa visokim faktorom zaštite. Treba da znate da ima mališana koji mogu biti alergični na sredstva sa paraamino benzoičnom kiselinom (PABU). Ta kiselina apsorbuje oštećene ultravioletne zrake i tako štiti kožu, ali za decu ipak treba odabrati neku kremu koja ne sadrži PABU. Zbog osetljive kože kod veoma male dece, opekotine od sunca mogu se pojaviti i kad je mališan u hladu ili kada je vreme oblačno. Crvenilo i bol će se javiti tek nekoliko sati posle izlaganja suncu, pa treba da budete posebno oprezni. Ako je dete ipak izgorelo, treba ga skinuti, pustiti ga da leži u hladu ili u zamračenoj prostoriji i pomoći mu vlažnim oblozima. Učinili vam se da je dete malaksalo, ima mučninu, visoku temperaturu ili povraća, obavezno se javite lekaru.
Pošto je deci neophodan da stalno unose tečnost, često mu ponudite prokuvanu vodu ili nezaslađen čaj. Dobrom organizacijom roditelja svako ponaosob će uživati u potpuno novoj letnjoj avanturi! I, naravno, ne zaboravite aparat!

: Ella - 28. jun 2007 18:10:42(UTC)
prvi put to cujem zaista, a i deluje i zvuci krajnje neuzbudljivo :( ali dobro, vredi probati!

P.S. zamisli masho jos mi nisu stigle one kapi sto sam porucila, a grcevi se vratili, opet ne spavamo vec 2 dana :( :( :(

: mayya - 28. jun 2007 0:56:39(UTC)
Joooj, al' bi moj Nemanja slozio facu kad bi probao taj buckuri$!!! I ovako se mr$ti i na jabuku!

: Masha&Tasha - 27. jun 2007 23:23:58(UTC)
Ma lepo si razumela, u flasicu sipas caj od kamilice i kasicicu soli i kasicicu secera zajedno i dobro promuckaj! So i Secer u vodi su hmm ajd sad da ne lupim koji rastvor i meni je to dr rekao ovde da u slucaju velike velike vrucine dam bebi da ne dehidrira.

: May05 - 27. jun 2007 23:12:46(UTC)
[QUOTE]maxmara - 28/4/2007 22:59

A jel ima neko iskustva sa bebom od 12,13,14 meseci na moru?

Mi cemo toliko imati kad odemo pa bi voleli da znamo kako je,kako se ponasa,kako je na plazi,uvece ako izadjete zajedno,cega se treba paziti,sta obavezno poneti,kako s kupanjem u moru,imate li nesto vazno da mi napomenete?

Ma cega god se setite...koristice.

Prvi put kad smo isli sa Enom na more imala je tri mjeseca,i bas je bila nervozna,cijelo vrijeme smo prvovele u hotelu,jedino kad ona spava onda je mm cuva a ja idem na kupanje...
prosle godine kad smo isli imala je 14 mjeseci,i nije izlazila iz vode,dobila je proliv,svakih 5 min je kakila,ovo sam napisala zato da te napomenem da imas pampers koji je namjenjen za kupanje u bazenu ili na moru,sad ne znam kako se tacno zove na nas,imas u DM da kupis,ja sam joj stavljala obicni jer sam taj zaboravila kupit i brzo ga namoci vodom,jer je htjela da se igra sa kanticom i lopaticom u plicaku,supe,cajeve,kreme,zastita od insekata ,mexalen cepice (za svaki slucaj),

: Ella - 27. jun 2007 22:59:21(UTC)
ja te nisam razumela masho??!!! :(
caj i unutra kasica soli i secera? ili????

