Obaveštenja

Icon
Error

: andry - 12. mart 2013 14:21:49(UTC)
Drage trudnice, meni je posteljica bila treci stepen sa tri uzvicnika!!! Kazu da je izgledala kao da pusim po 4 pakle dnevno. Od sedmog meseca sam lezala u bolnici 12 dana, da bi se plod pratio, ctg, uz...Ceo osmi mesec sam prelezala kod kuce i u devetom je odluceno da se porodim carski, dve nedelje pre termina...tako je i bilo, i sve je ispalo ok. Rekli su da je posteljica bila ocaj. Moja mama je imaa takvu posteljicu sa mnom, samo sto je saznala to na porodjaju. Ne sme se igrati ni sa cim! Treba pristupiti problemu. Inace trebalo je i da setam pored reke, ili negde gde je cist vazduh! i sto vise voca...Samo sto je sve uticalo na kilazu a samim tim i na kicmu. Pozdrav...i jos nesto sledece je masaza grudi i izmuzavanje...procitajte sve pre nego odete na porodjaj!!!

: anita75love - 4. mart 2012 0:11:18(UTC)
Pa da ima šta da ti kaže sigurno bi....time što ćuti znači da je sve ok!!!!
I zato ne brini bez potrebe!
poljubac

: Dandzi - 4. mart 2012 0:05:20(UTC)
Joj hvala ti,i ja se mislim valjda bi mi rekla dr nesto jbg icon_confused

: anita75love - 3. mart 2012 23:50:32(UTC)
jok, uživaj......2/3 je sasvim normalno za 31vu nedelju.......
meni je posteljica u obe trudnoće bila "prematora"-takođe ne pušim, čak ni kafu nisam pila....., ja 5 para nisam dala za to i bilo je sve u redu......čak sam u drugoj trudnoći rekla dr da je tako bilo i u prvoj i ona je onda iskulirala....(u prvoj me slala na sve i svašta)....deca su mi imala sasvim normalne težine: prvo 3300, drugo 3200g!
Ja mislim da oni to malo ne znaju da mere.....opet kažem kad me dr u prvoj trudnoći slala svugde, nalazi su bili za ceo stepen mlađi od njenih (valjda je to po principu "daj da ja preteram, pa ako nije ništa dobro je...da ne bude da je nešto a da ja nisam primetila.....ili ti brigo moja pređi na drugoga"!).....i kao što neko već reče, ako beba dobro raste onda je sve ok!
poljubac

: Dandzi - 3. mart 2012 23:37:40(UTC)
Uh,evo i mene na ovoj temi.Vec par dana me muci nalaz UZ koji je pokazao da mi je stepen zrelosti 2-3 i to me brine.Malopre uzeh papire od prve trudnoce da uporedim i taj stepen zrelosti mi je bio par dana pred porodjaj.

Doktorica mi nije nista rekla,ali mozda bih trebala otici da je pitam icon_confused

: chencha - 7. jun 2010 13:33:39(UTC)
Meni je u prvoj trudnoci vec oko 20 nedelje posteljica bila 1. stepen zrelosti, a oko 32 nedelje 3. stepen. I ja sam naravno kao i vecina trudniuca ovde brinula zbog toga, ali mi je doktor objasnio da se na UZ stepen zrelosti posteljice procenjuje na osnovu izgleda i da samo ukazuje na moguce promene u njenoj funkciji, tj. moguce je (i najcesce je slucaj) da posteljica koja izgleda zrelije i dalje savrseno vrsi svoju funciju. Kada uz veci stepen zrelosti posteljice dodje i do zastoja u rastu bebe, onda se tek preuzimaju odredjenje mere, odnosno daje terapija.
Ovo sam ja, onako laicki, prepricala objasnjenje mog doktora u nadi da cu malo olaksati brigu buducim mamama koje su na UZ imale ovakav nalaz.

: masamiki - 23. maj 2010 18:22:42(UTC)
ja sam u 32 nedelji,a posteljica mi je 3stepen zrelosti,nisam pusac tako da pusenje nema nikakve veze sa tim.e sad doktor koji mi vodi trudnocu mi je rekao da uzrok tome moze da bude i neka infekcija tako da u ponedeljak idem da vadim nalaze...rekao mi je da moram da jedem sto vise kaloricne hrane da bi beba dobijala na tezini jer beba preko posteljice dobija hranu,a kad posteljica sazri to je malo otezano i da spavam na levom boku da bi protok krvi i kiseonika do bebe bio bolji...eto toliko od mene...nadam se da sam bar donekle pomogla buducim mamama koje ovo plasi i zbunjuje...samo opusteno,bitne su redovne kontrole i to je to... :)

: Estella - 19. februar 2010 2:11:53(UTC)
Drage moje, ja sam veceras bila na uzv. Danas smo punih 31 nedelja kalendarski, ima 1465 grama. Ono sto me je mozda malo zabrinulo je to sto dr kaze da je posteljica pocela rano da sazreva i sada je gradus 1. Rekla mi je da zbog toga za dve nedelje uradim CTG, a posle toga jednom nedeljno CTG. neznam Ne znam da li treba da se zabrinem, ali koliko mi se cini trudnice krecu na ctg kasnije. Pitala me je da li neko u kuci pusi, ali kod nas to apsolutno nije slucaj i uopste nisam izlozena duvanskom dimu nigde. I veceras kad smo isli u restoran, bili smo u delu za nepusace i nije bilo dima. Pitala sam da li nesto od hrane moze da utice na zrelost posteljice, rekla je da ne. Malo sam zbunjena.

