Obaveštenja

Icon
Error

: mikicaplavusica - 12. januar 2010 18:47:36(UTC)
DRAVO SVIMA JA SAM OVDE NOVA AL SAM U VELIKOJ DILEMI DOBILA SAM UPUT ZA GENETICARA ZBOG MARKERA KOJE SAM RADILA A REZULTATI SU SLEDECI TR.21 1:85 AGE RISK
1:1464 RISC FROM TRISONOMI 18 IS 1:10000 ANALIZE IZ KRVI SU SLEDECE AFP 14,5ngml,uE3 0,84 ngml HCG 66247 inace sam 5 mesec trudnoce imam 22 god bas me sad ovo skenjalo molim va sako neko ima iskustvo kao ja nek mi pise.mirjana

: vanjaa - 16. april 2009 19:05:01(UTC)
Cao trudnice ja sam radila taj tripl test u 16 nedelji i vrednosti su 1:10000,a age risk 1:1342 a neki Tr.21 risk je 1:6842 da li je to ok po vama?Hvala vam

: slatkica - 8. septembar 2007 3:29:10(UTC)
sve je ok,ne brini!!!!!!!!!!! icon_razz

: Brankica021 - 8. septembar 2007 3:09:41(UTC)
Ovaj prvi je skroz ok,a ovaj drugi je nesto manji nego sto bi trebalo,u fazonu sve je to ok,ali da odem kod geneticara da i on pogleda

pregnant

: Ma-Ja - 8. septembar 2007 1:06:50(UTC)
a sta ti je ona rekla kad si joj odnela rezultat?

: Brankica021 - 7. septembar 2007 21:16:52(UTC)
Bila sam danas kod moje doktorice i dala mi je uput za genetiku da i oni pogledaju rezultate,a oni idijoti su mi tamo zakazali tak za 3.oktobar???!Blago receno sam odlepila!!!! icon_evil

pregnant

: yo-ma - 6. septembar 2007 21:54:25(UTC)
sve verovatnoce su ti super...sve sto je bolje od 1:250 sto je kao rizik da se dese komplikacije u toku amniozineze ili slicne analize je super...sta bih ja dala za age risk 1:1394 :))...ja sa mojih 34 nosim 1:381...eto rekoh i godine :))...opusteno i u sesnaestoj te ceka tripl test...opet slicne verovatnoce...drzim fige..pozz

: Ma-Ja - 6. septembar 2007 21:26:18(UTC)
Brankice i meni pise taj Trisomy ('bem li ga sta je)...ali zeno ne opterecuj se .....
test ti je u redu

: Brankica021 - 6. septembar 2007 21:22:17(UTC)
Hvala vam obema...ali htela sam samo da mi neko kaze koji su parametri odgovarajuci u 12. nedelji

meni je na osnovu starosne dobi 1:1394 ( a imam 24??icon_surprised )
neki kombinovani god.+freebHCG+PAPP-A 1:1835
kombinovani biohemijski+ultrazvucni <1:10 000

a neki screening na Trisomy(staj e to?!!)
<1 :10 000

ali mi i dalje nista nije jasno :(

: Ma-Ja - 6. septembar 2007 21:22:02(UTC)
Hahahaha....dobra si.....a ja sam stekla utisak da si mladja od mene...........haha..

Ma bitno da je sve u redu

: yo-ma - 6. septembar 2007 21:17:54(UTC)
Ma-Ja ja sam gora:)...zato nisam ni napisala...1:381

: Ma-Ja - 6. septembar 2007 21:13:00(UTC)
Pa to su mi napisali za godine zato sto smatraju da sam sa 27 godina matora prvorotkinja

: yo-ma - 6. septembar 2007 21:03:43(UTC)
pa onda super...ja sam verovatnoce isto dobila kao i grafik kao i Ma-Ja... vrednosi su mi oprilike kao i od Ma-Ja ...kao i verovatnoce...osim godina :)...

