Obaveštenja

Icon
Error

: srecna mama - 11. decembar 2009 16:56:48(UTC)
Ova dva druga objasnjenja nisu moguca, nikada nisam pila tablete takve vrste, nisam ni skoro prestala da dojim.E, sad , ne znam da li sam trudna, sad si me bacila u razmisljanje, ai nisam ni pod nekim velikim stresom.

: MilicaCale - 11. decembar 2009 16:05:09(UTC)
Ja imam tri objasnjenja:
1) da si trudna
2) da pijes hormonske tablete, onda je to normalno
3) da dojis, ili si skoro prestala da dojis, i tada je normalno

Naravno, postoji i cetvrto objasnjenje, da si pod velikim stresom, ili nesto slicne.

: srecna mama - 11. decembar 2009 13:58:58(UTC)

Pozdrav svima,

Drage moje, vama se desava da vam menstruacija traje 5,6,7 dana, a meni samo jedan dan!!!!!!!!!Ne znam sta se ovo desilo samnom,jutros kad sam videla  da je nema, uplasila sam se. Nije normalno, jedna mama mi je rekla da to nije nista strasno, ali bez obzira, sta se desava?Jeste li imale takvih iskustava, pomagajte!!! icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek

: Urban - 10. decembar 2009 12:15:33(UTC)
jao kada samo cujem da se spominje menstruacija (vestica) ,ja se najezim.Imam dvoje dece,i pre tih trudnoca dobijala sam uvek na 28 dana,trajale su mi uvek 6 dana i bile su mi uzasno bolne prva 2-3 dana.Od kada sam se porodila i dalje mi idu na 28 dana,ali imam uzasne bolove svih 6 dana .Nakon oba porodjaja sam odmah nakon redovnog krvarenja dobila menstruacije bez obzira sto sam dojila.

: MilicaCale - 10. decembar 2009 9:20:27(UTC)
ne obavezno. kod nekih zena da

: da2 - 10. decembar 2009 2:19:19(UTC)
jel to znaci da kad se porodis nema vise mentrualnih bolova??????????????

: rozga - 9. decembar 2009 18:09:24(UTC)
Ja sam dobijala na 28 dana uvek i trajalo mi je 5,6 dana. Prva tri dana obilno, posle ne. Prvi dan mi je bio katastrofa i uvek bi prvi dan pila lekove i to ketonal. Posle porodjaja je izdrzljivo i ne pijem lekove.

: milica-cica - 1. novembar 2009 22:25:14(UTC)
Pre porodjaja sam imala na 28-30 dan, i trajale su 5 dana, nisu bile obilne, cak oskudne. Jos uvek dojim pa nisam dobila i ne znam uopste kad se dobija posle porodjaja?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
om/kN6cp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers" />

: T3 - 26. avgust 2009 19:15:51(UTC)
ciklus mi je uvek dolazio na 28-30 dana...a trajao od 5-7..
menstruacije mi nisu bile nesto preterano bolne,mozda samo par dana ili najvise dan dva pre nego sto trebam dobiti sam osecala bolove i da trebam dobiti i to je to,ali je takodje i tih prvih dana uglavnom najobilnija.. curlo bi mi ko iz cesme,pa sam vrlo cesto morala koristiti i tampon i ulozak jer ulozak sam nije mogao sve to izgurati,a menjati ih na svaka dva sata maksimalno...nikad ne pijem lekove i kad me boli pre nego sto trebam dobiti ni za vreme iste..cutim,vise lezim ,odmaram i trpim..u te dane obicno hoce i glava da me zaboli sa sve stomakom,pa mi je onda lezanje neminovno tj taj prvi dan onako bas nepodnosljiv i najgori..inace ostali dani su skroz ok i vec posle dva tri dana osecam ko i da je nemam,tj i tegobe su sve manje ili skroz prestaju..a vec cetvrti,peti se ciklus skroz i zavrsava..sve u svemu..nije strasno..

: Biterlemon - 26. avgust 2009 17:37:52(UTC)
Moram da postavim ovde pitanje da ne otvaram novu temu, interesuje me kakve su vam sad menstruacije, ovo sto se meni desava je uzas!
Ne znam ni da li je normalno, ranije nisam imala ovakve pracice ovo su delovi, ne znam sta je pre toga sam bila cistili polip bilo normalno dva ciklusa i opet uzas...