: maza82 - 26. decembar 2009 17:44:16(UTC)

Ja sam bila 21.12 na uz u 33+3 i meni je 1/2

kaže doca sve ok! bravo

: Pegica - 24. decembar 2009 14:14:23(UTC)
Danas sam bila na UZ, i kaze da je zadnji zid posteljice gr II\III. Rekla mi je da je sve ok :)

: T3 - 10. decembar 2009 23:08:18(UTC)
u 38+4 nedelji posteljica je i dalje II stepen zrelosti tj od prosle kontrole od pre dve nedelje nije promenila stanje tj stepen..s obzirom da ima jos desetak dana do termina moguce da ce u tom stadijumu da predje u III tj dostigne svoj maksimum,zavrsi posao i najavi toliko zeljeni kraj..

: Pegica - 5. decembar 2009 17:16:57(UTC)
I ja se nadam da je sve ok cim nam nisu nista vise rekli,a opet kontrolu imam tek za deset dana,a to mi se cini kao vecnost..:( Pozdrav veliki i tebi

: Bibana - 5. decembar 2009 15:54:17(UTC)
Pegice takodje sam zabrinuta ja sam bila pre dve nedelje i sve je bilo ok prekljuce odem da vidi rez.krvi i urina kao u secer visok moras u bolnicu 24h.na ispitivanje( a ja odmah se rastuzila kako da ostavim moju devojcicu nije navikla bez mene ) ali ajd da te opet pogledam na uz. zabrinut i kaze u posteljica zrelija nego sto treba uf! Aja razmisljala o ponedeljku i ne pitah ga sta to znaci i koliko pa mislim da je to jos gore nego znati koliko je stara p. Naravno dodjem kuci prelistam po netu i sva se uzbunim ko manijak I ja sam32 nedelja! Nemoj se sekirati ja mislim da sad treba cesce da se ide ko dr. da se to proverava jer ja sam vise uplasena zbog toga sto bebi preko posteljice ide hrana,kiseonik a odlaze stetne stv. u zavisnosti koliko je stara posteljica toliko redovno opsluzuje bebu a on mi nije to objasnio sve nego kad iscitas po netu svasta ti se mota po glavi pa se brinem bespotrebno! Pozdrav nadam se da ce sve biti u redu

: Pegica - 4. decembar 2009 2:29:33(UTC)
Uh,citajuci sto vise,sve vise sam zabrinuta..Pre 15 dana sam bila na UZ i doktor mi je rekao da mi sa jedne strane posteljica malo vise stari,tj. da ima neke male bele kruzice.Tada mi je prepisao Aspirin 100, i rekao da se javim za dve sedmice. I eto,prekjuce mi je opet radio UZ, i nista nije rekao,kao da je sve ok, da nastavim da pijem Aspirin. N anjegovom iyvestaju sam videla da je III stepen gradus. Inace sam usla sada u 32. nedelju. Imam li razloga za zabrinutost? Pomagajte icon_rolleyes

: T3 - 2. decembar 2009 21:50:12(UTC)
mishulinka brinemo icon_rolleyes ...a bespotrebno i sve znamo da cemo dogurati do termina ko sto si eto i ti.. bravo ..i ja sam prvi put tako vec negde oko sedmog osmog mi je posteljica bila II stepen,pa sam jos i presla termin..a sad eto u 37 je tek II i vise se oko toga i nje ne nerviram uopste..

ko sto smo vec ustanovili kad je posteljica i njena  zrelost  u pitanju nevezano za period pravilo je da pravila nema...

: mishulinka - 2. decembar 2009 21:04:23(UTC)
za sve vas koje ste zabrinute zbog starosti posteljice,htjela sam samo da kazem da mi je u prethodnoj trudnoci vec u 7.mjesecu posteljica bila u 3.stepenu starosti.doktori su govorili da nema sanse da izdrzim jos puno,a ja sam se porodila u terminu,punih 9 mjeseci i sada mi cerkica ima 4ipo godine:)

: Pegipeg - 2. decembar 2009 2:42:47(UTC)
u 39.nedelji tj.38+4 zrelost I stepen

: T3 - 30. novembar 2009 22:38:37(UTC)

u 37+1 nedelji stepen posteljice je II stepen..dr kaze da cisto sumnja da cu docekati termin tj izdrzati jos 20-setak dana ,bice sto posto ranije ..e sad mogu i dva dana ranije a mogu i sedam nema pravila,a mogu i da prenesem ni to nije iskljuceno mada cisto sumnja i kaze da su vece sanse da beban malo i ipak porani..e sad da li je to zbog stepena posteljice ili sto je trece dete ili vec neceg drugog neznam..

kako god videcemo da li ce i koliko sad pred kraj posteljica brzo stariti tj od nje prvenstveno i zavisi da li ce beban poraniti ili ipak preci termin i uzivati do god moze i hoce u maminom stomaku..sto se njega tice on je ok ,dobro,dobija na kilazi i spreman je za spoljni svet ,samo eto jos i da posteljica dostigne svoj maksimum tj kaze pa,pa i pusti bebu da krene ,mama se otvori i porodjaj moze da pocne.. bravo

: Pegipeg - 10. novembar 2009 3:10:37(UTC)
evo me u 36 nedelji i dalje je gradus nula,tj.nema zrelosti!

