Obaveštenja

Icon
Error

: malisha75 - 20. jun 2010 17:13:54(UTC)
Ja sam u ovoj trudnoci prvi put jasno osetila pokrete bebe u 16. nedelji. Sad sam 22. nedelja i vec desetak dana osetim pokrete vrlo cudno, kao da mi beba "prekopava" po crevima, mrda se jako nisko i intenzivno. Kao da je okrenuta rukama i nogama dole prema grlicu. Za koji dan idem na UZ pa cu videti gde se smestila :).

: dragana2009 - 30. maj 2010 20:01:11(UTC)
Pa prva mi je beba zato sam pitala jer nemam pojma,osecam i levo i desno treperenje,danas sam primetila da mi je stomak odskocio u jednom trenutku..na ultrazvuku mi je beba jos karlicno okrenuta i svaki put je bila na levoj strani a ja se stalno pitam dal je to ok..opet se nadam da jeste jer po doktorima je sve u redu..

: lilica - 14. maj 2010 14:23:44(UTC)
Naravno da je normalno icon_wink ! Pa beba ne stoji na jednom mestu, ona "pliva" zaljubljen .
Prve pokrete sam osetila (u ovoj trudnoci) u 17. nedelji, a ova bebica je mnogo aktivnija od Nemanje i stalno me "bije" zaljubljen ! Pokreti koje osecam su mnogo intenzivniji i jaci nego oni koje sam osecala u prvoj trudnoci ;] .

: dragana2009 - 14. maj 2010 13:23:06(UTC)
Ja sam prvi put osetila bebu u 16 nedelji,sad sam 24 nedelja i u toku dana osetim i sa leve i desne strane udaranje ne znam da li je to normalno?

: Jovanica-90 - 2. maj 2010 17:57:54(UTC)
Nas mali bubi mi se javio tacno na pocetku 16. nedelje i to me je probudio jedno jutro, dakle dosta jako je udario mamu iznutra. Javio se u velikom stilu :) Odtada ga redovno osetim, 2-3 puta dnevno otprilike, a sada sam u 18. nedelji. Kada legnem na ledja najaktivniji je i bas jako ume da suta, osetim i kako se okrece, a cesto me sutne u one reflekse na donjem stomaku pa me zagolica. Tatica je cak dobio poljubac u usta kada ga je ljubio preko stomaka :) Jao jedva cekam da opet na ultrazvuku vidim kako on to tacno radi, milo malo cedo!

: jaca88 - 21. april 2010 22:20:15(UTC)
poz svima

: jaca88 - 20. april 2010 17:41:50(UTC)
cao svima
ja sam moju bebicu osetila prvi put u 18 nedelji. i od tada svaki dan, mada se nekad desi da se ne javi pola dana a ja odmah pocnem da panicim. i vec kad pomislim sad cu da zovem doktora, ona se promeskolji da mi javi da je dobro :-)
inace ja sam u 26 nedelji, a kazu da tek od 28 moramo da osetimo bebu svaki dan, i da ponekad imam osecaj kao da me suta u pravcu ledja, negde unutra, a nekad bas prema spolja. to je verovatno zato jer se okrece... evo upravo sad, dok ovo pisem, ona ,e udara u besiku. :-) i tera me u wc....
pozzzz

: alexandra_d21 - 19. april 2010 11:46:38(UTC)
U prvoj trudnoci osetila sam pokrete cak u 15 nedelje sto je bilo cudno , veoma rano ali zato sad 18 nedelja veoma malo i onda opet kao da se nista nije desilo juce ,znaci 19 ned opet malo ali to nije konstantno.
Zadnji put kad sam bila kod lekara pitala sam jeli je sve ok i nornalno je li da osetim kasnije:(
On je rekao da sve je u redu nema o cemu da brinem icon_rolleyes

: Estella - 7. februar 2010 13:29:53(UTC)
Ja sam prvi put osetila pokrete bebe u 19. nedelji. Ali to su bili bas blagi pokreti, pa nisam ni bila 100% sigurna da je to to, kao neko treperenje u stomaku. Vremenom su postali jaci i primetniji, sada u 30. nedelji beba se sutira, rasteze, igra sa mojim organima... :) Ali u pocetku ti pokreti su samo s vremena na vreme, pa nemojte da se brinete ako prodje neki dan a da ih ne osetite.

: Ladybug - 7. februar 2010 11:56:47(UTC)
jedva cekam da je osetim :)

: roko - 6. februar 2010 13:50:45(UTC)
Uspavana ja sam svoju Andjelu osjetila oko 15 tjedna gin kaže nemoguće,ali ima tjedan dana je baš osjećam ,a osjećaj je kao da ti se nešto mrda u stomaku :) ...hehheh meni je bar tako baš osjetiš kako se miče nešto...neki kažu leptirići...neki kao kad ti rade crijeva ali ja baš imam osjećaj da se mrda onako ti zaigra stomak pri dnu...

: Uspavana - 5. februar 2010 0:49:21(UTC)
Kada ste prvi put osetili bebu da se mrda u stomaku i kakav je osećaj?

: atanern - 24. januar 2010 20:54:52(UTC)
Ja imam jedno pitanje na ovu temu...ako mi ima ko odgovoriti..please...Ja sam usla u 38 nedelju...i osecam pokrete moje bebe svaki dan...ali u toku dana dole nisko na trenutak osetim brzo kuckanje...ne stucanje to razlikujem..nego jako ubrzano kuckanje..pa ne znam je l to ok........

: Milica81 - 22. oktobar 2009 16:06:30(UTC)
polako hippi, i ja osjetim bebu možda svaki drugi dan i to pomalo i baš nježno - pretpostavljam da je u pitanju samo štucanje :)

: nanica - 20. oktobar 2009 14:42:09(UTC)
Nema na cemu :) ! Zato smo tu da pomazemo jedna drugoj... Sve smo mi takve, stalno se brinemo za nesto... Ipak, trudnoca je posebno stanje i stalno se javljaju neke nedoumice, bolovi, grcevi pa moramo da budemo takve...

: hippeia - 20. oktobar 2009 12:57:52(UTC)
nanice bas ti hvala, ja ne mogu da se sekiram, vjecito sam zbog necega zabrinuta...ovo mi je druga trudnoca i sve je drugacije...kao da sam prvi put trudna...Kseniju sam osjetila u 18. nedelji i od tada svaki dan, a ovo je mozda ipak prerano :)

: nanica - 20. oktobar 2009 12:47:08(UTC)
Hippeia, nemoj da se sekiras, jos je rano da bi bebu osetila svaki dan! Ja sam osetila prvi put u nekoj 14,15 nedelji mehurice po 2,3 dana i onda nista do 18.nedelje kada sam osetila prvi sut i od tog trenutka bebu osecam svaki dan...

: hippeia - 20. oktobar 2009 12:25:48(UTC)
Citat:
Micka-Sofijina mama - 19/10/2009 20:52

Moja beba konacno pocela da mrda i to bas lewpo i cesto, a bas sam brinula jer se retko javljala... zaljubljen zaljubljen

Koliko rijetko? ja sam zabrinuta, jer sam prve pokrete osjetila u 13-14. nedelji, ali se bas rijetko javlja...evo 2-3 dana je i ne osjecam...A i kad se javi to je kratko, jednom dnevno po par minuta...

: T3 - 19. oktobar 2009 23:24:10(UTC)
kod mene je svakodnevno cini mi se non stop 24 sata dnevno prava invazija u stomaku..utakmice se samo smenjuju,a golovi sustizu jedni druge.. icon_razz

i pored sve manje mesta koje ima,ovo moje dete skace li skace..sad su vec neki nagli pokreti poceli da bole tj bas bas ih osetim,ponekad se i podboci tj namesti na jednu stranu ili ugao i ne mrda odatle odredjeno vreme pa osetim da mi ponestaje vazduha ili samo da moram momentalno sesti..

ali neka samo nek suta,gura,udara,rita..volim sto je tako,da je suprotno vec bi svisla od brige..ovako nekad neznam kako da ga smirim..cini mi se da nijedan dan od kad je poceo da se pomera se nisam zabrinula gde je ili sto je miran..

evo i sad dok pisem sve vas pozdravlja.. icon_lol

: Micka-Sofijina mama - 19. oktobar 2009 22:52:20(UTC)
Moja beba konacno pocela da mrda i to bas lewpo i cesto, a bas sam brinula jer se retko javljala... zaljubljen zaljubljen

: Micka-Sofijina mama - 19. oktobar 2009 22:52:18(UTC)

: vivia - 19. oktobar 2009 15:15:58(UTC)
bravo Milena zvezda

Ja sam sa 17 punih! Jednom u 15. ali nisam bila sigurna :)

: Milen@ - 18. oktobar 2009 21:42:53(UTC)
Ja sam jutros osetila moje maleno :)

: Micka-Sofijina mama - 29. septembar 2009 10:41:56(UTC)
Hvala na odgovorima,
Verovatno ste u pravu....
Mozda je tako okrenuta pa su zato pokreti blagi.
Mada sin0oc je bas bila nemirna, kao da je samo cekala da postavim ovu temu i da pokazem koliko sam zabrinuta, pa da mi kaze da je sve u redu i da mrda...
HVALA VAM... :-* :-* :-* zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: T3 - 29. septembar 2009 9:58:05(UTC)
moj beban je maltene od jos 17 nedelje kad sam ga prvi put osetila zivahan,aktivan i razmrdan svaki dan po ceo dan..zna da suta,gura,udara toliko jako da cak ponekad i zaboli,i da mi se stomak iskezeci ili zatrese,a nekad je bas miran.recimo do juce nije stajao,samo ga osecam kako lupka,kucka,a od juce popodne se bas smirio,zatresao se par puta,malo promrdao ali nista posebno,a evo sad opet nastavio po svom uobicajenom..tako da nema pravila opusti se micka,bebe imaju svoje intervale u stomaku period kad su budne i kad sopavaju,kad su mirne,a kad aktivne,sa odmakom trudnoce upoznaces i prepoznaces sve to vec sama ,malo promrdaj ili pomazi stomak,lezi otkri i dodiruj isti videces da su pokreti tu samo kad se skoncentrises na njih,,u vecini slucajebva preko dana smo stalno u pojretu nesto radimo pa ni ne obracamo paznju na njih,koliko se cesto drmaju itd,a bebe se obicno tada i smiruju,a kad se mi umirimo ili krenemo da spavamo one pocinju..

mozda zavisi i od polozaja posteljice meni je recimo na prednjem zidu osecam pokrete ali ne tako cesto i jako,kao a nih dbvoje kad mi je ista bila na zadnjem zidu,au pa to si trebala videtri ko fudbalski teren da mi je bio u stomaku,non stop,su gurali,sutali,udarali,ma nisam mogla ni lezati ni sedeti cim udare mene bol prodje ko da me neko ubo nozem,bnas su bili nemirni i aktivni,sad mi ovi dodju ko melem tj deluju mi smesno naspam onih u prethodne dve ,ali mi ovako super,osecam ga nekad jacim nekad slabijim intezitetom i to je najvaznije.
ne brojim sad vreme koliko me dugo nije ritnuo ili se pomerio,pa mozda spava ili ga stiglo da bude miran,ali kad krene ne zna da stane,tako da nebrinem,kad se uplasim sto ga duze nema samo legnem,pomazim stomak i vec posle par sekundi evo ga,posle mi bude krivo sto sam ga cackala hihihi

: anchica007 - 29. septembar 2009 0:22:29(UTC)
Micka drugarice, ja mislim da ne treba da brines, mozda ti je posteljica na prednjem zidu pa manje osecas, moze da bude i ovo sto Plovka kaze da je okrenuta ka unutrasnjosti stomaka ...a i da je takva bebica, mirna
Ako te to bas brine idi kod svog dr da ti pogleda na UZ i da ti vidis pokrete da se ne bi brinula

ljubim te

: plovka83 - 28. septembar 2009 23:49:07(UTC)
Ja sam prvi put bebu osetila u 18 nedelji, kao neko lagano ceskanje iznutra, a kako odmice vreme sve jace osecam bebu, ne mnogo cesto, i u zadnje vreme izgleda da se okrenula posto je bila karlicno, udara me u zadnji zid materice odnosno u pravcu ledja.

: Micka-Sofijina mama - 28. septembar 2009 22:28:15(UTC)

Stvarno ne znam da li ova teme vec postoji na podfrumu trudnoca, pa je zato postavljam.

Zelela bih da da razmenimo malo iskustva sa bebinim pokretima, kad su poceli, koliko su jaki ili ti snazni.. ili pak nezni...

Evo ja sam 23+3 ili po UZ 24+1 a moja beba je ili mirna kao bubica ili su joj pokreti tako nezni da se to jedva oseti...Da li zaista ne treba da brinem kao sto su mi trudnice savetovale ili da se malo zabrinem..

Sofija je bila jako nemirna od 5.meseca pa do kraja...

: T3 - 17. septembar 2009 21:50:44(UTC)
moj beban sada vec u sedmom mesecu se rita,mrda,prevrce,boksuje ili sta vec radi.. samo tako... bravo
ima i trenutke mirovanja koji su  prilicno retki,samo da ne bude tako aktivan i kad se rodi hih icon_lol i i slab na spavanju,cini mi se da on u stomaku uopste nespava,ako nije jako nemiran onda me gurka ili probada sa jedne od strana  ili na sredini,obicno lupka rukicvama,nogicama,laktom ili kolenima..nekad zna i da se zakoluta pa mi onda stomak lici na boksersku vrecu koja samo odskace i pomera se levo ,desno,onda stane pa posle odredjenog vremena opet sve iznova. :)
ne zalim se ja volim kad ga osetim,samo sto sada sa odmakom trudnoce ima sve manje mesta pa udarci postaju jaci,snazniji i nekad bogami i bolni,ali sve je dobro dok se on majki odaziva i javlja. zaljubljen
jedva cekam da ga vidim  uzivo tako malog ,a vec toliko aktivnog  i nemirnog  zagrljaj

: Primadona - 14. avgust 2009 23:53:24(UTC)
Juce sam osdetila izuzetno jak udarac u donjem delu stomaka,da ne poverujes da tako malo bice moze tako jako da udari.Meni to izuzetno prija i uvek mi izmami osmeh...

: trudna 3 - 13. avgust 2009 3:55:26(UTC)
moram da vam ispricam ovo,jedem ja veceras makarone sa pavlakom i naslonim tanjir na stomak u onako polulezem polozaju,ledjima naslonjenim na krevet,i gledam kako nina igra igrice i tu mi nesto pricamo,zezamo se kad odjednom izmedju zalogaja osetim ja dum,pomera se tanjir,pa opet klop,pa pomera se tanjir,sklonim ja tanjir kad onio udarci krenuse jedno pet njih jedan za drugim za sve u terminu od manje od minuta..joj kako je bilo slatko,zvala sam ninu da dodje,stavi ruku i opipa mada se i na golo oko moglo videti kako stomak odskace i pomera se levo,desno pa se ispupci malo pupak ,pa splasne pa desna strana krene i tako ..sve je to trajalo nekih pwt do deset minuta i onda se bebac umirio tj verovatno od silnog kolutanja i prevrcanja umorio i zaspao.
izgledalo je ko da me gura rukicama ili nogicama sa strane i kod pupka i ko da pravi kolutove po stomaku..joj biop je bas super osecaj..eto to mi se dosad u ovoj trudnoci nije desilo pa reko da podelim sa vama.
i jako sam srecna zbog svega toga,tog njegovog drmanja,javljanja i kolutanja,bas me prijatno i nenadano iznenadio,sad jos vise jedva cekam sutra i exuz da vidim uzivo tog malog nemirka.

: nanica - 12. avgust 2009 10:33:12(UTC)
Ja sam pocela u nedelju da ponovo osecam bebu, sada je bilo lupkanje i od tada ne prestaje! bravo

: Bibiz - 12. avgust 2009 1:13:59(UTC)
ja svaki put kad sednem da citam i piskaram, bebica igra kan kan... a nekad i kad legnem na desni bok, ne voli valjda tu stranu hehehe

: glisa - 12. avgust 2009 1:00:01(UTC)
ja sam osetila tj prepoznala u 17 nedelji prvo kuckanje al je bilo slabasno od tada svaki dan osecam i sve su jaci mada su jos uvek dosta slabi jasno se sad vec raspoznaju...i mene lupka kad se ispruzim nekad i posle jela ili kad se malo savijem dok sedim pa joj zasmeta i bas se odusevljavam a i smesno mi je jako....uf jedva cekam da ojaca :) a kad hocu da pokazem dragom i stavim mu ruku odmah se umiri tako da on nije jos osetio a vidim da mu je krivo :)

: kriki25 - 10. avgust 2009 0:02:35(UTC)
Ja sam moju bebicu pocela jasno da osetim prosle nedelje, tj. kad sam usla u 19-u. Svakim danom su ti pokreti sve jaci i jasniji i toliko mi je lepo kad beba pocne da se migolji i sutka da se sva raznezim i razvucem osmeh od uveta do uveta. ;]

: thelma - 6. avgust 2009 18:45:39(UTC)
Ja sam osetila pokrete za koje sam sigurna da je bebac prvi put u 18-toj nedelji i javljaju se svakodnevno po malo zagrljaj

: Pegipeg - 6. avgust 2009 3:13:17(UTC)
Ja imam utisak da moj bebac poslednjih 10 dana ne spava uopste!kako prvi dan odoh na bazen i kupanje nije se smirivao,kaze dr da je bebac zauzeo neku ludu pozu!tacno ga juce osetih kako se migolji i okrece,ne udarce,vec okretanje u celom stomaku..od tad ima periode,znacajno se smirio pa valjda i spava ponekad!

: trudna 3 - 6. avgust 2009 1:43:10(UTC)
pravo mrdanje tj pokrete koje znam kako izgledaju i koji se daleko razlikuju od ovih sadasnjih tek ocekujem!
e ovo ja napisah pre jedno mesec dana,a sad mogu i da potvrdim..tj da kazem da je bebac sad i vise nego aktivan,skakuce,prevrce se,suta,gura,koluta po stomaku,ma sve radnje radi.
obicno zna da me iznenadi kad se ja smirim a najvise kad legnem onda mu najlepse da mi prebira po stomaku,igra kolce,ili sta vec radi..to mi je bas jako slatko,obozavam te njegove nalete i periode nemirluka..nekad je i zaista dobar i zna da bude miran,ali sve cesce se desi da je vise aktivan,a manje spava.
otprilike u ovom periodu beba provede i u budnom stanju tj migoljenju i u snu isto toliko koliko ce i kad dodje na svet.

: nanica - 5. avgust 2009 23:55:43(UTC)
Citat:
similic - 7/7/2009 12:11

Ja sam bebca osetila prvi put pocetkom 16 nedelje, samo nekoliko kuc-kuc, i onda ga neko vreme nije bilo.

Ja sam isto u 16.osetila neke mehurice, ali samo dva puta. Od tada se beba nije javila ili ja ne prepoznajem pokrete. Vec sam mislila da to i nije bila beba ili da nesto nije u redu. Znaci, moguce je u pocetku da se beba ne oseca stalno tj. svaki, svaki drugi dan nego to dodje postepeno...

: MarijaHelena - 15. jul 2009 22:25:47(UTC)
Moj svakih par sati ima epizodu od po 10tak minuta skakanja pa se smiri...jedino kad krene bas u besiku da me bije onda mi je napeto....inace je rekla bih prilicno fin....pitam se kad ce da pocne da mi ne da da spavam, sve mi drago sto me jos uvek budi samo ponocna tura lubenice....

: elizabeta - 14. jul 2009 20:59:39(UTC)
Moj bebac vec treci dan ima "mirnu" fazu, to znaci da ga osecam u odredjenim periodima dana, ali dosta slabije nego inace, onako u dubini... Da li se okrenuo ka unutrasnjosti ili sta je u pitanju, na znam.Mislim i da su mu nogice dole, jer kad su gore i kad udara napred, lepo se vidi kako stomak odskace. Ali sad se nesto drugacuje namestio :(
(26+4)

: trudna 3 - 9. jul 2009 9:53:04(UTC)
moj ima periode mirovanja i konstantnog mrdanja,zavisi kako kad,nekad je aktivniji nocu nekad danju,a nekad se desi da stagnira i pauzira i po ceo dan i celu noc.
osetim ga nista preterano ili naglo ,kao neke mehurice u stomaku tj vise iznutra,jos je rano verovatno za pokrete preko stomaka tj kad mogu da ga vidim kako se podize,mada bio je i takav jedan put kad mi se pupak ispupcio,ali samo jednom,valjda covek promenio polozaj i sad mu dobro pa cuti.
pravo mrdanje tj pokrete koje znam kako izgledaju i koji se daleko razlikuju od ovih sadasnjih tek ocekujem!

: Maja_81 - 9. jul 2009 9:21:43(UTC)
Ja sam prvi put osetila sa 13. nedelja pokret. Sad se nesto slabo mrda, nemam pojma sto, tj. mrda se sigurno samo ja ne osecam.

: similic - 7. jul 2009 14:11:02(UTC)

Ja sam bebca osetila prvi put pocetkom 16 nedelje, samo nekoliko kuc-kuc, i onda ga neko vreme nije bilo. Od 18 nedelje se povremeno javljao, a od 20 se javlja redovno. Ispocetka je bio najaktivniji oko 13h i 22h. Poslednjih dana (22n) se javlja puno puta u toku dana ali jos uvek ne mogu da provalim da li ima ustaljeno vreme spavanja i aktivnosti. Najvise ga osetim dok sedim (a sedim ceo dan na poslu) mada se javi ponekad i kada stojim a ne krecem se. Posto udara dosta nisko, ispod pupka i najvise sa leve strane pretpostavljam da je okrenut nogama dole. mm jos nista nije osetio, valjda su jos slabi udarci, ja bas ne mogu da procenim kad stavim ruku jel osetim i na ruci neznam

Ali jos uvek nisam osetila nikakvo stucanje!? Kad se to javlja.

: elizabeta - 26. jun 2009 0:26:19(UTC)
Da li osecate lupkanje bebe ne na sredini trbuha, nego u visini pupka, ali skroz bocno, sa strane? Skroz mi je neobicno da je otisla toliko u stranu, a opet, sta bi drugo bilo?

: XLAGUNA - 25. jun 2009 10:16:05(UTC)
Ja vise ne osecam u stomaku ono treperenje,onaj osecaj kao da misic treperi,sad osetim kao da lupne iznutra a nekad i jaci osecaj kao da se cela beba okrene odjednom.Skroz mi je smesan taj osecaj a cim ne osecam nista odma se zabrinem.

: elizabeta - 25. jun 2009 3:20:31(UTC)
Osim ovih pokreta koje je bele opisala, ja nekad osecam, sto ti kazes sundjer bob, i cimanje, onako kroz sredinu stomaka, kao da je beba usmerila nozice pravo prem dole, a ne ka povrsini stomaka, tako da se ne oseca spolja. Ali tacno znam da nisu kontakcije, ovo se oseca dublje, u unutrasnjosti.

: Bele - 24. jun 2009 18:24:29(UTC)
Ja osecam dole nisko slabe pokrete,kao neko gurkanje,pretpostavljam da su to ruke.A gore visoko osecam jace,sto mislim da su nogice,takodje kad se umirim.To su bukvalno udarci koje osecam pod rukom.

Najbolje je da to objasnis doktoru,on ce ti najbolje reci.

: sundjer bob - 24. jun 2009 14:28:15(UTC)
Cao devojke.meni se zadnjih par dana pojavio neki cudan ''osecaj'' u stomaku.
Neznam da prepoznam da li su to bebini pokreti i li mozda nesto drugo.Citala sam o ti mrenim kontrakcijama koje se javljaju tokom cele trudnoce,pa se pitam staje ovo.
Osecam dole nisko kao ceko grcenje ili cimanje ili neznam kako da opisem koje se javlja obicno kad se ja umirim.ne boli,ali je jako.
Do sad sam osecala samo 'leptirice''.
mozete li mi opisati kako vi osecate bebine pokrete?Ja sam 23 nedelja trudnoce.
Hvala vam,bas sam zabrinuta...

: vele - 28. april 2009 14:03:59(UTC)
mi smo sad poceli ozbiljno da udaramo i sto mi je najsladje da ronimo, tj. imitiramo podmornicu icon_lol

: azdaja - 10. april 2009 15:36:04(UTC)
Osetila sam prve pokrete jos u 15 nedelji. Dve najbolje drugarice su mi trudne isto koliko i ja i one mi nisu verovale,dok i one sada nisu osetile.
Prelep je osecaj golicanja u stomaku :)

: Pingvin - 10. april 2009 12:08:01(UTC)
Ja moga bebaća osjećam još od 5 mjeseca.

Sad treba da uđem u 9 (34. nedelja), dva dana mi nije dao mira, toliko me je izlupao da je boljelo, a sada je dva dana skoro stalno miran. Osjetim da štucka povremeno, ali pokreti su dosta slabi. Osjetim ih povremeno, ali u odnosu na onu buru od prije 2 dana, ovo je više kao neko istezanje i poneki blagi udarac.

Ja se odmah uplašim, čim me ne mlati po cijeli dan :( Ovo mi je prva trudnoća pa se plašim svega.

Napominjem da je beban doosta veliki (doca kaže 15 dana veći nego što bi trebalo da bude u ovom periodu).

Ne znam da li je sve ovo razlog da skoknem kod doktorice, jer mi je naredni pregled zakazan tek za 17 dana :(

: andrea-dea - 7. april 2009 13:54:52(UTC)
ja sam mog boksera osjetila bas rano, rano...negdje oko 13.nedelje, nevjerovatno, ali sam sjecala kao neke leptirice a sada udara koliko moze i nocu i danju....bice veselo kad bude veci :) cak mi se i prije par dana ,kad je bas bio aktivan, izoblicio bio stomak i tacno sam vidjela bebicinu ruku ili nogu, nisam mogla da prepoznam.
rekao mi je dr. da je moguce osjetiti bebu tako radi jos sam ja i dosta sitnije gradje pa mi se i stomak odmah poceo vidjeti a beba je malo krupnija tako da eto sve se sastavilo :)

: Blue - 7. april 2009 12:34:23(UTC)
Joooj ja sam juče osetila bebicu prvi put! To je 17+2!
Ispod pupka par santimetra, blago lupkanje kao kad vam oko igra ili mišić. Prvo nisam bila sigurna ali sam zvala mamu pa mi je naširoko objasnila icon_lol

: Lumpi - 4. april 2009 15:29:11(UTC)
Ja sam bebu osetila u 16. nedelji. I u prvoj trudnoći sam osetila dosta rano. Ovaj put nosim malo niže, pa je osetim ponekad jako nisko.
A beba je jako aktivna, čini mi se da se stalno vrti i udara. Dok hodam ne toliko, ali čim sednem ili legnem...ona počinje da se igra. Pre par dana me tako jako udarila negde pored pupka, da me zabolelo, pa se pitam kako će biti u devetom mesecu hmm ali ja obožavam što je tako živahna.