: Bubilina - 27. jun 2009 2:33:12(UTC)
Pre porodjaja sam imala svaki mesec po 4,5 dana uvek me su me bolele grudi pre nego sto cu dobiti a stomak 2 dan mestruacije taj dan prelezim. Posle porodjaja sam dobila posle prestanka dojenja male tacno posle 2 meseca i 3 nedelje.

: Danijela&Jovana - 12. maj 2009 16:12:10(UTC)
Moje menstruacije nisu nikada bile bolne, ali su bile obilne. Posle porodjaja se nista znacajno nije promenilo, osim sto mi ciklus vise nije na 28, vec na 25 dana. I traju isto, 5-7 dana. Zato je moja sestra na tabletama tih dana non-stop. Pokusala je i sa akupunkturom, nije joj ni malo pomoglo.

: Biterlemon - 12. maj 2009 14:23:05(UTC)
Pre porodjaja prvi dan izuzetno bolan nesnosni bolovi.... sada posle dva porodjaja nije bolna bolucka neki mozda drugi, treci dan ali nije strasno... nije kao pre! Sto se trajanja tice sada traje 5-7 ali zato imam premenstrualna krvarenja verovatno su hormoni, jos uvek dok ne zna sta je ustvari!!!

: NIKOLINA - 12. maj 2009 1:33:45(UTC)
ja sam se nadala da ce ona prica da posle porodjaja manje boli da bude slucaj i kod mene ali....
uvek sam imala jake bolove,pracene nesvesticom i bolom u donjem delu ledja i pomagali su analgeticu u vidu tableta! posle porodjaja, dobila sam cetrdeseti dan :( i dalje bolne ,isti intenzitet ,ali se sve promenilo zbog problesa sa hormonima-trajala je jedan ipo dan i bila na 30 dana (pre na 21).dolazila mi je drugarica i davala mi analgetik i.m! zbog probl. sa stitnom i polnim hormonima nestale su menstruacije od novembra do marta! sad se polako stabilizuje ,ali boli!

: Vanessa_K70 - 9. maj 2009 16:40:27(UTC)
Kada stignu oni dani u mjesecu, svakoj ženi padne mrak na oči. Izuzev par sretnica, koje nisu iskusile jake menstrualne bolove, većina žena pati barem od jedne tegobe – glavobolja, nadutost i jaki abdominalni grčevi te dane u mjesecu čine nesnošljivim.

Mada se bolova ne može u potpunosti riješiti, postoje prirodni načini koji olakšavaju tegobe. Naravno, konzumiranje prirodnih namirnica je zdravije nego unos tableta za bolove.

Najčešći problem su grčevi koji su posebno intenzivni tijekom prvih dana menstruacije. Dobra vijest je što s godinama njihov intenzitet opada. Uzrok su kontrakcije maternice koje mogu izazvati tup, ali i oštru i intenzivnu bol.

Nezdrav način života može utjecati na jačinu menstrualnih bolova. Smatra se da su grčevi povezani s pušenjem i konzumacijom alkohola. Studije su pokazale da pušačice ne samo da imaju intenzivnije menstrualne grčeve, nego traju puno duže nego onih kod nepušačica. Također su pokazale da prekomjerna tjelesna težina i nebavljenje tjelesnim aktivnostima utječe na grčeve. No, dokazi za izravnu povezanost nisu još utvrđeni. Preporučuje se smanjen unos kofeina, jer zbog njega žene mogu tijekom menstruacije postati razdražljive.

Kako bi se smanjila nadutost, savjetuje se izbjegavanje soli i slane hrane. Ako si ne možete zamisliti jelo bez soli, barem smanjite njegovu količinu.
Ako provodite dijetu koja sadrži povećan unos mesa, utječete i na povećanu menstrualnu bol. Neke studije se pokazale da nisko kalorična, vegetarijanska dijeta može smanjiti intenzitet bolova. Naime hrana životinjskog podrijetla povećava prostagladin, kemikaliju koja potiče maternicu na kontrakcije. Savjetuje se povećan unos omega 3 kiselina koje pomažu da prostagladin vodi opuštanju mišića, a ne njihovoj kontrakciji.

Tijekom jedne studije, u kojoj se ženama davalo 200mg vitamina E dvaput na dan par dana prije i za vrijeme menstruacije, dokazano je da smanjuje menstrualne grčeve. To možete provjeriti i sami. Slijedite njihov test, i povećajte unos vitamina E tijekom i prije menstruacije. Svakako je zdravije nego unos tableta protiv bolova.