: T3 - 7. novembar 2009 2:33:58(UTC)

Citat:
Pegipeg - 7/11/2009 01:28 hahaha,t3 dobro si vala rekla,toliko se nekad nerviramo bespotrebno,da je i bolje ne znati!

pa zar nije tako pegi ..meni ovaj stepen u ovoj nedelji ,meni stepen nize u nedelji vise,meni stepen vise  u nedelji manje..ma daj ko ce to sve povatati i znati..  :?

ni kod jedne stepen nije isti niti se vodi i meri nekim pravilom kojim bi trebalo  tj sa straroscu trudnoce .. a sve se nerviramo jer mislimo da je bas nas zeznut tj kritican a ustvari svaka trudnoca pa i sama posteljica je individua i slucaj za sebe..

dobro kazu sto manje znas tim bolje.. :)

: Pegipeg - 7. novembar 2009 2:28:33(UTC)
hahaha,t3 dobro si vala rekla,toliko se nekad nerviramo bespotrebno,da je i bolje ne znati!

: T3 - 7. novembar 2009 2:22:35(UTC)

Citat:
Mako - 6/11/2009 22:01 Ето дођох до краја друге трудноће, а ништа нисам знала о томе. Него реко да видим о чему причате. Свашта ћу ја овде да научим. Накрају ћу да се запослим ако не као др онда као бабица :> Но нећу да порађам smizlica

nemoj mi reci da ni sada na kraju iste ne znas niti si znala prethodnjih meseci koliki ti je stepen zrelosti posteljice...???? icon_eek

pa da znas da je i bolje..nisi se nervirala i brinula  u vecini slucajeva bespotrebno ko mi... icon_rolleyes

: Mako - 6. novembar 2009 23:01:23(UTC)
Ето дођох до краја друге трудноће, а ништа нисам знала о томе. Него реко да видим о чему причате. Свашта ћу ја овде да научим. Накрају ћу да се запослим ако не као др онда као бабица :> Но нећу да порађам smizlica

: T3 - 5. novembar 2009 18:34:40(UTC)

Citat:
kriki25 - 5/11/2009 17:17 Juce na kontroli 32+2 stepen zrelosti posteljice I/II i dr kaze sve je ok! Tako da sam ja mirna i ne brinem sto se toga tice. Da napomenem da sam nepusac.

eto.. tvoj primer je jos jedan u nizu da je dilema oko  zrelosti posreljice  diskutabilna i da zavisi od trudnoce do trudnoce..manje si trudnija od mene a posteljica ti je vec izmedju I i II stepena.

tako da je zakljucak definitivno tj  pravilo da pravila nema.. :)

: kriki25 - 5. novembar 2009 18:17:33(UTC)
Juce na kontroli 32+2 stepen zrelosti posteljice I/II i dr kaze sve je ok! Tako da sam ja mirna i ne brinem sto se toga tice. Da napomenem da sam nepusac.

: T3 - 5. novembar 2009 17:56:34(UTC)
bele secam se kad sam tebe tesila da nema pravila u kom stepenu je i kad ista sazreva..a evo sad ja stigoh na iste muke..tj doduse nisu to muke..posto sam vec maltene u devetom mesecu pa i da se porodim ranije ne smeta..nego me dr bas zbunio time sto rece skoro je prvi stepen,a izdrzacu do kraja tj do termina kakve to onda veze ima?

i ja sam se plasila da ne sazri ranije sto se polako ali sigurno desava jer sam pusac..pa i prosle dve sam pusila pa su mi posteljice bile tacan stepen zrelosti pri porodjaju i pritom naravno izasle cele i bez problema..mada su mi prvi put ostali mali ostaci pa sam zbog toga morala na kiretazu tj vadjenje ostataka iste..ali mislim da to nije imalo veze sa njenom zreloscu vec sa strucnoscu babica..

bas stvarno nema pravila..nekom eto kod pegi posteljica jos nema nijedan stepen,nekom je ko meni recimo skoro prvi,a nekom vec drugi..ko ce ga znati..bitno samo da udjemo i doguramo do devetog meseca..a porodjaj ce se odviti tj krenuti kad posteljica zavrsi sa radom tj ona je i pokretac istog..kad ona vise nema funkciju i beba mora napolje..

: Bele - 5. novembar 2009 17:42:17(UTC)
Meni doktorka nijednom nije rekla kog mi je stepena zrelosti posteljica ali ja sam se brinula jer sam pusac..najvise sam se plasila da na porodjaju nece izaci cela jer se to desava kod pusaca...medjutim,izasla je cela...tako da nema pravila..