: MissGak - 22. mart 2009 6:51:24(UTC)
Citat:
brinet - 21/3/2009 03:19

Ja sam bebu isto osetila u donjem delu stomaka (i ja nosim nize) oko 18. nedelje.

Sada je tako aktivan da nekad ne mogu da sedim kako ja ocu vec kako gospodinin zeli i kako se namesti. Pogotovo nocu i ujutru..Nekad zna tako jako u besiku da me lupi da pisnem (da izvinete) ali sve su to drazi trudnoce...Ili stavi nogicu ispod rebra i spava a ti mama probaj da se savijes, okrenes, cucnes...nema sanse...hehe...

E brinet,jos sam negde procitala kako pisnes ponekad :),nista strasno,nego me zanima da li su ti preporucili kegelove vezbe s obzirom da nosis nisko,a kako cujem to moze da prouzrokuje bas to nekontrolisano ispustanje mokrace?

: jokula - 22. mart 2009 0:26:32(UTC)
Moj Luka se javio u 21 nedelji...i sad lupa li lupa..:):):) a inace smo u 26toj ned

: vendela - 21. mart 2009 17:37:14(UTC)
Meni se cini da se beba pomera po ceo dan ,najvse kada lezim u krevetu a cini mi se da joj smeta kada sedim i tada je bas osecam

: brinet - 21. mart 2009 11:19:22(UTC)
Ja sam bebu isto osetila u donjem delu stomaka (i ja nosim nize) oko 18. nedelje.

Sada je tako aktivan da nekad ne mogu da sedim kako ja ocu vec kako gospodinin zeli i kako se namesti. Pogotovo nocu i ujutru..Nekad zna tako jako u besiku da me lupi da pisnem (da izvinete) ali sve su to drazi trudnoce...Ili stavi nogicu ispod rebra i spava a ti mama probaj da se savijes, okrenes, cucnes...nema sanse...hehe...

: MissGak - 20. mart 2009 18:01:44(UTC)
Zanima me gde ste tacno osecale udarce u drugom trimestru.Kod mene je to poprilicno nisko,ne secam se da je tako bilo u prvoj trudnoci i pri tom osetim da mi beba cesto udara u janike,besiku.Inace,nosim nize ovaj put,pa ne znam da li je to zbog toga ili sam jednostavno zaboravila kako to u pocetku izgleda...neznam
Inace sam prve pokrete osetila u 16. nedelji.

: Tanja D. - 19. mart 2009 12:59:27(UTC)
Ja sam mog sina osetila u 15 nedelji,kao lupkanje u donjem delju stomaka sa leve strane. Posle sedam dana sam osetila kao da se 2,3 puta okrenuo... bila sam presrecna

: Mozart - 18. mart 2009 17:49:32(UTC)
Ja sam osetila Aleksu sa nepunih 18 nedelja. a ocecaj je bio kao kucanje samo sam osetila   TUK TUK i to u donjem delu stomaka izmedju stidne kosti i pupka. E kad je on provalio da lupa, lupa i dan danas, ne prestaje. Posle je poceo da sejkuje. Kad su bebe velike onda guraju sa nogama gde god stignu.

: maja021 - 18. mart 2009 17:30:55(UTC)
To sto mislis da su creva bas to je beba .Budi sigurna u to.

: vendela - 18. mart 2009 15:50:11(UTC)
Pozdrav svim trudnicama, ja sam usla u 21 nedelju i ne mogu da kazem da sam osetila pokrete bebe.Nadam se da cu uskoro da je osetim jer vec pocinjem da se plasim sto je ne osecam.Nekada osetim nesto ali mislim da su pre creva nego beba.

: Natasa_78 - 6. mart 2009 16:31:17(UTC)
Izvinjavam se, ali kako mogu u potpisu da napravim da se moj url odmah otvori, a ne da doje kao iznad: http://ticker.7910.org/a...yBqZSBuYSBwdXR1Li4u.gif ????

: Natasa_78 - 6. mart 2009 16:27:09(UTC)
Ja sam osjetila tek u 22-oj nedelji pokrete. Prva trudnoca.

: ivana3777 - 4. mart 2009 11:51:02(UTC)
U manjoj trudnoci je udarao gde god je hteo, nisam mogla da predvidim niti da znam u kom se polozaju nalazi. A sada, kada mu je vec postalo tesno, udara nogicama u rebra i to bas dobro, ali ne secam se da me je nekada bilo koji udarac zaboleo.

: brinet - 3. mart 2009 12:12:41(UTC)
Joj evo sada je vec postao jak....Juce je ceo dan boksovao:) Nocas isto....Uzivam u tome ali nekad bas zna da zaboli, pogotovo kad pogodi u besiku...auuuuuu.....Inace smo u 32 nedelji....

: vele - 3. mart 2009 10:29:17(UTC)
prvi put u 17.ned a sad u 16. ned golicanje i baloncice, a vec posle 5-6 dana lupkanje zaljubljen

: brinet - 7. februar 2009 22:51:18(UTC)
spookyloco, blago tvom muzicu...moj nije te srece. Kad god stavi ruku na stomak bebac se smiri:( A cim se mm odmakne on pocne da "divlja". Osetio je samo par puta, a danas je i video izdaleka kako mi se stomak deformise i mrda...Danas me je prvi put jako udario, mislila sam da ce mi stomak puci, ali znam da ce biti jos jacih udaraca kad ojaca....joooooj.

: spookyloco - 7. februar 2009 1:33:15(UTC)
Vuk divlja skoro stalno, malo je mirniji kad se setam, valjda ga ljuljuskam tako. Prvi put sam ga osetila u 18. nedelji...

A inace, cak i ako divlja ceo dan, pa se smiri, cim tata stavi ruku on tu udara i cim mu cuje glas on se meskolji.

Ali neverovatno koliko oseca tatu...

: sanja62 - 5. februar 2009 13:05:19(UTC)
ne znam kada sam osetila prve pokrete, jer kad sam shvatila da se to bebica pomera bila sam u 20. nedelji, ali sam pre toga imala neki čudan osećaj u stomaku koji nisam mogla da prepoznam. U 18. i 19. nedelji sam mislila da na neki čudan način osećam svoja creva (znam da nije baš romantično), a posle sam shvatila šta se dešava.

: hani bani - 19. januar 2009 13:13:38(UTC)
ja sam svoju bebu osetila u 19-toj nedelji. To je tada vise licilo kao da mi igra neki misic. Sada, u 29-toj nedelji osecam je svaki dan i naravno dosta jace. Ali, ima dana kada je bas slabo osecam. Sto se tice ljute hrane, koliko ja znam, mislim da to nema nikakve veze. Ja sam u pocetku jela stalno ljuto, to mi se tada najvise svidjalo.

: lurd - 17. januar 2009 12:59:18(UTC)
ja sam osetila prve znake mrdanja u 16-17toj nedelji i to je u pocetku bilo nesto nalik na mrvu ili bubicu koja mi je upala u majcu :) cudno skroz...
sada vec osecam konkretne pokrete, da ne kazem tumbanja...
da li neko zna kako ljuta hrana moze da utice na bebu, jer ja je obozavam, a sada u trudnoci bas imam potrebu za istom...
lekar mi je rekao da jedem slobodno sve sto mi prija i dokle god mi prija...

: Jejka - 8. januar 2009 22:55:27(UTC)
Ja sam osetila prve pokrete u 20.nedelji i iz dana u dan su sve jaci i jaci,a ovo mi
je prva trudnoca.Tako sam srecna,pozdrav.

: brinet - 8. januar 2009 21:52:07(UTC)
Osecam bebine okrete vec par nedelja i uzivam u svakom od njih, ali mi je jako zao sto kad kod moj muzic stavi ruku na stomak, beba prestane sa ritanjem.;( VIse mi ne veruje da u stomaku imam bebu, vac da sam se samo jako ugojila;)))

: ancom - 24. decembar 2008 19:35:02(UTC)
Jao, Isha, sad si me potsetila, ja sam u prvoj trudnoći išla sa mužem na žurke i rođendane, pa smo igrali uz muziku i puno se zezali... a mala me šutirala iznutra kao luda... i stvarno, moja Lana obožava muziku i sva je kao na struju - nikad neće da spava i stalno luduje!;)))

: ofelija - 23. decembar 2008 10:41:30(UTC)
Ćoa svima!Ja sam u 18. nedelji trudnoće,i osećam bebine pokrete,ne baš kao šuteve,više kao neko komešanje,posebno na dodir.Posebno reaguje na buku.Zanima me šta znači "kada beba oživi"?Jel to kada mi počnemo da osećamo da se beba pokreće,jer beba je živa od kada počne srčana reakcija.Poooooooooozzzzzzzzzzzzz za sve mame i bebaće!

: isha - 23. decembar 2008 9:15:03(UTC)
Da da bebe definitivno osecaju tudje dodire i razlikuju ih od maminih...
Ja obozavam cokoladu i tamanim je kao luda pa je zato i moja beba hiper aktivna.... Svaki put cim pojedem malo slatkisa beba krene da igra makarenu ili uzicko... ma pravi je veseljak!!! Za sada su prijatni ovi sutevi mada mi nekad bude neprijatno kada udara oko pupka imam osecaj kao da ceprka po njemu xe xe xe.... trudnica

: ancom - 19. decembar 2008 18:05:10(UTC)
ja sam pred kraj prošle trudnoće imala strašne gorušice i nisam mogla ništa da jedem sem barenog, bez soli. odem na ctg dan dva pred porođaj, i oni me užasno naplaše jer se moja beba uopšte nije mrdala. onda me jedna doktorka pita jesam li jela nešto od jutros, kad sam rekla da nisam ona mi kaže da mi je beba gladna i zato spava, da odem da pojedem nešto pa da se vratim opet na ctg. i hvala Bogu, sve je posle bilo ok, u februaru puni 2 godinice, a ja sam opet u 12-toj nedelji:)

: Milica 83 - 17. decembar 2008 16:34:30(UTC)
Prve bebine pokrete sam osetila u 18 nedelji a svakim danom su postajali sve jaci i jaci,sada u 30 nedelji imam utisak da ce na usta da mi izadje kad krene da se talasa,mrdka i sutka.Iskoci tako nekad glavica ili dupence,ili lakat i kolence.sou zivi....
Juce smo bili sa buducim tatom na pozoricnom mjuziklu,igrala je bez prestanka,pravila takve pokrete od kojih su neki bili ustremljeni na rebra a neka na besiku da sam odskakala od sedista vise puta!
Radujem se svakom njenom pokretu,ali pitam se aako sad ovako jako udara sta ce biti za mesec dana,modrice? ....
Pozdrav za sve trudnice i njihove bebice,nek su zive i zdrave!

: layla - 16. decembar 2008 10:41:30(UTC)
cula sam da bebe mogu u stomaku da osete kada ih ko "dira". neke bas se namerno pomeraju kada na stomak stavi ruku npr.tata, a nekad neke nikako.

: isha - 16. decembar 2008 9:03:33(UTC)
Osecam pokreta od pre par nedelja... sad sam u 19-oj i bas se radujem svakom sutu.... malo su mi jezivi pokreti koje osecam oko grlica ali sta da se radi :-)
Inace kad god tata stavi ruku ja se smirim, tako da me je tata svega par puta osetio...

: Jelena83 - 14. decembar 2008 22:13:03(UTC)
Ja od 17. nedelje osecam mog bebca, i obozavam taj osecaj!

: layla - 14. decembar 2008 20:58:11(UTC)
ja sam u 32nedelji i takodje nisam osetila neke jace udarce

: mira81 - 8. novembar 2008 16:37:37(UTC)
Pošto u 1. trudnoći ne umemo baš da prepoznamo prve pokrete, doktorka mi je rekla da ću ih osetiti u 20. nedelji, tako je i bilo. A sada uživam u svakom njenom pokretu! zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Više puta sam čula od mojih drugarica da kad ih šutne beba - prebroje sve zvazde, a ja još nisam psetila tako žešće udarce, ima vremena i za to.

: Dragana21 - 22. oktobar 2008 7:16:20(UTC)
Moja beba se pocela veoma rano pomerati u stomaku, vec u nedelji 15 sam mogla da je osetim. icon_razz
A sada kada udari, jao meni, ubi me. Pa se odjednom okrene u stomaku, imam osecaj kao da ceo stomak ode u vakum. Svako jutro oko 9 sati pocinje da kuca iz stomaka ;]
Ovde u Norveskoj uce sve trudnice, da ako se ne oseti bebini pokreti jedan dan ili udara manje od deset puta na dan, da se odmah ode kod doktora i proveri da li je sve u redu. Ja sam prosle nedelje dozivela da se ceo ritam bebe promenio i da nije kucala ni pomerala se celi dan, otisla sam kod doktora koji je uradio ultrazvuk, ali na srecu sve je bilo u redu zvezda bravo

Sada je hvala bogu, bebica opet usla u rutinu i pravi besne zurke po stomaku zaljubljen

: Marina888 - 22. oktobar 2008 6:42:50(UTC)
Pomeraju se one redovno nego mi to neregistrujemo,meni je doktor rekao da moram svaki dan da osecam pokrete ,ako primetim da se nemrda(nedaj Boze) odma kod lekara.

: atimija - 21. oktobar 2008 14:05:25(UTC)
Ma ne mogu zamisliti da se ne pomera 2-3 dana uopste,a ova moja se ne smiruje...Hvala vam...

: olga75 - 21. oktobar 2008 14:01:40(UTC)
Moja beba se smirila nekoliko sati pre nego sto mi je pukao vodenjak a ctg tog jutra je bio odlican i nista nije ukazivalo da cu se poroditi taj dan

: bojana ns - 21. oktobar 2008 5:30:02(UTC)
moja beba se skoro nikad ne smiruje i uvijek su to jaki udarci,ponekad mi se cini da me mrzi koliko me bole ti udarci...sinoc sam umirala od bolova,doslo mi je da odem u porodiliste i da im kazem da ju vade van kako kod znaju

: atimija - 21. oktobar 2008 4:10:17(UTC)
Negde sam procitala da se beba smiri 2 dana pre no sto pocne porodjaj.Interesuje me koliko to moze biti tacno?
I ima li logike za takvu konstataciju?

: leptir - 20. oktobar 2008 16:18:28(UTC)
Isto kao i kod Mitroline, juce je bebac bio miran samo ponekad nesto cvrkne, ali danas je zato upomoc bas ima dana kad se razlikuje, jedan dan mirna drugi dan ubi sve zive sok

: Mitrolina - 19. oktobar 2008 7:55:51(UTC)
Juce je bila mirna kao bubica, ali danas je sve to nadoknadila gura se ,sutira, meskolji :)

: Diana01 - 19. oktobar 2008 7:09:27(UTC)
Najverovatnije beba nema mesta pa se pomalo meskolji i onda to izgleda kao da se ne mrda mnogo. Ja sam sada u 34-nedelji i ovaj mali je i dalje jako aktivan, ali to je mozda zato sto je i moj stomak ogroman (ljudi misle da nosim dvojke, a ne ustvari jednu bebu - koja i nije velika kao sto sam isprva mislila) pa on ima jos koliko toliko mesta da se baskari. Desava se ponekad da se smiri ali tada sam sigurna da spava...

: bozana - 18. oktobar 2008 14:11:09(UTC)
i moja je beba nesto mirnija danas cisto s eoglasi koji put
ali ovih dana zna bas mnogo da se mrda,ja sam eto sutra 32 nedelja
pa i men abas nesto puno mesta,
mada recimo pokreti ove ebe su mi nezniji nego sa prvom bebom kolko se ja secam

: Marina888 - 18. oktobar 2008 13:50:06(UTC)
I ja sam bila sokirana sto se moja beba nije mrdala par dana -ustvari jeste ali mnogo manje nego ranije.To im je neki period mirovanja i ja sam bila33 nedelja tada a sada se rita i bije kao i pre ,a mozda i jace jer postaje tesno!

: Mitrolina - 18. oktobar 2008 9:42:43(UTC)
Mrdnula se malo ali je i dalje mirna

: pereca - 18. oktobar 2008 9:04:41(UTC)
Probaj da pojedes nesto slatko pa lezi na bok vidi da li ce da mrda pa ako ne mrda ni onda, tada zovi dr mislim da tako nekako pise u knjizi za trudnocu. Verovatno samo spava.

: Mitrolina - 18. oktobar 2008 8:12:27(UTC)
Od jutros moja beba se ne mrda a inace je vrlo zivahna, da li je to ok ili da zovem doktorku. U 33 nedelji sam

: Diana01 - 2. avgust 2008 8:08:44(UTC)
Ja sam moju bebu osetila prvi put u nekoj 17-18 nedelji, ali to su bili jako slabi pokreti , tj ja skoro nisam nista ni osecala. O tada pa sve do 22. nedelje pokreti su bili blagi, i ponekad nista nisam osecala po dva-tri dana, ali sada je skroz drugacije, ne prodje ni 10 minuta a da ne osetim pomeranje, i to narocito kada sam mirna, na primer citam knjigu. :)

: anchy313 - 1. avgust 2008 17:31:51(UTC)
Ulla i ja se slazem sa svim devojkama , lepo su savetovale da odes kod lekara , ovde na forumu mogu samo da te podrze i posavetuju , ali lekar najbolje zna i samo on moze da pomogne , a ne forum. Sry sto ovako upadam , nisam se do sad ukljucivala i jako mi je zao ako nesto nije u redu sa bebom :(
Ja sam mog bebca pocela da osecam od prosle nedelje i svakom danom postaje sve aktivniji , jos uvek osecam kao , kako kaze vocka , mehurice , ali polako bice i jacih vremenom :)

: vocka 81 - 31. jul 2008 6:09:50(UTC)
Ja sam prvi put osetila pokrete izmedju 17 i 18. nedelje. Bili su kao neki mehurici. Dosta mi je aktivna beba bilo da setam,radim,odmaram. Pogotovo kad mi mm dodje sa posla udara ko luda raduje se tati kreten

: Hopeful - 29. jul 2008 13:20:31(UTC)
Evo meni danas, a i sad dok ovo pišem toliko pomera stomak da ne znam ni kako da se namestim icon_lol Ceo stomak se pomera krivi, menja oblik.... ma skroz je slatko i smešno kad se gleda, a ja bukvalno ne znam kako da se namestim pa mi prosto čudno kako jako osećam pokrete. Izgleda da smo baš ojačali!

: Oblak_u_bikiniju - 29. jul 2008 10:06:01(UTC)
Mom decku ponestaje prostora. Mislim, siri se on, pokusava da skakuce, ali to ide dosta sporije nego ranije. Mada, nije pravilo - ponekad poblesavi! Juce mi se citav stomak pomjerio lijevo-desno! Ali citav! Sasavac mali!

: Anchy80 - 29. jul 2008 10:04:54(UTC)
Ulla, slazem se sa svim devojkama na ovom forumu. Nisam se ukljucivala ali sam pratila sta se desava!

Inace ja jos nisam osetila nikakve pokrete moje beb ali se nadam da cu uskoro!

: bamba - 29. jul 2008 9:49:27(UTC)
Ulla kao sto su ti devojke rekle svi smo ti savetovali da se odmah javis lekaru...jer mi ovde nismo lekari i samo razmenjujemo iskustva i podrzavamo jedni druge....ti si sama cekala....nadam se da je sve ok sa bebom ali ne mozes da krivis forum za to i nase dobronamerne komentare...

: Medvedic - 28. jul 2008 18:22:39(UTC)
Ja sam toliki panicar,da sam se zderala ako ga ne osetim duze od pola sata...Doduse,Petar je uvek bio nemiran i retki su momenti bili (osim nocu),da je imao mira...Secam se,gledamo film,a ja ni ne gledam,jer samo cekam kad ce da se mrdne,posto ga nisam osetila celih 20 min-pola sata...A kad mrdne,ceo svet je moj...

a prvi put sam ga osetila sam ga u 15 nedelji,kao neku "ribicu" koja se pracaka u stomaku ili kao da mi neki mehurovi izbijaju na povrsinu,tako nekako...Bas se pracakao i buckao...

Ne zelim nikog da kritikujem,ne treba biti ni panicar kao sto sam ja bila,ali nikako ne treba cekati niti se igrati ovakvim stvarima...Npr,u kasnijoj trudnoci moze se desiti (madadosta retko),da se pupcanik nezgodno obmota,pa se beba zato primiri...Zato treba reagovati na vreme...

: SuzyQ - 28. jul 2008 12:59:25(UTC)
Ulla, većina trudnica te je istog dana posavetovala da se javiš lekaru, ti si ipak sama odabrala.
Žao mi je ako se nešto loše desilo, ali mi smo ovde samo buduće mame i razmenjujemo sopstvena iskustva.

: radmila - 28. jul 2008 11:20:38(UTC)
Ulla izvini sto pitam.Pa jel je sve ok sa bebom,nisam razumela?

: bozana - 28. jul 2008 11:17:01(UTC)
ali aako si postavila pitanje i ocekivala odgovor i dosta devojaka ti je oddgovrilo
onda bi bio red i da se javis i osle i kazes sta je bilo jer na prethodnim starnicam piale su se sta je
sa tobom i dal je sve ok,nemoj se ljutiti al mrzim kad neko ne mislim na tebe licni postavi hitno pitanje
i nikad vise ne dodje a svi se ubise da odgovore
nadanm se da je kod tebe sve ok i zelim ti srecu,da ne predjemo u off topic

: bozana - 28. jul 2008 11:13:24(UTC)
ulla naravno da cemo da pitamo dr ja to i radim a ovde sam cisto da ramenjujem iskustvo
ovo mi je drugo trudnoca i sve mi je nekako pozanto ali opet pitam svog dr,neznam sta se tebi dogodilo
i dali ti je sa bebom sve u redu i nema toga ko m moze bolje savetovato sem mog dr ali poslusma sta drugi kazu,
e das neznam sta se tebi dogodilo.

: ulla - 28. jul 2008 11:08:57(UTC)
Postovane devojke,

iz najbolje namere savetujem svima da niposto ne prihvataju savete i iskustva drugih trudnica sa ovog ili bilo kojeg drugog sajta ili iz stvarnog zivota. Svako je individua za sebe i ono sto vazi za jednu zenu ne vazi i za drugu.

Neki od tih saveta, koji su u najvecem broju slucajeva dobronamerni, ali ne uvek, mogu dovesti do fatalnih posledica.

Zelim da vam kazem da kada imate bilo kakvo pitanje, nedoumicu ili tegobu, pozovete ili posetite svog lekara a ne da trazite odgovore na ovim stranicama.

Ovime ne zelim da ikoga ponizim ili uvredim. Naprotiv. I ja sam pogresila, i volela bih da se to nikome vise ne desi.

Srdacan pozdrav.

U.

: Danica NS - 28. jul 2008 5:37:43(UTC)
Najlepši osećaj na svetu zagrljaj !

Prvi put sam osetila pre dve nedelje, dosta rano....s obzirom da sam prvorotka.
Tri dana me je nešto golicalo i nisam bila sigurno,ali sada mi je jasno, da je od početka to bilo to, samo mi je trebalo par dana da skontam.

Sada su pokreti jači i mm ih lepo oseti.
Uglavnom pokrete osetim kada se umirim ili posle jela.
Pogotovo kada maznem nešto slatko.
;] ;] ;] ;]

: bozana - 26. jul 2008 5:56:16(UTC)

bogami moj deckic je bas aktivan

recimo kad legnem tad bas zna da se rita,sinoc je i tajo stavio ruku i mrdnuo se inace nece

bas je divan osecaj,pita mene moj m zasto stalno drzim ruku na stomaku

reko zato sto je divan osecaj kad se pomera. zaljubljen  

: leptir - 26. jul 2008 5:48:53(UTC)
I ja u poslednih nekoliko dana osecam neke vibracije, kao da se nesto pomera ali nije nista jako i precizno,verovatno je sami pocetak,mada je to tako divno zaljubljen

: lajti - 3. jul 2008 5:17:00(UTC)
Kao da sam osetila nešto, ali nisam sigurna, možda je to samo prevelika želja
Ukoliko se ponovi onda je to definitivno moja malena.

Jasna, hvala ti, utešila si me!

: Jasna-belgija - 2. jul 2008 13:14:07(UTC)
Hej Lajti nema razloga za brigu,tvoja beba ce se oglasiti tokom narednih 2-3 nedelje,,,, Ja sam svoju bebu tek u 20 nedelji trudnoce osetila,,i od tada svakog dana je nemirnija,i sve vise i vise je osecam,,,, Cak nam je dr, rekla da je beba vrlo nemirna i nestasna,,, Budi strpljva,,,,,cmok,,,,
zvezda bravo zvezda bravo zvezda bravo zvezda bravo zvezda bravo zvezda bravo zvezda

: lajti - 1. jul 2008 4:10:49(UTC)
Evo da se javim i ovde
Bila sam prošle nedelje na kontroli i pored toga što je rekao da je sve u redu pitala sam ga za pokrete bebe, na UZ se jasno vidi da se pomera, ali je ja još uvek nisam osetila. DR je rekao da bi trebalo do polovine šestog meseca da osetim.
S obzirom da sam, tako reći, na izlazu petog željno iščekujem taj trenutak.

: djiki - 30. jun 2008 10:56:08(UTC)
Mozda bi i dosla da ima i daje problem,ocito se bebac oglasio kako treba. i kako je navikla..
Ako se ona javi,mi cemo odreagovati,ako se ne javi ,zelimo joj svu srecu!

: Dandzi - 30. jun 2008 8:58:03(UTC)
Bas me cudi sto je nema da svrati na ovu temu,vidim da je i danas bila logovana

: zhunga - 28. jun 2008 8:35:21(UTC)
Ulla, ima li sta novo? J a mislim da je sve ok samo se bebac primirio. Tako je i moja, a sada se lupka kao luda

: ulla - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Cao svima.

