Obaveštenja

Icon
Error

: bebe3 - 18. maj 2010 8:27:58(UTC)
Drage trudnice, dobila sam od doktorice dijetu koja lijeci Candidu!

Evo lista namirnica koje ne smijete jesti. Uz ovo ne morate koristiti
nikakve lijekove.
Zabranjeno:
- psenicno brasno (sva dizana tijesta, pite, kolaci)
-svi oblici secera i zasladjivaca (saharoza, fruktoza, maltex, med)
- gazirana pica
- svinjetina, pohovano meso
- badem, kikiriki, ljesnik, orah
- slatko voce (narandze, banane, breskve, kajsije, slatke jabuke)
alkohol, voda sa ukusima

Dozvoljeno:
- povrce
- riza u malim kolicinama
- mlijeko i mljecni proizvodi, jogurt, kefir (osim vocnog jogurta)
- koselo voce (kivi, limun, grejp, kisela jabuka, svjez ananas)
- sva mesa osim svinjetine
- kobasice, jaja
- kafa, caj bez secera
- kisela voda (negazirana voda barem dvije litre dnevno)

Mozete piti probiotik, to vam ne skodi, stavise, koristice u ovoj terapiji.
Hljeb od svih drugih zitarica.
Ove dijete treba da se pridrzavate mjesec dana.
Naravno, trudnice koje su u drugom i trecem trimestru mogu koristiti lijekove,
pa ne moraju drzati ovu dijetu.
Nadam se da ce vam pomoci, nece sigurno skoditi ni vama ni bebanici!

: lilica - 11. maj 2010 21:26:57(UTC)
Znam da kasno odgovaram, ali mozda ovo bude od koristi i nekoj drugoj trudnici. Kad sam ja dobila kandidu, negde u 4. mesecu, i kad mi je dr prepisao Nistatin, ja sam pitala moze li Macmiror, a on je rekao NI SLUCAJNO jer on sadrzi neke materije koje mogu da ostete plod. Dakle, nemojte koristiti Macmiror, ima drugih vaginaleta / koliko znam ni Kanesten nije preporucljiv u trudnoci. I isto mislim da ni jedan normalan ginekolog nece dati vaginalete u prvom trimestru icon_rolleyes .

: masha_kv - 23. april 2010 9:51:40(UTC)

I ja se slazem sa devojkama, nemoj nista tako rano da stavljas, pogotovo macmiror. Meni je dr rekla da ne sme nista do 12. nedelje da se stavlja, pa mi je dala kantarion vaginalete, a oko 10-te nedelje mi je dala ginodaktanol, jer stvarno imam problema sa tim gljivicama stalno....I tek u petom mesecu sam smela macmiror...jer su mi nasli candidu...

Eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo caos

: astor - 23. april 2010 9:02:17(UTC)
Zaboravih da napisem, da i posle prvog tromesecja treba biti jako oprezan sa vaginaletama i nista ne raditi na svoju ruku! I zalfija u trudnoci ne sme da se pije!

: astor - 23. april 2010 8:55:52(UTC)
I ja sam imala u ranoj trudnoci kandidu, ali strogo mi je bilo zabranjeno da koristim vaginalete, vec samo spoljasnje ispiranje cajem od zalfije, a u ranoj trudnoci je normalno da je povecana kandida i ne smeta bebi-to je najbitnije, a vaginalete su zabranjene do kraja treceg meseca, posle moze. Pogotovo pred porodjaj moze kandida da se poveca i tada sam koristila kanesten. Zabranjen je i povidon jod u ranoj trudnoci!

: bibilins - 22. april 2010 23:51:12(UTC)
Ja sam u prvom tromesecju imala Candidu i lekar mi je prepisao Ginodaktanol. Na njima i pise da su bezbedne u trudnoci. Tek sam u drugom i trecem trimestru koristila Macmiror i Canesten (posto stalno kuburim s gljivicama icon_cry )

: magi - 22. april 2010 22:42:28(UTC)
Slažem se sa devojkama, doktori obično preporučuju da se sa svim terapijama sačeka do 12. nedelje.

: mima80 - 22. april 2010 20:11:32(UTC)
Citat:
chokolada - 21/4/2010 15:57

Pomozite mi...Ja sam u 9~oj nedelji, a nedavno sam saznala da imam candidu.Doktorka mi je praporucila Macmiror vaginalete, ali se ja plasim sa ih koristim posto sam cula da ne smeju nikakve vaginalete da se koriste u ranoj trudnoci.Da li one sada mogu da uticu na bebicu? Ne znam sta da radim...Unapred hvala...

Ne bih da te plasim, ali ja sam u osmoj nedelji stavljala Macrimor vaginalete po savetu ginekologa zbog neke bakterije i nakon par dana sam imala spontani, tako da ti ja ne preporucujem vaginalete dok ne predjes u drugo tromesecje. Mozda mi nisu vaginalete izazvale spontani, ali mozda jesu uticale, ne znam, ali bih ti savetovala da ipak sacekas jos koju nedelju

: Sena_bgd - 22. april 2010 20:07:28(UTC)
mojoj drugarici je nasa dr.dala povidon jod zbog candide jer je 10 nedelja pa eto raspitaj se ali ne preporucuje se vaginalete tako rano a candida nije nista tako opasno ne brini....pozdrav

: mmiilleennaa - 21. april 2010 18:38:20(UTC)
Ja sam koristila bas te vaginalete, ali ne secam se u kojoj nedelji tacno. Mislim da sam vec bila u 4om mesecu. Sad nisam sigurna koliko se preporucuju vaginalete u prvom tromesecju. Konsultuj se sa jos nekom doktorkom, mada mislim da ne bi trebalo da bude problema. Poz

: chokolada - 21. april 2010 17:57:13(UTC)
Pomozite mi...Ja sam u 9~oj nedelji, a nedavno sam saznala da imam candidu.Doktorka mi je praporucila Macmiror vaginalete, ali se ja plasim sa ih koristim posto sam cula da ne smeju nikakve vaginalete da se koriste u ranoj trudnoci.Da li one sada mogu da uticu na bebicu? Ne znam sta da radim...Unapred hvala...

: kdevic - 13. april 2010 14:21:04(UTC)
zdravo drage moje.Danas sam isla po rezultate vaginalnog brisa i pise da imam candidu,kao i epitelne celije,spore gljiva.Da li je to opasno po bebu,inace nemam svrbuckanje i peckanje.Hvala puno!

: lilica - 11. april 2010 11:35:20(UTC)
Ma kandida nije uopste opasna u trudnoci, ako ima potrebe zbog svraba leci se Nistatin vaginaletama, a ako nema onda se i ne dira jer je cest pratilac trudnoce. Ja sam imala sad, stavljala sam nistatin i proslo je. Za tu na jeziku najbolje je da pitas dr, mislim da postoje i Nistatin tablete ili krem za oralnu upotrebu, ali verujem da su odvratnog ukusa. I da, probaj rastvor sode bikarbone - stavi kasicicu u casu vode pa grgoci 2-3 puta dnevno, to sigurno ne skodi, a moze da umanji kolicinu kandide icon_wink .

: s.radic - 9. april 2010 22:08:36(UTC)
ja imam kandidu na jeziku, mnogo je neprijatna a inace sam 9 mesec trudnoce i treba pocetkom maja da se porodim. da LI neko zna sta da koristim i da li je opasno za bebu? bas sam u panici

: Estella - 17. februar 2010 16:31:57(UTC)
Meni kad su prvi put ustanovili kandidu u trudnoci - nisam imala nikakvo peckanje. Ne mora da znaci, ne daje uvek kandida simptome, ali ako nemas tegobe uglavnom ti nista i ne prepisu od lekova do pred porodjaj. Posle par meseci sam osecala peckanje, opet uradila bris i on bio sterilan!? Nista mi nije bilo jasno... Izgleda da sam je se sad resila, ali opet postoji mogucnost da se vrati.