: Pegipeg - 4. novembar 2009 3:34:14(UTC)
ja sam 34+4 i kaze nema zrelosti! pravo da vam kazem,brinula sam jer sam pusac,a sad se pitam sta ceka to sazrevanje..e nikad ugodoti trudnici :)

: maza82 - 2. novembar 2009 16:26:45(UTC)
Nama je danas 26+3 i zrelost posteljice je O stepeni

: T3 - 1. novembar 2009 10:26:14(UTC)
meni je na zadnjem pregledu u 32+2 nedelji dr rekao da je posteljica skoro I stepen zrelosti i da povecam unos voca i povrca kao i da nepijem i izbacim gazirana pica..
pitao me jel znam sta to znaci ja sam mu rekla da znam tj da moram da se pazim sada najvise da bi dogurala do kraja on kaze tacno..
a posle svega ja mu kazem ma dobro samo da izdrzim i izguram do devetog meseca a posle je sve lako,a on ce meni ma oces bre i do kraja sta ti je..

i sad nisam pametna..kakve veze ima to sto je posteljica vec sada i to SKORO I stepen sazrela..dakle nije jos ni ceo jedan..sa duzinom trudnoce ,kad mi je vec rekao da cu bez problema docekati sam finis..

bas me zbunio..nesecam se koliko i kad su mi u proslim trudnocama posteljice sazrele ,ali mislim da mi je sa nikom na zadnjem pregledu a pred sam porodjaj ista bila izmedju II I III stepena pa sam se opet porodila,a ovaj put sada taj I stepen moze drzati jos nedeljama ,dakle tek tamo pred sam kraj moze dostici II ili izmedju II I III stepena..a koliko ja znam za porodjaj ona mora biti izmedju III I IV da bi se odvojila od bebe i porodjaj krenuo..

za par nedelja ulazim u deveti mesec tako da mi je skroz svejedno i mislim da je taj I stepen za ovu duzinu trudnoce tj maltene pred sam kraj iste potpuno normalan..
mozda malo brze sazreva jer sam pusac ali verujem da ce izdrzati do kraja tj dostici svoj stepen koji treba sbve dok porodjaj tj i sam termin ne dodju..

: majita - 9. septembar 2009 23:38:09(UTC)
Oljicice,u svemu tome je bitno da beba napreduje kako treba,da su protoci dobri i da se ti osecas dobro.Mada(cast izuzetcima) ni doktori nisu bas pouzdani,o svemu se moras sam infomisati.Meni je doktor jedan rekao da moram na dijetu koja podrazumeva BEZ SLATKISA,a nama tj. bar meni kao trudnici to tesko pada,dok drugi dr. nije nista spomenuo na tu temu...pa ti vidi.A moja trudnoca ti je puna iznenadjenja....prvo sam pila ciprocinal,ne znajuci da sam u drugom stanju,i to po savetu doktora,pa potom cista .pa miom,pa sad ta poseljica,pa partussisten od koga se sav treses...ali ja sam i dalje ok i idem do kraja

: oljicica - 9. septembar 2009 17:45:38(UTC)
Majita, sta ti je doktor rekao povodom toga? Kod mene je isti slucaj, jedan napisao II stepen i nista nije komentarisao, a druga mi je rekla da je sve to ok. Na kontrolu idem za dve nedelje i tada cu biti 29-ta nedelja

: majita - 9. septembar 2009 16:59:13(UTC)
drage trudnice i ja sam se bila uspanicila oko zrelosti posteljice ali mi nije bilo jasno sl. >u 28.ned. receno mi je da mi je posteljica GRADUS 2 i pripisali su to cigaretama,nakon 4 dana otisla sa kod drugog dr. na UZ a on mi je rekao da mi je posteljica 1/2.E sad kako je moguce da je se *PODMLADILA?*ALI SU PROTOCI U REDU,Tako da sam ja skontala da je sve OK,a i malo sam nasla infomacija na netu i no sikiriki...Za 7 dana idem opet na UZ pa cu videti sta dalje...

: saska2244 - 31. avgust 2009 11:11:23(UTC)
Oljicice ne brini, taj stepen zrelosti moze da miruje tako naredna dva meseca, samo redovno na kontrole i bice ok. Bilo bi opasno da je vec III/IV, sto obicno bude pred kraj trudnoce.

Ja sada kada sam bila u frontu, rekli su mi da je posteljica O stepen zrelosti, sto je ok za 25-u nedelju.

: plovka83 - 31. avgust 2009 2:01:54(UTC)
Oljicice, hvala na savetu, sad mi je sve smisleno, jer me je Dr pitao da li sam krvarila, i ja mu kazem da nisam, cak ni ono braonkasto sto se nekim trudnicama povremeno javlja, i rece da ako prokrvarim pravac bolnica. Sad mi je malo lakse, jer se ja generalno dobro osecam. Pozdrav!

: oljicica - 30. avgust 2009 22:43:24(UTC)
Plovka, mislim da ti je rekao da ti se posteljica nalazi 8 cm udaljena od usca materice. Kod mene je u 9 nedelji pocela da se formira poste;jica i tada je 16mm prekrivala usce materice pa sam malo krvarila i dr. mi je rekao da mirujem, a posteljica ce kako se materica povecava ici sa njom gore. Tako je i bilo, na sledecoj kontroli XIII nedelja posteljica je bila udaljena 19mm od UMU (to je valjda oznaka za usce materice) i rekao mi je da je ok, ali da ne dizem nista tesko, da ne cucam i tako to. Tako da ja mislim da je to kod tebe ok i da samo treba malo da se pazis u smislu tog dizanja, cucanja i slicnog. Nadam se da sam ti bar malo pomogla, moje iskustvo govori da ne valja samo ako prekriva usce, sve ostalo je manje vise ok.

