Obaveštenja

Icon
Error

: kikica - 6. decembar 2008 1:38:39(UTC)

Citat:
Ivana-Lukina mama - 5/12/2008 22:23  Ja imam jedan predlog.Da mi lepo zatvorimo nasu kuhinju i da otvorimo novu.Posto vec ima 150 stranica i vec koci kad treba da se predje na drugu i sto se vise bude povecavao broj stranica sve ce teze ici.Tako da zamolimo Mirche da zakljuca ovu kuhinju,kome treba recepti moci ce da prolista stranice,a mi da otvorimo novu da bi bolje funkcionisalo. Sta mislite?

Ico pametna ideja bravo   jer se bas sporo otvaraju stranice.

Hajde pa da sledeca kuhinjica bude jos bolja:-* 

: Wish - 6. decembar 2008 1:10:33(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 5/12/2008 22:23

Tanja bolje da nisam videla tvoje kuglice,savrsene su bravo

DEVOJKE:

Ja imam jedan predlog.Da mi lepo zatvorimo nasu kuhinju i da otvorimo novu.Posto vec ima 150 stranica i vec koci kad treba da se predje na drugu i sto se vise bude povecavao broj stranica sve ce teze ici.Tako da zamolimo Mirche da zakljuca ovu kuhinju,kome treba recepti moci ce da prolista stranice,a mi da otvorimo novu da bi bolje funkcionisalo.

Sta mislite?

Da da obavezno,ja sam danas pokusala da prelistavam ranije stranice da mi date inspriraciju za Novu godinu sta da spremam i ziva se namucila..nece pa nece ..izgleda ove slike koce temu sad je vec prebukirana totalno...

: eniqma - 6. decembar 2008 0:28:45(UTC)
Pa to ti je bas extra ideja, Ivana! Ja sam se bas naostrila da pokupim sve vase recepte, ali mi sporo ide, i izbacuje itd. Morate malo da mislite i na one koje ne kuvaju bas nesto posebno pa kradu vase ideje!!!

: Ivana-Lukina mama - 6. decembar 2008 0:23:42(UTC)
Tanja bolje da nisam videla tvoje kuglice,savrsene su bravo

DEVOJKE:

Ja imam jedan predlog.Da mi lepo zatvorimo nasu kuhinju i da otvorimo novu.Posto vec ima 150 stranica i vec koci kad treba da se predje na drugu i sto se vise bude povecavao broj stranica sve ce teze ici.Tako da zamolimo Mirche da zakljuca ovu kuhinju,kome treba recepti moci ce da prolista stranice,a mi da otvorimo novu da bi bolje funkcionisalo.

Sta mislite?

: Wish - 5. decembar 2008 22:25:56(UTC)
Kako kazu bosanci ima pita na oklagiju deblja i ta sto ti pravis -tanka ...mm vise vole ovu deblju ona je malo suvlja ..pa moram po zelji a u tvoje umece uopste ne sumnjam ...mmm savrsena ti je 100% :) :) :) :)

: ceca-ns - 5. decembar 2008 21:48:32(UTC)
Citat:
Wish - 5/12/2008 19:24

Samo pa to volem najvise ...sto ne kazes da se menjamo ranije ...e Ceco kuvarica si prava ..kako mesis rucno tanjis kore ili oklagijom???Ja malo rucno malo oklagijom ....ne znam jos ko moja sveki da bacam kore icon_lol icon_lol icon_lol

pa ja Wish razvucem jufku oklagijom kolko god moze,sto tanje to bolje,namazem je uljem i ostavim jedno 15-ak min da odstoji i onda rukama razvlacim preko ceeeelog stola...hehe....i dalje znas sta sledi...mmmm njam njam

: Wish - 5. decembar 2008 21:45:00(UTC)
Tanja&Katja i mene treba poguzi retko pravim kolace samo kad se mm zazeli necega onda pravim .

Sigurno su dobre te kuglice od plazme ..plazma mmmmmm

: Tanja&Katia - 5. decembar 2008 21:37:24(UTC)
Ivana svidja mi se mnogo tvoj cureci tanjir, a i rizoto na ovaj nacin obozavam!!! icon_lol

Ella, jednostavna jela znaju da budu najukusnija bravo

I mis mo ruckali grasak sa sargarepom i mesance icon_wink

Ja malo da vam se pohvalim sa mojim slatkastim tanjirom, jer retko kada ga i vidite icon_lol
Mm se mnoooooogo obradovao!!! Pravila sam kuglice od plazme i zele bombonica icon_razz

: Wish - 5. decembar 2008 21:24:46(UTC)
Samo pa to volem najvise ...sto ne kazes da se menjamo ranije ...e Ceco kuvarica si prava ..kako mesis rucno tanjis kore ili oklagijom???Ja malo rucno malo oklagijom ....ne znam jos ko moja sveki da bacam kore icon_lol icon_lol icon_lol

: ceca-ns - 5. decembar 2008 21:15:48(UTC)
jaaaaooooo Wish,volem kukuruz a volem i pilece belo+grasak+sargarepica..... divnooooooo.......

ivana lep ti je rizoto,fino izgleda a verujem i da je njam njam,vidi se kako tvoj deckic rucka slatko....

kod mene samo krompir corba i pita sa krompirom!!!

Wish ajd se menjamo,ti meni corbu od kukuruza ja tebi od krompira hahahaha... a moze i meso za pitu da menjamo.....

: Wish - 5. decembar 2008 20:12:41(UTC)
Sta je danas sa forumom ???Ja sam poslala poruku sa slikama i ne vidi se i sad pise zadnja poruka od Ivana Lukine mame a ni ta poruka se ne vidi??

: Ivana-Lukina mama - 5. decembar 2008 17:47:18(UTC)
rainbow dodji na veceru,ima puna serpa :-*

: Wish - 5. decembar 2008 17:43:23(UTC)
Odlicni su vam ruckovi ni ja se ne bi bunila da idem od jedne do druge na rucak :) :) :) uopste .
Ja sam imala jedan brzinski rucak:corbu od kukuruza
[img=http://img404.imageshack.us/img404/3861/slika107dn8.jpg]
[img=http://img404.imageshack.us/img404/slika107dn8.jpg/1/w480.png]

I pilece belo meso sa graskom
[img=http://img150.imageshack.us/img150/7470/slika108vw1.jpg]
[img=http://img150.imageshack.us/img150/slika108vw1.jpg/1/w480.png]

Dajete mi ideje za ruckove samo ovako nastavite bravo bravo

: rainbow - 5. decembar 2008 17:09:18(UTC)
Joj i ja bih taj "Joto" icon_rolleyes

: iva-sabac - 5. decembar 2008 16:20:17(UTC)
Necu nikog da izdvojim ali svaka vam cast sve je fenomenalno-rado bi ja svaki dan kod jedne od vas na rucak :)

: Ivana-Lukina mama - 5. decembar 2008 15:24:58(UTC)
Ella, ja cu kod tebe na topli sendvic i salatu icon_wink

Ja sam danas spremala nesto sto moj sin najvise voli da jede :)

Rizoto(joto kako on kaze) sa piletinom i povrcem

: Ella - 5. decembar 2008 12:37:50(UTC)

Ja bi lepo da ne kuvam danima, vec kod svake ovde profi kuvarice na rucak :)

Ja nisam nista spec pravila ova zadnja 2 dana, isli smo na vecere u rest. Pa sam pravila neke lagane ruckice.

Prekjuce curetina sa majonezom i krompiricem.

a juce brzinski rucak, pljeskavica sa zelenom saladom i avokadom ili tost (topli sendvic) sa istom salatom.

: kikica - 5. decembar 2008 11:10:19(UTC)
Mary nema neke posebne tehnike.
Uzmes mleveno meso (najbolje je mesano) oko 400-500gr, u to ubacis jedno vece ili 2 manja jaja, prezle, vegetu i malo belog luka.
Sve ide odokativno. Na pek papiru razvuces tu smesu na debljinu prsta, poredjas 3 kuvana jaja i uvijes rolat.
Pek papir stavis na tepsiju a rolat uvijes u alu foliju i peces na 250C, oko 30 minuta, zatim skines alu foliju i dopeces ga
da porumeni.

Ja sam juce spremala musaku. Setila sam se za slikanje tek posle rucka :(

: Dorothy - 5. decembar 2008 11:08:58(UTC)

Evo ovako recept za Bostonsku salatu sam postavila još ranije na temi Salate str.2, pa da ne kucam ponovo :>

Taj recept sam još pre par godina skinula sa neta, i više je ne pravim po meri nego sve dodajem onako odokativnom metodom icon_wink  

: eniqma - 5. decembar 2008 9:54:03(UTC)
Recept za kolac sa euroblokom ti je na 150 strani, a za rolat ne znam!

: Mary - 5. decembar 2008 2:26:09(UTC)

uf miline ja samo listam i  peljim u ove divne obroke..

molila bih Kikicu ako moze recept za rolat od mljevenog mesa sa jajima i onu eurokremblok tortu. ako ima link moze i to.

: jelena_ns82 - 5. decembar 2008 0:49:05(UTC)
Danas sam kuvala supu od junetine i peceno svinjsko meso sa sosom od pecuraka,ali nisam uslikala,bice i slicica ovih dana.......

: Ivana-Lukina mama - 4. decembar 2008 17:57:13(UTC)
Sigurno je do brasna,jer meni je pre neki dan donela jedna zena iz Srbije,jer njena majka sama priprema brasno i domace je,a znam da ima i belo i zuto da se kupi.Ovo je onaj pravi seljaski kacamak,moje dete se rasturilo,naviklo jadno samo na palentu:)

: ceca-ns - 4. decembar 2008 17:10:41(UTC)
hvala ti ivana,u sustini ga i ja tako kuvam ali moj bude onako .... zut... tvoj je bledji i izgleda mi bas savrseno.... mora da je to do brasna.... hvala ti u svakom slucaju caos

: Ivana-Lukina mama - 4. decembar 2008 16:43:24(UTC)
Tanjabravo ajde kod mene na kacamak :-*

Stancha,pogacice sa cvarcima sok od kad ih nisam jela i pitaj Boga kad cu :( no posaljimi ti jednu krisom icon_wink

Dorothy,kod tebe uvek raznoliko i sareno,daj napisi nam recept za bostonsku salatu nisam nikad cula:)

Cecans,sipas vodu u sepru,dodas malo soli i ulja,i pre nego da provri dodajes kukurno brasno,mutis onom zicom da nema grudvica,mi volimo gusci kacamak,ostavis da se kuva uz povremeno mesanje i dodam sira pri kraju i promesam.Kad se malkice ohladi,u jednu malu serpicu zagrejem ulje,vrlo malo,i onda umocim kasiku u ulje i vadim kasikom kacamak i redjam ovako u tanjir jedno pored drugo i to je to.Inace najvise volim sa kajmakom, ali nisam imala:(

Danas kod mene sarenis icon_lol

Belo curece sa mladim lukom i karijem,varivo od krompira i sargarepe,malo kelja,i krastavac i paradajiz salata

: rainbow - 4. decembar 2008 12:32:39(UTC)
Imam jedno pitanjce...na kojoj strani mogu da nadjem recept za camce od tikvica? hmm :-*

: stancha - 4. decembar 2008 11:06:20(UTC)
Nisi udavila sa slikama,sto vise to bolje icon_lol Sve ti je super,pisi tu Bostonsku salatu,prvi put cujem.

: Dorothy - 4. decembar 2008 10:48:17(UTC)

Ovo je ručak od pre neki dan (svima ponešto različito, jer uvek neko nešto ne voli galamdzija )

Dorin ručak (pomfrit, kuvani kukuruz i riba-fišfingersi i fišburger)

Ručak mm (ćureći medaljoni, pomfrit, karfiol zapečen u rerni)

I na kraju moj ručak (pomfrit, karfiol zapečen u rerni, prženi losos)

Udavila sam vas sa slikama doomed , neću više obećavam icon_wink icon_lol

: Dorothy - 4. decembar 2008 10:42:02(UTC)

Ovo smo jeli pre neki dan za večeru - pileća džigerica u slaninici, sa sirom i paradajzom

: Dorothy - 4. decembar 2008 10:35:42(UTC)

bravo bravo bravo sve je EXTRA!!!

Evo konačno i ja da postavim neke slikice, ručak od nedelje (slavili smo godišnjicu i imali goste)

predjelo (jogurt pita, Bostonska salata, četiri vrste sira)

pileća supa

glavno jelo (piletina sa šampinjonima i đumbirom, grilovana svinjetina, pire krompir, čamčići od tikvica sa povrćem, salate - Bostonska, pečena paprika i zelena sa paradajzom i rotkvicama)

tikvice su izgledale ovako

jogurt pita i pečene paprike 

: stancha - 4. decembar 2008 10:32:52(UTC)
Ja juce spremila bareno povrce(sargarepa i praziluk)u besamel sosu,sa piletinom.
Photobucket
a uvece smo imali goste,i izmedju ostalog sam spremila muffinse sa cvarcima-pravila sam ih ne kao klasicne pogacice sa cvarcima,nego vise kao spansku pitu s tim da umesto sunke stavim cvarke,nisu bili losi icon_lol
Photobucket

: eniqma - 4. decembar 2008 1:36:39(UTC)
Stvarno, svaka cast! Ja vas stalno pratim, ali ne kuvam nesto extra pa mi je glupo da postavljam slike. Kod nas danas rizoto sa morskim plodovima i oslic. Naravno i bela corbica od oslica! SVE VASI RECEPTI!!! Imomo i za sutra, tako da sutra ne kuvam! Inacce gledam da uvek bude za dva dana.

: Nemanjina mama - 4. decembar 2008 1:14:05(UTC)
icon_lol tu sam Ceco,kuvam kuvam, sve zvoni
ali me nešto mrzi da slikam...
biće ne brini icon_wink

Vi ste savršene kuvarice, ostanem bez texta, sve do jedne...... bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

:-* :-*

: ceca-ns - 3. decembar 2008 23:23:37(UTC)
tanja ja obozavam spanac,svaka ti cast,kuvas sve po mom ukusu bravo

ivana kazi mi molim te kako spremis kacamak,izgleda izvanredno,moj nikad nije takav.....

a gde su nam MAYA i NEMANJINA MAMA??????????????????? jel kuvate vas dve zene nesto ;] nema vas dugooooooo,nedostaju mi vasi ruckovi!!!! nemanjina mama,tebe sam jednom vec opomenula icon_lol nemoj da te opet opominjem a i ti maya......

: Tanja&Katia - 3. decembar 2008 23:08:10(UTC)
Dorothy, Kikice, Ceca ns drago mi je da vam se svideo nas ruckic zagrljaj

Ivana bas mi se prijeo ovaj kacamak dok gledam sliku!!!!!

I danas smo ruckali mesasce ali ovaj put sa spanacem icon_razz

: ceca-ns - 3. decembar 2008 22:30:53(UTC)
mmm fino izgleda ovaj kacamak ivana bravo

: Ivana-Lukina mama - 3. decembar 2008 19:37:43(UTC)
Danas mi bas i nije do jela i spremanja,ali mora drugi da jedu pa na brzinu kacamak sa sirom(posle nek doda svako sira i jogurta u svoj tanjir)

: Ivana-Lukina mama - 3. decembar 2008 17:45:04(UTC)
Jelenans dobro dosla

: jelena_ns82 - 3. decembar 2008 17:30:49(UTC)
E zene,vi ste savrsene......dobre mame,divno pazite decu,extra kuvate pa jos to uslikate da svi vidimo,stignete na internet,dobro izgledate,pa blago vasim muzevima..........danas sam prvi put usla na ovu stranicu,moracu i ja malo da se potrudim pa da napravim nesto lepo i podelim sa vama!!!:)))

: j210 - 3. decembar 2008 15:35:22(UTC)
Dragana 024,oprosti ali da li je to majovita majonez ili neki preliv za lososa si pominjala???

: ceca-ns - 3. decembar 2008 13:41:37(UTC)
uh tanja...... tanjir sa pecurkama i sniclma je bas..... mljac.....
odoh ja da pravim podvarak sa przenom slaninicom... caos

: kikica - 3. decembar 2008 11:02:22(UTC)
Kod nas danas i juce gulas jer malo duze ostajem na poslu pa moram da spremim dan ranije

: kikica - 3. decembar 2008 11:00:00(UTC)
Posto obozavam meso rado bi Ivanin biftek ili Tanjine (Tanja&Katja) snicle a sve to uz Makicin hleb, salatu i krompirice.
Eto i ja resih rucak za danas:)

: Dorothy - 3. decembar 2008 10:37:51(UTC)

Wow, savršeno, divno, fenomenalno bravo bravo bravo bravo bravo bravo

Ne izdvajam ništa, sve je super, samo bih sada zgrabila ovaj tanjir iznad, sa šampinjonima i mesancetom icon_wink  

: Tanja&Katia - 3. decembar 2008 0:08:58(UTC)
Devojke gledam vas, gledam i divim vam se!!! bravo bravo bravo
Sve ste sjajne ruckove iliti vecere spremile, a o dezertima i da ne govorim bravo

Pre neki dan sam spremila tortilje

A veceras snicle i pecurke

: Wish - 2. decembar 2008 21:23:40(UTC)
Kikice hvala na savetu za rolat :) Ivana lukina mama e pa ja ih slicno pravim samo bez vina i eventualno jos dodam i belog luka i sampinjona stavim ..probacu i ovako hvala na receptu mislim da cu govedje da pripremim na taj nacin .Komso samo kuvas i pravis svasta nesto :) :) :) :)

: Ella - 2. decembar 2008 21:19:12(UTC)

Ivana, ja kupujem gotov sos, nema sta da se pravi mexicki chili sos :) Inace ja ne vidim tvoje slike :(

Makice, sve pohvale za hleb, super izgleda, verujem da je jako ukusan! bravo

: dragana024 - 2. decembar 2008 21:00:32(UTC)
Ivančice odličan ručkić bravo bravo bravo

: dragana024 - 2. decembar 2008 20:58:56(UTC)
Ella. Sakicar, Makice bravo bravo bravo bravo bravo

J210 taj preliv mislim da je majovita, ja sam ga uzela u Rodiću prodaje se i u teglicama i u kesicama, ima više ukusa.

Rainbow rolat je jednostavan, treba ti jedno pakovanje lisnatog testa, 2konzerve tunjevine i malo kiselih krastavčića.
Tunjevinu dobro ocediš od ulja i pomešaš sa sitno seckanim krastavčićima. Prvo jednu pkoču testa razviješ premažeš polovinom fila i urolaš. Ponoviš sa drugom. Peći dok neporumeni. Uh mnogo je lepo i kad je toplo i kad je hladno.

: Ivana-Lukina mama - 2. decembar 2008 20:56:56(UTC)
Sakicar, vafli su ti sok kod tebe se uvek dobro jede :)

Ella,mmm piletina u cili sosu ti je sok jel kupujes sos ili pravis?

Makice daj malo pastrmke mm bas mi je se jede :)

Wich,lovacke snicle pravim na sledeci nacin.Izlupas telece ili svinske snicle posoljene i malo pobiberene.
Uvaljas ih u brasno i isprzis na ulju sa obe strane da porumene.Kad su gotove izvdis ih i stavis na salvetud a se ocede.
U to isto ulje gde se przile dodas jednu glavicu vecu crnog luka seckanog,kad se malo proprzi,dodas kasiku ravnu brasna,i nalijes vode.
To se malo krcka sa tim dodas vrlo malo belog vina,kao one casice za rakiju.Kad se lepo ukrckalo ubacis pecene snicle,seckan beli luk i persun i krckas jos pet minuta.Sos ne treba da bude gust nego kao na slici sto sam postavila.

A kod mene danas paprika,crni luk,prokelj,brokoli,grasak i biftek

: makica 265 - 2. decembar 2008 19:18:04(UTC)
ups velike slike....ispravicu...

: makica 265 - 2. decembar 2008 19:16:13(UTC)
Danas sam kuvala boraniju bez mesa,krompir salatu sa zucenicom i pekla domaci hleb.

Photobucket

Photobucket

: makica 265 - 2. decembar 2008 19:04:20(UTC)
Caos zenske!!!Evo i ja konacno da se vratim na ovu temu!!! :> :> :>

Evo malo slicica i od nas.
Prije neki dan imali smo pecenu pastrmku i krompir .Malo mi se raspala ribica :>

Photobucket

i salatu

Photobucket

: ummi-emina - 2. decembar 2008 17:42:07(UTC)
Hvala ti Ella zagrljaj

: kikica - 2. decembar 2008 17:34:42(UTC)
Ella opet sareno i prelepo kod tebe, prste da polizes nema sta :)

Wish draga ja sam ga prvo pekla u alu foliji pola sata pa sam posle skinula foliju i pekla jos 20-30min da porumeni.
Mozda zbog toga nije pukao ?

: Wish - 2. decembar 2008 17:13:58(UTC)
Kikice ti si moj covek ..napravila si moj omiljeni rolat sa jajima ..mmmmm svaka cast .prelopo izgleda meni se ponekad zna malo raspadati kada ga seckam ..a ono za slaninicu ..dala si mi ideju da pravim tako umotanu slaninicu sa pilecom dzigericom i sve zajedno sa krompirom u rerni .

Komso kuvas svaka cast ..a one tvoje rolate cu jednom doci da probam :)

Ela lep ti je kolac ..lepo si sve izdekorisala

: Ella - 2. decembar 2008 16:42:38(UTC)

Hvala Emina. Ja tek ad vidim da se na slikama kolac ne vidi kakav je :(. Jeste u pravu si, dole je patispanja. Obicno uvek tako pravim vocne kolace, kao onaj tradicionalni kolac sa visnjama (znaci patispanj+visnje odozgo). Tako sam i sad ispekla patispanj pa na pola vremena pecenja, dok je malo narasla, pobacala odozgo crveno voce i malo posecerila pri kraju. Jako je jednostavan a ukusan kolac.

: ummi-emina - 2. decembar 2008 15:58:20(UTC)
Joj Ella,a ja nacisto odlepim svaki put kad vidim sta ti sve pravis od ovog crvenog voca,kojeg volim nenormalno.Jel stavis obicnu patispanju pa odozgo poredjas voce,ili imas neki poseban recept za ovaj kolac? Pisi,ako te ne mrzi. icon_wink

: Ella - 2. decembar 2008 15:45:49(UTC)

Jao zene, sta radite mi to?!!! buljavko sok sok   Nacisto cu da odlepim kako je sve tako lepo!!!!!

Evo naseg rucka danas.... sitni krompiric i piletina u chili sosu sa paradajzom.

pravila sam kolac od crvenog voca (borovnice, ribizle, maline, kupine)

a od ostatka tog istog voca, napravila sam vocni koktel... koji je mmmm...

: kikica - 2. decembar 2008 11:03:40(UTC)
Moze jedno parce ovih predivnih vafli-ja :)

: sakicar - 2. decembar 2008 10:53:21(UTC)
Vafli sa kremom, slagom i prelivom

: j210 - 2. decembar 2008 10:12:35(UTC)

[/QUOTE]
Da li je ovo postan preliv-pošto vidim da su svi specijaliteti koje si pravila posni i gde može da se kupi

: leptiric - 2. decembar 2008 4:53:00(UTC)
Kikice ,super izgleda kolac sa eurokremom,nadam se da je i ukusan.

: rainbow - 2. decembar 2008 2:06:37(UTC)

Evo recepta za krempitu sa serbiana:

Krempita 4

Recept je isproban i odličnog je ukusa!

Sastojci za više od 10 porcija
KORE:
6 žumanaca
2 cela jajeta
6 kašika šećera
6 kašika ulja
6 kašika brašna

FIL:
6 belanaca
19 kašika šećera
4 pudinga od vanile
1 l vode

Priprema
Umutite 6 žumanaca i dva cela jajeta sa 6 kašika šećera.
U to dodati 6 kašika ulja i 6 kašika brašna. Od ove mase ispeći dve tanje korice.

Skuvati u jednom litru vode 4 pudinga od vanile. Dobro umutiti 6 belanaca sa 19 kašika šećera pa kad je puding kuvan, sipati vreo u belanca i mešati mikserom.

