Obaveštenja

Icon
Error

: Svirena - 2. avgust 2014 12:31:57(UTC)
Potrebne su mi preporuke za privatni vrtic u Novom Sadu, konkretno na Salajci.

Hvala

: Ivancicamica - 26. jul 2013 20:42:53(UTC)
Dragi roditelji,

Zamolila bih Vas da mi ostavite ovde mobilni telefon od gospodje Rade, direktorke vrtica ''Vivak''.
Unapred se zahvaljujem,

mama Ivana.

: bokicanet - 7. decembar 2012 0:17:55(UTC)
Drage mame,
Imam sina koji ce uskoro napuniti 3 godine pa planiramo polazak u vrtic, pocela sam da prikupljam informacije o privatnim vrticima na NBG i Zemunu, interesuje me da li neko ima iskustva sa vrticima: Carli Braun, Korak po korak i Nase cedo?
Unapred hvala!icon_lol

: Hopeful - 4. novembar 2011 20:05:02(UTC)
Moze li mi neko reci svoje iskustvo sa vrticem Tin-Tin na Novom Beogradu?

: mina73 - 4. novembar 2011 13:13:39(UTC)
Dragi roditelji,
posto vidim da mnogi traze vrtice, gde bi išla njihova deca, rekoh da i ja vam predocim svoje iskustvo.
Živim na Bežanijskoj kosi, i imam ćerku od 3 godine. Moja Tara je krenula u novootvoreni vrtić, Dečiju kuću "Bubamarica", u ulici Danila Lekića. Tara je prezadovoljna, kako vidim kad god odem po nju, i ostavim je u vrtiću. Ono što me najviše zadržava i obraduje tu jeste mladi kolektiv koji je uvek nasmejan i strpljiv kad je u pitanju moje dete. Stvarno bih od srca preporučila vrtić, jer sam bila skeptična povodom svih privatnih vrtića i osoblja koje radi u tim vrtićima. Važno mi je da moje dete provede kreativno vreme, da saznaje nešto novo, i da se neko bavi njome i posveti joj dovoljno vremena.
takođe mi je bitan i ekonomski momenat, jer je vrtić u koji Tara ide jeftiniji od ostalih, sa vrlo dobrim uslovima, i sjajnim osobljem.
Pozdravljam vas, i nadam se da ćete naći pravi vrtić za vaše dete, gde će biti zadovoljno, kao i moja Tara u Bubamarici.

Mina.

: svetleca tackica - 7. septembar 2011 16:02:21(UTC)
Drage mame,

Konacno sam uspela da izdvojim malo vremena za ovaj mail koji vec mesecima planiram da napisem, i posaljem na nekoliko foruma, ali jurnjava za klincem….a i sada pisem u gluvo doba noci,i izvinjavam se ako ne budem bas koncizna.
Naime, zelela bih da Vam najtoplije preporucim privatni vrtic Dvoristance na Banovom brdu u koje ide moje dete, jer smatram da vrtic ima ili moze da ima izuzetno vazan uticaj na formiranje nase dece, time i ceo njihov buduci zivot, a i zbog zahvalnosti prema onima koji taj vrtic vode. Takodje i da podelim moje iskustvo u cinjenju izbora vrtica i gresaka koje tom prilikom mozemo napraviti.
Kada sam pocela da razmisljam o tome u koji vrtic da upisem dete, napravila sam iscrpnu pretragu – inace sam taj tip – po vise kriterijuma, od onih za koje pedagozi i razvojni psiholozi kazu da su vazni, onda onih koji su meni licno vazni u odnosu na specificnosti mog deteta, utiska da ce on biti srecan tamo i rado provoditi vreme, procene vaspitacica, njihovog potencijala empaticnosti i edukacije pa do prakticnih kao sto su blizina, vreme rada…

Sa odlascima u nekoliko njih na razgovor, krug se suzio i ja sam izabrala jedno koje je izgledalo da zadovoljava sve uslove. E, ali, to je tako bilo samo u delu koji se odnosio na smestaj i hranu, ali ono sto je najvaznije, rad primarnih vaspitacica sa detetom- od njegove integracije u grupu, rada sa njim pa sve nadalje je izostao ( uz izuzetak spoljnih saradnica koje su korektno radile svoj posao).
Necu vas sada gnjaviti sa detaljima kako je sve to teklo a zbog cega sam na kraju i ispisala dete, ako nekoga bude zanimalo, napisacu u drugom postu, nikakva moja bolecivost ili pokusaj preterane zastite, ili perfekcionizma nije bio razlog tome. Naprotiv, na kraju su me meni bliski ljudi naterali na to zbog sve ociglednijeg loseg uticaja tog obdanista na dete. Da ne poveruje covek. I tako se taj izbor ispostavio kao jedna VEEELIIKA GRESKA.icon_cry
Eto pouke broj jedan : Nije sve onako kako nam se cini.

Dvoristance mi tada uopste nije uslo cak ni u pocetni siri krug razmatranja, i tu je njegova slaba strana – marketing. Naime, i pored toga sto nam je ono bilo najblize, na web strani mi je izgledalo nekako previse skuceno a o svom programu nisu pisali nadugacko (a mogli su kao i drugi da prave citavu filozofiju od delova programa), tako da – ovo je moja greska- uopste nisam ni raspitala o njemu niti otisla da ga vidim. Izgledalo mi je poput drugih malih vrtica u kraju, a ja sam htela nesto vise za mog malisu. Ali, srecom, potpuno slucajno sam dobila preporuku od komsinice koju sam znala kao pametnu osobu i posvecenu majku a cija su deca tamo isla, i eto nas i dan danas tu, srecni i zadovoljni! Dakle, moj savet je da licno odete u svaki vrtic, cak i ono koje bi odbacili zato sto izgleda malo ili “obicno” jer reklama moze da pruzi laznu sliku, kao i da se dobro raspitate kod onih cija su deca isla/idu u vrtic koje vas zanima jer takodje mozda uopte nije tako dobro kakvo se vama ucini citajuci o njima.
E da ne zaboravim, posle tog prvog a pre sadasnjeg vrtica imali smo kratko iskustvo sa jos jednim, za to malo vremena koliko smo tamo proveli mogu se pohvalno izraziti, u onim stvarima koje sam videla. Rec je o takodje privatnom vrticu Pitagora, koje se oslanja na Montessori principe. Licno mi se njena pedagoska teorija umnogome dopada, i stekla sam utisak da je u Pitagori ispravno primenjuju.. Takodje, vaspitaci (upotrebicu taj izraz iako je neadekvatan u Montesori sistemu) su bili obrazovani i veoma strpljivi, i odlicno su pratili dinamiku interesovanja dece. Odustali smo od Pitagore zato sto nam je od septembra bio promenjen termin vezbi od septembra na koje Kolja ide svakodnevno a i inace smo dosta udaljeni tako da nismo mogli da uklopimo vremenski boravak tamo – a tu su malo striktni, zbog programa, oko vremena dolaska…Dakle topla preporuka za Pitagoru u tim aspektima.

A sada, da se konacno vratim na glavni razlog pisanja ovog romana, a to je pohvala naseg vrtica Dvoristanceta na Banovom brdu.
Vrtic se nalazi na Banovom brdu, na novoj lokaciji, (ranije su nam bili na minut i po hoda,u Kraljice Katarine a sada su malo dalje), na korak od Kosutnjaka, u novoj lepoj, prostranoj i svetloj kuci. U kuci je sve potpuno novo, precisto, sa vedrim bojama i lepim decjim namestajem. Dakle ceo ambijent je veoma lep, a takodje je i sam prostor odlicno rasporedjen u odvojene celine za igru, rucavanje, spavanje…
Kosutnjak je, bukvalno, na par minuta hoda, sto deca maksimalno ‘zloupotrebljavaju’ kada god je lepo vreme a cemu se i roditelji raduju. Ja sam ranije Kolju svaki dan vodila u Kosutnjak a sada mozemo to vreme da iskoristimo za odlazak na sport, bazen, druzenje…
Kuhinja je domaca i raznovrsna, sa supom svakoga dana, vocem, uzinama…
Broj dece je veoma mali otprilike je cetvoro dece po vaspitacici, sto je izuzetan benefit za dete – rad sa detetom je gotovo individualan a opet imaju dinamiku grupe i
zbog toga sto ih je malo osecaju se kao da su u nekoj svojoj porodici.
Upravo to je onaj kvalitet koji je najvazniji za dete, a koji je najredji za neki vrtic. Ta posvecenost, beskrajna strpljivost i ljubav prema deci zbog koje se oni osecaju kao kod kuce, raduju se da idu tamo a sve mnogo bolje i lakse prihvate i nauce. Secam se kako sam, kada sam prvi put otisla u Dvoristance i upoznala se sa vaspitacicama i decom, osetila neku posebnu harmoniju i mir, sto nisam osetila ni u jednom prethodnom vrticu. Ovde se oseca kako su deca zadovoljna i srecna, kako su voljena i kako ih razumeju. i da je I samo to kvalitet ovog vrtica, ja bih bila prezadovoljna i ne bih trazila drugi, a ovde dobijaju jos puno toga.
U vrtic iako je na Banovom brdu dolaze deca sa razlicitih krajeva grada - Novog Beograda, Vidikovca, iz centra…i kasnije i njihove mladje bate/seke i ja ne znam da li je takva situacija I sa nekim drugim vrticem, ali to meni govori mnogo.
Sve ono sto se meni dopadalo kada sam citala programe vrtica koji su mi se ucinili kvalitetnim ( Zmaja, Juce otkrivalice…) ovde primenjuju, i to sa ogromnom ljubavi, strpljenjem i kreativnoscu, a deca na pravi nacin, sa entuzijazmom, lako i spontano usvajaju. Kolja svaki dan napravi nesto lepo, crtez ili kolaz, ili origami, stalno uci nesto novo i ja iz dana u dan primecujem veliki napredak na njemu, u svakom smislu, i prepoznajem uticaj vrtica. Mislim da ih u predskolskoj pripremi spreme odlicno za skolu, i moja prijateljica koja mi je preporucila Dvoristance i cije je dvoje dece tu islo rekla mi je da su bili najbolje pripremljeni u odeljenju.
Ja sam malo dosadni tip mame, i svaki dan pitam kada dodjem po malisu kako je bilo i sta se desavalo ili zovem da vidim da li je rucao da bi znala kada da dodjem po njega, i svaki put budem iscrpno obavestena, ili me cak i one pozovu ako je Kolja tog dana slabije jeo. Do njegove cetvrte godine ja sam mogla da ga sa punim poverenjem ostavim jedino sa mojom mamom,a i to ne predugo jer je bio hiperaktivan, i iako je bilo vise devojaka koje su ga povremeno cuvale, ja sam uvek bila tu. Prvi put sam kada je krenuo u Dvoristance mogla da ga ostavim sa nekim a da budem potpuno mirna i sigurna da je on bezbedan, i zadovoljan. Takodje, kada su isli u banju Vrdnik na nedelju dana, svi iz okoline su bili zgranuti jer se mi nikada nismo odvajali, i jos uvek spavamo zajedno – u toku su radovi na njegovoj sobi  - a ja sam bila potpuno sigurna da ce sve proteci odlicno sto se tice odvajanja od mene, jedino sam bila malo skepticna oko discipline, ali sve je bilo u savrsenom redu.Vratio se sav vazan, pun utisaka i srecan.
On se oseca apsolutno prihvacenim ( sto je meni izuzetno vazno ) i obozava svoje drugare a cesto spominje i vaspitacice - Ljilja/Marija kaze to se radi ovako ili onako, ili kada nesto objasnjava tako mi je Ljilja/Marija rekla, hoce i da ih vodi na more sa nama…
Eto,toliko za sada, preterala sam sa duzinom, ali toliko bih lepog jos mogla da kazem. Ako ste u potrazi za vrticem ili nezadovoljni onim u koje vam klinci idu od sveg srca preporucujem Dvoristance, otidite da ga vidite, upoznajte se sa vaspitacicama i decom, idealno i sa roditeljima ( vecina dolazi po decu izmedju 4 i 5,30 ). Ne verujem da cete u nekom drugom naci sve ono sto on ima, a po meni, posle mojih iskustava i razgovora sa drugim mamama, najvaznije su osobe koje rade sa nasom decom. Da ne odradjuju svoj posao, da ne budu nervozne, da su obrazovane i kreativne, i najvaznije da budu empaticne, strpljive i da vole nasu decu. A toga u Dvoristancetu ima napretek.

Veliki pozdrav svima! icon_razz
Tamara

: anita75love - 10. jun 2011 23:22:28(UTC)
Videćeš koliko će voleti da ide tamo......i koliki će biti napredak što se tiče društvenosti, samostalnosti itd.....i da znaš da neće mnogo da pati što nisi sa njim-ti ćeš patiti više jer ćeš isuviše malo vremena provoditi sa njim (znam to jer ja ne mogu da prežalim kad sam u pauzi između dva deteta radila 10 meseci) ali će on tražiti da ide "kod dece" čak i vikendom i uveče-samo polako, kad se adaptira videćeš i sama!
Oni su tamo jako vezani za vaspitače-ne znam šta im rade ali im uspeva......uspeva im i ono što nama kao roditeljima ne ide....mi smo imali faze kad smo bili mlađi da recimo nema šanse da mu obučem rukavice ali kad ga vapitačica presvlači pruža ruku "ko bela lala" itd. Inače on ide u vrtić već 2 godine, čak i sada kada sam na porodiljskom jer to njemu puno znači a i meni zbog obaveza sa dvoje dece!
Ako hoćeš javi se na pp pa se možemo upoznati.....
poljubac

: J.D. - 10. jun 2011 22:39:51(UTC)
Sigurno, posto su ovih dana bili i dosta napolju...verovatno cemo se i vidjati, doduse ja sam tuzna posto cu morati da ostavljam "sunce mamino" od 8:30- 18:30h, jer pocinjem da radim, ali sve se nesto tesim da im je tamo lepo...i dobro za njih. Evo bas konstatujem kako je napredovao za ovih dve nedelje boravka u vrticu-mnogo bolje govori i komunikativniji je...
Saljemo vampoljubac i vidimo se icon_wink

: anita75love - 10. jun 2011 21:52:00(UTC)
I mi, deca nam se sigurno druže....pošto su istih godina verovatno su u istoj grupi.....poljubac

: J.D. - 10. jun 2011 10:44:50(UTC)
Orginalna poruka od: anita75love Idi na citiranu poruku
J.D-i mi smo u tom vrtiću-i takođe sam oduševljena!
Jeste li u jedinici ili dvojci?
poljubac

Mi smo u jedinici bravo , a vi?

: anita75love - 9. jun 2011 23:38:04(UTC)
J.D-i mi smo u tom vrtiću-i takođe sam oduševljena!
Jeste li u jedinici ili dvojci?
poljubac

: J.D. - 3. jun 2011 21:47:04(UTC)
Mi smo krenuli u vrtic Happy Kids i potpuno smo odusevljeni, kompletnom uslugom...za svaku preporuku! Divan prostor, divno dvoriste, fantasticne, mlade vaspitacice i jako ljubazne, a postoji i mogucnost prevoza kuca-vrtic-kuca, a to je i jedini vrtic koji koliko ja znam da radi do 18:30h...