Pomoći može i jednostavno opuštanje – kada osjetite bol, opustite se. Naime, nervoza koja se može pojaviti zbog bolova samo još jače utječe na grčenje cijelog tijela, a time i maternice. Srećom, kao svaka, i ova bol je prolazna…

: snina - 14. decembar 2008 23:54:45(UTC)
Meni su bas bolne menstruacije i nekada imam osecaj da cu se onesvestiti ako istog momenta ne legne. Pre nego dobijem bude mi muka i bole me ledja, stomak, glava a i neraspolozena sam ubi boze. Upravo imam i sva sam na tri coska. Pijem lekice protiv bolova ali i to ume nekad da samo umanji bol ali ga ne eliminise.

: Dikina mama - 13. decembar 2008 2:14:15(UTC)
Kada treba da dobijem tri dana pre toga mi se povraca, boli me stomak, zeludac a ledja da ne pominjem. Upravo imam pa mi je lose sve me lako iznervira i bas mogu lepo za sekund da pobesnim.Najvise me boli stomak drugi dan ali popijem lekic i dosta tecnosti pa koliko toliko prodje.

: katarina - 13. decembar 2008 0:53:33(UTC)
ah da najbolje su k.pilule tad su bolovi minimalni i jako retki...

: katarina - 13. decembar 2008 0:45:39(UTC)
uako sto popijem lek cim osetim da krecu bolovi...mada meni su kako koji mesec nekad bas jaki bolovi a nekad nista..dok nisam rodila bili su nesnosni bolovi sad je podnosljivo...

: snina - 13. decembar 2008 0:08:41(UTC)

Da li imate bolne menstruacije i kako resavate taj problem?

: lampica - 8. septembar 2008 10:15:34(UTC)

Ja sam imala pre porodjaja redovne menstruacije, bukvalno tacno u sat dobijem na 28 dana. Ali sam redovno imala zestoke odlive, da sma kao zombi izgledala. O bolovima da ne pricam, svaki mesec sam mislila da cu umreti. Previjanje i cupanje kose od bolova su bili redovna pojava. Posle nekoliko neuspelih trudnoca, isto se nastavilo. Tek sam posle porodjaja "progledala", ali samo prvih par meseci- nisam imala bolove ama bas nikakve, ali mi je krvarenje trajalo po 8 dana, i to me je iscrpljivalo do besvesti. Srecom, bolove nisam imala dok je trajalo dojenje. Onda je dosla jos jedna (neuspela) trudnoca, i sve je otislo u... Bolovi nesnosni, da me je boleo ne samo stomak, vec cela utroba. Bukvalno sam se raspadala! Opet se vratilo krvarenje od 8 dana.Spasile su me kontracepcijske pilule (ja pijem Legravan), bar mi je smanjio krvarenje, traje 4 dana ivrh glave. A bolovi su ostali.. lecim ih sa Rapten-k tabletama.

: Ivanela - 7. septembar 2008 20:10:28(UTC)
Citat:
zvjezdica - 7/9/2008 20:52

znaci Ivanela da ocekujemo trudnocu icon_lol :)
ja sam prije poroda imala jako bolne menstruacije i obilne.prekuce dobila prvi put nakon poroda(znaci nakon 6 mjseci).nije obilna i nista me neboli.mozda je rano da se nadam da ce ovako i ostat

Ma zvjezdice, ja samo pricam i pricam o tome, ali se jos ne usudjujem icon_lol Sacekacemo jos.
Mada, kuma mi je rekla:"Ti pod hitno moras da zatrudnis!" ruganje

Al da se vratim na temu- pa mozda ti zaista sad budu bolje i bezbolnije menstruacije, i to je moguce! :)

: zvjezdica - 7. septembar 2008 17:52:35(UTC)
znaci Ivanela da ocekujemo trudnocu icon_lol :)
ja sam prije poroda imala jako bolne menstruacije i obilne.prekuce dobila prvi put nakon poroda(znaci nakon 6 mjseci).nije obilna i nista me neboli.mozda je rano da se nadam da ce ovako i ostat