: micketta - 17. februar 2010 16:00:44(UTC)
Citat:
Estella - 17/2/2010 14:49

Micketta, kao sto Evi rece - pauziraj! Ne verujem da si napravila neku stetu jer lek ipak ima lokalno dejstvo, ali napravi pauzu. Mozda bi najbolje bilo da opet pitas dr, ako ti Canesten nije pomogao - mozda moze da ti promeni terapiju, nismo sve iste. inace Candida nije opasna, ali mi je dr rekla da bi je ipak trebalo sanirati do porodjaja da se beba ne bi inficirala prilikom prolaska kroz porodjajni kanal. Nije nista strasno ni ako se to desi, ali ako vec moze da se spreci - bolje je spreciti.

pauziram, pauziram pa cu pitati dr sledece nedelje kad odem u dom zdravlja
beba djuska ko luda tako da kapiram da nije nista :))
nego, citam po raznim forumima kako je candida pracena peckanjem uglavnom i da iscedak nema miris.
e, pa, ja nemam nikakvo peckanje a iscedak ima miris i to onako na surutku, fuj!

: Estella - 17. februar 2010 15:49:05(UTC)
Micketta, kao sto Evi rece - pauziraj! Ne verujem da si napravila neku stetu jer lek ipak ima lokalno dejstvo, ali napravi pauzu. Mozda bi najbolje bilo da opet pitas dr, ako ti Canesten nije pomogao - mozda moze da ti promeni terapiju, nismo sve iste. inace Candida nije opasna, ali mi je dr rekla da bi je ipak trebalo sanirati do porodjaja da se beba ne bi inficirala prilikom prolaska kroz porodjajni kanal. Nije nista strasno ni ako se to desi, ali ako vec moze da se spreci - bolje je spreciti.

: micketta - 17. februar 2010 15:26:38(UTC)
Citat:
Evi - 17/2/2010 09:46

Kandida nije opasna ni da ostane, a vaginalete se više daju da se trudnici olakšaju simptomi, tj. svrbuckanje.
Micketta, šest vaginaleta Canestena u 10 dana icon_eek Pauziraj malo.

nadam se da nisam izazvala nikakvu 'stetu' dole :(

: Evi - 17. februar 2010 10:46:13(UTC)
Kandida nije opasna ni da ostane, a vaginalete se više daju da se trudnici olakšaju simptomi, tj. svrbuckanje.
Micketta, šest vaginaleta Canestena u 10 dana icon_eek Pauziraj malo.

: mnaire - 17. februar 2010 1:16:07(UTC)
Meni je dr prepisala Lomexin (1kom). Cini mi se da je sada posle par dana mnogo bolje iako i dalje osecam povremeno peckanje i svrab. Za par dana idem ponovo kod dr pa cu je pitati da li smem da uzmem jos jednu vaginaletu za svaki slucaj jer 25.og treba da mi uradi briseve. Da li neko zna, da li u porodilistu prave problem ukoliko brisevi nisu sterilni, ako se recimo vidi da imas candidu?

: micketta - 17. februar 2010 0:24:07(UTC)
Citat:
Estella - 10/2/2010 20:06

Ja Kanesten stavim obicno, bez aplikatora. Jako sam zadovoljna, to je prvi lek koji mi je zaista pomogao. Pre toga sam koristila Nistatin, ali mi ni trunku nije popravio stanje. Posto me je mucilo peckanje, dr u domu zdravlja mi je rekla da mogu svaki mesec da ponovim terapiju sa tri vaginalete Kanestena ili Kansena (domace varijante) svako vece.

e, pa, i pise da trudnice kanesten treba da stavljaju bez aplikatora...
ja odradila 2 ture kanestena (one od po 3 kom u paketicu) i cini mi se da je gadura jos uvek tu.
da li je normalno cesto gurati taj kanesten, ili, pak, treba napraviti nekakvu pauzu, kao npr tebi sto je dr rekao da mozes da ponovis terapiju, ali svakog meseca? ja sam potrosila 6 vaginaleta za 10 dana, kuku!!!

: betica_84 - 13. februar 2010 23:42:08(UTC)
Veliki pozdrav svima. Ja sam redovno isla kod ginekologa i nikada nisam u zivotu imala ni gljivice ni bakterije i mnogo sam se iznenadila kada sam u trudnoci otisla po rezultate briseva i videla da imam kandidu. Moj ginekolog mi je rekao da stavljam 3 dana ( u pakovanju ima 7 kom, ali je dovoljno 3 da se iskoriste) vaginalete gino-daktanol, i na sledecem brisevima nije bilo nista. Bila sam presrecna i izuzetno sam zadovoljna sa tim vaginaletama. Nadam se da sam bila od neke koristi! Pozdrav za sve!

: Sena_bgd - 10. februar 2010 22:33:32(UTC)
E hvala vam imam ga i ja kuci pa kao zatreba da znam ....

: Estella - 10. februar 2010 21:06:05(UTC)
Ja Kanesten stavim obicno, bez aplikatora. Jako sam zadovoljna, to je prvi lek koji mi je zaista pomogao. Pre toga sam koristila Nistatin, ali mi ni trunku nije popravio stanje. Posto me je mucilo peckanje, dr u domu zdravlja mi je rekla da mogu svaki mesec da ponovim terapiju sa tri vaginalete Kanestena ili Kansena (domace varijante) svako vece.

: Evi - 10. februar 2010 20:49:46(UTC)
Ni slučajno se ne smije u trudnoći koristiti aplikator koji dođe uz Canesten!
Veoma je opasno da se u aplikatoru nađe zrak, koji bi se onda istisnuo u rodnicu.

: Sena_bgd - 10. februar 2010 20:43:28(UTC)
Ja sam se isto patila sa kandidom pa sam koristila lomexin jednu vaginaletu pa se javila jos jednom i opet ista terapije i opet jos jednom ali tada mi nije radila bris nego mi dala preko telefona da ponovim terapiju...i pre dva dana me opet peckalo i koristim zalfiju za ispiranje i malo se umirilo ali mi je rekla da sada uzmem kanesten3 ako se javi opet peckanje...kako vi stavljate taj kanesten jel sa aplikatorom ili samo ovako ...

: Evi - 9. februar 2010 21:53:15(UTC)
Meni dr nije liječila pojačano bijelo pranje do ulaska u deveti mjesec, jer kandida nije opasna. Jednom me je počelo peckati, pa je ona na pregledu isprala rodnicu jodom i to je to. Sad, pred sam porođaj, rekla mi je da kupim 3 Canesten vaginalete i da stavim po jednu uveče, ali ne moram svaku veče, već npr. svaku treću-četvrtu.

: mnaire - 9. februar 2010 21:15:33(UTC)
Pre 2 nedelje mi je radjen i vag. i cer. bris i sve je bilo ok, a sad se pre par dana pojavio svrab i nadutost na usminama (sekret je normalan). u petak imam zakazan pregled ali sam malo pocela da panicim. da li bi ovo mogli da budu simptomi candide? nikada je do sada nisam imala pa nisam sigurna...

: vele - 22. mart 2009 14:28:02(UTC)
kandida nije opasna po bebu, tako da nije indikacija za cr. mnogo zena je ima na porodjaju, a da ni ne zna. cini mi se da zbog toga svim bebama kad se rode ukapavaju neke kapi u oci ili ih mazu kremicom. moze se javiti i sor kod bebe, ali to se vrlo lako leci. ne brini nista, raduj se bebi caos

: therealnit - 22. mart 2009 0:23:33(UTC)
ja je imam od prvog dana trudnoce, i terapija mi je canesten 3 vaginalete (u kombinaciji sa kremom za spoljnu upotrebu) jednom mesecno - u mom slucaju candida se povuce nakon vaginaleta, pa se opet javi nakon 10-15 dana, i tako evo ukrug vec 8 meseci.. i sama sam se brinula, ali su mi rekli da candida kao takva ne moze da ugrozi bebu, pa mi je lakse.. kod mene je klasicna trudnicka, jer ranije nisam imala problema s njom.. ne brini se, sve najbolje :-)

: Florina - 21. mart 2009 19:53:37(UTC)
Kanesten 1 se koristi 1 vece.