Ovaj fil preliti preko jedne kore, a drugu staviti odozgo.
Kolač staviti u frižider da se ohladi.
PRIJATNO

: kikica - 2. decembar 2008 2:00:49(UTC)
Pravila sam i Ivin kolac sa euroblokom, ispao je predivan. Cak sam uspela samo da slikam
kada sam ga spremila. Posle kako sm ga sekla tako je nestajao :)
Ja sam ga malo duze pekla pa sam ga malo presusila ali prelila sam ga sa 2dl mleka i bio je bas dobar :)

: kikica - 2. decembar 2008 1:52:18(UTC)
Joj, joj sta mi radite.........udjoh u monitor.....divne ste SVE :)

kod nas rolat od mlevenog mesa sa jajima

i snicle sa senfom u slaninici. Stavila sam i krompir pored pa je poprimio neku boju od slaninice.
Ivana se zali da joj slike ispadaju crvene a kod mene deluje da je zagorelo ali nije...bas je res kako treba i rumeno :)

: mrva - 2. decembar 2008 1:43:30(UTC)
Ivana ja onu stranicu za krempite kad otvorim kaze da neradi icon_cry

: iva-sabac - 2. decembar 2008 0:48:01(UTC)
Dragana pisi taj recept od posnog rolata-mmm dobro izgleda

: dragana024 - 2. decembar 2008 0:42:38(UTC)
Ivana hvala za recept, ove lovačke šnicle ti super izgledaju
Ella pogača ti je mmmmmm, kako je praviš?
E komšika ova tvoja slaninica me mami.....mmmmm
Bambina čupavci za svaku pohvalu bravo
Srcka ove tvoje pečurke izgledaju fenomenomenalno :) klanjam
Stanchi kao i uvek odlična :)

A sad malo ja da davim....
Posan rolat, tunjevina +krastavčići

Krompir salata sa prženim šaranom

Pečeni šaran sa pečurkama

Stancho hvala za ideju za prokelj, ja sam ga umešala sa gotovim prelivom lososa, ekstra je

: iva-sabac - 1. decembar 2008 23:00:03(UTC)
Zene necu nikog da izdvojim ali sve izgleda superiska-mmm,sto rece srcka prste da polizes

: Wish - 1. decembar 2008 22:51:30(UTC)
Danas sam vec poslala poruku pa mi nije htela otici ...Ceco dogovor je pao definitivno znas da volimo sve domace da jedemo a mogu misliti kad ti spremis mmmm a od pola kupusa ima podvarak da napravimo a salnjaci obavezno ..
Srcka rucak je super !!!!
Ella jer ti je ono silikonska tepsija sto si pekla pogacu???Hocu i ja da kupim to mi je zelja za kuglof ali ne znam nikog da je ima.

: Ella - 1. decembar 2008 20:05:07(UTC)
predivno izgleda Srcka... salata pogotovo! bravo bravo bravo

: Srcka - 1. decembar 2008 19:16:27(UTC)
A bre zene, sta mi to radite? Ja stvarno ne znam koja bolje kuva, najbolje ste, toliko lepih ruckica, prste da polizes...
Ella, apsolutno ista salata postoji sa paradajzom i mocarelom kod mm u clubu icon_razz Moracu i ja ovu tvoju gibu da isprobam, super ti je bila brzinska vecera, a davaj recept za pogacu, ja jedino ne znam da mesim ali naucila bih icon_razz
Wish, sve bih ovo potamanila, svi vec znaju da volim slaninicu.
Balerina, extra izgledaju cupavci.
Stancha, ove tvoje makarone, mmmm, pa jos 4 vrste sira, mmmm.
Ivana, super su ti ispale sne nokle, zaboravila sam da ti kazem a ove lovacke izgledaju sjajno i ovaj sos, mmmmmm.
Inace, ove Francuskinje stalno jedu avokado icon_wink i sireve icon_wink

Ja spremala pecurke sa malo dimljene piletine i belim lukom

I zelenu salatu sa rotkvicama

: ceca-ns - 1. decembar 2008 19:03:06(UTC)
uh a ja ponesem jednu glavicu kiselog kupusa.... pa udri.... i jos cu da umesim salarice sa pekmezom od sljiva.... nek ima svega.... pa ko voli nek izvoli.....

: Ella - 1. decembar 2008 18:59:38(UTC)

Ja sam sinoc pravila kao hleb-pogacu od polucrnog brasna. Jako je ukusna bila i mekana uz malo putera koji se topi mmm :)

Danas za rucak piletina sa krompiricem, sirom i avokadom.

za dezert koktel; vocna salata... svo moguce voce :)

: Wish - 1. decembar 2008 18:36:11(UTC)
Ceco nema problema toga uvek ima kod mene ..nece da zafali ..ali moracu uz to fanke da ispecem pa sa pekmezom od kasija ...kao desert .a juce sam ih pravila a nisam ti prijavila poguzi E da znas treba mi nesto malo jace da mi se povrati snaga ..a zimi ja volem slaninicu pa to ti je ..vojvodjanski nema sta

: ceca-ns - 1. decembar 2008 18:23:48(UTC)
jooooj Wish,sestro mila,sta mi radis....mmmmm...ovo je LEK!!!!!!! Kad budem dolazila kod tebe hocu da mi spremis ovo.....kakve lignje,dagnje i ostale papazjanije....ovo volemmm...zna se sta vole vojvodjani....a tek LUKAC salata....uhhhhh....hej hej vojvodino volimo te miiii..... :-*
RUCAK JE BOMBA,SVAKA CAST!!!!!!!

: Wish - 1. decembar 2008 18:13:26(UTC)
Kod mene danas mrsno krompiri,kobasica i slanina peceni u rerni,paradajz supica i crni luk kao salata srbenda

[img=http://img513.imageshack.us/img513/9602/slika102bf6.jpg]
[img=http://img513.imageshack.us/img513/slika102bf6.jpg/1/w512.png]

[img=http://img525.imageshack.us/img525/1549/slika105mn1.jpg]
[img=http://img525.imageshack.us/img525/slika105mn1.jpg/1/w480.png]

[img=http://img171.imageshack.us/img171/8908/slika106rg0.jpg]
[img=http://img171.imageshack.us/img171/slika106rg0.jpg/1/w240.png]

Balerina mmm cupavci davno sam ih pravila mm ne voli kokos,Snacha onaj preliv 4 vrste sire je C ?? A kuvarice meso vam izgleda fantasticno

caos

Ivana Lukina mama davaj recept za lovacke snicle ... :) :) :) ja ih pravim ali drugacije a nesto mi se cini da su tvoje bolje..hvala

: ceca-ns - 1. decembar 2008 18:07:40(UTC)
mmm stancha,mnogo dobar sos os 4 vrste sira,i ja ga cesto kupim "C" i skuvam,uz testeninu je mmmmmm........

: Ivana-Lukina mama - 1. decembar 2008 16:57:07(UTC)
Dragana024,ostala sam duzna za ruza gibanicu kako je ja zovem.

Fil mozes praviti onakakav kakav ti pravis za gibanicu,a ja uvek stavim 4-5 jaja,prasak za pecivo,sir,malo ulja,malo obicnog mleka i malo kiselog.Pakovanje kora.

Uzmes odvajas po dve kore.Stavis prvu na radnu povrsinu,namazes je filom,zatim stavis drugu preko nje i nju premazes,uvijes u rolat i posle taj rolat u ruzu.I tako redom dok se kore ne potrose,redjas ruza do ruze u plehu.Ja ovaj put nisam imala papir za pecenje,ponestalo mi,pa sam samo podmazala pleh,ali posto hoce malo fil iz njih da curi najbolje je pecenje na papiru.I kad poredjas sve ruzice odozgo svaku premazes sa malo fila.I peces kao i gibanicu.

Ella,mm bifteci sa belim lukom :)

Balerina,cupavci njami ,njami super izgledaju na slici :)

Stancha,supet ti je sutlijas,eto dala si i meni ideju da dekorisem plazmom :)

Danas kod mene:

Lovacke telece snicle(nisam ih pravila 100god) krompirici i avokado :)

: stancha - 1. decembar 2008 15:59:28(UTC)
Danas-testenina u sosu od 4 vrste sira
Photobucket
i Ivanin sutlijas sa pudingom(malo ga "obogatila" mlevenom plazmom),sto se mene tice,ja vise necu ni da pravim obicni sutlijas icon_lol Hvala za odlican recept.
Photobucket

: Wish - 30. novembar 2008 21:57:09(UTC)
Citat:
ceca-ns - 30/11/2008 17:03

Citat:
Wish - 30/11/2008 14:03

Ja obozavam krempite ali ih nikad nisam pravila..hocu i ja recept ...Sta ste kuvale danas???Ja sta bi drugo nedeljom nego po zelji mm pitu sa krompirom i odgore prelijem sa kajmakom srbenda

Wish pa sto to nisi prijavila jutros,pa da dodjem na pitu da ne kuvam ovako bolesna rucak!!!!! Jest da bi ti donela i koji viruscic ali nece nista da ti bude!!!!!
Cim ozdravim pravim ti MOJU krempitu i dolaziiiiiis.........

MORACEMO CECO JEDNU RAZMENU:) :) :) :)

: Balerina - 30. novembar 2008 20:57:04(UTC)
Hvala Ivana za recept...Nasla sam na sajtu kao sto
ti rece nista komplikovna. Ovih dana pravim...
Ellin biftek me bas mami mmmmmm....

Ja nisma nista danas spremala za rucak
jel sam sam, ali sam pravila cupavce...

Photobucket

: ceca-ns - 30. novembar 2008 19:03:57(UTC)
Citat:
Wish - 30/11/2008 14:03

Ja obozavam krempite ali ih nikad nisam pravila..hocu i ja recept ...Sta ste kuvale danas???Ja sta bi drugo nedeljom nego po zelji mm pitu sa krompirom i odgore prelijem sa kajmakom srbenda

Wish pa sto to nisi prijavila jutros,pa da dodjem na pitu da ne kuvam ovako bolesna rucak!!!!! Jest da bi ti donela i koji viruscic ali nece nista da ti bude!!!!!
Cim ozdravim pravim ti MOJU krempitu i dolaziiiiiis.........

: Ella - 30. novembar 2008 18:54:39(UTC)

Mi sinoc imali goste, pa smo napravili brzinsku veceru... Moja poznata giba haha, meso (pljeskavice i bifteci sa belim lukom) i paradjz salata sa mozarelom.

za dezert je bila kupovna torta od jagoda (nije bilo potrebe da slikam, ali je bila mmmm savrsena :) )

: Ivana-Lukina mama - 30. novembar 2008 18:09:56(UTC)
http://www6.serbiancafe.com/kuvar/7/3136/Krempita

Evo iznad linka,recept sa serbiancafe,krempita pod rednim brojem cetiri,ja tu pravim,odlicna je i nije preslatka.

Ako vam niesto nije jasno,pitajte objasnicu,samo sam ovaj put cekala fil da se poptuno ohladi,tj. stavila sam ga na terasu prekrila folijom i za pola sata je bas bio cvrst od hladnoce :> i nafilovala preko jedne kore i poklopila drugom.

Kore pecite na papiru za pecenje i masu rasporedite vrlo tanko i jednako svuda.Predhodno zagrejana rerna na 200c i nikakve druge filozofije nema :)

: Wish - 30. novembar 2008 16:03:03(UTC)

: Balerina - 30. novembar 2008 15:23:14(UTC)
Joj Ivancice evo ja se salzem sa Mrvom da ti nama
potanko objasnis kako da spremimo ove
FENOMENALNE krempite i da nam recept napises...

Kada nadjes malo vremena setina se hvala icon_lol

: stancha - 30. novembar 2008 13:44:36(UTC)
Draganche nateraces me na kraju da probam ove lignje,verujem ti na rec da su dobre ;]
Iva,sto ja volim pitu krompirusu zaljubljen

: iva-sabac - 30. novembar 2008 12:21:40(UTC)
Juce kod mene posna pita sa krompirom,posne spagete sa krompirom,tunjevinom i pecurkama i gibanica po Ellinom receptu

: mrva - 30. novembar 2008 1:17:03(UTC)
Ivana de mi nauci da pravim krempitu moja nikad ne ispadne takva haman da imam pogresan recepet... De mi fino objasni step by step kako dodjes do takve krempite icon_cry icon_cry

: dragana024 - 29. novembar 2008 20:26:17(UTC)
Sandrolina svaka čast na objašnjenju i slikama klanjam i jedan veliki :-*
Evo odmah ima da zapišem....

A sad naš ručak od danas, panirane lignje i krompir salata (ideju za lignje sam ukrala od kikice :) )
Stancho ove lignje su izvrsne, mnogo bolje nego oni kolutići i sl. mmmmmmm

: Sandrolina - 29. novembar 2008 18:29:43(UTC)
Hvala vam puno drage moje... rastem kao kvasac.. Dragana evo ga recept..
SUNCOKRET POGACA

800 grama brasna
1 paketic svezeg kvasca
1 deci ulja
2 cela jajeta i jedno belance ( zumance cuvas za premazivanje pogace )
400ml mlakog mleka
Pakovanje margarina

Paketic kvasca stavis u solju mlakog mleka( 2 deci ) i dodas jednu kasicicu secera i jednu kasicicu brasna. Cekas da naraste.
kad naraste pomesas sve to, brasno, jaja, mleko i kvasac.
Mesis testo dok ne prestane da se lepi za prste. Ostavi da se testo malo nadigne. Mozda pola sata najvise.
Odvojis 5 jufkica i od svih pet odvojis jos o malo za 6 koja je manja od ostalih. To je jufkica za sredinu.
Razvuces jufkicu velicine serpe gde ces peci pogacu i premazes margarnom.
Onda stavis preko drugu razvucenu jufkicu i nju premazes margarinom i tako sve dok ne stavis 5 razvucenu jufkicu ali nju ne premazujes.
Onda seces testo od sredine pa do ivice pogace ali ne skroz do kraja. Evo slike

Onda iz sredine uhvati jedan deo i preklopi ga do kraja. Nadm se da objasnjavam dobro. Oprostite ako me ne razumete ali ja sam tek skoro pocela da kuvam tako da.. :(
Preklopljene delove premazes zumancetom i pospes susamom. U sredinu stavis 6 manju jufkicu i nju skroz pospi susamom. Onda sam jos jednom ostavila pogacu da malo krene, ali je kod mene u kujni toplo pa je ona krenula da raste odmah tako da sam je posle 15 minuta stavila da se pece.
MMMMmmm opet mi se jede..
Evo kako izgleda nepecena

Mozda zvuci komplikovano ali ja sam je brzo napravila, a tek vi iskusne domacice ima da bude gotova za tili cas... Uzivajte!!

: iva-sabac - 29. novembar 2008 16:53:07(UTC)
Kikice ti to mene mamis zato sto postim :) :) :)

: dragana024 - 29. novembar 2008 12:00:10(UTC)
Kikice, Ella, Stancho, Ivana, Ivo, Sandrolina bravo bravo bravo bravo

Ivana ajd pojasni malo kako ide ova ruža gibanica:)
Sandrolina pogača ti izgleda savršeno, piši recept:)

: kikica - 29. novembar 2008 11:59:05(UTC)

Jaoj kako volim da dolazim na ovu temu bravo bravo bravo

Kod Elle uvek mozemo videti lepe sarene tanjirice i jos lepse sarenilo na njima icon_razz zagrljaj

E Stancha ja bi malo onog brokolija, volim da ga jedem ali me ponekad mrzi da spremam samo za mene jer mm to ne voli da jede :(

E Ivanice, Ivanice ubi me u pojam sa ovom picom uzid , mislim da bi za 5 minuta nestala bravo , da i gibanica takodje a i krempita mmmmmmmmmmmmm.....

Sandrolina pogaca je icon_eek   PREDIVNA a ne sumnjam ni za ukus:-*

Iva bravo bravo ...samo da ti kazem da danas pravim onaj tvoj kolac, postavljam veceras slike :)

: stancha - 29. novembar 2008 10:56:26(UTC)
Bravo,bravo Sandrolina bravo
Imam recept za tu suncokret pogacu,i stvarno je preukusna,mekana,super je,ali dugo je nisam pravila.

: Sandrolina - 29. novembar 2008 2:53:13(UTC)
Drage moje toliko dugo vas pratim i divim vam se.. ali nikada do sada nisam napravila nista cime bih se pohvalila.. do sada..
Moja prva pogaca!!!! Bula je divna i ukusna i topila se kao med u ustima.. mmmm

SUNCOKRET POGACA - Recept moje mame :)

: iva-sabac - 29. novembar 2008 2:14:31(UTC)
Stancha,Ella,Ivana bravo bravo bravo .a ta tvoja Ivana krempita mami :) -a ja postim :(

Mojima danas gulas i corbica pileca-to nisam slikala...a meni intergalni pirinac sa sampinjonima i kromirpom i raznim zacinima i posna supica-doduse iz kesice :)

Slike su mi malo losije jer je slikano sa telefonom...pirinac kad su moji videli dugo su ga gledali dali da probaju ili ne i kad probase ode skoro sve :)

: Ivana-Lukina mama - 29. novembar 2008 0:10:49(UTC)
Devojke izvinite na ogromnim slikama:( nesto me opasno net zeza,videcu sa mirche da popravim,jer ja ne mogu proslo je 30 minuta od postavljanja...

: stancha - 29. novembar 2008 0:07:22(UTC)
U sto bi mi legla ova krempita u ove sitne sate,njam.
Sampinjone klasicno proprzis na ulju,posolis,pobiberis i pred kraj dolijes malo belog vina i to je to,ukrckas da ispari vino.

: Ella - 28. novembar 2008 23:42:32(UTC)

Stancha, prelepo izgleda, jako ukusno bravo

Ivanaaaaaaa.... jao kakva ti je pizza... iskreno nikad lepsu u zivotu nisam videla, a kakav je ukus mogu o tome samo da sanjam :( I krempita izgleda extra! Divnooo klanjam

: Ivana-Lukina mama - 28. novembar 2008 23:33:32(UTC)
Ella,zdravo i savrseno kao i uvek:)

Stancha,mmm sampinjoni u belom vinu ,pojasni molim te :)

Kod nas se rucalo ovih dana:

Makarone sa dinstanim lukom,sampinjonima i bosiljkom

Pirinac odozgo je stabljike celera,cufte,sargarepa secena na krupno,krompir i grasak

Srckine sne-nokle

Pizza

Ruza gibanica

I krempita( Ella,kad dodjes ovde poslacu ti paketic krempite i cupavaca :-*)

: simona78 - 28. novembar 2008 21:44:33(UTC)
Super ste sve!!!

Ella, moja mama uvijek dodaje jaje u pire, naravno sa malo putera i mlijeka. Ja, doduse, ne, uvijek se plasim zivih jaja i ne koristim ih tako, osim kad bas mora icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol Sa rendanim trapistom nijesam probala.

: stancha - 28. novembar 2008 21:33:45(UTC)
Opet ste zablistale,sve do jedne bravo
Ja za danas laganicu-pohovani brokoli,sampinjoni dinstani u belom vinu,i prokelj u majonezu(ostalo mi kuvanog od juce,probala da ga pomesam sa majonezom i super je.
Photobucket

: Ella - 28. novembar 2008 20:54:57(UTC)

Srcka, Dragaa, Kikice bravo bravo bravo   extra!!! Kao i uvek!

Ivana, stavi sliku krempite pa da se odmah ubijem sto nisam blize :(

Kod nas za rucak juce i danas je bilo sledce. Juce; pljeskavica sa krompirom i zelenom salatim. Danas teletina u sosu od sampinjona, pire krompir i opet zelena salata :) A za dezert samo voce: kupine i maline.

P.S. ono sto mogu da vam preporucim za pire krompir jeste: da stavite jedno zivo jaje i umitite (ja to sad ne smem, jer sam trudna), malo margarina, mleka i dodajte rendani trapist sir.. jako je ukusno sa sirom, m obozava tako, a taj recept nam je odkrila jedna kuvarica u jednom restoranu u Parizu.. skroz je drukciji ukus, dosta bolji icon_wink

: Ivana-Lukina mama - 28. novembar 2008 17:29:01(UTC)
Jaoj ja necu ni jednu da nabrajam,posle uvek nekog preskocim:(

Uglavnom sve le lepo i mastovito,i makarone,podvarak,kolaci,grasak,raznjici ma sve zaistasok

I ja sam bila vredna imam ruckice slikane,ali nesto ne mogu da prebacim slike,nikad me nije tako zezalo:( videcu veceras sa muzem u cemu je problem.

Sutra imam goste pa cu praviti krempitu,onda tikvice na meksicki nacin Tanjine,uuu ovo jelo me skroz odusevilo,malo meze i neke salatice i neka sarena corbica videcemo :)

Tanja,hvala na receptu,ala ima da te koristim samo tako za te tvoje testenine ima recepti samo da pljuste :-*

: Tanja&Katia - 28. novembar 2008 17:15:02(UTC)
Imala probleme juce da saljem poruke.

Uglavnom sve ste me odusevile!!!! I ova danasnja stranica me baca u sok

Ostala sam duzna Ivani i Stanchi duzna za pastu sa pasuljem. Vrlo je lako.
Ja cesce koristim pasulj iz konzerve, a ponekad ga i kuvam.
Uglavnom, ubacim pasulj,dolijem i malo vode, i nekoliko cherry paradajza, i u isto vreme ubacim i pastu. Kada tecnost ispari, ne sasvim nego da bude onako kremasto, gotovo je!!!

: kikica - 28. novembar 2008 15:43:44(UTC)
i podvarak

: kikica - 28. novembar 2008 15:35:18(UTC)
kod nas juce
supica

salatica

: dragana024 - 28. novembar 2008 12:45:53(UTC)
Uh Srcka super ti izgleda ova testenina bravo

Evo našeg ručka od juče, grašak sa piletinom

A od danas i ja postim.... tako da ivo davaj ideje :)

: iva-sabac - 28. novembar 2008 3:05:00(UTC)
Kikice as tako sam i ja uradila kao sto je Dragana napisala

Jecco,dragana,kikice,stacha,srcka- bravo
od sutra postim pa mi voda ide na usta od tih vasih jela :) :) :)

Ja danas nisam nista kuvala posto smo rodjendan i krstenje pravili u restoranu

: Srcka - 27. novembar 2008 22:27:26(UTC)
Kikice, odlicno izgleda lignja a ovaj rolat je slican mom.
Dragana, prokelj je divan, vidi se, moram i ja da probam taj cuveni Mayyin prokelj, nego Mayyo gde si ti?
Stancha, jel ostalo jos malo te tvoje slaninice? icon_lol Raznjic je bas po mom ukusu.

Ja juce spremala testeninu sa brokolijem, kukuruzom i mladim sirom

: dragana024 - 27. novembar 2008 17:56:33(UTC)
Da, da
Zaboravih malopre da napišem :) icon_surprised ops:

: kikica - 27. novembar 2008 17:48:49(UTC)
Da li si stavila ceo margarin od 250gr?

: kikica - 27. novembar 2008 17:47:28(UTC)
Ma nemam zamerke Draganice- hvala na instrukcijama :)

: dragana024 - 27. novembar 2008 17:40:51(UTC)
Kikice sve je superiška bravo
Stancho bre ovi tvoji ražnjići su ekstra bravo

Kikice taj kolač sam ja pravila tako da sam otopila ćokoladu i margarin i pustila da se malo prohladi. Jaja sam umutila sa šećerom pa dodala brašno i prašak za p. i onda čokoladu sa margarinom. Ispali su super :)
Nek napiše Iva kako je ona, možda je bolji način neznam

: kikica - 27. novembar 2008 16:06:54(UTC)
Hajde mala pomoc...:)
Svidja mi se kolac sa euroblokom, ali nisam provalila koliko maslaca se stavlja - mislim na grame i da li se umute jaja, pa dodate secer i umutite, pa brasno.....a cokoladu i maslac istopite ili.....
Hajde ili Iva ili Dragana ili neko ko kapira :)

: stancha - 27. novembar 2008 14:52:33(UTC)
Super!Znam tu ribarnicu-ja sam inace na Bulevaru.A raznjice sam pekla ovaj put u rerni,a kad odemo kod mm-ovih onda ih pecemo na rostilju.

: kikica - 27. novembar 2008 14:45:08(UTC)
Stancha kako interesantno izgleda tanjir i primamljivo :). Gde ih peces- u rerni ili ....?
A sto se tice paniranih lignji sa sirom...kupujem ih gotove. Imas na Bulevarskoj pijaci u novoj ribarnici odmah kod semofora a imas i na Tvrdjavskoj pijaci.
Ukusne su, zacinjene taman koliko treba.