: Ivanela - 7. septembar 2008 7:02:22(UTC)
Nisam imala nikada problema sa menstruacijama, redovne, normalne, traju 4 dana, nikakvi bolovi...tako je hvala Bogu i posle porodjaja, ali ovo sto mi se danas dogodilo me je zaprepastilo icon_eek :
Juce dobijem tacno na vreme, 25.dan, sad znam da ce danas biti malo jace, i sutra, a prekosutra vec slabije.I sedim na krevetu, presvlacim bebca, kad osetim kako mi nesto naglo dole curi.Pomislim, sigurno sam umislila (to se cesto desava, da mislimo da lije kao iz cesme a ono normalno), i ne obracam paznju.
Kad presvukoh bebu, pogledam gde sam sedela- krv i na prekrivacu i na carsavu, i to fleke ogromne! icon_eek A jos sam u trenerci pa mi nije jasno kako toliko da izbije...
Odmah sam pomislila, jao sta bi bilo da sam bila negde, ne daj Boze u gostima, pa da sam isflekala ljudima nesto QQUUUUU doomed .Da ne poverujes!
Zapravo mislim da se bas pojacano cistim ovaj mesec, jer imam i cir na nozi koji mi je zadao puno problema, sta je sve iz njega izaslo....To mi se desilo i pretprosle godine pre trudnoce, prvo malo drukcije menstruacije, pa ciric na nozi (samo onaj je bio bezazlen spram ovog), a onda- zatrudneh... :>

: Fokica - 31. avgust 2008 8:41:00(UTC)
ZZ hvala na odgovoru zagrljaj

: ZZ - 30. avgust 2008 10:29:09(UTC)
Citat:
Fokica - 30/8/2008 12:21 Upravo sam shvatila da cu na moru dobiti menstruaciju, posledenje 2 su mi poranile pa je ispalo tako. Cula sam da postoje pilule za odlaganje menstruacije. Da li je neka imala iskustva sa njima i sta mislite o tome? Inace mi traje 7 dana, znaci skoro celo letovanje.

i ja sam imala isti problem, trebala sam da dobijem baš dok sam na moru..pila sam Orgametril i odložila menstruaciju koliko mi je trebalo..po prestanku uzimanja pilula, dobila sam posle tri dana, a sledeća menstruacija mi je došla normalno, na 29. dan..dok sam pila ove pilule, nisam imala nikakve smetnje..

: lala - 30. avgust 2008 8:47:19(UTC)
Evo Bojan ima 15.meseci a ja od porodjaja još nisam dobila kažu da zbog dojenja ja počinjem da ne verujem u to!

: Fokica - 30. avgust 2008 8:21:24(UTC)
Upravo sam shvatila da cu na moru dobiti menstruaciju, posledenje 2 su mi poranile pa je ispalo tako. Cula sam da postoje pilule za odlaganje menstruacije. Da li je neka imala iskustva sa njima i sta mislite o tome? Inace mi traje 7 dana, znaci skoro celo letovanje.

: Keta - 18. avgust 2008 18:25:56(UTC)
Ja sam zadnji put imala 29.06....oduvek imam problema sa kasnjenjem doticne...mozda je samo prvih par godina bila na 30-31 dan...i par puta proteklih godina ...tako da sam bila kod lekara i idem opet u petak uzimam pilule i dosta vise...necu da se nerviram jel sam trudna ili ne i sta je i kada ce doci...grrrrrrrrrrr
Kasni mi vec 20 dana

: Angel - 25. jul 2008 17:31:45(UTC)
Meni se sve poremetilo od porodjaja vala! Dobila sam posle 3,5 meseca i sad me recimo mesto grudi pred mecu boli glava, i to cudno, samo tinja. Ne muci me stomak pre nego sto dobijem ali me muci kad dobijem. SVe se okrenulo...UZAS.

: zhunga - 19. jul 2008 14:42:45(UTC)
Redovne na 26 dana po 3-4 dana

: jacinta - 17. jul 2008 15:33:18(UTC)
Grozne i bolne,neredovne i obilne,nista mi nije pomagalo osim brufena u tim danima sam ih jela kao bombone....sada posle porodaja sam dobila,nisam ni osetila...trajalo mi 3 dana,kolicina zanemarljiva...sada cekam drugu,valjda ce biti kao prva :> ....u svakom slucaju je mrzim...

: leptiric - 15. jul 2008 12:12:04(UTC)
Joj ja ne znam
ja sam uvek dobijala na 26ili 28 dana
Sada se nesto poremetilo, zadnji put na 22 dana.
nije toko obilno..
Mene nikad nije bolelo.
Ali 3 dana ,pre nego sto sam dobila ,toliko me bolelo,zigalo. tj sada od subote.
nisam znala sta je.
Taman ,da idem,kod ginekologa na pregled.
ono dobijem.
sada me jos uvek,mnogo ziga i boli,levi jajnik.
ne znam,da se nisam negde prehladila.
Tako da sada pijem Brufen ,3 puta dnevno,i podnosljivije je.
Cim se vratim,s mora,idem na pregled.