: plovka83 - 30. avgust 2009 20:35:03(UTC)
Drage moje, Dr mi je rekao da mi je posteljica nisko i da se nalazi 8.2mm od necega (to nisam razumela sta je), neznam da li to ima nekakav znacaj? Da li je dobro ili lose? ako je neko imao slicno iskustvo, znacilo bi mi da mi prenese.

: oljicica - 28. avgust 2009 12:07:01(UTC)
Elizabeta, ja sam i juce znala da si ti upravu, ali crv rovari li rovari. Danas ovu nisam pitala za stepen zrelosti, ali rekla je da je sve super, sada razmisljam da je i onaj moj dr mozda lupio jednu crtu vise, pa umesto I ispao II stepen, jer mi ni on nije nista rekao. Ko bi ga znao, no nije ni bitno, vazno je da je sve ok, hvala vam jos jednom puno, sto ste me utesile koliko toliko cvecko cvecko

: oljicica - 28. avgust 2009 12:01:13(UTC)
Evo mene ponovo, pogadjate, nisam izdrzala pa sam otisla kod drugog dr. (moje iz studentske), primila me i pogledala, kaze da je posteljica super, kao i beba. Posteljica ima nekoliko malih tackica (zakrecenja), kako sam je razumela, ali to je sve super.
Ko iz stopa me pitala da li pusim i ona bar kaze da nema razmisljanja, ta mala ostecenja nisu proizvod nicega drugog nego cigareta. Kaze nema smanjivanja, prelazenja na blaze, nego bez i jedne na dan.
Nemam druge moram da je poslusam, jer joj zaista verujem

: elizabeta - 27. avgust 2009 14:39:25(UTC)
Oljicice, nemoj da brines previse, vazno da bebica lepo napreduje.Moze da se desi da ti taj stepen ostane nareena 2-3 meseca... ta procena zrelosti je prilicno subjektivna, mozda bi ti drugi dr napisao I ili I/II. mojoj drugarici su rekli u 32 nedelji da joj je posteljica II/III, a ona je prebacila termin nedelju dana, i rodila devojcicu 4300g i 56cm dugacku!

: oljicica - 27. avgust 2009 14:15:19(UTC)
Ma nadam se da bih rekao, nije valjda lud da previdi takve stvari. I da Bele bas sam se uprpila icon_cry

: Bele - 27. avgust 2009 13:56:45(UTC)
Oljicice ti si se bas uprpila.Razumem te, ali zar mislis da ti ne bi rekao da nesto nije u redu?

: oljicica - 27. avgust 2009 13:48:03(UTC)
Uh nazalos evo i mene na ovoj temi. Juce sam bila na UZ 24+1, a po UZ 26+, dr mi rekao dva puta da je sve uredno i ja vesela dosla kuci, pogledam izvestaj i tamo pise placenta napred II stepena zrelosti. Sada sam u panici jer je to prerano sazrela posteljica, a on mi nista nije ni pomenuo, nego mi dva puta rekao da je sve uredno i da dodjem za 4 nedelje na kontrolu.

: olga75 - 6. oktobar 2008 12:27:21(UTC)
Kazu da ima veze starenje posteljice i pusenje a ja sam tek pre nedelju dana prestala da pusim a posteljica za sada stari u skladu sa trudnocom.Izgleda da bas i nema pravila

: danka - 6. oktobar 2008 9:21:01(UTC)
meni je dr rekao da se vidi da sam bila pusac
tj kaze pusis i sada
kao brze stari posteljica kad si psac
ali ja nisam sada pusila
mozda sam ispusila 10 cigara od pocetka trudnoce i to uglavnom na pocetku

: olga75 - 6. oktobar 2008 6:12:36(UTC)
Zrelost posteljice obicno dr samo spomene pri kraju uz kad konstatuje kolicinu plodove vode ako je sve u redu

: Diana01 - 5. oktobar 2008 20:17:23(UTC)
Mitrolina isto i kod mene, ja sam isto kao i ti 31-32 nedelja i niko mi nikada nije spominjao neznam Nisam sigurna koliko je to bitno, da li lose to sto ne znam, ili mi ne govore posto je sve okay...

: Mitrolina - 5. oktobar 2008 19:39:37(UTC)
Meni to nisu merili , tj nista mi nisu spominjali do sad a u 31 nedelji sam

: olga75 - 5. oktobar 2008 13:59:14(UTC)
Ja sam u 35-toj nedelji a zrelost posteljice je II dok je pre dve nedelje bila I.

: duckiduca - 13. avgust 2008 9:52:05(UTC)
ja ni ne znam kako je meni..ja to nista ne razumem kad pricate o tome...

: duckiduca - 13. avgust 2008 9:51:46(UTC)
ja ni ne znam kako je meni..ja to nista ne razumem kad pricate o tome...

: Utopija - 13. avgust 2008 9:50:05(UTC)
33. nedelja, zrelost posteljice III stepen. Dali treba da se brinem? Dr nije nista posebno komentarisao posteljicu kad sam bila juce na UZ.