: stancha - 27. novembar 2008 12:59:43(UTC)
Jao koliko super recepata-ova tema je-DA POLUDIS!
Francuskinje me ubise u pojam sa njihovim sirevima,obozavam ih u bilo kom obliku zaljubljen Ivana,super ti je piletina sa zelenim punjenjem,pa supica sa spanacem,mmm.
Srckin rolat sa eurokremom mi deluje jako fino.
Draganche i Bojanche blistaju kao i uvek bravo bravo bravo
Tanja,odusevila me testenina sa pasuljem,ajd nam malo pojasni recept,pliz.
Kikice,je l' ove panirane lignje kupis gotove?Kolacici su ti super,i ovi a i oni na drugoj temi.
Jao,nadam se da nisam nekog ispustila,ima vas mnogo,ko ce sve popamtiti.
Jedan specijalan pozdrav za Jeccu koja nam se prikljucila na temu caos
A gde li nam je Mayya hmm

Ja za danas vec spremila rucak(dok mi deca spavkaju-natenane)-pileci raznjiciicon_razz iletina umotana u slaninicu(Srcka,skokni dok nisu nestali icon_wink ),sampinjoni,prokelj i malo se igrala sa senfom-kad ono ispade bas fancy sarica smizlica Evo,da vidite

Photobucket

: kikica - 27. novembar 2008 10:59:34(UTC)
200 ml vode
1/2 kg šećera
3 kašike kakaa
10 kidy čokoladica
1 margarin
550 gr keksa
Šećer staviti u vodu da se istopi.Dodati margarin isto da se istopi i kakao i sačekati da počne da vri. Skloniti na stranu i u to staviti mleveni keks i dobro promešati.
Uzeti kesu i poprskati sa vodom. Staviti jednu polovinu i na drugu kesu drugu polovinu. Oklagijom se razvuče,toliko da stanu 5 kidy čokoladica

Ja uglavnom pravim pola mere samo za jedan rolat, jer je puno 2 rolata. Kupujem razlicite kidy cokoladice tako da bude malo saren.
Bas se brzo pravi a predivan je.

: Dorothy - 27. novembar 2008 10:43:28(UTC)

Moj jučerašnji post je nestao galamdzija

Uglavnom, bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam   za sve, ne znam šta je bolje, odnosno šta bi pre probala od ovih vaših jela i kolača!

Ja spremam za nedelju veliki ručak, za godišnjicu, sve ću slikati da vidite kako je bilo icon_wink icon_lol  

: j210 - 27. novembar 2008 10:20:11(UTC)
Da li možeš da napišeš recept za onaj crno beli rolat ili šta je već ali ne sa kokosom nego onaj drugi?

: kikica - 27. novembar 2008 2:30:50(UTC)
Pravila sam i neke kolace pre nekoliko dana tetki da pomognem za slavu, ali to cu da postavim na temi kolaci.

: kikica - 27. novembar 2008 2:28:39(UTC)
I naravno i konacno napravih i ja cupavce i jos neki rolat sa kidi cokoladicama :)

: kikica - 27. novembar 2008 2:26:36(UTC)
Joj drage moje sve ste divne bez izuzetka :)

Ovih dana nesto nisam slikala, ali zato danas jesam.
Danas na repertoaru supica, bareni krompir, cvekla i panirana lignja sa sirom.
Ne znam zasto ali nesto mi na slici ispade da mi je lignja izgorela ali nije....verujte mi na rec :)

: Ivana-Lukina mama - 27. novembar 2008 0:25:47(UTC)
Draganasok sta mi radis,a tako mi se sve rucka :(

bravo kao i uvek za tebe,prava si vrednica i domacica :-*

: dragana024 - 26. novembar 2008 23:47:47(UTC)

Žene svaka vam čast, odlične ste bravo bravo bravo

Evo malo i naših slikica...

Brokoli, karfiol i šampinjoni sa sirom

Prokelj na mayyin način, mmmmm

Buranija na moj način :)

Euroblok kolač po receptu ive šabac, mmmm

: Srcka - 26. novembar 2008 19:57:37(UTC)
Tanja, jao bre ove tvoje paste, divno izgleda i jako je izgleda ukusno.
Jecco, uh sto su ukusne ove tvoje makaronice, a tek slaninica, mmmmmmmm Jel vidis kako si divna kuvarica?
Evo i recept za sne nokle

6 jaja
secer
litar mleka
vanilin secer
1 kasika griza

Priprema:

6 belanaca umutiti u cvrest sneg.
Staviti litar mleka sa 2 kasike secera da provri.
Vaditi nokle kasikom i stavljati ih u kipuce mleko da se malo skuvaju.Sa jedne i sa druge strane.
Kad su gotove redjati ih u odgovarajucu ciniju.
Umutiti 6 zumanaca,6 kasika secera 2 vanilin secera i kasiku griza, polako sipati u vrelo mleko, mesajuci da se ne bi napravile grudvice.Vratiti na vatru i mesati jos jedno 10 min.
Kad je gotovo sipati u ciniju sa nokama,i gotovo.Servirati u cinijice i jesti kad se ohladi.

: Jecca - 26. novembar 2008 19:03:07(UTC)
Coooooooooooveceeeeeeeeeeeeeeee SNE-NOKLE!!! Ej pa ja to nikad nisam napravila, a obozavala sam jesti kad sam bila mala!!! Davaj recept o'ma!!!!
Evo tebi Srcka makaronice sa slaninicom :)

A juce mi je kulturno ckrao foto-aparat tako da od mene tek pocele slicice, sad nema do daljnjeg!

Uzgred, ova jela vasa lepo "zvuce" mmmmm mirisuuuuu!

: Ivana-Lukina mama - 26. novembar 2008 11:54:20(UTC)
Bojana bravo

Srcka,pizza mmm bas cu je i ja danas praviti :)

Tanja,kako sad testenina sa pasuljem? :)

A ove meksicke tikvice su jako ukusne,mm se sinoc odusevio stvarno,ali ja imam problem sa paratom pa ispadaju bas lose,nekako crvenkaste slike:(

: iva-sabac - 26. novembar 2008 1:32:20(UTC)
Srcka-ta pica mmm,Tanja- bravo

: Tanja&Katia - 25. novembar 2008 22:24:49(UTC)
Ivana ona piletina sa boranijom me je stvarno bacila u sok
Jesi videla kako su one tikvice ukusne, a vrlo lako i brzo se spremaju.
Bojana, pecurke bi uvek mogli da jedemo (sto ste i vi primetile icon_lol )

Jecco hvala ti za recept, moram da ga probam jer vrlo mi primamljivo izgleda.
Srcka, evo nas za 10 minuta, jel moze?? icon_wink

Ja danas spremala pastu sa pasuljem

: Srcka - 25. novembar 2008 20:14:29(UTC)
Ivana, odlicna si domacica i ovaj Tanjin recept u tvojoj radinosti izgleda jako ukusno.
Bojana, i ti si domacica i po i obozavam tvoje ruckoje a narocito bi ti se obradovao mm jer uvek imas meso, hihi
Jecco, ja bih rado na tvoje makaronice sa slanicom, joj sto je ja volim, mmm
Ella, odlican ti je ovaj tiramisu, za prvi put extra izgleda, mogu da zamislim kako ce sledeci put da ispadne.
Jaoj, i ja obozavam sireve kao i Eva a vi Francuzi ste neprekosnoveni sto se toga tice, zavidim vam na takvoj ponudi.

Ko je za pizzu?

A za stare dobre sne-nokle?

: Jecca - 25. novembar 2008 18:05:27(UTC)
E sto mi se ne da da budem na forumu pa eto!!! I uspeh! Raspametim se svaki put kad dodjem ovde od vasih ideja!
Eh Srcka ja sam takva ili u drustvu ili Nikako!!! A izgleda da stizu dobre vesti, moj muz je konacno poceo da govori "gladan sam" i "ima li sta da se jede". Tako da bar veceru spremim. A za rucak samo Nini, eventualno i meni nesto malo, mada odkako jedem samo iza nje, linija mi je super :) icon_lol

Tanja ostala sam ti duzna recept za Tartatan. To je vrlo prosto a lepo!
Podmazi pleh puterom onako posteno zamasti, pospi smedji secer da pokrije dno, on je manje sladak od belog secera tako da to nece biti preslatko, onda poredjas kriske jabuke i odozgo pokrijes lisnatim testom. Kupis ga kao i ja u prodavnici da se ne maltretiras oko toga. E sad ja ga kupim vec rasklagijanog, tankog, a ti ono onako visoko sto prodaju zaledjeno, odledi i rasklagijaj tanko. 3 mm. I to se pece na 200 stepeni u zavisnosti od kolicine, ja pravim mali pleh pa to bude za 10 min gotovo. Gledaj kad porumeni kora. Onda kad vadis parcad, izvrnes na tanjir i zalijes sirupom koji se napravio od secera, soka jabuka i putera. Naravno moze i cimeta malo da se stavi!

Sinoc sam pravila za veceru makarone sa przenom slaninicom i pavlakom i obecala da cu da donesem iz Srbije prave slanine! Ovo sto nam ovde nude ni videlo taj miris i ukus!

Danas skuvala junecu supicu. Loncina za 5 dana icon_lol

Ivana najvise ti zavidim sto imas ko da jede tvoje uglavnom zdrave obroke. Moj dragi bezi od svega sto je povrce sem graska i pasulja! Znaci haos!!!!

Stancha ima super recepte, Srcka naravno , Dragana.... Sve vas kradem po malo!

: Nemanjina mama - 25. novembar 2008 16:51:13(UTC)
Ivana, ovo rolovano pileće izgleda super, tako i ja slično pravim...
Ella, tvoj spanać kao i uvek, boli glava, fenomenalno.
Ma za sve ženske moje kuvarice bravo , prave majstorice.

Kod nas danas čorbica, i piletina u sosu od šampinjona, kukuruz....

: Ivana-Lukina mama - 25. novembar 2008 14:48:08(UTC)
Danas kod nas Tanjine tikvice na meksicki nacin,ODLICNE SU sok a ukus je boli glava mmm bas kako ja volim i jako socno jelo :)
I onaj dan vidoh od Elle salata od cvekle u kombinaciji sa brokolijem i lukom i to obozavam :)

: dragana024 - 24. novembar 2008 22:58:27(UTC)
Wow žene pa ovo je sve odlično bravo bravo bravo
Stvarno ste fantastične klanjam klanjam koliko samo ovde ima ideja, uh....

Ja sam malo zabušavala sa kuvanjem, Nikola je bio bolestan, zakačio neki virus.
Ali eto ozdravili smo pa vam se pridružujemo sutra icon_lol

: Ella - 24. novembar 2008 20:15:14(UTC)

Jao, meni se od svega najvise dopada LUKA!!! zaljubljen zaljubljen zaljubljen   Ko ce da gleda u tanjire, pored njega! Divan je!

Kod nas danas obican rucak; spanac sa belim lukom, jagnjetina, sampinjoni... A za dezert: krofne!

: iva-sabac - 24. novembar 2008 19:42:03(UTC)
Ivana kao i uvek super...inace obozavam da kupujem kuvare razne-jos malo postacu pravi kolekcionar tako da u njima pronalazim sve i svasta :)-samo bas nemam vremena da isprobavam svakakva jela...Inace Andjela bi mogla da se pridruzi Luki-obozava sireve
Jecco bravo

: Ivana-Lukina mama - 24. novembar 2008 16:08:43(UTC)
Nemanjina mama,od kad nisam jela govedju supu,dobro si me podsetila da je pravim ovih dana:)

Ella,giba narasla samo tako icon_wink ,a salatica izgleda neodoljivo,a ovo dole bi smazala dok kazes kekssok Tiramisu moram i ja da pravim,mm ga isto voli,a nisam ga 100 godina pravila :)

Srcka;socivo sa persunom i ja i Lule se rasturamo od njega,bas,bas ga volimo :) a i taj rolat ti izgleda mljac:)

Jecco,koh od griza svi volimo,pravicu ga prekosutra jer imam goste,vrlo lako i jednostavno,a preukusno :)

Iva,gde izvlacis te primamljive kolace ?

Kod mene danas.

Pileca corbica sa spanacem

Onda belo pilece meso,rolovano sa zacinima,sirom od herbe i spanacem,tu sam dodala i malo sapmpinjona,kao prilog boranija,kao salata avokado

Juce sam na pijaci kupila sireve,ovde se jedu posle rucka :)

Najveci obozavalac sireva,dnevno bi mogao ne znam ni ja koliko da pojede :)

I za dezert banana sa sirupom od crvenog voca i crna cokolada

: Srcka - 24. novembar 2008 15:39:22(UTC)
Eh Jecco imamo istu sudbinu, i ja nemam prilike da eksperimentisem zato sto mm se bavi tim poslom i tamo i rucka, ja se slepam pored njega a i nije mi smorno da samo kuvam i za mene, ovo socivo je bilo extra, jeste da nije nesto slika jer je corba i to sam juce prvi put spremala Evi pa reko' ajde da slikam.
Jecco, koh je super i ja sam ga skoro pravila.

Dorothy, evo linka za rolat, i ja spremam kao i Ella sa tih sajtova, odlicni su.

http://www.coolinarika.c...min-rolat-sa-eurokremom

Zacas se spremi i jako je ukusan, topi se, mmmmmmm

: Ella - 24. novembar 2008 14:54:17(UTC)

Hvala devojke. Ja nisam ljubitelj tiramisu, ali mm jeste, obozava ga :) Pa je ovo bilo zbg njega, a i imali smo goste taj dan. Prvi put sam ga napravila i dobro je ispalo, kazu momci :) Inace skoro sve recepte za kolace ja uzimam sa serbiancafea ili coolinarke. Ovaj za tiramisurecept je odlican i nasla sam ga na coolinarki, evo vam link pa probajte icon_wink

http://www.coolinarika.com/recept/708760

: Tanja&Katia - 24. novembar 2008 14:44:05(UTC)
Sjajne ste bravo
Stancha svaka cast, izgleda fantasticno!!!
Srcka obozavam sociva,sigurna sam da je vrlo ukusno...
Ella ove tvoje gibe...uffff...uvek mi krene voda na usta icon_razz
Jecco kakav ti je ovo dezertic?

: Dorothy - 24. novembar 2008 12:41:46(UTC)

bravo bravo bravo bravo bravo za sve vas!!!

Ella, napiši molim te kako se pravi tiramisu.

Srcka, recept za rolat sa eurokremom, plizzz. 

: Jecca - 24. novembar 2008 10:55:30(UTC)
Uh redovno vas pratim i kradem recepte! Mnogo volim sto imamo ovu temu! Ja ne kuvam mnogo jer moj dragi jede samo uvece i to retko, a rucak uvek negde u blizini posla, samo kad radi blizu kuce, onda je kuci na rucku. Tako da sam ja prilicno ocajna sto nemam prilike da kuvam i eksperimentisem mnogo, nema ko da jede, samo bacam! Al evo stize moja Nina, pa nama kuvam. A nama vikendom uglavnom!
Evo nasih poslednjih ruckica i dezertica!

govedji gulas sa kuvanim krompirom

za dezert Taratatan

Juce, svinjske snicle sa pirincem

i za dezert koh, orasi su samo dekoracija

: kikica - 24. novembar 2008 10:41:31(UTC)
E SVAKA VAM CAST DRAGE MOJE :)

: leptiric - 24. novembar 2008 2:36:57(UTC)
Ella napiši recept za Tiramisu. ;]

: iva-sabac - 24. novembar 2008 2:05:37(UTC)
Srcka mmm bravo

: rainbow - 23. novembar 2008 23:36:11(UTC)

Jao zeeeene sva cast klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

Da sam musko o'ma bih vas zenila zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Wish - 23. novembar 2008 23:11:05(UTC)

Ella molim te recept za Tiramisu!!! hvala

: Srcka - 23. novembar 2008 17:14:14(UTC)
Jao prave ste domacice, bravo za sve bravo

Ja danas spremala socivo sa lukom, sargarepom, bosiljkom i persunom

Za dezert rolat sa eurokremom, hmmmm ivo sto volimo krem icon_wink

: iva-sabac - 23. novembar 2008 15:50:27(UTC)
kolac sa euroblokom

7 jaja,10kasika secera,7kasika brasna,1kesica praska za pecivo,200gcok.za kuvanje,1 maslac,2table eurobloka.
Od brasna,secera,jaja,praska za pecivo,cokolede za kuvanje i maslaca umesiti testo.Peci ga u podmazanom plehu 15 minuta.Jos dok je vruc pospite rendanim euroblokom...i isecite ga kada se malo ohladi

: leptiric - 23. novembar 2008 4:17:33(UTC)
Iva
moze li recept za kolač sa eurokremom?

: iva-sabac - 23. novembar 2008 1:52:37(UTC)
bojana sve je super....mmm Ella obozavam tiramisu

Ja sam danas spremala prokelj-ponovo-obozavam ga,cufteta i supicu-i to nisam slikala,a veceras kolac sa euroblokom

: Ella - 22. novembar 2008 21:37:54(UTC)

Mene ovde dugo nije bilo.. I ja ne znam koga vise da prokomentarisem, jer meni su svi mnjam mnjam i svi ste bre super, svaka vam cast! bravo

Ja sam juce pravila gibanicu, a uz to je bilo malo cvekla-brokoli salate, malo raznog sira, posle za desert: tiramisu i sladoled sa malinama i kupinama.

: Maja-belgija - 22. novembar 2008 17:01:43(UTC)
ja mogu samo da vam kazem savrseno klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam
sve je prelepo a sigurno i ukusno bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

: Wish - 22. novembar 2008 16:52:01(UTC)
Auuuuu sta mi radite ..svaka cast uspeli ste da mi otvorite apetit :) :) :) :) posto sam zbog operacije u poslednje vreme imala gadjenje na hranu i slab apetit....NEMAM RECI ...SJAJNO JE SVE posebne pohvale za Stanchu Nemanjinu mamu i Angel-ovu pizzu a Draganu ne moram posebno da hvalim jer sve sto napravi i ja bi da jedem ...mmmmmmm ide mi voda na usta

: Nemanjina mama - 22. novembar 2008 16:23:49(UTC)
bravo žene, fenomenalno!!!
Svaka vam čast!

Kod nas goveđa supica,
krmenadle, varivo od pečuraka i pomfrit

: iva-sabac - 22. novembar 2008 15:53:26(UTC)
Stancha ovo izgleda predivno...a tortice mmmm

: iva-sabac - 22. novembar 2008 15:49:10(UTC)
Stancha ove tortice od palente izgledaju fenomenalno...mmmm

: Manana - 22. novembar 2008 14:54:11(UTC)
Stancha, bravo bravo   Ja sam odusevljena!

: stancha - 22. novembar 2008 10:15:37(UTC)
Ja sam juce pomagala ujni za slavu i napravila joj posni ordever.Mislila sam da sliku postavim u temi Slavska trpeza,ali ova tema je posecenija od te,pa evo ovde slike
Photobucket
A cega tu sve ima?Tortice od palente,rolat od palente,rolat od paprike sa tunjevinom,punjeni sampinjoni,posne pihtijice i pokoja maslinka.
A da,spremila sam i salaticu od pirinca i sampinjona,nisam slikala.
Evo ih tortice od palente izbliza,bas sam ponosna na njih smizlica
Photobucket

: Nadjina mama - 21. novembar 2008 22:03:15(UTC)
Sve je stvarno prelepo!
Angel, pizza izgleda fenomenalno, kako pravis testo za ovu pizzu, izgleda bas kao iz restorana! Svaka cast!

: Balerina - 21. novembar 2008 20:33:51(UTC)
Ivana bravo bravo bravo
Savrseno respekt respekt respekt

: leptiric - 21. novembar 2008 19:05:22(UTC)
bravo bas si Ivana sve lepo spremila za slavu.

: iva-sabac - 21. novembar 2008 18:59:53(UTC)
Angel pizza je super,Ivana sve izgleda prelepo a sigurno je jos lepse kad se jede mmm-ide mi voda na usta posebno od ovog lososa

: Ivana-Lukina mama - 21. novembar 2008 18:33:03(UTC)
Hvala Tanja:-*

Evo na brzinu :)

Kornifelks shisharke

250gr margarina
8 kasika meda
150gr crne cokolade za kuvanje
8 kasika plazme mlevene(moze i orasi)
200gr obicnog kornifleksa bez ikakvih dodataka

U dubljoj serpi rastopiti margarin isecen na kockice,8 kasika meda i 150gr.cokolade.Kad se lepo rastopi uz stalno mesanje,dodati 200gr kornifleksa i 8 kasika mlevene plazme.Lepo promesati sve da se masa lepo sjedini.Kad se malo prohladi, malom kasikom vaditi u papirne korpice i ostaviti da se stegne.Ja nisam u korpice lepse mi je ovako icon_wink

: Tanja&Katia - 21. novembar 2008 18:18:50(UTC)
Ivana, prava si domacica nema sta!!!! bravo
Ne znam koji je tanjir lepsi od kojeg zaista si sve jako lepo spremila!!!
A ovaj kolacic mi izgleda vrlo interesantno!!! Kad imas vremena sibni recept icon_wink

: Ivana-Lukina mama - 21. novembar 2008 18:04:33(UTC)
Tanja&Katia ,ja vec za vikend probam tvoje tikvice icon_wink

Iva, podvarak ti je superiska bravo

Mayyo,super je dzuvec sa batacima ja to cesto spremam :)

Angel bravo za pizzu!

Danas je slava pa sam spremala posno.Doduse nisam sve zavrsila,ali dok mi dete spava da vam pokazem jedan deo .Inace mi slavimo dve slave,ovu obelezimo i imamo manje gostiju nego za sv.Jovana.

Riblja corbica

Posni prebranac(izvinite slike se mnogo crvene nemam pojma zasto neznam )

Fileti lososa premazani ,,pesto bosiljkom,, odozgo kolutovi paradajza zapeceni u foliji,suseni paradajz,krastavci i limun(ispekla sam 20 fileta ali mi u ovm tanjirima staje po 4 ruganje )

Krompir salata

Paprike sa belim lukom

Ajvar,crne i zelene masline,krastavci i luk

Kornifleks shisharke sa plazmomicon_wink ako stignem napravicu i carevo oko

Trebam da napravim pitu sa sampinjonima i prazilukom,salatu sa kukuruzom i tunjevinom,i da spremim jos jednu vrstu ribeicon_wink
Ako stignem slikacu :)

: Angel - 21. novembar 2008 13:27:57(UTC)

Sve vam je divno,. bas izgleda jako ukusno!

Ja sam juce jela belo meso u senfu, sladak kupus, sargarepice, pecenu papriku i Ella sir.

Svojoj ljubavi sam napravila svinjski but, paniranu Mocarelu, pomfrit i naravno od salata pecenu papriku i kupus.

A za veceru se ruckala pizza. I da vam kazem da je pecnica za pizzu prava stvar!

: nacafaca - 21. novembar 2008 13:25:16(UTC)
Ja ove tikvice obavezno spremam sledece nedelje mnogo lepo izgledaju!!!!!!

: Tanja&Katia - 21. novembar 2008 12:35:35(UTC)
Mayyo bravo
Iva, podvarak ne pamtim kad sam jela i sad kad gledam tvoj tanjir.....mmmmmmm....

Evo kako ja spremam ovo jelo.
Izdinstam malu glavicu crnog luka, zajedno sa sitno seckanim tikvicama. Kad omeksa dodam origano. Zatim ubacim crveni pasulj(iz konzerve), pirinac i pire od paradajza. Sve zacinim vegetom i na tihoj vatri se krcka. Dolivam po malo vode da bi se pirinac skuvao. Malo pred kraj narendam kackavalja i promesam. Pre nego ubacim u rernu, narendam jos sira i prekrijem alu folijom i pecem oko 20 minuta.

: kikica - 21. novembar 2008 11:58:54(UTC)
Ja sam spremala cufte u sosu za dva dana jer mi je sezona na poslu pa ostajemo duze i ne stizem nista, a danas idem kod tetke na slavu :)
Da, spremala sam i neke kolace za tetku pa kada ih danas budem naseckala slikacu ih.

: kikica - 21. novembar 2008 11:49:43(UTC)

Uh bre ala ste vredne icon_eek

Nemanjina mama curetina je nesto sto ja obozavam :-*

Tanja eeeeeee pecurke.....ja sam ih jedno vreme toliko spremala da su mi se na kraju i omrzle :( , ali zato bih ovu pitu njami, njami...

Ivana ti bas nekako uvek znas da aranziras jelo pa majar to bilo i voce respekt

E Stancha pihtije su PREDIVNE, kako lepo izgledaju bravo bravo bravo

Mayya hajde recept za djuvec koji izgleda predivno a verujem da je i ukusno.zaljubljen

Ivo pohvale za tebe ali za tvog muza vise icon_wink ....samo neka nastavi

A na kraju....posle ovih silnih predivnih jela bas bi mi prijao Srckin koh ili Sakijev kolac za koji ocekujemo recept zvezda zvezda zvezda

: leptiric - 21. novembar 2008 1:43:33(UTC)
Bravo Ivo
Mayya
Tanja

: iva-sabac - 21. novembar 2008 1:30:48(UTC)
Tanja ovo super izgleda-moze recept...evo sta se jelo kod nas jelo juce i danas

butkica pecena

podvarak sa piletinom

slani palacinci zapeceni

slani palacinci

pita sa sirom-mm pravio veceras

: mayya - 21. novembar 2008 0:12:30(UTC)
Jao Tanja, kako to dobro izgleda. Nije ni cudo sto je tvoj muz pojeo toliko. Moze recept?
A i meni se jako dopadaju pihtijice. I ja bih recept?