: Selena2 - 4. februar 2008 4:37:58(UTC)

Citat:
Mary - 4/2/2008 01:22
Citat:
Selena2 - 3/2/2008 20:39 ja sam pre prve trudnoce imala jako obilne i jako bolne menstruacije.ponekada sam u toku bolova pricala,bolje da me ubijete nego da trpim ovo!bilo je bas strasno!kada sam se porodila sa sarom stavila sam spiralu(zove se mirena)koja deluje i kao spirala i kao pilule.skupa je(oko 350evra),ali je super.imala sam redovne menstruacije,po 5-6 dana,ali nikakve bolove niti su bile obilne.kada se porodim u maju,stavicu ponovo takvu spiralu!
eh ovo mi se cini zanimljivo. samo selena sto cu da te kontaktiram kad se porodim, sad jos nemogu da mislim na spiralu. nemam kad?! icon_lol
#

Mirena®

Intrauterini sistem

Sastav:

Mirena kao aktivni sastojak sadrži levonorgestrel (52mg) u polietilenskom ramu, koji se insertuje u uterus i otpušta oko 20mcg/24 sata levonorgestrela inicijalno.

Indikacije:

Mirena pruža mesečni komfor zahvaljujući tome što cikluse čini kraćim, manje obilnim i manje bolnim.

Za kompletnu informaciju, molimo Vas da pročitate uputstvo za pacijenta u pakovanju.

ovo sam nasla na internetu. i ovo isto:

Proizvodi za tebe

Mirena®

-->/html/img/products/mirena.jpg Mirena® je hormonski intrauterini sistem za kontracepciju. Sastoji se od jednostavnog malog plastičnog rama u obliku slova T sa nosačem koji sadrži hormon levonorgestrel. Po smeštanju u matericu levonorgestrel se otpušta u sićušnim dozama (0,02 mg/dan) neprekidno u trajanju do 5 godina.

Kontraceptivno delovanje se zasniva na lokalnom dejstvu progestagena: Sprečava narastanje tj proliferaciju endometrijuma (unutrašnjeg sloja materice), a time i da se jajna ćelija ugnezdi (implantira). Pored toga, sluz na grliću postaje gušća, što sprečava uspon sperme.

Mirena® je metod koji odgovara ženama kojima je potrebno delotvorno, niskodozno, dugoročno sredstvo za kontracepciju. Ovaj system naročito pogoduje ženama koje traže udoban, pouzdan i povratan oblik kontracepcije, posle rođenja deteta ili kada ne žele da rađaju više dece.

Zahvaljujući tome što endometrijum ne narasta, Mirena® čini da menstruacije postaju manje obilne, kraće i manje bolne. Zbog toga se Mirena® sve više priznaje kao terapija izbora kod nenormalno obilnih i dugotrajnih menstruacija (menoragija). Kod otprilike 20 % žena koje koriste proizvod Mirena® krvarenje potpuno izostane.

Kod žena koje se bliže menopauzi intrauterini sistem (IUS) predstavlja odlično rešenje za problem krvavljenja, koja se mnogo češće javljaju pred menopauzu i na početku menopauze.

Mirena® se lako uklanja ili zamenjuje novim sistemom u bilo kom trenutku u toku ciklusa. Redovan ciklus i plodnost se vraćaju čim se IUS ukloni.

: Mary - 3. februar 2008 21:22:34(UTC)
Citat:
Selena2 - 3/2/2008 20:39

ja sam pre prve trudnoce imala jako obilne i jako bolne menstruacije.ponekada sam u toku bolova pricala,bolje da me ubijete nego da trpim ovo!bilo je bas strasno!kada sam se porodila sa sarom stavila sam spiralu(zove se mirena)koja deluje i kao spirala i kao pilule.skupa je(oko 350evra),ali je super.imala sam redovne menstruacije,po 5-6 dana,ali nikakve bolove niti su bile obilne.kada se porodim u maju,stavicu ponovo takvu spiralu!

eh ovo mi se cini zanimljivo. samo selena sto cu da te kontaktiram kad se porodim, sad jos nemogu da mislim na spiralu. nemam kad?! icon_lol

: Iki - 3. februar 2008 19:09:39(UTC)
Pre trudnoce sam imala jako neredovne menstruacije, otprilike 1 mesec imam, 1 nemam, pa 1 imam, 2 ne.... Dr. su govorili hormonski poremecaj i da ce se srediti posle trudnoce. Sada mi opet kasne, ali oko 5 dana, sto verovatno nije nista, malo su obilnije, slicno bolne nekad da nekad ne. Obicno dan pred men. sam nervozna, a dan kada dobijem me strasno bole noge, ma ne mogu nista da radim, samo da odmaram, sva sam nikakva.