: cricketo - 21. mart 2009 16:42:25(UTC)
Hvala svima.Sinoc mi je bilo toliko lose da sam mislila da je to to,poradjam se.Tako da mislim da nemam bas puno vremena za neku terapiju.Mozda do ponedeljka sve bude gotovo. icon_rolleyes

: Lavita - 21. mart 2009 2:26:01(UTC)
imala sam ja candidu sada sa jovanom
sa vanjom esherihiju i izlecila je za 12 dana
a candidu muke mucila celu trudnocu, te imam te izlecim i sve tako i sve tako
sada je ko rukom odneseno
na porodjaju je sve bilo super
to nema veze sa porodjajem
ni sa bebom ne daj boze

prirodno samo ne smeju da se porode zene koje imaju gonoreju i sifilis NE DAJ BOZE
candida je nista strasno

: Florina - 21. mart 2009 1:30:00(UTC)
Citat:
Ammy - 20/3/2009 22:09

Cricketo, ne brini, nista to nije tako strasno. Od Candide moze beba dobiti sor, a to nije nista strasno.
Mnoge bebe cije majke nisu imale Candidu opet dobiju sor, to se relativno lako leci i nije nista ozbiljno.
caos

Tacno tako. Candida nije bakterija vec gljivica. Mislim da ce ti lekar prepiosati Kanesten vaginalete, inace ih daju pred porodjaj bas zbog toga. Mislim da ti je konsultacija sa ginekologom neophodna, ako nisi u mogucnosti da odes na privatan pregled kontaktiraj ih putem Medicinskog Foruma i dobices odgovor.
Ne radi se ni o cemu preterano ozbiljnom. Takodje, nema veze sto ti je Dr. na bolovanju. Problem moze da ti resi svaki lekar koji je menja...?

: maja22 - 21. mart 2009 1:23:09(UTC)
Ja sam imala u trudnoci eserihiju koli i lecila je bogami dva meseca,pa je nekako zalecismo,Sto se tice kandide,imala je moja sestricina na porodjaju i oni su je ocistili cinimi se jodom pred sam porodjaj,beba nije dobila nikakvu infekciju,ali se njoj na zalost posle porodjaja nekih mesec dva kandida vratila.

: Iva&Lule - 21. mart 2009 1:12:32(UTC)
Najbolje je da ti ukljuce antibiotik u venu kad se budes poradjala,tako cete ti i beba biti zasticeni...Ne znam koliko se to kod nas praktikuje,ali ovde je tako,ukoliko majka ima neku bakteriju na taj nacin stite se i majka i beba caos

: Ammy - 21. mart 2009 0:09:39(UTC)
Cricketo, ne brini, nista to nije tako strasno. Od Candide moze beba dobiti sor, a to nije nista strasno.
Mnoge bebe cije majke nisu imale Candidu opet dobiju sor, to se relativno lako leci i nije nista ozbiljno.
caos

: pejana - 20. mart 2009 23:13:25(UTC)
Pa moj ti je savet da ipak konsultujes nekog lekara privatno, tebi ce biti lakse kad se konsultujes sa lekarom. Ako je ikako opasno za porodjaj prirodnim putem, porodices se carskim rezom, i gotovo! Nemoj da brines, odi negde privatno cisto da bi ti bila mirna! Srecno na porodjaju, misli samo o tome kako ces uskoro u rukama imati SVOJU bebu!
Pozzzzzzzzzzzz

: cricketo - 20. mart 2009 22:52:58(UTC)
Danas mi stigli rezultati.Imam veliki broj candide spp.Htela sam da pitam mame(koje su to eventualno imale)da li je to opasno,jer treba sledeće nedelje da se porodim prirodnim putem.Pošto je moja doktorka u DZ bolesna već 2 nedelje ne znam da li da idem negde privatno i da li uopšte imam vremena da primim neku terapiju?Da li je ona opasna za porodjaj prirodnim putem?Ne znam šta da radim :( . Molim nekog da mi pomogne.

: Sekica - 5. decembar 2008 18:55:36(UTC)
Mene je takodje mucila candida, kako pre trudnoce, tako i sada u trudnoci, i to vec od 8. nedelje. apsolutno je tacno da ishrana jako puno utice na candidu i treba je "izgladneti" izbacivanjem slatkog i narocito izbacivanjem testa (posebno belog hleba i hrane od belog brasna), a treba unositi sto vise probiotskog jogurta (onaj zeleni Imlekov je odlican!). meni je Dr pre par dana rekao da kupim jedan proizvod koji je novi kod nas, dosta je skup, ali je odlican. zove se "BIOCLIN Multi-Gyn Gel", s tim sto treba obratiti da bude onaj sa Ph 4.1. on je bezbedan za trudnice jer je potpuno prirodan. kosta oko 1000 dinara i primenjuje se uz pomoc aplikatora. ja ga koristim tek dva dana, ali mi se svrab i peckanje vec nestalo. takodje mozete da kupite i Lactogyn, hrvatski probiotik za vaginalnu floru, koji kod zene "zasejava" dobre bakterije, laktobacile, ciji nedostatak dovodi do bujanja candide (zato se candida i pojavljuje kad se piju antibiotici, jer vecina antibiotika ubija i dobre i lose bakterije u nasem organizmu).

sto se tice ispiranja kamilicom i zalfijom, kao i sodom bikarbonom, moram da priznam da sam uzasno zbunjena jer sam na razlicitim mestima procitala potpuno oprecne informacije. naime, kamilica je, koliko znam kisela, i ispiranje njome povecava kiselost, a soda bikarbona je baza i ona smanjuje kiselost... ne znam vise sta od toga pomaze, a sta ne, ali znam da caj za lecenje simptoma kandidijaze sadrzi zalfiju i neven, pa su mi te dve biljke nekako najsigurnije, naravno za ispiranje samo spolja.

eto, nadam se da ce ovo nekom biti od pomoci, posto se ja ne skidam s neta pokusavajuci da nadjem resenje za ovu dosadnu boljku koja se svaki cas vraca...

srecno svima!

: maza - 14. avgust 2008 13:41:41(UTC)
ja imam kandidu u grlu i na jeziku
stavljam nistatin i sodu pa dako prodje stvarno je neugodan osjećaj

: natasa44 - 13. avgust 2008 19:41:42(UTC)
Drage trudnice, i mene muci Candida, ali dobila sam savet od dr da je po javnoj preporuci NF preporucljivo da trudnice od 4 meseca koje su sklone Candidi da svakog meseca, u istom intervalu stavljaju po 3 Kansen vaginalete, bez obzira da li se u medjuvremenu vratila, preventive radi.
Ja radim tako i za sada je sve ok.

: sunnyday - 5. avgust 2008 11:28:03(UTC)
Posto sa kandidom muku mucim duuuugi niz godina, evo par saveta sta sam procitala i probala i meni pomaze: 1. najvaznije u mom slucaju je ne koristiti lepe sarene i mirisljave sapune nego iskljucivo preparate za intimnu higijenu bez parfema i sa prilagodjenom ph vrednosti 4,5 - 5,5 (meni prija 4,5); 2. ne jesti puno slatkog i masnog, a pogotovo ne konzumirati vestacke zasladjivace; 3. ne ispirati se, samo normalno pranje spolja; 4. piti puno probiotskog jogurta (meni je doktor rekao da umocim tampon u jogurt i da ga drzim par sati, ali tada nisam bila trudna tako da ovo preskocite); 5. nositi iskljucivo udoban pamucni ves bez dnevnog uloska; 6. ne nositi uske pantalone; 7. jesti zdravu hranu bogatu gvozdjem - uz anemiju ide i kandida, ne znam zasto... Eto, kad uspem sve (skoro sve - ne mogu bas uopste da ne jedem slatko) da ispostujem ona ode i bez lekova, a kad ne postujem ne pomazu nikakvi lekovi jer brzo se vrati.

: Lady V - 25. jul 2008 19:33:27(UTC)
Cajo kandida ti je veoma rasprostranjena gljivica i ima je vecina zena inace se leci vaginaletama i mislim da nema veze sa trudnocom. Sto se tice enterococa bitno ti je da ih je mali broj. verovatno ce te lekar poslati na jos neke dodatne analize veruj mi bice sve ok.Imala sam veoma veliki broj streptokoka koje su mi prouzrokovale pobacaje cak 3. Sada sam u devetom mesecu trudnoce i posle 12 godina ocekujem jednu malu Viktoriju. Inace sam oguglala na kandide jer ih zakacim veoma cesto. Dovoljno je samo da mi neodgovara prasak za ves ili omeksivac i gle eto ih. Veliki pozdrav.