Corr. MoMs
PAPP-A 1,18 mlU/ml 0,55
fb-hCG 13,5 ng/ml 0,37

poz i sve najbolje

: Brankica021 - 6. septembar 2007 20:48:22(UTC)
Naravno,moras nositi UZ iz 12.nedelje da bi uopste i radila nalaze...

: Ma-Ja - 6. septembar 2007 20:48:20(UTC)
Draga moja....Ja sam radila Double test...na kojima su ti markeri i evo kako izgleda moj rezultat, za koji mi je doktor rekao da je u redu.

Corrested MoM's and calculated risks

Corr. MoMs
PAPP-A 1,1 mlU/ml 0,75
fb-hCG 22,5 ng/ml 0,55

Double test at term <1:10 000

Age risk at term <1: 1205

Ima i nesto kao dijagram u kom je moja oznaka u zelenom polju sto znaci da sam ok, a ako je u crvenom onda ne valja, ali to je u mom slucaju i ne mora da znaci da je kod svih tako, a mozda i jeste....

Rekao mi je da sam jedna u 10 000 kojima moze dete da boluje od Down Syndrome (Daunov sindrom) sto znaci da je to nemoguce...

Eto toliko Brankice021....nemoj nista da se sekiras i videces da je sve u redu...

Puno te pozdravljam...........

: yo-ma - 6. septembar 2007 20:40:14(UTC)
ja sam radila ove merkere i o u kombinaciji sa uz...dakle, pre nego sam otisla na analizu krvi uradjen mi je uz...vrednosti koje si dobile vrlo zavise od perioda trudnoce i velicine ploda...ne znam da li bi i pomoglo uporedjivanje sa nekim drugim rezultaima...mozda bi te samo bespotrebno uznemirilo...najbolje da porazgovaras sa svojim dr...poz i sve najbolje

: Brankica021 - 6. septembar 2007 20:21:16(UTC)
Drage trudnice(mame),verujem da je skoro svaka od vas radile markere u 12. ili 16.nedelji trudnoce.
Ja sam bila taj baksuz,da sam radila u privatnoj laboratoriji,koja na nalazu ne daje nikave parametre ili tabele koliki bi oni trebali biti...niti mi je iko tamo objasnio kakvi su nalazi,da li je sve ok ili nije....
Da li neka od vas zna koji su parametri koji pokazuju da je sve ok?
free b-HCG je 39,3 U/L MoM corr. 1,07
PAPP-A je 1,42 U/L MoM corr. 0,55

Zna li neka od vas sta bi ovo trebalo da znaci? icon_idea

Saznacu sledece nedelje od svoje doktorice ,ali jednostavno ne mogu da izdrzim do tada :)

pregnancy calendar

: ALEK2006 - 24. jun 2007 2:10:05(UTC)

Ledi05 i Beclijka hvala na podrsci!!! andjeo cvecko

Uprav u si da se sad i TETKA OPUSTI uh sto lepo zvuci!!!

Puno Vas SVEEEEEEEEE VOLIM.... AJD ODO DA PROSLAVIM pijanci pijanci pijanci

: Beclijka - 24. jun 2007 0:55:40(UTC)
Super, Alek bas mi je drago zbog lepih vesti!!! bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

E, tetka sada da se i ti opustis...

: ledi005 - 23. jun 2007 21:09:36(UTC)
alek, to je stvarno divno!! bar od sve muke koju je prezivela ima to da je sada sigurnija od bilo koje trudnice da ceka zdravu bebu. jer svakoga muce u trudnoci ta pitanja, a ona je sad dobila odgovor i nema sta da brine. zelim joj puno srece i u daljoj trudnoci, laganu trudnocu i jos laksi porodjaj!

: ALEK2006 - 23. jun 2007 1:53:15(UTC)

DRAGE MOJE ZELIM DA VAM JAVIM DA SU DANAS DOBILI REZULTATE I REKLI IM DA NOSI GENETSKU I U SVAKOM SMISLU ZDRAVU DEVOJCICU!!!!