: Nena75 - 12. maj 2011 21:17:57(UTC)
SunnyLady, da li je tvoja devojcica krenula u vrtic?
Moja Anastasia ide u vrtic Carobna zemlja Oz, i u grupi ima drugaricu Sabrinu. icon_smile

: J.D. - 14. april 2011 20:53:29(UTC)
Da li mozda neko ima prporuku za neki privatan vrtic na Dorcolu ili u blizoj okolini? Bili smo kratko u vrticu Funny koji na zalost vise ne postojiicon_sad

: Maki1906 - 15. mart 2011 9:43:31(UTC)
Razmatramo 2 privatna vrtica za naseg decaka koji puni 3 godine uskoro - vrtic Adrijana na Zvezdari (Vukov spomenik) i vrtic Beli Zeka na Vracaru. Voleli bismo da cujemo iskustva drugih sa ovim vrticima...

: vesna srce - 15. februar 2011 20:58:31(UTC)
Privatni vrtici u Borci;to je ono sto mene interesuje pa ako neka je mama iz Borce neka napise sta i kako...

: layla - 3. februar 2011 23:11:08(UTC)
nisam znala da ste se tamo "stacionirali". divno, bas si me obradovala sto ste tamo. bitno mi je iskustvo, a vas jos i znam :)

: Leptir - 3. februar 2011 23:03:56(UTC)
Sto se tice ishrane svaki dan je nesto drugo.. za dorucak:moce i neskvika,pastete,jaje,salamica i margarin... Uzina je uglavnom voce ili puding,griz.. Rucak: pasulj,grasak,musaka,riba,cufte u paradajizu.

: Leptir - 3. februar 2011 23:00:09(UTC)
Mogla si mi pustiti poruku ako ti je hitno,slucajno vidim ovu temu.
Dolaze od 7-8 kako kome odgovara,mi u 8 pravo na dorucak :) onda imaju uzinu u 10,razne aktivnosti,kad je lepo vreme idu napolje imaju bozanstveno dvoriste. U 12 je rucak pa posle toga spavanje. Kad ustanu imaju jos jednu uzinu i onda idu kuci opet kako kome odgovara zbog posla al uglavnom do 17h.
Sergej samo o drugarima prica,peva pesmice,bas se vidi razlika.

: layla - 3. februar 2011 22:54:38(UTC)
leptir, tebe trazim :) divno sto si se javila sa svojim iskustvom. kakav im je raspored? kad spavaju, koliko imaju obroka, kakva im je hrana? Super sto Sergej voli, to je ipak najbitnije :)

: Leptir - 3. februar 2011 22:51:10(UTC)
Layla :) mi idemo u Carobni svet i sve pohvale,male su grupe od po 7-8 dece,vaspitacice su super,hrana je isto jako dobra imaju svoju kuvaricu. mi smo bas zadovoljni a Sergej je odusevljen :)

: layla - 3. februar 2011 21:46:22(UTC)
Privatni vrtic u Novom Sadu? da li je neka od mama nesto cula za Mali princ, Madagaskar, Dobra vila, Carobni svet?

: anjuska4 - 2. februar 2011 16:09:05(UTC)
tanjadj79, ja sam skoro pitala putem maila Nedu 1 za cenu poludnevnog boravka, rekli su 4 sata-120E, a 6 sati - 150E u bilo kom periodu dana... Ja sam prosetala do njih, da vidim gde su tacno, ali nisam ulazila, jer se nisam najavila... Kuca i dvoriste deluju lepo. Postoji jos jedan, ali je u stanu, bez dvorista, zove se Smejuljko u 16.oktobra 38, kod njih sam banula, pa mi je bilo neprijatno, jer se treba najaviti, a deca samo sto su se probudila... Zena-devojka koja vodi deluje jako prijatno, a za cenu znam da je valjda 4 sata oko 130E
Ako budes skoro isla u Nedu 1, molim te napisi utiske, mi planiramo tamo na prolece, ako budemo zadovoljni...

: SunnyLady - 24. januar 2011 19:16:44(UTC)
Moja cerkica puni 3 godine za mesec dana i trebala bi (konacno) da krene u vrtic. Obisla sam prilican broj vrtica u blizem i daljem okruzenju ali bi mi puno znacila necija preporuka. Interesuju me vrtici u zoni: Zarkovo, Banovo Brdo, Vidikovac, Cerak (s obzirom da smo mi u Zarkovu).

Svaka sugestija je dobro dosla s obzirom da obilazeci vrtice svi gledaju da plasiraju u najboljem svetlu njihov vrtic a pravu sliku znaju samo oni koji pohadjaju tj njihovi roditelji.

Hvala unapred na svakom odgovoru!

: SunnyLady - 24. januar 2011 14:23:40(UTC)
Trebala bih da upisem trogodisnju cerku u vrtic. Sticajem okolnosti posto nemamo uslova za drzavni (a ni vezu), odlucili smo se za privatni. Iako sam obisla dosta vrtica na Cukarici (prevashodno me interesuje Zarkovo, Banovo Brdo i Cerak), veoma bi mi bilo od koristi da mi neko preporuci kvalitetan, siguran i dobar privatni vrtic u pomenutoj zoni. Naravno, preporuka iz licnog iskustva ukoliko su vasa deca isla ili idu a da ste zadovoljni njihovim tretmanom, ishranom, edukacijom. Svaka preporuka i impresija je dobro dosla jer kao sto i sami znate, prilikom obilaska vrtica svi su oni veoma predusretljivi u zelji da ostave odlicnu impresiju a da je istina drugacija.

Hvala unapred na svim odgovorima!

: tanjadj79 - 8. decembar 2010 22:27:45(UTC)
Pozdrav svim mama!
Moj maleni klipan za 2 meseca krece u vrtic... Zivimo na Mirijevu i plan je da krene u privatni vrtic, zato sto u februaru puni jednu godinicu a u drzavnim nam "ne preporucuju" da krene pre septembra zbog letnjeg spajanja grupa i zbog toga sto su pretrpani kako kazu a on je mali i bla bla. Iskreno, tako su nas "lepo" docekali u drzavnom vrticu da smo se odmah odlucili za privatni. Plan je da pokusamo sa vrticem "Neda1", pa me interesuje ima li neko iskustva sa tim vrticem... bilo kakvog... Hvala unapred...

: Devojcica3 - 31. oktobar 2010 17:27:56(UTC)
Ima odlican vrtic na zvezdari zove se Pavlence svima ga toplo preporucujem svi su divni i jako pazljivi prema deci i imaju bas strucne vaspitacice i deca ih vole

: mrvicica - 16. septembar 2010 22:29:11(UTC)
Zdravo svima,
posto se dosta vodila polemika o Baby Palace, da dodam i ja par reci.
Vlasnik Baby Palace vrtica je muskarac, inace sin vlasnike vrtica "Pametnica", o kojoj se ovde bas dosta polemisalo. Da li je ranije ona bila vlasnika, pa prevela na sina neznam, ono sto sigurno znam je trenutno stanje, a koje sam gore navela.
Moja cerka je isla citave 2.5 godine u vrtic "Pametnica", a onda su njenu grupu preselili u novi objekat "Baby Palace" na Petlovom Brdu.
U principu ja sam bila jako zadovoljna. Za citave tri godine (jer je jos pola godine bila u Baby Palace) nismo imali ni jedan jedini problem.
Jedino sto sam im zamerila je to sto su u zadnje vreme poceli pored redovnih 220 evra mesecno, da naplacuju dodatne aktivnosti (a po njihovim recima to je sve bilo uracunato u cenu), pa kada bi covek prijavio dete i na muziku, sport, plivanje, to bi ga na kraju kostalo 350 evra.
Vlasnica Pametnice je jako stroga i disciplinovana. Do skoro sam imala samo reci hvale za nju, a onda sam se poprilicno razocarala...
Naime, posto sam u medjuvremenu dobila jos jedno dete, obecani su mi povoljniji uslovi za to drugo, da bi mi pred sam polazak deteta u vrtic, ona rekla da su uslovi promenjieni i da je cena veca, nego sto mi je obecano.
Rezultat je bio da sam i prvo dete ispisala, pa sam sada u potrazi za novim vrticem...
Sve ostalo je zaista bilo na svom mestu!

: jelena.r - 28. jul 2010 23:17:10(UTC)
DA LI NEKO IMA BILO KAKVU INFORMACIJU O PRIVATNOM VRTICU KOJI SE ZOVE PLAVI VRTIC NALAZI SE NA BANOVOM BRDU

: mteena - 7. jul 2010 10:55:50(UTC)
Ne preporucujem vise gore navedeni vrtic,promenile su se vaspitacice.

: juckie - 14. maj 2010 11:40:32(UTC)
Ja imam 2 dece, stariji je sad u predskolskom ali od svoje 3. godine je u vrticu Nojeva barka u Slobodanke danke savic 31, kod Cvetka, a mladjem je ovo 1. godina tamo i imam samo reci hvale za njih. Imaju mesovitu grupu od oko 25 dece, predivne iskusne i strpljive vaspitace, divnu kreativnu atmosferu i prezadovoljna sam!

: Daria - 22. april 2010 14:50:05(UTC)
Citat:
teana - 17/4/2010 13:30

Ja imam samo jedan predlog a to je da nikako ne upisujete dete u vrtic gde su mesovite grupe. Dete od dve godine nikako ne moze biti u grupi sa decom od 4,5 ili 6 godina, pa makar one bile i grupe od desetoro dece. Mnogo je lakse raditi sa dvadesetoro dece istog uzrasta nego sa duplo manje ali razlicitog uzrasta jer dete od dve godine ne moze imati mogucnosti kao starija deca, tu su uglavnom uskracena starija deca sa kojom treba raditi ozbiljnije stvari.

Ovo nije tacno.Uz dobrog vaspitaca i dobru organizaciju rad u mesovitim grupama ima mnogo prednosti.Mladja deca uce od starijih,starija se uce odgovornosti i brizi o mladjima,itd....I ne znam koje su to "ozbiljnije" stvari koje treba raditi sa starijom decom????? cvecko

: lolita2 - 18. april 2010 1:20:40(UTC)
da li neko zna dobar privatni vrtic na zvezdari,nek mi napise.hvala

: teana - 17. april 2010 14:30:23(UTC)
Ja imam samo jedan predlog a to je da nikako ne upisujete dete u vrtic gde su mesovite grupe. Dete od dve godine nikako ne moze biti u grupi sa decom od 4,5 ili 6 godina, pa makar one bile i grupe od desetoro dece. Mnogo je lakse raditi sa dvadesetoro dece istog uzrasta nego sa duplo manje ali razlicitog uzrasta jer dete od dve godine ne moze imati mogucnosti kao starija deca, tu su uglavnom uskracena starija deca sa kojom treba raditi ozbiljnije stvari.

: lenac - 6. april 2010 17:53:28(UTC)
Pozdrav svima. Mi smo se tek sad prikljucili i voleli bi da nam bar malo pomognete. Da li neko zna za vrtic "Beli zeka" kod Hrama? Oni su novi i poceli su sa radom u oktobru prosle godine. Moj sin koji ima 5 godina je danas bio prvi dan i mislim da je proslo ok. Ambijent je lep, imaju lepo dvoriste, kao i kuvanu hranu koju im doprema Lido. Vaspitacice su mi se ucinile zaista prijatne, ali bi mi svaka dodatna informacija dosta znacila. Unapred svima hvala :)

: Valoa - 2. april 2010 2:44:12(UTC)
Postovani roditelji,

obavestavamo vas da od septembra u Beogradu na Dorcolu pocinje sa radom prvi decija radionica i boravak na engleskom jeziku.
Cilj programa je da deci pruzi mogucnost intezivnog ucenja engleskog jezika, po severnoamerickim standardima i nacinu rada (uz citanje, crtanje, pesmu i igru). Ukoliko ste zainteresovani da upisete vase dete, kontaktirajte me.

: mali princ - 23. mart 2010 22:52:13(UTC)
ne znam zasto me je administrator premestio na ovu temu, svi vrtici koje sam navela su drzavni, za takve smo i zainteresovani, a ne za privatne, kako glasi ova tema!

: w0335791 - 22. mart 2010 16:53:13(UTC)
STEP IN TENIS KIDS na Zvezdari, Ljubice Luković 7c

- jedinstven i kreativan rad na mini-tenis terenu sa decom uzrasta od 3 do 8 godina.

- razvija se rana motorika, koordinacija i spretnost dece na zabavan način, paralelno sa uvodom u tenisku igru.

www.tkstepin.com

: w0335791 - 22. mart 2010 16:47:41(UTC)
STEP IN TENIS KIDS, jedinstven i kreativan rad na mini-tenis terenu sa decom uzrasta od 3 do 8 godina.

Razvija se rana motorika, koordinacija i spretnost dece na zabavan način, paralelno sa uvodom u tenisku igru.

www.tkstepin.com

: mali princ - 22. mart 2010 10:06:43(UTC)
Mi u septembru punimo 3 godine i planiramo da krenemo u vrtic. Zivimo na Zvezdari, a u blizinu su na vrtici "Zvezdani gaj", u Cvijicevoj (ne znam kako se zove) i vrtic "Zora". Da li neko od vas vodi dete u neki od ovih vrtica ili eventualno u neki drugi na Zvezdari? Kakvi su vam utisci? Nama se najvise dopada "Zvezdani gaj" - zbog njegovog polozaja u sred sume, ali ne znam koliko vaspitaci tu privilegiju koriste. Mi cesto tamo setamo, ali retko vidjamo decicu napolju...

Unapred zahvalni veliki i mali!

: macaraca - 19. mart 2010 20:19:34(UTC)
nista videla sam na sajtu sve, ne odgovara nam mali smo jos za to, a super je i cena i vrtic

: macaraca - 19. mart 2010 20:13:41(UTC)
mteena koliko para je vrtic kiki i mini?

: mteena - 19. mart 2010 20:02:08(UTC)
Vrtic Kiki i Mini je predstavljen u Vodicu za roditelje,mozete videti na njihovom sajtu.

: mteena - 19. mart 2010 19:59:37(UTC)
Toplo vam preporucujem vrtic Kiki i Mini na Bezanijskoj kosi.Vaspitacice su pune strpljenja,ljubazne,mlade.Adaptacija je prosla bez problema i bez suza.Imaju lepo dvoriste i malu,mesovitu grupu.pozzz

: tijanast - 16. mart 2010 0:27:51(UTC)
Da to je bio stan sad su u kuci u Zmaj Jovinoj, na okretnici je Roda

: macaraca - 15. mart 2010 19:23:00(UTC)
videla sam, bili su na karadjordjevom kod moje bake, a gde su sad?
da to nije tamo kod okretnice 88?