: magi - 25. jul 2008 8:55:46(UTC)
Cajo ništa ne brini i duki ti je lepo rekla to se sve lepo leči i nema uticaja na bebu koja je sigurna u posteljici i plodovoj vodi, najbitnije je da se sve izleči do samog porođaja a ti do tada imaš doooooooooosta vremena. Samo polako, tri dana nije mnogo do lekara, ne sekiraj se.
Želim ti lepu i laku trudnoću u kojoj ćeš da uživaš zagrljaj

: duckiduca - 24. jul 2008 17:55:10(UTC)
Koliko ja znam enterococus se leci sa atibioticima a candida vaginaletama i to canesten. Utvrdjeno ti je na vreme i imas vremena da se izlecis do porodjaja. To sada ne utice nista na bebicu, nemoj da se brines. Dosta nas ima problema sa candidom. Nije ti to nista opasno. Nemoj se brinuti. Dodji kod nas na 2 tromesecje. :-* zaljubljen

: Caja - 24. jul 2008 17:13:20(UTC)
Cao ja sam novi clan i javljam vam se sa problemom i nadom da ce mi neko pomoci.U 17 nedeli trudnoce sam,radila sam cervikalni bris i utvrdjeno je da imam enterococus i candidu (mali broj).Kod doktora idem tek za 3 dana a do tada cu da poludim.Da li je neko imao istih problema i kako to utice na bebu? Ovo mi je druga trudnoca u prvoj sam imala spontani.Pomagajte i hvala:(

: Kaca082 - 17. jul 2008 6:34:25(UTC)
I ja sam cula da je soda dobra za kandidu.Ja se zaperem kad se setim ,sad cu malo cesce pred porodjaj.

: ivocka - 16. jul 2008 14:13:52(UTC)
Ne znam dali je neko probao da se ispira irigatorom sa cajem od zalfije pomesanim sa 100 ml rastvora sode bikarbone(1 mala kasikica).Meni je to prepisao lekar i mogu vam reci da super deluje.

: mama_jeja - 16. jul 2008 12:36:18(UTC)
Ok hvala ja sam koristila vaginalete ali on nije nista sad bar imam razlog da ga iscimam da i on ode kod urologa - po principu ako ja mogu svako malo kod ginekologa, a stvarno me mrzi vise da se cepim tamo i on ce da ide heheheh icon_twisted icon_twisted :>

: Lilly - 15. jul 2008 8:25:23(UTC)
Kandida je gljivica nije bakterija. Nije toliko opasna samo je dosadna. Uglavnom sekret tipican za candidu je beo, sirast , bez mirisa..moze da izaziva peckanje i svrab. Od vaginaleta se koristi nistatin, cansen, kanesten, daktanol..Ipak najbolje je pitati dr. ili uraditi antimikogram na candidu. I neznam ko je pitao za muza, i on neka obavezno koristo kremu, bez obzira da li ima ili ne.

: macaraca - 14. jul 2008 11:20:57(UTC)
mora i mm da popije tableticu ne mora kod dr samo kupite ja mislim da se zove flucamol, pitaj tvoju dr. iako nema simptome

: mama_jeja - 13. jul 2008 8:33:01(UTC)
I kod mene je pojacan sekret, i koristila sam neke vaginalete 6 dana (ne mogu da se setim sad kako se zovu...) e sad zanim me mada mm nije imao nikakve simptome da li je i on zarazen i mora li da koristi nesto? (Problem je u tome sto je njemu "glupo" da ide kod dr ako nema nikakvih problema, pa ne znam sta da radim-o?)

: simona78 - 22. april 2008 9:38:25(UTC)
To za jogurt sam i ja cula, ali ne bas da ga ubrizgavas, nego da na dnevni ulozak ili vatu stavis malo jorurta, jer ta kisjela sredina ne prija gljivicama, one vole slatko. Mislim da ne moze da skodi ni u trudnoci.

: Fokica - 22. april 2008 8:27:47(UTC)
Ovo za jogurt prvi put cujem, ne bih to radila u trudnoci neznam

: Fokica - 22. april 2008 8:26:28(UTC)
Citat:
Viva - 22/4/2008 05:10

Mene je nacisto smorila kandida. Vucem je od 12. nedelje, ako ne i malo ranije. Imala sam je i nekoliko puta pre trudnoce.

Probala sam Canesten, nista, dali su mi malo jaci Canesten (2%), i dalje nema leba... Najgore jeste sto, osim leba, name ni seksa, posto je grozno neprijatno, i sve skupa me strasno nervira.

ako neko ima neki predlog, bila bih veoma zahvalna. Od bapskih lekova, doktorka mi je preporucila da (nemojte se smejati, ima smisla) ubrizgavam jogurt aplikatorom za kanesten.

I ja sam je vukla tokom obe trudnoce. Koristila sam sve moguce vaginalete po preporuci dr i nista nije pomoglo.
Medjutim vazno je da se ocistis pred porodjaj da beba ne bi dobila konjuktivitis. Ja sam na pocetku 9 meseca koristila macmiror vaginalete i sve je bilo ok, a posle porodjaja kandida je nestala.
I u drugoj trudnoci odmah sam dobila kandidu. Ovog puta nista nisam preduzimala do pred porodjaj- ista terapija. I opet je nestala posle porodjaja.
Jednostavno kod nekih zena je prisutna u trudnoci, a sto se
ukrevetu tice vredi cekati zbog divne bebice, posle ce biti toga koliko zelis. caos

: Viva - 22. april 2008 1:10:36(UTC)
Mene je nacisto smorila kandida. Vucem je od 12. nedelje, ako ne i malo ranije. Imala sam je i nekoliko puta pre trudnoce.

Probala sam Canesten, nista, dali su mi malo jaci Canesten (2%), i dalje nema leba... Najgore jeste sto, osim leba, name ni seksa, posto je grozno neprijatno, i sve skupa me strasno nervira.

ako neko ima neki predlog, bila bih veoma zahvalna. Od bapskih lekova, doktorka mi je preporucila da (nemojte se smejati, ima smisla) ubrizgavam jogurt aplikatorom za kanesten.

: radenka85 - 1. april 2008 15:30:10(UTC)
Mm nema tako nesto, jer odnose nismo nikako imali od kako sam trudna. To je moglo jedino da se pojavi ili od vaginalnih tableta ili od antibiotika. Mene jedino brinu te krastice sto su mi se pojavile. Ali sutra idem doktoru, pa cu da vidim sta ce reci. :?

: macaraca - 1. april 2008 14:20:23(UTC)
moj mm je popio neku extra jaku tabletu ne znam sad tacno kako se zove i to je to~

: Daca86 - 1. april 2008 12:41:07(UTC)
Ja sam imala candidu pre par nedelja i to nebi ni skontala da mi muz isto nije imao,jer ja nisam imala ni jedan simptom...to se pojavljuje zbog povecanih hormona u trudnoci,prodje za 2 nedelje,ja sam je lecila sa nystatin mast,maze se ujutru i uvece posle kupanja. i ja redovno imam bakterije u mokraci nije to nista strasno brzo prodje.
pitaj doktora dal smes tu mast da koristis...ako mozes mora je i tvoj muz koristiti,a ako nemozes preporucujem ti da je on koristi da bi se i on izlecio i da nemate odnose dok i tebe neprodje,mast se maze 2 nedelje,2x dnevno.

: macaraca - 1. april 2008 12:14:04(UTC)
ja sam imala grip i popila 2 kutije antibiotika tako sam posle 2 nedelje dobila uzasne gljivice a sekreta kolko ti dusha oce!!!! stqavljala sam neke vaginalete10 dana i sad stavljam neke al ne svaki dan cisto onako...tako da ne panici

: radenka85 - 1. april 2008 11:56:59(UTC)
Drage moje,
prije nekoliko sedmica kada sam bila na kontroli, dr. mi je rekla da imam pojacan sekret i da imam neku infekciju.Dala mi je vaginalete i njih sam morala 12 dana da koristim. Medjutim, poslije toga pocelo me uzasno da svrbi i pece,a sekret ne da je pojacan... (po nekoliko puta u toku dana moram se zbog toga tusirati), da bi se ovih dana pojavile i neke kao kraste izmedju prepona i oko genitalija,strasno. A moram i da naglasim da sam ovih dana pila antibiotike za bubrege i da mi je dr. rekla da moze od toga da se pojave gljivice. Pa me interesuje da li je neko imao tako slicno iskustvo? :(

: krcko - 11. mart 2008 8:05:41(UTC)
ja sam svuda citala da je candida sasvim normalna u trudnoci ali ipak nemoramo da je gajimo.
kad sam pomenula doktoru da imam problema rekao je da je to normalno i da je rano za vaginalete pa da se strpim malo tako da sam ja koristila kupke od kamilice i zalfije i to mi je malo pomoglo onda sam kupila seba-med gel za intimno pranje i to mi je super tek predvece pred tusiranje pocne opet da smeta
ipak sada sam mi je dr. dao 6 dana Macmiror i posle prve vaginalete mi je vec bilo mnogo mnogo bolje sada samo odrzavam sa seba-medom i nadam se da se nece vracati.