Imam jedno pitanje na koje preko interneta ne mogu da dobijem odgovor, a volelal bih da cujem tudja iskustva pre nego sto napravim dramu svome doktoru.

Naime, ja sam u 23. nedelji trudnoce, na poslednjoj kontroli je bilo sve u redu.
Od srede prosle nedelje, mislim da mi se bebac nije javljao, skoro da sam sigurna. Osecala sam ga veoma jako i intenzivno od 17. nedelje, i od srede nista. Cak ni uvece kada se potpuno primirim pred spavanje niti ujutru kada se probudim, a obicno su me njegovi udarci budili.
Juce i danas kao da sam osetila nekakvo komesanje u stomaku, sto bi mozda mogao biti rad creva ali nikako onakvi udarci i lupkanja koja sam osecala nedeljama pre toga.
Palo mi je napamet da se primirio i okretao a da ja to nisam osetila ili da prosto trenutno nema vise mesta u materici. Mada mi je to cudno. Bas je bio vise nego aktivan i da sada nastane takvo zatisje. Osetim ponekad i pulsiranje u stomaku, ali zaista ni jedan jedini udarac kao pre.

Imam li razloga za paniku i kako da se ponsam? Imam bolove, cini mi se, u samom vaginalnom kanalu i u predelu jajnika.

Devojke, hvala vam puno unapred. nadam se da ce neka od vas mociu da me posavetuje.

Puno vas pozdravljam. :*

: ledi005 - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
dobrodosla, ulla!
mislim da nema mesta panici jer nisi tako daleko odmakla u trudnoci da bi pod obavezno morala stalno da osecas bebu, jos ona ima dosta mesta da se vrti i bez toga da je osetis. znam da navodno treba ici kod lekara ako ne osecas bebu npr ceo dan, ali mislim da to vazi za vecu trudnocu. ipak, ako si zabrinuta, uvek je najbolje da se konsultujes s lekarom.
srecno!

Hvala, ledi005.

Cudnop mi je da sam je osecala non-stop od 17. nedelje, a sada je vec nekoliko dana ne osecam uopste. Zato sam se uplasila.

Hvala ti puno.

Pozdrav.

: djiki - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Pozz Ulla,kao sto je rekla ledi,nemoj da panicis mozda previse obracas paznju bas zato sto si sa tim opterecena.
Ali da bi mirnija bila,odi kod lekara,da te pogleda na UZ.Bice to sve ok,i ja je osluskujem svako jutro kada se probudim...

: macaraca - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
da budes mirnija idi na uz,nece da skodi!!! kiss

: SuzyQ - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla, mislim da je najbolje da se obratiš doktoru. Ne treba paničiti, ali ipak neka te pregleda na UZ.

: unicorn - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Meni se znalo desiti isto tako po 3 dana da ne osjetim nasu bebu, pa se opet javi, ali ti ipak odi na UZ, djevojke su u pravu. Tek tada ces da budes mirna.
Pozzz i javi jeli sve ok!
Sretno! :-*

Hvala svim devojkama koje su nasle vremena i volje da mi odgovore.
Sacekacu jos koji dan, ne volim da panicim, ali doista mi je cudno. Bas ni jedan trzaj da osetim.

Uglavnom, hvala.

Kiss

: radenka85 - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
I meni se to znalo desavati negdje do 27. / 28. sedmice da se beba par dana umiri. E sad, kao sto su ti i ostale napisale, da bi bila mirnija, mozda je najbolje da odes dr.

: Sanjalica - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Desavalo se i meni, a ja sam panicar pa sam odmah zvala lekara i davila ga. On mi je rekao da i bebe imaju svoj ritam i da je moguce da je aktivan nocu kad spavam a ja to tada ne primetim.

: duckiduca - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
DA Ulla he,he to je Norvesko ime:) i meni je bio miran par dana-jedino kad jedem mi se javljao ali nemoj da se brines probaj kada jedes da legnes, ja mislim da ce ti se sada javiti.

: zhunga - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
I meni se znalo to isto desavati, pogotovu u tom periodu.
Sacekaj jos par dan pa idi na UZ cisto da budes mirna

: simona78 - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Isto kao sto su djevojke rekle, bas u tom periodu desavalo se da ne registrujem bebine pokrete po 2, 3 dana... Ako ti je dr dostupan, otidji da provjeris radi svog mira...

A ima i jedna fora koju sam pronasla u knjizi Sta da ocekujete... Pojedi nesto slatko, najbolje cokoladu, popij casu-dvije vode i onda lezi i opusti se... Bebac bi trebao tada ubrzo da se javi! Nije ni ovo 100% sigurno, ali ne steti da probas!

Simona to sam i ja citala za hranu u sta da ocekujes..i meni to uvek upali ;]

Ne znam... I dalje nista, evo danas je vec utorak.
Nekako kad mi tako napisete svoja iskustva, ja se utesim.
Jutros sam blago pritisla stomak kada sam se probudila, drzala ruku preko njega, i nista...
Uvek je reagovao na pritisak.

Ovako se ne osecam lose, nemam nikakve nuspojave.

Hvala vam na podrsci, svakako, devojke.

:*

: Dandzi - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Naravno da ne trebas paniciti,ali ja ne bih izdrzala toliko icon_surprised ops: Meni se nekada umiri uvece,pa se nastavi i sutradan i ja sam tada vec spremna da krenem kod lekara icon_rolleyes Zatim se malo umirim,izvalim na krevetu i tada pocne udaranje zaljubljen Jao,e tada mi je puno srce zaljubljen Obozavam kada se po ceo dan udara :) ali naravno,znam i ja da bebac ne moze biti stalno aktivan icon_lol

: bamba - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Zdravo Ulla ...
Ja imam suprotno iskustvo..meni je bebac sve aktivniji i sve ga vise osecam iz nedelje u nedelju...ali svaka trudnoca je posebna...
JA bi se malo posavetovala sa dr i otisla na UZ...
Ali nemoj paniciti...neke bebe su mnogo mirne u stomaku a neke opet ne...

: Tanja i Mia - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla, moj savjet ti je da ides kod dr. To je skoro 7 dana da ne osjetis bebicu, a po mom misljenju to je puno. Ne zelim da te plasim, ali bilo bi dobro da se posavjetujes sa dr. Pokusaj da uradis ono sto ti je simona rekla. Pojedi nesto slatko i popij vode i onda se zavali u krevet i tada bi bebica trebala da se aktivira....

Ja sam panicar icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: i do sada bi bila 1000 puta u bolnici. Konsultuj se sa dr i javi nam sta je rekao...

:-* :-* :-* :-*

: MINA PO - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)

Ulla ja sam imala extra trudnocu, da nije bilo mog panicarenja icon_lol

Isto tako mi se desilo, digla sam uku buku, preplakala, da bi mi doca rekao na uz da je beba promenila polozaj, opet je karlicno pa zato ne osecam pokrete.

Tako da ne brines, ali zbog svog mira mozes otici na uz 

: alexandra_d21 - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla ne brini i ja imam prijateljicu koja mnogo malo je osecala beba kroz cele trudnoce i svaki put kad je isla na pregled zalila se kod doktora ali on je rekao da nije nista opasno da svaka beba je razlicita i ima svoje periode kad je aktivna i kad nije.Zato ne brini ali ako ti je doslo do toga idi opet na UZ

: bucko - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla, ne bih da te plasim, ali ja bih odmah otisla kod dr. Ako ti je beba bila tako aktivna, a sada je ne osjetis mozda joj nesto nedostaje. Mozda sam ja panicar, ali bi i radi sebe i radi bebe odmah otisla na uz.

: rozga - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla bolje odi ti do dr-a. Bolje da ti on potvrdi da je sve ok. drzimo palceve da je sve ok i javi se!

Nema ulle da nam kaze da li je isla kod doktora icon_rolleyes

: Nemanjina mama - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla, jesi li bila kod doktora??

Šta se dešava?

Blago tebi kad si mogla toliko da izdržiš da ne ideš kod doktora i da živiš sa tom
brigom, jer ne znaš jel sve ok, ja to ne bih mogla, ja sam mala paničarka!!! icon_surprised ops: icon_rolleyes :>

Devojke, hvala na brizi, evo me.

Nisam otisla kod doktora jos uvek. Cini mi se da sam ga osetila jucer i danas tokom dana, ali nikako onako jako i intenzivno.

A mozda je samo rad creva.

Ne plasim se, necu da panicim. Sacekacu jos dan-dva.

ulla posto nemas ticker pa ne vidimo ..koja si sad nedelja trudnoce?
kada si poslednji put bila kod dr...?
jesi li isla na 4D UZ?

: Hopeful - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla i meni se to dešavalo baš negde u tom periodu, osećala sam ali sam blago kao neke titraje. Nemoj da brineš, još je rano da bi morala svaki dan baš da osetiš bebu. Ipak idi kod lekara da se smiriš, al mislim da nema razloga za brigu. Ja tad nisam osećala par dana al mi zato sad vraća za sve pa me samo šutira icon_lol

Ja sam sada u 24. nedelji.

Nisam isla na 4D UZ jer ne daje realnu sliku. Ta slika je samo modifikacija, poput projekcije, tako da je 4D apsolutno nepotreban i nerealan.

Hopeful, ja sam bebu osecala konstantno od 17. nedelje, svakoga dana neprestano, a sada osecam samo blage "titraje" kako kazes, koji, rekla sam vec, pre lice na rad creva. Zato se malo brinem, ali opet, cekam da se ponovo javi da udara kao ranije. Ako se nastavi jos koji dan, pozvacu lekara. Sledeca kontrola mi je tek sredinom jula meseca.

A, i nije mi nesto bistro bas u glavi :)

Pozdrav svima :*

E svaka ti cast kada mozes da izdrzis toliko :? Brines,a jos uvek cekas icon_rolleyes

: Hopeful - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ulla ja kad sam se nešto tripovala nisam čekala redovan pregled nego sam ili zvala mog dr ili sam otišla na taj jedan pregled kod drugog dr-a. Nemoj da odlažeš jer to tvoje sekiranje može mnogo više da škodi bebi a i tebi!

Hopeful,

necu sigurno cekati redovan pregled. Tripujem se, istina, ali se ne kidam. Jednostavno pokusavam da se sama uverim sta je ono sto osecam posle onakvih jakih udaraca. Osluskujem pazljivo. Promena je doista velika, ali verovatno to tako ide. Da moj lekar zna da ga vec nisam zvala, svasta bi mi rekao. Ali, da ne dramim, sacekacu jos malo...

Hvala ti na brizi.

Zeno svaka tebi cast!
Ja bih do sada bila 100 puta na uz. Ja jedan dan nisam osjetila bebu i vec sam se bila isprepadala i kontala da idem doktoru, ali mi se uvece javio pa sam se smirila. A tada sam bila 20. ili 21. nedjelja.
Ne znam sta, kako i koliko sada osjecas, ali mislim da beba jos nije toliko velika da ne moze da lupa nego samo da se meskolji. Mene moj malac posteno tuce, a isapred tebe sam skoro mjesec dana.

: bilja74 - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Na bebac com. sam citala da beba negde od 21 nedelje ima svoj ritam ,kad spava i kad je pokretna ,i da u tom periodu se beba nmnogo manje oseca i da to traje do 23 nedelje.Ulla,ako vec neces da zoves svog dr. ,a ti udji na bebac com. i potrazi ovaj tekst.

Draga Bucko,

nisam sigurno izmislila sta sam osecala :) Svaka trudnoca je individualna. Znam kakvi su mu pokreti bili. Cak su me i budili. To zavisi od kolicine plodove vode, od polozaja bebe, od telesne mase majke, od mnogih faktora.
Ne znam... Drago mi je svakako da mozete da me posavetujete i podelite svoja iskustva sa mnom. Samo sam zelela da znam da li je normalno da se beba tako ucuti tako dugo, nista vise.

Pozdrav.

Ulla, mislim da me nisi razumjela. Nisam ni mislila da si izmislila sta osjecas, nego sam to napisala zato sto si rekla da ni sama nisi sigurna da li su crijeva ili beba. Zato sam rekla da ne znam sta i kako osjecas, kada bi bolje objasnila mozda bi ti znale reci da li je beba.
A normalno da je svaka trudnoca razlicita, samo ja bih se prepala radi te nagle promjene. A, doduse ja sam veliki panicar. Uostalom ti najbolje znas kako ti je. A ja sam se i naslusala raznoraznih prica pa se svega bojim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje i da je sa bebom sve u najboljem redu.
Pisi nam kad odes kod dr.

Bucko,
moguce da te nisam dobro razumela. Oprosti.
Rekoh, bas me udarala (ponekad i "bolno") od 17. nedelje, tacno sam je mogla osetiti, budila me izjutra, etc. Udaranje svakoga jutra, svake veceri, tokom dana. Od prosle srede, tajac. Jedino mi se desi kada jedem, da mi vibrira stomak, ali ne znam da li su to creva jer na to nikada ranije nisam obracala paznju. I sto bih? A i ponekad osetim blago meskoljenje na trenutak, ali nista nalik onom starom. Pretpostavljam da se primirila, da je promenila polozaj. Eto, to sam htela reci.
I kada pritisnem stomak ranije, on bi se uvek javljao, sada ne.
No, nebitno, hvala svakako na odgovorima. :)

On je Ulla sigurno posle rucka i meni se mrda stomak pa tek onda krene zurka u stomaku, nego se sada primirio on. I oni imaju svoju trenutke..ja sam se bila istripovala kako sam pocela da pijem foliron to je za gvozdje da se poptupno primirio i sve me udrao blago i posle kada sam pocela samo nocu da pijem opet je postao aktivniji. Ali svuda pise svaka beba ima svoj ritam. Mozda bas kada spava on se javlja a ti ni ne osetis. Ali posle hrane to je sigurno on.

Ulla ja ne znam sta si cula sve o 4D ali nije uopste fazon da ti dobijes modifikovanu sliku u boji...nego da vidis presek i prokrvljenost svoje posteljice...organe bebe kako rade i njihovu preokrvljenost...debljinu pupcanika...kicmeni stub i ostale kosti kako se razvijaju...i jos mnogo toga...

Sto se tice slike ona je najmanje bitna...ja cak ni nemam sliku u boji jer se moj malisan mnogo kretao i dr nije uspeo da ga slika lepo...

: mihajlovicka - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Sad i mene zanima sta se desilo. Bila kod lekara? Nadam se da je sve u redu. Od kada osecam bebu a da sam sigurna da je to ona, meni se samo jedan dan desilo da nisam osecala nikakvo mrdanje u stomaku. Da se ni sledeci dan nije pomerio, otisla bih kod dr. Sestra u skolici nam je rekla da bebu moramo osecati, bar kad se umirimo. Ali mi smo malo starije trudnice, mislim po nedeljama trudnoce, pa to mozda ne vazi i za 24. nedelju.
Javi nam sta je bilo. Jos jednom, nadam se da je sve u redu.

Jos jedan dan da bebca nisam osetila odmah ujutro.
Osecam komesanje, ali nimalo nalik onom starom. Verovatno je to on, ali se smirio. Zato i ne panicim. Jedino me brine da se intenzitet toliko smanjio.
Vise, u stvari, ne znam ni sta osecam tacno. Na trenutke mi se stvrdne stomak, pa se opusti. Da nesto nije ok, valjda se to ne bi desavalo. Ali, nazalost, vise ne mogu ni da definisem sta je to sto povremeno osetim u stomaku, samo znam da nije nista kao ranije.

Sto se tice 4D, sve te stvari se mogu videti i obicnim dobrim UZ. Nisam mislila da je ta "modifikovana slika" bebin lik, vec slika uopste. To ce vam reci i svaki dobar, posten lekar. Mada, nije moje da ulazim u to, tako da bih preskocila taj deo price :)

Kod lekara, inace, uvek idem kad je poslednji momenat :)

Pozzzz

: djiki - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Ajde Ulla ti se lepo spakuj i pravac kod lekara...
Ok je sto si strpljiva,ali idi pogledaj da ne bi stalno u strahu iscekivala i osluskivala.3-4 dana je proslo,ja ti to onako iz cisto dobre namere,ili se mozda bojis ishoda?
Pa bilo kako bilo,bices mirnija kada budete pogledali bebce,znaces sta se desava.
Cekamo tvoj post ponovo....

: belmica - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
sad nesto nevezano za forum pricam sa kolegicom s posla, ona kaze da se njoj jako cesto u trudnoci desavalo da bebu ne osjeti i po 10 dana ???
sad joj kcerkica ima godinu dana i pravo je nestasna
Ulla, drzim fige i znam da je sve ok :-*

Belmice,

zato i ne dizem frku i paniku.

: asteraki - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Meni se nije desavalo da ne osecam pokrete bebe od kako sam je prvi put osetila.
Pretpostavljam da je i to individualno od trudnoce do trudnoce, kao i niz drugih stvari, ali zaista ne bi bilo lose da posetis i svog doktora.

Sto se tice UZ, i nama je dr rekao da on uopste nije obavezan i da se uglavnom radi po zelji roditelja. On ima i jedan i drugi, ali kaze da nema potrebe da ga radimo sem ako mi sami zelimo. Ja do sada nisam imala zelju da radimo 4D. Ovde je obavezan ekspertni UZ, tako da je to bilo od velikog znacaja.
Inace, kao sto neko gore rece, sve bitne stvari vezane za bebin razvoj se vide i na obicnom UZ ( bar ovom koje dr privatnici imaju ovde ) samo je bitno da i dr koji te pregleda zna da dobro tumaci ono sto vidi.

Asteraki,

to sam vec rekla, kao sto si pomenula, dobar lekar moze sve da vidi na obicnom UZ. Pored 4D UZ postoje jos mnoge stvari koje se nude po privatnim ordinacijama ovde kao neizostavnan deo vodjenja trudnoce a u stvari su cista glupost i jedna vrsta modernog folklora.

Ja imam lekara koji dobro poznaje moju istoriju bolesti, tako da sam preskocila sve ono sto se inace radi i proverava ovde. Tako me je postedeo ne samo ogromnih izdataka vec i potencijalnog stresa.

Pozdrav svima, devojke :*

Juce sam procitala u knjizi "Sta ocekujete dok cekate bebu" da ako beba krene da se meskolji treba da osetite 10 pokreta za 10 min...ako se to ne desi sacekajte i brojte pokrete do 1h...ako ne osetite 10 pokreta u toku jednog sata odmah da se javite lekaru...

ulla ja ti toplo predlazem da odes kod dr...a sto se tice UZ , ja sam mislila na ekspertski..mozda sam se pogresno izrazila ali kod nas to svi zovu 4D...ali u sustini to nije ni tema ovde...

mislim da treba sto pre da odes i da ne cekas poslednji cas...

: 84d - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
mislim da to za pokrete u roku od 10 min. vazi samo za stariju trudnocu, preko 30 nedelja. evo gledam po sebi, desavalo mi se ranije da se bebac nekako umiri na 2-3 dana, cisto ga malo osetim. prvo sam panicila (a pogotovo kada sam procitala to iz knjige) da bih saznala od iskusnih mama da je to sasvim normalna stvar. Sada bebca osecam vrlo cesto, i snaznije jer sada ima manje mesta za igru... :)

: asteraki - 27. jun 2008 9:37:37(UTC)
Jos nema Ulle da se javi sa vestima?!

ulla,sta se desava kod tebe?Da li je sve ok?

ulla zeno gde si? ne javljas se? sta se desava? icon_eek icon_eek

: Oblak_u_bikiniju - 22. mart 2008 21:14:31(UTC)
Ja sam osjetila bebino mrduckanje, ali ne bas kao sutiranje, vec kao... Joj, je li glupo reci leptirici u stomaku. A razlikuju se od pokreta crijeva po... nemam pojma, samo mi cesto krce crijeva (mucnine, povracanja, normalno da luduju), ali nije isto kao kad osjetim neko meskoljenje. Potraje mozda sekund i prestane. Osjetim mozda jednom u dan ili dva. kao neke mjehurice...

: jelenica_pelenica - 22. mart 2008 20:50:12(UTC)
Jaoj bas divno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaljubljen Kako je to lep osecaj sigurno kad znas da imas tri bebirona u tibi! Blago tebi, uzivalj i postavi slicice sto pre! Ljubim te!

: bebanica - 22. mart 2008 12:44:41(UTC)
Jelenice pelenice jesam, bili smo na 3 UZ do sad, jednom na obicnom i 2 puta na 4D. Divno je, ma kakvi divno, predivno videti jedno bepce, a kamoli tri. Nikako da se setim da postavim slicice, postno nemam skener, ali nateracu mm da skenira na poslu i postavi da mozete da vidite kako rastemo i kako smo slatki..A pokrete osecam svaki dan, samo su jako blagi pa sam sve vreme sumnjicava da li je to-to, ali s obzirom na to da su sve cesci, vise puta na dan, sad sam sigurna da se osecam njihove pokrete..A naravno, mnogi na ovom forumu znaju, a oni koji ne znaju videce uskoro, koliko je to predivan, neopisiv osecaj..

: jelenica_pelenica - 21. mart 2008 13:43:58(UTC)
joj da ti nosis trojke. Jel si ih videla na ultrazvuku, jooooooooooooooj kako je to slatko!

: daki80 - 21. mart 2008 13:42:38(UTC)
A i mi da se pohvalimo poslednja tri dana smo extra aktivni , desno levo dole pa gore(prvi put malo iznad pupka) pa talasamo pa samo na jednom mestu iskočimo , čak smo sinoć od 3-5 ujutro ludovali - posebno se hvalimo jer smo pre dve nedelje na 4d UZ dubili na glavi,i upirali u grlić i nismo baš bil pokretljivi, ali zato se sad vidi i preko majce

: dodak - 21. mart 2008 10:42:49(UTC)
bebanice, tebi će sigurno na sve strane u stomaku da mrda... 6 nogica i 6 ručica... bože, kako slatko!...

: bebanica - 21. mart 2008 9:47:37(UTC)

Ja sam u poslednjih par dana primetila neko golicanje, kao što sam već prethodno pisala na ovoj temi. Sada sam potpuno sigurna da su to pokreti beba, jer su postali mnogo učestaliji i iako su jako nežni i skoro jedva primetni sada sam gotovo sigurna da je to TO!!!  bravo bravo bravo

A i doktor mi je objasnio kako se kod višeplodnih trudnoća pokreti beba primete ranije, pa sad prosto jedva čekam da malo porastu da mogu da osetim više kao pokrete nego ovako, kao golicanje  ili neko treperenje..

: macaraca - 21. mart 2008 9:34:33(UTC)
normalno je da se jos ne moze osetiti spolja moj jadnicak mm ceka vec 3 nedelje kad ce da se pomeri a ovaj mali ko za baksuz se primiri al zato sto se rita u 2h nocu......i to obicno kad sedim ili lezim na ledjima,sinoc mi je drmnuo knjigu koja mi je bila na stomaku-ja se uplasila haha.

: krcko - 21. mart 2008 9:33:59(UTC)
joj pa meni to udaranje i okretanje nije neprijatno jednino sto se nekad pitam da mu mozda nesto nesmeta pa zato lupka
a obozavam kad se javlja

: jelenica_pelenica - 21. mart 2008 9:28:28(UTC)
Pa ne znam kako da ti objasnim, jednostavno znas da stuca. Nekako je bas smesan osecaj! Znas da te ne sutira i da se ne vrti nego jednostavno kao poskakuje ili se trgne kad stucne. Obicno stucne 4-3 puta zaredom i onda stane!
Skroz je drugaciji osecaj od sutiranja i okretanja. Sutiranje ume da boli, okretanje (onako bas cudno i nekako neprijatno), a ovo je bas slatko!

: krcko - 21. mart 2008 9:22:24(UTC)
joj ljudi ja osecam sve zivo i lupkanje i tupkanje i okretanje i pomeranje ali sa spoljne strane se jos uvek jako tesko oseti bas ako se potefi neki jak udarac.
a koko se oseca da stuca?

: mira-z - 21. mart 2008 9:17:09(UTC)
Hopeful to istezanje stomaka je u stvari mrdanje bebe samo sto posteljica svojim polozajem sprecava da to vidis i golim okom i da malo jace osetis na prednjem zidu stomaka. A osecaj da vuce nadole se meni javljao prosle nedelje kada dugo stojim i lekar je rekao samo da malo odmorim i da ce sve biti ok. Sada je prestalo kako se beba prosiruje malo na gore. Meni posto je posteljica pozadi se sada vec vidi kada se beba guzi napred levo ili desno, pa se opet vrati pozadi i onda imam osecaj kao da se uopste ne pomera. A u ovom periodu beba vec ima ustaljene periode sna i budnosti tako da i kada spava pokreti se malo smanjuju.

: jelenica_pelenica - 21. mart 2008 9:10:01(UTC)
ja za sada samo osecam kako mi beba stuca i kada se vrti. A sutiranje jos nisam pocela da osecam!

: Hopeful - 21. mart 2008 8:54:50(UTC)
zhunga baš si me utešila! I meni se tako isto stegne nekako stomak, kao da je tvrđi i imam osećaj težine koji nisam imala pre tog bebinog šuta od sinoć. Čak kao da me nekako boli stomak, ali čudno, kao da su to možda ti blagi pokreti koje ja osećam kao napetost u stomaku. Inače i meni je posteljica na prednjem zidu materice i u sredini, znači nije nisko a ja imam osećaj kao da mi se nekako ceo stomak vuče na dole danas.

: mira-z - 21. mart 2008 8:48:20(UTC)
Zhunga jeste to ok, samo posto je na prednjem zidu slabije osecas pokrete, i zato se meni vidi spolja kada se beba mrda a tebi ce kasnije kada bude malo veca ! Kako posteljica bude rasla beba ce morati snaznije da sutka da bi ti to spolja golim okom videla.

: zhunga - 21. mart 2008 8:44:10(UTC)
miro meni je posteljica na prednjem zidu. jel to oket?
hopeful, imam potpuno isti osecaj kao i ti sa tom" teskocom" u stomaku posle ritanja, nekad i bez ritanja, i to bas dole nekako kao da vuce neznam a nekad imam osecaj kao da mi se na jednom mestu stegne stomak

: mira-z - 21. mart 2008 8:36:45(UTC)
Zhunga normalno je, jer se beba mrda stalno samo sto ti osetis vrlo mali broj pokreta koji ona napravi u toku dana. A i mnogo zavisi i od toga na kom zidu ti se nalazi posteljica. Meni je i u prvoj trudnoci i sada bila na zadnjem zidu i ja ne samo da osecam pokrete vec se u zadnjih nedelju dana i vide golim okom, tako da svi sada samo gledamo u stomak i cekamo da nam se beba javi !

