Obaveštenja

Icon
Error

: MilicaCale - 8. mart 2011 10:08:08(UTC)
Izvini, nisam bila jasna. Mislila sam na precnik mikrotalasne, tj. mikrotalasna mi je standardno mala. A u nju ipak staje pomenuti sterilizator (verovatno su dimenzije tvoje). Knap, ali staje.

: LediIv - 7. mart 2011 1:25:59(UTC)
milice, ovo sam merila precnik sterilizatora hmm

: MilicaCale - 6. mart 2011 19:15:45(UTC)
:) moj precnik je jos manji, znaci, najstandardnija i najjeftinija mikrotalasna i staje.

: LediIv - 5. mart 2011 20:47:08(UTC)
evo sad sam izmerila, precnik je 27cm, a visina nesto ispod 17cm, pa proverite vase mikrotalasne

: LediIv - 5. mart 2011 20:44:09(UTC)
mislim da staje u standardnu mikrotalasnu. koliko znam, moja je prilicno standardna i staje bez problema. ranije sam imala jednu manju, u nju mozda ne bi stao ali mislim da je ta mikrotalasna ispod standardne velicine (znam jer je sveki trazila da kupi tu manju i nikad nije uspela da nadje te dimenzije, pa je nama kupila ovu standardnu a mi njoj dali tu malu - dakle, mislim da u standardnu staje)

: sarica1983 - 5. mart 2011 13:19:11(UTC)
I ja imam AVENT-ov sterilizator i više sam nego zadovoljna sa njim ( onaj što ide us truju, ne za mikrotalasnu )! Samo da skrenem pažnju mamama tj onim koje reše da kupe AVENT sterilizator za mikrotalasnu, da dobro izmere da li sterilizator u opšte može da im stane, jel u one manje da ne kažem standardne mikrotalasne ne može, da ne bi prošle ko moja drugarici kojoj je sestra poslala avent sterilizator iz amerike jel je tamo jeftiniji, a njoj ne može da stane u mikrotalasnu.

: LediIv - 5. mart 2011 1:23:45(UTC)
dorothy, ja sam dobila ovaj put od jetrve aventov za mikrotalasnu i bas sam zadovoljna. uglavnom u radnjama mozes da ga nadjes samo u kombinaciji s flasicama pa je skuplji, ona je meni narucila preko dody shopa i bio je 2 i nesto hiljade (tako je uspela da nadje samo sterilizator, bez flasica). proceprkaj malo da ne kupujes flasice kad ih vec imas.

: Dorothy - 4. mart 2011 10:51:51(UTC)
MilicaCale nije ti to losa ideja :-)))
Pepaprase, hvala na odgovoru :-*
Mislim da cu ipak uzeti Avent kad su mi te i flasice, nasla sam ga po dosta pristojnoj ceni, u svakom slucaju napisacu vam sta sam uradila :-)))

: MilicaCale - 4. mart 2011 9:58:55(UTC)
doroti, lepo ponesi dve flasice koje imas i udji u prodavnicu: ako stanu u chicco sterilizator za mikrotalasnu: eto ti resenja, kupi njega zato sto je najjeftiniji

: pepaprase - 3. mart 2011 15:06:36(UTC)
Dorothy, izvadila sam moj sterilizator iz kutije, pise da ide 8 flasica u njega ali ja mislim da se to odnosi na one uske. Ja sam stavljala i Aventove male flasice u njega. Mozda ti je bitan ovaj podatak, izmerila sam precnik sterilizatora(on je kruznog oblika) i on je 20 cm,prakticno imas 9-10 cm sirine od centra sterilizatora(a tu u centru je neka nazovi kao sipka koja ide do gore) do ivice i tu stavljas flasice, valjda sam bila jasna:))

: pepaprase - 3. mart 2011 14:58:56(UTC)
Ja imam Chiccov sterilizator na paru(onaj veliki) i zadovoljna sam,dovoljno j jeddnom dnevno da sterilises flasice, ja sam cekala da mi se nakupe pa onda ga ukljucim. Flasice su mi bile Nukove staklene uske i mislim da sam 6 flasica stavljala u sterilizator odjednom i plus kasicice i dudicie (ili cucle one varalice). Imala sam i Aventove flasice male, to su bile one iz Aventove pumpice ali sam i njih stavljala u sterilizator, hocu da kazem da su one nesto sire od Nukovih i da su stajale u sterilizator.

: MilicaCale - 3. mart 2011 10:35:08(UTC)
mi smo imali avent sterilizator za mikrotalasnu i fino je posluzio (onih dva meseca sto smo pokusavali da ga nateramo da popije vodu)

: Dorothy - 3. mart 2011 10:24:42(UTC)
Koji je sterilizator bolji, za mikrotalasnu koji je mnogo jeftiniji ili onaj na struju? I da li sterilizator mora biti od istog proizvodjaca kao flasice ili ne? Konkretno Chicco sterilizator je znatno jeftiniji od Aventa, ali su mi Avent flasice, pa ne znam da li ce moci u drugi sterilizator jer su one bas dosta siroke.

: bubamara031 - 18. oktobar 2009 23:10:40(UTC)
I ja imam Chicco sterilizator super je !

: macaraca - 12. oktobar 2009 20:51:02(UTC)
ja sam imala chiccov sterilizator koji je tada bio skoro najjeftiniji oko 3000 a super je, da jednom dnevno je sasvim ok pogotovo ako je dohranjujes...Cucle se raskuvaju u kljucaloj vodi prosire se i kasnije raspadnu - probala sam sve nacine sterilizacije, one tablete su uzasne, teska hemikalija...

: T3 - 12. oktobar 2009 20:01:24(UTC)
ja nisam ni koristila ni imala sterilizatore..

nini sam prokuvavala flasicu nukovu staklenu koju smo imali,i iako je vrlo malo pila vode iskljucivo iz iste ipak bi je oprala cetkom ili prokuvala sa sve cuclom za svaki slucaj,a o nikolinim flasicama da ne govorim..imao ih cak tri i sve sam ih redovno sterilisala tj prokuvavala takodje sa cuclom,rucno opet samo sa vodom uz malo dodatka deterdzenta i naravno detaljnim ispiranjem.nekad se desavalo da mu ih preko dana properem samo cetkom za flasice i obicnom vodom i pod mlazom iste,ali zato je uvece pod obavezno usledjivalo deetaljno ribanje i iskuvavanje na standardni nacin ...

ostalo njihovo sudje nisam i ne prokuvavam samo ga dobro operem ...

: ana01 - 10. oktobar 2009 14:18:02(UTC)
Hvala na odgovorima. I mislila sam da je sterilizacija jednom dnevno dovoljna, mada bolje da proverim.