: Talala - 11. mart 2008 6:05:24(UTC)
I ja muku mucim sa Candidom i sada a i u prosloj trudnoci je bilo isto.
Na pocetku trucdnoce sam koristila Nistatin vaginalete a kada sam bila malo vise trudna dr mi je dala Macmiror. Sada trenutno koristim Polyginacs. Do 36. nedelje treba da koristim njega povremeno a od 36. nedelje cu verovatno morati skoro svaki dan da stavljam naizmenicno Macmirom i Polyginacs da bi se sve iscistilo.
Kazu dr da je Candida skroz normalna pojava u trudnoci ali da je svakako treba leciti.

: ielena - 10. mart 2008 19:01:05(UTC)
eni je dr rekla da je kandida dosadna, ali bezopasna, pa nista nismo preduzimale do posle 12. nedelje (kad se zavrsava organogeneza). Posle toga kansen ikli nistatin i nema problema! Ne brini.

: MajaP - 10. mart 2008 16:28:59(UTC)
Pozdrav svima! I ja mucim istu muku. Sekret mi je skoro od samog pocetka trudnoce pojacan, u 12-13 nedelji sam koristila macmiror, nesto nisu pomogle, a sada mi je dr prepisala ginodaktanol, 7 veceri. Pa videcu sta ce biti, mada vidim da je to sa bakterijama i gljivicama skoro normalna stvar u trudnoci. Utesno je sto vidim da nisam usamljena u ovim stvarima! Pozz

: simona78 - 10. mart 2008 15:04:48(UTC)
meni je vec nedjeljama pojacan sekret... slutila sam da nesto nije ok i na danasnjem pregledu mi je dr rekla da imam candidu... kaze, nista strasno, vrlo cesto se desava u trudnoci. dobila sam canesten, kombinovano pakovanje, 3 vaginalete i mast koja se koristi dva puta dnevno... nadam se da ce biti dovoljna ova terapija da je se rijesim!!! javicu rezultate :)

Lilypie Expecting a baby Ticker

: dodak - 5. februar 2008 8:18:22(UTC)
i ja imam kandidu a nikad je pre trudnoće nisam imala... meni je doktorka rekla da ispirem sodom bikarbonom i da mažem daktanol mast...

: duble mom - 1. februar 2008 16:13:01(UTC)
Evo i mene.U prvoj trudnoci sam CELE trudnoce vukla kandidu,do 16.nedelje sam se samo PRALA rastvorom sode bikarbone.U trudnoci se jeko retko radi vaginalno ispiranje,kako je to meni moj dr rekao,jer moze doci do prskanja plodovih ovojaka(ne znam kako!).Od 16.nedelje sam koristila ginodaktanol vaginalete kad mi se pojavi svrab i peckanje i sve je proslo ok.Imam zdravo i pravo dete.
E,sad,takodje od pocetka trudnoce imam problema sa kandidom.U ovom slucaju sam u 8.nedelji koristila Macmiror vaginalete i sada ponovo.
Masa lekara kaze da nije stetan u trudnoci i vidim da ga masovno prepisuju.Cini mi se da je relativno noviji lek kod nas.
Inace,citam svuda da je kandida normalna pojava u trudnoci,kao i pojacan sekret,ali verovatno da postoji neka mera koliko je normalno da bude pojacan.Meni je u proteklih par nedelja konstantno vlazio ves pa je dr rekao da mora da se leci,ali smo predhodno radili cervikalni i vaginalni bris da bi znao cime tacno da ga tretira.Ne dozvolite nikada da vam "napamet" prepisuju terapiju.
Pozdrav.

: magi - 1. februar 2008 13:56:03(UTC)
Zhunga, nemoj da se nerviraš, što se tiče kandide ona je potpuno normalna u trudnoći, tj. njeno pojavljivanje je za očekivati, moja doktoka mi je rekla da se ona javlja usled promene koju izaziva sama trudnoća tako da je i samo lečenje relativno uzaludno jer će se ona najverovatnije vraćati još u toku trudnoće.....Nema razloga za brigu....A što se tiče uputa za gradsku pa mislim da je najbezbolnije da zamoliš svog lekara da ti napše uput, budi iskrena, ništa te nekošta ili možeš da potržiš tu lekarku u privatnoj ordinaciji (100% negde radi privatno)...Pozz

: zhunga - 1. februar 2008 12:42:01(UTC)
PS: plus sam na pocetku trudnoce krvarila, znaci uzas!!! besna sam sad kao leptir icon_evil

: zhunga - 1. februar 2008 12:39:25(UTC)
jaoj, ja sam se sad isprepadala, znaci i meni je moj DR rekao da koristim irigator i to 2 puta dnevno i da koristim zalfiju, sto sam ja poslusno i radila osim sto sam se ispirala jednom dnevno umesto dva puta. aaaaaaaaaa icon_eek icon_eek icon_eek
ja sam htela jos jedno misljenje ali DR nikako da mi da uput za gradsku bolnicu a ne znam kako drugacije da dodjem do te doktorke koja je tamo ( ne moze bez uputa). inace za tu doktorku sam cula sve naj, naj.
meni se moj doktor ucinio skroz ok, bas je pazljiv, i dosta vremena posvecuje pacijentkinjama. e, vise ne znam... :(

: zhunga - 31. januar 2008 7:25:12(UTC)
hvala puno na odgovoru, pomogla si mi jer stvarno ne znam sta vise da radim, a izgleda da sam i preterala sa ispiranjem misleci da cu je tako dokrajciti neznam
hvala!!! :)

: sweet - 30. januar 2008 13:55:54(UTC)

Pre tacno 5 god ja sam je imala.  Koristila sam nistatin vaginalete, u vise navrata. Ludela sam...Vremenom je sama nestala, ali kada sam vec bila u drugom stanju, moj dr je rekao da je i dalje kandida prisutna, a ja nikakve smetnje nisam osecala.

Koristila sam razne cajeve prilikom ispiranja, ali nista, tecnost za intimnu negu, svih proizvodjaca, nista...sve dok jednog dana nisam pocela da koristim decji sampon kosili, neces mi verovati, rukom odneseno...Nemoj da brines, ona ce se vremenom sama po sebi smiriti, samo se nemoj preterano ispirati svime i svacim, jer stvar mozes pogorsati...

Nije opasna kandida, ali je dosadna i neprijatna...

Nadam se da cu ti biti od neke pomoci.

caos  

: zhunga - 30. januar 2008 11:08:58(UTC)
Caos dame, ja od pocetka trudnoce vodim bitku sa dosadnom kandidom. DR mi je rekao d aj eto sasvim normalana pojava u trudnoci, ali mene bas muci! Koristim sodu bikarbonu za ispiranje, takodje i caj od zalfije 2 puta dnevno. Naravno da mi je sekret povecan, nekad bas i preterano. Uffff! icon_surprised ops: DR kaze da je jos rano da bilo sta drugo koristim jer je jos mala trudnoca, 14 nedelja i da se samo ispiram. Da li jos ima takvu srecu kao ja? Ili ako niste te srece da li znate kako se izboriti sa kandidom????????
Hvala puno icon_eek

: Gost - 2. april 2007 16:40:00(UTC)
Ja sam jutros bila na redovnoj kontroli i dr mi je ponovo rekao da imam pojacan sekretOdmah sam krenula da mu objasnjavam, sta ja sve radim u cilju da to sve sprecim, on je samo odmahnuo glavom i rekao da se to u principu u trudnoci tolerise, ali mora da se drzi pod kontrolom.Medjutim prijateljica koja se nedavno porodila mi kaze da je citavu dtrudnocu imala problema sa gljivicama, dr joj nikada ni vaginalete nije dao, samo je insistirao da regulise ishranu, da obrati paznju na higijenu i da se ispira.
Ne brini i super je draga to sve, bitno da se ti dobro osecas i da trudnoca ide svojim tokom i sto kazu nek` ti problem na tome i ostane! zagrljaj