Ivana, sampinjone sam punila slaninom i trapist sirom i zacinila persunom.
A exotik salata je od: krastavca, mladog luka, avokada, rotkvice, persuna i bilja mediterana. I uz to preliv: maslinovo ulje, vinsko sirce, secer, so.

Mi smo danas imali supicu, djuvec, pecene batake i kiselu papriku. Bas sam se zazelela djuveca, nismo ga dugo imali.

Photobucket

: Tanja&Katia - 20. novembar 2008 22:59:57(UTC)
Mayyo, kod vas se bas lepo jelo ovih dana bravo
Sakicar,jesu ovo pohovane palacinke?
Ivana, jednostavan, ali zdrav rucak!!!

Ovo jelo se zove tikvice na meksicki nacin i mnogo je ukusno, mm pojeo dva tanjira. Ne znam gde mu stalo icon_lol

: stancha - 20. novembar 2008 19:53:58(UTC)
j210,mnogo je prosto,a dekorativno,e sad ukus mu bas i nije nesto-onako,nista posebno.Povrce po zelji(ja sam koristila sargarepu,grasak,karfiol,papriku) obaris u slanoj vodi,ja sam dodala i mrvicu belog vina da dobije neki bolji ukus.Zelatin spremis po uputstvu s kesice i sipas malo u neku modlicu koju hoces(mozes npr u jednu vecu cinijicu,isto je lepo,npr za centar tanjira za ordever),onda sipas povrce i nalijes zelatinom i sacekas da se doooobro ohladi i vadis iz modle.To je to!

: Ivana-Lukina mama - 20. novembar 2008 16:37:11(UTC)
Mayyo cime si punila sampinjone?
I od cega se sve sastoji ta egzotik salata?

Sakicar kakve su ti to kockice?

Kod nas posno danas i na brzinu:riba,pomfrit i brokoli,nista specijalno,ali ajde da se prijavim :> a i avokado kao salaticuicon_wink

: sakicar - 20. novembar 2008 15:38:41(UTC)
Volim ovu temu....deluje na mene jako inspirativno....ja sve slike jos uvek nisam prebacila u komp, zato evo lagane vecere i brze poslastice icon_wink icon_wink

: Dorothy - 20. novembar 2008 13:13:43(UTC)

Stancha, riblji tanjir i pihtije su savršenstvo bravo bravo bravo

Mayyo, super je sve, a posebno mi se dopada ono sa pljeskom, avokadom i tkvicama bravo bravo bravo  

: j210 - 20. novembar 2008 13:02:42(UTC)

Photobucket[/QUOTE]

Jel može recept za ove pihtije?Super izgleda.

: mayya - 20. novembar 2008 4:05:48(UTC)
Divna jela, sjajna klopa, raj za oci!
Obozavam ovu temu!!!!

Mi smo ovih dana jeli...

bolonjeze i karbonare...

Photobucket

Photobucket

riblje stapice, punjene sampinjone i sos od sampinjona...

Photobucket

egzotik salatu...

Photobucket

pljesku, kari tikvice, punjeni avokado...

Photobucket

gulas, pizzu i jos svasta nesto sto nismo slikali.

: stancha - 20. novembar 2008 2:02:43(UTC)
?

: rainbow - 20. novembar 2008 1:58:10(UTC)
Stance savrseno jasno, nego mislila sam da nije kao Kikicina icon_lol

: Nemanjina mama - 20. novembar 2008 1:38:18(UTC)
WOW, icon_eek ova strana je fenomenalna!
Ostala sam bez teksta, stvarno!

Srcka, Ivana,Tanja,Stancha, bravo

Ej, a kad bi vam sad rekla moj specijalitet ćureći icon_lol

Dva koluta malo deblja ćurećeg finog parizera i između i tost sir, onaj tanak kocka.

i pohuješ icon_lol

ja to obožavam! Ne morate probati ako vam deluje sumnjivo! icon_lol icon_lol :>

: stancha - 20. novembar 2008 1:32:30(UTC)
Pa to je klasicna pita,poenta je samo u nacinu zavijanja-koru premazem filom pa je presavijem sa leve i desne strane tako da dobijem pravougaonik malo siri,onda na tako presavijenu koru opet stavim malo fila i savijem uzduz tako da dobijem jednu traku koju onda motam u ovom obliku kao na slici,pospem susamom i pecem.Jao,ne znam koliko sam ti bila jasna,mnogo bi mi lakse bilo da ti uzivo objasnim,pitaj ponovo ako treba caos

: rainbow - 20. novembar 2008 1:26:36(UTC)

WOW icon_eek kakvi ruckovi, svaka vam cast, zenske, svaka vam cast! klanjam klanjam klanjam

Nego Stance, drugarice, da li moze recept za ruzice?  icon_surprised ops:

: stancha - 20. novembar 2008 1:19:00(UTC)
Ivana,hvala za brzi odgovor,a evo i tebi recepta za sos-2-3 cena belog luka izrendam na najsitnije,dodam od zacina persun,vegetu,biber,alevu papriku,moze i mirodjija,ona lepo ide uz ribu,a moze i bilo sta sto volis-ruzmarin,bosiljak i sl.,sok od limuna,malo ulja i sve to lepo izmesam,treba da bude onako bas tecno,pa znaci moze i da se razredi sa vodom slobodno.Ja ovim sosom obavezno prelivam ribu kad je pecem u foliji,a posle + kad serviram i uvek riba bude mekana i socna,a sto joj tek beli luk daje smek to je extra(rekoh li vam ja vec da obozavam beli luk? icon_rolleyes )
Srcka i ova tvoja kombinacija piletine i paprike i kukuruza mi izgleda interesantno-opet na jednom mestu okupljeni moji omiljeni sastojci,hehe.
Eto Tanja,dozivesmo da vidimo tvoj tanjir bez sampinjona,salim se i ja ih obozavam,ali i ova testenina ti je super!

: Tanja&Katia - 20. novembar 2008 0:09:13(UTC)
Ivana, super vam je rucak bravo spanac obozavamo, a moram da probam piletinu u kikiriki sosu icon_wink
Da ti kazem kako sam ja spremila ovaj sos od pecuraka. Izdinstala sam malo luka pa dodala izlupane snicle. Iseckala sitno pecurke i sjedinila s mesom, dolila malkice vode, i to se krckalo. Dodala kasicicu senfa i sve zacinila. Skoro pred sam kraj dodala malo brasna da se zgusne i to je to.

Stancha, tvoj tanjir s lososom bih ceo smazala. Ne znam sta vise od svega toga volim da jedem. A nacin na koji si servirala u tanjiru sok

Srcka, istina je da obozavamo pecurke zaljubljen A pozvala bih se sama kod tebe na rucak na piletinu s paprikama icon_lol

Danas sam spremala pastu sa tikvicama, praskom sunkom i bosiljkom.

I spremala Ivine grcke kolace. Samo mi nije jasno kako mi nisu narasli neznam ali su vrlo ukusni.

: Ivana-Lukina mama - 20. novembar 2008 0:05:51(UTC)
Srcka,i ja ne volim jagnjetinu nikako,zato sam napisala da sam ja jela grilovano povrce i tunjevinu spremljenu sa lukom i persunom icon_wink a za moje ukucane uvece jagnjetinu:) ja je spremam njima,ali ne mogu da je jedem nema sanse...

Rado bi kod tebe i na supicu,piletinu salaticu pa da se zasladim kohom ,super je sve zaista bravo

: Srcka - 19. novembar 2008 23:49:34(UTC)
Wow Ivana, sve izgleda extra, jedino ne bih jela jagnjetinu jer ne volim.
Dragana i sada si se extra pokazala, izgleda bozanstveno ova pita.
Tanja, primetila sam da bas volite pecurke, i ja, ali ovo izgleda jako ukusno.
Stancha, extra su ti ove pihtije, kao zelatini, prelepo, a i ideja za sos u camcicu, naravno to se od tebe ocekuje, originalnost bez premca.
Bojana, curetina je mmmmmmm

Ja spremala za rucak Pilecu supicu

Pilece belo sa pecenim paprikama, kukuruzom, lukom

Zelena salata sa krastavcima

Koh od griza, mmmmmmm nisam ga jela sto godina, Eva pojela 3 parcenceta, bas joj se dopalo

: Ivana-Lukina mama - 19. novembar 2008 23:44:19(UTC)
Stancha bravo super su ti posne pihtije i ovaj tanjir sa ribom,napisi taj sos u camcu icon_wink

Sto se Kikiriki sosa tice ide ovako.

Belo pilece meso ili pilece snicle izlupane,proprziti na vrlo malo ulja sa obe strane,izvaditi na salvetu da se ocede.U tom tiganju ubaciti jednu-dve pavlake(zavisi od kolicine) i 150-200gr mlevenog kikirikija.Sve lepo ukrckati da dobije bez boju,posoliti po ukusu i u to ubaciti belo pilece da malo upije taj sos.

: stancha - 19. novembar 2008 23:22:01(UTC)
Auuuuuu al ste bile vredne dok me nije bilo!Sve je prelepo,ali brate,sto mi se prijede ova sarma Ivanina,uh,mljac!A moze i recept za taj kikiriki sos,imam osecaj da ce mi se svideti.
I ja sam bila vredna,i mi smo jeli pitu motanu kao puzici(zahladnelo pa svi prave pite,hehe)
Photobucket
probali mayyin prokelj sa krompirom i odusevili se(vise ja nego mm,ali on ionako nije ljubitelj kupusa,pa i nije neko merilo za ovaj recept)
Photobucket
grasak "na oko"
Photobucket
i nesto vec vidjeno,losos,ali stavljam sliku da pokazem interesantno serviranje sosa za ribu u camcicu od paprike,ne znam koliko se dobro vidi,ali eto meni je simpaticno,mozda bi bilo lepse da je paprika sira,ali dobro sad...
Photobucket
i posne pihtije od povrca(vezbam za slavu 8) )
Photobucket

: Ivana-Lukina mama - 19. novembar 2008 15:07:42(UTC)
Bojana,kako punis curece snicle sa sirom ?

Tanja&Katia mmm superiska je pita,ali sos od sampinjona mmm sok daj recept?

Ja i moje dete upravo smo rucali:

Belo pilece meso u kikiriki sosu i spanac spremljen sa belim lukom,chery paradajz

Za dezert ananas,kiwi i mandarine

Dragana hvala za recept za pitu sa visnjama:-*

: rainbow - 19. novembar 2008 12:28:38(UTC)

Dragance pita je suuuuuuuper icon_lol . Vec sam je dva puta pravila, mm me maltretira, oce covek svaki drugi dan pitu poguzi

Ja sam pravila sa feta-sirom i dadala sam malko vise sira icon_wink

: dragana024 - 18. novembar 2008 23:42:15(UTC)
Bojana bravo
Tanja mogla bih ja malo da skoknem kod tebe na klopu :)

Recept za pitu sa višnjama još mnooogo davno prepisala sa foruma, nemam pojma čiji recept :) Već dugo je pravim na ovaj način i stvarno je ekstra. To mi je ubedljivo najbolji način za pravljenje voćne pite.

500 gr kora (obično je 12 kora u pakovanju)
Smesa za premaz : 2 jaja, 2 čaše šećera, 1 čaša ulja, 1 čaša griza, 1 čaša jogurta, 1 prašak za pecivo
Fil: voće ( višnje, borovnice, maline i sl) ja negde oko 600 gr stavim

Razdvojiti kore na svako mesto po tri. Svaku koru premazati napravljenom smesom i na treću ređati voće pa polako uviti. Dobiju se 4 štrudle. I opet svaku tu štrudlu premazati smesom. Peći u rerni zagrejanoj na 200 stepeni. Kad porumeni smanjiti malo temperaturu.
Peći oko 35 minuta.

Rainbow ta pita sa sirom je ista ona sa prazilukom i pečurkama, samo što sam ja stavila samo sir. Uh i tako je ekstra:)
Ako nemaš taj recept viči pa pišem :)

: Tanja&Katia - 18. novembar 2008 22:26:13(UTC)
Bojana,super vam je bio rucak bravo

Mi danas junece snicle u sosu od pecuraka

A sinoc sam spremila pitu po Draganinom receptu i ispala je super!!!!

: rainbow - 18. novembar 2008 21:31:16(UTC)
Dragana kakva ti je sad to pitica sa sirom icon_eek Pa odakle ih izvlacis? Ajd recept ako moze icon_surprised ops:

: Nemanjina mama - 18. novembar 2008 21:23:57(UTC)
Ivana, ženo, stvarno ti svaka čast!
Dragana isto, bravo!!! bravo bravo

Kod nas ćureće šnicle punjene sirom i pire krompir~!

: iva-sabac - 18. novembar 2008 20:27:33(UTC)
Tanja,Dorothy,Ivana,Drgana svaka cast sve tako lepo izgleda...dragana pisi recet ye pite od visanja mmm izgleda prelepo

: Tanja&Katia - 18. novembar 2008 17:32:38(UTC)
Ivana, ne znam koji je tanjir lepsi od kog bravo bravo bravo
Dragana, pita od visanja ti je san bravo

: Ella - 18. novembar 2008 17:00:16(UTC)

Ivana kao i uvek, prava domacica i vrednica respekt   Sve je tako lepo, domace i ukusno, vidi se! Sve pohvale!

Draganaaaaaa, zeno pa sta mi radis sa tom pitom od visanja? Ajjjooooj, ubicu se sto je ja sad nemam!klanjam Prelepo izgleda, kao i sve ostalo sto nam servias ovde na forumu icon_wink

Ja cu vam se uskoro pridruziti, zbog promene kuce, grada, kompa, fotoaparata (tj selidbe), ja sve moram ispocetka, ucim se, i cim skapiram kako sta ide, postavicu koju slikicu mojih ruckica i vecerica ovde :)

: Ivana-Lukina mama - 18. novembar 2008 16:36:03(UTC)
Dragana,ti kao i uvek sve bozanstveno,sareno i lepo bravo

Molim te daces mi recept za pitu sa visnjama i mi ih obozavamo klanjam

Inace ja nista slatko ne pravim ovoh dana,uzmem neki vocni jogurt ili vocnu salatu i to je to :)

Ali pitica bi mogla da padne :)

: kikica - 18. novembar 2008 15:52:23(UTC)
E pa Dragana pita je ispala WOOOOOW :)
A visnjice ne volim nego OBOZAVAMMMMMMM :)

: dragana024 - 18. novembar 2008 15:21:51(UTC)
Ivana sve je ekstra, ali jagnjetina me baš mami, mmmmm

Evo nešto i od nas....
Pita sa višnjama

Kikicine pitice, uh odlične su...

Pitica sa sirom

Keks torta sa višnjama

: rainbow - 18. novembar 2008 14:51:06(UTC)
Au Ivana ne znas sta je bolje, mmmmmmmmmmmmmmmmmmm! sok

: kikica - 18. novembar 2008 14:16:36(UTC)
Ivana icon_eek   svaka cast respekt respekt respekt

: Dorothy - 18. novembar 2008 13:20:02(UTC)

Wow, Ivana sok sok sok

SVE JE PREDIVNO!!! bravo bravo bravo  

: Ivana-Lukina mama - 18. novembar 2008 12:11:05(UTC)
Devojke sve je super zaista,Tanja i Dorothy rado bi kod vas njam,njam :-*

I kod nas se jelo dok forum nije radio :>

Za mene grilovano povrce: patlidzan,tikvice,paradajz i brokoli.Tunjevina spremlena sa belim lukom ,limunom i persunom :)

Kukuruz salata sa avokadom :)

Uvece za veceru mojim ukucanima: jagnjeca rebra sa belim lukom i belim vinom i krompirima

Zatim :

Tikvice

Makarone sa lukom,piletinom,tri vrste sira i bosiljkom

Tikvice,krastavac salata i stek

I juce: sarma

Danas ne spremam rucak jer imam od juce :)

: kikica - 18. novembar 2008 11:45:39(UTC)
E bas mi je drago Draganice :)
Kod nas prehjuce piletina i krompirici, juce nisam nista spremala isla sam kod moje mile bake, a danas kod svekrve :)......blago meni :)

: Nemanjina mama - 18. novembar 2008 11:35:07(UTC)
Tanja, Dorothy ovo izgleda super!

Ovo Tanjino mi se baš sviđa!!!Volim takve stvari. bravo bravo

: dragana024 - 18. novembar 2008 11:25:10(UTC)
Tanja, Dorothy bravo bravo joj što sve izgleda super

Ja stavljam kasnije slikice, samo da ih prebacim....

Kikice pravila sam tvoj specijalitet, uh... odlično je bravo

: kikica - 18. novembar 2008 10:42:40(UTC)

Dorothy bravo bravo bravo   za sve, a najvise za karfiol bravo bravo bravo ....

: Dorothy - 18. novembar 2008 10:05:08(UTC)

Tanja&Katia, baš lep ručak i verovatno se brzo sprema!

Evo šta sam ja kuvala ovih dana:

file soma i pomfrit

fišfingersi i pomfrit (za Doru)

karfiol zapečen u rerni (ovako je izgledao u činiji)

a ovako na tanjiru i ćevapi umotani u slaninicu

: Tanja&Katia - 17. novembar 2008 17:33:17(UTC)
Aaaaaa evo nas konacno opet zajedno bravo bravo

Taman sam se za vikend spremala da spremim Draganinu pitu i Ivin grcki kolac, kad ono ne moze se na forum a ja nisam prepisala recepte icon_cry
Sad sam ih lepo upisala u sveskicu i bacam se na spremanje icon_wink
Inace u petak sam spremala ove express svinjske snicle i pire krompir. Mnoooogo su ukusne!!!

: ummi-emina - 14. novembar 2008 7:31:31(UTC)
bravo bravo za sve kuvarice,ne znam sta je lepse,ali Irssa,svaka cast za banini,nisam ga jela ma ne pamtim od kad,a recept nisam imala,tako da idem sada po ovom tvom receptu da pravim.

: kikica - 14. novembar 2008 7:27:08(UTC)
Dragana ide pakovanje kora. Od celog pakovanja izdvoijis 6 i podelis nozem na cetvrtine. Ukupno treba da ti ispadne 24 kockica.
Zatim fil: umutis 4 jaja, 1 casa mleka, 1 casa jogurta, 1 casa kisele pavlake i nepuna casa zejtina, parce sira i ako je sir neslan dodas malo soli
i jedan prasak za pecivo.
Sve to promesas da se sjedini. A od ostatak kora sto je ostalo sve ih iskidas i ubacis u tu smesu i sjedinis tj. izmesas.
Pleh podmazes sa malo masti (to je najbolje), videla si koji pleh ja koristim, tu imas 12 kruzica zato ti i treba 24 kockice od kore.
Stavis jednu kockicu u krug, napunis filom i preklopis krajevima a odozgo zamazes malo filom da se ne bi otvarala i pospes susamom.

: Ivana-Lukina mama - 14. novembar 2008 7:00:34(UTC)
Dragana pita izgleda fenomenalno mmmmbravo

Kikice te male pitice lice na moje ruzice od gibaniceicon_wink super izgledaju,a i krompir-gulas je mljac :)

Rainbow i Dragana sad cete i mene da namamite da probam tu boranijuicon_wink

Moj rucak se krcka u rerni postavicu kasnije slike :)

: dragana024 - 14. novembar 2008 6:41:28(UTC)
icon_lol
E skroz je jednostavno za pravljenje a ukusna je:)

: rainbow - 14. novembar 2008 6:39:18(UTC)

Hehehe tako sam i mislila icon_lol

Ima da padne pita za veceras icon_wink

: dragana024 - 14. novembar 2008 6:21:51(UTC)
E rainbow to je onaj jogurt u plastičnoj čaši, to je 2 dcl mislim.

: rainbow - 14. novembar 2008 6:09:07(UTC)
Dragana, jel ovo jedan jogurt, znaci 2dl ili 2,5dl?

: Tanja&Katia - 14. novembar 2008 5:40:06(UTC)
MMmmmm kakve pitice.....Dragana za vikend cu da spremam pitu po tvom receptu icon_wink
I sve ostale devojcice bravo bravo

: dragana024 - 14. novembar 2008 5:25:23(UTC)
E ja danas imam pasulj od juče icon_lol ne kuvam danas:)
Ajd ako praviš slikaj je...

: eniqma - 14. novembar 2008 5:13:35(UTC)
dragana024, mozda veceras napravim tu pitu za veceru, ako bude postavicu sliki(da se i ja malo pokazem) Danas cu za rucak peceni oslic i mozda pirinac, pa cu da vam javim kako mi sa svida, sve recepte skupljam odavde!

: dragana024 - 14. novembar 2008 5:05:55(UTC)
AZvezdice ako misliš na ovu što sam ja ostavila icon_wink evo ga recept:

4 jaja
1 jogurt
15 kašika brašna
1 prašak za pecivo
2 dcl ulja
200 gr sira
malo soli ( u zvisnosti od sira)
Masu izliti u tepsiju podmazanu uljem ( ja samo izlijem na onaj papir za pečenje).
Posuti susamom i peći.

: zvjezdica - 14. novembar 2008 4:42:38(UTC)
Dragana hajdi reci gdjed ima napisan recept za ovu pitu.pretpostavljam da je to pita od sira i susama

: dragana024 - 14. novembar 2008 4:33:52(UTC)
Enigma, rainbow, kikice bravo bravo bravo

Enigma dobre su ti te šnicle na brzinu:)

Rainow drago mi je da ti se sviđa, dade i ti meni ideju za kačkavalj:)

Kikice pa pitice su za 10! Piši kako ih praviš...

: Dorothy - 14. novembar 2008 4:12:05(UTC)

Žene drage, kako su vam dooobreee ove pite bravo

Ivana-Lukina mama, ručak ti je predivan bravo  

I sve ostalo je njam, njam bravo zvezda klanjam sok respekt  

: kikica - 13. novembar 2008 20:17:53(UTC)
Danas za rucak salata tursija

i nesto izmedju krompir corbe i gulasa

: kikica - 13. novembar 2008 19:59:39(UTC)
Joj banini kad sam ih jela i ne secam se.....prelepi su.
Spagete isto nisam pravila ne znam kada, hvala Ella na ideji, moracu i to da probam.
Draganice pita je njam, njam.....
I sve pohvale za ostale devojke :)

Ja sam pravila pitu za veceru

: rainbow - 13. novembar 2008 18:14:49(UTC)

Auuuu kavi ruckovi, a tek banini sok

Dragance, boranijica je extra, ja sam samo dodala preko malo rendanog kackavalja srbenda

[img=http://img512.imageshack.us/img512/1889/dsc03155640x480ok2.th.jpg][img=http://img512.imageshack.us/images/thpix.gif]

: eniqma - 13. novembar 2008 18:04:09(UTC)
Evo i naseg rucka, supica od povrca i snicle "na brzinu"

: dragana024 - 13. novembar 2008 17:02:41(UTC)
Ella, Ivana, Tanja, Irssa bravo bravo bravo sve izgleda superiška

E banini ne pamtim kad sam jela....

Rainbow kako se pokazala boranija s jajima:)
Chigaptt stavljaj nam slikice....to što si spremala zvuči dobro:)

Kod nas danas pasulj s rebarca:) nisam to slikala:)

A večera pitica

: Irssa - 13. novembar 2008 16:10:49(UTC)
Banini

Jednostavan recept, brzo se pravi.
Potreban materijal:
2 jajeta,2 kafene soljice ( one nekadasnje ) secera, 2 kafene soljice ulja, 6-7 kafenih soljica brasna, pola praska za pecivo ( mislim na kesicu praska) i vanilin secer ( po ukusu )
-Sve navedene sastojke dobro sjediniti ( zamesiti ) i praviti loptice koje, potom, treba spljeskati, prstom napraviti udubljenje u sredini i u udubljenje staviti po malo dzema po izboru. Peci ih kratko ( treba da ostanu beli ) na umerenoj temperaturi.

: Ella - 13. novembar 2008 16:04:26(UTC)

Ide recept, izmisljen iz moje glave :)

Uzmem one deblje rezance (pastu) sa jajima, talijanske.. Njih prokuvam u vodi sa malo soli i maslinovog ulja (da se ne zalepe). Kad skuvam pastu, posle zagrejem tiganj sa maslinovim uljem, stavim slaninice (umesto mesa, nismo neki mesarosi kuci, a volimo da malo lepo zamirise). E sad po zelji vi sami dodajete razne sastojke koje hocete, meso ili povrce ili sta vec bilo. Ja ne stavljam luk. U ovu pastu sam stavila sledece: Dakle proprzim slaninicu na ulju, dodam sampinjone, paprike i paradjz, zacinim soli i biberom...