: Masha&Tasha - 27. jun 2007 22:30:49(UTC)
Citat:
nikiilaki - 29/5/2007 17:35

E ovako Nikola je rodjen na primorju, a Laki je ima 2,5 meseca kada smo otisli. znaci plaza samo pre podne i posle podne, obavezan sesir cak i dok se kupa, chicco totalna zastita stik kog ima u apoteci, moj savet mali bazencic, moze more biti prljavo sto i nije za cudjenje sta sve ne rade u njemu, sto vise tecnosti dete da pije, preporucujem i supu iz kesice bebama starijoj od 6 meseci zbog dehidriranja, obavezno poneti sirupe protiv alergije, protiv temperature ( tamo stalno neki virusi vladaju), joj znam da sam zaboravila jos milion stvarcica ali cu se valjda setiti, ja kada idemo nemamo gde da sednemo ceo stan vucem sa sobom.
:( :( :( Samo se opustite i pustite decu da uzivaju u carima mora. Nadam se da sam barem malecko pomogla....

evo samo da se nadovezem na nikilaki, za decu manju od 6 meseci umesto supe iz kesice caj od kamilice i kasicica soli i kasicica secera da dete ne dehidirira.
I ajde narode na more!

: mayya - 27. jun 2007 19:36:54(UTC)
Jao i ja se nadam da nece biti jako vruce! Drzimo vam palceve! Lep provod i detaljni izve$taj!
Cmokic od Nemanje i mame!

: Florina - 27. jun 2007 12:42:29(UTC)
I mi idemo u Dasiju ! Cini nam se najzgodnije za bebanu. zaljubljen Imas " reportazu " kada se vratimo.Valjda nece biti ove temperature. icon_rolleyes leto

: mayya - 27. jun 2007 2:48:43(UTC)
Ej Florina, pa i mi idemo na Krf, ali krajem avgusta. Nemanja ce imati 6 ipo meseci. Idemo u Dasiju, a vi? Obavezno ce$ mi pisati kako vam je bilo, kako ste se sna$li i na $ta da obratim paznju! Nemoj me zaboraviti pleasse!!!!

: Florina - 26. jun 2007 18:16:42(UTC)
Mi smo se ove godine odlucili za Krf. Idemo krajem jula. Tara ce nam tamo napuniti 4 meseca. love-smiley

: katarina - 26. jun 2007 12:54:14(UTC)
mayya ja sam isla sa Janom na more imala je tada samo 3 meseci...ujutru na plazu posle dorucka ona pod suncobranom spava mi se suncamo pa onda kad su najvece vrucine odemo do hotela i popodne smo opet na plazi...namazi bebu dobrom kremom i nista ne brini uvek neka ima sesiric i ako je dojis onda nemas problema..uzivaj!

: mayya - 26. jun 2007 12:13:33(UTC)
Hej devojke, zar ste zaboravile ovu temu sada kada je aktuelna???
Ili ste već sada na moru, pa ne stižete da pišete?
Jel' neko već bio na moru? Kakvi su utisci? Kako ste se snašle sa bebom?

: kika - 30. maj 2007 23:10:27(UTC)
MI SMO ODUVEK , OD PROLECA 2001 KORISTILI BEBI NIVEA 30 I SASVIM JE OK, IVA NE IZGORI, I FINO DOBIJE BOJICU.
I JA KORISTIM NIVEA MLEKO. TU VERUJEM TRADICIJI, NESTO SAM LOJALNA NIVEI, I MOJA BAKA JE KORISTILA NIVEU I IMA DIVAN TEN I SA 84 GODINE.

MISLIM, I MENI JE SMESAN ARGUMENT ( I MOJA BAKA ) ALI LEPO NAM JE SA NIVEOM, IMAM UVEK U KUPATILU BAR 5 FLASICA RAZNIH...

: Florina - 30. maj 2007 14:49:28(UTC)
Vichy 50 je odlican. Koristili smo ga prosle godine na Maldivima, gde je sunce mnogo, mnogo jako i super se pokazao.