: tijanast - 12. mart 2010 12:06:01(UTC)
Zvoncica u Zemunu, na prethodnoj strani sam detaljno pisala

: macaraca - 12. mart 2010 10:41:36(UTC)
Tijanast u koji vrtic ide Ema?

: winnie - 11. mart 2010 18:51:03(UTC)
u pravu si,nema pravila...sve je do ljudskog faktora,jer vrtic ne cini prostor,vec ljudi koji u njemu rade....Samo sam navela primer iz svog okruzenja,jer je ocigledno, a i svakako najbitniji je dobar glas,koji traje,preporuke prijatelja,ali osnovane......

: tijanast - 11. mart 2010 17:46:19(UTC)

Evo shta su sve pravili za novu godinu

Photobucket" border="0" />

" border="0" />

: tijanast - 11. mart 2010 17:36:36(UTC)
Ne kazem da nema privatnih vrtica kao shto je taj koji si opisala, ali isto tako tvrdim da nisu svi takvi. Mi smo obishli 10-ak vrtica kada smo trazili u koji cemo je upisati i ovaj nam je bio najbolji. I vec sam napisala da je jedna vaspitachica dip. pedagog a druga ped. sestra, ni jedna nije mlada, sve su vec radile po drzavnim, napisala sam i koje dodatne aktivnosti imaju, tamo gde su sada TV NEMAJU pa im ne moze pushtati crtace, u onoj drugoj kuci su imali ali ja nikada nisam videla da je bio ukljuchen niti mi je Ema rekla da je gledala crtace tamo. Dakle, bez zelje da ulazim u raspravu, samo hocu da kazem da nisu svi privatni vrtici loshi samo zato shto su privatni i nisu svi drzavni dobri samo zato shto su drzavni, i znam za slucajeve da vaspitachuce u drzavnim deci pushtaju grand, da im ne daju vodu uvek kad traze da ne bi puno pishkila, da spavaju u potkoshuljama jer ih mrzi da im svima oblache pizame, ovde u drz. jaslicama se svakog dana donose samo po 2 pelene itd. I da, odvikli su je od pelena pre drugog rodjendana

: mteena - 11. mart 2010 17:26:29(UTC)
Jaslice 10 u grupi,moze i vise.

: macaraca - 11. mart 2010 17:07:38(UTC)
Sto se tice vrticA lala I LILI jel znate kolke su grupe?
i za vrtic Ana kod arene koliko kosta?
hvalaaa

: mteena - 10. mart 2010 22:31:20(UTC)
mislim da ovo odnosi na post tijanaplast

: winnie - 10. mart 2010 22:12:42(UTC)
ne, ne kazem da imaju,ali to nema u potpunosti veze sa brojem dece,ima uticaj na kvalitet rada, ali ne na odnos....ko proverava vaspitace u privatnim vrticima kad iskoce iz skole zavaspitace,koje strucno lice prati da li su presli sve potrebe pojmove po sferama razvoja????????da li mozda svaki vrtic ima pedagoga,koliko ja znam u Bg ,samo par....Moj komsija obozava svoj vrtic i jedva ceka da ide tamo, jer mu je lepo....po ceo dan gledaju crtane filmove,Ben Ten,Code Lyoko....obozava svoju vaspitacicu koja mu ne brani da u vrtic nosi PSP i igra igrice na njemu...on taj vrtic i te vaspitacice obozava....a da li je to slika koju treba videti u vrticu koji njegovi roditelji placaju 250 eura?Da,nacrtaju ponekad nesto,naprave,vaspitacice ukrase.....Ne znam,meni to nije normalno,mojim komsijama jeste...Ja za taj novac za svoje dete hocu mnogo vishe,sve sto moze da mu se pruzi.Moje dete ima 2 god i 6 meseci,zna da crta coveka,ne kao punoglavca, da crta kucu kao kvadrat i trougao,razlikuje oblike,boje, odvaja domace i divlje zivotinje,zna dane u nedelji,prepoznaje emocije, slika vodenim bojama,modeluje playdough,sece makazama cak i po zakrivljenoj liniji,skace samostalno na trambolini,motoricki je jako spretan ,na engleskom zna skoro sve zivotinje koje poznaje i na srpskom,peva par kratkih pesmica na engleskom i pri tom zna o cemu se u njima radi,peva puuno decjih pesmica.....a sve zahvaljujuci vrticu...i gle cuda obozava ga isto kao i mali komsija,nema suza kad se ide u vrtic....eto,to je moje zapazanje,na dva bliska primera.....bitno je da strucna osoba uvede vaspitaca u posao da ne bi bio puki babysitting,vec smisleno i kreativno provodjenje vremena sa detetom....

: mteena - 10. mart 2010 19:52:15(UTC)
Vrtic je dobar,imaju veliku igraonicu.Sve je cisto,uredno.Decu u jaslicama peru kad se ukake,ne brisu ih maramicama.Ali su los utisak na mene ostavile vaspitacice tj. glavna vaspitacica.Preko telefona su nepristupacni i neljubazni.Cena je 22o eura i 1000 din za osiguranje.
Vrtic vredi videti ,ali i proveriti koja ce vaspitacica biti zaduzena za Vase dete.

: tijanast - 10. mart 2010 14:31:11(UTC)
Mozesh ti konkurisati niko ti ne brani, ali poshto ne radish reci ce ti da su prioritet deca chija oba roditelja rade, a roditeljima koja rade kazu da nema mesta, jer je zapravo ptioritet VEZA. Moja kkomshinica koja ima petoro dece je proshle godine konkurisala u jaslicama za najmladju devojchicu i u vrticu za decaka i rekli su joj da ne moze jer ona ne radi (a svuda pishe kako je vrtic za cetvrto dete besplatan), onda je njena svekrva nashla vezu (njenu drugaricu iz srednje shkole) i primili su ih sad u martu, mimo bilo kakvog konkursa a znam mnoge roditelje ovde koji rade i placju dadilje ili privatne vrtice jer su u tim istim drzavnim na listi cekanja, toliko o tome. A cena se valjda odredjuje na osnovu proseka plata.

Winnie, ne razumem ovo shto si napisala o odnosu vaspitach-dete, jel mislish da u drzavnim vrticima vaspitachi imaju bolji odnos sa njih 25 ili ovi u privatnim sa njih 5?
A meni je najbitnije to shto je Ema srecna ujutro kada se sprema za vrtic, shto mi ni jednom nije rekla necu u vrtic i shto kada dodje mi sva vazna pricha shta su radili i shta su nauchili i shto mi subotom kad ne ide kaze ajde da zovemo Eli (vaspitachicu) i Maju i Jocu itd da dodju kod mene da se igramo

: lillyblue - 10. mart 2010 12:48:01(UTC)
meni nije bas jasna ta politika oko uoisa u vrtic. da li bih na primer ja mogla da konkurisem za vrtic, iako ne radim, i koliko bih onda placala? da li ima neko da mi ukratko objasni? Bas me zanima. HvalaP

: bubamara031 - 8. mart 2010 19:22:36(UTC)

Mteena i mene bas zanima taj vrtic , cula sam pozitivne komentare ali ne znam nikoga cije dete bas tamo ide a razmisljam da dam dete u jaslice kod njih. Ako nesto saznas ili odes da vidis molim te ostavi utiske ili mi posalji pp

: winnie - 8. mart 2010 15:38:38(UTC)
privatnim vrticima se na zalost danas mnogi nazivaju.........bez osnova.....da li ste se ikada zapitali sta u stvari vase dete od 2 ili 3 ili 4...god u stvari koristi od tog tako "lepog,divnog"prostora.Kada se vrata zatvore za roditeljem,kakav je zapravo odnos dete-vaspitac?Da li vam je sustinski bitno da vam dete na sedeljci kodprijatelja izdeklemuje,napamet nabiflane grcke bogove ili da je price o njima slusalo u vrticu bez reci"ponovi!!!!!!!jos jednom!opet!!!!".Treba zapravo shvatiti,sta je detetu najbitnije?????/

: maslacak - 4. mart 2010 13:46:34(UTC)
Mi smo prekjuce upisali Danicu u privatni vrtic Carobna kucica u Kosutnjaku. MM je obisao nekoliko njih i na kraju smo otisli da zajedno vidimo.
Opredelili smo se prvenstveno zbog sledecih stvari - registrovani su kao predsolska ustanova, ogromno dvoriste prelepo uredjeno za decicu , jaslena grupa potpuno odvojena ( u drugom objektu u dvoristu) , dodatne aktivnosti engleski, gluma , slikanje, ples ukljuceno u cenu ... hranu im donosi ketering sluzba, uredno i cisto. Krece sad u ponedeljak videcemo kako ce ici adaptacija....
Ukupno 11 dece u jaslenoj grupi sa 2 vaspitacice... zadovoljni smo onim sto smo videli , nadam se da ce njena adaptacija proci kako treba - to mi je najvaznije.

: tijanast - 2. mart 2010 10:58:53(UTC)
Ema evo vec godinu i po ide u Zvonchicu u Zemunu, oni imaju nekoliko objekata, prvo je ishla u ovaj koji nam je najblizi, to je kuca sa dvorishtem, jedna vaspitachica i jedna pedijatrijska sestra, super su obe, 10-ak dece je bilo uvek, pa mo napravili pauzu 2 meseca jer sam ja bila na bolovanju i bilo je leto pa smo se trudili da shto manje budemo u gradu, onda je krenula u njihov drugi objekat (jer u ovom starom nije bilo mesta) to je bio stan na Karadjordjevom trgu, ali mi je bilo svejedno jer je zima i planirali smo da je vratimo u stari kad se napravi mesto, medjutim ona se jako vezala za vaspitachicu i decu jer su joj po uzrastu mnogo blizi nego ovi u starom i ostala je tu, a juche su se preselili u kucu na keju, takodje sa dvorishtem, divno je, prostrano, mirno, na reci. Cena je 17000, u cenu su ukljucheni engleski i ples, a ritmichka gimnastika i muzichko se dodatno placa. Ja sam stvarno zadovoljna i ona bash voli da ide, hrana je isto super (znach bez virshli, pashteta i ostalo), trenutno ih je 8. I Hanu cemo upisati tamo. Kad smo je upisivali (sa godinu dana) ja sam trazila vrtic sa shto manje dece (da bi shansa da se razboli bila manja), a drzavne jaslice ovde imaju samo jedne i tamo su grupe od po 24, bash ta vaspitachica moze sve da stigne da ih presvuche, nahrani, uspava i ostalo e sad kad je veca i moze u vrtic mozda bih je i prebacila u drzavni ali mi je zao da je odvajam od drugara i vaspitachice

: mteena - 1. mart 2010 2:34:16(UTC)
Interesuje me ,da li bi neko mogao da mi kaze iskustva sa vrticem LALA I LILI na Bezanijskoj kosi.Unapred hvala,

: ksenija 4 - 26. januar 2010 13:40:56(UTC)
dala bi komentar na ovu temu iz prostog razloga što volim duh državnog vrtića i mi smo se domogli jednog i upisali u pitanju je zvezdani gaj i prelepo je nije u centru grada ali ....u šumi jedna kućica a u njoj maleni patuljci neznam kad je lepša priroda leti zimi. u jesen...unutra nije neki de lux ali vaspitačice su redom divne i željne dece jel tamo ih nema puno zato mame ako želite da vaše dete diše punim plucima nema boljeg mesta od zvezdarske šume prirode sve manje ima oko nas a zvezdargka šuma i njeni mali stanovnici veverice vas ćekaju

: LediIv - 20. januar 2010 23:56:17(UTC)
bogami, evo ovaj nama najblizi, mislim da se zove tresnjober (mozda sam sad vec i pomesala imena), 300 eura. zvala sam jer ivan nije mogao odmah da dobije mesto u drzavnom, pa sam se raspitivala pre tacno godinu dana i tad je bila ta cena. jos neki koje sam zvala su isto tako. nijedan, bas nijedan nije bio ispod 250. mozda su ovde u centru skuplji, ne znam. i u centru, bar ovi u nasoj blizini, su svi do jednog u stanovima (kod nas u kraju takoreci ne postoje privatne kuce, sve su stambene zgrade, pa je to valjda i logicno - mada to mi i nije neka zamerka, sve zavisi kako je organizovano). ali tolike cene su meni cist bezobrazluk. kad sam imala samo lenu, to mi je i pored tog bezobrazluka delovalo kao nesto sto moze da se uzme u obzir. ali kad je ivan vec bio na putu (a planiramo i trece), pomisao da placam 2 ili 3 x 250 ili 300 eura mesecno (3x300=900!! mislim, stvarno nenormalno) nije mi delovala nimalo primamljivo. u drzavnom placamo punu cenu, i za njih dvoje je to 12000. to je ipak ogromna razlika, a zaista ne vidim da je razlika u kvalitetu takva. to je vise PR privatnih vrtica, bar po ovome sto sam ja do sada videla kod nas i u svom okruzenju.
a inace, slazem se potpuno da drzavni nisu svima dostupni i to je bas sramota za ovaj grad i drzavu. pored toga sto su me naplasili stanjem u drzavnim, to je glavni razlog zbog kog sam se i raspitivala u privatnim. i strasno je sto su neki ljudi na kraju naterani da tu cenu moraju da plate.
i opet se vracamo na osoblje - nisam primetila, niti cula od bilo kog roditelja u nasem vrticu (a dosta smo povezani) da se neko zalio da je imao problem s vaspitacicom i da se to odrazavalo na dete. nijedan jedini slucaj. a znam i sama iz razgovora s vaspitacicama da ima roditelja koje bas i ne vole, ili s kojima dodju i u sukob, i opet nisam cula da deca zbog toga trpe. a meni je od svih vaspitacica s kojima sam pricala, ubedljivo najlosiji utisak ostavila vlasnica tog vec pomenutog privatnog u kom smo se raspitivali svojevremeno za lenu. iako je pokusavala da nam "proda" svoj vrtic...

: tmenicanin - 20. januar 2010 19:09:13(UTC)
Jasno da su finansije glavna tema kada se prica o privatnim vrticima ali niti jedan u BGD mozda International ne kosta vise od 250 evra. Drugo nije tacno da su svi privatni vrtici u stanovima. ima ih milion u kucama sa dvoristem itd. Jasno je da mnogi sebi ne mogu da priuste ali je isto takp tacno da ovaj grad nema dovoljno mesta za svu decu u drzavnim vrticima tako da pored toga sto nisu u bas najboljem stanju sa najboljim osobljem nisu cak ni dosputni svima koji bi mozda probali da daju dete tamo. Tako da je moja opcija cak i kada bi bilo mesta uvek privatni jer bar imam pravo nesta da kazem i trazim a da moje dete ne oseti posledice nakon toga. U svakom slucaju svako odlucuje za svoje dete.