: Hopeful - 21. mart 2008 7:49:32(UTC)
zhunga i ja sam osetila bebu blago kao kuckanje pre 7 dana pa ništa, i sinoć me je tao šutnula da sam ja jauknula koliko me je to iznenadilo, tek kad ej ponovo šitnuo sam shvatila da je beba i sva sam se raznežila zaljubljen Posle toga ništa, jedino što danas imam neki osećaj kao da mi je stomak napet, kao da je dobio neku težinu ka dole i to posebno osetim kad ustajem. Da li se i tebi desila neka takva promena posle šuta?

: zhunga - 21. mart 2008 6:46:32(UTC)
Moj bebac je poceo da me sutira od pre par dana bas posteno, i to sa svih strana, gore, dole, a najvise levo. juce je bila bas mirna a i jutros pa sam se zaprepastila posle tolikog sutiranja. starije trdudnice da li je to ok da se ne sutira po 2 dana pa onda opet?

: Angie - 21. mart 2008 6:43:04(UTC)
Moja bebica stalno stuca,3-4 puta dnevno,kad god pomislim na stucanje ona stuca,a o sutiranju da ne pricam sa svih strana u svako doba dana i noci bez pravila.

: Selena2 - 15. februar 2008 17:51:44(UTC)
moja beba se stalno sutira!nema odredjena strana,svuda me sutira!

: uros - 15. februar 2008 17:44:12(UTC)
moj dečkić je počeo da pomera ceo stomak, izgleda da mu je malo skučeno. Čini mi se da je mnogo nemirniji nego što je Uroš bio, ovaj bebiron kao da nikada ne spava. Udara me sa svih strana i non-stop se okreće.

: nosic - 15. februar 2008 6:18:20(UTC)
Nama je guzicica sa desne strane mog stomaka i tu uglavnom isturi guzu i ladja da mazi...mada nekad proseta malo i levo, ali tu mi je bas onako istrcen stomacic. A sa leve strane su nam nogice!! Na samom struku i u svakom momentu kad pipnem ih osetim! Divno divno
A stucanje je poskakivanje stomaka uvek u istim intervalima i moze da traje i po 15 min. Nekad se oseca jace, nekad slabije. Moj malisa stucka po 2-3 puta dnevno i znam da ce toliko stuckati i kad izadje (jer je i sa Tasom bilo tako).

: njanja78 - 15. februar 2008 5:53:03(UTC)
moja bebica me udara s desne strane skoro uvijek samo ponekad s lijeve ,tako da ne znam jesul to rucice il nogice,a prije par dana sam osjetila da mi se desna strana citava trese minutu mozda i prestane, ne znam jel to stucanje sad sam u 7 mjesecu sta mislite vi

: Beka - 12. februar 2008 6:58:36(UTC)
Moj bebac je u početku "skakao" po bešici. Stalno sam imala osećaj da ću se upiškiti ruganje Sada je uglavnom sa desne strane i to se opruži skroz do bubrega i ispod rebara. Noću ume da me probudi oko 4 i čitav sat ne mogu da zaspim koliko me udara-što i nije zgodno, pošto još uvek radim i ustajem u 6!!! spavam Ako neko zna šta da radim, pošto čim jedem krene da me boli ispod rebara-znate onaj osećaj kao da ste trčali maraton! leto

: mama malog Borisa - 12. februar 2008 3:54:08(UTC)
Dešavanja u 14. nedelji trudnoće: Kod muskih fetusa razvija se prostata, a kod zenskih fetusa se jajnici spustaju iz stomaka u malu karlicu.

: duble mom - 10. februar 2008 10:30:49(UTC)
Kada stuca,imas osecaj kao da ceo stomak pulsira,to su kao trzaji na momente.Znaces,veruj mi,ne brini,ni moja jos ne stuca.Prva cerka je pocela da mi stuca tek u 8.mesecu.

: uniona - 9. februar 2008 18:51:01(UTC)
double mom i mja beba nesto voli da se opruzi sve do bubrega, malo mi to smeta iskreno, al neka je nek se igra

a kakav vam je osecaj kada beba stuca, ja jos uvek ne mogu da provalim da li moja stuca ili ne a trebalo je da pocne do sada

: duble mom - 9. februar 2008 16:28:28(UTC)

Mene je Mila do skoro sutirala u besiku,da se tako izrazim.Sada mi gura nogice negde ka bubrezima,cas sa leve,cas sa desne strane.Mogu cak i da napipam taban(valjda).Dusa moja...

Inace,nocu sanjam kako mi vrslja po stomaku.Verovatno da se stvarno mrda i u toku noci,ali da ne mogu da se probudim... zevam  

: nina82 - 9. februar 2008 11:02:09(UTC)
Moja Kaja uglavnom lupka desno nize, posto je nisko . Mozda tripujem al mi se cini da je zadnjih dana pocela i da stuca. Stalno se vrpolji , cak ume nocu i da me probudi, rano je pocela da me budi.

: ielena - 9. februar 2008 0:50:55(UTC)
Ja ose'am kad mrda glavicom iznad pupka i kad nozicama udara u grlic.

: uniona - 8. februar 2008 21:58:19(UTC)
moja beba se uglavnom javlja sa desne strane i to ispod pupka

drugi najcesci pokreti su na sredini oko pupka

skroz ili samo sa desne gotovo da ne, a takodje ni visoko ispod rebara

: uros - 8. februar 2008 18:34:01(UTC)
Rita se sa svih strana a najviše me udara u desni deo, tačno u rebra. A skakuće non-stop, čini mi se da nikada ne miruje sem noću, spava kada i mama, to je bar sreća.

: uros - 8. februar 2008 17:01:53(UTC)
Joj, moj mališan je krenuo da me udara sa desne strane skroz ispod grudi, baš u rebra, to je jako neprijatno. Izgleda da se poprečio pa me udara u isto vreme i sa leve strane u donjem delu stomaka. Širi se dečko pa udri po mami. A Uroš je potpuno fasciniran kada mališa krene da udara, stoji zapanjen i priča kako se naša beba igra sa njim. To je stvarno divna scena.

: Mary - 7. februar 2008 9:15:23(UTC)
moj se bebac sad meskolji...ali najvise ga osecam skoro u kanalu, jako jako nisko. gde li je se uglavio samo...
inace je miran- mirniji nego inace, ali javi mi se- tek toliko da ne panicim.

: Medvedic - 7. februar 2008 8:36:35(UTC)
I moj je nocu miran,(valjda spava sa mamom),a preko dana je u fazama ili skroz nemiran ili skroz kulira...Ipak,i ja sam mirnija kad je on nemiran,mrzim kad ga dugo "nema"...

: IVANA-NS - 7. februar 2008 6:42:36(UTC)
i ja jedva cekam, kad krene da se pomera nema vece zanimacije.. I tacno se ustalio u toku prepodneva se pomera,pa popodne malo i uvece se pomera, a u toku noci ga uopste ne osetim..

: mama malog Borisa - 7. februar 2008 4:58:43(UTC)
ja jedva čekam da mi se bebica počne pomerati, nema lepšeg osećaja od toga!

: sweet - 6. februar 2008 10:40:58(UTC)

Petrice, pravo uzbudjenje, jel da da je osecaj prelep??? zagrljaj zaljubljen

Meni je ponekad neprijatno kada mi se u drustvu prijatelja onako pomera stomak, a ja se sve nesto krijem, i zelim da za sebe zadrzim to bebino komeskanje icon_lol icon_lol  

: Petra* - 6. februar 2008 10:32:52(UTC)
Ja i dragi smo sinoc piljili u moj stomak, jer smo svaki pokret bebe videli... Ja nisam mogla da verujem buljavko buljavko buljavko ..... I tako smo se slatko smejali, bas je bilo lepo zaljubljen !

: mama malog Borisa - 6. februar 2008 10:21:59(UTC)
Negde oko 16., 20. nedelje trudnoće se osete prvi pokreti. No ti su pokreti tada još toliko slabi, da se lako mogu zameniti s pokretima creva. Sa 20-ak nedelja sigurno razaznajete pokrete svog deteta. Nemirne bebe promene položaj i po 90 puta u 12 sati u kojima se pokreti broje. Neka deca miču se nežnije, dok su druga znatno grublja.

Zbog veličine deteta i sve manjeg prostora u materici i manje količine plodove vode u kojoj se dete "kupa" smanjuje se i broj pokreta.

: Mary - 4. februar 2008 19:26:22(UTC)
ma da... drago mi je da se razumijemo! icon_wink

: Brankica021 - 4. februar 2008 19:24:49(UTC)
Slazem se sa nosic...ali i ja cim ne osetim pokrete neko vreme,hvata me panika...i onda kad me sutne,jao srece-radosti zaljubljen

: nosic - 4. februar 2008 19:21:52(UTC)
Ne brini Mary valjda vise nema mesta za one akrobacije koje je pravio do skoro!

: Mary - 4. februar 2008 18:34:23(UTC)
ja sam danas zvala u trudnicko savetovaliste da ih pitam jel mozda oni znaju sto se moja beba ne vrti? icon_rolleyes icon_lol
zaista sam se bila zabrinula, pa su mi rekli da popijem casu glukoze ( ili bilo sta slatko), napunim kadu i da se lepo opustim u toploj kupki. ako i posle toga ne zaigra, neka malo "promuckam" stomak. dovoljno je bilo da pojedem cokoladicu i uvalim se u toplu kupku pa smo se odmah rasplesali.

: sweet - 4. februar 2008 15:44:55(UTC)
I mi imamo nestsnog batu, i sam dr ne moze da veruje kakav je nestasko  mali zagrljaj zagrljaj zagrljaj zaljubljen

: _skoki_ - 4. februar 2008 12:27:40(UTC)
Vidim da ima mnogo aktivnih bebirona kao sto je i moja...Neko vreme sam bila zabrinuta zbog prevelike aktivnosti...imala sam dana kada je bila u stanju da me probudi od ujutru i da ne prestane da se okrece i da me udara do ranih poslepodnevnih casova...Sada smo uskladile ritam, bas sam juce lezala u krevetu i otkrila stomak, i cim sam se umirila vidim ona ispituje blagim meskoljenjem na desnoj strani...ja je namerno bocnem dva puta, i sacekam, kad eto ti odgovora, krenula da udara kao luda bas na to mesto gde sam je bocnula...Tako smo se tukle dobrih 15 minuta, posle joj je valjda dosadilo...Da li se i vama desilo da vam odgovara na udarce...Meni je ovo bilo prvi put...i bas me je obradovalo, pa sam zelela da to podelim sa vama...Pozdrav za sve buduce mame i male bebironce...:)

: nosic - 4. februar 2008 11:58:23(UTC)
Meni je i Tasa ko i ovaj mali sve nogice gurala u struk leve strane i onda je rodjena sa glavicom koja gleda prema gore (sto kazu da je tezi porodjaj)....nadam se da to nece biti slucaj kod ovog malise.

: Medvedic - 4. februar 2008 11:51:29(UTC)
Haha,kod mene sve to isto ,nosic,samo s druge strane.Loodi su! :)

: nosic - 4. februar 2008 11:47:39(UTC)
a moja bebica mi potura petu s leve strane u struk...a s desne se on ceo nabije pa mi je sve izobliceno!

: Brankica021 - 4. februar 2008 6:07:39(UTC)
Pa hoce dete napolje,a ti se za.... :):):) Moja beba stalno nesto potura desno od pupka,nesto maleno,ne znam da li je petica...danas je jos i mirna kakva je bila juche...danas je izgleda dan za protezanje :)

: maleenaa - 4. februar 2008 5:39:46(UTC)
Uh a ovaj moj od jutros divlja samo tako.Pojma nemam sta ga je spopalo :)

: Mary - 3. februar 2008 20:02:22(UTC)
moj bebi se primirio nesto... danas mu se ne plese icon_rolleyes

: nosic - 3. februar 2008 19:06:14(UTC)
Ja sam se sad okupala u kadi punoj pene i tople vode (znam da nije bas preporucljiva topla voda u trudnoci, s Tasom sam se samo tusirala do 9.meseca ali sto mi je prijaloooo)...i evo ga bebac se aktivirao i sad samo pici li pici...mozda ga ovo pokrene da se okrene

: nex015 - 3. februar 2008 10:06:38(UTC)
Moja bebana je ovih dana aktivnija nego ikada do sada....i uzivam u tome :) :) :) :) :) :)

: Brankica021 - 3. februar 2008 9:33:41(UTC)
moja beba je danas totalno blesava...toliko lupa i udara,valjda nije odlucila da se okrene icon_eek

: Mary - 30. januar 2008 9:41:13(UTC)
secercicu samo uzivaj i dobro je da se vrti, videt ces posle kad se malkice primiri ( mozda) sva ces da budes pod upitnicima, sto se ne vrti sta mu je... uzivaj ja obozavam kad mi stomak dzuska :)
nebi mi smetalo da ceo dan skace.

: nosic - 30. januar 2008 9:24:54(UTC)
Seceroncicu sto se brines to je najlepsi osecaj na svetu!!!

: sara - 28. januar 2008 13:42:25(UTC)
meni su govorili da se beba umiri kad treba da nastupi porodjaj.moja se mrdala do samog kraja.cak i kad sam bila na stolu on jadnicak nije hteo da izadje pa se podigao do grudi.mrdao se do zadnjeg momenta

: secercic - 25. januar 2008 12:34:47(UTC)
Ja sam tek u 28.nedelji a bebac previse mrda, pomeranje se vidi i preko stomaka a kad jako udari i preko garderobe, bas sam zabrinuta kako cu izdrzati jos 3 meseca, kad bude veca beba.

: skljonco - 23. januar 2008 18:38:53(UTC)
Pisala sma ovih dana kako beba zna da me sutne lepo se ukipim tada.A kad legnem na bok to je tek pis.Cini mi se da se tad lakta na sve strane.Ali izgleda da vise nema mesta nego sada onako pomera ceo stomak.

: Mary - 23. januar 2008 13:23:08(UTC)
moja beba krenula polako prema bubrezima- nadam se da ce da se zaustavi. strah me da i s njima nebude zonglirao icon_wink ali nece, nije toliko aktivan u zadnje vreme- ko zna mozda pakuje kofere za put...

: Medvedic - 22. januar 2008 7:19:17(UTC)
Hehe,naravno... pijanci

Ma kad smo toliko pregurale,i ovih par nedeljica cemo izdrzati,sta je to za nas icon_lol

: Mary - 21. januar 2008 19:47:05(UTC)
medvedic pijanci u to ime... da uskoro obavimo Isporuku. zagrljaj

: Medvedic - 21. januar 2008 19:43:51(UTC)
I moj se nesto "pritajio". :) Lakta se on,pokusava da se gura,ali ne moze vise da se prevrce i bacaka sa jedne strane na drugu.A stomak mi je toliko ispunjen njime da je sav tvrd i zategnut,slicno kao kad imam kontrakciju.Valjda ce uskoro,vec sam postala teska sama sebi. trudnica

: Mary - 21. januar 2008 19:26:30(UTC)
ja bi tako volela da moj bebac opet pravi dar-mar u tibi kao pre nedelju-dve. sada se nesto primirio samo se razvlaci levo-desno, ne udara me vise. ponekad se namesti ruzno, da me sve boli i jedva cekam da promeni polozaj i da me bol pusti.
doca mi kaze, kad se umiri- probudi ga, malo ljuljuskaj stomak i probudit ce se. ali ni to nemogu jer mi je stomak vecinom tvrd- a i glupo mi da ga napadam!!!

neznam

: caki - 18. januar 2008 5:30:20(UTC)
Izgleda da su se sve januarse trudnice porodile,samo ja jos cekam

: caki - 17. januar 2008 6:35:49(UTC)
Ja sam radila UZ u 39 nedelji,ali mene je komsinica povela da radim.Iskreno receno nije trebalo jer ako dr vidi da je beba pravilno okrenuta onda i ne rade UZ i kazu da netreba cesto da se radi .Mogu ti reci da ga ovde rade jednom u 20 nedelji i mozda jos jednom posle ako nisu sigurni da li se beba okrenula.Tako da nemas razloga za brigu,tvoja dr zna sta radi.........
Ja sam danas usla u 40 nedelju.................jos samo 3 dana do termina

: Orleanka - 16. januar 2008 19:17:44(UTC)
Cao!I ja sam u 39 nedelji+3dana beba je super aktivna imam zatezanje stomaka i jak pritisak na bešiku i strahovito jake grčeve u desnoj preponi, ctg registruje kontraakcije.Osećam se presrećno na trenutke uplašeno naravno jer ne poznajem ono što me čeka-porođaj!Imam jedno pitanjce...
Da li ste radile UZ pregled na ulasku u 9 mesec i da li ste imale pregled kod dr.Poslednji UZ sam radila u 33 nedelji moja dr. iz d.zdravlja gde vodim trudnocu kaže da nema potrebe za UZ kada se uđe u 9 mesec??!Svi nalazi su mi uredni ipak me kopka to stanje plodove vode i posteljice.Da li se ta aminoskopija radi tek pred sam porodjaj?Da li je moja dr. lik ili možda ja ?

: caki - 16. januar 2008 15:38:42(UTC)
Gde su ostale januarske trudnica ??????????????????
Zasto se ne jave da vidimo kako se osecaju?

: caki - 16. januar 2008 12:57:32(UTC)
Ja sam danas imala pregled i sve je OK hvala Bogu srecna sam zbog toga. bravo bravo bravo
Sutra ulazim u 40 nedelju i mogu ti reci isto kao ti nemam osecaj da se moja beba skoro vani,izgleda joj je lepo u stomaku pa nezuri.
Zateze mi stomak ali nemam bolove,pa tako neznam da li ce da saceka termin ili ce da prodje,za ranije neverujem bicu jos neki dan trudnica
Danas su mi rekli da sam otvorena 2 cm.
Kad je tebi termin?

: beby - 15. januar 2008 19:46:33(UTC)
I ja sam jos tu bas sam se pitala danima za bebu sad je najvise osjecam zateze i skroz mi stomak pomjera,a sto se tice naticanja meni je od 5 mjeseca katastrofa jedino glava nije natekla sve ostalo jeste,Ja sutra imam pregled ali nemam osjecaj da bebica misli brzo napolje,
drzite se . zaljubljen

: caki - 15. januar 2008 15:23:23(UTC)
Zna li neko da li se Rozga porodila?
Da li ima jos neko ko je u nasoj nedelji ili ko je prosao kroz ovo ranije?

: Medvedic - 15. januar 2008 6:27:29(UTC)
Znaci,nisam jedina koja to radi:) Jadni bebci,od nas ni da spavaju ne mogu :)Doduse,uskoro necemo moci mi od njih :)

: IVANA-NS - 15. januar 2008 6:17:58(UTC)
I ja isve ga bockam,kao ajde pokreni se..A moj mm poludi,kaze pusti ga spava.. A ja sam nekako mirnija kad on skace..

: Medvedic - 15. januar 2008 6:16:06(UTC)
Citat:
IVANA-NS - 15/1/2008 03:22

NI kod mog bebca nema pravila,mada sam primetila da kad legnem sa strane ,npr.da gledam tv,neki film,sa leve strane tako udara,meskolji se ali nikad ne mogu da provalim sta je..

Dobro je dok se meskolje,znaci da imaju mesta. . Malo se namestaju,malo igraju,ma dobro je njima :)

I moj cesto tako reaguje kad legnem na bok.I vise volim da je tako,pa makar me svu izlupao,jer kad dugo miruje,ja se odmah istripujem nesto neznam

: caki - 15. januar 2008 6:06:42(UTC)
Blago njoj.Zelim joj lak i brz porodjaj!!!!!!!!!!!
Da imamo isti termin,i meni je 20 jan.Njenja beba je bas lepo aktivna i hoce da se upozna sa mamom pre termina,moja i tvoja cekaju.Iskreno se nadam da cu i ja ovih dana u bolnicu,tj da cu da dobijem te kontrakcije,ali polako ima jos par dana.
Znas da me je nekad icon_surprised ops: sto sam nestrpljiva,ali kako se blizi vreme meni se cini da su dani postali spori,i da ima jos puno da se ceka.
Kad budes saznala nesto javni mi...bitno je da ona je beba budu dobro
Pa i ja i ti cemo brzo u bolnicu da se upoznamo sa nasim bebama...............a onda sve ovo sto nas muci prolazi i zaboravlja se
za sve bebe zaljubljen :-* zaljubljen

: Dete Lina - 15. januar 2008 5:43:13(UTC)
Ovako, Caki. Rozga ti je otisla u bolnicu -samo da znas. Boze zdravlje sutra se upoznaje sa svojim bebironcem. A moje si simptome 'UBOLA" skroz. Ja oticem od 5,6 meseca, al je "ozbiljno"postalo od 8-og otprilike, takodje u gl. noge. Zbog toga jedem sve bljutavo, tj. bez soli ( icon_surprised ops: bljak), pijem dodatnu tecnost (uvin caj, takodje icon_surprised ops: ) i pijem bundevino ulje (3 puta icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops: ). Mislim, mozes da zamislis kako je to piti ulje. Isto mi je manje-vise nizak pritisak (tacnije bio u poc trudnoce 90/60, a sad 110/65). Naravno, hvala Bogu, beba mi je takodje i dalje aktivna, a i ti i ja i Rozga imamo isti termin - tj. 20.01., jel tako? S tim sto je ona vec u bolnici (najverovatnije), a ja idem do kraja nedelje sigurno (po mom Dr). On mi je, i jos neke iskusnije mame, i rekao da su svi pomenuti simptomi manje - vise normalni. Pa ne bi trebalo da se brines. Srecno i do kucanja.

: Medeks - 15. januar 2008 5:37:32(UTC)

Jesam  bravo

[img]http://image.lafemmebonita.com/c/[/img]

Pozdrav

: Medeks - 15. januar 2008 5:30:58(UTC)

zevs hvala na obavestenju:)

Da vidimo da li sam uspela

: IVANA-NS - 15. januar 2008 5:22:20(UTC)
NI kod mog bebca nema pravila,mada sam primetila da kad legnem sa strane ,npr.da gledam tv,neki film,sa leve strane tako udara,meskolji se ali nikad ne mogu da provalim sta je..

: Medvedic - 15. januar 2008 5:12:11(UTC)
Hehe,kod mog nema pravila.Nekad se vrti ceo dan,nekad kulira danju,a vrti se nocu,a nekad i jedno i drugo ili ni jedno ni drugo.Ali ono sto je sigurno je da je,kad je nemiran,bas nemiran,nekad se vrti po sat vremena bez da zastane makar na minut.

: Talala - 15. januar 2008 4:55:31(UTC)
Moje dete je aktivnije u vecernjim satima. Ne verujem da ima veze sa tim da ce kada se rodi biti aktivniji nocu, bar se nadam.

: uros - 15. januar 2008 4:17:17(UTC)
Moj bebac je aktivan samo kada smo "sami", ne voli strance. Kada god smo na pregledu on spava a tako je i kada mu priđu tata i bata., odmah se umiri. Ali zato kada je sam sa mamom, luduje.

: caki - 14. januar 2008 19:33:50(UTC)
Ako ste ovde ovih dana pisite kako se osecate i ja cu,cisto da znamo kako to ide u ovoj nedelji da podelimo to.
Javicu sta je bilo na kontrolu sutra.................
Laku noc i lepo pajkite

: caki - 14. januar 2008 19:31:51(UTC)
Cao DETE LINA
I ja mislim da im je testo zato se pomiraju vise.Mada kazu da ima beba koje kad krene porodjaj ne pomeraju se od ujuru dok se ne rode nego se umire ili mozda zene imaju trudove pa ne obrate paznju na pomeranje od bolova..Neznam to je nejasno.
Pa ako im je tesno sto ne izadju,nego cekaju termin :) ,mislim ,tj ISKRENO SE NADAM da nece da predje termin ,nebi joj bilo lepo,zna da je sa nestrpljenjem ocekujem.OK,ovo do termina je razumem ali posle toga nema opravdanja stvarno. :-* hocu da je ljubim,mazim i pazim.
Sta vi mislite hoce li vase bebe da cekaju termin ili ce pre ili posle?
Ja se nadam da ce moja pre ako je sudeci po aktivnostima i pomeranju.
Kako se ti osecas sad?Imas li otecene noge ili neki drugi problem?Ili samo ja to imam icon_rolleyes

: caki - 14. januar 2008 19:20:40(UTC)
Cao ROZGA
Ovako sutra imam sledecu kontrolu,termin mi je u nedelju.Sutra cu da vidim sta ce da kazu.UZ sam radila sad u petak -beba je okrenuta pravilno i sprema za izlaz,misle da ce da saceka termin ali se nezna sa sigurnoscu posto je aktivna puno.
Neznam dal tebe to muci ali meni su noge otecene uzasno,a pritisak mi je nizak,i ruke i lice su mi OK samo noge i nevredi da ih podignem ne smanjuje se otok,mokraca i sve analize su OK.
Meni je bitno da je beba uredu,a sve ovo sto ja osecam proci ce,samo kazem da imam i to.
Pa mi cemo negde zajedno da se porodimo.Sta ti cekas jel znas? Ja devojcicu

: Dete Lina - 14. januar 2008 18:25:12(UTC)
I meni je beba sada aktivnija nego do pre neku nedelju, a isto sam 39 nedelja i 1 dan. Isto me boli karlicna kost, i osecam pritisak. A bas sam se veceras pitala isto pitanje - otkud to da je bas sada aktivna, kada kazu da bi trebal oda se primiri - pred kraj. Valjda je sve to normalno cim sve tri to manje-vise imamo. Verovatno im nedostaje prostor za koji se "bore".

: caki - 14. januar 2008 16:29:43(UTC)
Ja sam moju bebu osteli prvi put 16nedelji i 6 dana i bila je uvek aktivana,ali sad je jos aktivnija nekoliko dana pre upoznavanja,cini mi se da je stalno budna.A ja sam bas srecana kad se ona proteze i kad mi zateze stomak,inace vec se mamino zlato okrenulo i spremno ceka da ugleda svetlost dana.Samo neznam dal ce neki dan pre termina ili ce da saceka termin. zaljubljen
jedan poljubac za sve bebe :-*

: z.e.v.s - 14. januar 2008 16:23:23(UTC)
Citat:
Medeks - 14/1/2008 20:05

Ja mog bebca osecam ali nije strasno. Po malo i najcesce kada se ja smirim i lezim na ledjima.