Mislila sam da kupim Aventov sterilizator, kad su mi i flasice i pumpica Avent

: Kaca - 9. oktobar 2009 14:46:54(UTC)
Ja i flasice i pumpicu sterilisem jednom dnevno, najcesce uvece, imam aventov sterilizator i pumpicu i jako sam zadovoljna

: sandrabgd - 9. oktobar 2009 14:09:14(UTC)
I ja sam isto sterilisala sve to jednom dnevno.
A od pumpice sam sve osim drškice stavljala u sterilizator.

: magi - 9. oktobar 2009 12:53:18(UTC)
I ja sam flašice sterilisala samo jednom dnevno u sterilizatoru, a koristila ih najnormalnije tokom dana. Prednost sterilizatora je što je jednostavniji za upotrebu (ja imam onaj za mikrotalasnu i brzo je gotovo) i flašice ne pobele od iskuvavanja u šerpici. Ali svakako nije neophodan, može se i bez njega. A što se pumpice tiče i ona se steriliše, moja je aventova i u sterilizatoru postoji deo baš za nju. Jedino sad ne mogu da se setim da li idu svi delovi ili ne, ali u uputstvu svakako piše.

: layla - 9. oktobar 2009 11:53:11(UTC)
ja sam flasice sterilisala samo uvece.
ne moras kupovati sterilizator osim ako bas hoces. mozes flasice prokuvavati i u serpici.
pumpicu nikako ne smes stavljati u sterilizator. ja sam to uradila pa mi se raspao neki plasticni delic koji pumpa mleko.
dovoljno je samo oprati toplom vodom.

: ana01 - 9. oktobar 2009 10:57:56(UTC)
Ja planiram da dojim bebicu (naravno ako budem imala mlekce). Kupila sam dve male flasice Aventove za vodu i caj ako bude htela da pije. Zanima me da li da kupim strilizator i u njemu uvece sterilisem flasice pa kad ustanemo ujutru sipam npr vodicu i koristim je tokom dana. Ili flasice moraju da se sterilisu posle svake upotrebe. Isto me zanima i za pumpicu za izmazanje, da li sterilizacija posle svake upotrebe ili je dovoljno samo je oprati posle svake upotrebe a jednom dnevno sterilisati

: magi - 19. jul 2009 15:23:07(UTC)
Bubamaro, ja imam isti taj sterilizator i flasice sam stavljala jednom dnevno u njega, uvece, i koristila ih sutra preko dana. Loli nista nije falilo, i meni je bilo frka zbog svih tih prica o plasticnim flasicama i zagrevanju, ali znas sta svi koriste avent, sad sam dosla sa mora i apsolutno sve inostrane bebe su imale avent flasice i to one starije na kojima je drugaciji natpis, koje su ocigledno nasledili. Tako da samo opusteno, pusti flasice i uzivaj u bebcu :-*

: bubamara031 - 16. jul 2009 23:07:26(UTC)
Planiram da kupim Avent sterilizator za 6 bocica za mikrotralasnu ali mi nije jasno sledece -
da li da npr sterilisem sve bocice odjednom uvece pa vadim iz njega i dajem bebi dok ne potrosim tu zalihu ili ipak to nije pouzdano pa da sterilisem neposredno pre svakog obroka svaki put pre nego sto nahranim bebu . Sta mislite i kako radite ?
Jos nesto , jel vi sterilisete Avent bocice u tome , ja njih imam ali mi nesto frka od te plastike u mikrotalasnoj citam sve i svasta po netu i sva sam se nesto utripovala.
Please , dajte mi savet .

: njamiii - 23. jun 2009 4:08:04(UTC)
Paaa...zato shto onda okruzenje vishe nije sterilno i gubi funkciju sterilizatora. Sva ta kuvala su uglavnom od plastike, a plastika vrlo upija mirise i teza je za odrzavanje od stakla. Ja recimo za pasiranje hrane detetu koristim seckalicu i to iskljuchivo sa staklenom posudom. Tu seckalicu koristimo samo za njega, odnosno njegovu hranu, za sad.

: anita_nina - 17. jun 2009 18:14:10(UTC)
A sto mislis da ne bi trebalo i kuvati?

: njamiii - 17. jun 2009 2:39:50(UTC)
Pa nemam pojma, vrlo moguce da radi posao bez problema, samo morash da vodish rachuna koliko dugo drzish. Izmericu koliko mom treba da se ugasi lampica, pa ti javljam. Samo, onda bih njega korisitla samo za sterilizaciju, nikako i za kuvanje i za sterilizaciju.

: anita_nina - 16. jun 2009 14:19:46(UTC)
Pa to je po meni ista stvar kao i ovo moje cudo. Evo slike: http://www.tehnomanija.r...je-na-pari-vc-1006.html
Ne znam da li da kupujem posebno sterilizator, sta vi mislite?

: njamiii - 15. jun 2009 12:15:55(UTC)
Ja imam ovakava http://www.consumer.phil...am-Sterilizer+SCF274-26 i on na poklopcu im dva proreza, ako pogledash jednu od donjih slichica na sajtu videcesh da kroz poklopac izlazi para (nije bash toliko kao na slici, al' cirkulishe).

: anita_nina - 15. jun 2009 9:16:38(UTC)
Drage mamice, posto ja imam aparat za kuvanje na pari, palo mi je na pamet da bih mozda njega mogla iskoristiti kao sterilizator. Neko je napisao da su ti kupovni sterilizatori dobro zatvoreni da ne izlazi para, moj aparat ima par rupica za izlazak pare, ali para ne kulja iz njega, vec je uglavnom u aparatu. Koristila bih staklene flasice. Sta vi mislite o tome?

: marijana - 2. april 2009 17:59:00(UTC)
ja imam aventov sa flasicama za mikrotalasnu i super mi je kosta oko 3700din

: saveta - 16. januar 2009 5:22:04(UTC)
Anastasja ja sam nasla Lindam sterilizator takodje u Tempu za oko 1500 din, ali njega sam morala da vratim jer nije mogao da stane u mikro. Aventov knap staje, ali nisam u Tempu videla da li imaju i bez flasica, mm je uzeo prvi koji mu je bio pri ruci(naravno poucen predhodnim iskustvom isao je do rafa sa mikrotalasnim, raspakovao ga i probao da vidi moze li da stane:)
Koristim i staklene i plasticne flacice. I ja sam bila protivnik plasticnih dok nisam bila prinudjena da probam cak i flasice protiv grceva pa sam se odusevila sa Lindamovim. Ali se jako brzo izgrebu i ako u njima koristis caj cak se i ofarbaju.