Nemogu Vam opisati SRECU I VESELJE DANAS U KUCI!!!

Puno VAS POZDRAVLJAMO SVEEEEEE ;] :-* bravo zvezda

: uros1003 - 22. jun 2007 1:43:02(UTC)
Nikad nije sve jedno i kada kazu da je sve ok, postoji neka sumnja(bar kod mene), nikad ne mozes da budes skroz opusten, nadam se da ce biti sve ok.

: ALEK2006 - 22. jun 2007 1:21:06(UTC)

Sigurna sam da ce biti sve ok 1000000 posto, ali mi je krivo kad vidim nju kako se nervira i nije joj sve jedno ma koliko kaze da se super oseca. Optimista sam i verujem da ce se sve zavrsiti dobro!!!

Ljubim Vas caos

: bubili74 - 22. jun 2007 0:42:24(UTC)
Alek evo da ti kazem da sam ja prozivela isto iskustvo kao navedeno licno. Trenutno sam u 31. nedelji trudnoce, i naravno za sada je sve ok.
Inace radila sam dabl test koji je ukupnu verovatnocu na deformacije ploda davao 1:340. Sa takvim rezultatom sam isla na Institut za majku i dete po preporuci mojeg ginekologa u Genetsko savetovaliste. Tamo su mi sa 16.nedelja trudnoce ponovili dabl test koji je ovaj put dobar rezultat. Inace konzilijum lekara koji te tamo prime imao je misljenje da je veci rizik od spontanog pobacaja 1:250 u slucaju amniocinteze nego rizik koji je prvi test pokazao. Veruj mi taj period mi je bio jedan od najtezih u bilo kojoj od svih trudnoca (a ovo mi je 3.). Posle toga je moja lekarka specijalno obracala paznju na neke UZ parametre (oblik i dim glavice bebe, duzima butne kosti, unutrasnji organi i sl.) i misli da su svi parametri sasvim ok i ocekivani. Od tada pa na dalje sam bila opustena, ali i sad pri kraju pomalo mi se vraca zaboravljena briga da li ce sve biti ok kad se beba konacno rodi. Mislim da se nijedna majka takve brige ne moze otresti, ali najbitnije je i cvrsto verujem u to da pozitivnim razmisljanjem saljes i pravu pozitvnu energiju i sebi i bebi. Iskreno sad vec jedva cekam da je vidim, i izljubim, i pomazim i ..... I vec je iskreno obozavam. Zato glavu gore i sve ce biti ok.

Inace nek vam je za utehu taj dan kad sam cekala na konsultaciju u Genetskom savetovalistu cekaonica je bila puna buducih majki sa slicnim problemom kao nas: los prvi test, drugi test dobar... Sto pokazuje da se greske i tekako desavaju i sto je najvaznije da ti testovi nisu dijagnostickog vec statistickog karaktera.

: ALEK2006 - 20. jun 2007 2:59:53(UTC)

Nije me bilo par dana, selim se pa haos...

Samo cu da kazem da je ona dobro i da se jos uvek cekaju rezultati dobice ih u subotu najkasnije u ponedeljak. Odlucila je ma kako da bude ona ce da RODI nece zbog neke statistike da se zeza  sa necijim zivotom to je za mene jako pozitivno jer se bas bila razocarala u sve i pala u malu depresiju od straha i svega. Bas mi je bilo krivo.