: Selena2 - 3. februar 2008 16:39:58(UTC)
ja sam pre prve trudnoce imala jako obilne i jako bolne menstruacije.ponekada sam u toku bolova pricala,bolje da me ubijete nego da trpim ovo!bilo je bas strasno!kada sam se porodila sa sarom stavila sam spiralu(zove se mirena)koja deluje i kao spirala i kao pilule.skupa je(oko 350evra),ali je super.imala sam redovne menstruacije,po 5-6 dana,ali nikakve bolove niti su bile obilne.kada se porodim u maju,stavicu ponovo takvu spiralu!

: Mary - 30. januar 2008 10:18:54(UTC)
uh ima vas bas koje se mucite sa tim zenskim problemom. ja hvala bogu nisam nikad, dok se nisu uredovile nisam ni znala kad cu da dobijem jer nisam imala nikakve bolove niti simptome. jedino ako se prehladim onda me malo zavrce, ali izdrzim tih 5 dana.

sad cemo da vidimo kako ce biti kad krene drugi ciklus posle porodjaja.

: verce - 29. januar 2008 15:31:32(UTC)
Hvala ti provericu

: stancha - 28. januar 2008 8:49:53(UTC)
Verce o ovome se pisalo u podforumu Porodjaj,tema menstruacija posle porodjaja.Pozdrav!

: verce - 28. januar 2008 7:53:07(UTC)

Drage mame procitala sam za vase bolne menstruacije i skros sam se sa vama naezila od tih bolova.Svi piseta kada gi dobijete a nijedna nie kao mene da gi ne dobije.Imam bebu koja ima 14 meseci dos je dojim ali nemam vise mleka pa pokusavam da je odbijem.Dos nisam dobila menstruacija posle poradjaja, znaci 9 u trudnoci i sada 14 meseci posle poradjaja a ja jos nisam dobila.I pre trudnoci sam imala neredovan ciklus ali sa 2 -3 meseca kasnenje a sada vec 14 .Neradi se o novoj trudnoci oti sam bila kod genekologa i on mi je rekao da nije nista strasno ,sepak to meni brine .Dali neko od vas se to desilo ,kada ste dobili posle poradjaja mame koi doite?

PS.molim za odgovore jako mi je bitno

: MissGak - 26. jul 2007 21:28:37(UTC)
Mene su na hitnoj svi znali,nije bitno ko dezura...Nisu bile toliko obilne koliko bolne.Pricali mi pricu da kada postnem mama tih problema nece biti,medjutim ono se pogorsalo.Bolovi nastavili,a sve se drugo samo pojacalo,pri tom da sam u karlicnom delu osecala bolove kao na porodjaju ukoliko bih duze stajala na nogama.Nekoliko meseci sam verovala u te price da su bol i obilnost normalni,a onda sam otisla kod ginekologa.Otkrijemo cistu,ne klasicnu vodenu vec endometrijum(koji prouzrokuje bas sve te gore pomenute probleme),dobijem kontraceptivne pilule kao terapiju i sada ne osetim kada dobijem,cista ne menja oblik,ne raste,menstruacije mi traju 4 dana i .

: Prex - 26. jul 2007 19:02:43(UTC)
Lelejn to je normalno, i najverovatnije nije menstruacija vec se samo cistis.
Ja sam dobila 4 meseca posle porodjaja, ali prestala sam da dojim bebu sa 3 - 3,5 meseca.
Ali meni je pre trudnoce menstruacija bila isto na 32 +/-2 dana, a sada sam vec tri puta dobila i na dosta kraci vremenski period, prvo negde oko 28 dana, a sledeci put i na krace cini mi se, ne znam, nisam belezila datume, sada cu da pocnem da belezim. I pre mi je uvek trajala po 4-5 dana, od toga poslednja dva dana jedva da sam nesto imala, ali sam uvek imala strasan pms i bolove prvog dana. A sada posle porodjaja mi duze traju, obilnije su, ali uopste nemam pms, nikakve simptome ni bolove...