: Kaca - 15. januar 2009 20:40:33(UTC)
Ja koristim Aventov elektricni i odlican je

: nensy - 15. januar 2009 1:44:22(UTC)
I ja koristim Aventov sterilizator za mikrotalasnu i odlican je.

: Anastasja7 - 14. januar 2009 23:25:34(UTC)
E,super Magi, hvala ti na pojasnjenju...Onda cu bez flashica...Necu flashice u prvo vreme ni kupovai, jer ne znam da li ce mi trebati, ako budem imala dovoljno mleka...Imam samo jednu za vodu i mogu pumpicu da sterilisem...

: magi - 14. januar 2009 22:08:35(UTC)
Anastasija, Saveta ti je već odgovorila i sve potpisujem, tako i ja perem, identično. Što se tiče veličine, aventov sterilizator postoji samo u toj veličini za mikrotalasnu ali staće jer ja imam onu candy prosečne veličine i staje. Cena mu varira u zavisnosti da li uzimaš u kompletu sa flašicama (kao saveta) ili samo sterilizator (onda je oko 1500.00), na samoj kutiji ti piše da li je sa flašicama ili bez.

: Anastasja7 - 14. januar 2009 0:15:07(UTC)
Saveta, hvala ti na odgovoru...Meni se sve nesto cini da sam citala da ima za oko 1500din sterilizator za mikrotalasnu, ali izgleda sam nesto pobrkala...Jel koristis staklene flashice? Ja cu staklene, plastika mi se ne svidja. Ako sam te dobro razumela, Aventov ima u vise velicina pa premeris?

: saveta - 13. januar 2009 19:59:30(UTC)
Anastasja7, i ja koristim aventov sterilizator, u njega mozes da stavis i delove pumpice (ja sam sterilisala Nukovu), ali moras da procitas u uputstvu od pumpice koje delove smes, a koje ne smes sterilizovati. Ja u njemu sterilisem i Lindam i Nuk flasice i ostale delove (flasice u polozenom polozaju). Kao sto ti je napisala magi, na mrezastoj plastici se skuplja kamenac a na flasicama ga nema. A flasice i cucle ja perem deterdzentom i vrelom vodom, a koristim i cetke. I tako mokre stavim u sterilizator na 6 min( sto zavisi od jacine mikrotalasne). I sterilisem ih jednom dnevno dok ih u toku dana perem.
Obavezno obrati paznju prilikom kupovine sterilizatora na velicinu tvoje mikrotalasne. Ja sam prvi morala da zamenim jer je za vece mikrotalasne nego sto je moja. U Tempu sam ga platila oko 2600 din i uz njega dobijas 2 Aventove flasice (vecu i manju).

: Anastasja7 - 13. januar 2009 2:49:34(UTC)
Magi, hvala ti na odgovoru...Koliko si platila taj sterilizator? Da li u njega mozes da stavis i delove pompice za dojenje ili ne? Kako peres flashice i pumpicu, samo vodom ili i deterdzentom pre sterilisanja? Sigurno mokre flashice uneses u sterilizator, kako onda nema kamenca u njima? Molim te malo mi to pojasni....

: magi - 12. januar 2009 22:48:04(UTC)
Anastasja, ja imam aventov sterilizator za mikrotalasnu i baš mi je praktičan, meni se nešto ne sviđa ideja sa tim tabletama, a ovo mi se čini i najjednostavnijim metodom. Što se tiče obične posude možda i može tako ali moraš da zatvoriš tu posudu da bi vrela para išla po flašicama i cuclama a ne po celoj mikrotalasnoj. Moje flašice su ostale kao nove, mislim nisu pobelele jer ih nisam nikad iskuvavala, a u sterilizatoru stoje na nekoj kao mrežastoj plastici ispod koje je ta voda i na njoj se skuplja kamenac koji se lako ispere. Sve u svemu, moj zaključak je da je taj sterilizator ok.

: Anastasja7 - 12. januar 2009 20:03:04(UTC)
Da li neko sterilise flashice u mikortalasnoj? Moji prijatelji, a i ovde sam citala, u staklenoj posudi koja sme u mikrotalasnu samo sloze flashice i stave malo vode i ukljuce na 15min.
zasto bih onda kupovala sterilizator? Svi kukaju na kamenac od prokuvavanja, ali vidim da ga ima i u mikrotalasnoj kad sterilises, jer je voda u pitanju...Interesuju me vasa iskustva...

: layla - 30. decembar 2008 23:37:13(UTC)
ivo,
gde ima da se kupe te teblete za sterilizaciju?

: Kaca082 - 13. oktobar 2008 18:02:41(UTC)
Citat:
Blonde - 26/9/2008 21:33

Nasla sam ovaj sterilizator posto sam kupila i Tommee T. flasice. Ima da se naruci u baby Center a videla sam ga i u enci menci radnji na Nbg! Koliko sam videla to je obicna plasticna kutija, nista posebno! Moram li davati za ovo oko 2500 din. ili mogu da koristim obicnu kuhinjsku plasticnu kutiju koju koristim za odlaganje hrane u frizider?Ovaj Sterilizator omogućava parnu i hladnu sterilizaciju, zato je jako zgodan za putovanja. Poklopac možemo koristiti kao sterilnu podlogu, sterilizator prima 4 "Closer to Nature" flašice ili 6 širokovratnih flašica. Omogućava sterilizaciju za 4 minuta.
Ima li ko iskustva sa tabletama za sterilizaciju, videla sam da ima u Aksi?!
Kaca, hvala na odgovoru, tek sad sam videla! Kako tebe sluzi tvoj sterilizator i koliko sad uvidjas kad imas bebu da ti je potreban sterilizator?

Ja sam bas zadovoljna sa njim ,koristimo ga redovno i jako je praktican.

: iva-sabac - 28. septembar 2008 18:40:35(UTC)
Ja kad idem negde koristim tablete za sterilizaciju chicco i stvarno su dobre jedna tableta se rastvori u 5 litara hladnr vode i kada se tableta rastori skroz potpas flasice,cucle igracke ili sta vec hoces da sterilises i drzis oko pola sata i isperes i drzi 24h sterilisano

: leptir - 27. septembar 2008 10:38:32(UTC)
Ovo je nas sterilizator, za 6 flasica, elektricni je i kosta 3300 din. ;]

: Blonde - 26. septembar 2008 17:33:30(UTC)

Nasla sam ovaj sterilizator posto sam kupila i Tommee T. flasice. Ima da se naruci u baby Center a videla sam ga i u enci menci radnji na Nbg! Koliko sam videla to je obicna plasticna kutija, nista posebno! Moram li davati za ovo oko 2500 din. ili mogu da koristim obicnu kuhinjsku plasticnu kutiju koju koristim za odlaganje hrane u frizider?Ovaj Sterilizator omogućava parnu i hladnu sterilizaciju, zato je jako zgodan za putovanja. Poklopac možemo koristiti kao sterilnu podlogu, sterilizator prima 4 "Closer to Nature" flašice ili 6 širokovratnih flašica. Omogućava sterilizaciju za 4 minuta.
Ima li ko iskustva sa tabletama za sterilizaciju, videla sam da ima u Aksi?!
Kaca, hvala na odgovoru, tek sad sam videla! Kako tebe sluzi tvoj sterilizator i koliko sad uvidjas kad imas bebu da ti je potreban sterilizator?