: BEBIS-SECERKO - 30. maj 2007 14:15:00(UTC)
UZELI SMO KREMU ZA SUNCANJE VICHY 50 FAKTOR TO JE ZA INFANT (NOVORODJENCAD ) KAZE APOTEKAR DA JE TO NAJBOLJE VIDECEMO

: BEBIS-SECERKO - 30. maj 2007 14:09:15(UTC)
MI CEMO BEBISA DA VODIMO NA LETOVANJE U SEPTEMBRU,MISLIM DA JE TO OK BICE 6 MESECI IDEMO NA KRIT SAMO SE RAZMISLJM DA LI DA IDEMO KOLIMA ZBOG SVIH STVARI STO TREBA PONETI KAO I KOLICA ILI DA KRENEMO AVIONOM STO MI JE OK VARIJANTA ZATO STO JE SAT VREMENA PUTOVANJE,AL NE ZNAM TAMO BI TREBALO DA UZMEMO RENTA CAR A I KO CE DA VUCE SVE STVARI.MISLIM DA CE MU PRIJATI A TADA CE VISE I DA RAZUME

: Prex - 30. maj 2007 2:01:34(UTC)
Hvala svima...evo kupila sam Chicco faktor 40, i mazem joj lice i rucice svakog dana kad idemo u setnju, jer je sunce vec jako za nju tako malu...nego se ona buni kad je mackam, kako li ce tek na moru da se buni kad treba celu da je namazem icon_mad icon_surprised icon_lol

: Gost - 29. maj 2007 2:35:00(UTC)
E ovako Nikola je rodjen na primorju, a Laki je ima 2,5 meseca kada smo otisli. znaci plaza samo pre podne i posle podne, obavezan sesir cak i dok se kupa, chicco totalna zastita stik kog ima u apoteci, moj savet mali bazencic, moze more biti prljavo sto i nije za cudjenje sta sve ne rade u njemu, sto vise tecnosti dete da pije, preporucujem i supu iz kesice bebama starijoj od 6 meseci zbog dehidriranja, obavezno poneti sirupe protiv alergije, protiv temperature ( tamo stalno neki virusi vladaju), joj znam da sam zaboravila jos milion stvarcica ali cu se valjda setiti, ja kada idemo nemamo gde da sednemo ceo stan vucem sa sobom.
:( :( :( Samo se opustite i pustite decu da uzivaju u carima mora. Nadam se da sam barem malecko pomogla....

: Gost - 29. maj 2007 0:51:00(UTC)
Prex, mi vec tri zadnje godine koristimo chicco faktor 40, od Urosevih petnaest meseci i svaki put smo ga vratili skroz belog sa mora nema sanse da izgori, inace je dete sa plavim ocima i belim tenom. Za manju bebu imas i faktor 50 i stvarno su sjajni, a cena im je oko 600 din.

: Gost - 29. maj 2007 0:34:00(UTC)
Mayya, nasa Andjela je prvi put na moru imala 6 meseci. Ono standardno - rano pre podne i kasno popodne. :) Tara ce imati 4 meseca kada planiramo da idemo na letovanje. POMOIZITE oko klime i temperature u Grckoj na ostrvima. Smemo li sa malom bebom na neko manje ostrvo? Ako ne , kakve su vrucine na Rodosu ? leto

: Gost - 2. maj 2007 1:57:00(UTC)
Hej devojke i mi idemo na Krf, u Dassiju, 23.08. A vi?
Zna li neko koliko beba od 6 meseci sme da se izlaze suncu?
I da li se i one mazu mlekom za bebe? I koliko tecnosti treba da unese? I sl saveti?