U zamazanu tepsiju sa puterom redam prvo pastu, prvo nju stavim, pa onda u sredini stavim ovo iz tignja (slaninu i povrce), i onda izmrvim slani sir. Onda opet opet pastu (znaci one sastojke samo stavim u sredinu). Preko gore poredam malo paradjza. Stavim da se pece na osrednjoj temperaturi, nekih 20 min.. Pri kraju izmutim 3 jaja i pomesam sa mlekom (moze i pavlaka ili jogurt) i prelijem preko svega, da bi bila mekana pasta, i da ne bi se skorila pri vrhu. Ostavim jos max 5 min da se pece i izvadim iz rerne. Posle serviram sa nekom salaticom. Sve u svemu jako je jednostavno, brzo se pravi i mnogo, ali mnogo ukusno, sve se topi u ustima, i pravo je uzivanje, verujte!  icon_wink

: iva-sabac - 13. novembar 2008 15:33:26(UTC)
Irssa mmm fenomenalno izgleda taj banini,daj recept ja ga negde imala ali neznam gde sam napisala icon_lol

: Irssa - 13. novembar 2008 15:20:09(UTC)
Ella, super ti je pasta, ajde daj recept, mada sumnjam da mi ovde imamo bar polovinu sastojaka

: Irssa - 13. novembar 2008 15:18:19(UTC)
Ajde priznajte, kada ste zadnji put jele Banini, ja pre 100 godina. Danas mi se tako prijeo i napravim ga

Ova prva tura je ispala velika, u sledecoj su bilo malo, bas onako kako treba, ali nema veze, super su

: chigaptt - 13. novembar 2008 15:15:29(UTC)
super Dragana bas mi je drago.ja sam ovih dana svasta pravila al me izdao fotoaparat pa vam ne mogu slikati.bilo je tu lazanja,djuvec u rerni,rolovano belo meso u oblatnama i,praziluk salata i svasta nesto.prvom prilikom vam saljem slicice.pozdrav!!!!

: eniqma - 13. novembar 2008 14:32:58(UTC)
Mi smo danas ruckili prokelj sa krompirom od juce i snicle na brzinu! Taj recept sam nasla ovde, fenomenalan je! Slikala sam jednu sniclu pa cu kasnije postaviti. Tako se brzo spremaju snicle, a jako su ukusne, nisam mogla da poverujem. Sremila sam rucak za 5 min, posle se samo peklo!

: Tanja&Katia - 13. novembar 2008 14:08:39(UTC)
Ella, vidi se da je vrlo ukusno.....Pisi kako je spremas icon_wink
Ivana, zdravo zdravo nema sta bravo

I mi smo danas ruckali testeninu. Spaghetti al pomodoro icon_lol

: nidina - 13. novembar 2008 9:47:10(UTC)
emiina sugradzanku moja sta reci neko svaka cast sve pohvale nemam rijedzi kojom bi ti rekla sve najbolje
bravo andjeo bravo bravo bravo bravo bravo
svaka cast ja znam kuhat pitu ali ni blizu ove tvoje ipak ja sam malko mladza ali nadam se da cu jednog dana da uspijem da skuham kao ti ako ne kao ti bar blizu....sve pohvala ma po nas da ti kazem bas si tabijatli to odradila icon_lol icon_surprised :) pored malo nstaska uspjela si da skuhas burek......mmmmmmmmmm...imal za mene malooo..ljubi isu...

: iva-sabac - 13. novembar 2008 9:36:15(UTC)
Ella pasta izgleda savrseno...poslala bih ti par kolaca ali su ih moji brzo smazali :) :) :)

: Ivana-Lukina mama - 13. novembar 2008 9:05:35(UTC)
Iva kolac ti je super bravo

Ella,pisi recept brzo sta koliko? klanjam jesu li taljatele u pitanju? Fenomenalno izgleda :)

Kod nas danas skroz dijetalno,ali ja i moj deckic smo lepo rucali :)

Supica od celera,sargarepe,luka i persuna

Zatim sampinjoni,endive(na nasem sam nasla da se zove cirkonija koristi se po apotekama) i junetina valjana u biberu

Meso slikano iz daleka izgleda ugljenisano ruganje ali zaista nije tako spolja poprimi tamnu boju od bibera, ali je jako ukusno :)

I neizbezna zelena salata

Moje dete je takodje lepo ruckalo supicu,sampinjone i njemu sam belo pilece,jer njemu ne dajem biber :)

: Ella - 13. novembar 2008 8:49:46(UTC)

Ja nisam spremila rucak koji sam mislila juce, ali sam zato danas :) Skuvala sam talijansku pastu, pa je posle zajedno sa slaninom, sampinjonima, paprikom, sirom i jajima zapekla u rerni. Preko sam stavila suseni paradajz i parmezan sir... I sad sam rucala i mnogo je ukusno! Bon apetit !!! icon_wink

: lala - 13. novembar 2008 8:27:36(UTC)
Kod nas danas na meniu čorba od pečuraka,punjene pečurke sa kajmakom i zelena salata.

: LediIv - 13. novembar 2008 8:16:09(UTC)
ja skoro kupila prokelj, i na kraju mi propade sav jer nisam znala sta s njim da pocnem :(, moram da iscackam na starim stranicama taj mayyin recept pa da se sledeci put ne brukam...

ella, ja sam stavila recept za taj kolac s visnjama u temu "kolac za pet minuta". ne daj da te zavara ime teme, kolac se zaista smuti za pet minuta, ali se pece dugo icon_wink . ja isto oboooozaaavaaam taj kolac, mmmmmm...

mi danas jedemo paradajz corbicu s domacim noklicama (nisam pojma imala ranije da se noklice tako lako prave, to samt ek nedavno otkirla, a ja ih bas, bas volim), posle losos sa salatom od krompira i blitve. njam, njam...

: rainbow - 13. novembar 2008 8:05:39(UTC)
Heheheh Dragance, kod nas danas boranija sa jajima icon_lol

: dragana024 - 13. novembar 2008 6:43:10(UTC)
Ivo bravo bravo bravo i kolači i prokelj su ti super
Uh što volim prokelj, i baš sam pikirala mayyin recpt da probam uskoro :)

: Tanja&Katia - 13. novembar 2008 6:24:18(UTC)
Lalo, skuvam spanac i sitno ga iseckam.
Isecem sitno beli luk, malo ga proprzim, dodam malo brasna i u sve to ubacim spanac. Dolivam mleka, znaci da ne bude ni gusto, a ni retko. Zacinim vegetom i to je to.

: Ella - 13. novembar 2008 5:15:13(UTC)
Ja jako volim kolac sa visnjama, jos od malena. Moja baka ga najbolje pravi... ali ovaj tvoj Ivo bas lici na kolac moje bake :( Rado bi pojela kolacic-dva-tri! :-*

: kikica - 13. novembar 2008 3:50:41(UTC)

Devojke za svaku bravo bravo bravo bravo  bravo  .

Ja sam juce spremala pasulj sa kobasicom za mm, a ja posto to ne volim jela sam pohovane tikvice. 

: iva-sabac - 12. novembar 2008 19:15:08(UTC)
dragana rado-al daleko :( ...
Ja danas pravila prokelj po mayyinom receptu i ispao je fenomenalno i kolac sa visnjama

: eniqma - 12. novembar 2008 18:30:46(UTC)
Evo do sada sam citala ove vase recepte i jos nisam pokupila ni pola! SVAKA VAM CAST! Procitala sam negde neki sejk od plazme, ako neko zna neka mi napise kako se pravi, posto nikada nisam pravila nikakav sejk!

: lala - 12. novembar 2008 17:22:47(UTC)
Tanja kako praviš spanać?

: eniqma - 12. novembar 2008 16:06:57(UTC)
Ja sam spremala prokelj sa kromirom, ne znam tacno ciji je to recept! Nisam slikala posto je onaj cija je slika vec postavljena lepsi. Ukus je ok! Uz to samo krem supica! Sutra ne spremam nista, imam ovo! Mozda dodam neko meso. Taman cu imati vremena da ispregledam jos vasih specijaliteta!

: Tanja&Katia - 12. novembar 2008 14:09:46(UTC)
Moram i ja definitivno da pravim taj kolac, izgleda zaista preukusno!!! Evo i mm ide voda na usta icon_razz
Trebam samo da kupim orahe, ostalo svega imam

: dragana024 - 12. novembar 2008 14:06:32(UTC)
Sister Ivo da ne šaljem sad, dođite na kolačiće mnogo su dobri, taman da malo i proćaskamo....
Ma ja volim cimet i onda ga uvek stavim više nego što piše po receptu:)

: iva-sabac - 12. novembar 2008 13:51:14(UTC)
Tanja,Dragana,Ella- bravo bravo ...dragana kolac ti izgleda extra imamo jos jednu sestru bliznakinju icon_razz icon_razz icon_razz -mozda ti je malo tamniji zbog cimeta..ali izgleda ukusno posalji koji za Sabac-moji su pojedeni :)

: dragana024 - 12. novembar 2008 13:24:48(UTC)
Tanja bravo spanać obožavam, mogla bih svaki dan da ga jedem

: dragana024 - 12. novembar 2008 13:21:56(UTC)
Evo našeg ručka, debeli špageti i preliv bolonjeze

A za desert Grčki kolač po ivinom receptu, mnooogo je ukusan

Ivo čini mi se da je ovaj moj kolač tamniji od tvog neznam što, da nisam stavila više cimeta....

: Tanja&Katia - 12. novembar 2008 13:18:21(UTC)
Danas smo njupkali lososa i spanac

: lala - 12. novembar 2008 8:59:58(UTC)
Kod nas danas za ručak je pečene ćureća krilca i sos od višanja

: Ella - 12. novembar 2008 8:44:53(UTC)

E vala bas!!! :) Proveri kilometrazu od tebe do mene icon_wink

Ja cu danas za rucak zapecenu testeninu sa sirom, slaninom i povrcem. Stavljam sliku kasnije.

: Tanja&Katia - 12. novembar 2008 8:34:33(UTC)
Ella, pa mi vec dugo cekamo da se i licno upoznamo....sad mozemo da biramo do mile volje gde cemo se sresti i calabrcnuti nesto icon_wink

: Ella - 12. novembar 2008 8:16:21(UTC)
Tanja, jesi li prema svima tako gostoprimiva? :) Eto, ja cu ti blize biti od subote pa na dalje i u buduce icon_wink

: Tanja&Katia - 12. novembar 2008 8:14:29(UTC)
Dragana, pita zaista mami, capila bih jedno parcence sa slike da mogu icon_razz
Samo da ste mi malo blize drage moje, vrlo rado bih vas ugostila zagrljaj

: dragana024 - 12. novembar 2008 8:03:33(UTC)

Chigaptt sviđa mi se, ukusna je i naravno hvala za recept zagrljaj :-*

I sony kaže da je  lepa:)

: chigaptt - 12. novembar 2008 7:47:56(UTC)
i Dragana sta kazes,kakva je pita?meni je divna i ja je prosto obozavam!!!!!! bravo bravo bravo

: Seka - 12. novembar 2008 7:17:46(UTC)

Danas cu spremiti baren krompir, sos od paradajza i cuftice tj zovu se pljeskavice ali je recept slican kao za cufte i naravno supicu.. Ko zeli da proba pljeske evo recepta:

* mleveno meso 1/2 kg
* 3 jaja
* prasak za pecivo
* 3 kasike brasna
* vegeta
* biber
* beli luk - cen
* crni luk - manja glavica
* malo vode

Napraviti smesu i ostaviti da odstoji 1 sat u frizideru. Vaditi kasikom i peci.

PRIJATNO!!

: SoNy - 12. novembar 2008 5:42:35(UTC)
Evo ja moram da pohvalim draganinu pitu,sem sto izgleda prelepo i ukus je fantastican,imala sam tu cast juce da je probam Svaka cast dragana!!!

: eniqma - 12. novembar 2008 5:38:13(UTC)
Pa dobro, vazi! Samo sto mi jos nije stigao prokelj. Cujemo se kasnije, ako ne ostanem bez rucka!

: dragana024 - 12. novembar 2008 5:09:08(UTC)
Enigma nemoj da zaporaviš da slikaš anene biće poguzi icon_wink

: Dorothy - 12. novembar 2008 5:02:47(UTC)

Tanja, tvoji ručkovi su baš po mom ukusu, ovaj od juče bih tako rado smazala, divan je bravo bravo bravo

Dragana024, kakva pita, wow sok respekt

Ella, da šaljem DHL-om princes krofne ruganje ipak si ti naša trudnica icon_wink   zagrljaj Moji baš neće boraniju, a ja je obožavam (ja u stvari sve volim, zato mi kile i ne idu dole ruganje ), ova tvoja izgleda dooobrooo bravo

: eniqma - 12. novembar 2008 4:38:40(UTC)
Pa pokusacu, ali me lepo sramota! Sada cu da prelistam ove vase jelovnike pa cu da spremam nesto od toga! Stvarno sam odusevljena kako ima lepih ideja! Danas cu da kuvam prokelj sa krompirom sa prethodne strane pa cu vam javiti!

: dragana024 - 12. novembar 2008 4:27:18(UTC)
E zvezdice ja nemam recept, ja ih kupujem icon_surprised ops:
Najlakše ti je da pustiš pp Hanan:)
Enigma pridruži nam se :)

: eniqma - 12. novembar 2008 4:09:38(UTC)
Ja nemam recept za to! Samo sam htela da vam kazem da ste LUDE (u pozitivnom smislu) vec dva dana citam sta sve spremate i ne mogu da se iscudim!

: zvjezdica - 12. novembar 2008 4:04:20(UTC)
jel neko zna recept za tjesto za lazanje.Hanan ga je postavila na ovu temu ali stvarno nemam sad vremena trazit a hitno mi treba

: dragana024 - 11. novembar 2008 19:04:15(UTC)
Evo ga recept!
Citat:
chigaptt - 6/11/2008 16:01Stancha ako se ne varam mislim da si ti napisala da volis praziluk.imam jednu jako lepu pitu juce sam je pravila al vec se pojela pa je zato nisam slikala.kupis one kore za gibanicu al tanje.podelis u tri dela i premazujes svaku sa prelivom: 4 jajeta umutis sa 2 dl jogurta 1 dl ulja i 1 dl kisele vode i 1 prasak za pecivo. a fil se sastoji od: 400gr sampinjona i 500 gr praziluka iseckas na kocke i dinstas.doda se so.vegeta.biber po ukusu i na kraju mlevene crvene paprike 1 kasicica i origana pola kasicice.fil podelis u dva dela i to stavljas izmedju kora.ovako ti izadjekore fil kore fil kore.sve premazujes sa prelivom i peces. prijatno

: rainbow - 11. novembar 2008 18:12:58(UTC)

WOW Dragana! icon_eek

Gde se nalazi taj recep?

: dragana024 - 11. novembar 2008 17:58:17(UTC)
Ajd skokni na piticu, još malo je ostalo..... čekam te...

: Ella - 11. novembar 2008 17:41:01(UTC)
Dragana, zeno, uvek si super bravo   Daj mi jedan komad te pite mmmmm please!

: dragana024 - 11. novembar 2008 17:15:34(UTC)
Ella, boranija ti baš super izgleda,mmmm
Kod nas danas lignje punjene sirom u paradajiz sosu i pirinač

A posle pita sa šampinjonima i prazilukom po receptu chigaptt

: Ella - 11. novembar 2008 16:45:33(UTC)

Dorothy, nisi fer... anene   Sta mi radis sa tim princes krofnama, a ja trudnica   i bas mi se jedu! :( Divne su!!!!

Neko je ranije pominjao boraniju. Ja je pravim onako na gusto, prokuvam, pa dinstam sa belim lukom i pavlakom... To je danas bilo, uz telece meso, malo rendane sargarepe i dobrog sira  icon_wink

: dragana024 - 11. novembar 2008 16:01:11(UTC)
Dorothy, Tanja bravo bravo
Pozvala bih se kod vas na ručkić icon_lol
Eeeeeee dorothy a kako bi mi sad pala jedna princezica krofnica.....

Samo da prebacim sličice pa ću i ja da postavim naš ručak...

: Tanja&Katia - 11. novembar 2008 13:31:27(UTC)
Irssa, Dorothy bravo bravo

Danas pecurke, piletina, malo articoka u ulju i jos manje kiselih paprika icon_lol

: bokica1 - 11. novembar 2008 12:58:12(UTC)
bravo bravo bravo za vredne kuvarice

: Wish - 11. novembar 2008 11:10:05(UTC)
Citat:
ceca-ns - 11/11/2008 11:14

hej Wish ja ih nikad nisam mazala jajetom,jer su one kao posne lepinje,samo malo margarinom premazem i posolim a mora biti da su super i kad se premazu jajetom.... probacu......
danas cu pilecu supicu,spanac,pljeskavicu i koje jaje na oko icon_lol

Opa Ceco zoves me na rucak ja spanac prosto obozavam....
Odlicna su vam jela kuvarice moje ...dopada mi se taj Kikicin piza rolat..Draganije djakonije,Burek sarajevski,Elino povrce ...ma sve je fenomenalno..nema jela koje mi se nije svidelo..

: Dorothy - 11. novembar 2008 7:56:58(UTC)

Nije me bilo par dana na forumu i sada ću lepo detaljno da ispregledam vaše kuvarancije, i da se nauživam i inspirišem za dalje icon_lol icon_wink

Evo i mog malog doprinosa, ručak od pre neki dan

čamčići od tikvica sa povrćem, pre krompir i ćureći medaljoni

princes krofne

: ceca-ns - 11. novembar 2008 7:14:16(UTC)
hej Wish ja ih nikad nisam mazala jajetom,jer su one kao posne lepinje,samo malo margarinom premazem i posolim a mora biti da su super i kad se premazu jajetom.... probacu......
danas cu pilecu supicu,spanac,pljeskavicu i koje jaje na oko icon_lol

: j210 - 11. novembar 2008 5:31:59(UTC)
Izvinjavam se -tek sad sam videla...

: dragana024 - 11. novembar 2008 5:30:17(UTC)
J210 evo copy-paste sa predhodne strane, tamo je Wish napisala recept
Evo i recepta za njoke:

jedno jaje
pire od tri veca krompira moze i minut pire
10 kasika brasna
3 kasikice soli
malo ulja postepeno dodavati brasno dok se ne dobije srednje meko testo
umesi se smesa oblikuju okrugli rezancici i seckaju na duzinu 5 cm
Staviti ih u serpu sa kipucom vodom posoljenom i malo ulja kapnuti u vodu
kad isplivaju njoke vaditi ih i dobro ocediti
Besamel sos:
u serpu zagrejati malo ulja ,kad se ulje zagreje staviti brasna
i postepeno dodavati mleko i mesati da se ne stvore grudvice ...ako se i stvore umutiti mikserom
dodati malo soli,
malo bibera i umutiti jednu celu pavlaku
narendati sira trapista ,
moze jos jedna vrsta sira i preliti besamel preko njoki ..

Ja sam u testo dodala i malo skuvanog i iseckanog spanaca ..moze ali ne mora

: j210 - 11. novembar 2008 5:19:52(UTC)

Wish
Napiši nam mere za njoke otprilike bar (kad sledeći put budeš pravila)?

: kikica - 11. novembar 2008 4:59:11(UTC)
Hvala draga, srce si :)

: dragana024 - 11. novembar 2008 4:53:14(UTC)
Rainbow zagrljaj :-*
Kikice ma dođi i ti s mužem, on će dobiti buraniju a za tebe će nešto drugo da bude :)

: kikica - 11. novembar 2008 3:53:47(UTC)
Joj da si samo malo blize :(

: Tanja&Katia - 11. novembar 2008 3:51:21(UTC)
Izvoli Kikice, nije nikakav problem za reprizu icon_wink

: kikica - 11. novembar 2008 3:35:52(UTC)

Dragana da ti posaljem ja mm da ga nahranis jer on obozava boraniju a ja nisam neki ljubitelj pa je retko - skoro nikad ne pravim icon_wink

Wish zaintrigirala si me, ja njoke nikada nisam pravila icon_surprised ops:  ali moracu da probam.

Tanja i Irssa e kod vas cu ja na rucak jer gulas i ribu obozavam icon_razz .

I tako ja resih problem sa mojim spremanjemicon_lol . Kod nas je juce na repertoaru bila supica i pileci raznjici i dzigerica isto na raznjicima uz razne salatice, ali nisam htela da slikam jer sam narucila-nisam pravila.

: rainbow - 10. novembar 2008 19:04:07(UTC)
Hvala Dragana, pa ti si doktorka za boraniju, a i za ostalo! bravo bravo bravo

: iva-sabac - 10. novembar 2008 18:07:40(UTC)
Tanja, Wish, Irssa,Dragana bravo

: dragana024 - 10. novembar 2008 18:01:59(UTC)
Tanja, Wish, Irssa bravo bravo bravo
Rainbow, Mayyo evo kako pravim...
Prodinstam boraniju sa malo luka. Skuvam 4-5 jaja.
U podmazanu vantostalnu posudu naspem pola boranije pa rasporedim kuvana jaja sečena na kolutove, pa stavim drugi deo boranij.Stavim da se peče, ne dugoo. Ivadim i prelijem sa malo pavlake i jogurta. Vratim u rernu da se zapeče.

: Ella - 10. novembar 2008 17:51:22(UTC)
Irssa, sve je FENOMENALNO bravo bravo bravo

: Irssa - 10. novembar 2008 17:26:23(UTC)
mali prilog i od mene, konacno sam prebacila slike sa telefona

ovo su ustipci sa jogurtom

: Tanja&Katia - 10. novembar 2008 16:10:35(UTC)
Mayyo mislila si Tanja, Katia mi je cerkica icon_lol
Drago mi je da sam ti dala ideju za sledeci ruckic caos

: Wish - 10. novembar 2008 15:53:59(UTC)
Evo slike moram da se popravim :-* :-* :-*
[img=http://img356.imageshack.us/img356/6871/slika100im2.jpg]
[img=http://img356.imageshack.us/img356/slika100im2.jpg/1/w512.png]

: Wish - 10. novembar 2008 15:43:17(UTC)
Em se ne vidi em sam zaboravila sastojke u receptu ..mani me hahahhah danas sam luda skroz

: mayya - 10. novembar 2008 14:20:35(UTC)
Wow, kikice, bojana, dragana, fenomenalne ste.
Testenina izgleda toliko dobro da sam se od samog gledanja ugojila.
A boranija sa jajima, extra. Kako je pravis Dragana?
Wish, tvoje jelo se ne vidi dobro.
A katja, dala si mi ideju za sledeci rucak.

Mi smo imali rucak od juce, a sada kuvam grasak za sutra za mm, a sutra cu za mene da napravim spagete.

: Wish - 10. novembar 2008 14:19:08(UTC)
Au da evo ja i muz vec gladni mogli bi opet da jedemo ruganje e da mmm guuuulas mi ga jedemo skoro svake nedelje ...

: Tanja&Katia - 10. novembar 2008 14:14:34(UTC)
Bojana sjajna ti je pita!!
Kikice mnogo mi se svidja taj rolat, i mm bi se dopalo!!!
Ja nisam neki ljubitelj boranije, ali vako zapecena mi ne izgleda ni malo lose bravo
Njoke obozavamo,ali ih retko jedemo(zbog niske kaloricnosti ruganje )

Kod nas danas gulas sa testeninom

: Wish - 10. novembar 2008 13:27:58(UTC)
jedino sto ih ja nisam Cecooo mazala margarinom to nisam napisala u recept ja sam samo premazala jajima i posolila i stavila malo kima ....upsss ali dobro je ispalo majstorice :-* :-*

: Wish - 10. novembar 2008 13:07:06(UTC)
ahahahah vidi se da sam umorna pisala recept ...kod mene se so podrazumeva ...salim se svecano obecavam necu vise da pisem recepte sad zaboravi so za njoke jaje hahahahh sta bi ispalo da slusate mene ..hahahahah

: ceca-ns - 10. novembar 2008 13:02:40(UTC)
hej Wish i so ide u testo hehehe.... si zaboravila????
i pre pecenja se namazu margarinom..... krijes pravi recept Wish,neces da odas tajnu hahaha ... SALIM SEEEEE
MA FANTASTICNE SU TI LEPINJE baci koju......

: Wish - 10. novembar 2008 12:02:07(UTC)
Ja ko da sam s marsa pala...ahhahaha,Emina svaka ti cast ja sam juce pravila pitu ali ja jos nisam tolika majstorica ja je pravim iz tri dela ..pa onda tako razvijam i punim a fazon zamotavanja pite sam videla ovde na forumu ..kod teme testa..i mnogo mi je lakse jer sam ranije seckala viskove i redjala tako u tepsiju .
Dragana evo ti recept Cece Ns za somuncice..velicinu pravis koja tebi odgovara ja sam na modlu velicine sire case :

Somuncici:

1/2 mlake vode
1 kvasac
1 kasikica secera
10 kasika brasna
1 prasak za pecivo
malo ulja
postepeno dodajes brasno ne vise od 1 kg ide na ovu kolicinu ..umesis to sve
I drzis jedno 1 h da se dize
Oblikujes ih i ostavis jos jedno 10 min da odstoje
poredjati u podmazan pleh i peci na 220 c dok ne porumeni.