:)

imam jedno pitanje - kako da skinem tickere za trudnocu i prebacim ovde. Probala sam ali nece da se prekopiraju :(

Pozdrav svima

Medeks imas sve objasnjeno na podforumu "OBAVESTENJA" pa pod temom "tickers-postavljanje"

: rozga - 14. januar 2008 16:20:33(UTC)
Caki evo i ja sam 39 nedelja i 3 dana:) I imam sve to:i taj pritisak dok hodam i sve mislim da ce beba da ispadne, i to razvlacenje stomaka jer su to pokreti bebe. Ne moze vise da sutira mnogo jer nema mesta,pa zato imas osecaj kao da razvlaci stomak. Ja lazne kontrakcije imam jos od 20. nedelje a to nisu bolne kontrakcije nego ti se samo zategne stomak i bude tvrd. Pocele su mi i jace kontrakcije, ali i dalje nisu bolne-samo su jace. Prepoznaces simptome sigurno, nemoj da se sekiras. Kad ti je sledeca kontrola? Gde se poradjdas? Samo polalocaos

: Medeks - 14. januar 2008 16:05:59(UTC)
Ja mog bebca osecam ali nije strasno. Po malo i najcesce kada se ja smirim i lezim na ledjima.

:)

imam jedno pitanje - kako da skinem tickere za trudnocu i prebacim ovde. Probala sam ali nece da se prekopiraju :(

Pozdrav svima

: caki - 14. januar 2008 16:03:56(UTC)

Imam nekoliko pitanja za sve one koji su prosli trudnocu ili su sada u 39 nedelji
E pa ovako da pocnem:

Koliko je bila ili jeste aktiovna vasa beba u 39 nedelji?
Da li imate kontrakcije,koje deluju kao prave a ipak nisu?
Kako se osecate?
Da li imate osecaj da ce beba da izadje svakog casa?

Evo ja sam u 39nedelji i 4 dana,prva mi je trudnoca,pa sto vise citam cini mi se sve manje znam,pa me zanimaju vasa iskustva.
Moja beba je bas aktivna i cini mi se da sad manje spava nego ranije,mislim da je vise budna,zateze mi stomak cesto,sad neznam da li je to njeno pomeranje ili kontrakcije-jer ti bolivi nisu veliki,nekad su malo jaci,ali nista strasno.Kad hodam imam osecaj da ce beba da izadje svako trenutka ,da mi mnogo pritiska za dole.
Bila sam kod dr sve je OK-hvala Bogu i kaze da je sve ovo normalno,da neke trudnice sve ovo ranije osecaju,a neke dobiju bolove i porode se istog dana.Znam i ja da sve zavisi od osobe do osobe,ali me ipak po malo sve ovo plasi.Ovo iscekivanje me opterecuje zato sto uvek imam neku nadu e sad ce,znam da je ostalo jos samo par dana ali jedva cekam taj dan,mozda sam zato malo uplasena i nestrpljiva.
Ne plasim se porodjaja,plasim se samo dal ce sve da bude OK,dal cu da znam kad pocnu te prave kontrakcije?Zato sto kazu da neko ima samo bolove koji su malo jaci od menstrualnih,a neko ima jace bolove.

Pa eto ako je neko prosao ili prolazi sad kroz ovo mogao bi da napise neki red.

zaljubljen :) ih za sledecu bebu cu sve da znam pa necu biti u dilemi a sad icon_surprised ops: ali neznam i mnoge stvari su mi nejasne,zbunjena sam.............. :-* javnite ako znate nesto

: nosic - 14. januar 2008 13:19:10(UTC)
Moj maleni je do sada bio bas aktivan...malo se primirio dok smo bili na odmoru u Jugi ali smo saznali da je to bilo zato sto je nabio svoje dupence u moju karlicu i nije bas mogao mnogo da manevrise...
Danas smo imali kontrolicu, ovde u Nemackoj..Rekla sma dr-u da se ja fenomenalno osecam ali da malo brinem za bebu jer vec 2 dana ne staje ali uopste, cak ni nogu. Samo mi pomera ceo stomak s jedne na drugu stranu... I onda smo na UZ videli da je maleni uspeo da iscupa dupence i da napravi salto i sad je glavicom nadole bravo sad osecam i rukice koji mi bukvalno nabije u prepone i rad nogica a ni dupence ne miruje...stomak samo poskakuje!
Kaze dr da ne brinem ako nastavi ovo divljanje jer ima nekih beba kojima se svidi okretanje pa onda nastave malo da se okrecu

: rozga - 27. decembar 2007 18:16:31(UTC)
Butterfly ja mojoj bebi pevam i pustam Kolibre svaki dan skoro od 3.-4. meseca. I imamo onu nasu pesmicu"Moja mama divno prica svaake noci...". E kad to cuje obavezno pravimo zurku u stomaku:) Mnogo mi je sladak:) A sad su nam udarci postali bas jaki, tj. nisu to vise udarci nego protezanja na sve strane. Valjda mu je tesno jer mi stomak i nije toliko porastao koliko sam ja ocekivala...

: tamara24 - 27. decembar 2007 18:05:25(UTC)
Drage mame uzivajte u tom slatkom sutiranju.Ja jedva cekam kad ce moja beba poceti da sutira,mada su mi rekli da cu to tek kasnije da osjetim jer mi je ovo prva trudnoca.Ja se svejedno svako jutro potpuno umirim, koncentrisem i cekam...

: devana - 27. decembar 2007 12:29:26(UTC)
Mi upravo štucamo, po drugi put danas :) Inače, moja beba je dobila novi nadimak - "pasuljčica", tako se namestila u stomaku na desnoj strani da mi spolja tiba izgleda kao da sam progutala ogromno zrno pasulja... I ne mrda odatle, baš joj se sviđa, a kad počne nožicama da piči lepo mi nije dobro, sad već počinje da boli. Ali lepo boli...
Ne znam da li i vi imate takav osećaj, ali ja sam se toliko navikla da mi je beba u stomaku da mi je ponekad prosto žao što će da izađe, neverovatno je kolika bliskost se stvori za ovih 9 meseci... Posebno kad mm "priča" sa njom, kad joj peva, a ona se gnjezdi i umiljava kao mačkica. Srce moje, ipak jedva čekam da se rodi zaljubljen

: skljonco - 27. decembar 2007 8:49:00(UTC)
Pozdrav Orange i naravno svim starim drugarima.Moj bebac je u zadnje vreme bas aktivan a i neka ga.Neki dan me je bas isprepadao jer se jako sutao, ali doca kaze sve je to normalno

: orange - 27. decembar 2007 8:01:07(UTC)
Pozdrav svim trudnicama i bidućim mamama. Ja sam sada u 25. nedelji i moja beba je jaaako nemirna( pogotovu oko 2-3h ujutru). Za sada su njeni pokreti vrlo nežni, ali sudeći po onome što sam videla na UZ, biće tu i ozbiljnijih udaraca. :)

: Butterfly - 27. decembar 2007 6:41:07(UTC)

Evo da se malo nasmijete- kad god pustim neku muziku, u mom stomaku nastane rock&roll. Bebica počinje da pleše ( valjda ) , izgleda da mu se muzika baš sviđa. A kad počnem da pjevam, on se umiri. Probajte i vi- super je iskustvo!

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: IVANA-NS - 27. decembar 2007 5:16:40(UTC)
MOj bebac je malo lenj.. Nekad udara po ceo dan,a nekad nema ga da se javi,mozda jednom,dvaput u toku dana.. i obicno kad treba neko da ga vidi,tad spava.......

: idealna losa - 27. decembar 2007 5:00:53(UTC)
Hvala na brzom odgovoru sada mi je malo lakse:)
Osecam ponekad i bolove ali brzo i prodju pa me i to plasi ali doktor mi je rekao da je to sve normalno pa valjda on zna bolje od mene icon_lol
:-*

: uros - 27. decembar 2007 4:07:51(UTC)
Ne, ne treba da brineš, bebac je već veliki pa udara gde god stigne. Važno je da te stzomak ne boli tj. da ne osećaš stezanje stomaka a što se tiče udaraca oni su normalni i bebe baš i ne biraju gde će da udaraju. Meni se sa Urošem često činilo da udara tako nisko da će da ispadne pa sam sve imala potrebu da držim dole ruku , da ne ispadne ali to ti je tako kada sei neiskusan, sve te brine. To je sasvim o.k. zato ne brini i uživaj u svojim "udarcima" gde god oni bili.

: idealna losa - 27. decembar 2007 3:49:56(UTC)
Pozdrav za sve mamice i trudnice usla sam u 31 nedelju trudnoce i bebine pokrete osecam sve jace toliko me sutira da mi dusu vadi:) lep osecaj ali malo sam uplasena jer po ceo dan osecam pokrete a pred spavanje sve jaci i jaci a najvise ih osecam na dnu stomaka pa se plasim da se nebi porodila ranije
doktor mi nista ne proca od pocetka trudnoce je sve u redu ali ja sam opet jako uplasena
sta vi mislite da li ima potrebe za brigom :?:

: nosic - 25. decembar 2007 18:47:45(UTC)
David je danas dugo stuckao a popodne je bio toliko nemiran da su mm i njegov prijatelj videli kako mi se pomera ruka na stomaku...par puta je i malo odskocila...Ovih dana je u veoma aktivnoj fazi sto me jakooo raduje

: dragana024 - 25. decembar 2007 16:50:55(UTC)
Mary, ja sam već pomislila da sam počela žestoko da umišljam.
Nisam mogla da verujem da beba može tako da zatreperi ili kako ti kažeš da se strese.
Traje koju sekundu i ništa. Sad mi je lakše kad vidim da se to i drugima dešava.
:) icon_lol

: Dete Lina - 25. decembar 2007 13:44:41(UTC)
Mary, imam isti odsecaj i ja ponekad i bas sam se pitala sta li radi. Mozda kine? icon_lol Otkud znam. Al sad kad sam videla da imas i ti to onda mislim da je sasvim normalno. Skljonco, staje ovaj moj juce radio... icon_surprised ops: :? , ja sam mislela da cu umreti odbolova, a danas (kuc,kuc) malo odmara i sebe i mamu :) . Plus sam imala jake bolove sa strane, na boku. Ko zna sta me jos ceka. Videcemo.

: skljonco - 25. decembar 2007 9:36:59(UTC)
Mi smo danas mirniji nego sto smo bili juce.Ma neka ga, meni je jako smesno kada bebi pocne da se proteze, pa ja pokusavam da uhvatim gde je glava gde je noga

: Mary - 25. decembar 2007 9:09:52(UTC)
ja ponekad osetim kad da mi se beba strese ( kao da joj je hladno) ili kao da "vibrira" bas mi onako simpaticno strese stomak. ne traje dugo, prestane momentalno. dali se to i vama desava?
,

: rozga - 25. decembar 2007 7:54:22(UTC)
Ja sam bebu osetila prvi da kad smo usli u 5.kalendarski mesec:) I sad se sutiramo, nekad jace nekad slabije ali skroz drugacije u 9. mesecu nego ranije:)

: lillyblue - 25. decembar 2007 7:44:25(UTC)
Ja sam nesto sva neispavana sad, kasno sam legla a malisha je poceo od 7 ujutru da pravi zurezu u stomaku. Nikad nije bio tako nemiran. Izgleda da je hteo da me probudi da idemo malo da se shetamo , jer ne napolju malo pao sneg. Voli sneg na tatu, a ja bas samo na slici :)

: IVANA-NS - 25. decembar 2007 6:01:57(UTC)
I moj mali se cesto pomera.. ponajvise je na desnoj strani i tu valjda isturi dupe,pa se meskolji ,okrece.. I najlepsa mi je zanimacija,da dignem majcu i gledam u svoj stomak..

: uros - 25. decembar 2007 4:14:19(UTC)
Ja ću roditi pravog malog fudbalera, ceo dan šutira a još je mali, mogu zamisliti kako će biti kada još malo poraste. Super stvar je što se i ovaj bebac kao i Uroš , dok je bio u stomaku, smiri uveče kada legnemo da spavamo. A preko dana, totalno ludilo, trči po stomaku, igra na male goliće.

: nex015 - 24. decembar 2007 21:30:55(UTC)
Moja mala princeza ce izgleda biti fudbaler na tatu icon_lol icon_lol icon_lol Sutira me po ceo dan....malo istrci guzu ili glavicu pa se okrece, prevrce....ne znam da li ikada spava???? A to je verovatno na mamu posto i mama jako malo spava icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes icon_rolleyes

: nosic - 24. decembar 2007 19:47:32(UTC)
Ja sam Anastasiju osetila u 16-oj nedelji...onako nezno...prvo samo u stomaku a posle nedelju dana i pod rukom.
Ovu bebicu sam jakoo rano pocela da osecam..cini mi se kraj 13-pocetak 14. nedelje...U 18 je vec tata osetio kik box udarce :> (da napomenem da je u prvoj trudnoci bebicu osetio tek u 28-oj nedelji).
Anastasija je bila divna u tibi..samo se nesto meskoljila i teglila ali sinak bogami zna da me zvekne..onako trgnem se ili uzdahnem a onda pocnem da se smejem jer mi je to bas jako slatko...a jos sladje mi je kad mi ceo stomak ode na jdenu stranu! Juce je otisao skorz levo i onda je maleni gurao guzuuu i pojavila se izbocina ko da je hteo tu da izadje....onda u toku noci pretumbacina pa jutros ista situacija samo na desnoj strani..a sad je opet na levoj...nemam pojma sta radi ali to je moja mala hobotnica...svuda ga ima zagrljaj

: rozga - 24. decembar 2007 19:00:04(UTC)
Jeste skljonco. Posle ide ceo stomak levo desno. nemaju mesta, porastu i onda bude veselo:) Daleko od toga da je mnogo bolno(bar mene ne boli jer je nisko) ali zna da iznenadi i to neprijatno ponekad. Ali sev to propratis sa osmehomzagrljaj

: slatkica - 24. decembar 2007 17:19:12(UTC)
moja je beba toliko aktivna pogotovo sada par dana prije nego sto treba da se upoznamo icon_razz !
osjetila sam ga negdje u 18 nedelji ako bude toliko aktivan kad se rodi bit ce pravi mali zvrk beba

: Mary - 24. decembar 2007 16:43:26(UTC)
eh kako se samo moj sin namesti, pa to je cudo. pobegne sav u levu stranu, a desna automatski ispuse. pa me sutne ravno prema bubrezima. icon_eek sladak je skroz i to kako tiba stalno izgleda drugacije, a sva je otisla napred. bravo zaljubljen

: Brankica021 - 24. decembar 2007 15:46:55(UTC)
hehehe...a posle,posto nema mesta,ceo stomak seta :)

: skljonco - 24. decembar 2007 11:37:23(UTC)
Moja se bebica prvi put oglasila oko 19 nedelje i par dana.E sada u zadnje vreme ti pokreti su mnogo agresivniji,nekada cak lice i na ziganje.Lepo imam osecaj kako mi bucka po stomaku.Zanima me da li ste i vi to osetile.procitala sam da su bebe do 28 nedelje najaktivnije jer tada imaju najvise mesta , posle im je guzva.

: skljonco - 24. decembar 2007 11:37:22(UTC)
Moja se bebica prvi put oglasila oko 19 nedelje i par dana.E sada u zadnje vreme ti pokreti su mnogo agresivniji,nekada cak lice i na ziganje.Lepo imam osecaj kako mi bucka po stomaku.Zanima me da li ste i vi to osetile.procitala sam da su bebe do 28 nedelje najaktivnije jer tada imaju najvise mesta , posle im je guzva.

: sweet - 12. decembar 2007 14:21:52(UTC)
Moj bebac je krenuo pre dve nedelje da skakuce, pa tako da je sa svih strana stomaka (ljubi ga mamica), evo, upravo i sada zagrljaj Zaista ne postoji nista lepse nego biti trudna. Bas mi je zao za muskarce sto to njima priroda nije podarila, da vide i osete pravu radost i svrhu zivljenja....mozda sam i pretarala ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje ruganje

: Mary - 12. decembar 2007 13:20:41(UTC)
nebih menjala bebine pokrete ni za sta na svetu zagrljaj bravo zagrljaj

: Tijancica - 12. decembar 2007 10:23:58(UTC)
Nekada sa desne strane, ali najcesece oko pupka. Stalno je pokusavam uhvatiti za "nogicu ili rukicu".

: skljonco - 12. decembar 2007 10:18:21(UTC)
Ma nas se decak rita sa svih strana.U pocetku je to bilo onako povremeno javljanje , vise puta ali samop po jednom.A sada lepo ga vidimo kako pici po stomaku.ja sam se od ovakve njegove setnje prvi put i uplasila.|Pre neku noc kada sam imala onu nervozu nogu i on je bio budan sutirao se sve do jutra.Danas jedva da se 3-4 puta oglasio od jutros.Spava covek .kisss

: rozga - 12. decembar 2007 9:44:52(UTC)
Ja sve cesce skacem iz kreveta kad me udari. To i nije udarac nego se girne negde levo dole i gura li, gura...Probudila sam i mm nekoliko puta koliko sam poskocila:) Ali neka ga, jos malo:):-*

: MINA PO - 12. decembar 2007 7:38:19(UTC)
Seta na sve strane, ali najvise se suta levo od pupka, i stalno tako...

: IVANA-NS - 12. decembar 2007 7:25:26(UTC)
kod mene se pomera svuda,a ponajvise sa desne strane i tu kod pupka.. tako je cudan osecaj kad gledas stomak,i onda krenem da se smejem..a on prestane da se pomera..

: Brankica021 - 11. decembar 2007 17:19:23(UTC)
Mi smo sad u "pihtija" fazi icon_lol icon_lol icon_lol ...sad vec ceo stomak seta,a sutanje je sad uglavnom sa desne strane,mada ga bude i levo i dole...najsmesnije mi je kad imam na sebi uzu majcu pa se primeti kako stomak "seta" s` jedne na drugu stranu :)

: marijans - 11. decembar 2007 4:55:56(UTC)
Moja bebica trckara po stomaku, jedino ne udara u rebra, ali zato moram spavati na strani koja njoj odgovara jer u suprotnom, spremna je udariti najjace sto moze, a to me plasi jer su udarci cesto skroz sa strane....

: z.e.v.s - 11. decembar 2007 3:43:17(UTC)
moj se sincic sada vec rita sa svih strana, nemogu da ga nahvatam po stomaku...ponekad tako jaki budu udarci da i sama poskocim zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen , obozavam to njegovo ritanje i uzivam u svakom njegovom pokretu zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Babily - 10. decembar 2007 22:00:08(UTC)
Citat:
rozga - 21/11/2007 13:36

Meni je ovo mnogo zanimljiva tema sa svim trudnicama:) zaljubljen Mene stalno rita sa leve strane i to bas iznad prepona jer je dosta nisko. Moju sestru je beba ritala sve u desno i to u rebra! Kako vasi bebci?zagrljaj beba caos

Mene isto kao i tebe, sa leve strane - iznad prepona! :)

: rozga - 10. decembar 2007 12:57:35(UTC)
Meni je sad pocelo da smeta sutiranje za spavanje. A kako citam vase komentare, izgleda da sam dobro prolazila do sada:) Posto sam vec sad navikla da lezim na levoj strani, kad beba krene da udara...nekoliko puta me je izbacio sa kreveta skoro do plafona. Ugura se negde levo dole i izgleda da mu bas prija. inace udarci su sad sve jaci i ucestaliji:)

: rozga - 6. decembar 2007 18:35:53(UTC)
Zato mi imamo tu cast da nosimo nase bebice:) I da osecamo udarce. Mada sad postaju sve jaci i jaci i sa leve strane...ne znam kako cu bez ove masaze kad se porodim:) :-*

: MINA PO - 29. novembar 2007 6:34:26(UTC)
Jedva cekamo te energicne udarce zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Mm je vec jako uporan sto ne moze uvek da uziva u malim sutanjima, vec samo ponekad...hahahahahahahah...mama je ipak mama
bravo bravo bravo

: Brankica021 - 28. novembar 2007 19:07:47(UTC)
Sweet...i meni se u ovoj,drugoj trudnoci,beba prvi put uglasila kao i tebi,sto je doktorica na UZ i potvrdila...tako da,to je bila beba :):):)

pregnancy

: sweet - 28. novembar 2007 14:48:11(UTC)

Hvala vam na  razgovoru...

Ja i dalje verujem da se to moja bebica oglasila icon_wink

caos

: rozga - 28. novembar 2007 9:54:02(UTC)
Sweet meni je ovo prva trudnoca tako da nemam iskustva sa tim, ali kazu da se u derugoj trudnoci ranije osete pokreti, tj. trudnica zna da prepozna te pokrete ranije. Tako..da verovatno ti se beba javlja caos

: rozga - 28. novembar 2007 9:49:38(UTC)
Mina ja sam u 8. mesecu i kad sam usla u 8. krenulo je baaas energicno. Sad i nemamo toliko ujednacen ritam. CAs ujutru, cas popodne, pa uvece. Sinoc me je tako ritnuo da sam skocila iz kreveta! Nije zabolelo ali je bilo neocekivano. A vec sam bila u polusnu:) Meni sad pomera ceo stomak. I dalje volimo levu stranu ali talasamo stomak na sve strane: :-*

: Mary - 28. novembar 2007 9:36:49(UTC)
sad ce mina, ja kad sam usla u 7 mesec tad je pocela pravaaaaa zurka u mom stomi... nisam mogla da verujem da beban moze da bude toliko aktivan icon_wink

: secer - 28. novembar 2007 8:24:41(UTC)
evo mi se sad udaramo iskljucivo sa desne strane....zapravo da talasmo stomak..obozavam to mrdanje.....

: MINA PO - 28. novembar 2007 7:32:56(UTC)
Nas bebac je pravi nemirko icon_razz icon_razz icon_razz dusa mamina...Najvise se rita ujutru i tokom celog dana, a uvece ne toliko....Mozda je to zato sto je relativno kasno lezem, a majeno tad uveliko spava :-* :-* :-* Jos uvek to nije neko jako ritanje, vise je kao mala ping pong loptica, pa me interesuje kada to prerasta u malo energicnije skakutanje???

: Lukina mama - 28. novembar 2007 7:20:55(UTC)
Kad se ja sjetim trudnoce sa Lukom, on je bio jako nemiran, mm je znao da kaze da on u stomaku vozi bicikl. Nije me nikada jako udarao ili bio toliko nemiran da nisam mogla spavati, ali je konstantno bio u pokretu.

: nisak - 28. novembar 2007 6:29:36(UTC)
E, da zaboravila sam reci da mi je ovo prva trudnoca, dugo iscekivana, tako da sam od 14 nedelje stalno iscekivala prve pokrete, kada ce.
I onda u 16 nedelji sam po prvi put osetila kao mehurice, baloncice da pucketaju po dnu stomaka. Ljudi, kako sam bila sretna. trudnica

: nisak - 28. novembar 2007 6:24:47(UTC)
Jao, to je nesto najlepse sto sam dozivela u zivotu. Sad sam u 30 nedelji i uglavnom se rita ujutro i uvece, ali nije iskljuceno ni ritanje preko dana. Prilicno je nemiran. U 28 nedelji sam bila na e.u. i dr je rekla da je obmotao pupcanu vrpcu oko vrata, jednom i nije zategnuto. Eto koliko je nemiran. Zabrinuta sam zbog tog ritanja, ali u istu ruku se mnogo veselim svakom pokretu. Mm kaze:"Ti volis kad se rita". I volim, stvarno volim. Ne bih dala ovaj osecaj nizasta na svetu. Nekada kada se ritne oko mog pupka, zna da mi bude ono kao nelagodno, ali i tada sam sa osmehom. Inace dr je rekla da su mu nogice gore, tako da me rucicama golica oko struka kada legnem na stranu, pretpostavljam. A stucanje, pretpostavljm, da je to kada osetim ritmicno pulsiranje i to uglavnom u donjem delu stomaka.
Evo ga, evo sad se rita ili vec sta, nesto radi srecica moja. zaljubljen

: shtil - 28. novembar 2007 5:12:18(UTC)
Kako je ovo slatko sve sto sam procitala. Ja sam u 27 nedelji, ali sam provalila da moj bebac specificno reaguje kad cuje tatin glas, tj na mog muza, cim on stavi ruku na stomak i progovori bebac povileni u stomaku, toliko jako rita da mene stomak zaboli, a posto mu je glavica na dole, kad tu stavi ruku osetim pritisak pomeranja glavice, i vidim stomak kako se pomera, tacno kao da se mazi glavicom o tatinu ruku...meni je sve to jako slatko. Smesno mi je sto tako ne reaguje cak ni na mene, niti na bilo koga drugog. I ima obicaj, mada ne znam sta to znaci, da mi prede kao macka u stomaku, kao da vibrira unutra, pa me to zasmejava...mala ludica

: uros - 28. novembar 2007 4:26:42(UTC)
pa verovatno je moguće! I meni je ovo druga trudnoća i bila sam sigurna da sam ih osetila u 16-oj nedelji iako su i meni govorili da je to rano. Međutim već u 13-14 sam nazirala nešto što bi moglo da liči na to, s obzirom da se sećam kako to izgleda, ali su me tada svi ubedili da tripujem i da to nisu bebini pokreti. Ja mislim da si ti potpuno u pravu, to je to a oni mogu da pričaju šata god hoće, mi znamo najbolje.

: sweet - 28. novembar 2007 2:42:21(UTC)
Da li je moguce da sam pokrete bebine osetila u 13.-14. nedelji??????????Jel to ikako moguce? Meni je druga trudnoca, i propoznajem svaku cudnu vibraciju u mom stomaku...Ma nema sanse da je to bilo nadimanje stomaka, ili neka reakcija mojih creva........to je bila moja beba!!! Nakon 2 dana posle toga, osetila sam opet isto, ne na istom mestu!
A vasa iskustva?

: MinaA - 27. novembar 2007 20:32:36(UTC)
U 26 nedelji sam i vec odavno komuniciramo tako sto se guramo i stucamo.Ali prosto neverovatan osecaj je da svaki put posle obroka krece prava ofanziva .Beba postaje tako nemirna da je prosto zamisljam kako sedi u mom stomaku kao u nekom restoranu i jede tek pridoslu hranu.