: Gost - 30. april 2007 1:52:00(UTC)
E kad Kika pomenu Autan, podsetila me je da vam preporucim da kupite Kamagel, mi taj gel koristimo vec godinama i ne znam sta bih bez njega. Ustvari sigurno postoje i neki slicni proizvodi drugih proizvodjaca (Kamagel proizvodi slovenacka Krka), nije vazno koji je vazno je da je stvarno neophodan, za letovanje pogotovo...to je gel koji se maze u slucaju opekotina, ujeda komaraca ili drugih insekata, ako vas ne daj Boze opece meduza (od cega ja imam panican strah :? )...dakle sve stvari vezane za leto i letovanje...a proizvod je fenomenalan, dakle deluje bukvalno momentalno od trenutka kad ga namazes...prava stvar jer kad su deca u pitanju njima stvarno treba nesto sto trenutno deluje...
I kad smo vec kod "letnjih" proizvoda, koje mleko za suncanje za bebe mi vi preporucujete iz vaseg iskustva? Sigurno cu da kupim neko sa ogromnim faktorom zastite, ali od silnih proizvodjaca nisam sigurna koje na kraju da izaberem, pa me interesuju vasa iskustva. Ja sam razmisljala da kupim Sebamed posto sam svim njihovim proizvodima koje sam do sada koristila bila prezadovoljna, ali otvorena sam za sugestije icon_lol icon_lol icon_lol
Maxmaro dakle Krf...super!!! U koje mesto idete? Moji su isli u Kassiopi i Ipsos i vise im se svidja Kassiopi. Sigurno idete avionom? Nama je bilo presudno sto hocemo da idemo kolima pa smo ipak hteli negde blize, Krf nam je malo daleko a Tasos prilicno blizi, nekih 6-7 sati kolima, zavisi od granice.

: Gost - 29. april 2007 22:52:00(UTC)
zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Gost - 29. april 2007 21:05:00(UTC)
Prex zagrljaj zagrljaj zagrljaj za molbu,a znas gde cemo,neces verovati.....KRF hehehe i to sa prijateljima mladi su isto i imaju malu Ines dva meseca madja od Viktora to je njegova prva drugarica hhehehe,prednost je sto je tetka drugarice tamo ipak tako daleko za ne daj Boze.

kika TI I TVOJI SUPER ODGOVORI carice!!!Hvala :-*

caos

: Gost - 29. april 2007 18:26:00(UTC)
MAX, SA BEBOM RADI SVE ISTO KAO I KOD KUCE, PO SOPSTVENOJ INTUICIJI, TI SI VEC VELIKA MAMA, I OSETICES BEBINE POTREBE. JEDINO IMAJ NA UMU DA NE ZABORAVIS AUTAN, ILI BILO STA PROTIV KOMARACA, I TONE BEBI MLEKA ZA SUNCANJE. PUNO VODE, OBAVEZNA SUPA, A SVE OSTALO, NAJNORMALNIJE NA SVETU, KAO I OBICNO.
UZIVACETE, TADA BEBA MOZE DA RUCKA ISTO STO I VI, JOJ TE TONE SLADOLEDAAAAAAA, NISTA SLADJE OD OGROMNOG SLADOLEDA NA PLAZI, PO CELOM LICU !!!!!
MA BEBE OBOZAVAJU PUTOVANJA, TU SU VECI PROBLEM MAME KOJE STREPE, I MISLE NA DVESTA STVARI KAD PRIPREMAJU STVARI, ALI TO NAM JE USADJENO KAD SMO CULE PRVI PLAC I TO NAM JE TAKO SVIMA ISTO.
MA UZIVAJTE !

: Gost - 29. april 2007 1:34:00(UTC)
Hajde devojke, nama je Maxmara sve lepo pomogla i objasnila, sada neka se nadje neka mama sa starijim detetom da njoj pomogne sa nekim savetom icon_lol :-* zagrljaj bravo
Maxmaro, gde cete na more? Mayyo, kao sto rece Sanjica, svi kazu da je Krf fantastican. Ja na zalost jos nisam isla tamo, ali planiram da obavezno idemo uskoro. Moji roditelji su prosle godine dva puta isli, i moji kumovi isto, i kazu da je super.
Mi smo pre neki dan isto konacno odlucili gde cemo i uplatili smo Tasos. Ni tamo nisam pre bila pa ce sigurno da mi bude interesantno...ustvari u svakom slucaju ce nam biti interesantno kad prvi put idemo s Tarom na more icon_lol icon_lol icon_lol Ne mogu da docekam, bas mi se ide...
Miss GAK, kako je prosao let do Srbije? Jedva cekam da cujemo novosti :-*

: Gost - 29. april 2007 0:59:00(UTC)
A jel ima neko iskustva sa bebom od 12,13,14 meseci na moru?