: iva-sabac - 19. septembar 2008 20:32:33(UTC)
Mi imamo ovakav on je malo drugaciji od tvog mozda su nijanse u pitanju ja sam sa mojim zadovoljna fantasticno dok je Anastasija bila manja ja sam joj svaki dan sterilizala flasice u njemu sada svaki treci-cetrvri dan....
Potpam u njega flasice dole na donji nivo kao sto je i prikazano na slici,gore stavim cepove i cucle i napunim vodom imas oznaceno koliko vode i stavim da se sterilise 9 minuta posle toga iskljucim i ostavim jos malo da odstoje...ma super je videces...

Photobucket

: Jasna-belgija - 19. septembar 2008 11:07:45(UTC)
Ja sam kupila 2 flasice od po 125ml,,, za cajic i vodicu,,,,,ali ne planiram da kupujem sterilizator za flasice,,,,jer mislim da mi nece biti potreban,,,vec cu flasice odkuvavati,,,,Moja mama je meni i bratu flasice odkuvavala pa eto nas zivih i zdravih,,,,,tako cu i ja za moju bebu,,,,Necu pare da bacam za nesto sto mi nece biti toliko potrebno,,,

: Kaca - 19. septembar 2008 9:45:19(UTC)
Mi smo kupili ovaj aventov sterilizator, Ivo da li je vas isti, zanima me kakva su iskustva, jeste li zadovoljni
Photobucket

: iva-sabac - 19. septembar 2008 9:35:05(UTC)
Meni se stari sterilizator chiccov pokvario a i od sluzio je svoje isao je od ruke u ruku nas 7-8 smo ga koristile....tako pre nego sto se anastasija rodila odlucili smo da kupimo nov i otisli u Aksu u ns i tamo kupili nekoliko stvari izmedju ostalog i aventov sterilizator koji je stvarno fantastican ali mu cena bila malo jaca i kad smo dosli na kasu ona nam to spakovase u kese i dadose nam garanciju..i mm se i ja gledali nesto nam nije bilo jasno oko cena...mi kad smo seli u kola pogledamo na racunu oni nisu stavili sterilizator aventov....tako da ispade da smo ga dobili za dzabaka... icon_razz

: tina1975 - 19. septembar 2008 8:20:19(UTC)
Imam jedno pitanje: ne kapiram zasto da kupujem ovu posudu za sterilizaciju za mikrotalasnu? Koliko se meni cini to je obicna plasticna posuda sa poklopcem..ili mozda nisam u pravu? Tako mi se cini kada je vidim ovde na slici:) Zar ne bi bilo jeftinije da uzmem obicnu plasticnu posudu sa poklopcem koju koristim za frizider i uspem u nju vode i stavim flasice pa u mikrotalasnu!
Molim one koji imaju ovu originalnu posudu da mi je opisu, tj. da mi kazu da li ima u njoj nesto specijalno.

: uniona - 31. avgust 2008 21:09:10(UTC)
Citat:
mima80 - 5/8/2008 18:41

Mozda je glupo pitanje ali kako vi sterilisete flasice i dude?Ja dude ostavim u kipucoj vodi par minuta, a flasicu prvo operem deterdzentom, cuclu ne, i posle ostavim u kipucoj vodi par minuta. Ne znam da li je to ok, meni se stalno nesto cini da je nedovoljno. Sterilizator mi se ne kupuje zato sto dojim pa flasicu koristim samo za caj. I nervira me to sto su i dude i flasica i cucla pobeleli od kamenca, grozno i strokavo izgledaju. Ima li resenja i za to?

mima, i ja sterilisem u kljucaloj vodi i shizim od kamenca
zato nakon sterilisanja pre nego sto stavim da se flasice i ostalo susi, isperem mlakom vodom
patronazna mi je rekla da tako radim

: Kaca082 - 31. avgust 2008 19:16:47(UTC)
Nisam nasla Chicco pa sam uzela Lindam (isto za mikrotalasnu)

Staju cetiri flasice i proces traje 8 minuta . Cena je 1340 din. u Tempu.

: leptir - 18. avgust 2008 7:30:02(UTC)
Gledala sam u subotu u Enci Menci-u , chicco-v za 6 flasisa kosta 3500 a aventov kosta 7500 icon_eek koja razlika, prodavacica kaze da je to ne opravdano toliko skuplje!

: pirgo7 - 17. avgust 2008 19:16:07(UTC)
prijateljica mi e nudila pozajmiti sterilizator, ali meni on stvarno ne treba. Bebu dojim, ne dajem joj nista na flasicu. Kapi vigantol, tj, kap joj kapnem direkt u usta. Vodu joj jos nisam davala, davacu na kasiku. A dudu samo pod mlaz vrele vode sperem, mozda sam luda
Sto rece moja prijateljica, To ti je ciganska vakcina ruganje

: Kaca082 - 17. avgust 2008 18:50:59(UTC)
Blonde evo ja planiram da kupim ovaj

Cena je 1560 din,staju 3 flasice,proces traje 12 minuta (na 500 -900 W),dimezije su 23x22x14,5 cm.
http://www.beba-shop.com/product.php?id=357
Mozes da ga narucis preko ovog sajta.Ja planiram da ga ovih dana potrazim po apotekama pa ako ga nadjem javljam gde.

: Kaca - 17. avgust 2008 14:19:50(UTC)
Imali neko iskustva sa ovim Aventovim sterilizatorom

Photobucket

: Blonde - 13. avgust 2008 14:34:36(UTC)
Gde mogu da nadjem sterilizator za flasice koji ide u mikrotalasnu? Jeste li videle negde skoro i da li znate koja je cena? Ima li ko sliku da vidim kako to izgleda?

: Selena2 - 8. avgust 2008 5:34:53(UTC)

Citat:
maleenaa - 5/8/2008 19:50 To je sasvim dovoljno.3-5 minuta u kipucoj vodi a sto se kamenca tice stavi kap dve sirceta u vodi da pprokuva i onda stavi flasice.Pomaze al ne uklanja 100% kamenac.

ovo i ja radim da se ne bi skupljao kamenac!i stvarno pomaze!