: Gost - 1. april 2007 21:18:00(UTC)
Beclijka, hvala ti puno sa savetima. Svaki mi jako znaci. Sve ste mi jako pomogle. Drago mi je barem jedno, vecina vas se slozilo sa tim da ne smem da koristim vaginalete (ipak moj doktor nesto zna icon_rolleyes ) a za taj irigator... pa i meni je to malo cudno neznam i poslusacu vas, prekinucu da se ispiram irigatorom i ispiracu se samo spolja sa kamilicom. Doktoru necu reci da sam prestala pa cu izdrzati do te 11.-12. nedelje pa cu onda to izleciti vaginaletama. I onako ste rekle da ta kandida ne moze nista da osteti plod.
Hvala vam svima na savetima ali bih volela da se i dalje javljaju trudnice i da pisu o svojim iskustvima, ne samo zbog mene vec i zbog drugoh, novih trudnica koje ce mozda imati tih problema...
pregnant

: Gost - 1. april 2007 19:16:00(UTC)
Ceco skoro sve smo imale tih problema u trudnoci. Beclijkin post je jako informativan i ona je napisala sve sto sam i ja htela da ti kazem. Moja doktorka je strasno protiv irigatora u trudnoci a pogotovu u tako maloj kao sto je tvoja. Nikako ga nemoj koristiti i porazmisli stvarno o promeni doktora ili bar trazi jos jedno strucno misljenje.

: Gost - 1. april 2007 13:41:00(UTC)
Cecilija, mislim da je ona zena u pravu sto kaze za irigator.Znas sta, ja u ponedeljak zovem mikovica, tj. mog docu, pa cu ga pitati za irigator. Nemoj nista drugo da radis osim obicnog ispiranja kamilicom, iskuvavanjem i peglanjem vesa.I za sada bi mozda najbolje bilo da izbegavas i odnose.

: Gost - 1. april 2007 3:33:00(UTC)
Sto se tice biljaka, kamilica je super, ali isto tako je poznato Nevenovo dejstvo protiv gljivica.

: Gost - 1. april 2007 3:05:00(UTC)
Izvini Ceco , ja sam jedna jako iskrena forumasica pa ne vidim razlog da i prema tebi ne budem.
moj naj iskreniji savet: MOMENTALNO PROMENI DOKTORA !
On nije normalan, da ti izazove spontani , icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek kakva budala...
molim te izvini ali ja sam prilicno informisana o tome imam iza sebe jedan spontani pa sam se toliko opekla od toga da sam momentalno prelistala sve mogucnosti zasto je do toga doslo!
Budi pametna posavetu se sa nekim doktorom jos...taj nema pojima,
A sto se tice vaginaleta...posavetuj se za ovu kombinaciju koju sam ti napisla dakle da ponovim ampicilin nistatin 6 kom x1
Meni je jako pomogla a vukla sam kandidu jako dugo!

: Gost - 31. mart 2007 19:58:00(UTC)
ja nisam imala kandidu vec eserihiju u trudnoci i ona e isto dosadna kao i kandida,lecila sam je dva meseca......uzas

: Gost - 31. mart 2007 19:44:00(UTC)
Ja nisam imala candidu ali jesam pojachan sekret i koristila sam canesten ali moja drugarica jeste (ali u 8. mesecu) i koristila je nystatin vaginalete. Sho se tiche bakterija u mokraci imala sam ih i ja i doktorka mi je rekla samo da pijem puno vode i jogurta a ovde na forumu sam prochitala da je uva jako agresivna i da je ne treba puno piti.

: Gost - 31. mart 2007 18:14:00(UTC)
Vecina trudnica ima problem sa kandidom uglavnom zbog pada imuniteta i promene hormonalnog statusa. Potpuno je bezopasna za plod. U prvih 16 nedelja ne preporucuje se upotreba nikakvih vaginaleta osim Nistatina koji se moze upotreblajvati ali ima slab efekat ( isprobala sam dok sam i ja bila u sestoj nedelji), ali zato kasnije moze Canesten vaginalete i to se stavi samo jedna i potpuno prolazi. Za sada mozes da se ispiras ali samo spolja bilo kamilicom, bilo zalfijom ali nikako nemoj da koristis irigator. Koriscenjem irigatora rizikujes da od spolja uneses bakterije, a mlaz tecnosti ulazi pod pritiskom sto moze negativno da utice na grlic materice. Ne sekiraj se uopste samo pij puno tecnosti, i smanji slatkise i bice sve ok.

: Gost - 31. mart 2007 18:14:00(UTC)
Moze da ti se desi svasta i poslusaj Jelenu irigator ni blizu.Inace ja sam do nedavno imala problema sa tom napasti i posto sam bila u 14 nedelji mogla sam da vaginaletama to resim.Taj dr, inace je ovde prof na med fakultetu, mi je objasnio da vaginalete ne smeju da se koriste ni u kom slucaju min do 12 nedelje zato sto mogu bas da naskode i da je njihova primena relativno bezbedna tek od 12 nedelje, mada ima dr koji ih preporucuju i ranije,ja ih zaista ne bih koristila.
On mi je preporucio strogu higijenu u smislu, ujutru i uvece obavezno da se operes mlakom vodom i ves koji presvlacim da obavezno bude dobro otkuvan i opeglan, kao i da korigujem ishranu da izbacim slatkise, i da uzimam dosta probiotickog jogurta, ukrevetu ako ga imas , ja nisam, obavezno sa prezervativom i zaista mi je preporucio i on kamilicu.Svako vece ja sam se pre spavanja ispirala mlakom kamilicom.Obavezno pazi u toaletu i kako se brises, obavezno od napred ka nazad, jer gljivice iz cmara takodje mogu da dospeju do vagine.
Ja verujem da ti ovo sve na neki nacin vec znas, ali ja sam ti to prenela detaljno, onako kako sam i ja upucena.
Ja sam koristila Candiabene vaginalete, a prosle nedelje mi je de dao mast tog naziva da mazem sluzokozu i stidne usne jer sam koristila antibiotike zbog upale besike, a oni mogu da izazovu pojavu gljivica.
Mozda da nazoves svog dr i da ga pitas da li postoji kod nas mast koja moze da se koristi umesto vaginaleta, pa da je koristis.Ja verujem da nesto ima, samo ne znam da li ti to mozes jer tvoja trudnoca je relativno mala.
Sto se tice bakterija u mokraci, verovatno to nije neka opasna vrednost, jer bi dobila antibiotik u suprotnom.Pij jako, jako puno tecnosti da bi puno isla da piskis i samim tim ispraces i bakterije koje su u toku trudnoce i normalne.Materica se siri i pristiska besiku i mokracne pa dolazi do zastoja bakterija, ali i hormoni usporavaju rad glatkih misica mokracnih kanala i sve to zajedno utice da imamo bakterije u mokraci.
Nadam se da te nisam ugusila sa ovom silnom masom informacija :>
Sve sam ja to prosla i ti ces i bice sve ok.Pokusaj da se pridrzavas ovih nasih saveta i slusaj dr i bice ok! zagrljaj strikam strikam strikam strikam trudnica trudnica trudnica

: Gost - 31. mart 2007 17:39:00(UTC)
Jelenaorg, ALI DOKTOR MI JE REKAO DA SE ISPIRAM IRIGATOROM! neznam neznam
Pa sta moze da se desi ako se ispiram irigatorom?!
pregnant

: Gost - 31. mart 2007 17:34:00(UTC)
Ceco ja sam u prvoj neuspesnoj imala kandidu i enterokokus, naravno nie mi trudnoca zbog ovaga bila ne uspesna...Ne brini!
Nece ti kandita nista skoditi ali je do kraja treba eliminisati. Ja sam je elimonisala vaginaletama koje se narucuju i prave u apoteci to je kombinacije ampicilin - nistatin, retko doktori ovo preporucuju ne znam iz kog razloga , ja sam ih koristila 6 dana i vise nikada nisam imala nista slicno. Sto se tice ispirana, ovo sigurno znam mozes se zapirati kamilicom ali nikako ispirati irigatorom. Pozdrav