: Lelejn - 26. jul 2007 15:48:27(UTC)
ja sam pre trudnoce dobijala na 32+/-2 dana,i trajale su oko 6-7 dana nista obilno,ustvari ta poslednja 3 dana jedva nest;proslo je 2 i po meseca od porodjaja,dojim,vec dva puta na otprilike 30 dana mi se javilo nesto sto bas i nebih okarakterisala kao menstraciju,prvi put je trajalo 1 dan, drugi put dva dana-kao tamana krv i u kolicini pojacanog sekreta ustvari malo vise od toga.

posle koliko od porodjaja ste vi dobile i da li je to normalno dok dojim?

: Ines - 7. jul 2007 10:39:17(UTC)
Citat:
Karli - 6/7/2007 01:16

Imam redovne menstruacije koje traju oko 5 dana i nisu jako obilne!I retko da me malo zaboli stomak!
Nisam radjala!

Blago tebi Karli sto nemas tih problema.

: Karli - 6. jul 2007 3:16:18(UTC)
Imam redovne menstruacije koje traju oko 5 dana i nisu jako obilne!I retko da me malo zaboli stomak!
Nisam radjala!

: zoe - 30. jun 2007 20:48:34(UTC)
Moje su menstruacije uvek prva tri dana skroz obilne i pre porodjaja sam uvek imala problem kako da odem negde na duze,a da mi ne probije.Dok je Mica bila bebe i koristila pampers,a ja u jednoj prilici ostala bez uloska-morala sam da uzmem ono sto mi je na raspolaganju.Verovale vi ili ne,ali ja od tada nemam problema.Pampers koristim uvek prva tri dana bez brige da ce negde da probije.Ovde imaju i neke"cipkaste" gacice jos uz to i milina jedna.

: dusica81 - 29. jun 2007 21:55:10(UTC)
Moje su trajale 5-7 dana i dolazile tacno na 28 a sada skoro godinu dana 26, 30, 29... i traje 3 dana... Svaku promjenu treba pratiti i naravno posavjetovati se sa ginekologom.

: Ines - 15. jun 2007 20:42:21(UTC)
Moze biti mozda ovulacija,meni se jednom tako desilo....a mozda i trudnoca,i to mi se desilo. U svakom slucaju,nijedno nije strasno ...

: katarina - 15. jun 2007 16:01:33(UTC)
A kod mene je bilo drugacje..pre trudnoce imala sam bolne men.i obilne 7-10 dana..ponekad bi zaglavila u hitnoj od silnih bolova..od kako sam se porodila ja ko da sam druga osoba sad mi traju 3-4 dana ne tako obilne i bezbolne sto je najvaznije..a i pijem kontr.pilule

: katarina - 15. jun 2007 15:55:48(UTC)
trudnica moguce...

: Saruska - 15. jun 2007 14:54:18(UTC)
Da li neko mozda zna sta bi ovo moglo da bude...
Ja sam prekjuce dobila, uvek mi je ista prica nemam problema sa menstruaciom i uvek traje 7 dana, a danas nema niceg, ko da se vec zavrsilo... Pa sam se zabrinula... Ako neko ima ideju sta bi moglo biti neka pise. Hvala!

: vesna srce - 13. jun 2007 15:01:14(UTC)
Ja nemam obilne cikluse.Imala sam ih u pubertetu ali odkad sam mama tih problema nemam.Menstruacija mi dolazi na 35 dana nemam bolove i prođe mi za 4 do 5 dana postepeno.Koristim normalne uloške a zadnjih dana kada staje dnevne ili vatu.Ne uzimam hormone jer planiram drugo dete.Probajte sa čajevima možda vam oni mogu malo pomoći(kantarion,žalfija,hajdučka trava,kopriva),ali i proizvodi od soje sadrže prirodan estrogen.

: Jade - 6. jun 2007 12:55:52(UTC)
Ja nikad nisam pila nikakve lekove ali sa obilnom menstruacijama se patim od kad sam se porodila .Sreca ne traje dugo ,samo dva -tri dana i bez bolova.Kod lekara nisam isla jer sam cula da je to normalno kod svih porodilja.Mozda gresim?!