: GaGaT - 7. avgust 2008 22:23:54(UTC)
Izvinite na off topicu samo da se i ja nadovezem moram :-) Cinjenica je da je toplije mleko prirodnije samim tim jer majcino mleko nije hladno, ali je isto tako cinjenica da hladno mleko ne skodi deci apsolutno, znaci stvar je individualna i zavisi od roditelja do roditelja, ali ako ste bebama davali stalno toplo mleko, malo je verovatno da ce odjednom prihvatiti hladno mleko kao sto i ovi nasi americki klinci nema sanse da prihvate toplo mleko jer su navikli na hladno, znaci nebitno bebe, deca predskolskog i skolskog uzrasta piju ovde hladno mleko u 99% slucajeva, sto se tice sokica mislim da je to vec neko i spominjao ovde obicno mijesaju pola-pola, znaci pola casice soka+pola casice vode. Ne smijemo vise ovde da piskaramo jer smo off topic

: Sandrolina - 7. avgust 2008 20:26:50(UTC)
Meni zao bude kad stuca pa uzmem i malo mu dam vodicu onu kupovnu naravno.. i odmah prestane da stuca.. a ako mi je gazdarica tu onda ne smem pa jadan stuca po sat vremena..

: Ivanela - 7. avgust 2008 20:17:18(UTC)
Da, stvarno cudno....i-haaj, kakav mi cug imamo, ako mu ne dam flasicu ljuti se i place! :) Stalno je pored njega, nekad je uzme i u sred jela, ja pokusam da mu izvadim iz rukice da bi prvo zavrsio sa ruckanjem, ali ne da, buni se, jok...:)

: Sandrolina - 7. avgust 2008 19:52:51(UTC)
Ivanela, objasnjenje im je da voda skodi bebinom stomaku.. Ne moze nista mnogo da naudi ali oni uopste ne preporucuju vodu do godinu dana.. Sem formule koju ovoj bebi dajem 5 puta dnevno po oko 200 ml nista vise mu nedajem. Cak ni sokove ovoj deci ne dajem. Imaju puno secera pa nam lekar reko da ne valja. Samo ako odemo negde u goste pa sva druga deca piju mozemo i mi. A sto se tice hladnog mleka, ja sam se prvo bila slogirala, medjutim ovo trogodisnje iskustvo mi je pokazalo da mi se nijedno dete nije razbolelo od toga ili da ga je bolelo grlo ili da kaslje.. ma nista.. Cak sam i ja pocela da verujem da im ne skodi. Ja odrasla na toplom mleku i plazmi a oni i cereal jedu sa hladnim mlekom. Ovde lekari kazu da mleko ne valja podgrevati.. Cudno, ali ovde istinito...

: Ivanela - 7. avgust 2008 6:33:31(UTC)
Citat:
Sandrolina - 7/8/2008 01:09

A da, inace ovde u Americi bebama ne daju da piju vodu ili cajeve do godinu dana i formulu za dohranjivanje NIKADA ne podgrevaju. Formula se mesa sa vodom iz flasica koja je sobne temperature. Nikad u flasicu ne treba nista vruce sipati. I sa godinu dana piju hladno mleko iz frizidera, nikako se ne greje.. ni u mikrotalasnoj ni na ringli.. I nista im ne fali, niti se razboljevaju nesto mnogo.. Kazu da mleko ne sme da se podgreva.

Sandrolina, pa jel imaju neko objasnjenje zasto ne piju vodu do godinu dana? Sta piju kad su zedni? I, zar ne smeta bebinom grlu mleko iz frizidera?

Sterilizator ni mi nismo koristili, ja sam do nekih 6 meseci prokuvavala sve i to 5 puta dnevno, ali mi imamo filtere ugradjene pa od te vode nema kamenca i super su izgledale flasice.Jednom sam mu prokuvala u obicnoj vodi i kad sam videla na sta lice flasice.... sok
Inace to su bile staklene, nismo trebali plasticne da prokuvavamo tako cesto, ali ipak i njih sam u pocetku...

: Sandrolina - 6. avgust 2008 22:09:39(UTC)
A da, inace ovde u Americi bebama ne daju da piju vodu ili cajeve do godinu dana i formulu za dohranjivanje NIKADA ne podgrevaju. Formula se mesa sa vodom iz flasica koja je sobne temperature. Nikad u flasicu ne treba nista vruce sipati. I sa godinu dana piju hladno mleko iz frizidera, nikako se ne greje.. ni u mikrotalasnoj ni na ringli.. I nista im ne fali, niti se razboljevaju nesto mnogo.. Kazu da mleko ne sme da se podgreva.

: Sandrolina - 6. avgust 2008 22:06:53(UTC)
Moram i ja da se slozim da je sterilizator nepotreban.. Ja sam dadilja i za jednu porodicu za koju sam radila sve smo sterilisali svaki dan u Aventu koji ide u mikrotalasnu. Za porodicu za koju sad radim nista ne sterilisemo, ja sve perem rucno sa onim posebnim cetkama i babac je ,hvala Bogu, odlicno.. Misljenja sam da bebici nece smetati i da pipne ili lizne i nesto sto nije sterilisano.. Ionako kad dodju oko 9,10 meseci guraju u usta sve sto stignu i ja nekad i ne stignem da mu oduzmem nesto a on je to vec nagurao u usta! :)
Mozda kad je beba bas mala, 3 ili 4 meseca je dobro koristiti ali posle mislim da nema potrebe..

: mima80 - 6. avgust 2008 11:24:48(UTC)
Hvala maleena :-* Naravno da ne steti kamenac, ali su mi dude skroz pobelele, bas izgledaju grozno, i flasica, ma katastrofa, kao da ih koristim 10 godina

: bucko - 6. avgust 2008 11:21:23(UTC)
Ja ne kontam da kupujem sterilizator. Kupila sam staklene flasice koje se mogu otkuvavati i mislim da je to sasvim dovoljno. Treba beba da dodje u doticaj i sa nesterilisanim stvarima da moze stvoriti imunitet. To je moje misljenje.
A sad me Mima zabrinu sa ovim kamencom, ne mislim da ce stetiti bebi, nego radi izgleda.

: maleenaa - 5. avgust 2008 15:50:29(UTC)
To je sasvim dovoljno.3-5 minuta u kipucoj vodi a sto se kamenca tice stavi kap dve sirceta u vodi da pprokuva i onda stavi flasice.Pomaze al ne uklanja 100% kamenac.