Mi cemo toliko imati kad odemo pa bi voleli da znamo kako je,kako se ponasa,kako je na plazi,uvece ako izadjete zajedno,cega se treba paziti,sta obavezno poneti,kako s kupanjem u moru,imate li nesto vazno da mi napomenete?

Ma cega god se setite...koristice.

caos

: Gost - 28. april 2007 2:22:00(UTC)
E, hvala ti Sanjice.
Ja sam kratko zivela u Grckoj, jedno leto, ali na Halkidikiju, u Hanijotiju i Pefkohoriju. Sada sam htela ne$to drugacije i mesto gde ima $ta da se vidi, a ne da se provodimo po kaficima i sl. Nadam se da je Krf ba$ to!

: Gost - 27. april 2007 13:49:00(UTC)
Mayya, Krf je fantazija, bila sam pre dve godine, stvarno je mesto gde ima najvise male dece, ja sam se bila odusevila jer sam tad prvi put isla u Grcku, ljudi su prijatni i ljubazni. Mogu ti samo reci da niste pogresili izbor! Ja obozavam Grcku i ove godine cemo popet u Grcku-ostrvo Zypern, za Zypern isto kazu da je raj na zemlji, jedva cekam avgust!

: Gost - 26. april 2007 16:57:00(UTC)
Mi smo napokon odlucili gde cemo i uplatili letovanje. Idemo krajem avgusta na Krf, u mesto Dasija. Na netu smo na$li komentare ostalih roditelja koji su tamo bili. Kazu da je ba$ za porodicno letovanje. A blizu je i grad Krf, pa cemo ga obici.
Idemo avijonom i nadamo se da ce sve biti ok. Tamo cemo uzeti rent-a-car za obilazak.
Valjda cem se snaci.
Ako neko ima savet ili sugestiju za Krf, neka nam kaze odmah ili nek vecno cuti! icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz icon_razz

p.s. Kazu da ce biti pretoplo leto. Nadam se da necemo leto , pa cemo vam preneti iskustva!

:-*

: Gost - 25. april 2007 17:45:00(UTC)
Mi sutra polecemo...Cini mi se da bi mi bilo mnoooggoooo lakse da smo krenuli na put pre mesec dana posto mali nemirko otkako je propuzao nema mira...
Pa za koji dan otvaramo temu :Beba u avionu icon_lol

: Gost - 25. april 2007 16:24:00(UTC)
I mi planiramo u avgustu za Grckoj.

: Gost - 25. april 2007 15:37:00(UTC)
Mi planiramo u avgustu da odemo u Grcku- Zypern, tad ce vec Lazar imati 7 meseci i nadam se da nece biti nikakav problem. Uzgred Maxmaro najlepse hvala na divnim savetima, imacu to sve u vidu! SmileyCentral.com

: Gost - 26. mart 2007 20:50:00(UTC)
Hvala puno Maxmara! Divna si!
Sada mi je mnogo lakse da se usudim. Definitivno idemo. Ali jos se nismo odlucili gde. Tek razmisljamo o letovanju. U opticaju je i Zlatibor, Petrovac na moru, Becici, a u Grckoj neko ostrvo ili Halkidiki. Ne znam.
Ipak, sad je mnogo lakse odluciti se!

: Gost - 26. mart 2007 19:02:00(UTC)
I mi planiramo u Grcku. A gde cete vi, u koje mesto? Mozda se i sretnemo icon_lol icon_lol icon_lol

: Gost - 26. mart 2007 18:55:00(UTC)
mi smo vodili strahinju prvi put sa osam meseci.

: Gost - 26. mart 2007 14:10:00(UTC)
Super tema, ali tek je sad ugledah :)
Meni je porodjaj planiran u maju (ako bog da da sve bude ok). A mi smo planirali ici u Srbiju u avgustu i ostati mesec dana. Tad ce beba biti 3 meseca. Planirali smo svakako ici na more, a i na planinu. I ja sam se pitala koliko je pametno voditi bebu tako malo na put, ali verujem da nije opasno i da ce joj prijati. Konsultovacu se sa pedijatrom kasnije svakako. Planiramo putovati avionom (2 h letenja Paris-BG), ne mislim da je put kao put nesto posebno  tezak. Ali razmisljam kako cemo proci sa bebom na moru.
Posto vidim da Maxmara pise samo pozitivne stvari, verujem da ne bi trebalo biti nekih komplikacija. Samo dobra organizacija i to je to ;)

Pozzdrav!