Evo i recepta za njoke:

jedno jaje
pire od tri veca krompira moze i minut pire
10 kasika brasna
3 kasikice soli
malo ulja postepeno dodavati brasno dok se ne dobije srednje meko testo
umesi se smesa oblikuju okrugli rezancici i seckaju na duzinu 5 cm
Staviti ih u serpu sa kipucom vodom posoljenom i malo ulja kapnuti u vodu
kad isplivaju njoke vaditi ih i dobro ocediti
Besamel sos:
u serpu zagrejati malo ulja ,kad se ulje zagreje staviti brasna
i postepeno dodavati mleko i mesati da se ne stvore grudvice ...ako se i stvore umutiti mikserom
dodati malo soli,
malo bibera i umutiti jednu celu pavlaku
narendati sira trapista ,
moze jos jedna vrsta sira i preliti besamel preko njoki ..

Ja sam u testo dodala i malo skuvanog i iseckanog spanaca ..moze ali ne mora

: Wish - 10. novembar 2008 11:28:30(UTC)
Danas za rucak sam pravila njoke sa spanacem besamel sosom i trapistom i podlivenim sirom .
Izvinite ono kad sam napisala sta ide za testo nisam dodala 1 jaje...

[img=http://img129.imageshack.us/img129/4286/slika100xm6.jpg]

Ja pravim odokativno ali tako je to sa testom ja bar ne znam drugacije ali ako treba recept ..mogu da vidim koliko cega pa da sastavim recept ...

: simona78 - 10. novembar 2008 9:52:30(UTC)
OVAJ EMININ BUREK JE ZA MENE SCIENCE FICTION klanjam klanjam klanjam

: rainbow - 10. novembar 2008 9:47:25(UTC)
Dragana jel moze recept za boraniju sa jajima icon_lol :-*

: Mary - 10. novembar 2008 9:38:44(UTC)

a Emina svaka ti cast za burek, sanjat cu ga nocas  icon_lol ja sam za to razvijanje nikakva, nemam ja zivce cim mi jednom pukne. 

: dragana024 - 10. novembar 2008 9:36:20(UTC)
Evo današnjeg ručka....
Zapečena boranija sa kuvanim jajima + kiseli krastavčići

: dragana024 - 10. novembar 2008 5:10:54(UTC)
Bojana pita sa mesom ti lepo izgleda, kako je spremaš?
Iva hvala za recept zagrljaj :-*
Kikice pizza rolat ti izgleda ekstra bravo bravo i ja ču ti ukrasti recept da isprobam, ja sam pravila nešto slično, dobiju se dva rolata, pa se zamrznu, i tek onda peku...

: j210 - 10. novembar 2008 4:45:29(UTC)
Da li je neko probao sam da napravi njoke i da su mu super ispale(samo da nisu odokativne mere)?

: kikica - 9. novembar 2008 19:46:07(UTC)
Za tebe Ella nista mi nije tesko :)

Umutis 2 jaja pa stavis 2dl pavlake i dobro promesas da se sjedini.

Za ovo ti treba pakovanje kora.

Stavis 3 kore pa na njih namazes malo ove smese i kecap (kecap oko 100gr), zatim stavis preko toga jednu koru pa opet namazes malo smese pa stavis rendani kackavalj (po receptu pise 250gr kackavalja i ja sam stavila toliko ali po mom misljenju treba manje jer mi je malo delovao rolat unutra vlazno zbog kackavalja).Zatim stavis jednu koru preko toga pa premazes malo smesom pa stavis seckanu sunku oko 250gr. Pa ide jos jedna kora preko toga pa opet malo smese pa sampinjone preko toga i origano (ako volis). Pa stavis jos jednu koru preko toga pa obilno premazes smesom od pavlake i jaja i sa jos 100gr kecapa. Zbog toga ti je rolat socniji. Zatim filovane kore uvi u rolat. Rolat se uvija po duzoj strani kore ali sam ja po kracoj zbog mog pleha. Moguce da me je i to zeznulo jer je veci i tezi ako po kracoj strani uvijes. Mada mm nije nasao manu :).
E kada ga uvijes premazi opet malo smesom od pavlake i jaja. Pazi samo da ne potrosis sve zbog prethodnih premazivanja.
Pece se na 200 C oko 30 minuta, mada sam ga ja pekla 40 minuta.
U receptu sam procitala da je lepsi kada ga napravis pa tako uvijen prenoci u frizderu pa ga peces sutradan- sto je odlicno jer napravis ga uvece a ujutro dok zavrsavas druge obaveze po kuci ipeces ga i dorucak spreman :)

: jovanchica - 9. novembar 2008 19:45:44(UTC)

Ja sam fascinirana Emininim burekomklanjam Gledala sam u njega danas pola sata.Meni ni u najludjim snovima ne bi uspelo da ga napravim!!!Svaka cast Emina!

Za sve kuvaricebravo bravo bravo profesionalci sterespekt

: iva-sabac - 9. novembar 2008 19:42:33(UTC)
Kikice super izgleda ja odavno nisam pravila pica-rolat

: Ella - 9. novembar 2008 19:30:33(UTC)
Ja zadnjih dana samo skupljam recepte :) Daj mi Kikice draga recept za tu rolat pizzu!!!! Super izgleda!

: kikica - 9. novembar 2008 19:21:55(UTC)
A ovako izgleda kada se isece. Slika mi nije bas najjasnija.

: kikica - 9. novembar 2008 19:19:41(UTC)
Ja sam pre neko vece pravila pica rolat.
A sto se tice ruckova tu nisam bila nesto vredna jer je moja bab slavila pa sam isla kod nje da joj pomazem pa posle na slavu :)

: kikica - 9. novembar 2008 19:14:31(UTC)

Drage moje svaka cast bravo bravo bravo bravo bravo bravo , svaki putkada pogledam ovu temu odusevim se.

Pohvala za sve respekt respekt respekt respekt respekt respekt

: Ella - 9. novembar 2008 18:53:10(UTC)
Hvala Iva, probacu ovih dana, dok jos ne preselimo :-*

: iva-sabac - 9. novembar 2008 18:48:21(UTC)
Evo recepta za grcki kolac sa orasima i cimetom
250g margarina,1 solja zutog secera,3 jajeta,3 kasikice cimeta,1,5 solja oraha,1,5solje mleka,2,5 solje brasna,pola kesice praska za pecivo..Za preliv 2,5 solje belog secera,1,5 solja vode..za posipanje mleveni orasi

Penasto umutiti secer,margarin,dodati jedno po jedno jaje sve vreme muteci mikserom.Zatim dodati cimet i sitno seckane orahe,dodati brasno,prasak za pecivo,mleko i napraviti glatko testo.Sipati testo u podmascen pleh(ja pecem na papiru za pecenje-jer nece da se lepi)i peci u rerni dok ne porumeni.
Secer preliti vodom,staviti da prokuva i kuvati oko 5 minuta.Gotov sirup preliti preko ohladjenog kolaca i ostaviti da upije sirup.Garnirati mlevenim orasima,kolac seci tek kad se ohladi
Brzo se sprema a ukus je fantastican

: rainbow - 9. novembar 2008 17:34:35(UTC)
Au ovo burekche je klanjam klanjam klanjam klanjam klanjam

: Manana - 9. novembar 2008 16:48:51(UTC)
Devojke, samo da vam kazem da ste genijalne!  bravo Pratim vas stalno i kradem ideje... icon_wink

: Nemanjina mama - 9. novembar 2008 16:46:54(UTC)
Ovaj burek izgleda boli glava, Emina stvarno svaka čast!!!

Mayyo, danas ste imali fenomenala i maštovit ručak, bravo!

Mi danas kod sveki na ručak, ali smo za večeru pravili pitu sa mesom....

: dragana024 - 9. novembar 2008 16:15:58(UTC)
E slepac pored očiju icon_lol ruganje
Joj ja prokelj mnogo volim.
Obično ga pravim u bešamel sosu, ali moram i ovako da probam!

: mayya - 9. novembar 2008 16:09:20(UTC)
Imas gore objasnjenje Dragana!

: dragana024 - 9. novembar 2008 15:52:43(UTC)
Jecaneco sve izgleda odlično bravo Ćapila bi ti jednu mini picu :)

Sestro Ivo sve je super, piši recept za grčki kolač:)

Wish draga, kako praviš te somunčiće izgledaju ekstra bravo

Emina klanjam klanjam klanjam Mogla bi ti nama svima da održiš kurs za pravljenje bureka. Fenomenalan je!
Možda nekad u snovima tako razvučem pitu icon_lol

Mayyo i tvoj ručak je mmmmm bravo Ajd pojasni malo kako praviš prokelj....

Kod nas je danas bio podvarak od juče, mmmmm

: mayya - 9. novembar 2008 15:41:26(UTC)
E, ko me je terao da postavim slike mog rucka posle Emininog bureka. :( Ostadoh neprimecena. :( icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Emina, sledeci put nemoj da zavijas burek kad se ja trudim oko rucka, pleasse! icon_lol icon_lol icon_lol

: Irssa - 9. novembar 2008 14:57:33(UTC)
Emina, bas ti hvala. icon_cry Taman sam resila da ne razvlacim pite ali cu sutra morati jer mi ide od ovog tvog bureka voda na usta

: ada - 9. novembar 2008 14:46:41(UTC)
[QUOTE]Emina - 9/11/2008 17:08

Ada,evo mm hoce da nosi na posao a ja NEDAM icon_lol cekam te dolaziiiiiii...

Ne daj mu da nosi eto me stizeemmm...... :-*

: katarina - 9. novembar 2008 13:55:33(UTC)
Citat:
Emina - 9/11/2008 17:36

gerne,gerne für dich kati,samo javis icon_wink

ima li neki aerodrom blizu?da dodjem uzmem i vratim se icon_lol icon_lol srbenda

: leptiric - 9. novembar 2008 13:50:02(UTC)
Bravo Emina
kako razvlacis kore ,za sarajevski burek.
bravo bravo

: Emina - 9. novembar 2008 13:36:47(UTC)
gerne,gerne für dich kati,samo javis icon_wink

: katarina - 9. novembar 2008 13:30:54(UTC)
Emina tesko bogami icon_lol uzid uzid za ovo treba imati zivaca uzid burek obican pa mi pucaju kore a ne ovoliko da razvucem sok sok mozda bi uspela posle god dana vezbi upomoc upomoc
nego kad budem isla kuci ja ti kazem spremi i svratim po burek da imam za uz put ruganje ruganje

: Emina - 9. novembar 2008 13:08:59(UTC)
Ada,evo mm hoce da nosi na posao a ja NEDAM icon_lol cekam te dolaziiiiiii...

Katarina ima i za tebe,a mozemo i novi praviti,uh ideja ti je MRAK,kakav bi to biznis bio...
nebi nas u turskim radnjama vise "derali"sa cijenama jufki...

e kad je moja komsinca Afrikanka naucila razvuci jufku ma i ti ces onda :)

: Ella - 9. novembar 2008 13:03:18(UTC)

Ivo, molim te mi daj i taj recept za grcki kolac sa cimetom i orasima, please!!!! Izgleda fantatsicno! sok

Mayyo, super ruckic danas, nema sta...  bravo

Emina  klanjam   zeno SVAKA TI CAST. Burek izgleda SAVRSENO!!! Ko iz burekdzinice je!  bravo bravo bravo

Ja sam danas kuvala pasulj, i pored vas ovde, uopste nije za slikanje  doomed

: katarina - 9. novembar 2008 12:50:11(UTC)
icon_eek icon_eek Jao emina icon_eek icon_eek pa ja ovako razvucem koru necu u ovom zivotu uspeti...SVAKA CAST!
Da si blize otvorila bi ovde burekdzinicu ja bi prodavala a ti mesila zaradile bi ihaha ovde ga uopste nema icon_cry icon_cry
Kako nisam blize da svratim pozvala me ti ili ne ruganje dosla bi na vrata i placljivim glasom ajde moolim te daj mi malo bureka..a ti ne bi mogla reci ne ruganje ruganje

: ada - 9. novembar 2008 11:38:07(UTC)
Djevojke bravo bravo bravo sve ste odlicne kuharice i sve izgleda fenomenalno,a tek mogu zamisliti kako je tek ukusno mmmmm....
Emina draga sta mi radis s ovim burekom sok da znas da se pakujem i dolazim kod tebe ako je ostalo jos ovog bureka icon_lol

: iva-sabac - 9. novembar 2008 10:48:14(UTC)
Mayya ovaj prokelj bas izgleda lepo a sigurno je i ukusan-moracu da probam

: mayya - 9. novembar 2008 10:32:33(UTC)
Jeco, Iva, Wish, Emina bravo bravo bravo
Svaka cast!
Posebno Emini za njen burek, fascinirana sam.

Mi smo danas za rucak imali supicu sa povrcem, rostilj, piletinu sa paprikom, medom i senfom, malo rotkvica i paradajza i prokelj sa krompirom. A za mm jos i pire krompir.

Photobucket

Photobucket

A posebno mi se svidja ovo jelo koje sam prvi put danas pravila, prokelj sa krompirom. Odlicno je.
Prvo se prodinsta luk, pa doda prokelj i malo supice i kuva 15 min. A onda se u nauljenu vatrostalnu posudu poredja krompir, pa prokelj i supica i na kraju se zalije sa 3 umucena jajeta sa mlekom. U ovaj recept jos ide i sir kackavalj, koji se narenda odmah preko prokelja i na samom kraju. Ali sam danas napravila bez sira. Mogu samo da zamislim kako je dobro tek sa sirom.

Photobucket

: Tanja&Katia - 9. novembar 2008 10:17:51(UTC)
Emina, tako bih slatko sad pojela jedno parcence s jogurtom bravo
A nacin pripreme, sa razvlacenjem testa me prosto fascinira.....ja tako nesto neznam

: iva-sabac - 9. novembar 2008 9:35:57(UTC)
Ovaj burek fenomenalno izgleda-a sigurano je jos ukusniji :) - bravo Emina

: Emina - 9. novembar 2008 9:32:47(UTC)
bravo za sve nase forumske kuharice....svaka cast!

Ja sam jos davno na ovoj temi obecala icon_surprised ops: slike Sarajevskog bureka odnosno nacina pripreme...

pa evo slijedi sada

: Irssa - 9. novembar 2008 8:31:14(UTC)

Citat:
Wish - 9/11/2008 11:22 Izvinjavam se na ovim ogromnim slikama ..ali sad me mrzi sve ispocetka ...

nista, nista, bas je super ovako, skoro pa ko na tanjiru icon_lol

: Wish - 9. novembar 2008 7:22:49(UTC)
Izvinjavam se na ovim ogromnim slikama ..ali sad me mrzi sve ispocetka ...

: Wish - 9. novembar 2008 7:18:09(UTC)
[QUOTE]dragana024 - 7/11/2008 21:21

J210 i ja kao i Sara kupujem njoke:) Mada imam negde recept kako se prave njoke, pa ako ti znači mogu da nađem....

Evo da vam pomognem za recept za njoke ja ih cesto pravim sa prelivom od besamela i trapista ..potpuno isto testo kao gomboci samo sto se osoli testo i prave mali valjucsi i seckam ih na 5 cm duzine.. U testo idu brasno krompir pire malo ulja i to je to...

Ja sam pravila muzu za rodjendan male somuncice koje sam punila sa ruskom salatom i domacom sunkom ...recept sam dobila od kuvarice CeceNs:) ..svaka cast Ceco za recept bravo mnogo su ukusni ..mmmm
I pravila sam plazma tortu sa pavlakom i kuvanim jabukama i bananama ...evo slikica
A kuvaricama svaka cast sve izgleda fenomenalno bravo bravo
O kakvim vi to ciframa pricate 100 e na dan buljavko ako se odnosi na inostranstvo onda razumem ali ako toliko para trosite u Srbiji neznam meni je 100 e za dve tri nedelje nabavke ... jedino sto meso ne kupujemo jer nam salju svekar i svekrva sa sela ,jedino ribu kupujemo icon_rolleyes

[img=http://img88.imageshack.us/img88/2528/slika099tl9.jpg]

[img=http://img206.imageshack.us/img206/761/slika095qc4.jpg]
[img=http://img206.imageshack.us/img206/slika095qc4.jpg/1/w1024.png]

: iva-sabac - 8. novembar 2008 18:31:54(UTC)
Ja sam danas spremala punjene paprike,salatu sa makaronama i spanacem,grcki kolac sa orasima i cimetom i savijacu sa makom i jabukama(sutra mi se najavili neki gosti

salata

punjena paprika

grcki kolac sa orasima i cimetom

savijaca sa makom i jabukom

: iva-sabac - 8. novembar 2008 14:14:47(UTC)
Ella,Mayya,Dragana bravo bravo bravo -mmm

: jecaneca - 8. novembar 2008 13:41:31(UTC)
Sve izgleda savrseno....... bravo bravo bravo
Pileca supa sa belim mesom

Belo meso sa karijem i razno povrce (ima i komorac)...

Puding Jagoda/Zelena jabuka

Mini pice po Ivaninom receptu

Pecene mini pice

: Tanja&Katia - 8. novembar 2008 12:25:03(UTC)
Slazem se sa Ellom sto se tice maznjavanja Draganinog podvarka.....sjajno izgleda i mora da je preukusno respekt
Mayya, rado bih ti capnula nesto sa tanjira!!!
Ella, spanac obozavamo i stalno bi ga mogli jesti, a moram da kazem da ti je beli tanjir prelep!!!
Ja sam danas spremala pasulj i kupus salatu pa nisam ni slikala.

: Ella - 8. novembar 2008 12:14:42(UTC)

Cekamo jos i Katarinu danas, pa da se posestrimo icon_lol   Valjda je kupila kore, i valjda ce slikati cuvenu gibu icon_wink

Dragana, podvarek ti savrseno izgleda  klanjam   I ja imam te zemjane posude i one su najbolje za tako nesto!

Ja bi rado tog Mayyinog oslica da maznem malo  icon_surprised ops:

Kod nas nista posebno: riba, spanac i jaje za rucak...

: mayya - 8. novembar 2008 11:15:22(UTC)
wow stvarno extra strana!!!
Ali bih najradije pozvala samu sebe na Draganine kolace. Meni su bas fotogenicni.

Mi smo danas za ruckic imali supicu od povrca, marinirane komadice oslica u soja sosu i parmezanu i varivo od tikvice, praziluka i sargarepe i zelenu salatu.
Ne izgleda Bog zna sta na fotografiji, ali je ukus za 10. Sta da vam kazem kad se cak i mm svidelo.

Photobucket

Photobucket

: Nemanjina mama - 8. novembar 2008 10:18:08(UTC)
OVA CELA STRANA IZGLEDA FENOMENALNO, sve lepše od lepšeg,uf jako sam sad gladna...

Mi punjene paprike.

: Ivana-Lukina mama - 8. novembar 2008 9:34:45(UTC)
Tanja&Katia riza ti izgleda fenomenalno mmmm bravo

Dragana024,bas mi je drago da ti se svideo recept ,prelepa ti ova okrugla tepsija,bas za takva jela za pecenje.

Ja imam crvenu od pecene cigle i za djuvec,pasulj,podvarak super je za spremanje.bravo

: dragana024 - 8. novembar 2008 8:33:19(UTC)
Evo ručka za danas, a boga mi i za sutra....
Podvarak po ivančicinom receptu, mmmmmmm

: dragana024 - 8. novembar 2008 5:50:13(UTC)
Opa još jedna sestrica icon_lol
Ivo svaka čast bravo
Katarina, Alecita čekamo slikice....

: Alecita - 8. novembar 2008 2:45:23(UTC)
E moracu i ja da je napravim!

: leptiric - 7. novembar 2008 21:24:18(UTC)
bravo
bas sam ogladnela gledajuci slike. icon_wink

: katarina - 7. novembar 2008 19:26:38(UTC)
e pa ja cu da kupim kore za gibu pan nek kosta koliko hoce moram da je pojeeedemm.....samo sam se iznervirala sto su cene nerealne al sta ces svako zadovoljstvo se placa zar ne?a ovo zadovoljstvo nema cenu prema tome sutra jedem gibu!

: Ella - 7. novembar 2008 19:07:46(UTC)

Jesam, jesam, sestro po gibanici icon_lol

Ajde zatvaramo kuhinju do sutra icon_wink   Laku noc moje vrednice! caos

: iva-sabac - 7. novembar 2008 18:48:59(UTC)
Citat:
Ella - 7/11/2008 22:46

Tanja, pirinac ti izgleda  fenomenalno, i znam da je jako ukusan! bravo

Ivo, bas me raduje da si i ti spremila gibu.. i da si se posestrila sa mnom i Draganom  icon_wink   bravo bravo bravo   Sad zovem nase gibanice = sestrice, jer su iste! Super!

:) :) -blesava si skroz

: Ella - 7. novembar 2008 18:46:22(UTC)

Tanja, pirinac ti izgleda  fenomenalno, i znam da je jako ukusan! bravo

Ivo, bas me raduje da si i ti spremila gibu.. i da si se posestrila sa mnom i Draganom  icon_wink   bravo bravo bravo   Sad zovem nase gibanice = sestrice, jer su iste! Super!

: iva-sabac - 7. novembar 2008 18:31:27(UTC)
Ja sam veceras pravila gibanicu po Ellinom receptu-extra je ispala odusevljena sam-Ella hvala za recept-slike su malo losije posto sam slikala telefonom

: Tanja&Katia - 7. novembar 2008 18:29:51(UTC)
Devojke sjajne ruckice ste danas spremile bravo
Ja danas spremila ovo povrce s pirincem, a za mm isprzila i pileca krilca.

Ella, dugo nisam spremala sutlijas a bas ga volim. Moracu da ga spremim ovih dana.

: Ella - 7. novembar 2008 18:11:02(UTC)
Hvala puno Dragana :-*  Probacu svakako ovih dana, jer izgleda kao BOMBA kolac! icon_wink   Zanima me taj spoj cokolade + visnje!

: dragana024 - 7. novembar 2008 17:57:44(UTC)
Joj Ella i ja volim sutlijaš sa mnooogo cimeta:)
Sad Nikoli malo, malo pa pravim pirinčane kašice u koje dodajem cimet, obožava ih.

: dragana024 - 7. novembar 2008 17:55:43(UTC)
Evo Ella recepta...
150 gr razmekšalog maslaca dobro ulupati sa 100 gr šećera.Kad se dobro ulupa dodavati 5 žumanaca jedno po jedno.U tu masu dodati 200 gr mlevenih oraha (mm kaže da drugi put stavim lešnike) i 100 gr rendane crne čokolade. Posebno umutiti 5 belanaca sa 50 gr šećera i spojiti sa prethodnom masom.
Pleh (okrugli br. 26 ) podmazati sa maslacom i posuti 2 kašike prezle. Sipati testo u pleh i po površini rasporediti 400 gr višanja (oceđenih).
Peći nekih 50 minuta na 180 stepeni.Pa još 10 minuta ostaviti u ugašenoj rerni.Kad se kolač malo prohladi prelii ga sa 100 gr otopljene čokolade na pari sa malo maslaca. A onda možeš da pospeš sa malo šećera u prahu.

I sačekaš da se ohladi pa sečeš, a ne kao ja dok je još toplo ruganje

: Ella - 7. novembar 2008 17:29:20(UTC)

Dragana, daj mi please recept za te kolace... jako su mmmm!!!

Ja sam sad napravila sutlijas, bas mi se jede, i eto meni sutra dorucka  icon_wink   Ja volim sutlijas sa dosta cimeta  zaljubljen

: dragana024 - 7. novembar 2008 17:21:57(UTC)
J210 i ja kao i Sara kupujem njoke:) Mada imam negde recept kako se prave njoke, pa ako ti znači mogu da nađem....

Uh bre Ella klopica je fantazija bravo
Ivančice mesce sa prelivom me mami, recept za preliv neću da tražim icon_wink

Pošto sam danas bila u nekoj gužvi s poslom ručak nisam stigla da spremim, naručili smo.
A za večeru ...

integralni su i sa sirom
A ovo su mnogo ukusni i nefotogenični kolačići zvani Čokoladni san (čokolada, orasi, višnje)

: Ivana-Lukina mama - 7. novembar 2008 17:17:14(UTC)
Ja ili kupim gotov u pekari ili kupim gotovu koru za kish,drugacije neznam

: tratincica - 7. novembar 2008 17:15:00(UTC)
Francuskinje, kako pravite koru za kis?
Ja sam nasla neki recept u casopisu, ona vrsta testa sto stoji 30 minuta u frizideru i nije mi se nesto dopalo. Bila je i varijanta sa sirom u testu ali sam odustala.
Ipak mi je najbolje sa lisnatim testom.