: LediIv - 20. januar 2010 11:38:21(UTC)
sto se uslova za rad tice, slazem se da je problem broj dece po vaspitacu u drzavnim vrticima.
ali jedan privatni u koji sam ja isla na razgovor kad je lena trebalo da krene mi nije apsolutno ostavio, sto se tice materijalnih uslova, bolji utisak nego drzavni. naprotiv. to je adaptirani stan (kao sto u gradu svi privatni vrtici i jesu), i uopste mi se nije nesto dopalo. a ni razgovor s vlasnicom mi nije ostavio nimalo dobar utisak. a to je jedan od poznatijih, i nimalo jeftinih (svojevremeno, kad je lena trebalo da krene, dakle pre jedno 2.5 godine, kostao je 250 eura mesecno). jedina prednost je bila mogucnost da vidis dete preko interneta.
nas drzavni vrtic je prostor bas pravljen za vrtic, i uz to je upravo renoviran (jos nije do kraja, sad se zavrsava). tako da u tom pogledu stvarno nemam primedbe. a sto se igracaka i drugih stvari okjima se deca zabavljaju tice, opet nisam videla u tom privatnom nista sto nema u drzavnom (a drzali su nas tamo dva sata dok su nas ubedjivali kako su super, i pokazivali nam sve sto imaju) .
ja se jedino secam da je moje drugarice cerka isla u jedan privatni u gradu, i tu su stvarno imali super programe putem kojih su deca svasta ucila. ali mislim da je taj preko 300 eura, a ja da dajem 600 ili vise eura mesecno samo za vrtic (posto imam dvoje dece), to stvarno nemam mogucnosti, a i sumanuto mi je. jer i pored svega, nije toliko bolje nego drzavni. plus meni licno drzavni najvise odgovara jer mi je odmah preko puta kuce, a u zgradi pored mojih roditelja, s cije terase se vidi i dvoriste u kom se deca igraju.
inace imam drugarice cija deca idu u razne privatne, i uglavnom ne vidim da ima bitne razlike medju decom koja idu u razlicite vrtice, da im je "preneto" nesto vise ili nesto manje od vrtica do vrtica, niti po pricama mama cujem da se negde desava nesto bolje ili gore. uglavnom je sve slicno, koliko ja uspevam da vidim.
mislim, meni stvarno svejedno, ko hoce da daje debele pare za privatni, i ima mogucnosti za to, sto da ne. ja samo mislim da je to sad malo trend, i da se onda preplasenim mamama cija deca prvi put krecu u vrtic svasta prica o drzavnim, i onda se deca upisuju u privatne. moram da priznam da sam i ja podlegla malo tome kad smo upisivali lenu, zato sam se i raspitivala o privatnim, jer su i meni u glavi napravili sliku kako je drzavni vrtic nesto najgore sto svom detetu mozes da priredis. zato sam osetila potrebu da se javim na ovoj temi i da kazem mamama da ne podlezu tome, nego da se lepo raspitaju o svim opcijama koje im stoje na raspolaganju. hladne glave.
iskreno, meni je finansijski momenat igrao veliku ulogu pri konacnom odabiru jer sam tad vec znala da cu imati bar dvoje dece vrtickog uzrasta u isto vreme, i zato smo na kraju krenuli u drzavni (jer smo i neocekivano dobili mesto), ali iz ove perspektive mi je bas drago da je tako ispalo, i ne mislim da bilo sta gubimo sto ne idu u privatni.
naravno, ko zeli u privatni - nemam nista protiv, meni ni iz dzepa ni u dzep.

: tmenicanin - 20. januar 2010 10:18:07(UTC)
Mislim da se ne radi o drvlju i kamenju po zenama koje rade u drzavnim vrticima vec jendostavno njhovi uslovi za rad i oni u privtanim vrticima ne mogu da se porede. Kada vi nemate dobra i zanimljiva sredstva za rad ili ne mozete da sprovodite svoje kreativne ideje i primenjujete nova znanja kao sto je slucaj u drzavnom vrticu naravno da nemate motivaciju i naravno da ih pustaju cim dodje prolece samo u dvoriste i neka se sami zabave. I nije u pitanju samo da li oni nauce neku pesmicu u mesec dana vec sveobuhvatno kako shvataju sebe i sta te vaspitacice u drzavnom zele da im prenesu - one moraju da vode racuna najvise o disciplini jer dece ima previse, a ne o nekom visem nivou rada sa decom.
Topla preporuka za NBG mame - privatni vrtic Ana kod Arene. Extra organizacija preko 200 m2 14 dece sa dve vaspitacice, ples, Oxford engleski, rekreativna nastava i slicno. Sve ultra cisto, svetlo, i imaju i jaslice i predskolski program - certifikovani kod ministartsva.

: LediIv - 16. januar 2010 16:07:28(UTC)
Citat:
shmooky - 6/10/2009 04:14

Imam strasnu dilemu koju moram resiti u narednih 48 sati i ako ima nekoga ko mi moze pomoci molim da se javi. Naime, upisni smo u vrtic Lane na NBgd-u i to u grupi mladjoj vrtickoj u kojoj ima 23 decaka i samo 13 devojcica. Svi su u sobi od 20-tak kvadrata i na danasnjem roditeljskom se apeluje na roditelje da deci objasne da grebanje, ujedanje i sl. nije lepo ponasanje. Na sve ovo ce majka dvojice decaka ljtito "molim vas da se otvorene rane ipak dezinfikuju, znate da sam vec donosila sredstva za to". Moja devojcica bi trebalo da se tamo pojavi za neki dan, ali iskreno sumnjam da cu to prirediti svom detetu. Uzurbano trazim privatni vrtic koji nas moze primiti a da nije daleko od mostarske petlje ili da je na Novom Beogradu. Kakva su vasa iskustva u vellikim grupama? Imaju li vaspitacice u tim sredinam uopste prilike da bilo sta rade sa decom osim da ih rastavljaju i uvode u red. Osim toga imaju suludu ideju o "etno sobi" u vrticu?! Videla zaba ...je li Kada sam pitala sta rade na edukaciji dece dobila sam odgovor da je sledeca akcija "Darivanje" oko Nove Godine. Do tada verovatno rade na ne ujedanju i sl. Mozda sam subjektivna pa zato i trazim vidjenje "starijih".

ma daaaaj...... meni deca idu u drzavni i sve je ok. da se deca nekad pokace, pa naravno, desava se to i u parku kad su svi roditelji prisutni, naravno da ne sede i citaju knjige. i to je bilo jos u jaslicama, od kad je u vrticu nisam cula ni za jedan incident. i vaspitacice ih itekako drze pod kontrolom, iako licno nisam mnogo zadovoljna leninim vaspitacicama jer su vec starije i vidi se da jedva cekaju penziju.
i pored toga, lena svasta uci, pevaju pesme, crtaju, vezbaju, poslednjih dana mi npr ispira mozak time kako nije lepo da budes neuredan (kad joj ja govorim nema veze, ali sad je u vrticu to prihvatila icon_rolleyes ). inace, vaspitacice iz jaslica su nam bile od velike pomoci kad smo ukidali cucle, flasice, pelene... stvarno se previse drvlja i kamenja baca po tim zenama, nisu zasluzile. naravno da ne sumnjam da ima i onih koje to zasluzuju, ali ja evo u celom nasem vrticu nisam primetila nijednu takvu. najveci problem je mozda kod nekih nedostatak entuzijazma, ali da ne vode racuna o deci i da ne rade s njima (makar neke od njih i preko volje), to stvarno ne moze da se kaze.
mislim, sad ispade kao da deca kad idu u drzavni u najmanju ruku idu kao na front. to je bas, bas preterivanje.

: vesna7 - 16. januar 2010 15:06:41(UTC)
Cao
da li je necije dete krenulo u babay palace na labudovom brdu-nov objekat u Sretena Mladenovica Mike?

: maslacak - 14. januar 2010 12:54:48(UTC)
bblue hvala zaljubljen

: tmenicanin - 11. januar 2010 13:45:00(UTC)
danas doneli odluku da dete - decaka ispisemo iz privatnopg na NBG zbog cinjenice da je mali od valsnice isao u taj isti vrtic i niko mu nije mogao stati na kraj JOs pri tome samo 3 decaka u vrticu pa nase dete pocelo da se ponasa kao i on- da se baca po kuci, ne cuje kad mu se govori da nesto uradi - i pukli smo na kraju. Jos vlasnica vrtica rekla da mi suvise coekujemo za njegov uzrast!! Da smo mi krivi i prestrogi. Dakle sledece odrediste nam je vrtic Ana na NBG ako neko ima ististva sa njima molim da mi napise.. hvala unapred Inace vrtic iz kojeg bezimo je EjBiSI plus i mnog nam je zao jer imaju sper negleski ali sta je tu je hvala unapred!,

: bblue - 11. januar 2010 12:15:38(UTC)
Baby palace radi od 7 do 19h i kosta 255 evra mesecno. Mi smo prezadovoljni!

: maslacak - 8. januar 2010 15:38:15(UTC)
Koliko otprilike kosta Baby Palace celodnevni boravak npr od 8-18h , moze i na pp
cvecko

: MilaJa - 7. januar 2010 11:26:16(UTC)
Moja cerka do sada nije isla u vrtic jer ja nisam radila i nije bilo potrebe, sada ima 5 godina i ja bih je htjela upisati, no zaista se dvoumim kada je izbor vrtica u pitanju, prijateljicin sin ide u Cvetic Repic i zadovoljni su, no nama je to daleko, jer smo u centru. Ima li sta sto valja a da je centar?

: winnie - 24. decembar 2009 20:23:35(UTC)
ako nekog interesuje vrtic na Cukarici,B.Brdu,Filmskom gradu javljam na PP.pozz

: five008 - 13. decembar 2009 16:16:25(UTC)
Uskoro se selimo,pa mi je potreban savet oko izbora.

: Brankica_BGD - 11. novembar 2009 17:07:37(UTC)
Evo još jednog člana koji će pohvaliti Baby Palace ...
Moja ćerka ima 3 godine i ide već godinu dana u njihov vrtić u Lozničkoj. Ja sam i više nego zadovoljna, nemam primedbi - vaspitačice su sjajne, imaju raznorazne programe (što je već pomenuto u nekom od prethodnih postova), sve u svemu odlično organizovano, sigurno, maštovito... I kao što je neko od članova rekao - "roditelj će najbolje oceniti da li je napravio dobar izbor posmatrajući sopstveno dete" i s tim se apsolutno slažem, jer iz dana u dan primećujem kako vrtić "oblikuje" moje dete - u smislu toga šta sve tamo nauči i doživi i kako se oseća kad je vrtić u pitanju (a moja devojčica, kad se vrati iz vrtića ne prestaje da iznosi svoje utiske).
Iako sam na samom početku bila skeptična (mada sam imala brojne preporuke), vremenom sam se uverila da ovaj vrtić zaista zaslužuje sve pohvale i moje poverenje kao roditelja.
I da dodam još nešto na prethodnu temu - jedinu osobu koju ja, i ostali roditelji sa kojima sam u kontaktu, znamo je muškarac, i evo ovo je prvi put da čujem da neko pominje vlasnicu.

: mimica - 11. novembar 2009 0:13:33(UTC)
Moja deca idu u privatni vrtić i ja sam zadovoljna. Manje su bolesna jer je bolja higijena, zajedno su pa su se lakše prilagodili, odmah su drugi dan spavali. i vole da idu. Vaspitačice su stalno sa njima, neostavljaju ih nimalo same. Ja sam zadovoljna.
Mada nemogu nista reći loše ni za državni vrtić, onaj prvi u koji je moj sin išao. tamo je ekipa bila divna. a onda sam ga prebacila u ovaj državni jer mi je bliži i šokirala se.Prvo što su me dočekivale vaspitačice sa cigarama u ustima! u prostoriji sede u kojoj se skidaju jakne puše i dočekuju decu, koja onda i du u u drugu sobu da se igraju. a one i dalje sede i puše. izdržala sam mesec dana i onda ga ispisala. i kao kontrolišu vrtiće. vraga! i sada je u privatnom.

: sole - 21. oktobar 2009 23:47:18(UTC)
Topla preporuka je vrtic na bezanijskoj kosi:Carobno carstvo,s.aralice ......da ne hvalim mnogo da ne bude kao reklama ja sam prezadovoljna nisam cula da se negde posvecuju toliko deci i da se toliko trude.....
kome god sam pricala i ko god je gledao fotografije raznih aktivnosti sa decom odusevljen je....

: shmooky - 10. oktobar 2009 9:12:35(UTC)
Za one koje zanima, samo da se pohvalimo, krenuli u vrtic i spavali vec drugog dana. Dok sam joj obuvala patike pitala me je: "Hocemo li doci jos jednom u skolicu" :) . Krenuli smo u Zvezda City Oazu na Adi i iako je daleko, isplati se. Okruzenje je divno, grupa je mala i mirno spavam. Nocima nisam spavala zamisljajuci njenu agoniju u drzavnom vrticu. Uz sve price o tome kako treba da nauci da se bori za sebe i slicno, nisam mogla to da priredim svom druzeljubivom detetu, jer mislim da bih time narusila poverenje koje vlada medju nama. Pricom da je ostavljam tamo gde ce se o njoj brinuti i kada ja nisam tu i da je to dobro za nju, kada se to i ostvari, ja imam kredibilitet kod deteta. Kako li bi razmisljala kada bih je ostavila negde gde ce biti pod stalnom torturom ostale dece, uz vaspitacice koje fizicki nemaju vremena da se posvete svakom detetu :( . Daleko od toga da su sva deca i ovde divna, ali su u manjem broju i posmatrala sam je kako reaguje na jednog klinca koji je mami priredjivao scenu. Kada je to izuzetak to se shvata kao neprihvatljivo ponasanje. Samo se posle par minuta okrenula ka drustvu za stolom i nastavila da crta. Posto smo najnoviji clan, vaspitacica ima malo vise vremena da joj se posveti ovih prvih par dana, tako da dobija paznju malo vecu na pocetku, dok se ne uklopi u grupu, ali vec je od "pomoci", deli vodu svima i drzi se za ruke sa klincima kad se ide u setnju i slicno. Ako se tako nastavi imacemo jednu veliku brigu manje. icon_lol

: andrea 79 - 9. oktobar 2009 21:47:43(UTC)
Mi smo od prosle nedelje presli u vrtic Pavlence,na Zvezdari i jako smo za sada zadovoljni,ustvari Stefanu se toliko svidja da nece kuci,a vrtic pre ovoga je bio Zmaj na Vracaru,i taj vrtic uopste nije hteo da prihvati ni posle godinu dana boravka u njemu.Sve pohvale za Pavlence jer je meni bio san da Srefan voli vrtic.