: Gost - 26. mart 2007 13:24:00(UTC)
Citat:
mayya - 26/3/2007 10:24 AM

Mi planiramo na more u Avgustu, kada ce Nemanja imati 6 meseci. Znam da nije rano, tj predpostavljam, posto ce tada vec poceti da sedi i jede kasice. Samo bih molila za savet gde pripremati i kako hranu na plazi, kako ih presvlaciti kada se ukake, kako su vase bebe podnosile put u automobilu? Hajde iskusne mame, pleasse! :(

Evo ja cu pokusati iako sam na moru bila sa bas malom bebicom i tada je pio samo mleko.
Ponesto i ovako znam,pa dik ne odgovore mame koje bas imaju to iskustvo koje trazis evo ovoliko od mene:
To nije vise tako mala bebica sa 6.m vec moze da odrzava svoju telesnu temperaturu i tek od tada vazi ono cesto pominjano pravilo ''OBLACITE IH KAO SEBE'' mislim da ce ti biti cak i lakse jer ne moras da juris za njim,bice ti uvek uz tebe,ja mislim da je ok da idete ali naravno kao sto sam gore pomenula uz mere predostroznosti koje idu uz ''LETO'' i jako dobru organizaciju,debele zivce da dodam,bolje reci volju.
HRANA:
Najbolja stvar su ti gotove kasice U OVAKVIM I MNOGIM DRUGIM SITUACIJAMA,cega tamo nadam se ima u izobilju i nema razmisljanja i mucenja,za grejanje mozes i nemoras,jer bebe ne prave razliku kao mi,znaci kako ga naviknes,ako hoces da grejes ponesi u termos prokljucalu vodu pa stavis kasicu kad dodje vreme u neku ciniju i sipas oko nje vode iz termosa i to je to,ako imas merac temperature za hranu nikad nemoj da ti prelazi 37'C.
TECNOSTI:
Ako o icemu treba da brines onda je to tecnost koju beba unosi leti,i koja treba da bude ogromna,neki cak kazu i do 2l ako moze,nudkaj ga stalno i prati ukupno koliko popije,u tecnost se racunaju najvise voda ili caj(nikako zasladjen ni mrvicu),ostalo nije pozeljno leti,proveravaj fontanelu da bi bila sigurna da je sve ok,jer bebici najveca opasnost preti od dehidracije.Fontanelu proveravas tako st bebu legnes na tvrdu ravnu povrsinu,npr pod,i blago predjes celom duzinom prsta preko fontanele,ako je u ravni sa ivicama cvrste kosti lobanje na obodu oko mekanog dela,onda je sve u redu,ako je uvucena hitno se javi najblizem lekaru da proveri.Ovo mozes proveravati dok god se fontanela ne zatvori,da bi znala da dovoljno tecnosti unosi.
PRESVLCENJE:
Pa pelene za jednokratnu upotrebu i vlazne maramice,presvlacenje u hladu pod suncobranom na sred plaze,to je sve ok,pa kad se vratite u sobu operes ga,to je ok i nista mu se nece desiti.
U AUTOMOBILU:
Ja imam odlicno iskustvo,kao i mnoge mame koje znam,opet je organizacija bitna i sve pri ruci sto ti treba da imas,uglavnom ako je sita i presvucena,svaka beba je ok,prija joj ljuljuskanje i samo spava,kad je budna neku zabavu koju najvise voli imaj pri ruci i ok je.Vazno je da imate klimu inace ne krecite na put sa bebom,temperaturu odrzavati konstantno na 22'C da ne pada ispod toga i da ne bije u nju,inace pravljenje promaje je jako opasno,naravno pravite pauze,svaka bolja pumpa ima ''baby room' pa se lepo osvezite i super.