: maza - 12. avgust 2008 14:57:37(UTC)
ok. hvala suzy
al s obzirom da je kraj trudnoce više ne znam što0 da mislim
čak ozbiljno razmišljam o CR

: SuzyQ - 12. avgust 2008 14:52:33(UTC)
Mazo, koliko ja znam, to je sasvim u redu. Problem je kada je posteljica suviše zrela, onda ne vrši svoju funkciju.

: maza - 12. avgust 2008 14:36:42(UTC)
evo ja kraj termina zrelost posteljice I-II
ne znam dal je to dobro ili loše..

: Dandzi - 11. avgust 2008 16:45:14(UTC)
Danas mi lekarka rece da je stepen II,a u 30+2 nedelji je bila I/II.Valjda je to ok a?

: ivocka - 12. jul 2008 4:56:21(UTC)
SorrY greska bila mi je I stepen ali sam dva puta stisnula taster

: ivocka - 12. jul 2008 4:54:32(UTC)
Meni je pre dva dana bila II stepen i to je ok.Ali znam da kod trudnica pusaca mnogo brze sazreva posteljica.Mojoj sestri je u 8. mesecu bila III stepen i to je bilo alarmantno jer beba ne dobija dovoljno kiseonika i hrane.

: zhunga - 10. jul 2008 15:06:16(UTC)
meni su danas rekli da je II/III, a u subotu je bila II. valjda je to ok

: macaraca - 8. jul 2008 15:28:59(UTC)
meni su danas rekli da je III gradus kolko moze da izdrzi piam se ja? josh koliko imam fore-malo////

: phoenix - 8. jul 2008 15:25:35(UTC)
Kad posteljica dodje do tog III/IV stepen, gubi funkciju i ne hrani bebu vise. Tada beba mora napolje!

: 84d - 8. jul 2008 11:37:29(UTC)
Valjda moze doci ranije do porodjaja...

: bojana82 - 8. jul 2008 11:29:46(UTC)
a sta moze da bude problem kod previse zrele posteljice?

: 84d - 8. jul 2008 11:21:20(UTC)
E izgleda da cu ja po tom sazrevanju posteljice premasiti termin ihihiiiii!

: SuzyQ - 8. jul 2008 11:18:06(UTC)
84d problem je kada je posteljica previše zrela, a ako je nulti stepen, to je sasvim u redu.
Meni je juče dr rekla da je posteljica II stepen zrelosti, 35. nedelja trudnoće. Ništa nije komentarisala, pa ja smatram da je OK.

: 84d - 8. jul 2008 10:11:10(UTC)
Ja sam prosle nedelje bila na kontroli (34.nedelja) I posteljica je nulti stepen zrelosti...Doktor kaze da je to ok ali vidim da je kod svih vas zrelija...???????

: Kaca082 - 8. jul 2008 9:38:47(UTC)
Meni je danas doca rekao da mi je posteljica 0-1 stepen jel to ok za 30+6 ? Nista nije komentarisao a ja se setim da pitam kad izadjem iz dz pa me onda hvata panika , ma treba me poguzi .

: macaraca - 5. jul 2008 10:39:50(UTC)
jeste bamba skroz ok

: bamba - 5. jul 2008 10:30:48(UTC)
Ja imam pitanje? icon_eek
Da li treba da se brinem jer je moja zrelost posteljice I/II stepena a ja sam usla u 35. nedelju?
Jel to ok? icon_eek

: Fokica - 5. jul 2008 8:32:38(UTC)
Sve je normalno kod vas, posteljica je zavrsila svoju funkciju kada je III/IV stepen zrelosti.

: mama malog Borisa - 5. jul 2008 6:54:37(UTC)
ja sam u 34 nedelji i zrelost posteljice mi je drugog stepena, sto mislim da je ok za ovaj period trudnoce...

: bojana82 - 3. jul 2008 6:00:02(UTC)
ok..hvala ti puno...meni pise na I/II, a sada sam u 27-oj nedelji..valjda nije nista strasno..

: phoenix - 3. jul 2008 5:07:06(UTC)
Bojana, nemoj da se sekiras, to vrlo cesto ne znaci nista. I meni je isto tako dr jednom prilikom rekla da joj posteljica izgleda zrelije nego sto bi trebalo, pa sam ja u panici otisla kod drugog dr, koji je rekao da je sve savrseno u redu. Na kraju do samog porodjaja, posteljica je bila II/III stepen. Do duse, bila sam kod tri razlicita lekara u devetom mesecu, jedan je rekao II stepen, jedan II/III, a treci III stepen. Dakle, oni se malo gadjaju time, budi bez brige. :)

: bojana82 - 3. jul 2008 3:57:35(UTC)
Pre tri dana na ultrazvuku mi je doktor rekao da mi je posteljica zrelija nego sto bi trebalo za ovaj period, inace sutra ulazim u 7-i mesec...nije mi dao nikakvo objasnjenje, ali mene je to uplasilo...mozda i nema razloga...da li neko zna sta to znaci, ima li razloga za brigu? hvala unapred

: anita75love - 17. april 2008 18:40:13(UTC)
Devojke, nemojte baš previše sve uzimati zdravo za gotovo, naročito od lekara iz DZ. Meni je dr u 18 nedelji rekla I stepen pa me poslala na EUZ, a tamo su rekli da je 0 i da je sve ok, a onda je i po dr UZ u 28 nedelji bio stepen 0, što bi po njoj značilo da se posteljica podmladila. Jednostavno se ona istripovala da je kao "nešto videla"!
Verujte više mišljenju lekara iz porodilišta jer oni rade samo sa trudnicama i imaju mnogo više iskustva i mnogo više pacijentkinja dnevno, dok lekari ginekolozi rade sa relativno malim br trudnica (rade i sve ostalo u ginekologiji) pa samim tim imaju i mnogo manje znanja!