: shmooky - 6. oktobar 2009 5:14:59(UTC)
Imam strasnu dilemu koju moram resiti u narednih 48 sati i ako ima nekoga ko mi moze pomoci molim da se javi. Naime, upisni smo u vrtic Lane na NBgd-u i to u grupi mladjoj vrtickoj u kojoj ima 23 decaka i samo 13 devojcica. Svi su u sobi od 20-tak kvadrata i na danasnjem roditeljskom se apeluje na roditelje da deci objasne da grebanje, ujedanje i sl. nije lepo ponasanje. Na sve ovo ce majka dvojice decaka ljtito "molim vas da se otvorene rane ipak dezinfikuju, znate da sam vec donosila sredstva za to". Moja devojcica bi trebalo da se tamo pojavi za neki dan, ali iskreno sumnjam da cu to prirediti svom detetu. Uzurbano trazim privatni vrtic koji nas moze primiti a da nije daleko od mostarske petlje ili da je na Novom Beogradu. Kakva su vasa iskustva u vellikim grupama? Imaju li vaspitacice u tim sredinam uopste prilike da bilo sta rade sa decom osim da ih rastavljaju i uvode u red. Osim toga imaju suludu ideju o "etno sobi" u vrticu?! Videla zaba ...je li Kada sam pitala sta rade na edukaciji dece dobila sam odgovor da je sledeca akcija "Darivanje" oko Nove Godine. Do tada verovatno rade na ne ujedanju i sl. Mozda sam subjektivna pa zato i trazim vidjenje "starijih".

: tratinchica - 1. oktobar 2009 1:05:44(UTC)
ima li neko iskustva sa privatnim vrtićima u Borči?i kojim naravno?

: lelly - 28. septembar 2009 22:43:37(UTC)
Shmooky ima moja prijateljica iskustva. Zadovoljna je, kaze da su uslovi dobri, da lepo rade sa klincima (ovde mislim na jaslenu grupu, posto je njeno dete bilo u toj) mada se malisa nije dugo zadrzao zbog cestih upala usiju. Za to kratko vreme koje je proveo tamo, ona je imala samo reci hvale.

: shmooky - 28. septembar 2009 14:15:49(UTC)
Da li neko iz Beograda ima iskustva sa vrticem na Adi Ciganliji?

: sole - 17. septembar 2009 1:51:30(UTC)
ko je dao predlog vrtic carobno carstvo svaka mu cast...moje dete ide od prvog dana otvaranja vrtica i ja sam prezadovoljna i devojkama koje rade i posvecenosti deci i rada sa decom...toliko kreativnosti,truda....SLOBODNO GA MOGU PREPORUCITI :) zaljubljen icon_evil

: sole - 17. septembar 2009 1:41:19(UTC)
mogu da preporucim vrtic carobno carstvo na bez.kosu,ono zaista treba videti......tako prijatna ,kucna atmo........mnogo truda ,mnogo rada sa decom sve uz igru i druzebje...mogu da preporucim svima ja sam prezadovoljna...

: T3 - 22. avgust 2009 2:39:39(UTC)
kod nas ima jedan privatan vrtic ne bi mu spominjala ime,i reklamierala ga ...moja koleginica inace vaspitacica po struci je radila u njemu skoro dve godine i kaze da su uslovi katastrofalni sto za nju sto za decu,uglavnom su sve deca bogatasa jer malo ko ovde ima da izdvoji mesecno po 200 evra mesecno koliko kosta isti za jedno dete ..onda hrana je sva nikakva ,kupuju peciva za dorucak po pekarama,za rucak kao kuvaju te tamo kuvarice mada su kaze i oni bljutavi,cesto skuvani radi reda ,uzine su opet neke splacine..ma uzas..
inace i plata je neredovna,mala s obzirom koji posao radi i gledajuci na to da ima 25-30 dece u grupi na nju jednu..a razlicitog uzrasta od 2 do 5,5 godina..treba sve njih uklopiti da se zajedno igraju,funkcionisu,slusaju,jedu ,spavaju..

inace vec par puta inspekcija je bila i zatvarala taj vrtic zbog niza nepravilnosti koje je nasla kako u radu sa decom tako i u uslovima u kojima provode vreme tj osoblja koje je neaktivno,neazurno,nezainteresovano,ali je gazadrica uspevala da ga ponovo otvori i nastavi sa radom....nemaju ni pomocnog ni medicinskog radnika,domara ili tako nekog ,ma nista kuvarice budu tu nesto kratko prepodne valjda dok ne smandrljaju taj rucak,gazdarica opet dodje i prodje ,a ta moja koleginica ostane sa nih toliko sama i nedaj boze jedno joj padne,povredi se ili nesto slicno sta ona da radi,kome da se obrati,pa gledajte samo da jednom detetu treba pomoci u kupatilu ili wc ,sta treba ove ostale da zajedno ostavi same u sobi..opa oni za minut naprave haos i neku nevolju.. onda se desavalo da radi recimo do 4-5 a roditelji po poslednje dete dodju u sest jer je gazdarica takav dogovor postigla ko malo zakasni nema veze,a ta moja koleginica onda mora da sedi tanmo sa njima i ceka roditelje i isprati i zadbnje dete i zakljuca vrtic da bi mogla ici kuci..tako da je izdrzala toliko koliko je radila i to jedva i dala otkaz kaze da joj je jako bilo zao dece za koju se vezala i da je u par navrata pokusala predociti roditeljima bar ponekim kakvi su uslovi tu,mada oni se nisu nesto posebno obazirali na to jer boze moj to je privatni vrtic nemoze da ne bude dobar a nemaju pojma u kakvim uslovima im deca borave tih osam sati..

zato su po meni drzavni vrtici zakon,rasporede decu po grupama na dva vaspitaca koja rasde po smenama,odredjenog uzrasta imaju svoj plan i program sa njima,nebude ih jako puno,moze se lepo raditi,funcionisati i svima posvetiti paznje koliko je to moguce,zna se neki red ,pravila i za sada koliko mi idemo u vrtic i vise sam nego prezadovoljna.

nekazem mozda u bg ili u drugim vecim gradovima su privatni vrtici na nivou kako rada tako i osoblja i uopste uslova za koje platite i isto toliko puno i ocekujete ali ovaj ovde jedini kod nas se pokazao kao katastrofa i sramota da uopste neko ko nije nimalo primeran da radi i obavlja taj posao tj drzi i odrzi takvu jednu vaznu ustanovu uopste tako nesto i radi tj bude mu uz sto veza i vezica omoguceno isto,i jos mu za to bude i debelo placeno..
u drzavnim se plati ali i radi deca mnogo vise slusaju,nauce,ne osete se zapostavljenim,rad u grupama je i vise nego lekovit i opet kazem gledajuci nas primer ja glasam za drzavni.

: MamaCaca - 22. avgust 2009 0:37:33(UTC)
Mi smo se prosle godine odlucili za Baby palace Andjela i stvarno smo prezadovoljni. Oni su registrovani kao vrtic a ne kao igraonica i pruzaju deci zaista mnogo. Grupe su male, ali podeljene po uzrastu. Imaju sve- od kuvarice do svog pedijatra koji obilazi decu i kuci (besplatno). Dora je za ovih godinu dana naucila sve i svasta- od bezbroj prelepih pesmica i prica, raznih pojmova (svet, planete...) do pravila lepog ponasanja. Takodje, deca koja su upisana u taj vrtic su stvarno dobra i mirna deca i do sada nismo imali nikakav incident kao sto su tuce, ujedanja i slicno, o cemu smo slusali da se u drugim vrticima dogadjaju. To je samo dokaz da se sa njima radi na pravi nacin. Zaista, sve iskrene pohvale!

: teana - 21. jul 2009 18:57:02(UTC)
Jao ljudi ja se ubih objasnjavajuci da se dobro raspitate pre nego sto se odlucite za neki privatni vrtic jer vecina nema licencu niti ih ko kontrolise a da ne pricamo o hrani, pouzdano znam da jedan vrtic u mom komsiluku svaki dan za uzinu "vaspitacice " daju deci stapice i krem bananice. U vecini slucajeva osobe koje cuvaju decu nisu vaspitacice niti imaju bilo kakav plan ili program a navodne aktivnosti predaju nestrucna lica ( kao sto je meni u tom istom vrticu ponudjeno da deci predajem engleski i likovno a nisam strucna za to). Grupe jesu male ali mesovitog uzrasta, pa nek mi neko objasni kako se onda radi sa decom jer niti ovi od 2-3 godine mogu da prate ono sto se radi sa starijom decom niti starija mogu da uce "tasi tasi tanana". Kada se samo setim da sam u tom istom vrticu htela da upisem svoje dete stomak mi se prevrne, vrtic se nalazi na Novom Beogradu pa ako nekog zanima mogu i da napisem kako se zove.

: kukumka - 30. jun 2009 1:31:40(UTC)
Evo i ja da se ukljucim malo.Naime, moja iskustva sa privatnim vrticem "Zmaj", koji se reklamira na sve nacine, sem radom i posvecivanju deci. Vrtic ima lep sajt, direktorka i vaspitacice izuzetan pristup ubedjivanja, da vas privuku. I to je za pocetak . A kad jednom stignete pod njihov krov, vaze i njihova takoreci hitlerovska pravila. Ako ste kao i vecina roditelja zaposleni, ne mozete ni da zamislite sta se sve desava, dok vi bezbrizno mislite da su deca u rukama "finih teta".Kazne su neprimerene, deca zaplasena i sve sto cete u najbolju ruku cuti od vaseg deteta je da nema nista novo. I sve dok jednom ne dojete ranije i ne shavatite i polako, s nevericom pocinjete da otkrivate...Moj savet svim roditeljima je da se ne zalecu, da provere, sirom otvore oci, jer nije sve kako izgleda. Velika sarena laza, a unutra nista. Radi se o nasoj deci, a ne nekom reklamnom proizvodu !!!!

: Lela7898 - 27. jun 2009 12:35:38(UTC)
Da li neko zna za privatni vrtic i boravak Povratak prirodi mislim da se zove i nalazi se u Zemunu, ako neko zna tel ili adresu ili sajt jako bi mi znacilo. Cula sam da je odlican...

: Boca - 21. jun 2009 21:38:56(UTC)
moze li neko da mi pomogne da se odlucim za neki od privatnih vrtica u Novom Sadu. Ovde sam se preselila pre 3 meseca i ne znam mnogo o ovim privatnim vrticima. ali mi je samo bitno da rade i posle podne, tj. do 19h!!!!

: MinaA - 31. mart 2009 4:03:07(UTC)
bravo bravo bravo www.vrticzadecu-bigblue.rsbravo bravo bravo

: Mirche - 30. mart 2009 11:33:25(UTC)
Citat:
ANA MILOS - 27/2/2009 17:11

hvala ti na informaciji to mi je bas blizu,a jesi li ti Pavla upisala u drzavni u Jajincima

Ne, na Autokomandi, Duga, tamo je bilo mesta a vrtic je odlican.

: majka - 30. mart 2009 3:21:26(UTC)
LJUDI MONTESSORI U ZEMUNU NOVOGRADSKA*0640406406- JA SVIMA PRICAM JER SU I MENI PRICALI.Pa otvaraju u septembru a vec 10-oro dece ja rezervisala mseto,realno za 150e punboravak neznam,da li toga ima negde.

: mamama - 27. mart 2009 13:23:58(UTC)
Svacije iskustvo je drugacije i tu nekog pravila nema. Privatni vrtici bi trebalo da imaju bogatiju ponudu gde je sve ukljuceno u jednu cenu i trebalo bi da budu u mogucnosti da posvecuju vise paznje deci, pod uslovom da vrtic vode ljudi koji zaista vole taj poziv i imaju iskustvo i obrazovanje. Masa novih vrtica je nikla bez ozbiljnog plana i programa, po stanovima bez prostora gde deca mogu bezbedno i bezbrizno na svezem vazduhu da provode deo dana. Na duzi rok ce se iskristalisati kvalitet, a do tada morate sami da se uverite i obilazite vrtice dok ne nadjete onaj pravi. Mi smo obisli dosta toga i odmah se zalepili za Nase Cedo u Zemunu na Muharu, nadomak centra Zemuna u jednoj finoj mirnoj cetvrti sa lepim starinskim kucama.
Dobro je ako imate mogucnost da obidjete par vrtica, pa date dete na probu u onaj koji vam se ucini najadekvatnijim vasim ocekivanjima. Vrlo brzo cete osetiti i prepoznati po vasem detetu sta je ono pravo. Znaci, interesujte se i obilazite malo kad nadjete vremena.
Deca jesu nase najvece blago, treba im pruziti najbolje, jer cete jednog dana biti ponosni na njih!
Srecno svim mamama i tatama ukrevetu

: maja22 - 9. mart 2009 11:59:28(UTC)
Moje dete je islo nekih 5 meseci u privatnom vrticu i ja sam prezadovoljna,vaspitacice su stvarno vaspitacice,vritic je izuzetan,extra sredjen.Ma divota,imali su engleski jezik,razne aktivnosti.....
Od danas sam ga upisala u drzavnom i uopste mi se ne svidja videcemo kako ce biti i kako ce ga on prihvatiti.

: bidza - 8. mart 2009 19:15:24(UTC)
Da li neko ima iskustva sa jaslicama u Zvoncicima u 45 bloku? Mi bi trebali u septembru u taj vrtic pa nas interesuje kako je. Da li je velika guzva za jasle, da li treba veza?

: miki_maj2008 - 6. mart 2009 21:15:21(UTC)
Evo i mene koja postavih temu pa da se javim sa svojim iskustvima...

U medjuvremenu, od postavljanja teme sam obisla preko 10 privatnih vrtica na Novom BGD-u i mogu reci samo jedno a to je da verovatno ni u jedan necu dati svoje dete.
Vecinom se radi o dvo i trosobnim stanovima na trecem, ili nekom od visih spratova. U tim prostorijama boravi vise od 20 dece i u svaki u koji sam usla bilo je jako zagusljivo.

Uspela sam da pronadjem samo 1 vrtic u kome se deca do 3 godine (koja bi trebala da budu ta jaslena grupa) razdvajaju od vece dece, tako da je situacija da se igradju deca od 1,5 i 6 godina zajedno ( nisam pedagog, ali meni je to malo cudno...)
Napominjem da nisam obisla sve vrtice-tipa one gde se zakazuje dolazak, gde je cena preko 250 E i sl..

Mislim da ukoliko mozete da se ukolpite sa radnim vremenom drzavnih vrtica to je ipak bolji izbor za novi bgd....
POz!

: ANA MILOS - 27. februar 2009 19:11:09(UTC)
hvala ti na informaciji to mi je bas blizu,a jesi li ti Pavla upisala u drzavni u Jajincima

: Mirche - 27. februar 2009 1:46:29(UTC)
Ima cini mi se odlican vrtic "Meda" odmah posle Maxime...ja sam tu razmisljala Pavla da upisem ali nadjosmo drzavni.