Javicu cim budem imala nesto novo a Vama svima Hvala i pisite i dalje Vi koji ste imali mozda neki isti slucaj. Puno Vas ljubim SVE!!!

cvecko cvecko cvecko

: Bambina. - 16. jun 2007 20:55:54(UTC)
Alek sigurna sam da ce sve biti uredu!!! Strasno je to kako te lekari isprepadaju. Ja sam taj test radila u 4. mesecu trudnoce i sve je ispalo kako treba!!!!
;] ;] ;]

: Jecca - 16. jun 2007 17:48:49(UTC)
E bas da znate da su ti testovi tako zamorni za glavu. Mozete misliti kad su mojoj ujni, koja je i inace kasno ostala u drugom stanju sa drugim detetom, blizu 40-te, rekli da joj beba ima rupu na srcu. Slog kad je nije strefio, radili joj amnio i kao nek odluci sta da radi dalje, i rese ona i ujak da je rode pa sta bude! I naravno da je sve savrseno dobro ispalo! Imaju vec cetiri godine tu slatku curicu!

A ovo da se cekaju rezultati testa 6 sedmica.... Da mora da se plati da odmah dobijes ... mislim to je van pameti zaista!! Idioti!

: ALEK2006 - 15. jun 2007 18:14:18(UTC)

Joj cure hvala Vam puno! Juce su isli da vadi plodovu i brinula sam se kako ce podneti medjutim i tamo su je malo opustili i objasnoli neke sttvari ona se malo smirila sto je i meni jako drago. Malo sam se i ja smirila kad sam videla nju sad mora da strogo lezi i da se neuznemirava.

Optimista sam i nekako u sebi znam da ce sve biti ok ali opet kad ti ubace i mrvu sumnje covek nije miran!!!

Puno Vas sve ljubim pa se javljam cim bude nesto novo, za 10 dana ce biti gotovi rezultati jer su morali da plate da bi tako brzo dobila rezultat inace se ceka 6 nedelja a ona je u 16 nedelji trudnoce pa bi tad bilo kasno da se bilo sta preduzme. ;] ;] ;]

: ledi005 - 15. jun 2007 14:11:16(UTC)
alek, ja sam negde pisala vec da sam prvu trudnocu pocela u svedskoj, tamo su mi vodili, i posto sam ja znala da ovde lekari svakog salju na te testove, ja pitala da li treba da idem i oni su mi rekli da su ti testovi cista glupost (dobro, ne bas tim recima), tj. da mogu da pokazu da je sve super a da beba ipak nije u redu, kao i da mogu da pokazu da nesto navodno nije u redu, a bebi nista ne fali. drugim recima, POTPUNO su nepouzdani i nisi nista pametniji kad ih uradis. mada se nasi lekari i dalje slepo drze toga, nemam pojma zasto. moja drugarica je imala pokazatelj da postoji mogucnost da dete ima daun, pa je isla na amnio, nervirala se oko toga, a na kraju je sve bilo super, i rodila je jednu od najsladjih devojcica koje znam.

: manea - 15. jun 2007 13:13:54(UTC)
molim te, nemoj da se sekiras,sigurno je sve ok.Ti testovi su cista glupost i svakoj drugoj zeni su losi,a naravno doktorima je lakse da salju odmah na amniocintezu.Meni je prvi test bio los,ali posto je doktor bio prezadovoljan ultrazvukom,rekao je da ne treba da panicim,posle par dana sam ponovila rezultate i bili su neoporedivo bolji.Opet ti ponavljam,oni ne predstavljaju dijagnozu,vec samo statisticke podatke i vrlo cesto se desava,da se lose urade.

: Ivana-Lukina mama - 15. jun 2007 11:52:27(UTC)
Ja kad sam bila trudna,vadila krv i pokazuje rezultat da moram na amniocentezu,zamislite ja imala 21 godinu,moj muz 30 godina,medjutim ja nisam htela tako olako da odem da mi vade plodovu vodu,isla sam u najbolju bolnicu,gde mi je bebicu preko expertskog UZ,pratio najbolji doktor u bolnici,verujte mi on je mene skoro dva sata zadrzao,to je bilo takvo pracenje bebe i u sitnicu,mada odmah kad je ukljucio Uz cim je video bebinu glavu rekao je da je ok,jer kod dece sa daunovim sindromom usi su nize nego kod nomalne dece,isto tako i oci,nos,bubrezi,brojao je prsljenove na kicmi,sve je zivo ispregledao,sve je bilo ok,kao i na svakom drugom UZ ,i doktor kaze da su to samo statistike,prvo oboje smo mladi,nema ni sa moje ni sa njegove strane nikog od blize i sire familije sa tim problemom,cak mi je rekao da je veci rizik da vadim plodovu vodu,bas zato sto sam mlada i mogu da pobacim,onda moze doci do curenja plodove vode i jos mnogo toga,nije rizik amniocenteze 1-2%, kako kazu nego je mnogo veci,ali ocigleno je i to postala moda sta znam. neznam neznam neznam