: mima80 - 5. avgust 2008 15:41:09(UTC)
Mozda je glupo pitanje ali kako vi sterilisete flasice i dude?Ja dude ostavim u kipucoj vodi par minuta, a flasicu prvo operem deterdzentom, cuclu ne, i posle ostavim u kipucoj vodi par minuta. Ne znam da li je to ok, meni se stalno nesto cini da je nedovoljno. Sterilizator mi se ne kupuje zato sto dojim pa flasicu koristim samo za caj. I nervira me to sto su i dude i flasica i cucla pobeleli od kamenca, grozno i strokavo izgledaju. Ima li resenja i za to?

: asteraki - 25. jul 2008 7:10:07(UTC)
Krcko i ja sam istog misljenja. Meni moja mama nije ni otkuvavala cak nista , pa , evo me, zive i zdrave. Nikada nisam imala nikakv problem.
Ovde kazu da je dobro sterilisati bebine flasice i dude do perioda kada pocinju da jedu kasice.
A sta se desava kada beba pipne , recino, neku igrackicu pre toga koja nije sterilivovana naravno, ili neki prekrivac, ili sta vec znam sta drugo i stavi rucicu u usta? Takodje, kada izvedemo bebu u setnju kolicima, napolju nista nece biti sterilizovano, a beba ce , ako nista drugo, pipnuti nesto u kolicima.

Ja mislim da je sve to preterivanje i da je neophodno da bebe stvaraju antitela, kako ne bi kasnije bile jako osetljive i kako bi imale jaci imunitet.
Mislim i da je sasvim dovoljno dobro oprati bebine flasice vrucom vodom i sundjerom ili cetkom , koji ce biti samo za bebine stvari i sve to nakon pranja odloziti u plasticnu kutiju sa poklopcem gde ce biti samo bebine stvari.

: krcko - 25. jul 2008 6:13:40(UTC)
pa asteriki nisam ni ja pristalica sterilisanja zato se i pitam da li je to neophodno
znam mame koje su od starta sve sterilno sve cisto sve sve sve i sada deca sta god pipnu jadna osipi alergije cudo??? neznam neznam neznam

: asteraki - 24. jul 2008 20:15:11(UTC)

Ima li neko iskustva sa ovim Chicco sterilizatorom?

Dobila sam ga od drugarice na koriscenje, iako nisam pristalica sterilisanja. Dala mi ga je u slucaju da mi zatreba, da ne bacam novac na novi, jer i ona kaze da ga je samo par puta koristila , a ima vec troje dece.  

: lelly - 24. jul 2008 13:12:53(UTC)
ja sam sve uglavnom kupila sama pre nego što se bebac rodio, a eto jedino je sterilizator trebalo da kupi mm dok sam bila u porodilištu. naravno da je izabrao najskuplji koji je mogao da nađe u toj prodavnici, avent električni, heh. koštao je blizu 7000 dinara. dobila sam i dve flašice uz njega. naravno ima sterilizatora i za duplo manje para i to u kombinaciji sa grejačem tj 2u1. u svakom slučaju, ja sam ga koristila prva dva meseca nekoliko puta dnevno. bebu sam dohranjivala, pa je bilo tu flašica za sterilizaciju, posle formule, čaja itd. koristim ga i sada jednom dnevno, uglavnom uveče potrpam flašice, cucle, poklopce flašica itd. inače, vidim da su pitale neke mame da li mogu flašice jednog proizvođača da sterilišu u sterilizatoru nekog drugog. ja staklene chicco sterilišem u ovom aventovom sterilizatoru. on je veliki tako da u njega staje sve.

: krcko - 24. jul 2008 12:36:32(UTC)
hvala zenske svako iskustvo je dobrodoslo za laksu odluku

mislim da za pocetak necemo kupiti ali svakako cu osacovati gde kakav ima da se kupi da ako zatreba mm odmah skokne i kupi

: Srcka - 24. jul 2008 12:09:26(UTC)
krcko, mi smo od prvog dana kupili sterilizator, nisam znala sta ce biti sa mojim mlekom, dojila sam je 3 meseca ali sam sterilisala flasice za caj i vodu.
Imamo AVENT sterilizator, jeste da je za 6 flasica, ali mozes da stavis da se sterilisu i 2 flasice, nije bitno, sterilise se u mikrotalasnoj na 5-6 minuta samo.

: Tijancica - 24. jul 2008 10:43:05(UTC)
Krcko ja nemam sterilizator flasica. Dojila sam bebu od pocetka, a pocela sam da je dohranjujem sa 4,5 mjeseca. Tada mi nisu ni bile potrebne flasice. Vodu joj nisam davala jer mislim da nije bilo potrebe. Sad flasice otkuvavam svaki put. 2 puta dnevno joj dajem flasicu, ujutru i navece, uz dojenje, i mislim da mi za ta dva puta ne treba sterilizator. Nije neophodan.

: Fokica - 24. jul 2008 8:58:32(UTC)
Krcko, mi imamo Giordani sterilizator i grejac u jednom. U njega staje jedna velika bocica ili 2 male. Prezadovoljni smo.

: krcko - 24. jul 2008 8:46:27(UTC)
zenske imam jedno pitanjce ja se iskreno nadam da ce sa mojim mlekom biti sve ok i da necu morati da dohranjujem bebu bar nekoliko meseci a sto se vode tice svi su mi preporucili da je bolje za pocetak davati na kasicicu ali dobro to otom potom

moje pitanje je da li mi odmah treba taj sterilizator i da li je on uopste neophodan ako beba sisa

jos jedno da li postoji neki manji nego za 6 flasica sta ce mi za 6 flasica pogotovo sto steriliseza 15 min. pa da i treba i 20 flasica to je sat vremena da radi a etrebaju mi svih 6 odjednom neznam

: simona78 - 9. jun 2008 6:35:11(UTC)
Srcka, hvala puno zagrljaj zagrljaj zagrljaj

Cvetic, samo se ti smij icon_wink Javicu ti se ja za jedno par mjeseci, bicu mama sampion u drzanju staklenih flasica

: Cvetic - 8. jun 2008 21:39:07(UTC)
Asteraki, i ovde puno mamica ne sterilisu flasice i pridruzne sitnice. Sve potrpaju u masinu za pranje sudja i to od prvog dana.
U principu, ovo je ok, s obzirom da masina zagreva na 90C i to mnogo duze nego sterilizator i nije potrebno prethodno pranje bocica, ali meni se u masini cucle trose malkice brze i ubih se da nadjem deterdzent bez hlora...fala bogu sve prodavnice sada imaju bio/eko linije za pranje svega i svacega pa sam i taj problem resila.
U principu ako je beba zdrava i nema neki imunoloski nedostatak, preterano sterilisanje nije potrebno, rukice, dojka, varalica, nista od toga nije sterilno.Samo treba voditi racuna da adaptirano mleko bude sveze pripremljeno i odmah potroseno, da nema vremena da se bakterije u njemu namnoze.