: ANA MILOS - 27. februar 2009 0:47:10(UTC)
da li neka od vas zna da li u Jajincima ima privatni vrtic,posto se na leto selim tamo a bebu treba da upisemo u vrtic

: Lavita - 26. februar 2009 6:21:39(UTC)
najbolji su drzavni vrtici kod nas, ali sta cete kada nema mesta, ja sam imala tu srecu da imam vezu i super je ispalo, prezadovoljna sam, ali svaka majka zna sta je najbolje za svoje dete

: Ananja - 25. februar 2009 17:57:04(UTC)
Moja Anja je sa godinu i po krenula u državne jasle/vrtić ''Mića i Aćim'' na Vračaru i mi smo zaista prezadovoljni, bravo bravo bravo kako vaspitačicama u jaslama tako i vaspitačicama u vrtiću, obrazovnim programom za klince, izletima, rekreativnim, izgledom vrtića kao i najlepšim-najvećim-najobezbeđenijim dvorištem u Beogradu. Ono što mi se posebno sviđa je što iz predškolskog ''Mića i Aćim'' klinci imaju zagarantovan upis u OŠ "Jovan Miodragović" takođe u ulici Vojvode Dragomira. respekt Svima ih preporučujemo respekt Samo je neophodno prijaviti se na vreme, negde u aprilu i naravno potegnuti malo vezu

I tako mojoj sreći ne bi bilo kraja da se sada na nekoliko godina, ne selimo u Paviljone, kod Instituta za majku i dete, a ja nemam veze sa vezom kada je u pitanju Novi Beograd ili Zemun, niti ikoga tamo poznajem, ni kraj nikako da skontam, a i neće mi se nešto, čitav život sam na Vračaru.
U Mići i Aćimu su mi rekli da je za upis dece u vrtiće na NBG-u potrebno ne veza već čudo. Da su prebukirani. Iskreno, mi smo i za Miću i Aćima pojurili dosta jaku vezu kako bi se upisali, jer su i oni prebukirani, tako reći najtraženiji na Vračaru, ali koga sada juriti kada ne znam ni gde se koji vrtić nalazi, a ni kakvi su.

I tako, imamo problem oko pronalaženja vrtića za Anju, a kada se rodi bata i njemu bude vreme za jasle trebalo bi i te jasle pronaći na vreme. Ja i dalje radim i nema šanse da stignem da pogledam bilo koji vrtić, bar dok ne odem na porodiljsko, a onda...

Ima li neko da preporuči neki državni ili privatni vrtić u tom kraju, gledala sam na sajtu taj Big Blue mada mi se on čini nekako skučen, dok mi onaj Naše Čedo deluje ok ali mislim da je daleko, možda i nisam u pravu.

: zMayica - 19. februar 2009 16:00:14(UTC)
Mame, da li neka od vas ima iskustva sa vrticem Deciji Svet u Jerkovicu?

: Daria - 7. februar 2009 17:18:09(UTC)
Da li neko ima iskustva sa privatnim vrticem "MEDA" na Zvezdari?Masha bi od marta,najverovatnije,trebala da krene u taj vrtic.Mi smo bili,videli,mnogo nam se dopada i prostor i zaposleni,opustena je atmosfera,deca su vesela i raspolozena.Jelovnik je isto prilicno dobar(nema virsli,pasteta,salama icon_evil )sto vecina drugih vrtica ima u svojoj ponudi :( .....

Eto,na prvi pogled mi smo odusevljeni,svidja mi se i metod rada sa decom i nacin adaptacije .....Ali,opet bi mi znacilo ako bi se javila neka mamica cije dete ide u "Medu" i prenese mi svoja iskustva i utiske cvecko cvecko cvecko

: lav - 27. januar 2009 23:29:17(UTC)
koliko ja znam deca iz jaslica ne izlaze napolje u drzavnim vrticima bez obzira na mogucnosti!

: tea2007 - 25. januar 2009 14:24:18(UTC)
Što se tiče privatnih jaslica na Novom Beogradu, muž i ja uopšte nismo zadovoljni.Možda grešim, ali obišli smo nekoliko koji su smešteni u zgradama, jedan se čak nalazi na šestom spratu, deca idu liftom kojim se voze i stanari,vaspitačice ih izvode da se igraju ispred zgrade, jednom rečju užas.Ne bih da imenujem vrtić, naravno postoje roditelji koji nemaju izbora pa moraju da daju dete u takav vrtić, ali sam više za varijantu državnog.Tu postoji i dvorištance za igranje dece, sve je podredjeno njima-lavaboi za pranje rukica, veći prostori za igranje...Sigurno da postoje u drugim delovima grada i bolji privatni vrtići ali ovde kod nas na Novom Beogradu, ne.Tako da ćemo mi da se potrudimo da malenu damo u neki od državnih-Zvončić,Istok.

: bidza - 20. januar 2009 23:13:01(UTC)
Samo da probam da osvezim temu. Da li ima novosti na ovu temu? Vrlo smo zainteresovani. Hvala unapred!

: vudinerank - 19. januar 2009 0:59:06(UTC)
Dragi roditelji,

Mozete li da mi preporucite dobre privatne i drzavne vrtice u centru Zemuna (po mogucstvu da se nalaze u donjem delu grada) i delu Zemuna koji se granici sa Novim Beogradom ?

Relativno skoro smo se preselili u Zemun, tako da nisam upoznata sa ovdasnjim vrticima. Moj sin ce uskoro napuniti 2 godine i krenula sam da razmisljam da ga dam u obdaniste.

Prednost bi imali vrtici sa dobrom brigom o deci (gde vam se cini da su deci pruzena ljubav i paznja) i mogucnost da deca deo vremena u toku dana provedu napolju.

Unapred hvala na pomoci!

: teana - 20. decembar 2008 11:00:38(UTC)
Ja ne mogu doci sebi posle necega sto sam saznala o jednom privatnom vrticu, a znam mnoge roditelje koji decu tamo odvode.
U danasnje vreme privatni vrtic nije hir nego potreba jer u drzavnim nema mesta.
Moja komsinica sa kojom povremeno pijem kafu se zaposlila u privatnom vrticu kao vaspitacica, ima srednj skolu neku tamo radila po buticima, kaficima i eto sad je vaspitacica. Ja joj svoju decu ne bih dala da ih cuva posto je znam privatno i ne mogu da zamislim nekoga ko nije sposoban ni svoje dete(njeno dete cuvaju baba i deda posto ona ne zna sta ce u zivotu i tako godinama) da vaspitava da vaspitava moje. Jedini kriterijum je da zna sa decom, posto nije pedagog a nema ni iskustva, a da vam ne pricam da joj nisu trazili ni sanitarnu knjizicu.Oni su registrovani kao igraonica i izgleda zaposljavaju bilo koga,hrana za decu dolazi iz restorana bez provere a izgleda da deca nemaju ni dovoljno igracaka pa im se stalno daje da crtaju.
Nemam ja nista protiv privatnih vrtica ali htela sam da se zna da ima i ovakvih gde roditelji za sopstvene pare ne znaju da im deca nisu u proverenim rukama.
Zaboravila sam da napisem da nije imala nikakvu obuku vec je odmah pocela da cuva decu.

: Marina888 - 10. oktobar 2008 14:30:20(UTC)
Moja cerka ide u privatni vrtic Svitac u Zemunu.Ja sam za sada zadovoljna a i Jelena je,svidja joj se vrtic i program rada je o.k.

: miki_maj2008 - 4. oktobar 2008 3:51:37(UTC)
Draga Sanjice hvala puno na preporuci. Mi smo u dr.Ivana Ribara tako da ova lokacija može da prodje, u svakom slučaju ću pogledati...

MajoB, vidim da si u istoj situaciji kao i ja. Moj sinčić ima 4 meseca tako da i ja tek pripremam teren za sledeću godinu, čim uspem da otkrijem/pronadjem/ saznam nešto o nekom dobrom vrtići pišem.

Poz i hvala,
Miki

: MajaB - 3. oktobar 2008 16:55:13(UTC)
Pravo da ti kazem ja sam pre dve nedelje obisla sve privatne jaslice koje sam nasla u mojoj blizini. Ja sam u 70 Bloku i nije bas neki izbor!Nisam se bas odusevila.Cene su oko 150 eur i mislim da oni smatraju da za te pare i ne mozemo da ocekujemo nesto bolje.Moj Aleksa ima 6,5 meseci i ja tek pripremam teren za sledecu godinu. Rado bih ti pomogla ali imam isti problem. Koga god sam pitala niko ne zna da mi preporuci tako da i ja idalje lutam. Ako nesto saznam javicu ti.

: sAnjica06 - 2. oktobar 2008 16:25:35(UTC)
Mi živimo na Bežaniskoj kosi i tu sam je davala od februara do septembra u jaslice. Super je prihvatila i vaspitačice su super, vrtić se zove Plavi čuperak. Ne znam u kom si ti delu NB i da li ti ovo mesto odgovara?

: miki_maj2008 - 1. oktobar 2008 15:06:34(UTC)
Drage mame i svi vi koji imate/ili ste proziveli "nocnu moru" davanja deteta u jaslice molla bih za pomoc:

Preporucite mi (ili obrnutno) neke privatne jalsice na Novom BGD-u.

Hvala unapred,

Zahvalna mama.

: maja22 - 18. septembar 2008 19:30:00(UTC)
Da li nekome iz Nisa ide dete u privatni vrtic?Jer ja sam obisla nekoliko njih,pa se dvoumim.Treba mi neko cije dete vec ide da mi kaze kakva su iskustva.Hvla unapred!

: DIJANNA - 5. mart 2008 10:30:37(UTC)
 Da li neko zna kako se krecu cene privatnih vrtica u Rakovici,Petlovo brdo,Vidikovac?Kakva iskustva imate?Pozdrav. icon_lol pricaonica

: Nikolini mama i tata - 28. februar 2008 11:13:35(UTC)
Da li neko mozda ima informacije o privatnom vrticu Tresljober u Dalmatinskoj / Ivankovackoj. Htela bih da upisem svoh sina u septembru. Tada ce imati skoro 3 godine.

: DAMJAN - 21. februar 2008 6:55:09(UTC)
Nezanam vase misljenje ali Damjan ide od dve godine i tri meseca je isao u privatni vrtic i sa cetiri godine je presao u drzavni Leptiric i ja sam prezadovoljna njihovim radom. Poceo je da uci pesmice, price, sasvim drugacija socijalizacija (dete se samo bori za sebe). Laza je sa godinu dana krenuo, promenio dva privatna vrtica i jedva sam cekala da napuni tri godine i prebacimo se kod bate u Leptiric. Posto je on sasvim drugacijeg karaktera od Damjana on se odmah izborio za svoje mesto i sada se u vrticu zna ko je Laza. Po meni su privatni vrtici do 4 godine, jer drzavne jasle mi nisu nesto, ali zato predskolske ustanove mislim da su mnogo bolje od privatnih vrtica jer ceka ih skola u kojoj ce morati da se bore za svoje mesto. A ja mislim da se moze mnogo ranije uciti ta borba a i ako je vrtic na opstini na kojoj zivite onda ce znati vecinu drugara iz razreda jer se grupa seli u skolu. Moje misljenje.

: JecaN - 20. februar 2008 10:28:49(UTC)
Koliko ja znam i u državnim vrtićima postoji proces privikavanja deteta, sa mogućnošću da roditelj ukoliko želi može da u početku boravi zajedno sa detetom (tako je bar kod Ive u vrtiću).

: alex - 20. februar 2008 8:28:05(UTC)
Vlasnik vrtića BABY PALACE nije vise gospodja o kojoj se vodi polemika na ovom forumu. Te vrtiće je sad preuzeo njen sin. A ona je sad vlasnik vrtića PAMETNICA u koji ide i moja ćerka. Što se tiče nje kao osobe možda se ne bih lično družila sa njom, ali što se tiče načina na koji vodi vrtić tu stvarno nemam zamerki. Stvar je što ona zahteva disciplinu i od roditelja i od dece, što možda nekim roditeljima ne odgovara.

Ja lično nemam ništa protiv državnih vrtića, ali nisam uspela da moje dete upišem nigde, tako da smo morali da idemo u privatni. Najviše što mi se svidelo kod ovog vrtića je što dok traje period privikavanja, dopuštaju da roditelj bude sa detetom u vrtiću prvih par dana, dok se dete ne nvikne na novu situaciju. I mislim da je kod nas upravo zbog toga privikavanje prošlo bez ikakvih problema, a stvarno sam mislila da će biti jer je jako vezana za mene i pre toga se nismo odvajale. I vaspitačice su stvarno divne.

: JecaN - 14. februar 2008 9:19:45(UTC)
Koja je mesečna cena za Baby Palace ?

: SSlavica - 6. februar 2008 18:44:38(UTC)
Da li neko zna nesto vise o vrticu Vila Lux (Baby Palace) u ul. Silvija Kranjcevica? Da li je tacno da je tu trenutno upis za septembar 2009.???!!!

: elena i branko - 2. februar 2008 16:35:29(UTC)
I mi smo se odlucili za Baby Palace , prvenstveno sto Vanjin polubrat ide tu vec 3 godine, i njegova mama je prezadovoljna , a i od mene je ni manje ni vise nego 5 kuca.

: taogica - 2. februar 2008 16:16:33(UTC)
I ja se slažem da je Baby Palace Anđela odličan vrtić.Moje dete je tamo već godinu dana i mi smo prezadovoljni a i on je jako srećan.Čovek koji je nama predstavljen kao vlasnik je pristojan i čovek na mestu.A daleko od toga da je ovo vrtić za decu imućnih i "odabranih".Mi smo se prijavili za državni vrtić godinu dana ranije pa smo opet izvisili jer nismo imali vezu,a ovde smo primljeni čim smo konkurisali.

: MinaA - 29. januar 2008 21:41:16(UTC)
Moje misljenje je da apsolutno nije bitno da li je vrtic privatni i li drzavni ako su osobe koje rade sa vasom decom pre svega odgovorne,kreativne i sa ljubavlju rade svoj posao.Dok sam svoju decu ostavljala u vrticu ono sto mi je ulivalo sigurnost i dusevni mir je saznanje da sam znala da su tamo srecni ,bezbrizni i da ne placu .........sto su me ne razlikujuci dane budili vikendom recima``mama pozuri zakasnicemo u vrtic``- bojeci se da ne propuste neku igru sa svojim drugarima.
Po meni vrtic je detetov svet ,ono tamo provodi polovinu svoga dana i vise i stvarno je bitno da roditelj napravi pravi izbor. A da li je roditelj pogresio ili ne u izboru to ce najbolje videti po svom detetu.

: Ivka - 26. decembar 2007 6:37:47(UTC)
Opa Anajulija ali si ljuta. Reci nemam i uopste vise necu da diskutuje sa tobom na temu Andjele. A gosodja M.... tvoja skolska drugarica moze da bude i vanzemaljac sa idejom da joj se sto vise dece upise pa da ih onda sve pojede za dorucak. Pa kad malo bolje razmislim moguce i da jeste, jer je bas niko nije ni video ni cuo, a podmetnula je , verovatno tamo nekog potrcka koji se predstavlja, naravno u njeno ime, kao vlasnik i potpisuje sve zivo, bira vaspitace i drzi roditeljske sastannke. I on se verovatno samo pretvara da je tako fin i zlatan a u stvari bas on odabire decu koju ce ova da pojede. I jos nesto, daleko od toga da zelim da moje dete ide u vrtic Andjela zato sto je to prestiz, vec zato sto je NAAAAJJJJBOOOLJIIII. Dalje razloge odabira ovog vrtica za svoje dete tebi, kao savrsenoj majci koja vodi racuna o najvrednijem, svojoj deci, a mi iz Andjele verovatno i mrzimo nasu decu pa ih zato tamo i upisujemo, necu ni da iznosim jer je bespredmetno. A sad draga moja pisi sta god zelis vise ti necu odgovoriti jer je to cisto gubljenje vremena.