: Ivana-Lukina mama - 7. novembar 2008 16:46:48(UTC)
Joooj uzid malo pre napisah post i postavila slike,kad ono bile prevelike samo se one videle na ekranu :(

Ajd ispocetka:

Katarina i ja kupujem u nasim prodavnicama ovde isto nemam pojma koliko kostaju,ja nemam obicaj da zapitkujem kad kupujem icon_lol

Kazem trebaju mi kore,toliko sira,argeta,ajvar,paprika,obavezno zivotinsko carstvozaljubljen paprika,kiseli kupus,plazma,Krash bajadere:) ako mi nesto treba od suvog mesa i pufff 100eu,jos nijednom nismo izasli iz nase prodavnice ispod te cifre :)

Kad malo bolje razmislim jeftinija mi nasa giba,nego kad lazanje pravim,te kore za lazanje,ml.meso,zacini,mocarella,besamel ili kad ih pravim sa raznoraznim povrcem,ovako giba mi je jeftinija :)

Ella fenouil-komorac :)

Super ti je vecera kao po obicaju,ali sada izdvajam rizu sa sosom od sampinjona bravo

A tek kod nas je veceras seljacka vecera na brzinu :)

Kremenadle u sosu od tri vrste bibera(ne pitajte za recept iz kesice je :) )

I kupus salata

Za dezert smo imali bakin kolac,ali nisam slikala ima ga na predhodnim stranama :)

: Ella - 7. novembar 2008 15:19:45(UTC)

Katarina: nase su kore, kupujem u nasim radnjama, i nemam pojma koliko kostaju, ja uvek kad idem kupim dosta stvari najednom, i onda ne obracam paznju bas koliko su kore... Ali videcu u nedelju, pa cu ti javnuti icon_wink

Kod nas je za rucak bilo sledece: riza u sosu od sampinjona, cvekla-pomesana salata, jagnjetina sa prelivom od luka, (fenouil ne znam na sr neznam ) i sampinjonima...

Za veceru, moje omiljeno seljacko jelo  srbenda   Kacamak sa sirom i jogurtom :)

caos

: Alecita - 7. novembar 2008 15:03:21(UTC)
E kad smo kod kora, i ovde kostaju kao da su od suvoga zlata, u jednom pakovanju ih ima 6 cini mi se i to je nekih 275gr, a cena oko 3 evrica.. To je verovatno zato sto ih ovde gotovo niko ne koristi! Probacu i po turkish radnjama da procunjam.. Vidim, baklavu prodaju, e sad kore, nisam jos gledala.. Super vam je sva uslikana klopica!
Pozdrav!

: katarina - 7. novembar 2008 14:50:09(UTC)
icon_rolleyes sta mi radite kreten videla ja ovu vasu pitu guzvaru i reko ajde da napravim i odem da trazim kore..jedino ih ima u turskoj prodavnici a cena je da sok pa nisu normalni ko da su od zlata pa me interesuje koliko Ella placas kore i odakle su?ne znam dal su turske ko nase?

: SARA022 - 7. novembar 2008 12:47:25(UTC)
Ja kupim gotove ;]

: j210 - 7. novembar 2008 5:50:56(UTC)

[/QUOTE]
Kako se prave njoke???Super izgleda

: Ella - 7. novembar 2008 4:43:18(UTC)

E Ivo, i ja se zahvaljujem na receptu baklave sa visnjama. Moracu i ja ubrzo to da probam icon_wink

Inace ja sam juce opet pravila moje cupavce  icon_surprised ops:  jer mi se strasno jedu, obozavam ih pogotovo za dorucak. Ali necu da ih slikam, jer sam ih nedavno pravila i slikala. Takodje sam sinoc napravila palacinke sa nutelom i bananom.

Jos se nisam odlucila sta bi danas za rucak, videcu  hmm

: kikica - 7. novembar 2008 3:22:53(UTC)
Hvala Ella i Dragana na pohvalama....mogu reci da prija kada me pohvale tako dve izvrsne domacice :)

Ella gibanica izgleda primamljivo, pogotovo u ove sata kada bi mi "legla" uz casu jogurta za dorucak mmmmmmmmmmm..........

Ivo kao sto rekog baklava je njami, njami, samo sto bih ja stavila mleveni keks umesto oraha :)

: dragana024 - 7. novembar 2008 3:06:53(UTC)
I bre Ella, pa stvarno su ko sestre icon_lol
Rainbow ukus je mmmmmmm, mnogo dobar recept!
Iva hvala na receptu zagrljaj :-*

: iva-sabac - 6. novembar 2008 20:32:00(UTC)
Mayya kad budes dosla -ima da ti napravim slatkis po zelji :) :) :)

Dragana evo recepta za baklavu sa visnjama

700g kora za baklavu,pakovanje visnji-koje iseckas,3 limuna oljustena i isecena na kolutove,orasi,prezle.
pleh podmazes sa malo ulja pa redjas tri kore koje poprskas sa malo ulja,na trecu koru stavljas kolutove limuna pa orahe i prezle,onda idu dve kore pa visnje pa orahe i prezle,pa onda redjas tri kore pa na trecu malo ulja pa orahe i prezle,i dve kore stavljas odozgo.Iseces baklavu i stavis da se pece na 200 stepeni jedno 20 minuta
Preliv:500 ml vode i 700g secera i 1 limun iscedjen pa pustis da provri..Kada se baklava ispece prelijes hladan preliv preko nje i pustis da se malo ohladi.
za prezle i orahe ti nisam napisala kolicinu jer ja sam stavila otprilike

: Ella - 6. novembar 2008 19:20:57(UTC)
Rainbow, tvoja ce biti najlepsa kad je napravis, videces icon_wink

: rainbow - 6. novembar 2008 19:14:03(UTC)
U ne zna se koja je lepsa, a tek ukus mora da je sok sok sok

: Ella - 6. novembar 2008 18:47:51(UTC)

Kikice, kolac ti izgleda EXTRA!!! E sad da ja pohvalim tvoj tanjir! icon_wink   Jako je lep, svidja mi se dizajn!

Dragana, vidi sliku moje gibe, zar nisu iste?!! Sestre!  icon_lol

: dragana024 - 6. novembar 2008 18:00:53(UTC)
E kikice i taj tvoj brzinski kolač izgleda odlično, mmmm

I naravno, skokni na gibanicu:)

: dragana024 - 6. novembar 2008 17:57:07(UTC)
E bre mayyo šta kucaš, samo uđi, otključano je icon_lol

Auuuuuu kikice, sve pohvale za muža bravo bravo bravo

: kikica - 6. novembar 2008 17:55:08(UTC)
E da, moram da dodam da je ove cuftice sam pravio od mlevenog mesa.
Bas je bio smesan kada je trazio jaje, vegetu, prezle i kada je poceo da mesa :)

A ja sam pored ordevera, salatica uspela da napravim brzinski kolac - neka improvizacija :)

: kikica - 6. novembar 2008 17:52:02(UTC)
Ja sam pre neko vece imala goste (kao po obicaju). Dosla sam sa posla u 17:30 i imala sam samo sat i po da napravim sve.
Naravno muzic mi je pomogao sa rostiljem (to je najbrze) i evo kako izgleda njegov rucni rad

: kikica - 6. novembar 2008 17:49:50(UTC)
Dragana svaka cast ...i ja bi jedno parce. :)
Ivo posto ja ne volim orahe ja mislim da bi mi pleh ove tvoje baklave bio dovoljan :) - fenomenalna je

: mayya - 6. novembar 2008 17:46:56(UTC)
E Dragana, ja vec 15 minuta kucam kod tebe na vratima, a niko ne otvara. icon_wink

: dragana024 - 6. novembar 2008 17:40:29(UTC)
Ella, Mayyo skoknite da probate, mmmmmmmm, još malo je ostalo :)

Ivo bravo bravo A kako praviš baklavu sa višnjama?

: mayya - 6. novembar 2008 17:30:14(UTC)
Dragana, gibanica je savrsena.
A Ivo, Ivo, kud me nisi povela kuci sa sobom... icon_lol icon_lol

: iva-sabac - 6. novembar 2008 17:19:31(UTC)
Danas kod nas za rucak supica,piletina sa pomfritom a veceras baklava sa visnjama

: Ella - 6. novembar 2008 17:08:54(UTC)
E dragana bas si me lepo obradovala!!!! :-*  I da znas da ti izgleda bas kao i moja icon_wink   Mmmm evo sad mi se jede. Ja upravo jedem cvekla salatu za veceru i to je to.

: dragana024 - 6. novembar 2008 16:51:28(UTC)
Ella isprobana tvoja gibanica, fenomenalna je.
Više mi se sviđa od one koju sam do sada pravila icon_lol
I još jednom hvala na odličnom receptu bravo
Evo i slikice...

: Mary - 6. novembar 2008 12:36:13(UTC)
hvala Svima na linku

: ceca-ns - 6. novembar 2008 11:28:23(UTC)
E pa sad ih vidim dragana!!!!! Ne znam sta je top danas bilo,nisu mi se otvorile ali sad je ok bravo
ja kuvala spagete.... nista specijalno..... za veceru cemo ruckati proju.... ni to nije nista specijalno pa nema slika.... vise volim ja da gledam vase slikice i slikice NEMANJINE MAME!!!!!! Ta me zena odusevi svaki put buljavko

: chigaptt - 6. novembar 2008 11:01:24(UTC)
Stancha ako se ne varam mislim da si ti napisala da volis praziluk.imam jednu jako lepu pitu juce sam je pravila al vec se pojela pa je zato nisam slikala.kupis one kore za gibanicu al tanje.podelis u tri dela i premazujes svaku sa prelivom: 4 jajeta umutis sa 2 dl jogurta 1 dl ulja i 1 dl kisele vode i 1 prasak za pecivo. a fil se sastoji od: 400gr sampinjona i 500 gr praziluka iseckas na kocke i dinstas.doda se so.vegeta.biber po ukusu i na kraju mlevene crvene paprike 1 kasicica i origana pola kasicice.fil podelis u dva dela i to stavljas izmedju kora.ovako ti izadje
kore fil kore fil kore.sve premazujes sa prelivom i peces. prijatno

: Ivana-Lukina mama - 6. novembar 2008 10:53:40(UTC)
Dragana, njoke i sampinjoni izgledaju prelepo njam,njam :)

Ella,bas primamnjivo izgleda cili sos za testeninu,napisi recept ako ti nije tesko :) ja obozavam ljuto da jedem!

IvanaB,hvala za mini pizze,znam da je testo fantasticno i nema toga kome ne bi uspelo i ispalo meko:)

A sto nisi slikala da vidimo?

Danas kod nas boranija i bifteci,nisam slikala vec ima na predhodnim stranama :)

: Ivana B. - 6. novembar 2008 10:40:48(UTC)

Ivana-Lukina mama,
moram da ti kažem da sam danas pravila MINI PIZZE po tvom receptu, i ispale su extra!
Nestale su u rekordnom roku! Tijesto ispadne stvarno odlično!!!

:-*

: stancha - 6. novembar 2008 10:11:52(UTC)
Evo recepta
http://www.jecinkuvar.iz...atid=3icon_razz redjela&Itemid=4

: mayya - 6. novembar 2008 10:06:46(UTC)
wow wow wow, koliko gurmanluka!!!!
Svaka cast devojke!
Kako to samo dobro i lepo izgleda!
Mislim da bi od ove nase teme neki izdavac mogao napraviti kuvar, da se ni na trenutak ne postidi!!!
bravo bravo bravo bravo bravo

Ja sam ove nedelje odmarala od kuhinje. Moja mama je kuvala. Muz mi se zazeleo kuvanih jela. Kad jadnicak ne sme nista da jede, a ja jadnicak ne mogu da spremam sve sto mi se sprema... :(

Mi smo ove nedelje imali supice, kuvanu boraniju, kiseli licki kupus sa sunkom, spanac...

Nadam se da vam se ovih dana pridruzujem sa nekom lepom slicicom. :-* :-*

: dragana024 - 6. novembar 2008 9:28:47(UTC)
Ceco pa neznam zašto ne vidiš :(

Ella izgleda mmmmmmmmm, uh, što si bre tako daleko....

Angel hvala za recept i to ćemo da isprobamo.

Mary imaš ovo je stanchin sajt http://www.jecinkuvar.iz.rs/ u njenom potpisu imaš uvek link

Evo ručka od danas, njoke sa spanaćem i šampinjoni

: Mary - 6. novembar 2008 9:03:30(UTC)
jojjjjjjj stancha slana bajadera deluje super mogu da mislim ukus koji ima. gdje krijes recept?? ima li na tvoj web strani?? kako ono bese link???

: Ella - 6. novembar 2008 8:20:16(UTC)

Rucak je gotov, pa izvolite! Pasta sa piletinom (u chili sosu, dodala sam malo slatkog japanskog sosa kikkoman), sa paprikom i lukom mmmm... Salatica sa rotkvicama.

: ceca-ns - 6. novembar 2008 7:38:22(UTC)
DRAGANAAAAAA ZASTO JA NE VIDIM TVOJE SLIKEEEEE????? I SLUKE SALATE OD PRAZILUKA NE VIDIM !!!!!!!! :(

: Angel - 6. novembar 2008 6:16:11(UTC)

Ja pravim gibanicu sa 500gr kora za gibanicu a fil je sledeci:

Dve punomasne pavlake, 5-6 jaja, 2dl kisele vode, malo soli i ulja (odokativno) i to je to.

Na dno pleha malo ulja i dve kore a onda svaku sledecu izguzvam i umocim u fil a zatim redjam u pleh. Na kraju jednom korom pokrijem to sve i premazem umucenim jednim jajetom i polovinom pavlake. Onda isecem gibanicu da prodje taj premaz u donje kore i tako stoji dok se rerna ne zagreje. Pecem je na 220 sve vreme dok ne bude gotova. Ne znam tacno koliko joj treba, recimo 20min i to je to. Nista lakse. Moze da se stavi i sir mesto pavlake ili i sir i pavlaka, moze i samomleveno meso da se proprzi bez luka i da se ubaci u fil.
Eto cele mudrosti a ovi na poslu mm se razvalise jutros :).

: Ivana-Lukina mama - 6. novembar 2008 5:52:40(UTC)
Juuuu mrva,izvini nisam videla u guzvi sam danas,pa sam samo preletela preko slika :)

Evo recept je sa serbiancafe http://www3.serbiancafe.com/kuvar/7/3136/Krempita ja preporucujem samo ovu krempitu klasicnu tamo su je naveli kao ,,krempita 4 ,,

I savet oko pecenja kora,obavezno u tepsiju staviti pak papir za pecenje,kore trebaju biti tanke i kasikom ravnomerno raspodeliti smesu da bude svuda jednaka u zagrejanoj rerni dovoljno je peci 15 minutaicon_wink

: mrva - 6. novembar 2008 5:40:23(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 6/11/2008 08:50

Dragana024 lisnate kifle sa sirom su ti bas lepe,molim recept ovamo icon_wink

Angel ja vise volim gibu kad ima malo sira u njoj :)

Stancha supet ti je ta bajadera,kako se pravi ?

Zeves dunjeeee,odkad ih nisam jela mmmmm :)

Ivana nema mog recepta icon_cry

: Ella - 6. novembar 2008 5:25:22(UTC)

Dragana, pa ja sam tako ranije pravila moju gibu, dok sam zivela kuci sa mamom :) Posle me sveki naucila da guzvam kore, i nekako mi se ova vise dopada. Svakako probaj, pa odluci sama, ali meni je sa guzvanim korama ukusnija. icon_wink

P.S. Dragana, ja cu danas praviti testeninu sa piletinom u chili sosu i sa lukom i nekim jos povrcem. Hvala na ideji sta cu za rucak danas  icon_wink

: dragana024 - 6. novembar 2008 5:18:37(UTC)
Evo nađoh još jednu sličicu...
Testenina sa soso od paradajiza i puuuno začina

: dragana024 - 6. novembar 2008 5:06:42(UTC)
Ivančice lisnate kifle su mnogo lake za pravljenje:) Uzmeš pakovanje lisnatog testa i pustiš da se otkravi. Onda, pošto imaš dve one table testa, staviš jednu na dugu. Podeliš na tri jednaka dela. Dobiješ 6 parčadi, svako rastanjiš i filuješ. A fil je 200-250 gr sira u koje je dodato jedno belance. Filuješ tako da svako parče testa premažeš filom i urolaš.Premažeš žumancetom. Može se posuti susamom, kimom...

Ella ja gibanicu pravim po maminom receptu koji se mnogo puta pokazao kao dobar.
500 gr kora za pitu
Fil: 6 jaja, 500 gr sira, 1 pavlaka, malo soli (zavisi koliko je sir slan), 1 dcl mleka, 1,5 ddcl kisele vode, kašika ulja
Ređaš prvo jednu koru, malo pouljiš pa drugu, onda staviš fila, pa koru, pa fil.... ređaš dok ne potrošiš sve.A završavaš sa 2-3 kore koje izmežu malo pouljiš. Pečem kao ti, prvo na jakoj vatri a posle smanjim.

Htela ja taj dan da pravim po tvom receptu, al nisam imala kiselo mleko, a bila sama sa Nikolom....pa me mrzelo da i njega vučem u prodavnicu. Baš sam se namerila na tvoj recept, jedva čekam da isprobam:)

: Ella - 6. novembar 2008 4:50:34(UTC)
Hvala Kikice, slatka si... i ja volim tvoja jela! :-*
Dragana: ubedjena sam bila da je i tvoja giba guzvana... hmmm... hmm daj pisi kako pravis tu tvoju! I preporucujem ti od srca da probas na moj nacin! icon_wink
Stancha: bas si lepo ukrasila tortu! bravo

: Ivana-Lukina mama - 6. novembar 2008 4:50:22(UTC)
Dragana024 lisnate kifle sa sirom su ti bas lepe,molim recept ovamo icon_wink

Angel ja vise volim gibu kad ima malo sira u njoj :)

Stancha supet ti je ta bajadera,kako se pravi ?

Zeves dunjeeee,odkad ih nisam jela mmmmm :)

: Tanja&Katia - 6. novembar 2008 4:37:16(UTC)
Mmmmmmm....sto lepo izgledaju sve ove gibe i bajadere bravo bravo
Zevs, odlicna ti je ideja za dunju!!!!
Stancha, torta mi deluje vrlo ukusno, ta cokolada bas mami icon_razz

: dragana024 - 6. novembar 2008 4:14:31(UTC)
Neću više da zabušavam, stavljaću slikice....
Eeeeeee Ella slične su po sastavu, ova moja gibanica se ne gužva. Ali, zapisala sam tvoj recept i sledeću pravim po njemu:)
Angel a kako ti praviš gibanicu?
Stancho bajadera izgleda mmmmmm, a i tortica je lepa, ne ma veze što je nisi ti pravila, biće prilika....

: stancha - 6. novembar 2008 3:24:55(UTC)
Domacice moje,sve ste bolje i bolje iz dana u dan bravo bravo bravo
Draganche,nije te bilo neko vreme,a?Nemoj vise da zaboravljas da slikas,uskracujes nas za prelepa jela i ideje ;]
Zevs,super ti je ideja,mm obozava dunje,moracu ovo da probam,super je i sto si nam se prikljucila na ovu temu,nemoj samo da ostane na ovom jednom receptu ;]
Angel,kad si se vec zahuktala i napravila dva pleha,mogla si barem i treci i za nas ovde icon_wink
Ja juce od silnih mojih planova za cerkin rodjendan,napravih samo pizzu(nagovorise me muski) koju naravno nisam slikala jer je vec vidjena,ali i nesto za svoju dusu-ovaj recept mi je medju TOP 5
Slana bajadera
Photobucket
Imali smo i tortu,naravno,razmisljala sam da li da uopste stavljam sliku posto je nisam ja pravila,ali evo je ipak,posto mi je bila jako lepa,nije bas decija,ali nije ni losa?Mislila sam da pravim ja,ali kad vec ima gotova nisam htela da gomilam,a i ima vremena,pravicu torte i torte za drugi,treci...rodjendan,zar ne?
Photobucket

: kikica - 6. novembar 2008 3:19:36(UTC)
Irssa sve izgleda izvrsno i bas estetski lepo zaljubljen
Dragana tebe nema, nema ali kada postavis slike WOW bravo
Ella bilo kaloricno ili ne svaki put me odusevis :-*
Zevs ideja je odlicna, treba probati, deluje ukusno a i verujem da jeste caos

: Angel - 5. novembar 2008 19:29:37(UTC)

Jao Dragana onesvesticu seeee! SVE izgleda tako DOBROOOOO!

Mi smo danas ruckali cevapcice a mm i karadjordjevu sa pomfritom (mogao bi da zivi na mesu i krompiru). Naravno posto se navukao na Milksejk od plazme, sad je to danima aktuelan dezert. Veceras sam napravila onu moju gibanicu sa pavlakom mesto sira i to evo upravo pravim i drugi pleh da nosi kolegama sa posla sutra da se istakne posto uvek neko nesto nosi sto je zena pravila prethodno vece.

Obozavam ovu gibanicu jer je napravim za bukvalno 5 minuta, a ostalo je sve pecenje. Ukusno do bola ;]  (kako i da ne bude kad je mamin recept klanjam ).

: mrva - 5. novembar 2008 18:17:07(UTC)
Ivana, bil mi mogla napisati recepet od tvoje krempite... Hvala u svakom slucaju
Usput da pohvalim sve vrijedne kuharice i zahvalim se na lijepim idejama koje cesto ukradem icon_surprised ops:

: Ella - 5. novembar 2008 17:48:45(UTC)

Dragana klanjam   Zeno, svako jelo ti je fotogenicno! bravo   Sve je tako ukusno i doooobro! A tvoja giba, mnogo lici i na moju, kao da su sestre zaljubljen   icon_lol   Fantasticna si zeno!

Zevs: super ideja  bravo   Ja bi sad jednu probala! mmmm

: iva-sabac - 5. novembar 2008 17:47:34(UTC)
Sve je super domacice....mmmm

Bojana ja takodje obozavam maslinke,ja ih sinoc nisam stavljala jer ih deca nevole

: dragana024 - 5. novembar 2008 17:34:41(UTC)
Zevs svaka čast za ideju bravo bravo
Uh obožavam dunje, koliko sutra ima da probam :)

: zevs - 5. novembar 2008 17:24:47(UTC)
Drage moje ja se uvek raspametim kad gledam sve ovo sto kuvate! Svaka vama cast!
Elem, ja nemam vremena puno za neka komplikovanija jela iliti dekoracije pa i ne postavljam slike, ali malopre mi je palo na pamet da isecem dunje na kriskice, premazem ih medom i preko stavim vanilin secer.....ukus je fenomenalan, barem meni! Evo ovako izgleda

A od svega ovoga ostalo je samo 3-4 parceta, cisto da proba i mm...razvalila sam se i sad mi je muka!
Eto, mozda se nekome dopadne ideja!!! Brzo i ukusno

: dragana024 - 5. novembar 2008 16:45:22(UTC)
Irssa svaka čast klanjam klanjam prelepo izgleda sve
Ma sve ste fenomenalne bravo bravo koliko samo prelepih jela sok
Ali me ti Ella ubijaš u pojam sa dijetalnom ishranom icon_wink :)

Evo i nekih naših slikica, nešto smo slikali, anešto zaboravili da slikamo...
Pileći štapići sa umakom

Gibanica, i nije mnogo fotogeničnaicon_wink

Lisnate kifle sa sirom

Grilovana čuretina sa spanaćem i pire krompirom

: Ella - 5. novembar 2008 16:27:40(UTC)

Ja pravim pasulj na isti nacin kao i Ivana. Bas ste me dobro podsetile, moracu da ga pravim uskoro icon_wink

Ovo je kod nas vecera: ajmo malo kaloricno  srbenda   Dobra salatica (kupus, avokado, paprika, komorac), i kuvani krompiri sa grckim sirom i talijanskom sunkom (preko po volji pavlaka)... Jednostavno, brzo, ukusno i kaloricno icon_surprised ops:

: Irssa - 5. novembar 2008 16:23:24(UTC)
bojana, iva, pizze (ne pice icon_lol ) su vam extra, kako bih ih sada smazala ;]

: tratincica - 5. novembar 2008 15:58:48(UTC)
Da znam postavljati slike sad bih slikala pasulj da vidis kako izgleda.

: tratincica - 5. novembar 2008 15:54:34(UTC)
Ja pasulj pravim malo drugacije. Predpostavljam da vas je dvoje odraslih pa cu napisati meru koju ja koristim.