Ha,ha ha Simona, bas si slatka. Ne brini, nece bocica da povredi bebu,uvek pada na stranu kada pada, uostalom nije preporucljivo da dajes bocicu bebi koja lezi u totalnoj horizontali, idealno je da je malko podignuta (ono jastuce za dojenje meni je obavilo stvar bas lepo od pocetka, sto za dojenje ,sto za pojenje na flasicu icon_lol ).
Angelina sistematski baca staklene flasice na pod, ja im dusu vadim,punim kipucom vodom, hladim u serpi sa hladnom vodom....one nista, ko nove.
cvecko

: Srcka - 8. jun 2008 20:39:03(UTC)
asteraki, po meni licno sterilizator za flasice je ZAKON! Zasto se muciti i iskuvati sve te delove od flasica i cucle i jos ukljucivati sporet pa onda posle prati itd...
Preporucujem sterelizator i ko je u mogucnosto obavezno da kupi a pogotovu ko ne doji bebu. Mi imao AVENT za mikrotalasnu i mislim da ga je mm platio dok sam bila u bolnici 3.000,00 din. znaci 40-tak eura. Sa ovim drugim koje si postavila nisam bila u dodiru i neznam kako funkionisu.

simona, ako dojis dovoljna ti je jedna mala flasica eventualno dve male za caj i vodu. Gledaj da budu staklene tj. jedna za caj a vodu mozes i u plasticnu.

: asteraki - 8. jun 2008 20:33:38(UTC)
Nisu cak ni otkuvavale flasice. Kazu da su imale poseban sundjer i cetku za pranje bebinih stvari. Samo su ih prale vrucom vodom i blagim deterdzentom i odlagale u posebni taper gde su bile samo flasice.
Ja sada nemam pojma koliko je to pametno. Ali, kada pomislim na to da ni meni moja mama nije nista niti sterilisala u sterilizatoru, niti cak otkuvavala, a ja nikada nisam imala nikakav problem ni kao mala ni kasnije, zaista ne znam sta da radim.

: simona78 - 8. jun 2008 20:27:56(UTC)
asteraki, mislis nijesu ga koristile, vec su sterilisale flasice i cucle obicnim otkuvavanjem?

: asteraki - 8. jun 2008 20:20:54(UTC)
Hvala vam na odgovorima za sterilizatore.
Ja sam u radnjama ovde uglavnom vidjala samo ove, pa sam zbog toga pitala za njih.
Mada, ovih dana bas pricam sa svezim mamama i onim malo starijim o sterilizatoru i vecina njih mi kaze da ga nisu ni koristile uopste.
Sada sam bas u nedoumici sta da radim?!?!

: Jecca - 8. jun 2008 5:27:45(UTC)
Joj taj Simona, da ti isklizne flasica i povredi bebu!!! To moze da se desi tek kad beba postane velika, pa se otima, ili sama udari u flasicu i izbije ti je. Neces je ispustiti. Eh nove mame! Opusti se Simona! A topao caj je zaista prijatiniji od hladnog zar ne? Sve je stvar navike. Ja sam koristila evo do 9 meseci plasticne, dok nije pocela ova prica o Bisfenolu, pa trk kupuj staklene, i evo od jutros sve ok, umem da drzim i tu staklenu spretno icon_wink
Sto rizikovati, prosto mislim.

A ovo je tema o sterilizatoru.... pardon....
Koristili smo onaj za sterilizaciju u mikrotalasnoj. Sluzila je svrsi a pri tom jeftina varijanta.

: simona78 - 7. jun 2008 15:52:50(UTC)
Mima, i ja sam iscitala tu temu i saznala za stetnost plasticnih flasica... To mi jasno u slucajevima kad se bebe dohranjuju, pa im u tu plasiku sipas nesto toplo i onda se oslobadjaju te opasne materija... Ali ako bebica uredno sisa i mama ima dovoljno mlijeka, za sta onda ustvari trebaju flasice? Caj, voda? A valjda se i caj i voda daju bebi ohladjeni, pa onda mogu i plasticne flasice, jer one staklene su tako teske, plasim se da ne iskliznu, bas mogu da povrijede tako maleno bice neznam Eto to me buni malo, pa sam zato pitala... Mozda nijesam najjasnije postavila pitanje hmm

: mima80 - 7. jun 2008 15:42:16(UTC)
Simona, imas temu Flasice, ja sam se tu informisala i odlucila da koristim samo staklene flasice za mleko, pisale su forumasice o plastici tj. kancerogenoj materiji koju vecina tih flasica ispusta pri visokim temperaturama. Meni je bas pomoglo da se odlucim.
Sta ja znam, meni ti sterilizatori deluju prilicno bespotrebno, zauzimaju mesto a mene izludjuje kad mi nesto smeta u kuhinji, a nadam se da cu dojiti i da cu flasice minimalno koristiti

: simona78 - 7. jun 2008 15:33:19(UTC)
Pa dosta su skupi ove koje si postavila, Asteraki. Valjda zato sto su elektricni... Ovi koji se koriste u mikrotalasnoj su dosta jeftiniji, a valjda zavrse isti posao. Ne znam, sta kazu iskusne mamae? Jesu li ovi elektricni bas toliko bolji???

I jos jedno pitanje... Oprosticete mi, ja se prvi put spremam za sve ovo... Planiram da dojim bebicu, pa ne znam sta sve treba da kupim za sam pocetak... Ako vec dojim, sta mi treba od ovih stvarcica, mislim na flasice i sterilizator? Mozda samo jedna flasica za caj ili eventualno vodu (da li plasticna ili staklena i koju marku preporucujete)?

: asteraki - 19. maj 2008 18:46:52(UTC)

Ja sam danas gledala neke Avent i Chicco sterilizatore. Cene su uglavnom za iste proizvode svuda iste, ne varijaju skoro uopste.

Postavicu par slicica i cena od ovih koje sam videla danas.

Chicco SterilNatural elektricni za 8 flasica ( 50 eura )

Chicco Sterinatural elektricni ( 70 eura )  

Avent-Philips Express elektricni za 6 flasica ( 90 eura )  

AVENT iQ24 za 6 flasica ( 120 eura )

Zna li neko cene istih u Srbiji?

Unapred zahvalna na odgovorima. 