: novamama - 17. april 2008 9:51:00(UTC)
Cao zene! sada sam u 36 nedelji,ali u 32 doktor mi je rekao da posteljica ne propusta dovoljno hrane do bebe i da moram u bolnicu a mozda i da me porode,ako je to definitivno.Dva dana sam lezala u bolnici i plakala da bi mi tamo rekli da je sve uredu beba napreduje super samo je sitnija sto je moguce i genecki jer ja nisam neka krupnoca.Prosle nedelje sam bila na ultrazvuku i beba je porasla za nedelju dana 350gr. tako da doktori nekada dignu frku ni oko cega.

: majja - 18. septembar 2007 9:51:15(UTC)
Dalje Oljice samo da cekas da bebac resi da nam se pridruzi.Obzirom da si usla u 37 nedelju a sa punih 37 nedelja beba se smatra donesena, apsolutno nemas razloga za brigu.A sto se tice eventualnog carskog reza, ni tu nemoj da se brines.normalno, bolje je prirodno, ali i carski rez ima neke svoje prednosti.
Kely, nema na cemu, javicu sta mi je rekla na uz.Pozdrav.

: Oljica - 18. septembar 2007 1:41:48(UTC)
majja bila sam i dr iz dz-a mi kaze da kolicina plodove vode odgovara bebi koja je karlicno a za posteljicu kaze da jeste III stepen ali nije za brigu jer je zrela a ne prezrela kako kaze onaj iz visegradske i posto sam usla u deveti nemam razloga za brigu jer mi je ctg dobar a to je najbitnije...tako da sad vise nisam pametna sta dalje....zamisli!!!! pozdrav

: Kely - 17. septembar 2007 21:13:09(UTC)
Hvalaaaaaaaaaa majjo :-*

: majja - 17. septembar 2007 15:43:26(UTC)
Ja sam 31+1, idem na kontrolu za nedelju dana.Ali, u prvoj trudnoci mi je isto negde oko 28 nedelje konstatovan II stepen zrelosti posteljice, porodila se 12 dana nakon termina beba bila 4kg, 53cm dugacka,i nikakvih problema nisam imala vezano za posteljicu.

: Kely - 17. septembar 2007 14:06:12(UTC)
Majjo, koja si ti sad nedelja i dali si isla na neku kontrolu i kakvo je stanje sa tvojom posteljicom posto si napisala da su i tebi u 28-oj nedelji konstatovali II stepen zrelosti?POzdrav

: majja - 17. septembar 2007 9:56:23(UTC)
Oljice sta se desava, jesi isla na uz, sta ti je rekla ta druga dr?

: Oljica - 14. septembar 2007 14:39:38(UTC)
znam majja.idem sutra kod jos jedne dr pa cu javiti sta je bilo... kucam

: majja - 14. septembar 2007 10:27:29(UTC)
Ej, Oljice, mi smo se dogovorile da se neces sekirati.Mislim, sve sto si napisala je na mestu, osim ovog lupanja glavom o zid na smajliju.Ajmo malo radosti za buduce bebaca!

: majja - 14. septembar 2007 10:25:01(UTC)
Kely, na prosloj kontroli,a to je taman bilo u 28 nedelji, paosteljica mi je bila II stepen zrelosti i moja dr mi je rekla da je to jedna dobra, zdrava, funkcionalna posteljica, normalna za taj period trudnoce, tako da nemoj da brigas, sigurno bi ti i tvoj dr rekao da to nije u redu.Pozdrav.

: Oljica - 14. septembar 2007 2:26:10(UTC)
ja sam se stvarno,ali stvarno uplasila-vec sam na nekoj temi napisala-na poslednjoj kontroli,na pocetku 36-nedelje, mi je dr rekao da mi je posteljica treci stepen zrelosti,po njegovoj proceni prezrela,da imam izrazeni manjak plodove vode i da mi je beba karlicno.on ne veruje da mogu da docekam prirodni porodjaj vec smatra da moram 24-tog u bolnicu,tada cu biti 9 dana u devetom mesecu,pa da odluce da li da me poradjaju na carski.a ja za 2 dana idem da cujem jos jedno misljenje pa da onda vidim sta cu... hmm uzid

: jelena2007 - 14. septembar 2007 1:39:14(UTC)
Au! icon_eek Meni je pre 15 dana...znaci 33. nedelja...zrelost posteljice I stepen! icon_eek Je l` to znaci da cu "gurati" do punih 40 nedelja? sok

: Kely - 13. septembar 2007 23:02:23(UTC)
Koliko je opasna zrelost posteljice II stepena u 28. nedelji, to mi pise na nalazu sa expertnog UZ :( :( :(

: melisa - 9. jul 2007 15:36:38(UTC)
Ja sam imala posteljicu treceg stepena sigurno 7-8 nedelja i porodila sam se bas na dan kad mi je bio termin. Iako je posteljica vec pocela pomalo da se raspada moja beba je bila sasvim ok. Apgar skor 10/10. Rodjena je sa 2850 gr a danas posle 7 meseci ima preko 8 kg i super izgleda i napreduje u svakom pogledu. Zato glavu gore i nemojte bas puno da se bakcete s tim sta doktor kaze. Da je bas kriticno poslao bi vas na bolnicko odrzavanje trudnoce.