: Mary - 27. novembar 2007 19:42:38(UTC)
ma vise ne rita sad bukvalno "skace" icon_wink odvaljiva me.
dusa gaga kako me to veseli samo zagrljaj

: skljonco - 27. novembar 2007 7:45:33(UTC)
Joj sto bi to bilo super.Moj se bebac rita ujutro kada doruckujem i uvece pred spavanje kad ja legnem on kao da poludi smizlica .Ali rita se kao i vase bebe na sve strane ne moze covek da ga pohvata.Cula sam i ja za tu pricu da kakav je u stomaku da je takav i napolju ali sam neki dan procitala u bebi da su bebe najaktivnije izmedju 20 i 30 nedelje i da se tada uglavnom ritaju nocu.Pa sad videcemo kakvi ce biti.Blago tebi Urose kada ti je bebac spavao po celu noc.Ja gledam moju kumicu i jetrvu imaju po 45 kg ali nece ni to doveka .KISSS

Lilypie Expecting a baby Ticker

: NIKOLINA - 27. novembar 2007 7:25:37(UTC)
do 22.nedelje sam samo osecala bebu povremeo.sad mi je nevidjeno drago kad vidim kako mi se stomak pomera dok se beba pomera ili stucazaljubljen     bravo  bravo  bravo   

: rozga - 27. novembar 2007 6:55:07(UTC)
Urose to bi bilo super:) Ja moju bebu ne osecam uopste nocu. Danju da i uvece pred spavanje da, ali nocu spavam kao top spavam Daj Boze da je tako i kad se rodi:)

: uros - 27. novembar 2007 6:02:19(UTC)
Mi smo još mali, 20-ta nedelja, pa se ritamo sasvih strana i to baš često. Jpoš uvek je to onako blago, povremeno udaranje, kao igranje mišića jer smo majušni. Jediina dobra stvar što mi se i ova beba kao i prva beba riuta samo danju a noću spava. To je super, takav je bio i Uroš i od meseca dana je spavao celu noć. Ja sam sigurna da svaka beba ima isti bioritam i u materici i kad se rodi.

: maricanis - 26. novembar 2007 10:26:21(UTC)
Ja mislim da kda stuca uglavnom se pomera glavica, a ponekad i ceo gornji deo tela.
Posto znam kako mi je beba okrenuto, tj. glavicom na dole kad stuca prvo se tu oseti ritmicno kuckanje, a nekad se prosili na ostale delove stomaka. Zato mislim da mesto gde se najcesce oseca stucanje jeste glavica!

Naravno ovo nije neki medicinski zakljucak, a mozda i nije tacan, vec samo moje licno iskustvo :)

Marija

: rozga - 26. novembar 2007 9:57:27(UTC)
Jel znate da li kad beba stuca, mesto na kome se osecaju ritmicni udarci, da li joj je tu glava ili to nema veze? Mene stalno beba rita levo dole ali kad stuca onda se stomak pomera desno:)

: Spirica - 26. novembar 2007 5:46:22(UTC)

Nasa devojcica je stalno aktivna. Ponekad mi se cini kao da me blago golica sa donje leve strane stomaka,a onda se odjednom samo "ritne" na suprotnoj strani. Posebno je vesela oko 23,24h, kad se ja umirim.posto sam i ja stalno aktivna,valda dete tad moze da dodje do izrazaja.

Ponekad mi mm kaze da prosto neveruje koliko ona skace. To je sad vec i vidno i vrlo cesto se smejemo kako se izbaci na prednju stranu stomaka. Namesti guzu ili glavicu. Tako joj verovatno najvise prija.

Sve u svemu,veoma interesantno.

Kakva li ce biti tek kad dodje na ovaj svet,da mi je znati?neznam

: Butterfly - 25. novembar 2007 13:06:53(UTC)

Moj vragolan je već okrenut glavom na dole, kaže čika dr na UZ. Najviše meškoljenja osjetim desno od pupka i kako gura guzu( pretpostavka ) iznad pupka. Naročito kad ja stavim svoju ruku na stomak iznad pupka, a on, vragolan mali, tačno podvuće guzu ili nogicu ispod moje ruke. Dođe mi da poletim od sreće. Manje osjećam udarce- vjerovatno zbog nedostatka prostora, ali zato " namještanje" i te kako osjetim i ne bi taj osjećaj dala za svo blago ovog svijeta. I moj vragolan je najaktivniji oko 23 sata kad se ja umirim- prava noćna ptica. A i kad legnem na stranu, kao da me golica i češka po struku, pa se ja bojim da mu nije ugodno i brzo se okrećem na drugu stranu.

Lilypie Expecting a baby PicLilypie Expecting a baby Ticker

: Marija Bg - 24. novembar 2007 11:01:33(UTC)

: Marija Bg - 24. novembar 2007 10:46:29(UTC)
Lilypie Expecting a baby Ticker

: lillyblue - 24. novembar 2007 10:06:12(UTC)
mene udara uglavnom sa leve strane, jer sam skontala da su mu tu rucice i glavica , pa zadnjem uz, tako da je verovatno tu najjaci :)
a jako volim osecaj kad klizi po stomaku, sa leve na desnu stranu, kao mali roll on dezodorans :), onda uhvati da me golica nogicama sa desne strane, pa treska i talasa mi stomak. :) Bas je sladak.andjeo

: Mako - 24. novembar 2007 8:52:42(UTC)
ruganje Баш вас Мрвица ззз

Сечем ја нокте на ногама и шта ћу морам мало да стиснем стомак. Моја драга бебица на то лупа доле, шта ћу наставим. Кад ето ти она се досети да ме јако удара по желудцу, тако да сам моментално престала и легла. Добила сам горушицу иако иначе немам тих проблема.
Сад пазим да не стегнем малог icon_lol иначе ми врати.

: zvjezdica - 24. novembar 2007 8:30:00(UTC)
ja mislim da bebe vec u stomaku reaguju na ukuse.i moja beba voli slatko i uvijek se pomjera kad ja jedem a nekad pocne jako da udara kad samo spomenem hranu.izgleda da je i po hrani na mamu.ja vise neznam gdje je moja beba.u sat vremena sa udarcima obide cjeli stomak.nedozvoljava mi lezat ni na jednoj strani.samo na ledima.pomoccccccccccc imam malog diktatora u stomaku.ja i mm smo skontali da necemo imat pravo glasa u kuci kad se ona rodi,ustvari vec nemamo.vec sad upravlja s nama.nase malo zlatoo

: Dete Lina - 24. novembar 2007 7:57:46(UTC)
Jeste lepa tema. Naravno da ima veze da na koju je stranu okrenuta, ali ponekad mi se cini kao da nema jer me svuda po malo "udara". Pre mesec dana beb a mi je bila okrenuta ka levoj strani, tj. ledja su joj bila na desnoj. Cula sam da se retko koja okrene posle tog perioda (7 mesec) na drugu stranu, tako da pretpostavljam da je i dalje tako okrenuta. I ja uskoro idem na UZ (u 33 nedelji), pa cemo videti gde je. Evo, kao da je cula pa je pocela sa udaranjem - javlja se. Ovog puta desno od pupka, i levo ispod jajnika. U posl. vreme je osecam kod pupka - tu je verovatno rame ili sl. Najvise sam je osecala na levoj strani, ali se slazem sa sa Anjuskom i sl. da kad legnem udara bas tamo gde se okrenem- tj. ne znam na koju cu stranu. A desi se da sanjam njene udarce koji su toliko jaki da iz stomaka kao da se ocrtava ruka ili noga. Verovatno me toliko u snu udara da ga ja ovako u snu vidim - ). Mako - i moja bebica voli slatko (kao i mmama naravno - nazalost po stas), a bogme i tata - ). Ponekad treba samo da pomenem palacinke i cini mi se kao da je unutra vec slavlje - JUHU, palacinke, to kevo!Ne znam, mozda je za njih to jak ukus pa zato reaguju. Slazem se sa svima - samo nek nam oni mrdaju i "biju" i da su nam zivi i zdravi, pa da se uskoro igramo sa njima i van stomaka. Poljubac za sve.

: lilica - 24. novembar 2007 7:53:30(UTC)
Meni se rita sa svih mogucih strana, i stalno ga osecam kako "klizi" preko stomaka, oko pupka... totalno nemirna beba zaljubljen :-*

: Anjuska - 23. novembar 2007 23:41:53(UTC)
He, he.. Kod nas je to Marfijev zakon! Ritamo se, udaramo i vrpoljimo s one strane na koju je mama legla da spava, posto je izgleda nocna ptica! Zato sam i ja sad budna :> . Ma nema veze, zaljubljen moje, samo nek bije batina .. Mi se tome uvek radujemo bravo bravo :-* :-* :-* :-* :-* bravo bravo

: superstar24 - 23. novembar 2007 15:13:24(UTC)
u sedmom sam mjesecu i rita se uglavnom s lijeve strane i to ponekad mnogo jako..heheheh

: secer - 23. novembar 2007 11:52:00(UTC)
sad pred kraj trudnoce uglavnom sa leve strane, mada kada pocne da se meskolji i pomera ne znam ni ja sama gde mu je sta i gde udara....pogotovo kad mama dozvoli sebi cokoladu :)

: unicorn - 23. novembar 2007 11:23:54(UTC)
Uglavnom sa desne strane, i to u visini bubrega, a nekada se bacaka po cijelom stomaku, imam osjećaj kao da ću eksplodirati icon_razz
E baš mi je drago što je neko pokrenuo ovu temu, u nekim momentima sam se bila malo zabrinula da li je to normalno...

: rozga - 22. novembar 2007 9:25:53(UTC)
Slazem se da nema lepseg osecaja...Bas ce mi to nedostajati kad se porodim ali onda cu da gledam mog malisu uzivo:) zagrljaj A MAry moze da zaboli narociti ako je beba visoko pa te sutne u rebra. Ja nemam ta iskustva ali kazu da moze, narocito sto je starija beba i veca. Ma neka sutiraju:) zagrljaj :-*

: mišur - 22. novembar 2007 8:06:04(UTC)
Moj mali nemirko udara ponekad preko dana, čisto da se javi da je tu!
A naveče čim legnem, kreće u akciju i to nekad lijevo, nekad desni ispod pupka!
Neka ga, samo neka udara....Nema ljepšeg osjećaja na svijetu....

: anna79 - 22. novembar 2007 7:36:23(UTC)
Moja Masa je tokom dana jos i mirna ponekad raspali malo cisto da me podseti da je tu,ali zato od 23h kada se namestim da malo danem dusom svojom ona povileni i krece u akciju!!!!Onda udara gde god stigne....Ma dobice po guzi jos u porodilistu...ha,ha,ha!!

: zvjezdica - 22. novembar 2007 6:34:48(UTC)
mene mrvica vecinom udara sa desne strane ali sad se vise samo pomjera nego sto udara,valjda joj ponestaje prostora.nije mi bas prijatno kad me udara oko rebara i zeludca.ma nek ona samo udara

: Angel - 22. novembar 2007 5:10:49(UTC)
Jeste lepa tema! Meni se rita desno i to od pupka desno pa na gore ali me ne urada u rebra nego je bas lepo i prijatno. Znaci desno u stranu bravo

: idealna losa - 22. novembar 2007 2:59:23(UTC)
Mene moj maleni malo levo pa desno icon_lol po ceo dan ga osecam kako se mrda nece da spava nikako beba

: kubivdr - 21. novembar 2007 21:12:43(UTC)
Mene je do proslog meseca "tukla" sa leve strane i nisko, a od ovog meseca u visini pupka i to na desno.
Inace nikako da ocenim da li se konacno "okrenula" ili jos nije. Doktor mi kaze da bi sada bilo idealno vreme za to. U svakom slucaju u ponedeljak mi je zakazan UZ pa provericemo.

: Mako - 21. novembar 2007 20:39:21(UTC)
Лепа тема.
Дуго ме је зезала, кад легнем на леву страну гура ме, морам да се окренем. Ал ето ти је онда гура са те стране. Једва некако заспим.
После тога једно месец дана углавном десна страна у висини пупака.
Сада свуда горе, доле, лево, десно.
Ми се играмо кад гура ја је мазим или лагано гурнем.
Најслађе ми је било кад сам вероватно гурнула колено или гузу, а он ме одмах шутнуо на другој страни. zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Волим и да мазим те избочине кад стоје неко време.
Живели мрдавци!!!!

: MINA PO - 21. novembar 2007 20:00:32(UTC)
Levo-desno, kako kad, ali uglavnom udara veoma nisko...Moja dusa posebno reaguje na slatkise, krem, cokolada, u bilo koje doba dana, pocne se vrpoljiti i tada ga obicno osetim pored pupka, dusica mamina,bas na mene lici zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Kely - 21. novembar 2007 19:30:55(UTC)
Ja 90% bebinih pokreta osecam na desnoj strani, nekad gore, nekad dole ...

: Mary - 21. novembar 2007 18:32:30(UTC)
Moj bebac puca dosta levo i nisko, slabo sa desne strane igde da udari. a ponekad imam osecaj kao da samo treperi ili vibrira dole nisko nisko, kao da ce ruku da izbaci van kroz "milostivu".
ipak meni je slatko stucanje jer onda mi cijeli tiba odskace, super je filing.
ih kako samo obozavam kad se vrti...volela bi da se vrti non-stop.
i nije mi jos jasno da mogu da zabole bebini pokreti neznam

ziveli nasi mali plesaci bravo zagrljaj

: maricanis - 21. novembar 2007 17:16:53(UTC)
pa to zavisi kako je bebac okrenut.
nama je guza gore i levo, pa se sve sutiramo na desno i malo nadole.
A kad se proteze onda u isto vreme se ispupci stomak i gde je guza i gde je nogica. A bogami oce to i da zaboli.

Mi je iz miloste zovemo "sutiralica".

: z.e.v.s - 21. novembar 2007 17:07:31(UTC)
Super tema...mene moj malisa, barem do sada, uglavnom sutira sa leve strane, a malo slabije udarce osecam sa desne, a ponekada tako povileni, da i on sam nezna gde bi me prvo sutnuo ili udario...a ja se topim na svaki njegov pokret....sreca moja...samo neka je njemu lepo zaljubljen zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Brankica021 - 21. novembar 2007 16:45:25(UTC)
Desno uglavnom i sve nesto na dole,pa stalno trckam u toalet :)

pregnancy

: dragana024 - 21. novembar 2007 15:46:20(UTC)
E da znaš da imene udara niže sa leve strane, dok mu nedosadi :)
E onda počne desno pod rebra.... kad sedim često imam osećaj kao da me nešto "žulja" kod rebara...
Ma jedva mogu da ga lociram icon_lol
A nekad povileni pa treperi sa svih stranaicon_lol icon_lol icon_lol

: rozga - 21. novembar 2007 15:36:25(UTC)
Meni je ovo mnogo zanimljiva tema sa svim trudnicama:) zaljubljen Mene stalno rita sa leve strane i to bas iznad prepona jer je dosta nisko. Moju sestru je beba ritala sve u desno i to u rebra! Kako vasi bebci?zagrljaj beba caos

: maricanis - 15. novembar 2007 14:13:09(UTC)
posto znam gde je bebina glavica, tacno kad stuca tu se oseca pomeranje. Nekad je slabije, a nekad jace. Ponekad se pomea i celo telo (pa isto kao i kod nas).

Ja sam se prvo plasila da joj nesto ne fali od toga, a onda pomislih pa beba n die nasvoja pluca, ne moze da ze zagrcne ili zadavi. U svakom slucaju kad tad ce prestati, mada promena maminog polozaja mze u tome da pomogne!

: hippeia - 15. novembar 2007 13:57:14(UTC)
Citat:
popovicmil - 3/11/2007 05:01

Pozdrav trudnicama i jedno pitanje.Posto sam cula da beba u stomaku moze da stuca,da li neko moze da mi opise osecaj?Ja sam u 31oj ned. i osim udaraca i meskoljenja ponekad osecam kao neko kuckanje(predpostavljam da nisu otkucaji srca jer srce kod beba kuca dosta brze)Pozdrav jos jednom!

Ksenija je bila šampion u štucanju. Kad beba štuca osjećaš ritmično kuckanje, kao ritmični talasi koji se prostiru cijelim stomakom. Bar sam ja tako osjećala.

: kubivdr - 15. novembar 2007 13:13:45(UTC)
Ja sam prve pokrete osetila u 17 nedelji i mene su ubedivali da je rano i da to sigurno nije bila beba. Medjutim ja sam znala drugacije.
Tacno je da podseca na gasove, grceve ili sl ali 'udarac" je bio definisaniji, lokalizovan i energicniji tako da se razlikovao od svega sto sam mogla pre trudnoce da osetim.
Posle toga 'udarce" sam osecala svakog drugog ili treceg dana, dok su polako postajali sve ucestaliji u definisaniji.
Od pre mesec dana osetila sam prvi put i stucanje, kao blago pulsiranje u mestu, da bi kao vreme odmice i stucanje postalo intenzivnije i cesce. Ume dugo i da traje ponekad i po pola sata.
Vremenom cak sam naucila i da raspoznajem pokrete da li se migolji, gura, sutira ili udara rukama.
Za desetak dana ulazim u deveti mesec tako da mi jos nije ostalo puno do "zvanicnog upoznavanja".
Pozdrav.

: rozga - 3. novembar 2007 19:31:03(UTC)
Ako mislis da ne dobija dovoljno kiseonika treba da se opustis i da dises duboko:udah na nos, izdah na usta. Tako do bebe stize vise kiseonika. Ali ipak mislim da je sve ok. Ja sam citala da beba zna da se zaglavi buljavko pa da onda hoce tako da udara, ali ne verujem ni da je to. U svakom slucaju pitaj dr kad odes sledeci put. caos

: Fifika - 3. novembar 2007 13:51:17(UTC)
Rozga,meni ti udarci nisu bolni,samo me muci da li mozda bebi nesto smeta. Cula sam da se to desava kad beba ne dobija dovoljno kiseonika pa sam se uplasila. Kad god mi se to desi ja odem do prozora ili izadjem napolje da se nadisem vazduha.
Pozdrav!

: rozga - 3. novembar 2007 10:22:54(UTC)
Stucanje se oseti kao ritmicni udarci(ne mnogo jaki) bebe. Ako vas tako udara znaci da beba stuca. I ja nisam znala kako to izgleda dok mi jos jedna trudnica nije pokazala:) Mi smo pre neki dan bili na ctg-u i bas je tad poceo da stuca i bas se culo. Bas je bilo smesno jer u pozadini idu otkucaji srca a stucanje se bas jako culo:) Citala sam da bebi stucanje ne smata kao sto smeta nama tako da se ne sekirate.
A fifika, i meni se desavalo da tako udara panicno. Jednom me je cak probudio nocu. a jutros me je tako udario da me je prvi put zabolelo...
Veliki pozz za sve trudnica

: Fifika - 3. novembar 2007 10:07:53(UTC)
Jel vam se desavalo da vas beba panicno udara po 7-8 puta odjednom, i tako u nekoliko serija? Mene najcesce udara po jedanput,eventualno dvaput, ali kad pocne tako nervozno da udara ja se uplasim da joj nesto smeta. Ima li neka savet za mene? Ja sam sada u 7.mesecu i kazu da beba sada ima najvise prostora za manevre , ali meni nije sve jedno.

: Butterfly - 3. novembar 2007 9:42:30(UTC)
Ja sam u 31. nedelji i moja beba ( djecak je-provjereno ) vec odavno stuca. To ces prepoznati kao ravnomjerni i jednolicni pokreti- bas kao i ti kad stucas. Kada se beba vrti ili vjezba, onda je to u nejednakim intervalima, a stucanje je bas kao tvoji jaci otkucaji srca- u istom ritmu. Jedan dan je moj djecak stucao cijelih 10 minuta- bas mi ga je bilo nesto zao.

: karanfil83 - 3. novembar 2007 6:48:55(UTC)
ja sam u 34 nedj. i ja sam cula to kao moze se osjetit stucanje ali kako ...ja ponekad cujem nesto kao da pukne ono bas pukne i osjeti se cuje se... a beba se tako nekad krece da se stomak dize i spusta osjecaj je prelijep meni dodbor doe kao masaza nekad se bojim da li je to ok i mozda joj sta smeta pa se tako jako vrti.....

: popovicmil - 2. novembar 2007 21:01:22(UTC)
Pozdrav trudnicama i jedno pitanje.Posto sam cula da beba u stomaku moze da stuca,da li neko moze da mi opise osecaj?Ja sam u 31oj ned. i osim udaraca i meskoljenja ponekad osecam kao neko kuckanje(predpostavljam da nisu otkucaji srca jer srce kod beba kuca dosta brze)Pozdrav jos jednom!

: rozga - 1. novembar 2007 13:38:03(UTC)
Moja beba stalno cuka i udara sto je i normalno s obzirom da smo u 7.mesecu:) nema lepseg osecaja iako nekad baaaas zna da udari mamu:)

: mišur - 1. novembar 2007 13:24:46(UTC)
Ja sam prvi put osjetila bebu u 18. nedelji, ali sad je osjetim po nekoliko puta u danu, ne brojim koliko, bitno je da mi se javi.... Najviše udara naveče, kad se ja primirim i legnem!

: Brankica021 - 30. oktobar 2007 21:31:50(UTC)
Ja stalno osecam male pokrete,al` mi to tako dodje cudno,posto mi je ovo druga trudnoca...meni su jos uvek u secanju oni jaki udarci i pomeranje u 8-9 mesecu,pa mi ovo dodje kao leptiric u stomaku :)

pregnant

: krusicka - 30. oktobar 2007 10:16:32(UTC)
Mi smo tek u 6. nedelji i jedva čekamo da se upoznamo!!!

icon_surprised ops: icon_surprised ops: icon_surprised ops:

Verovatno će to biti ljubav na prvi dodir zaljubljen zaljubljen zaljubljen

Moja jedna drugarica je bebu doživljavala kao vanzemaljca u stomaku ruganje ruganje batina batina batina

Ovo je za vaše bebirone cvecko cvecko

: skljonco - 30. oktobar 2007 9:36:15(UTC)
Emina nemoj da se brines jer nema razloga.To je sve individualni i mozes osetiti u periodu od 16 do 20 nedelje ali ako si prvi put trudna kazu da je veca verovatoca da ih osetis tek oko 20.Opusti se i uzivaj

: Emina81 - 30. oktobar 2007 8:55:11(UTC)
Ja sam u 17-toj nedjelji i stalno osluskujem da osjetim prvi pokret moje bebice,mozda je jos rano ali ja nestrpljivo cekam i pomalo sam vec zabrinuta...

: marijans - 30. oktobar 2007 8:28:30(UTC)
Ja sam blage pokrete osetila u 15-oj nedelji, tek dve nedelje kasnije beba je počela da "udara", sada kad i mm može da je oseti dodirom, ukapirali smo da ce bebac (bez obzira da li je dečačić ili devojčica) biti ragbista kao i njegov tata....

: skljonco - 30. oktobar 2007 8:09:52(UTC)
Ja sam tacno u 19 nedelji prvi put osetila bebca.inace sam mislila da necu prepoznati te pokrete ali nije tako i pre toga sam osecala neko meskoljenje u stomaku ali ovo je bilo pravo kuckanje.Super mi je taj osecaj.sada osecam svaki dan po nekoliko puta.ne brojim ih ali bitno je da ih osecam.Uvece nekad beba pocne tako da se suta ali to je stvarno slatko.Valjda kada se ja smirim ona stupa na scenu trudnica

: rozga - 28. oktobar 2007 16:09:44(UTC)
Moj se sincic mrda kako kad. Ima dana kad se ne smiruje, ima dana kad mrdne 5-6 puta. Kad se ja uspanicim da li je sve u redu, pevamo kolibre(te pesmice pevamo jos od 3. meseca trudnoce:)) i odmah pocne da mrda:)

: ivy - 28. oktobar 2007 15:05:15(UTC)

meni je PRELEPO!!!

: mima80 - 28. oktobar 2007 15:01:57(UTC)
Joj, sto je strasno :> :> :>

: ivy - 28. oktobar 2007 14:58:58(UTC)
Drage moje trudnice evo jedan video bebinih pokreta...Moj sin se nikad nije bas tako pomerao a ovo izgleda fenomenalno!!!
http://www.metacafe.com/...62916/baby_in_this_bag/#

: zvjezdica - 28. oktobar 2007 11:10:29(UTC)
Fifika i moja beba je takva.ona gotovo svako dan ima te ubrzane i jake pokrete pa ja mislim da nesto nije uredu s njom.probaj promjenit polozaj kad postane tako aktivna.moju princezu to umiri malo

: Angel - 28. oktobar 2007 10:25:39(UTC)
Citat:
Fifika - 28/10/2007 08:26

Jel ste imale osecaj da vam se beba uznemirila? Imam osecaj da beba panicno udara i da se unervozila i to ne mnogo plasi. Jel to moze da znaci da joj nesto ne odgovara ili je to normalno za 26.nedelju trudnoce?
POMAGAJTE!!!!!!!!!!!

Nema potrebe da te plasi! Desilo ti se to jednom ili ti je tako iz dana u dan vec duzi period? Trebalo bi da je sve u redu draga, meni se to desi nekad, nekad bas divlja a nekad je umerena. Dobro nikad ne divlja toliko da me boli ali opet ima jos vise od 10 nedelja fore al nadam se da nece biti tako.
Nemoj nista da se sekiras ako ti ne traje to danima, ako traje pozovi samo lekara da pitas za misljenje, mislim da nemas ni potrebe da ides kod njega, samo se konsultuj da bi bila mirnija. Mada svaka je beba drugacija, svaka je trudnica takodje drugacija tako da pravila zapravo nema. OPusti se, uzivaj u trudnoci i kad se uznemiri kad je aktivna, samo mazi nezno stomak, to ih nekako uvek smiri. zagrljaj

: zMayica - 28. oktobar 2007 8:20:00(UTC)
moja ovih dan kako krenemo na pregled- nema je nigde ceo dan- a cim se vratimo ona poloodi i cim cuje moju omiljenu pesmicu mrducka toliko da mi se cini da ce ovaj balon od moje materice puci :)

;0

: stancha - 28. oktobar 2007 4:57:21(UTC)
Preko dana je mirnija,ali uvece...igra RNR,mada u poslednje vreme manje-valjda ima manje prostora,najcesce protegne nogice ispod desnog rebra(to je cak i dr registrovala na zadnjem UZ)!