: milamila - 22. novembar 2007 21:26:58(UTC)
Sanjice nisam bila na netu dugo .....iz Beograda sam....ako nema taj da li mozas da mi preporucis koji sterilizator da uzmem i koje flasice (procitala sam da su aventove najbolje?)??
Hvala
Mila

: hippeia - 21. novembar 2007 8:14:58(UTC)
Citat:
Sanjica__ - 20/11/2007 23:15

Hippeia ja sterilisem uvek na 800W 5 minuta, tako pise u prospektu caos
Milamila znam na koj mislis, to je ovde jako skupo, ne znam odakle si ti?

Joj hvala ti, ovo me baš interesovalo, pojma nisam imala na kojoj jačini i koliko dugo. Super :-* :-* :-*

Jel od prvog dana tako sterilišeš, jel to dovoljno i za sasvim malu bebu? Ako jeste, stvarno super, ono otkuhavanje mi je išlo na nerve, još svo posuđe bijelo od kamenca-fuj!

: Sanjica__ - 20. novembar 2007 15:15:35(UTC)
Hippeia ja sterilisem uvek na 800W 5 minuta, tako pise u prospektu caos
Milamila znam na koj mislis, to je ovde jako skupo, ne znam odakle si ti?

: milamila - 20. novembar 2007 10:14:21(UTC)
Zene gde mogu da kupim AVENTOV sterilizator ( ne za mikrotalasnu)? Da li znate koliko se flasica dobija sa uz njega i od koliko mililitara?? Hvala u napred..
Potdrav
Mila

: hippeia - 5. novembar 2007 21:33:49(UTC)
Negdje sam pročitala da se flašice mogu sterilisati u mikrotalasnoj rerni. Znam da postoji mikrotalasni sterilizator, htjela sam i da ga kupim, ali onda sam pročitala ovo za rernu. Je li neko od vas ima iskustva s tim? Na kojoj jačini i koliko dugo se sterilišu?

: jelenaorg - 5. oktobar 2007 13:00:42(UTC)
ja ne znam ni zasto sam kupovala sterilizaror, zaista mi nje bio potreban!!!! a nije ni sad
eno ga u kutiji koja skuplja prasinu.

: insomnia - 5. oktobar 2007 6:05:54(UTC)
U Tempu Aventov sterilizator za mikrotalasnu kosta 1240 din, ako nekog zanima... Mislim da je to najjeftinije sto moze da se nadje u Beogradu

: Gost - 8. april 2007 1:07:00(UTC)
Pa posto ih vec sterilises pozeljno je da ti posle ne stoje tek tako napolju gde mogu opet da dodju u dodir sa nekom bakterijom, ali ne moraju da stoje u sterilizatoru ako ne zelis. Ja recimo imam jednu od onih kuhinjskih kutija od cvrste plastike sa jakim poklopcem i unutra cuvam ciste sterilne flasice kad ih izvadim iz sterilizatora, ali vrlo cesto mi stoje i u sterilizatoru.

: Gost - 8. april 2007 0:11:00(UTC)
super ste, hvala vam svima. Ja sam videla Aventov i jos jedan, zaoravila sam marku( moja slaba tacka da pamtim imena) uz njih isto ide flasica i idu u mikrorernu. Sad samo jos jedno pitanje posto nisam ulazila "dublje" u problematiku, posle toga flasice zivadim i ostavim sa strane, ne moraju sve vreme da budu u sterilizatoru ili je pozeljno?!

: Gost - 7. april 2007 21:42:00(UTC)

Ja ovaj koristim vec dugo i mogu vam reci da sam prezadovoljna.Lak je za odrzavanje i jako brz i efikasan.

: Gost - 7. april 2007 18:17:00(UTC)
Evo ja samo da dodam da koristim isti tip sterilizatora kao Ivana, samo druga marka (moj je Chicco, i kosta samo 1500 din - manje od 20 EUR) i isto uz njega dobijes flasicu itd. Ako imas mikrotalasnu naravno (ipak je to osnovni preduslov za njegovo koriscenje) taj sterilizator je stvarno super, i ja se slazem sa Ivanom, odnosno pridruzujem se preporukama icon_lol icon_lol icon_lol
Ako hoces da potrosis malo vise mozes da kupis Aventov sterilizator za sest flasica (taj nije ovaj tip koji ide u mikrotalasnu nego njega direktno ukljucujes u struju), i on nije preterano skup, bas sam juce videla u apoteci da kosta oko 6000 din - znaci oko 75 EUR. Pozdrav caos

: Gost - 7. april 2007 15:44:00(UTC)
Hvala Ivana, juce sam obisla sve prodavnice sa mm i konacno naisla na sterilizator ( problem je bio sto nisam znala kako da trazim na engleskom, a ni kako izgleda), ovde je od 19 do 150$. Posto sam potrosila svoj dnevni limit icon_lol nisam smela da ga trazim, al dok stigne bebica kupicemo sigurno. Ma mnog je bolje nego da se igram s otkuvavanjem, skroz si u pravu! Hvala!
Samo nisam pogledal mogu li da stanu u njega i flasice koje nisu iste marke, posto sam ispodobijala neke silne flasice, jesu fancy, al ne mislim i da su bolje cak sta vise...

: Gost - 6. april 2007 19:07:00(UTC)
zaboravila sam da dodam da taj sterilizator kosta ovde 22 eura,i plus uz njega dobijes jednu flasicu od 260ml i jednu flasicu za caj od 100ml i dudu varalicu isto avent,ja sam zadovoljna tom markom i imam flasice svih mogucih velicina,a sto je prakticno to jeste barem za mene,nadam se da ce neko postaviti sliku jer ja nisam nesto vicna po tom pitanju. zagrljaj

: Gost - 6. april 2007 18:58:00(UTC)
hvala Ivana puno, sta bi smo mi bez tebe i Luke! cvecko

: Gost - 6. april 2007 13:20:00(UTC)
ja Luki sterilisem flasice,inace dojim ga ali caj mu dajem iz flasica sve vlasice i sterilizator su marke AVENT,u ovom sterilizatoru staju 6 flasica,6 poklopaca i cucli,sipa se na dno 260ml vode odozgo se stavi resetkasti deo poredjaju se flasice poklopci i cucle onda poklopim poklopcem i 3 minuta u mikrotalasnok pecnici se greju na najacoj temperaturi,meni odgovara inace kuvanje flasica u serpici ja za to ne bih imala zivaca icon_eek

: Gost - 6. april 2007 6:25:00(UTC)
Drage mame, mozete li da mi pomognete i posaljete slicicu sterilizatora, kako to funkcijonise i koliko ste zadovoljne time? Jer to neophodno il ne? Kakva su vam iskustva?