: Gost - 31. mart 2007 16:20:00(UTC)
Ceco i ja sam u trudnoci imala probleme sa kandidom,ali tek oko 16-17 nedjelje tako da sam odmah mogla koristiti vaginalete,ja sam koristila Geonistin 7 dana i poslije toga je hvala Bogu bilo sve ok!!!a ti zasad koristi tu kamilicu kako ti je rekao doktor i kasnije ako bude trebalo vaginalete i bice to dobro!!!Nemoj se puno opterecavati s tim samo slusaj dr.i redovne kontrole i to ce biti ok!!!Zelim ti laku trudnocu!!! caos

: Gost - 31. mart 2007 16:10:00(UTC)
Devojke, juce sam saznala da imam kandidu. U 6. sam nedelji trudnoce i nikada je pre nisam imala. Dr. mi je rekao da do 11.-12. nedelje ne smem da koristim vaginalete i da se samo ispiram kamilicom. Pitam se, da li ce mi pomoci i koliko ta kamilica. Sa druge strane, mnoge trudnice koriste vaginalete u ranoj trudnoci... neznam neznam
Ne znam sta da mislim
Da li ima neka koja ima iskustva sa kandidom?
Pored toga imam i baktrerije u mokraci ali to ne smatram nekim problemom. Dok ne odem kod dr. na kontrolu picu uvin caj i to ce se valjda srediti...
pregnant

: Gost - 5. mart 2007 13:38:00(UTC)
Ma moras da odes, nije to trckanje, moras da se informises i odreagujes kako treba jer ipak si odgovorna.Tacno je da ne treba za svaku stvar paniciti, ali ako si i ti u drugom stanju prvi put kao i ja sasvim je normalno da budes informisana i da zahtevas da ti tegobe prestanu.Mozda je u pitanju i neka infekcija, mada su i one normalne da se desavaju u toku trudnoce, ali verujem da je to sve ipak najbolje da drzis pod kontrolom.Mozes i neki caj da uzmes, ovde sam na nekoliko mesta procitala da uva nije dobra,mada su je neke trudnice koristile bez problema.Caj od brusnice je jako dobar za dezinfekciju mokracnih kanala, ali ipak se posavetuj sa svojim ginekologom.
U medjuvremenu pojacaj malo higijenske mere, nekoliko puta u toku dana mlakom vodom se operes i koristi prethodno ispeglan donji ves.To je kao jedna vrsta sterilizacije.Ja sam svako vece koristila i mlaku kamilicu i sa njom kratko prala intimne delove (bakin recept)!
Trudi se da pri odnosu tvoj dragi koristi kondom, ali obavezno!!!
Zelim ti da sto pre budes kao nova :-*

: Gost - 5. mart 2007 0:17:00(UTC)
Ako mislis na vaginalete,to mi je ginekolog dao.Ali zbog krvarenja sam prestala da ih koristim i sad osecam ponovo peckanje.A cini mi se da imam i malo bakterija u mokraci ili manju upalu, mozda me zbog toga pecka?Ne bih da svaki cas trckam kod ginekologa :(

: Gost - 4. mart 2007 23:40:00(UTC)
Mislim da ne bi bilo lose da odes i da insistiras da obrati paznju kako treba, ako treba zahtevaj da ti uradi bris nemoj da prodjes kao ja.Cekala sam vise od deset dana, zato sto mi je dr rekao da je sve to normalno i na kraju sekret mi se jako pojacao.Uzas!
Dobila sam vaginalete koje sam koristila bez aplikatora i trudila sam se da ih ne "uguram" previse i sada je mnogo bolje.
Ne znam ni koliko je dobro da koristis nesto bez nalaza brisa?

: Gost - 4. mart 2007 16:18:00(UTC)
Ja sam sada u 17 nedelji ali u 14 nedelji i ja sam osetila svrab i peckanje na vagini.Otisla sam kod ginekologa i rekao mi je da se kondilom pojavio (imala sam ih pre par godina pa su se povukli) i da imam malo gljivica ali da je to normalno.Dao mi je gino daktanol i aciklovir za spoljnu upotrebu ali posle druge vaginalete sam imala oskudno krvarenje pa sam prestala da ih koristim.Sada opet malo osecam peckanje kad se namazem hidrocikliom prodje me.Sta da radim da idem kod doktora? icon_wink

: Gost - 2. mart 2007 13:27:00(UTC)
Nisam sigurna da zelim da koristim bilo sta sto ima neke hemijske supstance.Harpes mi je dosta veliki, u stvari imam osecaj da mi je pola usne obuhvatio.tretiram ja to alkoholom i cini mi se da je pocelo da se smiruje.

: Gost - 1. mart 2007 22:25:00(UTC)
beciljka ako si u becu idi do apoteke sad su izasli novi flasteri za herpes i u roku od 2 sata nema ga...nemogu da se setim kako se zovu kad se setim napisacu ti..

: Gost - 1. mart 2007 19:30:00(UTC)
O, hvala draga od srca klanjam bravo .Veruj mi da sam sada procitala i prvo sredila usnu, pa sela da ti se zahvalim.Nadam se da brzo da prodje, bas je uzasna i nervira me!

: Gost - 28. februar 2007 14:02:00(UTC)
Jako cesto se desava u toku trudnoce da se pojavi herpes,zbog pada imuniteta.I ja sam ga imala prvih dana trudnoce i to pre nego da uradim test za trudnocu ,a moja najbolja drugarica i koleginica mi je odmah rekla da sam sigurno trudna zbog toga.
E,ovako moj savet je da ne koristis nista od lekova ,naravno. Ja sam koristila par dana alkohol lokalno.Kupis cist alkohol i stapicem za usi naneses na herpes.To smanjuje svrab i isusuje herpes.To je stari recept sto koristimo ovde kada ne smemo dati lekove.Naravno nemoj dirati prstima i drzi to mesto cisto. caos

: Gost - 28. februar 2007 12:13:00(UTC)
Ma na donjoj usni i prilicno je povelik, cak me i koza ispod i u prdelu brade dosta svrbucka a i ona je iziritirana, a nisam ceskala.Juce sam pitala u apoteci da li imaju nesto na prirodnoj bazi, nisu bili bas sigurni sta bih mogla da koristim. icon_rolleyes
Ne znam otkud mi i to,ne verujem da su B vitamini uzimam ih u vitaminskom kompleksu koji pijem, mozda jedino da je pad imuniteta zbog ove infekcije. neznam

: Gost - 27. februar 2007 23:22:00(UTC)
gde ti je herpes?

: Gost - 27. februar 2007 21:19:00(UTC)
Ne, ti respekt
Nego tvoj nick!
U svakom slucaju samo se ovde i sa vama iskreno i od srca nasmejem.Tako su svi divni trudnica klanjam , tako bliski ...
Sta bih mogla da koristim za herpes?
Do sada sam koristila Hydrocyclin, pretpostavljam da sada ne bih trebala.
Hvala unapred : zaljubljen

: Gost - 27. februar 2007 17:22:00(UTC)
potpisujem

: Gost - 27. februar 2007 12:17:00(UTC)
Ma sta imam da se ljutim? Asociram te na plucnu alveolu? icon_eek ruganje ruganje batina buljavko hmm smizlica pijanci zvezda :> :-* caos

: Gost - 27. februar 2007 12:13:00(UTC)
Prilicno sam uplasena, ali sta je tu je.Uhvatila sam se sa problemom i resavama ga.Juce sam bila kod tog mog bivseg dr koji je sve sto se desilo obrazlozio svojom greskom i verovatno se desilo da se zbunio i da mi je upisao tudji rezultat?! sok
Ja sam zaista precutala, pa sta sam trebala da ga potapsem po ramenu i da mu kazem: "Desava se", i jedva cekala da izadjem iz tog prostora.Nemate pojma sa kojim je mirnom, psihopatskom facom on to meni saopstio.Uzas, nadam se da ce ubuduce paziti, to sam mu i rekla i okrenula se i izasla.
Sada opet sve iz pocetka, trazim novog ginekologa i cekam nalaze briseva.
Dr Alvluela cvecko ne ljutis se? Imam naviku da skracujem imena inace kao i da nekim terminima jednostavno pripisem neki drugi koji me asocira na njega.Tako sam ja i tebe sa plucnim alveolama 8)
U svakom slucaju, hvala do neba, ti si andjeo