: Fifika - 28. oktobar 2007 4:26:24(UTC)
Jel ste imale osecaj da vam se beba uznemirila? Imam osecaj da beba panicno udara i da se unervozila i to ne mnogo plasi. Jel to moze da znaci da joj nesto ne odgovara ili je to normalno za 26.nedelju trudnoce?
POMAGAJTE!!!!!!!!!!!

: beby - 27. oktobar 2007 20:59:54(UTC)
Kod mene isto bila sam vec pocela brinuti ,osjetim je svakog dana ali ja sam ocekivala sve vise zapravo kao vecina vas tek kad se ja smirim ,A onako otisla sam u sirinu pa je doktorica rekla da je i to razlog dok je beba manja bila,ali izgleda da veceras nadoknaduje luduje pravo,

: dragana024 - 27. oktobar 2007 18:57:43(UTC)
Uglavnom je osećam tokom celog dana, mada ponekad su pokreti blagi a nekad...

: Angel - 27. oktobar 2007 11:46:13(UTC)
Osecam je uglavnom tokom celog dana, svakog dana. Nekad je mirnija nekad ne, ali spava dosta kratko cini mi se. Jako je aktivna i stalno izbacuje guzu desno od pupka, a to je tako svatkoooooo zaljubljen zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: unicorn - 27. oktobar 2007 8:43:27(UTC)
Ma osjećam je svako par minuta kada je budna, a kada spava, onda mi da "pauzu" od par sati. Inače je postala vrlo aktivna u zadnjih par sedmica, pogotovo naveče kada legnem spavati, tako da mi nekad ne da zaspati i po sat vremena... zaljubljen Izgleda da će biti prava noćna ptica zagrljaj zaljubljen :-*
Dušica moja... To su mi super-trenuci svaki dan...

: maricanis - 22. oktobar 2007 17:59:12(UTC)
Ne krecu se bebe sve vreme, imaju periode mirovanja i aktivnosti u toku dana. Ja moju malu ponekad ne osecam po par sati, a onda pocne da se vrcka, migolji ili stuca (sto je mnogo smesno).
Citala sam negde da svaka beba ima svoj ritam, al' ne znam bas. Mojoj ne mozes da odredis doba dana ili noci kad se biti mirna a kad ce skakutatit. U toku dana radim, pa se ne obazirem na njeno mrdanje, ali zato popodne i uvece i muz i ja maksimalno pokusavao da je mazim, pricamo joj i slicno.

Zakljucila sam jos i da se plasi ultrazvuka. Ovako je stalno aktivna, a kad odemo na pregled miruje, eventualno pomeri rucicu, mahne nam i toliko. Nece tamo da skace i pravi salto kao kod kuce :)

Stvarno su bebini pokreti jedna od najlepsih stvari u trudnoci!

Marija

: rozga - 22. oktobar 2007 17:57:21(UTC)
Lilyblue i meni se desi da se uspanicim sto ne osetim pokrete toliko cesto. Nekad me rita ceo dana, a nekad se samo promeskolji. Ja sam usla u 7. mesec i kazu da sad bebe provedu 90% spavajuci...tako da ubedjujem sebe da ne panicim. Mada nemoguce je ponekad...

: Mary - 22. oktobar 2007 17:24:02(UTC)
lili i ja mislim da je to mnogo,jer ni moja beba se ne vrti toliko. mislim vrti se ali ne toliko. neznam neznam

: lillyblue - 22. oktobar 2007 17:11:39(UTC)
Danas sam samo par puta osetila lupkanje bebe:( pa sam se zabrinula . Bas sam nekad panicar i ne mogu da se opustim. Negde sam citala da treba da se broje pokreti ( najmanje 5 u roku od sata) to mi je nesto puno. Moja beba nije bas toliko aktivna . Da li vi ponekad panicite zbog toga?

: kubivdr - 22. oktobar 2007 2:19:19(UTC)
Prve pokrete sam osetila jos u 16 nedelji. Svakom udarcu sam ce radovala jer mi je bebac stavljo do znaja da je ziv. Inace je u pitanju rizicna trudnoca tako da sam sa razlogom brinula.
Kad su pokreti postali ucestaliji primetila sam da svaki put kad odem i WC mora da mi se javi. Cak ponekad pomisljam da mi to radi namerno. Verovatno oseca promenu, pomeranje, pa mi stavlja do znanja. Puno puta mi se desava da izdjem iz WC-a i u roku od minuta da se vratim nazad.
Sad sam 32 nedelja. Ponekad kad sutne je je pitisnem nazad a ona mi vraca. Nije se ni rodila a moja cerka vec komanduje.

: Mary - 20. oktobar 2007 19:31:37(UTC)
tatica je pre neki dan prvi put osetio bebana kako se vrcka...i sav presretan otisao na posao.
od tada aktivno prica sa mojim stomakom i cim stavi ruku i kaze: sta si se ti usutio maleni? beban se pocne vrpoljit, icon_lol

preslatko iskustvo...zaista jedno od najljepsih stvari u trudnoci

caos

: Angel - 20. oktobar 2007 17:11:43(UTC)
Ja sam debela sad pa slabije osecam izgleda nego sto bi trebalo, ali bar je osecam redovno zaljubljen

: zvjezdica - 20. oktobar 2007 16:43:13(UTC)
ja sam juce usla u 6-ti mjesec.bebini pokreti su cesti i jaki.mm ih uvijek moze osjetit jer je beba prilicno jaka.cesto ode samo u jednu stranu pa imam osjecaj ko da se skupila i taj dio stomaka se ispupci

: Angel - 20. oktobar 2007 10:07:29(UTC)
Ja sam danas usla u 8. mesec ako znam da racunam, a mozda sam i omanula (imala sam 2 iz mate :D)
Elem osecam je jace mnogo, i reaguje takodje na ruku mog dragog i na moju. Ume desno od pupka da izbaci guzu ili glavicu nekad, pre neko vece smo to prvi put videli, a do tad smo je osecali samo pod rukom. MM je rastopi kad je oseti ili vidi. Vodicu ga na sledeci ctg obavezno :)

: rozga - 20. oktobar 2007 10:02:42(UTC)
Meni beba sad u 7. mesecu pomera ceo stomak! Tacno su pokreti mnogo jaci i ...ma drugaciji nego oni na pocetku i uopste do sad. Reaguje na tatu-cim stavi ruku na moj stomak on pocne da mrda:)

: unicorn - 20. oktobar 2007 7:13:05(UTC)
Naša bebica isto tako zna satima da bude "aktivna", ali se u prvo vrijeme "sakrivala" od tate, tj. mm, i to mi je bilo baš simpatično pa sam ga zezala da će joj on biti najbolji penicilin... icon_lol

: lillyblue - 20. oktobar 2007 6:25:44(UTC)
Ja sam osetila prvi put, jasno, u 17oj nedelji, mada mi nisi svi verovali. Uveravali su me da je to rad creva i slicno. Od tada su pokreti sve jaci , pogotovo uvece, dok lezem na ledjima, tacno primetim kako mi se ponekad pomeri i lastiz od trenerke, sto mi je veoma zanimljivo. Onda zovnem mm da obrati paznju, medjutim malac je izgleda stidljiv na mamu pa bas nece da izvodi performans kada ga neko gleda. :) cim sklonimo pogled on se opet uzvrpolji. I tako se jurimo svaki dan :)

: zvjezdica - 19. septembar 2007 18:36:29(UTC)
i ja imam problema sa spavanjem pa spavam na ledima jer mi bebi nedozvoljava spavat na strani.mozda zvuci sasavo ali nekad se namjerno namjestim na stranu da bi je osjetila jer znam da se tad krece.volim kad je osjecam pocjelom stomaku.budem mirnija kad je osjecam

: rozga - 19. septembar 2007 17:04:47(UTC)
meni je beba nisko tako da uglavnom osecam pokrete u donjem delu... Zvjezdice,sto je trudnoca manja to beba ima vise prostora, pa je verovatno zato osecas svuda:)

: Mako - 19. septembar 2007 17:04:37(UTC)
Ја задње две недеље осећам свуда. Прешла је сада пупак. Али ја носим ниско тако да ти можеш већ да осетиш. Мада су нам бебе вероватно немирније. Ја већ имам проблем са спавањем када легнем на страну буни се и гура, ја се окренем на другу, будем мало мирна, кад ето ти бебца, гура са друге стране. И тако док некако не заспим.
Много се радујем и даље када је осетим, сва се разнежим и морам нешто да јој причам. zaljubljen

: zvjezdica - 19. septembar 2007 16:45:46(UTC)
moja bebi od juce udara i iznad pupka pa se naglo spusti skroz nisko i odma moram piskit.jel normalno da se beba u 18 nedelji osjeca nemal po cjelom stomaku jer ova moja je pravo aktivna

: tijanast - 19. septembar 2007 16:19:20(UTC)
ja sam moju Emu osecala svuda, sad vidim i zashto, ona i sad mlatara i nogicama i rukicama non stop, zadnjih nekoliko nedelja me je bash udarala nogicama u rebra i to toliko jako da sam znala i da vrisnem kad me iznenada jako udari, ali ona je dosta visoko stajala, mozda i zbog toga... A shto se spushtanja stomaka tiche, meni se nije ni spustio, glavica se spustila tek na porodjaju kada sam bila 7cm otorena. Joj shto mi nedostaje svo to lupkanje, trudnice uzivajte, to tako brzo prodje a posle tako nedostaje...

: Tijancica - 19. septembar 2007 14:42:29(UTC)
Jecka pa tvoje cedo je bas mirno, ako osjecas pomalo. ;)
Ja sam pokrete pocela osjecati i sa strana. Nisu mi bas presli visinu pupka.
Neki dan sam bila na kontroli. Uz smo radili. Toliko se mrdala da je pregled bas potrajao. Jednom rukom je drzala pupcanu vrpcu i njome se igrala. I tacno sam vidjela kako me dlanovima gura.

: Jecka - 18. septembar 2007 14:32:15(UTC)
Ja sam u 24. nedelji i sada pomalo osećam bebca i iznad pupka ali još uvek nisu neki jaki pokreti.

: JasnaS - 16. septembar 2007 18:03:49(UTC)
Pozdrav svima!
Misel, kcerkica ti je luce! :-)
Kaype, ja cu se poradjati u Becu, ovde zivim proteklih par godina. Inace se nadam da ce to biti porodjaj u kadi, kazu da tako bukvalno samo izdises dete, pa videcemo. Gde se ti poradjas?
Sto se spustanja stomaka tice, kod mene to ide relativno sporo, citave ove nedelje sam imala bolove u krstima i veliki pritisak na grlic, a i ligamenti u preponama bole sve jace... :( Nadam se da ce bebica uskoro! :-)
Sve najbolje!

: Kaype - 14. septembar 2007 20:29:11(UTC)
Danas sam razresila misteriju - beba gura glavu i mase rucicama tako nisko! Ha! Videli smo je! ;]

: MISEL - 13. septembar 2007 23:28:27(UTC)
Pa ja mislim da je poceo da se spusta al mm misli da je isti......cula sam da zna preko noci da se spusti. Da ,to je moja devojcica (Marija).

: Kaype - 13. septembar 2007 16:38:39(UTC)
Jasna gde ces se poradjati??? Bas smo blizu sa terminima...
meni je 9.10.2007.

: maleenaa - 13. septembar 2007 13:33:21(UTC)
Dijana i ja jos nisam osetila bebicu.Sigurno ce biti uskoro.Meni je termin dve nedelje posle tebe.Drage teudnice zelim vam brz i lak porodjaj.

: Dijana1982 - 13. septembar 2007 13:25:16(UTC)
Zelim vam sve najbolje i da imate lak porodjaj! ja imam jos vremena do 1.2 ;)

: JasnaS - 13. septembar 2007 13:23:37(UTC)
Pozdrav svima!
Dijana, ja sam prvi put osetila bebicu u 18. nedelji, ali to je jako individualno i ne pokrecu se sve bebice isto intenzivno.
Misel i ruki, da li vam se stomak vec spusta. Ja imam osecaj da ce moja bebica za najkasnije 2 nedelje biti tu!:-)
Misel, cija je ovo lutkica? Tvoja kcerkica?
Sve najbolje devojke!Tj. zene!

: Dijana1982 - 13. septembar 2007 12:30:16(UTC)
ja sam vec kraj 20 nedelje i jos nisam osjetila moju bebicu! vjerujte mi da jedva cekam
u kojoj ste vi nedelji prvi put osjetili bebicu?
pozdrav
Dijana

: MISEL - 13. septembar 2007 11:29:23(UTC)

Vidim da nas je dosta tu sa istim terminom i bas se radujem.I ja imam termin 06.10

bravo bravo bravo bravo bravo bravo   za bebice

Ajmo cure, koja ce prva icon_lol

Jedva cekam da vidim sve te male beba  

Poljubac za mame , jos malo i imacemo nase beba

: ruki - 13. septembar 2007 1:53:28(UTC)
jasna i meni su pricali da se beba manje oseca na kraju trudnoce ali moj bebac se sada najvise pokrece tj prosto ludi u stomaku icon_lol meni je termin 6.10 icon_razz

: dragana.srb - 12. septembar 2007 18:56:03(UTC)
Meni bebiron zadnjih par dana baš skače po bešici. Svaki čas idem u wc. Jedva čekam da nadje sebi neki drugi položaj da i meni malo lakne.

: JasnaS - 12. septembar 2007 15:05:01(UTC)
Pozdrav svima!
Mnogo zena, koje vec imaju decicu mi je ispricalo da su bebice u poslednjim nedeljama trudnoce manje aktivne...Ma kakvi!U medjuvremenu ne mogu da spavam, jer svejedno na koju stranu legnem, tacno tu pocne moj mali bokser da tuce dusek i moj stomacni zid ujedno! :) Inace, stomak je poceo da se spusta tako da imam bolove u predelu krsta i prepona i relativno cudan osecaj i malo veci pritisak u predelu grlica...Sada se konacno osecam kao prava trudnica! :-)
Draga Kaype, moj termin je 07.10.
Sve najbolje!!!

: zvjezdica - 12. septembar 2007 12:49:35(UTC)
moja mrvic je pravo aktivna a sto je smjesna najvise je aktivna kad jedem ili kad galamim.izgleda da je beba pravi gurman i da nevoli galamu.jel se vam desilo da vas beba kad udari u zeludac(ja za 7 dana ulazim u 5 mjesec)

: JelenaPetrovic - 11. septembar 2007 14:25:39(UTC)
I treba pricati sa bebom, jer nas beba upoznaje, pamti nas glas, lakse nas prepozna posle porodjaja, glas je smiruje. Ja i pricam i stalno mazim stomak, i pevam, cak bebi pustam muziku. Moja koleginica ima divno iskustvo sa muzikom. Dok je bila u drugom stanju, njen muz je bebi stalno pevao ''Andjele'' VG. Sada kada je mala nervozna i place muz zapeva i mala se instant smiri. Tako da samo napred komunicirajte sa svojim bebama, nista lose od toga ne moze ispast. Naprotiv
Pozdrav svima

: rozga - 11. septembar 2007 14:15:52(UTC)
Ja pevam samo kad znam da u pesmi nema visokih tonova...:)
Uglavnom pustamo Kolibre preko slusalica, pa slusalice na stomak...i to bas slatko izgleda:)

: maricanis - 11. septembar 2007 11:26:05(UTC)
Nisi blesava i mi pricamo sa nasom bebom, i tata i ja.
Ja joj ponekad i pevam (mada bas nisam neki talenat), a tata je stalno ljubi (ja bas ne mogu toliko da se sagnem :)

: rozga - 10. septembar 2007 15:35:35(UTC)
Ja sam 22. nedelja i osecam pokrete od 17/18. nedelje...I savki put pricam sa mojim sincicem...i pricamo i kad je tata tu...I cini mi se svaki put kad mu se obratim, on mi odgovori lupkannjem:) Blesava sam, jel da?:)

: Tijancica - 9. septembar 2007 21:17:39(UTC)
Uh, dobro je. Znaci nije samo moja cura aktivna po cijeli dan. Ja se odmah zabrinem kad nesto nije kao kod ostalih.
Jedanput kad se tako jako ritala i to bez prestanka, ja sam odmah utripovala da se davi pupcanom vrpcom.
Sutra idem kod doce na kontrolu. Jedva cekam da je vidim. Prosli mjesec sam jedva docekala kontrolu nadajuci se da cu je vidjeti na uz, ali dr nije htio da radi uz jer je smatrao da nema potrebe. Ovaj mjesec sam jedva prezivjela. Sutra cu se sa njim poceti svadjati ako ponovo "ne bude bilo potrebe".

: Mako - 9. septembar 2007 2:48:23(UTC)
Мој andjeo се цео дан врти ево и док ово пишем, свуда је.
Па да ли је данас уопште спавао?
И иначе је врло живахан, мада ја јако волим када га осетим, још увек сваки пут обавестим мужа за најмањи покрет. zaljubljen

: dragana.srb - 8. septembar 2007 18:45:53(UTC)
Ja sam Milenice bila pre neki dan na ultrazvuku. Smejala sam se jer se bebica vrtela u krug. Dok me je doktorka pregledala, malecka je bila kao na tranbolini. Čas sam je osećala u dnu stomaka, čas iznad pupka, čas sa strane. Bebe u ovom periodu često menjaju položaj.

: Angel - 8. septembar 2007 15:39:25(UTC)
Citat:
Tijancica - 7/9/2007 17:21

Ja osjecam pokrete i po besici i po stomaku. Ma svugdje. I vidim da ih neke trudnice opisuju kao treperenje i golicanje. To se za moju bebu ne bi moglo reci. Ona udara kao bokser u vrecu za vjezbanje. Nekad zna po cijeli dan da udara.
Jos nisam cula ni od koga da mu se beba toliko mice. Ja sam nju vidjela na uz dok jos nisam osjecala pokrete nisam mogla vjerovati koliko se dijete vrti. Sad jos i osjecam. Vrte li se tako vas bebe???

Moje malo se nije vrtelo do sad ni na jednom UZ, ali je zato boksovala opasno, bas kao pravi bokser samo umanjeno izdanje. Zbog toga sam u pocetku mislila da je decak icon_lol icon_lol icon_lol
A i meni se beba koprca ceo celcati dan, nekim cudom je danas mirna ali ako nastavim da sedim na poslu, ne sumnjam da ce pocetki, sad verovatno jos spava jer je juce ceo dan lumpovala :)

: milenica - 8. septembar 2007 14:24:16(UTC)
Iskreno, vrlo mi je simpaticno sto citam da su i vasa iskustva takva da osecate pokrete bas , bas u donjem stomaku nekako i dok sedim, ispod....joj i meni je cudno da objasnim ali uglavnom prepoznala sam to u vasim opisima....u ponedeljak idem na kontrolu pa cu znati kako je beba i u kom polozaju.... bravo bravo bravo bravo

: Tijancica - 7. septembar 2007 19:21:55(UTC)
Ja osjecam pokrete i po besici i po stomaku. Ma svugdje. I vidim da ih neke trudnice opisuju kao treperenje i golicanje. To se za moju bebu ne bi moglo reci. Ona udara kao bokser u vrecu za vjezbanje. Nekad zna po cijeli dan da udara.
Jos nisam cula ni od koga da mu se beba toliko mice. Ja sam nju vidjela na uz dok jos nisam osjecala pokrete nisam mogla vjerovati koliko se dijete vrti. Sad jos i osjecam. Vrte li se tako vas bebe???

: Angel - 7. septembar 2007 15:56:45(UTC)
Evo ja cu i u ovoj temi ponoviti da takodje osecam pokrete u donjem delu, tacnije u donjem stomaku. Skace mi po besici, nije prijatno ali je ipak lepo osetiti baby Saru zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: Angel - 7. septembar 2007 15:52:06(UTC)
Lena imam i ja slican dozivljaj sa ovom mojom malom lujkom. Juce na primer ceo dan mi je skakala po besici. Pokrete osecam iskljucivo u donjem stomaku i zamisljam je kako se cereka i skakuce slatko po mojoj besici icon_lol icon_lol . To je potpuno normalno, nije najprijatnije pogotovo kad vozim i to van grada ali volim da je osetim, da znam da je tako vesela i nenormalna na mamu icon_lol icon_rolleyes
Samo se opustite, dok nema krvarenja i dokle god se pomera bilo gde u pupi-sve je u najboljem redu i sa njom i sa vama :-*

: Jecka - 7. septembar 2007 15:37:32(UTC)
Ja sam danas ušla u šesti mesec, a bebu osećam od 17. nedelje. Jako sam srećna svaki put kada je osetim, samo mi je žao što i mm ne može da oseti svaki pokret. Iz dana u dan su to sve jači udarci, intezivniji i obično je u donjem delu stomaka, mada sam sinoć osećala i oko pupka. Jedva čekam da se upoznamo. SmileyCentral.com

: Lena Arsic - 7. septembar 2007 13:49:45(UTC)
ja sam u 20 nedelji i osecam bebine pokrete, svmislim da pravi kolutove, i jako mi je cudan osecaj iznad besike u nekom trenutku kao neki pritisak, nema bola, samo je jako neprijatno, jel i to beba?

: slatkica - 7. septembar 2007 13:15:29(UTC)
ja sam u 24 tjednu i vec 3-4 tjedna osjecam bebu(1 trudnoca),cesto piskim po noci pogotovo.kad me baby udari jako sam sretna :)

: majja - 7. septembar 2007 13:13:27(UTC)
Uh, sad mi je lakse kad vidim da nas ima vise.Mada, ja sam tek u 30 nedelji, da nije malo rano za te pokrete od kojih imas utisak da ce "sve da ispadne", opis je odlican, pogotovu ono "golicanje".Ma ja bih otisla kod dr ali moja doktorka mi nije dostupna narednih nekoliko dana a bojim se da odem pa da prodjem kao Misel, da naletim na ludaka.Stvarno ima svakakvih kretena.

: majja - 7. septembar 2007 12:59:14(UTC)
Kely, hvala ti, super si!

: Kely - 7. septembar 2007 12:56:56(UTC)
Evo bas o tome pisale devojke, pa moyes da procitas:

http://forum.roditeljpor...tid=2518&posts=22#M96381

: majja - 7. septembar 2007 12:49:09(UTC)
Nista neznam sta mi se ovo desava, pa bih htela malko da se posavetujem.U 30. nedelji sam, trudnoca uredna.Moram da napomenem da sam prilicno aktivna, ugojila sam se do sad 12kg i to je uglavnom sve u stomaku.E sad, od pre neki dan osecam da svaki put kad se beba pokrene meni se piski, a imam neki cudan osecaj u donjem delu stomaka, nesto nalik na golicanje.U prvoj trudnoci mi se to nije desavalo.Ima li neko slicno iskustvo?Znam da bi trebala mozda kod dr ali moja doktorica mi je nedostupna narednih par dana.

: Kaype - 6. septembar 2007 23:31:14(UTC)
O Bože, kakav ludak!!! poguzi
Ok,morao je da te pregleda vaginalno, za svaki slučaj...
Ne znam što misliš da ti je mali stomak? Nemoj da se gledaš tako kako se gledaš, zaključile smo šta nam "smeta" pa ne možemo lepo da vidimo stomak, nego pred ogledalo! ;]
Baš sam čekala da čujem koliko je dečak dodao, a njega, idiota mrzelo da te pregleda UZ-om... galamdzija
E ti lekari su stvarno ponekad čudni...i ja sam danas bila žrtva jednog živčanog dr-a koji mi je vadio krv i tako mi zabo onu iglu u venu da sam sve zvezde videla! Uh kako to treba poguzi !
Nemoj se brinuti Misel, važno je da beba raste i razvija se kako treba, strpećemo se još 2 nedelje nekako...
zagrljaj

: MISEL - 6. septembar 2007 22:42:39(UTC)
E kaype, dodjo i bolje da nisam ni isla.Doktor me je tako iznervirao da sam se tresla i jos se nisam smirila.Neznam dal sam rekla da to nije moj doktor koji mi vodio trudnocu (inace divan covek) vec jedan kreten koji ce me poroditi.Danas posle mesec dana od zadnjeg pregleda, on me je pregledao samo vaginalno i bolelo me sacuvaj boze, a onda mi izgnjavio stomak da opipa bebu. Ctg mi nije radio jer po njemu nema potrebe, zurilo se coveku kuci. Rekao mi je da ce mi sledeci put (za dve nedelje )reci tacno koliko je beba dugacka i teska i da radice mi ctg tek sa punih 38 nedelja i znas kako on to meni rekao kao "uradice mi veliki servis" (jos mi se kezi u lice).
I kaze on meni jos dok mi je napipavao stomak -Vasa beba je bas velika ......a ja vec mesec dana cekam UZ jer mislim da mi je stomak mali......i kaze bilo bi bolje da se onda porodim pre termina-krajem septembra .E dobro sam se isplakala kad sam dosla od njega i pozelela da ga nikad vise ne vidim ......Sad moram cekati jos 12 dana da vdim koliko je Luka narasto ....

: Kaype - 6. septembar 2007 21:51:54(UTC)
Misheeeel???? Dođe li ti sa tog pregleda danas?

: Cupa - 6. septembar 2007 16:30:12(UTC)
Iz ovoga zakljucujem da moja beba jos uvek ne zna gde ce i da jojo je koordinacija pokreta na mamu (polozila voznju iz 7-og puta)

: lilica - 6. septembar 2007 12:08:24(UTC)
Citat:
Kaype - 5/9/2007 14:04
To najviše liči na onaj osećaj kad ti treperi oko (znate na šta mislim), e isto mi tako nešto treperi skrooooz dole, na samom dnu!
Verovatno je to beba, što kaže jelena.org: "Pa šta bi moglo drugo da bude?" icon_lol

Morala sam da te citiram jer isti ovaj osećaj imam i ja! Pitala sam svaku bivšu trudnicu i svaka mi je rekla da mora da je beba. Osećaj je strašno čudan i baš si ga dobro opisala, odmah sam ukapirala da je to-to icon_wink .