P.S.Ima jos dosta toga jako bitnog za putovanje i samo letovanje ali da ne smram vise sve to mozes naci u knjizi ''STA DA OCEKUJETE U PRVOJ GODINI'' od izdavaca 'Kreativni centar
na strani 364.
NADAM SE DA SAM POMOGLA BAR MALO ALI TO JE SAMO TEORIJA TREBA NAM PRAKSA
caos

: Gost - 26. mart 2007 12:38:00(UTC)
Mi bas planiramo u Grcku kad Neda bude imala 6 meseci :)

: Gost - 26. mart 2007 12:26:00(UTC)
E da, da li se neko usudio sa tako malom bebom na put u Grcku?

: Gost - 26. mart 2007 12:24:00(UTC)
Mi planiramo na more u Avgustu, kada ce Nemanja imati 6 meseci. Znam da nije rano, tj predpostavljam, posto ce tada vec poceti da sedi i jede kasice. Samo bih molila za savet gde pripremati i kako hranu na plazi, kako ih presvlaciti kada se ukake, kako su vase bebe podnosile put u automobilu? Hajde iskusne mame, pleasse! :(

: Gost - 25. mart 2007 2:58:00(UTC)
Baš mi je drago missgak, a oćeš li i onda da posećuješ forum :?:

Kako ćemo bez tebe icon_cry , ti uvek imaš neki dobar savet i komentar.

: Gost - 24. mart 2007 16:24:00(UTC)
Prex,uzvracamo poljupcima !!!!

I DA...MI IDEMO U SRBBIIIIIJJJJJUUUUUUUUU

: Gost - 24. mart 2007 2:46:00(UTC)
Evo jedan veeeeliki poljubac za Maxmaru, Miss Gak, Viktora i Aleksu od Tare i mene :-*

: Gost - 24. mart 2007 2:42:00(UTC)
[QUOTE]Prex - 23/3/2007 6:24 PM

Mog muza jedino strah kako ce ona da podnese put. Da li klima u kolima smeta bebi ili ne? Mozda je glupo pitanje ali odakle znam...
QUOTE]

Ne odgovorih kolko me zanela pohvala hehe

NE SMETA VEC JE BOLJE DA JE IMATE,NARAVNO STALNO NA JEDNOJ TEMPERATURI DA NE OSCILIRA.

SAMO PROMAJE JE CUVAJ TO JE NAJVECI NEPRIJATELJ BEBA

: Gost - 24. mart 2007 2:28:00(UTC)
MissGak, jel dolazite u Srbiju?
Predpostavljam da jedva čekaš da dodješ i da svi vide tvog cakanog mališana
icon_rolleyes .

: Gost - 24. mart 2007 2:23:00(UTC)
Citat:
Prex - 23/3/2007 6:24 PM

Inace Maxmaro uopste ne mislim da si luda, bas naprotiv, svidja mi se tvoja hrabrost i opustenost kad je cuvanje bebe u pitanju, svidja mi se sto ne dizes frku ni oko cega i sto si skroz cool i opustena...samo napred :) :-* zagrljaj

E pa hvala ti na iskrenom misljenju,bas mi prija smizlica
mama mi kaze da se prema Viktoru ponasam kao da je lutka od prvog dana,onako posmatrajuci me sa strane kad radim oko njega pita:
''Boze dete da li si uopste svesna da je to zivo bice,ko da ti je jedna od onih tvojih silnih lutkica,kako ga prevrces tamo vamo....?!!ALI PONOSNO TO KAZE VIDIM JE i jos kaze:''Ja oko tebe nisam smela nista da radim,do drugog meseca te okupala nisam,sve babe radile,a vidi tebe od prvog dana ko da si petoro podigla...''
Ne znam verujes li mi da sam celu trudnocu govorila: ''JA NISTA NE ZNAM,NISTA NECU ZNATI,TO JE SVE KOMPLIKOVANO,KUKU MENI KAKO CU''bas sam bila preplasena,citala sve zivo,pa sve bacila i citala samo 'STA DA OCEKUJETE U PRVOJ GODINI' nekako mi bila najjednostavnija u toj konfuziji,i pomogla nevidjeno,pa onda svaku mamu sam svasta pitala,do tancina sve,one me u cudu gledale,bezi dosado sta ti je.....i takooooo