300 grama pasulja staviti u hladnu vodu i kuvati oko 5 minuta. Procediti i baciti tu vodu. Inace, uvek ga zaboravim potopiti u vodu.
U serpu u kojoj ce se kuvati, na ulju dinstati 2 glavice sitno iseckanog luka, 2 srednje sargarepe iseckane na kolutove i po zelji dodati slaninu, suva rebra i na kolutove iseckanu kobasicu, najbolje malo ljutkastu. Moze se staviti sve, ili samo ono sto zelis, uglavnom mora biti suvo ili prosuseno. Kad meso pusti sokove i kad ono bas zamirise, dodati pasulj, malo promesati i naliti vodom. Ostaviti da prokuva i nakon toga smanjiti temperaturu i kuvati na laganoj vatri. Pred kraj kuvanja dodati so , biber, alevu papriku ili sta vec stavljas. Kad bude pasulj gotov zaprzim ga hladnom zaprskom, 2 kasicice brasna (moze i gustin) razmutiti u pola case vode i sipati u pasulj. Pustiti da jos jednom prokljuca i to je to.
Moze se tokom kuvanja i dodati cela paprika, ja ne jedem paprike pa ih ne stavljam, i lovor. Moze se i pred kraj dodati malo koncetrat paradajiza, ni to ne bude lose.
To kuvam u serpi, otprilike 5 litara i bude nam 2 dana.
Moja strina pred kraj kuvanja dodaje ajvar, ali ja ne jedem papriku pa nisam probala.

: verce - 5. novembar 2008 15:44:03(UTC)
Jao Irrsa prelepo stvarno svaka pohvala i cast.Bravo i za pizzu odlicno je sve devojke ja ipak kod Ivana da otidem na krem pitu jel moze?

: Irssa - 5. novembar 2008 11:06:21(UTC)
bile su i punjene pecurke ali njih sam zaboravila da slikam

: Irssa - 5. novembar 2008 11:02:10(UTC)
moze

prazi luk salata

ja to sve od prilike

isecka se sitno prazi luk, 1 struk ili pola ako je veliki
salama oko 200g
kackavalj 100-200g
2-3 barena jaja
2-2.5 kasike majoneza
i 1-1.5 pavlaka
so biber

sve se umesa i to je to

: stancha - 5. novembar 2008 10:38:44(UTC)
Irssa-prelepo,obozavam ovako servirano s' ukusom,kulturno,SAVRSENO!Ove grancice mirodjije su mi dale posebnu draz tanjiru bravo Moze recept za salatu sa prazilukom,praziluk obo-za-vam!

: Ivana-Lukina mama - 5. novembar 2008 10:02:33(UTC)
Hipi nema na cemu :-*

Prijo svaka ti cast,sve sama spremila,divota,predjelo si jako lepo dekorisala :-* bravo

: hippeia - 5. novembar 2008 9:49:00(UTC)
Ivana zahvaljujem, kraljica si, nema šta respekt
ovih dana ću probati taj čorbasti ;]

: Irssa - 5. novembar 2008 9:37:55(UTC)
Ivin rodjendan je bio u subotu, hvala svima na lepim cestitkama :-*

Ovo se mama potrudila da pripremi za goste

pita sa spanacem

kiflice sa sirom

kanapei

Ovo je bilo posluzenje za one koji su stigli ranije pa da zameze do rucka.

A ovo je bilo kasnije:

ruska salata

salata sa prazi lukom

: Ivana-Lukina mama - 5. novembar 2008 9:01:28(UTC)
Hippi,ja cu ti napisati kako ja spremampasulj za pocetak onaj corbast.

Ja pasulj uvek uvece potopim u hladnoj vodi u nekoj dubljoj ciniji da odstoji do sutradan.

Onda ujutru ukljucim pasulj da se kuva,kad provri posle 5 minuta prospem tu vodu(prva voda kako je zovu) nalijem vrucu vodu u serpu ,naseckam dve sargarepe,dve glavice luka,stavim 2-3 lolbera,jednu papriku(to sve ako hoces posan) i dodas kobasice,suva rebra,ili suvo meso.To se sve zajedno kuva,postepeno voda nestaje i treba da se doliva(ja uvek vrucu vodu) dok zrna pasulja ne omeksaju.

Ako volis gust pasulj da jedes pre zaprske treba da ima malo vode,ako bas corbast vise vode.

Zaprska: sipas malo ulja u tiganju kad se zagreje dodas 2-3 kasike brasna przis brasno dok ne dobije bez boju,dodas malo aleve i zaprsku sipas u pasulj i kuvas jos jedno 10 minuta na tihoj vatri.

Kad pravim prebranac isto na taj nacin samo sto dodam dosta seckanog praziluka,zaprzim na gusto i sipam u zemljanu tepsiju odozgo poredjam suvo meso i suve paprike i zapecem u rerni.

A druga vrsta prebranca je na ovaj nacin

skuvas pasulj sa lolberom u slanoj vodi da zrna budu bas mekana.

U tiganj narendas 2-3 sargarepe,praziluk seckan i dve glavice crnog luka i proprzis na dosta ulja.Pasulj kuvan iscedis(vodu od pasulja sacuvas) kada ti se povrce izdinstalo blago na ulju dodas iscedjen pasulj,stavis zacine beli luk,vegetu,so sta voli i dve kasicice aleve paprike.Sve lepo izmesas poredjas u tesiju i preko nalijes vodu u kojoj se pasulj kuvao,i sve zapeces u rerni.Veruj mi na ovaj nacin ukus mi je MRAK sok

: hippeia - 5. novembar 2008 7:01:12(UTC)
Ee žene, hoće li meni neko napisati tog pasulja recept, duduk sam za pasulj najstrašniji, neće pa neće da mi ispadne. Šta mu radite, jel mu pjevate pjesmice, šta icon_rolleyes kreten ???
Znači sve korake, uključujući i to u kakvom loncu ga kuvate, koliko dugo, na kojoj temp. Ajd' ne budite lijene icon_wink

: stancha - 5. novembar 2008 1:40:06(UTC)
Citat:
Mary - 4/11/2008 20:47

joj kuvarice evo gledam u kuhinji preko 2 kg banana a sjecam se da sam ovdje vidjela recept zapecene banane pa sa prelivom od cokolade. hoce li neko da mi kaze kako se pravi ( da je nesto ne zabrnjam) listamm ove stranice a nikako da nadjem.

Ja ih zapecem sa sve korom u rerni,znaces da su pecene kad kora pocne da crni,oljustis,i prelijes topljenom cokoladom i pospes kokosom-kakvi kolaci i torte-meni je ovo najbolji slatkis na svetu caos

: Nemanjina mama - 4. novembar 2008 20:43:01(UTC)
WOW, ova krempita izgleda čarobno, bravo Ivana

Ella, tanjir kao i uvek, boli glava bravo

Iva i mi smo večeras pizze večerali, bila je sok
i ako je meni malo muka, jer sam pojela skoro pola tegle maslina:> preživeću!8)

: Mary - 4. novembar 2008 19:30:04(UTC)
ivana srce si... zagrljaj

: iva-sabac - 4. novembar 2008 19:00:57(UTC)
Ella divan rucak...Ivana ta krempita izgleda odlicno

Ja sam danas kuvala pasulj-to nisam slikala jer mi je obicno jelo,a za veceru spremala pizzu

: Ivana-Lukina mama - 4. novembar 2008 17:31:43(UTC)
Citat:
Mary - 4/11/2008 19:47

joj kuvarice evo gledam u kuhinji preko 2 kg banana a sjecam se da sam ovdje vidjela recept zapecene banane pa sa prelivom od cokolade. hoce li neko da mi kaze kako se pravi ( da je nesto ne zabrnjam) listamm ove stranice a nikako da nadjem.

Ella odlican ti je tanjir,jako zdravo izgleda i sareno :)

Mary,banane mozes u tiganju isprziti na malo putera sa obe strane i posle da ih prelijes otopljenom crnom cokoladom.

Takodje mozes da ih ispeces u foliji nekih 20 minuta.

Ili isto na malo putera da ih proprzis i ako imas konjaka pri kraju sipas konjak na banane,stvori se za sekundu vatra,ali je ukus sok

I ja slabo jedem banane,jedino u vocnoj salati ,nekako su mi silne i teske,kupim pa se vucu tako :)

: Tanja&Katia - 4. novembar 2008 16:27:55(UTC)
Ivana u slast bih poruckala tvoju krempitu, tako je mmmmmmmmmm........

Ella, a tvoj tanjir me baca u sok divan rucak!!!

: jovanchica - 4. novembar 2008 16:24:54(UTC)
sok sok sok Zenske svaka vam cast,sve ste kuvarice boli glava!!!Ja bas i ne mogu da se pohvalim icon_surprised ops:

: Ella - 4. novembar 2008 16:23:11(UTC)

Waoouuu.. krempita izgleda savrseno! sok   I sad mi se bas jede! :( EXTRA!!!! bravo

Kod nas za rucak: kuvani krompir, sampinjoni, teletina sa belim lukom, kupus salata sa paprikom i avokadom!

: Mary - 4. novembar 2008 15:47:34(UTC)

: katarina - 4. novembar 2008 14:38:28(UTC)
mmmmm ivana odlicno krempitu bas volim!!!!
Rucka danas nisam spremala mm nije bio tu,ja imala posla a Jana rucala kod sveki..zato sam za veceru napravila krofne koje su mi ekstra ispale....mmmm

: Ivana-Lukina mama - 4. novembar 2008 14:34:53(UTC)
Kod nas nista specijalno danas,pileca supica,brokoli,paprika,karfiol i komorac telece snicle.

Posto je mojoj svekrvi danas rodjendan ja sam napravila krempitu :) posto smo tortu imali pre tri dana.

: Ella - 4. novembar 2008 11:15:23(UTC)
Hippi: hahaha.. nestadose cupavci a meni se opet jedu! Moracu opet ovih dana da pravim! :)
Vanjce: i ja sam trudnica, ali ja ovde uzivam i ne mrdam :)))

: vanjče - 4. novembar 2008 10:19:37(UTC)
E pa ova tema defionitivno nije za nas trudnice! sad bih ja sve ovo probala. Zapakijte mi od svega po malo!!! icon_lol

: hippeia - 4. novembar 2008 9:41:19(UTC)
Kud otvorih ovu temu, samo sam još gladnija...
Znači-u toku radnog vremena zaobići ovu temu u širokom luku (my kindly recommendation) ;]

Ella gdje me nađe sa čupavcima, obožavam ih, nisam ih baš odavno pravila, mmmmmmmmmmm ;]

I ove sarmice odozgRE icon_wink uhhh bravo

: ummi-emina - 4. novembar 2008 7:48:35(UTC)
Pravila sam sinoc, sutlijas-puding po Ivaninom receptu,i odlican je ukus,samo sam se zeznula,trebala sam vise mleka,jer je gust,ali ne fali mu nista,i ovako vec skro sve pojedose.Opet pravim sutra,ali cu ubacit za promenu malo suvog grozdja.

: Ella - 4. novembar 2008 4:15:28(UTC)
E svaka ti cast Stancha i potpuno te razumem i slazem se sa tobom! bravo Ako, zeno, odmori, i ti imas dusu, kao i mi svi. Svaki dan ti spremas nesto extra, posebno i drugacije. Pa moras i ti jednom da odmoris! Ali nemoj puno da se ulenjis pa da te ovde ne bude... anene   icon_wink Jer ipak i dalje cekamo tvoje tanjire sa nestrpljenjem!  :-*

: stancha - 4. novembar 2008 2:12:00(UTC)
Vidim,bile ste vredne dok me nije bilo,ne zna se koji tanjir je od koga lepsi bravo
Ivana,ja vala nista spremala nisam za nedelju,necu da otimam 'leba osoblju restorana,oni su fantasticno odradili posao,ali zato se spremam za sutra kad je i pravi Katarinin rodjendan,necu nista preterano(bicemo samo nas 4),ali slikacu obavezno,svecano obecavam! ;]

: iva-sabac - 3. novembar 2008 20:08:05(UTC)
Sve je lepo...mmmm...ali Bojana te sarmice ja ih obozavam kao i Andjela a ostali to necu da jedu...

: Nemanjina mama - 3. novembar 2008 18:59:00(UTC)
Citat:
rainbow - 3/11/2008 22:17

Nemanjina mama, jel sarmice uvijes u zelje ili u blitvu, posto si napisala "blitvu" hmm

U blitvu, u blitvu, zeznula sam se! :)

: tanja. - 3. novembar 2008 18:45:50(UTC)
Eto sad ogladneh :) :) :) :) :) sve vam je savrseno! Boki zagrljaj dolazim na sarmice ,ja ne znam bas dobro da ih spremim doomed
Mi smo danas na meniu imali Piletinu u slatko kiselom sosu, nisam se setila da slikam icon_rolleyes mm to jelo obozava pa cu ga uskoro verovatno ponovo praviti e tada obavezno moram da se setim slikanja :)

: rainbow - 3. novembar 2008 18:17:43(UTC)
Nemanjina mama, jel sarmice uvijes u zelje ili u blitvu, posto si napisala "blitvu" hmm

: Balerina - 3. novembar 2008 17:11:58(UTC)
Cuuuuuu seeeeee uteeeeepppppaaaammmm od ovih
vasih FENOMENALNIH TANJIRA...
Pa sta mi radite i ovako imam viskaaaa...

Lepo ja kazem da mi nema vas moj mm bi ostao bez rucka icon_lol

Sve je savrseno respekt

: mayya - 3. novembar 2008 16:47:31(UTC)
Uh Ivanin tanjir kao i obicno odlican, ali ovaj Tanjin me je odusevio! sok

A kod nas danas vec vidjeno, spanac, sa malo vise rize i jajetom na oko.

I supica iz kesice.. doomed
Nisam imala vremena za drugu.

Photobucket

Photobucket

: Nemanjina mama - 3. novembar 2008 16:46:21(UTC)
Vidim lepo se danas ručalo... bravo bravo

Ja moje sarmice pravim kao i obične sarme, samo što ih zavijem u blitvu
i na kraju zalijem sa smesom: mleko, jaje, mao pavlake... icon_wink

: Ella - 3. novembar 2008 16:19:24(UTC)
Tanja, dobrodosla nam nazad ovde zagrljaj   Da znas da si nam falilla, kao i tvoji ruckovi icon_wink   Ovaj tvoj tanjir fantasticno izgleda bravo , ja sam nedavno spremila isto!

: Tanja&Katia - 3. novembar 2008 16:17:25(UTC)
Bojana, bas bih slatko pojela ove tvoje sarmice od zelja....OBOZAVAM IH!!!
Mi danas lagano jer smo juce bili kod svekrve na rucku, a ona ne zna za dosta icon_razz
Povrce sa piletinom

: jecaneca - 3. novembar 2008 14:54:04(UTC)
Ivana,hvala na objasnjenju za sutlijas sa pudingom
i izvini sto te smaram....
Treba vise mleka ili manje rize....
Pravicu opet ovih dana pa javljam kako je bilo :-*

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 14:12:30(UTC)
rainbow nema na cemu smizlica

Nego,gde nam je Stancha ? hmm

Mama jesi li ti tvom detetu spremala nesto za rodjendan ili nisi?

Daj slike vamo ,sta cekas? da se ukvari,a mi da ne probamoruganje

: rainbow - 3. novembar 2008 11:17:15(UTC)

Ivana-Lukina mama, hvala za recept bravo bravo bravo :-* :-* :-*

Sto se tice sutlijasa, ja sam jela jedan isto sa pudingom od vanile i u njega je bilo dodato suvo grozdje :-*  mogu vam reci da je fantastican zagrljaj

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 10:57:02(UTC)
Nas rucak danas na brzinu jer sam imala puno obaeza oko glacanjevesa vesnapranje susenjevesa sudopera

Pileca dzigerica dinstana na crnom luku i praziluku,kuvani krompir sa bosiljkom,sargarepa,avokado i salata od kukuruza secerca,paradajza i persuna

: minka - 3. novembar 2008 10:46:39(UTC)
Cao drage moje,recepti su vam svi super.Redovno citam vase recepte i gledam slike,ma sve je prelijepo.
Nemanjina mama molila bi te da mi napises tvoj recept od sarmica!
Za sve jedan veliki :-*

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 9:50:07(UTC)
BOJANA SARMICE SU TI BOLI ALI BOLI GLAVA uzid

Ja obozavam da ih jedem,moj muz i dete takodje,ali napisi mi i tvoj recept molim te,jer tvoje bas neodoljivo izgledaju icon_wink

@ J210 EVO RECEPTA ZA NUGAT TORTU http://www.coolinarika.com/recept/712047

: mayya - 3. novembar 2008 9:26:07(UTC)
Boga mi Bojana, meni su i fotogenicne! Mmmmmmmmmmmm...

: Nemanjina mama - 3. novembar 2008 8:51:45(UTC)
Bravo majstorice moje, FENOMENOMENALNO JE! icon_lol icon_lol
Kod nas danas SARMICE U ZELJU! icon_wink

Nisu nešto fotogenične ali su zato bile preukusne.... :)

: j210 - 3. novembar 2008 8:29:37(UTC)
I ja imam-ako ti nije teško napiši recept i za nugat tortu.Po tvom opisu sigurno je fenomenalna

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 7:26:36(UTC)
Citat:
Ivana-Lukina mama - 29/10/2008 09:48

Prijo skuvas sutlijas na uoboicajan nacin pri samom kraju ubacis dve kesice vanil secera,i dve kesice pudinga od vanile(sledeci put cu od jagode) i onom zicom za mucenje brzo mesas da razbijes sve grudvice,sklonis sa vatre i sipas u cinije da se stegne.

Ja sam na do stavljala malo sirup od karamele,pa sutlijas i rendanu crnu cokoladu :)

Ovo je moj post koji sam napisala Irssi kad je trazila recept za sutlijas sa pudingom.

Znaci ja sam stavila litar mleka, isto tako pola case od jogurta rize, secer po ukusu,vanil secer i kuvala dok pirinac nije omeksao kad je omeksao ja sam direktno dodala prah od pudinga u sutlijas i mesala zicom za mucenje da razbijem grudvica,sutlijas treba da bude polu tecan i kad se sipa u cinije da se sam od sebe stegne,a ne vec da bude stegnut.I vise treba da bude kremasto i da ima malo rize,a ne puno rize,a malo mleka pa da ispadne crvrsto.

Jecaneca probaj sledeci put u 1.5l mleka,pola case od jogurta rize,secer po ukusu,kuvaj dok riza ne omeksa i direktno ubaci prah od pudinga u serpu bez ikakvog rastvaranja sa mlekom,znaci direktno prah u sutlijas i brzo mesanje da razbijes grudvice,da bude polutecno kad se sipa u cinije da se hladi i stegne.Tako neces pogresiti :-*

: sakicar - 3. novembar 2008 7:05:49(UTC)
Jecaneca, ja sam posebno pravila sutlijas, posebno puding, pa onda sve to zajedno sjedinila i bilo je mmmmm...

: jecaneca - 3. novembar 2008 6:43:47(UTC)
Ivana hvala za recept za mini pice :-* :-* :-*
Imam jedno pitanje za tebe;pravila sam sutlijas sa pudingom
i to je bilo jako,jako gusto.Sutlijas je gust kad je gotov i jos 2 pudinga i to je zgusnulo,
tako da je moja poslastica vise licila na kamen...
Koliko mleka sam trebala staviti?
Ja sam stavila 1l mleka,malovise od pola case od jogurta rize,
3-4 kasike secera i 2 pudinga...
A puding sam razmutila u solji sa malo mleka...
Gde sam pogresila??? doomed

: bozana - 3. novembar 2008 6:32:04(UTC)
devojke bravo za sve vas puno toga smaprorustila vidim ima divnih recta
koje su napravile nase vredne domacce,ja sm nesto zatajila n aovu temu al evo me
opet,ima super ideja bas da ne moram da lupam glavu sta bih kuvala
midanas imamo al necu slikati posto pola rucka spremam ja pola sveki
domaca supica,prasec epeceje,krompr salata,crvena paprika,zelena salata i to j eto.

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 6:10:40(UTC)
Citat:
leptiric - 2/11/2008 10:27

Treba mi recept za Spansku pitu?
ne mogu je naci na temi.

SPANSKA PITA

Zajedno umutiti 3 jaja,1 solja mleka,2 solje brasna,200gr. kiselih krastavcica sitno seckanih,150.gr seckane sunke,200gr sira,2 obarene sargarepe iseckane na kockice, i jedna crvena paprika koja je malo obarena u kljucaloj vodi takodje iseckana na kockice,1 jogurt i 1 prasak za pecivo.Sve varjacom zamesis,da masa bude glatka.
Nauljitoi dobro pleh sipati spansku pitu,odozgo malo susama i peci upredhodo zagrejanoj rerni dok ne porumeni :)

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 6:00:25(UTC)
Jecaneca i rainbow evo stize recept za mini pizze:)

MINI PIZZE

Sipati u ciniju malo vise od pola litra mlakog mleka,dodati jedan kvasac iz kesice,oko 80gr.rendanog margarina,so,i brasno po potrebi da ne bude ni tvrdo ni meko.

Ostaviti testo da naraste,kad naraste premesiti jednom zatim na radnu povrsinu pobrasnjiti brasnom,uzeti polovinu testa razvuci koru oko 1cm debljine,i odgovarajucom casom vaditi krugove.Ja sam vadila onom velikom soljom za belu kafu,redjati u podmazan pleh.

Mini pizze premazati kecapom ,paradajz pireom ko sta voli,stavljati sitno seckanu sunku,moze 2-3 vrste sira,sitno seckane sampinjone i odozgo origana i jos malo kecapa ili paradajz pirea kanuti odozgo.

Peci u predhodno zagrejanoj rerni na 200°c oko 15 minuta.

Odlicne su za zurke,rodjendane,male proslave,ali i uopste za jelo,mekane i ukusne :)

Prijatno!

: Ivana-Lukina mama - 3. novembar 2008 5:32:52(UTC)
Saki, kazem ja neverovatna kombinacija i dobrog je ukusa,moja seka je talenat za kuhinju samo takav icon_wink i meni bilo cudno,ali kad sam porobala od sad samo tako pravim :)

A pizza ti isgelda bas lepo,obozavam tanke kao tvoju :-*

: sakicar - 3. novembar 2008 5:27:43(UTC)
bravo bravo bravo samo reci hvale za vas drage moje kuvarice...

Po ivaninom receptu poslastica
Bilo je mmmmmm

Pica

: kikica - 3. novembar 2008 3:15:13(UTC)

Mayya bravo bravo bravo   ja obozavam corbice, mislim da bih se udavila u njima.

Ella bravo bravo bravo   kao i uvek...i musaku si pretvorila u nesto zdravo sa puno povrca.

Ja sam juce bila kod svekrve na rucak icon_wink   tako da nisam nista pravila.

: mayya - 2. novembar 2008 18:35:46(UTC)
Evo jos jedne kuvarice koja izmislja recepte. Uvek dodajem i oduzimam.

A zelena corbica je sra raznim povrcem, sargarepa, karfiol, celer,persun, ali preovladjuje brokoli. Zato je zelena. I, naravno, ja sam je tako nazvala. Izmiksala sam supu i svo pomenuto povrce i nastade moja lepa zelena.

: Ivana-Lukina mama - 2. novembar 2008 17:16:30(UTC)
Ella ja obozavam kinesku rizu sa jajima i graskom njam,njam.
Lepo ti izgleda ta musaka sa povrcem i dzigerioom,ja sutra spremam dzigericu videcu sta cu kao dodatak:)
Rusku salatu smo upravo pojeli za veceru :)

Mayyo od cega je zelena corbica?Izgleda bas lepo :)

: Ella - 2. novembar 2008 16:35:17(UTC)

Stvarno sam poznata po tome da pravim sve bez recepta doomed , da sama izmisljam, da pravim razne buckurise icon_lol Da kod mene u kuvanju, ne postoje nikakva pravila! Danas od silnog razmisljanja o tome sta cu rucku, ja otvorim frizider i vidim sta imam i smislim nesto. Zovite ovo jelo kako hocete; moze musaka, moze podvarak, moze i jedno i drugo ili nijedno ruganje   Ja obicno spremam musaku sa povrcem. Sad mi se jeo i podvarak... Dakle u rerni sam napravila musaku sa zapecenim podvarkom :) Krompir, tikvice, kiseli kupus i pileca dzigarica... Dosta zacinjeno, onako papreno, i verovali ili ne... jako ukusno icon_wink   Napravila sam i rusku salatu (ne vidi se dobro, ali je izvrsna). Imam sad i za sutra, pa da ne razmisljam :) Voilà nesto novo!

: mayya - 2. novembar 2008 16:33:42(UTC)
Kod nas danas jedan sasvim obican ruckic, zelena corbica, malo jagnjetine, pire krompir, mladi luk i malo sira.

Photobucket Photobucket

: verce - 2. novembar 2008 14:01:38(UTC)
bravo bravo bravo   sve pohvale za moje vredne i verne kuvarice.Kako ste mi samo nedostajale sa te ukusne i orginalne idee.Evo vidim i neke nove bravo devojke svaka vam cas.Naskoro stizem i ja zasada kuva svekrva dok se lepo ne oporavim.