: ANAJULIJA - 20. decembar 2007 22:08:02(UTC)
Uopste nemam nameru da nasedam na provokacije i bilo kome objasnjavam kako i koliko dobro poznajem tu zenu.Na vama roditeljima je da sagledate i odlucite sta je dobro za vase dete.Ukusi i razmisljanja su u svakom smislu razlicita.Postoje roditelji kojima je vazno da kazu da njihovo dete ide u andelu,jer boze moj oni su privilegovani,uspeli su da se upisu,imaju da plate,oni su u svakom smislu in .
To je velika sarena laza svi su kako to moja skolska drugarica VLASNICA kaze -mladi lepi pametni-samo cekam da iskoci neko i kaze -koka kola.
A postoje i oni roditelji koji gledaju kvalitet programa i strucnost osoblja-a vrtic moze da se zove -kako hoce
DECIJI VRTIC-ustanova ZA BRIGU,VASPITANJE I OBRAZOVANJE DECE-Iako je neko vlasnik takve jedne institucije znaci da neposredno to i radi.
Uopste nisam kontradiktorna jer po mom misljenju to sto je ona vlasnica vrtica samim tim se i bavi tom decom -utice na izbor vaspitaca,PROGRAM ,strucne saradnike i strucno osoblje.``Diktira``pravila vrtica u svakom smislu.
Pa tako osoba koja cita moj predhodni post ne treba da bude ogranicenih svatanja da bi razumela cime se bavi deciji vrtic i zasto sam rekla da se vlasnica bavi vaspitavanjem i cuvanjem dece.
Ako je vlasnik vrtica onda se valjda time bavi??????????????????toliko o kontradiktornosti

Ali kao sto rekoh u predhodnom postu sve ovo su totalno nebitne stavke ako su vasa deca srecna a vi zadovoljni -ali i ako sam i to izmeduostalog rekla osobu sa nick-om Ivka uopste nije zanimalo ,nju je jedino pogodilo to sto neko ima ruzno misljenje o vlasnici andela .
Pa sta ako imam najgore misljenje o njoj- mogu i imam razloga -a to da li trujem druge lazima o vlasnici andele -ako vam je tako lakse u pravu ste...................ja vam zelim da nikad ne saznate koliko ste pogresili.

I naravno da ima veze i sigurno je jako bitno ako je KAO STO IVKA KAZE-niko je bas nikada nije ni video ni cuo -da li je to normalno......

Moju decu nikada ne bi ostavila ni upisala u vrtic dok ne pogledam odgovornu osobu-vlasnika- u oci.Jer tamo ostavljam ono najvrednije sto imam svoju decu.

I opet ponavljam ako su vasa deca u vrticu srecna a samim tim i vi zbog vase dece.-to treba da bude najvaznije
Pa onda mozete i da kazete pa sta ako je vlasnica vrtica andjela odvratna -MOJE DETE JE TAMO SRECNO

......e to je pravi odgovor roditelja Ivka..........ako zastupate svoje dete a ako zastupate gospodju M.... vlasnicu andele onda ok.........

: Ivka - 19. decembar 2007 6:27:20(UTC)
[A sto se tice BABY PALACE ANDELA potpuno se slazem sa osobom ciji je nick-mama pod stresom jer odvratniju ,zlobniju i pokvareniju osobu -koja se pritom bavi vaspitavanjem i cuvanjem dece - od vlasnice ANDELE nisam upoznala.
A to sto neki misli da je izvesni covek vlasnik vrtica mogu samo da vam kazem da ste prevareni.Naravno da vi ne znate ko je vlasnik vrtica vaseg deteta niti ce vam se ona bilo kad obratiti jer je vi i vase dete interesujete samo kao broj pod kojim ste navedeni za placanje vrtica.Mrzi roditelje jer -kako kaze -guse je i opterecuju sa svojim sitnim problemima.
ZA UTEHU-Jedina dobra stvar u vrticu ANDELA je sto tu decu cuvaju vaspitacice a ne vlasnica tako da nije ni mnogo vazno ko je vlasnik vrtica ako ste vi roditelji dece iz andele zadovoljni.Jer vasa deca nju i ne vide -srecom.[/QUOTE]

Kako mozes toliko sigurno da tvrdis da je vlasnica a ne vlasnik a ne navedes ni jedan podatak o toj zeni. Pa cak ni ime niti odakle ti to toliko sigurno znas. A drugo kako mozes da budes toliko kontradiktorna - ''odvratniju ,zlobniju i pokvareniju osobu -koja se pritom bavi vaspitavanjem i cuvanjem dece'' - a onda kazes - ''Jedina dobra stvar u vrticu ANDELA je sto tu decu cuvaju vaspitacice a ne vlasnica''.
A sve i da su ove tvoje tvrdnje tacne i cak da neko u to i poveruje kakve sve to ima veze ako se ona ne pojavljuje i niko je bas nikada nije ni video ni cuo.
BABY PALACE ANDJELA je jedan izuzetan vrtic (opet ponavljam) na koji nemam bas nikakvu zamerku. A vi sto imate dajte tacnije podatke od pukih nagadjanja.
Svako na kraju krajeva ima pravo na svoje misljenje i opredeljenje gde ce dati svoje dete. Ali nemojte trovati druge lazima.

: zadovoljni tata - 17. decembar 2007 7:22:31(UTC)
Citat:
Zadovoljna - 28/11/2007 08:54

Molim vas za hitan odgovor, elem, ima li ko iskustva sa privatnim vrticem "Pametnica" koje se nalazi u Skojevskom naselju u Rakovici. Unapred se svima zahvaljujem na odgovorima!
Inace vlasnica drzi i Baby Palace vrtice, te ako ima nekoga cije dete ide u taj vrtic, utisci bi mi znacili. Hvala jos jednom ;]

INFORMACIJA:moje dete ide u Baby Palace vrtice tacnije objekat na B.Brdu i prezadovoljni smo kao sto sam ranije pisao,a sto se tice > vec je vlasnik i slozio bih se sa jednom mamom da je sjajan,pogledajte samo sajt Baby Palace i bice vam jasno sve.

: ANAJULIJA - 7. decembar 2007 19:19:39(UTC)
Najbolji vrtici-po kvalitetu programa a nalaze se takoreci u centru su ZMAJ-od sada u beogradskoj ulici i DECIJA OTKRIVALICA-Neimar i Jelene Cetkovic.
Hocu samo da dodam da moja deca imaju 10 i 13 godina i da nisu isli ni u jedan od ta dva vrtica nego je moje profesionalno opredeljenje u veoma uskoj vezi sa privatnim predskolskim ustanovama.
Zene koje su vlasnice ovih vrtica rade vec 20 god sa decom i pisu programe po kojima rade i ovi iz drzavnih vrtica.

A sto se tice BABY PALACE ANDELA potpuno se slazem sa osobom ciji je nick-mama pod stresom jer odvratniju ,zlobniju i pokvareniju osobu -koja se pritom bavi vaspitavanjem i cuvanjem dece - od vlasnice ANDELE nisam upoznala.
A to sto neki misli da je izvesni covek vlasnik vrtica mogu samo da vam kazem da ste prevareni.Naravno da vi ne znate ko je vlasnik vrtica vaseg deteta niti ce vam se ona bilo kad obratiti jer je vi i vase dete interesujete samo kao broj pod kojim ste navedeni za placanje vrtica.Mrzi roditelje jer -kako kaze -guse je i opterecuju sa svojim sitnim problemima.
ZA UTEHU-Jedina dobra stvar u vrticu ANDELA je sto tu decu cuvaju vaspitacice a ne vlasnica tako da nije ni mnogo vazno ko je vlasnik vrtica ako ste vi roditelji dece iz andele zadovoljni.Jer vasa deca nju i ne vide -srecom.

: Ivka - 28. novembar 2007 8:17:09(UTC)
Neznam odakle mami pod stresom toliko pogresnih informacija o Baby palace Andjela. Moje dete ide u taj vrtic vec godinu dana i bio je bolestan dva puta. Ne postoji NI JEDNA STVAR NA KOJU BIH SE POZALILA. I da nepisem ponovo jedan tata je sve lepo objasnio. A sto se tice gazdarice tj gazde covek je gospodin i sjajan je za sasradnju. Ma prezadovoljna sam i svima bih preporucila taj vrtic.

: Zadovoljna - 28. novembar 2007 4:54:49(UTC)
Molim vas za hitan odgovor, elem, ima li ko iskustva sa privatnim vrticem "Pametnica" koje se nalazi u Skojevskom naselju u Rakovici. Unapred se svima zahvaljujem na odgovorima!
Inace vlasnica drzi i Baby Palace vrtice, te ako ima nekoga cije dete ide u taj vrtic, utisci bi mi znacili. Hvala jos jednom ;]

: ana011 - 7. oktobar 2007 18:17:29(UTC)
Jeste, zivimo na Vracaru i bili smo da se prijavimo i stavili su nas na listu cekanja, jer nema mesta. Mozda zato sto su pitanju jasle, a tu su grupe manje. To je vrtic "Mica i Acim". Pa, ne znam, uglavnom nismo upali. A, izvisili smo i za "Baby palace Andjela". Ma, verovatno bih mogla da jurim vezu i sl. ali muka mi je vise od toga, za sve zivo ti treba veza. Za sada je vec odluceno i uzimamo zenu/devojku koja ce da je pazi, sada smo u fazi trazenja, tj. iza nedelje nas ocekuje niz intervjua. tako da ce poceti da je cuva po par sati dok sam ja jos kod kuce, a kada pocnem da radim puno radno vreme. Sta ja znam, mozda je tako i bolje dok je jos mala, ali ja sam definitivno za vrtic i volela bih da krene sa nekih 1.5-2 god u neki.
A to za licencu obavezno gledamo, zato je u obzir i dosla samo "Andjela", koja BTW ima i odlicne ocene Ministarstva.
A i za placanje za dva deteta, za sada ne smem ni da mislim na to. Dobro drugo jos uvek ne planiramo, ali doci ce i taj dan. Nisam protiv drzavnih, i u njima se lepo radi sa decom, mada priznajem daleko kvalitetnije u dobtrim privatnim, a "Andjela" je definitivno takav vrtic. Moj stav je da je drzavni vrtic ok, i da treba stedti deci za buduce skolovanje.

: ledi005 - 5. oktobar 2007 8:26:25(UTC)
ana011, ako sam dobro razumela, ti si sa vracara? bas me cudi onda da ne mozes da dobijes mesto u drzavnom. mi nismo planirali lenu da dajemo ove godine, pa smo propustili upisni rok u maju, ali smo u avgustu ipak odlucili da je damo. mislili smo da nema sanse da dobijemo mesto u drzavnom jer je upisni rok prosao a svi pricaju o prebukiranosti, medjutim za tri dana su nam javili da nas ceka mesto ako smo zainteresovani. i lena sad ide tamo. u medjuvremenu smo obilazili i neke privatne, i definitivno je bolje u privatnim sto imam utisak da vaspitacice vise komuniciraju s roditeljima i sto je manje dece po vaspitacici. ali tu se prednosti zavrsavaju, mislim da je ovo ostalo ipak manje-vise slicno. a drasticno je jeftinije u drzavnom. mi smo se nesto premisljali, ali posto nam stize i drugo dete, stvarno nema sanse da za dve godine dajemo po 450 eura mesecno na vrtic...
drugo, ako upisujes u privatni, moj savet ti je da proveris da li imaju licencu za drzanje predskolske nastave jer to nemaju svi, a posle ces dete morati da prebacujes u drugi kolektiv. to je opet prednost drzavnih.
nama je na kraju drzavni bio i najblizi, pa je to bio dodatni plus.
u svakom slucaju, ako si sa vracara a nisi a priori protiv drzavnih, idi do vrtica da porazgovaras sa glavnom sestrom - iako je upis zvanicno gotov, vrlo je moguce da moze da se nadje mesto. sva deca iz moje zgrade su bez problema dobila u poslednje dve godine, i to van upisnih rokova.

: cmolja - 5. oktobar 2007 6:27:25(UTC)
caos.jupiiii.nasli smo skolicu.zmaj u krunskoj.culi smo sve najbolje preporuke i extra smo yadovoljni.tari je danas 4 dan.super se uklopila,ostaje sama,saradjuje,igra se sa svima,ucestvuje u igrama.program je skroz ok.imaju engl,fran,muzicko,fizicko,balet,vajanje,logopeda,pedijatra.bukvalno sve.eto samo da vam javim da smo sada veliki.

: Aiko - 10. septembar 2007 13:40:49(UTC)
Ja sam u Njegosevoj, a nisam videla taj vrtic hmm klanjam Jao, to bi mi zesce odgovaralo :) Jel imaju jaslice? Koja je cena?

: veki011 - 10. septembar 2007 13:10:42(UTC)
cao.
nisam shvatila koliko ti je staro dete al mogu da preporucim vrtic u Alekse Nenadovica 33 (devojka Jovana 06485 88 559)
Moj sincic Bozidar je tamo godinu i nesto preko.
Super sam zadovoljna, grupica je mala sto mi je jako bitno jer je on astmaticar i smeta mu prasina,guzva..... i sasvim lepo radi sa decom.Bole je prezadovoljan, veselo ide u vrtic -imala sam lose iskustvo sa prvim vrticem-tek sad mi prica neke stvari kako su ga deca tukla itd......al da ne hvalim previse da ne lici na reklamu pozovi lepo, pogledaj i probaj na par sati za pocetak da vidis da li ti odgovara.

Jedina mana je sto nema mesta za parking skoro nikad pa je ili opcija ostavljanja auta na Slaviji na P i setnjica do vrtica ili preuzimaju dete na cim tj palim sva cetiri migavca i zaustavljam saobracaj na par minuta ali ako ste iz kraja pretpostavljam da necete paliti auto ;-)))

Pozdrav Verica (Boletova mama) tj
mama koka

: ana011 - 10. septembar 2007 0:53:54(UTC)
Nama su rekli da je uslov da dete hoda. E, sada ako ti dete jos ne hoda, a grupa se popuni sada u septembru, ostaje ti samo da cekas sledecu godinu. Moja godinu dana puni u februaru i sada nam septembar definitivno propada, posto ne verujem da pouzanje priznaju kao hodanje ;)

Jos uvek nismo smislili sta cemo, u drzavnom vrticu nema mesta, ni jedan drugi privatni u blizini. Verovatno cemo morati da kombinujemo bebi siterku i baku, i to samo da se baka ne bi uvredila, ali ja mrzim da opterecujem moju mamu, jer zaista vise nije toliko mlada i izdrzljiva koliko ona misli.

: Aiko - 10. septembar 2007 0:42:37(UTC)
E i mene isto zanima. I ja mislim da je Andjela tu gde si navela.

A od koliko primaju u privatne jaslice?