: Sneki - 6. jun 2007 11:05:31(UTC)
I meni nista na pregledu nisu nasli, rekose kod vas je to tako icon_eek

: izzykg - 6. jun 2007 10:09:47(UTC)
Logest je i meni produžavao ciklus, pila sam ga 2 meseca i smučio mi se jer sam morala non-stop da nosim uloške, zato mi je doktorka dala diane 35 i oduševila sam se kad sam počela da ga pijem, jeste da mi je ovo prvi mesec ali sam zadovoljna, trajalo mi je 4-5 dana i to sasvim normalno,čak sam koristila one obične uloške a ne one noćne velike. Doktorka nije znala da mi kaže zbog čega mi je toliko obimna menstuacije, imala sam miom ali je on nestao 5-6 meseci posle porođaja. A ove lekove ne koristim baš mnogo zbog kontracepcije jeć zato što imam policistične jajnike a odlive.

: maxmara - 6. jun 2007 2:09:21(UTC)

Sneki,to sto se stanje pogorsalo,zapravo nije pogorsanje vec inter-menstrualno krvarenje,to se meni desilo sa Logest-om i potom sam morala da promenim pilule jer su one sa najnizim procentom hormona,i vise nisu bile dovoljne,a kod tebe u startu nisu,mada da si nastavila mozda bise naviko vec sa sledecom kutijom organizam jer tako biva,a mozda i nebi ne znam to znaju dr najbolje,posto su Jeanine bile one koje su sledece po jacini doktorka mi je prepisala njih,i sve je bilo u redu vec sa prvom kutijom organizam mi se na njih provikao i nastavila sam sa njima tri god bez ikakvih problema,po planiranju potomstva mesec dana prekinula i posle sledece menstruacije ostala trudna.

E sada u vezi tog obilnog krvarenja,moja mama ima velikih problema isto,vrtoglavice i hiljadu nekih jos stvari tipa pospanost itd,zbog toga mora da poveca unos gvozdja extremno,inace su joj bas losi rezultati zbog toga i lose se oseca,ali sada su joj preporucili ovo 'Mirena IUS 1x1 pcs',raspitaj se i vidi kazu da je odlicno malo je skuplje ali resava problem,sve sto saznas,dobro ili lose,ako mozes napisi da bih joj prenela. Pozdrav. caos

: Sneki - 6. jun 2007 1:05:38(UTC)
I ja imam isti problem. Posle porodjaja mi se cini da se stanje jos pogorsalo. Imam jake odlive (super tampon izdrzi otprilike jedan sat) i bolove. Pro[le godine sam probala da to srdim kontraceptivnim pilulama Yasmin i kod mene se stanje pogorsalo, imala sam krvarenje 21 dan..i narvno prestala. za bolove koristim lekove i to je za sad to. Sta kazes Izzy, pomogle ti Diane?

: maxmara - 5. jun 2007 23:40:30(UTC)
Ja sam pre porodjaja pila 5.g pilule radi kontracepcije,prvo 3.g Logest pa potom Jeanine.
Pre pilula imala sam obilne i bolne menstruacije po 7-10 dana,kako sam pocela da pijem smanjile su mi se na 3-4 dana nikakve bolove ni PMS nisam osecala,jednostavno prodjem kroz to sa par tampona i ni ne ositim.
Potom posle porodjaja sve se vratilo na staro,obilne,duge,bolne.
Po prestanku dojenja uzela sam Jasmin i fenomenalno,prodjem svaki dan sa po jednim 'super' tamponom i noc takodje sa jednim ukupno 8.potrosim ne vise,kutija mi traje sto godina,i taj jedan pa ne bude pun nego prosaran,eto tako je kod mene nema ni bolova niti PMS-a nicega ko da nemam ciklus.
Prezadovoljna sam,eto ja uh krenula koristiti radi kontracepcije a dobih uz to dosta propratnih pozitivnih efekata za koje nisam ni znala.

pricaonica

: izzykg - 5. jun 2007 16:47:16(UTC)
Ja sam posle porođaja imala baš obilne menstruacije, dešavalo mi se da za jedan dan potrošim pakovanje uložaka, a trajalo je po 8-9 dana, onda sam otišla kod ginekologa i dala mi je neke kapi koje se piju u toku ciklusa Methyl-ergometrin(mislim da se tako zovu) pa sam posle pila logest za kontracepciju koji takođe smanjuje krvarenje ali meni nije odgovarao. Sada pijem Diane 35 i ciklus mi je trajao 4-5 dana i to sasvim normalno kao što je pre bilo a taman sam se naoružala ulošcima.

: Ines - 5. jun 2007 16:01:12(UTC)
Evo dok se Jade i ja dogovorimo ko ce otvoriti ovu temu,posto se obje patimo s doticnom.......
Ja od drugog poroda imam dosta obilne i duge menstruacije,da li jos neko ima problema s tim i kako to rjesavate/ako rjesavate/