: ALEK2006 - 15. jun 2007 1:29:00(UTC)

Zar niko nezna nista vise ni otprilike!:(

: ALEK2006 - 14. jun 2007 22:25:49(UTC)

Hvala Beclijka, malo pre sam pricala sa mojim doktorom sto me je poradjao i on mi lepo kaze da doktor koji te i posalje na vadjenje plodove vode skida sa sebe neku odgovornost jer on cim je video da se to neslaze onako bas u  broj odma te salju kod drugog. Strasno mi je to sve i ja sam uvek optimista i verujem duboko u sebi da ce biti to ok al mi zao nje!!! ;]

: Beclijka - 14. jun 2007 18:29:15(UTC)
Ne treba da brines, mislim da su dr malo preterali.Ja licno te testove nisam radila jer nisam zelela da se uznemiravam, stvarima koje najcesce pokazuju los rezultat jer ga i dobijaju na osnovu nekih Bog te pita kakvih statistickih podataka.
Medjutim, ako se zna da je svaki covek individua za sebe i da u takvim stvarima najcesce nema uopstavanja, normalno je da ni rezultata testa ne moze da bude ok...
Olako oni to sve rade , majke mi, ti nasi dr.Ajmo ovo, ono i odmah amniocentoza...
Nadamo se da ce sve biti u redu , polse vadjenja plodove vode, a test videces i sama da ce da bude ok! Ne brini!

: ALEK2006 - 14. jun 2007 17:07:18(UTC)
Hvala ti na brzom odgovoru, ja se jos i smirim ali ona je bas panicar pa kad ostane sama valjda joj svasta pada na pamet a ja neznam kako da je utesi jer kazem nisam imala problema postavila sam temu da bi cula kako su drugi prosli sa tim pa da znam i ja kako da se postavim kad me nesto pita! :-*

: manea - 14. jun 2007 17:03:43(UTC)
Prvo treba ubiti onog ko je te testove.Meni je doble test bio los,ali je triple bio super,pa nisam morala na amnio,inace ti testovi predstavljaju statisticke podatke,a ne dijagnozu,tako da nemoj da brines sigurno je sve super.Znam dosta zena kojima su ti rezultati bili ocajni,pa su rodile zivu i zdravu decu.

: ALEK2006 - 14. jun 2007 16:29:55(UTC)

Htela bi da pitam nekog ko je mozda imao slicno iskustvo u vezi ovoga!

Snajka mi je trudna i kada je isla na prvi ekspertni uz rekli su joj da joj je sa bebom sve ok. pokreti, dovoljna kolicina plodove vode, srce i zalisci znaci sa te strane je sve ok. Posle njega je isla da vadi krv i tada tu postoje oni markeri RIZIK OD DAUNOVOG SINDROMA, RIZIK OD GODINA i onaj treci sto stvarno neznam sta pokazuje. E pa njoj ovaj drugi marker nije uredu (RIZIK OD GODINA) inace ima 27 god. Juce su isli kod geneticara a danas je isla da vadi plodovu vodu.

Interesije me da li je neko imao slicna iskustva, sta su vam savetovali lekari i kako se zavrsilo, malo sam zabrinuta jer ja u trudnoci stvarno nisam imala nikakvih problema!

klanjam