: Gost - 26. februar 2007 17:42:00(UTC)
cao,evo jos jedne koja je imala problema sa gljivicnom infekcijom u trudnoci nemoj se plasiti to nije nista strasno meni su vaginalete resile problem ali znam kako si uplasena pogotovo ako ti je prva trudnoca

: Gost - 26. februar 2007 13:09:00(UTC)
Ne sekiraj se infekcije ne stize tako lako do ploda.Plod je dobro zasticen tamo gde se nalazi,pa nas vise interesuje u toku porodjaja da genitalni trakt zene bude slobodan od infekcije,jer tada plodu preti opasnost od dobijanja infekcija.
Moji savet,sto se tice doktora, je da pises na papiru sve sto hoces da ga pitas.Tako nikada neces zaboraviti sta si htela.I da ne odlazis iz njegove ordinacije ako nije ti lepo objasnio sve.
P.S. Moj nick nije Alveola (to je u plucima :> ) nego Avluela icon_wink

caos

: Gost - 26. februar 2007 11:53:00(UTC)
Malo sam ohladila glavu preko vikenda i zakazala sam termin danas kod njega, otici cu da porazgovaram sa njim.Zanima koji je razlog njegovog takvog nemarnog odnosa i valjda ce ubuduce prema drugima biti odgovorniji.
Inace on je poreklom sa Braca i 25 god radi kao lekar ovde.Dogurao je do glavnog dr na univerzitetskoj klinici za zene, a veoma mi je vazno bilo da mogu na svom jeziku da se informisem jer svaki put odes pun pitanja, sto je i normalno, a zavrsis sa onim praznim izrazom lica kada jednostavno ne znas ni sta ti se desilo zbog brzine kojom je proslo.
Primecujem da mi se sekret smanjuje i nadam se da ni brisevi ni urino nece pokazati jos nesto.
Draga dr Alveola da li mozda znas da li postoji nacin da se sazna da li je infekcija stigla do ploda?

: Gost - 24. februar 2007 0:58:00(UTC)
Ti si pametna devojka i ...znas sta treba dalje da radis. caos

: Gost - 24. februar 2007 0:26:00(UTC)
trenutno sam u 14 nedelji.

: Gost - 24. februar 2007 0:25:00(UTC)
Kada sam saznala da sam u drugom stanju otisla sam kod ginekologa na pregled.On mi je tada konstatovao drugo stanje od 6 nedelja i zakazao mi termin za mesec dana (pocetkom februara) ako sve bude ok.Tada mi je uradio ginekoloski od 25 sekundi i ultra zvuk od mozda 30 sek.Veruj da mi nije bilo jasna ta brzina, ali ok!
Otisla sam ponovo na dogovoren termin i tada je potvrdio moje drugo stanje, ispunio moj Mutter kind pas (to je trudnicka a kasnije decija zdravstvena), prepisao mi vitamine i Mg za sve sto sam ga ja pitala rekao je da je ok i da je to normalno, tako da smo mi zavrsili za 10 min, veruj mi ne preterujem ni malo.Tada sam mu se pozalila da imam problema sa mokrenjem i da sam primetila da mi se sekret pojacao.Apsolutno me nije konstatovao, bas sam se bezveze osecala posle pregleda, kao roba sa trake.
Iskreno tek pre neki dan, tacnije posle Trimesterscrininga pregledala sam tu moju, da je nazovemo, trudnicku i kad se nisam slogirala.
Postoji str koju lekar popunjava sa rezultatima analiza koje je obavezan da obavi po utvrdjivanju trudnoce.Veruj mi od svega sto se tamo zahteva (izmedju ostalog i Pap-a test i bris vagine) ja sam jedino krvi vadila i asolutno nista vise.Medjutim on je sve uveo Pap-a test napisao je da imam II grupu, bris takodje II grupu.
Uzas, zamisli koji je to osecaj i koliko trebas biti blesav da progutas.Pa ja se bar malo razumem u neke stvari.Pap-a test radim vec 4 godine 1 godisnje.Sve sam poslednji put radila u martu prosle godine kod dr Vejinovica u Novom sadu, tada mi je uradio i bris zato sto sam odlazila za Austriju pa hajd sve kompletno da se proveri.
Danas sam bila na toj klinici gde sam radila scrining i gde bih trebala da se porodim, ako Bog da i bude sve u redu, i ljudi su mi lepo objasnili neke stari posle detaljnog pregleda.Danas su mi uzli bris i uradicu urino kultur, krvnu sliku i objasnili mi da je infekcija nije od juce.Beba je danas bila ok.
Dobila sam vaginalete Candibene 100 mg-Vaginaltablete (Delujuca supstanca je Clotrimazol) a oni ce mi javiti kada stignu nalazi jer tada ce biti sve jasnije.
Eto nadam se da si me razumela.

: Gost - 23. februar 2007 23:19:00(UTC)
Draga moja,prvo se smiri i molim te nemoj nikoga ...zadaviti batina :>
mozes jednostavno promeniti doktora.
Vulvo-vaginitisi ciji je prouzrokovac Monilia ili Candida albicans je dosta ucestalo oboljenje u trudnoci.Ispoljava se u vidu pecenja,svraba,pojacane leukoreje,a na kozi vulve,malih i velikih stidnih usana i na sluzokozi vagine nalazi se belicasti sekret ili gromuljice.Ovo oboljenje mada nije opasno samo po sebi,pored neprijatnosti koje pricinjava trudnici,stvara mogucnost za prenosenje infekcije na plod,zato treba poceti sa lecenjem odmah posle otkrivanja ovog oboljenja.
Inace gljivice cine normalnu floru genitalnog sistema i samo kada dodje do poremecaja ravnoteze bakterije koje nas stite i patogenih mikroorganizama dolazi do pojave infekcije.Trudnoca je jedno stanje koji pogoduje nastanku takvih infekcija,i secerna bolest takodje.Znaci ne mora da si "zakacila" tu infekciju negde.
Pored lekova sto su ti dali,najverovatnije su ti rekli da izbegavas slatkise,uske gacice i pantalone,da jedes jogurta i kiselo mleko,da odrzavas higijenu tog podrucija blagim sapunom...
Ja licno ne poznajem ni jednu zenu koja nikada nije imala bar jednan slucaj gljivicne infekcije u zivotu,zato nemoj da ocajavas.

p.s. nisam bas razumela sta se desilo sa prvim doktorom :?:

caos

: Gost - 23. februar 2007 22:25:00(UTC)
Ne brini, to nije nishta strashno i meni je bio pojachan sekret, dr. mi je dao 3 kanesten vaginalete, bris je bio u redu i to je to. U kojoj si nedelji?

: Gost - 23. februar 2007 22:09:00(UTC)
Danas sam bila naklinici gde su me konacno detaljno pregledali i utrdili da imam neku gljivicnu infekciju.Prestravljena sam, nikada u zivotu nisam imala takvih problema.Dr koji me je pregledao bio je zaprepasten postupkom ginekologa koji je poceo da mi vodi trudnocu.Pre dve nedelje kada sam kod tog mog ginekologa bila na redovnom terminu pozalila sam mu se da mi se malo pojacao sekret i da imam problema sa mokrenjem, on apsolutno nije odreagovao na to i rekao mi je da je to normalno.Inace u mojoj trudnickoj sam kada sam dosla kuci videla da mi je samostalno, bez apsolutno i jedne uradjene analize upisao nalaz Pap-a testa kao i brisa vagine.Covek definitivno nije normalan, ni ginekoloski me nije pregledao a ne da mi je uradio te analize.Dobila sam vaginalete dok mi oni ne jave kakvi su nalazi briseva i urino-kulture.
Ne mogu da verujem, odnose nemam (tj imali smo dva pokusaja i to sa prezervativom), apsolutno odrzavam higijenu i u svom zivotu nisam imala problema sa tim stvarima.
Uzas!Dr mi danas kaze da je ovaj moj dr odreagovao na vreme, infekcija ne bi napredovala.Mislim da cu u ponedeljak otici kod njega i zadaviti ga! galamdzija
Da li neko bilo sta zna o ovome ili je mozda imao slicnih problema?
Dr Alveola?
Ocajna sam icon_cry