: Jecca - 6. septembar 2007 2:29:31(UTC)
Sve imamo iste situacije vidim. A citajuci ovo, pomislila bih a se moja beba okrenula na glavacke ali nije.... osecam svugde sve cudnije i novije pokrete, a moram se rastati od nijh za koij dan :( ali zato cu sad videti ocima sve te pokrete koji su bili skriveni :)
Isto osecam treptaje, uglavnom dole, cak i kad stuca beba (bar to pulsiranje objasnjavaju stucanjem) osecam dole nekako. I ono kao da se beba najezila... jel vam se i to desi? Sve zatreperi.

: MISEL - 5. septembar 2007 23:30:03(UTC)
Hvala Kaype, javim se sutra kad dodjem sa pregleda obavezno i mene zanima koliko je Luka porastao...samo o tome razmisljam zadnjih mesec dana. A taj osecaj kao da treperi oko to beba stuca, i verovatno je glavom okrenuta dole i zato to dole osecas. Moj luka je bo glavom prema dole vec u 6 mesecu i nije se okretao vise bar je na uz uvek bilo isto ako nije u medjuvremenu izvodio akrobacije. Tako da nije rano da se beba okrene u 33 nedelji. Oko 36 nedelje se beba spusta jos nize u porodjajni kanal a cu pitati docu sutra i napisem cim stignem. Pozdrav za sve debeljuce

: Milica81 - 5. septembar 2007 21:41:31(UTC)
I ja sam isto osjetila te pokrete jako nisko i to prvi put prije nekih mjesec dana. A od tad se to ponovilo jos 2-3 puta i to kad sam umorna od sjedenja na poslu ili hodanja.
A osjecaj mi je bio bas neprijatan i jako sam se uplasila. Isto kao sto ste vi vec rekle kao da oce da procacka put napolje. Bas me bilo strah. Ali to nije nista strasno. Bebica valjda samo ispituje dokle moze lijevo, desno, gore, dolje... Ovaj moj malisa je pravi istrazivac!
zaljubljen zaljubljen zaljubljen

: emilija - 5. septembar 2007 21:35:17(UTC)
Ja sam u 33. nedelji i osecam iste pokrete dole. Da li je rano da se beba okrene u ovoj nedelji?
POZDRAV!!!

: Jecka - 5. septembar 2007 17:08:17(UTC)
Ja sam u 22. nedelji i većinu pokreta osećam u donjem delu stomaka i to obično uveče kada se odmaram ili ponekad na poslu kada duže vreme sedim.
Živeli pokreti!

: Kaype - 5. septembar 2007 16:52:54(UTC)
icon_eek
hehehe
jelena2007 bravo
A sad odoh da vesnapranje , susenjevesa , glacanjevesa , sudopera kadtedovatim leto

: jelena2007 - 5. septembar 2007 16:40:50(UTC)
Znaci, ustanovile smo sta nas "golica dole"! respekt

Draga Jasna, dobro nam dosla!cvecko

Pozdrav svima
caos

: Kaype - 5. septembar 2007 16:27:41(UTC)
Hvala Jasna i dobrodošla na forum!!!
zvezda
Kad ti je termin?

: JasnaS - 5. septembar 2007 16:18:08(UTC)
Draga Kaype, ja sam u 36. nedelji i moja bebica tj. beban :) je jako aktivan. Sve vreme imam osecaj kao da rucicom probija grlic (sto je naravno nemoguce), inace je takodje i u ostalim delovima stomaka super aktivan, posebno ispod jetre i zeluca. Nemoj da se sekiras, sve je o.k. ! Zelim ti sve najbolje!

: Kaype - 5. septembar 2007 16:04:53(UTC)
Jelena2007 ja to osećam samo "napred", nije neprijatno, više mi liči na neko golicanje... icon_rolleyes
To najviše liči na onaj osećaj kad ti treperi oko (znate na šta mislim), e isto mi tako nešto treperi skrooooz dole, na samom dnu!
Verovatno je to beba, što kaže jelena.org: "Pa šta bi moglo drugo da bude?" icon_lol
Mišel, javi nam sutra šta kažu na UZ, baš me zanima koliko je mali Luka porastao!!! I nikako da ti kažem: Devojčica ti je kao anđeo! Stvarno nisam skoro videla tako lepo dete (a baš sam nešto slaba na devojčice....)
:-*

: Cupa - 5. septembar 2007 13:36:05(UTC)
e super puno hvala Misel, meni je kontrola tek za dve nedelje... a ne bih da panicim bez razloga:)

: MISEL - 5. septembar 2007 13:21:45(UTC)
To sto ti osecas , ja mislim da se beba spusta u porodjajni kanal, tako sam se i ja osecala prosle nedelje , sa tacno 35 nedelje.Ja kad sam malo duze setala imala sam osecaj kao da mi teret vuce stomak na dole, tj kao da ce beba ispasti pa sam instiktivno pridrzavala stomak .A posto sutra idem na kontrolu pitacu, doktora , pa cu ti javiti.

: Cupa - 5. septembar 2007 13:12:51(UTC)
Ja osecam bebine uobicajene pokrete oko pupka a u donjem delu neki cudan pritisak vec dva dana.
Posto sam u 35 nedelji nisam sigurna da li se to beba okrece ili sta li je ali ovaj osecaj dole mi bas nije prijatan...
Da li je neko bio u slicnom problemu?

: jelena2007 - 5. septembar 2007 4:04:42(UTC)
Kaype...osecaj je jako cudan i tacno znam na sta mislis...nece to trajati mnogo dugo...mozda dan-dva dok ti se beba ne pomeri malo. Meni su na UZ pre neki dan rekli da je beba glavicom na dole i onda mi je bilo sve jasno. Osecaj je kao da ti nesto grebe grlic materice ili te udara po cmaru unutra. Znam da zvuci glupavo...ali to mi je najpriblizniji opis toga.Cak, kada mi se to prvi put desilo...imala sam osecaj da ce mi beba ispasti...unezverena i u cudu...mislila sam da ce mi se probusiti vodenjak. sok Hi,hi...bez veze...ali tako sam se osecala! neznam buljavko hmm
Pozdrav caos

: Mako - 5. septembar 2007 4:01:38(UTC)
Ја сам у седамнестој недељи осећала баш тако ниско, како је то било међу првим покретима увек би се уплашила. Што ти кажеш испод стомака. Иначе ми је после др рекао да ми је постељица ниско. Сада га не осећам баш толико доле. Не знам да ли то има икакве везе са тобом пошто ти већ улазиш у 9. месец.

: jelenaorg - 4. septembar 2007 23:49:36(UTC)
uuuuu Bogami u 35. nedelji matija je uveliko prvaijo zurke ali po celom stomaku hehehe
verovtno je beba, sta bi drugo moglo, e sad zavisi od polozaja ...obzirom da osecas pokrete niko predpostavljmao onda da se bebana okrenula na glavicu sto je ok za porodjaj, to sto se pomnera je predpostavljmao glavica i rukice...mozda gresim
Matija je bio karlicno tako da su njegovi pokreti bili koncentrisani na moj zeludac rebra dijhragmi i tako ....a kolko se secam i besiku je znao cesto da mi udara kolenima ko ce mu ga znati. Inace bebe u stomaku imaju faze mirovanja i faze aktivnosti ja sa mirovanjem nisam imala srece do porodjaja

: Kaype - 4. septembar 2007 23:25:59(UTC)

Malo sam smešno formulisala pitanje, ali obrazložiću.

Poslednjih nekoliko dana osećam nešto čudno (a mislim da su to bebini pokreti) baš na samom dnu stomaka, tj.ispod njega.

Ti pokreti liče na one prve bebine pokrete, samo što su se sada "preselili" tu, ispod stomaka.

Nisam ništa čula o tome pa bih zamolila sve vas koje ste se već porodile da mi kažete  je li to normalno?

A možda još neka trudnica oseća nešto slično?

Baš sam zbunjena... icon_rolleyes

: milenica - 3. septembar 2007 14:11:40(UTC)
E pa definitivno sam se uverila u to da bebe zaista imaju svoj ritam u stomaku...
Moja beba se svako jutro budi samnom i u toku dana je ponekad ali vrlo kratko osetim ali zato uvece u isto vreme i kada odem na spavanje bude vrrrlloooo okretna, brza i lupka u stomaku ali jos uvek bas nezno tako da mamu cesto i nasmeje kao da hoce da se igra zmurke ili da me golica...sunasce moje..... zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj

: Beclijka - 19. avgust 2007 23:23:46(UTC)
U pravu si.Knjiga ima milion raznih podataka i informacija koje su zaista potrebne zeni.Naravno da je svaka zena individua za sebe, kao i svaka trudnoca i sasvim je jasno da te cinjenice ne treba uzimati kao definicije kojih treba strogo da se drzimo, ali nije lose ni znati, pa cak i kada su krajnosti u pitanju.
Medjutim ja je iskreno preporucujem svima, pogotovo trudnicama u mojoj situaciji.Ja sam tek neko vreme ovde u Austriji, ne govorim jezik toliko dobro da bih mogla sama da proverim sve sto mi nije jasno, a ne zelim ni da maltretiram mm za svaku sitnicu.Citavu moju trudnocu imala sam ovaj forum i tu knjigu.

: karanfil83 - 19. avgust 2007 23:17:34(UTC)
ja svoju bebu osjetim ujutro i uvece bas je tad najaktivnija u toku dana to onako blago ili samo jednom do dva puta udari.. i tako evo par dana sam ulovila taj ritam .... koliko sam ja informisana to je ok... a valjda je normalno to da pred kraj se mice manje jer je beba vec velika a prostora nema ali su joj udarci znatni jaci tako bar kazu pa vidjet cemo....

: jelena2007 - 19. avgust 2007 17:16:51(UTC)
U pocetku sam i ja panicila, prosto sam imala periode kada sedim mirna kao bubica i osluskujem sta mi se desava u stomaku. A moje zlato...ni da mrdne! A onda, iznenada, kada se najmanje nadam,ume i rebro da mi pomeri! Mislim da su to stvari koje se razlikuju od bebe do bebe. Kao sto ovde neko rece, osim da dva dana nema ni najmanjeg pokreta, sve ostalo je o.k.
A kada citam onu knjigu " Sta da ocekujete dok cekate bebu", ja se ziva isprepadam...pa nije bas sve onako kako je napisano ( odeljak o brojanju pokreta bebe). icon_rolleyes
Istina je da mi je beba mirnija zbog nedostatka prostora..ali mogu da osetim kako sporo pomera...nesto icon_lol Nema vise tako cestih
kuc-kuc -kuc pokreta icon_wink
Pozdrav caos

: Ceca25 - 19. avgust 2007 16:04:09(UTC)
Ja imam srece da bebu osecam svaki dan, nije mi se nikada desilo da je ne osetim po ceo dan. Non stop se nesto prevrce i sutira. Nekada jace a nekada slabije. Upravo dok ovo pisem, sutira me zaljubljen zaljubljen Od prilike vec ima svoje vreme kada me jace sutira i kada se malo primiri
pregnant

: Beclijka - 19. avgust 2007 14:06:46(UTC)
U knjizi sta " Sta da ocekujete dok cekate bebu?", a i moj dr rekao mi je isto, pa cu da vam prenesem.
....Posto ste prevalili 28. nedelju trudnoce, treba redovno i svakodnevno da pratite bebine pokrete.Ako ste zauzeti da to radite preko dana, onda to obavezno cinite ujutru i uvece i o svim uocenim promenama u vezi sa pokretima ploda treba obavestiti dr.
Bebe su inace najaktivnije izmedju 24. i 28. nedelje jer su tada dovoljno male i imaju dovoljno mesta za razne akrobacije koje majka cesto ne osecaju jer su zauzete preko dana a i pokreti su i kratkotrajni i slabiji.
Od 28.-32. nedelje Pokreti ploda postaju ustaljenije i pravilnije a od tada se uocavaju i periodi aktivnosti i mirovanja...

Evo jedan primer kako mozete da kontrolisete pokrete ploda:
- pogledajte na sat kada pocnete da brojite.Brojte sve pokrete ritanje, treperenje,gurkanje i okretanje.Kada izbrojite 10 pokreta, pogledajte na sat.Cesto cete osetiti 10 pokreta za 10 min, a ponekad i vise vremena ce trebati da izbrojite 10 pokreta.Ako ne uspete da izbrojite 10 pokreta u toku jednog sata, popijte malo mleka ili uzinajte i malo prilegnite, opustite se i nastavite da brojite.Ako u toku od dva sata ne registrujete 10 pokreta bez odlaganja se javite lekaru.
Naravno odsustvo aktivnosti ne znaci da obavezno postoje problemi, mozda postoji samo ugrozenost ploda pa je potrebna brza reakcija...Sto je porodjaj blizi, potrebno je redovnije pratiti pokrete ploda.
Sa tim sto u predporodjajnom peridou i preterana aktivnost ploda moze da ukazuje na problem i potrebno je konsultovati dr...

MEDJUTIM:

Ne padajte u iskusenje da poredite pokrete ploda svoje bebe sa onima kod drugih trudnica.Svaki plod, kao i novorodjence, aktivan je i razvija se na sopstveni nacin.Izgleda kao da su neki plodovi uvek aktivni, dok su drugi uglavnom mirni.Kod nekih beba postoji takva pravilonsot u ritanju da majka moze da podesi sat po tome, dok kod drugih nema uopste uocljive pravilnosti.
Ukoliko se izuzme slucaj da aktivnost apsolutno prestane, sve ostale varijacije su normalne...

NADAM SE DA SAM VAM BAR MALO POMOGLA!

: lilica - 19. avgust 2007 13:46:50(UTC)
Do pre nedelju dana bebu nisam uopšte osećala, ali sad ga osećam čim legnem na leđa. Pretpostavljam da ga u tom položaju "stisnem" pa on šutira da bi napravio sebi prostora (srčan mali bravo ). Dakle, kad poželim da osetim da mrda (i ja sam aktivna u toku dana, i skoro nikad ne osetim bebu dok sam u pokretu), samo legnem na leđa par sekundi ;] .

: milenica - 19. avgust 2007 1:45:08(UTC)
Hvala vam puno na odgovorima..zaista ste me umirile...i ja verujem da i beba ima svoj karakter kao i svoje raspolozenje pa je to to...
Jasmina zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Oljice i Naco upravo sam veceras citala o tome da beba vec posle 28. nedelje ima vrlo malo mesta u materici pa i ne moze da se tako cesto pokrece i da lupka, tupka...to je sasvim o.k. da se u 8. mesecu smiri... ;] ;] ;] ;]

: jasminakg - 18. avgust 2007 23:36:24(UTC)
Nemoj da brines,i meni se desavalo da je dan dva uopste ne osetim ali posle toga udara kao besna uzid .....I uglavnom je osetim u isto vreme svakog dana,vec ima neki svoj ritam ,kada spava i kada je aktivna....caos caos

: nacafaca - 18. avgust 2007 23:02:44(UTC)

Ma daj oljice opustise i ja uskoro ulazim u 8 mesec i ne osecam bas svaki dan bebu i isto sam bas aktivna ali je osecam svako vece a preko dana kako kad par dana non stop pa onda par dana bas slabo ili uopste ne osecam :)

: Oljica - 18. avgust 2007 22:52:28(UTC)
ja sam pre 3 dana usla u 8-mi mesec i pocela sam polako da brinem,bebu osecam sve slabije ali po ceo dan sam aktivna pa je to verovatno razlog.a i svi mi kazu da je to ok jer ipak je osecam samo ne u onoj meri u kojoj bih zelela.prema tome OPUSTENO... spavam

: milenica - 18. avgust 2007 22:39:49(UTC)
Hajde pokusajte da se setite pa mi recite...
Da li ste primecivale ponekad da vam se beba nekako uspavala pa i dva dana pa tek jednom, dvaput u danu se javi...tup, tup i to je to...treba li da budem zabrinuta???? tusiranje tusiranje tusiranje tusiranje

: hunnybunny - 29. jun 2007 11:32:29(UTC)
Moja devojcica se zadnjih par dana opasno primirila,a inace je bila bas bas aktivna.

: Ivanela - 28. jun 2007 22:48:16(UTC)
Moj deckonja je miran i nezan.Ne osecam ga bas cesto a uvek su to prijatni pokreti, nikad ne udara jako.Nekad ga ne osetim po dva dana pa se zabrinem, a nekad bez prestanka dum dum.Doktor kaze da je to ok jer sam i ja verovatno dosta aktivna pa ga slabije osecam.Ovde ispade da su decaci mirniji od devojcica. :-*

: MISEL - 28. jun 2007 10:57:34(UTC)
Ma svaka beba je prica za sebe, sve su one drugacije.

: cica-maca - 28. jun 2007 9:12:37(UTC)
hehehehe, ma bebe su cudo, dzabe , ja mogu da pretim koliko hocu moj dasa udara bez milosti icon_lol
A i danas kod lekara da pokaze svoje sposobnosti decko se razleteo po stomaku, unakazio me je hahahahaha. ;]
Neka ga jos malo radi kako njemu odgovara, a posle cu ja da uzmem stvar u svoje ruke :>

: jelenab - 28. jun 2007 4:18:25(UTC)
Ja moram da priznam da sam prosle nedelje napravila scenu. Ja Andreja stvarno non stop osecam. I u cetvrtak i petak se toliko umirio da sam ja posle dva sata buljenja u stomak i cackanja i izazivanja pokreta tako briznula u plac da me je komsinica preko veze odvela u Dom zdravlja (kom ne pripadam jer sam kod mame bila zbog renoviranja) gfde su mi uradili CTG i pregledali me. Ustanovili su da se malo smirio jer se dasa spustio i konacno okrenuo :-)
Ja sam mislila da cu umreti. Zapreceno mu je (dobice po guzi cim izadje) i sad se mrda kao ranije. :>

: elena i branko - 26. jun 2007 13:12:51(UTC)
cao, u 25 sam nedelji trudnoce i takodje sam nova na forumu. I moj Stefan ima takodje svoje faze , par dana je izrazito aktivan, pa par dana kao sada je miran, javi se ponekad. Znam da nije jos vreme kada ce biti izrazito aktivan , tako da sada grabim svaki minut kada dodjem sa posla kuci da se sto vise odmaram.

: MISEL - 26. jun 2007 11:18:19(UTC)
Zdravo svima, ja sam nova na forumu.U 26 sam nedelji trudnoce i moj Luka ima svoje faze tj ima par dana kad udara non stop a ima dana kad ga ne osetim uopste ceo dan.Predhodna trudnoca (sa devojcicom) je bila prica za sebe.Ona se ritala dan i noc od 4 meseca trudnoce pa sve dok se rodila.

: Bambina. - 25. jun 2007 19:46:15(UTC)
bveselinovic potpuno te razumem, ponekad mislim da je najbolje da se okacim na plafon ko slepi mis icon_wink

: bveselinovic - 24. jun 2007 23:39:28(UTC)
mene stalno udara u levu stranu a sa desne osecam guranje verovatno kada se proteze a o zelucu da ne govorim dodje mi da spavam stojeci ili sedeci jer kako legnem gorusica jos ona igra lastis mozete misliti.
Ma nema veze navikla sam da idem i u toalet u polu snu pa cu navici da spavam i stojeci kao slon

: Bambina. - 24. jun 2007 14:40:48(UTC)
RALE FUDBALER!!!!!!!

: ledi005 - 24. jun 2007 13:34:29(UTC)
cica-maco, jos si tu!?!?! hoce li rale vec jednom??

: cica-maca - 24. jun 2007 13:30:32(UTC)
Bambina dok sam bila u istoj nedelji trudnoce kao i ti meni je budjenje bilo 9-9:30 , ali tacno kao da ga neko navije :D.
A sad, cim pomislim da ga nisam osetila, tj. da me nije sutnuo ni jednom u toku dana, naplati mi za sve iz istog momenta :>

: Bambina. - 24. jun 2007 12:31:53(UTC)
hehehehehehe, zaljubljen
Ova moja ide par dana na levo pa onda par dana na desno. Malo bilduje jednu stranu pa onda predje na drugu!!!
Poslednjih dana ako se probudim malo ranije pa citam malo u krevetu ona cuti, a cim cuje prvi put tog jutra moj glas ona pocinje da skace!!! NEVEROVATNO!!!!!! Strasno reaguje na moj glas, jel i kod vas tako?

: cica-maca - 24. jun 2007 10:46:36(UTC)
hehehehehe Beclijka, moja beba se sad cela preselila na levu stranu, tako da joj sad osecam i nogice i rukice i guzu, glavom bije dole, a nogama u zeludac :D , a inace voli i desno rebro da se igra icon_lol :>

: Aiko - 24. jun 2007 1:45:32(UTC)
Ja kad sam se kupala, Neda se uvek javljala guzom :>

: Beclijka - 24. jun 2007 1:02:33(UTC)
Moja ova malena princezica izgleda ima noc kao favorit.Danju je osetim kada se ja umirim, ali to je ono basdobro odvaljivanje u fazonu cisto da se javi, ali zato nocu... sok

Sinoc je bila prava akcija, leva strana stomaka mi je odjednom bila ogromna, a desna kao da se malo ispraznila icon_wink , umirala sam od smeha, icon_lol icon_lol :
Posle toga kada mi se nsto maleno izbocilo na stomaku, verujte da sam prstima mogla da obuhvatim tu malenu lopticu, nemam pojma da li je saka ili lakat pri protezanju verovatno :> :> :>

Jel` ima vasa beba favorit stranu u koju vise udara?
Kod mene je desna strana u pitanju, leva manje.

: nacafaca - 23. jun 2007 11:09:32(UTC)
ruganje ovo moje je onda neko mrtvo puvalo :) ma salim se naravno :)

: Andjelak - 22. jun 2007 17:04:30(UTC)
Citat:
La_mamma - 21/6/2007 22:20

Izgleda su ove djevojcice hiperaktivne ...Evo ja sam manje nedjelja trudna od vas , ali akrobacije koje izvodi moja jagodica to je za nevjerovati...a sta ce tek kasnije???? :)
Sve je to lijepo osjetiti , samo se tesko namjestiti za spavanje...Na koju god stranu se okrenem , ja njoj smetam i gura me ...Pa kako cu ???...Stojeci...:(

Ovo sam i ja cesto puta pomislila icon_lol

: La_mamma - 22. jun 2007 0:20:29(UTC)
Izgleda su ove djevojcice hiperaktivne ...Evo ja sam manje nedjelja trudna od vas , ali akrobacije koje izvodi moja jagodica to je za nevjerovati...a sta ce tek kasnije???? :)
Sve je to lijepo osjetiti , samo se tesko namjestiti za spavanje...Na koju god stranu se okrenem , ja njoj smetam i gura me ...Pa kako cu ???...Stojeci...:(

: Bambina. - 21. jun 2007 11:36:09(UTC)
Nadja gimnasticarka, tj. sad trenira umetnicko plivanje a posle prelazimo na parket!!!!!
Nesto se umirila, valjda je i ona umorila od skakanja, jedino kad se savijem sutne me u rebra valjda u fazonu: "alo, kevo nemoj da me stiskas!", e ljubi je majka!!!! zaljubljen zaljubljen zaljubljen
Cico izdrzacemo mi i gore ako treba!!!!

: cica-maca - 21. jun 2007 8:52:22(UTC)
Bebine pokrete osecam toliko cesto da prosto nekad pomislim da li u opste spava icon_lol . Samo sto je sad svaki pokret bolan za mene i prosto vise ne mogu nista, ni da lezim ni da sedim imam utisak da se raspadam.
Ali nek je bebac samo ziv i zdrav, sve ce to da prodje i da se zaboravi.

: Andjelak - 20. jun 2007 15:36:26(UTC)
Evo ga moj mali akrobata,ljubi ga majka,maksimalno izdeformisao moj stomak.. icon_lol nema covek mira,valjda i njemu vruce hmm ...cas je na jednoj,cas na drugoj strani,a pre koji minut stomak mi je bio podeljen,na jednoj strani nista,nema stomaka buljavko ,a na drugoj strani ogromna izbocina... buljavko ... buljavko trudnica zaljubljen

: Masha&Tasha - 20. jun 2007 15:07:23(UTC)
Jao Bambina. slatko si me nasmejala...pa skoro ovako nesto nisam cula! Ah sreca da je Nadja u vodi pa nema preloma,inace te potpuno razumem. Tasha je mene tukla i tokom izlaska napolje da su se doktorki i babice slatko smejali za njenu aktivnost - i sad je extra nemirna- celu noc mase i rukama i nogama, cak i dok spava(a nema grceve) i + crce od smeha svaku noc.
A ti se blago meni spremi za gimnasticarku, pa zar nisi htela to ;]
zagrljaj :-* za vas dve ot Tashe i mene

: Bambina. - 20. jun 2007 12:26:59(UTC)
Ja sam preksinoc mislila da ce Nadja, nedajboze, noge da slomije koliko se sutirala u mom stomaku icon_eek icon_eek
Kad sam rekla babici na vezbama ona zena crkla od smeha!!!!! Meni bas nije bilo smesno!!!! Mozda ce mi biti, al malo kasnije zaljubljen

: bveselinovic - 19. jun 2007 23:06:32(UTC)
retko ne osecam pokrete samo skace a sada recimo toliko mi rastegne stomak da mislim da ce mi puci kao da gura nogom nemam pojma ali je mnogo jaka

: tanja. - 18. jun 2007 18:13:41(UTC)
Moji bebci izgleda nikada ne spavaju ili se smenjuju :) :) :)
Vrlo su aktivni,SmileyCentral.com SmileyCentral.com SmileyCentral.com SmileyCentral.com SmileyCentral.com SmileyCentral.com
a kada bolje razmislim imaju na koga... pre 10 dana setala sam od Trga do "Enci menci" radnje za bebe u Bulevaru -znaci do Liona :) :) :) e sada vec nema sanse da se toliko setam i zabranio je doca i stopala su mi kao baloni....

: Masha&Tasha - 16. jun 2007 18:32:57(UTC)
E sad ste me podsetile na jednu noc tj dve noci za redom. To je bilo nesto pred kraj trudnoce, i moja fudbalerka je bila tako aktivna da sam ja u snu vrisnula iz sve snage, i nisam znala sta se desava a mm se uplasio i poceo da me budi,ja naravno nisam mogla da dodjem sebi, a kad me je pitao sta mi je, ja sam pocela da se smejem kao luda jer nisam mogla da verujem da me je tako jako sutnula a on je bio sav isprepadan...sledece vece se isto ponovilo, ali smo se sledece vece zajedno smejali ;]