ALI KAKO SMO DOSLI KUCI KO CAROBNIM STAPICEM DA MI JE NEKO MOCI DAO,ODJEDNOM GLE CUDA SVE SAM ZNALA hmm

Tara :-*

caos

: Gost - 23. mart 2007 23:05:00(UTC)
hmm mi smo se za mesec dana osmelili da krenemo na jedan daaaalllleeekkk put i moram priznati da me pomalo to sve brine.11 sati neprekidnog leta + jos dva kraca hmm Ma izdrzacemo mi to!!!
A sto se klime tice ovde je to prosto neophodno u autu,u kuci...ma svuda vec sada!I ja ne vidim da to Aleksi predstvalja problem.Naravno sve ono cemu "na prepad" budemo izlozeni moze da skodi-vrucina,zima,pa i klima...Treba samo povesti malo vise racuna o nekim stvarcicama i nema problema!

: Gost - 23. mart 2007 20:24:00(UTC)
Super, hvala vam na savetima. I ja isto mislim da nije rano i da ce ona bas da uziva na moru, nego sam htela da cujem i druga misljenja, da budem sigurna. Mog muza jedino strah kako ce ona da podnese put. Da li klima u kolima smeta bebi ili ne? Mozda je glupo pitanje ali odakle znam...
Inace Maxmaro uopste ne mislim da si luda, bas naprotiv, svidja mi se tvoja hrabrost i opustenost kad je cuvanje bebe u pitanju, svidja mi se sto ne dizes frku ni oko cega i sto si skroz cool i opustena...samo napred :) :-* zagrljaj

: Gost - 23. mart 2007 1:30:00(UTC)
I Anja bi trebala ovih dana da ide na Taru a u junu (sa 8 meseci) na more. Ja očekujem da lepo prihvati, nema razloga da joj se nesvidja icon_wink .

: Gost - 23. mart 2007 0:44:00(UTC)
najbitnije je da se ne pravi spektakl oko toga, pa kako zive bebe rodjene na moru, a sto se tice puta, bebe obozavaju put! mi smo letos imali pun bus beba i baba, cirkus, bebe se cule nisu, komirale se od spavanja, a babe nisu usta zaklapale do mora, bilo je zezanje i zezanje i zezanje, i nemoj se dvoumiti ni sekundu.
bebe jedu spavaju i kake ma gde bile, uzivaj!
mi smo ivu vodili na taru , kolima, u 8 mesecu, bila je zlatna.........z l a t n a...........
a plaza je letos bila kao bebi frendli ........

: Gost - 22. mart 2007 18:17:00(UTC)
Paaaaa pomislices da sam luda ali mi smo vec sa nepuna dva meseca letos bili na moru,i ostali do septembra,odlicno smo prosli.

Tako da uz sve mere predosroznosti koje uz 'LETO' idu i najvaznije TVOJU DOBRU ORGANIZACIJU sve ce biti ok,I BICETE PRESRECNI JER JE TADA NAJLAKSE DA ZAVOLE VODU,mi smo pre neki dan bili na bazenu i brckali se bez imalo straha od vode,cak smo i u dzakuziju malo sedeli i jako smo bili srecni,smejali se,i NISMO HTELI DA IZADJEMO KAD JE TREBALO hehe

caos

: Gost - 22. mart 2007 17:47:00(UTC)
Interesuje me kada ste bebu prvi put vodili na letovanje/more?
Mi planiramo da idemo na more pocetkom septembra kada ce Tara imati skoro punih osam meseci. Da li smatrate da je to ok ili mozda rano? Bas bih volela da cujem iskustva i mozda neke dobre savete u vezi ovoga.