Pozdrav

: travica - 9. jul 2007 13:17:18(UTC)
Hvala puno na podrsci. I ja se nadam da ce biti sve u redu. Pozdrav.

: tijanast - 7. jul 2007 16:26:10(UTC)
Eto, vidish da je sve bilo ok, josh malo pa dobijash bebicu... divno... Pozdrav...

: travica - 7. jul 2007 15:02:52(UTC)
Ukoliko nekoga zanima usla sam u deveti mesec. Posteljica mi je bila drugi stepen punih osam nedelja, a evo vec je sedam nedelja treci stepen zrelosti. SSada sam usla u deveti mesec, doktor proverava protok krvi kro arterije moje a i kroz bebinu arteriju. Sve funkcionise dobro, beba super napreduje. Ukoliko neko ima takav problem ne treba da se uspanici kao sto sam ja uradila.

: Gost - 31. mart 2007 16:04:00(UTC)
Cao Mico!!!
Bas mi je drago sto sam te nasla ovde!
Pre par dana mi je Mika rekao za tvoj problem i bas sam se bila zabrinula. Juce sam ga pitala da li je cuo nesto novo od Bate i kako si ti. Nadam se da nije nista strasno i da ces izgurati do kraja trudnoce. Nemas pojma koliko mi je bilo krivo kada sam cula.
Ja sam na ovom forumu vec po prilicno dugo i jako je dobar, saznala sam mnoge stvari.
Ja sam vadila vagialni bris i nasli su mi kandidu. Nikada je nisam imala i sada je nasla da se pojavi. Dr. mi kaze da ne smem do 11.-12. nedleje da koristim vaginalete vec da se samo ispiram kamilicom. Ne znam da li moze da mi pomogne ta kamilica i koliko je opasna ta kandida. A i u mokraci imam bakterije... Nikada nisam bila bolesnija icon_rolleyes
Super sto sam te ovde nasla pa ne moram da jurcam Miku da bih znala kako si i da li je sve u redu...
Pozdravljam te puno i bice sve u redu!!
pregnant

: Gost - 30. mart 2007 17:46:00(UTC)
Hvala na odgovorima.Lakse mi je kad bar jos neko ima slican slucaj. Danas sam pricala sa doktorkom iz Zavoda za transfuziju i ona mi je rekla da ta moja mutacija gena verovatno moze imati veze s tim. Doktor mi nije rekao da mirujem, mada se ja sama kontrolisem.Jedna moja drugarica je imala 7 nedelja pred porodjaj drugi stepen zrelosti posteljice.Tako da ti ne treba da se brines, bices vec u devetom mesecu. javicu se cim nesto konkretno saznam.U ponedeljak treba da se cujem sa doktorom zbog rezultata briseva, pa cu pokusati da ga jos podrobnije ispitam o tome.Pozdrav icon_wink

: Gost - 30. mart 2007 15:09:00(UTC)
Cao

Nemoj da se brines ali stvarno ti lekari....

ja sam u 30 nedelji trudnoce

prvo su mi u 3 mesecu rekli da mi je zadebljana posteljica, nakon toga u 6 mesecu su rekli da mi je tanka posteljica a sad u sedmom da mi je prezrela za ovo doba trudnoce i da moram da mirijem da nebi doslo do prevremenog porodjaja.
A najveca fora je to sto se ja super osecam i nije mi nista ali eto moram da se pazim i da strogo mirujem.

A sto se tice interneta o tome nema nista ja sam trazila 15 dana bilo sta vezano za prezrelu, tanku ili zadebljalu posteljicu i nisam nista nasla ima samo nesto vezano za spustenu posteljicu ali za ove slucajeve ne.

Nemoj se brinuti videces da je sve ok.

Pozdrav

: Gost - 29. mart 2007 20:42:00(UTC)
Ja stvarno nemam pojma nishta o tome ali potrazi na internetu, sigurno ima neshto, ja to prvo uradim kada me neshto zabrine a ne znam o chemu se radi. Puno srece i javi da je sve ok!

: Gost - 29. mart 2007 19:30:00(UTC)
Imam 38 godina. Imam dete od 12 godina i iza sebe jos dve neuspele trudnoce.Sin mi je iz blizanacke trudnoce.Pobacaji su se uvek desavali uizmedju 7. i 9. nedelje. Sada sam trudna , i za dv a dana ulazim u 22 nedelju. U toku ove trudnoce otkrivena mi je mutacija gena koju sam nasledila od oba roditelja.To je i bio uzrok ranijih pobacaja. Moj problem je u tome sto mi je doktor rekao na poslednjem ultrazvuku da mi je posteljica drugog stepena zrelosti.Yatim mi je rekao da to ne mora nista da znaci, a moze da bude i svasta. Da li je neko imao slican slucaj?Zanima me da li bar s takvom posteqicom moze da se iydrzi bar dva meseca jos? Zabrinuta icon_cry