: ana011 - 10. septembar 2007 0:31:48(UTC)
Pa koliko smo mi uspeli da pretrazimo istu lokaciju, nasli smo samo Baby Palace Andjela. E da me ubijes, ne mogu da se setim ulice, ali izlazi na Pozarevacku, mislim da je jedna iznad Bozidara Adzije. Cena je 240e. U jasle primaju desetoro, a u starije grupe, cini mi se, 14 dece. Upis je sada u septembru.

: cmolja - 7. septembar 2007 18:16:26(UTC)
cao.u potrazi sam za nekim dobrim vrticem,ako ste culi,isli ili znate nekog ko ide,javite.lokacija-neki malo siri krug oko kalenica.sve sam pretrazila i nista.hvala unapred.cekam.olja

: AMina - 9. avgust 2007 21:18:15(UTC)
Deca moje najbolje drugarice idu u neki privatni vrtic u 24 bloku,mislim da se zove BIG BLUE.Ona kaze da je prezadovoljna jer su oni izmeduostalih mnogobrojnih kvaliteta.....jedini privatni vrtic koji je u zasebanom objektu .t.j ne nalazi se u zgradi i imaju sopstveno dvoriste.Sto je najveci problem privatnih vrtica na Novom Beogradu jer su vecina u stanovima i imaju problema sa stanarima zgrade zbog buke koju prave deca.

: MarijaL - 9. avgust 2007 15:33:08(UTC)
Ja sam se raspitivala u vrticu "Ana" i nisam bas bila nesto posebno odusevljena. Za 22.000 din koliko traze sve bi to trebalo da izgleda mnogo, mnogo bolje

: ana011 - 31. jul 2007 14:36:41(UTC)
Au, koliko gresaka u kucanju!!! izvinjavan se!

: ana011 - 31. jul 2007 14:35:20(UTC)
E bas mi je drago da ima par vas cija deca idu u BABY PALACE ANDJELA , jer ce, kako stvari stoje, i nasa bebica tamo da krene u jasle. Ja licno nemam nista protiv drzavnih, bila sam u Upravnom odboru jednog i mogu reci da se zaposleni tamo trude i da to uopste nisu nadrndane vaspitacice sa malim platama, to su devojke i zene koje vole decu.Ali problem u drzavnim vrticima je sto ima zvanicno po 15 dece u jaslenim grupama, a u stvari ih ima mnogo vise, jer niko ne gvori koliko preko ove cifre ima onih ubacenih preko veze. Npr. sin od moje drugarice ide u stariju jaslenu grupu sa jos 21 detetom!!! Pa i ovde gde mi zivimo nema mesta u drzavnim jaslama i mi smo na listi cekanja za maj 2008. a ja u januaru pocinjem da radim. Plus na listi cekanja, mozete biti i sedam godina (znam i takve slucajeve). E, pa onda smo mi dobro razmislili sve sabrali i odlucili se za privatni, doduse ovaj BABY PALACE ANDJELA je dobrano preskup, ali po svim preporukama i najbolji, a nama u komsiluku. Mislim, tamo deca imaju sve uracunato u tu cenu i engleski i neki sportic, pa balet i sl. plus pozoristance i druge aktivnosti, a da ide u drzavni sve to bismo placali sa strae i po ceo dan jurcali po gradi i razvozili je, te na engleski, te na ovo, te na ono. Ovako ce sve to imati organizovano, a posle obdanista moze da uziva u igranju sa mamom i tatom, setnjama... Jedino sto mi se ne svidja kod privatnih vrtica je to sto su to kuce prepravljene u vrtice, a ne namenski gradjeni objekti. Npr. previse stpenica, prostorije bi mogle da budu vece, po mom ukusu i sl. Ali sta da se radi, ipak ima mnogo vize ZA neko PROTIV. Jedva ekam da krene u vrtic, pa da pocnemo da upoznajemo drugare, idemo na rodjendancice i da se druzimo, druzimo.

: zadovoljni tata - 17. jul 2007 0:36:30(UTC)
Citat:
MamaPodStresom - 4/10/2006 15:52

Evo ja cu ti reci zasto ja ne volim taj vrtic..
1. Gazdravica je jedna grozna zena , koja sve gleda kroz lovu. Mi smo sa njom nesto radili i pre nego smo dobili dete i onda smo imali uvid u stanje stvari.
2. U vreme kad smo mi hteli da upisemo dete nisu imali krevete u jaslama nego su ti malisani spavali na jogi dusecima NA PODU!
3. Imaju obicaj da organizuju poseti kucama dece kja idu u vrtic, i da se tamo kupaju u bazenima icon_eek . E vidis to je sve lepo al sta raditi kad nemas bazen? Kako to objasniti detetu koje vidi da svi drugi imaju? Imaju anegdotu ( pricala mi gazdarica) da je klinka posle jedne od tih poseta dosla kuci kod takodje dobro stojeceg tate i rekla mu: "Tata srusi ovu kucu i napravi nam vecu"
4. Legijina deca idu u ovaj na B.Brdu . Meni se to nije bas dopalo.

Ne bi da ti kvarim,al meni se nista u vrticu nije dopalo...Al to je individualno. Ajd sa srecom.

Surfujuci po netu naisao sam na ovaj post pa bih hteo i da kazem svoje misljenje:

-moja devojcica ide u BABY PALACE ANDJELA bas taj na Brdu vec trecu godinu i vrlo smo zadovoljni
-mislim da nema "Gazdaricu" vec je vlasnik i direktor jedan gospodin
-moram priznati da sto se tice navoda "MamaPodStresom " nije se nista slicno dogadjalo u vrticu a cak nisam ni cuo od roditelja iz vrtica a vecina nas se vidja privatno zbog dece
-mislim da su dobro organizovani pre svega,cak mi nekada smeta sto je tako zbog mojih obaveza jer ako je neka OPSTA stvar u vrticu vrlo su tacni vremenski u realizaciji toga ( odlazak u pozoriste,maskenabali itd...) inace sam slab na vremenu!!!
-ono sto je sigurno da kako je prezentovana organizacija vrtica kada smo supruga i ja bili na upisu tako je i bilo,nista nije obecano a da nije ispunjeno
-inace sam i ja prosvetni radnik pa odprilike znam koji su kriterijumi za kvalitetan boravak dece ali doduse radim sa starijom decom ali i kao zadovoljni tata moja peporuka da ako imate mogucnosti za privatni vrtic to je svakako BABY PALACE ANDJELA.

: Gost - 18. februar 2007 1:40:00(UTC)
Video sam spisak privatnih vrtica i posto neko rece da on nije potpun, interesuje me da li postoje privatni vrtici u 19a 21. 22. 23. bloku (ili u blizoj blizini) na Novom Beogradu. Hvala unapred & pozdrav svima.

: Gost - 10. oktobar 2006 23:21:00(UTC)
Nema ih nigde, i ja sam ih trazila po internetu, verovatno su skoro registrovani. E pomenula sam "Deciji svet", tamo imaju i video komunikaciju...sto je super!

: Gost - 10. oktobar 2006 11:23:00(UTC)
Mirche, hvala ti puno. Jedino sto ne mogu da nadjem u adresaru adrese vrtica: Fantasy i Luna?

: Gost - 10. oktobar 2006 2:12:00(UTC)
Ovde su nabrojani privatni vrtici koji imaju dozvolu za predskolsko
http://www.roditeljporta...mesecno-do-400-evra.htm
caos

: Gost - 4. oktobar 2006 17:52:00(UTC)
Evo ja cu ti reci zasto ja ne volim taj vrtic..
1. Gazdravica je jedna grozna zena , koja sve gleda kroz lovu. Mi smo sa njom nesto radili i pre nego smo dobili dete i onda smo imali uvid u stanje stvari.
2. U vreme kad smo mi hteli da upisemo dete nisu imali krevete u jaslama nego su ti malisani spavali na jogi dusecima NA PODU!
3. Imaju obicaj da organizuju poseti kucama dece kja idu u vrtic, i da se tamo kupaju u bazenima icon_eek . E vidis to je sve lepo al sta raditi kad nemas bazen? Kako to objasniti detetu koje vidi da svi drugi imaju? Imaju anegdotu ( pricala mi gazdarica) da je klinka posle jedne od tih poseta dosla kuci kod takodje dobro stojeceg tate i rekla mu: "Tata srusi ovu kucu i napravi nam vecu"
4. Legijina deca idu u ovaj na B.Brdu . Meni se to nije bas dopalo.

Ne bi da ti kvarim,al meni se nista u vrticu nije dopalo...Al to je individualno. Ajd sa srecom.

: Gost - 4. oktobar 2006 3:19:00(UTC)
Ma da mislim da mnogo zavisi od vaspitaca. a jel` moze neko da mi kaze sta fali Baby Palace-u (posto sam tek sada videla poruku mame pod stresom)? Ako neko zna molim da mi kaze, ozirom da moje dte za nekih 10tak dana treba da krene u bas taj vrtic????

: Gost - 4. oktobar 2006 3:09:00(UTC)
Ma pokusala sam na sve nacina, ali nisam uspela da ga tu ubacim. A sada i ne zelim, vec trecu godinu ide ovde i ni njemu ne bi bilo lako da ga sada negde prebacim. A mnogo zavisi od vaspitaca, Pavlove su stvarno super i ceo vrtic je nekako prijateljski.

: Gost - 4. oktobar 2006 2:57:00(UTC)
U sestre bukumirovic mora da se plati ili da imas vezu. Moji su isli u secerko, ali nisam bila zadovoljna (mozda je do vaspitaca)?

: Gost - 4. oktobar 2006 2:54:00(UTC)
Ide u vrtic na autokomandi, tu nema mesta :( malo je dalje ali stvarno se ne zalim iako je drzavni...

: Gost - 4. oktobar 2006 2:46:00(UTC)
Hi, hi, ja sam sa Medaka 3 gledamo se preko puta. Mora da ti mali ide u Sestre bukumirovic?

: Gost - 4. oktobar 2006 1:43:00(UTC)
Da, i ja sam cula da je Stankom odlican...
Sneki, ja sam sa Medaka 2...mozda se i vidimo u troli?!

: Gost - 3. oktobar 2006 20:10:00(UTC)
Mislim da Stankom bajka nije los vrtic

: Gost - 3. oktobar 2006 17:42:00(UTC)
A koji je privatni na Banovom Brdu ok a da nije taj Bebi Palace jer ga se ja uzasavam...
Moja klinka ide u jedan u kome su deca non-stop bolesna. Vise mi se smucilo da je lecim na svake dve nedelje...

: Gost - 1. oktobar 2006 1:44:00(UTC)
Nemam ideju kada cu se seliti ni da li cu dobiti novi posao hmm (znas kako je to vec ovde u zemlji Srbiji). Nego, da li si i ti na Medakovicu?

: Gost - 20. septembar 2006 18:10:00(UTC)
Sneki, komsinice!
Ja sam cula da u centru ima mesta i u drzavnim, a da je novi beograd pun.
Za priv. vrtic u Brace Jerkovic, "Deciji svet", ja mislim da se zove, sam cula da je jako dobar neznam
Mada ako planirate da se selite, mozda bolje da sacekas, pa onda vidis gde je najbolje...

: Gost - 20. septembar 2006 14:12:00(UTC)
Hvala Mirche. trenutno sam na Medakovicu, ali planiramo da se selimo (iznajmljen stan) pa ne znam gde cu biti. Posao mi je u centru grada, ali postoje veliki izgledi da cu i to uskoro promeniti, a novi poso bi bio na Novon Bgd. zato se raspitujem za sve mogucnosti. Trenutno mi kao najbolja opcija deluje Baby palace na crvenom krstu? U stvari plasim se da ukoliko dodje do ovih promene, moracu da selim dete u drugi vrtic (a, vec je ranije bila u drzavnom uzid )

: Gost - 20. septembar 2006 13:42:00(UTC)
Za sada dozvolu imaju samo oni gore vrtici sto sam stavila, to sigurno, vest je nova. Na http://www.roditeljportal.com/adresar.aspx?cat=2
imas skoro sve privatne vrtice u bgd-u

: Gost - 20. septembar 2006 13:38:00(UTC)
Pise da imaju, naj bolje pozovi ili ako mozes da nadjes ovaj prirucnik, tamo ima jos mnogo vrtica, u kom si delu bg-a da pogledam ima li neki u tvojoj okolini ili ako si blizu zarkova, mogu da ti dam

: Gost - 20. septembar 2006 11:25:00(UTC)
Hvala Irssa, a da li znas da li vrtici koje si nabrojala imaju dozvolu za0-ti razred (predskolsko)? neznam

: Gost - 20. septembar 2006 10:10:00(UTC)
CAROBNI KUTAK
Nova Skosevska 35 u blizini Kosutnjaka
064/216-88-30

VRTIC LOPTICA Zemun
Dobrinovacka 5
063/107-1190

LALA I LILI
Generala Mihajla Nedeljkovica 43
063/7495-910
www.lalalili.co.yu

JUNIOR Zemun
Romanijska 10
064/1379-127
www.abcjunior.org.yu

BUBICA Zvezdara
Mehmeda Sokolovica
064/225-18-74

ZVONCICA Zemun
22. oktobra 1
064/219-0152

PLAVI VRTIC
Blagoja Parovica 40a
063/70-77-152

AKO MOZETE DA NADJETE VODIC ZA RODITELJE, DAJE SE BESPLATNO U SKORO SVIM BEBI BUTICIMA, TAMO IMA JOS VRTICA

: Gost - 18. septembar 2006 16:18:00(UTC)
Hvala Mirche. Bilo bi dobro da kako saznajete da je neki vrtic dobio dozvolu, danas obavestavate. hmm

: Gost - 17. septembar 2006 15:14:00(UTC)
Ovi vrtici su dobili (za sada) dozvolu da organizuju predskolski program:

"Bebi palas", "Lala" i "Lili", "Ana" i "Stankom bajka" i privatna osnovna škola "Vladislav Petković Dis" dobili dozvolu da organizuju obavezni pripremni predškolski program. U postupku dobijanja dozvole su vrtići "Fantazi", "Više od igre" i "Luna", a u Ministarstvu prosvete kažu da se za verifikaciju prijavilo još nekoliko vrtića ali nemaju kompletnu dokumentaciju. Privatni vrtići će onda moći sami da koriguju cenu svojih usluga.

: Gost - 8. avgust 2006 11:11:00(UTC)
Akrosoft, puno hvala klanjam

: Gost - 7. avgust 2006 18:04:00(UTC)
Mislim da je to ovaj.

: Gost - 7. avgust 2006 17:11:00(UTC)
Da li neko zna gde se nalazi privatni vrtic ANA (sto je dobio dozvolu za predskolski uzrast)?

: Gost - 16. jul 2006 0:39:00(UTC)
U kom delu grada živiš?

Koji su ti prioriteti? Uslovi? Koliko je dete? Sve zavisi sta želiš.

: Gost - 15. jul 2006 22:07:00(UTC)
Da li neko moze da mi preporuci neki vrtic privatni?